PDA

View Full Version : FM Constanta



tchibos
29th August 2006, 22:32
Scriem de ceva timp pe aici si de multe ori am auzit acuze d genul.. stati numai la tastatura, sunteti doar niste nick name-uri etc. Ei bine eu vreau sa va demonstrez ca stiu sa beau si bere.Daca mai sunt "nick name-uri" carora le place berea (fara alcool pentru minori) propun sa ne intalnim intr-o saptamana/doua.Ce ziceti, va bagati? Daca da, spuneti pe ce data v-ar conveni, la ce ora si la ce local. Eu unul as prefera sa fie in week end sau vineri seara, ca in cursul saptamanii muncesc pana tarziu, iar la local ma gandeam sa alegem un bar ceva care are legatura cu fotbalul gen casa de pariuri Wett P. sau barul ala unde se intalnesc suporteri inainte de meciuri.

mingea e in terenul vostru :ok:

Astept pareri si "inscrieri" aici sau pe treadul http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=14066&page=3

ps: Klingon si fat frumos daca veniti va punem la dispozitie avionul clubului :D

FatFrumos
30th August 2006, 03:30
tchibos cu cel mai mare drag as veni dar sti cum e cu zboruri de 15-20 ore..... dar merci pentru invitatie i'll take a rain check cind planez prin tara nu scapi de o bere.

adi_cta
30th August 2006, 09:12
Eu plec pe 10 septembrie din tara, daca organizatzi acest FM intre timp, ma inscriu si eu.

tchibos
30th August 2006, 09:47
tchibos cu cel mai mare drag as veni dar sti cum e cu zboruri de 15-20 ore..... dar merci pentru invitatie i'll take a rain check cind planez prin tara nu scapi de o bere.

ok, te astept :ok:


Eu plec pe 10 septembrie din tara, daca organizatzi acest FM intre timp, ma inscriu si eu.


bun, deci daca il facem pe 8 sau 9 te trec la prezenti

Seahawk
30th August 2006, 10:31
eu vreau sa-mi trimiteti Jet. Nu vin cu orice Boeing!

tchibos
30th August 2006, 13:26
jet avem dar nu e gata autostrada "Chicago -Constanta"... cica nu e terminata groapa de la Bosfor

pe tine te-am uitat... avem multi "stranieri"

deci pana acum avem trei potentiali participanti eu, b3bito si adi_cta (daca e pana in 10 septembrie). Ceilalti ce fac?... nu va place berea?...

tchibos
2nd September 2006, 17:43
Quartz@nu s-a inscris si el. Deci pana acum suntem patru insi, potentiali participanti. Acestia sunt: eu, b3bito si adi_cta (daca FM-ul este pana in 10 septembrie) si Quartz@nu. In principiu intalnirea va fi la sfarsitul saptamanii viitoare.

Mai asteptam inscrieri. Nu pot sa cred ca Farul are asa multi suporteri care activeaza pe OLS dar doar atatia vor sa iasa la o bere. Va garantez ca va fi o bere buna, mai ales ca o vom combina cu ce merge cel mai bine, adica discutii civilizate si constructive despre echipa noastra favorita. Cine stie poate iese ceva bun din asta, stiu si eu... vreo idee ceva.


Haideti oameni buni ca e pacat de berea aia ca se rasufla. Chiar asa, noi nu putem face un FM pe Constanta?... au facut altii cu mai putini suporteri pe OLS si noi nu putem?

Cu mic cu mare veniti la FM-ul cel mai tare !!! :ok: ... nu lasati berea sa se rasufle...

/hello /hello /hello

ULTRAS_TAVY
3rd September 2006, 16:45
Bagama in lista...vin sa nu planga berea dupa mn

ultrasblueshark
3rd September 2006, 20:41
vin si yo, dar numai daca e pe 8

tchibos
3rd September 2006, 20:53
...deci ramane stabilit

FM Constanta va avea loc pe data de 08.09.2006, ora 17, la Club 96, un barutz fara fitze, mic dar nu foarte scump, din apropierea stadionului. Deci ne vom intalni inaitea meciului cu Ceahlaul si de acolo mergem la meci

Pana acum cei ce vor semna condica sunt: eu, b3bito, adi_cta, Quartz@nu, ULTRAS_TAVY si ultrasblueshark . Hai ca ne strangem ceva faristi. Ceilalti care sunt pe aici de ce nu veniti? Sa stiti ca se vinde si suc pentru cei mai mici :P , asta in cazul in care nu beti :bere:

Celor inscrisi le voi trimite cate un PM pentru detalii.

Mai asteptam inscrieri !!!

U|L|T|R|A|S|
3rd September 2006, 20:54
Semnez si eu condica... Desi nu sunt prea incantat de locatie...

tchibos
3rd September 2006, 20:56
Asta am scris in mesajul anterior. Ne vom intalni la ora 5 inainte de meciul cu Ceahlaul.

U|L|T|R|A|S|
3rd September 2006, 21:00
Asta am scris in mesajul anterior. Ne vom intalni la ora 5 inainte de meciul cu Ceahlaul.

Nu am fost atent... si nici prea lucid nu sunt... fac simulari pentru intalnirea de pe 8 :evil:

tchibos
3rd September 2006, 21:04
E bine asa, fa antrenament ca sa fii in forma :ok: ... You're in !!!

ULTRAS_TAVY
3rd September 2006, 23:33
Deci ramane p 8 la ora 5 la club 96 ok?
:ok: ..Forzza Farul!!!

tchibos
3rd September 2006, 23:57
da, asa ramane...

daca cineva vrea altfel sa spuna. Daca nu, ora si locatia vor ramane cele amintite mai sus.

Nominalizatii de pana acum sunt:
eu, b3bito, adi_cta, Quartz@nu, ULTRAS_TAVY, ultrasblueshark si U|L|T|R|A|S|

Haideti faristi ca mai sunt locuri libere :ok:

b3bito
4th September 2006, 00:03
ar fi frumos sa fim mai multi,dar e bine si asa,

tchibos
4th September 2006, 00:13
Eu sper sa se mai inscrie pana atunci. Oricum sper ca pana miercuri sau joi cel mai tarziu sa stim pe cine contam. Vad ca sunt persoane care scriu pe aici dar sunt scumpi la vedere. Daca motivul e ca nu vreti sa va dezvaluiti identitatea de pe OLS, puteti veni la FM si nu spuneti care e nick-ul vostru, spuneti doar numele, desi eu zic ca ar trebui sa ne cunoastem dupa ce am scris impreuna vreo 7000 de mesaje pe suporter Farul.

b3bito
5th September 2006, 10:20
haideti oameni buni,unii dintre noi ne stiim din peluza,veniti si la aceasta intalnire...

bahaus_84
6th September 2006, 12:53
frate veneam cu cea mai mare placere dar muncesc..pe bune....si vineri pic de munca... :(

tchibos
6th September 2006, 20:44
Hai ma ce faceti ?...

catalin06, dorryn, stil, danny del corco, ULTRAS_CT, stanley tiffo, Kerosene, Kroenan, pff, MEGDAC, trawel_farul, alex-hcm, tech, Simp4ticul si altii care nu imi vin in minte..

de ce nu vreti sa veniti?

Simp4ticul
6th September 2006, 23:20
as veni cu placere daca locatia ar fi alta ... o fi un barut fara fitze dar prefer alta locatie ... daca mai sunt si altii deacord cu mine sa spuna ...

U|L|T|R|A|S|
6th September 2006, 23:24
Pai cred ca daca se schimba locatia, o sa fim mai multi "forumisti" la intalnire... Club '96 nu se mai poate numi de mult bar :D
Eu unul nu vreau sa imi apara sorin & co la intalnire...
Ideea mea.. Barul ala de la CSS ... sau oricare alt bar.. Sa votam democratic..

tchibos
6th September 2006, 23:37
Personal nu am mai fost in club 96 de cel putin 6 ani. Nici atunci nu mi-a facut o imppresie prea buna, dar m-am gandit ca daca nu au mai fost alte propuneri sa ramana club 96.

Deci ora ramane 17 inainte de meci, iar la locatie eu zic sa mergem in barul ala de langa CSS (scoala sportiva). Si acolo se intalnesc suporteri. Eu de cele mai multe ori pe acolo semnez condica inainte de meciuri. Preturile sunt acceptabile si nu arata super dar eu zic ca merge.

Stiu ca e destul de tarziu sa schimbam locatia, insa daca vreti in barul asta de la CSS, spuneti si mergem in barul asta de la CSS. B3bito a zis ca nu are nimic impotriva daca nu mergem in club 96, iar la ceilalti forumisti care s-au inscris le-am trimis cate un PM si daca nu mai intra maine au totusi nr. meu de telefon si daca e ma pot suna.


Deci ce spuneti, ramane barul ala de langa CSS? Sau propuneti alta locatie daca nu va convine.

U|L|T|R|A|S|
6th September 2006, 23:46
CSS Ale Ale Ale... Eu votez CSS... Tot acelasi gust are berea peste tot..dar totusi.. :D
Acum... sa mai vedem si alte pareri..

tchibos
6th September 2006, 23:53
sunt sapte inscrisi

daca patru insi isi exprima optiunea pentru barul de la CSS schimbam locatia, daca nu ramane club 96

pana acum suntem 2 (eu si U/L/T/R/A/S/) care au votat barul de langa CSS

@simp4ticul ce zice?... te inscrii, te pun pe lista?

Simp4ticul
7th September 2006, 00:10
da ... oke ... daca refuz si acum mi`as auzi vb ca sunt cu impresii si fitze dar pentru urmatoarea intalnire propun sa alegem un bar mai elegant ...

tchibos
7th September 2006, 00:16
pai propune o locatie care te satisface...

mie imi convine si un bar mai elegant dar am zis sa fie un bar mai ieftin pentru buzunarele tuturor. Nu poti gasi si ieftin si cu pretentii

stanley_tiffo
7th September 2006, 00:19
daca se face la css vin si eu nu de alta da acolo sunt inainte de fiecare meci.....deci sa mah treceti si pe mine k vin sa semnez condica:cool:
ps: sa il treceti si pe coma^^ k vine si el sigur

tchibos
7th September 2006, 00:22
ps: sa il treceti si pe coma^^ k vine si el sigur

:confused: cine e coma???

ULTRAS_TAVY
7th September 2006, 00:27
deci und ramane...shi eu vreau tot la css sa merem?...und ramane?

stanley_tiffo
7th September 2006, 00:32
e un tovarash de al meu da nu e inscris pe forum ......credeam k are user ...da nu are sorry

tchibos
7th September 2006, 00:38
sa vina si dupa aia sa isi faca user daca e suporter Farul

Deci ramane stabilit: vineri ora 17 la barul de la CSS

adi_cta
7th September 2006, 00:49
Notat.

tchibos
7th September 2006, 00:57
Cei ce si-au anuntat prezenta pana acum sunt:

eu, b3bito, adi_cta, Quartz@nu, ULTRAS_TAVY, ultrasblueshark, U|L|T|R|A|S|, Simp4ticul, stanley_tiffo si "coma"

mai asteptam...

Napoletan
7th September 2006, 02:42
Vedeti ca barul de la CSS (TMT se numeste) e luat deja :)

tchibos
7th September 2006, 09:02
si unde e dus? :D

b3bito
7th September 2006, 10:26
eu as fi zis sa ne intalnim tot la 96 :(....dar fie cum vreti voi...

U|L|T|R|A|S|
7th September 2006, 12:45
Orasul e plin de baruri si noi tot ne sucim cu locatia asta... la club '96 se intalnesc aia de la GS, la CSS - Aria... si tot asa...
Pana la urma unde ne intalnim ??? Sper ca nu o sa ne intalnim in parc ca pensionarii :D

tchibos
7th September 2006, 16:47
nu puteam sa avem discutiile astea ceva mai din timp?... bine ca nu sunt 1000 de grupari in galeria Farului ca atunci trebuia sa ne vedem in afara orasului

mie imi e indiferent unde asa ca sa fim corecti si sa gasim in ultimul moment o locatie neutra (in zona Dacia sau pe la Auto moto velo...) care sa fie aproape de stadion si unde sa nu se intalneasca nici o galerie... nici Aria, nici Sorin ... doar noi

Astept sa vad pana diseara cu ce propuneri veniti

tchibos
7th September 2006, 20:50
Deci ramane stabilit: vineri ora 17 la barul de la CSS

Asa ramane pentru ca nu avem nimic alternativ. Ne vedem acolo si de acolo putem pleca la o terasa in apropiere daca chiar e "luat" barul

tchibos
9th September 2006, 17:14
Cateva concluzii:

- Din 10 care si-au anuntat prezenta am fost doar sase insi, plus un forumist mai vechi care nu isi anuntase prezenta. Au fost la FM:
eu, b3bito, ULTRAS_TAVY, ultrasblueshark, U|L|T|R|A|S|, Simp4ticul si Ultras_Giggs (daca am retinut eu bine)
Nu au venit stanley tiffo cu "coma" si nu stiu de ce, Quatz@nu care mi-a spus ca era in Bucuresti si va ajunge mai tarziu, dar se pare ca nu a mai ajuns si adi_cta care a zis ca vine dar nu a ajuns
- A lipsit fotograful, deci nu voi putea pune poze
- Barul de la CSS a fost locatia si nu a fost luata cum se zvonea
- Ma bucur ca am vazut ca sunt persoane care pun pasiune pentru echipa Farul si care fac mai mult decat se vede pe forum
- E un inceput, poate o sa mai iesim la cate o bere din cand in cand si poate vom fi mai multi. Pentru prima incercare eu zic ca a fost destul de bine.
- Vor mai urma si alte evenimente intre forumistii OLS de pe suporter Farul

Kroenan
9th September 2006, 17:31
La un urmator `meeting` cred ca voi semna si eu condica:D. Totul depinde de data la care se va tine

Napoletan
9th September 2006, 17:33
Eu cand am zis ca barul e luat, am zis la caterinca, nu ca nu ati putea sa va adunati acolo, sau ca nu ati mai avea loc, Doamne fereste. Era doar o gluma. Imi cer scuze daca am deranjat pe cineva...

tchibos
9th September 2006, 17:40
np...

va asteptam si pe voi si pe altii la urmatoarea bere... probabil tot inainte de un meci acasa

pana una alta poate coacem altceva... bere si fotbal pentru forumistii OLS de pe suporter Farul. Poate ne adunam si dam o miuta pe langa stadionul Farul... pe bere normal

ps:Napoletan.. e primul mesaj pe care nu ti l-am editat... tine-o tot asa :ok:

Napoletan
9th September 2006, 17:49
Exagerezi! :) Apropos... sincer nu cred ca folosesc chiar un limbaj licentios. E adevarat ca uneori mai scap cate un cuvant sau o expresie, dar nu cred ca e chiar atat de grav, mai ales ca nu am jignit pe nimeni de pe forum. Nu zic ca nu ar trebui cenzurate acele posturi in care se abuzeaza de "carne", dar mici exceptii cred ca se pot trece cu vedere, desi observ ca esti cam zelos :)

tchibos
9th September 2006, 17:53
..acum cine nu stie de gluma?

... cat despre zelos... daca eram asa cum spui in privinta asta ti-as fi dat o gramada de cartonase. Dar tu nu ai nici unul de la mine. M-am limitat la a edita mesjele tale si am facut-o intotdeauna in asa fel incat sa se inteleaga clar ideea pe care ai vrut sa o spui la nervi cand foloseai un limbaj mai colorat. Puteam foarte bine sa iti sterg mesajele dar nici asta nu am facut nu?

Napoletan
9th September 2006, 18:01
Daca te uiti mai atent o sa remarci fetele alea zambitoare, deci si eu glumeam... In fine, hai sa incheiem aici, ca prea o dam in offtopicuri repetate. :)

tchibos
9th September 2006, 18:05
ok...poate ne onorezi cu prezenta la urmatorul FM

http://i62.photobucket.com/albums/h108/simp4ticul/farulmaniamarpha.gif

bahaus_84
16th November 2006, 23:12
Urmatorul FM...ce frumos suna :)....pai hai,ce mai asteptam ca a trecut ceva timp de atunci,si parca suntem si mai multi....pe forum....asa k poate ne strangem saptamana viitoare....pica si bine,inaintea ultimei etape jucam acasa cu Cfr ul..comentam turul campionatului,alea,alea ce ziceti ? :P

tchibos
17th November 2006, 13:56
Chiar daca suntem destui pe forum nu cred ca vor veni toti pentru ca fac parte din grupari diferite si ei cred ca nu se poate trece peste asta si sta la o vorba civilizat la o bere

Eu sunt de acord cu FM cu nr. 2 al Constantei poate facem sii niste poze. Doar ca data asta vom schimba locatia, sa fie ceva mai select, dar ieftin, ca nu mai e vara de stat pe terasa. Se mai baga cineva?

bahaus_84
19th November 2006, 17:22
Inceputul a fost facut...suntem 2 :P....eu propun sa fie undeva mai langa stadion,eventual ca sa putem merge dupa aceea la meci

tchibos
20th November 2006, 19:09
bun.. gasim ceva in apropiere de stadion dar nu la unul din cele doua baruri unde se aduna suporterii...

dar asta daca se mai anunta doritoi ca nu facem FM in doi :)

chiar nu mai vrea nimeni?

b3bito
20th November 2006, 21:46
prezent :D

b3bito
20th November 2006, 21:46
prezent :D

Simp4ticul
20th November 2006, 23:51
voi vreti sa beti fara mine ? ;))) o sa fiu si eu acolo ... eu propun sa ne strangem la DADA in fzn e un bar chiar langa intersectia de la delfinariu si are preturi ieftine ... facem 10 min de acolo pana la stadion ;) alt bar n`are rost in zona stadionului ca nici nu exista inafara de 96 si CSS iar acolo eu unul zic ca nu are rost ... daca aveti propuneri mai interesante postatile ;)

tchibos
21st November 2006, 01:16
Nu stiu exact unde este dar daca e la delfinariu eu zic ca e bun. E aproape si e ieftin deci e potrivit.

Hai ca ne strangem... suntem patru (sau cinci ca b3bito si-a anuntat prezenta de doua ori - poate vine cu prietena cine stie :D )

Hai fratilor anuntati care mai vine ca iar lasam pe ultima suta si parca vad ca inainte cu 2 ore de meci inca ne mai intrebam cati suntem. Nu va place berea?

Pana acum prezenti vor fi: bahaus_84, b3bito, Simp4ticul, tchibos. Care se mai baga?

b3bito
21st November 2006, 14:29
va zic eu ca se baga si tavy ;)
ce dracu... deci suntem 5 :D

tchibos
21st November 2006, 22:22
garantezi tu pentru el?

hai baieti ca nu mai avem mult.. se poate sa nu iesiti voi la o bere?

Quartz@nu
22nd November 2006, 00:23
pana la urma.... cand are loc FM-ul ??

b3bito
22nd November 2006, 06:30
garantez

bahaus_84
22nd November 2006, 10:45
la DADA in fzn ,parca asa a ramas,acum mai ramane sa stabilim ora

tchibos
22nd November 2006, 13:18
meciul e la ora 17.00 parca.. deci eu zic ca la 14.00 ar fi bine nu?

Inca mai asteptam candidati !!!

Quartz@nu
22nd November 2006, 21:10
muncesc pana la 14-15 ....daca pot (familist fiind) vin ....dar nu "candidez" la nimic ,doar particip:P

tchibos
22nd November 2006, 21:45
Deci suntem 6, mai putin ca data trecuta. Nu pot sa cred. Hai ca se poate.

bahaus_84, b3bito, Simp4ticul, tchibos, ultras_tavy si probabil quartz@nu

Deci ne vedem la doua si probabil vom sta pana la 16 sau 16.30. Asa ca poate ajungi data asta Quartz@nu, ca altfel vei candida la cel mai muncitor si mai familist forumist :D

Quartz@nu
22nd November 2006, 22:45
este perfect ...vin sigur !
ne vedem sambata ....sa imi pun acumulatorii aparatului foto la incarcat !

tchibos
23rd November 2006, 08:13
Asa sa faci ca data trecuta nu am pus nici macar o poza. Poate reusim data asta sa facem cateva si sa le punem pe site

bahaus_84
23rd November 2006, 15:40
Da...sa vada ceilalti ce au pierdut :) aduc eu femei si bautura,sa se vada belsugul

tchibos
23rd November 2006, 15:48
bun.. deci tu femeile si bautura si Quartz@nu cu aparatul foto. Tot el o sa faca poze ca e familist si nu vrem sa fie prins intr-o pozitie compromitatoare :)

E adevarat ca Farul merge desul de prost dar eu inca mai astept inscrieri.

bahaus_84
23rd November 2006, 19:26
Pai ma mir sincer...de ce nu suntem mai multi.....ca de vorbit discutam toti....e acelasi lucru

tchibos
23rd November 2006, 21:14
Nu ai motive sa te miri. E normal avand in vedere ca nu sunt din aceeasi brigada. Eu va spun la toti ca nu se va tine cont de lucrul asta si ca se va discuta la cel mai civilizat mod.

Daca stai sa te gandesti e destul de bine. La ultimul FM din Bucuresti am fost 12 insi iar acolo e cel mai mare numar de forumisti. Asta e statistica si pe alte forumuri. Nu e nici o problema. O bere se poate bea si in 6 si in 12 sau mai multi insi. Important e sa ne simtim bine si sa dam putina "viata" discutiilor de pe forum si poate mai venim si cu propuneri pentru imbunatatire.

Pe mine ma deranjeaza ca suntem mai putini. La primul FM am fost 7 si ar fi pacat in loc sa crestem in numar, sa se reduca numarul nostru la FM. Ca idee marea majoritate suntem tot cei care am participat si la primul FM. Singurele diferente sunt ca U/L/T/R/A/S/ nu si-a anuntat participarea si ca inca doi forumisti inca nu sunt convinsi ca vin. Sper sa ii conving la un telefon maine. E vorba de ultrasblueshark si ultras_giggs. In rest tu (bahaus_84) vei fi elementul de noutate si Quart@nu care si-a anuntat prezenta si la primul FM si nu a reusit sa ajunga. Sper ca data asta sa ajunga si mai sper sa mai vina si altii.

Forza Farul !!!

ps: nici momentul nu e prea prielnic daca e sa tinem cont si de momentul dificil prin care echipa trece

BoboCosta
24th November 2006, 00:22
Cand e Fm tchibos?Daca am timp trec si eu :P

tchibos
24th November 2006, 00:24
sambata la doua.. citeste mai in urma

BoboCosta
24th November 2006, 00:35
Eu anunt daca vin maine seara :P
Deci sunteti sigur 6....sper sa fim 7 cu mine :P

tchibos
24th November 2006, 00:37
si eu sper.. ti-am dat si un PM

Simp4ticul
24th November 2006, 01:11
tchibos in cazul in care nu voi putea ajunge te voi anunta ... depinde cum am examenul sambata ...

tchibos
24th November 2006, 08:08
ok

b3bito
24th November 2006, 22:33
eu am cursuri la engleza maine,ca de sambata incep un curs pt limba engleza,din pacate nu cred ca voi putea sosi,la aces eveniment :( imi cer mii de scuze...

BoboCosta
25th November 2006, 01:00
Tchibos eu nu cred k pot sa mai ajung k de dim s'ar putea sa plec la buc.Daca nu mai plec te sun pe nr pe care mi l'ai dat :)

tchibos
25th November 2006, 10:09
deci quartz@nu incert, Simp4ticul la fel, b3bito nu mai vine si cred ca nici ultras_tavy, BoboCosta nu vine nici el

bahaus_84...

Ramanem doar doi.. eu si bahaus_84. Si cum spuneam eu nu fac FM in 2 insi. Daca pana la ora unu nu isi anunta przenta sigura ca sa fim macar patru faristi nici eu nu vin.

bahaus_84
25th November 2006, 10:41
de acord...decat sa facem asa FM-ul,mai bine mai asteptam....

Quartz@nu
25th November 2006, 23:01
"frati faristi" am avut un incident rutier joi noaptea dupa care am stat vreo 9-10 ore la politie si credeti-ma am lucrat si azi si sunt frant de oboseala ...poate organizam ceva cand nu este vreun meci ( ca imi este greata sa il mai vad pe liviu mihai in teren ...)

Kooler
26th November 2006, 18:10
Eu o sa vin cand om avea rezultate bune .... deci nu prea curand

tchibos
26th November 2006, 22:12
parca vad ca incepe Farul o serie neintrrupta de victorii :)

CosminGrc
27th November 2006, 09:31
parca vad ca incepe Farul o serie neintrrupta de victorii :)

:happy :happy :happy in liga secunda ?

tchibos
27th November 2006, 10:26
pai ce a spus in ce Liga?... el vrea doar rezultate bune ca sa vina la FM :happy

bahaus_84
27th November 2006, 12:19
radem noi,dar parca nu e rasul nostru,nu suntem in stare sa ne intalnim si noi....adevarul e ca e mai comod sa tastam de acasa...

tchibos
27th November 2006, 13:05
asta cam asa e din pacate

trotica
1st December 2006, 18:36
Cred că e cel mai potrivit topic pentru întrebare:

cum de sunteți atât de puțini forumiști suporteri ai Farului? Nu se vrea a fi o întrebare răuvoitoare din partea mea, dar chiar mă surprinde... Constanța numai oraș mic nu e - dacă țin bine minte statisticile, e al doilea ca mărime din țară - Farul este echipa fanion a orașului, deci suporterii n-ar avea de ce să fie "împărțiți"... Uneori, pe forum aici suntem doar doi-trei, și chiar mi se pare păcat... Eu, prin intermediul forumului, am ajuns să cunosc personal vreo 30 de persoane, pe unii chiar bine, ne întâlnim destul de des, care cum putem, la o bere, cafea, ne ajutăm între noi când putem, ne știm numerele de telefon, etc...

tchibos
1st December 2006, 19:02
cum de sunteți atât de puțini forumiști suporteri ai Farului?

Acum vad ca nu mai esti strain pe aici si ai vazut cam cum stau lucrurile. Suporterii Farului pe OLS nu sunt putini. E un moment in care s-au intamplat multe in Constanta in ceea ce priveste fotbalul. Farul merge prost, cei din conducerea clubului nu fac nimic, au fost si probleme legate de gruparile din galerie, insa suporteri ai Farului sunt foarte multi pe aici si asta in conditiile in care si pe stadion numarul suporterilor Farului a scazut foarte tare. Cum ai spus mai tot timpul gasesti 2-3 care sunt suporteri inregistrati. Sa te uiti la alte echipe sa vezi ca rar sunt unde se intalnesc asa ceva.

Suporter Farul este una dintre cele mai dezvoltate pe OLS. Ca numar de mesaje suntem pe locul 4 desi acum vreo doi ani in urma suporter Farul avea asa putine mesaje ca nici macar nu era pe prima pagina, ci era la "Alte echipe". Acum suntem pe locul 4 desi unii dintre cei care se afla acum in fata noastra aveau de acum doi ani mai multe mesaje decat avem noi acum. Pe suporter Farul se organizeaza si un concurs de doua sezoane. Au incercat si altii sa fure ideea de la ady51a cel care a initiat concursul dar s-au lasat pagubasi ca nu e chiar asa de simplu sa oferi premii pentru suporteri.

Au fost situatii cand aici au fost si 15-20 de utilizatori inregistrati. Acum poti vedea in anumite momente ale zilei 7, 8 sau 9 dintre care vreo 6 vizitatori. Asta inseamna ca sunt care citesc pe aici dar nu se inregistreaza decat cand au ceva de spus. De asta vezi ca desi sunt 2-3 inregistrati nu sunt tot timpul aceeasi.

La FM nr. 1 am fost 7 insi iar in Bucuresti unde sunt cei mai multi suporteri dar si echipe mai multe, au reusit la ultimul FM sa se adune doar 12. Deci nu e chiar asa cum spui cum spui. Daca tu rusesti sa te intalnesti si sa te ajuti cu 30 persoane de pe forum asta e un lucru admirabil. Poate ca inca suntem la inceput, poate ca pe fondul unor rezultate mai bune ale echipei ne vom mai intalni si noi mai des la o bere.

trotica
1st December 2006, 19:08
...mercic pt. informații :) :bere:

tchibos
1st December 2006, 19:11
pentru putin.. la vara daca organizam vreun FM te asteptam si pe tine la o :bere: ca daca Pandi va reusi sa faca treaba buna si ramane la Farul sigur vom avea despre ce vorbi.

trotica
1st December 2006, 19:14
10x :) :ok:

b3bito
1st December 2006, 23:40
daca face PANDI trb buna,eu ma ofer sa iti dau si o bere... :)

tchibos
9th December 2006, 13:51
uite trotica alt FM in Bucuresti la care au fost doar 8 persoane... deci in general prezenta la FM e scazuta.. dar daca farul va reveni la o forma advarata sunt convins ca noi, constantenii vom schimba statstica

bahaus_84
4th September 2007, 22:10
cand reusim sa ne vedem la un cico ?

tchibos
4th September 2007, 22:33
eu urmatoarele doua saptamani sunt ocupat cu niste nunti si nu pot veni, insa mi-ar face placere sa ne intalnim.. oricum nu cred ca vom fi mai mult de cinci insi.. ne auzim si poate daca mai sunt interesati facem un FM dupa data de 15

ps: in felul asta poate daca ne cunoastem vom avea un mic nucleu pentru un fotbal de salon ;)

bahaus_84
5th September 2007, 22:48
ok,si eu am nunta pe 15

tchibos
6th September 2007, 00:09
unde ai poate ne vedem la restaurant

bahaus_84
7th September 2007, 10:18
la zorile

tchibos
7th September 2007, 13:26
nu ne vedem .. eu voi fi in Mamaia