PDA

View Full Version : Flavius Koczi



G2000
30th October 2008, 21:35
Cand l-am vazut in concursul din Elvetia, Memorial Gander, o parte din visul meu s-a implinit...nu e doar un gimnast de valoare ci si o persoana exceptionala...UN INGER PE PAMANT!

Imi pare rau ca pozele nu sunt la inaltimea lui....emotia ma cuprindea si nu am prea reusit sa fac cine stie ce...poate duminica.... BAFTA MULTA!!! ITI TIN PUMNII IN ZURICH!!

mesteritza
30th October 2008, 21:55
multumim pt poze:) iti tin pumnii pt duminica ;) Poate reusesti sa vb cu el...si o sa ne povestesti si noua mai multe

cineva_cineva
30th October 2008, 21:58
Multumim mult pentru pze! Hai Flavius, Hai, Sandra!

G2000
30th October 2008, 22:02
Inca ceva...imi pare rau ca nu reusesc sa pun in acest thread si filmate....Flavius a incheiat concursul cu frumoasa evolutie la paralele, iar inaintea lui Sandra a reusit sa faca sala sa aplaude in ritmul muzicii....Flavius a facut solul, calul cu manere,sarituri si apoi paralele.Sandra in schimb a inceput la sarituri, apoi barna si ultimul a fost solul. A FOST SUPERB....niste momente ce doresc oricui...

Cata_RB
30th October 2008, 22:31
Te cred ca ai avut si o sa ai emotii si duminica, dar daca ai ocazia incearca sa treci peste ele si sa vorbesti cu ei...aia chiar ca ar fi o amintire extrem de deosebita :) Si din cate stiu sunt comunicativi, fiind si la concurs intr-o tara straina daca ii prinzi liberi cateva minute cred ca o sa se bucure

mikeyy
30th October 2008, 22:49
Cu siguranta Flavius se va bucura cand va afla ca are un sustinator ca tine!
Multumesc si eu pt poze. Ziceai ca ai filmulete? Poti sa le incarci pe youtube

cineva_cineva
30th October 2008, 23:24
O sa le puna, sunt in format mare si nu i le primeste, asa ca va trebui sa mai asteptam... bine ca ne povesteste si stim ca vom vedea si filmulete, Multumim mult, Geanina!

G2000
5th April 2009, 21:15
O MEDALIE DE ARGINT la campionatul European Milano 2009 care ar fi trebuit sa fie de aur....dar nu e nimik....FLAVIUS ne-a dimonstrat ceea ce poate! BRAVO FLAVIUS!!! SINCERE FELICITARI!!!

miafangina
5th April 2009, 23:54
Cred ca Flavius avea mare nevoie de o medalie,sa mai capete incredere si ma bucur mult ca a obtinut-o.
Bravo,Flavius!Succes in continuare!:ok:
/OLE/

ioanavol
1st November 2009, 18:50
FELICITARI, Flavius pentru argintul mondial de la Londra! Multe succese si mai departe!!

Sariturile lui Flavius (min 3:00):
s60NdcaSTow

Podiumul cu Marian si Flavius pe primele doua locuri:
TPkyr6HjQng&feature

crisloregym
1st November 2009, 22:50
BRAVOOOO, Flavius!!!!!!!

cineva_cineva
25th April 2010, 18:12
Uffff, nu vreau sa imi imaginez ce simte Flavius acum... Dar bine ca a ramas pe podium... Desi... e tare trist... Sunt tare curioasa sa ne zica Flavius ce s-a intamplat... Dar... asta e... Suntem alaturi de tine, Flavius, in continuare! Stim ca poti mai mult! Mergem inainte!

Tess_AN
25th April 2010, 18:16
Flavius a cistigat la aceste CE mai mult decit o medalie de aur: siguranta! A facut 13 executii fara ratare!

Eu cred ca Flavius e gimnast de AA si il vad pe podium la AA la CM. O sa venim toata trupa sa ne dai autograf acolo! Si o sa te incurajam, totul e sa tragi tare la antrenamente la toate 6 aparatele. Eu pun pariu (si de cite ori pun parium cistig!) daca Falvius face AA la CM e pe podium!

Marianne
25th April 2010, 18:44
Sper ca acest concurs sa nu-l dezamageasca , a muncit f mult si nu s-a lasat pina in ultima clipa.

Flavius noi continuam sa credem si sa ne punem mari sperante in tine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

stere78
25th April 2010, 18:54
Mie mi s-a dublat respectul față de Flavius în urma acestui CE. Una e să înflorești când totul merge bine, cu totul alta să strângi din dinți și să duci echipa în spate la greu. Îl compara cineva cu Stela Nistor: așa e, și în astfel de împrejurări se testează caracterul unui om. Flavius are cât să mai dea la vreo cinci.

Tess_AN
25th April 2010, 19:47
Cred si eu ca era cu ochii in lacrimi. Asta a fost ghinionul lui. Dar cum s-a mai zis aici, Flavius a facut cel mai bun concurs al lui din cariera de pina acum, in ciuda rezultatului. Si asta inseamna muuullltttt! sper sa reuseasca si el sa vada asta, sa vada cit e de bun si sa aiba curaj in continuare. Hai Flavius! Nu te lasa! Marii campioni nu se descurajeaza usor! Ineaca-ti necazul in lacrimi 2-3 zile si apoi, fruntea sus! Esti un mare sportiv! O sa iti iei revansa la mondiale!

LuisaGym
25th April 2010, 20:04
FELICITARI pentru prestanta extraordinara de la Campionatele Europene din 2010. Mult succes la mondiale!

step1
25th April 2010, 20:20
Felicitari ,Flavius! Prestatia ta la acest campionat european a fost deosebita! In pofida faptului ca eforturile tale nu au fost incununate cu aur,consider ca marele castig al tau (si al nostru,al celor care te iubim si te respectam) a fost faptul ca ai fost constant,echilibrat,ca ai dovedit ca poti sa te mobilizezi extraordinar,sa iti invingi angoasele (stiuta fiind teama ta de a face coborarea la un anume aparat).Te-ai maturizat frumos si ne-ai oferit momente frumoase,pentru care iti multumim!
Daca imi este permis,as spune ca ar trebui sa privesti aceasta competitie ca pe un antrenament (cu public si arbitri )pentru Mondiale.
Am convingerea ca acolo iti vei valorifica la maxim potentialul imens si aceasta frumoasa maturitate la care ai ajuns.
Mult succes in continuare!

AuriB
25th April 2010, 21:13
FELICITARI,Flavius!!!
Nu am vazut pina acum un concurs mai bun facut de tine,si ma refer la intreaga competitie.Ai concurat 3 zile la rind la un nivel excelent, fara sa ratezi nimic si asta e un lucru mare.Stiu ca ti-ai dorit mai mult la aceste europene si chiar meritai mai mult.
Am fost incintata sa te urmaresc evoluind si abia astept mondialele unde sint convinsa ca vei evolua la fel de bine si va veni si aurul pentru tine.
Multumesc Flavius pentru evolutiile tale!
Mult mult succes in continuare.:ok:

LuisaGym
25th April 2010, 21:39
Am facut din partea noastra o medalie de aur (virtuala) pentru Flavius pentru prestatia deosebita la CE 2010.

stere78
25th April 2010, 21:41
Dragă Flavius,

Tu știi mai bine decât oricine câte parale faci și cât de nedrept a fost ceea ce ți s-a întâmplat. Eu nu pot decât să bănuiesc ce-o fi fost în sufletul tău. Ce-am văzut, însă, a fost un om care s-a adunat teribil de repede și care și-a dus treaba la bun sfârșit. Fără ezitare, fără tremur, fără greșeală. E un lucru foarte rar, chiar și în sportul ăsta înspăimântător de greu. Așa fac marii campioni, din rasa cărora sper că știi că te tragi. S-ar putea ca bronzul ăsta să-ți pară coclit și amar. Nu e: e răsplata - modestă, dar răsplată - caracterului tău. Ești demn, dârz și muncitor. Așa să rămâi. Repet, n-o să mă apuc să îți explic eu care au fost faptele și ce însemnătate au ele. Ar fi caraghios și nepotrivit. Doar te salut de departe și îi invidiez pe cei care pot să te numească prietenul lor. Fruntea sus, ai toate motivele să fii mândru!

venera
25th April 2010, 22:22
Felicitari Flavius ! Pentru mine ai facut cel mai bun concurs al vietii tale chiar daca nu a fost incununat cu aur. Sint mandra sa pot incuraja si sustine un astfel de gimnast roman ! Capul sus, sintem alaturi de tine !

ioanavol
25th April 2010, 22:46
Flavius, de la primele Europene la care ai participat ca senior, in 2006 (si la care ai luat aurul la cal:)) ti-am vazut talentul si potentialul si de atunci imi doresc foarte mult sa reusesti sa-l fructifici. Ai facut-o de cateva ori, iar anul trecut la Mondiale m-ai bucurat nespus cand te-am vazut alaturi de Marian pe podium la sarituri.

Stii prea bine ca o medalie nu este numai munca si talent, ci si conjunctura potrivita. Asa a fost sa fie la Europenele astea. Nu are de ce sa-ti fie rusine sau sa fii dezamagit: dupa cum s-a mai spus aici, ai reusit, dupa un drum f lung si obositor, 2 zile de concurs aproape fara greseala, la sfarsitul carora echipa Romaniei si noi, fanii, iti ramanem indatorati. Din pacate astazi, desi cu totii stiam ca tu erai cel mai bun la sarituri si ca trebuia sa iei medalie la cal, n-a fost sa fie.

Fruntea sus si sa stii ca noi te sustinem orice s-ar intampla in concursuri. Continua progresul de care ai dat dovada in ultima vreme si sigur la Rotterdam vom fi acolo sa-i cerem un autograf noului campion mondial! (nu spun la ce, iti poti alege tu aparatul/competitia:P)

Hai Flavius!!

Tracoromana
25th April 2010, 23:08
Flavius, ai facut un concurs european ireprosabil: constant ( 13 exercitii fara ratare), echilibrat, valoros. Esti un suport extraordinar pentru echipa. Medalia de aur n-a fost sa fie... dar asta e o situatie trecatoare. In curand o vei avea. Eu, sincer, te felicit!!!

Alyss
25th April 2010, 23:49
http://stillsport.zenfolio.com/p457217886 sunt foarte multe cu el si foarte frumoaste
Bafta in continuare Flavius !!!

ancaqwe
26th April 2010, 00:12
Felicitari Flavius!
Ca si cei de mai sus, mi se pare un concurs extraordinar facut de tine! Nu a fost aur, dar e un mare castig - exercitii dificile, executate foarte bine. Un pas inainte spre mondiale, si cum zicea cineva, un antrenament cu public spre ceva mult mai bine ;)

Cata_RB
26th April 2010, 00:13
Flavius,
Acest Campionat European a fost cel mai bun concurs al tau pe care l-am vazut. Nu doar ca ai avut 3 zile de concurs fara ratare, dar au fost evolutii de la foarte bune in sus! Sper sa uiti cat mai curand ceea ce nu a fost asa cum ti-ai dorit si cum ai fi meritat si sa ramai cu lucrurile pozitive.
Felicitari si mult spor, noroc si sanatate si tie, si colegilor tai! Pentru mine e o onoare sa va vad evoluand si sa va sustin de la distanta.

r_anacristina
26th April 2010, 08:39
Flavius a demonstrat la aceste Campionate Europene ca a ajuns la maturitate, a reusit sa-si stapaneasca emotiile si a facut un concurs extraordinar. Din pacate se mai intampla si momente nefericite dar sunt convinsa ca va trece peste ele, sanatate sa fie. Felicitari pentru medalia obtinuta, Flavius!!!
"Ce nu te doboara, te face mai puternic!":)

anna.09
26th April 2010, 10:12
Felicitari Flavius pentru tot efortul depus..ai aratat ca ti-ai invins multe din vechile temeri si ai demonstat inca o data ca esti un gimnast complet..te asteptam pe podiumul de individual compus de la Rotterdam...multi forumisti vor fi acolo sa te sustina si sa te aplaude..deja ii invidiez :)

ioanavol
26th April 2010, 10:15
Anna, voi ii veti sustine la Nationale inainte...va rog frumos sa-i "pregatiti" bine moral pt Mondiale:) Caci la Mondiale totul va fi mult mai departe si mai aglomerat si va trebui sa stam la cozi lungi pentru autografe si incurajari...

anna.09
26th April 2010, 10:21
Anna, voi ii veti sustine la Nationale inainte...va rog frumos sa-i "pregatiti" bine moral pt Mondiale:) Caci la Mondiale totul va fi mult mai departe si mai aglomerat si va trebui sa stam la cozi lungi pentru autografe si incurajari...

Am inteles Ioana, :) o sa ii pregatim bine!

LuisaGym
26th April 2010, 10:45
Un articol echilibrat in Prosport despre prestanta lui Flavius la CE Birmingham http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/cu-un-koczi-nu-se-face-primavara-6063252

dracsor
26th April 2010, 14:18
nu pot sa spun decat wow!!! exceptional concursul pe care l-ai facut la aceste campionate! extraordinar!!! felicitari!!! abia astept sa strig tare "hai, Flavius!" la mondiale.:cheer:

ioanavol
26th April 2010, 22:32
http://i281.photobucket.com/albums/kk225/olsgimnastica/Europene%202010/flavius.jpg

miafangina
26th April 2010, 22:49
Spunea Alina Alexoi ca,un gimnast care n-a facut exercitiul asa cum ar fi dorit nu poate fi consolat;nu stiu daca e adevarat sau nu,dar cu siguranta el poate fi sustinut si incurajat.
Flavius s-a prezentat atit de bine in aceste zile de concurs la europene,nu-i usor sa tragi la 5 aparate pe zi,dupa ce ai calatorit cu toate mijloacele de transport posibile si imposibile.
Bravo,Flavius,jos palaria pentru modul in care te-ai prezentat,trei zile la nivelul cel mai inalt,trei zile fara repros.
Eu te sustin din tot sufletul si iti multumesc pentru gimnastica pe care ne-ai aratat-o;banuiesc doar cita munca sta in spatele acestor evolutii din concurs si ai tot respectul si recunostinta mea.
La nationale vom fi alaturi de voi,sa va insuflam energie pozitiva pentru mondiale.
Va iubim,va respectam,va sustinem.Sunteti ai nostri si sunteti cei mai buni si mai frumosi.

@Ioana:multumesc pentru poza,e foarte frumoasa!

ela_diana
27th April 2010, 16:40
Bravo Flavius!! Un concurs fara greseala. De abia asteptam mondialele sa te sustinem si sa ne bucuram alaturi de tine de medalii stralucitoare.

miafangina
9th April 2011, 23:17
Iata ca a venit cu-adevarat vremea lui Flavius!

Ma bucur atit de mult pentru acest minunat gimnast,daruit de Dumnezeu cu talent,inteligenta,frumusete,modestie,un carecter deosebit.

Felicitari,Flavius!Ai fost la inaltime si mai este o zi.Mult succes miine!

MitzGym
9th April 2011, 23:33
Iata ca a venit cu-adevarat vremea lui Flavius!

Ma bucur atit de mult pentru acest minunat gimnast,daruit de Dumnezeu cu talent,inteligenta,frumusete,modestie,un carecter deosebit.

Felicitari,Flavius!Ai fost la inaltime si mai este o zi.Mult succes miine!
da,ne ai facut mandri ca suntem romani!!!!
bravo flavius!!!!!!!!

Tess_AN
10th April 2011, 00:19
Iata ca a venit cu-adevarat vremea lui Flavius!

Ma bucur atit de mult pentru acest minunat gimnast,daruit de Dumnezeu cu talent,inteligenta,frumusete,modestie,un carecter deosebit.

Felicitari,Flavius!Ai fost la inaltime si mai este o zi.Mult succes miine!
Asa e Mia! Ai dreptate.

Felicitari Flavius! Si la mai mare la Mondiale si Olimpiada! Bravo!

miafangina
10th April 2011, 23:41
Vreau sa-l felicit din nou pe Flavius pentru o competitie reusita.
S-a maturizat,poate face fata oricaror incercari.Ma bucur daca e multumit si cred ca ar trebui sa fie.
Eu sunt tare mindra de el.

Imi pare rau ca nu stiu sa comletez aceasta pagina cu poze frumoase,sper ca o vor face altii.
Bravo,Flavius!Sanatate si succes la mondiale!

vera72
10th April 2011, 23:52
Si eu il felicit pe Flavius pentru ce a reusit la aceste campionate si ii doresc sa fie sanatos si sa ajunga acolo unde isi doreste.

Trebuie sa va spun ca l-am vazut pe Flavius in iarna intr-un hipermarket si mi-am adunat tot curajul de care dispun pentru a-i vorbi. L-am felicitat pentru ceea ce face in gimnastica si i-am urat succes, iar el a zambit si mi-a multumit. Eram asa de emotionata ca abia am reusit sa articulez cuvintele. Mi s-a parut un baiat cu foarte mult bun simt si modest.

miafangina
11th April 2011, 00:40
Si eu il felicit pe Flavius pentru ce a reusit la aceste campionate si ii doresc sa fie sanatos si sa ajunga acolo unde isi doreste.

Trebuie sa va spun ca l-am vazut pe Flavius in iarna intr-un hipermarket si mi-am adunat tot curajul de care dispun pentru a-i vorbi. L-am felicitat pentru ceea ce face in gimnastica si i-am urat succes, iar el a zambit si mi-a multumit. Eram asa de emotionata ca abia am reusit sa articulez cuvintele. Mi s-a parut un baiat cu foarte mult bun simt si modest.

Da,da,asta e si parerea mea despre el;asa a fost si la emisiunea aceea la tv.
Bravo tie ca ai indraznit!:ok:

Tracoromana
12th April 2011, 19:19
Presa la picioarele lui Koczi. 11.04.2011

http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7962/8148059/1/koczi-bi.jpg?width=610

http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/poza-zilei-presa-la-picioarele-lui-koczi-8148059

Cata_RB
13th April 2011, 12:39
Un interviu foarte frumos: http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/flavius-ai-fetele-la-picioare-8151411
Mi-a facut mare placere sa il citesc :)

Flavius a fost un MARE gimnast la aceste Campionte Europene. Nu ca n-ar fi fost si pana acum, dar de data asta a vazut-o o lume intreaga :ok:
Felicitari si multa bafta, tot inainte!! Sa-ti mearga cel putin la fel de bine ca la Berlin!