PDA

View Full Version : Cehia - Danemarca



MaPaX
27th June 2004, 09:36
Astazi, 27 iunie, ora 21:45 > Cehia - Danemarca in direct pe TVR 1!
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici!

Catalanul
27th June 2004, 11:53
un meci pe care trebuie sa-l castige cehia (ca sa iasa si cealalta blatista din turneu :evil:)
pronostic:3-1 cehia :yeah:

MaPaX
27th June 2004, 12:49
27 iunie, Porto, sferturi de finală, stadion: "Do Dragao", ora 21.45, TVR1
CEHIA - DANEMARCA
Palmaresul īntālnirilor directe dintre Cehia şi Danemarca este stu­pefiant, din 14 partide jucate, cehii au cāştigat 9, 4 s-au īncheiat la egalitate, nordicii impunāndu-se o singură dată! Aceasta se pe­trecea la 2 iunie 2001, pe stadionul "Parker" din Copenhaga, cānd danezii au īnvins cu 2-1 īn grupa a 3-a preliminară pentru C.M. 2002. Şi cum īn tur a fost 0-0, cehii au fost trimişi la barajul cu Belgia, pe care l-au pierdut!
Īn competiţia continentală, cele două echipe s-au īntālnit īn "op­timile" primei ediţii, cea din 1960. La 23 sept. 1959, pe "Parken" a fost 2-2, goluri Pedersen (min. 81), Hansen (min. 20), respectiv Kacani (min. 30) şi Dolinsky (min. 43). Returul disputat la 18 oct. 1959, pe "Mestsky" din Brno, cehii s-au impus cu un zdrobitor 5-1, prin punctele semnate de Bubernik (min. 38 şi 56), Scherer (min. 49 şi 87), Dolinsky (min. 63), respectiv Kramer (min. 35). Īn grupa a 6-a preliminară pentru EURO 88, s-au consemnat două egaluri, 0-0, la Copenhaga şi 1-1, pe stadionul "Tehelme Pole" din Bratislava şi scandinavii au mers mai departe. Īn fine, ultima confruntare s-a derulat la 21 iunie 2000, pe arena "Sclessin" din Liege, la Turneul final EURO 2000. După un meci echilibrat, Smicer a punctat decisiv pentru cehi īn min. 64 şi 67, dar mai departe au urcat... Franţa şi Olanda! Deci, un bun prilej de revanşă pentru elevii lui Morten Olsen...
Arbitru: Valentin Ivanov (Rusia)

uti2102
27th June 2004, 19:26
2-0 Cehia. Milan Baros shi Pavel Nedved!

ricky
27th June 2004, 21:31
Tin cu CEHIA ! Boah ! Mai ales dupa ce am vazut PRAGA !
Popor muncitor si ordonat !

Dar...am vazut echipa CEHIEI si in momente cind...nu misca si pietricele !
Sper sa nu se intimple in seara aceasta ! :ok:

P.S. AL POPA, tu le cam...nimeresti !
Eu zic...ROSICKY si KOLLER !

Catalanul
27th June 2004, 22:32
0-0 la pauza dupa o repriza cam plictisitoare :sleep:

Catalanul
27th June 2004, 22:52
goooooooooooooooooooooooool Koller :yeah: 1-0 Cehia

Vadim
27th June 2004, 23:06
2-0 :) Gata, acasa cu Danemarca, pentru ca s-au furat cam multe.

Vadim
27th June 2004, 23:07
Si inca unul: 3-0 :) O sa ne rupa Cehia.

OilersFan
27th June 2004, 23:22
Si inca unul: 3-0 :) O sa ne rupa Cehia.

Presimt ca o sa fim in grupele pentru CM2006 cu campioana si vice-campioana europeana :(. Nu-i nimic, pentru 2010 ne calificam sigur!

ricky
27th June 2004, 23:26
OILERS, ca tara organizatoare !
Aaah ! Nu vorbesti de popice ?! :evil:

P.S. Sa batem FINLANDA si-atunci...mai vedem ! :evil:

MaPaX
27th June 2004, 23:35
Cehia - Danemarca : 3 - 0 (49' J. Koller, 63' si 65' M. Baros)

Cehia: Petr Cech, Tomas Galasek, 64' Rene Bolf, Tomas Ujfalusi, 39' Martin Jiranek, Marek Jankulovski, Pavel Nedved, Tomas Rosicky, Karel Poborsky, Jan Koller, 70' Milan Baros. (Schimbari: 39' Zdenek Grygera, 64' David Rozehnal, 70' Marek Heinz ).

Danemarca: Thomas Sorensen, Kasper Břgelund, Rene Henriksen, Martin Laursen, Thomas Helveg, Thomas Gravesen, 77' Jesper Gronjkaer, 70' Claus Jensen, Christian Poulsen, 85' Martin Jorgensen, Jon Dahl Tomasson. (Schimbari: 70' Peter Madsen, 77' Dennis Rommedahl, 85' Peter Lovenkrands).

C_J_J_
27th June 2004, 23:40
3-0cu danemarca .,ne-am dat dracu cu astia .cred ca o sa ne omoare in calificari

Catalanul
27th June 2004, 23:41
3-0 :evil: ce ma bucur (asa le trebe' la danezi :D)
din nou m-a impresionat barros, un jucator foarte bun
cehii sunt singurii care au castigat toate partidele jucate si cred ca o vor face si impotriva greciei

SEMIFINALE: Grecia-Cehia, Olanda-Portugalia --> FINALA: Olanda-Cehia --> CASTIGATOARE: CEHIA :yeah: /hello /OLE/

uti2102
27th June 2004, 23:50
2-0 :) Gata, acasa cu Danemarca, pentru ca s-au furat cam multe.

Vadime...... vad ca ai ceva cu suedezii shi danezii. De ce ?

Revenind la meci.......nu pot sa zic decat: CESKI OLE!
Iar am ratat rezultatul final, la diferentza de un gol. :(

lupisor lupetto
28th June 2004, 00:00
Imi plac mult Cehii. Joaca un fotbal frumos, complet, inteligent. Iordanescu nici nu poate sa fie comparat cu Karel Brückner, un maestru a sahului.

Dorin
28th June 2004, 01:06
Si inca unul: 3-0 :) O sa ne rupa Cehia.
De ce atata pesimism ??????????????????????????????????? In 1982 Italia era proaspat campioana mondiala si in primul meci de dupa finala a primit 1-0 de la romani la Bucuresti. Si noi am castigat si grupa si am mers in primele 8 la europene.La mondialele din Mexico din 1970 Cehoslovacia era vicecamampioana din 1962 si tot i-am batut.Romania este outsider dar este pozitia favorita!!! Nu avem decat de castigat din meciurile contra Cehiei si Olandei.Baros a avut un sezon sters la Liverpool si acum a prins o forma super.Nici Nedved nu a stralucit la fel de mult la Juve anul acesta. Si echipa imbatraneste si pierde din elan si motivatie.Uita-te la Franta cu vedete batrine si care considera ca meciurile se castiga singure! :yeah: Dorin

ricky
28th June 2004, 07:07
Sa nu uitam ca cu cit OLANDA si CEHIA inainteaza, cu atit mai mult jucatorii vor fi lipsiti de un concediu !
Asta probabil (sa gindim pozitiv, nu ?) ne va ajuta pe noi !
Si-apoi, pentru o gindire si mai...pozitiva : (am mai spus-o !) daca OLANDA si CEHIA ajung in finala atunci Iordanescu si CO au scuze ca...
Asa ca...BAIETII AU, DIN NOU, NOROC !
Cine s-ar supara daca RO ar iesi pe locul 3 in grupa dupa...FINALISTELE EURO 2004 ? :evil:

suporterita
28th June 2004, 09:08
Olanda a ajuns in virtutea inertiei in semifinale,au avut si sansa,este o echipa in declin,batrina si nu cred ca romanii nostri nu vor trece de ea.sa stam strimb si sa judecam drept:Romania a trecut cu bine de schimbul generatiilor,cu bine, aiurea am pierdut 2 calificari, dar am trecut de faza asta si putem spera.in schimb ei abia acum se confrunta cu asta,cit despre Cehia, este o adevarata problema si este importat un lucru,ai nostri vor trebui sa nu piarda acasa cu ei.

corinutza_88
28th June 2004, 09:44
cehia a repetat din nou jocul pe care la practicat pana acum!
asa a castigat cu 3-0!
danemarca la revedere!la revedeere!

vladONE
28th June 2004, 11:53
Dumnezeu exista! Iar blatistii nordici au iesit pe rand :rosu: ....Suedia si Danemarca, cardasia nerusinata a acestui campionat european. Adio! /hello

Nea Puiule tine-te bine de tot...lalele si sunculita de praga vor fi la mare cautare peste cateva luni...

aclambiron
28th June 2004, 12:26
Victorie clara.Am vazut ieri o echipa super solida a Cehiei atat in aparare cat si in atac.Scorul 3-0,nu mai are nevoie de alte comentarii.

realmadrid.com
28th June 2004, 12:29
si uite asa ambele echipe nordice au parasit competitia:D
favorita cred ca este in continuare portugalia dar vine foarte tare din spate cehia
deci vom vedea 2 semifinale frumoase

aldo
28th June 2004, 18:23
De ce atata pesimism ??????????????????????????????????? In 1982 Italia era proaspat campioana mondiala ... La mondialele din Mexico din 1970 Cehoslovacia era vicecamampioana din 1962 si tot i-am batut ...

daca am avea macar un "sfert" de antrenor as spera si eu ... :mda:
dar cum tot cu "cashketa" raminem ... ne vedem la urmatoarea 'tragere" (Euro 2008) :evil:

inter
28th June 2004, 18:45
Sa nu uitam ca cu cit OLANDA si CEHIA inainteaza, cu atit mai mult jucatorii vor fi lipsiti de un concediu !
Asta probabil (sa gindim pozitiv, nu ?) ne va ajuta pe noi !
Si-apoi, pentru o gindire si mai...pozitiva : (am mai spus-o !) daca OLANDA si CEHIA ajung in finala atunci Iordanescu si CO au scuze ca...
Asa ca...BAIETII AU, DIN NOU, NOROC !
Cine s-ar supara daca RO ar iesi pe locul 3 in grupa dupa...FINALISTELE EURO 2004 ? :evil:

cred ca ai lor sunt PROFESIONISTI :(
De scuze sunt satul! :headbang: :headbang:

fia
29th June 2004, 07:01
Ce e de comentat dupa mecil asta? Cehia rulez! Danemarca nu a jucat chiar prost (cel putin prima repriza)... dar au fost "omorati"....

Doctor_Satan
29th June 2004, 10:18
Ma asteptam (si speram) sa-i devasteze cehii.
Sa inscrii abia in repriza a doua?
Nu era mai frumos daca erau 2 goluri si in prima?

realmadrid.com
29th June 2004, 11:01
scorul de 3-0 nu arata f bine cam cum ar fi fost meciul, dar oricum cehi au avut 15 min de magie:)