PDA

View Full Version : TRANSFERURI - CINE PLEACA - CINE VINE - ZVONURI



Pages : [1] 2 3

EDMOND_
31st May 2004, 09:45
"Astfel, de unii jucatori sintem obligati sa ne despartim, pentru ca nu au valoare, iar altii s-au eliminat singuri. Cert este ca trebuie sa aducem citiva fotbalisti valorosi, altfel nu se poate“.

Aceasta este declaratia lui Rednic dupa meciul cu Steaua...

EDMOND_
31st May 2004, 23:26
Inter , multumim pentru stire..am intrat si eu pe forumul Rapidului >>>

"Mircea Rednic a obtinut semnatura atacantului rapidist Sabin Ilie. Se pare ca intelegerea a fost parafata in secret, cu cateva zile in urma, urmand ca probabil luni acesta sa semneze oficial un contract cu cei de la Craiova. Vom reveni cu detalii. "

Insa este o stire aparuta pe un forum al suporterilor rapidisti , nu stiu cat de credibila poate fi....

EDMOND_
1st June 2004, 01:59
Pe langa Buglea si Mc Breen , deja disponibilizati ...se pare ca Universitatea va renunta la inca trei patru fotbalisti...se pare ca acestia sunt portarul Tataru si jucatorii de camp Stanga , Craciunescu si Ungureanu.

EDMOND_
1st June 2004, 10:16
Pana la urma nu iese foc fara fum... surse apropiate clubului sustin ca Gane ,Sabin Ilie si Mutica sunt pe lista de transferuri a lui Mircea Rednic...

EDMOND_
1st June 2004, 13:32
De asemenea se pare ca golgeterul Jiului Petrosani ( practic cel mai important jucator ) are deja bagajele facute in directia Stiinta ( Gabriel Apetrei - atacant 22 ani ) transferul fiind aranjat de Staicu chiar inainte de venirea lui Rednic la Craiova!

EDMOND_
5th June 2004, 09:13
Gazeta de Sud :

"Se taie in carne vie
Printre jucatorii la care va renunta Mircea Rednic se numara: Mihai Tataru, Catalin Craciunescu, Ovidiu Stinga, Cristian Ungureanu, Romulus Miclea, Ovidiu Stoianof, in timp ce lui Mugur Bolohan si Ionut Lutu li se va propune micsorarea contractelor daca vor sa ramina. Unii dintre ei vor fi transferati definitiv, iar altii vor fi dati sub forma de impumut pentru ca antrenorii Universitatii sa-i poata urmari in meciuri oficiale. „Plesan si Bundea sint oamenii mei de baza in linia mediana si vor veni si alti fotbalisti pe acele posturi“, a explicat Rednic dispensarea de Stinga, in timp ce Lutu va primi un ultimatum. „Inaintea meciului cu Anderlecht, eu faceam drumuri la Craiova pentru Lutu, iar el tot promite ca se face baiat cuminte de un an si ceva. Daca el crede ca eu nu stiu ce viata duce, se insala si n-am sa-i mai tolerez nimic“, a spus Rednic despre atacantul de 29 de ani. "


Personal nu sunt de acord cu disponibilizarea lui Stoianof , un jucator tanar component al nationalei de juniori. Este adevarat ca a facut un meci prost cu Nationalul, dar aici toata echipa a jucat prost , inclusiv Guso. Si a fost singura sansa care i s-a dat. Poate este insa printre cei care vor fi imprumutati un sezon altei echipe...poate nici presa nu este la curent...

ady_azzuro
5th June 2004, 15:18
Ungureanu, Tataru si Stoianof nu trebuie sa plece pt ca sunt jucatori tineri care pot creste in valoare cu trecerea timpului! Bolohan poate sa plece, dar Lutu, nu! Lutu trebuie pastrat pt ca a aratat o atitudine pozitiva fata de culorile alb-abastre si isi imbunatateste evolutiile pe meci ce trece! :yeah:

Blue
7th June 2004, 01:47
Eu i-asi aduce pe urmatorii:
-Gane,S.Ilie si Vrajitoarea ca atacanti ,priviti cate goluri au inscris Sabin Ilie si Vrajitoarea in campionat.
-Neaparat adusi Ciuca si Velcovici de la FC Craiova
-Trica de la litex
-Gabi Popescu din Coreea
-Balace de la Poli
poate inca un strain

-nu trebuie pierdutzi Boroiban de la Armata si Bucur,N.Popescu,Oprea si Vulpescu de la Electro chiar daca poate nu vor face parte din lot anul asta, la fel Apetrei de la Jiul si Vintilescu de la Pandurii.

ago
7th June 2004, 09:38
Vrajitoarea din ce stiu eu si mi se pare ca si Balace sunt jucatorii lui nETOIU asa ca este foarte putin probabil sa vina la Universitatea.

Pacala
7th June 2004, 16:16
balace este jucatorul Craiovei nu al lui netoiu

Rednic incepe sa ma dezamageasca, azi mi-a lasat un gust amar cand am auzit de primul transfer al Universitatii, M.Ilie, se preferea aducerea unor ciurucuri fara nici o valoare, tipul vazand ca nu-si gaseste echipa prin Craiova sau in jur, Arges ceva, s-a dus la Onesti ,Bacau si Onesti unde a fost rezerva la toate cele trei, a inscris doua goluri tot anul, in meciul cu national
daca isi inchipui cineva ca luam titlul cu atacanti ca M.Ilie, este inconstient sau de-a dreptul prost

Pacala
7th June 2004, 16:26
:o: vrajitoarea este la cutite cu netoiu.

Pai cum sa nu-ti vina scarba cand vezi de deciii aberante se iau la acest club, parca toti innebunesc.Cum sa iei un jucator care a fost tot timpul rezerve la echipe de dpoi lei
si sa ignori jucatori valorosi.
Auzisem ca rednic se interesase la timisoara de cine credeti, de silvasan? :o: :o: nu de balace, el se uita la cazatura aia de silvasan.
Deci Rednic stramba de nas la Lutu dar il prefera pe M.Ilie.Sint gfata sa pariez cu oricine si pe oricat ca M.Ilie va fi un balast pentru echipa si o panorama
uite pe cine aduc ei ...ridicol,....penibil
daca Rednic incepe asa.....

inter
7th June 2004, 16:37
..... o sa isi termine rapid bruma de simpatie acumulata!

EDMOND_
7th June 2004, 17:06
..... o sa isi termine rapid bruma de simpatie acumulata!


Nu cred , Inter. Importante o sa fie rezultatele. Daca o sa fie rezultate nu conteaza ce jucatori aduce. Nici mie nu-mi place transferul asta, nu stiu despre el decat ca a marcat golul de la Bistrita , prin care Otelul s-a calificat in cupa. Poate l-a luat Dinel doar asa , la ambitie sa-i faca in ciuda lui Cartu... Sau poate ca Rednic considera ca ar fi o rezerva buna pentru posturile de atacanti. Nu stiu si sincer nu-mi fac probleme. Perioada de transferari abia a inceput.

corinutza_88
7th June 2004, 19:31
cine e M.Ilie ,nam auzit de el!!!!!!!!!!!
dar cica Rednic ar fi negociat cu Gane si cu Sabin ILie!
nu stiu sigur,dar parca si de Vrajitoarea am auzit ceva!!!

Blue
8th June 2004, 01:47
m.ilie? este neica nimeni

cine pleaca daca vine popescu? pai toti in frunte cu plesan.
Parca vad ca vrea sa-si aduca pretinul dan petrescu antrenor sau va face manevre cu jucatorii ca sa-l dea afara pe rednic si probabil si pe badea. se destrama clubul daca vine iuda

EDMOND_
8th June 2004, 02:59
Mircea Ilie este un jucator pe care Rednic il cunoaste foarte bine , avandu-l elev in perioada in care a antrenat la Bacau. Jucatorul a fost urmarit si de Cartu care a vrut sa-l aduca sub comanda sa cand a antrenat la Craiova... a reusit acest lucru abia acum cand antreneaza Galatiul...
A venit la Craiova din postura de jucator liber de contract. A semnat pe doi ani cu optiune de prelungire cu inca unul.

" Mircea Catalin Ilie s-a nascut in Craiova, la 20 martie 1977. A jucat in Divizia A la Dinamo, FC Onesti, FCM Bacau si Otelul Galati, totalizind 60 de partide si 12 goluri marcate.Mircea Ilie a terminat junioratul la Universitatea la grupa antrenorului Aurica Beldeanu, fiind campion national in 1995. A facut parte dintr-o generatie remarcabila, avindu-i coechipieri pe Eugen Trica, Robert Vancea, Cornel Frasineanu, sau Costel Nica. Desi a ajuns la un moment dat in curtea lui Dinamo, a apucat doar sa debuteze in Divizia A pentru formatia din „Stefan cel Mare“, dar s-a pierdut apoi, fiind „recuperat“ de antrenorul craiovean Emil Vladut la FC Onesti, unde a completat o alta „legiune olteana“, din care faceau parte Birsan, Iriza, Goiceanu si Dudita. La dorinta lui Mircea Rednic, Mircea Ilie a fost transferat la FCM Bacau, dar n-a mai rezistat nici acolo mult timp dupa plecarea „Puriului“, intorcindu-se la Onesti.
Sorin Cirtu, care il stia din perioada junioratului la Craiova, l-a adus la Galati in iarna trecuta, Mircea Ilie inscriind in retur patru goluri, iar in finala cu Dinamo a evoluat in ultimele 20 de minute. "

Interviu: Gazeta de Sud

"- Mircea, te-ai intors acasa ?
- Intr-adevar, astazi (ieri- n.r.) mi s-a implinit un vis: sa semnez pentru echipa mea de suflet. Sint nascut aici, am jucat la Universitatea Craiova pina am terminat junioratul, dar n-au avut atunci nevoie de mine si a trebuit sa plec. Dar eu zic ca e mai bine mai tirziu decit niciodata sa joci unde iti doresti.
- Ce ti-ai dorit mai mult, sa cistigi Cupa sau sa vii la Craiova?
- Este normal sa-mi doresc sa cistig o competitie asa de importanta cum este Cupa Romaniei, dat fiind faptul ca ar fi fost si primul trofeu din cariera mea, dar parca tot mai important este sa stiu ca voi juca in viitor la Universitatea Craiova.
- Care a fost contributia lui Mircea Rednic la venirea ta?
- Intoarcerea mea la Craiova i se datoreaza suta la suta lui Mircea Rednic. Am lucrat cu dinsul cind eram la FCM Bacau si pot spune ca m-a relansat in fotbal. Mi-a spus ca are incredere in mine si vrea sa faca performanta la Craiova, dar nici nu mai trebuia sa-mi aduca vreun argument, pentru ca oricum eram hotarit sa vin.
- L-ai tradat pe Sorin Cirtu dupa ce a calificat Otelul in Cupa UEFA?
- Nu l-am tradat, deoarece are destui jucatori de valoare la Galati si o sa faca treaba buna in continuare. Ii datorez multe si lui nea Sorin, dar nu puteam sa refuz Craiova. De fapt, chiar Sorin Cirtu a vrut sa ma readuca acasa, ultima data cind a fost antrenor aici.
- Ai mai vrea sa vina cineva de la Otelul dupa tine?
- I-as lua pe Calin si pe Nanu, pentru ca sint tot olteni de-ai nostri si am face treaba buna impreuna.
- Ce-ti propui in viitorul sezon cu Universitatea ?
- Eu sper sa ne batem pentru un loc cit mai sus, iar in plan personal voi incerca sa marchez cel putin zece goluri. "

Blue
8th June 2004, 03:40
copy-paste la infinit... adevaraul este ca m ilie asta nu a fost niciodata in viata lui titluar, nici macar la echipa de tineret a Universitatii craiova nu era titular
asta au luat conducatorii craiovei ...cu asta vor ei sa castige titlul :D

Pacala
8th June 2004, 08:55
eu n-am mai auzit vorbindu-se de Vrajitoarea sau Balace, aud ca vine pe Silvasan , ba Romeo stancu, ca il vor pe paleacu desi Galdean a fost cel mai bun si are cele mai multe goluri la Alba Iulia. Sabin Ilie nu stiu daca ii da drumul rapidul.
Am si eu o nedumerire, daca pleaca staicu, Rednic si Badea care declara ca se duc la Bucuresti sa aduca jucatori buni, in numele cui negociaza?
deci vorbesc cu jucatorul respectiv si ii spun ce? vino ba ca iti da bani sulea spataru?

nemuritor
8th June 2004, 16:55
trica nu mai vine
oare cine mai vine dupa acest scandal, nu cumva de asta face staicu acest circ, ca sa sperie jucatorii si sa nu dea bani pe ei? si pe urma va zice ca Badea si Rednic sint de vina ca nu au putut sa-i convinga dar cine o fi nebunul sa se transfereze la noi acum

EDMOND_
8th June 2004, 17:22
Pana acum nu a fost nici o clipa adus in discutie numele lui Trica. Exista niste zvonuri in aceasta seara in Craiova ca ar pleca Guso ( in Israel ) si Daouda ( in Franta ). Daca acest lucru este adevarat inseamna ca este adevarat , Staicu renunta la echipa, Sunt vreo cinci fotbalisti care au clauza in contracte ca daca Staicu se retrage de la echipa vor deveni jucatori liberi de contract. Printre ei si cei doi.

nemuritor
8th June 2004, 20:22
plesan a fost vandut la steaua
devine extrem de clar acum pentru ce a facut scandal staicu, ca sa-l vanda
pe plesan

EDMOND_
8th June 2004, 20:50
Nu am cum sa inteleg aceasta mutare. Poate dupa ce voi sti clar cine ramane actionar la echipa si ce jucator sunt adusi. Sau daca urmeaza si alte vanzari iar Staicu isi lichideaza afacerea ...asta cu fotbalul.

EDMOND_
8th June 2004, 22:06
In urma cu putin timp pe Realitatea TV s-a anuntat ca Plesan a plecat la Steaua contra a 1, 5 milioane si trei jucatori: Aliuta - 26 ani, Oprita 23 ani si Ogararu 24 ani

de asemenea Mircea Rednic si Pavel Badea s-au inteles cu Pascovici care a semnat un contract pe 3 ani cu UNIVERSITATEA

EDMOND_
9th June 2004, 07:54
Conform ultimelor informatii in afara lui Buglea si McBreen , inca patru jucatori vor fi disponibilizati : Tataru , Craciunescu , Stanga si Ungureanu. In functie de cei care vor veni este posibil sa se renunte si la alti jucatori.

- In situatia in care pleca Staicu este posibil sa paraseasca echipa si Gusso , Daouda , Bundea si Njock care au diverse oferte si o clauza in contract prin care se pot transfera daca Staicu renunta la finantarea echipei.

La capitolul veniri Jurnalul National da ca cert semnarea unui contract cu Sabin Ilie ( desi eu nu cred ) se asteapta in continuare hotararea lui Gane .... iar in zilele urmatoare se vor purta negocieri cu FC Craiova pentru transferul portarului Bornescu si atacantului Dina pe care Rednic i-a urmarit in mai multe jocuri si ii considera jucatori cu potential....

EDMOND_
9th June 2004, 19:46
DEocamdata transferul lui Plesan a cazut. Varianta oficiala este ca Becali a oferit in cele din urma doar 1 000 000 si trei jucatori , Staicu a spus ca nu discuta sub
1 500 000 si trei jucatori ( stabiliti impreuna cu Rednic si Badea ).Desi in principiu mai pot interveni schimbari pana maine la ora 12.00 se pare ca , practic Plesan ramane la Craiova .

Pana cand insa !? Pentru ca eu am o teorie. Staicu nu a dorit in nici un moment acest transfer , a vrut doar sa forteze mana impresarilor jucatorului si a vreunui club strain... Ramane de vazut.

EDMOND_
10th June 2004, 07:07
* In schimbul a 250 000 de dolari platiti intr-o singura transa , Sabin Ilie devine primul transfer important al Universitatii in acest sezon. La capatul a doua ore de negocieri Ilie si-a dat acordul sa joace la Craiova in urmatorii trei ani ( 80 000 in primul an , 90 000 in al doilea si 100 000 in al treilea. ) . Bine ai revenit acacasa, Sabin !

EDMOND_
11th June 2004, 00:25
* Desi a aparut ca o certitudine in presa sportiva , astazi nici jucatorul nici clubul craiovean nu au dorit sa confirme. Informatia a aparut si pe unul din site-urile rapidiste
www.forzarapid.ro,
Chiar daca nu a fost confirmata , nici unul din cluburile in cauza nu a infirmat-o.

* Sorin Cartu a prezentat o lista cu jucatorii pe care ii doreste, Printre ei si oltenii
Craciunescu , Rada , Stancu , Sava si Vrajitoarea.

Sorin
12th June 2004, 01:43
sint uluit de unele incercari ale condicerii Craiovei.
citesc prin ziare ca Sabin Ilie ar fi semnat dar asteapta semnatura lui Rednic, ce asteapta rednic
Nu inteleg de ce vrea staicu sa-l vanda pe Plesan cand va lua sigur mai mult pe el daca il mai tine. Chiar il uraste pe Mihaita atat de mult incat sa-i franga cariera vanzandu-l la rusi?pai acolo in 6 luni nu mai e fotbalist
nu stiu cum de au inghitit oficialii Craiovei faza cu Bosanceanu si pascovici. Patronul alora nu avea cum sa-i plateasca clauza de reziliere pentru ca nu e transfer international
Sa vina Gane si Sabin Ilie si sa tina jucatorii, cum sa nu-i plateasca lui Bundea salariu la nivelul celorlati titulari cand se stie foarte bine cate meciuri si cate goluri a dat?Bundea are dreptate 100%

horica
12th June 2004, 02:20
Deacord intru totul cu teoria ta Edmond in cazul lui Plesan.Pe de alta parte cred ca este mai bine asa,nu stiu daca Plesan avea puterea sa duca in spate povara unui 1,5 de dolari si a 3 jucatori care oricand puteau fi la nivelul lui...

EDMOND_
12th June 2004, 10:58
Clauza de reziliere pentru Bosanceanu a fost platita de un club din Cipru ( in consiliul de conducere al celor de la Farul este un cipriot ) iar jucatorul a fost " lasat" sa joace inca un sezon la Farul. Marinarii l-ar vinde , dar au cerut 300 000 : la acest pret oficialii craioveni au renuntat momentan la jucator ( acesta insa a declarat ca indiferent ce artificii s-au facut nu se mai intoarce la Farul ).

In acest moment exista tratative pentru Romeo Stancu , fostul junior craiovean , actualmente la Timisoara . Perioada de transferari este abia la inceput si ,ca de obicei , transferurile mai importante apar spre sfarsit...

Gane a semnat un precontract cu Universitatea prin care s-a angajat ca , in cazul in care nu semneaza alt contract in Elvetia Universitatea sa aiba prioritate la transfer.

EDMOND_
13th June 2004, 09:07
Conform Prosport in acest moment au fost reluate discutiile privind transferul jucatorului Buga de la Brasov , dorit insa si de Steaua sau Rapid.
Fotbalistul a declarat că ar fi onorat să joace pentru Universitatea Craiova. “Craiova e Craiova şi nu se compară cu Braşovul”, a declarat Buga pentru Prosport.

EDMOND_
14th June 2004, 07:21
Conform Gazetei Sporturilor , Mircea Rednic ar fi batut palma cu doi jucatori :
""Un atacant şi un mijlocaş de aici vor veni la pregătiri să-i văd. Ar mai fi încă un vîrf, dar vom apela la el doar dacă vom fi refuzaţi de Jerry Gane, care trebuie să ne dea un răspuns pînă sîmbătă", a spus Rednic.

EDMOND_
15th June 2004, 10:34
Se pare ca joi Rednic va reveni din vacanta insotit de cei trei jucatori. Se discuta in continuare cu mai muti jucatori din campionatul intern.
Ungureanu poate pleca la orice echipa care va plati 30 000 de dolari. Se vehiculeaza si o despartire de Miclea sau Bolohan .

EDMOND_
16th June 2004, 09:33
*Ieri s-ar fi hotarat despartirea de Mugur Bolohan , jucator venit in iarna ...a evoluat in 13 din cele 15 partide din retur inscriind un gol. Acesta nu am intra in vederile antrenorului pentru noul sezon. Va fi , probabil , inlocuit de un jucator belgian din cei contactati de Rednic in aceste zile.

* Tot ieri au avut loc discutii cu portarul divizionarei B FC Craiova , care se pare va semna un contract cu Universitatae in zilele urmatoare.

*Exista posibilitatea ca varful de atac Ungureanu , pus pe lista disponibilizatilor , sa nu mai fie vandut , ci doar imprumutat pentru un an la Pandurii Tg Jiu.

EDMOND_
17th June 2004, 16:14
* Se pare ca Gigi Becali are ambitia sa ia un jucator de la Craiova.... Dupa ce l-a ratat pe Plesan acum s-a orientat spre Daouda.... Dar nu-l vrea oricum..in acest moment ivorianul are o clauza de reziliere de 500 000 de dolari. Deoarece nu doreste sa plateasca clauza patronul Stelei se roaga zilnic pentru plecarea lui Staicu de la Craiova , situatie in care Daouda ar putea deveni jucator liber de contract.

Brimi2004
17th June 2004, 22:18
Becali vorbeste si el , mai mult asa sa fie pe prima pagina. Nu cred ca Daouda pleaca , iar daca o va face cred ca va pleca in Franta....

EDMOND_
18th June 2004, 10:39
Conform Gazetei sporturilor Universitatea Craiova ar fi facut o oferta fotbalistului
Erik Lincar , aflat la final de contract cu Panathinaikos. Aflat in vacanta fotbalistul a declarata ca va da un raspuns peste o saptamana , dupa ce va analiza si celelalte oferte pe care le are.

vane
18th June 2004, 13:00
"Rednic il vrea pe Erik Lincar
Una din tintele oltenilor o reprezinta mijlocasul lui Panathinaikos, Erik Lincar, care in ultimul sezon a fost imprumutat la Akratitos. Chiar daca "Puriul" a tinut secret interesul fata de aducerea fotbalistului, surse apropiate tehnicianului stiintei au confirmat discutiile purtate de acesta cu Lincar. Fostul stelist l-a anuntat pe Rednic ca, in cazul in care nu va intra in vederile lui Panathinaikos pentru sezonul urmator, este dispus sa revina in fotbalul romanesc."

Acest jucator chiar imi place... Nici n-a prea avut viata buna la Steaua, nu se "incadra" ! :evil:

EDMOND_
18th June 2004, 22:44
Prosport:

"Rednic îl vrea pe Lincar
Chiar dacă nu s-a întors din Belgia, tehnicianul Ştiinţei a negociat şi cu mijlocaşul lui Panathinaikos. Aflat ieri în Germania, antrenorul Mircea Rednic a anunţat că s-a înţeles cu toţi jucătorii cu care a tratat în această vară şi, începînd de astăzi, va demara tratativele cu cluburile de care aceştia aparţin. Una dintre ţintele oltenilor o reprezintă mijlocaşul lui Panathinaikos, Erik Lincar, care ultimul sezon a fost împrumutat la Akratitos. Chiar dacă Puriul a ţinut secret interesul faţă de aducerea fotbalistului în vîrstă de 26 de ani, surse apropiate tehnicianului Ştiinţei au confirmat discuţiile purtate de acesta cu Lincar. Fostul stelist l-a anunţat pe Puriu că, în cazul în care nu va intra în vederile lui Panathinaikos pentru sezonul următor, este dispus să revină în fotbalul românesc. “Acum apar tot felul de nume, dar este prea devreme să facem transferuri. Mai este o lună şi jumătate pînă începe campionatul, dar eu am primit garanţii de la mai mulţi jucători atît din campionatul intern, cît şi din străinătate. Ei îşi doresc să lucreze cu mine şi vor să facă treabă la Universitatea Craiova. Nu mai dăm nume, pentru că orice necunoscut pe care-l vrea Craiova ajunge să fie cotat la 200.000 de euro. Lincar este un fotbalist bun şi normal că ne-ar interesa”, a anunţat Rednic. Conducerea Ştiinţei speră să-l aducă pe fotbalistul lui Panathinaikos, pentru a acoperi golul lăsat la mijloc de o eventuală plecare a lui Mihăiţă Pleşan. “Dacă va pleca Pleşan, atunci Lincar ar fi înlocuitorul perfect. Are şi experienţă, şi cu siguranţă ar prinde echipa naţională, dacă ar veni la Craiova. Dacă Pleşan nu va părăsi Ştiinţa, atunci am avea cel mai puternic mijloc din România, mai ales că Mihăiţă poate juca şi mai ofensiv”, a declarat un oficial al echipei. De asemenea, Lincar este foarte bun prieten cu un alt mijlocaş al Universităţii, Zeno Bundea, cei doi ţinînd legătura săptămînal prin intermediul internetului"

ady_azzuro
19th June 2004, 16:49
Lincar e un jucator care evolueaza mai mult la inchidere. Avem nevoie de el, dar nu stiu cum sta cu pregatirea. Sa vedem poate il readuce Rednic pe linia de plutire.

EDMOND_
19th June 2004, 16:51
Staicu a revenit..duminica si luni are discutii cu Badea si Rednic cu privire la transferari... exista informatii ca este posibil sa avem surprize foarte placute in perioada care urmeaza. Deocamdata anumite ziare il dau ca cert pe Gane care ar trebui sa apara luni in Craiova sa definitiveze detaliile contractului ....
Pe de alta parte intr-un interviu dat ieri Rednic admite ca in urma discutiei pe care o va avea cu patronul echipei este posibil sa vina nu mai putin de zece jucatori !!!
Ar fi cea mai intensa campanie de transferari a clubului craiovean cel putin dupa revolutie ( daca nu punem la socoteala momentul preluarii echipei de catre Staicu! ).

EDMOND_
23rd June 2004, 01:40
In perioada urmatoare se anunta miscari interesante : Gane , Calin ( ultima oara la Otelul ) , belgianul Frederic Pierre , Dina si Bornescu de la FC Craiova sunt numai cativa din jucatorii care ar trebui sa apara la Universitatea in urmatoarele zile.

EDMOND_
24th June 2004, 08:41
Eugen Bastina ( Zimbru Chisinau) si Lucian Marinescu ( Academica Coimbra - Portugalia ) sunt doi dintre jucatorii care ar putea fi prezenti la reunirea lotului.
Impreuna cu Gane acestia alcatuiesc un nucleu de jucatori trecuti de 30 ani care ridica media de varsta a lotului ,pana in prezent una dintre cele mai scazute din divizia A.
Din vechiul lot pana in acest moment doar Stanga , Bolohan si Craciunescu sunt disponibilizati.

EDMOND_
25th June 2004, 21:53
Se pare ca s-a renuntat la Marinescu , iar Pierre ( mijlocasul belgian ) si Bostina sunt dati ca certi in cantonament incepand de duminica. Presedintele clubului Pavel Badea a lasat sa se inteleaga la antrenamentul de astazi ca intelegerea cu Gane ar fi perfectata. Chestionati asupra eventualelor transferuri Rednic a admis ca deocamdata nu s-a cheltuit nimic din banii alocati in acest scop , si ca acest lucru se va intampla probabil in perioada urmatoare.
Lotul pentru campionatul urmator va fi definitivat abia la terminarea turneului din Austria si este posibil sa fie modificari mari fata de distributia din campionatul recent incheiat.
La antrenamentul de ieri si la cel de azi dimineata au aparut o serie de jucatori noi :
.
Razvan Radu -atacant 1984 Dacia Mioveni atacant ( ex Gloria Bistrita )
Mircea Ilie -de la Otelul Galati
Raul Cojan (U.M.T)
Cojocaru,Lazarovici,Roman(Electro)
Iordache,Dananae(Resita)
Ion Marian (U.Craiova 1986-juniori)
Bogdan Buhusi (mijlocas dreapta 1979-Jiul Petrosani)
Milan Iovanovici(sarb)- nascut 1983 fundas central stanga -a jucat la Vaslui.

Cati oare vor mai veni si cati vor convinge ?

EDMOND_
26th June 2004, 00:02
Ultima aparitie , in aceasta dupa amiaza este Cristian Panin de la UTA , mijlocas de banda stanga , 26 de ani. Acesta este deocamdata in probe.

EDMOND_
26th June 2004, 16:32
= In aceasta dimineata Jerry Gane a semnat un contract pe doi ani cu Universitatea.
A efectuat deja primul antrenament.
= La antrenamentul de astazi a aparut un jucator nou , Frunza, veni in probe
probabil de la Vaslui.
= Ca o surpriza , in timpul antrenamentului si-a facut aparitia si Craioveanu , aflat in
vacanta in Romania.
= Conform unor surse din apropierea conducerii clubului maine va ajunge in Craiova si
belgianul Frederic Pierre care va ramane in probe pana la sfarsitul turneului austriac
Luni va veni la pregatiri si Bastina care deja a semnat un contract ,iar miercuri va
aparea un atacant brazilian aflat actualmente in Belgia.
= Se poarta in continuare negocieri cu trei patru jucatori romani din divizia A; chiar
daca a primit o oferta de marire a contractului din partea conducerii constantene
se pare ca Pascovici este foarte aproape de a deveni "oltean"

EDMOND_
28th June 2004, 09:56
S-a renuntat deja la o parte din jucatorii aflati in probe ( Cojan - UMT , Panin- UTA , Pisoiu...).
Au aparut insa doua nume noi , doi fundasi cu profil ofensiv care au jucat titulari la echipele de unde vin. Este vorba de:

Giani Liviu Negoita - 27 ani
Meciuri/goluri în Divizia A: 183-12
În sezonul 2003-2004:
- 27 de meciuri la Petrolul / toate ca titular
- 2430 de minute jucate
- 7 goluri

Aurelian Dumitru -27 an
Post: fundaş/mijlocaş dreapta
Meciuri/goluri în Divizia A: 84-3
În sezonul 2003-2004:
- 29 de meciuri la Poli AEK / 28 ca titular
- 2427 de minute jucate
- un gol

In acest moment situatia transferurilor la Universitatea ar fi urmatoarea:

Ionel Gane ( atacant 32 ani ) - a semnat un contract pe doi ani.
Razvan Radu ( atacant - 20 ani ) tratative , se antreneaza cu echipa.
Eugen Bastina ( mijlocas 31 ani ) a semnat sau semneaza astazi .
Sorin Frunza ( mijlocas 25 ani ) tratative , se antreneaza cu echipa.
Bogdan Buhusi ( mijlocas 25 ani ) tratative , se antreneaza cu echipa.
Liviu Negoita ( fundas stanga 27 ani ) posibil sa semneze astazi , de aseara
este in Craiova.
Frederic Pierre ( mijlocas 30 ani ) vine astazi , tratative , va fi in probe.
Aurelian Dumitru ( fundas dreapta 27 ani ) posibil sa semneze astazi , de aseara
este in Craiova.
Milan Iovanovici (fundas central 21 ani ) tratative , se antreneaza cu echipa
Cosmin Pascovici (fundas central 26 ani ) este in Craiova , negocieri cu Farul.
Mircea Ilie ( atacant 26 ani ) tratative , se antreneaza cu echipa.

Conducerea clubului a recunoscut ca se negociaza cu inca alti patru jucatori al caror nume nu a fost facut public din motive "obiective".

Ultras
28th June 2004, 12:27
Aurelian Dumitru este jucatorul Sportului Studentesc, fiind numai imprumutat la AEK Timisoara. El a participat la trialul organizat sambata in Regie. Asa ca discutiile vor fi dificile, ele trebuind sa fie purtate cu Siman :drak:

EDMOND_
28th June 2004, 12:58
Rednic a declarat ca se va intelege cu Siman. Nu cred insa ca este neaparat necesara aducerea lui, poate face parte din strategia lui Rednic de a avea dublate toate posturile. Sa vedem ce se mai intampla in zilele urmatoare.

Brimi2004
28th June 2004, 14:58
Aurelian Dumitru s-a antrenat astazi impreuna cu echipa ... si se pare ca are acceptul lui Siman sa participe la antrenamente.
Cosmin Pascovici s-a antrenat de unul singur pe terenul II din complexul "Ion Oblemenco fiind sub contract cu Farul.
La antrenamentul de astazi a aparut un sarb , Vladar.
De asemenea Gane si Bastina s-au antrenat normal.
.

EDMOND_
30th June 2004, 00:06
La antrenamentul din dupa amiaza asta a aparut o figura noua... G> Serban , fost junior al Universitatii ..anul trecut a evoluat in divizia B , la Jiul Petrosani...
Nu au fost prezenti din diferite motive Radu , Negoita, Pascovici...asta daca ma refer la jucatorii care sunt in Craiova in incercarea de a semna un contract ..de asemenea Njock.

EDMOND_
30th June 2004, 09:24
Sa vedem ce s-a mai intamplat ...

* Gane si Bastina sunt doua certitudini clare. Adica s-a perfectat intelegerea cu ei
si se antreneaza normal.
* S-a renuntat la Razvan Radu ( 20 de ani sub contract cu Gloria Bistrita ) si la Liviu
Negoita ( inca sub contract cu Petrolul pana in decembrie ) care a tot amanat
sosirea in Banie in asteptarea unui raspuns din strainatate.
* Sorin Frunza ( mijlocas 25 ani ) , Aurelian Dumitru ( fundas dreapta 27 ani ) ,
Bogdan Buhusi ( mijlocas 25 ani ) Milan Iovanovic ( fundas central 21 ani ) se an -
treneaza in continuare cu echipa fiind aproape de semnarea unui contract.
* Frederic Pierre a facut ieri vizita medicala ,a participat la antrenamentul de aseara,
a primit o oferta din partea Universitatii la care urmeaza sa dea un raspuns ; astazi
va pleca spre Belgia urmand sa se alature lotului la turneul din Austria , insa va
avea statut de jucator aflat in probe.
* Cosmin Pascovici ( fundas central 26 ani ) este in Craiova , dar nu se antreneaza
cu echipa fiind inca sub contract cu Farul. In zilele urmatoare va avea loc o intal-
nire intre patronii celor doua echipe si se va lamuri probabil situatia lui.
* Mircea Ilie ( atacant 26 de ani ) este aproape de o intelegere cu Universitatea.
* G. Serban ( fundas , Jiul Petrosani ) participa la antrenamente incepand de ieri.
* Prosport mentioneaza astazi numele lui Marius Pastor tot de la Petrolul , interna -
tional de tineret cu care s-ar purta tratative.

* Rednic s-a arata dispus sa-i imprumute la Pandurii Tg Jiu pe Ungureanu , Miclea si
Tataru : „Sint de acord sa-i las la Tirgu Jiu. Acolo este prietenul meu, Emil Sandoi
si vor fi aproape de noi, pentru a-i observa in continuare“,
* Jucatorul sarb Vladar Trickovic 19 ani va semna probabil un contract cu Universi-
tatea dar va fi , se pare , imprumutat la o alta echipa.

Pacala
30th June 2004, 17:26
De acord cu strategia lui Rednic de a avea fiecare post dublat dar trebuie favorizata si calitatea nu numai cantitatea. Pana acum in afara de 2-3 jucatori campania de achizitii a Universitatii din aceasta vara nu m-a impresionat de loc. Poate vom avea parte de ceva surprize mai tirziu. Sper in orice caz. Daca vrem sa cistigam campionatul anul acesta ne mai trebui inca 3-4 jucatori foarte buni, deja consacrati si alti tineri de perspectiva.
In felul acesta putem avea performante si continuitate in rezultate.
Dupa parerea mea in afara de transferurile certe ne mai trebuie acoperite urmatoarele posturi cu jucatori de valoare:
1 portar
2 fundasi
2 mijlocasi
1 atacant
Sa speram ca anul acesta campania de transferuri va fi mai fructuoasa ca in anii precedenti.

Brimi2004
1st July 2004, 20:01
Am auzit ca ar fi semnat Frunza si Buhusi.... pe forumul oficial al suporterilor se vorbeste destul de bine de primul care se pare ca este destul de tehnic....poate este vrun suporter moldovean care sa ne spuna cate ceva despre el , a jucat pe la vaslui ultima data....

Brimi2004
2nd July 2004, 22:16
Se pare ca Panin ( ultima data la UTA ) a revenit si a participat la antrenamentul din aceasta seara. Cred ca a fost rechemat de antrenor in urma plecarii lui Pascovici...

Kfty
5th July 2004, 09:32
In unele ziare de sambata sau duminica se spunea ceva de venirea lui Nita de la Rapid. Stirea confirma discutiile dintre Rednic si acesta dar nu era nimic oficial. Stie cineva ceva in plus???

EDMOND_
7th July 2004, 08:45
Nu cred ca va ajunge la Craiova...din cate stiu eu isi cauta echipa in Ucraina.....
Pana in prezent au semnat cu Stiinta doar trei jucatori: Gane , Bastina si Bogdan Buhusi ( mijlocas , 25 ani , venit de al Jiul Petrosani ), jucator care mie imi place foarte mult si pe care il consider un castig pentru echipa.
Se pregatesc in continuare cu echipa si sunt aproape de a semna un contract Aurelian Dumitru ( fundas 27 ani ) si Sorin Frunza ( mijlocas 25 ani ). De fapt cei doi vor face si deplasarea in turneul din Austria.
Tot in Austria vor mai fi trei patru jucatori straini care vor da probe la Universitatea.
Printre ei si belgianul Frederic Pierre , care a si facut vizita medicala cu echipa.
Mircea Ilie si sarbul Milan Iovanovic ( fundas central 21 de ani ) raman in Craiova si se vor antrena cu preparatorul fizic al Universitatii. Se trateaza in continuare cu alti trei jucatori din campionatul intern al caror nume nu a fost afcut cunoscut de conducerea Universitatii.

La capitolul plecari : Miclea si Ungureanu au fost se pare imprumutati pentru un an la Politehnica Iasi , respectiv Pandurii Tg. Jiu. S-a renuntat la Stanga si Bolohan.

Brimi2004
7th July 2004, 20:54
De ultima oara : Mihai Dascalescu ( Petrolul ) ar fi urcat in autocarul Universitatii si va face deplasarea in Austria ; se discuta semnarea unui contract pe trei ani.

Pacala
12th July 2004, 18:18
transferuri certe nu sint decat Bastina care nu e bun de nimic,Gane si brazilianul Rubenilson ..ala de 32 de ani.Atat.
Inca nu avem un fundas dreapta si nici mijlocas stanga bun

EDMOND_
13th July 2004, 18:13
Brazilianul este un jucator foarte bun , mie imi pare mai bun decat Gane....amandoi au o conditie fizica foarte buna....foarte bun mi se pare si Buhus venit de la Jiul....

Pancujunior
15th July 2004, 01:47
way ce penali sunteti!!! :)
e un articol pe libertetea.ro - cica rubenilson - achizitia voastra senzationala - a venit la craiova prin urmatoarea intamplare fericita:

Dupa ce a incheiat contractul cu Extremadura, echipa care nu l-a platit de sase luni, Rubenilson alerga intr-o zi pe strada si si-a auzit numele strigat. "Tot striga cineva dupa mine Rubi si cand m-am intors l-am vazut pe Rednic. Aveam vreo 20 de ani cand el era la Standard Liege. il admir enorm pentru ca m-a adus in Romania", a declarat Rubi. :D :D :D

asta da selectie - sa-ti iei la echipa oameni de pe strada :o: :o: :headbang: :headbang:

EDMOND_
15th July 2004, 10:07
Incearca si vezi-ti de treaba .....adica de amarata ta de echipa ..la felul in care jucati si va organizati fac pariu ca in acest an nu veti prinde nici locul patru.... citeste articolele despre Rapid si vei vedea ce atmosfera este in cadrul lotului... Din trei meciuri amicale ati avut patru jucatori eliminati de pe teren....Asteapta meciul direct dintre cele doua echipe si apoi dati cu parerea....

EDMOND_
16th July 2004, 10:42
Se pare ca Njock l-ar fi sunat pe Rednic ( dupa trei saptamani de absenta nemotivata) si l-ar fi anuntat ca va ajunge sambata la Craiova...a justificat prin faptul ca nu mai avea viza de sedere in Romania si a durat pana a rezolvat situatia....
Remarca mea este ca de la Munchen pana in Austria in localitatea unde s-a stabilit Stiinta sunt doar 200 de Km ...nu am observat ca Njock sa fi trecut pe acolo fie si intr-o vizita de cateva minute...
Reactia lui Rednic :"Jeremie ne cam ia de fraieri! A tot dat probe pe la mai multe cluburi, n-a reuşit să convingă pe nimeni, iar acum zice că n-a avut viză. Eu nu-l mai vreau la echipă, pentru că, dacă l-aş accepta, aş crea un precedent periculos. Dacă vom găsi unde să-l împrumutăm, o vom face imediat. Dacă nu, se va pregăti separat, pînă-i va ajunge pe ceilalţi din urmă", a spus antrenorul juveţilor. Pentru fiecare zi de întîrziere, Njock va fi amendat cu 500 de dolari. "

Pacala
16th July 2004, 16:40
transferurile lui dascalescu si mihalache au cazut

dragosblue
16th July 2004, 17:47
sa-l ia inapoi si la antrenament cu el :ciocan: . bineinteles, cu AMENDA corespunzatoare

Pacala
16th July 2004, 18:30
corect

Pacala
19th July 2004, 06:48
se aude ca vine iar Pierre care ne-a refuzat de 2 ori si Zyati care ne-a refuzat o data...am ajuns manta de ploaie pentru toti ratatii
in timpul asta li se pregatesc papucii lui Papura si Lutu , Rusine

inter
19th July 2004, 12:58
mda Zyati de dat in prportie de 99% la noi!

baden
19th July 2004, 13:12
staicu e un militian de clasa (III -a) ... nu cred ca da bani pe jucatori ... e suficient ca-l plateste pe rednic :)

Cameroun
19th July 2004, 21:17
Se pare ca Njock l-ar fi sunat pe Rednic ( dupa trei saptamani de absenta nemotivata) si l-ar fi anuntat ca va ajunge sambata la Craiova...a justificat prin faptul ca nu mai avea viza de sedere in Romania si a durat pana a rezolvat situatia....
Remarca mea este ca de la Munchen pana in Austria in localitatea unde s-a stabilit Stiinta sunt doar 200 de Km ...nu am observat ca Njock sa fi trecut pe acolo fie si intr-o vizita de cateva minute...
Reactia lui Rednic :"Jeremie ne cam ia de fraieri! A tot dat probe pe la mai multe cluburi, n-a reuşit să convingă pe nimeni, iar acum zice că n-a avut viză. Eu nu-l mai vreau la echipă, pentru că, dacă l-aş accepta, aş crea un precedent periculos. Dacă vom găsi unde să-l împrumutăm, o vom face imediat. Dacă nu, se va pregăti separat, pînă-i va ajunge pe ceilalţi din urmă", a spus antrenorul juveţilor. Pentru fiecare zi de întîrziere, Njock va fi amendat cu 500 de dolari. "

Excuse me for not writing in Romanian but I do not know your language. I can make out a few words due to my knowledge of French and Spanish. I am interested in learning more about the Cameroonian player Jeremie Njock who last season played for Universitatae Craiova. From what I can make out here, and in the news section of this site, Njock is not in training with Universitatae. Why is that? Have the two lesser known Cameroonian players, Bengondo and Bieme, been released by your club? Thank you for any information you can provide.

Do any of you know of an online translator which I could use to translate Romanian to English or French?

Excusez-moi pour ne pas écrire dans le roumain mais je ne sais pas votre langue. Je peux rendre dehors quelques mots dus à ma connaissance de français et d'espagnol. Je suis intéressé à apprendre plus au sujet du joueur camerounais Jeremie Njock qui la saison passée a joué pour Universitatae Craiova. De ce que je peux faire dehors ici, et dans la section de nouvelles de cet emplacement, Njock n'est pas dans la formation avec Universitatae. Pourquoi est-ce que c'est ? Les deux joueurs camerounais moins connus, Bengondo et Bieme, ont-ils été libérés par votre club ? Merci de n'importe quelles informations que vous pouvez fournir.

Y en a-t-il qui sait d'un traducteur en ligne que je pourrais utiliser pour traduire le roumain à anglais ou à français?

Pacala
19th July 2004, 23:40
Bienvenue chez nous, Cameron! :ok:
je ne sais pas ou est N`jock , je suis vraiemment decu...........
J'espèrais qu`il va devenir notre buteur , mais il un mauvais comportement ,toujour en retard, toujour mecontant de qqc..... :rolleyes:
De facon à éviter une mauvaise surprise, c`ést mieux pour lui de rentrer le plus vite possible .................
Pas la peine de l`attendre plus d`un mois .....
Pour lui, c'est son derniere chance.... moi, j'espere toujous

why you're so interested ? who are you man? Njock himself? :D
I don`t know what's happens with njock,why he's not here...he claims having problems with his passport ... :sleep:
Anyways,what do you want to tell you about Biemme et Bengondo? Anyways I'll answer you......
Biemme is too violent for a football player.... :ciocan: ...... I'm practically certain he's a butcher disguised as a football player :jerk: ...
Bengondo is the worst player I have ever seen :o:

je ne peux pas t'aider avec "un traducteur en ligne ..roumain-anglais ou roumain-français...... mais , anglais-francais , avec plaisir :)

Bye man :ok:

P.S.: ba, vedeti ca asta ... nu stiu cine o fi...poate chiar "ieremia" al nostru :D sau vreun bandit de impresar...pune tot felul de intrebari ciudate....vedeti ce spuneti
Intreba de aia doi.... ciudate intrbari...vrea sa stie ce vorbim pe aici...sa nu cumva sa-i dati ceva sa poate stii ce vorbim in romaneste
nu mai avem loc de toti smecherii si impresarii .....

Pacala
20th July 2004, 02:03
ia sa vedeti ce scrie un ziar camerunez , "Cameroon Tribune" :
articolul e la adresa asta
http://www.camfoot.com/article.php3?id_article=4834
.................................................. ........................................

Les Lions en club
Jérémie Njock, le sens du but
Le Camerounais a terminé parmi les meilleurs buteurs du championnat Roumain.

24 juin 2004 18 h 04 min Cameroon-Tribune

Un Jérémie peut en cacher un autre. On connaissait déjà Geremi Njitap qui n’est plus à présenter. Jérémie Njock, sociétaire de Universitatea Craiova (D1 Roumaine) comme le Lion Indomptable est également originaire de Bafoussam, sauf que, Njock, lui, est un redoutable attaquant. Grâce à ses prouesses individueles et ses talents de buteur, son club a terminé à la quatrième place, derrière le FC Dynamo Bucarest, FC Steaua Bucarest et AFC Rapid Bucarest.

Avec onze réalisations à son actif, Jérémie Njock est apparu tout au long de la saison, comme une terreur pour les défenseurs adverses. Résultat, non seulement les supporters de Universitatea ne jurent plus que par le nom du Camerounais, mais surtout plusieurs clubs européens sont aux trousses du Camerounais : le FC Toulouse, le FC Metz (France), Bochum (Allemagne), Malaga (Espagne) et le Celtic ( Ecosse) s’intéressent à l’international espoir camerounais. " J’aurais pu améliorer mon capital de buts. Mais, mon club a changé d’entraîneurs à quatre reprises ainsi que de système de jeu. Mais à chaque fois, j’ai pu tirer mon épingle du jeu ", a déclaré le dossard n° 7 de Universitatea.


Jeremie Njock, félicité après un but
Pourquoi le parton des Lions Indomptables, à la recherche d’un buteur, ne lui donnerait-il pas sa chance ? Si faire trembler les filets adverses, est un exercice qu’affectionne le premier buteur de Universitatea Craiova, il devrait logiquement enfiler la tunique verte des Lions Indomptables. Déjà, lors des derniers Jeux africains d’Abuja, c’est lui qui ouvre le score face aux Pharaons d’Egypte. Que dire de son passage à Al Arabi au Quatar, à Sttugart Kikers en Allemagne, où l’unique passion semblait être de marquer des buts ? Né le 12 mars 1980 à Bafoussam (92 Kg pour 1m 96) , Jeremie Njock a fait ses classes au Cameroun, à Lac Baleng, avant de faire les beaux jours de Aigle de Dschang et de Sosucam de Mbandjock.

..............
tipul sustine ca echipele astea sint interesate de el:le FC Toulouse, le FC Metz (France), Bochum (Allemagne), Malaga (Espagne) et le Celtic ( Ecosse)

autorul articolului, din ziarul Camerun Tribune se intreaba de ce nationala "Leilor neimblaziti" nu ii da o sansa?

Si e o franza care imi placu mie mult de tot: :)
Cica..... "cu 11 goluri marcate de-a lungul sezonului, Jeremie a fost teroarea apararilor adverse :D

Ma, asta cred ca fu chiar njock :)

Pacala
20th July 2004, 02:13
uitati ca si-a afisat cv-ul pe un site
http://www.foot-annonces.com/announcement.php?rub=1&annonce=10
de cv-ri pt fotbalisti din Franta:

Asta e cv-ul lui unde zice ca e liber de contract, FALS !
Atentie! Si-a afisat cv-ul inca din iarna


NJOCK Jérémie (free)????????????????

Born 12/03/1980 in BAFOOSAN/CAMEROON - 23 years - Nat CAMEROON - 1m 96/92kg.
Last club UNIVERSITATEA CRAIOVA/D1/ROMANIA.

Professional player career
Formation Centre SOSU CAMMBANDJOCK/CAMEROON -17 games/11 goals.
2000 : F.C STADE NYONNAIS/SWITZERLAND/D2 -9 games/7 goals.
2001 : AL ARABI SPORTS CLUB/QATAR/D1 - 23 games/14 goals.
2001/2002 : STUTTGARTER KIKERS/GERMAN/Bundesliga D2 - 9 games/4 goals.
2002/2003 : FC UTA/ROMANIA/D1 - 23 games/9 goals.
2003 : F.C UNIVERSITATEA CRAIOVA/ROMANIA/D1 till december - 12 games/ 7 goals.

Other
International Olimpic of CAMEROON Team - 4 games/1 goal - the best scorer in cameroon - Bronz medal in QATAR - Second best foreign player in ROMANIA (awarded by the Sport Journalist National Comitee). On 2002/2003 The firstdivision Championships. - Gold medal in the 8th edit ALL AFRICAN GAMES - AFRICAN CHAMPION with CAMEROON Team.

Assets
Very powerfull and quick forward - both footed, a good hearder, very dangerous in air in 16 m line, strong shooting - a fine dribling, good passing, good technic in movement :D - great eye for attacking options, tenacious.

Language
French - English basics - German -Spanish basics - Romanian basics.

Call 00 41 79 60 46 007

Pacala
20th July 2004, 02:25
ce-i drept a jucat la Sttutgarter Kickers dar f putin, apare in baza de date a nemtilor

http://www.soccer-galaxy.de/index_800.php?content=.%2Fregister%2Freg_sportler_ 800.php%3Fjs_check%3D0%26%26kat%3D230%26%26nat%3D% 26%26bst%3DN

imi dadu idei asta,
cam asa face ieremia, a cam stat cu gandul la plecat
o fi el leu dar nu alb-albastru.... din ala salbatic("neimblanzit") :)
Atat de Jeremie N"jock

Cameroun
20th July 2004, 05:15
Merci beaucoup Pacala! J'ai lu l'article concernant Njock dans la Tribune du Cameroun et me demandais ce qui était advenu de lui. Alors je suis allé à ces emplacement et scie qu'il n'était pas dans la formation avec son club. J'espère qu'il peut résoudre ses problèmes et retourner à Universitatae.

Je ne suis pas étonné au sujet de Biemme et de Bengondo mais étais curieux pour découvrir ce que les fanatiques en Roumanie ont pensé le baout elles. J'ai ma réponse! :D

Pacala
20th July 2004, 05:23
J'espère qu'il peut résoudre ses problèmes et retourner à Universitatea.
Moi aussi :)

Sa femme est allemande, et je crois qu'il reste beaucoup de temps près d'elle :drak: ...... les femmes :rolleyes:

Il risque sa carrière, en faisant trop de bêtises.C'est vraiment dommage parce qu'il a beaucoup de fans ici.
Et Université de Craiova est une equipe avec beaucoup beaucoup de fans.

:ok:

Pacala
20th July 2004, 06:17
ca la noi la nimeni, nu mai stii ce e zvon si ce e real

Lutu sustine ca are „contract pe viata“ cu Universitatea
„Nu stiu nimic despre vreo oferta“(gazeta de sud)

Badea si Rednic se contrazic in privinta lui Ziyati(idem)
Eu parca nu-l vreau pe ala mai ales ca a refuzat Craiova

EDMOND_
21st July 2004, 03:42
* Conform Prosport conducatorii clubului Universitatea s-ar afla in tratative cu International Pitesti pentru aducerea la Craiova a internaţionalului congolez Armel Mamouna Disney, unul din golgeterii diviziei B. Acesta ar urma sa-l inlocuiasca pe Njock care nu a ajuns nici astazi la Craiova.

" Simt că mi se potriveşte Craiova”

"După ce a declarat pentru ProSport că doreşte să joace la Ştiinţa, Armel Mamouna Disney se află cu un pas în Bănie.
Se poate spune că ţi-ai îndeplinit un vis dacă vei ajunge la Universitatea?
Armel Disney: Sigur, îmi place mult această echipă. Mulţi jucători îşi doresc să ajungă în capitală, dar simt că mie mi se potriveşte Craiova.
Ce ştii despre alb-albaştri?
Am urmărit la televizor multe dintre meciurile Universităţii şi îmi place stilul de joc. Nu cunosc fotbaliştii de acolo, însă n-am avut niciodată probleme de adaptare.
Suporterii olteni sînt cunoscuţi ca temperamentali...
Nu mă deranjează. Îmi doresc să evoluez pe un stadion plin, să înscriu goluri, iar suporterii să fie fericiţi."

* Ieri presedintele Pavel Badea a infirmat plecarile lui Papura si Lutu. De asemenea a afirmat ca Plesan nu va pleca pentru mai putin de trei milioane de dolari.

sorinl
22nd July 2004, 10:20
Brazilianul este un jucator foarte bun , mie imi pare mai bun decat Gane....amandoi au o conditie fizica foarte buna....foarte bun mi se pare si Buhus venit de la Jiul....


Edmond,sa dea domnul sa nu luati plasa cu rubenilson,dar...
in israel a avut doua cadente,ultima la macabi petach-tikva si nu la hapoel,asa cum s-a scris,si a evoluat doar 7 meciuri,fiind mai mereu accidentat.nu stiu de unde 6 luni in spania,cand in martie era inca in israel..
personal l-am considerat "brazilian de plaja", cu tehnica buna,dar fara o angajare corespunzatoare la efort,si cam labil psihic-nu suporta statutul de rezerva.

EDMOND_
22nd July 2004, 10:58
Posibil ! Sa asteptam insa campionatul , astia sunt jucatorii cu astia vom defila. Daca rezista o repriza si face treaba este ok , repriza cealalta intra Lutu..

EDMOND_
24th July 2004, 00:16
Milan Jovanovic fundas central stanga provenind de la FC Vaslui a semnat un contract pe trei ani cu Universitatea Craiova. Jucatorul sarb de 21 de ani este un jucator polivalent care pe perioada junioratului a jucat si pe post de atacant. Pentru a-l achizitiona Universitatea a platit ieri suma de 50 000 de euro .

EDMOND_
24th July 2004, 00:23
Mai trebuie spus ca sunt in continuare sanse destul de mari pentru ca marocanul Ziyati sa semneze un contract cu Universitatea, Practic jucatorul este asteptat din moment in moment tratativele cu dinu Gheorghe fiind destul de avnsate.

EDMOND_
24th July 2004, 10:31
Prosport 24 iulie.

''Njock, scos la vînzare''

''Universitatea Craiova a hotărît să-l pună pe lista de transferuri pe atacantul camerunez Jeremie Njock, după ce acesta a refuzat să se prezinte la pregătiri. Deja o echipă din liga a doua franceză s-a arătat interesată de serviciile lui Njock, fiind dispusă să plătească pentru el suma de 300.000 de euro. În urmă cu o săptămînă, Jeremie primise o ofertă de împrumut de la o echipă din prima ligă grecească, însă conducerea Universităţii a respins-o.''

Si uite asa apar si cei 300 000 promisi pentru transferuri.

EDMOND_
24th July 2004, 14:46
Abia acum se stie de ce Universitatea a ratat transferul lui Negoita ( pe care Rednic l-a dorit ). Intre timp jucatorul devenise proprietatea lui Netoiu care i-a interzis jucatorului o plecare spre Craiova.

Pacala
27th July 2004, 04:13
Rednic a reusit se pare sa-i faca vant lui Lutu, care va fi impurumutat la Hapoel Tel Aviv, tocmai cand ne gandeam ca avem mai multe solutii pentru posturile din atac, fara o adevarata concurenta pe posturi, va fi imposibil sa avansam.Imi pare rau ca va dau vestea asta asa de proasta mai ales ca vine exact inaintea startului campionatului.

Pacala
27th July 2004, 04:23
Si o alta veste nu stiu cat de proasta dar oricum neasteptata:

Pe situl oficial al clubului Caen, club din prima divizie franceza, avem vesti despre Njock
http://www.smcaen.fr/ la sectiunea de stiri apare o informatie despre Jeremie Njock care spune foarte clar, va traduc:


"Marti 27/07/04, staful echipei Caen va testa un tanar atacant camerunez de 24 de ani ce evolueaza in Romania la Universitatea Craiova.
Clubul sau a terminat pe locul 4 ultimul sezon din Divizia A romana
A marcat 10 goluri in 25 de aparitii."

Dincolo de mica eroare, stiam ca a marcat 11 goluri , trebuie remarcat ca ,
Atenetie, articolul este pe situl oficial al clubului Caen.
Deci pe acolo umbla Njock daca cumva nu stiati.

sorinl
27th July 2004, 07:13
Rednic a reusit se pare sa-i faca vant lui Lutu, care va fi impurumutat la Hapoel Tel Aviv, tocmai cand ne gandeam ca avem mai multe solutii pentru posturile din atac, fara o adevarata concurenta pe posturi, va fi imposibil sa avansam.Imi pare rau ca va dau vestea asta asa de proasta mai ales ca vine exact inaintea startului campionatului.



hapoel tel aviv nu se afla in israel,ci in olanda in tabara de pregatire de la rotterdam.deocamdata doar 2 din cele 5 locuri pentru straini sant ocupate,de nigerianul ogabuna si brazilianul marquez.
dupa site-ul israelian one sant asteptati in olanda LA PROBE 2 inaintasi,unul african si unul european.cum stirea e publicata in dimineata asta,se pare ca transferul lui lutu nu e perfectat inca

iulian
27th July 2004, 11:04
Mijlocasul Universitatii Craiova, Ionut Lutu, va pleca, in aceasta dimineata, in Israel, pentru a semna un contract de joc cu Hapoel Tel Aviv. Conducatorii olteni nu s-au opus transferului sau, urmand a incasa 60.000 de dolari pentru un imprumut pe un an

Pacala
28th July 2004, 02:48
hapoel tel aviv nu se afla in israel,ci in olanda in tabara de pregatire de la rotterdam.deocamdata doar 2 din cele 5 locuri pentru straini sant ocupate,de nigerianul ogabuna si brazilianul marquez.
dupa site-ul israelian one sant asteptati in olanda LA PROBE 2 inaintasi,unul african si unul european.cum stirea e publicata in dimineata asta,se pare ca transferul lui lutu nu e perfectat incamerci pt informatie
ma bucur ca Lutu ramane, sint mai multe solutii in atac si intodeauna mi-a fost simpatic

P.S. : La rubrica stiri, ii las pe Edmond sa dea stirea ramanerii lui Lutu
stiu ca ii face placere stirea asta :evil: :ok:

EDMOND_
28th July 2004, 10:34
merci pt informatie
ma bucur ca Lutu ramane, sint mai multe solutii in atac si intodeauna mi-a fost simpatic

P.S. : La rubrica stiri, ii las pe Edmond sa dea stirea ramanerii lui Lutu
stiu ca ii face placere stirea asta :evil: :ok:


Nu am de ce , nimic nu este cert...exista informatia ca Lutu a dorit initial sa plece , dar ar fi aparut o oferta mai buna de la Ilie Balaci.....Pe de alta parte , daca ramane Lutu va prinde destyl de greu echipa.... in meciul cu Steaua , desi a inceput titular nu a aratat nimic. Frunza s-a miscat mai bine. In nici un caz Rednic nu il va tine in teren pentru trei meciuri bune facute intr-un sezon.
Mai ales ca i-a reprosat ca dupa venirea din turneul austriac l-a interesat mai mult viata extrasportiva...Pe mine chiar ma intristeaza eventuala plecare a lui Lutu , insa doar de el a depins....

cipi13
28th July 2004, 11:13
Ziyati, foarte aproape de Craiova
Mijlocaşul marocan e la un pas de a semna un contract cu Universitatea Craiova. Suma cerută de Rapid este de 150.000 de dolari, Rednic fiind dispus să cheltuiască doar 100.000 de dolari pentru “Zizi”. Antrenorul Ştiinţei negociază astăzi la Bucureşti transferul marocanului la Ştiinţa, deşi acesta a declarat că nu vrea să joace la altă echipă din România pentru că se simte “rapidist în adîncul sufletului”.

Asta scrie in Prosportul de astazi....stie cineva mai multe ?

sorinl
28th July 2004, 11:44
Nu am de ce , nimic nu este cert...exista informatia ca Lutu a dorit initial sa plece , dar ar fi aparut o oferta mai buna de la Ilie Balaci.....Pe de alta parte , daca ramane Lutu va prinde destyl de greu echipa.... in meciul cu Steaua , desi a inceput titular nu a aratat nimic. Frunza s-a miscat mai bine. In nici un caz Rednic nu il va tine in teren pentru trei meciuri bune facute intr-un sezon.
Mai ales ca i-a reprosat ca dupa venirea din turneul austriac l-a interesat mai mult viata extrasportiva...Pe mine chiar ma intristeaza eventuala plecare a lui Lutu , insa doar de el a depins....



exista o contradictie intre sursele romane si cele israeliene.daca ieri primele anuntau in unanimitate perfectarea transferului,cele israeliene vorbeau doar de probe .antrenorul gili landau nu legitimeaza nici un jucator fara probe,pana si okunwo a fost testat,desi venea cu o carte de vizita impresionanta-si nu a semnat.
oricum,azi s-a anuntat clar si in israel ca lutu nu se mai transfera,se pare ca acum e asteptat in locul lui un sud american.

Pacala
28th July 2004, 17:08
Nu am de ce , nimic nu este cert...exista informatia ca Lutu a dorit initial sa plece , dar ar fi aparut o oferta mai buna de la Ilie Balaci.....Pe de alta parte , daca ramane Lutu va prinde destyl de greu echipa.... in meciul cu Steaua , desi a inceput titular nu a aratat nimic. Frunza s-a miscat mai bine. In nici un caz Rednic nu il va tine in teren pentru trei meciuri bune facute intr-un sezon.
Mai ales ca i-a reprosat ca dupa venirea din turneul austriac l-a interesat mai mult viata extrasportiva...Pe mine chiar ma intristeaza eventuala plecare a lui Lutu , insa doar de el a depins....
:D N-a vrut sa plece deloc in Israel iar in emirate nu vrea sa joace nici atat
In meciul cu Steaua a jucat slab dar el este om de scanteie, o echipa valoroasa are mai mul de 9-10 jucatori buni, are un lot intreg, cand Rubi va cadea fizic, ca si ele tot de o repriza este, va intra Lutu sau va incepe Lutu si intra ala pe parcurs. Nici Frunza nu e de 90 si faze duble, pariez ca si ala e tot un fel de Lutu .
Ideea este ca un lot trebuie sa fie eterogen, nu poti sa ai in echipa numai
jucatori masivi , muncitori si rudimentari si nici numai jucatori fara conditie fizica dar artisti imaginativi. Trebuie sa combini calitaile jucatorilor pt a avea o echipa buna, Iar jucatori care intrunesc toate calitatile sint extrem de putini, eu ce as mai fi asa :D
Ramanerea lui Lutu este un castig pt ca sint mai multe variante in atac
Imi placea Olaroiu cand se batea la titlu, avea 4 atacanti, incepea cu doi si termina cu ceilalti 2

Pacala
28th July 2004, 17:10
.antrenorul gili landau nu legitimeaza nici un jucator fara probe,pana si okunwo a fost testat,desi venea cu o carte de vizita impresionanta-si nu a semnat.
.periculos antrenor ...
okunwo nu cumva este ala care a venit la dinamo in tur anul trecut?

minudoru
28th July 2004, 17:43
ultima stire apropo de Zyiati este ca Rednic nu s-a inteles cu Copos la pret dar le-a lasat oferta pe masa sa se mai gandeasca. Dar ce am citit din presa e ca marocanul nu ar vrea sa vina la Craiova (sau or fi fost publicate declaratii mai vechi de ala lui)

sorinl
28th July 2004, 17:47
periculos antrenor ...
okunwo nu cumva este ala care a venit la dinamo in tur anul trecut?


exact,ala e.se intrebau si aia de la hapoel cum a ajuns asemenea jucator la barca...
in alta ordine de idei,landau are "ochi " la straini,el l-a adus pe gaman care acum e la al patrulea sezon,tot el l-a adus si pe letonul prohorenkovs,cu o bagatela de 100,000 de dolari,iar acum macabi t-a l-a vandut cu un milion la dinamo moscova

Pacala
28th July 2004, 19:20
Jeremie Njock nu a fost oprit de Caen!!!
si ajunse tocmai in ..........Portugalia sa dea proble la Uniao Leiria ,bineinteles ca si astia au informatii aiurea despre el, cred ca are si cetatenie romana etc :D

http://www.ojogo.pt/20-152/artigo394374.htm

"Jeremie Njock se va antrena pentru prima data cu Leiria.Un camerunez naturalizat roman(SIC) va fi in probe pentru postul de varf de atac de care are atata nevoie antrenorul Vitor Pontes in echipa.Un atacant de 24 de ani care a jucat pana acum la Universitatea Craiova in Romania si cu treceri pasagere prin Divizia a-II-a germana, si la cluburi din Qatar,Camerun si Maroc . Cu 1,96 inaltime, Njock se prezinta ca un finalizator cu un bun joc de cap "

P.S.: ghinionul lui e ca a descoperit Columb America si Vasco Da Gama drumul spre Indii ca precis le descopera njockul :D

Pacala
28th July 2004, 20:44
Si o alta veste nu stiu cat de proasta dar oricum neasteptata:

Pe situl oficial al clubului Caen, club din prima divizie franceza, avem vesti despre Njock
http://www.smcaen.fr/ la sectiunea de stiri apare o informatie despre Jeremie Njock care spune foarte clar, va traduc:


"Marti 27/07/04, staful echipei Caen va testa un tanar atacant camerunez de 24 de ani ce evolueaza in Romania la Universitatea Craiova.
Clubul sau a terminat pe locul 4 ultimul sezon din Divizia A romana
A marcat 10 goluri in 25 de aparitii."

Dincolo de mica eroare, stiam ca a marcat 11 goluri , trebuie remarcat ca ,
Atenetie, articolul este pe situl oficial al clubului Caen.
Deci pe acolo umbla Njock daca cumva nu stiati.

Pacala
28th July 2004, 20:45
Jeremie Njock nu a fost oprit de Caen!!!
si ajunse tocmai in ..........Portugalia sa dea proble la Uniao Leiria ,bineinteles ca si astia au informatii aiurea despre el, cred ca are si cetatenie romana etc

http://www.ojogo.pt/20-152/artigo394374.htm

"Jeremie Njock se va antrena pentru prima data cu Leiria.Un camerunez naturalizat roman(SIC) va fi in probe pentru postul de varf de atac de care are atata nevoie antrenorul Vitor Pontes in echipa.Un atacant de 24 de ani care a jucat pana acum la Universitatea Craiova in Romania si cu treceri pasagere prin Divizia a-II-a germana, si la cluburi din Qatar,Camerun si Maroc . Cu 1,96 inaltime, Njock se prezinta ca un finalizator cu un bun joc de cap "

P.S.: ghinionul lui e ca a descoperit Columb America si Vasco Da Gama drumul spre Indii ca precis le descopera njockul

EDMOND_
29th July 2004, 10:00
Pana in acest moment sunt definitivate ( sau cel putin asa pretinde conducerea Universitatii ) urmatoarele transferuri : Gane, Rubenilson, Baştină, Frunză, Jovanovic,, Buhuş, Mircea Ilie, Filston şi Dobre. Se mai discuta inca legat de Ziyati pentru care Staicu este de acord sa plateasca maxim 100 000 de dolari.

Brimi2004
29th July 2004, 16:37
Gazeta de Craiova ofera inca doua variante.... Apostol ( dorit de Cartu la Galati , dar si de Farul ) si...Niculita ( "Jardel") de la Braila , care a fost la un pas de a semna cu Timisoara! Cand naiba se termina cu transferurile ? Presupun ca astazi este ultima zi!

dragosblue
29th July 2004, 21:55
miine, pentru ca jucam duminica (adica cu 48 de ore inaintea inceperii campionatului).
HAI STIINTAAAAAAAAA!!!!!!

Maximus
29th July 2004, 22:39
Cica venii Paduret! de urmarit!

vialli
29th July 2004, 23:10
il prefer lui zyiati....
sa vedem daca rezolva asa de repede transferul. E bun ca e pe centru si Plesan poate juca mai ofensiv iar Bundea poate reveni pe drepata unde e tatic. In plan tactic ar fi bun Paduret

vialli
29th July 2004, 23:14
Bundea pe dreapta, Frunza pe stanga, Paduret si Plesan in centru
Rubi , Gane in atac Lutu inlocuitor cand pt frunza cand pt Rubi dupa caz.
in Aparare cu Daouda si papura pe centru ,Iovanovici pe stanga si Poate Dobre in dreapta
Guso in poarta si e binisor.
Ar fi binevenita tactic ,aparitia lui paduret mijocas central defensiv

EDMOND_
30th July 2004, 01:18
Se pare ca transferul este cert! S-au miscat repede ai nostri.....Si inca ar mai semna ceva pana maine la 14.oo.......insa Rednic nu a dat amanunte asta seara la 3 TV a spus sa avem rabdare pana maine!

vialli
30th July 2004, 15:34
s-a incheiat perioada de transferari, s-au rezolvat 100%transferurile lui Paduret si L.Dobre?
A mai semnat cineva in aceste ultime ore?

dragosblue
30th July 2004, 19:08
Paduret la Stiinta pentru 3 ani, anunta Onlinesport. /hello :ok: /hello

Hai Stiinta!!!

Maximus
30th July 2004, 19:38
Rupem la titlu !

vasile314tzurka
30th July 2004, 19:40
pe cine? stati flexati si vorbim. eu m-as bucura, dar intii sa vedem.

Maximus
30th July 2004, 20:13
Stam cum vrei tu Vasile. Anul asta nu ne mai opreste nimeni!

EDMOND_
2nd August 2004, 06:51
Obiectivul oficial este clasarea pe un loc care sa ne permita participarea intr-o cupa europeana. In anumite circumstante este posibil s ane amestecam si in lupta pentru titlu, dar cred ca mai sigur anul viitor. Sa nu uitam ca au venit zece jucatori si ca este nevoie sa apara niste automatisme in relatiile de joc , lucru care nu se poate face batand din palme.De ex. in meciul de la Pitesti au inceput ca titulari cinci jucatori care au debutat astfel in divizia A.... Dupa primele cinci etape vom putea face o analiza probabil mai corecta....

cipi13
3rd August 2004, 12:21
Pina la urma se mai stie ceva de Njock ?
Ca am auzit o gramada de zvonuri.....

EDMOND_
5th August 2004, 10:08
Njock este acum prin Belgia, unde incearca sa-si gaseasca un angajament.
In ceea ce ne priveste perioada de transferari nu s-a incheiat. U Craiova si Dinamo sunt singurele echipe care , se pare , pot face in continuare transferuri prin satelitul oficial , deoarece divizia C incepe abia peste o luna. Probabil asa se va proceda in cazul lui Dobre al carui transfer este inca nerezolvat dar si akltor fotbalisti care ar mai putea interesa echipa alb albastra ( Ziyati , de ex. )

EDMOND_
5th August 2004, 21:59
In aceasta seara am participat la o emisiune de televiziune pe postul local 3 TV alaturi de Ovidiu Costesin ..am aflat ca Murgan are o oferta din partea unei echipe israeliene de prima liga ( se pare locul patru in sezonul trecut ) ..un imprumut pe un an pentru care Universitatea ar primi doar 30 000 de dolari. In schimb jucatorul ar avea un salariu mult mai mare...oficialul craiovean a mentionat ca decizia ii apartine doar jucatorului, care astazi a evoluat in meciul amical sustinut de Universitatea II contra unei echipe americane.

Pacala
6th August 2004, 01:23
hotarat lucru, astia din conducere sint imbecili.
Vor sa-l vanda in Israel pe cat credeti? 30 000 $ pe unul dintre cie mai tineri si mai de perspectiva jucatori, tot intamplator ca si in cazurile lui Papura,Lutu,Plesan si Murgan este oltean.

Daca nici in timpul campioanatului nu avem liniste si exista posibilitatea sa ne plece jucatorii inseamna ca nu vom mai face in vecii vecilor amin echipa adevarata.
Efectiv sint scarbit, nu neaparat ca ar fi mare fotbalist Murgan in acest moment ci pentru faptul ca isi bat joc de cariera lui, o vinazare in israel valoreaza cu un deces fotbalistic
dar ma deranjeaza nesimtirea si neseriozitatea lor de a vinde jucatorii in timpul campionatului. Izgonirea tuturor fotbalistilor olteni.

nu-mi vine sa cred ca se intampla asa ceva la echipa.

EDMOND_
6th August 2004, 08:41
Este vorba doar de un imprumut pe un an. Jucatorul este foarte tanar dar mai are se pare contract cu Universitatea pe trei ani. Echipa israeliana l-ar fi vrut pe Bundea dar acesta a refuzat sa plece. Oficialii gruparii craiovene au apreciat ca poate ar fi mai bine pentru jucator s fie imprumutat si sa joace un an etapa de etapa... insa dupa cum au decurs discutiile ieri , totul depinde de decizia jucatorului. Aseara Murgan era mai mult hotarat sa ramana. Declaratia din Prosport-ul de astazi este in acest sens:

“Nu mă interesează oferta din Israel. Este devreme să plec în străinătate, deocamdată eu vreau să joc la Ştiinţa. Trebuie să mă fac remarcat sub culorile alb-albastre. Vreau să demonstrez că este nevoie de mine aici”, a anunţat internaţionalul de tineret. "

Brimi2004
7th August 2004, 12:59
Pana la urma pleaca sau nu pleaca.... ?

Am citit despre Lucian Dobre ,cica ar fi deja legitimat la Universitatea II ca jucator amator !! Si ca nu poate juca la echipa mare decat dupa ce evolueaza intr-un meci oficial cu "satelitul"...asta se va intampla miercuri la mrciul din cupa cu Minerul Moldova Noua , in deplasare! Despre Njock mai stie cineva ceva !?.

sorinl
8th August 2004, 08:08
Este vorba doar de un imprumut pe un an. Jucatorul este foarte tanar dar mai are se pare contract cu Universitatea pe trei ani. Echipa israeliana l-ar fi vrut pe Bundea dar acesta a refuzat sa plece. Oficialii gruparii craiovene au apreciat ca poate ar fi mai bine pentru jucator s fie imprumutat si sa joace un an etapa de etapa... insa dupa cum au decurs discutiile ieri , totul depinde de decizia jucatorului. Aseara Murgan era mai mult hotarat sa ramana. Declaratia din Prosport-ul de astazi este in acest sens:

“Nu mă interesează oferta din Israel. Este devreme să plec în străinătate, deocamdată eu vreau să joc la Ştiinţa. Trebuie să mă fac remarcat sub culorile alb-albastre. Vreau să demonstrez că este nevoie de mine aici”, a anunţat internaţionalul de tineret. "


eu nu am auzit nimic despre murgan la hapoel beer sheva.stiu ca manteuan a semnat,si se pare ca acum aceasta echipa reia discutiile cu portarul argesului,danut coman. tinand cont ca e vorba de o echipa cu destule probleme,ma indoiesc de faptul ca va legitima pe toti trei,fiindca la echipa se afla un sarb si un brazilian. oricum,ca o recomandare hapoel beer sheva nu e un club potrivit pentru un fotbalist tanar,ci unul la care sa-ti termini cariera.
apropo,rubenilson a evoluat acolo in prima sa cadenta israeliana,in 2000.

EDMOND_
8th August 2004, 09:23
Daca nu ai auzit nimic , poate nu se face transferul...poate este doar asa ,o "vrajeala" de presa...

Brimi2004
9th August 2004, 18:31
Am trecut acum zece minute pe la stadion ( antrenament pe Tineretului )... Murgan participa la antrenament...se pare ca pana la urma a fost doar asa o cacealma de presa.

Kfty
10th August 2004, 18:34
Devine enervanta situatia asta :headbang: . In presa apar acuze din partea jucatorilor referitor la antrenor, la faptul ca nu prind echipa desi ei sunt cei mai buni :ciocan: etc...

Eu unul am incredere maxima in Rednic care parca a facut in campionatul trecut o renovare completa a unui conac mosieresc de la 1800 transformandu-l intr-o vila de 4 stele pana spre sfarsitul campionatului /hello .

Cred ca jucatorii ar face mai bine sa-si vada de joc si sa incerce sa tina pasul cu ideile si tactica antrenorului decat sa comenteze deciziile acestuia :rosu:

EDMOND_
16th August 2004, 21:08
Mutica a semnat contractul cu Universitatea si a participat astazi la primul antrenament. Surse din apropierea echipei spun ca Paduret va reveni maine in Craiova si posibil sa participe la antrenamente!

cipi13
17th August 2004, 18:09
Era si cazul.....cit sa il mai tina pe banca....
Cit despre Mutica....nu stiu ce sa zic....sper sa se integreze cit mai repede...

inter
17th August 2004, 18:59
daca pleaca Paduret suntem de kkt!
am ajuns sa-i vad titulari pe nkoy si borbely, iar Romeo freaca tusa de parca ar avea 16 ani!
astia de la club ma fac sa cred ca sunt cu adevarat HANDICAPATI!

minudoru
17th August 2004, 19:05
Paduret si-a reziliat contractul de comun acord cu clubul.

inter
17th August 2004, 19:11
cretini cu diploma astia din conducere! :rosu:

EDMOND_
17th August 2004, 19:38
daca pleaca Paduret suntem de kkt!
am ajuns sa-i vad titulari pe nkoy si borbely, iar Romeo freaca tusa de parca ar avea 16 ani!
astia de la club ma fac sa cred ca sunt cu adevarat HANDICAPATI!


Inter, nu are nici o vina Badea , Staicu sau Papura ca nu a jucat Paduret titular!

Maximus
17th August 2004, 19:51
Paduret e omul lui Piturca. :o: .. Incerc sa gasesc si eu o explicatie pentru faptul ca n-a fost jucat de Rednic!

dragosblue
17th August 2004, 20:27
Cite meciuri a jucat paduret la steaua, are cineva o statistica?
Nu spun ca n-ar fi fost util, dar e chiar asa de mare star ?
Am avea mai multa nevoie de indolentul N'Jock, cu toata lipsa de tehnica si de viteza.

EDMOND_
18th August 2004, 05:53
Surse apropiate echipei , dar si ziarele de specialitate dau aproape sigura venirea mijlocasului EriK Lincar. Acesta a fost convins sa vina la Craiova de Zeno Bundea , care este nasul ex-stelistului.....ar urma sa semneze un contrat pentru o suma intre 60000 si 70 000 de dolari pe an.

cipi13
18th August 2004, 13:00
Am si eu o intrebare.....cind o sa fie echipa gata ?
Ca vad ca nu mai termica cu rezilierile de contreacte si adusul de jucatori noi....
In ritmul asta o sa se obisnuiasca jucatorii unii cu altii in vacanta de iarna...

EDMOND_
18th August 2004, 16:54
Cipi , cam asta este si parerea mea... Este timpul sa stim unsprezecele titular si sistemul de joc....

Brimi2004
19th August 2004, 13:53
Stire Prosport : Cica Rednic s-a intalnit aseara la meciul nationalei ( deci in Bucuresti ) cu Siman pentru a clarifica transferul lui Aurelian Dumitru.
Eu stiu ca Rednic a condus antrenamentul Universitatii de aseara intre 18.00 si 20.00 , deci nici daca avea elicopter personal nu avea cum s ajunga in Bucuresti la meci... Poate ma insel insa!

inter
19th August 2004, 14:00
abureli ale ziaristilor!
parca declarase ca treansferul lui A.Dumitru a cazut, acum vreo 2 saptamani!

Maximus
19th August 2004, 14:35
mdea. lincar, dumitru, aliuta, narcis raducan etc. scorneli

cipi13
19th August 2004, 14:56
miine poimiine aflam ca vine mutu.....:D

EDMOND_
19th August 2004, 17:12
mdea. lincar, dumitru, aliuta, narcis raducan etc. scorneli

valimarine , este declaratia antrenorului tau preferat Mr Rednic.... cred insa ca este doar vraja desi cel care a discutat initial cu Lincar a fost Bundea care este nasul jucatorului....

dragosblue
19th August 2004, 18:05
Din gsp:
"Rednic s-a suparat pe Aliuta
Antrenorul Universitatii Craiova, Mircea Rednic, a spus astazi ca este dezamagit de atitudinea lui Marian Aliuta, care a ales sa joace la Rapid. "Aliuta m-a sunat marti disperat pentru a-si gasi echipa. I-am transmis ca situatia se va rezolva în aceasta saptamîna, iar ieri am aflat ca s-a transferat la Rapid. Prietenii mei de acolo mi-au facut înca o data figura. M-am gîndit sa-l cumpar cu banii mei, voiam sa-mi cumpar o masina, dar m-am gîndit ca mai bine sa-i investesc într-un fotbalist valoros", a spus Rednic."

DACA este adevarat, de ce n-a rezolvat totul IMEDIAT, nu "in aceasta saptamina".
Nu stiu ce sa mai cred, numai vorbe aruncate in vint.

HAI STIINTA!!!!

EDMOND_
21st August 2004, 03:19
Exista posibilitatea ca Papura sa plece foarte curand de la echipa , destinatii probabile fiind prima liga israeliana, liga secunda franceza sau FC National....
("Măcar să fi făcut ceva, dar aşa?! La cîte am făcut pentru echipa asta, nu-mi convine să ajung paria!". )

EDMOND_
23rd August 2004, 08:55
Pana la urma se pare ca cea mai probabila destinatie a lui Papura este o echipa greaca de prima divizie cu care s-ar afla in negocieri avansate , Xanthi Skoda, unde mai evoluează doi români, Prunea şi Carabaş.
Pe de alta parte se pare ca Mutica si Dobre vor primi drept de joc pentru Universitatea in urma sedintei de maine a comisiei de la liga care se ocupa de transferurile jucatorilor!

Brimi2004
25th August 2004, 22:21
jucatorul camerunez Njock va reveni se pare la Universitatea. De unde la inceputul campionatului Mircea Rednic l-a indepartat de la echipa considerand ca nu are nevoie de el , acum l-ar dori pe acesta in lot ..... cred si eu..Jeremie este de zece ori mai bun ca Rubinelson care deocamdata a aratat doar floricele si alea douzeci de minute pe meci!

Brimi2004
26th August 2004, 22:10
EDMOND_ , in ultima vreme nu prea mai esti asa promt in postari....
Au fost rezolvate transferurile lui Mutica si Lucian Dobre care se pare ca sunt buni de joc pentru partida cu Steaua...

EDMOND_
31st August 2004, 15:31
Fostul capitan al echipei , Corneliu Papura s-a transferat in Cipru se pare la AEK Limasol ... Desi avea contract cu Universitatea pana in 2005 , Papura s-a saturat sa fie considerat vinovat pentru situatia de la echipa si a obtinut transferul din partea lui Staicu! Papura a declarat ca spera ca acum sa se termine cu problemele la Universitatea si Rednic sa nu mai gaseasca alti vinovati!

inter
31st August 2004, 15:38
Bine ca am scapat de intrigantul sef din vestiarul echipei!
prea ajunsese de neinlocuit, reusind printre altele sa-l elimine si pe Cartu! :rosu:
cine a fost papura? pt. mine un fotbalist mediocru si un ZERO BARAT ca om! :rosu:

Brimi2004
1st September 2004, 00:10
Bine ca am scapat de intrigantul sef din vestiarul echipei!
prea ajunsese de neinlocuit, reusind printre altele sa-l elimine si pe Cartu! :rosu:
cine a fost papura? pt. mine un fotbalist mediocru si un ZERO BARAT ca om! :rosu:

Pe Cartu l-a dat afara Staicu , pentru ca nu s-au inteles aproape nici un moment...si pentru declaratiile aiurea facute prin ziare!
In ceea ce-l priveste pe Papura nu stiu de ce esti asa sigur si îi dai credit total lui Rednic... Papura a fost un jucator important pentru noi, a castigat o cupa pentru Universitatea , a fost printre putinii jucatori care s-a impotrivit lui Netoiu si Florin Marin , cand acestia distrugeau echipa.... cand s-a pus problema sa reconstruim echipa a fost printre primii care si-au oferit sprijinul....daca echipa a terminat anul trecut pe patru s-a datorat si lui Papura..apararea a fost cel mai bun compartiment , iar Papura a fost titular incontestabil. Fiecare suporter are parerea lui , dar a-i jigni in public pe niste jucatori care au pus suiflet pentru Craiova..mi se pare deja prea mult.
Badea si Papura au fost inlaturati . Insa ei vor ramane in cartea de onoare a clubului pentru ca fiecare a contribuit la castigarae unui trofeu ( cupa , campionat )..Deocamdata Rednic ramane in istoria Craiovei prin cea mai rusinoasa infrangere din ultimii 10-12 ani si cel mai dezastros inceput de campionat. Sa ne rugam ca acestea sa fie singurele recorduri negative ale lui Rednic la Craiova si sa nu ajungem sa-i regretam pe cei pe care acum ii calcam in picioare!

PS. Ma gandeam ca asa procedeaza doar suporterii echipelor bucurestene. Se pare ca m-am inselat!

U1
1st September 2004, 02:36
De acord cu tine "Brimi2004"
As putea sa adaug citeva recorduri a lui Rednic:
- a reusit sa faca in numai 6 luni dintr-o echipa de divizia A o echipa de divizia C (a ales cea mai sigura metoda pentru a asta, aschimbat 12 jucatori buni cu 12 amatori)
- cel mai prost start de campionat din istoria echipei (dar de vina sint bineinteles ceilalti, in nici un caz el, cel mai mare tactician din lume)
- antrenorul cu cel mai scazut nivel de diplomatie (i-a criticat pe toti,nu i-a scapat nici unul: fotbalisti , antrenori secunzi, presedinte, patron)
Ma opresc aici din lipsa de timp, nu inainte de a lansa o intrebare pentru toti forumistii: Ce credeti, toate aceste reusite a lui Rednic sint cauza unei rea vointe sau doar a neputintei?

EDMOND_
1st September 2004, 09:42
Staicu nu a parut foarte convins de argumentele lui Rednic in ceea ce-l priveste pe Papura.... ieri fotbalistul a semnat un nou contract cu Universitatea , pe doi ani.
La cererea fostului capitan al echipei Staicu a acceptat un imprumut in Cipru probabil pe perioada cat la echipa va fi antrenor Mircea Rednic.

Brimi2004
1st September 2004, 19:15
Staicu nu a dorit nici plecarea lui Papura , nici cea a lui Badea.... A cedat temporar , insa l-a pus pe Rednic intr-o situatie imposibila , pe care un Cartu , un Piturca si chiar un Badea nu ar accepta-o ...
Este motivul pentru care cred , ca atat timp cat Staicu este la Universitatea Badae si Papura au usa deschisa..... si ca Rednic doar printr-un miracol va supravietui pana la sfarsitul turului.... adica unsir de trei patru victorii consecutive....Cel mai distractiv ar fi ca Rednic sa fie salvat de Lutu , Iordache ,Njock , Stoianof,.... cei pe care Staicu ii impune in echipa....

rinso
2nd September 2004, 14:30
De acord cu tine "Brimi2004"
As putea sa adaug citeva recorduri a lui Rednic:
- a reusit sa faca in numai 6 luni dintr-o echipa de divizia A o echipa de divizia C (a ales cea mai sigura metoda pentru a asta, aschimbat 12 jucatori buni cu 12 amatori)
- cel mai prost start de campionat din istoria echipei (dar de vina sint bineinteles ceilalti, in nici un caz el, cel mai mare tactician din lume)

U1 poti sa mi-i spui si mie pe cei 12 jucatori buni pe care i-a schimbat Rednic?............cat despre cel mai prost start de campionat din istoria echipei sa stii ca i se poate intampla oricui......adu-ti aminte de Mircea Lucescu dupa ce a castigat campionatul cu Besiktas si toti l-au ridicat in slavi...in campionatul urmator a avut o serie de infrangeri consecutive cand a cazut de pe locul 1 pe 3, si a fost dat afara in cele din urma......Asta inseamna ca il face un prost tactician, un antrenor fara valoare?......nu cred...dar asa sunt unii ca tine: cand ai rezultate toti spun ca esti cel mai bun....iar cand nu mai ai, se uita ce ai facut......spui ca i-a criticat pe toti, ca nu i-a scapat nici unul, dar nu uita ca a spus ca el e principalul vinovat pentru situatia echipei.

Kfty
2nd September 2004, 16:07
Faptul ca si-a asumat greseala nu il face mai putin vinovat :ok: e adevarat insa depinde de el sa-i mobilizeze pe jucatori in continuare si sa lucreze fff mult la capitolul psihic unde cred ca Stiinta are cela mai mari lacune :jerk:

EDMOND_
2nd September 2004, 17:05
Rinso.... ce vrea sa insemne ""asa sunt unii ca tine"".... Te invit sa povestezi strict despre ceea ce se discuta fara aluzii de acest gen....pana la urma nu se stie a cui opinie este corecta si a cui nu....nu te impiedica nimeni sa-ti expui ideile dar fara astfel de astfel de comentarii... OK ?

inter
2nd September 2004, 17:38
:o: :o: ,Edmond nu e corect ceea ce faci, judeca cu aceeasi unitate de masura :cool: , cand noi am fost facuti "idioti" n-ai observat .. in schimb acum ai luat foc :evil:

rinso
2nd September 2004, 17:48
Edmond ........vroiam sa-ti spun ca ai dreptate, greseala mea........dar.....nici tu nu esti tocmai fair play..........????? :galben:

EDMOND_
2nd September 2004, 20:27
Inter nu te-a facut nimeni idiot pe tine....se referea in special la cei din galeria organizata...dupa ce am primit pm -ul de la tine am editat mesajul respectiv....am sa mut o parte din postari la off-topic.... De ce nu sunt eu fair play Rinso, in ceea ce te priveste?

Spuneam ca Rednic nu mai reprezinta nimic la Craiova....dupa impunerea lui Iordache , Lutu si Ungureanu la lot....Staicu a mai luat o hotarare peste capul lui Rednic....desi ii inclusese in lotul pentru stagiul de la Poiana Brasov surse din cadrul clubului spun ca de maine se va renunta la Flinston, Rubinelson, Bastina ( cat am postat contra lui Rednic din cauza acestor jucatori ! ) si...Gane!

rinso
3rd September 2004, 01:41
il cheama Filston nu Flinston.........

inter
3rd September 2004, 09:04
ete ca sa razgandit :D:D:D

EDMOND_
3rd September 2004, 10:34
il cheama Filston nu Flinston.........

Asa este , dar suporterii ii spun Flinston...de la desenele alea animate , cu epoca de piatra....

In ceea ce priveste disponibilizarile care vor fi facute...Rednic a obtinut acordul lui Staicu sa fie amanate pana dupa meciul cu CFR Cluj. Pana acum Rednic a marcat urmatoarele puncte : a inlaturat practic de la club oamenii "incomozi" pentru el Beldeanu , Papura si Badea. Acestia insa au plecat doar temporar , iar acum Mircea incepe sa piarda din punctele castigate. De rezultatul acestui meci depind foarte multe , inclusiv, probabil , cariera antrenorului la Universitatea. Surse din cadrul clubului au afirmat ieri ca disponibilizarile vor fi facute oricum!

Brimi2004
3rd September 2004, 22:15
Personal cred ca Stanga era mult peste Bastina, McBreen peste Mircea Ilie si Rubinelson.,Miclea peste Mongu..am acceptat plecarea celor trei considerand ca ar fi piesele slabe ale unei echipe destul de solide si inchegate si ca vor veni in locul lor jucatori mai buni care ne vor face mai puternici.... Intre timp au fost alungati Njock si Papura....ultimii doi insa dintre piesele grele de anul trecut... Daca Rednic considera ca cei adusi au valoare este dreptul lui sa creada asta. Doar ca este momentul sa-i bage titulari de la bun inceput cu orice risc....vorba aia , ori la bal ori la spital...
Acesti jucatori teoretic ar trebui sa joace in primul rand sa se salveze pe ei si astfel sa-si salveze antrenorul!

Vietnam
6th September 2004, 18:02
Brimi2004 ca bine zici teoretic...ca practic vad ca jucatorii joaca contra antrenorului asa cum s-a mai intimplat la Craiova ...si nu o data. :headbang:
Ok sa zicem ca Rednic a gresit cu aducerea unor jucatori ( batrini si fara ambitie), cu tactica la anumite meciuri, cu strategia .... ok sa inteleg ca nu are voie sa-si indrepte greselile? Aici se lucreaza cu oameni nu cu robotei pe care sa-i programezi in 5 minute( de fapt pentru programul unui robot se lucreaza destul de mult). Dar am o intrebare ...Rednic i-a oprit pe jucatori ( si aia vechi si cei noi) sa alerge, sa se demarce, sa gindeasca situatiile din teren? Fiecare are partea lui de vina iar faptul ca unii vor ca Rednic sa-si recunoasca toate greselile este putin fortata......Ce Iliescu ca sef al statului si-a recunoscut vreo vina pina acum? Si toti am vazut mineriada si unii dintre noi am si simtit-o pe propria piele....Asa ca pe mine nu ma convingeti cand spuneti ca daca Rednic recunoaste ca este bou lucrurile se vor schimba si totul va fi bine si frumos! Stam si dam la gioale lui Rednic , unii lui Badea , unii lui Staicu.... si uitam ca pe linga club sunt si niste indivizi cu ceva influenta negativa, Mititelu, Mitrita si altii...Nu vedem padurea din cauza copacilor!

...apropo Nkoy chiar ca joaca ca o bita vai mama lui si de a noastra!

EDMOND_
6th September 2004, 21:29
La cererea lui Staicu , Mongu Filston a fost indepartat din lotul Universitatii ( este prima disponibilizare din cele pe care le intentioneaza patronul Universitatii! ) si Rednic a fost practic obligat sa-l reprimeasca pe Njock la antrenamente. Acesta ar trebui s aajunga in aceasta seara in cantonamentul echipei!

Brimi2004
7th September 2004, 20:09
Am inteles ca la antrenamentul de astazi a lipsit Gane! Varianta oficiala este ca a fost invoit sa-si rezolve niste probleme personale! Si ( zice Rednic ) probabil va lipsi si maine. EDMOND_ , sa fie vorba de una din disponibilizarile de care vorbeai!?
Mie nu prea imi place aceasta hotarare!. As fi renuntat la Rubinelson ..si as fi jucat in atac cu Njock si Gane,....

EDMOND_
7th September 2004, 23:24
Sincer, nu stiu...jucatorul se afla in Bucuresti..unii zic ca pentru a-si cauta echipa!
Si eu l-as pastra pe Gane si as renunta la Mircea Ilie si Rubinelson!

Rednic sustine in continuare ca Mongu este un jucator bun , dar ca ..nu am avut rabdare cu el!

EDMOND_
8th September 2004, 20:53
Probabil ca nu va mai fi loc de un cuplu de atac Gane - Njock. Cum am amintit , este posibil ca jucatorul sa plece in China ( sau sa se afle deja in China ).... am avut dreptate cand am spus ca vor avea loc disponibilizari ...am spus ca Staicu a pus piciorul in prag si ca vor pleca din jucatorii adusi de Rednic in vara...a plecat Filston, Gane este ca si plecat ( daca se intelege la bani ) , probabil urmeaza Bastina si ...Rubinelson...( interesant ca Rednic a preferat sa-l sacrifice pe Gane si sa-l pastreze pe brazilian si se pare ca va incepe cu el titular ....).....

Brimi2004
10th September 2004, 22:05
Nu ma pronunt inca...sa vad negru pe alb ca Gane a semnat in China.... pentru ca eventuala venire a lui Mititelu si plecarea lui Rednic va schimba datele problemei....se vorbeste de revenirea lui Stanga , a lui Papura...

EDMOND_
19th October 2004, 13:43
Conform unor surse din cadrul clubului atacantul brazilian Rubinelson ar fi parasit in cursul diminetii clubul craiovean , invocand motive personale. Vom afla mai multe dupa antrenamentul programat la ora 15.00.

Brimi2004
19th October 2004, 21:23
Mie mi se pare curios ca pleaca chiar inaintea unui meci in care se pare ca urma sa intre din primul minut..... si mai ales ca nimic nu prevestea o plecare a jucatorului !
Nu-mi dau seama care sunt "culisele" acestei plecari inopinante!

Vietnam
20th October 2004, 15:10
Rubelnison pleaca de la Universitatea Craiova definitiv! Staicu se pare este de acord cu plecrea sa. Motivele invocate sunt neadaptarea la clubul oltean si problemele personale aparute.

cipi13
20th October 2004, 15:13
Nu avem si noi norocul sa aiba si Borbely probleme personale.....

EDMOND_
25th October 2004, 21:57
Dupa o discutie de peste o jumatate de ora, Pavel Badea l-a reprimit la antrenamente pe jucatorul Lucian Dobre.....

Deluxe
26th October 2004, 00:59
Plesan will leave Universitatea soon.

Vietnam
29th October 2004, 14:33
Se pare ca si Badita s-ar putea sa renunte sa mai antreneze Stiinta dupa meciul cu Rapid si in plus s-ar putea sa plece si Dinel Staicu dupa acelasi meci. Nu se stie cine va prelua echipa, nu se stie cine o va antrena, nu se stie decat ca trebuie sa batem pe Rapid acum si pe Dinamo citeva etape mai incolo. In rest ramine cum am stabilit ... nu stim nimic! :mda:

EDMOND_
29th October 2004, 15:19
Trebuie sa recunosti insa ca Staicu are un stil aparte ..ca de altfel in general noi oltenii,.... cand toata lumea se agita , face calcule , cand el insusi admite ca vinde echipa si pleaca saptamana viitoare , anunta prime pentru victoria cu Dinamo II si lanseaza semnalul catre transferuri in perioada vacantei de iarna... Cam ciudat mod de a pleca!

giovanni BV
30th October 2004, 10:03
Sa plece Dinel , si dupa aceea sa vina cineva care crede in echipa , nu sa-si bata joc de ea , ca le cam ajunge si lor , jucatorilor !!! Cred ca sau saturat si ei de toate scandalurile de pina acum !!! Si mi-ar place sa-l vad si Rubenilson inapoi , pentru ca nu este vina nimanui si in afara de asta este parte din echipa care sufera in continuare dupa jocurile de la conducere !!! Universitatea poate si mai mult si trebuie ajutata !!!

Brimi2004
31st October 2004, 01:53
giovanni... din cate am vazut eu , jucatorii sunt in relatii bune cu Staicu , mai ales cei considerati reprezentativi. Pe ei ii intereseaza probabil sa+si primeasca banii la timp si in intregime. Deocamdata este o adevarat babilonie, Staicu se pare ca s+a hotarat sa plece , dar nu prea se inghesuie nimeni sa o ia... Solomon si celelalte oficialitati locale amana pentru la iarna , imi este tare teama ca dupa alegeri vor uita de Universitatea!

EDMOND_
5th November 2004, 15:07
Mutica a plecat de la Universitatea pe cale amiabila. Iata declaratia lui ..." Ne-am inteles in privinta ruperii intelegerii. Domnul Staicu a fost baiat adevarat , mi-a dat banii pana in iarna. "

EDMOND_
20th November 2004, 10:23
Exista posibilitatea ca mijlocasul Universitatii Sorin Frunza sa se intoarca la divizionara B FC Vaslui. Pentru el s-au platit 50 000 de dolari si urmeaza ca o alta transa de 50 000 sa fie platita pana la sfarsitul lunii. Patronul echipei din Vaslui, fostul arbitru international Adrian Porumboiu a dat ieri o declaratie in care aafirmat clar ca daca nu va primi banii il va lua pe jucator din Craiova, mai ales ca echipa pe care o patroneaza are sanse sa promoveze in divizia A.

EDMOND_
14th December 2004, 17:31
Desi soarta echipei este incerta si nu se stie sigur cine va fi viitorul finantator viata merge inainte ..
Exista informatii ca exista tatonari intense cu privire la transferul anumitor jucatori atat din divizia A cat si din divizia B.
Astazi sau maine ar trebui sa se discute la liga si problema lui Frunza.
Exista si posibilitatea ca Ionel Gane sa revina din retur deoarece Staicu a cerut anularea contractului si retragerea cartii verzi pentru jucatorul oltean deoarece transferul a fost semnat de Mititelu care nu avea acest drept.
M-a sunat un prieten astazi care mi-a spus ca liga chiar l-ar fi dat pe Gane bun de joc pentru Craiova, insa eu nu am vazut nicaieri informatia asta.

EDMOND_
15th December 2004, 08:44
Comisia pentru Statute, Regulamente si contracte a FRF a amanat din nou
( pentru a treia oara) o decizie in cazul Frunza.
Ionel Gane se afla acasa, la Craiova, si conform ultimelor informatii ar trebui ca pe 10 ianuarie sa fie prezent la reunirea lotului, deoarece ar fi primit in avans suma de 40 000 de dolari.

EDMOND_
15th December 2004, 10:39
Revin se pare acasa Cornel Papura si Romulus Miclea. Cel putin asa a lasat sa se inteleaga aseara Staicu .

Zebrone
15th December 2004, 10:44
Staicu a zis si ca e dispus sa investeasca 500.000 euro in transferuri :o:
Stie cineva mai mult despre asta?

EDMOND_
18th December 2004, 23:11
Alpi, asta este valabil doar in situatia in care il vinde pe Plesan! ( s atunci doar daca se tine de promisiune).

EDMOND_
20th December 2004, 15:17
Este cert, din retur Papura va juca la Universitatea. Chiar in acest moment are loc o conferinta de presa , in care Badea si Staicu discuta cu ziaristii... informatia este ca fotbalistul a semnat deja contractul pentru returul campionatului.

EDMOND_
21st December 2004, 13:53
Urmatoarele tinte ar fi Gane, Denis Serban, Ghindeanu si Rada ( care ar reveni astfel la echipa ), dar Badea a afirmat ca se doreste si imbunatatirea compartimentului ofensiv...sunt urmariti si exista discutii cu nu mai putin opt atacanti.

ady_azzuro
21st December 2004, 14:07
Ghindeanu ala e ratangiu inrait, McBreen II sau mai nou Borbely in suferinta! :headbang:

Zebrone
21st December 2004, 15:13
Edmond: e clar ca orice transfer se vehiculeaza e bazat pe banii luati pe Plesan ca nu il vad pe Staicu sa se apuce de investitii acum.

EDMOND_
21st December 2004, 15:49
Ghindeanu ala e ratangiu inrait, McBreen II sau mai nou Borbely in suferinta! :headbang:

Cred ca nu imi mai amintesc eu bine, dar parca nu era atacant....

Ozzy
21st December 2004, 16:06
pai nu e atacant
da' asta nu inseamna ca nu e ratangiu :happy

Zapada
21st December 2004, 16:43
acum un minut sa anuntal ra realitatea TV ca M Plesan e pe cale sa semneze cu galata lui Hagi!

se vede ca Popescu lucreaza de zor si-l ajuta pe Staicu sa incaseze ceva bani!

ady_azzuro
21st December 2004, 16:54
pai nu e atacant
da' asta nu inseamna ca nu e ratangiu :happy
Inseamna ca il confund cu Ghindaru de la Brasov! Ghindeanu asta nu e jucatoru lu National care l-a dust gp de la extensiv in cotroceni gratis in loc sa-l aduca in Banie? :evil:

Maximus
21st December 2004, 17:59
Dinel Staicu se va afla saptamina viitoare in Bucuresti pentru a trata transferul a 2 jucatori de la FC National.
Dupa parerea mea acestia sunt Ghindeanu si Coman

Vietnam
21st December 2004, 18:59
Coman imi place ...ghindeanu...am mai avut noi.... :no:
Cred ca avem placerea ca din retur sa nu mai auzim de Borbely la Stiinta. Sa vedem ce hotaraste Badea ca nu cred ca se referea intr-un anumit interviu la Ilie... /hello

Zapada
30th December 2004, 11:49
Plesan nu mai pleaca la Steaua si asta datorita unei manevre a verisorilor patronului Stelutei care au facut totul ca sa nu-l piarda pe Mihaita.

acum daca tot s-au hotarit impresarii sa-i mareasca salarul lui Plesan mai poate juca la Craiova pina in vara.

Cred ca Plesan va juca la Craiova pina la vara

Zapada
1st January 2005, 20:42
azi la PROTV sa vehiculat plecarea lui M Plesan in Spania la Deportivo!

lucreaza de zor impresarii ca sa nu ajunga la Steaua!
daca tot nu avem fotbal macar ne amuzam cu Staicu, Plesan si Jiji

EDMOND_
3rd January 2005, 11:38
sa fim seriosi, Becali nu ar fi dat niciodata banii aia pe Plesan, a fost doar asa, o actiune de imgine..cam un " uite cine sunt eu"... sau poate a fost doar un aranjament intre Staicu si Becali menit sa creasca cota jucatorului ..
pentru cluburile interesate.
Daca nu pleaca la Galata, personal cred ca va ramane pana in vara.

Maximus
7th January 2005, 14:54
O stire, neconfirmata inca, luata de pe site-ul gsp.ro il da pe N'jock la Mons !!!

Njock a semnat pe 2 ani şi jumătate
cu formaţia belgiană Mons!

Site-ul oficial al formaţiei Mons, din prima divizie belgiană, anunţă că atacantul Craiovei, Jeremie Njock, a semnat un contract pînă în iunie 2007. După 16 meciuri, noua formaţie a lui Njock a obţinut o victorie şi trei egaluri, clasîndu-se pe ultimul loc cu 6 puncte.

Maximus
7th January 2005, 14:57
De pe site-ul lui MONS:

Deux nouvelles arrivées au Tondreau
Deux nouveaux joueurs ont trouvé un accord avec la direction montoise cet après-midi.
Il s’agit de :

Jeremie NJOCK
Attaquant
Camerounais
24 ans
1 m 96
92 kg
Clubs précédents :
· 2003 : Universitatae Craiova Roumanie
· UTA Arad Roumanie
· 2001/02 : Stuttgarter Kickers Allemagne
· 2000/01: WAC Casablanca Maroc
· 1999/00: Al Arabi Sportsclub Quatar
· 1998/99: FC Stade Nyonnais Suisse
· 1997/98 : Souscam Mbanojock Cameroun

Contrat jusque juin 2007


Se pare ca nu iese fum fara foc!

Vietnam
7th January 2005, 15:01
In acelasi timp se scrie ca N'jock isi incerca sansele si in divizia a doua engleza. Naiba stie ce este adevarat sau nu? Hm sa ne bazam doar pe Borbely in atac? :headbang:

Maximus
7th January 2005, 15:03
Daca stirea asta se confirma treaba e clara! Adica e neagra!

Later edit: Vad ca Vadim confirma pe prima pagina a OLS.

Zapada
7th January 2005, 17:06
chiar asa?
gratis nu pleaca el si daca staicu nu primeste suma pe care el o vrea (si e istet) nu pleaca baiatu.

o sa vedem?

Maximus
7th January 2005, 17:36
Pina una-alta se pare ca e plecat fara acceptul clubului. Din gsp.ro:

Managerul Universităţii Craiova, Pavel Badea, a declarat, vineri, că atacantul Jeremie Njock, care a semnat un contract cu formaţia belgiană Mons, nu va fi lăsat să plece de la echipa olteană, transmite corespondentul MEDIAFAX. "Njock nu va fi lăsat să plece de la Universitatea, el are contract pînă în 2007, iar în cazul în care nu va veni la pregătire (n.r. - reunirea este programată luni), avînd în vedere că nu este la prima abatere, ar putea fi chiar suspendat. Am vorbit cu patronul Dinel Staicu şi am decis că singurul jucător care va pleca este Pleşan, noi avem nevoie de întăriri nu să vindem jucători", a declarat Badea. Pavel Badea a afirmat că aşteaptă pînă duminică un răspuns de la mijlocaşul Constantin Schumacher, în vederea alăturării la echipa olteană şi susţine că ar fi de acord cu un schimb de jucători Cosmin Moţi - Ionuţ Rada

EDMOND_
8th January 2005, 14:31
- Se pare ca discutiiile pentru transferul lui Plesan la Galata avanseaza...ultima cifra avansata de Staicu este 2 000 000 de dolari , insa Gica Popescu afirma ca trebuia ca turcii sa scape de un jucator pentru a realiza acest transfer. Insa lucrurile intra pe ultima linie dreapta!

- Ieri Staicu a declarat ca pune la bataie 600 000 de dolari pentru transferuri, indiferent daca se va realiza sau nu transferul lui Plesan. Imediat, Badea a facut urmatoarea declaratie : " Doresc un fundas, un mijlocas si doi atacanti. Nu conteaza varsta lor, ci sa iaba experienta,pentru ca avem destui tineri la echipa".

- Njock nu va pleca de la echipa decat daca belgienii vor plati suma de transfer dorita de Universitatea. El nu este " tinut cu lanturi" cum afirma onlinesport pe prima pagina si doar are un contract cu echipa craioveana pana in 2007, fara clauza de reziliere.

- Gane va trebui sa se hotarasca pana pe 15 ianuarie daca va ramane la Universitatea sau va pleca in Elvetia, caz in care clubul craiovean va primi
40 000 de euro.

EDMOND_
11th January 2005, 10:17
Ultimile stiri legate de transferul lui Plesan dau ca sigura varianta imprumut pana in vara contra a 500 000 de euro, jucatorul ramanand al Universitatii.. cu posibilitatea optiunii din partea Galatei a unui transfer definitiv in vara.

In alta ordine de idei , ieri s+a antrenat cu echipa Cozma, venit de la Armatura Zalau, 24 de ani.

bogho
11th January 2005, 10:20
Sunt de acord cu declaratia lui Badea ca avem destui jucatori tineri. Ne mai trebuie si niste batranei ca sa ii creasca pe ceilalti. Vorba aia "cine nu are batrani, sa isi cumpere!"

Vietnam
11th January 2005, 10:49
Chiar asa..dar nu orice batran are ce sa-i invete pe lupii tineri. Sper sa avem un retur frumos si sa luam Cupa. Daca facem asta inseamna ca am reusit sa avem echipa si achizitiile facute au dat roade...Daca nu ... :headbang:

EDMOND_
11th January 2005, 16:15
Exista unele informatii ca Sabin Ilie ar fi in discutii cu Universitatea pentru un transfer... el ar fi atacantul de care vorbea Staicu... Poate il aducem si pe frate-sau...Adrian :drak:

Vietnam
11th January 2005, 16:50
Ar fi interesant sa-i vedem pe amindoi la Craiova.... dar .. :rolleyes:

EDMOND_
11th January 2005, 17:25
La antrenamentul de astazi a participat si un jucator de banda stanga venit de la Industria Campia Turzii , Eduard Scarlat care a mai jucat si la Zimbrul Chisinau.
Va garantez insa ca surprizele vor aparea diseara tarziu. Sunt doua, dar deocamdata nu am voie sa le dau publicitatii. Unul dintre cei doi jucatori a semnat se pare ....Celalalt este pe aproape... Surprize, surprize, una la care nu cred ca s-ar gandi vreun suporter craiovean.... fundas si atacant...am dat destule elemente ,nu-i asa? :drak:
PS > Amandoi au jucat la echipe de top din divizia A....

Maximus
11th January 2005, 17:29
Bordeanu sigur si atacantul sa fie Sabin? Sau Sergiu Radu?

Gerson
11th January 2005, 17:31
deocamadata i-am pierdut pe plesan ,njock si frunza , cand am auzit declaratia lui staicu cat de mult alearga sa-l dea pe plesan m-am gandit ca face totul sa distruga echipa, sint foarte sceptic in privinta aducerii unor jucatori

EDMOND_
11th January 2005, 17:33
Tu nu auzi ca nu am voie sa spun pana in seara asta!! Nu cred ca ai ghicit, dar vom vedea...
Astia pe care i-ai spus sunt buni pentru Craiova...!? Unde sa-l bagi pe Bordeanu?

Vietnam
11th January 2005, 17:34
Dinel a zis ca inca se zbate ptr Frunza. Bine ca nu a plecat Moti.
Cin' sa fie cei doi? Zidane si Figo? :D Dar ei nu au jucat la Poli Timisoara sau Craiova ( ai zis echipe de top nu? :happy )
Sa inteleg ca apare Caramarin pe la noi?

Maximus
11th January 2005, 17:48
Sa-nteleg de la tine Edmond ca sunt PESTE Bordeanu? Pai tre' sa aiba si banuti Dinel in cazul asta...

Vietnam
11th January 2005, 17:51
Pai s-ar parea ca primeste de pe urma lui Njock si Plesan ceva banuti

Maximus
11th January 2005, 18:41
Edmond, hai ca e seara poti sa ne spui :evil:

bogho
11th January 2005, 18:54
chiar asa, raspunsul ala cand vine? eu mai stau vreo 10 min. si tre' sa plec spre casa, deci pana maine la 10 nu o sa mai stiu nimic. asa ca baga repede surprizele! in caz contrar nu o sa pot dormi toata noaptea!

EDMOND_
11th January 2005, 19:14
Sa-nteleg de la tine Edmond ca sunt PESTE Bordeanu? Pai tre' sa aiba si banuti Dinel in cazul asta...

Nu interpreta..am spus doar ca una din mutari este destul de surprinzatoare
, nici nu stiu daca va fi pe placul galeriei :drak:
Ar fi buna o aparare Daouda, Papura , Bordeanu... sau Daouda, Papura, Moti,Bordeanu ? Asta intrebam, unde il folosesti pe Bordeanu?

EDMOND_
11th January 2005, 19:16
Maximus, nu pot sa spun pana spre 22.00....

Decat ca astazi Gane s-a antrenat cu echipa si sunt sanse mari sa ramana, chiar daca el il ameninta pe Dinel cu nu stiu ce echipe straine!

EDMOND_
11th January 2005, 19:18
Decat ca astazi Gane s-a antrenat cu echipa si sunt sanse mari sa ramana, chiar daca el il ameninta pe Dinel cu nu stiu ce echipe straine!

marcel
11th January 2005, 19:30
si cu surprizele alea scapam?

EDMOND_
11th January 2005, 19:38
Nu stiu despre ce vorbesti!! :no: :rosu:

marcel
11th January 2005, 19:44
de ultimul loc

EDMOND_
11th January 2005, 19:47
Eu nu imi fac probleme de genul asta...sper sa terminam in prima jumatate a clasamentului si sa facem o figura frumoasa in cupa.

marcel
11th January 2005, 19:56
asa sper si eu ........................

EDMOND_
11th January 2005, 20:02
Asa cum am spus pe stiri Valeriu Bordeanu a semnat un contract de trei ani cu Universitatea. Sunt discutii destul de avansate cu atacantul Claudiu Dragan.

Mircea Ilie si Hoban au fost pusi astazi pe liber.

EDMOND_
11th January 2005, 22:23
Stirile ProTV au anuntat si ca este posibil ca Narcis Raducan sa semneze luni cu Universitatea. In zilele urmatoare este probabila si aparitia a doi trei jucatori straini care vor da probe la Universitatea si care vor veni prin intermediul unor impresari italieni.

Pacala
11th January 2005, 22:32
raducan, bordeanu si cl.dragan sint transferuri foarte proaste, o spun de acum ca vor face figuri jalnice , sper ca macar de data asta sa n-am dreptate dar uite ca inca nu s-a intamplat chestia asta.....bordeanu si raducan sint terminati pt fotbal...au dovedit-o si la bacau .......cl.dragan nici atat....de fapt asta imi sugereaza ceva ce nici nu vreau sa pronunt ...e dezastru daca astea sint transferurile

EDMOND_
11th January 2005, 22:39
Or fi...ramane sa vedem . Insa cei trei sunt oricum mult peste Mircea Ilie si Borbely...si Hoban... bine ca au plecat.

Bordeanu..nu imi aduc aminte sa fi jucat in ultimul timp la Bacau, dar totul este posibil.

Pacala
11th January 2005, 22:45
trubuie sa fie aproape de plesan, frunza si ...probabil njock.... :ciocan:

EDMOND_
11th January 2005, 22:52
Pai parca aia ne dusera pe ultimul loc.....

Din cate imi aduc eu aminte Bordeanu a jucat la Steaua si Rapid..apoi undeva in Rusia... nu inteleg cum putea arata ca este terminat ca jucator la Bacau...

BlueFan
11th January 2005, 23:02
"Editie Speciala" anunta ca si Bruncevic de la CFR Cluj e dorit la echipa (trebuia sa dea un raspuns aseara). Eu cred ca ar fi o achizitie foarte buna daca pleaca Njock.

Pacala
11th January 2005, 23:03
staicu ne duse acolo, nu fotbalistii ....cu acelasi lot, un alt patron lua titlul...alte discutii le purtam la noi pe forum nu aici

EDMOND_
11th January 2005, 23:06
Da. Este o stire pe care o auzisem(Bruncevic)..nu stiu insa cate sanse de realizare are...
Cred ca in maxim o saptamana vom avea o imagine mai clara!

EDMOND_
12th January 2005, 13:22
In afara celor doi jucatori din divizia B despre care am vorbit se mai afla in probe la Universitatea un mijlocas egiptean, Mohamed EZz, nascut pe 16.06.1980.

Vietnam
12th January 2005, 13:50
Sper sa nu fie ca Nkoy!!!

EDMOND_
12th January 2005, 13:59
Pai ce, ala era egiptean? Cica ar mai veni vreo doi straini in probe!... Poate Staicu are mana buna acum ca a mai si nimerit-o, vezi Guso, Daouda, Njock, Moti...Bundea...

PS Chiar se pare ca jucatorul nu ar fi chiar fara nume . Am gasit numele lui aici, ca marcator al unui gol pentru selectionata olimpica a Egiptului,in meciul cui Gabon 4-3.

Egyptian Olympic Team Won Bronze Medal
in 4th Francophone Games,Canada 2001
Egypt / Bulgaria 2/0 (Mohamed Mohsen Abougreisha / Hossam Ghali)
Egypt / Canada 2/1(Ahmed Belal 2)
Egypt / Gabon 4/3 (Mohamed Mohsen Abougreisha / Wael Reyadh / Mohamed Ezz / Reda Shehata)
Quarter Final
Egypt / Mali 3/1 (Gamal Hamza / Wael Reyadh / Ahmed Belal)
Semifinal
Egypt / Morocco 0/0 (3/5 Pen)
Bronze Medal Playoff
Egypt / Cameroon 3/0 (Hossam Ghali 2 /Wael Reyadh)

Maximus
12th January 2005, 15:49
Narcis Răducan: "Transferul meu la Craiova a căzut"
"Au existat, într-adevăr, discuţii cu conducerea clubului Universitatea Craiova, cu acordul conducerii FCM Bacău, dar nu s-a ajuns nicăieri. Am tot aşteptat să mă contacteze şi să vină cu o ofertă concretă, dar asta nu s-a întîmplat, aşa că transferul meu a căzut", a declarat Răducan. Jucătorul băcăuan a ţinut să dezmintă zvonurile conform cărora ar fi semnat un contract cu Universitatea Craiova: "Lucrurile s-au dus puţin cam departe. M-a deranjat mult că s-a zis că am semnat. Aş fi făcut acest lucru în cazul unei oferte foarte avantajoase pentru mine. Nu mi-ar fi teamă să plec la o echipă aflată pe ultimul loc. Totuşi, Craiova este un nume în fotbalul românesc"

Sursa gsp.ro

Zebrone
12th January 2005, 16:11
Parerea mea e ca Raducanu o da la plesneala ca sa primeasca mai multi bani de la Staicu

Maximus
12th January 2005, 16:23
se poate, la asta m-am gindit si eu. Ultima fraza il da de gol

Vietnam
12th January 2005, 17:48
mai bine pe ultimul loc - pe moment si sa joci la Craiova decat sa te bati non stop pentru nimic la Bacaul. Raducan cred ca vrea sa o sterga de acolo, dar banii sunt bani.
Referitor la egiptean ...Si Plesan a dat un gol cu Germania dar 2004 nu este anul lui bun..din contra. Sa speram ca asta de frig o sa alerge de-i ies ochii pe teren. Si nu m-am referit ca Nkoi a fost egiptean ci ca vine tot de pe continentul ala unde te alerga leul :yeah: prin oras!

Ayrton
12th January 2005, 18:25
Io nu vreau sa ma cert cu voi, dar Cl.Dragan la Craiova? Ce v-a venit?
Il injuram si ii doream sa ramana la Dinamo II, sa nu mai vina la prima echipa, ca pt mine e o non-valoare...
Oare care e chestia de l-a luat Staicu?

EDMOND_
12th January 2005, 18:54
Aryton, lasa ca vedem noi, poate nu-l folosim in meciul cu voi, sa nu va dea gol si sa plangeti dupa aia... probabil la noi va fi injurat din prima .... daca nu joaca il vom tine rezerva!

Nu cred ca este un jucator terminat, ci doar unul care nu a avut sansa sa joace...in turul diviziei B in 13 meciuri a inscris totusi 11 goluri. In mod cert este peste Borbely si peste Mircea Ilie , care tocmai a fost disponibilizat!

EDMOND_
13th January 2005, 09:32
Exista inca discutii cu mai multi fotbalisti (sa speram ca am zis bine...cel mai asteptat ar fi un mijlocas brazilian care ar trebui sa ajunga pana luni....
Exista si sanse ca la echipa sa ramana cei doi ale caror transferuri se tot discuta... Plesan si Njock. Ar trebui sa vina si un tanar bosniac , de 18 ani, Haris Beslija care ar ajunge la Craiova la recomandarea lui Guso.
Se pare ca vor continua si disponibilizarile, ar urma la rand Borbely(in sfarsit!) , Preda, Jovanovic si Vigariu...asta insa depinde de campania de transferari.

Zebrone
13th January 2005, 09:56
Se pare ca inca se discuta si cu Raducan

zolo
13th January 2005, 20:56
nu cred ca se mai discuta cu Raducanu daca inca nu se stie ca pleaca Plesan

EDMOND_
14th January 2005, 11:16
Din pacate l-am pierdut pe Haris Beslija, a semnat cu Hajduk Split, liderul campionatului croat.

Si se pare ca Badea a renuntat la Cosma si Scarlat, cei doi veniti in probe din divizia B.

EDMOND_
15th January 2005, 22:43
De astazi, egipteanul ala , Mohamed EZz,nu mai este in lot.
In acest moment putem mentiona venirile lui Papura, Bordeanu ( care la antrenamentul de astazi a lasat o impresie foarte buna) si Dragan. Se antreneaza cu echipa si Gane, cred ca va ramane in final , dar are totusi 33 de ani.
Din jucatorii reprezentativi nu a plecat inca nimeni, sunt inca discutii legate de Plesan si Njock. Poate nu pleaca nici unul pana la urma!
In cantonamentul de la Predeal vor mai veni se pare inca doi jucatori, cica brazilieni!!

inter
15th January 2005, 22:45
Beslija era cel despre care vorbea Adnan?

EDMOND_
15th January 2005, 22:55
Da, dar nu mai este de actualitate. a semnat cu croatii....

EDMOND_
16th January 2005, 19:38
* In cel mult doua zile Plesan ar trebui sa plece in Turcia, cel mai probabil un imprumut pana in vara contra a 500 000 de euro. daca nu se rezolva in acest timp este aproape sigur ca mijlocasul de 21 de ani va mai juca un retur la Craiova. Dupa meciul amical cu Armata (in care a si inscris!) ziaristii locali l-au pus pe jucator sa alaeaga intre un platou cu baclavale si o sticla de zaibar(bautura traditionala in Oltenia). Plesan a ales sticla cu zaibar...Suporterii spera ca sa fie un semn ca jucatorul va face parte in continuare din lotul Universitatii.

* In data de 19 ianuarie este probabil ca vor ajunge in cantonamentul de la Predeal si cei doi jucatori brazilieni promisi, un atacant si un mijlocas.
Staicu sustine ca a facut deja rezervarile la avion pentru cei doi si ca acum s-ar afla in Italia ,transferul fiind intermediat de impresari din aceasta tara.