PDA

View Full Version : Pariuri in Baschet 2006 - 2007



Dudubetwin
30th August 2006, 12:46
Aici va posta fiecare, daca doreste si ar fi foarte bine ca cel care intra sa mai si posteze .. nu numai sa citeasca :P, ponturi din Baschet, nu conteaza din ce competitie, NBA, Campionatul Mondial, Campionatul Spaniei, a Italiei ... etc. !

Dudubetwin
30th August 2006, 12:58
hai ca incep eu cu un pont ;)

USA - Germania - 1/4 Campionatul mondial

D. Nowitzki, vedeta incontestabila a germanilor isi intalneste multi dintre adversarii obisnuiti din NBA. El va avea o ambitie foarte mare in acest meci. Nowitzki este al 2-lea cel mai bun marcator de la acest campionat mondial, cu o medie de 24.5 puncte pe meci, fiind devansat doar de chinezul Yao Ming. Nemtii au un joc bazat doar pe Nowitzki toate mingile trecand pe la el in faza lor ofensiva. Americanii, care au o echipa formata doar din vedete la care poate inscrie oricine, nu se bazeaza pe un jucator anume, asa ca nu se va distinge un jucator anume, la ei termina cu puncte marcate foarte multi jucatori, toti care intra in meci marcheaza cel putin 2-3 puncte.

My pick: LeBron James - Dirk Nowitzki ( total points ) - 2 @ 1.7 - 7/10

ovidiu_it20
30th August 2006, 16:16
mizati pe o finala argentina - sua la Campionatul Mondial din Japonia. Daca cele doua echipa vor ajunge acolo, si cred ca asta se va intampla, cred ca vor marca undeva langa 160 de puncte.

pana atunci, logic:

sua - grecia 1 (va fi la muche, poate si cu ceva OT-uri)
argentina - spania 1 (un meci cu o gramada de puncte)

PS: good to be back

deko
30th August 2006, 16:34
eu unu cred ca dupa meciul de azi si la ce au artat atat americanii cat si grecii la acest campionat mondial , ca va fi un meci destul de strans si poate un mic avantaj in fata greciei care formeaza un grup .
imi parea rau ,poate daca sua se impiedica de germania astazi deoarece nu mai apucam sa ii vad, dar daca iau bataie de la greci chiar nu ma afecteaza cu nimic , deoarece tot apuc sa ii vad in finala mica.
deci daca trece de sua , merg pe mana greciei pana la sfarsit !

dj_jaxxx
30th August 2006, 16:47
Eu am pariat inainte de turneu ca SUA nu va castiga, deci sper asa sa fie :)

Sunt prea increzuti americanii si nu-mi place de ei cand joaca in turnee internationale.

Dudubetwin
30th August 2006, 19:45
hai ca incep eu cu un pont ;)

USA - Germania - 1/4 Campionatul mondial

D. Nowitzki, vedeta incontestabila a germanilor isi intalneste multi dintre adversarii obisnuiti din NBA. El va avea o ambitie foarte mare in acest meci. Nowitzki este al 2-lea cel mai bun marcator de la acest campionat mondial, cu o medie de 24.5 puncte pe meci, fiind devansat doar de chinezul Yao Ming. Nemtii au un joc bazat doar pe Nowitzki toate mingile trecand pe la el in faza lor ofensiva. Americanii, care au o echipa formata doar din vedete la care poate inscrie oricine, nu se bazeaza pe un jucator anume, asa ca nu se va distinge un jucator anume, la ei termina cu puncte marcate foarte multi jucatori, toti care intra in meci marcheaza cel putin 2-3 puncte.

My pick: LeBron James - Dirk Nowitzki ( total points ) - 2 @ 1.7 - 7/10

Cum va spuneam ... LeBron a marcat 13 puncte pe cand Dirk Nowitzki a marcat 15 puncte asa ca:

LeBron James - Dirk Nowitzki ( total points ) - 2 @ 1.7 - 7/10 -- +4.9

Ceea ce am scris in explicatia predictiei nu au fost vorbe in vant .. am spus ca la americani poate inscrie oricine .. si asa s-a intamplat .. din 12 jucatori cati au jucat, au marcat 11, singurul care nu a marcat a fost Brad Miller, iar la nemti din 12 jucatori, au marcat 9, dar numai Dirk Nowitzki si Okulaja au reusit sa marcheze mai mult de 10 puncte!

drumuzik
31st August 2006, 09:59
SUA 1.35
Spania 5.50
Grecia 9.00
Argentina 9.00
cotele pt castigarea CM de basket...argentina cota 9??:o....oau...ce cota mare..merita pus o miza mai mica nu??

Madizual
31st August 2006, 21:23
FIBA:

Greece vs USA <163.5@.19
* Greece vs USA - Greece - Under 76
Spania-Argentina 1
*Spania-Argentina -3.0/+3.0 1

Dudubetwin
31st August 2006, 22:11
pentru maine .. 2 ponturi !!!

SUA v Grecia -11.5/+11.5 - 2 @ 1.85 - Echipa experimentata si solida a grecilor nu poate pierde nici cum la mai mul de 11 puncte avans !! - totusi .. am invatat ceva la acest mondial !! "decat sa pariez impotriva americanilor mai bine nu pariez" asa ca .. doar 5/10 pt acest meci !

Spania v Argentina - 2 @ 2.25 - Chiar daca spania este in forma .. si au jucatori foarte buni, Argentina nu este o echipa slaba avand un Ginobili, un Delfino, jucatori mari care joaca in NBA de ani buni si fac senzatie pe la echipele pe la care joaca totusi .. 5/10 pt acest meci !

alexq1
1st September 2006, 12:35
cred ca eram toti mult mai castigati daca puneam ca bate grecia la o cota de 5.4 sau 5.5 decat sa fi pus la handicap

dj_jaxxx
1st September 2006, 15:12
Eu am pariat inainte de turneu ca SUA nu va castiga, deci sper asa sa fie :)



/hello /hello /hello

Ce bine imi pare ca au pierdut! :happy

Dudubetwin
1st September 2006, 15:46
pentru maine .. 2 ponturi !!!

SUA v Grecia -11.5/+11.5 - 2 @ 1.85 - Echipa experimentata si solida a grecilor nu poate pierde nici cum la mai mul de 11 puncte avans !! - totusi .. am invatat ceva la acest mondial !! "decat sa pariez impotriva americanilor mai bine nu pariez" asa ca .. doar 5/10 pt acest meci !

Spania v Argentina - 2 @ 2.25 - Chiar daca spania este in forma .. si au jucatori foarte buni, Argentina nu este o echipa slaba avand un Ginobili, un Delfino, jucatori mari care joaca in NBA de ani buni si fac senzatie pe la echipele pe la care joaca totusi .. 5/10 pt acest meci !

SUA v Grecia -11.5/+11.5 - 2 @ 1.85 - 95 - 101 :ok: - +4.25

Spania v Argentina - 2 @ 2.25 - 76 - 75 :no: -5