PDA

View Full Version : Grupa G: Arsenal, Porto, TSKA Moscova, Hamburg



Vadim
2nd September 2006, 16:11
Discutii despre Grupa G a Ligii Campionilor, aici: Arsenal, Porto, TSKA Moscova, Hamburg.

RajaF
3rd September 2006, 09:32
Sper ca pana incep grupele sa se mai aseze relatiile de joc ale tunarilor mei. Daca Arsenal ajunge la 80% din capacitate pana la primul meci din grupe, nu ii vad sa piarda nici un joc. Si pe doi in mod normal ar veni Hamburg. Dar nu se stie niciodata...

Nole17
3rd September 2006, 17:04
eu cred ca arsenal shi hamburg se vor califica fara probleme la ce joaca porto shi CSKA moscova porto anul trecut a picat din europa deshi era intro grupa cu rangers artmedia shi inter cred ca va fi o lupta stransa pt locul 4 intre cska shi porto

sun
8th September 2006, 15:49
Hamburg e din nou in elita fotbalului european dupa 6 ani de absenta . Ultima prezenta a nemtilor in CL a fost in sezonul 2000-2001 cand a terminat pe 3 o grupa cu Deportivo , Panatinaikos si Juventus ...

Anul trecut , Hamburg a participat in cupa Uefa , unde a ajuns pana in optimi ( eliminata cu regula golurilor marcate in deplasare de Rapid ) . In 16-imi trecuse de Thun , si jucase in grupa A , alaturi de Monaco , Slavia Praga , Viking si TSKA Sofia

Lotul lui Hamburg e plin de jucatori extrem de valorosi :

Atouba , De Jong, Kompany , Juan pablo Sorin , Demel , Jarolim , Mahdavikia , Trochowski , Van der Vaart , Wicky , Lauth , Ljuboja , Sanogo

Liviu
11th September 2006, 00:11
Poate cea mai echilibrată grupă . Arsenal şi Hamburg par favorite dar CSKA şi Porto sunt foarte aproape de ele...Porto va fi cea care va ocupa ultima poziţie iar celelalte 3 se vor lupta pentru cele doua locuri de optimi .
Prima etapa: Porto-CSKA / Hamburg-Arsenal

Lyzah
13th September 2006, 00:46
Poate cea mai echilibrată grupă . Arsenal şi Hamburg par favorite dar CSKA şi Porto sunt foarte aproape de ele...Porto va fi cea care va ocupa ultima poziţie iar celelalte 3 se vor lupta pentru cele doua locuri de optimi .
Prima etapa: Porto-CSKA / Hamburg-Arsenal

hmmm...nu cred k Fc Porto va ocupa ultima pozitie...
anyway, sper sa te inseli lol...k joaca si ei destul de bine, nu degeaba au luat campionatul :ok:

lolo_grupa_c
13th September 2006, 02:14
porto se trezeste doar in uefa.....arsenal si hamburg

sun
13th September 2006, 10:33
Hamburg incepe aventura in CL acasa cu Arsenal , care va juca fara starul Henry http://www.uefa.com/competitions/UCL/FixturesResults/Round=2357/Match=1116327/index.html

Doua echipe oarecum egal valoric se intalnesc in celalalt meci http://www.uefa.com/competitions/UCL/FixturesResults/Round=2357/Match=1116326/index.html
Porto si CSKA Moscova sunt 2 din ultimele 3 castigatoare ale Cupei UEFA

Elphax
13th September 2006, 21:47
se poate vedea undeva meciu de la hamburg?

Sasuke Uchiha
14th September 2006, 02:47
hamburg vs arsenal 1- 2
superb golul lui rosicky
tska vs porto 0-0

RajaF
14th September 2006, 07:22
Ce gol a dat Rosicky... daca era Henry in teren la finalizare se termina la diferenta mult mai mare de scor :D

Brian
14th September 2006, 12:42
Eu cred ca TSKA si Porto sunt rupte rau de tot...daca juca Craiova cu ei ii bateau(eu sunt stelist). Inca doua echipe care nu aveau ce cauta in Liga Campionilor.

pytzy
14th September 2006, 14:27
Mai sunt si echipe mai slabe. Nu toate sunt super echipe. Arsenal si nemti de la Hamburg merg mai departe iar locul pt UEFA va fi ocupat de Porto.

sun
15th September 2006, 19:48
Arsenal , fara Henry , a invins pe terenul lui Hamburg dupa un penalty inexistent , dar si un super gol marca Rosicky http://www.uefa.com/competitions/UCL/FixturesResults/Round=2357/Match=1116327/index.html

Rusii de la CSKA Moscova i-au frustrat pe portughezii de la FC Porto , in special datorita portarului lor, Igor Akinfeev http://www.uefa.com/Competitions/UCL/FixturesResults/Round=2357/match=1116326/report=RP.html

f0rwardinho
16th September 2006, 10:35
Eu cred ca TSKA va termina pe loc de calificare in primavara europeana.Voi cam o subestimati.

Brian
16th September 2006, 11:49
Eu cred ca TSKA va termina pe loc de calificare in primavara europeana.Voi cam o subestimati.

Da-ne un motiv sa nu o subestimam...de exemplu: atacantzi ei pe nume x si y pot sa faca...ce anume?...sau chestii din astea...dezvolta te rog frumos....

N0_NaM3
17th September 2006, 13:33
arsenal shi tska/porto...rushii au un lot bun shi nu trebuie subestimati....

f0rwardinho
18th September 2006, 00:31
pai daniel carvalho si wagner love au fost in lotul braziliei in ultimele amicale,daniel carvalho sigur va ramane in lot,portaru e fbun akinfeev ,n-are 23 de ani si joaca de vreo 5 ani titular.Si datorita frigului si suporterilor cred ca se vor impune in meciurile de acasa.Au si antrenor bun.

GruppoApparte
30th September 2006, 22:32
Arsenal 2 - 0 Porto ( 38' Henry 48' Hleb )
CSKA 1 - 0 Hamburg ( 59' Dudu )

Clasament:
1. Arsenal 6p
2. CSKA 4p
3. Porto 1p
4. Hamburg 0p

Inceput foarte slab pt porto si hamburg , dupa etapa urmatoare parerea mea ca o sa ne dam seama mai bine de cine va ramane pe afara si cine va continua in uefa, respectiv cl

sun
1st October 2006, 13:00
practic urmeaza dublele Arsenal - CSKA ( echipa care are upperhand aici e calificata ) si Porto - Hamburg ( echipa care iese sifonata de aici e out )

Lavinia
8th October 2006, 00:20
arsenal se califik q max d puncte,ajunge in finala...si o castiga:D:D:Dsi chiar dak nu o sa fie asa ptr mn tot cei mai tari sunt

sun
16th October 2006, 17:06
Arsenal e neinvinsa de 7 meciuri in CL , dar cu toate acestea , perspectivele unui meci la Moscova , cu CSKA , nu sunt foarte placute . Rusii au sanse mari de calificare in optimile Ligii , performanta care ar incununa istoria recenta a clubului , care a castigat acum 2 ani Cupa Uefa.
Totusi , CSKA a pierdut toate cele 3 partide jucate cu echipe din Albion pana acum .

5 echipe din CL nu au reusit sa marcheze vreun gol in primele 2 etape ,Porto fiind una din ele. Campioana Portugaliei este lider in campionat si se poate concentra pe Liga , unde pana acum a dovedit prea putine : o remiza alba acasa si o infrangere in deplasare .
Hamburg pare in situatia opusa , nemtii sunt penultimii in campionat si nu prea vor sa lase in urma acele temperaturi ridicate..
Pare duelul pentru locul 3 in grupa G

Lavinia
25th October 2006, 00:59
vad k nu ati mai scris nik p'aci...ma rog..yo ink ma mai oftic k a pierdut arsenalu la moscova..da asta e..tot o sa castigam grupa:D

Universal
25th October 2006, 13:58
Nu sunbestimati rusii. HSV a jucat bine , dar tot a pierdut.O echipa care are mari probleme, dar caere le poate rezolva.Acum este timpul

sun
26th October 2006, 18:38
noah lallaaa :

CSKA - Arsenal 1-0
Porto - Hamburg 4-1

CSKA 7p
Arsenal 6p
Porto 4p
Hamburg 0p

happy ? :ok: Arsenal va castiga grupa , o sa vezi :D

Lavinia
28th October 2006, 13:39
normal k o vor catiga..mai mult chiar...vor castiga competitia(Doamne' ajuta:D)

Lavinia
2nd November 2006, 21:44
ink nu imi vine sa cred...cate ratari....arsenal 0-0 tska

sun
3rd November 2006, 15:12
Grupa s-a complicat si simplificat in acelasi timp

Hamburg (0) nu mai are sanse nici macar la Uefa , insa celelate 3 echipe sunt despartite de un singur punct. meciurile decisive vor fi TSKA (8) - Porto (7) si Porto - Arsenal (7) .

JJ
22nd November 2006, 19:13
O sa mizez pe un mare blat intre Arsenal si Porto. Meci egal care scoate din carti pe TSKA.

Lavinia
23rd November 2006, 20:45
nu ash fi asa d sigura..yo una nu vreau sa mearga porto mai dparte...

Sevilla86
26th November 2006, 19:52
Imi spune si mie cineva o chestie? Daca CSKA bate in deplasare pe HSV si Porto - Arsenal se termina la egalitate, cine se califica??????

In cazul asta CSKA, Porto si Arsenal ar fi la egalitate de puncte. S-ar lua meciurile directe. OK, pana aici e clar.
La meciurile directe Porto e mai buna in fata lui CSKA.
La meciurile directe CSKA e mai buna in fata lui Arsenal.
La meciurile directe Arsenal e mai buna in fata lui Porto (in cazul in care Porto - Arsenal se termina la egalitate!!!)

Le-am luat doua cate doua:
@Porto si CSKA: nu poate sa se califice Porto fara sa se califice Arsenal avand in vedere ca Arsenal are avantajul meciurilor directe cu Porto!
@Porto si Arsenal: nu poate sa se califice Arsenal fara sa se califice CSKA avand in vedere ca CSKA are avantajul meciurilor directe cu Arsenal!
@Arsenal si CSKA: nmu poate sa se califice CSKA fara sa se califice Porto avand in vedere ca Porto are avantajul meciurilor directe cu CSKA!

In cazul asta ce se intampla? Se trece la urmatorul criteriu de departajare? Si daca s-ar intampla asa o echipa ar pierde calificarea in fata altei echipe, desi ar avea avantajul meciurilor directe!

Chestia asta deocamdata e teoretica, dar mi-am batut o vreme capu' si tot nu mi-am dat seama ce s-ar intampla in cazul asta...

sun
27th November 2006, 19:08
stii ce s-ar intampla?

s-ar forma un clasament separat , doar cu cele 3 . fiecare ar avea 5 puncte, dar golaveraje diferite. Acele golaveraje sunt decisive. Deci poate sa se ajunga la un gol sau doua diferenta..

Lavinia
29th November 2006, 19:06
ai dak golaverajul ar fi acelasi la toate 3???

sun
2nd December 2006, 13:30
coeficientul echipei si apoi al tarii ...

gheran
5th December 2006, 11:39
suta la suta va fi egal meciul dintre porto si arsenal...egalul la pariuri are cota de 1.75...e greu de crezut ca va risca vreo ekipa...asa si trebe ca rusii n-au ce cauta.:ok: :ok:

Lavinia
5th December 2006, 20:10
rusii sunt cel putzin cu o clasa peste potro...yo zic ca arsenalu nu va juca la egal....nu prea e stilul lor plus ca in lispa lu' henry adebayor va vrea sa demonstreze ceea ce poate si din fericire poate multe

JJ
6th December 2006, 10:44
ai dak golaverajul ar fi acelasi la toate 3???
Se ia golaverajul intre cele 3. Si astfel, Arsenal iese pe 1, Porto pe 2 si TSKA pe 3. Probabil la situatia asta se va ajunge, TSKA fiind favorita cu Hamburg. Ar fi o mare surpriza ca Arsenal-Porto sa nu fie egal. Pacat de rusi, dar asta este.

Lavinia
6th December 2006, 21:18
ar fi pacat pacat de rushi...mai da'i incolo si p'aia d la porto ca nu ii suport de cat era idiotu ala de la chelsea antrenor la ei...nu styau decat sa faulteze si asa au castigat atunci...in 2004 park....nuh?oriqm sper sa ii bata klumea arsenalu si sa joace bine adebayor...cum face de cate ori are ocazia...

RajaF
6th December 2006, 21:27
Arsenal merge la victorie in seara asta garantat... Adebayor vrea sa demonstreze ca poate... si o sa demonstreze :D

Lavinia
6th December 2006, 21:30
asa ziceam si yo;)

RajaF
6th December 2006, 21:38
Tu pe unde te-ai ascuns pana acum ca nu te-am vazut postand :D

Lavinia
6th December 2006, 21:39
ee...mai uita'te putzin

RajaF
6th December 2006, 21:44
Na hai ca incepe meciul... :D

Lavinia
6th December 2006, 21:46
il dau si astia p la noi p vreun post??

RajaF
6th December 2006, 21:48
Nu stiu in tara cum se dau meciurile... eu sper sa ajung acasa repede sa prind sfarsitul... pana atunci pe net :D

Lavinia
6th December 2006, 21:51
pey si yo tot p net...hai arsenal:cheer: :cheer: :cheer:

RajaF
6th December 2006, 22:19
Hamburger au egalat... suntem in grafic... si ca bonus Manchester s-ar putea sa paraseasca competiteia (benfica conduce cu 1-0) :D

Lavinia
6th December 2006, 22:33
dap...sper sa ii elimine p man..adik...yo chiar tin cu benfica...da' saracii celtic:ras-plans:

CrAzY92
6th December 2006, 22:40
Porto 0 : 0 Arsenal
Hamburger 1 : 1 CSKA

RajaF
6th December 2006, 22:51
Pfoai ce era sa o comita baietii... al dreacu Quaresma...

Lavinia
6th December 2006, 23:39
porto 0-0 arsenal
hamburg 3-2 cska
*cat despre man utd...au batut si aia :mda:

Sevilla86
7th December 2006, 00:31
Porto 0-0 Arsenal... ce rezultat surprinzator... :rolleyes:


Porto Arsenal
0 Goals scored 0
0 Yellow card 0
0 Red card 0
5 Shots on goal 1
6 Shots wide 2
9 Fouls committed 13
5 Corners 4
2 Offsides 1
28' 52'' Ball. Poss. (time) 32' 33''
47% Ball. Poss. (%) 53%

Nici macar un cartonas galben :o: e clar ca nu s-au omorat cu firea...

JJ
8th December 2006, 00:05
Arsenal merge la victorie in seara asta garantat... Adebayor vrea sa demonstreze ca poate... si o sa demonstreze :D
S-au plictisit pana si rusii de asteptat sa se intample ceva in celalalt meci. De prin minutul 80 i-au lasat pe nemti sa ia si ei niste puncte. Calificarea insa au pierdut-o in meciul de acasa cu Porto :(

Lavinia
8th December 2006, 00:07
rusii sa zica mersi ca nu au luat bataie la arsenal acasa...au avut un noroc chior