PDA

View Full Version : Trofeul Tim 2006



Al Dracu
30th August 2006, 15:13
Joi, 31 august, ora 21.30, stadio San Siro-Milano.

Se intilnesc in triangular Inter, Juventus si Milan.

Discutii despre acest important turneu :D aici!

Jerry20cm
30th August 2006, 15:15
exact, chiar merita un thread acest trofeu
ia pune si niste statistici, nu de alta dar ca sa vada si cei mai tineri cine are cele mai multe trofee :D

Al Dracu
30th August 2006, 15:17
Manastire intr-un picior ghici cine Inter are cele mai multe trofee Tim? :D

Jerry20cm
30th August 2006, 15:20
cumva Inter???:D
cumva Inter le are pe toate???:evil:

Mario Di Lazi
30th August 2006, 16:15
Inter stiu ca parca a castigat anul trecut ... NU ?

Jerry20cm
30th August 2006, 16:27
eu stiu ca pana acum au fost 6 editii si toata castigate de Inter:evil:
asa e? :)

Ayrton
30th August 2006, 18:04
Pai atunci sa va schimbati stema, sa va puneti un sarpe cu 6 clopotei! :D

diablo20
30th August 2006, 19:51
Domani sera, allo stadio "Giuseppe Meazza" in San Siro a Milano, con inizio alle ore 20.30, è in programma l'edizione 2006 del Trofeo Tim al quale, insieme con l'Inter, partecipano il Milan e la Juventus.
Il programma prevede tre gare da 45 minuti. Alle ore 20.30 i nerazzurri affronteranno il Milan. La squadra perdente affronterà (ore 21.30) la Juventus, avversario anche del terzo incontro (ore 22.30), ma contro la vincente del derby di Milano. Tre gli arbitri designati per il torneo: Marco Bergonzi di Genova, Andrea De Marco di Chiavari e Gianluca Rocchi di Firenze. I tre assistenti saranno invece Roberto Romagnoli, Giorgio Niccolai e Sandro Rossomando.

Al Dracu
30th August 2006, 21:40
Deci programul va fi:
Inter-Milan
Inter-Juventus
Milan-Juventus

inter
30th August 2006, 21:41
:D:D .. cobisi ai? ... ce caterinca ai in tine :D

Ayrton
31st August 2006, 10:47
Daca nu stiati, se da turneul in direct pe TV Sport!

Jerry20cm
31st August 2006, 10:50
da, Trofeul TIM e transmis in direct de TV Sport de la ora 21.30(ora Romaniei).

Programul nu e cel prezentat de Al-:drak: :P si e urmatorul:
Primul meci: Milan-Inter
Al doilea meci: Juventus-pierzatoarea primului meci
Al treilea meci: Juventus-castigatoarea primului meci.

BoboCosta
31st August 2006, 11:46
Un bun prilej de a mai verifica si ceilalti jucatori din lot...

Al Dracu
31st August 2006, 14:32
Programul nu e cel prezentat de Al-:drak: :P si e urmatorul:
Primul meci: Milan-Inter
Al doilea meci: Juventus-pierzatoarea primului meci
Al treilea meci: Juventus-castigatoarea primului meci.

Pai si eu ce am spus? :D

P.S. Atmosfera tensionata! Tinind cont de faptul ca si in Milano majoritari sint juventinii, fortele de ordine sint in alerta pentru a preveni ciocniri intre tifoserii.

Ayrton
31st August 2006, 15:45
Questi i convocati di Ancelotti per il Trofeo Tim in programma a San Siro:

Portieri: Fiori (29), Kalac (16)
Difensori: Bonera (25), Costacurta (5), Favalli (19), Maldini (3), Nesta (13), Simic (17).
Centrocampisti: Brocchi (32), Kakà (22), Seedorf (10), Lunati (34), Bottini(30), Caraglia (31), Orlandi (36)
Attaccanti: Amoroso (37), Borriello (12), Aubameyang W. (33), Aubameyang P. (35)

Jerry20cm
31st August 2006, 15:48
Roberto Mancini ha convocato 21 nerazzurri in vista del Trofeo Tim in programma questa sera allo stadio "Giuseppe Meazza" di San Siro a Milano:

Portieri: Carini, Julio Cesar, Orlandoni

Difensori: Maicon, Marino, Materazzi, Maxwell, Mei, Zanetti

Centrocampisti: Cambiasso, Dacourt, Figo, Maroufi, Solari

Attaccanti: Adriano, Biabiany, Crespo, Cruz, Recoba, Ribas, Slavkovski

Ayrton
31st August 2006, 15:50
Toldo unde e?

Jerry20cm
31st August 2006, 15:51
probabil e pedepsit pt. cele 3 goluri incasate in supercupa :D
sau probabil aveam prea multi italieni in lot si ne-am gandit sa renuntam la unu:D
in 2 cuvinte: nu stiu :D

BoboCosta
31st August 2006, 16:29
Unde e toldo,cordoba,grosso si cine o mai fi....cred k ii menajeaza ;)
Ah si toldo nu a avut nici o vina la golurile romei...parerea mea

Jerry20cm
31st August 2006, 16:34
pai grosso si cordoba cred ca sunt convocati la nationale.
in cea ce'l priveste pe Toldo, nu stiu, probabil a vrut Mancini sa le ofere celorlalti posibilitatea de a mai apara si ei.

BoboCosta
31st August 2006, 16:35
Asa e...vroiam acum sa rectific.Unii sunt pe la loturi...

lily_ac_milan
31st August 2006, 18:59
De fapt: Amoroso nu mai e la Milan. Aubemayang?! Lunati? Bottini? Nu cred. Mai degraba Gourcuff, poate si Oliveira :)
Si pt Jerry20cm...Nu Inter le-a castigat pe toate. Primul turneu a fost castigat de Milan. Ultimele 3 de Inter. :)

Al Dracu
31st August 2006, 20:57
Convocatii lui Juventus nu ii postez ca doar cind ma uit la aparare ma umfla risul! :D

Mario Di Lazi
31st August 2006, 22:29
Pai ... ?
Zebina, Birindelli, Kovac si Balzaretti ?

apparte
31st August 2006, 22:53
Super-gol Del Piero :D!

BoboCosta
31st August 2006, 22:56
Magnific

BoboCosta
31st August 2006, 23:46
Juventus castiga la penaltyuri meciu cu inter.

dardar_3
1st September 2006, 00:51
MILAN - inter(campionii:evil:) 2-1...Favalli, Borriello
MILAN - (Serie B)juve:drak: 3-1...Seedorf,Kaka(pen.thank you Moggi:drak:)...and Man of both games:SEEDORF...sezonul asta va fi noul van Basten...

Forza Milan!!!!!!!!!!!

Al Dracu
1st September 2006, 00:54
Este o seara trista pentru fotbal: Inter nu a mai cistigat trofeul TIM! :D

Dar exista si aspecte pozitive: Inter nu mai e in stare sa cistige jucind impotriva echipelor bune! :drak:


Pai ... ?
Zebina, Birindelli, Kovac si Balzaretti ?
Ai nimerit 1 din 4! :D
Birindelu, De Ceglie :o: , Pisani :o: , Lagnese :o: :D

dardar_3
1st September 2006, 00:58
Este o seara trista pentru fotbal: Inter nu a mai cistigat trofeul TIM! :D

Dar exista si aspecte pozitive: Inter nu mai e in stare sa cistige jucind impotriva echipelor bune! :drak:

In fine... Tim-ul e un trofeu mic insa Interul e si ea o echipa pe masura si nici macar aici nu mai izbuteste nimic...
Mi-e cam mila de ei... mai ales ca urmeaza meciul cu Fiorentina...Le pregateste sigur Toni vreo penicilina...:drak:....

PS: care spunea oare ca daca va bate Milanul pe Inter se va face milanist?:drak:...sa vina sa il botezam....:evil:

Forza Milan!!!!!!!!

alejandro
1st September 2006, 01:10
PS: care spunea oare ca daca va bate Milanul pe Inter se va face milanist?:drak:...sa vina sa il botezam....:evil:



jerry,treci la tabla de onoare:happy

Al Dracu
1st September 2006, 01:22
Man of both games:SEEDORF
In urma voturilor a circa 18 milioane de telespectatori, jucatorul turneului a fost ales Alessandro Del Piero! :ok: Dar probabil iesisei deja pe strada sa claxonezi si sa faci ture cu masina in centru si n-ai mai vazut premierea! :P

Jerry20cm
1st September 2006, 09:52
jerry,treci la tabla de onoare:happy

nu recunosc nimik :D

diablo20
1st September 2006, 11:18
legat de golul lui del piero, el a fost dat exact la aceeasi poarta si parca exact la acelasi paianjen ca si golul din campionatul trecut tot din livitura libera!!!

lily_ac_milan
1st September 2006, 13:07
Hai mai...i-au furat arbitrii pe Inter, de-aia n-au castigat :drak: :drak:

Jerry20cm
1st September 2006, 13:10
da mah :mda: , castigati si voi odata si va lauda-ti de numai puteti :mda:
oricum ne purta ghinion trofeul asta :D

lily_ac_milan
1st September 2006, 13:12
Si voi castigati campionatul dupa 16 ani [la masa verde] si va laudati si degeaba ;) Oricum, o sa vedem pe 29 octombrie care e singura ECHIPA din Milano :drak:

Jerry20cm
1st September 2006, 13:13
vedem,vedem:D
Anu' asta nu avetzi sanse, scudetto ramane la noi:drak: :D

alejandro
1st September 2006, 13:14
prevad un sezon magnific pt inter cu noile achizitii...ce noroc pe capul lor cu penalizarile alea:drak:

inter
1st September 2006, 13:16
pierduram Tim-ul? ... semne bune anul are :D:D

Leo_
1st September 2006, 13:19
La naiba Intere, inainte macar castigati si voi niscaiva trofee de buzunar...acu' nici macar pe astea?? eu n-as suporta si as da cu scuteru' de pamant :D:D

p.s. iti explic diseara mai pe larg :drak:

dardar_3
1st September 2006, 14:53
In urma voturilor a circa 18 milioane de telespectatori, jucatorul turneului a fost ales Alessandro Del Piero! :ok: Dar probabil iesisei deja pe strada sa claxonezi si sa faci ture cu masina in centru si n-ai mai vazut premierea! :P

Sa fie Alex daca tu zici...pe la ora 1 dormeam ca ne pregatim de CH. League...:evil:...

Cat despre Tim e al doilea al lui Milan....:ok:

Al Dracu
1st September 2006, 15:06
Pune-l si pe asta in semnatura! http://www.thedivinesong.it/robe/emoticon/120.gif

diablo20
1st September 2006, 15:53
a mai uitat sa treaca si un Serie B :D:D

miss inzaghi
1st September 2006, 16:07
Salutare tuturor forumistilor!
Ac milan a demonstrat inca odata k e cea mai tareechipa din italia!
Am batut inter si juve k o echipa compusa din veterani si pusti!
Suntem cei mai tari!
Iar campionatul e ca si castigat!
Interistii n-au nici o sansa!

Jerry20cm
1st September 2006, 16:11
e na? , hai may chiar asa?

miss inzaghi
1st September 2006, 16:11
:) Salutare tuturor forumistilor!
Ac milan a demonstrat inca odata k e cea mai tareechipa din italia!
Am batut inter si juve k o echipa compusa din veterani si pusti!:drak:
Suntem cei mai tari!/hello :drak:
Iar campionatul e ca si castigat!
Interistii n-au nici o sansa!:yeah: :drak:

lily_ac_milan
1st September 2006, 16:47
De fapt au sanse. Au un lot bun, de ce sa nu zic. Si da, ma oftic ca n-a venit Crespo la noi, dar chiar nu cred ca vor castiga. Daca iau titlul, ok, asta e, bafta lor. Problema e ca ei n-au mai simtit de mult cum e sa mai ajungi intr-o finala de UCL :drak:

LUCKY_AMARU
1st September 2006, 16:57
Hy acuma sincer sunt yo juventin deh....juve nu are cum sa castige il scudetto..(logic)..da cum au tupeu milanezi astia sa compara lotu lui milan cu cel al interului..........sa luam atacu celor 2 echipe.....inter: zlatan crespo adriano( chiar daca e varza asta) recoba cruz.........milan: borriello(=)))))....inzaghi( o leguma la 3osiceva de ani) gilardino( asta nu are nici un gol in champions league...iar in campionat da gol cand face milan blaturi)...care ar mai fi...ahh daa marea achizitie oliveira.....=))).......ce zgarciti astya de la milan....nu puteau sa dea bani si ei sa cumpere un torres,
govou,tevez sau hy macar sobis.....l-au luat pe asta care n-a jucat mai deloc in ultimu an si cica asta vrea sa fie urmasu Tarului..........=))).....vedetzi-va de treaba milanezilor............va bate interu la fundu gol.......in meciuri oficiale....

Jerry20cm
1st September 2006, 16:59
cine stie , cunoaste !!!:D :ok:

lily_ac_milan
1st September 2006, 17:10
Aproape sa te cred, nu alta :D Astept cu nerabdare sa vad ce super-echipa are acest 'mare' Inter si cum o sa bata ei pe toata lumea si o sa castige campionatul cu 10 etape inainte de final.
Pana una, alta, i-am batut si asta e. Si o sa-i mai batem, ca ne pricepem la asta. :ok:

miss inzaghi
1st September 2006, 18:51
Ideea e k inter e o echipa care nu are constanta!
Atunci cand le este lumea mai draga,pierd sau fac egaluri k echipe mici!
In plus milanistii sunt ambitionati sa demonstreze k au fost depunctati pe nedrept,si vor incerca sa castige sezonul asta tot ce se poate!

Al Dracu
1st September 2006, 22:20
Bine ai venit si sedere placuta pe aici!

Semnat: Al Dracu, insarcinat cu Public Relations din partea subforumului Italia! :D

BoboCosta
2nd September 2006, 01:09
Moah lipsesc si eu o zi si vad k unii isi fac de cap...iar incep sa isi dea cu parerea despre inter.Daca luam trofeu ziceati k asa am facut si in anii precedenti si k pt voi oricum nu avea valoare....acum k l'am pierdut suntem slabi si voi buni k ati jucat cu tineretul.Sunteti penibili :))

BodYkY
2nd September 2006, 01:19
asa cum spuneau si anu trecut cand am castigat noi trofeul ca o sa vedem la sfarsitul campionatului care e echipa mai buna ....asa va spun si eu : Sa Vedem Sfarsitul Campionatului si atunci mai vorbim !!!

Deocamdata avem 'lo Scudetto' pe tricourile noastre si suntem mandri !!!

BoboCosta
2nd September 2006, 01:28
Si completez...ii multumesc lui moratti k nu ne'a tarat in mocirla scandalului.

miss inzaghi
2nd September 2006, 22:03
:drak: Hei,voi sunteti cel mai tare forum!Si cel mai cool lucru e k baietii de aici nu sunt misogini!:drak:
pe alte forumuri de sport,dak esti fata te trateaza nasol(:drak: asta pana le arati k te pricepi la fotbal)!:drak:

inter
2nd September 2006, 23:38
:) Salutare tuturor forumistilor!


sal verishoara ....:drak: vorbim in martie ... referitor la afirmatiile tale :D:D

zen_inter
3rd September 2006, 11:18
anu asta nu ne mai scapa titlu...oricat ati zice voi interul s-a intarit acu... abia astept derby-ul cu milan:evil:

Leo_
3rd September 2006, 12:13
:drak: Hei,voi sunteti cel mai tare forum!Si cel mai cool lucru e k baietii de aici nu sunt misogini!:drak:
hopa...ia uite o reprezentanta a Milanului pe acest forum :D bine ai venit!
aici pe Italia nu sunt misogini, aici majoritatea suntem anti-inter, ca deh, mai tre' sa radem si noi de cineva :drak:
Drace, vezi cum faci si adu si o juventina pe forum ca ramanem in urma :D

Al Dracu
3rd September 2006, 14:20
Nu stie romaneste! :P

BoboCosta
3rd September 2006, 18:35
Anti juventini poate ;)

Leo_
3rd September 2006, 21:33
Nu stie romaneste! :P
pai sa zica ceva pe italieneste, ca mai pricepem si noi cate ceva :D