PDA

View Full Version : Preturile biletelor pt grupele Champions League



SAMM
1st September 2006, 14:12
FC Steaua - Olympique Lyon - 26 septembrie
Preturi bilete:
Peluze 50 RON
Tribuna II 100 RON
Tribuna I 150 RON

FC Steaua - Real Madrid - 17 octombrie
Preturi bilete:
Peluze 100 RON
Tribuna II 200 RON
Tribuna I 300 RON

FC Steaua - Dinamo Kiev - 21 noiembrie
Preturi bilete:
Peluze 35 RON
Tribuna II 50 RON
Tribuna I 100 RON

Cum considerati preturile ???
Mari, mari pt Romania, mici, etc

Jerry20cm
1st September 2006, 14:21
Steaua-Dinamo Kiew....pret bun
Steaua-Lyon..............acceptabil
Steaua-Real Madrid.....mari pt. Romania.

Nole17
1st September 2006, 14:22
eu nu cred ca sunt preturile chiar asha mari cum se plang uni eu am un prieten care a zis ca se imprumuta de bani sa mearga la buc sa vada steaua-real deci cine vrea cu adevarat sa vada meciurile shi cine e suporter advearat nu i se pare mare dar cine oricum shi anul trecut la semifinal cu middlesbrough au fost cam apropiate shi a fost vorba de middlesbrough nu de real sau lyon deci cred ca se face prea multa galagie "bilete scumpe' bilete scumpe" asha se vb la stiri de pretul la bilete de parca cineva ia obligat pe ei sa cumpere bilete sa vada pe real

SAMM
1st September 2006, 14:38
stii cum e asta :

cand Steaua (conducerea) are nevoie de suporteri ne ducem 25,000 cu Valencia si 50,000 cu Standard si o ajutam sa se califice

cand suporterii au nevoie de Steaua (conducerea) lor li se rupe si ne baga niste preturi cu Real si Lyon de ne rup capatana.

Mi se pare nesimitire mai ales ca oricum s-au luat o gramada de bani de la UEFA.

Se pare ca pe cei de la Real si de la Lyon n-o sa ii mai impresionam cum am impresionat Valencia, Villareal, Lens, Standard etc

Nu e frumos

guevarax
1st September 2006, 15:42
scump pt romania

e ca si cum eu eram mecanic la mercedes si lucram pe bani putini pt ca eram devotat firmei, iar cand au inceput sa scoata masini mi-au cerut o gramada de bani pe ea.

ma gandesc sa nu ma mai duc la nici un meci sezonul asta, si sa imi vand abonamentul

sa vedem o sa le placa cu 5,000 de oameni in tribuna la meciurile importante

Ayrton
1st September 2006, 17:35
Preturile cu Real mi se par prea mari. In mod normal, cele de la meciul cu Lyon mi se par normale pt Champions League.
Insa cele de la meciul cu spaniolii, la 30 euro la peluze si 80 euro la trib 1 sunt exagerate. Spre exemplu, la meciul Levski Sofia - FC Barcelona sunt intre 7 euro la peluze si 20 de euro la tribuna 1, si totusi vezi detinatoarea Champions League si Balonul de Aur actual, nu niste fotbalisti de marketing precum la Real...
:ciocan:

SORENSEN
2nd September 2006, 12:10
Mda ..dar cred ca la toate meciurile stadionul va fi plin..eu voi face tot ce pot sa fiu pe stadion..cum am fost si la meciul cu Standard.

SAMM
2nd September 2006, 13:29
preturile cu lyon sunt ok, dar cu real mi se pare japca si cum spune cineva mai sus real este sub barca si chelsea ca po****ritate in Europa acum

Kainsashiki
2nd September 2006, 13:51
daca puneau preturi mici cumparau toti samantzarii bilete la meciul cu real si era aceeasi situatie ca si la dinamo - manchester. 10 mii de dinamovisti si 40 de mii neutri.

stadionul oricum va fi plin la toate meciurile!

Paul
2nd September 2006, 14:28
Preturile cu Real mi se par prea mari. In mod normal, cele de la meciul cu Lyon mi se par normale pt Champions League.
Insa cele de la meciul cu spaniolii, la 30 euro la peluze si 80 euro la trib 1 sunt exagerate. Spre exemplu, la meciul Levski Sofia - FC Barcelona sunt intre 7 euro la peluze si 20 de euro la tribuna 1, si totusi vezi detinatoarea Champions League si Balonul de Aur actual, nu niste fotbalisti de marketing precum la Real...
:ciocan:
Auzi , pentru Barcelona as da si 3-4 milioane pentru un loc la peluza. In schimb nu inteleg de ce Lyon e la juma de pret fata de Real? Ce are Real in plus fata de Lyon? Preturile un pic cam mari , dar asta e ... decat sa dam la bisnitari mai bine dam la club ...

resita
2nd September 2006, 15:10
nu-s scumpe :ok:

vrei sa vezi meciul dai banul, daca nu stai acasa si-l vezi la tv.:o:

un milion chiar nu este o suma asa mare daca vrei sa vezi pe real.:ok:

magica_steaua
2nd September 2006, 16:19
la cat am asteptat sa jucam in grupe nici nu mai conteaza pretul biletelor....de-abia astept ziua de 9 sept. sa iau tot pachetul....altii viseaza sa joace in champions league si saracii n-au posibilitatea.....oricum o sa fie stadionul plin la toate meciurile pt. ca steaua este cea mai iubita echipa din romania....

sun
2nd September 2006, 16:52
Auzi , pentru Barcelona as da si 3-4 milioane pentru un loc la peluza. In schimb nu inteleg de ce Lyon e la juma de pret fata de Real? Ce are Real in plus fata de Lyon? Preturile un pic cam mari , dar asta e ... decat sa dam la bisnitari mai bine dam la club ...

vedete ..

normal ca Romania nu e obisnuita cu sume mari de bani .. am lipsit mult timp din Europa , acum ne-am intors si e clar ca vom lucra cu din ce in ce mai multi bani :ok: ( ceea ce in principiu nu e un lucru rau :drak: )

Paul
2nd September 2006, 17:06
Romania e deja obisnuita cu sumele mari , mai ales cele date pe biletele de pe piata neagra. Repet : nu ma deranjeaza pretul , ma deranjeaza ca nu exista optiunea de a fi cumparate de pe net. ATAT!

magica_steaua
2nd September 2006, 17:23
am vazut ca lupescu spunea ca la meciul romania-belarus vor fi puse bilete in vanzare si pe net......sper ca si la steaua sa se implementeze metoda asta foarte eficienta...m-am saturat de toti rapidistii aia borati,care fac bisnita pe seama atasamentului suporterilor fata de o echipa..

Paul
3rd September 2006, 00:37
fugi mah de aici ca FRF va vinde bilete pe net , cand www.frf.ro e cel mai jenant site din lume ... si cel mai neactualizat :D

Kainsashiki
3rd September 2006, 00:44
@ Paul, azi frf si-a schimbat interfata...:)

magica_steaua
3rd September 2006, 01:18
fugi mah de aici ca FRF va vinde bilete pe net , cand www.frf.ro e cel mai jenant site din lume ... si cel mai neactualizat :D

nu ma ca nu le vand ei direct a zis ca deja cauta o firma specializata care sa se ocupe de asta

Paul
3rd September 2006, 11:28
@ Paul, azi frf si-a schimbat interfata...:)

te **** pe ea interfata , ca de exemplu sunt disperat sa aflu o informatie banala , simpla si importanta

Cand se joaca meciurile din Cupa Romaniei - fazele superioare ...adica cu echipele din Divizia A

Evident ca "in constructie"...:no:


nu ma ca nu le vand ei direct a zis ca deja cauta o firma specializata care sa se ocupe de asta

Firma specializata o sa fie Visit Romania , celebra firma care facea bisnita si afaceri cu loteria :drak:

resita
3rd September 2006, 11:44
@ azi frf si-a schimbat interfata...:)

dar nu si naravul.:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Aurel.D
3rd September 2006, 17:18
Nu zic ca la meciurile din Liga nu se merita sa practici astfel de preturi, insa trebuie sa te mai uiti si la nivelul de trai al tarii respective. Daca ei vor sa aibe 500 de spectatori la meciul cu Real, treaba lor, dar cel care castiga 6-7 mil. pe luna si mai are si o familie in carca poate sa fie fanul fanilor ca ii va fi aproape imposibil sa faca rost de banii astia!

dragos_popa17
3rd September 2006, 18:46
O sa fie plin stadionul, mai ales ca se joaca si in Ghencea, unde sunt numai 28000 de locuri. Mai putin chiar, daca scadem cele alocate oficialilor si echipei oaspete. Lia Manoliu posibil sa nu se fi umplut la preturile astea, dar in Ghencea o sa fie plin. Oricum, meciurile se desfasoara pe o perioada de 3 luni, in septembrie, octombrie si noiembrie. Sigur se vor gasi 28000 de oameni care sa dea banii aia in 3 luni ca sa vada meciuri de CL. Ba chiar o sa ramana multi fara.

Kainsashiki
3rd September 2006, 20:31
sunt sigur ca va fi coada si de data asta la bilete! insa acum biletele vor ajunge direct la suporteri, nu o sa mai ajunga la bisnitari.

SAMM
3rd September 2006, 21:54
eu cred ca la cel cu Real stadionul va fi gol dak nu se vor face niste reduceri, etc

Paul
3rd September 2006, 23:17
eu cred ca la cel cu Real stadionul va fi gol dak nu se vor face niste reduceri, etc

eu imi fac probleme ca nu reusesc sa cumpar 19 bilete la meciul cu Lyon , fiindca personal am adunat un grup de 19 indivizi care deja au platit pretul transportului la o agentie de turism si singura problema o reprezinta procurarea a 19 bilete la pret oficial la tribuna a II-a

Ca sa adun 19 oameni care sa dea pe loc deja pretul transportului a trebuit doar sa dau un MASS pe Yahoo MSG. In 3 zile eram deja la agentie cu banii de transport.

Liviu
3rd September 2006, 23:45
Preturi destul de mari , mai ales cu Madrid . Multi dintre noi , printre care si eu , mergem la meci si cu familia si achizitionarea mai multor bilete devine dpdv financiar o misiune imposibila . La meciul cu Real nu o sa fie cautare mare . Cea mai mare nebunie o sa fie pentru primul meci de acasa cu Lyon. Cu Real mi-e teama sa nu se umple stadionul , sau daca se umple sa nu se umple cu smockinguri :D
Daca as fi fost Gigi sau MM , nu stiu cine au stabilit preturile as fi pus urmatoarele preturi:
Lyon: peluze: 400.000 / tribuna 2: 700.000 tribuna 1: 1.000.000
Real: 600.000 / 1.000.000 / 1.500.000
Kiev: 250.000 / 400.000 / 800.000

Ne aliniem cu Europa din pacate numai la preturi nu si la salarii.:mad:

Kainsashiki
3rd September 2006, 23:52
pai la noi benzina e mai scumpa ca-n tarile membre ue...asa ca nu ma mira ca biletele's la un nivel apropiat de celelalte tari..

Aurel.D
4th September 2006, 10:06
Un exemplu de ceea ce inseamna pt vestici preturi mari si ce inseamna pt. noi, este urmatorul: anul trecut s-a scumpit benzina in Austria, la 1 euro si oamenii pe strada spuneau in interviuri la TV ca pretul este extrem de mare ca le va fi foarte greu sa cumpere benzina in conditiile astea!!
Asta in timp ce la noi benzina costa 1 euro de mult timp si era in crestere iar salariile lor sunt de 10 ori mai mari ca ale noastre!

SAMM
4th September 2006, 10:22
eu imi fac probleme ca nu reusesc sa cumpar 19 bilete la meciul cu Lyon , fiindca personal am adunat un grup de 19 indivizi care deja au platit pretul transportului la o agentie de turism si singura problema o reprezinta procurarea a 19 bilete la pret oficial la tribuna a II-a
.

sunt romani sau straini ?

SAMM
4th September 2006, 10:24
Daca as fi fost Gigi sau MM , nu stiu cine au stabilit preturile as fi pus urmatoarele preturi:
Lyon: peluze: 400.000 / tribuna 2: 700.000 tribuna 1: 1.000.000
Real: 600.000 / 1.000.000 / 1.500.000
Kiev: 250.000 / 400.000 / 800.000

Ne aliniem cu Europa din pacate numai la preturi nu si la salarii.:mad:

astea par mai normale
cele cu kiev nu erau mari nici inainte dar cu lyon si real mi se par exagerate

Paul
4th September 2006, 11:57
sunt romani sau straini ?

esti fenomenal;
crezi ca 2.850.000 lei (pretul excursiei ) e mare? Tranport + bilet la tribuna a II-a? E o ocazie unica sa vezi pe Real si se va umple.

Bumbescu
4th September 2006, 12:22
Preturile sunt f mari pt Romania, problema este ca ei nu au nevoie de suporteri la meciurile astea, in special la tribuna 1 si o , unde urmeaza sa stea, asa cum am mai spus si alta data gunoaiele acestei tari: politicieni, manelisti, rudele si prietenii conducerii, pseudovip-uri, etc.

Ma amuza ca atunci cand am plasat un thread intitulat "ciobanul flamand" a fost imediat mutat.

Aurel.D
4th September 2006, 15:07
Ai uitat sa mentionezi interlopii, care sa invart in jurul fotbalistilor.

SAMM
4th September 2006, 15:21
esti fenomenal;
crezi ca 2.850.000 lei (pretul excursiei ) e mare? Tranport + bilet la tribuna a II-a? E o ocazie unica sa vezi pe Real si se va umple.

pai dak salariul mediu net este in jur de 7 - 8 milioane nu stiu cati sunt nebuni sa dea aproape jumatate din salariu pt a vedea un meci de fotbal

eu chiar dak am bani sa ma duc de 10 ori la meciul asta tot nu ma duc, pt ca m-am simtit jignit de preturile astea si mai ales m-am simtit jignit pt ca stiu ca din aia 50,000 care au fost cu Standard Liege doar maxim 10,000 au posibilitatea sa cumpere bilete la preturile astea, si atunci pt cine mai joaca Steaua, pt unii care vin sa vada Realul sau pt unii care vor sa vada Steaua

mi se pare o atitudine de echipe mica, la fel cum s-a intamplat la dinamo-manchester cand majoritatea pe stadion erau veniti sa vada manchester si nicidecum dinamo, asa o sa fie si acum, la eventualele goluri ale realului o sa se aplaude pe stadion probabil

SAMM
4th September 2006, 15:22
Ai uitat sa mentionezi interlopii, care sa invart in jurul fotbalistilor.

interlopi - manelisti este cumva o relatie de incluziune, adica cine e interlop sigur e si manelist :happy :happy :happy ,

Jerry20cm
4th September 2006, 15:41
pai dak salariul mediu net este in jur de 7 - 8 milioane nu stiu cati sunt nebuni sa dea aproape jumatate din salariu pt a vedea un meci de fotbal

eu chiar dak am bani sa ma duc de 10 ori la meciul asta tot nu ma duc, pt ca m-am simtit jignit de preturile astea si mai ales m-am simtit jignit pt ca stiu ca din aia 50,000 care au fost cu Standard Liege doar maxim 10,000 au posibilitatea sa cumpere bilete la preturile astea, si atunci pt cine mai joaca Steaua, pt unii care vin sa vada Realul sau pt unii care vor sa vada Steaua

mi se pare o atitudine de echipe mica, la fel cum s-a intamplat la dinamo-manchester cand majoritatea pe stadion erau veniti sa vada manchester si nicidecum dinamo, asa o sa fie si acum, la eventualele goluri ale realului o sa se aplaude pe stadion probabil

frumos spus Samm, si din pacate si foarte adevarat
Cu totzii stim ca suporterii care vin pe stadion(ma refer la cei care canta nu cei care stau si mananca semintze) sunt in marea lor majoritate elevi/studenti care nu'si pot permite sa dea 1 mil. pe un bilet.

SAMM
4th September 2006, 15:45
frumos spus Samm, si din pacate si foarte adevarat
Cu totzii stim ca suporterii care vin pe stadion(ma refer la cei care canta nu cei care stau si mananca semintze) sunt in marea lor majoritate elevi/studenti care nu'si pot permite sa dea 1 mil. pe un bilet.

sincer mi-ar place sa se intepe si sa fie 5,000 de oameni pe stadion cu Realul sa se invete minte afaceristul MM, oricum pare mana lui GG aici, MM le lasa mai jos ca nu lua oricum el banii, asa GG strange bani pt campania electorala chiar crede ca va ajunge presedinte, n-ai vazut ca asa se si recomanda, viitorul presedinte :headbang: :headbang: :headbang:

Paul
4th September 2006, 16:32
pai dak salariul mediu net este in jur de 7 - 8 milioane nu stiu cati sunt nebuni sa dea aproape jumatate din salariu pt a vedea un meci de fotbal

Daca ai salariu de 7 milioane , iti iei bilet de 1.000.000. Si cum meciul cu Real e peste 2 luni , pui deoparte 500.000 luna asta si 500.000 luna viitoare. Deci 500.000 reprezinta a 14-a parte din salariul lunar.


eu chiar dak am bani sa ma duc de 10 ori la meciul asta tot nu ma duc, pt ca m-am simtit jignit de preturile astea si mai ales m-am simtit jignit pt ca stiu ca din aia 50,000 care au fost cu Standard Liege doar maxim 10,000 au posibilitatea sa cumpere bilete la preturile astea, si atunci pt cine mai joaca Steaua, pt unii care vin sa vada Realul sau pt unii care vor sa vada Steaua
Nimic mai fals. La meciul cu Standard minim 60-70 % erau din provincie. Pe un individ din provincie cazul meu un meci (si cu Standard) il costa :

50 (transport) + 20 (bilet) + 30 (o noapte de cazare) + minim 50 (alte cheltuilei) ... e clar ca cel putin de 2 ori mananci prin oras, bei vre`o 5 beri , si 2 pachete de tigari si aflii ca 50 roni nu iti sunt de ajuns ...

Deci oricum te costa ~150 de lei. Acum ca biletul e 100 , mai pui 80 RON.
Ma rog fiecare face ce vrea cu banii. E adevarat ca biletele sunt scumpe , dar asta e pretul. Pretul il face cel care da banii. Adica NOI.

Daca la meciul cu Standard erau 3000 de oameni , sigur acum biletelele erau ieftine. Oricum trebuia facuta o selectie fiindca din cei 50.000 acum doar 25.000 intra. Daca erau biletele ieftine cei din Bucuresti puneau mana pe bilete. Si noi provincia ciuciu bilete :no:. Sau dadeam ca la meciul cu Boro 700.000 pe un bilet la peluza ... :headbang: .

Oricum o forma de respect pentru club e sa cumperi bilete. Dau cu placere niste bani care stiu ca intra in club decat niste bani care stiu ca intra in buzunare la bisnitari.

mi se pare o atitudine de echipe mica, la fel cum s-a intamplat la dinamo-manchester cand majoritatea pe stadion erau veniti sa vada manchester si nicidecum dinamo, asa o sa fie si acum, la eventualele goluri ale realului o sa se aplaude pe stadion probabil[/QUOTE]

SAMM
4th September 2006, 16:36
uite eu zic ca nici cu Real nici cu Lyon stadionul n-o sa fie plin, dak preturile raman la fel

facem un pariu virtual,

starsteel
4th September 2006, 16:40
Eu la ultimul meci am fost cu intreaga familie adica 3 membri, fiica-mea a zis ca daca nu merge la meci trebuie sa stau cu ea acasa ca sa vedem meciurile impreuna, in cazul asta iar ma cam costa ceva biletele.

magica_steaua
5th September 2006, 00:37
si vroiai sa se calce lumea in picioare ....dupa ce ca e stadionul mic daca mai puneai si biletele ieftine chiar se omora lumea.......numai am o groaza de prieteni care au zis imediat dupa tragerea la sorti ca indiferent cat sunt biletele se duc asa ca iti zic eu ca jucam cu casa inchisa la toate meciurile

Kainsashiki
5th September 2006, 00:49
50 de euro pentru 3 meciuri de champions league vi se pare mult?

daca se puneau preturi mici cum a zis si magica_steaua se calca lumea in picioare, se vindeau in 2 zile, jumate ajungeau la bisnitari si tot la pretul ala ajungeam..

si nu uitati ca biletele se pun in vanzare pe 9 septembrie, deci bisnitarii aveau timp destul sa scape de ele si sa tina si la pret, nu mai aveau cum sa ramana cu ele..

magica_steaua
5th September 2006, 01:02
la meciul cu boro au fost 300000 la peluze si a fost un stadion de 55000 de locuri plin,deci la meciul cu lyon cresterea e nesemnificativa tinand cont ca e si alta competitie si un stadion de 2 ori mai mic,iar cu real la fel sunt rezonabile........va dati seama daca se punea 500 la peluza cu real la cati suporteri are steaua (mai ales ca la meciurile astea vin multi din provincie care cheltuie de obicei milioane bune pt. un meci al stelei) cred ca se epuizau in 2 ore...vorba lui mitica de liga "la meciul cu real ar veni 400000 de oameni"

Kainsashiki
5th September 2006, 01:15
ce n-am inteles eu de ce nu se pun in vanzare biletele la tribuna 0...pai da-o dreaq de treaba 1800 de bilete pentru oficiali&sponsori ?!?

stelist4ever90
5th September 2006, 01:39
eu nu stiu ce sa fac cu biletele astea...la meciuri o sa ma duc la toate 3 dar nu cred ca o sa am bani sa le iau pe toate odata...ce credeti e posibil sa se vanda toate biletele la peluze prin pachetele de 3 bilete si la meciu cu real sau lyon sa nu mai fie puse in vanzare bilete la peluze??

magica_steaua
5th September 2006, 02:11
normal ca o sa mai gasesti si dacanu iei tot pachetul acum....stiti cum e romanul ia in saptamana premergatoare jocului ......daca nu sta la coada n-a facut nimic

SAMM
5th September 2006, 14:25
Biletele la meciul Dinamo Kiev - Steaua Bucuresti, programat la 13 septembrie, pe stadionul Olimpic, de la ora 21:45, în grupa E a Ligii Campionilor, costa între 2 si 11 euro.

Astfel, în functie de sectorul ocupat în tribuna, pretul tichetelor este de 10 grivne (2 euro), 20 de grivne (3 euro), 40 de grivne (6 euro), sau 70 de grivne (11 euro).

Cel mai ieftin bilet la meciul Steaua - Olympique Lyon este de 14 euro, la partida cu Real Madrid un tichet la peluza costa 28 euro, iar la meciul cu Dinamo Kiev cel mai ieftin tichet costa 10 euro.



niste jeguri astia din conducerea Stelei, probabil ca biletele sunt mai scumpe si decat cele de la Lyon si poate mai scumpe decat la Real

mm si gg au pus cele mai scumpe bilete din Europa, bravo terminatilor

as vrea sa fie stadionul gol, sa faca mm galeria cu nevasta-sa

Paul
5th September 2006, 15:51
uite eu zic ca nici cu Real nici cu Lyon stadionul n-o sa fie plin, dak preturile raman la fel

facem un pariu virtual,
ok , si miza sa fie un bilet la meciul cu Kiev-ul

Deci daca la meciurile cu Lyon si Real nu se umple la minim 90 % (din locurile care se vand ...) la meciul cu Kiev esti invitatul meu la meci;

Daca la meciurile cu Lyon si Real se joaca cu casa inchisa , faci tu biletul.
Ce zici?

Paul
5th September 2006, 15:54
Eu la ultimul meci am fost cu intreaga familie adica 3 membri, fiica-mea a zis ca daca nu merge la meci trebuie sa stau cu ea acasa ca sa vedem meciurile impreuna, in cazul asta iar ma cam costa ceva biletele.

E deja e alta discutie. Cand ai 3 membrii , pe langa 3 bilete , mai te gansesti ca daca opresti sa mananci undeva platesti 3 meniuri nu 1 , deci e mai complicata.

Acu sincer nu stiu daca meciurile astea din Liga sunt genul unde se pune problema sa iti iei familia. Oricum vorba lu tata , se vede mai bine la televizor (din punctul de vedere al celui care nu pricepe fenomenu` :rosu: )

Paul
5th September 2006, 15:55
eu nu stiu ce sa fac cu biletele astea...la meciuri o sa ma duc la toate 3 dar nu cred ca o sa am bani sa le iau pe toate odata...ce credeti e posibil sa se vanda toate biletele la peluze prin pachetele de 3 bilete si la meciu cu real sau lyon sa nu mai fie puse in vanzare bilete la peluze??

Da.
Cel putin peluzele o sa fie si ACUM obiect de bisnita. Cred ca si tribuna a II-a ...

Paul
5th September 2006, 16:03
niste jeguri astia din conducerea Stelei, probabil ca biletele sunt mai scumpe si decat cele de la Lyon si poate mai scumpe decat la Real

mm si gg au pus cele mai scumpe bilete din Europa, bravo terminatilor

as vrea sa fie stadionul gol, sa faca mm galeria cu nevasta-sa

Speri degeaba. Din pacate exista si stelisti care aplica lozinca "pentru Steaua / ne dam viata".Insisti degeaba pe tema asta , ca esti cam singurul care vine cu idei de astea cu stadion gol.

Daca n`ai bani stai la TV , si cheltuie-ti banii pe ce vrei tu.Dai exemplu ucrainilor din Kiev.

1) Sunt mai amarati ca noi.
2) Se joaca pe un stadion Olimpic de 80.000
3) Meciul cu Steaua pentru ei e neimportant. Steaua nu e un nume super mare intr-o Ucraina unde au fost in ultimii 3 ani toate echipele mari in Liga:

Real Madrid , AS Roma , Leverkusen, MIlan , Celtic , Barcelona
Arsenal , Inter
Juventus , Feyenoord , Newcastel

Am dat un mic exemplu.

Fi sigur ca atunci cand si in Romania vor fi 2 echipe in Liga si vom juca 5-6 ani la rand , preturile vor fi normale si reale la nivelul de trai.
Momentan Liga e un lux.

starsteel
5th September 2006, 16:04
ce n-am inteles eu de ce nu se pun in vanzare biletele la tribuna 0...pai da-o dreaq de treaba 1800 de bilete pentru oficiali&sponsori ?!?
Deja ma pui pe ganduri :thinkso: poate iau niste bilete moca aici :P

Paul
5th September 2006, 16:07
Diablo , suporterilor oaspeti li se vor rezerva bilete acolo!
Explicatie:

1) Daca vor sa vina sa plateasca mult
2) Daca li s-ar da in alt sector , din ratiuni de securitate o sa se piarda si locurile adiacente ...

starsteel
5th September 2006, 16:10
Doamne fereste la tribuna 0 oaspeti! asta e total inacceptabil cum crezi ca ar putea oficiala sa vada tot meciul steaguri si suporteri ostili Stelei. Intrarea si iesirea ar fi printr-o zona de neconceput pt. oaspeti, galerie in fata crainicilor TV si ziaristilor. Sigur nu.

SAMM
5th September 2006, 16:57
ok , si miza sa fie un bilet la meciul cu Kiev-ul

Deci daca la meciurile cu Lyon si Real nu se umple la minim 90 % (din locurile care se vand ...) la meciul cu Kiev esti invitatul meu la meci;

Daca la meciurile cu Lyon si Real se joaca cu casa inchisa , faci tu biletul.
Ce zici?

m-as baga dar din pacate va fi greu sa estimam cati spectatori sunt, dak nu va fi full stadionul vor aparea prin ziare zeci de variante : unii zic 20,000 unii 25,000, unii 18,000 etc si atunci ne vom ciondani pe 90%

eu raman la parerea mea, preturile mari arata lipsa de respect fata de suporteri, ganditi-va ca majoritatea ce scriu aici aveti un calculator, platiti abonament la net, veti avea si 50EUR sa va duceti la meci, dar aia care nici macar nu isi permit un abonament la net sa scrie aici pe forum credeti ca au bani sa se duca la meci ???

starsteel
5th September 2006, 17:27
E laudabil Samm ca te gandesti si la suporterii lipsiti de mijloace materiale din pacate asta e viata acum in Romania. Paul vorbeste probabil din postura unui baiat de bani gata, logic are si el parte de dreptate dar nu cei merituosi sunt totdeauna in fata.

Aurel.D
5th September 2006, 17:38
Orice s-ar spune si oricum ai da-o, preturile sunt exagerate pt. Romania.

SAMM
5th September 2006, 17:39
o sa vedem dak se umple sau nu stadionul si atunci vom vedea cine a avut dreptate

alta chestie care mi se pare mie aiurea este ca banii astia din bilete se vor duce in directii necunoscute si nu prea vor ramane in club, dak ar ramane in club ar fi ok, dar sa dau bani la meci si sa isi faca gg afise electorale din banii mei nu mi se pare corect

Kainsashiki
5th September 2006, 17:41
samm, orice s-ar intampla tie nu ti-ar conveni..

cand banii de pe ogararu au fost dati pe jucatori nu ti-a convenit ca tu vrei vip-uri, jucatori cu nume..

aetius
5th September 2006, 17:42
bai baieti ar trebui ca pachetul de 3 bilete sa se dea la 1mil la peluza, 2 mil la a 2-a si 3 mil la tribuna 1.

starsteel
5th September 2006, 17:43
Samm iti garantez ca stadionul se umple nu mai marja in directia asta ca realitatea te va contrazice.

SAMM
5th September 2006, 17:44
bai baieti ar trebui ca pachetul de 3 bilete sa se dea la 1mil la peluza, 2 mil la a 2-a si 3 mil la tribuna 1.

asa ar fi ok

@diablo
pai nu suntem toti obligati sa fi de acord cu cineva, din cate stiu eu din 1990 nu mai suntem, bv pt Thereau insa Petre si Stancu cred ca au venit degeaba

@starsteel
traim si vedem
eu sunt ff sceptic in privinta asta, dar poate ma insel cine stie

aetius
5th September 2006, 17:51
pentru ca daca se iau toate biletele la pachet pina la meciul cu lyon ,gigi are toti banii cu 2 luni mai devreme si ii poate folosi in alte directii sportive sau extra sportive . mm unde ti-ai lasat gindirea economica si marketingul? in loc sa sari la sponsori si sa vinzi centimetri patrati de banere publicitare tu sari la bietii spectatori...
sa-i propuna cineva lui jiji preturile care le-am estimat eu pentru pachete.

Kainsashiki
5th September 2006, 17:53
acum il sun :))

la preturile alea stai 4 ore la coada, prinzi bilet...dar jumatate din bilete ajung la bisnitari...!!

ce va place voua? sa dati 1 mil pe bilet iar banii sa ajunga la club, sau sa dati 1 mil pe bilet si banii sa ajunga la tot felu de bisnitari ??

aetius
5th September 2006, 17:59
ok . negociem...
la peluze ...cum am stabilit... 1 milion pachetul...
la a 2-a .....2,5 mil
la a 1-a .....4 mil
e bine asa?

aetius
5th September 2006, 18:02
....aaaa... uitasem...
biletele se dau pe baza de serie de buletin /carte si cnp...
nu au calculator?
sa-l imprumute pe ala de la vechea asociatie fc steaua , cred ca bodu ar fi de acord ...

Paul
5th September 2006, 18:58
Paul vorbeste probabil din postura unui baiat de bani gata, logic are si el parte de dreptate dar nu cei merituosi sunt totdeauna in fata.

Paul vorbeste cu siguranta din postura unui om major , care nu mai cere bani la parinti de vre`o 2 ani de zile , care isi produce singur banii de buzunar si de distractii , din diverse activitati pe care nu are rost sa le insir. Si si daca prin absurd m-as distra pe spinarea parintilor , cu siguranta ar fi ultimul lucru ca tata - dinamovist , sa-mi dea bani sa merg la meciurile Stelei :D.Cu siguranta ar fi ultimul lucru.

Cat despre meciuri , afla ca pe mine nu ma costa nici un leu sa vad aceste meciuri , din contra ies pe profit.
Fiind baiat descurcaret , si avand un amic care are un microbuz am zis sa fac pe "organizatorul". Evident ca nu fac chestia asta de pomana si pe langa transport gratuit am capat si niste banutzi (comision). Are rost sa iti mai zic ca nu platesc bilet fiindca cu legitimatie de Presa si acreditare (sper sa ma ajuta domn` Tudose) stau si la masa presei la pozitie ultra - centrala. Daca nu banii de bilet mi acopar din comisioane :D

aetius
5th September 2006, 19:35
paule daca stai la presa si ai sansa sa vorbesti cu meme spune-i ce am scris io in postul anterior .
si o intrebare particolera: matale ai terminat liceul? ca daca nu nush cum ajungi tu pe locul ala ultra central , legitimatia presupune contract de munca si ala presupune , la meseria aia , 18 ani si ceva studii - evident nu scoala profesionala sau 10 clase !!!

aetius
5th September 2006, 19:36
in rest paule numa de bine .... si hai steaua miercurea viitoare sa batem pe raketii din kiev cu nume atit de drag voua ...dynamo !!!

Paul
5th September 2006, 19:46
paule daca stai la presa si ai sansa sa vorbesti cu meme spune-i ce am scris io in postul anterior .
si o intrebare particolera: matale ai terminat liceul? ca daca nu nush cum ajungi tu pe locul ala ultra central , legitimatia presupune contract de munca si ala presupune , la meseria aia , 18 ani si ceva studii - evident nu scoala profesionala sau 10 clase !!!
omu , nu asta e problema ta ... :D
Ideea era ca momentan am in buzunar o legitimatie de ziarist , iar cineva de la ziarul ala incearca sa obtina acreditari la meci pentru cel putin 2 persoane.
Nu n`am terminat liceul , am absolvit cu brio 11 clase si urmeaza sa mai adaug una :ok:

Cat despre MM , daca ai de`i zis ceva , iti dau numarul lui de tel sau adresa de mail. O sa fi surprins da MM chiar raspunde la mail-uri. Sau incearca pe forum pe steauafc.com :D

Daca ma duc la meci , am infinit mai multe treburi decat sa stau la discutii cu MM. Nu ca ar sta el la discutii cu mine :drak:

PS. La masa presei pe Ghencea inca nu am ajuns , dar pe micul stadion de la noi din localitate deja am stat la acel loc ultra central :D

starsteel
5th September 2006, 19:47
Putine sanse pt. un loc la masa presei trebuie sa realizati ca acreditarile nu pot fi numeroase.
Aetius sincer as putea sa-l contactez pe Meme pt. o problema si un sfat cu adevarat valoros dar nu poti sa vii cu o propunere privind valoarea pachetelor pt. cele 3 meciuri e o decizie de bucatarie interna.
Paul lasa nr. de telefon ca nu ii va raspunde niciodata, e-mail da.

aetius
5th September 2006, 20:03
ok, hai sa nu-i deranjam cu pretul biletelor dar as vrea totusi ceva...
ca la meciurile de acasa sa se auda scooter maria , fie si ca imn neoficial al clubului si al fanilor, dar nu oricum ci din 10 in 10 minute ...o sa vedeti reactia de pe stadion va fi extraordinara...

starsteel
5th September 2006, 20:07
Eu am trait scooter maria din 10 in 10 minute inaintea meciului si atmosfera a fost extraordinara in timpul meciurilor insa nu e voie. La meciurile din UEFA crainicului nu i se pemite nici macar sa dea tonul la scandari.

aetius
5th September 2006, 20:12
oricum bafta paule la tot ce iti doresti...scoli , cariera , public relations:D
esti destul de descurcaret la age'-ul tau/hello /hello
poti sa dai mailu' lu meme pe PM daca crezi ca pot sa-l deranjez, evident cu chestii de bun simt -:)

starsteel:
intr-adevar acum e prea tirziu, dar macar o data cu pretul biletelor sa se distribuie gratuit un fanion cu meciul respectiv sau o sapca sau o insigna ceva ca sa arate ca si clubul ne respecta pe noi spectatorii la preturile astea isi pot permite ... zic si io nu dau cu paru ....:ciocan:

Bumbescu
5th September 2006, 20:23
Eu zic sa treceti direct la manele mai baieti...
Auzi, scooter maria din 10 in 10 minute!! Mai baieti, la steaua pe stadion mai merg si altfel de persoane, cu altfel de gusturi, nascuti si crescuti in bucuresti.
Oricum viitorul e sumbru, tinand cont de primatele ce au inceput sa apara de cativa ani buni in ghencea. Cred ca in cativa ani vom avea un "imn" compus de salam sau unul de-asta si toti purtatorii de ghiuluri si mega lanturi de aur din tribuna vor fi fericiti.

starsteel
5th September 2006, 20:23
Eu daca as fi in locul lor as oferi cate un steag de dimensiuni medii la intrare pt. fiecare cumparator de bilete, atunci sa vezi cum flutura 28.000 de steaguri.

Kainsashiki
5th September 2006, 20:38
excelenta idee starsteel

dragos_popa17
5th September 2006, 20:55
Din cate am inteles se vor da ceva cadouri la cumpararea biletului. Cel putin asa scria prin presa.

SAMM
5th September 2006, 21:49
Ideea era ca momentan am in buzunar o legitimatie de ziarist , iar cineva de la ziarul ala incearca sa obtina acreditari la meci pentru cel putin 2 persoane.
D

m-ai spart cu asta

credeam ca un stelist adevarat si el de fapt se duce la meci ca un blatist, fara sa plateasca bilet, pai hai sa ne facem toti legitimatii de presa si nu mai plateste nimeni bilet

nu mai raspunde, incercai sa dai lectii de moralitate ca biletul nu e scump, etc si cand tu te duci gratis, urat, macar te abtineai

stelist4ever90
5th September 2006, 22:56
m-ai spart cu asta

credeam ca un stelist adevarat si el de fapt se duce la meci ca un blatist, fara sa plateasca bilet, pai hai sa ne facem toti legitimatii de presa si nu mai plateste nimeni bilet

nu mai raspunde, incercai sa dai lectii de moralitate ca biletul nu e scump, etc si cand tu te duci gratis, urat, macar te abtineai

e treaba lui cum se duce la meci...daca se descurca...tu nu ai vrea sa fi in locul lui???In loc sa dai o gramada de mesaje in care te plangi de pretul biletelor mai bine ai pune bani de o parte ca sa mergi si tu macar la un meci.

SAMM
5th September 2006, 23:07
am vrut sa spun doar ca el tipa sus si tare ca nu e scump, dar el se duce gratis, pai gratis cred si eu ca nu e scump, e chiar ff ieftin :headbang:

nu e vorba ca n-am bani, dar din principiu nu ma voi duce, ma simt jignit de preturile astea, si din pacate din aia 50,000 care au sustinut echipa cu Standard, din aia 25,000 care au fost cu Valencia pe ploaie sau cu Villareal pe ninsoare nu cred ca vor fi nici macar 5,000, vor aparea altii care au bani

pana la urma Steaua ar trebui sa joace pt aia care au fost pe ninsoarea aia la Villareal si nu doar pt suporterii cu bani

stiu bine ce vb

in afara de anul trecut cand nu am mai avut timp sa ma duc la multe meciuri, in ultimii 4-5 ani nu cred ca am ratat 3 meciuri europene ale Stelei, si stiu bine ce fel de oameni tipau si sufereau langa mine, oameni fara multi bani, imi pare rau ca oamenii aia nu vor fi la meciurile astea frumoase

si poate va fi stadionul plin, dar oare va fi atmosfera cum a fost cu valencia, villareal, standard ??? nu cred

si dak vor primi vreun gol sau vor lua bataie rau sa vezi fluieraturi ce o sa-si ia dica si compania, vorba aia o sa vina oameni la meci sa dea 2 milioane si sa vada echipa jucand prost, apar huiduielile instantaneu.

aetius
6th September 2006, 08:32
da chestia cu stegul e ok.
mersi pt PM.

SORENSEN
6th September 2006, 10:51
Preturile mi se par maricele ...si o chestie de parere personala daca aceste meciuri isi fac banii sau nu...
Eu zic ca isi fac..mai ales ca nu am mai fost acolo de mult...

Aurel.D
6th September 2006, 11:05
Eu daca as fi in locul lor as oferi cate un steag de dimensiuni medii la intrare pt. fiecare cumparator de bilete, atunci sa vezi cum flutura 28.000 de steaguri.

Faza cu steagurile se practica de catre galerii in anii '80-'90, si era extrem de spectaculoasa.:ok: Este o metoda simpla si mult mai de efect decat folosirea cartoanelor si a altor prostii care se folosesc acum.:no:

klemi
6th September 2006, 12:33
Preturile sunt usor exagerate, mai ales la puterea de cumparare a romanului. Cum se va duce la stadion unul cu salariul minim pe economie si sa dea jumatate pe un bilet?

Paul
6th September 2006, 12:56
Preturile sunt usor exagerate, mai ales la puterea de cumparare a romanului. Cum se va duce la stadion unul cu salariul minim pe economie si sa dea jumatate pe un bilet?

credit doar cu buletinul :drak:


am vrut sa spun doar ca el tipa sus si tare ca nu e scump, dar el se duce gratis, pai gratis cred si eu ca nu e scump, e chiar ff ieftin :headbang:

pana la urma Steaua ar trebui sa joace pt aia care au fost pe ninsoarea aia la Villareal si nu doar pt suporterii cu bani

stiu bine ce vb

in afara de anul trecut cand nu am mai avut timp sa ma duc la multe meciuri, in ultimii 4-5 ani nu cred ca am ratat 3 meciuri europene ale Stelei, si stiu bine ce fel de oameni tipau si sufereau langa mine, oameni fara multi bani, imi pare rau ca oamenii aia nu vor fi la meciurile astea frumoase

si poate va fi stadionul plin, dar oare va fi atmosfera cum a fost cu valencia, villareal, standard ??? nu cred

si dak vor primi vreun gol sau vor lua bataie rau sa vezi fluieraturi ce o sa-si ia dica si compania, vorba aia o sa vina oameni la meci sa dea 2 milioane si sa vada echipa jucand prost, apar huiduielile instantaneu.

Stai linistit.
Acreditarile (daca le obtinem) le obtinem cu 24 de ore inainte de meci. Deci nu imi permit sa risc si in consecinta cand ajung in Bucuresti o sa am si un bilet de intrare in buzunar. Daca facem rost de acreditari , biletul va fi scos la vanzare cu un pret egal cu pretul tiparit pe el. Sau traiesti cu senzati ca bat un drum de 500 km ca sa risc sa nu intru la meci.


pana la urma Steaua ar trebui sa joace pt aia care au fost pe ninsoarea aia la Villareal si nu doar pt suporterii cu bani
Yeah sure.
Si atunci au fost ieftine biletele ... 600.000 la tribuna I ... oare era ieftin ?

nu e vorba ca n-am bani, dar din principiu nu ma voi duce, ma simt jignit de preturile astea, si din pacate din aia 50,000 care au sustinut echipa cu Standard, din aia 25,000 care au fost cu Valencia pe ploaie sau cu Villareal pe ninsoare nu cred ca vor fi nici macar 5,000, vor aparea altii care au bani

Hahaha.
Omule ce e asa greu sa intelegi ca la meciurile din Europa , 60 % (pe Lia Manoliu) si 30-40 % sunt din provincie.

Oare ai vazut la meciurile cu Betis , Rapid si Boro , colectia de autocare? Nu ma refer la zecile (da erau zeci de autocare) cu indicativele BR , GL si BV. Ma refer la judete exotice... BH (foarte multe) , SV , BT. Chiar si amaratii din Vaslui s-au strans de un autocar.

N-ai vazut ca n-ai fost la meciurile alea , da in schimb pe net esti cel mai tare :D

SAMM
6th September 2006, 13:08
Yeah sure.
Si atunci au fost ieftine biletele ... 600.000 la tribuna I ... oare era ieftin ?

Oare ai vazut la meciurile cu Betis , Rapid si Boro , colectia de autocare? Nu ma refer la zecile (da erau zeci de autocare) cu indicativele BR , GL si BV. Ma refer la judete exotice... BH (foarte multe) , SV , BT. Chiar si amaratii din Vaslui s-au strans de un autocar.

N-ai vazut ca n-ai fost la meciurile alea , da in schimb pe net esti cel mai tare :D

pai 600,000 atunci acum 3,000,000 - de 5 ori mai mult mi se pare exagerat

chiar n-am fost la meciurile alea (am scris intr-un post anterior ca in ultimul an n-am mai avut timp sa ma duc la multe meciuri), asta insa nu are nici o relevanta unde sunt eu tare.

si oricum nu inteleg care e treaba cu provincia, vad ca mai multi sustin ceva straniu, cum ca Steaua ar juca numai pt suporterii din capitala, sau etc

am fost la meciuri si am vazut oameni din provincia care chiar erau bagati in atmosfera, oricum indiferent de locul de unde sunt suporterii, doar cei trecut de 40 de ani nu prea fac atmosfera, parerea mea

starsteel
6th September 2006, 13:13
Daca te iei dupa nr. masinilor nu ai o imagine reala acum toate orasele tarii sunt pline de masini cu nr. de Buc. Eu de doua ori am fost cu masina de GL restul erau masini cu nr. de Buc. Sa vezi cand am plecat din parcarea oficialei direct pe langa peluza spre vestiare, aveam in fata un Mertan cu nr. frf iar toata lumea se uita la noi in masina cautand cine stie ce personalitati. Ajunsesem vedete, ce mai lipsea numai covorul rosu.

SORENSEN
6th September 2006, 14:02
Preturile sunt usor exagerate, mai ales la puterea de cumparare a romanului. Cum se va duce la stadion unul cu salariul minim pe economie si sa dea jumatate pe un bilet?

Nu e vorba aici de salariul minim pe economie...ci de un spectacol...
Si stai linistit ca sunt destui stelist care au bani...sau bogati cum vrei tu sa-i zici..care pot face spectacol...dar si mai mult stelisti care decand au vazut tragerea au inceput sa puna bani deoparte ( de ex eu)..si asa ne vom strange destui la meciuri cred ca peste 20 000 asa ca e bine oricum.
Si spectacolul va fi garantat ..fara griji...
Repet si eu m-am enervat un pic pe pretul biletelor...dar asta nu ma impiedica sa merg sa ma uit uit la un spectacol ...
Hai Steaua !

SAMM
6th September 2006, 14:07
preturile la Real Madrid - Dinamo Kiev

Cel mai ieftin bilet costă 15 euro (5 euro pentru abonaţi), iar cel mai scump costă 85 de euro (55 de euro pentru abonaţi).

ce chestie, sunt mai ieftine ca pe Ghencea,

a ajuns Romania un fel de Bahrein si nu am auzit eu ???

RUSINE CONDUCERII STELISTE, PATATI NUMELE STEAUA

klemi
6th September 2006, 14:51
Nu e vorba aici de salariul minim pe economie...ci de un spectacol...

Cu siguranta stadionul va fi plin, dar ma gandeam la cei care din start vor fi tinuti deoparte de pretul prohibitiv al biletelor, poate ca ar fi meritat si ei o sansa.

Kainsashiki
6th September 2006, 15:03
preturile la Real Madrid - Dinamo Kiev

Cel mai ieftin bilet costă 15 euro (5 euro pentru abonaţi), iar cel mai scump costă 85 de euro (55 de euro pentru abonaţi).

ce chestie, sunt mai ieftine ca pe Ghencea,

a ajuns Romania un fel de Bahrein si nu am auzit eu ???

RUSINE CONDUCERII STELISTE, PATATI NUMELE STEAUA


pentru suporterii madrileni dinamo kiev nu inseamna nimic..tocmai si d-asta preturile alea..

o sa vezi cat o sa coste la real - lyon...si plus ca ei au un stadion cu o capacitate de 3-4 ori mai mare decat ghencea..

SAMM
6th September 2006, 15:16
pentru suporterii madrileni dinamo kiev nu inseamna nimic..tocmai si d-asta preturile alea..

o sa vezi cat o sa coste la real - lyon...si plus ca ei au un stadion cu o capacitate de 3-4 ori mai mare decat ghencea..

si in plus ca Real Madrid este cel mai galonat club din fotbal
si in plus ca in Spania nivelul salariilor e cam de 5-6 ori mai mare decat la noi
si in plus ca nu poti compara conditiile din Ghencea cu conditiile de pe Santiago Bernabeu
si in plus ca acolo nu te bruscheaza jandarmii
si in plus ca acolo nu te calci in picioare la intrare sau la iesire

Bumbescu
6th September 2006, 17:47
Le propun ceva celor ce nu sau "ovinizat" definitiv: huiduiti-l pe cioban la urmatorul meci de acasa, de asemenea si pe papagalul ala moldovenesc(meemee), nu de alta dar in clipa de fata se simt imparati, iar noi niste slugi amarate care tr sa le fie recunoscatoare pt accederea in CL.

starsteel
6th September 2006, 19:45
Tocmai am primit un telefon in care mi-a fost transmis pretul biletelor la tribuna 0. Pt. toate cele 3 meciuri, 9 milioane.

starsteel
6th September 2006, 20:38
A inceput nebunia! In ritmul in care toti doresc sa mearga la meciurile Stelei se pare ca pachetul x3 va epuiza toate biletele din grupele UCL.

SORENSEN
6th September 2006, 23:36
De asta imi e frica...ce coada o sa fie sambata...cand se deschid casele ?
Ca tre sa merg de dimineata acolo ..cat mai dimineata...

Paul
6th September 2006, 23:56
si in plus ca acolo nu te calci in picioare la intrare sau la iesire
Cand ia fost ultima data pe Ghencea? Nu imi amintesc sa te calce cineva in picioare nici la intrare nici la iesire.

SAMM
7th September 2006, 00:06
Cand ia fost ultima data pe Ghencea? Nu imi amintesc sa te calce cineva in picioare nici la intrare nici la iesire.

hai frate serios ???

pe scarile alea fara pic de lumina, tre sa cobori printre pomii aia dak vrei sa nu ramai blocat in multime

tot timpul e imbulzeala la iesire pe Ghencea

poate au ameliorat acum situatia, desi nu am auzit sa se fi lucrat la portile de acces

acum ca tu stai la masa presei probabil nu te calca nimeni, dar la peluze si la a IIa e aglomeratie mare, poate sa confirme oricine

SAMM
7th September 2006, 00:08
De asta imi e frica...ce coada o sa fie sambata...cand se deschid casele ?
Ca tre sa merg de dimineata acolo ..cat mai dimineata...

du-te duminica, n-o sa fie nimeni, o sa se ingramadeasca vreo cateva sute sambata si atat, doar aia pe stadion

Kainsashiki
7th September 2006, 00:10
SAMM, tu nu vezi ca esti singurul care crede ca o sa fie 5000 de oameni pe stadion la meciul cu real?

SAMM
7th September 2006, 00:14
nu 5,000

cand am spus cateva sute am glumit

dar nu vor fi cati au fost cu Valencia sau cu Villareal, iar de atmosfera, nici nu poate fi vorba

o sa se aplice aia "am dat milioane pe bilet si echipa n-a jucat nimic, deci am dreptul sa ii fluier"

traim si vedem

eu sunt sceptic

Kainsashiki
7th September 2006, 01:54
HAOS LA STADION

Organizarea meciului a insemnat un haos total. Jurnalistii romani au stat mai bine de o ora la portile stadionului pentru ca, desi aveau acreditari, gazdele solicitau aprobari speciale de acces, luate de la primarie! Mai mult, calitatea transmisiei TV a lasat de dorit, comentatorii relatand desfasurarea jocului prin intermediul telefoanelor mobile. La pauza, pe stadion a avut loc una dintre numeroasele pene de curent care afecteaza zilnic Tirana.

Aproximativ 15.000 de spectatori au venit pe stadionul 'Qemal Stafa' in ciuda faptului ca pretul biletelor a fost exagerat pentru o tara atat de saraca: intre
30 si 50 de dolari.

Cu cat tara e mai saraca cu atat preturile biletelor sunt mai mari se pare :)

Ayrton
7th September 2006, 09:08
pe scarile alea fara pic de lumina, tre sa cobori printre pomii aia dak vrei sa nu ramai blocat in multime

tot timpul e imbulzeala la iesire pe Ghencea

Nu numai in Ghencea conditiile sunt jalnice raportate la pretul biletelor...
Si pe 23 August la fel de bezna este pe scari, pe Cotroceni trebuie sa ocolesti un cartier intreg de vile (fara gluma!) ca sa ajungi de la trib 2 la trib 1, pe Dinamo se formeaza meleuri la iesire si la intrare din cauza cailor de acces mici si invechite, insa peste tot si peste toate, toaletele sunt marea problema: cutiile alea de plastic in care miroase oribil, sunt de groaza... Doar pe Cotroceni e cladirea aia cu veceuri de sub peluza dinspre Mariott, dar nici acolo nu putem spune ca e curat...

starsteel
7th September 2006, 10:30
Ayrton nu pomeni de Dinamo ca acolo e cu adevarat groaznic eu nu stiu cum e posibil ca o echipa cu nume in Romania sa joace in parodia aia de stadion. Eu la ultimul meci la care am fost am stat la trib.O a fost groaznic, accesul infernal, scaunele unu langa altul, vizibilitate modesta datorita bancilor de rezerve sigur nu mai vin acolo niciodata. Cred ca cea mai reusita tribuna e cea in care stau oaspetii. Sa sustii ca "nu numai in Ghencea conditiile sunt jalnice" mi se pare deplasat ma gandesc in special la cei care nu au fost niciodata si astfel le creezi o imagine falsa in mod sigur cunosti stadionul Steaua si nu prea sunt lucruri de reprosat. Parcari, acces, vizibilitate, o tribuna oficiala superba, sunt conditii din lumea civilizata a fotbalului.

Aurel.D
7th September 2006, 10:41
Diferentele intre stadioanele din vest si cele de la noi sunt imense. Nici nu mai trebuie sa discutam asta. Pai numai daca ne gandim ca Santiago Bernabeu are pe sub scaune sistem de tevi care asigura incalzirea spectatorilor pe timp de iarna plus altele.....Nu trebuie sa te infofolesti cand te duci la meci, de parca ai pleca in expeditie in Antarctica.

starsteel
7th September 2006, 12:07
...dar nu vor fi cati au fost cu Valencia sau cu Villareal....
Nu ai dreptate raspunsul la solicitarea de bilete in cazul meu a fost urmatorul, "sa vina cineva dupa bilete cat mai repede ca e dementa totala".

Bumbescu
7th September 2006, 14:17
Tocmai am primit un telefon in care mi-a fost transmis pretul biletelor la tribuna 0. Pt. toate cele 3 meciuri, 9 milioane.

Esti sigur? De unde stie cel ce te-a sunat?

banderras
7th September 2006, 19:34
eu as fi pus preturile biletelor la 1350 pachetul.....adica meciul cu real la jumate....la 500 de mii....vorbesc de peluze.....nici nu stiu daca reusesc sa faq rost de bani pentru toate cele 3 meciuri.....
d`asta ma si gandesc cat de sustina o sa fie steaua??....sunt sigur k la tr II si I o sa fie si dinamovisti,rapidisti etc.....iar in cazul unei infrangeri;......ce se va intampla?...nici nu vreau sa ma gandesc....."am dat 1 milion pe bilet si n-au putut sa-i bata pe aia de la real....macar egal..."....asa cred k o sa zica multi.....:(

SAMM
7th September 2006, 21:18
din cate am inteles nu se pot achizitiona bilete decat la pachet, alta tampenie, se si vad imbogatiti peste noapte, ce penibili

unii ar face credit pt a-si lua bilete, pacat ca nu au cu ce garanta

bv gg, demonstrezi ca esti un adevarat roman, jepcar

o sa fac rating pt protv, asta e, nu ca n-as avea bani dar chiar ma simt jignit de politica asta mercantilista de a jupui suporterii stelisti

Elphax
7th September 2006, 21:40
Argaseala a declarat ca Steaua a cerut lui Real 10.000 de bilete pentru suporterii romani. Ar fi, cred, un record de suporteri in deplasare.

Nu ar fi greu sa fie 10.000 de doritori de bilete: oficial, in zona metropolitana a Madridului sunt cca 40.000 de romani, dar , sigur, cei fara acte sunt mult mai multi, plus ca in toata Spania sunt cca 500.000 de romani.

Nu stiu cat vor costa biletele, dar se vor gasi destui, nu?

stelist4ever90
7th September 2006, 21:53
baii SAMN potolestete odata...am inteles ca nu esti multumit de pretul biletelor dar e de ajuns nu trebuie sa faci zeci de mi de posturi pe aceasta tema. E treaba ta ca nu vrei sa vi la meci si ca nu esti multumit de felul in care se vand biletele!

Elphax
7th September 2006, 21:55
acum incep sa 'produca' investitiile lui JIJI, cu banii astia isi scoate parleala

cred ca e primul care va face bani adevarati din fotbal in tara asta

SAMM
7th September 2006, 22:24
baii SAMN potolestete odata...am inteles ca nu esti multumit de pretul biletelor dar e de ajuns nu trebuie sa faci zeci de mi de posturi pe aceasta tema. E treaba ta ca nu vrei sa vi la meci si ca nu esti multumit de felul in care se vand biletele!

prietene ai probleme cu lentilele de contact : numele este SAMM, e a doua oara cand scrii asa

pai si ce dak sunt nemultumit, am voie sa imi expun opinia, din 1990 incoace am voie

o sa vedem, eu zic ca nu se vor vinde toate

@elphax
direct din fotbal au mai facut bani si fratii becali
indirect au facut majoritatea, fotbalul le-a adus imagine, relatii, etc, doar dak te uiti la dinamo, aia s-au imbogatit toti, si copos e cam in acelasi caz

unul care sigur a pierdut din fotbal este Iancu, bani

SAMM
7th September 2006, 22:26
Argaseala a declarat ca Steaua a cerut lui Real 10.000 de bilete pentru suporterii romani. Ar fi, cred, un record de suporteri in deplasare.

Nu ar fi greu sa fie 10.000 de doritori de bilete: oficial, in zona metropolitana a Madridului sunt cca 40.000 de romani, dar , sigur, cei fara acte sunt mult mai multi, plus ca in toata Spania sunt cca 500.000 de romani.

Nu stiu cat vor costa biletele, dar se vor gasi destui, nu?

si in plus iti dai seama ca vor fi si mai ieftine acolo decat in micul Dubai dambovitean

chiar ar merita sa se caute dak au mai fost meciuri in istorie in care cel mai ieftin bilet sa coste 30 EUR, in faza asta a competitiei,

stelist4ever90
7th September 2006, 22:56
scz pt ca te-am botezat dar asa am vazut prima oara si dupaia nu mai m-am uitat :)

Liviu
7th September 2006, 23:57
În mod sigur nu vor fi date Stelei 10.000 de bilete pentru românii din Madrid . Pentru suporterii echipei adverse sunt rezervate doar 10% din capacitatea stadionului din care se mai scade iniţial un procent de siguranţă , pentru a avea mai puţini spectatori decât locuri . Steaua , cu un stadion de 27.000 de locuri e obligată să rezerve 2.200 de locuri pentru oaspeţi . La Real , unde stadionul are cred 75.000 de locuri ar veni vreo 6.000 de români . Singura şansă a lor e să cumpere bilete de la clubul spaniol , însă cred că şi acolo , ca la Steaua , e pus în vânzare un pachet şi nu-i văd pe ,,spaniolii'' noştrii să cumpere bilete pentru toate meciurile Realului.

SORENSEN
8th September 2006, 00:26
Bernabeu dupa cate stiu eu are 80 00 de locuri iar la fanii din deplasare nu se aplica procentul de siguranta...
Apoi la cere se pot da bilete..nu cred ca in randul madrilenilor va fi asa mare interes cu Steaua ...
Cu Valencia din cei 15 000 de spectaotir s-a estimat ca romani au fost cam 7-8 000 ...deci si cu Real e posibil 10 000 ..cond celor de la Real a fost ca ei vor ca suporterii sa fie pusi intr-un bloc compact si inca nu stiu daca exista compact un nr asa mare...din cauza abonatilor...

dragos_popa17
8th September 2006, 11:54
Preturile sunt ok pt Romania in momentul asta. Nu ne-am mai calificat in CL de 10. Anul viitor sigur vor fi mai mici. Problema e alta insa. Nu s-a acordat nici un fel de reducere abonatilor si celor care cumpara pachetul de 3. Daca ar fi fost dupa mine, as fi acordat 50% abonatilor si 20% celor care cumpara pachetul de 3. Dar se pare ca oamenii din conducerea Stelei au mizat pe faptul ca si asa se vor vinde toate biletele (ceea ce se va intampla mai mult ca sigur) si au ales banii in locul suporterilor.

Paul
8th September 2006, 13:18
Daca ar fi fost dupa mine, as fi acordat 50% abonatilor si 20% celor care cumpara pachetul de 3.
Reducere 50% la abonati?

Pai un abonament la tribuna a II-a costa 1.000.000 iar pachetul costa 3.500.000.

Daca iti dadea reducere 50% ==> economie 1.750.000. Adica banii de abonament. Si era clar de la inceputul sezonul ca anu asta avem sanse mari sa intram in Liga. Si o reducere de 20 % , era mult de tot.

dragos_popa17
8th September 2006, 13:36
In principiu, abonatii sunt suporterii fideli echipei, indiferent de rezultat. De astfel de suporteri ai nevoie in meciuri cum sunt cele din CL, si asta ar fi fost un mod sa-i atragi. Pe langa faptul ca ar fi fost o recompensa pt faptul ca s-au abonat si au adus clubului niste bani. Reducerea aia de 20% n-ar fi fost foarte importanta, se putea si fara. Ziceam si eu asa, ca o strategie de marketing. Dar cum se pare ca vor fi puse in vanzare doar 21-22.000 de bilete, nu exista problema ca n-ar vinde toate biletele, si atunci acea reducere nu si-ar mai prea avea rostu'. Daca s-ar fi jucat de ex pe Lia Manoliu sau pe un stadion de peste 50.000 de locuri ar fi avut mai mult sens.

Paul
9th September 2006, 11:49
bisnitarii erau la datorie de la prima ora
in consecinta preturile la bilete sunt MICI !!!

stelist4ever90
9th September 2006, 12:27
a fost cineva la casele de bilete?? cum e ?? e multa lume??

SAMM
9th September 2006, 13:52
a fost cineva la casele de bilete?? cum e ?? e multa lume??

:happy cred ca e full, de vanzatori si bisnitari si jandarmi

RedStar
9th September 2006, 14:20
La ora 11, pachetele de bilete pentru abonati nu erau puse in vanzare. Motivul? In timp ce vanzatorii primeau biletele ca se le distribuie la abonati, speculantii au inceput sa trateze direct cu acestia. Cand MM a sosit la fata locului, bisnitarii au fugit. "Nu-mi vine sa cred, au ajuns aproape de birouri si tratau direct cu vanzatorii. Cand am venit eu cu Vali Argaseala, s-au speriat si au fugit. Am luat decizia sa-i schimb pe cei ce vand bilete", a declarat managerul Stelei. (Catalin Barzaghideanu)

http://www.stelisti.ro/index/MM_opreste_specula.html

stelist4ever90
9th September 2006, 17:00
ce glumet esti SAMM...ce-ai sa te oftici cand o sa te uiti la tv ce frumumos este la steaua-real si ai sa iti dai pumni in cap ca te-a durut inima sa dai 2 milioane pe bilete...

SAMM
9th September 2006, 19:07
:happy

cred ca o sa mor si de ciuda cand o sa va zica gg ca el se p--- pe banii vostri si ca sunteti niste aurolaci si ca el e Steaua

stelist4ever90
9th September 2006, 19:16
ma tu chiar ti cu steaua?!

SAMM
9th September 2006, 19:24
ma tu chiar ti cu steaua?!

tin cu Steaua nu cu GG

http://www.stelisti.ro/libraryimages/25566_6mare.jpg




nu prea vad ce atmosfera vor face oamenii astia la meci, cam trecuti de prima tinerete

nicu26
9th September 2006, 22:43
Astazi mi-am luat biletele. In afara faptului ca s-a intaziat cam o ora si jumatate restul a decurs normal si fara incidente. Pana la urma bine ca au alungat pe bisnitari ca altfel .... nema bilete!!
Abia astept primul meci!!!!
PS Inghesuiala nu a fost pentru ca s-au desteptat si cei de la Steaua sa delimiteze si sa mergineasca "cozile". Plus ca sunt 14 case de bilete!!!!!

Gianina
10th September 2006, 13:36
Preturile mi se par normale avand in vederea cererea si oferta. Este economie de piata !!! Nu?? Fiind cererea foarte mare este normal sa se stabileasca preturi mari . Oricum cine vrea neaparat sa mearga la meci , va merge .Numai sa prinda bilet , ca si asa scumpe cum sunt e greu de ajuns la ele .

Bumbescu
10th September 2006, 21:18
Observ ca toti neavenitii sau copilasii de bani gata isi dau cu parerea despre subiectul asta al preturilor biletelor.
Ati ajuns sa discutati despre cerere si oferta,despre economie de piata...
Biletele costa enorm, cel putin alea de la tribuna 1 unde sunt o gramada de abonati(de alea de la o nici nu mai vorbesc)
Cerere va fi pt ca la meciurile astea vor venii toti papagalii ca sa-i vad pe real sau lyon, indivizi care merg pe stadion odata pe an.
Il stiti pe soferul ala de autobuz lovit acum un an de moldoveanul de meemee?
Ala credeti ca poate da 5,5 milioane pe bilete?
Si ce parere aveti, merita sa mearga la meci?
BECALI E O MIZERIE DE OM, SE LAUDA PESTE TOT CU RRROMANISMUL LUI DAR DE FAPT E UN ANIMAL CARE NU URMARESTE DECAT PROPRIUL INTERES POLITIC.
Sa nu dea Domnu sa ne dea Lyon vreo 4 in Ghencea si sa-l astepte toti pe cioban afara din stadion sa-i bage biletele de milioane pe gat.

Kainsashiki
10th September 2006, 21:22
vad ca in ultima vreme toti va ganditi la cei mai neajutorati...v`a apucat pe toti de cand s-au afisat preturile...

va intreb eu..cand ati facut ultima donatie...cand ati ajutat ultima data pe cineva??? voi, astia cu suflet bun, care intotdeauna va ganditi si la cei mai putin ajutorati..

Bumbescu
10th September 2006, 21:31
Discutam strict despre preturile biletelor la un meci de fotbal mai Maica Teresa.
Cred ca parerea asta generala cum ca preturile ar fi normale tine de falosenia si grandomania caracteristice romanului.
Va e frica sa spuneti ca preturile sunt mari ca sa nu va catalogheze lumea drept milogi.

Kainsashiki
10th September 2006, 21:34
hai sa-ti spun ceva..azi la meciul LEEDS - WOLWERHAMPTON...in LIGA A 2A din ANGLIA..cel mai ieftin bilet a fost 26 lire..adica 130 ron!

ti se pare mult pt 1 meci din grupele CL 20 lire cel mai ieftin bilet?


@ Bumbescu, tu ai o parere fata de preturi, dar nu inseamna ca toti trebuie sa aiba aceeasi parere. Preturile sunt normale pt CL!

SAMM
10th September 2006, 21:34
e poza mai sus cu cei 20,000 de spectatori care vor fi in UCL pe Ghencea, cred ca o sa se faca atmosfera :headbang:

meciurile astea seamana cu cel al lui dinamo un Manchester United, acelasi gen de spectatori vor veni, atunci cand marca Manchester spectatorii aplaudau, ca doar veniserau sa vada manchester nu pe dinamo

cam asa se va intampla si acum, multi vor veni sa vada realul nu pe Steaua, din cauza preturilor

Paul
11th September 2006, 15:56
cand o sa fie aplaudat un gol advers pe Ghencea, atunci imi dau foc la bilete



Sa nu dea Domnu sa ne dea Lyon vreo 4 in Ghencea si sa-l astepte toti pe cioban afara din stadion sa-i bage biletele de milioane pe gat.
Bun stelist. Tot asa.
Noi venim la meci sa vedem pe Steaua in Champions League. Nu venim pentru Lyon sau Real. Puteau sa fie meciurile si cu Valerenga , Halmstads si FC Copenhaga ca la o adica dadeam pretul asta (100 E pe 3 meciuri la tribuna a II-a)

Scumpe ieftine , deja banii de bilete i-am expediat la un bucurestean , care cauta un abonat sa-mi ia si mie un pachet.

Anuntz si aici.
Caut cel putin 1 bucurestean cu abonament (maxim 4) care pe langa pachetul lui cumpara e dispus sa-mi ia si mie un pachet. Banii ii are pe loc in Bucuresti (deja sunt la un amic de incredere) si primeste un bonus de 2l de palinca :ok:

De fapt sunt interesat de 4 pachete , dar personal ma intereseaza fix unu :D

Bumbescu
12th September 2006, 19:53
Abonatii de la zero care au dat 9 milioane pe abonament o sa-l injure pe cioban, fii sigur.
A luat sau va lua bani gramada de la uefa, biletele sunt scumpe, iar transferurile pana acum subtirele, deci sunt suficiente motive sa si-o ia.
Dar, tu, mare stelist, n-ai abonament?

starsteel
12th September 2006, 19:57
Bumbescu incepi sa semeni pe zi ce trece cu remy chiar mi-am pus intrebarea daca nu esti remy.

Bumbescu
12th September 2006, 20:12
Nu-l cunosc pe Remy, dar deja mi-e simpatic, am vazut ca l-ati tot cenzurat.

magica_steaua
13th September 2006, 00:13
intr-un fel imi este teama ca nu o sa fie atmosfera la meci..........preturile ar trebui intr-un fel raportate si la salariile din romania..........majoritatea celor care canta tot meciul mai mult ca sigur nu isi pot permite sa plateasca sumele astea,oricat ar vrea le este imposibil.............cat este salariul mediu in romania si cat e in anglia?????????? intr-un fel becali stie ca nu prea are sanse sa iasa din grupe si macar din bilete sa scoata ceva bani..........

Paul
13th September 2006, 09:01
Abonatii de la zero care au dat 9 milioane pe abonament o sa-l injure pe cioban, fii sigur.
A luat sau va lua bani gramada de la uefa, biletele sunt scumpe, iar transferurile pana acum subtirele, deci sunt suficiente motive sa si-o ia.
Dar, tu, mare stelist, n-ai abonament?
normal ca n`am ca nu stau in bukale...

Kainsashiki
16th September 2006, 13:14
Haos la casele de bilete
2006-09-16 11:10:00

Peste 300 de oameni stau la coada de la ora 6, pentru a cumpara bilete pentru derby-ul de maine cu Rapid si pentru Liga Campionilor. La casele de bilete nu este insa nimeni, desi programul trebuia sa inceapa de la ora 10:00. Nici pana la aceasta ora nu s-au pus in vanzare tichetele si niciunul dintre oamenii care stau la coada nu stie exact pentru ce Liga se vand biletele la casa respectiva: Liga 1 sau Liga Campionilor?

SORENSEN
16th September 2006, 14:24
Eu am stat de la 9.30 si am prins pe la 12.30...in vanzare s-au pus pe al 12.00 /hello

Paul
16th September 2006, 15:17
am pus si eu mana pe pachet ;)

Sorin Blaj
16th September 2006, 15:26
Eu sunt convins ca niciun dinamovist sau rapidist nu va veni in Ghencea, nici ca sa aplaude pe Steaua si nu cred ca ar avea curajul sa aplaude vreun gol marcat de Lyon sau Real Madrid.

Paul
16th September 2006, 15:47
eh tot vin vre`o 2-3

De ex. daca la Dinamo ar venii Barcelona , m-as duce si pe jos ;) In rest poa sa vina toti de la Chelsea pana la AC Milan ca nu m-as misca aiurea sa vad echipe de kko

Paul
16th September 2006, 15:48
tin cu Steaua nu cu GG

http://www.stelisti.ro/libraryimages/25566_6mare.jpg




nu prea vad ce atmosfera vor face oamenii astia la meci, cam trecuti de prima tinerete


Acesti oameni trecuti de prima tinerete si-au luat bilete saptamana trecuta. Adica SUNT ABONATI. Ceea ce tu nu esti.

SORENSEN
16th September 2006, 23:49
Cica sunt prea scumpe bilete..o mostra daca cineva nu econvins de asta...

stelist4ever90
22nd September 2006, 23:34
uite eu zic ca nici cu Real nici cu Lyon stadionul n-o sa fie plin, dak preturile raman la fel

facem un pariu virtual,

eciul Steaua - Olympique Lyon, din grupa E a Ligii Campionilor, se va disputa cu casa închisă, după ce vineri s-au vândut toate biletele rămase pentru această întâlnire.

După ce abonaţii clubului au achiziţionat 10.000 de pachete şi alte 6.000 au fost cumpărate de persoanele care nu deţineau abonamente la meciurile de pe teren propriu ale Stelei, gruparea din Bulevardul Ghencea a mai pus, joi, în vânzare, bilete numai pentru partida cu Olympique Lyon. După prima zi de comercializare a ticheltelor pentru partida cu campioana Franţei din ultimele cinci sezoane, vineri la case s-au mai putut găsi doar bilete la peluza a II-a, care s-au epuizat.

SAMM
27th September 2006, 00:49
eciul Steaua - Olympique Lyon, din grupa E a Ligii Campionilor, se va disputa cu casa închisă, după ce vineri s-au vândut toate biletele rămase pentru această întâlnire.

După ce abonaţii clubului au achiziţionat 10.000 de pachete şi alte 6.000 au fost cumpărate de persoanele care nu deţineau abonamente la meciurile de pe teren propriu ale Stelei, gruparea din Bulevardul Ghencea a mai pus, joi, în vânzare, bilete numai pentru partida cu Olympique Lyon. După prima zi de comercializare a ticheltelor pentru partida cu campioana Franţei din ultimele cinci sezoane, vineri la case s-au mai putut găsi doar bilete la peluza a II-a, care s-au epuizat.

meciul nu s-a jucat cu stadionul plin

cateva sute de bilete erau la bisnitari chiar inainte de meci, chiar dak s-au vandut toate

oricum atmosfera a fost de cacao, nu s-a strigat nu s-a incurajat nimic

am stat in peluza si erau pe langa mine numai persoane cu sotii, copii etc

au vrut bani, dar s-au facut de ras

dak era atmosfera cum a fost cu villareal sau cu valencia nu cred ca lyon ne zdrobea in felul asta

pacat, greseala grava a managementului de cartier al clubului Steaua

Paul
27th September 2006, 22:07
meciul nu s-a jucat cu stadionul plin

cateva sute de bilete erau la bisnitari chiar inainte de meci, chiar dak s-au vandut toate

oricum atmosfera a fost de cacao, nu s-a strigat nu s-a incurajat nimic

am stat in peluza si erau pe langa mine numai persoane cu sotii, copii etc

au vrut bani, dar s-au facut de ras

dak era atmosfera cum a fost cu villareal sau cu valencia nu cred ca lyon ne zdrobea in felul asta

pacat, greseala grava a managementului de cartier al clubului Steaua


Da domne s-a vazut diferenta:

1. Nu s-a auzit nici macar un mooie dinamo , nici un mooie rapid ==> Civilizatie

2. Oamenii vin la meci cu copii si cu neveste. Ce e rau in asta?

Champions League inseamna spectacol. Omu da un ban (multi) sa vada spectacol. Publicul a facut spectacol , si oricum presiunea a fost aceeasi fiindca totusi cel putin 1/3 din spectatori au avut manifestari "ultras" iar alti 1/3 si-au facut datoria. Mai ramane o treime (in special la 0 si I) care au dat bani multi sa vada spectacol.

Intelege ca cu banii de la Lyon s-a luat noua tabela :D (banii de bilete)
Tabela ramane 4 ever acolo !

SAMM
27th September 2006, 23:11
Paule ai fost pe stadion ???

ultimele meciuri in Europa pe Ghencea
Steaua-Valencia
Steaua-Villareal
Steaua-Lens
Steaua-Halmstadt
Steaua-Lyon

eu am fost la toate astea
si iti spun ca cea mai slaba atmosfera a fost aseara

am stat la peluza 1, chiar la galeria dar mai in lateral, si iti spun ca unde stateam cam la 10 oameni unu tipa doar

iar de bani, asta gandeste doar un manager scolit "dupa blocuri"
si dak lua 700,000 din bilete si 300,000 pt un egal nu era tot aia la bani ??? si pastram si sanse mai mari la calificare

in Ghencea e greu pt orice echipa din Europa, insa aseara a fost ca la teatru, ceea ce destest cel mai mult pe stadion

Paul
30th September 2006, 12:09
1. pretul se stabilteste pe baza cererii si a ofertei
2. Teoria cu bilete mai ieftine ca atunci facem un egal nu are treaba cu capitalismul ...

guevarax
30th September 2006, 13:31
2. Teoria cu bilete mai ieftine ca atunci facem un egal nu are treaba cu capitalismul ...

din contra chiar are mare legatura cu capitalismul

castigand mai putini bani din bilete se putea obtine un rezultat mai bun, mai multi bani de la UEFA, jucatori cu o valoare de piata mai buna, publicitate mai multa

ei au luat in considerare doar pretul biletelor, iar asta e gresit, intr-o economie de piata unde profitul depinde de mult mai multe variabile, iar pretul a incetat sa devina in ultimul timp cea mai importanta variabila

dar incetam discutia, sa nu intram in offtopic in plus cred ca o tii pe a ta, cred insa ca nu ai o pregatire economica pt a discuta despre relatia pret-profit si vb mai mult din punctul de vedere al unuia care crede ca banii n-au nici o legatura cu "stiinta economica"