PDA

View Full Version : campionatul national de gimnastica masculina



madalin
26th June 2004, 08:09
Sala Sporturilor din Sfantu Gheorghe, jud. Covasna, va gazdui intre 3 si 4 iulie Campionatul national de gimnastica masculina. Participarea este de exceptie, aici urmand sa se definitiveze lotul pentru Olimpiada de la Atena! Transmisiuni directe : TVR 2 sambata 3 iulie ora 18.00 si duminica 4 iulie ora 11.00.

Mihaela
3rd July 2004, 20:27
Ma intreb daca regizorul de emisie era beat azi ca de mult n-am vazut asa o transmisie proasta. Exercitii date pe jumatate, cadre nesfarsite cu publicul sau cu aparate pe care nu lucra nimeni, gimnasti necunoscuti in locul unor nume consacrate. Una zicea comentatoarea alta dadeau ei. In locul lui Urzica la cal cu manere s-a transmis un anonim total. Si nici macar n-au dat conursul pana la final asa ca habar n-am cine a castigat.

In fine, echipa a mers binisor. Au fost si ceva probleme, Urzica a cazut la paralele si Dragulescu la bara fixa. La paralele mai multi sportivi au avut probleme la o ridicare in stand pe maini. Am vazut multe sarituri dificile cu valoare mare de start. Dragulescu executa excelent in ultima vreme saritura care ii poarta numele, astazi a luat 9.95!!

Mihaela
5th July 2004, 03:05
Ioan Suciu a castigat individualul compus de sambata, urmat de Dan Potra si Marian Dragulescu.

Duminica, Urzica a castigat finalele pe aparate la cal cu manere si paralele, Dragulescu la sarituri si cred ca Razvan Selariu la inele. Bara fixa n-a fost transmisa, iar solul doar partial.

Au fost destule ratari in finalele pe aparate, cea mai neplacuta fiind cazatura lui Dragulescu la a doua saritura. Personal mi s-au parut mai ingrijoratoare evolutiile de la paralele unde aprope toti gimnastii nostrii au avut erori. Pana la Olimpiada insa mai e timp sa se perfectioneze exercitiile.

paulinio
6th July 2004, 09:52
Nu am vazut nimic din concurs, dar sper ca gimnastii romani sa faca o figura cat mai frumoasa la olimpiada. A fost un concurs national, probabil ca fiecare a incercat sa nu se accidenteze. Asta e lucrul cel mai important. Aper ca Marius Urzica s-a recuperat dupa concursul de la europene; din cate vad, da...

madalin
8th July 2004, 07:07
astept sa aflu cate ceva despre competitia similara a fetelor si vreau sa o comparati, daca se poate, din punct de vedere al organizariii! Mersi frumos tuturor si in mod special Mihaelei pentru observatii.