PDA

View Full Version : Dinamo-fc Zilina



Bogdan
25th June 2004, 13:43
Am picat destul de bine zic eu.Avem sanse foarte mari sa trecem in turul 3,unde cu putin(mai mult) noroc putem sa realizam ceva nesperat de noi romanii.
FORZA DINAMO!!!

razvan141
25th June 2004, 14:03
Intr-adevar,un adversar usor.

Deluxe
26th June 2004, 00:27
I wouldn´t say an easy rival. But Dinamo should win. HAI DINAMO!

Dorin
26th June 2004, 00:39
Ar fii absurd sa nu se poata califica mai departe.Chiar daca jumatate din echipa se va vinde... :yeah: Dorin

Catalanul
26th June 2004, 01:10
eu cred ca absurdul va deveni realitate pt. dinamo :D deoarece nu vor trece mai departe
parerea mea :thinkso:

ADelPiero
26th June 2004, 01:59
nu vor avea probleme in turul acesta... :ok:

Utilizator
28th June 2004, 12:39
Am inteles ca Zilina are un buget anual de 6 mil dolores si ceva brazilieni prin echipa, deci nu pot fi chiar nuli.
Parerea mea este ca ne vom califica cu dubla victorie, si la ei si la Bucuresti, indiferent de plecarile ce vor mai fi la Dinamo.
Meciurile nu vor fi insa usoare si va trebui jucat cu maxima atentie si fara a se desconsidera adversarul, mai cu seama ca Barcauan (si parca mai era cineva) va lipsi in prima mansa.

aclambiron
28th June 2004, 12:46
de acord cu Utilizator

Bogdan
30th June 2004, 12:25
mai cu seama ca Barcauan (si parca mai era cineva) va lipsi in prima mansa.
Badea va mai lipsi.

Cane Rosso
7th July 2004, 21:40
Pot sa spun ca o data cu plecarile lui danciu si barcauan traiesc cu frica in san aceasta dubla mansa cu slovacii.Si eram atat de sigur ca vom intra in liga.Pacat mare pacat ca unii se gandesc doar la castigul imediat.

Utilizator
8th July 2004, 10:58
Danciu nu mai pleaca momentan.
La castigul imediat se gandesc si jucatorii din pacate, nu numai conducatorii. Barcauan a plecat pentru ca n-a mai vrut sa-si innoiasca angajamentul. Petre si Danciu isi doresc si ei sa plece. Poate ca au contracte mici, dar citeam de curand in GSp sumele castigate de jucatorii nostri; Niculescu, Danciulescu aveau cu cateva mii de dolari mai putin decat Aliuta, cel mai bine platit de la Steaua. Si restul castigau destul de bine, dar mirajul strainatatii ramane pentru toti, asa au fost crescuti. Din pacate pleaca oriunde, in China, in Rusia, in Ucraina, in loc sa astepte sa faca performante notabile si sa vina oferte de la cluburi din campionate importante. Eu chiar nu inteleg cum poti pleca sa te infunzi in Est decat sa incerci sa-ti cresti cota la o echipa romaneasca. Cine naiba te mai remarca la Alania Vladivkavkaz? La Dinamo e o sansa foarte buna acum, ar trebui sa inteleaga toti asta, si jucatori si antrenori.

Profetu
12th July 2004, 17:35
Al doilea tur e de trecut.
Sper sa picati in al treilea cu o echipa usoara, am numarat eu vreo 4 sau 5. Asa poate sa mai vedem si noi o echipa romaneasca in Liga.

Bafta

Pancujunior
13th July 2004, 08:52
Ce v-a apucat ma?
zicea unu ca in turul 3 cu putin noroc va calificati in Liga :hmm:

sa recapitulam echipele pe care ar urma sa le intalneasca dInamo in turu 3 :o:

Seeded teams coef. Unseeded teams coef.
------------------------ --- ------- ------------------------ --- -------
Real Madrid Esp 146.351 Wisla Kraków ** Pol 31.177
Manchester United Eng 119.510 Benfica Por 29.970
Deportivo La Coruńa Esp 104.351 FC Basel Sui 25.384
Liverpool Eng 90.510 Red Star Belgrade ** Srb 21.654
Juventus Ita 84.531 Grazer AK Aut 19.971
Internazionale Ita 82.531 Maccabi Haifa Isr 19.012
PSV Eindhoven Ned 65.246 Shakhtar Donetsk ** Ukr 17.301
Bayer Leverkusen Ger 62.331 FC Křbenhavn ** Den 15.758
Sparta Praha ** Cze 54.915 Maccabi Tel-Aviv ** Isr 14.012
Anderlecht Bel 49.529 Ferencváros ** Hun 13.045
AS Monaco Fra 51.947 Dinamo Bucuresti ** Rom 12.880
Club Brugge ** Bel 43.529 Hajduk Split ** Cro 11.734
Glasgow Rangers Sco 42.601 Trabzonspor ** Tur 11.656
Rosenborg BK ** Nor 42.227 Baník Ostrava Cze 10.915
PAOK Thessaloniki Gre 41.467 CSKA Moscow ** Rus 8.572
Dinamo Kiev Ukr 41.301 Djurgĺrdens IF ** Swe 8.516

cu mentiunea ca doar orima coloana sunt rezervate pr tinamo, fiind capi de serie :ok:

way, ia spuneti, da n&d concert la madrid?
sau le dati clasa lui Ruud&comp? :D :D

Utilizator
13th July 2004, 11:01
Pana la proba contrarie e posibil sa fie si concert pe Bernabeau. De ce nu?
Echipe mai usoare din “prima coloana” sunt:

Sparta Praha ** Cze 54.915
Anderlecht Bel 49.529
Club Brugge ** Bel 43.529
Rosenborg BK ** Nor 42.227
PAOK Thessaloniki Gre 41.467
Dinamo Kiev Ukr 41.301

Cu astea chiar se poate. Si cu cele din a doua coloana. :ok:

Si pana la urma cum au ajuns grecii campioni europeni trecand de portughezi, cehi, spanioli, francezi se poate orice. Daca nu te lasi apasat de “numele” adversarilor ai sanse sa-i bati oricat de celebri ar fi. Dupa cum e posibil sa cazi cu adversari mai slab cotati si sa pierzi. Asta-i frumos in fotbalul actual ca nu prea mai sunt echipe castigatoare inainte de desfasurarea meciului. Se joaca.
Dar e bine sa judecam in pasi marunti. Sa rezolvam Zilina si sa vedem mai apoi.

Pancujunior
13th July 2004, 22:47
Utilizator :thinkso:

Echipele mentionate de tine ca fiind mai slabe :o: sunt echipe pe care nu le poti compara in nici o privinta cu dinamo. :headbang:
mare analist de fotbal ce esti tu :rosu:
slavia praga e ciar printre favoritele urnei - cehia este una din cele mai puternice tari la fotbal, atat la nationala cat si la club.
rosenboorg - cea mai puternica echipa scandinava, iar dinamo kiev este muult mai buna ca voi
aia din grecia parca ar mai merje , dar nu cu situatia de acuma de la dinamo. gandestete ca fata de anu trecut, cand ati batut pe sahtior (echipa care se afla totusi in momentu ala in cea mai slaba forma diin ultimii ani), de la dInamo au plecat 5 (cinci) jucatori titulari indiscutabili. dinamo are in momentu aste doar 3 fotbalisti: danciulescu, niculescu si pEtre, care si ei oricum vor juca cu gandu la altele (echipe unde sa plece, salariu de 5 ori mai mare alea alea). si oricum doar cu astia 3 nu se face primavara
gandestete ca iai cumpara unei gagici un buchet mare mare de flori, dar din care doar 3 trandafiri,si in rest inca vreo 20 de papadii. Crezi ca fata va ramane in limba dupa tine? :rolleyes:
Iti zic io : NU :( Ea se va gandii ori ca esti un sarantoc :evil: , ori ca nu tii prea mult la ea
aceste 2 lucruri cam sunt valabile si pt conducatorii de club /hello ai vostri , care sunt parca dupa chipul si asemanarea clubului vostru militzianesc.. pardon de fotbal
:ciocan:
si inca ceva, daca ar fi sa repete cineva performanta greciei, aceasta ar putea fi mult mai usor echipa aia greaca pe care tio doresti tu

dar asta e, noi sa fim sanatosi :p

Utilizator
14th July 2004, 11:05
“Utilizator

Echipele mentionate de tine ca fiind mai slabe sunt echipe pe care nu le poti compara in nici o privinta cu dinamo.”

N-am zis ca sunt comparabile sau mai slabe decat Dinamo, am spus ca sunt variante mai usoare. Mai citeste odata ce-am scris si o sa te linistesti.

”mare analist de fotbal ce esti tu”

Eu nu sunt analist de fotbal, sunt suporter, dar daca dovedesti prin ceva ca tu ai fi analist de forta o sa te consult pe viitor. Deocamdata sunt ceva probleme in a intelege ce vor altii sa spuna.

”slavia praga e ciar printre favoritele urnei - cehia este una din cele mai puternice tari la fotbal, atat la nationala cat si la club.
rosenboorg - cea mai puternica echipa scandinava, iar dinamo kiev este muult mai buna ca voi
aia din grecia parca ar mai merje , dar nu cu situatia de acuma de la dinamo.”

Vezi ce am mai scris mai sus, sunt echipe mai abordabile fata de restul. Toate echipele au punctaje mari prin prisma rezultatelor trecute, ramane de vazut ce pot in momentul actual.
Situatia de acum de la Dinamo nu este atat de rea precum se crede. Barcauan are din plin inlocuitori de valoare in lot, Petre si Danciulescu pot sa fie si ei supliniti de altii. Petre are deja prea multi ani la noi, desi e bun a intervenit o anumita uzura, altii mai setosi de performanta pot sa-l inlocuiasca cu succes. Conteaza mai mult mentalitatea echipei decat unele valori individuale.


“gandestete ca fata de anu trecut, cand ati batut pe sahtior (echipa care se afla totusi in momentu ala in cea mai slaba forma diin ultimii ani), de la dInamo au plecat 5 (cinci) jucatori titulari indiscutabili. dinamo are in momentu aste doar 3 fotbalisti: danciulescu, niculescu si pEtre, care si ei oricum vor juca cu gandu la altele (echipe unde sa plece, salariu de 5 ori mai mare alea alea). si oricum doar cu astia 3 nu se face primavara. gandestete ca iai cumpara unei gagici un buchet mare mare de flori, dar din care doar 3 trandafiri,si in rest inca vreo 20 de papadii. Crezi ca fata va ramane in limba dupa tine? Iti zic io : NU Ea se va gandii ori ca esti un sarantoc, ori ca nu tii prea mult la ea aceste 2 lucruri cam sunt valabile si pt conducatorii de club ai vostri , care sunt parca dupa chipul si asemanarea clubului vostru militzianesc.. pardon de fotbal”


De unde stii ca nu prindem si anul asta o echipa “in cea mai slaba forma”?
Ca sunt doar trei de valoare este parerea ta. Daca te vei dovedi mare analist de fotbal o sa-ti dau dreptate pe viitor, deocamdata mai astept.

Referitor la buchet: daca stii sa-l aranjezi s-ar putea sa arate bine. Daca ii mai spui ca este un simbol, cei trei trandafiri reprezentand tripla ei frumusete sufleteasca, mentala si fizica iar papadiile restul fetelor fata de ea, s-ar putea sa o cuceresti mai repede decat in cazul in care ii daruiesti pur si simplu 11 trandafiri frumos ambalati. E adevarat, depinde de fata, daca nu intelege s-ar putea sa fie si ea tot o papadie. Andone a aratat ca stie sa aranjeze “buchetul” de jucatori asa ca ii dau credit. Sper ca ai inteles.

Parerea despre conducatorii nostri de club am mai spus-o, poti s-o cauti printre postarile mai vechi. Ma mira insa ca afirmatia cu saracia vine de la un admirator al Rapidului, club despre care insusi patronul spune ca este al oamenilor saraci si cinstiti. Patron recunoscut prin actele sale de zgarcenie si prin actele sale pripite (vezi concedierea lu Rednic, venirea lui Becali si a lui Petrescu etc.). Apropo, clubul vostru ceferist, pardon de fotbal, ce mari valori are in opinia ta de analist de fotbal?



”si inca ceva, daca ar fi sa repete cineva performanta greciei, aceasta ar putea fi mult mai usor echipa aia greaca pe care tio doresti tu”

Sansa echipelor romanesti sta in spiritul de echipa si tactica antrenorului si mai putin in “mari valori” pe care nu prea le mai avem sau nu stau prea mult pe aici. De asta faceam comparatia cu Grecia.
Eu nu-mi doresc nici o echipa, tu ai venit aici cu intrebari si eu mi-am spus parerea. Daca era Rapid in locul nostru gandeai la fel despre posibilii adversari? Sa te recunosti invins inainte de a juca este o mentalitate paguboasa ce nu va aduce niciodata performanta. Daca intri in hora trebuie sa joci. Numai asa poti sa ai ceva sanse, altfel mai bine te lasi. Poate ca reusim sa in intram in grupele CL, poate nu. E foarte important insa sa vad ca au incercat, ca a existat dorinta, ca jucatorii, care sunt ei, au luptat pentru asta pe teren.

”dar asta e, noi sa fim sanatosi”

Vorba mare ai spus, multa sanatate si tie :).

Sorinskaya
19th July 2004, 00:44
supercupa "lor"... :D
Zilina - Petrzalka 2 - 1
pt zilina a marcat 2x Sestak 10', 83'
pt petrzalka Suchanek 2'

Io unu zic k daca nu ii batem la 3 goluri diferentza nu facem fata mai departe...

Utilizator
19th July 2004, 09:04
In GSp de azi, Ando, care a fost la meci, spune ca nu l-au impresionat prea tare. Sa speram ca asa e si-i vom bate fara probleme.

Ayrton
19th July 2004, 09:21
Hai sa bagam si un pronostic: eu zic 2-1 pt noi in tur, la slovaci acasa.

Ayrton
19th July 2004, 09:28
Pentru deplasarea la Zilina, pentru primul meci cu campiona Slovaciei din turul II preliminar al Ligii Campionilor excursia costa doar 800.000 lei, in care pe langa transportul cu autocarul este inclus si biletul la meci. Plecarea la Zilina va avea loc marti, 27 iulie, partida fiind programata miercuri, de la ora 21.00. In functie de interesul fanilor, Societatea Suporterilor Dinamovisti (SSD) ar putea suplimenta numarul autocarelor pentru a putea fi alaturi de echipa lui Ioan Andone in primul meci oficial al sezonului. Relatii la numarul de telefon 0742.10.33.67 sau la magazinul de prezentare din fata stadionului.

gicu
19th July 2004, 10:33
pronostic? 1-3!

suntem mai buni la toate capitolele. Singura sansa a lor e sa vanda Borcea&Netoiu tot...

Hai Dinamo!

ieppy
19th July 2004, 11:12
eu o sa fiu la live la meci la oficiala. Sper sa fie si Borcica pe acolo ca poate ii scap o injuratura. Dar dupa meci ca sa nu ma dea aia afara.

gicu
19th July 2004, 12:17
hehe, ieppy...vrei sa fi mesagerul nostru? Am unele...cu dedicatie, nu gluma :D

ieppy
19th July 2004, 12:19
np. Le dau cu dedicatie. De la gicu, Utilizator si probabil si ayrton.

ieppy
19th July 2004, 15:54
Iata lista de jucatori pentru meciurile din preliminarii:

«înapoi
LISTA PENTRU UEFA 19 Iulie 2004



In aceasta dimineata FC Dinamo a transmis catre UEFA lotul de jucatori pentru tururile preliminare ale Ligii Campionilor. In lista pentru UEFA figureaza 25 de jucatori, carora li se adauga, conform normelor internationale, inca patru pusti. Dupa cum se poate observa mai jos, au fost stabilite si numerele de pe tricourile de joc pentru sezonul 2004-2005. Fata de numele cunoscute in Stefan cel Mare, in ultimul moment a fost trecut pe lista portarul Florin Matache, de la Metalul Plopeni, devenit in aceste conditii al treilea goal-keeper al "cainilor".

Primii 25

1. Florin Matache
2. Szabolocs Perenyi
3. Dorin Semeghin
4. Ovidiu Burca
5. Liviu Ciobotariu
6. Angelo Alistar
7. Cristian Ciubotariu
8. Florentin Petre
9. Claudiu Niculescu
10. Ionel Danciulescu
12. Vladimir Gaev
14. George Galamaz
15. Cristian Irimia
16. Adrian Iordache
17. Leonard Naidin
18. Vlad Munteanu
19. Claudiu Dragan
20. Stefan Grigorie
21. Ionut Badea
22. Cristian Cigan
23. Cristian Munteanu
24. Lucian Goian
25. Iulian Tames
26. Andrei Margaritescu
27. Ionut Balan

Ceilalti

28. Alexandru Pacurar
29. Alexandru Baltoi
30. Radu Stefan
31. Adrian Scarlatache

Utilizator
19th July 2004, 16:02
Lot excelent. Daca ramane in structura asta mergem in primavara europeana. Nu mai spun de “cupa si campionatul”…:ok:
Zi-i Ieppy din partea tuturor dinamovistilor, poate se opresc cu vanzarile pe degeaba.

ieppy
19th July 2004, 16:05
Vezi sa nu. Ar fi un miracol sa se opreasca pentru ca le spun eu. O sa incerc insa, ma indoiesc insa ca o sa ma apropii de el. Cine stie cu ce maimute vine.

Si eu cred ca avem un lot bun, foarte tanar si cu care putem castiga multe. idea e sa ramana asa.

Ioca10
19th July 2004, 17:01
Vezi sa nu. Ar fi un miracol sa se opreasca pentru ca le spun eu. O sa incerc insa, ma indoiesc insa ca o sa ma apropii de el. Cine stie cu ce maimute vine.

Si eu cred ca avem un lot bun, foarte tanar si cu care putem castiga multe. idea e sa ramana asa.
O sa castigati experienta!

Utilizator
19th July 2004, 17:07
Experienta este si ea un castig, mai ales daca vine dupa un drum lung in cupele europene.

ieppy
19th July 2004, 17:12
Ioca, cauta alt loc unde sa scrii. Aici nu se accepta mistoul ieftin de stelist.

realmadrid.com
19th July 2004, 17:34
Sunt fan Dinamo si nu vad ce probleme ne vor pune Zilina, sansele sunt in 90% in favoarea noastra
In turul 3 sunt cam pesimist, pt ca daca ajungem trebuie sa avem prea mult noroc sa evitam gigantzi europei
Dar daca ajungem in turul 3 si pierdem macar ajungem in cupa uefa unde sigur avem sanse sa intram in grupe

ieppy
19th July 2004, 17:36
Ionutze, daca pierdem in turul 3 atunci intram automat in grupele UEFA. au cel putin asa stiu. Poate cineva sa confirme?

realmadrid.com
19th July 2004, 17:53
Pai atunci este foarte bine, daca este asa dinamo este in noua primavara europeana a cupei uefa /hello /hello /hello :ok:


Posts: 999 :yeah: :) /hello

Pancujunior
19th July 2004, 20:13
Daca ramane in structura asta mergem in primavara europeana. Nu mai spun de “cupa si campionatul”…

Dar daca nu ramane structura asta de la anu o sa va jucatzi meciurile cu incepere de la ora 11 dimineata :D :D :D
Numai danciulescu si petre daca pleaca, jocul lui dinamo va scadea la jumate din cat e acum:(

Pancujunior
19th July 2004, 20:15
Fc Dinamo - Fc Zilina 2-1

si io cred ca asa va fi, iar zilina-dinamo1-0
:drak:

realmadrid.com
19th July 2004, 22:12
Pancule ce vise ai, asta e va doare ca nu suntetzi voi in locul lui dinamo:D:D:D

Utilizator
19th July 2004, 22:16
Dar daca nu ramane structura asta de la anu o sa va jucatzi meciurile cu incepere de la ora 11 dimineata :D :D :D
Numai danciulescu si petre daca pleaca, jocul lui dinamo va scadea la jumate din cat e acum:(

Crezi ca Rapid de exemplu poate ramane sa joace in nocturna in orice "structura", doar datorita numelui? Oricum, si fara Petre si Danciulescu suntem mai departe de matineu decat voi, cu "structura" actuala a lotului. :D :D

Pancujunior
19th July 2004, 23:04
Crezi ca Rapid de exemplu poate ramane sa joace in nocturna in orice "structura", doar datorita numelui? Oricum, si fara Petre si Danciulescu suntem mai departe de matineu decat voi, cu "structura" actuala a lotului. :D :D

Utilizatoare, noi ne-am intarit vara asta, voi ce-ati facut?
o sa jucatzi in preliminariile la LIGA CAMPIONILUR cu jucatori ca Margaritescu titulari, iar daca pleaca danciulescu va juca dragan, care n-a mai dat gol de cinci ani, sau cigan, care nu stie ce e aia titularizare in divizia a. Daca pleaca si petre, va intra fie ciubotariu, refuzat acum cateva saptamani de serif tiraspol, sau poate va intra grigorie sa joace in carje.
bha, ziceai ca e mai bine sa iti joci sansa, sa vezi ce iese. Pai stai fine ca aicia nu mai e chiar asa, e numele ROMANIEI in joc. Anul trecut noi am murit frumos, anu asta voi o sa ne faceti tara de ras. anu trecut copos l-a tinut pe bratu sa nu plece la galata inainte de meciu cu anderleht, acuma voi ati dat doi din singurii jucatori cu nume din echipa, si nu se indura sa-i dea lui tames un contract de 40 de mii de para, cand, cand atata ia unu si la echipe din a doua jumate a clasamentului (de exemplu roszel-45.000, cfr cluj), nu unu titular la dinamo de vreo 3 ani, si mai ales cand aproape ca nu mai aveti mijlocasi in echipa.
Penibil!!!!!!! :happy :happy


/hello /hello /hello
Si suturi, si pase, si goluri noi vrem,
Din cupa victoriei, astazi sa bem,
Haide, haide, haide Rapid,
Joaca, ca Real Madrid
/OLE/

realmadrid.com
19th July 2004, 23:19
Pai da voi vatzi intarit ca aveatzi tare nevoie dar dinamo are echipa de cupe eurpene:D
Unde mai vrei sa se intareasca dinamo, poate un pic in aparare, dar daca borcea considera ca nu este nici o problema inseamna ca dinamo poate continua si asa
Nu uita, cea mai buna aparare este atacul

"Haide, haide, haide Rapid,
Joaca, ca Real Madrid "
naspa de voi daca jucatzi ca real madrid :D:D:D:D

"Anul trecut noi am murit frumos"
Scuzama pancule junior dar de la 2-0 sa faci 2-3 trebuie sa ai talent, adica este o rusine

Utilizator
20th July 2004, 09:20
Utilizatoare, noi ne-am intarit vara asta, voi ce-ati facut?
o sa jucatzi in preliminariile la LIGA CAMPIONILUR cu jucatori ca Margaritescu titulari, iar daca pleaca danciulescu va juca dragan, care n-a mai dat gol de cinci ani, sau cigan, care nu stie ce e aia titularizare in divizia a. Daca pleaca si petre, va intra fie ciubotariu, refuzat acum cateva saptamani de serif tiraspol, sau poate va intra grigorie sa joace in carje.
bha, ziceai ca e mai bine sa iti joci sansa, sa vezi ce iese. Pai stai fine ca aicia nu mai e chiar asa, e numele ROMANIEI in joc. Anul trecut noi am murit frumos, anu asta voi o sa ne faceti tara de ras. anu trecut copos l-a tinut pe bratu sa nu plece la galata inainte de meciu cu anderleht, acuma voi ati dat doi din singurii jucatori cu nume din echipa, si nu se indura sa-i dea lui tames un contract de 40 de mii de para, cand, cand atata ia unu si la echipe din a doua jumate a clasamentului (de exemplu roszel-45.000, cfr cluj), nu unu titular la dinamo de vreo 3 ani, si mai ales cand aproape ca nu mai aveti mijlocasi in echipa.
Penibil!!!!!!! :happy :happy

Dom’le deocamdata Danciulescu nu mai pleaca (a cazut transferul la Nantes), Margaritescu e un jucator la inchidere bun, il luase Luce al batran la voi dar l-a dat Nea Puiu. Tames e la noi si peste tot ce se spune prin presa va semna pe un salariu multumitor. Petre e la noi, nu se stie daca va mai pleca anul asta, dar la mijloc ti-am subliniat pe lot cine poate juca, la care poti sa-l mai adaugi pe Adrian Cristea din iarna.
Uite lista data la UEFA de Dinamo:
1. Florin Matache
2. Szabolocs Perenyi
3. Dorin Semeghin
4. Ovidiu Burca
5. Liviu Ciobotariu-nou venit
6. Angelo Alistar
7. Cristian Ciubotariu-mijlocas
8. Florentin Petre-mijlocas
9. Claudiu Niculescu
10. Ionel Danciulescu
12. Vladimir Gaev
14. George Galamaz-nou venit
15. Cristian Irimia-mijlocas-nou venit
16. Adrian Iordache
17. Leonard Naidin-mijlocas
18. Vlad Munteanu-mijlocas
19. Claudiu Dragan
20. Stefan Grigorie-mijlocas/atacant
21. Ionut Badea-mijlocas
22. Cristian Cigan
23. Cristian Munteanu
24. Lucian Goian-nou venit
25. Iulian Tames-mijlocas
26. Andrei Margaritescu-mijlcas-nou venit
27. Ionut Balan-mijlocas -nou venit
Ceilalti
28. Alexandru Pacurar
29. Alexandru Baltoi
30. Radu Stefan
31. Adrian Scarlatache

Dar sa vedem cu cine v-ati intarit voi: l-ati pierdut pe Ziyati, l-ati pierdut in iarna pe Rednic si a venit Lucescu ala micu’. I-ati luat pe Burdujan si Mircea Constantin ... Dupa ce ati dat apararea in iarna cine mai e pe acolo? Ati mai luat doi armeni si va chinuiti sa bateti echipe obscure de prin Elvetia, tara unde noi le-am predat lectii de fotbal primelor trei clasate.

Cat despre salarii sa lasam…poate salariile sunt mici, dar primele sunt mai mari. In clasamentul celor mai bine platiti jucatori de la cele trei bucurestene situatia pe 2003/2004 a fost urmatoarea: Aliuta-Steaua: 150 000 dolari/an, Niculescu-Dinamo: 142 000 dolari/an, Maldarasanu-Rapid: 80 000 dolari. Intre Niculescu si Maldarasanu (cel mai bine platit de la voi) mai era vreo 8 de la noi, inclusiv Tames. Ziyati are oferta de la Craiova de salariu dublu decat la voi, adica 85 000 dolari (GSp de azi)…concluzie: Zyiati are vreo 43000 dolores la Rapid. Lui Tames i-au oferit 40000 dolores (cam cat avea Ziyati la voi) si el vrea mai mult. Declaratia lui din ziarele de azi: “…ne-am inteles in proportie de 80%…”

Hai mai bine sa ne vedem fiecare de ai nostri, ca e pacat sa mori de grija altuia si nu stiu care e mai penibil.

ieppy
20th July 2004, 10:33
penibil este lotul Rapidului. Ma uitam si nu imi venea sa cred ce gauri pe acolo. Alde Maldarasanu sau illies, jucatori care nici macar la satelitul lui Dinamo nu ar aparea. Ce dracu, mai pancule, vrei sa facem un pariu ca terminati pana si in spatele Craiovei? Te tine? Sau vrei sa fecm unul in care terminati in spatele lui Dinamo ca sa nu zici ca tin cu Craiova? Sau poate unul in care spun ca nu prindeti nici o cupa nici la anil?

Alege unul si come back to me sa vedem miza.

Elgorriaga
20th July 2004, 22:47
Deocmdata, imi pare foarte rau si sorry de tot, je suis dezoleu, dar tot o zic, subiectul este Dinamo versus Zilina, meciuri ce se vor disputa in preliminariile Ligii Campionilor. Deci, stimati concetateni patrioti de tip rapidist, dvs. ati avut cuvintul anul trecut pe vremea asta, v-ati inecat ca tiganul la mal, anul asta e rindul nostru :D (sa incercam marea cu degetul in L.C., nu sa ne inecam la mal).

Aaa, uite ca aveti totusi unde sa va exprimati, un topic de-i zice

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=3659

E ceva cu Poli Iasi vs. Rapid ... ceee? Poli Iasi nu joaca in L.C.? eee, nu-i nimic, poate la anul :D

Pancujunior
21st July 2004, 06:41
penibil este lotul Rapidului. Ma uitam si nu imi venea sa cred ce gauri pe acolo. Alde Maldarasanu sau illies, jucatori care nici macar la satelitul lui Dinamo nu ar aparea. Ce dracu, mai pancule, vrei sa facem un pariu ca terminati pana si in spatele Craiovei? Te tine? Sau vrei sa fecm unul in care terminati in spatele lui Dinamo ca sa nu zici ca tin cu Craiova? Sau poate unul in care spun ca nu prindeti nici o cupa nici la anil?

io cred ca tu inca n-ai vazut un meci al RAPIDULUI. Malda si Ilyes v-au dat goluri pe unde v-au prins, asa ca nu este frumos sa vorbesti de rau pe cei care v-au dresat haita de maidanezi de atatea ori. :p

pariu cu tine normal ca vreau sa fac, numai sa nu fie doar vorbe goale din partea ta. daca te declari om serios, atuncia facem si pariu, eventual cu cineva ca martor. Io iti fac de pe acuma o oferta de pariu de 25 de dolari in cazul in care dinamo termina inaintea RAPIDULUI, si de 50$ daca nu prindem o cupa europeana.
sa-mi zici daca iti convine :ok:

Pancujunior
21st July 2004, 06:55
Deocmdata, imi pare foarte rau si sorry de tot, je suis dezoleu, dar tot o zic, subiectul este Dinamo versus Zilina, meciuri ce se vor disputa in preliminariile Ligii Campionilor. Deci, stimati concetateni patrioti de tip rapidist, dvs. ati avut cuvintul anul trecut pe vremea asta, v-ati inecat ca tiganul la mal, anul asta e rindul nostru :D (sa incercam marea cu degetul in L.C., nu sa ne inecam la mal).

Stimate concetatzean de tip dInamuvist :mda:

Rapidul s-a inecat anul trecut la mal, insa dupa 2 meciuri frumoase si imprevizibile. Anul asta dInamo va fi inghitit de rechinasul slovac inca de la inceput, nici n-o sa apucati sa vedeti malul. :rolleyes:

Suntem frati cu timisoara
NE cunoaste toata tzara
Suntem niste derbedei
Si dam ....la catzei :scared:

Pancujunior
21st July 2004, 07:30
Pai da voi vatzi intarit ca aveatzi tare nevoie dar dinamo are echipa de cupe eurpene:D
Unde mai vrei sa se intareasca dinamo, poate un pic in aparare, dar daca borcea considera ca nu este nici o problema inseamna ca dinamo poate continua si asa


Fine, se vede ca tu habar n-ai de RAPID. Ceea ce aveam noi nevoie era un antrenor bun, si l-am gasit: RAZVAN LUCESCU /hello. Jucatori aveam destui, sau nu-ti mai aduci aminte ca si in iarna am mai luat vreo 5-6?

dInamo parerea mea ca trebuia sa se intareasca la greu la mijloc, unde nimeni nu are valoare de cupe europene. Irimia, Margaritescu,Tamas, Semeghin - mijloc de divizia B. La fel, si in atacul lui dInamo e foarte subtire, in sensul ca daca sa accidenteaza sau pleaca unul din "n&d" :p :p acolo va ramane o gaura mare. Nimeni n-a fost adus in locul lui zicu si marica.
...dar daca tu spui ca borcea a zis ca totul e ok, atuncia gata fine, nu mai zic nimica :p :p

alex36
21st July 2004, 09:37
Vreau ,nu vreau, pancu are dreptate!Ce achizitii importante a facut Dinamo! 0. steaua(A.Cristea),rapid(Burdujean,probabil si Buga),craiova(J.Gane,un atacant de super clasa)
Daca ai pretenti de LIGA CAMPIONILOR, itzi trebuie ce-l putin 5 jucatori de VALOAREA titularilor, pentru spera cit de cit.EU oricum sunt alaturi de BAIETI,si le voi tine pumni
Zilina-DINAMO=2-3

ieppy
21st July 2004, 10:49
pancu, junioare, pariu nu fac pe cash cu oameni. daca vrei pe bautura e OK. cash platesc la casele de pariu. Asa ca alege altceva. Sau daca vrei, mai ales ca nu ne cunoastem facem o chestie simbolica aici pe forum.

fia
21st July 2004, 10:56
Aha! Suna interesat! ieppy si Pancujunior la un mic "pariu"... sau cum vreti sa-i ziceti...
Sincer nu stiu cine o sa ia berile sau chestia aia simbolica pe care o propune ieppy. Dar sincer sper ca Pancujunior :p

P.S. eu fac un fiecare an un pariu pe 5$ cu un prieten al meu, eu zic ca ia rapid campioantul, el e cu celalate echipe :D... Pariul merge de 3 ani... Asta care incepe acum e al 4-lea :D Si balanta e deocamdata -5$ (dupa cum se poate calcula) dar sper ca anul sta se rezolva :evil: .

Utilizator
21st July 2004, 11:09
Vreau ,nu vreau, pancu are dreptate!Ce achizitii importante a facut Dinamo! 0. steaua(A.Cristea),rapid(Burdujean,probabil si Buga),craiova(J.Gane,un atacant de super clasa)
Daca ai pretenti de LIGA CAMPIONILOR, itzi trebuie ce-l putin 5 jucatori de VALOAREA titularilor, pentru spera cit de cit.EU oricum sunt alaturi de BAIETI,si le voi tine pumni
Zilina-DINAMO=2-3

Alex nu fi atat de pesimist…spui de Jerry, un atacant bun candva, ramane de vazut daca mai este…Liviu Ciobotariu la noi este un jucator mai titrat decat Gane si ne intareste compartimentul aparare impreuna cu Goian, jucator dorit si de Steaua. In plus in atac ii avem deocamdata pe N&D si cum Nantes a renuntat sa-l mai ia pe D. s-ar putea sa-i mai avem pana la iarna cel putin pe amandoi. Din iarna e deja luat Adrian Cristea, un jucator mai promitator decat Burdujan. Buga nu se stie deocamdata unde si daca va pleca. Mai sunt si altii, dar ce vreau sa remarc este ca si Cristea bacauanul, si ceilalti pe care-i consideri transferuri de succes la alte echipe ramane sa confirme asta. Dorinel la Steaua a fost bomba iernii dar n-a prea jucat pana in prezent, Neaga a izbucnit abia in acest retur, pana acum a fost chifla…E important sa vina oameni capabili sa joace ce doreste antrenorul si nu neaparat consacrati care considera ca ei stiu mai bine ce au de facut. Ando a creat o atmosfera de echipa extraordinara, fiecare meci se joaca cu dorinta de a castiga, eu ii dau credit total.
Ce remarc la noi este ca s-au facut achizitii menite sa echilibreze compartimentele de joc, sunt multi jucatori tineri, marea majoritate fiind, zic eu, cel putin promitatori si cel mai imprtant, oameni de echipa si nu vedete nationale pline de fumuri si aere. In plus sa nu uitam ca spre deosebire de multe alte cluburi, la noi centrul de copii si juniori chiar dau jucatori de valoare.
Meciurile amicale disputate de echipele de frunte in aceasta vara confirma ca stam bine. Nici eu nu inghit conducerea clubului, dar vara asta stam in mod cert mult mai bine decat altadata. Problema este sa nu se mai vanda nimic.

fia
21st July 2004, 11:15
Nici eu nu inghit conducerea clubului, dar vara asta stam in mod cert mult mai bine decat altadata. Problema este sa nu se mai vanda nimic.
Pai ai si de ce sa nu-i inghiti. Parerea mea e ca au "vandut" asa putin ca nu li s-au oferit sanse... nu ca nu au vrut... Daca ar fi dupa ei cred ca ar vinde tot... nu imi spune ca i-ai apucat mustrarile de constiinta acum.
Ramane de vazut cum e cu achizitiile astea. Macar sa joace toate echipele bine si sa avem un super campionat :mda:.

Pancujunior
22nd July 2004, 06:44
pancu, junioare, pariu nu fac pe cash cu oameni. daca vrei pe bautura e OK. cash platesc la casele de pariu. Asa ca alege altceva. Sau daca vrei, mai ales ca nu ne cunoastem facem o chestie simbolica aici pe forum.

cum vrei tu... :rolleyes:

Sorinskaya
22nd July 2004, 19:42
Pancule, poti sa zici ce vrei tu, da' atrenorul vostru nu se compara cu Andone...Macar sa faca pe jumatate ce a facut Ando si atunci vrb...Oricum va urez mult succes campionatul asta.
Ahh si Dinamo o sa faca fata in Europa nu-ti face griji....

Elgorriaga
22nd July 2004, 22:19
Stimate concetatzean de tip dInamuvist :mda:

Rapidul s-a inecat anul trecut la mal, insa dupa 2 meciuri frumoase si imprevizibile. Anul asta dInamo va fi inghitit de rechinasul slovac inca de la inceput, nici n-o sa apucati sa vedeti malul. :rolleyes:

Suntem frati cu timisoara
NE cunoaste toata tzara
Suntem niste derbedei
Si dam ....la catzei :scared:

Mah, esti un dur, daca asa zici tu, sigur asa o sa fie. :p Neaparat sa dai si acatiste la biserica in sensul asta. In tot cazul eu unul asa vrea sa discut aici despre DINAMO - ZILINA, nu despre ce a facut Razvan Lucescu (care dealtfel e un tip respectabil) si cum si-a intarit Rapid lotul => kestiile astea sunt OFF-TOPIC rau de tot, sorry to disturb you ...

... ca si faza cu fratzietatea dintre voi si Timisoara. Who cares?

Ayrton
23rd July 2004, 09:55
Are dreptate Elgoriagga; deci domnule Pancujunior scuteste-ne de aberatiile astea si du-te pe "Fotbal Intern" sa-ti expui frustrarile si neimplinirile. Sper sa intelegi rugamintea mea.

ieppy
23rd July 2004, 09:57
e greseala mea ayrton ca eu l-am tolerat. Oricum nu am observat catecul rapidist si "dinamuvist" ca il iradiam de mult.

MadSkillz
23rd July 2004, 10:28
Utilizator, si ai nostri trebuie sa confirme , nu doar Andrei Cristea si ceilalti transferati de Steaua si alte echipe.Ma refer la Goian, Irimia, Adrian Cristea, etc. Eu personal astept mult de la Baltoi, pe care il vad chiar titular curand, putand arata o forma mai buna decat Claudiu Niculescu.O impresie buna mi-a facut si Pacurar. Ramane de vazut daca anul acesta, plecand la drum cu o echipa sudata si "plombata" pe alocuri cu jucatori tineri, talentati si de viitor, vom reusi sa facem o figura frumoasa.

Ayrton
23rd July 2004, 17:16
Mie personal mi-a placut si Irimia, si sper sa joace cu el titular, nu cu Balan, care mi se pare prea mic de statura, lipsit de forta si slab in aparare, asta in conditiile in care mai sunt pe teren si Petre, si Semeghin, si Tames, poate si Margaritescu... ce facem, jucam numai cu pitici? Facem o echipa de pitzurci din astia mici???

vasile314tzurka
23rd July 2004, 17:20
da poate-s mia lati:) asa ca mine:)

Ayrton
23rd July 2004, 17:47
nu, nu!
chiar, mai tii regim? ca asta iarna, in Irish Pub, asa ziceai...

Bogdan
27th July 2004, 13:07
O stire pe cat de surprinzatoare,pe atat de proasta pentru noi:Clau-gol incert pentru meciul cu Zilina.

Utilizator
27th July 2004, 14:29
Incert nu inseamna ca nu va juca. Are ceva dureri de spate, dar eu cred ca va fi pe teren in primul 11.

Sorinskaya
27th July 2004, 18:18
Va juca si intr-un picior...spune el personal si Ando ii da peste 70% sanse de joc...:D :D :D

Utilizator
28th July 2004, 09:07
Oricine ar juca eu cred ca batem cu 3-1. Va fi un inceput mai greu, de tatonare, dar intram cu avantaj la pauza.

ieppy
28th July 2004, 09:44
Sa te auda Dumnezeu Utilizator. Eu oricum am intrat in febra meciului. La 2:30 ora Vienei am plecat. Fac cam 3 4 ore pana la Zilina. Sa vezi cum vin maine la servici in mersul somnului. :)

vasile314tzurka
28th July 2004, 09:46
multa bafta, dinamo:)

Utilizator
28th July 2004, 09:48
Ooooooo, succes, o sa fii pe stadion…Sa le porti noroc baietilor. :ok:.
La Zilina sunt circa 12 grade, e o localitate pe la vreo 900m. Sa te imbraci gros sau sa bei o votca inainte :) …si sampanie dupa :) Sper ca ai nostri sa se adapteze repede la conditiile de acolo.

ieppy
28th July 2004, 09:50
plec cu za father asa ca vodca nema. oricum nu beau. Mi-am luat la servici geaca si un pulover. Dar oricum o sa ma incalzeasca baietii cu jocul lor incat nu o sa am nevoie de ele.

vasile314tzurka
28th July 2004, 10:01
ai grija ce strigi sa nu te incalzeasca slovacii cu jocul lor de... picioare:)

oricum sa iti priasca:)

Utilizator
28th July 2004, 10:21
plec cu za father asa ca vodca nema. oricum nu beau. Mi-am luat la servici geaca si un pulover. Dar oricum o sa ma incalzeasca baietii cu jocul lor incat nu o sa am nevoie de ele.

Asta vroiam sa spun si eu: jucam bine = “senza giaca e cravatta” cum bine zice Nino :)

Daca lui father i se va face frig sunt convins ca va aprecia votca pe care i-o vei oferi :)

vasile314tzurka
28th July 2004, 10:26
adica i-o va confisca basca un joc mic de bataturi:)

ieppy
28th July 2004, 10:32
tot ce e posibil. Oricum ´cineva trebuie sa conduca deci cineva trebuie sa se sacrifice.

Utilizator
28th July 2004, 10:32
adica i-o va confisca basca un joc mic de bataturi:)

Sigur se confisca, Ieppy sa-ti iei si una de rezerva, la punga, tinuta in san si bauta cu paiul…classics :)

inter
28th July 2004, 10:44
motorola? :D:D:D

vasile314tzurka
28th July 2004, 10:45
la puscarie ii poate si motorina:)

lasind gluma la o parte, meciul nu se va transmite asa ca e nasol. si nici radio nu am ca sa aflu ceva.

inter
28th July 2004, 10:48
livescore.com :D:D:D si tot "vedem" ceva :p, ca la radio in prima repriza o dau pe Corina Chiriac :D:D

vasile314tzurka
28th July 2004, 10:50
acasa nu am calculator:(

Utilizator
28th July 2004, 11:06
Meciul se va transmite integral la radio Romania, incepand cu ora 21:00.

Red Heat
28th July 2004, 13:41
Sper sa "vad" o victorie dinamovista la radioul meu color :D

Ieppy sa-i incurajezi pe baieti si pt noi, cei de acasa

ieppy
28th July 2004, 13:43
Roger that red. Stai fara grija.

polniuman
28th July 2004, 14:39
salut pe cei de aici, este primul meu mesaj, dar sunt sigur ca cei care posteaza aici posteaza si in alte thread-uri "de bine" pentru suporterii dinamovisti.

pareri de rau ca nu vedem meciul dar sunt convins ca muscatura cainilor rosii va fi mortala pt slovaci /hello :)

ieppy
28th July 2004, 15:16
Baieti, eu ma pregatesc sa plec sa vad pe Dinamo cum bate la Zilina. Doamne ajuta si Hai Dinamo!

Catalanul
28th July 2004, 15:39
va urez succes chiar daca imi este greu sa o spun :mda:
nu zic hai dinamo :nah: zic Hai Romania :D :p

ultravioletcanada
28th July 2004, 17:04
BAFTA! poate reusiti sa ajungeti in grupe :rolleyes:

realmadrid.com
28th July 2004, 18:58
Sper sa ajungem in grupele Uefa CL /hello /hello /hello
/OLE/
Toata Romania ar trebuie sa ne sustina
Pacat ca nu il voim vedea la televizor :(

realmadrid.com
28th July 2004, 22:47
1-0 pt dinamo:D:D:D:D:D:D
Gol, Danciulescu

uti2102
28th July 2004, 22:52
Bine ca aducetzi 3 puncte. Oricum, din ce citesc pe live-uri, slovacii au bombardat poarta "eroului" Munteanu. Nu prea e de bine.... :evil:

ultravioletcanada
28th July 2004, 22:58
bravo bre! :ok:

realmadrid.com
28th July 2004, 22:58
Da, Dinamo a fost cam dominata, cel putin la ocazi:(
Dar oricum asta este golul calificari parerea mea si cu putin noroc poate ajungem si in grupe:D

gicu
28th July 2004, 23:04
Felicitari Dinamo!

Totusi, din cum reiese din comentariile live despre meci...nu prea a fost usor. Oricum, e primul meci oficial al sezonului si rezultatul e bun. Bafta mai departe.

Elgorriaga
28th July 2004, 23:16
Amin! Ca greu a fost ... si calificarea NU e inca jucata.

"Apoi, "cîinii" ştiau că pericolul numărul unu e Sestak. Vîrful slovacilor a făcut vraişte apărarea bucureşteană în prima repriză, cînd i-a depăşit în special pe viteză pe greoii Alistar şi Ciobotariu. A şutat o dată în plasa laterală (7), Cristi Munteanu i-a parat o "bombă" în situaţie de unu la unu în careu (24), Alistar a deviat în ultimul moment din apropierea stîlpului din stînga lui Babicu' (26). Recitalul lui Sestak a fost completat de Vomacka (45), iar în mitanul secund de Sminsky (54), Dunica (62, 64) şi Bartos (80). În toate situaţiile, numai norocul şi Cristi Munteanu i-au salvat pe "cîini" de la primirea unui gol, căci portarul roş-albilor a scos, în special pe final, cîteva mingi aproape imposibile."

citat din Gazeta Sporturilor, editia online.

Ce reiese de aici? Ca a fost o victorie oarecum norocoasa, in care a existat o singura ocazie clara de gol pentru Dinamo (o situatie de unu la unu cu portarul a lui Claudiu Niculescu), plus golul de final semnat Danciulescu, un fel de gol al lui Mateut la Dundee (pastrind proportiile) de acum 'nspe mii de ani.

MadSkillz
29th July 2004, 00:18
Felicitari echipei Dinamo!
Se pare ca norocul inca nu a parasit "cainii", ceea ce ma face sa sper in continuare la o calificare in grupe.

lupisor lupetto
29th July 2004, 01:05
Bravo Dinamo :)

Sunt convins ca la Bucuresti va fi o alta istorie. Dinamo va juca mult mai bine.

fia
29th July 2004, 07:03
Bravo Dinamo! Nu ma asteptam!

polniuman
29th July 2004, 08:21
felicitari cainilor. dar trebuie sa jucati bine acasa ca altfel ne suparam

gophren
29th July 2004, 08:29
Dinamo a aratat iar ca joaca meciurile cu aceeasi intensitate pana in ultima secunda. Un mare BRAVO intregii echipe! /hello
Sper sa nu se supere (prea mult) colegii de forum anti-Dinamo ca iarasi au castigat baietii in ultimele secunde. Alt blat al lui Danciulescu, care a sutat prin fanta de lumina... :p

inter
29th July 2004, 08:57
Calcio: Champions League: Generico

Champions League: bene la Dinamo Bucarest nei preliminari
28/07/2004 23:48.41

Gare d`andata del secondo turno: vince anche il Bruges

Questi i risultati delle gare d`andata del secondo turno del preliminare di Champions League disputatesi oggi, mercoledě 28 luglio:



Apoel Nicosia (Cip) -Sparta Praga (Cec) 2-2
Rosenborg (Nor) -Sheriff Tiraspol (Mol) 2-1
Young Boys (Svi) -Stella Rossa (Ser) 2-2
Zilina (Svc) -Dinamo Bucarest (Rom) 0-1
Skonto Riga (Let) -Trabzonspor (Tur) 1-1
Bruges (Bel) - Lokomotiv Plovdiv (Bul) 2-0
Hajduk Spalato (Cro) -Shelbourne (Irl) 3-2
Djurgaerdens (Sve) -Fbk Kaunas (Lit) 0-0

felicitari!

Red Heat
29th July 2004, 09:09
Astept sa vad rezumatul ca dupa unul dintre comentatori (care ma baga in boala de era sa fac infarct) Zilina trebuia sa bata cu cel putin 5-0...

In alta ordine de idei meciul tur a fost ca o palma data celor care au tot jignit pe Dinamo dupa golurile date in ultimile minute de joc.
Baietii au luat o optiune serioasa pentru calificare, insa jocul a lasat de dorit. Sper ca va fi cu totul altfel la Bucuresti. Pana atunci au timp sa-si mai rodeze echipa si relatiile de joc.

vasile314tzurka
29th July 2004, 09:11
felicitari dinamo pentru victorie:)

Ayrton
29th July 2004, 09:33
Bravo Dinamo, multumim pt felicitari Vasile.

Sa speram ca dupa meciul asta ne alegem cu un jucator: varful slovac Stanislav Sestak.

ieppy
29th July 2004, 09:47
Nu esti departe de adevar cu 5-0 ala. O sa povestesc meciul cat si micul meu interviu cu Badea, care a stat langa mine tot meciul mai incolo dupa cebeau 3 litri de cafe.

vasile314tzurka
29th July 2004, 09:56
vazut ceva imagini dimineata la prosport dar nu prea nimic.
ando spunea ca au jucat prost si ca la bucuresti trebuie sa joace fotbal.
eroul meciului munteanu.

ieppy
29th July 2004, 09:59
ai vazut si imagine de la oficiala? Eu sunt ala mare imbracat in alb care aplauda de langa Badea. :)

vasile314tzurka
29th July 2004, 10:49
am vazut doar cind s-a dus danciu-gol la tribuna si i-a curs toata haita-n cap:) misto:)

ieppy
29th July 2004, 10:52
nu eram acolo, dar daca ai vazut la prosTV atunci au aratat si o imagine scurta de la oficiala. Ca m-am uitat si eu de dimineata.

inter
29th July 2004, 10:53
era o pata alba , mare :p ... multumit? :D:D:D

ieppy
29th July 2004, 10:55
da mah, si ce ma dau si eu mare ca am stat o data in viata mea la oficiala. Vreo problema?

inter
29th July 2004, 10:56
am cautat sa ma uit dupa "slovaca" da n-am vazut-o :p

ieppy
29th July 2004, 10:58
lasa ca erau 2 la bufet de imi era sa sar meciul si sa sar direct pe ele. Si nu ca nu puteam ca erau niste birouri pe acolo dar mi-am zis ca o sa fie mai bun meciul. Ce fraier. Ba da erau buneeeeeeeee. Alta ocazie ratata.

vasile314tzurka
29th July 2004, 11:01
slovacele sunt bune rau. o tin minte pe una de la mare de cind aveam 18 ani. buna rau:) meseriasha, ieppy:)

inter
29th July 2004, 11:03
Ce fraier. Ba da erau buneeeeeeeee. Alta ocazie ratata.

pai ia si tu niste lectii de la N&D ca aia "marcheaza" regulat :drak: :drak: :drak:

vasile314tzurka
29th July 2004, 11:05
sau reg... marcat? ce zici?

ieppy
29th July 2004, 11:09
hai ma ca ma oftic, sa mor eu, ca imi zambeau gales in timp ce imi turnau vinul in pahar. ce sa invat de la N&D? De la N in nici un caz, doar D marcheaza regulat. Sau regulat marcheaza.

vasile314tzurka
29th July 2004, 11:10
iti si zimbeau si tu te-ai dus sa te uit la meci? hai ca-mi schimb parerea despre tine...

ieppy
29th July 2004, 11:12
I know, I know. Culmea ca Vladut care a stat si el la oficiala nici macar nu a schitat un gest. Interesant zic eu.

Acum lasatima in pace ca vin eu in Romania si ma revansez. Si la urma urmei, Bratislava e la o ora cu masina asa ca mai prind sigur niste slovace in viitorul apropiat.

vasile314tzurka
29th July 2004, 11:12
lasa gisca si povesteste odata meciul ca destul off-topic

ieppy
29th July 2004, 11:14
am sefa langa mine si daca scriu o poveste atunci imi sare in cap. asa mai scriu pe forum, mai fac o munca. Astept sa plece la masa.

ieppy
29th July 2004, 12:49
Bun, acum am sa va povestesc cum a fost la meci.

Am ajuns la stadion si ne-am luat locurile in primire. VIP scria pe noi desi eram inconjurati de suporteri ai zilinei care daca ar fi vrut ne-ar fi macelarit fara vreo problema. Oricum scaune frumoase, un bufet, 2 slovace bune cu draci(damn), neutura gratis, ce mai viata buna. Dupa vreo 15 minute au aparut si oficialii lui Dinamo in frunte cu Borcea. M-am asezat pe scaun si cu vreo 20 de minute inaintea meciului urca la oficiala si Badea. Am uitat sa mentionez ca eram vreo 20 de romani la oficiala, care avea vreo 40 de locuri. Biletele le-am facut rost prin ambasada Romaniei la Bratislava.

Domnu Badea nu avea un loc anume, asa ca i-am oferit eu locul de langa mine unde imi pusesem geaca in acelasi timp cu unul dintre "oficialii" lui Dinamo. Badea spre surprinderea mea a ales sa stea langa mine si taicamiu.

Discutia mea cu Badea a durat pana la inceputul meciului si a trecut cam prin toate temele de actualitate de la Dinamo si din fotbalul intern. sa le luam pe rand:

Conflictul cu Liga: Domnul Badea a spus ca Steaua-Dinamo-Rapid sunt convinse de faptul ca nu au cum sa faca ceva impotriva contractului cu Telesport anul asta. Intentia lor este de a incerca scimbarea statului ligiii unde Mitica a bagat nshpe mii de soparle care sa ii convina lui. De la anul se va incerca ca fiecare echipa sa negocieze singura drepturile TV daca se schimba statutul ligii. El a spus ca va face acelasi lucru ca Steaua, adica vva inchiria sau cumpara un car TV si va transmite meciurile astfel incat cine vrea sa preia semnalul. O chestie amuzanta a fost ca in acest contract cu telesport este sti****t ca echipele nu au voie sa trimita cameramanii propii pentru a filma meciurile adversarelor. Pana la urma Mitica a trimis o scrisoare cluburlor saptamana asta prin care ia anuntat ca au voie sa filmeze daca trimit o insiintare cu 20!!! de zile inaintea inceperii turului. deci cu 3 zile inaintea turului echipele...in fine, o tampenie.

Danciulescu: Se pare de fapt ca Danciu nu are nici o clauza, el avand doar o hartie pe care scrie ca poate sa isi gaseasca o echipa daca plateste 1 milioan de coco. Aceasta hartie insa nu obliga pe Dinamo in nici un fel sa il vand daca nu vrea.

Prelungirea contractelor: Aici mi-a spus ca ele vor fi prelungite in viitorul apropiat singura problema fiind la Munteanu, care cu 15 minute inaintea meciului a venit la oficiala el nefiind convocat pentru meci. Munteanu este suparat si ar exista unele probleme cu prelungirea din aceasta cauza.

CAm asta am vorbit cu Domnul Badea care mi-a facut o impresie frumoasa, omul fiind un adevarat gentleman. Asta spre deosebire de ceilalti de la Dinamo.

Despre meci in sine ce pot sa spun? A tremurat si pishatul in mine. Ne-au dominat copios slovacii si daca nu era Munteanu atunci scorul putea fi 4-5 la 1 fara probleme. Slovacii au avut chiar si un 11m neacordat de arbitrul turc(am observat ca in presa nu sa scris nimic, dar acest 11m a fost recunoscut inclusiv de Badea, Borcea si Netoiu). Am avut un mare bulan, faza din care am marcat fiind mai degraba o degajare care nu anunta mai nimic. Oricum, cu bulan sau fara bulan, bine ca am castigat. De la slovaci sau remarcat Sestak, care i l-am si recomandat domnului Badea spunandui ca ar face o afacere buna daca l-am transfera, cheliosul de pe dreapta, nr. 10 habar nu am cum il cheama si fundasul Labant, restul fiind jucatori care cu greu ar juca la echipe din Romania.

La Dinamo sau remarcat Munteanu, Alistar care a inceput prost insa si-a revenit, Iordache, care a fost destul de sigur si care a "pasat" la gol, Semeghin, nu prin joc, ci prin faptul ca prin intrarea lui Petre a putu urca in atac. Petre a jucat mijlocas defensiv stanga. Nu a facut-o rau insa valoarea lui este in atac si sa vazut asta in ultimele 20 de minute. Grigorie nu a jucat rau desi a fost schimbat destul de repede. Margaritescu a facut si el o figura frumoasa fiind sigur la recuperari si necomplicandu-se in joc

LA dezamagiri, Ciobotariu, care a fost lent si a facut n greseli exasperandu-ne la oficiala, Balan, care a fost o mana moarta(probabil a avut emotii), Irimia, cam ca Balan si Claudiu care a ratat dintr-o situatie de unu la unu cu portarul si in rest nu a facut nimic. PE Tames il mentionez separat pentru ca a fost jalnic, o pasa nu a dat tot meciul. Acum ma bucur oarecum ca l-am luat pe Denis pentru ca mai prost decat cum a jucat Tames nu cred ca poate juca nimeni.


´Cam asta ar fi povestea meciului, un meci pe care l-am castigat cu bulan poate chiar nemeritat, insa l-am castigat si ne da o optiune serioasa pentru turul 3. Atentie insa, daca jucam la fel si in retur in nici un caz nu trebuie sa ne consideram calificati deoarece slovacii sau dovedit a fi o echipa buna care daca ar avea si norc ar putea sa ne bata acasa. Cu toate astae eu sunt ferm convins ca acum Ando nu o sa mai poata fi surprins cu nimic si Dinamo se va califica lejer.

Bogdan
29th July 2004, 12:55
Iepyy, spune-mi te rog cum de au putut avea slovacii atatea ocazii?Cel putin la radio m-au exasperatNu treceau 5min. si o ocazie uriasa.

vasile314tzurka
29th July 2004, 12:55
CAm asta am vorbit cu Domnul Badea care mi-a facut o impresie frumoasa, omul fiind un adevarat gentleman. Asta spre deosebire de ceilalti de la Dinamo.

desigur. a invatat de la socru-su, renumitul Ion Teleaga, unul dintre cei mai rai oameni ai lui ceausescu. doar leana si bobu il depaseau. asa ca...

p.s. misto relatarea meciului:)

uti2102
29th July 2004, 13:10
Pentru caini e bine ca au scapat de bombardament. E chiar frumos sa ai de invatzat din gresheli care nu te deviaza prea mult de la traseu. Dinamo a evoluat penibil in aparare dar totushi a cashtigat.....(Din pacate :drak: ) Dinamo nu va mai avea astfel de "reushite" in defensiva. Shi totushi cu Steaua...... :p

ieppy
29th July 2004, 14:38
alpopa, te inteleg ca te doare dar urletele de durere punele pe forumul vostru.

ieppy
29th July 2004, 14:41
Bogdan. Sau urcat pe noi. daca in prima repriza le erau frica de noi, in a doua au realizat ca suntem inofensiv in meciul asta si ne-au bagat in corzi. Daca ne dadeau gol veneam ca de la Moscova de acolo. Am avut bulan si un portar mare. Acum trebuie sa invatam din greselile astea si sa ii batem acasa. Dupa care vedem maine cu cine picam.

realmadrid.com
29th July 2004, 14:50
Am vazut si eu fazele din meci azi la tv, adevarat am cam fost dominatzi si in afara de golul lui danciulescu am mai avut o ocazie de gol mare in rest
Dar oricum bravo portarului care a salvato pe dinamo de multe ori
Oricum parerea mea este ca acesta este golul calificari iar in stefan cel mare roata se va inversa, adica ei vor fi dominatzi suta la suta
Pt retur zic un 3-1

Ayrton
29th July 2004, 15:01
maine e tragera la sorti pt turul 3

Red Heat
29th July 2004, 15:03
Vai de mine prin ce am trecut !
Am vazut rezumatul de pe dinamo-online, si am ajuns la concluzia ca cel pe care l-am acuzat (comentatorul) nu vorbea prostii. Au avut astia niste ocazii... Noroc ca Dumnezeu a fost dinamovist, iar Munteanu providential.
Nu inteleg de ce Ando il foloseste pe Petre pe stanga si nu il lasa acolo pe dreapta, la mijloc unde da randament maxim. Cred ca nu se poate dispensa inca de serviciile lui Semeghin. Despre noile achizitii ce sa spun? In afara de Margaritescu (care promite) si Pacurar (pe care l-am urmarit si va fi un jucator de baza in viitorul apropiat) ceilalti m-au dezamagit total...

realmadrid.com
29th July 2004, 15:08
maine e tragera la sorti pt turul 3

Sper sa avem si noi un pic de noroc :) si sa cadem cu o echipa mai slaba ca altfel zburam in uefa :( :yeah:

uti2102
29th July 2004, 23:14
alpopa, te inteleg ca te doare dar urletele de durere punele pe forumul vostru.

Asta e, speram sa avetzi evolutzia de ieri la meciul cu noi...Acum Ando o sa-i trezeasca. Ce pacat...... :(

Ayrton
30th July 2004, 09:19
Da alpopa, si scorul sa fie acelasi, 1-0 pt noi! :D

ieppy
30th July 2004, 09:48
alpopa, asa e. Dar daca iti aduci aminte si anul trecut la fel de prost am inceput. Vorba ta, acum le da Ando trezirea si in meciul cu voi si cu nas pudrat pe banca nu o sa va fie usor.

vasile314tzurka
30th July 2004, 09:53
Noroc ca Dumnezeu a fost dinamovist

unul care reinvie se intilneste cu papa:
- sfinte parinte, dumnezeu nu exista.
- taci din gura ca te fac om bogat.
dupa asta are o intilnire cu brejnev (bancul e mai vechi)
- exista dumnezeu
- taci din gura ca te fac om bogat.
in sfirsit cu presedintele american.
- pe mine nu ma intereseaza, zice americanul, noi avem libertate de constiinta si nu conteaza daca exista sau nu.
- da, dar dumnezeu e negru...:)

vasile314tzurka
30th July 2004, 09:56
revenind la meci. e foarte adevarat ca dinamo a jucat destul de prost dupa cum spune ando, dar totusi au avut doua ocazii pe linga gol. cine va trage concluzii eronate, de exemplu ca asa va juca dinamo, va cam gresi. in alta ordine de idei daca dinamo va continua asa nu voi avea nici-o bucurie ca steaua sa bata o echipa in forma slaba. prefer ca sa invinga una puternica. altfel a cistiga campionatul e un soi de a fi chior in tara orbilor. asta vis-a-vis de bucuria unora la venirea lui zenga.

ieppy
30th July 2004, 10:00
esti culmea. Nu esti chior in tara orbilor daca castigi campionatul si pe urma joci bine in cupele europene. Iar daca Steaua nu va mai fi asa de puternica uite ca Universitatea sa intarit si ii poate lua locul.

vasile314tzurka
30th July 2004, 10:02
aia e. sa joci bine in cupele europene. intii sa vad si dupa aia vorbim. pina una alta un prim pas a fost facut. sper din tot sufletul sa urmeze si altii. si cu steaua si cu otelul ca avem nevoie ca de aer.

ideea e ca pe mine nu ma bucura decaderea unei echipe indiferent care. asta e. eu vreau sa fie puternice si craiova si sportul si timisoara, asta numai ce-mi vine in cap. un campionat puternic iti da valoare si esti prezent continuu in fotbal. unul slab in care echipele se duc dracului e de doi lei si pierd toti. de ce crei ca suntem la coada?

gicu
4th August 2004, 11:31
Declaratii inaintea returului:

Florentin Petre: "Indiferent cine intră pe teren, să-şi dea sufletul pe teren! Sîntem Dinamo, sîntem campioni, trebuie să arătăm acest lucru!"

Ioan Andone: "Acum este in joc onoarea unei campioane. Este munca unui an si cred ca toti au inteles unde au gresit si la Zilina, si la Constanta"

Claudiu Niculescu: "Dinamo nu va juca niciodata la egal. Vom incerca sa castigam si, implicit, sa obtinem calificarea in turul trei"

preluate de pe fcdinamo.ro

Asadar, sunt semne ca s-au trezit...asteptam astazi faptele!

Hai Dinamo! :yeah: :yeah: :yeah:

vasile314tzurka
4th August 2004, 11:45
si eu sper sa se trezeasca. si nu numai declarativ. sa joace ofensiv si sa munceasca nu sa-si dea sufletul ca lozincile nu tin de cald.

gicu
4th August 2004, 11:49
cine stie ce metode aplica domnisoara psiholoaga :)

vasile314tzurka
4th August 2004, 11:58
gicule, iti arde de ris? ma rog, bravo tie, mie nu dupa ce vazui catastrofa maritima.

Sorin M.
4th August 2004, 12:20
Dupa cum declara jucatorii dinamovisti, Zilina o sa fie facuta zob astazi!!
Daca insa se intampla sa pateasca ca in deplasare?? Nu se stie cum o sa joace slovacii!
Astept cu f.f.f.f.f.mare interes meciul de deseara!! si sper intr-o victorie :yeah: . Manchester va asteapta!! :ok:

gicu
4th August 2004, 14:19
gicule, iti arde de ris? ma rog, bravo tie, mie nu dupa ce vazui catastrofa maritima.

pai daca nici nu radem, ce dracu' facem :) ... am citit c-au avut ore de psihologie ieri, deci dupa catastrofa :D

DRAGOS
4th August 2004, 19:06
Pronostic:DINAMO - Zilina 3-1

BAFTA MULTA!!!
HAI DINAMO!!!

realmadrid.com
4th August 2004, 21:19
1-0 pt Dinamo, gol Danciulescu

Dorin
4th August 2004, 21:26
Ce inceput bun! Slovacii au nevoie de trei goluri pentru a merge mai departe...Nu prea vad cum !
Man U la Bucuresti pare acum credibil! Ce sansa pentru microbisti! :yeah: Dorin

pronostic
4th August 2004, 21:28
Au nevoie de 2 goluri.

Dorin
4th August 2004, 21:32
Corect!!! M-am grabit, dar nici doua nu e prea usor... :yeah:Dorin

realmadrid.com
4th August 2004, 21:45
Dinamo este in 10, portarul Munteanu find eliminat:(
Scad sansele noastre cu vreo 20% parerea mea:(

Dorin
4th August 2004, 21:47
Se lasa cu emotii mari !!!!! :yeah: Dorin

Elgorriaga
4th August 2004, 21:56
Ce Dumnezeu i-o fi venit lui Munteanu sa iasa in halul ala? e drept ca a scos golul, dar tot asa de drept e ca aceeasi figura a facut-o si prin minutul 10, si la fel de pagubos.

Si in Gaev asta eu unul nu prea am incredere :( a luat un gol dubios in meciul ala amical cu Petrolul (sau Brasovul? naiba mai stie ...)

De acuma o sa ne cam tremure inima la fiecare atac al namilelor alora de slovaci ... de unde naiba i-or fi scos?

realmadrid.com
4th August 2004, 22:09
Si ce vroiai sa lase golul?, asta ar fi facut orice portar

Gabriel
4th August 2004, 22:10
Gaev asta ce nationalitate e ? De unde a mai venit ?

Sunt slabutzi Zilina astia. Nu mai dau ei doua goluri. Cat despre faptul ca nu joaca Munteanu cu Man U...asta e problema ? Ce ? Daca juca el ne calificam ? :D

realmadrid.com
4th August 2004, 22:25
Nu nu calificam, dar luam mai putine goluri:D

Later edit: Dinamo sa calificat cu scorul general de 2-0, mai departe vom intalni Manchester cu care sper sa facem o figura frumoasa /hello
/OLE/ /hello

Dorin
4th August 2004, 22:58
Doua victorii este foarte bine.Astept cu nerabdare pe Man U la Bucuresti. :yeah: Dorin

Catalanul
4th August 2004, 23:00
si eu astept cu nerabdare sa vad cum ploua cu goluri in poarta dinamovista :evil: :drak: (mai ales ca nu joaca Cristi Munteanu :D)

Elgorriaga
4th August 2004, 23:00
Gaev e bielorus ca si Hamutovski ... deh, spiritul de imitatie :D

@Dumitrescu Ionutz: :) pai nu voiam sa lase golul, voiam sa stea naibii in poarta, unde ii e locul ... ma rog, aici numai unu' care a fost pe stadion poa' sa zica exact daca Cristi a iesit corect sau mai bine astepta pe linia portii.

Gabriel
4th August 2004, 23:04
Foarte slab Gaev asta. :(
E bine ca am luat 6 puncte din meciurile cu slovacii. Ne mai creste si noua cota.
Baga pe 23 august meciu cu Man U ?

Elgorriaga
4th August 2004, 23:25
6 puncte cu slovacii = 3 puncte UEFA (pentru ca-n turul 2 preliminar punctajul se injumatateste parca)

Si cele 6 puncte de la Otelul = 1,5 puncte UEFA (ca-n turul 1 punctele se impart la 4 :D ) ... corectati-ma daca gresesc.

Oricum echipele noastre au facut pina acum maximum posibil.


Da, ar trebui sa fie pe 23 august; ma intreb daca o sa vina atita popor pe cit crede Borcea & Co. Mi-e teama ca o sa puna niste preturi de te ia cu ametzeala, astia n-au invatat proverbul ca "daca ai o oaie la indemina, e bine s-o tunzi, nu s-o jupoi!" :)

gicu
4th August 2004, 23:33
Felicitari Dinamo!

Greu, mult mai greu decat m-am asteptat. Dar se pare ca, in comparatie cu primele doua meciuri din sezon, si-au mai revenit. E un semn bun, s-o tina asa si cu Sportul....si sa-i primim cum se cuvine pe Man. United :yeah:

ps. ce dracu' face Burca de-l convinge pe Andone sa inceapa cu el meciurile? Chiar asa, n-avem pe nimeni in loc?

Gabriel
4th August 2004, 23:42
Elgorriaga, nu cred ca vor veni oamenii la meciul cu Man U. Maxim 30 000. Chiar discutam cu taica'miu. Daca meciu ar fi fost in anii '80...se umplea 23-ul. 80 000 oameni, ca atunci erau gradene. Dar au trecut timpurile alea.

realmadrid.com
4th August 2004, 23:45
Pai da, dar atunci lumea venea pt ca totusi atunci avam sanse mari sa eliminam o echipa de calibrul lui manchester de azi, dar acum sansele au scazut considerabil

Gabriel
5th August 2004, 00:00
Lumea venea si poate pentru ca nu avea alte activitati. Optiunile de a face ceva distractiv erau mult limitate fatza de prezent. Eram mic cand mergeam pe 23 la celebrele baraje. Erau 80 mii spectatori chiar si la un meci Rapid-Progresu' Vulcan.

Ionutze..am vazut ca esti pe post de comentator live pe forum. Nu te angajaza Vadim la site...sa faci tu meciurile live ? :D

Bogdan
5th August 2004, 08:51
Felicitari baietilor!Intr-adevar si-au mai revenit.Dar totusi in aparare sunt inca probleme.Aseara Burca mi-a mancat zilele.Eu nu stiu de ce dreaqu l-a tinut Ando in teren tot meciul.Toate ocaziile slovacilor l-au avut in prim plan pe Burca.E VARZAAA!!!!De ce nu se incearca si cu Galamaz sau Goian?Mi s-a parut buna prestatia lui Irimia pe dreapta,pe care sper sa-l mai titularizeze.Sper ca meciul cu Manchester sa umple stadionul Lia Manoliu si sa vedem un meci frumos,ca de calificare nu se prea poate vorbi.
FORZA DINAMO!!!

Red Heat
5th August 2004, 10:14
Eu zic ca Dinamo a jucat exact cum trebuia. Nu s-a aruncat in atac insa nici nu a stat cu fundul in poarta. A inchis jocul cand a trebuit si a sarjat pe contra-atac mai de fiecare data periculos. Una peste alta o calificare importanta avand in vedere si urmatoarea dubla cu diavolii.
In ciuda faptului ca unii au inceput deja cu vrajeala (se citeste invidia printre randuri), eu cred ca 23 Aug. va fi plin pana la refuz.

Ma mira atitudinea unora care doresc o caruta de goluri in poarta lui Dinamo in meciurile cu MU. Dar, deh, nu toata lumea poate avea acceasi capacitate de analiza a unei asemenea ocazii poate unice...

Red Heat
5th August 2004, 10:18
Elgorriaga, nu cred ca vor veni oamenii la meciul cu Man U. Maxim 30 000. Chiar discutam cu taica'miu. Daca meciu ar fi fost in anii '80...se umplea 23-ul. 80 000 oameni, ca atunci erau gradene. Dar au trecut timpurile alea.

Nu stiu daca ai fost la meciul cu Benfica de acu' cativa ani (4 parca). Abia am reusit sa intru pe stadion. Stadionul gemea (e adevarat ca s-a jucat pe Cotroceni) insa afara au ramas atatia oameni ca ar mai fi putut umple inca un stadion. Si Dinamo juca cu Benfica nu cu M.U.

Bogdan
5th August 2004, 11:41
Eu vin si pe jos de la Targoviste.Apropo, cand se pun biletele in vanzare?
FORZA DINAMO!!!

Elgorriaga
5th August 2004, 11:51
Lumea venea si poate pentru ca nu avea alte activitati. Optiunile de a face ceva distractiv erau mult limitate fatza de prezent. Eram mic cand mergeam pe 23 la celebrele baraje. Erau 80 mii spectatori chiar si la un meci Rapid-Progresu' Vulcan.

Ionutze..am vazut ca esti pe post de comentator live pe forum. Nu te angajaza Vadim la site...sa faci tu meciurile live ? :D

:) Cuplaje, nu baraje :) Mi-amintesc de un cuplaj din asta de prin 82 sau 83 in care spectatorii au rupt gardurile si au ajuns sa stea chiar pe pista de atletism a stadionului, om linga om. cica ar fi fost atunci 120.000 de spectatori. Practic jucatorii nu aveau loc sa bata auturile sau cornerele, iar tusierii n-aveau loc sa alerge pe tusa :D

In cuplajul ala tin minte ca Dinamo a luat bataie de la sportul cu 2-1 ;) si arbitrii au arbitrat ... ca niste ingerasi :yeah: :happy

vasile314tzurka
5th August 2004, 11:53
felicitari pentru calificare. in rest mai discutam si miine. azi va bucurati:)

Gabriel
5th August 2004, 12:04
:) Cuplaje, nu baraje

asa. :D
Si ce-mi placea atunci ca galeriile nu se injurau. Nu auzeai toate tampenile pe stadion. In schimb toata lumea zicea cate ceva despre Ceausescu. :ok:
(eu il intrebam pe taica'miu...de ce zic oamenii asa...iar el imi spunea ca imi explica cand ajungem acasa :evil: )

Dar hai ca suntem off-topic. Sper sa vina macar 50 000 de oameni la Man U, iar biletul sa nu fie mai mult de 100 mii.

bozo
5th August 2004, 12:43
Felicitari baietilor!Intr-adevar si-au mai revenit.Dar totusi in aparare sunt inca probleme.Aseara Burca mi-a mancat zilele.Eu nu stiu de ce dreaqu l-a tinut Ando in teren tot meciul.Toate ocaziile slovacilor l-au avut in prim plan pe Burca.E VARZAAA!!!!De ce nu se incearca si cu Galamaz sau Goian?Mi s-a parut buna prestatia lui Irimia pe dreapta,pe care sper sa-l mai titularizeze.Sper ca meciul cu Manchester sa umple stadionul Lia Manoliu si sa vedem un meci frumos,ca de calificare nu se prea poate vorbi.
FORZA DINAMO!!!
Golul lui danciu a impins de la spate toata echipa, pana si de burca se loveau mingile altfel :evil:
Irimia este un castig si eu astept meciuri din ce in ce mai bune ptr Margaritescu "China". Incet, incet se contureaza o echipa noua dar nu cred ca ando va risca introducand mai multi noi veniti de-odata in echipa. Bogdan, sunt sigur ca-l vei vedea in curand si pe "pune-i gheata pe grumaz" Galamaz si pe Goian - campionatul e lung si meciurile oficiale internationale primeaza in fata celor din campionat.
NU cred ca se umple Lia Manoliu, hai poate 30 - MAX. 35000, eu personal as fi preferat 15.000 de caini adevarati in groapa, decat 35000 spectatori pe 23 august...

Bogdan
5th August 2004, 13:24
Golul lui danciu a impins de la spate toata echipa, pana si de burca se loveau mingile altfel :evil:
Irimia este un castig si eu astept meciuri din ce in ce mai bune ptr Margaritescu "China". Incet, incet se contureaza o echipa noua dar nu cred ca ando va risca introducand mai multi noi veniti de-odata in echipa. Bogdan, sunt sigur ca-l vei vedea in curand si pe "pune-i gheata pe grumaz" Galamaz si pe Goian - campionatul e lung si meciurile oficiale internationale primeaza in fata celor din campionat.
NU cred ca se umple Lia Manoliu, hai poate 30 - MAX. 35000, eu personal as fi preferat 15.000 de caini adevarati in groapa, decat 35000 spectatori pe 23 august...
Si Ciobi e nou venit si l-a titularizat la Zilina,unde din cate se pare a evoluat penibil.Astept si eu explozia lui "China",de care-mi place si mie cu toate ca statura nu-l avantajeaza pe postul de inchizator.Nu ma asteptam insa sa se simta chiar in halul acesta plecarile lui Barca si Alexa(nici nu vreau sa ma gandesc ce se intampla daca pleca si Danciu).Totusi eu nu inteleg de ce dreaqu nu l-au transferat pe Danciu de la Otelul.Mie personal imi place foarte mult cum joaca pe postul de inchizator si este si inalt.Cred ca era o solutie foarte buna pt. inlocuirea lui Alexa.Imi aduc aminte de finala cupei,unde cat timp a fost el in teren nu prea am construit mai nimic.Si eu as fi preferat sa se joace cu Manchester pe Dinamo,dar cred ca nu am avea loc.Eu vin de la Targoviste cu destui prieteni si cred ca vor veni foarte multi caini din tara.Pe de alta parte conducatorii lui Dinamo se gandesc ca e mult mai bine sa vanda vreo 30.000 de bilete fata de 15.000.Si nu poti sa-i acuzi.
Forza Dinamo!!!

polniuman
6th August 2004, 14:28
am trecut de zilina, acum sa scoateti threadul asta si sa bagati unul nou cu manchester