PDA

View Full Version : Vrei ca Lacatus sa plece de la Steaua?



eventHorizon
18th October 2008, 00:35
De aproape un an de zile printre stelistii din tribune, de acasa, de pe strada, la scoala sau la servici, umbla o intrebare, al carei raspuns inca naste polemici diverse.
Stim cu totii cine a fost Marius Lacatus ca jucator si ce reprezinta el pentru Steaua, si poate de asta multi inca il vor ca antrenor la echipa, dar deja contabilizam mii de nemultumiri adunate in tot acest timp, perioada in care intrebarea a devenit obsedanta pentru toti stelistii.

YoYoyOi
18th October 2008, 00:39
eu nu vreau :ok:

Leo
18th October 2008, 00:39
NU . De ce sa plece ?

YoYoyOi
18th October 2008, 00:42
cred ca intrebarea era adresata stelistilor, leo :)

Novac
18th October 2008, 00:46
Eu vreau ca jiji sa plece :D Lacatus poa sa mai stea pana la vara :P (or more).

Marius
18th October 2008, 00:48
Surprinzator... dar nu stiu :)

dede
18th October 2008, 00:50
ma mai gandesc :cool:

acum serios... nu stiu... de ce sa ne grabim? :rolleyes:

eventHorizon
18th October 2008, 00:52
Yoyo, tu ori esti ruda cu el ori iti place ce jucam!
Spune-ne si noua ( adica mie, ca is singurul care am zis DA :happy ) un meci bun, din 28 oct 2007 pana in ziua de azi, facut de Steaua sub comanda lui Lacatus. Unul singur!
Si nu zice de cel cu Galata de acasa fiindca partidele de calarie nu se pun :headbang:

YoYoyOi
18th October 2008, 00:57
dar nu vad de ce trebuie sa dau explicatii. Nu vreau sa plece si gata. Nu acum, cel putin.

Mie imi pare ca Steaua s-a schimbat de cand a venit el. Daca anul trecut ne kkm pe noi ca avm o juma de ocazie pe meci, acum sunt mult mai multe. Nu e vina lui ca aia rateaza ca boii. Cum nu e vina lui ca nu are jucatori.
S-a trezit si Becali azi ca Tiago e lent, ca Arthuro nu e atacant, ca ne trebuie mijlocas de constructie :groggy: Lucruri pe care le stiam de mult.

Cand se vor cumpara la Steaua jucatori de peste 1-2 milioane de euro, cel putin!, si nu merge jocul atunci mai vorbim.

Dar asa cu jucatori de 2-300 de mii poa sa vina si Cristos antrenor si Maria Magdalena preparator fizic, ca tot nu facem nimic.

eventHorizon
18th October 2008, 01:01
Da, deci nu stii niciunul.
I rest my case :D

YoYoyOi
18th October 2008, 01:10
Dar de care meci vrei sa-ti zic draga?

Am mai avut discutia asta cu cineva si ala imi zicea ca meciul cu Galata nu se puna ca nu stiu ce, ala cu Cluj nu se puna ca dracu, ala cu Buzau ca lacu, ala cu Bistrita ca ma-sa, ala cu Mioveni ca tac-su, ala cu Farul ca buna-sa.... :groggy:

eventHorizon
18th October 2008, 01:17
Draga, sa inteleg ca sunt mai multe? :happy

Cred ca am nimerit pe threadul Stelei Rosii din Belgrad ca sigur nu vorbim de aceasi echipa.

World Expert
18th October 2008, 01:18
Nu categoric.

YoYoyOi
18th October 2008, 01:19
event, eu iti respect opinia. tu de ce n-o respecti pe a mea?

sau ai deschis threadul asta doar ca sa ma intrebi anumite lucruir? o puteai face pe PM, fara sa obosim ochii altora :) Ca vad ca doar cu mine ai treaba chiar daca alti, deja 4 useri, au votat la fel ca mine....

eventHorizon
18th October 2008, 01:23
N-ai ghicit.
Tu ai fost singura care ti-ai argumentat votul. Atat.
Si daca puneam intrebarea " Cu ce v-a convins Lacatus ca e antrenor de Steaua"?
Cred ca ziceati freza, ca altceva "nu rezolva" cat timp sta pe banca :D

World Expert
18th October 2008, 02:04
A facut atat de multe pentru Steaua incat m-as simti eu incomodat sa ma gandesc chiar daca i-ar cere suporterii sa plece.Nu pentru performanta,nu, pentru el.

The Game
18th October 2008, 06:36
Eu totusi spun sa asteptam pana etapa viitoare,pana la meciul cu Buzaul.Daca se intampla minunea sa nu batem Buzaul,atunci sa-si stranga catrafusele si sa plece spre alte zari.

White Shadow
18th October 2008, 09:34
e cel mai slab antrenor din liga 1.....

si daca voi..ca suporteri stelisti ce sunteti nu vedeti acest lucru atunci e grav...e foarte grav...

nici o idee de joc..mingi aruncate in fatza la bataie....daca vrei perfomanta atunci ai nevoie si de un antrenor bun.

Ulysses
18th October 2008, 10:08
Dan Petrescu-antrenor,MM-manager general=Steaua :no1

Snake_21
18th October 2008, 12:17
Eu nu vreau sa plece Lacatus de la Steaua cel putin vreau sa mai astept cateva etape pana sa mi dau cu parerea ;) deocamdata nu vreua sa plece

Bogdy LFC
18th October 2008, 15:19
Eu as vrea ca Laca sa plece DOAR daca in locul sau va veni unul dintre Olaroiu,Piturca sau Dan Petrescu! :mask

iulian_1976
18th October 2008, 15:52
Nu cred ca este o idee buna sa plece.:rolleyes:

Eu ii acord credit pana in vara, nu stiu Gigi cat :rolleyes:
Eu chiar invoc meciurile cu Galata pregatite 60-70 de minute foarte bine.
Atunci nu a fost chiar calarie cand joci in presing.
...dar ce este drept 20-25 minute a fost calarie in stilul romanesc :D

Nu este un antrenor desavarsit , el de asemenea are inca multe de acumulat.
Singurul lucru care nu-mi place la el este faptul ca timoreaza jucatorii ,
jucatorii nu au curajul sa ia decizii,nu au curaj se traga la poarta,frica de a nu fi apostrofati ,ii fac sa paseze inutil si mult dealatul l terenului.

eventHorizon
18th October 2008, 15:58
Eu tot n-am inteles ce l-a recomandat pe Lacatus ca antrenor la Steaua, dar in fine, nu toti pot intelege mintea unui expert de stana.
Probabil ca Intergaz sau UTA au fost super multumite de mariusica si el le-a lasat in lacrimi dupa plecarea lui :huhu: Sau sa fi fost de bucurie? :dance:

Ce bun era acum Protasov :rolleyes: sau....chiar Bergodi, ca stie deja campionatul romanesc :D

iulian_1976
18th October 2008, 16:09
Nimeni nu se naste antrenor.
El este legat de Steaua pe viata oriunde ar pleca in tara ar fi sub Steaua,la rivale nu va ajunge asta este sigur.

...daca pierdea cu Galata pleca, insa uite ca a pregatit bine meciurile acelea.
...daca face o surpriza cu Lyon ?:D

Atunci ce mai spunem?

eventHorizon
18th October 2008, 16:20
Vom fi prea beti de fericire sa spunem ceva...coerent :D
Iar ceilalti vor spune ca a platit oierul arbitrii si pe Aulas :lol:
Si dupa suna ceasul sau alarma de la telefon... si ne vom trezi uzi din vis :happy

Sa fim seriosi!

whisper
18th October 2008, 23:29
Personal nu vreau sa plece. Nu e vina lui ca se pierd meciuri, ca jucatori rateaza la greu...ocazii avem..dar daca mingea nu intra in poarta..e tot vina lui Lacatus? De ce sa plece el...sunt atatia altii care ar trebui sa plece , cel putin inaintea lui.
Dar nu decid eu ci Jiji.

World Expert
19th October 2008, 00:07
Personal nu vreau sa plece. Nu e vina lui ca se pierd meciuri, ca jucatori rateaza la greu...ocazii avem..dar daca mingea nu intra in poarta..e tot vina lui Lacatus? De ce sa plece el...sunt atatia altii care ar trebui sa plece , cel putin inaintea lui.
Dar nu decid eu ci Jiji.

Nu poate juca in locul lor.Problema este ca ii alege bine pe jucatori,dar are ghinion ca unii nu au puterea de autodepasire.

Snake_21
19th October 2008, 15:22
Problema la Steaua e si atmosfera creata de cioban ...

delaoltenia
19th October 2008, 22:33
Toata stima pentru Lacatus-fotbalistul,dar ca antrenor este un amator de duzina....cu parere de rau si cu durere-n suflet spun si scriu aceste randuri,dar acesta este adevarul,nu trebuie sa ne amagim. :( :(

Roddicted
19th October 2008, 22:34
Lacatus ca antrenor egal 0.Are echipa de 3 ori mai buna ca cea pe care a avut-o Olaroiu dar nu e in stare sa aseze niste jucatori calumea in teren.

dede
19th October 2008, 22:45
Dan Petrescu-antrenor,MM-manager general=Steaua :no1
daa... Meme... :rolleyes:

dar nu neaparat cu Petrescu

Snake_21
20th October 2008, 13:19
Serios eu chiar nu inteleg , conteaza ce antrenor aducem la Steaua? Adica sa zicem ca pleaca Laca desi eu nu vreau la ce bun sa vina Petrescu? Sa si bata joc ciobanu si de el , eu unu m am saturat sa si bata ciobanu joc de antrenori si sper ca Lacatus sa gaseasca o cale prin care sa aiba liniste la echipa si ca ciobanu sa si vada de treaba lui si atunci am juca mult mai bine ...

eventHorizon
22nd October 2008, 00:20
Inca un joc in care s-a vazut maestria mult iubitului nostru antrenor.
Cred ca a lucrat intens la antrenamente cu Goian lovitura de cap cu umarul, de i-a reusit din prima suceveanului :rolleyes: Si mai cred ca a lucrat mult si cu Mafalda la pregatirea spirituala a jocului de a au reusit ai lui sa marcheze de 3 ori din 3 suturi pe poarta.
VAI, o comoara mica avem in curte. :rolleyes:
Sa fim suparati ca ne-au batut cu 5-3? N-are rost. Progresam de la meci la meci, faptul ca apararea e svaiter e doar vina lui Pedrazzini ca nu stie romana bine.
Aproape ca i-am naucit pe francezi cu jocul nostru de pase. Ca de altfel si pe noi.
Sa nu carecumva sa dam vina pe Lacatus, ca nu e el de vina ca Ogararu, Radoi, P.Marin, Semedo, Nicolita, Lovin, Ov.Petre, Dayro si Arthuro s-au miscat ca draq. "E mama lor" de vina ca i-a facut prosti.

Bravo Laca'!/hello
Nu-i nimic!
Avem incredere in tine ca poti aduce din nou Cupa Campionilor la Bucuresti! :yeah: