PDA

View Full Version : Poze si discutii dupa Forum Meeting Timisoara (3)



bog_tom
3rd July 2004, 18:15
A trecut si cea de-a treia intalnire (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=3328) a membrilor Onlinesport din Timisoara. Chiar daca au fost cativa membri care au confirmat ca vor veni si nu au mai reusit, a fost un succes :ok: si asteptam cu nerabdare cea de-a patra intalnire !

In ciuda faptului ca de la ora 22 am fost "rasfatati" cu muzica "buna" (Carmen Serban, Gutza, Dan Spataru, Vali de la Valcea...) si ca odata cu lasarea serii am fost "taiati" de un vant rece, ne-am simtit foarte bine ramanand pe pozitii pana pe la ora 4 dimineatza !

In continuare voi prezenta situatiile/momentele prin care am trecut precum si pe cei care au "jucat" in acest episod :D

Catalanul
3rd July 2004, 18:16
żżż pai si unde sunt pozele ??? :D

bog_tom
3rd July 2004, 18:17
la prima bere !

nu am ajuns ca lumea e obosita deja (sesiuni, job, samd).

bog_tom
3rd July 2004, 18:18
żżż pai si unde sunt pozele ??? :D
ai rabdare....

Catalanul
3rd July 2004, 18:20
ai rabdare....
OK :ok: :D

bog_tom
3rd July 2004, 18:21
Surpriza lui I|MILAN pentru sergio (si pentru Delia) :D

bog_tom
3rd July 2004, 18:22
iata ca a sosit si Sir :ok:

viole(n)t e deja pe pozitii ...

bog_tom
3rd July 2004, 18:23
sergio - un fan adevarat (cu ajutorul lui I|MILAN) :drak:

bog_tom
3rd July 2004, 18:25
viole(n)t impasibil la replicile lui I|MILAN & bapsy

bog_tom
3rd July 2004, 18:26
sergio se "culturalizeaza" cu ... meniul :D

bog_tom
3rd July 2004, 18:28
viole(n)t uitandu-se apreciativ catre sergio & I|MILAN...

bog_tom
3rd July 2004, 18:29
sergio a cedat de tot :drak:

bog_tom
3rd July 2004, 18:31
cu toate ca nu au stat mult, viole(n)t si I|MILAN au trait cu intensitate momentele intalnirii si s-au simtit foarte bine :ok:

bog_tom
3rd July 2004, 18:32
bapsy si viole(n)t discutand despre Euro 2004 ...

bog_tom
3rd July 2004, 18:36
Calm relativ...

bog_tom
3rd July 2004, 18:38
deja s-au adunat cateva beri :D

bog_tom
3rd July 2004, 18:41
Duplex Bucuresti-Timisoara (se stiu ei care au vorbit cu noi :D )

nu l-am uitat nici pe vasile314tzurka caruia ii uram o vacanta linistita si plina de creatie :ok:

bog_tom
3rd July 2004, 18:45
instantanee in noapte ...

dsc02868 - Sir
dsc02871 - viole(n)t
dsc02872 - bapsy
dsc02873 - sergio

bog_tom
3rd July 2004, 18:47
bapsy si viole(n)t voiosi nevoie mare :D

bog_tom
3rd July 2004, 18:48
bapsy@BR :ok:

bog_tom
3rd July 2004, 18:53
iata si fotograful ... :D

bog_tom
3rd July 2004, 18:56
bapsy si Neo (alias sergio) :D

bog_tom
3rd July 2004, 18:57
una din cele mai reusite poze - prim plan bapsy si sergio !

bog_tom
3rd July 2004, 19:02
Timisoara la ora 4:15 AM ...

iulian
3rd July 2004, 19:22
Frumos...bravo Bogdane si bravo tuturor participantilor la intalnirea de la Timisoara...acum le asteptam pe cele de la Bucuresti sa apara :D ...

Catalanul
3rd July 2004, 21:54
faine pozele :D
mi-a facut placere sa mai vad si eu ce mai e prin TM :D

Sergio
3rd July 2004, 23:42
Să înţeleg că cei care n-au postat azi nu s-au trezit încă? :rolleyes:
Faine pozele Bogdane. :ok:

bog_tom
4th July 2004, 00:55
multam pt felicitari.... e meritul tuturor daca pot spune asa (daca asa se pune problema) :D



mi-a facut placere sa mai vad si eu ce mai e prin TM :D
prin TM mai putin... mai mult ai vazut cum sta treaba pe la intalnirile OLS TM :)

Dorin
4th July 2004, 09:27
Super mai timisorenilor.Si faptul ca si sexul frumos este asa bine reprezentat va inobileaza! Ca nu degeaba am sotia nascuta la Timisoara!
Numai de bine
Dorin

bapsy
4th July 2004, 13:10
frumoase poze ... dar nu mi-ai facut poza cand vorbeam eu cu bucurestenii!
oricum ma voi intoarce cu alte comentarii ... pe mai tarziu.

bog_tom
4th July 2004, 13:22
Super mai timisorenilor.Si faptul ca si sexul frumos este asa bine reprezentat va inobileaza! Ca nu degeaba am sotia nascuta la Timisoara!
Numai de bine
Dorin
sa-ti traiasca sotia :ok:


frumoase poze ... dar nu mi-ai facut poza cand vorbeam eu cu bucurestenii!
oricum ma voi intoarce cu alte comentarii ... pe mai tarziu.
ne revansam noi data viitoare ... nu ai timp caci esti "ocupata" sa vezi succesul echipei Ferrari ? :drak:

Vadim
4th July 2004, 13:26
Intr-adevar, poza cu Bapsy si Sergio in prim-plan este foarte frumoasa, atit calitativ cit si ca expresie. Dar toate sint frumoase. Felicitari!

Noi am facut fotografii cu trei aparate (eu, Red Heat si Ultras_sportul). Eu nu am facut multe, vreo 4-5 pe care o sa le pun cred in noaptea de duminica pe forum (dintre care una foarte interesanta: Ultras incercind sa ascunda sub masa un fular al lui Dinamo, pe care l-a examinat minute bune cu mare interes!!! :D). Red Head a facut mai multe fotografii si le asteptam, inclusiv de la duplexul Bucuresti-Timisoara.

Trebuie sa recunosc aici ca voi la Timisoara aveti un segment feminin extrem de atractiv, care la noi lipseste iremediabil. Cred ca sintem in pericol ca in curind la Timisoara sa faceti audienta mai mare din cauza asta. ;) Ar trebui ca si la Bucuresti sa vina niste fete, poate facem un miss Onlinesport, desi nu cred ca Delia si Bapsy vor fi asa de usor de detronat.

bapsy
4th July 2004, 13:28
ne revansam noi data viitoare ... nu ai timp caci esti "ocupata" sa vezi succesul echipei Ferrari ? :drak:
auzi, tu neaparat vrei sa-mi rasucesti cutitul in rana ... chiar, ce-a facut Cehia, ca MaPaX zicea la un moment dat ca-i in finala, e adevarat? :drak:

Bapsy si Sergio in prim-plan este foarte frumoasa
Pe aia eu am facut-o ... dupa 4 beri, mi-am descoperit si eu talentul de fotograf.

bog_tom
4th July 2004, 13:37
auzi, tu neaparat vrei sa-mi rasucesti cutitul in rana ... chiar, ce-a facut Cehia, ca MaPaX zicea la un moment dat ca-i in finala, e adevarat? :drak:
se compenseaza cu faptul ca Portugalia e in finala !

oricum, nici nu se compara... Euro tine doar 1 luna pe cand "Marele circ" tine 9 luni :drak:


Pe aia eu am facut-o ... dupa 4 beri, mi-am descoperit si eu talentul de fotograf.
asa este. au mai fost si altele dar nu la fel de reusite. data viitoare te lasam sa faci mai multe ca acum avem incredere :D

bapsy
4th July 2004, 14:13
oricum, nici nu se compara... Euro tine doar 1 luna pe cand "Marele circ" tine 9 luni :drak:

dar euro intr-o luna are de zeci de ori mai multi spectatori decat "Marele circ" in 9 :)

bog_tom
5th July 2004, 00:19
dar euro intr-o luna are de zeci de ori mai multi spectatori decat "Marele circ" in 9 :)
ai auzit de Anglouma ? :drak:

Ultras
5th July 2004, 09:54
Ultras incercind sa ascunda sub masa un fular al lui Dinamo, pe care l-a examinat minute bune cu mare interes!!! :D).

Incercam sa-mi dau seama de ce pe un fular alb-negru scrie dinamo! :mda:

bog_tom
5th July 2004, 10:00
Incercam sa-mi dau seama de ce pe un fular alb-negru scrie dinamo! :mda:
poate a fost o comanda "speciala" :drak:

viole(n)t
5th July 2004, 11:34
Super pozele, stiam ca ne putem baza pe tine, bog_tom


Totushi, o nelamurire am:

In poza asta
http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=1106

ce faceai cu mana dreapta?

bog_tom
5th July 2004, 11:48
Super pozele, stiam ca ne putem baza pe tine, bog_tom

multam !


Totushi, o nelamurire am:

In poza asta
http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=1106

ce faceai cu mana dreapta?
cand am spus ca era momentul de gimnastica nu m-am referit la mine, ci la Delia :D

bapsy
5th July 2004, 15:01
Dupa ce, ca orice femeie la prima intalnire, m-am lasat asteptata, am ajuns in localul foarte ascuns pe care l-au ales forumistii. Prima mea surpriza a fost faptul ca masa nu era rotunda, conform hartii lui bog_tom, ci dreptunghiulara ... iar locul rezervat pentru mine era exact in coltul opus celui pe care statea Delia (nu stiu de ce). In orice caz, am ajuns repede in discutie cu viole(n)t, Sir, partial si cu I|Milan, care incerca sa dovedeasca ce mult a invatat el la facultatea de prestigiu absolvita, socotind 1 + 1 = doua, si se numara cu 2 maini (nu ma intrebati, eu am fost la cealalta sectie). Discutii peste discutii, nu pot sa va povestesc, pentru ca, printre altele, v-am barfit si pe voi. Am reusit sa nu sparg nimic, in schimb viole(n)t se simtea dator s-o faca in locul meu si aproape ca i-a reusit cu un pahar si o farfurie.

De la un moment dat s-au o incins spiritele, mi-a dat Dumnezeu sa vad live un interist purtand esarfa - refuz sa spun ce esarfa. Oricum ma asteptam la mai mult din partea lor, scandal, certuri ceva ... nimic, liniste si pace. Dupa ce cu Sir am ajuns la discutii profunde despre talentele noastre in arta culinara, baietii au decis sa puna mana pe telefon pentru a verifica nivelul de alcolemie a celor de la Bucuresti. Drept urmare am avut si eu ocazia de a purta discutii cu doi dintre reprezentantii capitalei. Ma rog, mai mult eu am discutat cu ei, decat ei cu mine, avand in vedere ca eu nu am prins decat propozitia "sa faci o poza in care sa te tina toti 6 in brate" (ma gandesc ca a sasea era Delia) din ce a zis Vadim, iar din cele spuse de iulian am inteles doar cuvantul "don'soara".

N-a trecut mult timp si au plecat pe rand I|Milan (caruia doresc sa-i multumesc pe aceasta cale pentru pachetul salvator de tigari), viole(n)t si Sir. Noi patru (Delia, sergio, bog_tom si cu mine), greii, am rezistat pana pe la 4.00 AM, ceea ce este de apreciat avand in vedere repertoriul de manele de care am avut parte. Am ajuns la discutii filozofice despre Romania din ziua de azi, despre reclamatii, politie, chimie organica vs. chimie anorganica, well done vs. not well done s.a.m.d.

In final am luat-o spre casa, si nu ma pot abtine sa povestesc istoria ultimei poze facute de catre bog_tom: el, Delia si cu mine eram in jurul orei 4.15 pe podul nr. 16 din Timisoara. bog_tom, intr-un moment de inspiratie se opreste si ne spune ca trebuie NEAPARAT sa faca o poza. Eu cu Delia ne-am scos trusa de machiaj, ne-am pudrat nasul, ne-am asezat frumos ... si ... bog_tom se intoarce cu spatele spre noi si face poze la catedrala :D .

Utilizator
5th July 2004, 15:27
Excelenta povestea. Nu-mi aduc aminte sa fi zis Iulian “don’soara”, era el foarte politicos dar parca nici asa…in sfarsit, poate din cauza nivelului nu mai retin amanuntele :). Chiar, la cat ne-ati evaluat “nivelul alcoolemiei” ? :)
Apropo, in toate pozele troneaza berile pe masa voastra…de curiozitate, erau aceleasi de la inceput sau le-ati mai “reimprospatat”? Daca ultima varianta e valabila, atunci aveti tot respectul meu fetelor…sa muncesti pana la 4 am si la 4:15 sa te mai gandesti sa-ti pudrezi “nasucul” pentru poze e o performanta ce merita remarcata si salutata. Poate ca bog_tom chiar a vrut sa va pozeze dar n-a mai nimerit din motive de “ceata” decat obiective foarte mari gen catedrala. :) Din aceleasi motive cred ca ultima poza a fost cu cerul Timisoarei, dar nu a mai pus-o pe Forum …O rafala de flash-uri in cadere libera dintre care numai cea cu catedrala avea subiect :) :) Un final apoteotic…Bog_tom te-au dus fetele acasa sau ai poze si cu dimineata in Timisoara? :) :) :)

bog_tom
5th July 2004, 15:54
bapsy, tre' sa recunosc ca ai talent de povestitor; spre sf. povestirii am ras cu lacrimi :D


Prima mea surpriza a fost faptul ca masa nu era rotunda, conform hartii lui bog_tom, ci dreptunghiulara ...
nu am dezvaluit toate surprizele inainte de intalnire :drak:


iar locul rezervat pentru mine era exact in coltul opus celui pe care statea Delia (nu stiu de ce).
absolut intamplator, in ordinea numerelor de pe tricou (a aparitiei)


Dupa ce cu Sir am ajuns la discutii profunde despre talentele noastre in arta culinara, baietii au decis sa puna mana pe telefon pentru a verifica nivelul de alcolemie a celor de la Bucuresti.
ideea cu duplexul a venit spontan odata cu anumite referiri la inter/iulian...


Ma rog, mai mult eu am discutat cu ei, decat ei cu mine, avand in vedere ca eu nu am prins decat propozitia "sa faci o poza in care sa te tina toti 6 in brate" (ma gandesc ca a sasea era Delia) din ce a zis Vadim
trebuie retinuta ideea pentru viitoare intalnire ....


iar din cele spuse de iulian am inteles doar cuvantul "don'soara".
e de ajuns.... cuvintele erau de prisos oricum :D


Excelenta povestea. Nu-mi aduc aminte sa fi zis Iulian “don’soara”, era el foarte politicos dar parca nici asa…in sfarsit, poate din cauza nivelului nu mai retin amanuntele :). Chiar, la cat ne-ati evaluat “nivelul alcoolemiei” ? :)
eu nu am discutat decat cu Vadim dar nu stiu cat ne-am inteles noi :)

bog_tom
5th July 2004, 15:57
In final am luat-o spre casa, si nu ma pot abtine sa povestesc istoria ultimei poze facute de catre bog_tom: el, Delia si cu mine eram in jurul orei 4.15 pe podul nr. 16 din Timisoara. bog_tom, intr-un moment de inspiratie se opreste si ne spune ca trebuie NEAPARAT sa faca o poza. Eu cu Delia ne-am scos trusa de machiaj, ne-am pudrat nasul, ne-am asezat frumos ... si ... bog_tom se intoarce cu spatele spre noi si face poze la catedrala :D .

plus...


Daca ultima varianta e valabila, atunci aveti tot respectul meu fetelor…sa muncesti pana la 4 am si la 4:15 sa te mai gandesti sa-ti pudrezi “nasucul” pentru poze e o performanta ce merita remarcata si salutata. Poate ca bog_tom chiar a vrut sa va pozeze dar n-a mai nimerit din motive de “ceata” decat obiective foarte mari gen catedrala. :) Din aceleasi motive cred ca ultima poza a fost cu cerul Timisoarei, dar nu a mai pus-o pe Forum …O rafala de flash-uri in cadere libera dintre care numai cea cu catedrala avea subiect :) :) Un final apoteotic…Bog_tom te-au dus fetele acasa sau ai poze si cu dimineata in Timisoara? :) :) :)
am prins si eu cu obiectivul ce s-a putut prinde ! cred ca fetele erau deja congelate si nu cred ca ar mai fi avut chef de o sedinta foto; ca s-au aranjat ele asta-i partea a 2-a daca nu si a 3-a :D
m-am asigurat ca au ajuns cu bine acasa; nu de alta dar ar fi scazut activitatea in forum :D ...

Delia
5th July 2004, 16:58
... iar locul rezervat pentru mine era exact în colţul opus celui pe care stătea Delia (nu ştiu de ce).

S-au temut că două femei, atunci când se întâlnesc, încep să vorbească despre modă, cosmetice, horoscop.... :D


De la un moment dat s-au încins spiritele, mi-a dat Dumnezeu să văd live un interist purtând eşarfă - refuz să spun ce eşarfă.

Eu i-am spus lui Sergio să nu se prostească, da' nu m-a ascultat... :p

bog_tom
5th July 2004, 17:02
S-au temut că două femei, atunci când se întâlnesc, încep să vorbească despre modă, cosmetice, horoscop.... :D

Eu i-am spus lui Sergio să nu se prostească, da' nu m-a ascultat... :p
vai, vai, vai .... sergio, asa ai facut ?

shame on you :D

Sergio
5th July 2004, 23:57
Totushi, o nelamurire am:

In poza asta
http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=1106

ce faceai cu mana dreapta?
Asta să ne spună Delia, că părea tare relaxată...:drak::drak:

bog_tom
6th July 2004, 09:40
Asta să ne spună Delia, că părea tare relaxată...:drak::drak:
am o presimtire; ca data viitoare Delia nu o sa mai accepte sa mai fie pozata din cauza ca "analizati" in detaliu pozele :)

viole(n)t
6th July 2004, 09:57
noi am analizat pozele, dar nu shtim ce "analizai" tu sub masa... :drak: :drak:

viole(n)t
6th July 2004, 10:02
in orice caz, la tine nu shtie sigur unde itzi era mana, dar uita-te la mine shi la IlMILAN... sau, cu alte cuvinte, ce fac 2 barbatzi insuratzi... sub masa.

http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=1078

bog_tom
6th July 2004, 10:13
in orice caz, la tine nu shtie sigur unde itzi era mana, dar uita-te la mine shi la IlMILAN... sau, cu alte cuvinte, ce fac 2 barbatzi insuratzi... sub masa.

http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=1078
oare o sa recunoasca si I|MILAN ? :D

viole(n)t
6th July 2004, 12:32
oare o sa recunoasca si I|MILAN ? :D

...daca avea doar o mana in locul cu pricina, mai putea s-o dea la intors... asha insa, ce ambele maini "incriminate", ce sa mai zica? :D :D :D

bog_tom
6th July 2004, 12:49
...daca avea doar o mana in locul cu pricina, mai putea s-o dea la intors... asha insa, ce ambele maini "incriminate", ce sa mai zica? :D :D :D
asa e :drak:

PS. pt cei care nu au fost acolo: bapsy si Delia pot sa va confirme ca nu s-a intamplat asa ceva... sau s-a intamplat ? :D

bapsy
6th July 2004, 20:33
S-au temut că două femei, atunci când se întâlnesc, încep să vorbească despre modă, cosmetice, horoscop.... :D

deh, si defapt nu stiu ei ce discutii purtam noi pe PM ;)



Eu i-am spus lui Sergio să nu se prostească, da' nu m-a ascultat... :p
poate i-a bagat I|Milan ceva in bere inainte, altfel nu-mi explic ...

Sergio
6th July 2004, 20:48
Nu mă mai luaţi şi noi la mişto, că destul m-au făcut prietenii nebun şi în toate felurile din pricina eşarfei. Practic n-am nici o scuză, am fost luat de val, abia acum îmi dau seama... :headbang:
Dar mă revanşez data viitoare. Nu spun cum... :p

viole(n)t
7th July 2004, 09:24
sergio, uite o propunere pt noul tau avatar: :D :D :D

bog_tom
7th July 2004, 09:50
deh, si defapt nu stiu ei ce discutii purtam noi pe PM ;)
si anume ? da-ne macar vreun "hint" ceva... :)

sergio, uite o propunere pt noul tau avatar: :D :D :D
se potriveste de minune :drak:

Sergio
7th July 2004, 12:23
N-arată rău, dar i se potriveşte mai bine lui Călin decît mie. În plus, nici Delia n-ar fi de acord... :o:

Edgar
7th July 2004, 17:15
Nu stiam de unde sa-l iau pe Calin - mi se parea mie ca l-am mai vazut pe undeva. :) Acum stiu! Daca ati vazut "Trenul Vietii" - Calin seamana cu primarul satului din care fug evreii. Actorul e (cred) Cornel Vulpe. Daca ma insel, imi cer plea plecate scuze. :D

IlMILAN
7th July 2004, 18:22
In orice caz, am ajuns repede in discutie cu viole(n)t, Sir, partial si cu I|Milan, care incerca sa dovedeasca ce mult a invatat el la facultatea de prestigiu absolvita, socotind 1 + 1 = doua, si se numara cu 2 maini (nu ma intrebati, eu am fost la cealalta sectie).
:happy :happy
Deci cu asta ti-ai dat foc la valiza...... :p data viitoare nu raman dator....

IlMILAN
7th July 2004, 18:24
...daca avea doar o mana in locul cu pricina, mai putea s-o dea la intors... asha insa, ce ambele maini "incriminate", ce sa mai zica? :D :D :D
Imi era frig man....tu nu ai vazut ce crivat era ?:D
Te dadusi si tu cu dusmanul? :drak:

IlMILAN
7th July 2004, 18:25
Nu mă mai luaţi şi noi la mişto, că destul m-au făcut prietenii nebun şi în toate felurile din pricina eşarfei. Practic n-am nici o scuză, am fost luat de val, abia acum îmi dau seama... :headbang:
Dar mă revanşez data viitoare. Nu spun cum... :p
lasa sergio eu te inteleg ....te atragea prea tare fularul ala si nu ai facut fata tentatiei.... :D

IlMILAN
7th July 2004, 18:27
poate i-a bagat I|Milan ceva in bere inainte, altfel nu-mi explic ...
Ce sa-i bag nu ati vazut cum se agata de fularul meu cu Milan? :D

bapsy
8th July 2004, 15:21
Deci cu asta ti-ai dat foc la valiza...... :p data viitoare nu raman dator....
adevarul este ca aceea era propozitia mea preferata, ma bucur ca stii s-o apreciezi :D

bog_tom
12th July 2004, 18:09
echipa OLS TM (de la dreapta la stanga): Delia, sergio, bapsy, viole(n)t si bog_tom (adica eu :D) va multumeste pentru atentie si va asteapta si la urmatoarele intalniri de la TIMISOARA ! :ok:

PS. lipseste din poza I|MILAN care tocmai plecase si Sir care a fost pe post de fotograf la aceasta poza
http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=1109

acum am remarcat...

ati vazut cate beri sunt pe masa ? eu am numarat "numai" 14 si in poza am prins doar 1/2 din masa ! chiar asa activitate intensa am avut ?!? :D