PDA

View Full Version : Dinamo Kiev - Steaua Bucuresti



Pages : [1] 2 3 4

MariusTR
30th August 2006, 07:52
Dinamo Kiev - Steaua (12/13 septembrie)

Ce credeti ca vom face cu Dinamo Kiev la ei acasa ?

Eu cred ca ne vom incepe campania cu o victorie la limita : Dinamo (slavona) - Steaua 2 - 3

Aurel.D
30th August 2006, 10:57
Cei de la Dinamo Kiev considera acest meci drept unul accesibil si nu vor accepta sa piarda nici un punct acasa. Si Steaua are sansa ei insa dupa un meci incins, cred ca Dinamo Kiev va castiga. Daca va fi egal, Steaua ar trebui sa fie supermultumita.

the lion king
30th August 2006, 11:00
frate,sincer un 2-0 pt kiev,usor si fara prea mari emotii.

Zax
30th August 2006, 11:03
evident....doar iubesti echipele cu nume dinamo...

the lion king
30th August 2006, 11:09
evident...evident...parka ai fi dumitru graur...ala inceoea,continua si termina numai cu evident.am spus si eu o parere,cat despre iubitul lu dinamo,toti le iubim dar intr-un loc.....cu saliva.

MariusTR
30th August 2006, 11:15
Buey astia care era sa o luati pe cocoasa de la Besiktasu israelitilor ( noroc ca nu aveau chef sa joace, ca au razboiul pe cerebel ), nu va bucurati degeaba , ca de Xantis nu scapati, va elimina lejer ;)

Am vazut caini mai fericiti

dede
30th August 2006, 11:15
avand in vedere ca ucrainienii deja se vad castigatori, vor avea o surpriza la sfarsit :evil:

1-2 :D

Ioca10
30th August 2006, 11:59
Steaua e printre stele facem din nou parte din galaxie am adus din nou bucurie stelistilor nu romanilor pt ca doar Steaua s-a mai calificat in UCL restu nu stiu cum miroase acest parfum,cat despre meciul de la Kiev nu poate fi decat victorie.

Forzza Steaua!(Steaua 3-0 craiova ciocu mic)

the lion king
30th August 2006, 12:02
duceti-va-n galaxia voastra...de aia au vrut necunoscutii aia din belgia sa vina la voi.mai lasa-ne...

MariusTR
30th August 2006, 12:08
Mai lion heart sau king ( whtver ) , tu tot aici ai ramas ca sa o huidui pe Steaua ? Te-am lasat cu pancarta cu Steaua in mana acum un an si tu tot aici esti ... :D
N-ai treaba sau ceva de genu' ? NOI SUNTEM IN LIGA CAMPIONILOR! Tine minte, ca voi n-o pupati NICIODATA.

Unii sunt prea talentati, pur si simplu :D

Ioca10
30th August 2006, 12:30
duceti-va-n galaxia voastra...de aia au vrut necunoscutii aia din belgia sa vina la voi.mai lasa-ne...
Pe cand NOI ne cladim un drum in europa voi va indreptatzi spre primul loc cu care de altfel suntetzi obisnuitzi acolo in galaxia lu' inter gaz sau juventus colentina va asteptam cu drag peste 2 ani cu fortze proaspete

Obiectiv 6 puncte dupa primele doua runde de UCL.

Forzza Steaua.

superchumbo
30th August 2006, 12:41
Cei de la Dinamo Kiev considera acest meci drept unul accesibil si nu vor accepta sa piarda nici un punct acasa. Si Steaua are sansa ei insa dupa un meci incins, cred ca Dinamo Kiev va castiga. Daca va fi egal, Steaua ar trebui sa fie supermultumita.

vai de capul vostru ................................... :headbang:


oricum steaua o ia cu 2-0 fie ca e vb de gorica, standard, kiev sau buiding vanju mare ................................ dupa logica voastra :sleep:


meciul se va juca pe teren, iar jucatorii vor juca ce pot, ce stiu si ce-i va pune olaroiu si nu cum vor niste frustrati de pe ols

MariusTR
30th August 2006, 12:45
Probabil ca astia cu mana in gura care o blameaza pe Steaua uita ca singura echipa care a calcat in Liga Ch. a fost si este ... ati ghicit Steaua.
Uita ca vor auzi imnul CL acasa la ei doar datorita Stelei.
Sa le dam lecitina, ca vad ca uita de la mana la gura...

dede
30th August 2006, 12:47
ii si vad dupa meci, daca va castiga Steaua, cum vor comenta ca dinamo kiev e o echipa de kko...ca-ntotdeauna, de altfel :mda:

Ioca10
30th August 2006, 12:56
ii si vad dupa meci, daca va castiga Steaua, cum vor comenta ca dinamo kiev e o echipa de kko...ca-ntotdeauna, de altfel :mda:

E si daca nu e echipa de 2 lei au jucat slab:D:D:D:D:D

MariusTR
30th August 2006, 12:59
E si daca nu e echipa de 2 lei au jucat slab:D:D:D:D:D
Vor zice ca arbitru a fost frate cu codrul romanesc sau l-a uns Jiji cu verzisori :P

dede
30th August 2006, 13:07
scuze se gasesc destule...ne-am obisnuit deja :mda:

magica_steaua
30th August 2006, 14:20
la inceput au zis ca ne scoate gorica..trebuie sa caut un post in care un dinamovist spunea ca ne bate gorica cu 3-1 la bucuresti...a trecut ne-am calificat (bineinteles gorica este o echipa de desculti mult mai slaba decat sarajevo sau beitar)...a urmat dubla cu standard...la inceput toti ziceau ca standard are echipa buna ca il au pe sa pinto,deflandre,etc....am facut 2-2 la ei dar am avut mare noroc.....in retur toti au strigat:allez standard...spuneau ca ne bat cu 3-0,5-0,1-0 si pierdem calificarea......ce s-a intamplat???ne-am calificat la 2 minute de la calificare standard a devenit o echipa de mana a 2-a ca doar nu vine din campionate puternice ca israel sau bosnia.....asa vor fi mereu,in invidia lor mereu vor spera ca ne bat unii,ca ne omoara chiar nu vad ca le iese totul pe invers??..asa ca spuneti in continuare ca ne bate kievul ca doar va pricepeti......si dupa victoria noastra acolo bineinteles ca din. kiev are echipa de descultii,ca am avut noi norocc...ca a batut vantul din partea cealalta....

dede
30th August 2006, 14:34
tot asa sa fie si de acum incolo, ca stelistii vor fi f fericiti :D Steaua sa castige cu echipe slabe, sa aiba noroc sau mai stiu io ce, dar sa castige, iar frustratii sa bata din gura in continuare :evil:

MariusTR
30th August 2006, 14:39
Steaua sa castige cu echipe slabe, sa aiba noroc sau mai stiu io ce, dar sa castige, iar frustratii sa bata din gura in continuare :evil:
Mai greu pentru frustratii astia care ataca Steaua pe topicul stelistilor sa faca gura, ca au mana in gura si au uitat sa o scoata :evil:

Cu dinamovistii astia sovietizati nici nu discutam ... ii batem si la noi si la ei.

Ioca10
30th August 2006, 14:39
Cata reclama fac astia la tv pt meciurile de UCL cred ca iar o sa ploua cu televizoare:D

Forzza Steaua.

magica_steaua
30th August 2006, 14:47
off-topic:va veni in ghencea real madrid tv pt. a face un reportaj despre steaua....vor veni si la dinamo cred cei de la skoda tv

MariusTR
30th August 2006, 14:47
Forzza Steaua

dede
30th August 2006, 14:55
Cata reclama fac astia la tv pt meciurile de UCL cred ca iar o sa ploua cu televizoare:D
toamna asta va fi f grea pt unii :evil: sa speram ca nu vor fi multe victime :D

MariusTR
30th August 2006, 14:58
Sper sa-mi curete strada de cainii vagabonzi ce huzuresc in voie pe sub geamurile din cartierul in care stau ... se pot trezi cu un tub catodic in capatana.. si ar fi pacat de ei :D

Aurel.D
31st August 2006, 21:02
vai de capul vostru ................................... :headbang:


oricum steaua o ia cu 2-0 fie ca e vb de gorica, standard, kiev sau buiding vanju mare ................................ dupa logica voastra :sleep:


meciul se va juca pe teren, iar jucatorii vor juca ce pot, ce stiu si ce-i va pune olaroiu si nu cum vor niste frustrati de pe ols

Auzi taticu, tu suferi de ceva si nu te-ai cautat inca?
Mi-am spus parerea sincera despre acest meci, ai ceva impotriva?...Poate ca Steaua va castiga acest meci, bravo lor, insa voi va ganditi doar ca este vorba de o echipa din Ucraina (apropos, parca ati mai avut voi un meci cu o echipa din "campionatul slab" al Ucrainei acum vreo 2 luni), insa uitati ca echipa asta a jucat cativa ani la rand in Ch. league, are destula experienta si stie cum sa trateze astfel de meciuri.
Cernat spunea ca va fi un soc pt. jucatorii Stelei sa vada ce inseamna Liga Camp.-lor si cel mai probabil asa va fi...
Iar pt. Dinamo Kiev meciul cu Steaua este unul accesibil, ca doar nu o fi cel cu Lyonul, ce dracu', au si declarat-o. Ce este rau in ce am spus?
Ca sa fiu sincer, pe mine ma intereseaza prea putin ce face Steaua, poate sa joace de 15 ori de acum inainte in Liga; mai important este pt. mine ce rezultate are Dinamo, bune sau proaste si mai ales meciurile directe cu Rapid si Steaua.
Si daca ai auzit ce a spus Olaroiu, pt. el campionatul este mai important, asa ca tot aici se va da batalia cea mai mare, tot la lupta cu noi va veti intoarce si nu veti mai avea norocul ca Dinamo sa treaca prin criza din returul trecut!!!

Sau acum va considerati prea importanti, incat ne-stelistii nu au voie sa isi dea cu parerea?
In cazul asta muta thread-ul pe "Intern-Steaua" si discutati voi intre voi, pana veti face scurta la degete...

In rest, numai de bine....

Vladek
31st August 2006, 21:41
Sau acum va considerati prea importanti, incat ne-stelistii nu au voie sa isi dea cu parerea?
In cazul asta muta thread-ul pe "Intern-Steaua" si discutati voi intre voi, pana veti face scurta la degete...

In rest, numai de bine....

Quittaro, nu e vorba ca se considera stelistii prea importanti. Daca parerea ta e ca ne bate Dinamo (Kiev) foarte bine, nu te impiedica nimeni s-o spui. Si eu sunt de parere ca ucrainienii au prima sansa avand atat experienta superioara cat si avantajul terenului. Cata vreme parerile se exprima intr-un mod acceptabil, ca intre suporteri interesati doar de jocul de fotbal in sine, nu e nici o problema, zic eu.

Cred insa ca stii foarte bine ce a fost aici pe forum dupa meciul cu Boro, si inaintea meciurilor cu Gorica si Standard. O ploaie de injuraturi, insulte si "declaratii" belicoase in care ni se preziceau infrangeri cu 3,4,5 la 0. Iar cand am castigat ... dupa cum s-a mai zis, toti acesti frustrati gen bianco-rosi, doris alias remy, tataleone, doctor "Fara Kreier", be@ (tin cu 100 de echipe), etc, s-au grabit sa declare ca echipa adversa ba nu era interesata de rezultat, ba nu are valoare, ba ca a batut vantul spre poarta adversa si de aia am castigat .... in fine, o ploaie de prostii nascute din ura si frustrarea provocata de gandul ca Steaua a reusit acolo unde echipele lor au dat gres.
Cand vezi astfel de manifestari ... uneori ti se cam taie cheful de a fi fair-play si le mai dai peste nas (nu ca si-ar da seama).

Nole17
31st August 2006, 22:03
hai oameni buni nui bagati in seama tote [MODERATED] astia sunt doar niste oameni care sunt destepti inainte de meci iar apoi dak nu iese cum zic ie dispar shi nui mai gasesti sau gasesc o mie de scz desigur dak iese cum zic iei ne scot ochi o viata intreaga ca vezi doamne ca ei neau spus dinainte despre meciul de la kiev cred ca va fi unul foarte echilibrat dar un jucator genial ca banel la sevilla poate sa faca diferenta in favoarea noastra oricum nu prea cred ca avem cum sa pierdem la cate determinare este in jocul stelei la meciurile din cupele europene

magica_steaua
31st August 2006, 22:36
mie-mi spui....inainte de meciul retur cu gorica era unul dintre astia care posteaza pe aici care spunea ca luam bataie 3-1..si am luat e adevarat.....habar n-au de fotbal dar zic si ei ca s-au nascut antistelisti..oricum majoritatea nu cred ca au 16 ani asa ca parerea lor este egala cu 0....tot ce spun este din cauza frustrarii...e si normal cand vezi ca dinamo se chinuie cu niste desculti de evrei...cand anul trecut in grupe dinamo nici macar n-a iesit din grupa considerata de toti cea mai slaba........anul trecut a fost circ cu dinamo....sa termini pe ultimul loc in cea mai slaba grupa si anul asta va fi la fel......de-abia i-au scos pe beitar,cu un singur sut pe poarta in retur......sa vezi ce rad cand ii scoate echipa aia skoda.....atunci sa-i vezi ce spun ca a fost adversar tare..


un singur lucru conteaza:STEAUA ESTE in champions league,dupa 10 ani in care adversari mult prea tari precum skonto riga,polonia varsovia,fc brugge au blocat calea cateilor spre prima lor participare din istorie in grupele champions league

Nole17
31st August 2006, 22:51
eu sunt ceva mai nou pe aici ms ca miai spus oricum ii inteleg p ca shi eu ash fi a fel dak steaua ar fi ciuca batailor in europa cu niste echipe de mana 2

Aurel.D
1st September 2006, 11:04
hai oameni buni nui bagati in seama tote [MODERATED] astia sunt doar niste oameni care sunt destepti inainte de meci

Cred ca vorbeste gura fara tine si nici nu ai habar despre ce vorbesti! Mi-am spus parerea despre acest meci si gata. Nu este topicul Dinamo Kiev-Steaua? Daca te deranjeaza parrea mea sa fii sanatos. Eu oricum nu sunt din aceia care au zis ca va bate Gorica, eram sigur ca Steaua se va califica. Cu Standard aveam dubii si oricum Steaua s-a calificat destul de greu.
Spre deosebire de marea majoritate a stelistilor care intra pe topicurile cu Dinamo numai sa jigneasca, sa se dea mari si sa acuze, eu cand intru pe topicurile Stelei ma refer de obicei strict la meciul respectiv.
Mai bine ai lua seama si tu si Magica steaua la ce a scris Vladek mai sus.

Hai, ca deja v-am acordat prea multa atentie...

Nole17
1st September 2006, 11:07
mai sa fie da importanti va mai credeti parca voi ati juca cu real shi noi cu skoda octavia. intai ajungeti macar la jumate din performatele voastre shi apoi mai stam de vb de la egal la egal pana atunci "ciocu mic shi joc de glezne"

Aurel.D
1st September 2006, 11:18
stelistu13,
vezi ca incepi sa recurgi la jigniri si eu nu imi aduc aminte sa te fi jignit pe tine, deci ai grija.
Deocamdata ma abtin, dar te sfatuiesc sa o lasi mai moale cu mine cu texte de astea de bodega de cartier, ca "latraturi" sau "coicu' mic". Face bine la ten.
Mai era un viteaz pe aici din CT, care jignea pe toata lumea, dar i-a trecut destul de repede.
Deci te rog frumos, las-o mai moale!

Nole17
1st September 2006, 11:22
ok imi cer scuze ca team jignit dar cand vb despre un meci al unei adversare incerca sa fi mai realist shi mai obiectiv nu o lua doar din privinta ca u esti dinamovist shi nu iti place steaua

sun
1st September 2006, 13:15
Quitarro , stelistu nu te-a jignit .. A luat peste picior pe Xanthi si a spus ce se spune mai nou pe acest forum la adresa celorlalte echipe romane : ciocu mic " :D

Arata-mi prin quote jignirea , daca nu o gasesti ar trebui sa termini cu acuzele tale

MariusTR
1st September 2006, 13:32
Nu-mi place cand un user intimideaza alt user nou sosit pe forum.
Quittaro, gura mica ca stelistu nu te-a sifonat cu nimic.
Ai o echipa care o ia in barba de la echipele filipineze si thailandeze.
Asa ca low the volume ;)

Vand vise
1st September 2006, 13:36
2 solist.. ii batem sigur..cu putin noroc facem scor cu ei :D

POPI POPESCU
1st September 2006, 15:49
Trebuie sa tratam fiecare meci ca pe un meci final, decisiv. Daca suntem in forma normala si nu jucam mai prost decat cu Liege, Dica, Badea prind o zi buna nu vom pierde la Kiev si facem cel putin egal cu ei. Nu sunt de subestimat deoarece au mai multa experienta in Liga Campionilor si au oameni periculosi. Insa cred intr-o victorie la limita, cu emotii si grea obtinuta pentru Steaua cu 2-1 sau 3-2. Oricum daca intentionam sa luptam pentru locul II si vrem sa ocupam cel putin locul III in grupa ca sa trecem in primavara europeana trebuie sa jucam la victorie la Kiev.

guevarax
1st September 2006, 15:51
sa nu uitam ca au jucatori cu mare experienta, il au pe Rebrov un superjucator, cred ca va fi greu, oricum ei sunt favoriti

lui Goian, Nicolita, Nesu, Cristocea o sa le tremure picioarele la greu

ritmul e altul in UCL, jucatorii o sa fie socati de tensiune si de rapiditatea cu care se joaca, o sa vedeti ca in primul an o sa fie greu de tot

Aurel.D
1st September 2006, 17:19
Nu-mi place cand un user intimideaza alt user nou sosit pe forum.
Quittaro, gura mica ca stelistu nu te-a sifonat cu nimic.
Ai o echipa care o ia in barba de la echipele filipineze si thailandeze.
Asa ca low the volume ;)

Nu imi aduc aminte sa te fi bagat in seama.....:o: si cu ce l-am intimidat??
Suferiti rau, pe cuvantul meu......:rolleyes:

cip_81
1st September 2006, 17:27
un singur lucru conteaza:STEAUA ESTE in champions league,dupa 10 ani in care adversari mult prea tari precum skonto riga,polonia varsovia,fc brugge au blocat calea cateilor spre prima lor participare din istorie in grupele champions league

Ori esti un mincinos, ori esti un ignorant. Nu stiu de unde si pana unde a scos Skonto pe Dinamo...dar, in fine.

Cat priveste acest meci...daca steaua nu scoate un rezultat bun (ori egal, ori victorie) cred ca va termina pe locul 4. Si inca ceva, ce tine de statistica...Kiev-ul nu a mai pierdut in grupele CL, pe propriul teren, din 2002. Iar, in timpul asta, pe acolo au trecut Leverkusen, Real Madrid, Roma, Arsenal sau Inter. Asta tre' sa dea de gandit.

MariusTR
1st September 2006, 17:27
Buey ăsta, Quittaro parca iti zice :D , chiar te rog sa nu te bagi in seama cu stelisti pe topicurile lor in care vorbesc despre magnifica Steaua care da clasa in campionat ... te rog chiar sa mergi in alta parte, ca aveti hingheria voastra separata :D

Deci e clar ca nu o sa avem probleme cu rusofonii. Ii putem bate, dar un egal ma multumeste. Va marca Nicolita golul egalarii.

Numai bine si fortzza STEAUA!! Sunteti mereu campionii nostri. /hello

Aurel.D
1st September 2006, 17:28
sa nu uitam ca au jucatori cu mare experienta, il au pe Rebrov un superjucator, cred ca va fi greu, oricum ei sunt favoriti

lui Goian, Nicolita, Nesu, Cristocea o sa le tremure picioarele la greu

ritmul e altul in UCL, jucatorii o sa fie socati de tensiune si de rapiditatea cu care se joaca, o sa vedeti ca in primul an o sa fie greu de tot

Asta am spus si eu in primul post aici dar a deranjat..probabil ca din tastatura unui stelist suna altfel...:D


Quitarro , stelistu nu te-a jignit .. A luat peste picior pe Xanthi si a spus ce se spune mai nou pe acest forum la adresa celorlalte echipe romane : ciocu mic " :D


Acum daca Steaua a ajuns in Liga Camp., inseamna ca cele care participa in UEFA nu conteaza? Dar voi cum ati fost ani de zile?.....Nu mai devreme de acum cateva luni faceati propaganda cupei UEFA!!
Repede mai uitati....
Datorita arogantei si infatuarii unor fani ca voi, invatata bineinteles de la modelele demne de urmat Becali si Stoica, ajunge lumea sa deteste steaua si sa ii doreasca raul. Si va mai mirati de ce cantau unii "I love you Boro" de ce "nu sunt romani"!!:mda:

Hipgnosis
1st September 2006, 17:37
Acum daca Steaua a ajuns in Liga Camp., inseamna ca cele care participa in UEFA nu conteaza? Dar voi cum ati fost ani de zile?.....Nu mai devreme de acum cateva luni faceati propaganda cupei UEFA!!

Nu faceam propaganda tururilor preliminare din UEFA, ci victoriilor cu echipele mari din UEFA sau tururilor superioare din aceasta competitie :ok:
Cand depasiti optimile cel putin, dati un buzz si o sa va laudam dc. e cazul.

tchibos
1st September 2006, 17:37
cred ca va fi un meci greu in care un egal ar trebui sa ne multumeasca. In CL totul e posibil iar cei de la Steaua trebuie sa creada in sansa lor si sa lupte ca si cum asta ar fi singura sansa a lor de a merge mai departe. Important e sa nu inceapa cu stangul.

unic_jul
1st September 2006, 17:37
sa nu bagi in seama pe stelisti pe topicurile lor in care vorbesc despre magnifica Steaua care da clasa in campionat ...

daca este asa de magnifica si da clasa in campionat de ce nu e pe primul loc? si de ce daca da clasa in campionat nu a castigat campionatul trecut titlul cu "n" etape inainte de terminarea sezonului???

MariusTR
1st September 2006, 17:41
Fiindca e singura echipa romaneasca care a pupat Liga Campionilor vreodata.
De aia.
Voi va impiedicati in UEFA de echipe cu jucatori din Tunisia , Bangladesh si insula lu' Peste. Treceti de primul tur in 30 % din cazuri si va opriti in al doilea in 80 % din cazuri.
De aia.
E diferenta intre a baga in seama si a te baga in seama. E greu sa nu bagi de seama cand vorbeste fanul celei mai puternice echipe de club romanesti din toate timpurile , singura care stie cum arata CL.

Steaua rulz. Forever.

Vom egala in minutul 75.

Aurel.D
1st September 2006, 17:43
Buey ăsta, Quittaro parca iti zice :D , chiar te rog sa nu bagi in seama pe stelisti pe topicurile lor in care vorbesc despre magnifica Steaua care da clasa in campionat ... te rog chiar sa mergi in alta parte, ca aveti hingheria voastra separata :D

Deci e clar ca nu o sa avem probleme cu rusofonii. Ii putem bate, dar un egal ma multumeste. Va marca Nicolita golul egalarii.

Numai bine si fortzza STEAUA!! Sunteti mereu campionii nostri. /hello

1. Eu nu sunt "Buey ăsta" cu tine, baietas....nu imi aduc aminte sa ne fi ciocnit valizele in gara! Sa ii zici asa cui ti-a dat bruma aia de educatie pe care o ai, nu mie, CLAR??
2. Eu nu m-am bagat in seama cu stelistii ci mi-am spus parerea strict despre meci, daca te uiti pe posturile din urma. stelistu13 s-a bagat in seama cu mine aiurea, dar nu ii port pica, este nou pe aici..
3. Acest topic este pe "EUROPA si nu pe "Intern-Steaua", deci este deschis opiniei tuturor utilizatorilor si iti mai spun odata, m-am referit strict la meci, nu am intrat sa ma iau de lume, de nebun, nu imi sta in caracter.
Esti in eroare, amice si mai ai si "n"-spe mii de posturi aici.

unic_jul
1st September 2006, 18:10
Fiindca e singura echipa romaneasca care a pupat Liga Campionilor vreodata.
De aia.
Voi va impiedicati in UEFA de echipe cu jucatori din Tunisia , Bangladesh si insula lu' Peste. Treceti de primul tur in 30 % din cazuri si va opriti in al doilea in 80 % din cazuri.
De aia.
E diferenta intre a baga in seama si a te baga in seama. E greu sa nu bagi de seama cand vorbeste fanul celei mai puternice echipe de club romanesti din toate timpurile , singura care stie cum arata CL.

Steaua rulz. Forever.

Vom egala in minutul 75.

care voi?despre cine vorbesti?si in alta ordine de idei mie nu mi s a parut ca rapidul s a oprit in primul sau al doilea tur asa ca vb sa te afli in treaba.
iar de impidicat de nu stiu ce echipe nu uita cum ati pierdut calificarea in finala uefa cu o echipa de desculti sau cum anul trecut ati ratat calificarea in CL tot asa de rusinos.

MariusTR
1st September 2006, 18:11
Scuze, credeam ca esti dinamovist :D

magica_steaua
1st September 2006, 18:15
ma chiar nu intelegeti.??cupa uefa inca nu a inceput sunteti in tururile preliminare ...din grupe incepe cupa uefa....treceti de grupe si pe urma vorbiti

magica_steaua
1st September 2006, 18:19
care voi?despre cine vorbesti?si in alta ordine de idei mie nu mi s a parut ca rapidul s a oprit in primul sau al doilea tur asa ca vb sa te afli in treaba.
iar de impidicat de nu stiu ce echipe nu uita cum ati pierdut calificarea in finala uefa cu o echipa de desculti sau cum anul trecut ati ratat calificarea in CL tot asa de rusinos.

"care voi" auzi...un club de fotbal cuprinde suporteri,echipa,conducere si multe altele......steaua are 8000 de abonati si joaca in cupele europene cu 55000 de spectatori o mica parte se datoreaza si suporterilor.....cand am jucat returul in deplasare in momentele decisive am fost eliminati....cand am jucat acasa am scos chiar si valencia....

eliminarea cu villareal a fost in deplasare,cu boro in deplasare si cu rosenborg la fel....iar acasa nu ne-a eliminat inca nimeni in ultimii ani

unic_jul
1st September 2006, 18:47
"care voi" auzi...un club de fotbal cuprinde suporteri,echipa,conducere si multe altele......steaua are 8000 de abonati si joaca in cupele europene cu 55000 de spectatori o mica parte se datoreaza si suporterilor.....cand am jucat returul in deplasare in momentele decisive am fost eliminati....cand am jucat acasa am scos chiar si valencia....

eliminarea cu villareal a fost in deplasare,cu boro in deplasare si cu rosenborg la fel....iar acasa nu ne-a eliminat inca nimeni in ultimii ani

mai tata nu mai fi pacalici:citeste la ce am raspuns eu cu "care voi" si nu mi explica mie ce cuprinde un club de fotbal,
iar 2 o echipa "magica" nu se califica doar daca joaca returul acasa :D
"cupa uefa inca nu a inceput sunteti in tururile preliminare"- bai tata tu chair nu intelegi ce vb eu si acum te intreb - care sunteti?unde ai vazut tu ca am zis eu ca tin cu rapid sau dinamo? :ciocan:

superchumbo
1st September 2006, 19:31
Cernat spunea ca va fi un soc pt. jucatorii Stelei sa vada ce inseamna Liga Camp.-lor si cel mai probabil asa va fi...
Iar pt. Dinamo Kiev meciul cu Steaua este unul accesibil, ca doar nu o fi cel cu Lyonul, ce dracu', au si declarat-o. Ce este rau in ce am spus?



cernat, quitaro mi-e totuna .... adica zero


dar da-mi exemplu de un meci din cupele europene din ultimii 3 ani unde ati spus ca Steaua NU ia bataie ..................


exista ?????????


nu confunda o parere personala (cum pretinzi ca e a ta) cu frustrarea de a spune la fiecare meci ca Steaua pierde ....



astept sa cauti in arhiva sa-mi dai un exemplu documentat ......

TheIceMan
1st September 2006, 19:36
NOI SUNTEM IN LIGA CAMPIONILOR! Tine minte, ca voi n-o pupati NICIODATA.

Mai sa fie.... La anu' vom avea doua locuri in UCL, doua echipe vor juca, una va fi fara discutie Steaua si a doua.... tot Steaua nu?
Numai asa se va adeveri profetia ta categorica, niciodata!

Zax
1st September 2006, 19:45
daca Steaua va lua din nou Campionatul , echipa dupa locu 2 ca sa joace in liga campionilor va trebui sa treaca de turul 3 preliminar, si nici o alta echipa romaneasca n-a reusit sa faca pasul asta ;)

TheIceMan
1st September 2006, 19:52
daca Steaua va lua din nou Campionatul , echipa dupa locu 2 ca sa joace in liga campionilor va trebui sa treaca de turul 3 preliminar, si nici o alta echipa romaneasca n-a reusit sa faca pasul asta ;)

Corect, dar afirmatia asta nu iti da garantia absoluta ca nici in viitor nici o alta echipa romaneasca nu o sa reuseasca sa faca pasul asta. De acord?

Si, daca, sa zicem Steaua termina pe 2? Nu cumva e posibil ca alta echipa campioana sa joace direct?

Vezi ca se zice "echipa de pe locu 2" nu "echipa dupa locu 2" eventual poti spune "dupa colt".

TheIceMan
1st September 2006, 19:54
Cu dinamovistii astia sovietizati nici nu discutam ... ii batem si la noi si la ei.

Yeah, right!

Parca Steaua nu tot de sovietici a fost adusa, nu tot aceaasi sorginte bolsevica are. Lasa balta *argumentele* astea ca se potrivesc manusa si Stelei...

Pr3oTu
1st September 2006, 20:55
Steaua va castiga la Kiev sa inchida gura tuturor si punct !

dede
2nd September 2006, 12:36
Si, daca, sa zicem Steaua termina pe 2? Nu cumva e posibil ca alta echipa campioana sa joace direct?
sunt sanse ca echipa de pe primul loc sa nu intre direct in grupe in caz ca castigatoarea ucl de anul acesta nu termina in campionat pe un loc care sa o duca in ucl
iar din turul 3 prel e mai greu pt o alta echipa romaneasca sa ajunga acolo, din moment ce nu e cap de serie

Cristian
2nd September 2006, 13:24
Meci greu, un egal zic eu...

pinki
2nd September 2006, 15:06
da, e meci greu, dar putem sa-i batem, daca ne concentram si jucam bine. si un egal e bun.

whisper
2nd September 2006, 15:17
Mi-as dori foarte mult sa castigam,dar cred intr-un meci egal.

Luis Garcia10
5th September 2006, 10:17
un punct aici ar fi de aur dupa parerea mea :D

Bumbescu
5th September 2006, 12:09
un punct ar insemna 70% sanse pt locul 3.

simiancuta
5th September 2006, 13:24
tot ce e important este ca ai nostrii sa nu aibe emotii de genul real,lyon,kiev,sa intre in teren si sa faca ce stiu ei mai bine,sa joace fotbal,pentru dinamovisti si rapidisti,las' ca va trimitem pe real sau kiev in uefa si apoi sa va vad ce aveti de spus cand o sa jucati contra lor(sper sa spuneti despre echipele voastre ca si despre steaua,asa ar fi normal,nu?)STEAUA-KIEV X2!!!FORZZA STEAUA!!!

simiancuta
5th September 2006, 13:27
Am gresit,scuze KIEV-STEAUA X2

aetius
5th September 2006, 17:57
steaua desi e in urna a 3-a valorica , e considerata outsiderul grupei, lucru convenabil dealtfel. de ce? romanii cand nu mai aveau nimic de pierdut faceau meciuri senzationale meciul cu cehia de la constanta anul trecut e elocvent.
steaua are ceva de pierdut ? nu . are numai de castigat atat bani cat mai ales glorie sportiva ( poate jiji sa puna in ce ordine vrea astea doua - banii si gloria )...

Elphax
6th September 2006, 00:42
cum de sunt asa ieftine biletele la kiev comparativ cu bucurestiu?

stelist4ever90
6th September 2006, 01:01
pentru ca stadionu lor este de 80.000 de mi de locuri si vor sa le umple si pentru ei nu inseamna mare lucru ca joaca cu steaua ,ei sunt deja obisnuiti in champions league sa joace cu echipe mari.

Aurel.D
6th September 2006, 10:57
Meci greu, un egal zic eu...

Cum ai putut sa spui asa ceva??:o: Cum ai putut sa pui la indoiala victoria Stelei in acest meci?
Pe acest topic trebuie sa spui ca Steaua va bate, altfel iti vor sari toti stelistii in cap!!
Te rog sa fii mai atent data viitoare!!:rolleyes:

pinki
6th September 2006, 11:39
hai quittaro, nu exagera. :mda:

klemi
6th September 2006, 12:28
Mi-as dori o victorie, dar cred ca va fi meci egal. Era mai bine daca incepeam acasa, asa presiunea la debut s-ar putea sa-si spuna cuvantul.

POPI POPESCU
6th September 2006, 13:21
Si eu merg pe victoria Stelei desi si un egal ar fi bun, doar punct(e) sa castigam. Cred ca meciurile de acasa vor decide daca Steaua merge mai departe in primavara europeana (indiferent daca in Liga Campionilor sau Cupa UEFA). Avand in vedere problemele in lotul Stelei prin accidentari o victorie nu este atat de sigura, dar ar usura mult lucrurile. Meciurile cheie sunt cele cu Olympique, Real si Dynamo acasa. cu 7-9 puncte castigate de pe Ghencea avem sanse mari la locul II, plus ca nu vom pierde la Kiev si reusim si sa ciupim un punct la Lyon sau la Madrid (ceea ce cu un Radoi, Iacob revenit in lot, nu pare deloc imposibil)

pinki
6th September 2006, 13:28
oricum, mai nimeni nu pare a ne lua in serios, ceea ce, zic eu, e foarte bine. they'll never see it coming :drak: :evil:

POPI POPESCU
6th September 2006, 13:51
Da, corect, bine ai zis, exact asa este. Cu cat te subestimeaza adversarii si cu cat te considera victima sigura, cu atat surpriza si placerea noastra va fi mai mare, sa nu mai zic ca foamea alor nostrii sa se afirme si sa obtina rezultate bune. Mai ales ca echipele romanesti mereu au facut surprize frumoase si au avut performante tari cand au fost subestimate, neluate in serios sau trecute cu vederea, ca anul trecut. Steaua mereu a stralucit cand nu a fost bagata in seama.

pinki
6th September 2006, 15:31
si anul trecut chiar am facut o multime de surprize! si anul asta, sezonul, ma rog, chiar jucam mult mai bine si avem echipa mult mai bine conturata, avem toate sansele! cum am mai zis, daca o sa fie si determinarea si concentrarea, locul 2 e al nostru! /hello

aetius
7th September 2006, 17:39
mda dar daca cistigam la kiev sa nu ni se suie aburii la cap... ca noi romanii cam avem acest prost obicei...

SORENSEN
7th September 2006, 20:25
TOcmai am vazut promo-ul de pe ProTv pt meciurile din CL de sapt viitoare....
ce sentiment straniu...dar placut a fost cand dupa meciul Romei cu Sahtior...apare Dinamo Kiev-Steaua...placut...extrem de placut :great:

SORENSEN
7th September 2006, 20:46
Directorul executiv al FC Steaua a declarat că sunt 7.950 de abonaţi. "Dacă fiecare şi-ar lua câte un pachet şi încă unul, aşa cum este permis, ar fi aproape 16.000 de pachete din totalul de 25.000 de locuri disponibile pentru fiecare meci", a spus el, adăugând că vor fi rezervate bilete pentru reprezentanţii UEFA şi partenerii acesteia, pentru suporterii echipei oaspete şi pentru invitaţii sponsorilor sau ai clubului oaspete. Argăseală a adăugat că la tribuna zero vor fi scoase bilete la vânzare doar în măsura locurilor disponibile, în condiţiile în care UEFA şi restul invitaţilor de obicei solicită locuri în această zonă. El a adăugat că suporterii care au abonament la tribuna zero vor sta pe locurile lor.

Argăseală a afirmat că nu se vor vinde bilete în ziua meciului şi dă asigurări că biletele pentru meciul cu Lyon vor fi epuizate până în preziua jocului.
prosport.ro

SAMM
7th September 2006, 21:14
Argăseală a afirmat că nu se vor vinde bilete în ziua meciului şi dă asigurări că biletele pentru meciul cu Lyon vor fi epuizate până în preziua jocului.
prosport.ro

de ce sa nu vanda ???

pai eu vroiam sa imi iau cu 15 min inainte de meci, treaba lor

vor fi epuizate pe naiba, doar cu kievul va fi stadionul plin

SORENSEN
7th September 2006, 21:30
Stai linistit se vor da toate cele vreo 22 000 de bilete care vor fi puse in vanzare...

SAMM
7th September 2006, 22:17
Stai linistit se vor da toate cele vreo 22 000 de bilete care vor fi puse in vanzare...

sunt linistit oricum, as fi mirat insa sa se dea toate, figuram ca una dintre cele mai sarace tari din Europa si totusi sa se vanda toate biletele chiar dak sunt mai scumpe decat Madrid, Kiev sau Lyon, poate concetatenii nostri au un comportament de consumator irational

SORENSEN
8th September 2006, 00:18
sunt linistit oricum, as fi mirat insa sa se dea toate, figuram ca una dintre cele mai sarace tari din Europa si totusi sa se vanda toate biletele chiar dak sunt mai scumpe decat Madrid, Kiev sau Lyon, poate concetatenii nostri au un comportament de consumator irational

Uneori nu are treaba ...viata e plina de paradox-uri...
Apoi ROmania nu e chiar asa de saraca pe cat crezi...suntem oameni bogati dar inca nu stim :o:
Se va umple...si sti de ce ?
pt ca la polo ROmania - Italia 10-9 dupa ce am fost condusi 6-9 si am dat 4 goluri fara sa primim vreunul rarisim la acest nivel primele 6 in Europa...sti ca avem 2 sau 3 bazine functionale pe timpul verii in cond cat de cat decente si numai unu "aproape" decent pe timpul iernii...mai are rost sa ne intrebam cate bazine au italienii de ex. n Florenta...

NY_giants05
8th September 2006, 22:10
sper ca Steaua sa inceapa cu dreptul ChampionsLeague si cred intr'o victorie a stelistilor in deplasarea de la Kiev
pronostic : 1-0 pt steaua

STEAUA-MANIA
8th September 2006, 22:19
Daca STEAUA marcheaza prima,atunci,STEAUA va ponta primele 3 pct in clasament! :yeah: Nici nu vreau sa imi imaginez ce euforia s-ar crea in vederea meciului cu Lyon....:D
Damn,pacat ca nu am picat in grupa lui MILAN:(
Dupa parerea mea,cu 9 pct mergi in 1/8 CL! :yeah:

maldini
8th September 2006, 22:27
Steaua trebuie sa ia 6 pct cu Dinamo Kiev si apoi sa dea totul pe teren acasa cu Lyon si Real macar ptr 2 egaluri ....Ar fi foarte frumos sa avem o echipa in optimi :ok:

dardar_3
9th September 2006, 02:30
E foarte greu sa iei puncte la Kiev insa Steaua poate furniza surpriza...:drak:

maximus3ad
9th September 2006, 07:30
Meci greu, totusi sper intr-un rezultat bun pt. Steaua, cel putin un egal

Paul
9th September 2006, 10:35
Dupa parerea mea,cu 9 pct mergi in 1/8 CL! :yeah:

Depinde cum iei cele 9p. Daca iei 9p in genul 6p cu Kiev , cu 9p nu prea merge. Daca iei 9p pe ideea 2 victorii + 3 egaluri mergi 200 %.

Gabriel28
9th September 2006, 10:51
Daca sezonul trecut am batut la Betis Sevilia cu 3-0 (care aveau un lot calumea fata de kiev) nu vad de ce nu am bate macar cu 1-0 anu' asta. serios....

Universal
9th September 2006, 12:26
meci greu insä bun pentru Steaua2 -2, 1 gol Dica 1 gol Paraschiv

POPI POPESCU
9th September 2006, 14:52
Meci greu cu un adversar experimentat in Liga Campionilor care le-a facut deseori probleme echipelor mari, tare tare dificil, care porneste cu prima sansa. Daca suntem atenti, precauti si concentrati, mai ales la contraatacurile tare rapide si periculoase ale ucrainienilor, avem sansa noastra sa facem cel putin egal la Kiev sau chiar sa batem pe Dynamo. Chiar si fara Radoi sau Iacob. Doar sa nu gafeze Carlos si Saban sa faca un meci bun. Sa vedem azi la Pitesti cum va fi la proba generala. Mi-ar placea sa dea Dica, Badea sau Thereau gol(urile). Ar conta enorm.

superchumbo
9th September 2006, 16:44
da .... experimentat in trecut ................. dar de cand shatior a castigat campionatul kievul a cam supt-o. experimentati erau pe vremea lui sevcenko si rebrov, dar acum cu siguranta au alti jucatori ................... pe cand noi de 3 ani suntem pe val

MariusTR
9th September 2006, 19:30
Va fi extrem de greu.
Daca nu imposibil.

Sunt stelist de cand ma stiu ... dar meciul asta va fi criminal pntru noi.

Ne vor baga in poarta inca din primul minut. Ne vor asalta in valuri. Daca rezistam e bine, daca nu , asta e...

Kainsashiki
9th September 2006, 19:42
@ MariusTR se vede ca nu stii nimic despre Dinamo Kiev. Dinamo Kiev prefera contra-atacul, te lasa sa ataci si te loveste exact cand nu te astepti.

Min. 37: Metalurg Dontetsk - Dinamo Kiev 1-0

SAMM
9th September 2006, 19:50
@ MariusTR se vede ca nu stii nimic despre Dinamo Kiev. Dinamo Kiev prefera contra-atacul, te lasa sa ataci si te loveste exact cand nu te astepti.

Min. 37: Metalurg Dontetsk - Dinamo Kiev 1-0

nu te grabi

poate au tactica asta cu Real sau cu Lyon - cu noi e posibil sa se suie pe noi

vedem - nu va mai grabiti cu jignirile

min 22 - a dat gol metalurg

Kainsashiki
9th September 2006, 19:55
eu de fiecare data cand i-am vazut stateau in aparare si jucau pe contra-atac. acum depinde si de tactica lui oli, ca daca-i lasi sa joace si stai si tu in aparare normal ca o sa iasa la joc si o sa atace in valuri.

SAMM
9th September 2006, 19:59
oricum dak ne uitam la loturi, cel putin mijlocasi, kievul are trupa nu gluma, Rebrov ala e super jucator, parca vad vreun sut din ala de la 30 m, si carlos cum e el

Snake_21
9th September 2006, 20:47
Eu zic ca o sa castigam la limita e foarte important sa castigam meciu asta.

pinki
9th September 2006, 22:03
eu din ce am vazut pana acum in meciul cu metalurg nu joaca nimic kievul, stau si asteapta sa pice... nu stiu ce :D

ai naibii, acum dupa pauza au inceput sa joace :mda:

SORENSEN
10th September 2006, 11:56
Am inteles ca Dynamo a jucat slabut cu Metalurg si de aici si egalul 1-1

pinki
10th September 2006, 13:24
eu am vazut mare parte din meci, in prima repriza au fost varza rau, in a 2a si-au mai revenit, dar nu am vazut cine stie ce echipa puternica...

h0va
10th September 2006, 16:06
cred ca se prefigureaza un 1-0 (kiev-steaua)..deshi tare mi'e teama de psihicul stelistilor..daca apuca baietzii aia de la kiev sa dea doua goluri nu'l vad bine pe maimutzoiu dintre buturile rosh'albastre, mi'e teama sa nu vedem apoi o ploaie de goluri..

oricum, zic ca foarte multe depind de ce fel de zi o sa prinda dica.

Zax
10th September 2006, 16:31
vom face egal sau vom bate....va spun din surse sigure :)

h0va
10th September 2006, 16:34
ai pile la dzo sau a vandut kievu meciu? :D

Zax
10th September 2006, 16:47
hehe...caracatitza Ghencista e mare :evil:

danpuric78
10th September 2006, 17:26
vom face egal sau vom bate....va spun din surse sigure :)

Da ce mah, crezi ca joci cu vasluiul, ca sa se dea la o parte sau cu argesul sa aveti arbitru cu voi.
Kievu nu o echipa de subestimat. Va fi un meci foarte greu, iar steaua va trebui sa traga tare pentru un rezultat bun.
Amintiti-va ca in 2001 au facut instructie cu noi.

SAMM
10th September 2006, 17:28
Da ce mah, crezi ca joci cu vasluiul, ca sa se dea la o parte sau cu argesul sa aveti arbitru cu voi.
Kievu nu o echipa de subestimat. Va fi un meci foarte greu, iar steaua va trebui sa traga tare pentru un rezultat bun.
Amintiti-va ca in 2001 au facut instructie cu noi.

dar nici Valencia sau Betis nu sunt

in 2001 era Piti antrenor cu cei 7 pitici asa ca nu mai vb de vremurile alea

acum suntem GIGANTII din ROMANIA

interfan
10th September 2006, 17:30
Sper sa ai dreptate Ice dar tare mie teama ca nu vom reusi mare lucru cu Kyev-ul!

danpuric78
10th September 2006, 17:37
dar nici Valencia sau Betis nu suntNu stiu de ce le vezi asa mari echipe pe valencia (n-a reusit nimic dupa plecarea lui benitez) sau pe betis (nimic remarcabil inafara de joaquin).
Astfel de comparatii sunt irelevante, singurul lucru cert e ca steaua va avea un meci foarte greu la kiev, iar dinamo, cel putin teoretic, e o echipa la fel de buna ca steaua.

Zax
10th September 2006, 17:53
specifica si tu,dinamo kiev..ca cealalta dinamo e mai varza ca Steaua :)

SAMM
10th September 2006, 18:08
Nu stiu de ce le vezi asa mari echipe pe valencia (n-a reusit nimic dupa plecarea lui benitez) sau pe betis (nimic remarcabil inafara de joaquin).
Astfel de comparatii sunt irelevante, singurul lucru cert e ca steaua va avea un meci foarte greu la kiev, iar dinamo, cel putin teoretic, e o echipa la fel de buna ca steaua.

hai prietene, pai vrei sa-ti enumer lotul Valencie de la meciul cu Steaua :
Sisoko, Aimar, Di Vaio, Rufete, Albelda, Baraja etc etc

iar Betis pana una alta batuse si pe Chelsea

Steaua si Din Kiev au valori apropiate ca echipe parerea mea, ramane de vazut cine va iesi mai in fata, un plus pt Kiev ca are experienta in UCL

dak ii aveam pe Radoi si pe Iacob eram mai siguri sa spunem ca Steaua este pe din kiev

Sunchase
10th September 2006, 18:14
mici sanse pentru blatisti

SAMM
10th September 2006, 18:17
mici sanse pentru blatisti

iti dai seama ca nu jucam cu Skonto Riga si mai ales nu suntem nici luptatori k1 si nici campioni morali
:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

superchumbo
10th September 2006, 18:47
si batem sa moara toti frustratii ............................... am vazut meciul kievului pe tv sport ................. daca vom fi putin atenti in aparare la verticalizarile lor nu vom avea nici o problema

STEAUA-MANIA
10th September 2006, 19:32
Fundaşul Stelei, Mihai Neşu, a căzut de pe picioare, astăzi, la antrenamentul Stelei. El a fost internat de urgenţă la Spitalul Militar Central, unde a fost consultat de un medic de la secţia internă, de un cardiolog. De asemenea, jucătorul a fost supus unor analize.

Diagnosticul a fost acela de criză din cauza suprasolicitării organismului la antrenament. Mihai Neşu nu a jucat ieri în partida jucată de Steaua la Piteşti.
gsp.ro
S-a dezhidratat....

alexandrubudu
11th September 2006, 01:47
0-1 sec pentru Steaua :yeah:
Sa revenim in mare stil in lumea buna a fotbalului

johny bravo
11th September 2006, 02:33
se joca pe teren si Steaua are sanse sa scoata un egal. parerea mea. dar sa bata la Kiev, hmm? asta e mai greu. totusi stelistii au ajuns in grupele ligii deci legati de picioare nu sunt si Steaua a mai facut cateva rezultate bune in deplasare de-a lungul timpului.

Dinamo si Rapid sunt echipe "de acasa", ele trec mai departe in 90% din cazuri datorita victoriilor de pe terenul propriu. Cu Steaua e alta poveste, ea scoate rezultate bunicele in deplasare cam in 40% din cazuri.

Dinamo Kiev are experienta dar nu e mai buna ca Steaua. Doar sa nu se intample vreu-un gol rapid contra Stelei si sa se panicheze romanasii nostri. Daca pana la pauza e 0-0, eu zic Steaua face macar un egal. Am si votat asa.

Hai Bafta.

Dennis
11th September 2006, 02:54
2 solist.....1-2, 2-3, 1-3.

Luis Garcia10
11th September 2006, 10:51
dubla lui Dica il va aduce pe Borcea la urgente iar pe fanii Stelei in extaz! ;)

DR. LITTO
11th September 2006, 11:14
Steaua nu va bate pe Kiev ... cel mult un egal scoate ... (?)
Dinamo Kiev e o obisnuita al Ligii CAmpionilor ...pe cand Steaua vine si ea din 10 in 10 ani .. si nu trebuie sa se astepte la prea multe anul acesta ..

viorel 31
11th September 2006, 12:44
Sper la o victorie la Kiev dar as fi multumit si sa nu pierdem in Ucraina.
Orice rezultat pozitiv nu poate face decat bine echipei ros-albastre in aceasta grupa ff dificila din CL (alaturi de grupa Barcelonei cred ca grupa Stelei este una a mortii) :ok:

SAMM
11th September 2006, 13:23
Belgianul Paul Allaerts va conduce partida de miercuri dintre Dinamo Kiev şi Steaua Bucureşti, din grupa E a Ligii campionilor. Allaerts face parte din a doua categorie a arbitrilor, aşa cum a clasificat UEFA. Are 42 de ani şi arbitrează din 1985, în 1996 ajungînd să conducă partide din prima divizie a campionatului Belgiei.
Observator va fi germanul Eugen Striegel.

nu e de bine, mai ales ca am scos belgieni ca sa ajungem aici

bugetul Stelei de 5 milioane e prea mic pt Blatter si Johanson - de aceea probabil incearca sa ne excluda repede din competitie

CosminGrc
11th September 2006, 14:10
cre' ca o sa faca egal....un 0-0 sau 1-1.....si terminati cu cearta asta...suntem cu totii romani, iar avand o singura echipa in liga ar tre cu toti sa o sustinem....

sunt roman si nu mi-e rusine sa o zic

cimitiru branesti
11th September 2006, 14:21
dubla lui Dica il va aduce pe Borcea la urgente iar pe fanii Stelei in extaz! ;)

Poate-l duce direct la morga, impreuna cu toti cateii :yeah:

Universal
11th September 2006, 14:38
Belgianul Paul Allaerts va conduce partida de miercuri dintre Dinamo Kiev şi Steaua Bucureşti, din grupa E a Ligii campionilor. Allaerts face parte din a doua categorie a arbitrilor, aşa cum a clasificat UEFA. Are 42 de ani şi arbitrează din 1985, în 1996 ajungînd să conducă partide din prima divizie a campionatului Belgiei.
Observator va fi germanul Eugen Striegel.

nu e de bine, mai ales ca am scos belgieni ca sa ajungem aici

bugetul Stelei de 5 milioane e prea mic pt Blatter si Johanson - de aceea probabil incearca sa ne excluda repede din competitie

Perfekt. Striegel stie sä bage comentarii mereu favorabile. Allaerts, dupä cum il stiu, va fi 100% fair.

pronosticul meu: ori 1-0 ori 1-1 ori 1-3 -scor

Ioca10
11th September 2006, 16:08
Mergem la victorie tre sa castigam la Kiev,obiectiv 3 puncte.

Forzza Steaua!!!

STEAUA-MANIA
11th September 2006, 16:13
STEAUA are cota 1,55 ca marcheza..si 4 ,50 ca iese invingatoare!Jucati pe STEAUA!:D
DICA "Chirurgul" va "diseca" poarta ucrainienilor!:D
Sper sa nu joace cernat..alfel,bea & restu ofticatilor or sa zica ca victoria s-a datorat faptului ca l-am platit pe cernat...:happy :ras-plans:

SAMM
11th September 2006, 16:48
Sper sa nu joace cernat..alfel,bea & restu ofticatilor or sa zica ca victoria s-a datorat faptului ca l-am platit pe cernat...:happy :ras-plans:

corecta observatia ta

am jucat X2, e bun si egalul

alexandrubudu
11th September 2006, 18:06
Perfekt. Striegel stie sä bage comentarii mereu favorabile. Allaerts, dupä cum il stiu, va fi 100% fair.

pronosticul meu: ori 1-0 ori 1-1 ori 1-3 -scor

Adica, sau pierdem, sau castigam sau facem egal... este o alta varianta ? :P
Sper sa fie corecta 1-3:yeah:
Pe 13 fac eu aniversare, sper ca Steaua sa-mi faca o surpriza:yeah: /hello

Ella14
11th September 2006, 18:20
Meci foarte greu. Si un egal ar fi bun. Cel putin sa nu luam bataie!!! Abia astept sa vad meciul. Ca de obicei PROTVINTL nu da meciul, noroc ca-l dau nemtii!!! FORZA STEAUA!!!

tu26dor
11th September 2006, 18:50
daca steaua pleca neinvinsa din ucraina vor fi cu moralul ridicat si avem sanse... hai steaua. se poate

resita
11th September 2006, 19:04
bafta steaua :ok:

v-am bagat pe bilet la pariu, sper sa nu regret x2

Vand vise
11th September 2006, 19:08
trebuia sa bagi 2 solist... asta o sa bag eu :D

RT_TRUJohn1
11th September 2006, 19:44
eu zic ca stelsiti ii ard pe dinamovisti din ukraina :P

clara.warren
11th September 2006, 21:04
duceti-va-n galaxia voastra...de aia au vrut necunoscutii aia din belgia sa vina la voi.mai lasa-ne...

ba i-a mai du-te tu .... vezi de paiul din ochiul tau intai si pe urma sa vb.lasa sa luam noi bataie in CL si voi s-o luati in uefa ca asta va e valoarea ne-ati aratat si anu trecut iar daca acum v-ati vz pe locul intai in campionat si ai prins glas,las-o moale ca-i debea la inceput si tot STEAUA o sa joace la anu in CL nu voi:rosu: :rosu: :no: :rosu:

clara.warren
11th September 2006, 21:12
se joca pe teren si Steaua are sanse sa scoata un egal. parerea mea. dar sa bata la Kiev, hmm? asta e mai greu. totusi stelistii au ajuns in grupele ligii deci legati de picioare nu sunt si Steaua a mai facut cateva rezultate bune in deplasare de-a lungul timpului.

Dinamo si Rapid sunt echipe "de acasa", ele trec mai departe in 90% din cazuri datorita victoriilor de pe terenul propriu. Cu Steaua e alta poveste, ea scoate rezultate bunicele in deplasare cam in 40% din cazuri.

Dinamo Kiev are experienta dar nu e mai buna ca Steaua. Doar sa nu se intample vreu-un gol rapid contra Stelei si sa se panicheze romanasii nostri. Daca pana la pauza e 0-0, eu zic Steaua face macar un egal. Am si votat asa.

Hai Bafta.

pentru tine si doar pt tine:BAFTA DINAMO joi in uefa:ok:

chico
11th September 2006, 21:26
de obicei steaua romana bate dinamo din orice tzara :)

STEAUA-MANIA
11th September 2006, 21:36
daca steaua pleca neinvinsa din ucraina vor fi cu moralul ridicat si avem sanse... hai steaua. se poate
Ca sa nu zic cum va creste pretul biletelor pt meciurile de pe STEAUA!:D

dede
11th September 2006, 22:10
saptamana asta cu dinamo kiev, sapt viitoare cu dinamo bucuresti :mda:

castigam in ambele meciuri :evil:

FC ZIMBRU
11th September 2006, 22:21
Batem Tot Si Mergem Mai Departe De Pe Primul Loc

TheIceMan
11th September 2006, 22:21
de obicei steaua romana bate dinamo din orice tzara :)

Nu chiar, ultima data cand jucara impreuna Staua a incasat 4 boabe in Ghencea reusind numai 2, apoi in retur facura 1-1 dar fara nici un folos.

FC ZIMBRU
11th September 2006, 22:26
Mai Va Certati Ca Romii Bucurativa De Viata :))

TheIceMan
11th September 2006, 22:42
ba i-a mai du-te tu .... vezi de paiul din ochiul tau intai si pe urma sa vb.lasa sa luam noi bataie in CL si voi s-o luati in uefa ca asta va e valoarea ne-ati aratat si anu trecut iar daca acum v-ati vz pe locul intai in campionat si ai prins glas,las-o moale ca-i debea la inceput si tot STEAUA o sa joace la anu in CL nu voi:rosu: :rosu: :no: :rosu:

Si a doua echipa, tot Steaua?

Ia vezi ca si Meme recunoaste ca Dinamo are echipa foarte valoroasa anul asta...

dede
11th September 2006, 22:47
nu trebuie neaparat ca 2 echipe sa joace in grupe...doar una ajunge direct, campioana...cealalta doar in tururile prel...si de acolo e mai complicat sa te califici, mai ales cand nu esti cap de serie

TheIceMan
11th September 2006, 22:48
nu trebuie neaparat ca 2 echipe sa joace in grupe...doar una ajunge direct, campioana...cealalta doar in tururile prel...si de acolo e mai complicat sa te califici, mai ales cand nu esti cap de serie

Pentru Steaua nu a fost chiar complicat, de ce n-ar fi si pentru alta la fel??

BTW, campioana ajunge direct numai daca o alta conditie e indplinita, legata de castigatoare UCL de la anu', altfel ambele locuri 1 & 2 joaca tur 3 preliminar, deci e posibil ca si Steaua (presupusa campioana) si alta (Rapid, Dinamo, Poli, Cfr) sa joace tur preliminar. Ce te faci daca cealata, nu campioana, se califica?

Doar am vazut acum doi ani cu Rosenborg cum NU ne-am calificat...

dede
11th September 2006, 23:04
pt Steaua a fost mai usor deoarece a fost cap de serie...adica a intalnit un adversar mai slab
celelalte echipe nu ar fi, deci ar intalni iar un adversar gen man united, cum a intalnit dinamo acum 2 ani...

TheIceMan
11th September 2006, 23:29
pt Steaua a fost mai usor deoarece a fost cap de serie...adica a intalnit un adversar mai slab
celelalte echipe nu ar fi, deci ar intalni iar un adversar gen man united, cum a intalnit dinamo acum 2 ani...

Well, ucrainieni au avut si pe Dynamo Kiev si pe Shakhtar cap de serie inaintea turului trei preliminar, una a jucat din turul doi preliminar (Dynamo) ca si Steaua cealalta direct in turul 3.
Asta din cauza coeficientului uefa, nu vad de ce la anul ambele echipe romane in turul 3 preliminar sa nu fie cap de serie si sa se califice ambele....

dede
11th September 2006, 23:32
capii de serie se aleg in functie de coeficientul echipei...n-are legatura din ce tur preliminar incepi...de ex, anul trecut liverpool a inceput din primul tur prel si a fost cap de serie in toate cele 3 tururi

TheIceMan
11th September 2006, 23:37
capii de serie se aleg in functie de coeficientul echipei...n-are legatura din ce tur preliminar incepi...de ex, anul trecut liverpool a inceput din primul tur prel si a fost cap de serie in toate cele 3 tururi

Da domle, exact-exact ce am spus si eu, exact asa confirmi si matale, deci de ce nu ar avea ambele echipe romanesti coeficient de cap de serie in turul 3 la anu' ?

dede
11th September 2006, 23:41
e cam greu de facut un asa coeficient...doar rapid are ceva sanse sa fie cap de serie, ca la dinamo e cam complicat sa se realizeze un coef de peste 30

TheIceMan
11th September 2006, 23:45
e cam greu de facut un asa coeficient...doar rapid are ceva sanse sa fie cap de serie, ca la dinamo e cam complicat sa se realizeze un coef de peste 30

Ipotetic, daca joca si Dinamo la primavara o semifinala UEFA, iese coeficientul?

Cum se calculeaza?

dede
11th September 2006, 23:58
daca... :evil:

dinamo s-a chinuit cu o echipa de desculti din israel si ajunge in semifinala uefa :happy

pe victorie se ia 2 pct, pe egal 1 pct...se aduna pct acestea + 1/3 din coef tarii
nu stiu exact cat are dinamo coef, in jur de 20 parca

SORENSEN
12th September 2006, 00:57
Va intelg ca va doriti sa mergeti in liga ..dar totusi aici se discuta de Dynamo (Kiev)- Steaua...
Sa mergeti in liga trebuie sa mergeti cel putin in primavara europeana si sa luati cel putin locul 2 inn Liga 1...
Apoi meciul de Miercuri....primul meci in Liga dupa 10 ani ...dulce calificare dupa o asteptare parca interminabila.
Cred ca scoatem un egal la kiev.

magica_steaua
12th September 2006, 01:17
batem cu 2-0 la kiev........o sa vedeti(goluri goian si paraschiv)

STEAUA-MANIA
12th September 2006, 01:27
Hmm,conform gsp.ro,oli va incepe in atac cu dica-thereau...sincer,l-as prefera pe Badea.

SORENSEN
12th September 2006, 01:57
Underdogs have their tails up

With Real Madrid CF and Olympique Lyonnais heading the billing in Group E, the meeting between FC Dynamo Kyiv and FC Steaua Bucuresti may be seen by some observers as the first round in a battle for third place. After all it is now seven seasons since Dynamo last advanced to the final 16, while Steaua have been waiting fully ten years just to get this far. Yet these underdogs have nothing to lose and will both know that a winning start in Kiev could lead to even better things.

Qualifying wins
• Both teams negotiated two qualifying rounds to reach the group stage. Anatoli Demianenko's Dynamo defeated Latvian champions FHK Liepajas Metalurgs in the second qualifying round, winning the first leg 4-1 in Latvia through goals from Diogo Rincón, Maksim Shatskikh, Maris Verpakovskis and Goran Gavrančić. The second-leg victory was even more conclusive as Ruslan Rotan (2), Carlos Corrêa and Serhiy Rebrov scored without reply.

• Fenerbahçe SK provided a tougher test in the third qualifying round but Dynamo made it through 5-3 on aggregate. Diogo Rincón (2) and Ayila Yussuf earned them a 3-1 first-leg win in Kiev, before Maksim Shatskikh struck two priceless goals in the return.

• Romanian champions Steaua overcame NK Gorica in the second qualifying round. Nicolae Dica and Victoras Iacob served up a 2-0 success in Slovenia before a 3-0 win in the return, Gabriel Bostina, Victoras Iacob, Iulian Ochirosii getting the goals.

• It proved tighter against R. Standard de Liège in the third qualifying round. Captain Sorin Paraschiv and Petre Marin netted in a 2-2 draw in Belgium before two Valentin Badea efforts overturned an early Standard goal in Bucharest.

Feel-good factor
• Ukrainian football was boosted not only by their national team's run to the FIFA World Cup quarter-finals in June but also their Under-21s' success in reaching their UEFA European Championship final. Dynamo's exciting young striker Artem Milevskiy appeared in both tournaments before returning home to sign a new five-year contract.

• Both clubs have already won a piece of silverware this season. Dynamo overcame champions FC Shakhtar Donetsk 2-0 to lift the Ukrainian Super Cup, while Cosmin Olaroiu's Steaua defeated AFC Rapid Bucuresti 1-0 in the Romanian curtain-raiser.

Super Cup past
• It is now 20 years since Steaua won the European Champion Clubs' Cup and that same season – 1985/86 – Dynamo won the second of their two UEFA Cup Winners' Cups, setting up the teams' first ever meeting in the 1986/87 UEFA Super Cup. Steaua won the match in Monaco 1-0 through a Gheorghe Hagi goal.

• Dynamo were victorious when they next met, claiming a 5-3 aggregate win in the UEFA Champions League third qualifying round in 2001/02.


A inceput numaratoarea inversa...doar aici :o: http://www.uefa.com/

stelist4ever90
12th September 2006, 01:58
e bine si cu thereau...eu l-as vrea pe saban in locul lui stancu :)

clara.warren
12th September 2006, 02:24
Si a doua echipa, tot Steaua?

Ia vezi ca si Meme recunoaste ca Dinamo are echipa foarte valoroasa anul asta...

daca tot faci p4e atot stiutorul aduti aminte ca si anul trecut la fel a spus la inceputul campionatului....si cum a decurs totul dupa ia zi iti aduci aminte ...dinamo campioana de iarna si dupa ....la vale exact precum cainii...

johny bravo
12th September 2006, 02:33
@ clara.warren

Multumesc.

TheIceMan
12th September 2006, 05:37
daca tot faci p4e atot stiutorul aduti aminte ca si anul trecut la fel a spus la inceputul campionatului....si cum a decurs totul dupa ia zi iti aduci aminte ...dinamo campioana de iarna si dupa ....la vale exact precum cainii...

trebuie sa recunosc ca asa rau s-a schimbat gramatica romana, de abia mai pot citi unele postari scrise cu noile reguli gramaticale.
In fine, s-ar putea sa ai dreptate, nu imi incarc memoria cu declaratiile lui Meme de-a lungul timpului, nu-s deloc importante pentru mine.

Ceea ce eu comentam erau sansele ca doua echipe romanesti sa ajunga anul viitor in UCL, indiferent care-s acele doua echipe din partea mea poa' sa fie oricine.. mi se pare foarte interesant si mai important sa avem 2 echipe decat doar una. ce zici?

p.s.1. vezi ca am votat ca scoate steaua egal la kiev desi realist nu prea cred

p.s.2. echipa mea *de suflet* de mult timp s-a desfiintat, n-a apucat sa joace niciodata in "A", poveste lunga, cooperativa etc.; iar actuala echipa nici macar nu joaca-n romania si nici pe iarba :)

SCORRILLO
12th September 2006, 08:08
2-1 Pt. Steaua

Universal
12th September 2006, 08:23
hai Steaua,aratä cä poti lupta de la egal la egal cu marile echipe .dacä tot este in top 32 ,ar trebui sä se mentinä.succes si celorlalte echipe römänesti joi,sä meargä toate 3 mai departe.

marauder
12th September 2006, 09:56
1-1, desi daca nu bate la Kiev nu prea mai vad sanse sa ajungem in UEFA. Va certati ca chiorii ca Steaua e mai tare, ca Dinamo e mai nu stiu cum... Macar de-ar ajunge toate trei in semifinalele UEFA. Ama avea doar de castigat cu totii. Si mult.

Hai Steaua!

tchibos
12th September 2006, 10:00
daca steaua e echipa mare acum e momentul sa o arate... atfel toate gurile rele vor incepe iar cu blaturi interne s.a.m.d.

andrei1921tm
12th September 2006, 10:29
Parerea mea e ca steaua trebuie sa traga tare in meciu de maine,pentru ca Dinamo Kiev e singura echipa de la care poate obtine puncte!!!

RaTa
12th September 2006, 11:03
Eu Cred Ca sTeaua saR puTea sa Faca egal la ei acasa... si la noi acasa sa baTa ar fi maRfa asa baafTa sTeaua FORZA sTeaua...

bogdan--16
12th September 2006, 11:04
eu cred ca o sa batem la limita....un 2 la 1 pentru steaua....asta e sa vedem ce se intampla maine

superchumbo
12th September 2006, 11:09
oare ce comentarii vor posta joi dimineata din-rap-tm ?????????????


1) atzi avut noroc !!!!!!!!!!!
2) descultzii aia de dinamo kiev !!!!!!!!!!!!!!!!
3) daca eram noi in locul vostru ii rupeam !!!!!!!!!!!!!!!


alegeti va rog ......

maximus3ad
12th September 2006, 11:09
Stie cineva un site unde pot asculta meciul live?

Zapada
12th September 2006, 11:09
ne vom bucura daca steaua scoate un egal la Kiev

superchumbo
12th September 2006, 11:17
ne vom bucura daca steaua scoate un egal la Kiev

iti dai seama ce noroc a avut metalurg donetk ca si-a bagat kievul mingea-n poata ca altfel era vai de ei :headbang: ........... faza asta cu "daca scoatem un egal sa fim multumiti" e un fel de "sper sa v-o luati acolo", dar de fapt stiti prea bine ca o sa plecam neinvinsi de-acolo. spre deosebire de rapid si dinamo, steaua joaca bine in deplasare in europa, iar miercuri o vom confirma din nou ... important e ca miercuri JUCAM, si depinde mai mult de JUCATORI decat de adversari sau de "opiniile" frustratilor de pe forum .....

dede
12th September 2006, 11:24
oare ce comentarii vor posta joi dimineata din-rap-tm ?????????????


1) atzi avut noroc !!!!!!!!!!!
2) descultzii aia de dinamo kiev !!!!!!!!!!!!!!!!
3) daca eram noi in locul vostru ii rupeam !!!!!!!!!!!!!!!


alegeti va rog ......
arbitrul era de vina :evil: nu tre' sa ne facem griji, scuze se gasesc mereu

Zapada
12th September 2006, 11:27
Steaua nu va fi echipa de CL cu jucatori "tip scobitoare" ca Nesu si Lovin
vad ca nesu e in echipa de start, pacat!

Vadim
12th September 2006, 11:32
Stie cineva un site unde pot asculta meciul live?
Nu ai unde sa il asculti.

SAMM
12th September 2006, 11:46
oare ce comentarii vor posta joi dimineata din-rap-tm ?????????????


1) atzi avut noroc !!!!!!!!!!!
2) descultzii aia de dinamo kiev !!!!!!!!!!!!!!!!
3) daca eram noi in locul vostru ii rupeam !!!!!!!!!!!!!!!


alegeti va rog ......

dupa meci Surkis o sa amendeze toti jucatorii si o sa spuna ca au fost pe burta

anti-stelistii vor spune ca gg a mituit jucatorii kievului si ca arbitrul a tras cu noi

SAMM
12th September 2006, 11:47
Stie cineva un site unde pot asculta meciul live?

pe steauafc.ro - nu stiu dak mai functioneaza dar acolo mergea inainte

Ella14
12th September 2006, 11:50
Avionul Stelei s-a intors din drum anunta Realitatea TV.De ce??? Nu se stie!!!

pinki
12th September 2006, 11:56
ce ma? :happy

SAMM
12th September 2006, 11:56
fisura in parbriz

la naiba ce ghinion

pinki
12th September 2006, 11:59
eh, da, ce, sunteti babe superstitioase? eu cred ca a fost copos cu pietricele pe la aeroport :D

duronash
12th September 2006, 12:08
l-or fi uitat pe carlos...mai bine nu se intorceau :)
FORTZA STEAUA!!!

dede
12th September 2006, 12:22
daca te intorci din drum, se zice ca ai ghinion, nu? maine e si 13 :evil: (noroc ca nu e marti sau vineri 13 :D)
sper ca nu credeti in superstitii, ca altfel maine nu castigam :P

pinki
12th September 2006, 12:28
lasa, ca nu cred eu, plus tu si facem cat trei sferturi de suporteri si asa o sa castigam! :D

Bega
12th September 2006, 12:30
Sper sa se termine cit mai repede aventura asta a Stelei.

Ce ma enerveaza la calificarea asta a Stelei este ca nu mai poti vedea un meci interesant pe ProTV. Daca nu se califica Steaua vedeam meciuri adevarate, cum ar fi Lyon - Real. Acuma trebuie sa vedem ciurucuri din astea cu Dinamo Kiev.

Si pentru ca nenorocirea sa fie si mai mare, ne mai toaca ProTV si cu Sahtior in fiecare etapa de ChL, iar Hamburg - Arsenal il vezi la rezumate. Ca sa nu mai zic de Manchester - Celtic. Un rahat mare stilul asta de a face televiziune!

cavaliere
12th September 2006, 12:31
Parerea mea un egal...1-1

duronash
12th September 2006, 12:34
bega, daca se califica poli tot parerea asta o aveai?
sunt SIGUR ca meciul stelei va face o audienta mai mare decat un eventual Lyon-Real :)
FORTZA STEAUA!!!

SAMM
12th September 2006, 12:37
bega, daca se califica poli tot parerea asta o aveai?
!!

unde sa se califice, maxim intertoto

pinki
12th September 2006, 12:39
hai sa nu incepem si aici cu discutiile astea, va rooooggg!!! :)

Gicutu
12th September 2006, 12:41
Nu cred ca e cazul sa privim meciul de maine in felul: daca Steaua are valoare - e obligata sa invinga... Dinamo este o echipa buna, jucatori din 11 tari, are experienta de LG, invigand acasa multe echipe puternice din Europa.
Ar fi un start extraordinar sa castigam la Kiev, dar nici un egal nu este rau (asta nu e un "sper sa o luati acolo").
Hai Steaua!

dede
12th September 2006, 12:41
lasa, ca nu cred eu, plus tu si facem cat trei sferturi de suporteri si asa o sa castigam! :D
:ok:

Bega, asteapta putin si o sa-i vezi si pe cei de la real si lyon

in schimb, faza cu sahtioru' ma enerveaza si pe mine...parca vad ca toata toamna o sa ne streseze numai cu sahtioru', ca deh, acolo sunt romani

duronash
12th September 2006, 12:44
da, nu are sens sa intram in discutii d-astea! :rosu:

dede
12th September 2006, 12:46
Dinamo este o echipa buna, jucatori din 11 tari
pai si ce? Steaua are vreo 3 straini si in rest doar romani :D

romanii's baza :ok:

pinki
12th September 2006, 12:50
da, asta cu shaktior (cum naiba se scrie?!?) e stresant, de fapt, si la stiri, celebra formula "echipa.... cu .... (roman) titular a invins/facut egal cu ....." unele importante, altele nu, dar deh, joaca romanu' acolo, de ce ne-ar interesa pe noi mai mult alte meciuri :D

Gicutu
12th September 2006, 12:50
pai si ce? Steaua are vreo 3 straini si in rest doar romani :D

romanii's baza :ok:

in cazul asta... sper sa nu joace Cernat:)

pinki
12th September 2006, 12:54
oricum o sa iasa, pana la urma noi o sa fim alaturi de echipa nostra, performanta e si ca am ajuns pana aici, daca mai jucam si bine e super performanta. pana si meme sau oli sunt rezervati in declaratii, si pana la urma au ceva dreptate. important e ca suntem acolo, ca noi, suporterii visam, ca speram, e bine, asta inseamna ca putem sa transmitem si echipei o stare buna. trebuie sa ni-i sustinem no matter what! asa ca, forzza steaua! /OLE/

Bega
12th September 2006, 13:01
bega, daca se califica poli tot parerea asta o aveai?
sunt SIGUR ca meciul stelei va face o audienta mai mare decat un eventual Lyon-Real :)
FORTZA STEAUA!!!

OK, tu ca stelist si microbist la ce te-ai uita? La Ceahlaul - Poli Timisoara sau la Rapid - Dinamo? Daca te-ar bombarda o televiziune numai cu meciurile lui Poli ce ai zice? Si sa pierzi cu ocazia asta adevaratele derbiuri.

guevarax
12th September 2006, 13:05
OK, tu ca stelist si microbist la ce te-ai uita? La Ceahlaul - Poli Timisoara sau la Rapid - Dinamo? Daca te-ar bombarda o televiziune numai cu meciurile lui Poli ce ai zice? Si sa pierzi cu ocazia asta adevaratele derbiuri.

pai si ce vroiai sa transmita Manchester-Celtic sa faca rating 10% (anti-stelistii din Romania) sau Dinamo Kiev-Steaua rating 70% (stelisti + neutri)

e anormal sa gandesti asa, in cazul asta sunteti minoritari, iar minoritatea se supune majoritatii, majoritatea vrea sa vada STEAUA

duronash
12th September 2006, 13:05
trebuie sa ne facem jocul si sa nu ne intereseze "gura lumii".
pana la urma avem 6 jocuri in fatza cu echipe de top din europa, ceea ce si-ar dori si altii :) !
nu avem nimik de pierdut, tb sa dam ce avem mai bun din noi!
FORTZA STEAUA!!!

Bega
12th September 2006, 13:07
pai si ce vroiai sa transmita Manchester-Celtic sa faca rating 10% (anti-stelistii din Romania) sau Dinamo Kiev-Steaua rating 70% (stelisti + neutri)

e anormal sa gandesti asa, in cazul asta sunteti minoritari, iar minoritatea se supune majoritatii, majoritatea vrea sa vada STEAUA

Eu nu sunt reprezentantul grupului Media Pro, sa ma intereseze afacerea lui Adrian Sirbu. Eu vorbeam de ce as vrea sa vad eu marti si miercuri seara.

duronash
12th September 2006, 13:11
OK, tu ca stelist si microbist la ce te-ai uita? La Ceahlaul - Poli Timisoara sau la Rapid - Dinamo? Daca te-ar bombarda o televiziune numai cu meciurile lui Poli ce ai zice? Si sa pierzi cu ocazia asta adevaratele derbiuri.

astept sa fiu bombardat de meciurile lui poli in ch league! pana atunci ma delectez cu steaua. fara suparare, asa cum a mai zis cineva, sunteti minoritari si minoritatea nu conteaza :) !!!
pt televiziune conteaza ratingul!!!
FORTZA STEAUA!!!

STEAUA-MANIA
12th September 2006, 13:14
CL la timisoara?In care secol?Cumva cel de-al 22 lea?:D Ce sa faci si cu astia de la bragadiru..daca nu se pot lauda cu rez echipei venite de la BUCURESTI..fac pe anti-bucurestenii,ce ipocriti:))
2-1 STEAUA,Dica si Para!:D

dede
12th September 2006, 13:18
Eu nu sunt reprezentantul grupului Media Pro, sa ma intereseze afacerea lui Adrian Sirbu. Eu vorbeam de ce as vrea sa vad eu marti si miercuri seara.
unii vor real - lyon de ex (putini, unii mai frustrati de felul lor), iar restul, adica majoritatea romanilor vor sa o vada pe Steaua...

duronash
12th September 2006, 13:20
Eu nu sunt reprezentantul grupului Media Pro, sa ma intereseze afacerea lui Adrian Sirbu. Eu vorbeam de ce as vrea sa vad eu marti si miercuri seara.

apropo pentru sarbu asta e o afacere, din care vrea sa castige bani.
daca vrei sa vezi altceva tu personal ia-ti o parabolica si cauta manchester-celtic :) poate ai origini anglo-saxone si nu stim noi :) !

saphicus
12th September 2006, 13:41
Sper sa se termine cit mai repede aventura asta a Stelei.

Ce ma enerveaza la calificarea asta a Stelei este ca nu mai poti vedea un meci interesant pe ProTV. Daca nu se califica Steaua vedeam meciuri adevarate, cum ar fi Lyon - Real. Acuma trebuie sa vedem ciurucuri din astea cu Dinamo Kiev.

Si pentru ca nenorocirea sa fie si mai mare, ne mai toaca ProTV si cu Sahtior in fiecare etapa de ChL, iar Hamburg - Arsenal il vezi la rezumate. Ca sa nu mai zic de Manchester - Celtic. Un rahat mare stilul asta de a face televiziune!
Respect opinia ta, care poate fi pertinenta atata timp cat tu vrei sa vezi altceva decat transmisiile cu Steaua in prin plan. As subscrie la opinia ta daca an de an am avea formatii in UEFA Ch.League si ne-am satura de jocul reprezentantelor Romaniei in competia de cea mai mare anvergura pe Mapamond. Zece ani ai tot avut posibilitatea sa vezi tot ce ti-a poftit inima, bineinteles in limita in care PRO-TV a oferit cele mai interesante partide. Lasa pe iubitorul de fotbal roman sa vada comportamentul unei formatii autohtone in constelatia de super-valori europene, lucru care se intampla atat de rar. Indiferent ce echipa romaneasca ar fi in postura Stelei de azi, sa zicem un ipotetic meci Poli Tim - Benfica , Rapid - Inter, sau Dinamo - Bayern etc etc, ar constitui pentru mine prima optiune, chiar daca ar avea loc alte derby-uri precum Barcelona - Arsenal. In situatia de acum ai posibilitatea sa te uiti pe alte programe care ar putea transmite ce te intereseaza. Nu e greu ! De gustibus non disputandum !:ok:

Bega
12th September 2006, 13:43
unii vor real - lyon de ex (putini, unii mai frustrati de felul lor), iar restul, adica majoritatea romanilor vor sa o vada pe Steaua...

Comparatia intre Lyon - Real si Kiev - Steaua (cu sau fara "frustrari") poate fi egalata doar de comparatia intre un concert Dire Straits si o gala de manele cu Vijelie, care - nu-i asa? - face, de asemenea, un mare rating. Nu trebuie sa-mi spui la ce te-ai duce, ca stiu deja.

gig
12th September 2006, 13:45
kiev-s bucuresti 3-0

duronash
12th September 2006, 13:46
Comparatia intre Lyon - Real si Kiev - Steaua (cu sau fara "frustrari") poate fi egalata doar de comparatia intre un concert Dire Straits si o gala de manele cu Vijelie, care - nu-i asa? - face, de asemenea, un mare rating. Nu trebuie sa-mi spui la ce te-ai duce, ca stiu deja.

si poli tot in categoria vijelie ar intra, stai linistit :) , daca ar fi cum zici.
FORTZA STEAUA!!!

dede
12th September 2006, 13:48
Comparatia intre Lyon - Real si Kiev - Steaua (cu sau fara "frustrari") poate fi egalata doar de comparatia intre un concert Dire Straits si o gala de manele cu Vijelie, care - nu-i asa? - face, de asemenea, un mare rating. Nu trebuie sa-mi spui la ce te-ai duce, ca stiu deja
eu nu m-as duce nicaieri ca nu ma prea omor cu concertele

aici nu e vorba de prost gust, cum vrei tu sa arati in comparatia aia...romanii vor sa o vada pe Steaua, care e o echipa romaneasca, singura care a ajuns vreodata acolo...daca nu-ti convine, nu te uita, asa cum poate nici altii nu s-ar uita la un real-lyon

Bega
12th September 2006, 13:52
Ma uit, stai linistit. Normal ca ma uit. Dar macar ai si tu puterea sa recunosti ca un meci cum este Lyon - Real are pentru niste spectatori neutri o carte de prezentare mai atractiva.
Atita doar am vrut sa spun.

duronash
12th September 2006, 14:00
Ma uit, stai linistit. Normal ca ma uit. Dar macar ai si tu puterea sa recunosti ca un meci cum este Lyon - Real are pentru niste spectatori neutri o carte de prezentare mai atractiva.
Atita doar am vrut sa spun.

da, ai dreptate, pt niste spectatori neutrii STRAINI. eu sunt roman si abia astept sa vad steaua, indiferent de rezultat!
FORTZA STEAUA!!!

SORENSEN
12th September 2006, 14:02
Probabil ..dar in ROmania crezi ca Real-Lyon poate face macar 1/3 rating decat Dinamo K -Steaua ?

dede
12th September 2006, 14:04
are spectatori, da mult mai putini decat ar avea un meci al Stelei
la Steaua s-ar uita toti, chiar si antistelistii, care la fiecare atac al adversarilor ar sari in sus

Bega
12th September 2006, 14:06
Hehehehe, sa te vad la anul ca postezi cu aceeasi bucurie urmatorul mesaj:

"Eu sunt roman si abia astept sa vad DINAMO, indiferent de rezultat. FORTZA STEAUA!!!!"... evident in Champions League.

Cita ipocrizie!

duronash
12th September 2006, 14:09
Hehehehe, sa te vad la anul ca postezi cu aceeasi bucurie urmatorul mesaj:

"Eu sunt roman si abia astept sa vad DINAMO, indiferent de rezultat. FORTZA STEAUA!!!!"... evident in Champions League.

Cita ipocrizie!

pana la anul mai e! traiesc clipa :) si deocamdata noi stelistii suntem pe val!!!
si e al dracu de bine!!!:)
FORTZA STEAUA!!!

damaris18
12th September 2006, 14:12
sper ca sa facem un joc bun iar rezultatul se va vedea la final
sper macar intr-un x

SORENSEN
12th September 2006, 14:13
Nu as astepta ..dar m-as uita...asta e clar...
Oricum abia astept meciul de miercuri seara...

Apropo cei care nu sunt obisnuiti cu UCL este de la ora 21:45 pe ProTV.

dede
12th September 2006, 14:19
sau va puteti uita de pe la 8:30...ceva editie speciala :D despre Steaua, bineinteles :evil:

superchumbo
12th September 2006, 14:20
Daca nu se califica Steaua vedeam meciuri adevarate, cum ar fi Lyon - Real. Acuma trebuie sa vedem ciurucuri din astea cu Dinamo Kiev.

Si pentru ca nenorocirea sa fie si mai mare, ne mai toaca ProTV si cu Sahtior in fiecare etapa de ChL, iar Hamburg - Arsenal il vezi la rezumate. Ca sa nu mai zic de Manchester - Celtic. Un rahat mare stilul asta de a face televiziune!


Esti liber oricand sa incerci la DUNA TV .................................. asta pana cand o vom vedea pe EUROPOLI in CL :headbang: ............................ la impresiile voastre despre fotbal ................... va cam ofticati un pic asha ....

telu007
12th September 2006, 14:53
Bega vb despre Dinamo, dar el nu a observat ca aici e forum pt Steaua ?
Oricum o sa vedem meciuri frumoase si numai pentru faptu ca joaca echipa noastra

dede
12th September 2006, 14:58
probabil nu si-a dat seama ca e vb de dinamo kiev, nu bucuresti :P

superchumbo, decat sa te chinui ascultandu-i pe ungurii aia spurcati, mai bine te uiti la Steaua

cuantique27
12th September 2006, 15:02
Buey astia care era sa o luati pe cocoasa de la Besiktasu israelitilor ( noroc ca nu aveau chef sa joace, ca au razboiul pe cerebel ), nu va bucurati degeaba , ca de Xantis nu scapati, va elimina lejer ;)

Am vazut caini mai fericiti

hmm, exuberanta si superficialitate prosteasca, tipic specific, acestei rase atinse de sindromul stelismului pueril:
"Buey", nu poti compara Beitar cu Besiktas, poate doar eventual cu Fenerbahce, ambele fiind cele mai bogate echipe din tarile lor; numele echipei cu care va juca Dinamo este este Xanthi Skoda si nu in ultimul rand Dinamo nu vine din slavona, chiar daca a fost adoptat ca nume de echipele formate sub regim comunist, vine toata ziua de la grecescul dynamis, care se refera la forta.

Hai somn usor si data viitoare vezi cum e cu zicala aia, "nici branza n-ai mancat, nici gura nu-ti miroase"

Vadim
12th September 2006, 15:20
Cuantique, e normal ca fanii sa isi sustina echipa. Hai sa nu mai jignim lumea...

pinki
12th September 2006, 15:23
hmm, exuberanta si superficialitate prosteasca, tipic specific, acestei rase atinse de sindromul stelismului pueril:
"Buey", nu poti compara Beitar cu Besiktas, poate doar eventual cu Fenerbahce, ambele fiind cele mai bogate echipe din tarile lor; numele echipei cu care va juca Dinamo este este Xanthi Skoda si nu in ultimul rand Dinamo nu vine din slavona, chiar daca a fost adoptat ca nume de echipele formate sub regim comunist, vine toata ziua de la grecescul dynamis, care se refera la forta.

Hai somn usor si data viitoare vezi cum e cu zicala aia, "nici branza n-ai mancat, nici gura nu-ti miroase"

ai cam gresit threadul, puisor. :ok:

flobv
12th September 2006, 15:24
/hello Trebuie sa fim realisti. Ar fi foarte bine sa plecam cu un punct dar e foarte greu/hello

Smic
12th September 2006, 16:06
trebuie sa fim realisti,ai dreptate...real madrid,lyon si kyev o sa ne...faca romani fericiti dupa ce o sa vedem la ce nivel bate steaua.ii batem de ii rupem...scoatem fotbalul din cap lu capelo.

Hai Steaua!

Smic
12th September 2006, 16:08
cine are inmnul uefa champions league in format momofonic sa mi-l dea si mie va rog.multumesc.

demolator74
12th September 2006, 16:21
Nu prea vorbiti despre importanta absentelor din lotul stelei(Radoi si Iacob) , nu vreau sa fiu rautacios dar de Petre Marin ma bucur ca nu joaca. Este un meci dificil ,ca toate celelalte si exista posibilitatea ca Steaua sa faca 0 puncte la fel cum ar putea sa mearga si mai departe in Champions Ligue (nu pot spune in procente) dar hai sa ne bucuram ca suntem aici si cine stie poate v-om fi si mai departe.Succes Steaua si echipelor romanesti in uefa.A-ti ajuns sus cu coeficientii uefa si trebuie sa ramane-ti macar pe acelasi loc. Pronostic 0-1 gol Dica (min.65-70). BAFTA

Vadim
12th September 2006, 16:23
Demolator74, accidentarile fac parte din sport. Nu cred ca Radoi si Iacob vor cantari atat. Steaua a facut cum a facut si a adus jucatori valorosi capabili sa vina de pe banca. Asa cum e si in atacul lui Dinamo. Si asta inseamna mult. La Steaua am primvit critic plecarea lui Cristea, dar apoi mi-am dat seama ca a fost un plus. La fel ca si cu Neaga. Imi schimb o parere si cred ca MM are ochi si cap.

Ammadeus
12th September 2006, 16:24
sper la un rezultat pozitiv, adica un 2, 3-0 pentru kiev!

SAMM
12th September 2006, 16:32
sper la un rezultat pozitiv, adica un 2, 3-0 pentru kiev!

la fel ai sperat ca ne elimina si Standard ??? si ti-ai aruncat TV-ul pe geam

dede
12th September 2006, 16:54
Nu prea vorbiti despre importanta absentelor din lotul stelei(Radoi si Iacob)
Radoi e mai greu de inlocuit, dar Lovin si-a facut treaba pana acum destul de bine...in locul lui Iacob pot intra Thereau sau Badea, asa ca nu i se va simti prea tare lipsa

Lyzah
12th September 2006, 17:12
Steaua nu va fi echipa de CL cu jucatori "tip scobitoare" ca Nesu si Lovin
vad ca nesu e in echipa de start, pacat!

:happy :happy :happy
LooooooL... pai si cine ti-a zis tie ca >jucatorii "tip scobitoare< nu pot juca mai bine decat ceilalti?

pinki
12th September 2006, 17:14
abia sunt mai aerodinamici! :happy :happy

Lyzah
12th September 2006, 17:14
bate steaua :P


abia sunt mai aerodinamici! :happy :happy


LoOoL... pai nu-i asa? :):yeah:

pinki
12th September 2006, 17:21
ba da, eu n-am nimic cu ei, joaca binisor si pe deasupra avem si de ce sa radem din cand in cand.

sun
12th September 2006, 17:39
Pai si Stancu cum e ? A fost refuzat de Rapid pentru ca era prea ... a... slab :D

krydo
12th September 2006, 17:39
Antrenorul ucrainienilor a declarat ca: "Intre Steaua 86 si cea de acum nu este nici o diferenta de valoare"
Declaratia este cam pompoasa si s-ar putea sa-i umfle in pene pe stelisti...Totusi trebuie sa recunoastem ca desi nu se ridica la nivelul echipei din '86 este cea mai buna echipa romaneasca la ora actuala, avand sanse zic eu, chiar sa treaca de grupe.

PS Daca e sa facem o paralela intre Steaua 86 si cea de acum, cred ca este o micutza diferenta intre portarul de atunci si cel de acum... :D

pinki
12th September 2006, 17:43
micutza diferenta? :happy :happy :happy :happy ar vrea el carlos sa ajunga asa! :ok:

remy
12th September 2006, 19:30
Steaua, aproape de tragedie in avion!

Avionul cu care Steaua a decolat marti dimineata spre Kiev a trebuit sa se intoarca din drum din cauza unei fisuri a parbrizului aeronavei, informeaza Realitatea TV.

Avionul a decolat de pe aeroportul Otopeni la ora 10:00, asa cum era programat. Numai ca defectiunea a survenit la scurt timp dupa plecare, iar aeronava a revenit in Bucuresti si a aterizat.

In cazul in care parbrizul avionului ceda, aeronava se depresuriza si nu mai putea fi controlata, pentru ca pilotii ar fi fost afectati extrem de sever. Astfel, totul se putea termina cu o tragedie.

De ce se intampla aceste probleme la avioane? Din cauza costurilor din ce in ce mai scazute pentru verificari si intretinere.

Necula nu a mai spionat Dinamo Kiev

Antrenorul secund al roş-albaştrilor, Cătălin Necula, ar fi trebuit să urmărească s&#238;mbătă partida dintre Metalurg Doneţk şi Dinamo Kiev. Necula nu a ajuns &#238;nsă la Doneţk, deoarece avionul cu care trebuia să plece spre Munchen, de unde avea legătura spre Ucraina, a avut o avarie la unul dintre motoare.
&#206;n aceste condiţii, decolarea a fost am&#238;nată cu trei ore şi secundul Stelei nu a mai plecat pentru că era exclus să prindă avionul spre Doneţk.
Deja nu cred ca mai e o intamplare, cred ca e al treilea incident de tipul asta ce priveste clubul Steaua, tot cu probleme cu avioanele cu care circulau, in decurs de maxim 1 an !
JIJI deja ar cam trebui sa-si puna mari semne de intrebare asupra comportamentului sfidator, pt. ca poate dauna si unor nevinovati, cum sunt jucatorii si antrenorii.
Sincer, e un semn rau, fara gluma.
Jiji trebuie sa se spovedeasca, pt. ca Dumnezeu iar il incearca, cum spune chiar el.
Sau sa se lase de fotbal si de politica !

dede
12th September 2006, 19:32
Amin.

lupisor lupetto
12th September 2006, 20:10
Mult succes Stelei in primul lor meci in Cupa Campionilor.

TheIceMan
12th September 2006, 20:37
/hello Trebuie sa fim realisti. Ar fi foarte bine sa plecam cu un punct dar e foarte greu/hello

Realistul: Situatia este rea.
Pesimistul: Mai rea decat atat nu se poate!
Optimistul: Ba da, se poate!

:confused: :evil: :mda:

dede
12th September 2006, 20:47
ce-i chiar asa de rea (la realist) de era real, mai ziceam
daca nici cu astia nu putem macar spera ca batem, atunci cu cine?

TheIceMan
12th September 2006, 20:54
ce-i chiar asa de rea (la realist) de era real, mai ziceam
daca nici cu astia nu putem macar spera ca batem, atunci cu cine?

hai chiar nu ai vazut ca ma pus titlul 'off topic'?? citind comentriul respectiv mi-am adus aminte de bancul resptiv cu realistul, pesimistul si optimistul fiecare privind situatia, rea, prin prisma specifica.

imi pare rau ca nu te-ai prins ca e o anecdoata, o gluma, si o iei ca si comentariu la meci, n-are a face, n-are nici o legatura.

btw, tu in ce categorie faci parte? realist, pesimist or optimist?

;) :)

dede
12th September 2006, 21:03
eu? depinde...sa zicem ca si optimist si realist :P

vom castiga, da' nu la scor cum vor unii...la diferenta de un gol :D si egalu'i bun

crazy_rednwhite
12th September 2006, 21:06
sincer..nu stiu ce va face steaua..dar daca va castiga maine, atunci eu zic ca o sa treaca de grupe.. nu sunt sigur de victorie..oricum..bafta ROMANIA, pentru ca nu pot zice ca tin pumnii stelei..numai ROMANIEI...:ok:

danpuric78
12th September 2006, 22:43
ce-i chiar asa de rea (la realist) de era real, mai ziceam
daca nici cu astia nu putem macar spera ca batem, atunci cu cine?

steaua a avut nevoie de arbitraj favorabil ca sa castige un meci cu una din echipele sale satelit in ultima etapa.
Mi-e greu sa cred ca ar putea scoate un egal la kiev, pentru ca nu-s nici sluga stelei si nici arbitru nu cred ca-i va ajuta foarte mult.
Sincer m-as bucura sa fie asa, atunci meritul al fi 100% al echipei, darpare putin probabil.

dede
12th September 2006, 22:51
da, intr-adevar, fara arbitrii n-am fi castigat nimic...de fapt fara arbitrii si blaturi eram pe nicaieri...ca am ajuns pana in semifinalele uefa si in gr ucl e doar intamplare, sau cine stie, poate si acolo a platit Becali arbitrii, desi nu s-a vazut :mda: