PDA

View Full Version : Stancu la Steaua !!!



Jerry20cm
1st September 2006, 11:19
In ultima zi a perioadei de transferari FC Steaua a ajuns la un acord cu Sportul Studentesc in privinta transferului lui Stelian Stancu in Ghencea. Fundasul dreapta v-a semna un contract pe 5 ani si va purta tricoul cu numarul 27.

Jerry20cm
1st September 2006, 11:24
sunt primu din univers care a aflat :D =)))
Sa'i uram bun venit lu' Stelian Stancu in randul stelistilor si la cat mai multe meciuri bune :ok: !!!

Nole17
1st September 2006, 11:24
pai o sa fie shi el bun la meciurile din cupa romaniei sau in meciuri mai fara miza in care o sa ne odihnim jucatori

SAMM
1st September 2006, 11:29
incredibil, bani munciti de jucatori si adusi de suporterii Stelei dati lui Siman si Iancu, un jucator de umplutura

mai bine de banii astia lasa mai jos preturile la meciurile din liga

ca o sa se duca la meci doar bosorogi peste 50 de ani, ca astia tineri sunt putini care isi permit sa dea atatia bani

Steaua e in Champions League i-a facut fericiti pe siman si iancu

asta a fost refuzat de rapid ca are probleme de sanatate si il luam noi repede, o tampenie, mai bine promovau un junior ca oricum asta n-o sa prinda echipa la Steaua in viata lui

Jerry20cm
1st September 2006, 11:33
lollll
ce crezi ca biletele erau mai ieftine dak nu venea Stancu?
Eu unul zic ca e un juctaor bun si poate fi foarte eficient pe partea dreapta :ok:

Kainsashiki
1st September 2006, 11:34
bah da se pare ca tu voiai sa-ti dea tie banii din CL ma, sa mor! ala nu e bun, ala nu e bun. Zi-mi tu care jucator care a venit in ultimii 3 ani la Steaua era deja un jucator "in varful formei". Iti zic eu unu...Cristea! si ce a facut Cristea la Steaua???

Lasa-i sa joace !!

Zax
1st September 2006, 11:35
daca nu veneau jucatori nu era bine, daca au venit nu e bine...mai termina in plm , acum avem cel mai lot din tara si putem spera la mai mult de la CL

P.S. copos incearca sa se scoate in fata suporterilor si a lui razvan, si acum inventeaza niste aberatii despre stancu

Vadim
1st September 2006, 11:38
Cred ca acum dupa transferurile lui Stancu, Mazilu si Lazar la Steaua respectiv Rapid se vede de ce a fost dupa Sportul in II.

SAMM
1st September 2006, 11:40
cum adica ce a facut Cristea ??? mie personal mi-a provocat cea mai mare bucurie legata de Steaua in ultimii 3 ani.

si era jucator, pacat ca gg cand ii pica pe unul il da afara repede

au mai venit jucatori buni si in varf de forma la Steaua : Neaga, Dica chiar si Cristea, Nicolita, Ghionea (era in probe cu Sahtior), ALiuta (era bun dar nu era pe placul lui gg), Cristocea (cel mai bun de la FArul)

Stancu asta e refuzat de rapid si il luam noi ca pe un mare salvator

dede
1st September 2006, 11:40
buey, cand nu vinea nimeni, nu era bine...acum, cand in sfarsit s-au hotarat sa se mai miste si sa mai aduca jucatori, iar nu-i bine :mda:

sa speram ca va face treaba buna la Steaua :P

Jerry20cm
1st September 2006, 11:40
Hai sa fim seriosi, se stie ca Stancu a refuzat Rapidul din cauza contractului mic oferit de Copos, intradevar e cam slab Stancu dar asta nu l-a impiedicat sa joace si nu cred ca e un incovienint(ex. Klose), sunt doar abureli.

Zax
1st September 2006, 11:42
iceblu - ai venit din groapa de gunoi a suporterilor Stelisti ???

cum adica ce a facut Cristea ??? mie personal mi-a provocat cea mai mare bucurie legata de Steaua in ultimii 3 ani.

si era jucator, pacat ca gg cand ii pica pe unul il da afara repede

au mai venit jucatori buni si in varf de forma la Steaua : Neaga, Dica chiar si Cristea, Nicolita, Ghionea (era in probe cu Sahtior), ALiuta (era bun dar nu era pe placul lui gg), Cristocea (cel mai bun de la FArul)

Stancu asta e refuzat de rapid si il luam noi ca pe un mare salvator

ba iceblu ai grija cum vb, ca esti venit cu sapa la spinare si jignesti aici pe forum



samm in halu in care aberezi, nu ti se poate raspunde decat in felul asta...

Kainsashiki
1st September 2006, 11:43
iceblu - ai venit din groapa de gunoi a suporterilor Stelisti ???

cum adica ce a facut Cristea ??? mie personal mi-a provocat cea mai mare bucurie legata de Steaua in ultimii 3 ani.

si era jucator, pacat ca gg cand ii pica pe unul il da afara repede

au mai venit jucatori buni si in varf de forma la Steaua : Neaga, Dica chiar si Cristea, Nicolita, Ghionea (era in probe cu Sahtior), ALiuta (era bun dar nu era pe placul lui gg), Cristocea (cel mai bun de la FArul)

Stancu asta e refuzat de rapid si il luam noi ca pe un mare salvator

ba iceblu ai grija cum vb, ca esti venit cu sapa la spinare si jignesti aici pe forum

Cristea a fost adus sa dea goluri, si n-a dat mai mult de 10 cat a stat.

Neaga, Dica, Ghionea, Aliuta au venit cu mult timp in urma, nu de cand e Meme manager.

Cristocea - cel mai bun de la Farul ? Pai el nici nu se mai antrena cu Farul, era in litigiu cu clubul.

Lasa-i sa joace, sa demonstreze pe teren! Ce rezolvi daca esti impotriva lor de la inceput !?

Zax
1st September 2006, 11:44
asta habar n-are cine-i stancu si cum joaca si deja l-a categorisit ca fiind prost...

KPax
1st September 2006, 11:49
ca a venit e ok, dar ca Steaua are cel mai tare lot din tara nu sunt de acord. Eu tind sa cred ca Stelei ii lipseste un varf/atacant de meserie. Ce are Steaua in momentul de fata is doar jucarori reprofilati pe acest post. Din fericire ei isi fac treaba, dar in CL lucrurile vor sta cu totul altfel.

daca cineva vrea sa ma contrazica doresc sa isi argumenteze parerea

SAMM
1st September 2006, 11:50
spuneti voi ce jucatori au plecat de la FC National si Sportul au ajuns mari jucatori in ultimii 10 ani. 3 jucatori

e greu sa joci ani de zile ca la teatru cu 5 pensionari in tribuna si pe urma sa vii la 50,000.

cristocea era in litigiu, dar era cel mai bun de la farul inainte sa intre in conflict cu conducerea

cristea a dat 12 goluri, dar nici nu prea a jucat, a avut doar o perioada mai slaba dupa eliminarea valenciei dar in rest juca bine, oricum sa pui la acelasi pret pe Stancu si pe Cristea mi se pare o enormitate

voi sunteti ca unii dintre prietenii mei :
orice jucator vine sau e la Steaua -frate cel mai bun, cel mai tare, cel mai smecher
orice jucator pleaca de la Steaua, dat afara de gg - cel mai terminat, un praf , un idiot

priviti obiectiv, nu va mai luati dupa ce zice gg, ca habar n-are de fotbal

pe cristea si pe Neaga i-a dat afara fiindca nu erau insurati si erau mai iubiti de suporteri decat el, dak Radoi nu era finul lui il dadea si pe asta afara imediat

nu mai fiti becalisti, fiti Stelisti

SORENSEN
1st September 2006, 11:53
Stancu nu e chiar asa slab e chiar bun.. si cred ca poate juca si ca mijlocas dreapta la nevoie.

Zax
1st September 2006, 11:53
ca a venit e ok, dar ca Steaua are cel mai tare lot din tara nu sunt de acord. Eu tind sa cred ca Stelei ii lipseste un varf/atacant de meserie. Ce are Steaua in momentul de fata is doar jucarori reprofilati pe acest post. Din fericire ei isi fac treaba, dar in CL lucrurile vor sta cu totul altfel.

daca cineva vrea sa ma contrazica doresc sa isi argumenteze parerea

nici Thereau nu e varf de meserie?

Kainsashiki
1st September 2006, 11:54
zi tu un jucator care era bun sa vina la steaua acum. oricum la steaua cine vine n-are loc titular...!!

thereau va fi titular meci de meci doar daca va da gol in fiecare meci!

SAMM
1st September 2006, 11:55
zi tu un jucator care era bun sa vina la steaua acum. oricum la steaua cine vine n-are loc titular...!!

thereau va fi titular meci de meci doar daca va da gol in fiecare meci!

PREPELITA, COCIS, STANCIOIU, MARTIN TUDOR

Jerry20cm
1st September 2006, 11:58
zi tu un jucator care era bun sa vina la steaua acum. oricum la steaua cine vine n-are loc titular...!!

thereau va fi titular meci de meci doar daca va da gol in fiecare meci!

corect , a spus-o si MM si Oli, Steaua transfera doar jucatori de viitor, nu aduce vedete.
Stancu e un jucator bun, ieftin pot spune(500,000 euro), cu un contract nu foarte mare(in jurul a 60-80 mii euro) si care poate fi de mare folos echipei.

Zax
1st September 2006, 11:59
si in plus Stancu poate evolua pe dreapta si ca fundas si ca mijlocas dreapta ca rezerva pt banel ( in afara de oprita care e de fapt atacant n-aveam nici un mijlocas dreapta)


PREPELITA, COCIS, STANCIOIU, MARTIN TUDOR

la portari sunt de acord cu tine ca mai trebuia adus cineva iar Cocis daca venea n-avea drept de joc in CL ..

SAMM
1st September 2006, 12:02
va zic eu nici un jucator de la Sportul nu va ajunge mare jucator, pt ca Siman stie sa dea doar tepe

cazurile Dinita, Gigel Bucur, Galamaz, Eremia, etc, sunt expirati toti

Kainsashiki
1st September 2006, 12:02
PREPELITA, COCIS, STANCIOIU, MARTIN TUDOR

imi demonstrezi ca n-ai nicio treaba..

Prepelita - din cate stiu a semnat precontract cu Dinamo.

Cocis - asta da, ar merge dar nu se incadreaza in sistemul echipei. Eu unu nu-l vad pe Cocis titular in locul lui Paraschiv sau Radoi

Stancioiu - s-a dus la CFR Cluj (parca ziceai ca jucatorii de la Sportul nu confirma la alte echipe)

Martin Tudor - e accidentat vreo 6 luni


Cristea era asa de iubit ??? Eu imi aduc aminte ca in ultimul sezon mereu il huiduiam.

Pe Neaga l-a dat afara din acelasi motiv din care o sa-l dea si pe Bostina, avea viata extra-sportiva si umbla prin cluburi. De Neaga chiar imi pare rau ca nu s-a intors la Steaua.

SAMM
1st September 2006, 12:03
la portari sunt de acord cu tine ca mai trebuia adus cineva iar Cocis daca venea n-avea drept de joc in CL ..

oricum Cocis are valoare de Steaua, e tanar si joaca si bine, la fel si Prepelita, in meciurile pe care le-am vazut cu Argesul se vede ca are clasa, stie cu mingea, are viteza, e un fel de Neaga

@diablo

bai baiatule tu nu prea deslusesti sensul cunvintelor ???

pai Stancioiu a semnat dar putea sa il ia Steaua inainte

iar Prepelita n-are cum sa aiba precontract cu Dinamo din moment ce mai are mai mult de 6 luni contract cu Argesul (mare cunoscator esti)

iar Martin Tudor crezi ca o sa ramana accidentat pe viata

hai nu mai raspune ca nu te pricepi deloc, si pierd timpul explicand notiuni elementare

dede
1st September 2006, 12:05
cristea a dat 12 goluri, dar nici nu prea a jucat, a avut doar o perioada mai slaba dupa eliminarea valenciei dar in rest juca bine, oricum sa pui la acelasi pret pe Stancu si pe Cristea mi se pare o enormitate
Cristea, dupa meciul cu Valencia, nu a mai jucat nimic...a mai dat vreo 2 goluri si atat...nu inteleg ce rost mai avea sa-l tina daca nu era nevoie de el
si oricum, nu poti compara preturile de acum cu cele de acum 2 ani...inainte nu se dadeau mil pe transferurile din Ro

Zax
1st September 2006, 12:06
oricum Cocis are valoare de Steaua, e tanar si joaca si bine, la fel si Prepelita, in meciurile pe care le-am vazut cu Argesul se vede ca are clasa, stie cu mingea, are viteza, e un fel de Neaga

pai ma omule daca nu putea sa joace in CL ce rost avea sa-l luam? sa joace cu Jiul si cu Recolta Plopeni?

Jerry20cm
1st September 2006, 12:06
PREPELITA ...vesnica sperantza
COCIS...nu'l da Surcis nici in ruptul capului
STANCIOIU....de acord, cred ca ne'ar mai fi trebuit un portar de valoare, si Stancioiu cred ca era o varianta buna, mai ales ca era si gratis.
MARTIN TUDOR....nu cred ca ni'l dadea CFR-ul, in plus e si accidentat in momentul de fatza.

SAMM
1st September 2006, 12:08
pai ma omule daca nu putea sa joace in CL ce rost avea sa-l luam? sa joace cu Jiul si cu Recolta Plopeni?

o investitie se face pe termen lung, juca in campionat si la anul juca in Liga, asa la anul poate il ia Dinamo, sau Arsenal ca oricum s-a interesat de el

prepelita e inca speranta pt ca inca nu a ajuns la o echipa mare, abia cand va ajunge acolo va demonstra

la fel erau si mutu, neaga, dica si cand au ajuns la echipa mai mari au demonstrat (mutu la parma, ceilalti la Steaua)

Zax
1st September 2006, 12:10
o investitie se face pe termen lung, juca in campionat si la anul juca in Liga, asa la anul poate il ia Dinamo, sau Arsenal ca oricum s-a interesat de el

o investitie se face cu cap , daca iti amintesti asta vara am vrut sa-l luam cu 3 mil dar n-a vrut ala sa-l lase, ma indoiesc ca are dinamo bani sa-l ia pe cocis, iar daca ajunge la Arsenal sa fie sanatos deci nu cred ca are cum sa-l vada cineva in campionatul ala al Moldovei

dede
1st September 2006, 12:10
o investitie se face pe termen lung, juca in campionat si la anul juca in Liga, asa la anul poate il ia Dinamo, sau Arsenal ca oricum s-a interesat de el
din moment ce Cocis vroia sa joace doar la echipe mari din strainatate, Steaua fiind o echipa prea mica pt talentul lui, nu stiu ce ar fi cautat la Steaua

Kainsashiki
1st September 2006, 12:11
mie imi pare rau de tine SAMM ca se pare ca ai sperat ca becali sa-ti doneze o parte din banii din CL si n-ai primit nimic pentru ca a cumparat jucatori.

Martin Tudor are deja 30 de ani, 6 luni o sa stea pe bara..nu mai bine un portar tanar care sa creasca??? Daca tot ziceai ca se fac investitii pe termen lung?

SAMM
1st September 2006, 12:13
o investitie se face cu cap , daca iti amintesti asta vara am vrut sa-l luam cu 3 mil dar n-a vrut ala sa-l lase, ma indoiesc ca are dinamo bani sa-l ia pe cocis, iar daca ajunge la Arsenal sa fie sanatos deci nu cred ca are cum sa-l vada cineva in campionatul ala al Moldovei

acum ca nu s-au calificat in liga cred ca l-ar da si cu 2 milioane, e tanar, are perspective

oricum observ ca Steaua si-a cam schimbat politica de transferuri - inainte lua jucatori tineri sub 23 ani cu potential (Radoi, Nicolita, Cristea, etc etc)

acum aduce din astia deja jucati pe la alte cluburi (coman, petre, iacob) mai batrani si care nu prea au aratat cine stie ce inainte de a veni la Steaua.

Jerry20cm
1st September 2006, 12:14
Hai ca o dam in balarii:D
Stancu eu zic ca e un transfer bun,hai sa nu criticam un jucator inainte de a-l vedea jucand.
Ce'o sa spuneti dak Stancu va juca bine si va deveni titular de drept la Steaua???
in caz ca Stancu joaca prost atunci si eu il voi critica, dar nu mi se pare drept sa critici un om inainte sa-l vezi jucand.

Zax
1st September 2006, 12:14
Thereau 23 ani
Petre 23 ani
Stancu 24 ani
Badea 23 ani

astea sunt transferurile care vor conta, celelalte sunt de umplutura pt a fi lotul numeric

SAMM
1st September 2006, 12:15
mie imi pare rau de tine SAMM ca se pare ca ai sperat ca becali sa-ti doneze o parte din banii din CL si n-ai primit nimic pentru ca a cumparat jucatori.

Martin Tudor are deja 30 de ani, 6 luni o sa stea pe bara..nu mai bine un portar tanar care sa creasca??? Daca tot ziceai ca se fac investitii pe termen lung?

nu vroiam bani, vroiam doar bilete mai ieftine

e ultima oara cand iti raspun portarii pot juca si pana la 35 de ani fara probleme, sa nu zic ca unii pot ajunge si la 38 de ani si apara tot bine (Ravelli - cred ca n-ai auzit de el, Kahn, Toldo si lista e lunga)

SAMM
1st September 2006, 12:16
Thereau 23 ani
Petre 23 ani
Stancu 24 ani
Badea 23 ani

astea sunt transferurile care vor conta, celelalte sunt de umplutura pt a fi lotul numeric

petre are 24

Kainsashiki
1st September 2006, 12:17
@ SAMM, Iacob daduse 13 goluri in campionat pentru Otelul inainte sa vina

KPax
1st September 2006, 12:19
zi tu un jucator care era bun sa vina la steaua acum. oricum la steaua cine vine n-are loc titular...!!

thereau va fi titular meci de meci doar daca va da gol in fiecare meci!

recunosc ca nu stiu nici un jucator sub 3 mill euro bun care sa vina la steaua. probabil as fi adus ceva tineri care au jucat la mondialul under 21.

imi doresc ca Thereau sa fie un jucator de macar 1 gol pe meci, plus ca am aceeasi problema mare, inca nu am incredere in Carlos.

Jerry20cm
1st September 2006, 12:19
Eu unul cred ca MM stie ce face , dak e vreun lucru in care MM nu poate fi criticat, acela e transferul de jucatori.
e adevarat , preturile biletelor sunt imense dar acest lucru il vorbim pe alt thread nu aici, aici vb de Stelian Stancu.

RedStar
1st September 2006, 12:21
Lasati-l mah in pace pe SAMM, a vazut si el cativa jucatori la televizor si zice ca sunt de Steaua.
Nu are idee ce strategie se face la Steaua, ca se aduc numai jucatori de peste 1,80, cu unele exceptii, se iau numai jucatori rapizi si de forta, tehnica vine si ea pe parcurs.

Kainsashiki
1st September 2006, 12:21
Nu a fost adus alt portar ca sa nu se puna presiune pe Carlos. Cum zicea si Becali, Carlos e un tip mai sensibil si daca vede ca vine alt portar iar incepe sa gafeze. In ultimele 2 meciuri a avut o evolutie buna si tocmai de aceea i s-a dat incredere in continuare. Daca va gafa cu siguranta in iarna va veni altcineva.

djclausz
1st September 2006, 13:11
Eu cred ca si Varga de la Sportul ar fi putut fi un jucator bun pentru Steaua; mereu imi amintesc ce-a facut in meciul cu Dinamo - prin centrari si prin ultimul gol marcat a luat 3 puncte cainilor.
Stancu este binevenit, o sa faca concurenta cu saban, iara petre marin va deveni iarasi titular pe stanga, nesu fiind in continuare fara experienta pentru CL.

Jerry20cm
1st September 2006, 13:13
Varga era netransferabil.
Eu zic ca in iarna ar trebuii sa'l achizitionam pe Tibi Balan;)

djclausz
1st September 2006, 13:16
Tibi Balan e un jucator moale, nu cred ca face de Steaua.
O sa fim pusi in fata unei ipostaze foarte interesante:
Daca Steaua o sa se faca de ras in liga, o sa suferim / daca o sa mearga bine probabil ca multi jucatori se vor transfera pe la alte cluburi prin Europa. Sper ca Becali sa nu aiba nevoie de bani pentru campania electorala ce se anunta in curand.

klemi
1st September 2006, 13:17
Stelian Stancu cred ca este un transfer bun, nu doar facut sa fie la numar. Rapid l-a refuzat pt ca Copos e zgarcit si a gasit motiv sa nu-l mai ia, vezi doamne e prea slab ! Daca era slab, la propriu si la figurat, de ce l-ar mai fi vrut cu imprumut pe un an ? Chiar credeti balariile lui Copos ? N-ati auzit declaratia lui Dinu Vama aseara cind a zis ca spera ca transferul lui Stancu sa se realizeze?

dede
1st September 2006, 13:24
O sa fim pusi in fata unei ipostaze foarte interesante:
Daca Steaua o sa se faca de ras in liga, o sa suferim / daca o sa mearga bine probabil ca multi jucatori se vor transfera pe la alte cluburi prin Europa. Sper ca Becali sa nu aiba nevoie de bani pentru campania electorala ce se anunta in curand.
pai si tu ce vrei? sa ne facem de kko doar ca sa nu plece jucatorii, sau sa castigam si sa primim mil pe jucatori...asta daca ii vinde Becali
oricum, cu banii pe care i-ar primi pe jucatorii vanduti Becali ar putea lua altii

Jerry20cm
1st September 2006, 13:26
eu sper sa mergem bine cu riscul de a pierde unii jucatori .
probabil or sa plece cei ami importanti jucatori pe sume considerabile de bani si cu bani respectivi le vom gasi inlocuitori foarte buni.

Vand vise
1st September 2006, 13:27
o sa rupem tot ..castigam campionatul 100% si trecem de grupe 99% :D :D :D

djclausz
1st September 2006, 13:27
Daca vom merge mai departe in liga, o sa mai luam bani si nu as vedea ca mod obligatoriu plecarea jucatorilor. Cu banii luati din liga putem mentine lotul, parerea mea. Sper totusi sa se aleaga o optiune buna.

klemi
1st September 2006, 13:27
cu banii pe care i-ar primi pe jucatorii vanduti Becali ar putea lua altii

asta e viitorul, mai ales pt o echipa ca Steaua; si oricum se vede ca Gigi e dispus sa bage bani in jucatori noi.

SAMM
1st September 2006, 13:29
Lasati-l mah in pace pe SAMM, a vazut si el cativa jucatori la televizor si zice ca sunt de Steaua.
Nu are idee ce strategie se face la Steaua, ca se aduc numai jucatori de peste 1,80, cu unele exceptii, se iau numai jucatori rapizi si de forta, tehnica vine si ea pe parcurs.

da tu ce ai vazut ???

coman, saban toti peste 1.80

bucur, dinita, galamaz, eremia, v negru - toti au plecat de la sportul, pe sume destul de mari - s-a ales praful de ei, la Sportul apar jucatori pe banda rulanta mai ceva ca la Ajax - mi se pare imposibil sa fie toti de valoare

dede
1st September 2006, 13:31
asta e viitorul, mai ales pt o echipa ca Steaua; si oricum se vede ca Gigi e dispus sa bage bani in jucatori noi.
de ex, anul asta, cu banii luati pe Ogararu au venit 7 jucatori care promit multe :D

klemi
1st September 2006, 13:34
daca din astia confirma 3-4 e suficient zic eu, ca doar nu poti fi ghicitor in stele sa le vezi la toti viitorul stralucit :D

Jerry20cm
1st September 2006, 13:36
exact.

plecari:
ogararu-)ajax = 3.3 mil.euro
cristea-)poli tm = 500 mii euro
........................................total: 3,8 mil. euro

veniri:
badea+panait=1 mil. euro
saban= 250 mii euro
coman= 700 mii euro
thereau= 600 mii euro
ov.petre= 1,050 mil. euro
stancu= 500 mii euro
.....................................total: 4,1 mil. euro


plecati 2 jucatori, veniti 7 jucatori, cheltuiti doar 300 mii euro.
campanie de achizitii de nota 11.:D

SAMM
1st September 2006, 13:37
jerry dar mai sunt si alti bani veniti

nu doar vanzari jucatori

Jerry20cm
1st September 2006, 13:40
Samm ma refeream strict pe campania de achizitii.
nu ma intereseaza ce bani au mai intrat in club.

klemi
1st September 2006, 13:41
jerry dar mai sunt si alti bani veniti

nu doar vanzari jucatori

asta e si ideea, pleaca 2, vin 7 si mai ramai la final si cu bani :ok:

SAMM
1st September 2006, 13:43
Samm ma refeream strict pe campania de achizitii.
nu ma intereseaza ce bani au mai intrat in club.

pai de exemplu dak ii scazi pe aia cumparati dupa intrarea in grupe, ca dak nu ne calificam in grupe banii pe oga si cristea tot erau luati insa nu se mai cumparau cei 3 jucatori.

e o discutie intreaga, eu cred ca trebuia Steaua sa aduca un jucator BUN, unul care sa fie chiar BOMBA, poate se gasea ceva, unul care sa fie titular incontestabil, o sa spuneti ca nu gasea

dak fenerbahce da milioane de dolari pe superjucatori gen Anelka, Apiah etc poate luam si noi macar unul banii din liga si mai baga gg ceva luam si noi un jucator consacrat.

au spus ca il vroiau pe Agahow - cred Sahtior il lasa pt 3-4 milioane, mai dadea si salariu 300,000 - si era jucator Agahowa, consacrat deja

Zax
1st September 2006, 13:45
Fenerbahce are buget de 80 milioane euro, jucatorii au salarii de peste 2 mil euro/an

klemi
1st September 2006, 13:46
SAMM, daca ai un ghinion si se accidenteaza pe o perioada mai lunga jucatorul supervaloros ce te faci? nu iti pare rau ca ai bagat toti banii ?

Zax
1st September 2006, 13:48
@au spus ca il vroiau pe Agahow - cred Sahtior il lasa pt 3-4 milioane, mai dadea si salariu 300,000 - si era jucator Agahowa, consacrat deja

la tine daca nu-i consacrat inseamna ca nu-i bun? sunt atatea exemple ca pe teren nu joaca numele ..in plus Aghahowa e expirat nu mai prinde lotul lui Shakhtar.

djclausz
1st September 2006, 13:49
Acei jucatori de care vb - Agahowa - nu dau totul pe teren si se vad vedete. Cum credeti voi ca am eliminat noi echipe puternice precum Betis, Sampdoria, etc. Pentru ca ei erau vedetele ce vroiau sa rezolve meciul prin simpla prezenta pe teren, fara munca.

Jerry20cm
1st September 2006, 13:49
Samm e foarte greu sa aduci un jucator bun, Oli a si recunoscut ca au avut parte de multe esecuri in campania asta de achiziti.
Au fost incercati multi jucatori buni(ex.Konan,Dante Lopez) insa au refuzat Steaua, deoarece multi inca nu o cunosc pe Steaua, Steaua abia acum incepe sa capete dinou un nume in Europa.
Poate la anul vom avea mai mult succes, asta in caz ca facem o figura frumoasa anul asta in Champions League si jucatori vor veni la noi.
Nu uita ca Dinamo Kiew a realizat performantele in champions league doar cu jucatori ucrainieni, abia dupa aceea jucatori cu nume au inceput sa vina la ei.

Kainsashiki
1st September 2006, 13:50
sa fim seriosi..ce jucator bun, consacrat deja, vine sa joace in Romania, unde nu-l vede nimeni?

SAMM
1st September 2006, 13:52
sa fim seriosi..ce jucator bun, consacrat deja, vine sa joace in Romania, unde nu-l vede nimeni?

poate ar fi venit sa joace in CL,

si nu vad in afara de bani ce are Fener si nu are Steaua

Fener plateste 10 jucatori cu salarii imense, poate plateam si noi 2

SAMM
1st September 2006, 13:52
Acei jucatori de care vb - Agahowa .

crezi ca OV Petre va da totul pe teren, eu am mari indoieli.

Kainsashiki
1st September 2006, 13:56
poate ar fi venit sa joace in CL,

si nu vad in afara de bani ce are Fener si nu are Steaua

Fener plateste 10 jucatori cu salarii imense, poate plateam si noi 2



Pentru ca Fener a jucat constant in ultimii ani in cupele europene, pentru ca fotbalul turcesc pana acum cativa ani era mereu reprezentat la nivel inalt.


o sa vezi ca in 2-3 ani si la Steaua vor veni asemenea jucatori.

Ovidiu Petre daca nu va da totul pe teren nu va juca, la Steaua n-am vazut un jucator care sa stea pe teren si sa mai joace meciul viitor.

Zax
1st September 2006, 14:00
crezi ca OV Petre va da totul pe teren, eu am mari indoieli.

ce motive ar avea sa n-o faca? joaca intr-o echipa magnifica alaturi de antrenorul lui preferat

SAMM
1st September 2006, 14:04
O sa vedem si cu Petre si cu Stancu - sunt sceptic, dar asa am fost si la reintoarcerea lui Oli insa acum mi-am cam schimbat parerea despre el. Si-a schimbat insa si el stilul, e clar ca nu mai jucam italieneste, dupa meciul de la Boro si-a dat seama ca stilul italian nu se potriveste Stelei.

La Steaua n-am fost sceptic in ultimii ani doar la venirile lui Protasov, Cristea, Dica, Nicolita, si ar mai fi cateva - la restul insa am avut semne de intrebare

cum ar fi la Goian, la Zenga, la Oli si pana la urma au dovedit ca au valoare

o sa vedem cu amandoi, timpul o sa ne demonstreze dak am avut sau nu dreptate

Hipgnosis
1st September 2006, 14:27
Stancu e un fundas dreapta excelent, poate unul dintre cei mai buni din campionat pe postul lui. E un jucator cu profil ofensiv, aminteste de Ogararu, pastrand proportiile, evident.
Poate sa mai creasca oricum, dar intr-un an ar trebui sa fie rezerva lui Ogararu la Nationala.
Rusinoasa declaratia lui Copos, care l-a facut nemancat si nevitaminizat.

klemi
1st September 2006, 14:52
copos a urmarit sa-i scada pretul si salariul, iar eventual daca nu-l ia sa-l discrediteze (manevra ********o-comunista, nu ? :D )

klemi
2nd September 2006, 15:58
s-a miscat binisor Stancu azi, ce credeti?

Kainsashiki
2nd September 2006, 16:07
s-a miscat prost rau dar...probabil d-abia azi si-a cunoscut noii colegi...are timp sa confirme.

Paul
2nd September 2006, 16:57
incredibil, bani munciti de jucatori si adusi de suporterii Stelei dati lui Siman si Iancu, un jucator de umplutura

mai bine de banii astia lasa mai jos preturile la meciurile din liga



Steaua e in Champions League i-a facut fericiti pe siman si iancu

asta a fost refuzat de rapid ca are probleme de sanatate si il luam noi repede, o tampenie, mai bine promovau un junior ca oricum asta n-o sa prinda echipa la Steaua in viata lui

FALS.
Rapid nu s-a calificat in grupele Ligii , dar a dat o carutza de bani atat Sportului cat si lui FC National. Nu are legatura sezonul cu fazonul.


ca o sa se duca la meci doar bosorogi peste 50 de ani, ca astia tineri sunt putini care isi permit sa dea atatia bani
Sa fi sanatos daca n-ai 2.000.000 de lei pentru un Steaua vs Real Madrid (sa-l vezi decent la tribuna). Ai astaptat 10 ani pt. Liga ca sa te tragi pe fund pentru 2 mil. Sa nu uitam ca 2 mil inseamna o pereche de pantofi sau o masa la o crasma decenta pentru 4 persoane. Sau 2 milioane inseamna 2 sticle de uischi.




Stancu asta e refuzat de rapid si il luam noi ca pe un mare salvator
Refuzat de Rapid? NU! Rapid nu a vrut sa dea pretul corect.

Oricum astea sunt preturile. Da cand ne gandim ca pe Dica am dat 250.000 iar acum dai 1.000.000 pe Badea , vedem ce inflatie e si in fotbal :D


spuneti voi ce jucatori au plecat de la FC National si Sportul au ajuns mari jucatori in ultimii 10 ani. 3 jucatori

Mari jucatori? Pai Romania are mari jucatori ? Poate vre`o 5 de toti : Mutu , Chivu , Radoi ... de fapt sunt fix 3.

De la National au ajuns fotbalisti decenti:Marius Popa (Timisoara) , Petre Marin (Steaua) , McKain (Poli). De la Sportul nu prea au plecat piesele de baza.
[QUOTE]
cristea a dat 12 goluri, dar nici nu prea a jucat, a avut doar o perioada mai slaba dupa eliminarea valenciei dar in rest juca bine, oricum sa pui la acelasi pret pe Stancu si pe Cristea mi se pare o enormitate
Nu conteaza numarul.In cazul Cristea raportul ocazii / goluri e dezastruos pentru un atacant. Oricum nici eu nu am fost de acord cu miscarea Cristea vs Coman.


voi sunteti ca unii dintre prietenii mei :
orice jucator vine sau e la Steaua -frate cel mai bun, cel mai tare, cel mai smecher
orice jucator pleaca de la Steaua, dat afara de gg - cel mai terminat, un praf , un idiot

Fals. Ce crezi ca preferam: sa vina Stancu si Saban si sa plece Ogararu sau sa ramana Ogararu? Cum crezi ca m-am simtit cand au plecat Neaga , Tudor , Hamutovsky , etc. Dar cand au venit alde Drida?


pe cristea si pe Neaga i-a dat afara fiindca nu erau insurati si erau mai iubiti de suporteri decat el, dak Radoi nu era finul lui il dadea si pe asta afara imediat
Hahahahaha. Ce Paraschiv e insurat? Carlos e insurat? Apoi Aliuta si Dorinel erau insurati si tot au zburat de la Steaua.


PREPELITA, COCIS, STANCIOIU, MARTIN TUDOR
Ok , cu ultimii 2 sunt de acord. Avem nevoie de un portar. Dar cu Prepelita in nici un caz. Sa dai 1 milion si sa stea rezerva lui Banel? Nu mai bine il iei pe Stancu joaca si fundas si mijlocas dreapta (la nevoie) !!!

Despre Cocis no comment. Vine din Republica Moldova care spune totul.


mie imi pare rau de tine SAMM ca se pare ca ai sperat ca becali sa-ti doneze o parte din banii din CL si n-ai primit nimic pentru ca a cumparat jucatori.

Ai dreptate. Cu banii din Liga Becali nu trebuia sa cumpere jucatori ci sa deschida langa Ghencea o crasma si toti care au fular cu Steaua sa bea si sa manance gratis , si cine bea mai multe beri primeste bilet la meci.

acum ca nu s-au calificat in liga cred ca l-ar da si cu 2 milioane, e tanar, are perspective

oricum observ ca Steaua si-a cam schimbat politica de transferuri - inainte lua jucatori tineri sub 23 ani cu potential (Radoi, Nicolita, Cristea, etc etc)

acum aduce din astia deja jucati pe la alte cluburi (coman, petre, iacob) mai batrani si care nu prea au aratat cine stie ce inainte de a veni la Steaua.
Te pricepi la fotbal ca bunica.

1) Jucatori tineri. Hai sa-ti zic niste nume din era Pitzi. Valeriu Rachita , Silvian Cristescu , Adrian Pitu . Apropo nu stiu daca ai observat dar sigur Petre , Stancu , Badea, Panait , Thereau , adica 5/7 achizitii au sub 25 de ani. Singurul mosneag e Coman iar varsta lu Saban nu o stiu pe de rost si nici n`am chef sa caut.


da tu ce ai vazut ???

coman, saban toti peste 1.80

bucur, dinita, galamaz, eremia, v negru - toti au plecat de la sportul, pe sume destul de mari - s-a ales praful de ei, la Sportul apar jucatori pe banda rulanta mai ceva ca la Ajax - mi se pare imposibil sa fie toti de valoare
Mare caracter. Cum de ti-ai dat seama ca Gigel Coman e cel mai inutil jucator pe care l-am luat in vara asta ... ne-am dat cu totii seama.

Cat despre Sportul e dubioasa treaba. Dinita a fost un jucator decent daca nu se accidenta intr-una.


pai de exemplu dak ii scazi pe aia cumparati dupa intrarea in grupe, ca dak nu ne calificam in grupe banii pe oga si cristea tot erau luati insa nu se mai cumparau cei 3 jucatori.

e o discutie intreaga, eu cred ca trebuia Steaua sa aduca un jucator BUN, unul care sa fie chiar BOMBA, poate se gasea ceva, unul care sa fie titular incontestabil, o sa spuneti ca nu gasea

dak fenerbahce da milioane de dolari pe superjucatori gen Anelka, Apiah etc poate luam si noi macar unul banii din liga si mai baga gg ceva luam si noi un jucator consacrat.

au spus ca il vroiau pe Agahow - cred Sahtior il lasa pt 3-4 milioane, mai dadea si salariu 300,000 - si era jucator Agahowa, consacrat deja[/QUOTE
Auzi.
Cu exceptia postul de fundas stanga , pe nici un post nu poti zice ca daca vine X e titular la Steaua. Degeaba vine Cocis ca nu-i poti scoate din echipa pe Radoi si Paraschiv. Degeaba vine Sapunaru ca Goian si Ghionea sunt imposibil de scos din echipa.

[QUOTE=klemi;781236]s-a miscat binisor Stancu azi, ce credeti?
Surpriza placuta a zilei o constituie Thereau. Stancu ... o jucat o repriza dar prin amabilitatea TV Sportului am vazut 23 de minute din repriza a II-a :rosu:

In atentia celor care ii poarte de grija lu Becali si la cum invarte el banii.

Sigur o sa ziceti ca din 10 mil incasate (Ogararu + banii din Liga) a bagat in transferuri doar 4.
Ehe , dar ati uitat de gazon , ati uitat de tabela ce va veni , ati uitat ca si jucatorii trebuie sa ia niste prime (in total ~2.000.000). O sa vedeti ca nu ramane cu mare lucru dupa ce scade tot. Nu uitati ca gazonul si tabela ne raman pt. 20-25 de ani :D

Liviu
3rd September 2006, 00:57
Pare destul de slabut ( si la propriu si la figurat ) Stancu. Scuza ca nu se cunoaste cu coechipierii nu este valabila in cazul numeroaselor pase gresite din cativa metri. Nu pare mai bun ca Balan. Solutie pentru viitor dar nu pentru cel imediat apropiat.

klemi
3rd September 2006, 12:21
Stancu poate acoperi doua posturi, fundas si mijlocas dreapta, va fi util in sistemul de rotatie a jucatorilor !

Hipgnosis
3rd September 2006, 15:34
Doamne, dar de unde-i gaseste MEME asta ?
......

Ilie Nastase era sfrijinit in tinerete, lui Kluivert i-au cazut dintii de foame cand era copil, dar asta nu i-a impiedicat pe amdnoi sa fie extraordinari in ceea ce fac.
sa te iei de niste jucatori si sa ii acuzi ca au "figuri ciudate", dovedeste, ca esti un ****** care nu intelege nimic din fotbal si ca tot ce ai ai cap e sa lovesti in Steaua cu sau fara motiv.
*******

six
3rd September 2006, 16:23
joaca intr-o echipa magnifica alaturi de antrenorul lui preferat:P :P :P :D :D :D :evil: :drak: :P nu!!??:)

starsteel
5th September 2006, 15:22
Vad ca au venit niste threaduri de pe Intern cred, eu acum ce fac? trebuie sa iau toate postarile lui remy si sa le introduc in threadul lui de pe Suporter Steaua. Cat primesc bonificatie pt operatiunea asta?:D

Jerry20cm
5th September 2006, 15:23
imi dai si mie 25%, ca am avut si eu o contributie:D

starsteel
5th September 2006, 15:25
Sa inteleg ca platesti tu bonificatia din salariul tau de mic zeu.:)

Jerry20cm
5th September 2006, 15:35
ai inteles gresit :P :D
punem pe zeul ala mare sa plateasca:D

ca sa fiu si on-topic:
Ma bucur ca am reusit sa-l suflar rapid-ului pe Stancu si sper sa se acomodeze cat mai repede :ok:

Bumbescu
5th September 2006, 20:28
Super, din cei trei de la sportul l-a luat exact pe ala de care aveam mai putina nevoie.