PDA

View Full Version : Campionatul 2004-2005



bill
5th July 2004, 15:16
S-au stabilit jocurile etapelor din campionatul viitor.
http://www.gsp.ro/index.php?c=1&a=16862
In primele 4 etape jucam cu toate cele 3 nou promovate. Numai sa incepem campionatul :(

MaPaX
5th July 2004, 19:46
am introdus pe www.fcunirea.as.ro meciurile care le va juca Unirea in sezonul 2004/2005!
WWW.FCUNIREA.AS.RO

ADelPiero
6th July 2004, 13:11
obiectivul pe anul acesta : LOCUL 1 !!!!!! :ok:

ADelPiero
11th January 2005, 14:24
Reunire fără surprize la FC Unirea
40 de jucători s-au antrenat ieri pe "Cetate"!

Vānzoleală mare la stadionul "Cetate", la reunirea efectivului uni­rist, atmosfera fiind destinsă, īn ciuda grijilor care īnsoţesc FC Uni­rea la īnceputul pregătirilor, Ov. Maier riscānd chiar un pronostic īn­drăzneţ īn faţa zariştilor: "M-aş īncumeta să pariez 20.000 $ că Alba evită retrogradarea", a punctat "Motanul". Şedinţa de pregătire (una de dezmorţire), la care au participat 40 de jucători a fost condusă de secundul Marcel Rusu, īn acest timp preşedintele Măluşel discu­tānd cu Cristi Pojar asupra modalităţii de plecare a clujeanului la Spor­tul Studenţesc. "I-am dat termen de gāndire īncă două zile, īl īnţeleg că are ofertă tentantă, dar n-aş fi dispus să-i dau drumul, fi­ind sub contract", a explicat Măluşel, Pojar părăsind extrem de su­părat stadionul. "Şanse de evitarea retrogradării există şi credem īn ele, altfel nu am fi aici. Cei care au rămas trebuie să fie conştienţi că urmează o perioadă extrem de grea şi vom fi nevoiţi să dăm tot ce e mai bun pentru a ne salva. Sper să nu se mai repete proble­mele din tur", a sintetizat Alex Pelici situaţia de la Unirea. Altfel, A. Dumitru şi Balauru au discutat cu Măluşel după antrenament despre situaţia contractuală, iar C. Bar (ce are o ofertă din Ucraina) a con­venit cu preşedintele să fie liber să se transfere pentru suma de 30.000 $. Astăzi şi māine, uniriştii vor efectua vizita medicală.

Lotul prezent: Ţurcaş, Fl. Cotora, Mincă - A. Dumitru, Maghici, C. Ciobanu, R. Cosma, Ghenţi, Ad. Popescu, Sīrbu, C. Bar, Har­math - Găldean, Nedelea, Iurişniţi, Chivescu, C. Avram, R. Oprea - Balauru, Mitrofan, Ov. Maier, M. Stanciu, Hardău, plus 17 nou-veniţi: G. Ghiţă (27 ani, Internaţional Piteşti), L. Ciobanu (22 ani, Cuza Vo­dă, Dīmboviţa), D. Neamţu (30 ani, Lunenburg, Germania, liga a 3-a), Raţiu (22 ani, Soda Ocna Mureş ), Mohamed Said (22 ani, egiptean), Velţenescu (19 ani, Ceramica Jimbolia) - apărători, Degan (20 ani, Kozara Vinţ ), Medrea (22 ani, Metalul Aiud), Fl. Barbu (20 ani, Italia, ligile inferioare), Rīşteiu (17 ani, junior), Gabor (22 ani, Soda Ocna Mureş ), M. Nistrean (20 ani, american), Bozic (24 ani, sārb), Pan­durevic (24 ani, sārb), A. Nagy (24 ani) - mijlocaşi, Zăgrean (18 ani, Metalul Aiud), Bazic (28 ani, sārb) - atacanţi. Deşi trecuţi la achiziţii, Itu şi M. Micu (Inter Blaj) nu au apărut, Jercălău şi I. Vocu au fost īnvoiţi, iar Pīrva şi D. Minea au absentat. "Pentru ultimii doi nu vom lua deocamdată nici o decizie de amendare, aşteptăm să aflăm mo­tivele īntārzierii", a spus Pelici

HaoTic
13th January 2005, 11:15
Aflandu-ma la o miuta in sala, am avut surpriza sa-l intalnesc pe Gigi Talnar. Foarte deschis ne-a intrebat ce parere avem despre salvarea Unirii. Dupa ce ne-a ascultat a formulat si el o parere, cum ca, Unirea nu are nici o sansa de salvare numai cu tinerii pe care-i aduce acum. Totodata s-a abtinut sa comenteze daca Tibi Moldovan are sanse sa ajunga un fotbalist mare.

ADelPiero
14th January 2005, 22:52
eu sunt sigur k ne vom salva:cool:

Catalanul
15th January 2005, 00:23
obiectivul pe anul acesta : LOCUL 1 !!!!!! :ok:ce optimisti erati :rolleyes: ce e prea mult strica :(((.. va doresc mult succes in lupta pentru retrogradare si sper ca la anul sa ne vedem din nou in A :ok:

ADelPiero
15th January 2005, 13:10
eu eram ... acuma nu mai sunt :P:P

andrei_cj
14th February 2005, 01:55
Salutare baietii cum merge treaba isi revine Unirea? Nu stiu sper sa nu cumva sa se intample vreo nenorocire asa ca Forza Unirea si pana la urmatoarea intalnire Ardealu' Rulez :-)

spmihai
19th February 2005, 11:31
Nu prea isi revine din pacate, dar pana in 4 martie cand avem meci cu Sportul mai e ceva vreme si poate se intampla o revelatie la echipa. Sa speram ca vom reusi sa ne salvam de la retrogradare.

raducubengosu
19th February 2005, 21:29
cam greu sa-si revina unirea...dar sperati...sa luati cat mai multe puncte dar sa fiti sub poli iasi in clasament...sper sa ramanem si noi si voi in divizia A :) :)bafta multa...va asteptam la iasi in etapa a 2a :D

spmihai
20th February 2005, 14:27
fara suparare, dar sper sa venim la Iasi si sa va batem, ca daca nu o facem, intram rau de tot in rahat. ne trebuie cat mai multe puncte la inceputul returului pentru a avea o mentalitate buna, si bineinteles sa fie bani, care dupa parerea mea e principala cauza pentru care am ajuns in situatia in care suntem.

raducubengosu
20th February 2005, 23:12
o sa fie greu sa luati puncte de la iasi pt ca noi in primele 4 etape avem cu Rapid Dinamo si Craiova si nu ne-am putea permite sa luam bataie de la voi...din astea 4 meciuri am vrea macar 4 puncte( iar noi nu putem admite decat victoria in meciul cu voi) (si felicitari pt sezonul trecut....bv voua) :ok:

george-dinamo
21st February 2005, 00:45
raducu de ce incluzi craiova in categoria echipelor tari cu care jucati in primele etape?jucati cu ultimul loc nu cu una din primele 5.

raducubengosu
21st February 2005, 15:40
parerea mea e ca craiova o sa se ridice..nu cred ca Craiova va cadea in B...oricum noi consideram meciul cu voi cel mai usor(si stiu ca nu o sa ne fie usor deloc) si apoi meciul cu Craiova. dar daca craiova va juca tot asa slab e posibil sa joace in B la anu :D

ADelPiero
22nd February 2005, 14:20
da... intr`adevar ..... se vor ridica..... s`au intarit puternic in iarna asta :cool:
in "top10" o sa`i gasim la sf de sezon;)

ADelPiero
12th April 2005, 10:44
Cu un picior īn groapă...

Alba şi-a arătat neputinţa ofensivă īn "Gruia", singurul şut pe poartă fiind golul lui Kiraly, la o fază norocoasă. Aici este buba, "alb/negrii" nereuşind să emită pretenţii īn avanposturi, indiferent de adversar, jocul ofensiv fiind īn suferinţă crasă şi numai rodul īntāmplării. Aceasta īn primul rānd datorită subţirimii valorice a efectivului, ce i-au obligat pe Pelici sau Artimon să apeleze la jucători categoric inferiori primului eşalon. Practic aceştia sunt obligaţi să croiască un costum din petece (aşa se explică şi debutul "celebrului" C.N.) şi la un moment dat, inevitabil s-au lovit de limitele propriilor elevi. Să fim sinceri, dincolo de culpa lui Iurişniţi, determinantă īn economia jocului, CFR-ul putea foarte bine să nu aibă portar īn acest meci, Ştef şomānd īntre buturi. Aici e marea bubă... Cum campionatul s-a rupt la retrogradare (vezi ierarhia), cu Alba, Braşov şi Craiova aproape răstignite, īn condiţiile mai-sus menţionate e greu de crezut īntr-o minune. Cum să fie altfel, cātă vreme ai testat şi ai cheltuit, luni bune cu aproape 40 de fotbalişti străini şi nu suntem īn stare să-i legitimăm pe cei doi sārbi?

IesheanuL
7th May 2005, 22:30
La Apulum s-a gresit mult parerea mea prin vanzarea jucatorilor...ma uit la Paleacu asta joaca de rupe la Timisoara chiar a dat gol Craiovei...si altii care ia-ti mai fugarit...trebuia sa le asigurati conditii si bani si acum cu siguranta nu aveati griji...Nici la Iasi nu e mai bine dar mai exista un Onut un Tinel Petre un Parvu (care desi are o varsta se cunoaste experienta lui de Champions League acumulata la Steaua...a si marcat in meciul cu Otelul...singurul gol de fapt ) mai e un Miclea un Baldovin oricum jucatori de care cat de cat s-a mai auzit dar la voi.....inafara de Galdean asta care are si el vreo 30 de ani cred...Iurisniti........si Minca asta de care am auzit prima oara in tribune la meciul de la Iasi :P ... cam slabut lotul pt a emite pretentii la ramanerea in divizia A...nu ma injurati :) asta e parerea mea :P