PDA

View Full Version : Cum se face un BLAT ?



ricky
25th June 2004, 07:23
Noi romanii sintem experti in blaturi !
De aceea nici nu contest pe cei care au "spus" ca DAN-SUEDIA a fost blat !

"Imbatat" de acest meci, vizionind partida GERM-CEHIA, prin min.70 am pus mina pe telefon si l-am sunat pe tata sa-i spun ca nemtii vor marca pina in min. 80 !
Numai ca...mda !
Deh ! Mai gresesc si "expertii" ! :evil:

Pentru ca tot n-am inteles cum se pregateste un blat...rog onorat cititoriu sa ma lamureasca !
Deci, cum se face un blat ? :o:

uti2102
25th June 2004, 13:26
Mai Ricky! Chiar crezi ca tata Jean, Mitica sau Gheorghitza de sub Tampa intra pe forum ???

dj_jaxxx
25th June 2004, 16:40
Mai da blat de tort stiti cum se face? :D

bapsy
25th June 2004, 16:47
Ricky, mi-am pus si eu aceasta intrebare de multe ori. Si eu as vrea sa stiu cum decurge:
cine organizeaza?
cum li se explica jucatorilor (in cazul in care blatul nu este la nivelul doar a catorva jucatori)?
trebuie sa fie toti de acord (patron, antrenor, jucatori)?
nu exista riscul sa se afle ... ?

Dar cred ca mai exista si blaturi "subintelese". Adica in cazul Danemarca - Suedia nu cred ca a avut cineva curajul sa propuna blatul, ci asa au ales jucatorii sa joace.
Sau la Gloria - Ceahlaul (si invers), crezi ca se mai vorbeau Jean cu Stefan, era regula, ce mai ...

MaPaX
25th June 2004, 16:53
dj_jaxxx te poate ajuta Copos cu blatul de tort :)) :happy

dj_jaxxx
25th June 2004, 16:55
da vreau din ala inmuiat in sirop de zahar ars daca se poate :)

ricky
25th June 2004, 18:07
Dar cred ca mai exista si blaturi "subintelese". Adica in cazul Danemarca - Suedia nu cred ca a avut cineva curajul sa propuna blatul, ci asa au ales jucatorii sa joace.


Asa cred si eu !
Riscul de-a se termina cu victoria danezilor era prea mare in min.89 !

Aha ! Ce ziceti de asta ?
Cel care PRACTIC ne-a calificat in sferturile EURO 2000 a fost un arbitru pe care ANGLIA il uraste de moarte deoarece ne-a acordat USOR un penalty in min. 88 (parca?!).
Numele arbitrului, doamnelor si domnilor : ....UUUURRRSSS MEYEEEERRRR ! :evil: :evil: :evil:

GoPens
25th June 2004, 20:50
follow-up:

ghici ciuperca-n 4 labe, cine le-a anulat aseara engleziilor in min 88 un gol (dupa "The Sun" perfect valabil, dupa mine fault la portar in careul mic, iar eu tineam cu Anglia) ?

aseara englezii cautau o anumita adresa de mail, care "The Sun" a oferit-o in mod generos la cca 22 min dupa penalty-ul ratat de Vassell, intr-un link de pe pagina lor.

se pare ca nici ei nu-s mai presus ca "ai nostrii" :evil:

ricky
25th June 2004, 21:16
GO PENS, si eu, si tu si...reluarea am vazut FAULT la portar !
CLAR ! In "5m" (5,5), n-ai ce cauta cu mina pe portar (o fi vrut sa-l bage in pamint ?!).
Surprinzator : ITALIA, "bocitoarea" turneului ; ANGLIA- tu zici, la fel !
Si eu am fost FAN ANGLIA dar, dupa ce repriza a doua s-a cam jucat la o poarta, ANGLIA ar trebui sa taca !
Si-apoi, deceptia mea : BECKHAM care nu nimereste poarta nici de la 11m !

E...inaltator sa constati ca nu esti singurul de pe lume care boceste (referire la ANG si ITA si...ROM !) !

Catalanul
25th June 2004, 21:25
Deci, cum se face un blat ? :o:

faina,zahar, oua (doar albusul :D il bati pana se face spuma), lamaie razuita (ca sa-i dea un gust mai bun)
apoi se amesteca toate si bagi in cuptor vreo 20 de minute :D
si e gata blatul (de tort:D) asa cum sunt alea din romania si cum a fost si cel dintre Danemarca-Suedia :rosu:
:D:D:D

ricky
25th June 2004, 21:26
HAI POLI, se vede ca esti banatan...ca mine ! :evil: :ok:

ricky
25th June 2004, 21:30
Pun si eu o intrebare pentru cei care au jucat fotbal la nivel mai inalt de...curtea scolii : chiar poti sa-ti impui sa tragi la citiva centimetri de poarta, in ultimele minute, cind conducu cu 2-1 ?
E vorba de fotbal...nu de handbal !

NOTA !
Nu incerc sa sustin categoric ca a fost blat sau nu !

Inca odata intreb : dupa cum s-a desfasurat repriza a doua a meciului CEHIA-GERM, daca nemtii marcau pentru 2-1, era careva care nu credea ca a fost blat ?
Serios !

aclambiron
26th June 2004, 03:58
dupa cum s-a desfasurat repriza a doua a meciului CEHIA-GERM, daca nemtii marcau pentru 2-1, era careva care nu credea ca a fost blat ?
Da,eu.Eram apoape sigur ca nemtii vor bate,dar de ce sa fie blat?!

cocomic
27th June 2004, 06:03
Da,eu.Eram apoape sigur ca nemtii vor bate,dar de ce sa fie blat?!

chiar vrei si raspuns la asta? :D

aclambiron
27th June 2004, 07:11
chiar vrei si raspuns la asta? :D
Sigur,eu tot nu pricep de ce ziceti voi ca Germania-Cehia putea fi suspectat de blat?

ricky
27th June 2004, 07:40
Sigur,eu tot nu pricep de ce ziceti voi ca Germania-Cehia putea fi suspectat de blat?

EU unul nu l-as fi suspectat de blat !
Dar, din pacate, sint destui cei care ar fi spus ca din moment ce CEHIA s-a prezentat cu echipa a 2-a..etc.etc...
Un jucator olandez, MULDER, a spus la TV germana (la acuza unor olandezi ca CEHIA se prezinta cu a doua garnitura si ca...stiti voi...) : "Nu va faceti probleme ! Si noi am fi procedat la fel !"