PDA

View Full Version : Ce parere aveti despre Stelea milogul ???



Cristian
1st September 2006, 11:49
Ce parere va dati despre fostul portar al nationalei care sta prin tot felul de comisii si cerseste un pumn de bani care oricum nu i se cuvin ??? Adica el pretinde ca, clubul de Fotbal Otelul Galati ii datoreaza 15.000 $ bani care inseamna prima ptr evitarea retrogradarii. Tin sa mentionez faptul ca Stelea deja a incasat 40.000 $ ptr stat degeaba, mers in cluburi... etc

SAMM
1st September 2006, 11:58
ce thread funny

treaba e cu moralitatea, ca in contract scrie ca i s-a cuveni banii

dak se preciza in contract ca dak nu joaca nici un minut nu ia nici bani era ok, dar asa probabil scrie ca orice jucator de la Otelul primeste prima dak era in lot

Cristian
1st September 2006, 12:03
ce thread funny

treaba e cu moralitatea, ca in contract scrie ca i s-a cuveni banii

dak se preciza in contract ca dak nu joaca nici un minut nu ia nici bani era ok, dar asa probabil scrie ca orice jucator de la Otelul primeste prima dak era in lot


Da ma bravo el merge in cluburi la fete etc... si Otelul sa-l plateasca... Tie ti-ar conveni asa daca ai fi patron de club ??? Uite spre exemplu sa zicem ca "se accidenteaza" Dica... si are salariu 100 de mii de $ + nusht ce bonusuri ptr castigat campionatu... iar el nu joaca deloc niciun minut si nici nu se antreneaza si la sfarsit vrea bani, crezi ca-i da Gigi ceva ? in afara de buna-ziua ??? Ptr bani trebuie sa si muncesti adik sa bagi osu la treaba

playeru
1st September 2006, 12:17
Conteaza ce scrie in contract. Patronii pot foarte bine sa conditioneze primirea banilor de numarul de meciuri jucate, daca e rezerva sau nu etc. Daca sunt fraieri si nu procedeaza asa, sa plateasca prima.

Bancaru
1st September 2006, 13:17
Acum sa ne spune si noua distinsul domn cristianGL cat castiga si daca pentru domnia sa 15 000 dolari sunt un pumn de... dolari.
Are dreptate playerul. Daca in contract scrie ca are dreptul la banii astia fie si stand in club cu mana pe maneta asta este. Sunt banii lui.

Jerry20cm
1st September 2006, 13:20
Da ma bravo el merge in cluburi la fete etc... si Otelul sa-l plateasca... Tie ti-ar conveni asa daca ai fi patron de club ??? Uite spre exemplu sa zicem ca "se accidenteaza" Dica... si are salariu 100 de mii de $ + nusht ce bonusuri ptr castigat campionatu... iar el nu joaca deloc niciun minut si nici nu se antreneaza si la sfarsit vrea bani, crezi ca-i da Gigi ceva ? in afara de buna-ziua ??? Ptr bani trebuie sa si muncesti adik sa bagi osu la treaba

o sa-ti dau un exemplu din Italia.
vestitul caz Ronaldo, Inter l-a platit(si platit inseamna platit, nu 15 mii euro) pe toata perioada accidentarii.
..dak in contract nu e sti****t ca in caz de accidentari Stelea nu primeste acei bani, atunci jucatorul trebuie sa primeasca banii respectivi.

SAMM
1st September 2006, 13:40
Da ma bravo el merge in cluburi la fete etc... si Otelul sa-l plateasca... Tie ti-ar conveni asa daca ai fi patron de club ??? Uite spre exemplu sa zicem ca "se accidenteaza" Dica... si are salariu 100 de mii de $ + nusht ce bonusuri ptr castigat campionatu... iar el nu joaca deloc niciun minut si nici nu se antreneaza si la sfarsit vrea bani, crezi ca-i da Gigi ceva ? in afara de buna-ziua ??? Ptr bani trebuie sa si muncesti adik sa bagi osu la treaba

deci am spus moral nu e corect

dar pana la urma dak s-a facut prost contractul, dak in contract scrie ca trebuie sa ia banii, pt Stelea probabil moralitatea nu tine de foame

Hipgnosis
1st September 2006, 14:29
Stelea se comporta ca un mojic. Nu ar trebui sa vada nimic. Numai avocatii il costa jumate din suma pe care o va recupera, probabil.
Dar imaginea ii va fi sifonata .... fara numar :mda:

klemi
1st September 2006, 15:00
daca in contract spune ca trebuie sa ia banii, nu cred ca mai conteaza ce e moral sau nu, doar au semnat ambele parti respectivul act nu?

Cristian
1st September 2006, 16:12
Ia stati asa ma fratilor ce ma atacati asa pe mine ? Eu v-am ridicat o problema si voi daca vreti sa raspundeti, da nu sa ma luati peste picior. Dl Bancaru nu e treaba ta cat castig eu si din ce castig eu.

Cristian
1st September 2006, 16:13
Eu asa consider ca daca muncesc primesc bani daca nu muncesc ii primesc joi la vara. De ce Stelea sa fie mai cu mot ?

guevarax
1st September 2006, 16:29
Eu asa consider ca daca muncesc primesc bani daca nu muncesc ii primesc joi la vara. De ce Stelea sa fie mai cu mot ?

pai si dak ai putea sa iei banii fara sa muncesti, n-ai face-o ???

Cristian
1st September 2006, 16:37
pai si dak ai putea sa iei banii fara sa muncesti, n-ai face-o ???

Daca as putea sa fac asa ceva as faceo, da e imposibil asa ceva, sa primesti bani pe stat in discoteci, frecangit cu feetele in cluburi de noapte, turnat apa in cap lu fosta lui prietena... La prima vedere mocca oricine vrea normal...
Iti spun eu daca nu prestezi un serviciu patronu pe langa faptul ca te da afara nici nu primesti nik.

Cristian
1st September 2006, 16:39
Eu zic ca inca i-au dat prea mult 40.000$ e mult ptr frecat menta...

Ayrton
1st September 2006, 17:47
E lasa, ca are si Stelica de "hranit" vreo 2-3 fete istetze din astia 40.000... Ca are si el alte "contracte" de respectat! :D:D

Pe bune, ce-i e scris in contract trebuie respectat cu sfintenie!
Daca M.Stan a fost fraier, asta e... oricum, nu-i mare paguba pt Mittal ala cei 15.000 de $ pe care ii vrea Stelica...

Paul
1st September 2006, 17:48
contractul e contract si cu asta basta

ASP
1st September 2006, 17:54
nu e prost cine cere. e prost cine da.

Cristian
1st September 2006, 18:53
E lasa, ca are si Stelica de "hranit" vreo 2-3 fete istetze din astia 40.000... Ca are si el alte "contracte" de respectat! :D:D

Pe bune, ce-i e scris in contract trebuie respectat cu sfintenie!
Daca M.Stan a fost fraier, asta e... oricum, nu-i mare paguba pt Mittal ala cei 15.000 de $ pe care ii vrea Stelica...

Normal ca nu e mare paguba, da totusi ne-au dat castig de cauza vreo 2 comisii..

Cristian
1st September 2006, 18:53
nu e prost cine cere. e prost cine da.

Corect.... daca da cineva ceva :)

hamsterutz
2nd September 2006, 01:11
na acuma ctr e ctr....cui ii pasa de moralitate? si mie mi-ar conveni sa ma distrez si sa iau banii...putin imi pasa ca nu m-a bagat antrenoru in teren...daca asa scrie in ctr ce vina am eu? :)....ala cu care a negociat ctr e prost...ala sa-i plateasca :D din buzunarul lui nu a clubului....

SORINULTRA
5th September 2006, 09:38
corect , milogul moral nu ar merita banii dar daca asa scrie in contract si nu are nici un fel de clauza pentru meciuri in picioare este doar greseala lui marius stan

lolo_grupa_c
5th September 2006, 10:27
...parerea mea e ca contractul e contract si trebuie respectat,indiferent de situatie....chiar daca in situatia de fata stelea nu ar trebui sa_si primeasca banii(moral voebind)...dar daca se ajunge la astfel de lucruri,unde ar ajunge fotbalistii???contractul se respecta de ambele parti indiferent de situatie...

bada_otelul
5th September 2006, 11:06
mah daca tot vrea banii pt ca asa e contractul eu zic sa-i dea si o amenda,asa cam vreo 20000 euro,pt ca a pierdut vremea prin cluburi,cel mai bine asa.la croati si suedezi au scos jucatori de primul 11 din lot pt ca si-au facut de cap,oare noi chiar nu-i putem da o amneda,sau mai multe,de sa ne tina minte?stelea esti un jaf:rosu:

SORINULTRA
5th September 2006, 11:51
pai daca nu i au dat la momentul respectiv si i au tolerat iesirile acum ce sa mai faca? iar greseala e a lui marius stan

lolo_grupa_c
5th September 2006, 12:00
si cand ma gandesc ce vorbea stelea,ma ia cu draci...ca el vrea sa ajute echipa,ca are incredere...si acuma se judeca!!!!ca un simplu suporter eu unul ii dau dreptate:cand a semnat contractul era scris negru pe alb ca in caz de salvare de la retrogadare,este premiat....asa ca domnule stan...fiti corect!!!

SORINULTRA
9th September 2006, 00:12
deci pana la urma s-a hotarat stelea nu vede nici un ban

dardar_3
9th September 2006, 01:33
Ce parere va dati despre fostul portar al nationalei care sta prin tot felul de comisii si cerseste un pumn de bani care oricum nu i se cuvin ??? Adica el pretinde ca, clubul de Fotbal Otelul Galati ii datoreaza 15.000 $ bani care inseamna prima ptr evitarea retrogradarii. Tin sa mentionez faptul ca Stelea deja a incasat 40.000 $ ptr stat degeaba, mers in cluburi... etc

http://www.thedivinesong.it/robe/emoticon/112.gif
:ras-plans:

Stelea-milogul????

:ras-plans:

Probabil trebuia sa se retraga in glorie...
Nu e frumos sa se auda vorbe de duh despre el...:no:

SORINULTRA
9th September 2006, 09:23
s-a facut de rusine marele portar pensionar pe la toate comisiile

Hard
9th September 2006, 10:22
pai daca va ia banii stelea,ramaneti saraci

SORINULTRA
10th September 2006, 08:54
continua sa fii penibil

kaky
12th September 2006, 18:11
Stelea are dreptate. Contractul trebuie respectat, chiar daca nu a jucat nici o secunda. El n-avea de unde sa stie ca nu se va reface si ca nu va putea juca tot returul. Daca avem pretentia sa spunem ca avem un fotbal curat, atunci trebuie sa respectam ceea ce scrie in orice cotract.

Ayrton
12th September 2006, 18:53
Si eu sunt de acord cu kaky. Contractul trebuie respectat.
Insa nu s-a ajuns inca la nicio intelegere? tot se judeca cazul?:confused:

Cristian
13th September 2006, 11:09
Caz inchis, Stelea nu mai trebuie sa primeasca nimic.

Hard
13th September 2006, 12:28
sa le ia banii !!! Stelica nu te lasa tati,pe ei pe mama lor :happy

The_Blonde
13th September 2006, 12:48
sa le ia banii !!! Stelica nu te lasa tati,pe ei pe mama lor :happy

ma tu nu esti sanatos sa mor io :lol:

pytzy
13th September 2006, 15:15
Conteaza ce scrie in contract. Patronii pot foarte bine sa conditioneze primirea banilor de numarul de meciuri jucate, daca e rezerva sau nu etc. Daca sunt fraieri si nu procedeaza asa, sa plateasca prima.

Bine spus ! Daca era sti****t in contract sa primeasca prima mi se pare normal sa vrea bani. Cei de la otelu trebuiau sa fie atenti la intocmirea contractului. Tie ti-ar conveni sa nu mai primesti niste bani care trebuia sa-i primesti ? Cred ca nu, asa si el

bada_otelul
14th September 2006, 23:32
Bine spus ! Daca era sti****t in contract sa primeasca prima mi se pare normal sa vrea bani. Cei de la otelu trebuiau sa fie atenti la intocmirea contractului. Tie ti-ar conveni sa nu mai primesti niste bani care trebuia sa-i primesti ? Cred ca nu, asa si el

dap,din punct de vedere legal ar fi trebuit sa ia banii,moral...nici nu ar fi trebuit macar sa se gandeasca la asa ceva,ba mai mult ar fi trebuit sa dea bani inapoi nesimtitul,a stat numai prin cluburi si mai vrea si bani

Hard
15th September 2006, 02:08
depindeti de banii lui stelica fara frica

SORINULTRA
17th September 2006, 12:05
a cam ajuns omul la fundul sacului si pe ultima 100 de metri vrea sa ciuguleasca si el ceva pt . inca un an doi de cluburi si vedete feminine

OVIDIU 62
2nd October 2006, 09:31
Este o rusine pt Stelea pt trecutul lui care pe zi ce trece devine din ce in ce mai patat.Pacat Arnold.

starsteel
10th October 2006, 12:11
Stelea cere neprogramarea Otelului!
09/10/2006 15:54:34

Portarul care a salvat echipa Otelul Galati de la retrogradare in sezonul competitional 2005/06, Bogdan Stelea (cel putin asa crede domnia sa!), s-a prezentat, astazi, la Comisia pentru Statutul Jucatorului din cadrul Federatiei Romane de Fotbal (FRF) pentru a solicita neprogramarea formatiei noastre. Nemultumit ca a pierdut bonusul cuvenit unui jucator care a pus umarul la salvarea corabiei ros-alb-albastre de la picajul in liga secunda (15.000 USD), "Arnold" si-a amintit ca nu a incasat ultimul salariu de la Otelul. Este vorba de 3.300 de dolari, motiv pentru care Comisia i-a dat dreptate fostului international, avertizand totodata clubul galatean ca nu va fi programat in etapa a 11-a a Ligii I daca nu-si va achita datoria pana vineri, 13 octombrie, la pranz.

Directorul general al FC Otelul, Marius Stan, a precizat ca va achita datoria catre fostul sau colaborator, mentionand insa ca ar fi facut-o din timp daca Stelea ar fi venit la casieria clubului. "De obicei, asa facem noi platile - la casierie. Iata ca nici pentru asta n-a batut domnul Stelea drumul pana la Galati", a afirmat Marius Stan.

In imagine, "salvatorul" Bogdan Stelea!

sursa siteul oficial (mai putin "cosmetizarea" pozei)

oresore
22nd November 2006, 04:49
bai hard bai pfai ... esti .. de belea chiar nu ai treaba sa te joci cu papuselele ?