PDA

View Full Version : Divizia A 2004-2005



Ultras
5th July 2004, 13:12
Sportul Studentesc - Apulum Alba Iulia

In mod normal avem 3 pct. :drak:

Ultras
5th July 2004, 14:29
Programul complet al meciurilor Sportului Studentesc:

Etapa I: Sportul - Apulum
Etapa II: Dinamo - Sportul
Etapa III: Sportul - U Craiova
Etapa IV: Arges - Sportul
Etapa V: Sportul - Farul
Etapa VI: Otelul - Sportul
Etapa VII: Poli Iasi - Sportul
Etapa VII: Sportul - Steaua
Etapa IX: CFR Cluj - Sportul
Etapa X: Sportul - National
Etapa XI: Bacau - Sportul
Etapa XII: Sportul - Brasov
Etapa XIII: Poli AEK Timisoara - Sportul
Etapa XIV: Sportul - Gloria
Etapa XV: Rapid - Sportul

bill
7th July 2004, 10:55
Sportul Studentesc - Apulum Alba Iulia

In mod normal avem 3 pct. :drak:

Eu as zice ca in mod normal aveti -3 la adevar. Dar o sa vedem la ora jocului cum stau lucrurile, acum putem sa fim cat de optimisti vrem fiecare :D

Ultras
7th July 2004, 11:10
Mi se pare normal sa ai dreptul sa speri :drak:

Catalanul
7th July 2004, 13:23
si eu sunt de parere ca veti avea -3 la adevar dupa etapa I (parerea mea :D)

Ultras
7th July 2004, 13:43
Ramane de vazut, dar siguranta pe care o afisati nu e de bun augur (si pentru unii si pentru altii) :drak:

gigel_bucur
7th July 2004, 15:15
dar Apulum mai exista? am inteles ca Maier si-a luat jucariile si a plecat, salarii neplatite etc.

BIANCO_NERO
7th July 2004, 20:39
Nu fiti rai fiecare are dreptul sa spere sau cum se zice speranta moare ultima.

BIANCO_NERO
7th July 2004, 20:46
Nashpa cu programul asta... cam incins pe final de campionat sper si nu campioblat.

Gigel Sportul
31st July 2004, 22:14
Din pacate am sperat degeaba, iar la halul de program pe care il avem, riscam ca dupa trei etape sa ramanem tot la 0 puncte. Sper sa ma insel, dar dupa ce am vazut azi in meciul cu Alba, pe care teoretic ar fi trebuit sa il castigam (si, sa fim seriosi, am cam fost calare pe ei), nu vad ce sanse am avea sa facem macar baremul ala de 25 de puncte, cand un atacant experimentat ca Bucur rateaza penibil din 4 metri.

Catalanul
31st July 2004, 22:19
si eu sunt de parere ca veti avea -3 la adevar dupa etapa I (parerea mea :D)
am avut dreptate :evil:
FORZA ARDEAL /hello
FORZA VIOLA :yeah:

BIANCO_NERO
1st August 2004, 00:30
Pānă una alta Apulum a cāştigat meritat acest meci, dar din păcate pentru ... parerea mea... dacă vor juca la fel īn continuare nu cred că vor mai rămāne īn Divizia A. Norocul lui Apulum a fost ratarile lui Gigel Bucur si portarul lor... īn rest nu au avut decāt cele două bare... care le-am avut şi noi. Oricum eu ma bucur că Sportul şi-a schimbat obiceiurile de a īncepe cu victorie şi a juca baraj sau retrograda.... deci acum se īntāmplă inversul īncepem cu īnfrāngere şi vom rămāne īn A.... chiar dacă mulţi nu ne doresc aici.

BIANCO_NERO
1st August 2004, 00:35
Duminică ne aşteaptă unul dintre cele mai grele meciuri din acest campionat, cel cu Dinamo... şi īn acelaşi timp deplasarea cea mai scurtă.... HAI SPORTUL!... sper (şi cred că se poate) ca din acest meci să ne īntoarcem cu ceva puncte.

gigel_bucur
1st August 2004, 14:59
asta e! dar viitorul se anuntza destul de sumbru :(

cristiansportul
1st August 2004, 16:48
un insucces si deja va ganditi la ce e mai rau fi-ti si voi mai optimisti ii batem pe dinamo.

ADelPiero
1st August 2004, 17:06
Pānă una alta Apulum a cāştigat meritat acest meci, dar din păcate pentru ... parerea mea... dacă vor juca la fel īn continuare nu cred că vor mai rămāne īn Divizia A.

Alba Iulia va ramana in Divizia A si la anul :ok:

BIANCO_NERO
2nd August 2004, 17:01
Alba Iulia va ramana in Divizia A si la anul :ok:
Eu am vrut sa zic ca daca cei de la Apulum vor continua sa joace asa s-ar putea sa nu aiba sanse de ramanere in A... la fel cum nu vad nici pe Sportul prea bine daca se va mai rata cu poarta goala din 3 si respectiv 15m. :ciocan:

cristiansportul
4th August 2004, 19:48
Nu se stie daca Apulum va ramane in A pentru ca pe mine nu m-a convins ca sunt o echipa foarte buna.

gigel_bucur
5th August 2004, 15:42
Duminică ne aşteaptă unul dintre cele mai grele meciuri din acest campionat, cel cu Dinamo... şi īn acelaşi timp deplasarea cea mai scurtă.... HAI SPORTUL!... sper (şi cred că se poate) ca din acest meci să ne īntoarcem cu ceva puncte.

va fi greu sa luam puncte in groapa dar nu ne impiedica nimeni sa speram :)
deplasarea cea mai scurta e in Giulesti :ok:

cristiansportul
5th August 2004, 17:57
Avem sanse sa ne intoarcem macar cu un punct si sper ca baietii sa se concentreze si sa ne intoarcem cu toate trei.

wexx
8th August 2004, 10:16
:( N-a fost sa fie de data asta desi meritam macar un punct in "groapa". Oricum echipa a jucat bine. Vom invinge, sigur, miercuri cu Craiova

gigel_bucur
8th August 2004, 12:53
echipa nu s-a miscat rau dar nici stralucit, le trebuie mai mult tupeu in joc.
ganditi-va ca Dinamo nu joaca nimic de vreo 3-4 meciuri.
Bucur nu are voie sa rateze cum a facut-o in primele doua meciuri, Stancioiu trebuie sa inteleaga ca portarul are voie sa-si miste fundul de pe linia portii, sunt prea multe ca sa le enumar aici.

gigel_bucur
9th August 2004, 09:55
Sportul Studentesc - Universitatea Craiova, Stadion Regie ora 18:00, TVR 2.

Eu zic ca acest meci va fi mult mai greu decat cel cu Dinamo. Sper sa nu mai ratam exasperant si sa-i batem, nu prea a plecat Craiova cu puncte din Regie.

inter
9th August 2004, 10:05
eu sper sa-ti dau de baut!:D

gigel_bucur
9th August 2004, 10:13
eu sper sa-ti dau de baut!:D

lasa ca dau eu, trebuie sa ne revenim si noi cumva.
o sa trec maine pe acolo sa pregatesc "gazonul" :bere:

cristiansportul
9th August 2004, 16:58
Sa speram ca am invatat ceva din cele doua infrangeri de pana acum si sa concretizam ceva miercuri cu Craiova.

cipi13
10th August 2004, 11:43
Off topic ( da nu a stiut nimeni sa imi spuna )
Cit e biletu ?

ultras_sportul
10th August 2004, 21:38
Intrarea e libera pentru spectatori dar echipa adversa primeste 3-4 goluri de acum incolo :)

wex
10th August 2004, 21:53
Sportul-Craiova 3-1 : astfel SPORTUL cistiga primul (dintr-un sir lung) meci. O problema ar fi vremea dar sa speram ca singurul loc inundat va fi poarta stiintei unde va ploua cu goluri.

wex
10th August 2004, 22:00
Starea vremii pentru miercuri : in jurul orei 19:00, in zona Regie, va ploua (cu goluri in poarta lui Guso) si se vor produce descarcari de "energii" in jumatatea de joc a oltenilor. Deasemenea, uraganul Gigel (Bucur) va lovi din nou. :ok:

ultras_sportul
10th August 2004, 23:38
A plouat cu goluri toate marcate de Sportul, iar taifunul Mazilu a batut din pupa pentru bucuresteni cu circa 45 km/h rupand crengile celor 11-14 olteni ce stateau in ploaie :) asteptand meciul langa caminul P15 :yeah:

cipi13
11th August 2004, 11:23
Las` ca ne vedem noi acolo.....

ultras_sportul
11th August 2004, 23:14
Am jucat in 10 oameni chiar 50 de minute!

ultras_sportul
11th August 2004, 23:17
Prima serie de poze

ultras_sportul
11th August 2004, 23:19
Inca 5 poze

ultras_sportul
11th August 2004, 23:21
Astea au fost

ultras_sportul
11th August 2004, 23:24
Cu toate ca doi jucatori au fost grav accidentati (Maxim - suspect de ruptura de ligamente iar Cruceru cu arcada crapata in urma unui duel aerian foarte dur) si unul eliminat pe nedrept (Curelea in minutul 44) ceilalti jucatori au luptat ca niste lei si nu au lasat Craiovei nici macar satisfactia marcarii golului de onoare! :happy :yeah:

Maximus
12th August 2004, 11:57
Bai, ce sa zic, frumoase poze si felicitari. Daca dadeati si 5 si nu ma suparam mai tare. Succes in continuare!

inter
12th August 2004, 12:29
Bai, ce sa zic, frumoase poze si felicitari. Daca dadeati si 5 si nu ma suparam mai tare. Succes in continuare!

subscriu si eu! :ok:

cipi13
12th August 2004, 13:10
Frumoase poze....si sa ne mai vedem....

Defence
13th August 2004, 00:35
ultras_sportul daca faci poze la meciul Sportul - Steaua, care e peste cateva etape, pot sa le pun si eu pe siteul meu ?
Sper ca vei fi de acord.. nu le voi pune fara acordul tau.

vasile314tzurka
13th August 2004, 16:40
misto pozele. data viitoare punem si altele ca incerc sa vin si eu cu aparatul:)

Ultras[19]
14th August 2004, 20:25
in acest meci nu am tinut cu nici o echipa, ambele aveau nevoie mare de puncte, dar parca mai mare avea sportu...
ma bucur pentru sportul!!
pacat pentru craiova! trebuie sa va reveniti!

Gigel Sportul
14th August 2004, 21:28
Inca 5 poze

Vezi ca a 5a poza din pachetul 2 are un titlu inadecvat: era gigel_bucur, nu Gigel Sportul.

gigel_bucur
20th August 2004, 22:40
Am pierdut doua puncte intr-un meci in care Argesul a jucat in 10 oameni timp de 80 de min. Daca nici pe astia n-am fost in stare sa-i batem...:(

EDMOND_
20th August 2004, 23:34
FELICITARI! Ma bucur pentru Bucur ..am avut inspiratie ..l-am introdus in majoritatea echipelor mele de la divizia fantastica!

inter
21st August 2004, 21:27
Bravo sportistilor!, felicitari pt. punctul obtinut (desi se puteau mai multe)

gigel_bucur
23rd August 2004, 13:29
Multumim frumos. Din pacate au fost papagali, puteau sa bata :ciocan:
Poate se maturizeaza si ei intr-un final, sper sa nu fie prea tarziu. Nu-i normal sa ratezi intre 7 si 10 mari ocazii pe meci.
Ii dau dreptate si lui VaSilă, ce mai comentezi arbitrajul cand tu nu esti in stare s-o bagi in atze. Faptul ca au ocazii demonstreaza ca Dan Petrescu isi face bine treaba. Pacat nu se materializeaza prin goluri macar jumatate dintre ocaziile alea :mad:

Inter, te astept la meciul cu Farul :ok:

inter
23rd August 2004, 13:42
trec pe la Nicu ... daca ma tine "puterea" intru si pe stadion :D:D

gigel_bucur
23rd August 2004, 13:47
platesc eu intrarea si dai tu berea? :drak:
valabil si pt. vasile

inter
23rd August 2004, 13:49
da cu paritatea bere/vd cum ramane?
in rest ok :D

gigel_bucur
23rd August 2004, 14:14
Vasile vad ca nu raspunde, pesemne ca inca savureaza supararea lui Borcea :D

vasile314tzurka
23rd August 2004, 14:17
eu tot ma gindesc la melodia aia de succes pe care-o cinta borcea:
se lasa seara-n cimitirul belu...

si ce sa mai vorbim de paritate cind e pe drojdie divizia A

gigel_bucur
23rd August 2004, 15:05
e pe drojdie si are praf la nas :drak:

p.s. misto avatarul, cat e bucata?

vasile314tzurka
23rd August 2004, 15:10
mai asta cu cu vin americanii si ne iau putzurile (ca la feminin nu e normal pentru masculi) si tu incepi cu zvoneria? ai dovedit tu? ei na.

p.s. sunt in tratative cu mesterul. stii poezia "mindru mileul, mester cirpaciul", daca nu stii cine e vezi de omul cu calendarul... :ciocan:

gigel_bucur
23rd August 2004, 15:28
mergea si la feminin, fantani, dar ne pot lua si la ce te-ai gandit tu.
hai ca suntem off topic si nu e bine.

p.s. nu ma prind care-i treaba cu crosetatul calendarului :thinkso:

vasile314tzurka
23rd August 2004, 15:30
ti-am spus eu ca ti-e frica de ultras. mai off-topic decit atacantii de la sportul nu prea vad eu asa ca nu e cazul.

p.s. cum nu te-ai prins. pai unul pe fata altul la dos:)

gigel_bucur
23rd August 2004, 15:46
invarte si tu cutitul in rana, lasa-i pe atacantii sportului ca iar are Gigel goluri cat tot atacul Stelei :evil: foarte adevarat ca doua sunt din 11m, dar nu are nici unul din offside :evil:

p.s. se spune pe dos?

vasile314tzurka
23rd August 2004, 15:48
asa e, are, de offside las-o ca recunoscu pina si ando ca nu a fost. altfel noroc ca sunteti cum spunea bursucul...

p.s. se spune pe se vede in.

gigel_bucur
23rd August 2004, 15:50
nu raspunsasi la nr. de goluri:) forzza Opritza, sper sa fie titular cu noi :evil:

vasile314tzurka
23rd August 2004, 15:55
pai am aspuns si ti-am dat dreptate. si daca va da opritza vreo doua? ha? aud?

inter
23rd August 2004, 15:56
2vd+2beri din partea gazdelor, conform traditiei :D:D

vasile314tzurka
23rd August 2004, 16:00
aha
adica a gazdelor golurilor vrei sa spui tu? ok. o sa vedeti cum ar fi trebuit sa jucati cu sportul. plecati de la ideea ca ei joaca cu un om in minus (mazilu) de aici e simplu:)

inter
23rd August 2004, 16:01
poate da mazilu vreo 2 si iar vrea gigi sa-l cumpere :D:D:D

vasile314tzurka
23rd August 2004, 16:05
mazilu sigur da 2. chifle...

gigel_bucur
23rd August 2004, 16:12
pai am aspuns si ti-am dat dreptate. si daca va da opritza vreo doua? ha? aud?

in cate campionate? pana acu' nu cred ca are 4, poate cu alea din amicale si de la copii incoace :drak: sa va traiasca si sa fie titular cu Sportul k sa stau si eu linistit

vasile314tzurka
23rd August 2004, 21:37
lasa moshule ca o sa bage bucur de acum incolo cite au fost si pe ols:D

gigel_bucur
23rd August 2004, 21:46
adicatelea? be more specific, pai Opăritza trebuie sa mai joace fo' 20 de ani k sa fac 5,6 goluri, asta daca-l mai tin nervii pe penegizd. laq al zecelea lui gol il invit la Nicu, fac cinste, daca l-o mai tine ficatul la varsta aia :drak:

vasile314tzurka
23rd August 2004, 21:49
fiti-ar substratu'al dracului sa-ti fie:) pai daca in meciul cu sportu baga vreo doua goluri ce te faci? te invit eu atunci la nicu si te pun pe gratar in loc de lemne:) si pina la urma de ce nu va facezi voi intelepti sa dati macar juma din cite urla bursucul la voi:0 erati pe primul loc, asa gasirati pe alde craiova sa-i bateti. unii mai imbracati nu. sa va fie rusine:)

gigel_bucur
23rd August 2004, 21:54
si daca Opritza nu mai da doua goluri in urmatorii doi luni cat mai are Jiji rabdare? lasand negluma la o parte, daca Oprita nu da gol cu Sportul platesti masa galeriei? (include si vreo 5 olteni)

vasile314tzurka
23rd August 2004, 21:57
galeriei? cinci olteni? la voi in galerie sunt 3. in rest macrameuri de la rapid:) daca vrei iti vind si tie. nu fac promisiuni pe oprita ca nu-s venit cu pluta pe dimbovita:) mai bine zi ca vrei sa dau o vodca si o dau fara conditii mai ales de bucurie ca va spulberam:)

si lasa oltenii ca o sa fie trist de ei la finalul asta de saptamina:)

gigel_bucur
23rd August 2004, 22:16
lasa ca vedeti voi cand s-o Opari Gigi :drak: alegeri pierdute, campion moral a n'shpea oara, innebuneste:) in doi ani se prinde ce-a fost cu posterul de la "Ghionoaia":)

vasile314tzurka
23rd August 2004, 22:20
cu ce? cu tabloul de la pus in rama deja? lasa ca e si posibilitatea de portret cu seminte:)) :rosu:

gigel_bucur
24th August 2004, 01:58
daca i-a pus geam... s-a taiat cu semintele ciugulite, poate doar daca i se face pofta :D

BIANCO_NERO
10th September 2004, 19:44
Otelul Galati vs. Sportul Studentesc Bucuresti

Meci greu... din prisma clasarii celor doua echipe in clasament........ nu ramane decat sa speram ca atacantii galatenii for gafa mai mult si mai prost decat fundasii nostrii....... Si poate ii iese si lui Bucur foarfeca aia ca sa nu mai incerce :)

giovanni BV
24th September 2004, 09:38
Meci tare cu Steaua , sa vedem cine vrea victoria mai mult !!! Hai STEAUA !!!

Ultras
24th September 2004, 12:34
Cred ca ambele isi doresc la fel de mult victoria. Meciul va fi castigat de echipa care comite mai putine erori. HAI SPORTUL!!!

cristiansportul
25th September 2004, 12:23
Sa speram ca baietii nostri fac mai putine greseli decat baietii lui Zenga.

ultras_sportul
25th September 2004, 13:12
Adica inscriem 3 boabe contra Stelei care merge astfel cu multa indarjire in Bulgaria si bate cu 3-2 acolo!

inter
25th September 2004, 13:15
victorie clara (cel putin la Nicu :p) a Sportului!

gigel_bucur
4th October 2004, 03:05
Inter, m-am refacut dupa meciul cu steaua, sunt in plina forma:D trebuie discutata o nou strategie pt. meciurile urmatoare :ok: mi-a ajuns o saptamana cat am fost "accidentat" :mad:

gigel_bucur
7th October 2004, 10:47
Desi Nationalul imi place (sper sa ia campionatul) trebuie neaparat sa-i incingem. Meci greu dar nu e imposibil.
Gigeleee, cand mai dai si tu un gol? :mad: Iti sufla Mazilu in ceafa :D

vasile314tzurka
7th October 2004, 10:52
in ceafa cui? cu alea doua goluuri prapadite? eu oricum tin aici cu sportul ca de, interesul poarta png-ul:)

ultras_sportul
9th October 2004, 16:07
Abia a prins spilul cum sa marcheze la coltul scurt cu exteriorul bocancului :yeah:

gigel_bucur
11th October 2004, 09:40
asa sa fie, din partea mea poate da si 7, tot gigel va fi golgeter :yeah:

jay
30th October 2004, 17:24
Felicitari pentru victorie! http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=150868#post150868

Deluxe
30th October 2004, 21:27
One more goal for Bucur

inter
30th October 2004, 22:31
gigele cum fu tata? :D

gigel_bucur
31st October 2004, 18:19
Inter, am inceput incalzirea pe la ora 14:00. mai facusem inainte o "alergare usoara" cu Vasile, in fine, ne-am adunat cu o ora inainte de meci pt. incalzirea adevarata, stii cum e, daca nu te incalzesti bine faci intindere si noi nu asta ne doream :) prima repriza a fost OK, se pare ca am invatzat si noi sa dam gol din faza fixa, si inca doua :o:
pauza a fost un sfetnic prost dar baietii au fost (in sfarsit) pragmatici si si-au luat cele trei puncte pe care, zic eu, le-au meritat.
repriza doua a fost in media campionatului nostru, adica slaba!
dupa meci am mai facut un usor antrenament de recuperare (Ultras, mi-a placut energizantul) si am luat-o spre casele noastre ca dupa atata sport mergea o bere :ok:

Claudiu, multumim pt. felicitari, bafta si voua in continuare :ok:

07Ex
2nd November 2004, 23:39
Acum acest topic va putea fi folosit si pentru optimile cupei unde Sportul va intalni pe FC National.

Deluxe
12th November 2004, 01:17
2-0 pentru Sportul in the Cup

I“ve read good things about the midfielder Costin Lazar, can someone tell me something about him?

07Ex
22nd November 2004, 21:21
2-0 pentru Sportul in the Cup

I“ve read good things about the midfielder Costin Lazar, can someone tell me something about him?

Well, what exactly do you want to know? Can you be a little more specific?

vasile314tzurka
22nd November 2004, 21:25
sportul se va califica in semifinale.

Cainele
3rd December 2004, 13:50
Iaca nu ai avut dreptate... :headbang:

gigel_bucur
3rd December 2004, 13:53
caine, nu rasuci si tu cutitul :)

Cainele
3rd December 2004, 13:55
Ai nostrii ca brazii...ii alerga "suedezul" Abiodun ca pe navetistii intarziati , iar Chihaia ii incurca ca buletinul de vot pe romani in turul 2...

gigel_bucur
3rd December 2004, 13:59
uitasi de Secareanu care cred ca petrecuse cu Mutu sau cu Semeghin noaptea precedenta. idem Radoi :mda:
bine ca nu le-am dat trei in tur ca ii obligam sa ne dea patru:)

vasile314tzurka
3rd December 2004, 14:01
caine, eu n-am pretentii de profet, asta am sperat, dar la sportul venise mos craciun de la meciul cu rapidul.

gigel_bucur
3rd December 2004, 14:05
eu cred ca la ei a venit nevasta lui Mos Craciun, Merry Christmas :(

Cainele
3rd December 2004, 14:10
Secareanu var cu Narcomanu'?

gigel_bucur
3rd December 2004, 14:15
nu cred ca Secareanu si-a prafuit trompeta, dar a jucat prost in ultimele doua meciuri.

ultras_sportul
3rd December 2004, 16:35
Cand vezi ca Secareanu si Radoi joaca intr-un picior si ala schiop nu-i lasi in teren timp de 90 de minute. Trebuia sa-i schimbe pe amandoi la 2-0 cu Ratiu si Dedu ca oricum nu mai avea ce sa piarda la pauza meciului. Dar lipsa de experienta a antrenorului ne-a costat mult de data aceasta :o:

Ultras
21st April 2005, 16:05
Probabil vom asista la prima victorie a Sportului "acasa" din acest retur. Gigel e in forma, vrea mai mult decat oricand sa o bage in ate. Capitanu' a pronosticat un 4-0. Se vede ca i-a revenit optimismul.

Pregatirea tehnica a meciului am facut-o la Lazar acasa (foto). La meci va evolua in peluza alaturi de suporteri...

Ultras
25th April 2005, 11:50
Inca 3 puncte si consolidarea pozitiei de golgeter pentru Bucur :yeah:

Ultras
25th April 2005, 11:54
Cu toate ca Dan Petrescu s-a aratat suparat dupa meci pentru cele 2 goluri primite in a doua repriza, la antrenamentul de duminica nu le-a reprosat nimic jucatorilor si a fost calm. Le-a zis doar ca daca vor castiga meciul cu Iasiul va fi foarte multumit...

andrei_cj
3rd May 2005, 02:32
Salut CFR vine la Bucuresti pt revansa! Oricum sa castige cel mai bun si pana atunci numai bine!