PDA

View Full Version : Ovidiu Petre la Steaua - 1 milion si ceva



andrei1921tm
31st August 2006, 14:08
"Incepand de astazi Ovidiu Petre este jucatorul Stelei. Suma de transfer este peste un milion de dolari. Nu a contat in aceasta tranzactie disputa verbala pe care am avut-o cu Gigi Becali", Marian Iancu, patron Poli Timisoara.

Ce parere aveti?Eu ziceam de un schimb Radoi-Ov.Petre dar nu a fost sa fie:evil:

Ayrton
31st August 2006, 14:16
Dar tie ti se pare ca atata timp cat a fost la Timisoara jucatorul a confirmat?
Mie nu mi s-a parut... Chiar nu-mi aduc aminte sa fi facut vreun meci de exceptie... A fost cam anonim pe teren...
La Steaua a fost adus la cererea expresa a lui Oliaroiu...
Deci asteptati-va ca Paraschiv sa iasa din schema dupa ce se va reface Ov.Petre dupa accidentare (cam in acelasi timp cu Radoi...)

Zax
31st August 2006, 14:20
Dar tie ti se pare ca atata timp cat a fost la Timisoara jucatorul a confirmat?
Mie nu mi s-a parut... Chiar nu-mi aduc aminte sa fi facut vreun meci de exceptie... A fost cam anonim pe teren...
La Steaua a fost adus la cererea expresa a lui Oliaroiu...
Deci asteptati-va ca Paraschiv sa iasa din schema dupa ce se va reface Ov.Petre dupa accidentare (cam in acelasi timp cu Radoi...)

Para n-are cum sa iasa din schema, probabil vor juca toti 3(radoi a mai jucat fundas dreapta) daca sunt apti, dar e bine ca avem lot valoros si numeric acum.

Jerry20cm
31st August 2006, 14:21
Ovidiu Petre va fi apt de joc peste 3 saptamani.
E bine ca am reusit sa aducem inca un mijlocas central astefel ne'am dublat posturile: Radoi,Paraschiv,Ov.Petre si Lovin.

Zax
31st August 2006, 14:25
11-le ideal in viziunea mea



------------------Carlos--------------


Radoi--------Goian------Ghionea--------Marin



-----------Paraschiv-----O.Petre--------------


Nicolita----------------------------Cristocea


-----------Dica-----------------------------

-----------------------Iacob/Thereau------

Vadim
31st August 2006, 14:30
Un 11 ideal daca Radoi, Paraschiv, Iacob si Petre sunt sanatosi.

Nu pricep cum Steaua da 1 milion pe un jucator ca Petre care nu a facut nimic in ultimul an si nici in ultima vreme. Nu s-a detasat cu nimic. Imi explic numai prin smecherii financiare la nivel inalt. Daca Petre e jucat de 1 milion, Nicolita e de 3 milioane...

dede
31st August 2006, 14:31
e bine ca a venit...cu cat mai multi jucatori, cu atat mai bine...daca se mai accidenteaza unu', altu' e important sa avem rezerve

colaps
31st August 2006, 14:32
daca l-a vrut Oli, atunci stie el ce si cat face...

Jerry20cm
31st August 2006, 14:33
nu cred ca Radoi va juca fundas dreapta, poate dak va fi nevoie urgenta de el pe acel post dar in alt caz nu, e mult mai usor sa iei o suma mai mare de bani pe un mijlocas decat pe un fundas.

Zax
31st August 2006, 14:34
Un 11 ideal daca Radoi, Paraschiv, Iacob si Petre sunt sanatosi.

Nu pricep cum Steaua da 1 milion pe un jucator ca Petre care nu a facut nimic in ultimul an si nici in ultima vreme. Nu s-a detasat cu nimic. Imi explic numai prin smecherii financiare la nivel inalt. Daca Petre e jucat de 1 milion, Nicolita e de 3 milioane...

O Petre n-a facut nimic in ultimu an pt ca a fost accidentat, la Timisoara a dat cateva goluri senzationale in perioada lui Oli si a fost unul dintre cei mai buni oameni de-al lor, in plus a confirmat la nationala devenind rapid un titular incontestabil in 11-le lui Piturca.

dede
31st August 2006, 14:34
nu cred ca Radoi va juca fundas dreapta, poate dak va fi nevoie urgenta de el pe acel post dar in alt caz nu, e mult mai usor sa iei o suma mai mare de bani pe un mijlocas decat pe un fundas
oricum, locul lui Radoi e acolo, la mijloc :D
pe dreapta mai sunt si alte solutii...

klemi
31st August 2006, 14:35
Nu merita 1.000.000 $ nici daca ar fi platit Timisoarei 1$ pe an ! O. Petre va fi la Steaua un fel de Lovin 2, adica tot 0.

Zax
31st August 2006, 14:35
nu cred ca Radoi va juca fundas dreapta, poate dak va fi nevoie urgenta de el pe acel post dar in alt caz nu, e mult mai usor sa iei o suma mai mare de bani pe un mijlocas decat pe un fundas.

pleaca radoi si nu stiu io ? :(

mblue
31st August 2006, 14:37
daca steaua nu se califca in ucl ,veci pururi gigi nu dadea 1 bulion de euroi pe acest jucator. mai ar fi nevoie de inca un fundas dreapta.

Jerry20cm
31st August 2006, 14:37
inca nu , dar la anul e foarte probabil sa plece si de aceea iti ziceam ca e mai usor sa obtii o suma mai maricica de bani pe un mijlocas decat pt. un fundas.

starsteel
31st August 2006, 14:38
Dar tie ti se pare ca atata timp cat a fost la Timisoara jucatorul a confirmat?....
Evident nu dar tu crezi ca un jucator ca Badea ar fi fost cautat de Timisoara. Atmosfera de la Steaua e cu totul altceva si evident nu e vorba numai de atmosfera acolo exista mentalitate, dorinta, conditii pt. performanta etc.

gabyCluj
31st August 2006, 14:40
Pai e un lucru foarte bun ca a venit si O Petre. Olaroiu o sa stie sa-l motiveze pentru a intra in forma. Au lucra impreuna mai mult timp si il cunoaste. Are de castigat atat Steaua cat si jucatorul, in vederea nationalei si a unui viitor transfer. Steaua se apropie acum de un lot capabil sa abordeze grupele LC. Inca vreo 2 jucatori de valoare ar face totul perfect.... din pacate e prea tarziu....

Nole17
31st August 2006, 14:41
oameni buni ganditiva ca sezonul asta cel putin in tur o sa jucam sambata miercuri in fiecare sapt shi nu cred ca radoi paraschiv iacob sau dica o sa joace meci de meci pt k mai trebe shi ei odihniti iar dak or sa mai fie shi accidentari sau supendari cred ca o sa trebuiasca sa folosim toti jucatori sezonul ast deci cred ca era nevoie de un jucator pe postul ala oricum fiecare jucator e bun atata timp cat antrenprul stie sa il foloseasca shi sa ii dea sarcinile de joc pe care el le poate face cel mai bine eu cred ca atat o. petre cat shi frabcezul for confirma la fel cum au facut shi cristocea , ochirosi. saban shi badea

Jerry20cm
31st August 2006, 14:42
Pai e un lucru foarte bun ca a venit si O Petre. Olaroiu o sa stie sa-l motiveze pentru a intra in forma. Au lucra impreuna mai mult timp si il cunoaste. Are de castigat atat Steaua cat si jucatorul, in vederea nationalei si a unui viitor transfer. Steaua se apropie acum de un lot capabil sa abordeze grupele LC. Inca vreo 2 jucatori de valoare ar face totul perfect.... din pacate e prea tarziu....

Stai !!! :D , ca m-ai avem inca unul pe ,,tzeava".:evil:
...sa vedem dak se va rezolva pana diseara:)

klemi
31st August 2006, 14:43
ai ceva info din "interior"? stancu de la sportul ?

starsteel
31st August 2006, 14:43
Azi e ziua transferurilor sa vedem pana diseara ce se intampla.

catalin.dumitru
31st August 2006, 14:44
11-le ideal in viziunea mea



------------------Carlos--------------


Radoi--------Goian------Ghionea--------Marin



-----------Paraschiv-----O.Petre--------------


Nicolita----------------------------Cristocea


-----------Dica-----------------------------

-----------------------Iacob/Thereau------

Sunt de acord cu schema asta, numai ca in locul lui Cristocea ar putea fi Bostina. Radoi pe partea dreapta a apararii e o solutie foarte buna.

demolator74
31st August 2006, 14:45
nu stiu daca face 1 milion sau daca v-a confirma la steaua dar cert este ca avea nevoie de un jucator la mijloc si daca anul acesta nu da randament la nivelul stelei atunci gigi il v-a transforma intr-o afacere pentru ca-i v-a creste cota daca v-a juca inCL si poate la nationala. HAI STEAUA

VirgilP
31st August 2006, 14:46
cred ca o sa se descurce la Steaua...oricum fata de timisoara unde nu mai avea nici o sansa la o echipa de mijlocul clasamentului sa revina la nationala

starsteel
31st August 2006, 14:46
Sunt de acord cu schema asta, numai ca in locul lui Cristocea ar putea fi Bostina. Radoi pe partea dreapta a apararii e o solutie foarte buna.

Si eu sunt un fan a lui Bostina poate fi un jucator capital pt. Steaua trebuie neaparat scos din pasa in care se afla.

asTM
31st August 2006, 14:46
in sfarsit a facut si iancu o afacere buna... si-a scos gherla cu bucur :)

Jerry20cm
31st August 2006, 14:48
ai ceva info din "interior"? stancu de la sportul ?

uite ca'l ghicisi :D
ai rabdare pana diseara;)

starsteel
31st August 2006, 14:48
in sfarsit a facut si iancu o afacere buna... si-a scos gherla cu bucur :)
Dar nu la vandut pe Bucur ci pe O. Petre.:happy

Zax
31st August 2006, 14:48
Sunt de acord cu schema asta, numai ca in locul lui Cristocea ar putea fi Bostina. Radoi pe partea dreapta a apararii e o solutie foarte buna.

oricum e bine ca acum avem de unde alege...Daca am avea si un portar care sa-i faca concurenta lui Carlos ar fi perfect

andrei1921tm
31st August 2006, 14:49
in sfarsit a facut si iancu o afacere buna... si-a scos gherla cu bucur :)

Poate il vinde si pe bucur la steaua tot cu un mil de para:evil: :drak:

Jerry20cm
31st August 2006, 14:50
klemi,uite ce-ti ziceam:

Steaua īncearcă să rezolve şi transferul lui Stelian Stancu, de la Sportul Studenţesc, spune Realitatea. Gigi Becali şi Vasile Şiman nu au ajuns la un acord, dar jucătorul va fi trecut pe lista pe care Steaua o va trimite la UEFA.

Zax
31st August 2006, 14:50
acum dupa ce-a plecat de la voi parca vad pe O Petre ca ia balonu de aur...=)))

Zax
31st August 2006, 14:50
klemi,uite ce-ti ziceam:

Steaua īncearcă să rezolve şi transferul lui Stelian Stancu, de la Sportul Studenţesc, spune Realitatea. Gigi Becali şi Vasile Şiman nu au ajuns la un acord, dar jucătorul va fi trecut pe lista pe care Steaua o va trimite la UEFA.

/hello /hello

Vadim
31st August 2006, 15:02
Radoi si Petre joaca pe posturi diferite. Cu toate astea, Radoi are mai multe goluri marcate decat Petre...

Jerry20cm
31st August 2006, 15:05
Radoi si Petre joaca pe posturi diferite. Cu toate astea, Radoi are mai multe goluri marcate decat Petre...

nu inteleg, la ce te referi?
din cate stiu eu amandoi sunt mijlocasi defensivi, si tot din cate stiu eu treaba unui mijlocas defensiv e aceea de a strica atacurile adversarilor nu de a inscrie goluri.

Vadim
31st August 2006, 15:11
Petre are un profil mai ofensiv decat Radoi.

SORENSEN
31st August 2006, 15:22
Poate de asta e si mai potrivit la noi..si isi da drumul si la goluri :)

Bancaru
31st August 2006, 15:26
Nu au trecut nici doua luni de la organizarea cartelului "granzilor" care au hotarat ca jucatorii din intern nu "face" banii. Si iata ca tocmai ei au incalcat intelegerea si nu oricum ci intre ei au incheiat ghiseftul. Daca face un milion?! Daca venea de la FC Arges (de exemplu) nu facea, dar daca vine de la Poli... hohooooooooooooooo, cu prisosinta. In consecinta....

RedStar
31st August 2006, 15:29
Un 11 ideal daca Radoi, Paraschiv, Iacob si Petre sunt sanatosi.

Nu pricep cum Steaua da 1 milion pe un jucator ca Petre care nu a facut nimic in ultimul an si nici in ultima vreme. Nu s-a detasat cu nimic. Imi explic numai prin smecherii financiare la nivel inalt. Daca Petre e jucat de 1 milion, Nicolita e de 3 milioane...

Nu trebuie sa pricepi, doar sa observi. In timp vei vedea ca Ovidiu Petre face mult mai mult.
Oli ii va fac un program special de antrenament sa se apropie de forma fizica optima. Pe urma talentul lui Petre isi va spune cuvantul.
Va deveni unul din cei mai buni mijlocasi centrali romani, alaturi de Radoi.

cuzmy
31st August 2006, 15:34
Nu a pierdut nimic Poli ca s-a scapat de Petre! Atata timp cat lui ii statea capul la altceva, mai bine ca s-a dus.

Vadim
31st August 2006, 15:35
E clar ca Poli nu a piedut nimic. Intrebarea e cat a castigat Steaua. ;)

klemi
31st August 2006, 15:35
klemi,uite ce-ti ziceam:

Steaua īncearcă să rezolve şi transferul lui Stelian Stancu, de la Sportul Studenţesc, spune Realitatea. Gigi Becali şi Vasile Şiman nu au ajuns la un acord, dar jucătorul va fi trecut pe lista pe care Steaua o va trimite la UEFA.

Sa speram ca ajunge la noi :yeah: si nu pe sub poduri :drak:

asTM
31st August 2006, 15:38
in sfarsit a facut si iancu o afacere buna... si-a scos gherla cu bucur Dar nu la vandut pe Bucur ci pe O. Petre.:happy

ce profund esti! ma refeream la faptul ca Iancu a scos pe petre banii dati degeaba pe bucur (aprox. 1 milion $)

klemi
31st August 2006, 15:40
Intr-adevar cu O. Petre si-a mai scos Iancu o parte din banii aruncati pe transferuri "bomba". Pacat ca pe spinarea Stelei.

emiliodimatteo
31st August 2006, 15:47
ca dinamovist,kiar nu e un pericol Ov.Petre pt noi..si`n plus..nu stiu ca ar avea steaua de castigat cu el,mai ales ca mai tot timpul este accidentat..asa ca...neinteresant

sevvilla86
31st August 2006, 16:05
Ovidiu Petre este un jucator bunicel insa cred ca Gigi a fost prea darnic,la fel ca in cazul lui Gigel Coman.Doar pentru ca vine de la AEK Timisioara nu inseamna ca trebuia sa arunce cu banii aiurea.In orice caz cred ca Olaroiu se bucura ca mai are un mijlocas in lot pentru Champions League.:ok:

nemilosul
31st August 2006, 16:09
Poate il vinde si pe bucur la steaua tot cu un mil de para:evil: :drak:

rade ciob de oala sparta

voi numai tepe va-ti luat in afara de emeghara numai teriminati...gunoaiele la altii

io zic ca pt un jucator destul de tanar titular la nationala cu un fizic "pt liga campionilor" + ca a prins si cateva meciuri cu galata in ch lg io zic ca 1 mil e mai mult decat acceptabil

vorbeste oftica din voi...pana acum am luat ce aveati mai bun ov petre si nicolita

daca mai pierdeti 2 meciuri il luam si pe emeghara

axel
31st August 2006, 16:10
ovidiu petre esti o mizerie .I.
bine ca am scapat si de ''vedeta'' asta. . . .

Milan
31st August 2006, 16:20
O. Petre hm ... sper sa confirme, dar in loc la cine ... sau pleaca oare cineva ... ma gindesc la Radoi

Zax
31st August 2006, 16:22
nu pleaca nimeni, Steaua va avea o perioada de foc 7 meciuri in 20 zile, iar lotul trebuia sa fie mai numeros , mai ales ca paraschiv s-a accidentat si el

Jerry20cm
31st August 2006, 16:23
O. Petre hm ... sper sa confirme, dar in loc la cine ... sau pleaca oare cineva ... ma gindesc la Radoi

acum nu mai pleaca nimeni , nici n-ar mai avea timp sa plece , poate la iarna.

vagus
31st August 2006, 16:25
Ov. Petre este indiscutabil un jucator bun ... atunci cand vrea sa joace. Din pacate, asta se intampla destul de rar. :happy Incet, incet ... bisericutele de la Poli se muta la Steaua. Mai lipseste Caramarin pentru ca soborul sa fie in formula completa. :happy Si sa vedeti ce frustrati vor fii ceilalti stelisti ce nu vor mai prinde echipa nici atunci cand Ov. Petre si Coman joaca ca ceapa ...

m4st3r
31st August 2006, 16:32
petre a fost bun numa` cand olaroiu` ii era antrenor...deci steaua a facut o achizitie ok

Neamtu
31st August 2006, 16:32
radoi si petre la mijloc... va dati seama cate coate-n gura or sa-si ia adversarii? :D

gabi_maris
31st August 2006, 16:35
Cand Steaua nu aduce jucatori nu toti zic ca nu ii bine pt ca lotul nu este numeros.Iar cand transfera jumatate din stelisti comenteaza ca nu ii bun...

Pepenogu
31st August 2006, 16:45
foarte interesant faptul ca asta valoreaza 1.000.000... acum intzeleg de ce mazilu nu facea 2... ma rog, nu ca il regret, dar oricum simtzeam nevoia unor jucatori mai interesantzi. ovidiu nu-mi pare nici de steaua, nici de CL.

superchumbo
31st August 2006, 16:57
piticii de pe creierul lui olaroiu (la fel de plini de viata ca si cei ai lui piturca) dateaza din perioada cand olaroiu antrena fc national, si s-a gandit el acum sa fie un fel de fc national in rosu-albastru. btw, o ia si pe oana nistor cu el ???? :drak:

bodomuller
31st August 2006, 17:04
eu am o alta propunere pt.11 nostru:

carlos

radoi goian ghionea

nicolita paraschiv ov.petre cristocea/bostina

dica

thereau iacob/badea

astept comentarii

Zax
31st August 2006, 17:06
probabil suma este asa de mare pt ca Gigi s-a gandit si la jucator, Iancu nu-l lasa sa plece mai ieftin iar Petre urma sa fie suspendat pe 18 luni pt ca nu se prezentase la antrenamente.

cutuma
31st August 2006, 17:10
Petre, Paraschiv, Lovin nu sunt jucatori spectaculosi. Ei au un rol tactic f. important si eu unul consider ca Ovidiu este o achizitie benefica.

Si Oli cand a plecat de la Timisoara a fost numit antrenor de locurile 3-4. Badea a fost numit transfer de mana a doua, pe Goian si Ghionea nu i-a considerat nimeni "bombe" la vremea lor. O echipa solida e alcatuita din oameni bine facuti cu stiinta jocului. Nu din Denis Serban si Catalin Munteanu.

superchumbo
31st August 2006, 17:17
O echipa solida e alcatuita din oameni bine facuti cu stiinta jocului. Nu din Denis Serban si Catalin Munteanu.


poate denis serban si catalin munteanu de acum ....... dar denis serban si catalin munteanu de acum 8-9 ani ............ alta mancare de peste tata !!!

otinho
31st August 2006, 17:18
eu am o alta propunere pt.11 nostru:

carlos

radoi goian ghionea

nicolita paraschiv ov.petre cristocea/bostina

dica

thereau iacob/badea

astept comentarii

si eu m-am gandit la fel .. doar cu o mica schimbare .. nicolita trece pe stanga si pe dreapta intra stancu :evil:

Grinco
31st August 2006, 17:20
Mai bine ca a plecat, ca aici chiar nu ar mai fi pus suflet in caz ca ar mai fost introdus de Cartu.Cat a jucat aici, nu tin minte sa fi iesit in evidenta in vreun joc.Plus ca a fost accidentat mult timp. Oricum sper sa nu merite banii :evil:

YodaRo
31st August 2006, 17:21
mda e clara ca oamenii lui Olaroiu sunt adusi incet incet la Steaua. Sper sa nu ne transformam in Poli AEK Steaua
Mazilu facea 2 milioane mai ales ca lipsea Iacob. Se putea renunta si la Ov Petre care e un puturos si la ciudatul de belgian pentru Mazilu. Ce o sa se intample cand se reface iacob? Cine o sa stea pe banca?

Jerry20cm
31st August 2006, 17:21
nu poti modifica sistemul de joc dupa ce toata pregatirea si meciurile oficiale le'ai jucat cu 4-4-2.
eu zic sa ramanem la 4-4-2 fiindca am avut/avem rezultate in sistemul asta.
si in plus nu e Oli un antrenor care sa joace cu 3 varfuri poate cu 6 fundasi :D , dar cu 3 varfuri in niciun caz.:D

@ MAN US ...Becali a oferit 2 mil. de euro pe Mazilu(a confirmat si Siman) dar gradul de rudenie dintre Siman si Copos a fost mai important pana la urma.

cutuma
31st August 2006, 17:23
poate denis serban si catalin munteanu de acum ....... dar denis serban si catalin munteanu de acum 8-9 ani ............ alta mancare de peste tata !!!

Pai da mah ... far 8-9 ani inseamna IMENS de mult pentru un fotbalist. Cu jucatori ca astia nu poti face performanta. Dinamo face o mare greseala cu ei ... nu ca mi-ar pasa.

mariusss
31st August 2006, 17:34
doi jucatorti buni!!!!sa ii vdem

Zax
31st August 2006, 17:35
mda e clara ca oamenii lui Olaroiu sunt adusi incet incet la Steaua. Sper sa nu ne transformam in Poli AEK Steaua
Mazilu facea 2 milioane mai ales ca lipsea Iacob. Se putea renunta si la Ov Petre care e un puturos si la ciudatul de belgian pentru Mazilu. Ce o sa se intample cand se reface iacob? Cine o sa stea pe banca?

esti nebun clar....Siman a declarat ca Gigi a oferit 2 mil pe Mazilu dar ala n-a vrut sa-l dea. Ovidiu Petre e titular incontestabil la nationala si a dat cateva goluri incredibile la galata si poli, iar in privinta belgianului , si alte cluburi din Belgia se bateau pt el, promite mult avand in vedere si profilul jucatorului, m-am saturat de asa zisii suporteri care nu stiu decat sa critice!

YodaRo
31st August 2006, 17:42
esti nebun clar....Siman a declarat ca Gigi a oferit 2 mil pe Mazilu dar ala n-a vrut sa-l dea. Ovidiu Petre e titular incontestabil la nationala si a dat cateva goluri incredibile la galata si poli, iar in privinta belgianului , si alte cluburi din Belgia se bateau pt el, promite mult avand in vedere si profilul jucatorului, m-am saturat de asa zisii suporteri care nu stiu decat sa critice!
Sa ii vedem la treaba si dupa aia tragem concluzia. Nu cred ca se incadreza in stilul Stelei cei 2 noi adusi. Ov Petre nu a facut nimik la TM. De la Galata a plecat cu coada intre picioare.. nu prindea echipa. Cred ca se pregateste plecarea lui Radoi.
Iar despe critica...ea e cheia progresului.

Zax
31st August 2006, 17:46
Sa ii vedem la treaba si dupa aia tragem concluzia. Nu cred ca se incadreza in stilul Stelei cei 2 noi adusi. Ov Petre nu a facut nimik la TM. De la Galata a plecat cu coada intre picioare.. nu prindea echipa. Cred ca se pregateste plecarea lui Radoi.
Iar despe critica...ea e cheia progresului.

e clar ar trebui sa te faci antrenor pt ca se pare ca stii mai bine decat MM si Oli care au declarat la conferita de presa ca cei doi jucatori se incadreaza perfect in stilul echipei, iar in privinta plecarii lui Radoi, Oli a spus ca avea nevoie de un lot numeric pt a face fata si in CL si in campionat...nu prea pari stelist

Kainsashiki
31st August 2006, 17:56
Ovidiu Petre nu cred ca face mai mult de 500 de mii. Insa acum, un lucru e clar: Radoi va pleca la iarna 100%!

Zax
31st August 2006, 17:58
Gratis sau cum?ca o sa prinda doar vre-o 2 meciuri pana-n iarna, doar daca face in acele 2 meciuri din CL niste jocuri f bune si sa-l vada vre-o echipa mare...poate il vede Real :)

YodaRo
31st August 2006, 17:58
e clar ar trebui sa te faci antrenor pt ca se pare ca stii mai bine decat MM si Oli care au declarat la conferita de presa ca cei doi jucatori se incadreaza perfect in stilul echipei, iar in privinta plecarii lui Radoi, Oli a spus ca avea nevoie de un lot numeric pt a face fata si in CL si in campionat...nu prea pari stelist
Ce sa spun..au spus MM si Olaroiu...tu te bazezi pe tot ce se spune? Olaroiu a spus ca nu mai are nevoie de nici un jucator inainte de a-l aduce pe O Petre...Una se pune si alta se face.
Altfel sunt stelist de cand nici nu te nascusesei.

Zax
31st August 2006, 18:03
Ce sa spun..au spus MM si Olaroiu...tu te bazezi pe tot ce se spune? Olaroiu a spus ca nu mai are nevoie de nici un jucator inainte de a-l aduce pe O Petre...Una se pune si alta se face.
Altfel sunt stelist de cand nici nu te nascusesei.

sa inteleg ca ar trebui sa ma bazez pe ce-ai spus tu in schimb?

SAMM
31st August 2006, 18:34
nu inteleg cum pm ne tot dau teapa astia de la TM, bai MM stim ca gg nu prea stie multe dar tu ce faci. Adica il da pe Cristea cu 500,000 si ii ia pe gigel si ovidiu petre cu 1,700,000, doi jucatori expirati si clar fara valoare de Steaua, cel mai prost transfer posibil, ov petre nu face mai mult de 300,000,

RUSINE MM, un jucator terminat, accidentat, si care nu stie fotbal decat sa dea la gioale.

urat, rusine, o sa il fluier din tot sufletul

si alta tampenie Stelian Stancu, ce sa mai faca si cu asta, astia nu inteleg ca valoarea conteaza nu numarul jucatorilor

pe dreapta avem p marin, saban, balan acum si Stancu pe o caruta de bani, ce or vrea sa faca cu ei, ciorba poate

acum sunt bani de la grupe dar mi se pare aiurea sa ii arunce pe geam unor afaceristi gen siman si iancu, pe jucatori slabi si preturi exagerate

cip_81
31st August 2006, 18:35
I s-a implinit visul lui Petre. Stelist de mic.

Apropo, la Timisoara nimeni nu confirma...deh, echipa mica cu pretentii mari.

SAMM
31st August 2006, 18:40
"Ce parere aveti?Eu ziceam de un schimb Radoi-Ov.Petre dar nu a fost sa fie:evil:

pai dak s-a facut cristea-coman mergea si radoi-petre ca diferenta de valoare tot cam aia e.

rusine baaaa, conducatori de butique

dinamo tepuieste poli (plesan, grigorie, alexa) si poli ne tepuieste pe noi (coman,petre) am ajuns tepuitii campionatului asta de jucatori expirati

urmeaza sa ne-o traga si siman cu marele jucator Stancu, si banii aia de la Uefa mai bine ii dadeam la sinistrati decat la mafioti

refuzat de rapid, Stancu este vazut ca un mare jucator de cioban, management de stana cu transferurile astea, ce terminati

Stelian Stancu "Îmi doresc să joc la Steaua! Am refuzat să mă transfer la Rapid deoarece vreau să joc cu roş-albaştrii în Liga Campionilor. Sper din tot sufletul ca domnii Gigi Becali şi Vasile Şiman să se înţeleagă cât mai repede"

ce panarame, ce mincinosi, asa zic toti carnatii, asa ar fi zis si sapunarul dak venea la Steaua si daniel niculae si toti obositii de jucatori din Romania

Zax
31st August 2006, 18:46
pana acum urlati ca nu vin jucatori, pe cine dreaq ati fi vrut sa aduca? Ronaldo, Kaka?

vagus
31st August 2006, 18:48
I s-a implinit visul lui Petre. Stelist de mic.

Apropo, la Timisoara nimeni nu confirma...deh, echipa mica cu pretentii mari.La Poli confirma doar jucatorii ce au valoare reala. Exemplu: Emeghara. Cei fara de valoare nu pot confirma decat la SDR :happy ...

SAMM
31st August 2006, 18:50
pana acum urlati ca nu vin jucatori, pe cine dreaq ati fi vrut sa aduca? Ronaldo, Kaka?

thereau asta e ok -
23 de ani, 1.89, 600,000

dar petre
26-27 sau cati o avea, s-a facut de ras la Galata, si pe la mai toate echipele, 1,000,000 mi se pare o teapa imensa

Zax
31st August 2006, 18:55
thereau asta e ok -
23 de ani, 1.89, 600,000

dar petre
26-27 sau cati o avea, s-a facut de ras la Galata, si pe la mai toate echipele, 1,000,000 mi se pare o teapa imensa

frate O Petre sa nu uitam ca pana sa se accideteze era titular incontestabi la nationala, iar cu el pe teren am castigat cu Cehia 2-0, si a avut cateva executii incredibile la Galata si Poli, are un potential f mare...si Ovidiu Petre are tot 23 ani dar 1.88 cm

SAMM
31st August 2006, 18:57
titular incontestabil la nationala e o gluma, si fl petre e titular incontestabil si contra e titular incontestabil si stim ce mari jucatori sunt astia

iar despre executii nu tin minte decat faulturi grosolane, lovin e cu o clasa peste el

klemi
31st August 2006, 19:04
Francezul Thereau cred ca va fi un transfer reusit, dar Ov.Petre cred ca e adus pt. ca e unul din "copiii de suflet" ai lui Olaroiu. Cat despre Lovin, intra in echipa doar ca sa fie la numar si atat (zero barat); daca tot lotul ar fi valid n-ar trebui sa prinda nici "rezervele".

Zax
31st August 2006, 19:06
http://www.youtube.com/watch?v=frE4avR5EdQ asta cum ti se pare?

klemi
31st August 2006, 19:09
daca da 3 din astea la Steaua, imi fac mea culpa ;)

SAMM
31st August 2006, 19:10
in 10 ani de fotbal cu 3 executii nu se face primavara

mai bine verifica cate rosii a luat in cariera si de ce l-au dat aia afara ca pe un terminat de la Galata

Lovin e bun, a inceput sa joace, trage si pe poarta acum, si oricum nu s-au dat milioane de dolari pe el.

petre a venit ca o vedeta si va pleca cum a plecat si dinita (adica fara sa lase nimic in urma)


@klemi - dak le da in 4 ani, degeaba

TheIceMan
31st August 2006, 19:11
Francezul a avertizat Steaua despre adversarul din Liga, Lyon, "un club pe care il stiu foarte bine si cu care trebuie sa avem grija."

Sa avem grija sa nu luam prea multe goluri....

Zax
31st August 2006, 19:12
ba fratilor, credeti-ma ca eu sunt foarte reticient in general cu noii jucatori mereu am criticat cand a fost cazul spre ex Saban e bomba, panait coman la fel , dar aceste transferuri sunt chiar reusite : Badea, Thereau, Ov. Petre.

klemi
31st August 2006, 19:13
Oricat nu imi convine venirea lui Petre, recunosc ca e peste Lovin (de fapt nici nu e f.greu), care a inceput sa suteze LA poarta (mai greu PE poarta).

Rossi
31st August 2006, 19:13
THREAD INUTIL

propun sa fie mutat pe suporter steaua

Zax
31st August 2006, 19:15
Oricat nu imi convine venirea lui Petre, recunosc ca e peste Lovin (de fapt nici nu e f.greu), care a inceput sa suteze LA poarta (mai greu PE poarta).

si peste Lovin si peste Lazar

magica_steaua
31st August 2006, 19:15
Francezul a avertizat Steaua despre adversarul din Liga, Lyon, "un club pe care il stiu foarte bine si cu care trebuie sa avem grija."

Sa avem grija sa nu luam prea multe goluri....

iar va veti da cu capul de pereti cand veti vedea ca ati batut campii....

klemi
31st August 2006, 19:16
Francezul a avertizat Steaua despre adversarul din Liga, Lyon, "un club pe care il stiu foarte bine si cu care trebuie sa avem grija."

Sa avem grija sa nu luam prea multe goluri....

Avertismentul lui Cyril puteam sa-l dau si eu, care am vazut Lyonul doar la tv :) nu trebuie sa fii cine stie ce cunoscator.

magica_steaua
31st August 2006, 19:20
si mai calm cu parerile despre ovidiu petre ca nu degeaba au dat 1 mil. pe el....asa ati facut si cu oli cand a venit ca nu de steaua si acum dupa meciul cu standard ii striga tot stadionul numele....asteptati ....sa vedem cum joaca ...fiecare jucator da randament maxim la anumit gen de echipe care se bazeaza pe diferite stiluri de joc.......voi sariti asa pt. ca un mijlocas nu iese in evidenta ca un atacant sa dea goluri dar are alte sarcini poate mai importante decat ale unui atacant....asa ca stati calmi si nu strigati atat ca olaroiu banuiesc ca se pricepe cat de cat la fotbal daca a dus o echipa in semifinala cupei uefa si apoi in champions league dupa 10 ani

TheIceMan
31st August 2006, 19:22
i-ar va veti da cu capul de pereti cand veti vedea ca ati batut campii....

Cine? Frantuzul? Meme? Oli? Jiji? Cine, bre? :)

KICI_select
31st August 2006, 19:43
ce v-am pacalit cu petre.....asta e o laba,o sa vedeti!!!!

chico
31st August 2006, 19:52
gol de liga campionilor :)


http://www.youtube.com/watch?v=frE4avR5EdQ asta cum ti se pare?

chico
31st August 2006, 19:55
din moment ce joaca la nationala nu poti sa zici ca e o laba, nu cred ca a jucat la potential maxim la poli...plus ca e inca necopt




ce v-am pacalit cu petre.....asta e o laba,o sa vedeti!!!!

resita
31st August 2006, 19:56
ce v-am pacalit cu petre.....asta e o laba,o sa vedeti!!!!

ai dreptate.:ok:

Zax
31st August 2006, 19:59
polistii si dinamovistii isi fac curaj acum =)))

Datenshi
31st August 2006, 20:12
Petre e un terminat. Ma rog, macar joaca langa casa acum.
Stancu nu stiu, mie imi place. Ideea e ca el nu prea e fundas, e mai mult mijlocas, nu se potriveste la ce joaca Steaua. Eu l-as fi vrut la Rapid, dar asta e.

Grinco
31st August 2006, 20:20
Ovi, fii si tu baiat finutz si scoate-l pe nea Iancu la un citro ca te-a lasat sa pleci in loc sa-ti puna bete-n roate ;)

six
31st August 2006, 20:25
rusine baaaa, conducatori de butique

poli ne tepuieste pe noi (coman,petre) am ajuns tepuitii campionatului asta de jucatori expirati

urmeaza sa ne-o traga si siman cu marele jucator Stancu, si banii aia de la Uefa mai bine ii dadeam la sinistrati decat la mafioti

refuzat de rapid, Stancu este vazut ca un mare jucator de cioban, management de stana cu transferurile astea,

ce panarame, ce mincinosi, asa zic toti carnatii, asa ar fi zis si sapunarul dak venea la Steaua si daniel niculae si toti obositii de jucatori din Romania:Purmeaza Caramarin(1mil$)Bucur(800mii$)si uite asa scapam noi de fraieri......parerea mea :D :evil: :drak:

Zax
31st August 2006, 20:28
haha...cu cara si bucur ati ramas pt vecie =))..apropo Timisorenilor e adevarat ca acum 2 ani l-ati avut pe Nikola Zigic in teste si l-ati refuzat ? =)))))))

razwan_vs
31st August 2006, 20:29
proasta achizitie parerea mea.......1 mil $ ii exagerat de mult pe ovidiu petre care nu prea a jucat deloc anul asta

flxtm
31st August 2006, 20:33
haha...cu cara si bucur ati ramas pt vecie =))..apropo Timisorenilor e adevarat ca acum 2 ani l-ati avut pe Nikola Zigic in teste si l-ati refuzat ? =)))))))

da bai l-am avut pe zigic dar nu l-am transferat ca se accidentase si a stat cam 6 luni pe tusa de aia nu l-am transferat plus ca era pe vremea lui dobos si el nu isi permitea sa plateasca un jucator acidentat ca nea iancu'
iata ca conu iancu incepe sa scoata bani din fotbal; bravo lui l-a dat pe "schija" stiti ca asa i se spune lui ovi ? oare de ce? dupa ce luam tape de la sportul si dinamo bine ca dam noi unele pastorului din ghencea

ovi tradatorule sa i iei pe oana cu tine la buc. ca daca te prind astia prin tm iti rup picioarele
vax transfer

six
31st August 2006, 20:39
haha...cu cara si bucur ati ramas pt vecie =))..apropo Timisorenilor e adevarat ca acum 2 ani l-ati avut pe Nikola Zigic in teste si l-ati refuzat ? =)))))))da, din pacate :headbang: :headbang: :headbang:

chico
31st August 2006, 20:44
lui JIJI ii trebuie si unu de culoare, ca sa nu aibe probleme cu rasismu' in CL...vad ca evreu deja a adus :)

six
31st August 2006, 20:47
lui JIJI ii trebuie si unu de culoare, ca sa nu aibe probleme cu rasismu' in CL...vad ca evreu deja a adus :)

:P pai are unu.....:P :P :P :D :evil: :drak:

chico
31st August 2006, 20:48
:)))))))) mai inchis ca ala daca se poate :), vreun nigerian ceva


:P pai are unu.....:P :P :P :D :evil: :drak:

six
31st August 2006, 20:56
:)))))))) mai inchis ca ala daca se poate :), vreun nigerian cevapai daca vreti avem noi unu bun dar ii senegalez,chilipir curat la 2 mil $$......zic eu.....sau 1 mil plus Bostina ;) :D :D

dorian27
31st August 2006, 21:02
[QUOTE=flxtm;779230] "schija" stiti ca asa i se spune lui ovi ? oare de ce? E]


vazand stirile din seara asta ziceau astia ca i se zice ''sārmă'' .....????
de ce ??
pentru ca ''o are'' ca o sarma??
mai degraba c-ai slabanog..tras prin ciur!!
merita oare el banii astia??
da..la fel cum i-a meritat si Gigel Bucur /hello /hello

klemi
31st August 2006, 21:13
lasa ca e mai bun ca Lovin si macar nu o sa mai vad catastrofa aia pe teren, cel putin pana revine Radoi.

netwalker
31st August 2006, 21:16
E a doua mare greseala pe care a facut-o Olaroiu dupa ce l-a luat pe Gigel Coman. Tot de la Poli. Ratatii astia pe care i-a plimbat dupa el la toate cluburile la care a fost. Incredibil. Parca l-ar avea cu ceva la mana. Se va dovedi ca nici Coman si nici Ov Petre nu au fata de Steaua. Si, din cauza aducerii lor la Steaua, cred ca nici Olaroiu.

Aurel.D
31st August 2006, 21:28
haha...cu cara si bucur ati ramas pt vecie =))..apropo Timisorenilor e adevarat ca acum 2 ani l-ati avut pe Nikola Zigic in teste si l-ati refuzat ? =)))))))

Mai stiu eu pe unul care in 1992 a refuzat un jucator finlandez aflat in probe la Dinamo. Numele persoanei in cauza nu mai conteaza dar jucatorul finlandez se cheama Litmanen, care intre timp a jucat la echipe mari din Europa si a devenit cel mai bun jucator finlandez din toate timpurile (nu ca ar fi fost foarte greu, insa este un mare merit)!
Buni ochi au unii tehnicieni de-ai nostri! Scuzati off topicul!!:)

Despre Ovidiu Petre nici nu stiu ce sa spun. La nationala a facut cateva meciuri bune, dar la echipele de club nu prea m-a impresionat, poate si datorita postului defensiv pe care joaca. S-ar putea ca Olaroiu care il cunoaste bine sa stie unde si cum sa il foloseasca, eu stiu?
Cat despre bani, parerea mea este ca preturile fotbalistilor romani sunt extrem de exagerate!! Putini jucatori merita peste 800.000 euro.

Nole17
31st August 2006, 21:32
E a doua mare greseala pe care a facut-o Olaroiu dupa ce l-a luat pe Gigel Coman. Tot de la Poli. Ratatii astia pe care i-a plimbat dupa el la toate cluburile la care a fost. Incredibil. Parca l-ar avea cu ceva la mana. Se va dovedi ca nici Coman si nici Ov Petre nu au fata de Steaua. Si, din cauza aducerii lor la Steaua, cred ca nici Olaroiu.

deci un antrenor care duce o echipe dupa 10 ani in liga shi joaca o semifinala de cupa uefa (deshi a luat echipa in iarna) nu are valoare
hai sa fim seriosi nu cred ca dak au fost accidentati inseamna ca nu au valoare shi la timisoara a dat cateva goluri shi deocamdata jucatori adusi de mm shi de oli au confirmat shi au fost ieftin EX cei mai recenti : cristocea ochirosii saban vali badea

dragos_popa17
31st August 2006, 21:34
Transfer bun facut de Steaua. Ov.Petre e jucator de nationala, clar mai bun decat Lovin. In plus, mi se pare ca a mai jucat ceva meciuri in CL cu Galata. Oricum, acum si-au cam betonat linia de mijloc. Radoi, Paraschiv, Ov.Petre si Lovin. Pe Gigel Coman nici nu-l mai bag, ca e cam paralel cu fenomen. Cel putin din ce am vazut pana acum.

klemi
31st August 2006, 21:36
Coman cred ca e expirat ca fotbalist si nu a fost deloc ieftin (A.Cristea + 200.000 $) - a fost prima MARE greseala manageriala

Nole17
31st August 2006, 21:54
stiti ce mi se pare cel mai ciudat ca toate vedetele care se transfera la poli sau rapid se fac de ras in timp ce la steaua shi dinamo se fac jucatori mari din orce amator poate cineva sa conteste asta? EX: bucur :rosu: . griffits:rosu: (1 gol in 4 meciuri titular iar apoi a mai luistruit shi banca de rezerve) zicu :rosu: parca e de pe alta lume sapunaru:rosu: de pe langa minge ca in curtea liceului (in supercupa cu steaua la gol a trecut mingea prin fata lui shi sa uitat la ea ca boul la poarta noua) alexa shi grigorie ( in ultimele 2 etape sau cam facut de ras dar mai asteptam)
Deci rapidistilor shi timisorenilor uitativa cate tepe ati luat voi iar apoi mai veniti shi mai comentati shi voi ati luat tepe adevarate pe bani grei nu ca acestia care au costat 1.7 mil de $ la pachet de 2
mai uitativa intai la voi shi apoi mai uitativa shi la steaua ca deocamdata e deasupra voastra :yeah:
Apropo shi CFR cluj au invatat sa cumpere jucatori:ok:

malexoid
31st August 2006, 21:56
am votat ca nu merita banii...
poate ca e un jucator de exceptie, dar la noi nu a prea demonstrat nimic.
fragil, bolnavicios, mereu tras pe dreapta...cand a jucat totusi, ii sparge bornaul nush caruia si suspendare pentru meciul din groapa...
e adevarat, a marcat cateva goluri importante - unele chiar frumoase - ...dar cam putzin per ansamblu!
mergi in pace fratzioare petre si mai streseaza-i si pe altzii!!!

PS: Oli, iti mai trebe vedete? mai avem cateva...

magica_steaua
31st August 2006, 22:07
timisoara cred ca n-a facut vreun transfer reusit pana acum de cand a venit iancu....plesan a meritat ce-i drept banii,gigel bucur nu mai spun,ce sa mai vorbim de cainele alexa,sau grigorie care nu mai aveau loc la timisoara,cristea la fel nu avea loc la steaua s-a dus la poli....pe cand la noi aproape toti jucatorii care i-a adus mm au confirmat,v-am mai spus unii jucatori dau randament maxim numai la un anumit gen de echipe cu un anumit stil

iar de zigic,l-au refuzat spunandu-i sa se apuce de baschet....vai mama lor

cristy04
31st August 2006, 22:30
radoi nu are cum sa joace fundas dreapta.. in primu rand ca nu centreaza bine .. in al doilea rand ca nu e de viteza.. e de forta.. da randament mai bine la mijloc ! nu`mi zice ca pe vremea lui piturca juca fundas dreapta... ca piturca stim cu toti ce experimente face..plus ca radoi a declarat la o emisiune ca nu`i placea cand juca fundas dreapta.. si a explicat cum a ajuns el titular ca fundas central !

klemi
31st August 2006, 22:35
de acord, Radoi da randament maxim ca fundas central sau mijlocas defensiv.

cristy04
31st August 2006, 22:54
ZEROSASE nu vad de ce te bucuri asa pt. banii ca nu ii iei tu.. ii ia iancu.. si o sa se spele cu ei pe cap in puscarie.. si voi o sa fiti iara vai de mama voastra la retrogradare... asta e momentu de glorie al vostru.. locu 8 !

tourist
31st August 2006, 23:33
ca dinamovist,kiar nu e un pericol Ov.Petre pt noi..si`n plus..nu stiu ca ar avea steaua de castigat cu el,mai ales ca mai tot timpul este accidentat..asa ca...neinteresant


Ca dinamovist ce esti , nu numai 0v. Petre nu are nici o treaba cu voi , ci si Steaua care joaca in Uefa Champions League .

Eeyore
31st August 2006, 23:36
In momentul asta OP nu face 1mil, dar probabil ca folosit cum trebuie si fara alte accidentari (sau cartonase) va reusi sa demonstreze ca face mai mult de atat. La Timisoara pe vremea lui Oli nu a jucat rau, dar dupa ce a venit "Regele' cum draq sa mai confirme, ca ala nu stie sa aseze o echipa in teren.

klemi
31st August 2006, 23:40
nu apare nici o stire despre Stancu...mai vine sa nu ? ce stiti?

tourist
31st August 2006, 23:41
Imaginati-va Ov. Petre la Dinamo ... (hehehehe) , de cate ori vad jcatorii de la Dinamo , mi-aduc aminte cat de inapoiati sunt astia pe-acolo. Spiritul cel Bucurestean cum mergi de pe Soseaua Stefan Cel Mare spre Rahova. Ce occident...

SAMM
31st August 2006, 23:41
nu apare nici o stire despre Stancu...mai vine sa nu ? ce stiti?

sper sa nu, avem destui fundasi dreapta, toti peste Stancu

magica_steaua
31st August 2006, 23:42
In momentul asta OP nu face 1mil, dar probabil ca folosit cum trebuie si fara alte accidentari (sau cartonase) va reusi sa demonstreze ca face mai mult de atat. La Timisoara pe vremea lui Oli nu a jucat rau, dar dupa ce a venit "Regele' cum draq sa mai confirme, ca ala nu stie sa aseze o echipa in teren.

corect:ok:

klemi
31st August 2006, 23:48
sper sa nu, avem destui fundasi dreapta, toti peste Stancu

intrebam pt ca asta a zis Oli ca va fi ultima achizitie si eram curios daca se mai realizeaza sau nu.

radyy
1st September 2006, 00:11
offfffffff ce bine ca am scapat de trogloditul de 'ovidiu petre' ,nu a facut nimic in 2 ani a papat bani de la noi si a stat mai mult acidentat....daca mai scapam de ' caramarin' si 'bucur' .....tot pe cate un milion la steaua sigur trece steaua de grupe:)))))

magica_steaua
1st September 2006, 00:13
offfffffff ce bine ca am scapat de trogloditul de 'ovidiu petre' ,nu a facut nimic in 2 ani a papat bani de la noi si a stat mai mult acidentat....daca mai scapam de ' caramarin' si 'bucur' .....tot pe cate un milion la steaua sigur trece steaua de grupe:)))))

parerea mea care este.......:happy

wer
1st September 2006, 00:17
conteaza bani are gigi de unde , nu ?
e totusi jucator de echipa nationala;)

klemi
1st September 2006, 00:20
daca mai scapam de ' caramarin' si 'bucur' .....tot pe cate un milion la steaua sigur trece steaua de grupe:)))))

este o vorba romaneasca foarte buna, care se aplica suporterilor celorlalte echipe ce-si dau cu parerea despre Steaua: "cainele moare de drum lung si ...unii...de grija altuia"; unii e cuvantul cheie...

SAMM
1st September 2006, 00:22
sper sa nu devina Steaua un poli 2, unde se aduceau jucatori pe banda rulanta si rezultate ZERO, coman si o petre cam asa suna

jucatori vedete, bani multi, performanta ZERO,

mai bine din astia dornici de afirmare gen badea, thereau, etc

klemi
1st September 2006, 00:24
Thereau va fi un transfer reusit, baiatul are foame de performante, se vedea pe fata lui cind vorbea de istoria Stelei si de Champions League.

magica_steaua
1st September 2006, 00:26
asteptati...si vom vedea daca joaca ceva ov. petre....oricum e o solutie de moment...cand revine radoi vom avea din nou inchizatori pe paraschiv si mirel asa ca eu zic ca e bine ca a venit ov. petre.....gandeste-te ca vom avea multe meciuri anul asta si daca ai un suspendat si un accidentat pe cine mai bagi??....si iti zic eu ca ov. petre e un jucator valoros vei vedea....la poli cine a jucat vreodata bine???nu e un mediu unde se poate face performanta...

klemi
1st September 2006, 00:33
intr-adevar, dar mi-e teama ca nu cumva dupa revenirea lui Mirel, sa fie Para cel care ramane rezerva lui Petre, si nu neaparat pe criterii valorice.

KillinG FieldS
1st September 2006, 01:32
OV Petre e un jucator care stie f bine sa calmeze jocul..Asa de bine ca il kalmeaza cu totu...Pase numai inapoi . calmari, temporizari,linistit,kalm,nici o treaba.Imi pare rau ca a ajuns la Steaua.sper sa ma contrazica si atunci tot respectu.pana acuma a demonstrat mai nimic.

GruppoApparte
1st September 2006, 03:03
shhhhhhhhhhhh ... jucator de nationala, cat va fi piturca va fi mereu convocat ---> cota ----> il ia cu 1 mil... joaca in grupe ---> il vinde cu 2-3 mil .... stie MM asta ce stie :)

detzu
1st September 2006, 03:24
Petrisor asta o fi inalt dar nu are de loc coloana vertebrala. Cum sa fii pe banii unei echipe la o clinica seriosa din italia si dupa acea sa faci ce o facut el ? E plin de pulici din astea in Romania. Oricum pentru Poli o facut mai mult de-o groaza , bine ca o reusit Iancu sa-l vanda bine.

tourist
1st September 2006, 04:10
La Poli poate sa joace si Ronaldo , ca aproape degeaba.Intelegi? Voi astia nu stiti decat sa vorbiti pe degeaba.
De ce n-ar erupe un jucator ca Ov Petre la Steaua?

Ov Petre la Poli nu este egal cu Ov Petre la Steaua,intelegi?

Sau voi astia si credeti ca Poli = Steaua ,,, ?!?!?

Marius DG
1st September 2006, 04:32
shhhhhhhhhhhh ... jucator de nationala, cat va fi piturca va fi mereu convocat ---> cota ----> il ia cu 1 mil... joaca in grupe ---> il vinde cu 2-3 mil .... stie MM asta ce stie :)


Aici ai nimerit chiar ai pus punctul pe "I" mai mult ca sigur ca il vor vinde si apoi va face becali ceva bani !
Nu a stralucit el la Poli dar se prea poate sa nu fi avut nici tragere de inima .

Eu personal doresc succes si lui si lui Steaua ...dar nu in Liga 1 ci in cea a campionilor .

Livio_
1st September 2006, 04:57
nush daca ov.petre merita 1 mil.$ dar totusi..la Timisoara a jucat doar cat era Oli antrenor...in rest...figuratzie...nu-mi place atitudinea lui...sper sa faca la fel shi la sTEAUA:jerk:

tourist
1st September 2006, 07:45
Speri pe degeaba.Nu prea inteleg ce legatura are POLI cu Steaua...
Ov Petre de la Poli nu este acelasi cu Ov Petre de la Steaua.

Nu intelegeti?

refire
1st September 2006, 08:03
dupa cat stiu eu acest jucator sta mai mult accidentat , la steaua va juca maxim 3-4 meciuri dupa care iar sta juma de an .
Daca pleaca radoi e de rau , incepe si steaua sa isi revina !!:jerk:
Oricum Steaua a pierdut o finala europeana din cauza lui, (uitati-va la meci )
Oli striga inainte si Radoi le face semne sa stea pe fund .

detzu
1st September 2006, 08:25
Draga bicicleta turist !

Steaua va trebui sa-i faca transplant de sira spinarii lui amaritu de Petrisor. Asta n-are dom'le coloana vertebrala cand se duce pe banii unei echipe la tratament si dupa aia nu se prezinta la antrenamente. Il respect mult pe Radoi , capitanul Stelei , si ma si bucur ca o sa joace iarasi si Petrisor o sa stea pi tusa. cum sa iasa profesionist de 1 milion de dolari dintr-un jucator care isi bate joc de el insusi ? Oli o fost cam fraier aici ca tot lo cerut , sau o fi avut ceva de clarificat cu Iancu :)

tourist
1st September 2006, 09:32
Petre este jucator de Nationala.Ce vorbesti tu este despre trecut.Acum suntem in prezent si viitor, iar Ov Petre este la Steaua. Alta partitura , alta psihologir,alta atitudine deci alta motivatie.

Iata ca a venit momentul favorabil pt. 0v Petre sa-si arate adevarata valoare.

Iar daca eu gandesc pozitiv , iar tu negativ , tu mai vrei sa ai si dreptate, si mai mult decat atat, tu vorbesti despre trecutul lui. Wake UP ! Heheheh

Suntem in prezent.

Zapada
1st September 2006, 09:58
Ov Petre nu are valoare de 1 minion de Euro
poate 1 milion de lei noi
el nu are valoare nici de echipa nationala si nici nu a avut vreodata

daca becali tot da banii degeaba pe politica mai bine ca a cumparat 2 jucatori pentru CL ca in ultimul timp se obijnuise sa cam ja fara sa plateasca

dragos_popa17
1st September 2006, 10:32
Nu stiu ce va tot stresati ca o dat 1 milion pe el. Doar n-o dat din banii vostri.

serj86
1st September 2006, 10:35
deci pe ovidiu petre lau adus pt a se acomoda cu echipa pt ca probabil radoi va pleca din iarna , alta explicatie nu am , oricum varfu francez pare interesant , speram sa confirme.

Jerry20cm
1st September 2006, 10:46
Are 24 de ani , are 13 meciuri in nationala , a jucat la Galatasary , a jucat in Champions League....eu unul zic ca merita 1 mil. de euro.
Si nu stiu ce e asa de important dak merita s-au nu 1 mil. de euro.

SAMM
1st September 2006, 10:47
pe mine nu m-a impresionat in nici un meci

chiar dak facea o faza in rest nimic

uite de exemplu la paraschiv sau la lovin - recupereaza la greu, dau pase bune, combinatii scurte, etc, para da si goluri

Jerry20cm
1st September 2006, 10:50
Mie unul imi place de Ov.Petre , mi-a parut rau cand s-a dus la Poli, oricum eu zic ca e un transfer bun si ca poate fi de folos echipei.

SAMM
1st September 2006, 10:51
era bine dak venea mai demult, inca de cand a plecat de la FC National

acum ar fi fost mult mai departe, asa s-a dus la galata si la poli si cred eu ca s-a compromis

dragos_popa17
1st September 2006, 10:53
Mai rau ca Lovin nu-i nici daca incearca :D

SAMM
1st September 2006, 10:55
lovin e bun, nu stiu ce aveti cu el

anul trecut nici eu nu-l suportam

dar acum a inceput sa joace, chiar sa il urmariti in meciuri, baga tare osul, si a inceput sa mai dea si pase bune, a dat una cu Vasluil smechera cu exteriorul de vreo 30 m lui Nicolita, nu multi reusesc din astea.

Si nu mai da doar transformari din alea, trage aproape de poarta si chiar si pe poarta, cu Vasluiul a dat doua pe poarta mi se pare, suturi de la 25 m

Jerry20cm
1st September 2006, 10:58
Lovin e foarte bun , exact ca si Samm nici eu nu'l sufeream anul trecut, dar in sezonul asta a fost excelent pana acum ;) , mai are de progresat la faza ofensiva dar al faza defensiva sta bine.

dragos_popa17
1st September 2006, 11:00
Cum o fi, Ov.Petre e peste el. Parerea mea. Oricum, pt Steaua e bine ca are solutii.

Jerry20cm
1st September 2006, 11:01
exact , important e sa avem solutii in caz de accidentari/suspendari etc.
si da, e peste Lovin, asta e si parerea mea, spuneam ca Lovin a progresat si joaca bine acum, nu c-ar fi peste Petre :D

SAMM
1st September 2006, 11:02
ramane de vazut

oricum sa nu uitam ca Lovin nu cred ca a luat vreun rosu de cand e la Steaua, parca il vad pe Petre ca la 3 meciuri ia un rosu

mi se pare ca e genul de jucator alexa, care se uita mai mult la om nu la minge

dede
1st September 2006, 11:10
deci pe ovidiu petre lau adus pt a se acomoda cu echipa pt ca probabil radoi va pleca din iarna , alta explicatie nu am , oricum varfu francez pare interesant , speram sa confirme.
l-au adus pt a fi mai multe solutii la mijloc...in toamna asta se va juca tot miercuri - sambata si trebuie cat mai multi jucatori...sper ca si la primavara sa fie la fel :D

yang
1st September 2006, 11:23
Nu face banii ... el e un gafeur de mare clasa ...sper ca Oli nu-l va baga in locul lui Paraschiv ca o sa strice echipa...!
Oricum e mai bun decat Lovin!

Zax
1st September 2006, 11:24
cine-i mai bun decat oli ma? ovidiu petre


am vazut ca-i editat :)

yang
1st September 2006, 11:36
Greseala mea !!!

dantim1
1st September 2006, 12:40
Eu sunt curios sa vad diferenta dintre cum va juca la Steaua vizavi de cum a jucat la Poli TM, macar asa vom vedea daca unii jucatorii joaca la o "turatie" mai mica cand au un interes ascuns !

Zax
1st September 2006, 12:46
la poli nu prea a mai jucat deloc din cauza accidentarii ....;)

klemi
1st September 2006, 13:03
important e ca acum Oli are de unde alege, dar sper sa nu-l bage pe O.Petre in locul lui Para doar asa ca e "copilul sau de suflet".

djclausz
1st September 2006, 13:13
Daca o sa joace bine in Liga multi jucatori vor pleca de la Steaua!

Zax
1st September 2006, 13:20
de la Steaua nu se pleaca cu gramada...unu maxim doi ar putea pleca.

klemi
1st September 2006, 13:20
Daca o sa joace bine in Liga multi jucatori vor pleca de la Steaua!

nu asa se intimpla la toate echipele din estul Europei (exceptind poate Rusia) ?

Zax
1st September 2006, 13:23
dar becali a zis ca le va mari salariile si noua strategie a clubului este sa se autofinanteze, adica jucand an de an in liga, se maresc si salariile nu mai pleaca nimeni, vin si banii...

klemi
1st September 2006, 13:31
iti dai seama ca daca nu ar pleca nimeni nu ar putea sa vina noi jucatori, doar nu-si permite Gigi sa tina un lot de 35-40 jucatori. Pleaca un jucator pe 4-5 milioane, iei altul de 2-3, mai pui ceva la restul si mai iei unul, tot asa...

dantim1
1st September 2006, 13:33
Faptul ca Steaua joaca in Champions League va mari cota jucatorilor, asa ca eu sunt sigur ca vor fi niste vanzari de jucatori in strainatate!

Zax
1st September 2006, 13:35
oricum n-ar mai fi cazul sa ne plece valorile daca o sa aibe salarii de 500 mii pe an....ar trebui sa ne gandim la a face performanta an de an.

SAMM
1st September 2006, 13:36
dar becali a zis ca le va mari salariile si noua strategie a clubului este sa se autofinanteze, adica jucand an de an in liga, se maresc si salariile nu mai pleaca nimeni, vin si banii...

banii din liga se vor duce in campania electorala a lui gg

n-ai vazut ce zicea dupa meci - ca pt el 7 milioane sunt un mizilic, adica ii e frica sa nu creada lumea ca nu mai tine el Steaua, dak s-ar autofinanta clubul el si-ar pierde sprijinul politic, multi il voteaza pt ca da bani la Steaua.

spre exemplu cati bani a castigat in 2005-2006 sezon competitional
cateva milioane din drepturi TV si bilete in UEFA
Ogararu 3.500.000

si ce a cumparat
pe saban, badea si Panait adica maxim 2 milioane

acum dupa calificare a mai cumparat ceva ca au mai venit si bani

anul asta e poate primul cand gg scoate bani de la Steaua, dar sa nu ne arunce praf in ochi ca tot banii lui tin echipa. In alti ani a bagat, acum a scos, bravo lui dar sa recunoasca.

Zax
1st September 2006, 13:37
n-are legatura ce-am zis eu cu ce-ai zis tu...El a zis ca le va mari salariile astfel incat sa nu-si mai doreasca sa plece afara....iar banii vor venii in urma performantelor nu din vanzarea de jucatori..

klemi
1st September 2006, 13:38
bineinteles ca un nucleu de 8-9 jucatori va fi pastrat, in jurul lor venind noile achizitii. La un moment dat te blazezi jucand la aceeasi echipa, nu toti au caracterul lui Mirel :)

SAMM
1st September 2006, 13:38
n-are legatura ce-am zis eu cu ce-ai zis tu...El a zis ca le va mari salariile astfel incat sa nu-si mai doreasca sa plece afara....iar banii vor venii in urma performantelor nu din vanzarea de jucatori..

m-am referit la ce ai spus tu cu autofinantarea

Zax
1st September 2006, 13:41
@n-ai vazut ce zicea dupa meci - ca pt el 7 milioane sunt un mizilic, adica ii e frica sa nu creada lumea ca nu mai tine el Steaua, dak s-ar autofinanta clubul el si-ar pierde sprijinul politic, multi il voteaza pt ca da bani la Steaua.

bre samm n-are legatura capra cu varza..daca el va ajunge cu echipa asta an de an in grupele ligii n-ar mai conta cine pune banii si nu cred ca ar sta cineva sa-l chestioneze in privinta asta, lumea nu-l simpatizeaza pt ca da bani, il simpatizeaza ca are rezultate si pt ca a dus-o pe Steaua unde ii e locul...si Marian Iancu da bani dar pt ca n-are rezultate nu este atat de po****r

SAMM
1st September 2006, 13:49
cadem in off-topic

mie nu mi-a placut la TV cand toate stirile au inceput cu "Steaua lui GG este in grupe" si numai reportaje cu GG

Steaua nu e a lui GG si nu va fi niciodata

Steaua e un nume mult prea mare pt un imbogatit de conjunctura cu cunostinte precare de cultura generala

Hai sa fim seriosi - Steaua este un nume mai mare si decat Chelsea, ca performante vorbind.

Cum poate crede cineva ca Steaua e a lui GG, mai ales ce zicea el, ca el a salvat Steaua ca el a facut Steaua mare, ca el nu mai stiu ce

de ce n-a luat FC Pipera sa o duca in grupele CL dak nu conteaza ce a fost inainte. O lua din D baga bani 7 ani si sa vedem ce rezultate avea - ZERO barat.

Milioanele alea de suporteri nu sunt adusi de gg nicidecum, sunt adusi de Jenei, Lacatus, Belodedici, Adrian Ilie, Radoi etc

Zax
1st September 2006, 13:53
nu vreau sa-l perii pe GG nu-l simpatizez prea mult dar el a reusit sa ridice stacheta in campionatu romanesc..uita-te la rivale ce conducatori au..era mai bine cu unii ca ei?

Jerry20cm
1st September 2006, 13:57
Nu exista Steaua lu' JJ si nici nu va exista asa ceva.
Intradevar JJ are un mare rol in realizarea acestor performante insa Steaua e un nume prea mare ca sa fie asociata cu cineva, poate JJ de la Steaua, asa e corect.

SAMM
1st September 2006, 14:02
nu vreau sa-l perii pe GG nu-l simpatizez prea mult dar el a reusit sa ridice stacheta in campionatu romanesc..uita-te la rivale ce conducatori au..era mai bine cu unii ca ei?

asta e ok si sunt de acord dar cum ti se pare "Steaua lui GG s-a calificat in grupe"

si sa nu mai zic de preturile la bilete de acum - parca s-au urinat pe suporteri, dupa ce toti spun ca suporterii ii ajuta sa faca performanta acum aproape ne dau interzis la meciuri.

Oli dupa meciul cu Standard "fara voi nu am fi reusit", Boskamp "un public de CL", Sorin-Villareal "public ca acesta n-am vazut decat in America de Sud" , urmeaza sa spuna si Ronaldo "erau 5,000 de spectatori pe stadion care spargeau fistic", si Juninho "batea vantul pe stadion, Steaua n-are suporteri in Romania"

O sa vedem si cu Petre si cu Stancu - sunt sceptic, dar asa am fost si la reintoarcerea lui Oli insa acum mi-am cam schimbat parerea despre el. Si-a schimbat insa si el stilul, e clar ca nu mai jucam italieneste, dupa meciul de la Boro si-a dat seama ca stilul italian nu se potriveste Stelei

Zax
1st September 2006, 14:05
pai vezi...eu zic sa nu mai fi asa pesimist, sa lasam rezulatele sa vb-easca si pe urma sa criticam

six
1st September 2006, 19:44
La Poli poate sa joace si Ronaldo , ca aproape degeaba.Intelegi? Voi astia nu stiti decat sa vorbiti pe degeaba.
De ce n-ar erupe un jucator ca Ov Petre la Steaua?

Ov Petre la Poli nu este egal cu Ov Petre la Steaua,intelegi?

Sau voi astia si credeti ca Poli = Steaua ,,, ?!?!?Yo am auzit si vazut multe la viata mea dar asta este sub linie :headbang: .....parerea mea :) :evil: :drak:
PS: DA este raspunsul sTEAUA este momentan peste dar in viitor va fi sub locul 3....democratie nu!!??:ok: :cool: ;)

Datenshi
1st September 2006, 20:12
Hai sa fim seriosi - Steaua este un nume mai mare si decat Chelsea, ca performante vorbind.


Pe principiul asta, Nothingam Forest e peste multe echipe, pacat ca nu mai stie nici dracu' de ei acum.

E adevarat ca un jucator poate juca total diferit la o echipa fata de altele, dar mie, repet, O. Petre nu-mi inspira nimic.

Sasuke Uchiha
1st September 2006, 20:43
1 milion mi se pare f f mult pentru petre, nu cred ca e o afacere buna

Zax
1st September 2006, 20:47
O sa vedeti voi ca Petre merita toti banii...fac pariu cu oricine

Zax
1st September 2006, 20:50
Yo am auzit si vazut multe la viata mea dar asta este sub linie :headbang: .....parerea mea :) :evil: :drak:
PS: DA este raspunsul sTEAUA este momentan peste dar in viitor va fi sub locul 3....democratie nu!!??:ok: :cool: ;)

mentalitate de campioni ce-aveti voi timisorenii .... in loc sa zica ca timisoara va fi peste Steaua, el zice ca vom fi sub locul 3 alaturi de ei =)))))

klemi
1st September 2006, 23:47
bine ca n-a zis retrogradare :evil:

tourist
2nd September 2006, 00:25
Milioanele alea de suporteri nu sunt adusi de gg nicidecum, sunt adusi de Jenei, Lacatus, Belodedici, Adrian Ilie, Radoi etc


corect

hamsterutz
2nd September 2006, 01:27
hmm sa incepem cu on-topic

ovidiu petre nu a fost niciodata un juc de 1 mil de dolari nici la national nici la galata nici la poli si nu cred ca v-a fi nici la steaua...este un juc slab....joaca pe un post pe care steaua are 2 juc peste el...deci nu vad sensul pt care a fost adus....deci bani aruncatzi in vant....probabil pe principiul daca am bani de ce sa nu-i chelt.Iancu cred ca a dat show de fericire ca a reusit sa scoata asa mult pe oviudiu petre.

off-topic

1. vad ca nea jiji se lasa pe mana lu mm la transf....o mare prostie...ala n-are treba cu fotbalul
2. Steaua nu inseamna si nu v-a insemna niciodata jj becali
3.daca nu era jj e drept steaua nu ajungea ce este acum....dar tot exista
4.steaua este pt jj un fel de campanie electorala....s-a fol de cea mai cun echipa din Romania (si probabil cea mai iubita) ca sa-si faca o imagine sa ajunga presedinte si dupa cum vedetzi....cam reuseste
5. pretul biletelor...1 mil la peluza....e jacmaneala curata...dar daca e sa ne luam dupa preturile din UE e echitabil :D...oricum asa no sa mai vina toti sclavii la stad sa-l vada pe ronaldo o sa vina numa stelistii adevarati care pun pariu ca deacuma strang bani de meci ;)
(P.s. NU SUNT STELIST .... MEREU ANTI-BUCALE :P)

apparte
2nd September 2006, 02:05
Hamsterutz,in mare parte sunt de acord cu tine(mai putin pct.1 si 5). Pe MM majoritatea stelistilor il apreciem tocmai pt talentul de a gasi jucatori...daca nu-l aducea pe Badea...cand s-a spus ca s-a dat mult pt Badea si Panait, n-am stiut ce sa spun...si uite ca Badea ne-a dus in CL justificand astfel cei aproape 1.000.000 euro platiti pt el.
La pct 5 iti pun problema altfel:daca erau biletele 30 Ron cu Realul la peluza,cate crezi ca ar fi ajuns la suporteri si cate la bisnitari? Fac pariu ca bisnitarii iti cereau 100 Ron pe bilet...decat sa le dau banii lor,mai bine-i dau la club!Politica de preturi e corecta(relativ)! Daca-ti aduci aminte, la meciurile din primavara, specula cu bilete a fost in floare, acestea vanzandu-se la un pret cel putin dublu, daca nu triplu, fata de cel oficial!

tourist
2nd September 2006, 13:38
Odata ce, tot cu Olaroiu, n-a facut nimic la Poli Tim., cred ca banii sunt deja dati pe Apa Sambetei.
Nu-si poate reveni brusc un jucator care a fost antrenat de acelasi antrenor, si care, atunci, era pe val !
__________________
Steaua lui Becali si Stoica ar trebui stinsa !


Aoleu , suntem la gradinitza

klemi
2nd September 2006, 15:43
ovidiu petre joaca pe un post pe care steaua are 2 juc peste el...deci nu vad sensul pt care a fost adus

banuiesc ca te referi la Radoi si Paraschiv, dar e peste Lovin si cum primii doi au nevoie de o rezerva eu zic ca totusi e OK; oricum s-a vazut azi ca mai are de tras in pregatire.

Cat despre MM - strict profesional, este un exemplu de manager bun in fotbal.

LUCHIAN_steaua
2nd September 2006, 17:14
E Timpul Ca Steaua Sa Demonstreze Tutor Ca Calificarea In Grupele Ligii Campioniilor Nu A Fost O Intamplare
Mult Succes
Dumnezeu E Stelist

hamsterutz
3rd September 2006, 00:28
Hamsterutz,in mare parte sunt de acord cu tine(mai putin pct.1 si 5). Pe MM majoritatea stelistilor il apreciem tocmai pt talentul de a gasi jucatori...daca nu-l aducea pe Badea...cand s-a spus ca s-a dat mult pt Badea si Panait, n-am stiut ce sa spun...si uite ca Badea ne-a dus in CL justificand astfel cei aproape 1.000.000 euro platiti pt el.
La pct 5 iti pun problema altfel:daca erau biletele 30 Ron cu Realul la peluza,cate crezi ca ar fi ajuns la suporteri si cate la bisnitari? Fac pariu ca bisnitarii iti cereau 100 Ron pe bilet...decat sa le dau banii lor,mai bine-i dau la club!Politica de preturi e corecta(relativ)! Daca-ti aduci aminte, la meciurile din primavara, specula cu bilete a fost in floare, acestea vanzandu-se la un pret cel putin dublu, daca nu triplu, fata de cel oficial!

faza cu specula de bilete e vina clubului....trebuie sa faca ceva sa nu mai apara bisnitarii....

Liviu
3rd September 2006, 01:01
Nu stiu daca Petre merita chiar 1 milion E dar este un jucator de care aveam mare nevoie. Pe postul de mijlocas central defensiv ii avem decat pe Paraschiv si Lovin , iar pe Radoi de abia din noiembrie... Lovin si Paraschiv nu pot juca tot timpul... Petre e un jucator cu experienta , are un antrenor care ii da incredere si cred ca va fi ff util Stelei.