PDA

View Full Version : Universitatea Craiova - Pandurii Tg Jiu 1-4



resita
27th October 2008, 13:41
Meciul se va disputa în manșă unică, eliminatorie, la data de 12 noiembrie 2008, pe teren neutru

nr.zece
27th October 2008, 14:35
suntem peste confratii nostri
pacat ca au picat cu noi
era mai frumos in semifinale

marcel
27th October 2008, 14:58
batem iar pandurii !:drak:si dupa sa cada si in b:drak:

Cipri
27th October 2008, 15:15
Ii eliminam !
HAI CRAIOVA :cheer:

nr.zece
27th October 2008, 15:23
batem iar pandurii !:drak:si dupa sa cada si in b:drak:

ce ai frate cu ei? decat sa vad echipe moldovenesti care mai mult stau capra decat joaca mai bine astia care sunt responsabili cu surprizele in groapa :P

ducus
27th October 2008, 15:53
Nu-i exclus ca Sorinaccio sa -i faca o surpriza echipei lui de suflet. Va fi un meci foarte greu pentru el, atat pe teren cat si emotional. Cred ca ar fi preferat sa cada cu orice echipa in afara de U Craiova. :(

TaciAcolo
27th October 2008, 18:08
astea sunt aranjate???? tragerile incredibil

six
27th October 2008, 19:27
astia chiar se urasc....joaca din doua in doua saptamani :P normal Craiova :ok:

spinU
27th October 2008, 20:22
Meciul se va juca la Pitesti si va fi televizat pe Antena 1

marcel
27th October 2008, 20:42
ce ai frate cu ei? decat sa vad echipe moldovenesti care mai mult stau capra decat joaca mai bine astia care sunt responsabili cu surprizele in groapa :P

nu+i suport mai rau ca pe caini!de la meciul din cupa cand strigau ca ei sunt echipa fanion a olteniei! :)

Sergio_D
27th October 2008, 20:50
Frateee tot cu Craiova? :happy
Si anul trecut parca tot cu ei am jucat. Si i-am eliminat. :drak:
Sa castige ai mai buni. :P

Marcele, usor, sa nu dai in alte halea... :D

marcel
27th October 2008, 20:55
Frateee tot cu Craiova? :happy
Si anul trecut parca tot cu ei am jucat. Si i-am eliminat. :drak:
Sa castige ai mai buni. :P

Marcele, usor, sa nu dai in alte halea... :D:)

nr.zece
27th October 2008, 22:05
Conform Editie s-ar fi stabilit deja locul de desfasurare :

Cele două echipe au decis ca întâlnirea din optimi să se desfășoare la Pitești, data stabilită fiind 12 noiembrie, urmând ca partida să fie transmisă în direct de Antena 1.
Fiind televizat se va juca probabil undeva aproape de ora 21.00.

Leo
11th November 2008, 12:55
Craiova merge mai departe .

antiFA hooligan
11th November 2008, 14:23
craiova eliminata

Sezione
11th November 2008, 17:13
craiova eliminata

Cum zici tu ma " He he Argesu' "...:happy

Blu3 Lion
12th November 2008, 13:29
Mergem la Pitesti sa facem atmosfera...Forza Stiinta!:bere::great:

Stefan_Cel_Mare
12th November 2008, 18:23
ce ai frate cu ei? decat sa vad echipe moldovenesti care mai mult stau capra decat joaca mai bine astia care sunt responsabili cu surprizele in groapa :P

nu mai generaliza :rosu:...nu esti in masura..anu trecut cine a tinut buzaul in liga 1??? caprele de la craiova ,care au dat meciul buzaului la buzau,si apoi in ultima etapa si-au dat viata cu ceahlaul ...inca buzaul era sub becali ...nu mai vorbi aiurea ...

Vasluiul a cam batut pe dinamo in ultimul timp ...cred ca e egaliate acum ,si pe steaua am batut...cu rapidu e mai greu ,dar vine si randul lor peste o etapa si al vostru peste doua ...

Aurel.D
12th November 2008, 18:30
Greu pentru Pandurii sa mearga mai departe...trece printr-o perioada proasta iar U Craiova merge foarte bine...Se califica oltenii "mari"....:ok:

Cipri
12th November 2008, 19:01
View Poll Results: Cine se califica?
Universitatea Craiova 10 71.43%
Pandurii Tg Jiu 4 28.57%

TaciAcolo
12th November 2008, 20:57
gol ilie superb:D

Cipri
12th November 2008, 21:19
O prima repriza dominata de Targu Jiu , doar finalul ne-a apartinut ... :)

TaciAcolo
12th November 2008, 21:40
2-0 gol piti ..craiova se concentreaza pe campionat:D

TaciAcolo
12th November 2008, 22:13
3-1 simion:D adevarata bijuterie executia ..slabutza stiinta in seara asta

ultra
12th November 2008, 22:18
bravo ma :).felicitari.

TaciAcolo
12th November 2008, 22:21
na ca`i 4 :D au marcat 4 atacanti piti, simion. raskovici , iordache

cip_81
12th November 2008, 22:23
Daca am face nationala pe scheletul Craiovei (asa cum vrea Zgribulici), nu am mai bate nici macar Liechtenstein-ul. Iar daca am face un amical cu selectionata Montserrat, ne-ar calca si aia in picioare. Mult laudatul Gaman (nu zic ca nu ar avea ceva calitati) ar trebui sa faca intai un stagiu pe la nationala de tineret, si abia apoi sa-l vedem in lotul primei echipe.

Sergio_D
12th November 2008, 22:25
Bravo Pandurii mei, manca-v-as!! :yeah:

TaciAcolo
12th November 2008, 22:31
cat era scoru daca in teren se afla pacurar si vasilache?:lol:

delaparis
12th November 2008, 22:34
Frateee tot cu Craiova? :happy
Si anul trecut parca tot cu ei am jucat. Si i-am eliminat. :drak:


Cam suspect, nu crezi ? :D

vlad1607
12th November 2008, 22:40
craiova eliminata

si asa a fost :D

cip_81
12th November 2008, 22:46
Mai, fotbalul e un sport in care norocul joaca un rol important. Si tre' sa recunoastem: norocul a fost astazi de partea celor de la Pandurii. Craiova, in schimb, a avut un ghinion fantastic. Pai, numai ganditi-va ca daca lua cu 4 goluri mai putin, ar fi mers ea mai departe.

Cipri
12th November 2008, 22:47
cat era scoru daca in teren se afla pacurar si vasilache?:lol:
4-0 pt Craiova

Aurel.D
12th November 2008, 23:18
si totusi U a jucat cu titularii!! Ce naiba?? :o:

Sergio_D
12th November 2008, 23:49
Scuze pentru ei se vor gasi cu duiumul. N-au fost concentrati, se gandeau deja la urmatoarele meciuri, nu le-o fi placut gazonul... :D

Cert e ca Pandurii au dat dovada de profesionalism, au tratat cu serios Cupa si au infipt 4 in plasa lui Bornescu. :cool:

Novac
12th November 2008, 23:51
cat s-a terminat? 4-1 pentru juvetii mici ?

TaciAcolo
13th November 2008, 00:02
un rezultat normal:D Ilie meserie isi revine

World Expert
13th November 2008, 01:29
Acum am revenit acasa si ma uit ca au invins Pandurii lui Sorin Cartu.Ii felicit ;)

delaparis
13th November 2008, 01:32
Deci ... o calificare in cupa contra cateva puncte in campionat :D ... glumesc ....

World Expert
13th November 2008, 01:45
Pai...Craiova este pe locul 3,Pandurii de la locul 10 in jos,in mod normal nu.Nu-s in zona retrogradarii.

delaparis
13th November 2008, 01:52
Tocmai ... sanse la cupa UEFA si poate mai mult pentru UCV ... cu cateva puncte in plus ... :D

alin_cv
13th November 2008, 02:41
se unflara in pene ,pandurii care in maxim 2 ani o sa fie in B.

craiova foarte slaba dar si pandurii pe masura(lor ieshindule totul)
meciul a fost pierdut inca de la inceput prin titularizarea lui dina si stoiafof in detrimentul lui wobay si baird,mai ales ca terenul a fost greu si umed.
pandurilor: pe cupa voastra si va dorim sa ajungeti acolo unde va este locul,:in BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB BBBBBBBBB,
CARTU CA DE OBICEI UN NESUFERIT CARE ESTE SLUGA DOAR A BANULUI,IAR CONDUCEREA PANDURILOR ESTE FORMATA DIN NISHTE FOSILE ANTI CRAIOVA.
LA 1-0 PT PANDURII ,tentativa lor de galerie ishi permitea sa scandeze :craiova..mu..craiova.
este greu sa te concentrezi pt un meci cu o echipa sub mediocra care face antifotbal 90 min,
gandul tuturor zboara spre dubla de foc cu echipele m... din capitala
o dubla victorie in aceste partide ar rivaliza pt noi cu castigarea campionatului
si inca ceva :noi la pitesti am fost mai multi decat a avut dinamu acasa in marile derbii si aproape cat a avut stelara acasa cu bayern.
ANTI BUCURESTI,CAPITALA P... ESTI!

Sergio_D
13th November 2008, 10:59
Ba, Aline, ! :D Ia hai injura-ma si pe mine putin asa... :cool: Ofticatule. :lol:

Blu3 Lion
13th November 2008, 11:51
Hai sa o lasam moarta...am avea niste scuze ca cum ca Bornescu a fost foarte slab,nu prea a scos nimic iar respingerea in fata de la golul lui piturca spune totul...apoi ca am jucat cu dina si stoianof doi jucatori care trebuie sa dispara de la craiova cat de curand.Tactica idioata de a juca cu centrari cand jucatorul cu numarul 6 de la ei a fost divin la asa ceva ca si Ni'Bombe in meciul cu Otopeni!
De fapt de la 1-0 totul a fost simplu,noi am atacat destul de pripit si imatur,pandurii s-au aparat bine si ne-au prins pe contraatac.Oricum la 4-1 chiar daca ai niste argumente bune nu prea ai ce sa comentezi pentru ca rezultatul iti da peste nas!

Ferko
13th November 2008, 12:34
Ce a fost acolo ? Blat sigur n-a fost ! Dar 4-1 cum este digerat de craioveni ? Craiova chiar nu are nicio scuza pentru rezultat si nici pentru scor ! Oricum FELICITARI Pandurii !

Lordliv
13th November 2008, 16:01
Craiova si-a respectat blazonul si ca o echipa ce se respecta, precum Real ,Chelsea,Liverpool sau Lyon a iesit plictisita,dintr-o competitie care devine buna doar pentru rudele sarace, gen Pandurii:D

ps. cam abuzati cu aceasta reclama de la vodafone,mai ales ca s-au facut multe reclamatii la modul cum intelege multinationala sa-si faca reclama pe spinarea bunului abonat...:rosu:

Stefan_Cel_Mare
13th November 2008, 17:49
se unflara in pene ,pandurii care in maxim 2 ani o sa fie in B.

craiova foarte slaba dar si pandurii pe masura(lor ieshindule totul)
meciul a fost pierdut inca de la inceput prin titularizarea lui dina si stoiafof in detrimentul lui wobay si baird,mai ales ca terenul a fost greu si umed.
pandurilor:ne cacam pe cupa voastra si va dorim sa ajungeti acolo unde va este locul,:in BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB BBBBBBBBB,
CARTU CA DE OBICEI UN MILOG SI NESUFERIT CARE ESTE SLUGA DOAR A BANULUI,IAR CONDUCEREA PANDURILOR ESTE FORMATA DIN NISHTE FOSILE ANTI CRAIOVA.
LA 1-0 PT PANDURII ,tentativa lor de galerie ishi permitea sa scandeze :craiova..mu..craiova.
este greu sa te concentrezi pt un meci cu o echipa sub mediocra care face antifotbal 90 min,
gandul tuturor zboara spre dubla de foc cu echipele m... din capitala
o dubla victorie in aceste partide ar rivaliza pt noi cu castigarea campionatului
si inca ceva :noi la pitesti am fost mai multi decat a avut dinamu acasa in marile derbii si aproape cat a avut stelara acasa cu bayern.
ANTI BUCURESTI,CAPITALA P... ESTI!


sunteti varza sau mai bine zis esti varza...cum dreaq sa va bucurati ca ii bateti ce rapanosii aia din bucuresti, mai mult decat daca ati castiga campionatul...

six
13th November 2008, 18:33
si inca ceva :noi la pitesti am fost mai multi decat a avut dinamu acasa in marile derbii si aproape cat a avut stelara acasa cu bayern.
ANTI BUCURESTI,CAPITALA P... ESTI! :D corect :ok:

TaciAcolo
13th November 2008, 19:14
Craiova si-a respectat blazonul si ca o echipa ce se respecta, precum Real ,Chelsea,Liverpool sau Lyon a iesit plictisita,dintr-o competitie care devine buna doar pentru rudele sarace, gen Pandurii:D

ps. cam abuzati cu aceasta reclama de la vodafone,mai ales ca s-au facut multe reclamatii la modul cum intelege multinationala sa-si faca reclama pe spinarea bunului abonat...:rosu:

Real ,Chelsea,Liverpool sau Lyon Steaua joaca in chl poate si cfr o sa neglijeze cupa .. craiova unde joaca?:lol:
Pandurii a facut instructie ... cu niste jucatori de fotbal

alin_cv
14th November 2008, 00:17
robyyy,nu te mai bucura ca scarba de cartu care dansa pe mese la pitesti,oricum la anul o sa defilathi in B.MULTA BAFTA
:lol:

alin_cv
14th November 2008, 00:26
VEZI MOLDOVENE,ASTA ESTE DIFERENTA DINTRE NOI supoorterii stiintei care iubim cu sufletul ,si voi restul .
o victorie cu steaua,rapid,dar mai ales cu m de dinamo,pt noi rivalizeaza cu castigarea campionatului.
dar pt tine un vasluian moldav si pedeasupra stelist spurcat este greu sa intelegi acest fenomen.
FORZA STIINTA
CU STIINTA PANA LA MOARTE....SI DINCOLO DE EA :yeah:

mihai_alex
14th November 2008, 08:57
Eu cred ca nu stii ce spui.Macar ai trait experienta castigarii unul titlu?si sa nu-mi spui ca aveai 6-12 ani ca nu se pune.

Balaci
14th November 2008, 09:01
Iarasi batu fanionul Olteniei pe echipa numarul 1 a Craiovei?:D

P.S. Pacat ca au trebuit sa se intalneasca cele doua echipe, si mai ales pacat ca s-au intalnit asa devreme :(

P.P.S. Lordliv, lasa vrajeala! O echipa mare (chiar si din RO) termina pe locuri de cupele europene macar, ca sa nu zic pe loc de CHL. Craiova nu a prins nici macar top 8 anul trecut!

Stefan_Cel_Mare
14th November 2008, 14:20
VEZI MOLDOVENE,ASTA ESTE DIFERENTA DINTRE NOI supoorterii stiintei care iubim cu sufletul ,si voi restul .
o victorie cu steaua,rapid,dar mai ales cu m de dinamo,pt noi rivalizeaza cu castigarea campionatului.
dar pt tine un vasluian moldav si pedeasupra stelist spurcat este greu sa intelegi acest fenomen.
FORZA STIINTA
CU STIINTA PANA LA MOARTE....SI DINCOLO DE EA :yeah:

ai vrut sa faci si tu o comparatie ,dar nu ti-a iesit...
de unde ai scos-o pe aia ca sunt stelist?
nu am ce sa vorbesc ca astia ca tine ...:headbang:

Blu3 Lion
14th November 2008, 15:17
robyyy,nu te mai bucura ca scarba de cartu care dansa pe mese la pitesti,oricum la anul o sa defilathi in B.MULTA BAFTA
:lol:Si ce vroiai sa faca Sorin Cartu?sa ne dea meciul?Pentru mine atunci era o scarba!Bravo lui,a aratat ca desi e fan Craiova e totusi profesionist!

Lordliv
14th November 2008, 18:01
Cartu este un simbol al Stiintei, indiferent daca il inghit sau nu-l inghit unii:rolleyes:
A debutat cu un gol fantastic inscris in Doctor Staicovici la acel meci (5-1 ) cu bancarii,in care Balaci a dat 4 goluri!
Apoi in meciul cu Steaua, au fost 45.000 de suporteri inca de la ora 12, pe Centralul nostru iubit.
Cu el antrenor, am luat ultimul event ( cupa + campionat ),asa ca ciocul mic astia care vorbiti aiurea despre el...