PDA

View Full Version : Swiss Cup & Arthur Gander 2008



mikeyy
26th October 2008, 14:27
Swiss Cup 2008 va avea loc pe data de 2 noiembrie 2008 in Elvetia la Zurich.
Dupa cum stiti, Swiss Cup este o competitie in care se concureaza in pereche: gimnasta va concura la 2 aparate,iar gimnastul la 3, iar apoi se va face totalul punctajelor celor 2 gimnasti.
Romania va fi reprezentata de Sandra Izbasa si Flavius Koczi.

Ceilalti participanti:

Brazilia: Mosiah Rodrigues & Juliana Santos
China: He Ning & Lu Bo
Germania: Fabian Hambüchen & Marie-Sophie Hindermann
Franta: Yann Cucherat & Youna Dufournet
Olanda: Epke Zonderland & Suzanne Harmes
Italia: Paolo Ottavi & Lia Parolari
Rusia: Maxim Devyatovskiy & Ksenia Afanasyeva
Elvetia 1: Niki Böschenstein & Ariella Kaeslin
Elvetia 2 Claudio Capelli & Yasmin Zimmermann
Africa de Sud: Eun Kyung Park & Ju Hoon Kim
Belarus: Aliaksandr Tsarevich & Natassia Marachkouskaya

Perechea castigatoare va primi un premiu in valoare de 20.000 USD.
Site-ul oficial al competitiei: http://www.swiss-cup.ch/

monalexa
26th October 2008, 18:24
Abia aștept s-o văd pe Sandra cum evoluează și dacă și-a modificat exercițiul la sol. Probabil ca nu v-a face exercițiul la paralele având în vedere că pot alege doar 3 aparate. În plus sunt curioasă dacă Flavius e la un nivel la fel de scăzut ca și colegii lui care au participat la Glasgow Cup... eu sper să nu fie așa și împreună cu Sandra să câștige cupa

cineva_cineva
26th October 2008, 18:29
Dar Sandra va alege doar 2 aparate, asa ca speram la o barna si un sol frumos,probabil astea le va alege... Doar Flavius va trebui sa aleaga doua aparate. Ii tinem pumnii lui Flavius, mai ales daca ne va si citi!

monalexa
26th October 2008, 18:34
Eu știam că amândoi concurează la 2 aparate pt calificarea în semifinală iar apoi la încă unul pentru calificarea în finală. Iar în finală fac ce aparat vor ei.

cineva_cineva
26th October 2008, 18:35
A, da.. scuze.. e posibil, eu am zis doar din ce a scris mihai, nu stiu, nu sunt convinsa, e posibil sa ai dreptate!

mikeyy
26th October 2008, 18:45
Daca tin bine minte, concursul are 3 etape:
1 : fiecare isi alege 2 aparate la care concureaza
2 : (semifinala): inca un aparat, diferit de cele alese la prima etapa
3 : (finala): inca un aparat...dar de data aceasta poate sa-si aleaga pe care-l vrea, indiferent daca l-a mai facut sau nu.

Anul trecut situatia a stat asa:
1) Stela a facut sarituri si paralele, iar Flavius cal si sarituri
2) Stela a ales barna, iar Flavius solul
3) Stela a facut paralele si Flavius sarituri

Anul asta nu cred ca Sandra va alege paralelul..iar Flavius cu siguranta tot pe sarituri cal si sol va merge, caci astea sunt aparatele lui forte

Eu abia astept sa vad daca Sandra va merge pe aceeasi dificultate ca la Beijing, adica 6.6( la sol)

cineva_cineva
26th October 2008, 18:56
Aha, multumim mult, Mihai, eu nu mai stiam foarte bine! Si eu sunt curioasa ce va face Sandra, ca si dificultate!

monalexa
26th October 2008, 18:57
:cheer: abia astept concursul

mikeyy
26th October 2008, 19:09
Si eu :D
Apropo..Sandra e prima dintre campioanele olimpice care va participa intr-un concurs important, dupa JO.


EDIT:
Daca ar fi dupa mine as baga si in concursurile mari proba de perechi..asa cum e la Swiss Cup...ar fi chiar interesant nu?

monalexa
26th October 2008, 20:15
Da, chiar e interesant formatul acesta și bineinteles o competitie in plus ar fii super pentru noi cei care de-abia așteptăm să vină campionatele și concursurile ca să ne vedem sportivii preferați.

cineva_cineva
27th October 2008, 10:42
Un articol despre acest concurs si alte concursuri ale Sandrei: http://www.prosport.ro/alte-sporturi/atletism/izbasa-participa-in-5-concursuri-3378204

mikeyy
27th October 2008, 11:23
Multumim Amalia.....atunci vom discuta tot aici si despre Arthur Gander, fiind tot in Elvetia.Modific numele threadului :ok:

La Arthur Gander lista participantilor este cam aceeasi ca la Swiss Cup: http://www.memorial-gander.ch/index.php?node=266&lng=2&rif=1eb2efabb5

Cei din Prosport de ce nu au zis si de Flavius? ca si el va participa la ambele competitii din Elvetia ....

monalexa
27th October 2008, 12:17
yuhuuuu!!! Mai multe concursuri!!! Ce bine!!! Abia astept!

Cata_RB
27th October 2008, 18:50
Mihai, se spune in articol pe la inceput ca la Swiss il va avea partener pe Flavius, apoi continua cu declaratiile ei :)
Din ce spune Forminte, Ana si Gabi merg bine cu recuperarea si ma bucur, nu mai stiam nimic de ele.

mikeyy
27th October 2008, 19:44
Da, am vazut acum...dar se putea scrie mai mult....nu-mi place cand nu se acorda atentie egala tuturor.
De exemplu puteau scrie ca Flavius este campionoul en-titre al Swiss Cup..ca anul trecut a castigat alaturi de Stela Nistor.:confused:

Cipri
28th October 2008, 00:13
Succes Sandra&Flavius :ok:
Concursul va fi transmis la tv ?

mikeyy
28th October 2008, 00:14
Nu va fi televizat, din pacate

rob_din
28th October 2008, 01:06
Da, am vazut acum...dar se putea scrie mai mult....nu-mi place cand nu se acorda atentie egala tuturor.
De exemplu puteau scrie ca Flavius este campionoul en-titre al Swiss Cup..ca anul trecut a castigat alaturi de Stela Nistor.:confused:

Cu tot respectul Izbasa este campioana olimpica, mi se pare normal sa fie principalul subiect. Cand va ajunge si Koczi campion olimpic sunt sigur ca se va scrie si despre el.

mikeyy
28th October 2008, 01:29
Da, dar la acest concurs e nevoie de amandoi in egala masura si atunci consider ca trebuie sa le acordam atentie egala!
Nu mi se pare corect sa-l discriminam pe Flavius din cauza unui aur olimpic...eu nu cataloghez persoanele asa!

Cata_RB
28th October 2008, 01:43
E drept ca ar fi trebuit sa i se dea si lui Flavius mai multa atentie...dar presa e presa, merge pe ce e mai spectaculos. De data asta era un mini-interviu cu ea, sa speram ca vor avea o evolutie buna si va fi un bun prilej sa fie pomenit si el mai mult.
Eu privesc partea buna a lucrurilor, am aflat ce va face Sandra pe final de an, am aflat care mai e situatia din lotul feminin, vor veni si alte informatii :)

miafangina
28th October 2008, 02:32
Pe mine ma bucura foarte tare apetitul Sandrei pentru concurs,dorinta ei de-a face exercitii bune,care sa fie apreciate.
Nu-i nimic rau in faptul ca-i plac aplauzele,este indreptatita sa le primeasca dupa cit munceste in sala.Ca si noua,si ei ii e dor de concurs;nu-i rau!Mult succes Sandrei si lui Flavius!

La aceste concursuri vor avea parte de public si de aplauze,nu ca acasa...

Mihai Cinpoeru
28th October 2008, 22:01
Mult succes Sandrei si lui Flavius!

Sa speram ca se vor intoarce cu medalia de aur si ne vor onora din nou.
Eu unul nu vad cine i-ar putea depasi, chiar daca mai este si Hambuechen la nemti.

mikeyy
28th October 2008, 22:05
Am inteles ca Hindermann s-a accidentat la tendonul ahilian.....va fi interesant sa vedem cine va face echipa cu Hambuechen....eu cred ca va fi Chusovitina.

Alti contra-candidati pt ai nostri ar fi rusii si francezii....la francezi isi face debutul in randul seniorilor Doufornet - senzatia francezilor de la Europene - foarte buna la paralele, barna si sol, iar Cucherat e si el un gimnast valoros.


EDIT:
memorialul AG va fi maine incepand cu ora 18:25 (ora Elvetiei) si va fi televizat pe canalul elvetian TSI2.....oare se poate urmari acest canal online?
Oricum cu siguranta vor aparea filmulete apoi :ok:

rob_din
28th October 2008, 22:35
Da, dar la acest concurs e nevoie de amandoi in egala masura si atunci consider ca trebuie sa le acordam atentie egala!
Nu mi se pare corect sa-l discriminam pe Flavius din cauza unui aur olimpic...eu nu cataloghez persoanele asa!

Spui "din cauza unui aur olimpic" de parca aurul asta ar fi o acadea. Din punct de vedere sportiv normal ca se catalogheaza dupa performante.

mikeyy
28th October 2008, 22:42
Spui "din cauza unui aur olimpic" de parca aurul asta ar fi o acadea. Din punct de vedere sportiv normal ca se catalogheaza dupa performante.

Fiecare gandeste cum vrea.
Pt mine toti gimnastii romani sunt egali, pe toti ii sustin in egala masura....pt mine gimnastica nu inseamna numai medalii.
Dar multi au mentalitatea asta ca tine...daca nu are o medalia importanta inseamna ca nu trebuie bagat in seama....acum depinde si cat de mult iti place un sport, sau motivul pt care il urmaresti.

myrab3la_19
28th October 2008, 23:13
Spui "din cauza unui aur olimpic" de parca aurul asta ar fi o acadea. Din punct de vedere sportiv normal ca se catalogheaza dupa performante.

Hai sa ne gandim altfel atunci...Gina Gogean nu are aur olimpic..asta inseamna ca nu a fost o mare gimnasta? Sau asta inseamna ca Liukin e mai tare ca Gina Gogean pentru ca are un aur la Beijing?

Mihai Cinpoeru
29th October 2008, 17:13
E normal intr-un fel ca Sandra sa fie mai mediatizata, e castigatoarea aurului olimpic si asta nu este putin, la acest moment e cu siguranta peste Flavius Koczi si ca valoare, si ca si celebritate.

Nu este normal insa sa nu fie mentionat decat putin Flavius, chiar daca nu are momentan medalii la fel de importante precum are Sandra, e un gimnast important pentru Romania. In fond, nu doar cei ce au castigat aur olimpic sunt mari gimnasti, sportivi.
Sa ne gandim la Steliana Nistor, cat de multe a facut pentru Romania, pentru gimnastica noastra, si chiar daca nu are un aur olimpic este o foarte, foarte mare gimnasta si sportiva.

monalexa
29th October 2008, 17:39
E normal intr-un fel ca Sandra sa fie mai mediatizata, e castigatoarea aurului olimpic si asta nu este putin, la acest moment e cu siguranta peste Flavius Koczi si ca valoare, si ca si celebritate.

Nu este normal insa sa nu fie mentionat decat putin Flavius, chiar daca nu are momentan medalii la fel de importante precum are Sandra, e un gimnast important pentru Romania. In fond, nu doar cei ce au castigat aur olimpic sunt mari gimnasti, sportivi.
Sa ne gandim la Steliana Nistor, cat de multe a facut pentru Romania, pentru gimnastica noastra, si chiar daca nu are un aur olimpic este o foarte, foarte mare gimnasta si sportiva.

:yeah: that's right! Apropo de concurs, nu ati gasit vreun link ceva unde putem vedea competitia on line?

Mihai Cinpoeru
29th October 2008, 18:10
Aici (http://www.gttv.ro/Elvetia/)

Asta e cam tot ce am gasit, nu e cumva TSR?
Am cautat si pe google Elvetia, si pe Germania, nu am gasit TSI 2...doar un program TV in care scrie ca este la 18:45 Memorialul Gander pe TSI 2...poate gasiti voi mai multe, eu trebuie sa ma apuc de teme:D

myrab3la_19
29th October 2008, 18:19
Aici (http://www.gttv.ro/Elvetia/)

Asta e cam tot ce am gasit, nu e cumva TSR?
Am cautat si pe google Elvetia, si pe Germania, nu am gasit TSI 2...doar un program TV in care scrie ca este la 18:45 Memorialul Gander pe TSI 2...poate gasiti voi mai multe, eu trebuie sa ma apuc de teme:D

Succes la teme Mihai...daca nu sti ceva (la mate) intreaba-ma...;)

mikeyy
29th October 2008, 18:25
De 2 zile tot caut pt a vedea online, dar nu am gasit :(
Doar pe postul TSI2 se difuzeaza...am inteles ca e vorba de un post italian din Elevtia. Eu am cautat si in engleza si in germana, dar nu am gasit nimic.
Poate cineva care stie italiana ar avea mai mult succes?

monalexa
29th October 2008, 19:15
Am gasit asta http://www.rtsi.ch/Tsi2/welcome.cfm#m2351, Intr-adevar pe TSI 2 va fii transmisa competitia. Incepe la 18.50 , asta inseamna la noi 19.50 daca nu ma insel. Vedeti si asta http://www.gttv.ro/Elvetia/ http://tv-online.all4fun.ro/TV-online-Elvetia/Wetter-Switzerland_1838.html http://www.gecotv.ro/posturi/56/Elvetia

cineva_cineva
29th October 2008, 19:28
Da.... insa nu gasim pe nicaieri online, aseara am cautat si eu o gramada, mi-am pierdut speranta, asteptam sa vedem pe youtube poate cate ceva

Mihai Cinpoeru
29th October 2008, 20:14
Am gasit asta http://www.rtsi.ch/Tsi2/welcome.cfm#m2351, Intr-adevar pe TSI 2 va fii transmisa competitia. Incepe la 18.50 , asta inseamna la noi 19.50 daca nu ma insel. Vedeti si asta http://www.gttv.ro/Elvetia/ http://tv-online.all4fun.ro/TV-online-Elvetia/Wetter-Switzerland_1838.html http://www.gecotv.ro/posturi/56/Elvetia

Cam atat am gasit si eu...din pacate nici unul nu are TSI, doar TSR...

Probabil vor aparea maine pe youtube din exercitii...macar atat sa vedem:D

mikeyy
29th October 2008, 21:11
Am inteles ca aici se poate vedea online: http://www.intv-inter.net/tv/programm/?channel=88
Mie nu-mi merge..voua?

mesteritza
29th October 2008, 21:12
la mine merge doar ca se comenteaza in ruseste cred :D si se vede destul de rau...dar de decat nimik e ok :)

mikeyy
29th October 2008, 21:14
Mie nu-mi merge deloc :((
Ne poti tine si pe noi la curent cu ce se intampla?

mesteritza
29th October 2008, 21:18
o sa incerc...dar se vede destul dar nu inteleg ce vb si nici ce scrie in dreptul gimnastilor. a fost un francez la cal care a ratat...fetele cred ca sunt la sarituri...dar deocamdata se incalzesc.

mikeyy
29th October 2008, 21:19
Pai nu ce se comenteaza....ci ce fac ai nostri atunci cand vor concura

mikeyy
29th October 2008, 21:21
Ole...imi merge si mie, dar cu interuperi...oricum decat nimic, e bine si asa :)

A fost Flavius la sol...din cate am reusit sa vad, nu a ratat...a fost oki

mesteritza
29th October 2008, 21:31
l-am vazut in reluare pe german(Hambuchen) la sol a fost destul de ezitant... Se pare ca pe langa Sandra mai este si Daniel Popescu. Cred ca el a fost la sol..din pacate mi s-a intrerupt in timpul exercitiului la sol :( Am reusit totusi sa vad 3 diagonale la care a fost foarte sigur...din punct de vedere al dificultatii nu pot sa va spun cum a fost( eu sunt varza la elemente:D)

mesteritza
29th October 2008, 21:32
era flavius mie mi se parea ca e popescu..:D

mikeyy
29th October 2008, 21:33
Dac ar vorbi mai putin comentatorii am putea auzi crainicul salii care vb in engleza.

mikeyy
29th October 2008, 21:42
A ratat micuta Doufornet la paralele...se zvonea ca va face un exercitiu din 7.4 la paralele....
Se pregateste Sandra la sarituri...urmeaza...
a sarit....dar nu prea mi-a semanat a Yurchenko ce a sarit, dar a avut aterizare buna

Flavius la cal...super exercitiu, bine facut!!!

Chusovitina la sarituri...o aterizare f buna

mesteritza
29th October 2008, 21:54
urmeaza sandra :) asa cred..am vazut-o in fundal

bravo sandra:great: a avut o saritura destul de buna..doar un pas la aterizare:D

sandra a luat doar 14.00 la sarituri...

mikeyy
29th October 2008, 21:56
Nu pot...e groaznica calitatea.
Sandra nu cred ca a vut o saritura Yurchenko....cred ca a avut eva mai usor si de aceea a luat 14

Chusovitina a luat 15

mesteritza
29th October 2008, 22:06
Hambuchen a avut o saritura foarte buna acum...cat despre sandra...mie mi s-a parut ca totusi a fost yurchenko

Mihai Cinpoeru
29th October 2008, 22:11
Voi mai vedeti ceva?
Ca mie imi da imagini gri...nu inteleg nimic din ce se vede. E de la mine sau asa e si la voi?

mikeyy
29th October 2008, 22:13
Deocamdata mie inca mai imi merge..dar au fost momente cand imaginea era verde...e de la ei probabil

mesteritza
29th October 2008, 22:18
si mie imi merge dar se intrerupe destul de des

mesteritza
29th October 2008, 22:34
flavius e pe 7 dar din tabelul acela mi s-a parut ca are un aparat mai putin...voi ce ati inteles?

mikeyy
29th October 2008, 22:35
Eu nu am putut descifra situatia rezultatelor....

monalexa
29th October 2008, 22:38
nici eu :(

mikeyy
29th October 2008, 22:42
A sarit Flavius...bine..1-2 pasi

monalexa
29th October 2008, 22:45
Ksenia Afanasyeva a aterizat jos de tot... aproape in cap la barna

mikeyy
29th October 2008, 22:47
S-a accidentat o gimnasta..cred ca cea din brazilia..la aterizarea primei diagonale, unde a facut un 1080

monalexa
29th October 2008, 22:48
sandra la barna

mikeyy
29th October 2008, 22:50
Bravo Sandraa!!!
Un exercitiu mai usor, dar frumos...mici dezechilibrari, dar restul bine...coborare 900

monalexa
29th October 2008, 22:53
cine a luat 15.250? am auzit cand s-a anuntat nota asta

Mihai Cinpoeru
29th October 2008, 22:56
Cine a cazut in genunchi?

monalexa
29th October 2008, 22:58
Csusovitina o barna ft buna si sigura

Mihai Cinpoeru
29th October 2008, 22:59
Da, extraordinare aterizarile.
Cred ca a avut si dificultate maricica, va fi greu la Swiss Cup cu Chusovitina si Hambuechen la nemti...

monalexa
29th October 2008, 23:00
Sandra la barna 15.100

mikeyy
29th October 2008, 23:00
Csusovitina o barna ft buna si sigura

E un fenomen aceasta gimnasta....nu credeam ca va mai continua dupa JO, iar ea continua si inca la nivel inalt

monalexa
29th October 2008, 23:03
Cand vroiam sa zic ce exercitiu frumos are fata asta la sol... a si cazut in genunchi. Cine era?

mikeyy
29th October 2008, 23:10
Cand vroiam sa zic ce exercitiu frumos are fata asta la sol... a si cazut in genunchi. Cine era?

cred ca cea din Brazilia- Santos

monalexa
29th October 2008, 23:15
Koczi era pe 6 din cate am vazut dar el avea 3 aparate si inaintea lui erau si cu 4 aparate facute daca am vazut bine. In rotatia asta intra Sandra la sol.

ioanavol
29th October 2008, 23:18
acum am intrat si eu...dar nu-mi merge linkul, voi mai vedeti ceva?

mikeyy
29th October 2008, 23:19
acum am intrat si eu...dar nu-mi merge linkul, voi mai vedeti ceva?

Da, merge link-ul
Nici mie nu mi-a mers la inceput..dar i-am dat de multe ori refresh si apoi si-a dat drumul

ioanavol
29th October 2008, 23:20
vaaaad! se intrerupe des, dar vad:)

mikeyy
29th October 2008, 23:24
Cum s-a descurcat Sandra la penultima diagonala...caci chiar atunci mi s-0a blocat???
In rest a fost super...imi era dor de solul ei

ioanavol
29th October 2008, 23:24
am vazut doar prima diagonala a Sandrei si reluarea cu iesirea ei din covor:(:(

Mihai Cinpoeru
29th October 2008, 23:25
Offf...pe cand mi-a revenit imaginea s-a terminat exercitiul...ma dau batut:))

monalexa
29th October 2008, 23:25
Ce-am vazut eu pana acum... Flavius avea a doua nota la sarituri: 15.750
Sandra era pe 6 insa doar Chusovitina era inaintea ei cu 2 aparate la fel ca Sandra; Chusovitina avea : VT 15.000 si BB 14.500 iar Sandra VT 14.000 si BB 15.100
Exercitiul Sandrei la sol a fost bun avand in vedere ca si-a usurat a treia linie... a patra linie n-am prea vazut-o (tot ceva 2 suruburi legate avea) doar aterizarea care a fost buna, iar la a patra linie a iesit din covor.

ioanavol
29th October 2008, 23:26
bine ca am vazut fiecare altceva...impreuna reconstituim tot ex:D

monalexa
29th October 2008, 23:35
La Chusovitina am vazut doar 3 diagonale bine aterizate... nu stiu daca a avut mai multe ca mi s-a blocat pe final... un dublu intins, tzukahara echer si tzukahara grupat

Lia Parolari e la sol?

a cazut la a treia diagonala, dupa o tzukahara grupat si un surub 900

mikeyy
29th October 2008, 23:41
Sandra s-a prezentat frumos...ma bucur mult ca e in forma. Se tine de treaba si asta conteaza mult! Tot respectul!
Flavius si el s-a prezentat frumos, se vede ca si el s-a antrenat serios!

monalexa
29th October 2008, 23:45
Ksenia Afanasyeva - un exercitiu foarte bun la sol cu 4 diagonale solide

mikeyy
29th October 2008, 23:47
Ksenia Afanasyeva - un exercitiu foarte bun la sol cu 4 diagonale solide

Asa este...mi-a placut solul ei...si muzica a fost oki, i se potrivea.

monalexa
29th October 2008, 23:47
Flavius a avut vreo doua ezitari si o coborare foarte foarte joasa... in rest nu stiu ce dificultate ca nu ma pricep la paralele

monalexa
29th October 2008, 23:50
Sandra e pe primul loc dupa cele 3 aparate cu un punctaj de 44.300 (VT 14.000, BB 15.100, FX 15.200) urmata de Csusovitina carea a acumulat 44.000 (VT 15.000, BB 14.500, FX 14.500) iar pe 3 este chinezoaica. Flavius din cate am vazut era pe locul 3

mikeyy
29th October 2008, 23:51
S-a terminat...am vazut ca atunci cand aveau pauza publicitara tot spuneau ceva de Grand-Prix. Sa salvam linkul acesta , poate vor televiza si restul concursurilor.

monalexa
29th October 2008, 23:54
S-a terminat...am vazut ca atunci cand aveau pauza publicitara tot spuneau ceva de Grand-Prix. Sa salvam linkul acesta , poate vor televiza si restul concursurilor.

Doar 3 aparate au trebuit sa prezinte?

mikeyy
29th October 2008, 23:56
Doar 3 aparate au trebuit sa prezinte?

3 fetele si 4 baietii

cineva_cineva
30th October 2008, 00:14
off, mai oameni buni! Cand mai aflati cate ceva, mai anuntati si voi si pe mess, cand mai apare cate ceva nou, cei care mai aveti si alte id-uri pe mess, nu e greu sa dati un mass. Eu acum m-am trezit abia.. nu am vazut nimic... ce rau imi pare!!!!! Pana ma trezesc eu... de cateva ore nu am mai intrat pe forum si m-am speriat cand am vazut cate comentarii, mi-am dat seama ca am pierdut ceva important, asta e... Va rog mult sa mai anuntati si voi pe mess cand stiti ceva! Merci!

Mihai Cinpoeru
30th October 2008, 17:57
Foarte bine ca a castigat Sandra, ii da curaj si moral, si arata din nou ca este o invingatoare.

O victorie in fata unor gimnaste cu nume(unele) precum Chusovitina nu e putin...

G2000
30th October 2008, 20:22
Salut la toti, daca va intereseaza poze dinElvetia din concursul gimnastilor nostri le pot pune pe net sau daca vreti va povestesc....a fost superb...in sfarsit visul meu de al cunoaste pe Flavius s-a implinit....Sandra a castigat la individual, barna si sol, iar Flavius a iesit pe locul 5 la individual si primul la cal cu manere....AM TRAIT UN VIS SUPERB!!

Cata_RB
30th October 2008, 20:36
Bine ai venit, Geanina!!! :) Ma bucur pentru tine ca ai avut ocazia sa ii vezi, si eu imi doresc foarte mult.
Sigur ca ne intereseaza, poze, relatari, dupa cum cred ca ai citit aici nu s-a vazut mai nimic si nici in presa nu au aparut informatii sau filmulete. Asteptam cu nerabdare si iti multumim! ;)

mikeyy
30th October 2008, 20:38
Bine ai venit, Geanina!!!!!
Daca nu e un deranj prea mare, cred ca la toti ne-ar face placere sa vedem poze si sa citim relatari de la fata locului!
Ma bucur ca ti-ai implinit un vis si ca l-ai cunoscut pe Flavius! :ok:

G2000
30th October 2008, 20:47
Promit ca in cel mai scurt timp o sa fac pagina de net unde sa pun tot ...duminica merg in zurich...imi doresc sa il revad....imi doresc sa retraiesc visul...cand a facut saritura eram atat de aproape de el....apropo o intrebare....el intra pe acest site si cu ce nume??? mi-ar placea atat de mult sa ii scriu...

Mihai Cinpoeru
30th October 2008, 21:50
Bine ai venit, Geanina!

Foarte frumos ca ai reusit sa fi acolo, si eu imi doresc mult sa ajung la o competitie de gimnastica, si cred ca o voi face in curand.
Ai mers pana in Elvetia special pentru asta sau locuiesti acolo?

crisloregym
30th October 2008, 21:54
Bine ai venit, Geanina!!!1 Ce frumos ca ai fost acolo!!!! cum ti s-au parut ai nostri?

G2000
30th October 2008, 22:39
Am o surpriza pentru voi....cateva foto cu Flavius in gimnasti si antrenori...restul va veni curand...

G2000
30th October 2008, 22:41
a fost superb....a fost un vis....care as fi vrut sa nu se termine niciodata...momente de neuitat...lacrimi de bucurie....apropo am si autograful lui.....:)

monalexa
30th October 2008, 22:51
Am o surpriza pentru voi....cateva foto cu Flavius in gimnasti si antrenori...restul va veni curand...

Bine ai venit Geanina! Si unde gasim pozele de la Swiss Cup?

G2000
30th October 2008, 23:07
nu era Swiss Cap, dar Memorial Gander....Swiss cap unde face pereche cu sandra e Duminica....in Zurich....pozele le-am pus in rubrica gimnasti si antrenori...unde am creat threadul Flavius Koczi...ne auzim maine...acum eu merg sa dorm...si sa visez acele momente magice

monalexa
30th October 2008, 23:51
nu era Swiss Cap, dar Memorial Gander....Swiss cap unde face pereche cu sandra e Duminica....in Zurich....pozele le-am pus in rubrica gimnasti si antrenori...unde am creat threadul Flavius Koczi...ne auzim maine...acum eu merg sa dorm...si sa visez acele momente magice

Memorial Gander vroiam sa zic, scuze :))

mikeyy
30th October 2008, 23:55
Multumim....citind ceea ce povestesti, imi amintesc si eu de momentul cand le-am intalnit pe fete in vara....e extraordinar sa-i intalnesti si sa vorbesti cu ei!

Daca vorbesti duminica cu Flavius...sa-i spui ca forumul ii transmite salutari si ca ii uram mult succes.

cineva_cineva
31st October 2008, 00:11
Auziti? Vorbeam cu Geanina si ii spuneam ca ar fi bine sa o numim reporter special de la fata locului pentru duminica, asa cum avem obiceiul, ce ziceti, sunteti de acord? Deci, Geanina, in mod oficial, reporter special.Sunteti de acord cu mine? Votati?

Cata_RB
31st October 2008, 00:39
Eu sunt de acord, chiar ma gandeam si eu la asta :D
Si din cate stiu si Mia cel putin e la Deva la nationale acum...cel putin 2 reporteri! :)

mikeyy
31st October 2008, 00:41
Da, va fi un weekend plin...concursuri atat pe plan national cat si international :D

cineva_cineva
31st October 2008, 01:46
daaaa, asa e... pai.. avem de-a reporteri... pacat ca fara diploma, dar se pare ca cei cu diploma... nu ne avantajeaza asa bine pe noi, si... daca suntem nemultumiti de ei, incet, incet, ne gasim reporteri printre noi, frumos e ca apar reporteri noi... Apropo, daca aflati cevadespre concursul TopGym din Belgia, cine participa la el, stiuca se discuta despre asta, Mihai s anu ma bati ca am scris aici, dar... nu stiuudne sa scriu, sa ma anuntati si pe mine, ca incerc eu sa aflu cand este, daca o sa fie cineva de la noi. Am reporteri pregatiti de atac acolo!

mikeyy
31st October 2008, 02:11
TopGym nu e in Franta?

cineva_cineva
31st October 2008, 02:43
Mie mi-a zis o fata din Belgia care a fost gimnasta la clubul care organizeaza concursul asta, sau ce e... ca ea e acolo... deci.. inseamna ca e in Belgia, ne mai interesam...

cineva_cineva
31st October 2008, 02:48
Se pare ca TopGym se organizeaza in Charleroi, un orasel din Belgia, nu foarte departe de Bruxelles. Anul acesta se pare ca va fi intre 29 si 30 noiembrie. Sa stam cu ochii pe anunturi sa vedem cine va participa de la noi! Eu imi trimit de asemeni reporterii la treaba!

Cata_RB
31st October 2008, 02:54
http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/izbasa-triumfatoare-la-memorialul-gander-3396452

Noi stiam deja, dar e bine ca apare si in presa. Si au scris si ce vroia Mihai, ca anul trecut Fravius si Stela au castigat Swiss Cup :P

cineva_cineva
31st October 2008, 03:13
De la Sri Ea de pe gymbox: video de la competitie: http://www.freewebs.com/intermeets2/2008arthurgander.htm

ancaqwe
31st October 2008, 09:59
Merci mult pentru toate stirile si filmuletele! Abia astept sa vad ce se intampla in weekend, la nationalele de junioare!
Bafta Ramona pentru fetitele tale!
tare rau imi pare ca nu am cum sa ajung, dar era prea departe... Si nu stiu de ce nu ii trece raceala lui fimea, acum suntem in a 3-a saptamana :(((

mesteritza
31st October 2008, 10:54
ms pt filmulete :) Am fost un pic surprinsa ca Sandra nu a facut la barna coborarea ei obisnuita...oare a renuntat la triplu surub sau doar aici nu a vrut sa se complice?

mikeyy
31st October 2008, 11:45
Multumesc pt filmulete!, Ce super e sa le vezi la o calitate buna! :)

Cata_RB
31st October 2008, 13:34
Multumesc si eu, chiar e foarte buna calitatea! :D
Ce a sarit Sandra? Eu nu stiu sa numar suruburile...dupa nota cred ca a fost doar FTY.

mikeyy
31st October 2008, 13:50
Da, cred ca FTY...da nu stiu de ce a primit asa putin...un FTY are 5 plecare...pt ce sa-i scada 1 pct?

Cata_RB
31st October 2008, 14:16
Pai din DTY pierde de obicei 7-8 zecimi...acum a avut pasul la aterizare si departare de picioare in primul zbor, pe care in general nu o prea are. Poate de asta.

mikeyy
31st October 2008, 14:27
E bine ca pt Swiss Cup nu o sa aiba nevoie de saritura decat pt prima parte a concursului.

G2000
31st October 2008, 14:45
Salut la toti...nu stiu cat de bune sunt vestile pe care vi le dau...pt ca nu stiu unde reusiti sa vedeti programurile astea...eu nu le prea am cu calc....Il SWISS CAP va fi transmis de la ora 15.45 ora romaniei pe doua programe: SW zwei (germana) si TSI 2(italiana)...dar oricum eu am sa programez sa le inregistrez... credeti ma ca abia astept ziua de duminica sa vad concursul...sa traiesc fiecare miscare cu o mare emotie...

mikeyy
31st October 2008, 14:59
Oare programul rusesc care a transmis si memorialul Gander nu mai transmite si duminica - ca sa vedem si noi pe net?

G2000
1st November 2008, 20:58
Salut la toti din nou....asa cum am promis am reusit sa pun pe net cateva poze si filmate...nu sunt de calitate dar am incercat...poate maine in Zurich voi lasa emotia mai deoparte si voi face o buna treaba de reporter:)

Galeria foto o puteti gasi pe: http://www.hi5.com/friend/photos/displayUserAlbum.do?albumId=259858594&ownerId=356667314

saritura lui Flavius am reusit sa o pun pe http://www.youtube.com/watch?v=e7cL97Eu3rk

exerciutiul Sandrei la sol (doar ceea ce am reusit inregistra pt ca mi s-a terminat bateria) http://www.youtube.com/watch?v=CKt_tOJF7To

Daca si maine voi reusi sa vorbesc macar 2 sec cu Flavius stati linistiti ca ii voi transmite salutarile voastre, va fi primul lucru ce ii voi spune! (sper din tot sufletul sa reusesc)...
Eu oricum acasa voi inregistra concursul ca sa fiu sigura ca de data asta pozele si filmatele nu vor iesi atat de slabe.

p.s Am vazut o greseala in unul din mesajele mele....Flavius a iesit pe locul 4 si nu 5....Imi pare rau ca nu am verificat inainte daca am scris totul corect.... Ne auzim zilele urmatoare....HAIDE FLAVIUS!!!!!! HAIDE SANDRA!!! VA TIN PUMNII !!!

Andraf
2nd November 2008, 13:24
Se pare ca TopGym se organizeaza in Charleroi, un orasel din Belgia, nu foarte departe de Bruxelles. Anul acesta se pare ca va fi intre 29 si 30 noiembrie. Sa stam cu ochii pe anunturi sa vedem cine va participa de la noi! Eu imi trimit de asemeni reporterii la treaba!

Acum 3 saptamani am fost in delegatie cu serviciul intr-un satuc (Gosselies) aproape de Charleroi.
Stiati ca exista zboruri lowcost din Bucuresti chiar pe aeroportul din Charleroi?
Eu si colega mea am mers prin Bruxelles, nu ne avantajau zilele si orele de zbor din Bucuresti si Charleroi.
29-30 Noiembrie(sambata duminica) + 1 decembrie (luni zi nelucratoare), cred ca este interesant...
Tocmai m-am uitat la compania care are zboruri pe Charleroi zilele de zbor sunt marti, joi si sambata. Asadar nu se poate pleca luni, va dati seama ca probabil si gimnastii ar veni si pleca cu aceeasi cursa?
Plecat sambata 235 ron + sosit marti 290 ron, cu tot cu taxe...

cineva_cineva
2nd November 2008, 13:35
Of, Andra, ce informatii frumoase! Ce mi-ar place sa plec... dar... e cam greu la mine acum.. poate peste cativa ani, TopGym stiu ca e cam in fiecare an, asa ca...

cineva_cineva
2nd November 2008, 14:28
Ageanina2000 m-a rugat s ava anunt ca incepe concursul la ora 16 ora Romaniei, nu la 15 30 cum se stia. Incerc sa va tin la curent cu ce se intampla acolo, daca nu ii pica ei net-ul.

Cata_RB
2nd November 2008, 14:34
http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/izbasa-si-koczi-lupta-pe-20-000-s-3414238
Bafta!!! :)

mikeyy
2nd November 2008, 14:38
"Cele doua" :ras-plans:
Astia isi corecteaza articolele cand le publica?

mikeyy
2nd November 2008, 14:44
Reprezentantii nostri nu pleaca tocmai cu prima sansa. Hambuechen e intr-o forma extraordinara...parca e mai in forma decat la JO.
Nici Chusovitina nu a fost departe de Sandra la total....chiar a fost aproape.
Sa vedem ce va fi...le voi tine pumnii Sandrei si lui Flavius si sper din tot sufletul sa castige!!!!

cineva_cineva
2nd November 2008, 14:45
Cred ca au uitat sa corecteze... eh, asta e... A mai gasit cineva ceva online?

mikeyy
2nd November 2008, 14:47
Cred ca au uitat sa corecteze... eh, asta e... A mai gasit cineva ceva online?

Concursul va fi transmis pe programul SF2....eu sunt in cautari si de asemenea urmaresc toate sursele pe care le am...poate poate. Oricum daca exista pe undeva voi afla cu siguranta...de obicei tot cu catev minute sa inceapa aflu :ok:

Cata_RB
2nd November 2008, 14:50
Vai, n-am observat greseala :ras-plans:
Asa-i, nu o sa fie usor, au adversari foarte tari din partea Germaniei.

G2000
2nd November 2008, 15:40
ciao...la toti..daca va intereseaza pe yahoo transmit cu camera web ceea ce se vede la tv... calitatea nu e cine stie ce, dar e mai bine ca nimik...eu acum plec ma duc sa ii vad live...va tin la curent....pentru mai multe info vorbiti cu cineva_cineva

cineva_cineva
2nd November 2008, 16:39
Da, deci cum zicea Geanina, calitatea nu e super, e doar un web cam mic, dar.. se vede cat de cat, cine doreste sa vada concursul, trimiteti mesaj privat sau ma gasiti pe mess... repde ca incepe concursul acus! A! Nu am sunet

mikeyy
2nd November 2008, 16:59
Nu am gasit nicaieri unde sa se poata vedea online.
Ramane pe mess pe webcam-ul Geaninei....ii multumesc pe aceasta cale!
Cine mai doreste sa urmareasca sa lase aici un mesaj sau sa ne contacteze pe mess pe mine sau pe Amalia.

cineva_cineva
2nd November 2008, 17:01
A inceput!!!!! Vizionare placuta!

mikeyy
2nd November 2008, 17:04
China:
- ea a barna, el la paralele...ea a ratat coborarea

monalexa
2nd November 2008, 17:05
ariella a fost la paralele si a ratat?

cineva_cineva
2nd November 2008, 17:06
Imi pare ca da, asa zicea si Mihai

mikeyy
2nd November 2008, 17:07
Da Ariella kaslin a ratat paralelul...iar partenerul ei a fost la sarituri....

mikeyy
2nd November 2008, 17:21
Nu imi dau seama de clasamnet..vad ca sunt patru echipe deja notate. De cand a inceput transmisiunea eu m azut doar 2: China si Elvetia 1

Mihai Cinpoeru
2nd November 2008, 17:24
As vrea sa ma uit si eu, cum fac sa dau de voi?:D

cineva_cineva
2nd November 2008, 17:26
Sare Susovitina

cineva_cineva
2nd November 2008, 17:27
E la sol

cineva_cineva
2nd November 2008, 17:28
Aoleu, nu se poate... ce a patit???

monalexa
2nd November 2008, 17:28
iuuuuii... csusovitina s-a accidentat rau la sol

mikeyy
2nd November 2008, 17:28
Chusovitina accidentare..scoasa pe brate
cred ca e vorba de tendon...ea tot avea probleme inca dinainte de JO

monalexa
2nd November 2008, 17:39
Cine a fost la sol oare? Ksenia Afanasyeva? Partenerul ei a fost la sarituri

mikeyy
2nd November 2008, 17:44
Cine a fost la sol oare? Ksenia Afanasyeva? Partenerul ei a fost la sarituri

Eu nu am vazut...ca tocmai atunci mi-a cazut netu

monalexa
2nd November 2008, 17:48
Yasmin Zimmermann parca a fost la barna dar a ratat si partenerul ei la inele a facut un ex bun

ioanavol
2nd November 2008, 17:49
Acum 3 saptamani am fost in delegatie cu serviciul intr-un satuc (Gosselies) aproape de Charleroi.
Stiati ca exista zboruri lowcost din Bucuresti chiar pe aeroportul din Charleroi?
Eu si colega mea am mers prin Bruxelles, nu ne avantajau zilele si orele de zbor din Bucuresti si Charleroi.
29-30 Noiembrie(sambata duminica) + 1 decembrie (luni zi nelucratoare), cred ca este interesant...
Tocmai m-am uitat la compania care are zboruri pe Charleroi zilele de zbor sunt marti, joi si sambata. Asadar nu se poate pleca luni, va dati seama ca probabil si gimnastii ar veni si pleca cu aceeasi cursa?
Plecat sambata 235 ron + sosit marti 290 ron, cu tot cu taxe...

eu stiam ca exista zboruri low cost buc-charleroi, de vreo 2 ani...daca nu m-ati intrebat pe mine:D
multumesc mult ca mi-ati spus de concursul asta...acum stiu sigur ca Sandra va fi la Gym Gala din Gent pe 20dec, e pe site-ul lor (dupa mine mai interesanta decat TopGym), asa ca nu stiu cine ar veni la TopGym...ca nu prea avem pe nimeni la fete ca sa trimitem.

ioanavol
2nd November 2008, 17:50
Chusovitina accidentare..scoasa pe brate
cred ca e vorba de tendon...ea tot avea probleme inca dinainte de JO

:(

Hai Sandra si Flavius!

mikeyy
2nd November 2008, 17:51
Sandra la barna...foarte frumos....doar ca la iesire a facut doar 2 suruburi

monalexa
2nd November 2008, 17:51
Sandra un ex bun la barna fara mari dezechilibrari din cate am vazut dar parca n-a intors la coborare destul. Acum flavius la sol

cineva_cineva
2nd November 2008, 17:51
A fost Sandra l abarna.. acum e Flavius la sol

monalexa
2nd November 2008, 17:52
Bine Flavius

AuriB
2nd November 2008, 17:53
unde vedeti voi concursul?

monalexa
2nd November 2008, 17:55
pe webcam la geanina . ai id-ul ei de mess ?

AuriB
2nd November 2008, 17:55
nu, din pacate,dar ma multumesc si cu relatarile voastre sinteti foarte promti.multumasc.

mikeyy
2nd November 2008, 17:56
Auri intra pe mess ca sa-ti spun cum sa faci

Cata_RB
2nd November 2008, 17:57
Banuiesc ca nu a inteles nimeni notele, nu? :P

cineva_cineva
2nd November 2008, 18:00
Nu, eu nu am inteles... si ny cred ca se intelege de undeva... dar mi-a placut ca sandra era vesela... si zambareata

mikeyy
2nd November 2008, 18:03
Nu se poate citi nici notele si nici clasamentul......o sa le vedem cand apar pe site-ul lor.

mikeyy
2nd November 2008, 18:06
Am aflat cate ceva de Chusovitina.
Este vorba asa cum am crezut eu de tendonul ahilian.
Inca de ieri cand a participat in Campiuonatul german a acuzat dureri si nu a putut concura bine..iar azi s-a produs nefericirea.
Nu inteleg de ce a vrut sa riste :(

cineva_cineva
2nd November 2008, 18:12
Din clasament a inteles cineva ceva?

AuriB
2nd November 2008, 18:13
deci nici voi nu a-ti vazut notele!ce pacat

mikeyy
2nd November 2008, 18:22
Ce ratare urata a avut Ariella Kaslin...bine ca nu a patit ceva grav

ioanavol
2nd November 2008, 18:30
Asta-i tot ce apare pe site-ul lor, totalul -a doua runda

1. Germania 59.625
2. Rusia 59.000
3. Elvetia I 58.800
4. Elvetia II 58.600
5. Romania 58.275
6. China 58.100
7. Coreea 58.050
8. Bielorusia 57.200
9. Franta 57.150
10. Italia 57.150
11. Brazilia 56.850
12. Olanda 53.075

Mihai Cinpoeru
2nd November 2008, 18:31
Exceptionala Sandra!
Si Flavius la fel, eu cred ca avem sanse la victorie.

busumary
2nd November 2008, 18:35
cate runde mai sunt?

mikeyy
2nd November 2008, 18:36
Doar locul 5? de ce oare ca nu au avut greseli...sper sa ajunga in finala

busumary
2nd November 2008, 18:37
aci erati mai,si eu comentam de una singura pe mess !!!!:P

Mihai Cinpoeru
2nd November 2008, 18:49
Mie mi s-au parut chiar foarte bune exercitiile.
Nu am urmarit chiar tot, doar pe ei. Nu stiti, s-a terminat sau cum e? Ca vad ca e gata pe astazi, mai este si maine sau cum?

monalexa
2nd November 2008, 18:50
eu nu inteleg nimic din premiere. Suntem pe 2?

Mihaela P
2nd November 2008, 18:52
1.China
2.Romania
3.Rusia

Mihai Cinpoeru
2nd November 2008, 18:52
Asa vad si eu, ca suntem pe 2.
Iar China pe 1?

Mihai Cinpoeru
2nd November 2008, 18:54
Mda, incredibil.
China nu a venit cu sportivi care au fost la Olimpiada, insa tot primul loc au fost. Va dati seama cati sportivi au...si de ce valoare.
Nu e rau nici locul 2, chiar daca puteam castiga.

busumary
2nd November 2008, 18:56
e bine si asa, zic eu

G2000
2nd November 2008, 19:08
Salut...acum am venit de la sala de concurs...din pacate nu am reusit sa vorbesc cu nici unul dintre ei chiar daca imi doream enorm... A fost frumos...Flavius a dat dovada ca e un adevarat campion....In prima runda am fost pe locul 11 pt ca Sandra a facut de doua ori acelasi exerciziu si a vost penalizata cu 4 puncte....In a 2 runda am urcat pe locul 5 fapt care ne-a permis sa intram in cele mai bune 8 tari. In a 3 runda am urcat pe locul 2 si asa am intrat in marea finala unde participau numai primele 4 echipe...Iar aici totul a inceput de la 0, adica faceau medie pt podium numai le doua note din faza asta. Flavius a facut doua sarituri exceptionale sia obtinut 16.150 iar despre Sandra a obtin 14. 900 sau ceva de genul asta dar nu a fost suficient sa depasim chinezii... Oricum multe felicitari FLAVIUS si SANDRA!!! Doua concursuri in 5 zile, nu e atat de usor cum pare...

cat despre voi...ati reusit sa vedeti ceva??? eu numai marti seara voi reusi sa pun pe net cate ceva...numai marti merg acasa...

Cata_RB
2nd November 2008, 19:21
Da, am uitat ca la inceput fac cate 3 aparate, si Sandra nu are 2 sarituri. Dar nu inteleg, in ultima runda cate aparate faceau? O fi ratat Sandra la barna/sol, la ce a luat 14,900?

G2000
2nd November 2008, 19:24
Cate un aparat fiecare...sandra a facut solul ca de obicei, fara greseli dar nu foarte convingator, iar Flavius a luat nota cea mai mare...cu 2 sarituri de foarte mare valoare, aproape perfecte....nici eu nu am prea inteles prea multe pt ca ca de obicei aveam emotii mari....a fost un vis din acre nu vreau sa ma trezesc....imi pare rau ca nu am reusit sa vb cu flavius....

monalexa
2nd November 2008, 19:24
Banuiesc ca la sol... nu cred ca a facut altceva decat sol in runda finala. Multumim Geanina de informatii

G2000
2nd November 2008, 19:27
Am facut bine treaba mea de reporter special??? Pe yahoo ati reusit sa vedeti ceva...imi pare rau de calitatea imaginilor, dar promit ca cat mai curand pun pe net ceea ce am reusit sa fac in sala de concurs...

Cata_RB
2nd November 2008, 19:31
O fi avut probleme cu plecarea Sandra...ma rog, nu e asa important, sa nu se intample in concursurile majore :P
Multumim Geanina pentru tot, informatii, imagini live etc :floricica: Si ne bucuram ca ai avut ocazia sa-ti indeplinesti visul!

Si nu in ultimul rand bravo Flavius, la sarituri nu cred ca mai are ceva de demonstrat, si-a aratat valoarea, ma bucur ca a facut si un sol bun [eu atat am vazut], la JO fusese cam inconstant...sper sa continue pe panta ascendenta! Felicitari pentru amandoi!

mikeyy
2nd November 2008, 19:50
Multumim mult Geanina!!!!!!
Daca nu erai tu, noi nu aveam unde sa vedem concursul!

Mihai Cinpoeru
2nd November 2008, 19:57
Multumim Geanina si felicitari ca ai fost acolo si ca ai reusit sa vorbesti cu cine iti doreai. E un moment special cand participi la astfel de momente, stiu si eu cum a fost la Caravana Campionilor la Cluj, m-am simtit super. Sper sa mai ajung pe la competitii, sa le mai vad pe fete.:)

G2000
2nd November 2008, 20:27
Ma bucur ca v-am fost de ajutor...sper si la urmatoarele concursuri sa reusesc sa fac ceva....cat despre mine sunt un pic trista acum ca totul s-a terminat si nu am reusit sa vorbesc cu Flavius si Sandra....O seara placuta la voi...

miafangina
2nd November 2008, 23:25
Multumim frumos,Geanina.Ai fost grozava ca ai reusit sa aduci competitia si pentru forumisti;eu din pacate nu am putut intra atunci pe net,asa ca astept filmuletele tale,cind vei avea timp.

Nu fi trista,sunt tineri si vor mai concura,iar tu cu siguranta vei avea ocazia sa-i mai vezi "pe viu",la cit esti de pasionata!

mikeyy
3rd November 2008, 01:08
Chusovitina va fi operata de dimineata la tendonul ahilian...iar multe luni de acum inainte nu va avea voie sa se antreneze.
Tare imi e ca acesta e finalul carierei pt ea :(

La varsta ei nu poate sa-si permite pauza...ca sa fie in forma ea trebuie sa se antrenze zilnic. Nu stiu cum va reactiona din punct de vedere fizic dupa o pauza de cateva luni.

Cata_RB
3rd November 2008, 02:54
Eu zic ca sigur e final de cariera... Mare pacat, asa o gimnasta sa se retraga in asemenea conditii :(

ioanavol
3rd November 2008, 10:10
rezultate cupa Elvetiei:

1 CHN 31.250 (He Ning 15.250 / Lu Bo 16.000)
2 ROM 30.775 (Izbasa 14.650 / Koczi 16.125)
3 RUS 30.750 (Afanasyeva 15.150 / Devyatovski 15.600)
4 SUI 30.025 (Kaeslin 13.950 / Böschenstein 16.075)


deci Sandra aluat o nota ff mica la sol..:( pacat, puteau castiga cu usurinta.
Felicitari, Flavius pentru nota f buna!

rob_din
3rd November 2008, 10:27
Eu zic ca sigur e final de cariera... Mare pacat, asa o gimnasta sa se retraga in asemenea conditii :(

Tot raul spre bine, poate daca avea de gand sa continue se intampla ceva si mai rau. Totusi organismul isi arata varsta

cineva_cineva
3rd November 2008, 11:17
Da, Geanina, eu nu am reusit sa mai scriu nimic aseara, pentru ca mi-a picat net-ul... dupa ce toata dimineata m-am stresat ca sa pot vedea concursul asta, mi-a picat net-ul la al doilea aparat al romanilor, stiu doar ca... incepuse Sandra solul si apoi gata... nu a mai mers, dar trebuie sa punem aici un buchet maaaaaare de flori pentru Geanina, pentru tot ce a facut pentru noi, la noi in tara, au fost multi care si-ar fi dorit s avada concursul asta, si nu au putut, iar noi, cu ajutorul Geaninei am vazut concursul pe care altii si-ar fi dorit s ail vada pe o cale mai oficiala :) ce frumos e sa ai oameni si pe acolo!!! Multumim inca odata pentru tot! Si, desigur asteptam filmuletele atunci cand vei ajunge acasa! In alta ordine de idei, imi pare tare rau pentru Chusovitina, eu cand am vazut-o jos, pe sol... desi nu se vedea bine deloc, mi-am dat seama ca e ecva, si cand am vazut ca au venit sa o ia de acolo, offf, imi pare rau pentru ea, a participat la concursuri mari si... sa se accidenteze la acest concurs asa mic, si daca se zice ca a avut probleme, oare de ce a mai concurat? Dar Rob_din are dreptate, era mult mai rau pentrue a sa se fi accidentat la un concurs mare... Speram sa nu ramana cu repercursiuni mari, si daca nu o vom mai vedea in concursuri, speram sa auzim de bine de ea... Merita multe aprecieri pentru cat a luptat ea!

Mihai Cinpoeru
3rd November 2008, 21:08
Mare pacat pentru Chusovitina...o mare gimnasta, pacat ca se retrage dupa o competitie de o importanta mai mica decat cele la care a concurat, insa e exceptional ce a reusit in cariera.
Este de felicitat, si, poate totusi nu se va retrage, pentru ca stim ca e o mare luptatoare.

crisloregym
3rd November 2008, 21:43
Geanina, iti multumesc si eu, chiar daca nu am fost acasa s ama pot bucura de concurs...ma bucur ca ai fost acolo si ca i-ai revazut pe ai nostri:)

De Sandra scria Sri Ea pe gymworld ca a facut doar surub dublu la iesirea de pe barna si ca a avut doar Yourcenko simplu la sarituri, iar solul l-a avut si mai usurat decat la Arthur Gander.

Imi pare tare rau de Chuchovitina:( Mare pacat....sa fie accidentata asa, la un concurs atat de mic:( Dar sa speram ca va fi bine:)

Cata_RB
4th November 2008, 15:53
http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/izbasa-si-koczi-locul-doi-la-swiss-cup-3423553

G2000
8th November 2008, 23:46
Salut...asa cum v-am promis am pus pe youtube cateva filme cu Flavius Koczi si Sandra Izbasa din concursurile Memorial Gander 2008 si Swiss Cup 2008... Imi pare rau ca nu am reusit sa le pun mai repede insa am avut ceva probleme cu internetul... Oricum mai bine asa decat nika....

LINKS: http://www.youtube.com/watch?v=O2nzmfrKCkI
http://www.youtube.com/watch?v=Wz1qXF2Btck

sper sa reusesc cat mai repede sa incarc tot ce am pe calculator....sau unde pot incarca si mai repede video de mari dimensiuni???

cineva_cineva
8th November 2008, 23:59
Si aici am mai gasit cateva filmulete http://www.youtube.com/profile?user=Giulyx16&view=videos

G2000
9th November 2008, 16:34
Am reusit sa mai pun pe youtube cate ceva:

http://www.youtube.com/watch?v=DwaF7ie7-ms

miafangina
9th November 2008, 18:50
Geanina,de ce le-au premiat in fata podiumului?
Se vedea ca nici ele nu-nteleg prea bine ce-i de facut...ciudata festivitate.Cum a fost de fapt?

G2000
9th November 2008, 19:18
pentru ca erau cele mai bune la fiecare aparat...ar fi fost toate pe locul I....erau premii speciale.... mai jos e linkul pt premierea oficiala...

http://www.youtube.com/watch?v=hEuuQlCJTS4

G2000
9th November 2008, 22:38
aceasi chestie si la baieti... mai intai premierea celui mai bun gimnast la fiecare aparat si apoi premierea la concursul general.... Flavius a iesit primul la cal cu manere...

http://www.youtube.com/watch?v=QvwM1GBV4pI

miafangina
9th November 2008, 23:00
Multumesc mult,Geanina.
Am mai observat ceva,in timp ce vizionam filmuletele:la premierea fetelor a fost si Simona Pauca!sau n-am auzit eu bine?mi s-a parut ca a fost prezentata de crainicul salii.

mesteritza
14th November 2008, 10:26
Pentru cine vrea sa revada concursul in intregime filmat bine si fara intrerupei...sau pentru cei care nu au resusit sa vada concursul atunci, il gasitit aici:
http://www.gymnasticsbr.com/