PDA

View Full Version : Sa se faca dreptate ?!



ricky
27th June 2004, 13:16
Hm !
Am crezut ca macar OLS ramine in afara mocirlei !
M-am inselat !
De-acum si pururea, in vecii vecilor ne vor urmari acele secunde de prelungiri din meciul cu DANEMARCA !
Ce conteaza ca LOBONT a recunoscut faptul ca IENCSI (sau cu naiba se numeste ) la faultat pe danez ? Ce conteaza ca Dorinel s-a dus sa bata cornerul in pas de...domnisoara la...agatat (in timp ce arbitrul i-a facut semn ca va prelungi meciul ) ?
Ce conteaza ca ANGLIA, aceste oua moi, il acuza pe nedrept pe arbitrul Meyer ?
Important e...ca el e de vina !
Pentru toate nereusitele noastre, pentru viata de rahat (a unora), DOAR arbitrii sint de vina !

A incercat cineva sa analizeze curba de dupa 98-99 ?
Nu !
De ce ?
Pai, poate am putea constata ca singurii vinovati de toate ce ni se intimpla sintem NOI !
Noi ?
Doar NOI sintem cei mai buni, cei mai frumosi, cei mai destepti !
Noi am fi jucat finala mica a EURO ! (Cel putin ! poate cu...BRAZILIA ?!)
Chiar am fi putut-o juca ?

NU ! PENTRU CA NOI NICI MACAR NU NE-AM CALIFICAT !
De vina n-au fost antrenorul si echipa, Sandu si CO !
De vina au fost...
Pfui ! Pfui ! :headbang:

P.S. Unde deschizi ziarul gasesti doar critici la adresa arbitrului MEYER !
ANGLIA il critica pentru faptul ca n-a acordat gol la faza in care un englez faulteaza portarul iar celalalt inscrie !
Mai conteaza ca arbitrul a fluierat corect ?
Normal ca nu ! Pentru noi macar !
In tot ceea ce facem sintem superficiali (in general) pina in...detaliu !
Pe altii insa ii punem sub microscop !
Nu trebuie sa fi pesimist pentru ca sa prevezi ca urmatorul C.M. il vom vedea TOT la TV !
Daca il mai da TVR... :sleep:

bapsy
27th June 2004, 14:02
Ricky, nu te mira, noi intotdeanuna suntem victime. Intotdeauna altii sunt de vina ca nu ne merge bine. Ca-i conducerea, legile, patronul ... arbitrii, terenul ... mama, tata, pisica ... Dumnezeu. Faptul ca nu suntem singurii care dam vina pe altii este dovada ca asa este firea omului. Dar nu e o scuza (doar o explicatie).

Si mie mi-a venit sa sparg televizorul si sa-l sun pe Urs Meyer sa-i spun cate ceva de dulce (bine ca nu aveam nr-ul lui :) ) dupa meciul cu Danemarca, dar mi-a trecut, pentru ca in momente dinastea simti nevoia sa te razbuni pe cineva, chiar daca nu ai avea pe cine. O problema este si ca mass-media instiga la scandal dupa astfel de evenimente si toti bagam botul.

Am vazut interviu cu Lobont la Procesul Etapei imediat dupa acel meci si a recunoscut ca a fost vina lor si ca nu mai trebuie sa ne plangem ca am fost furati (mi-a placut foarte mult cum a vorbit). Intr-adevar, cu putin noroc puteam sa fim noi cei care ne calificam ... dar n-a fost sa fie. Dar acuma nici nu trebuie sa-i macelarim pe jucatori ca au ratat, se-ntampla si sunt convinsa ca n-au facut-o intentionat (ar fi culmea).

Vadim
27th June 2004, 21:15
Ricky, o echipa care face blat cu Suedia, un 2-2 penibil, nu merita sa se califice in semifinale. Asta e problema, nu ca Urs Meier ne-a eliminat pe noi. Acolo nu a fost vina danezilor. Este vorba strict de blatul Suedia-Danemarca 2-2.

ricky
27th June 2004, 21:27
Ricky, o echipa care face blat cu Suedia, un 2-2 penibil, nu merita sa se califice in semifinale. Asta e problema, nu ca Urs Meier ne-a eliminat pe noi. Acolo nu a fost vina danezilor. Este vorba strict de blatul Suedia-Danemarca 2-2.

ONLINESPORT SCRIE :
Dupa ce blatista Suedia a iesit sambata de la EURO 2004, duminica este si randul denezilor sa spuna 'adio" acestei competitii. Echipa care a lasat Romania acasa cu ajutorul lui Urs Meier

VADIM, stii ce este la voi astia de ziceti ca sinteti jurnalisti (romani) de sport ?
La voi exista bine...intiparit sentimentul de ura !
Si cind urasti...nu poti sa judeci limpede !

Voi mai aveti o calitate ! Ca politicienii ! Scrieti (prostiti !) o anumita parte a publicului cititor !
Declaratia lui LOBONT nu o ia nimeni inconsiderare !
Cum nici presupusul HENTZ a lui MUTU, la gol, despre care comentatorul de pe EUROSPORT a spus doar atit : "No, JA ! Arbitrul nu l-a vazut ! "
Ca sa acuzi un arbitru ca prelungeste meciul cu 30 de secunde (cind e stiut "paso lento" a lui Dorinel spre corner !) e ca si cum te-ai imbata cu apa rece !
Culmea este ca MIRCEA & Co s-a clatinat un moment ! Apoi au aruncat momeala si a prins !
Fiti fericiti alaturi de ei !
Impreuna cu presa din TARA veti realiza ce n-a realizat nici Ceausescu : distrugerea fotbalului romanesc !
"Spor" la treaba !

O saptamina buna ! :ok:

Vadim
27th June 2004, 21:42
Echipa care a lasat Romania acasa cu ajutorul lui Urs Meier = sinonim pentru Danemarca. Este pur si simplu o sintagma pentru a nu repeta cuvantul Danemarca. Este ceva neadevarat in acea expresie?

Poate nu ai vazut hentul la danezi nesemnalizat de Urs...

ricky
27th June 2004, 22:46
VADIM, n-am spus-o eu ci unul din tara : RO daca ar concura singura ar iesi pe locul...2 !
Am plecat mult inaintea BULGARIEI (pentru EURO) si-acum ...?
Imi pare rau VADIM !
Cu tine nu vreau sa am nici un clinci !
Nu...meriti ! :evil:

P.S. Am fost INTOTDEAUNA de parere ca dragostea de tara nu se poate exprima in cuvinte !!! O porti in suflet !
Voi nu va dati seama cit rau va faceti voua insiva ! Impingind mereu vina pe altii !
dar, zic eu, exista categorii de oameni (in RO) care o duc bine si nu vor schimbare !
FRF si unii dintre...cititori fac parte din aceasta categorie !
Eu am cunoscut oameni care n-au avut ce pune pe masa !...
Dar asta e o alta poveste...

adbogdan
28th June 2004, 00:31
Ricky, daca Mutu, Bratu si Cernat duceau scorul la 5 - 1 la Copenhaga tot asa de revoltat ai fi fost ? Nu era prea greu sa se intample lucrul asta, dar starea fotbalului romanesc nu ar fi fost mai buna. Nu uita ca echipa nationala de tineret e ciuca batailor, iar juniorii au dificultati majore cand trebuie sa joace cu superforte ca Moldova si Estonia. Asta e un exemplu de inconstienta. Ne facem probleme ca Nielsen, Ivanov, Michel, Mayer ne-au dezavantajat, dar in acelasi timp ne doare in piks de faptul ca fotbalistii romani (mai ales cei tineri) nu sunt capabili sa faca un stop corect, sa nimereasca poarta de la 3 metri sau sa faca un sprint mai lung de 10 metri.

Dorin
28th June 2004, 01:20
Ricky esti un erou !Si eu sint revoltat de o serie de articole si mesaje care nu au de a face cu obiectivismul ci sint speculatii si sentimente personale dictate de dorinta proprie.Pacat de faptul ca natia noastra nu poate si parca nici nu vrea sa desprinda de gandirea pesimista si umilitoare.Stau si acum si imi reamintesc o serie intreaga de comentarii in care pina si victoria impotriva Germaniei era pusa la indoiala si descusuta total .Nu exista bucuria spontana la romani.Din pacate. :yeah: Dorin

ricky
28th June 2004, 07:02
Ce ma supara pe mine este faptul ca UNII dintre suporterii romani pot fi dusi usor cu zaharelul !
Nu numai Iordanescu are viitor in politica ! Sandu la fel !
Sincer !
Cu cit ii aud mai mult pe Sandu si Iordanescu cu atit imi devine mai simpatic (boooah !) Mitica !
Asta macar...

suporterita
28th June 2004, 08:53
Urs Meyer are si el vina lui,cind vrea sa ajute gazdele,o face discret,in litera regulamentului,stie sa arbitreze de asa maniera incit sa nu poata fii inculpat in vreun fel.nu il putem acuza de nereusita jucatorilor romani,Bratu, Mutu si Cernat dar atitudinea ostila din teren la adresa noastra i-o putem imputa.Iordanescu ar face bine in ciuda tuturor greselilor care le-a facut si le face sa-si schimbe prietenii si sa treaca la treaba.poate ca acum si-a insusit greselile si vom ataca preliminariile cu responsabilitate.si mai este o chestie,eu cred in nationala Romaniei insa va trebui sa uite toti de vedetism.

uti2102
28th June 2004, 10:48
Ricky, o echipa care face blat cu Suedia, un 2-2 penibil, nu merita sa se califice in semifinale. Asta e problema, nu ca Urs Meier ne-a eliminat pe noi. Acolo nu a fost vina danezilor. Este vorba strict de blatul Suedia-Danemarca 2-2.

Ce blat Vadim?! Spune-mi shi mie care e judecata ta : cele doua echipe trebuiau sa faca tot posibilul ca sa nu termine 2-2?! Asha tzi se parea tzie normal?! Interesul le spunea ca ar fi bun un 2-2. Shi au facut tot posibilul sa ajunga la acel scor. Shi au reushit. Pentru asta merita felicitari.

aclambiron
28th June 2004, 12:40
Desi eu sunt unul din cei care crede ca Suedia-Danemarca a fost blat (alpopa,cred ca deja stii rationamentul meu) cred ca se exagereaza prea mult.Ca de altfel si cu greselile de arbitraj,atat interne cat si internationale.Ar trebui atrasa atentia asupra lor atunci cand se intampla dar atat,nu dupa nu stiu cate sapt. sau luni sa se tot insiste pe tema asta.Asta din partea presei.In ceea ce-i priveste pe conducatorii,antrenorii,jucatorii echipelor presupuse ca au fost dezavantajate,cred ca nici nu ar trebui sa comenteze arbitrajul.In nici un caz nu ar trebui sa gaseasca tot felul de scuze ce nu tin de echipa in mod direct pentru a justifica eventualele insuccese.

Vadim
29th June 2004, 18:32
Alpopa, am vazut meciul. A fost un blat ordinar. S-au asigurat de 2-2 incet si sigur. Danezii au ratat nepermis, suedezii si-au dat cu stangul in dreptul. E normal sa te enerveze astfel de meciuri. Lasa ca e bine ca da presa in ei, pentru ca asa nu se uita repede, iar lumea isi va aduce aminte de acesti blatisti si in anii urmatori.

ricky
29th June 2004, 18:53
Alpopa, am vazut meciul. A fost un blat ordinar. S-au asigurat de 2-2 incet si sigur. Romanii au ratat nepermis, romanii si-au dat cu stangul in dreptul. E normal sa te enerveze astfel de meciuri. Lasa ca e bine ca da presa in ei, pentru ca asa nu se uita repede, iar lumea isi va aduce aminte de acesti blatisti si in anii urmatori.

Ce faci VADIM ?
Iar aduci in discutie penibilul nostru meci cu Danemarca ?!
Presa n-a dat in ai nostri !
Presa a fost prima care a inghitit galusca FRF !
Si asa va fi mereu !
Intr-adevar, PRESA E PRIMA ! :evil:

uti2102
29th June 2004, 22:43
Blat neblat ce e drept e ca cele doua echipe au meritat sa mearga mai departe. Raman la concluzia ca au facut ceea ce trebuia. Italia trebuia sa patzeasca asha ceva ca sa o ma ia un piculetz in bot.....Oricare alte doua echipe ar fi facut acelashi lucru.

PS : Vadim, ce zici de blatul Italia-Bulgaria?! Sa nu zici ca nu a fost.....

inter
29th July 2004, 14:15
Blat neblat ce e drept e ca cele doua echipe au meritat sa mearga mai departe. Raman la concluzia ca au facut ceea ce trebuia. Italia trebuia sa patzeasca asha ceva ca sa o ma ia un piculetz in bot.....Oricare alte doua echipe ar fi facut acelashi lucru.

PS : Vadim, ce zici de blatul Italia-Bulgaria?! Sa nu zici ca nu a fost.....

pt. un pumn de arginti cativa membrii ai "piesei de teatru" Suedia-Danemarca au acceptat sa dezvaluie "culisele intelegerii" ... negate cu strasnicie de cativa colegi forumisti :drak: :drak: :drak: ... care si-au cam furat-o :cool: :

http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=62727 :happy :happy :happy

realmadrid.com
29th July 2004, 14:33
Mda, era clar ca afost blat, dar acum suntem convinsi pe deplin:(

uti2102
29th July 2004, 23:16
Ce e Inter?! S-au trezit italienii?! Nu-mi spune! Nu ei au fost de vina ci danezii shi suedezii ?!?! :happy Ce bine! La urmatorul campionat iar shi-o fura cu tactica lor de rahat cu tot! /hello