PDA

View Full Version : CFR- brand european?



lineli
19th October 2008, 14:01
"CFR a devenit un brand național, în 2-3 ani sperăm să-l facem și unul european", a spus Paszkany.

Eu cred ca da......voi ce parere aveti?

BBB
19th October 2008, 14:15
Rahat! cfr nu e nici macar brand local, ce brand european sa fie? Oare pana unde merge aroganta acestor mafioti care conduc cfrul?

lineli
19th October 2008, 15:29
hai sa ne expunem parerea personala, nu cea exprimata de primarul fun(er)ar :)

spartacus
19th October 2008, 16:30
cu conditia sa treaca de faza grupelor cativa ani ...CFR poate deveni brand european. Cu brandul local e mai complicat:)
totusi, Muresan mai delireaza mult??

lineli
19th October 2008, 16:49
eh, delireaza si el frumos......dar eu cred ca daca CFR scoate un egal la Bordeaux si inca unul la Timisoara confirma ca este o echipa buna...........trebuie sa confirme national in primul rand.......si are sanse:) pt ca aceasta echipa , acest club, inspira stabilitate, siguranta, echilibru ( deh, ardeleni romano-portughezo-samd)

BBB
19th October 2008, 18:21
hai sa ne expunem parerea personala, nu cea exprimata de primarul fun(er)ar :)

In primul rand spune-mi ce intelegi tu prin brand? Daca te referi la faptul ca firme mari din Europa sau Romania ar fi dispuse sa bage bani seriosi pentru reclama, datorita faptului ca echipa joaca in fata a 30 000 spectatori + 2 milioane la televizor, atunci poti sa-l consideri brand. Daca te referi la brand gen echipa care provoaca isterie, fani multi, sa se ingramadeasca lumea pentru autografe la jucatori, sa se filmeze reclame, sa fie o echipa notorie, primul 11 sa fie cunoscut pe de rost chiar de un englez sau spaniol...nicio sansa :) cfr nu e mai mult decat o artmedia bratislava sau anorthosis famagusta. si Artmedia a batut 5-0 pe Celtic si a reusit rezultate bune in Liga in acel sezon, dar acum unde dracu is si aia? Nimeni nu a mai auzit de ei

spartacus
19th October 2008, 18:25
BBB..eu zic ca U are mai multe sanse:D
acuma sincer..nu-i mai bine sa privesti in sus decat in jos?

resita
19th October 2008, 18:28
Acum fiecare intelege ce vrea prin brand dar eu cam asta inteleg

Cand auzi sau citesti JUST DO IT la ce te gandesti? Cu siguranta la NIKE…
Cand auzi sau citesti IMPOSSIBLE IS NOTHING la ce te gandesti? Cu siguranta la ADIDAS…

Brand + slogan = o afacere de succes

BBB
19th October 2008, 18:41
Acum fiecare intelege ce vrea prin brand dar eu cam asta inteleg

Cand auzi sau citesti JUST DO IT la ce te gandesti? Cu siguranta la NIKE…
Cand auzi sau citesti IMPOSSIBLE IS NOTHING la ce te gandesti? Cu siguranta la ADIDAS…

Brand + slogan = o afacere de succes

Si cand zici CFR la ce te gandesti? Ca eu ma gandesc la Acceleratu' de Timisoara si la alcoolici puturosi cu chipiu pe cap si ciocanel in mana

spartacus
19th October 2008, 18:42
resita are dreptate..pentru a crea un brand trebuie in primul rand sa crezi...
de acolo daca exista bani, calitate si un marketing corespunzator...orice e posibil...

la fel de important e modul in care un brand se intretine...Steaua spre exemplu a incaput pe mana ciobanului si se vad efectele...

resita
19th October 2008, 18:58
Si cand zici CFR la ce te gandesti? Ca eu ma gandesc la Acceleratu' de Timisoara si la alcoolici puturosi cu chipiu pe cap si ciocanel in mana


hai sa discutam serios, se poate?


resita are dreptate..pentru a crea un brand trebuie in primul rand sa crezi...
de acolo daca exista bani, calitate si un marketing corespunzator...orice e posibil...

la fel de important e modul in care un brand se intretine...Steaua spre exemplu a incaput pe mana ciobanului si se vad efectele...

un administrator poate ridica sau dobari un brand, de asemenea ca suntem la categoria sport sa nu uitam ca si suporterii la fel de bine pot sa faca din nimic un brand sau tot asa usor pot distruge un brand

BBB
19th October 2008, 19:03
hai sa discutam serios, se poate?

Asta-i ca la psihiatru? Tu imi arati o foaie cu o pata pe ea si eu iti zic ce vad?

resita
19th October 2008, 19:05
Asta-i ca la psihiatru? Tu imi arati o foaie cu o pata pe ea si eu iti zic ce vad?

si eu te intreb de ce nu intri pe sectiunea lui U Cluj, ca bate vantul pe acolo sau pt. tine e mai importanta ura fata de CFR decat iubirea fata de U

scuze de offtopic.

Va rog discutati strict despre subiectul threadului ca altfel ma vad nevoi sa :rosu:

BBB
19th October 2008, 19:27
si eu te intreb de ce nu intri pe sectiunea lui U Cluj, ca bate vantul pe acolo sau pt. tine e mai importanta ura fata de CFR decat iubirea fata de U

scuze de offtopic.

Va rog discutati strict despre subiectul threadului ca altfel ma vad nevoi sa :rosu:

Pai am intrat sa comentez aberatia asta cu cfr brand european. Nu stiam ca-i sectiune exclusivista :sleep:

laurdog
19th October 2008, 19:42
Ca sa devii un brand iti trebuie ceva mai mult decat cateva rezultate bune, insa dupa treaba care se face acolo, in 5-6 ani, CFR poate deveni un brand. Cine isi inchipuia acum 6 ani ca CFR va ajunge aici?
Eu va doresc bafta, pt ca avem nevoie de echipe si istorii construite normal si corect.:ok:

BBB
19th October 2008, 21:20
Eu va doresc bafta, pt ca avem nevoie de echipe si istorii construite normal si corect.:ok:

Trist daca istoria lor ti se pare normala si corecta

lineli
20th October 2008, 00:06
In primul rand spune-mi ce intelegi tu prin brand? Daca te referi la faptul ca firme mari din Europa sau Romania ar fi dispuse sa bage bani seriosi pentru reclama, datorita faptului ca echipa joaca in fata a 30 000 spectatori + 2 milioane la televizor, atunci poti sa-l consideri brand. Daca te referi la brand gen echipa care provoaca isterie, fani multi, sa se ingramadeasca lumea pentru autografe la jucatori, sa se filmeze reclame, sa fie o echipa notorie, primul 11 sa fie cunoscut pe de rost chiar de un englez sau spaniol...nicio sansa :) cfr nu e mai mult decat o artmedia bratislava sau anorthosis famagusta. si Artmedia a batut 5-0 pe Celtic si a reusit rezultate bune in Liga in acel sezon, dar acum unde dracu is si aia? Nimeni nu a mai auzit de ei

prin brand inteleg definitia data de dictionar:)........nu ma refer la isterie, autografe, nici macat la schimbarea brusca de atitudine fatza de cfr:)

m8k
20th October 2008, 08:15
Brand european? E lung drumul pina acolo! Brand local, national si apoi doar european! Totul depinde de management! Deocamdata suntem pe o scala ascendenta! Ce va fi vom vedea!

BBB te salut iar printre noi!:D Cu cat sunt mai multi invidiosi ca tine, ne ajuta sa crestem si mai mult!:D

Romeo
20th October 2008, 08:38
"CFR a devenit un brand național, în 2-3 ani sperăm să-l facem și unul european", a spus Paszkany.

Eu cred ca da......voi ce parere aveti?

laudarosenie cretina romaneasca. Important este sa aiba rezultate, nu sa se laude cu kk maka "brand". Pana la locul 2 mai e mult, ca oricum nu vor fi campioni anul asta. Paszkany a ridicat incet echipa asta, din C in B, de acolo in A, apoi pe podium si anul asta a luat primul titlu. A fost interesanta politica lui de a aduce multi jucatori straini si de a obtine rezultate mai bune decat cu mofturosii de la Steaua, unde a vazut si Jiji ca face mai mare treaba cu sud-americanii decat cu Nicolita. CFR are sanse de a trece in turul urmator al ligii, ceea ce n-a facut nicio echipa romaneasca, dar astept sa o faca pana sa ma dau mare cu brandul. Chiar ma gandesc ca vor renunta francezii la TGV ul lor si vor apela la CFR ul nostru.

Ess
20th October 2008, 09:27
mda...pe drumul bv-cj sunt un milion de vanzatori ambulanti pe marginea soselei, care, pe langa tot felul de cretinatati mioritice numite suveniruri, vand prosoape de baie cu steaua, dinamo, rapid si femei goale. prosoape cu cfr nu am vazut, deci nici poveste ca cfrul sa fie brand national.
iulia a avut din nou o erectie pasiva, dar ii trece :rosu:

BBB
20th October 2008, 12:02
mda...pe drumul bv-cj sunt un milion de vanzatori ambulanti pe marginea soselei, care, pe langa tot felul de cretinatati mioritice numite suveniruri, vand prosoape de baie cu steaua, dinamo, rapid si femei goale. prosoape cu cfr nu am vazut, deci nici poveste ca cfrul sa fie brand national.
iulia a avut din nou o erectie pasiva, dar ii trece :rosu:

Lasa, am vazut fulare cu cfr in debrecen si hajduszoboslo. deci un brand national tot sunteti, dar nu in tara asta :happy

HoratiuCFR
17th February 2009, 10:24
Inca nu e dar va fi! in doi-trei ani daca ramana Paskany la echipa, se vor ruga bucurestenii sa mai casrtige si ei campionatul Atentie insa la Poli si FC Brasov!!! Transilvania rules!

Sportlocal.ro
22nd February 2009, 10:51
CFR Cluj are propria sectiune si pe http://www.sportlocal.ro/cluburi-sportive/cfr-cluj

Ess
16th March 2009, 12:53
am vazut la marginea soselei prosoape cu cfr!!! :yeah: (alaturi de prosoape cu sdr, cu femei goale, cu isus, etc). ador suvenirurile mioritice...

gata! suntem brand national :cry: :happy:

Nightwish
16th March 2009, 13:52
Du-te!! Spune-mi unde, sa-mi iau si eu prosop :D

Ess
24th March 2009, 18:38
scuze, am uitat de subforumul CFR :D
la capusu mare (cj-oradea)

m8k
24th March 2009, 21:17
Acum o luna mi-am luat si eu un fular sa am si eu asa ceva in dulap, dar e dintr-un material cam naspa! Dupa 2-3 spalari o sa se vada pe dedesubt insemnele lui u!:happy (sa aibe si BBB subiect pe acest thread:D) Nu scrie, dar presupun ca sunt Made in China!:D

necon
6th August 2010, 17:12
nu poti crea un brand adevarat din denumirea CFR

Pedro1984
8th August 2010, 14:12
e CFR Cluj ... dar e departe pentru asa ceva