PDA

View Full Version : Golf,foto club dorin



Dorin
17th October 2008, 23:23
Aici sint eu membru si joc cat de mult pot.... D

Dorin
17th October 2008, 23:26
Inca o poza si adresa de internet http://www.onsjogk.com/extra/pod/

Dorin
24th October 2008, 14:42
Vizitatori putini, ca de obicei, pe la golf. Ca un divertisment, azi se joaca turneu de golf european pe teren in Italia . La .... Apulia. Pentru initiati se stie ca exista si un turneu ce se joaca primavara in Mallorca la " **** Golf Club". :yeah:

design26
30th October 2008, 23:15
Salut,
Chiar daca nu se scrie, totusi se citeste:)
Frumos club, cred ca e grozav sa joci toamna, cu atatea culori.
Noi, cei din Timisoara, mai mult jucam pe afara, terenul de la Recas abia anul asta a inceput sa aiba tinuta decenta, in sensul ca sunt niste greenuri pe care poti face putting oarecum normal.
Acum 3 sapt am avut mastersul in Austria, am jucat pe St. Oswald si pe langa, niste terenuri ff frumoase si bine intretinute.
In Ungaria, am fost in sept langa Kaposwar, la Hencse, http://www.golfhungary.hu/eng/palyak18_hencse.golf, un teren absolut grozav, cu multe obstacole de apa si nisip. Practic, era un domeniu de vanatoare din sec 18, cu casa de vanatoare aferenta, care a fost cumparata de un irlandez, care a facut terenul de golf in padurea de langa . Copacii au chiar si 50 m, ultima gaura e grozava, un par3 cu vedere la steag printre 2 copaci imensi, trebuie sa fii destul de precis, mai ales ca in fata ai si un lac.
Pe langa Tm au inceput niste italieni un teren de golf, dar sunt f curios daca apuca sa il finalizeze, de cand cu criza financiara. Intre timp, incercam sa facem si noi la teren ce se poate, in vara asta am jucat in fiecare saptamana, in wend, cate un turneu.
La Alba s-au dat drumul la cele 9 gauri noi, dar greenurile inca nu erau jucabile. Terenul, insa , e f frumos, ai vedere panoramica pe vreo 50 km. S-a inaugurat si hotelul de langa teren, f luxos, dar cu servicii de te ia rasul, dimineata ne rugam de chelnerita sa ne aduca micul dejun, in conditiile in care camera era 340 ron( 100 euro) !! Sa speram ca se vor pune la punct.
Oricum, la Tm sunt legitimati acum 65 de jucatori, doar din Tm, eu zic ca e potential la greu.

Dorin
1st November 2008, 09:05
Goooood news! Merge asa de incet totusi. Si toti vecinii nostrii au inteles asta cu golful si au terminat si continua proiecte.Terenul nou din Alba e tot "natural" sau e construit cu canalizare, pietris si nisip sub iarba , etc?
Eu am stat ultimii 3 ani inainte de Suedia la Lugoj asa ca ma bucur de posibilitatile de la vizitele viitoare!
:yeah:D

design26
1st November 2008, 19:58
Drenaj? Glumesti, poate ca vor face italienii asa ceva, din cate stiu nici la fairway-urile de la Recas nu e drenaj, poate doar la greenuri sa aiba.La Alba e tot natural, marele noroc e ca natura e foarte generoasa acolo. Oricum, eu ii apreciez mult pe cei de acolo, chiar daca joaca incrancenat cateodata, dar sunt foarte buni .Bucurestenii au noroc cu terenul nou condus de elvetian si cu driving range-ul lui Viziru. Eu , unul, as merge zilnic la un driving range in Timisoara, daca ar fi in oras si nu ar trebui sa fac 25 km, ca pana la Recas.

Dorin
2nd November 2008, 11:48
Dar nu exista un teren viran linga Timisoara? Amenajare minima ajunge.O poiana cu iarba mica si destul de lunga si de lata. Si mingi uzate. Jocul scurt il poti antrena si pe un teren de fotbal. Crede-ma , si eu am facut asta la inceput.
d:yeah:

design26
2nd November 2008, 21:53
un driving de 100 m latime si 250 lungime inseamna 2, 5 ha. la cat costa pamantul in timisoara, ai idee cat inseamna?haha
iar cu short game-ul, ala il antrenez in gradina proprie.