PDA

View Full Version : Gigi Becali aduna capital politic!!!



Pages : [1] 2

dorian27
29th August 2006, 15:50
Nu am putut sa nu remarc prezenta lui Gigi Becali in Top 100 al celor mai Mari Romani devansand multe nume sonore si personalitati care au facut ceva pentru tara asta!!
Care e meritul lui Gigi Becali?
In primul rand(urmarind starea de euforie ce a cuprin toata tara) este calificarea Stelei in Liga Campionilor.
Cand auzi expresii de genul ""te iubesc Becali"" rostite de cate un fan extaziat la maxim nu poti sa nu te intrebi ce va fi cand va intra Becali in parlament (votat fiind de astfel de indivizi)...sau si mai rau(Doamne fereste) va ajunge presedinte??

Becali a avut curajul sa investeasca foarte multi bani in sport (bani obtinuti de altfel prin diferite artificii financiare cu statul) iar acum , prin calificarea in Liga isi reintoarce investitia si nu numai..!
Sa fie numai atat?
Evident ca nu!
Fiind atat de intens mediatizat acesta castiga si foarte mult capital politic, fapt de-a dreptul ingrijorator!
Nu ma indoiesc de capabilitatile sale manageriale dar s-a vazut ca nu are stofa de om politic ( in special in campania prezidentiala trecuta)..


Ce m-a deranjat cel mai mult a fost ultimea afirmatie facuta imediat dupa calificarea Stelei, si anume, parafrazez: 'Cand voi ajunge presedinte voi face un stadion european pentru Steaua, de 50 000 de locuri ..pentru toti suporterii Stelei" declaratia a fost facuta in direct pe TV sport..

Este nevoie de un Gigi Becali in viata politica??

Hipgnosis
29th August 2006, 16:18
threadul asta parca e facut special pt. remisor (doris2001).
prevad ca o sa vorbeasca singur pe aici.

tataleone
29th August 2006, 16:32
Stati linistiti...ciobanul nu va ajunge niciodata presedinte si cred ca nici in Parlament pt. ca romanii nu sunt chiar atat de prosti.

In plus, Basescu isi va da seama la timp de pericol si va scapa de el.

P.S. Stati sa vina cateva infrangeri ale Stelei sa vedeti cum pierde jiji din capitalul adunat...cine altcineva sa-l voteze decat niste fanatici??

Zapada
29th August 2006, 17:00
nu e nevoie de ciobani (la propriu si la figurat) ca becali in politica

Paul
29th August 2006, 17:09
doris2001 = dorian27 = clona......ban him !

nici vorba ;

On topic.
Sa fie sanatos cu capitalul lui. E clar ca atunci cand Steaua nu va mai avea rezultate capitalul lui politic va tinde spre 0. Deci are tot interesul ca Steaua sa aiba rezultate :ok:

Utilizator
29th August 2006, 17:19
Gigi e extrem de aproape de a intra in Parlament, in sondaje are un procent uluitor catat ca persoana cat si cu partidul sau fantoma. Are un singur dusman: timpul destul de lung pana la viitoarele alegeri, mai sunt 2 ani. Daca asa cum se zvoneste vom avea anticipate la anul nu am nici un dubiu cu privire la intrarea lui in Parlament.

Daca e bine sau nu...ma abtin sa dau un verdict, dar cred ca intr-adevar fiecare popor are liderii pe care-i merita si pe care-i doreste.

Datenshi
29th August 2006, 17:41
Ce cauta asta pe intern?

Vladek
29th August 2006, 17:44
Capitalul politic al lui JJ tinde asimptotic spre zero barat. Nu stiu de ce se tot bate campii pe subiectul asta - tampenii gen "JJ va fi votat de stelisti pentru ca Steaua s-a calificat in CL". Eu unul nu-l voi vota pe Becali nici daca ne ameninta ca desfiinteaza echipa.

Si sunt convins ca majoritatea stelistilor gandesc la fel. Ma rog, poate cu exceptia a cativa lingai, sunt din astia peste tot.

Zax
29th August 2006, 17:51
si eu sunt de aceasi parere ...dar totusi e cineva mai breaz pe care sa-l putem vota? singura solutie este sa nu mai voteze deloc lumea...

Rossi
29th August 2006, 18:20
Gigi = un idol pt cei ce au lipsit de la scoala si pt cei care datul la sapa e mijlocul de supravietuire


Nu am putut sa nu remarc prezenta lui Gigi Becali in Top 100 al celor mai Mari Romani devansand multe nume sonore si personalitati care au facut ceva pentru tara asta!!

pai tu crezi ca aia care l-au votat au auzit de Stefan cel Mare , Mihai Viteazu , Carol , Caragiale , Cuza , Traian Vuia samd .. ?!

iti dai seama cati inculti-retardati zac in tara asta , daca Jiji a ajuns in top 10 pe www.mariromani.ro

Paul
29th August 2006, 19:29
Gigi e extrem de aproape de a intra in Parlament, in sondaje are un procent uluitor catat ca persoana cat si cu partidul sau fantoma. Are un singur dusman: timpul destul de lung pana la viitoarele alegeri, mai sunt 2 ani. Daca asa cum se zvoneste vom avea anticipate la anul nu am nici un dubiu cu privire la intrarea lui in Parlament.

Daca e bine sau nu...ma abtin sa dau un verdict, dar cred ca intr-adevar fiecare popor are liderii pe care-i merita si pe care-i doreste.


@Uti , hai sa fim seriosi. Gigi in Parlament nu e o problema. Exista o formatiune cu oameni mult mai cretini si mai retardati ca Gigi. Ca sa te prinzi mai bine la ce partid ma refer (abonat la Parlament) iti zic ca e condus de un stelist infinit mai stelist si mai inteligent ca Jiji

Utilizator
29th August 2006, 19:48
Paul: te referi la Vadim, am inteles. Dar faptul ca e unul nebun nu inseamna ca trebuie sa umplem Parlamentul numai cu d'astia. Si daca pot face o comparatie, totusi Vadim e ceva mai cizelat si peste imaginea publica nu e atat de plin de sine precum Gigi. Si ar fi de dorit sa scapam de astia deja existenti si nu sa le aducem tovarasi de joaca pe holurile Parlamentului.
Una e sa ne amuzam intre noi, alta e sa ne trimitem caricaturile sa ne reprezinte ca tara. Radem, glumim dar sa nu parasim incinta. :)

resita
29th August 2006, 20:12
lasal sa intre in parlament, la cati nebuni avem acolo unul in plus nu mai conteaza.

oricum fata de restul politicienilor a facut destul pentru oameni necajiti.

Kainsashiki
29th August 2006, 20:17
in politica sunt jocuri mult mai murdare decat in fotbal si nu cred ca poporul roman e chiar asa de idiot sa-l voteze pe gigi.


totusi numarul persoanelor care gandesc e mai mare decat numarul celor care pentru un cos cu alimente ar vota pe oricine.

probabil pe becali il vor vota cei care l-au votat pe iliescu atatia ani (batrani fara minte), rromii, machedonii si persoanele care se uita foarte mult la televizor

resita
29th August 2006, 20:22
i

probabil pe becali il vor vota cei care l-au votat pe iliescu atatia ani (batrani fara minte), rromii, machedonii si persoanele care se uita foarte mult la televizor

ai uitat suporteri steleii. :evil:

dorian27
29th August 2006, 20:38
ai uitat suporteri steleii. :evil:

desi remarca e facuta cu rautate, mai ales ca vine din partea unui dinamovist este insa adevarata..
nu prea cred ca va fi votat de dinamovisti sau rapidisti.... dar nici nu cred ca va fi votat de majoritatea stelistilor(sper sa nu ma insel)

eventual stelistii care vad calificarea Stelei o minune si pe Becali un trimis de sus pentru a o realiza vor behai pe la urnele de vot dupa Becali!!!

Kainsashiki
29th August 2006, 20:39
o mica parte din ei l-ar vota..eu n-o sa-l votez:D

am uitat sa spun ca va avea votul persoanelor din mediul rural..

resita
29th August 2006, 20:44
de intrat in parlament va intra sigur. :ok:

SAMM
29th August 2006, 21:11
poate in parlament va intra insa presedinte nu cred ca va ajunge vreodata

iar de faza cu top 100 sa stiti ca sunt altii mult mai terminati acolo cum ar fi Razvan Lucescu, dak si asta e mare roman, nici macar nu prea e roman:evil: :evil: :evil:

playeru
30th August 2006, 16:13
Parea mea e ca Becali il poate depasi pe vadim la alegerile din 2008. Depinde mult si de ce performante va obtine Steaua pana atunci.

Rossi
1st September 2006, 05:50
eventual stelistii care vad calificarea Stelei o minune si pe Becali un trimis de sus
pentru a o realiza vor behai pe la urnele de vot dupa Becali!!!

pai cum altfel



probabil pe becali il vor vota cei care l-au votat pe iliescu atatia ani (batrani fara minte),
rromii, machedonii si persoanele care se uita foarte mult la televizor

ai uitat sa-i adaugi si pe stelisti



iar de faza cu top 100 sa stiti ca sunt altii mult mai terminati acolo cum ar fi Razvan Lucescu, dak si asta e mare roman, nici macar nu prea e roman:evil: :evil: :evil:

relax ...si cei care l-au votat pe Razvan Lucescu , ca mare roman , sunt la fel de retardati si de inculti ca cei care l-au votat pe Jiji Becali

SAMM
1st September 2006, 10:11
jignirile astea la adresa stelistilor sunt fara doar si poate penibile

nu sunt nicidecum un sustinator al lui gg, dar totusi omul asta a facut in fotbalul romanesc performanta in 3-4 ani cat au facut copos, netoiu, borcea, iancu, staicu etc etc din 1990 incoace.

asa ca ciocu mic, si mars fortat

klemi
1st September 2006, 14:58
Gigi este bun in politica doar ca sa strige "Hotii !!!", la fel ca Vadim, este nevoie si de astfel de oameni, dar nu mai mult. Poate ca intra in parlament, dar sper ca doar atat.

The_Blonde
1st September 2006, 16:30
klemi, crede-ma k pentru imaginea romaniei in lume nu e bine k gigi sa itnre nici in parlament ...si aici nu ma refer la faptul k e sau nu cioban ....dar ideile lui le depasesc in stupizenie pe cele ale lui nea' nicu asa k ...te rog Doamne nu ne fce asta... si in plus mai exista destui oameni cu cap in romania care nu si-ar bate joc de viitor in asemenea hal....ma intreb cum am ajuns in situatia k in fiecare zi dar efectiv in fiecare zi sa aud numele acestui om :( e trist chiar deceptionant

klemi
1st September 2006, 16:38
klemi, crede-ma k pentru imaginea romaniei in lume nu e bine k gigi sa itnre nici in parlament ...

nu am zis ca ar fi bine sa intre in parlament, dar e o mare probabilitate la notorietatea de care se bucura; daca ar fi dupa mine...

remy
2nd September 2006, 13:15
Ce sa le facem stelistilor daca au ghinionul sa aiba asemenea oameni care-i conduc !
Inainte era familia Ceausescu care avea "jucaria" Steaua, acum Jiji (si slugoiul MEME) e micul dictator (care se da mare doar cu Basescu, dar deja l-a cam ignorat in ultimele luni) !
STEAUA => UN CLUB DE DICTATORI (OAMENI POLITICI) !!!
Asta e realitatea, fara jignire. Vedeti si voi ca asta-i situatia, si de-asta, noi ceilalti ne-stelisti, avem subiecte sa radem de acest club.

afonlafotbal
2nd September 2006, 13:33
Un thread fara sens, toata lumea spune despre jiji ca e cioban s.a.m.d, asa ca nu inteleg de ce tot discuta despre el. Voi l-ati facut asa mare si acum va mirati ca a ajuns sa isi doreasca sa conduca Romania.

klemi
2nd September 2006, 15:48
STEAUA => UN CLUB DE DICTATORI (OAMENI POLITICI) !!!
Asta e realitatea, fara jignire. Vedeti si voi ca asta-i situatia, si de-asta, noi ceilalti ne-stelisti, avem subiecte sa radem de acest club.

Bine ca voi radeti de conducatorii nostri, iar noi stelistii radem de performantele voastre !

Hipgnosis
4th September 2006, 12:18
STEAUA => UN CLUB DE DICTATORI (OAMENI POLITICI) !!!

Credeam ca suntem club de dictator (frizeri sau soferi,) dar dc. tu zici oameni politici, te credem pe cuvant.
Stai cam prost la multe capitole, dar in ceea ce priveste logica, e chiar grav.

Dozaaaaaaaaaaaaaaaa :happy :happy :happy

Bumbescu
4th September 2006, 12:28
Nu noi l-am facut mare ci presa; la Steaua chiar avem o problema mare cu acest monstru, mie mi se face o scarba de nedescris cand il aud pe pupincuristul ala de safta spunand pe stadion "sa-l aplaudam pe jiji becali pt ca ne-a dus in liga campionilor".
In alta ordine de idei, jiji nu e decat un mare nenorocit, un profitor, care nici macar nu a investit cine stie ce la steaua si care acum vorbeste de autofinantare si alte tampenii.

corto
4th September 2006, 13:12
Ce sa le facem stelistilor daca au ghinionul sa aiba asemenea oameni care-i conduc !
Inainte era familia Ceausescu care avea "jucaria" Steaua, acum Jiji (si slugoiul MEME) e micul dictator (care se da mare doar cu Basescu, dar deja l-a cam ignorat in ultimele luni) !
STEAUA => UN CLUB DE DICTATORI (OAMENI POLITICI) !!!
Asta e realitatea, fara jignire. Vedeti si voi ca asta-i situatia, si de-asta, noi ceilalti ne-stelisti, avem subiecte sa radem de acest club.

Eu n-as rade prea mult daca as fi in locul tau ... Nu suporterii Stelei l-au facut pe Jiji persoana publica, ci presa ... Iar presa, care nu e alcatuita numai din stelisti, se ghideaza in general dupa masuratori si sondaje de audienta ... care nu sunt facute in galeria ghencista. Ba chiar, sunt facute pentru a fi reprezentative la nivelul tarii. Asa ca lasa rasul, si intreaba-te de ce romanii il prefera pe Becali la TV ... Sau de ce Basescu, presendintele ales de toti romanii iese cu el la bere. Lasa ochelarii de cal, pentru ca oameni care au acelasi fel de a gandi ca tine, sunt cei care-l vor vota pe maimutoi ... pentru ca nu pot / vor sa-si scoata capul din "zona maro" si sa-l foloseasca pentru binele colectiv.

sandilau
4th September 2006, 14:49
@Corto

Un post f bun, dar tu chiar crezi ca amaratu' ala de doris intelege ceva?
El e genu caruia lumea il apeleaza cu "get-a-life", "looser", etc.
Amaratii de genu asta sunt cei mai infecti suporteri, ei nu mai sunt dinamovisti, rapidisti, etc...ei sunt anti-stelisti.

Apropo de genu asta de looseri; uitati-va pe siteul dinamovistilor de curiozitate: oamenii sunt pur si simplu penibili, oamenii asteapta sa moara capra vecinului in fiecare zi, problema pt ei este ca vecinu are multe capre si sanatoase. :P
Dupa ce ca isi bate joc conducerea de ei, isi bat si ei joc singuri de ei.

@doris

despre tine e vb mai sus;

Eu cred ca faci parte din tineretul comunist al PSD-ului sau cel bufonic de la PRM, cunoscandu-se faptul ca in mediul rural aceste 2 partide pierd in favoarea lui Becali.

Am mai spus-o si repet: doar maxim 5% dintre stelisti vor vota pentru Becali!

vlad1607
4th September 2006, 15:01
numai tampitii si cretinii ar dori un astfel de specimen in viata politica culturala economica sociala :happy :

delaparis
4th September 2006, 15:17
sandilau: Daca mai insulti forumisti sau suporterii altor echipe vei fi sanctionat dur poti sa ma crezi.
Incearca sa ramii on-topic sau sa raspunzi cu argumente in caz de dezacord asa cum a facut corto in postul pe care il apreciezi si tu.

remy
5th September 2006, 00:47
Nu noi l-am facut mare ci presa; la Steaua chiar avem o problema mare cu acest monstru, mie mi se face o scarba de nedescris cand il aud pe pupincuristul ala de safta spunand pe stadion "sa-l aplaudam pe jiji becali pt ca ne-a dus in liga campionilor".
In alta ordine de idei, jiji nu e decat un mare nenorocit, un profitor, care nici macar nu a investit cine stie ce la steaua si care acum vorbeste de autofinantare si alte tampenii.
Apropo, reciteste postarile lui Hipgnosis si spune daca nu seamana cu Safta.
Daca n-o fi chiar el, ca prea se strofoaca pt. Steaua. Dati-i calmante, ca se trezeste din cand in cand, cand nu si-a luat doza, si musca de DOS (nu de Windows) pe cine nu trebuie.
Tot angajatul (sluga) lui JIJI ai ramas, Hipnoza ?
Vezi, ca la Balaceanca mai sunt locuri, impreuna cu JIJI si VADIM, doi stelisti pana la moarte.
Nu va pune pe ganduri de ce exact cei mai sariti de pe fix oameni din politica romaneasca, sunt stelisti ? Aici il includ si pe Corleone, ca e prieten de-o viata cu JIJI ! :jerk:

magica_steaua
5th September 2006, 01:06
asa si basescu e stelist......iar la dinamo sa nu vorbim de netoiu,turcu,giovani care oscileaza intre rapid si dinamo + acei mari investitori de la dinamo

la mintea ta toti cei 10 milioane de stelisti sunt sariti de pe fix...

zi ma chiar esti grigore cartianu.....sau fiul lui???

remy
5th September 2006, 03:42
Basescu si-a dat seama de gafa de a lua masa cu mafiotul JIJI, si a inceput sa-l ignore, ca rade toata lumea de el.
Ce-a ajuns clubul Steaua ! Doamne, iarta-i pe fanaticii care inca il mai lauda pe cioban, ca "a bagat banii la Steaua". Care, aia murdari ?
Duceti-va crucea, ca tot club de tot rasul ramaneti. Si asta mai ales din cauza cuplului JIJI & MEME, dar si a unora fanatici stelisti, care muşcă rau pe aici, cand n-au argumente la majoritatea microbistilor ne-stelisti.

Elphax
5th September 2006, 08:31
il ignora acum, peste 2 luni, daca face steaua vreun meci mare, o sa ii bage din nou in seama

dorian27
5th September 2006, 18:12
Aseara la B1 Tv ati avut ocazia sa urmariti un show cu Gigi Becali ( eu am apucat sa urmaresc doar astazi in reluare)

se pare ca e deja stabilit: conform acestuia el este de departe cel mai mare om din tara..si fara nici un dubiu, viitorul presedinte al tarii


in alta ordine de idei, Becali vrea sa cumpere CEC cu banii jos pentru a nu fi preluat de straini.....WOW

Elphax
5th September 2006, 20:34
o sa si reuseasca
inca o dovada a intelectului lui limitat
ar trebui sa stie ce vorbeste, doar e mare om de afaceri, sau crede ca telespectatorii sunt mai fraieri ca si el

Datenshi
5th September 2006, 21:21
Am vazut si eu o partial emisiunea, am prins printre altele si partea cu CEC-ul. Initiativa e laudabila, e posibil sa aiba, impreuna cu alti asociati, forta financiara necesara. Dar, daca se duce si il ia cu banii jos, eu promit ca ma retrag o saptamana la manastire pentru mediatie. Cred ca si la Bill Gates m-ar soca un pic sa scoata cash jumatate de milion.

Elphax
5th September 2006, 21:28
ceea ce nu ai prins tu:
- la inceputul anului a inceput procesul de privatizare al CEC
- o serie de banci straine au cumparat caietul de sarcina si au depus oferta pentru licitatie-
- au ramas in cursa OTP(ungaria), NBG (grecia) , EFG Eurobank, Raiffeisen
- pe parcurs au fost eliminate EFG si apoi Raiffeisen
- ofertele finale vor fi depuse pe 25 septembrie
se pare ca NBG va oferta cca 500 mil iar OTP cca 450 mil
- nu cred ca se mai poate baga cineva in cursa pentru CEC acum, avand in vedere ca saptamana viitoare, membri ai guvernului vor avea discutii cu reprezentantii bancilor
- nici chiar jiji...

SAMM
5th September 2006, 21:55
Dar, daca se duce si il ia cu banii jos, eu promit ca ma retrag o saptamana la manastire pentru mediatie. Cred ca si la Bill Gates m-ar soca un pic sa scoata cash jumatate de milion.

cu banii jos nu inseamna nicidecum cash, asta poate in spate la Unirea la valutisti, cu banii jos inseamna plata pe loc (virament sau eventual cash) la suma asta e imposibil sa fie cash deci probabil va fi virament la semnarea actelor,

sincer nu cred ca are banii astia, parca se cer cateva sute de milioane pe cec, iar gg are banii in imobiliare si mai putin lichizi

@elphax
din cate auzisem eu s-a suspendat privatizarea, urmand sa se incerce din nou peste 1 an, sau poate ai dreptate nu prea m-a interesat subiectul

Datenshi
5th September 2006, 22:21
SAMM, din emisiune cam asta se intelegea. Si el are antecedente cu pungile de bani. Ma rog, e mai putin important. Ce observ eu cand ma uit la cate o emisiune de-asta cu Gigi, pe alte teme decat fotbal, e faptul ca totusi a suferit o metamorfoza spectaculoasa. In afara de grandomania pe care o sa o aiba intotdeauna, se pare ca staff-ul lui reuseste incet dar sigur sa il schimbe intr-o directie buna.

klemi
5th September 2006, 22:32
a reusit (cel putin cat m-am uitat eu) sa nu jigneasca pe nimeni in modul cum o facea in trecut, si asta e mare lucru...

SAMM
5th September 2006, 22:58
SAMM, din emisiune cam asta se intelegea. Si el are antecedente cu pungile de bani. Ma rog, e mai putin important. Ce observ eu cand ma uit la cate o emisiune de-asta cu Gigi, pe alte teme decat fotbal, e faptul ca totusi a suferit o metamorfoza spectaculoasa. In afara de grandomania pe care o sa o aiba intotdeauna, se pare ca staff-ul lui reuseste incet dar sigur sa il schimbe intr-o directie buna.

ok

n-am vazut emisiunea,

am vrut doar sa spun ca banii jos nu inseamna doar cash, dak a mai spus si altceva asta nu mai stiu

metamorfoza, eu cred ca a luat-o razna de tot, grandomanie au multi, dar la gg e altceva mai grav, sa spuna ca el e viitorul presedinte, cel mai puternic om din Romania, (o fi zis si cel mai frumos ?) mi se pare exagerat

cat despre jigniri am auzit ca a fost la otv serile trecute si l-a facut praf pe gusa cozmin

repet nu confundati STEAUA cu gg pt ca faceti o mare greseala, GG-ei vin si trec STEAUA va ramane

offline
6th September 2006, 13:47
deci faza cu CEC-ul e clara, nu poate Gigi sa cumpere nimik, mai bine isi face banca lui, asa cum isi ia votantii de pe stadioane, isi poate face si clienti la banca :)

klemi
6th September 2006, 14:40
cand spune ca vrea sa cumpere CEC e sincer, dar nu are nici o sansa pt. ca nu reprezinta nimic in lumea financiara.

corto
6th September 2006, 16:12
Parca il si vad pe Jiji alergandu-l cu Maybachul pe Tariceanu, cu punga de bani imprumutati de la Nutu&Sile Loans and Investments Ltd pe bancheta din spate.

Sau poate isi vinde actiunile de la Microsoft si Coca-Cola sa faca rost de bani.

Omul asta e atat de aberant uneori, incat e aproape simpatic.

ps. Sa-i spuna cineva ca CEC-ul n-are drept de joc in Liga Campionilor.

SAMM
6th September 2006, 16:36
Parca il si vad pe Jiji alergandu-l cu Maybachul pe Tariceanu, cu punga de bani .

:evil:

nu prea stii, la politicieni e invers, te alearga ei sa le dai

GG e funny, cat timp va avea performante cu Steaua va avea si suport electoral (cat de cat) dar cand Steaua va cadea (sper sa nu se intample cat traiesc) va avea un mare 0.001% in sondaje

bilu007aa
6th September 2006, 16:37
salutare,

eu nu intzeleg ce treaba are un ziar de sport "serios" cu viatza politica a lui becali...?
exista destule cotidiene care sa se ocupe de dimensiunea politica a diferitelor peisaje pestrite ale romaniei...

faptul ca apare zi de zi pe prima pagina a onlinesport.ro ... nu o sa aiba alt efect decat sa il faca mai po****r... :rosu:

m.

corto
6th September 2006, 16:50
Daca o eventuala cadere a Stelei ar insemna mai putin Becali la TV, intr-adevar nu va reusi sa adune voturi ... Dar daca mamelucul ramane "pe sticla" atunci Steaua poa' sa ajunga si in Divizia C ca tot o sa se gaseasca votanti. Oricum ne facem (unii din noi) griji de pomana. Eu cred ca 50% din potentialii votanti ai fenomenului nici nu stiu in ce an sunt urmatoarele alegeri ... Mult prea mult zgomot pentru nimic.

Bineinteles, daca Steaua castiga CL, atunci o sa-l votez si eu, dar numai daca-l pune pe MM prim-ministru. :D

dorian27
6th September 2006, 17:01
Bineinteles, daca Steaua castiga CL, atunci o sa-l votez si eu, dar numai daca-l pune pe MM prim-ministru. :D

Oh.... my God!!!!
Daca se va ajunge la asa ceva ....va trebui neaparat sa emigrez!!!
:happy

SAMM
6th September 2006, 17:05
Daca o eventuala cadere a Stelei ar insemna mai putin Becali la TV, intr-adevar nu va reusi sa adune voturi ... Dar daca mamelucul ramane "pe sticla" atunci Steaua poa' sa ajunga si in Divizia C ca tot o sa se gaseasca votanti. Oricum ne facem (unii din noi) griji de pomana. Eu cred ca 50% din potentialii votanti ai fenomenului nici nu stiu in ce an sunt urmatoarele alegeri ... Mult prea mult zgomot pentru nimic.

Bineinteles, daca Steaua castiga CL, atunci o sa-l votez si eu, dar numai daca-l pune pe MM prim-ministru. :D

pai va aparea la TV doar cu scandaluri ca altfel nu va avea cum

il votez doar dak ma pune pe mine prim-ministru, sau hai un secretar de stat pe un loc caldut pe acolo

michelin
6th September 2006, 17:15
UN GOLAN,UN CURVAR,UN VAGABOND intradevar cu mare noroc in viata,dar nu are ce cauta in politica.el este un baiat de cartier care a facut multi bani. ATAT.

corto
6th September 2006, 17:22
Prietene, tocmai ai descris jumate din Parlamentul Romaniei :D

allexxei
6th September 2006, 17:23
Nu am citit chiar toate mesajele de la topicul asta dar vreau sa imi dau cu parerea. :D

Eu nu am votat niciodata (decat pe Basescu la primarie - once) si nici nu cred ca voi vota prea curand pentru ca nu am variante. Parerea mea este ca suntem ca in bancul ala cu "hai sa numaram o bila ! ", dar asta e alta discutie.

In ceea ce il priveste pe GiGGi am urmatoarea parere: Am incercat si am cautat un individ care sa fie in politica si care sa fi construit ceva in tara asta. In afara de Basescu care, primar fiind, a inceput smecheria asta cu schimbatul liniilor de tramvai nu imi amintesc de altcineva care sa fi facut ceva. Ma refer la ceva concret, de calitate, durabil. Parerea mea este ca GiGGi trebuie sa ajunga in parlament daca o parte din oameni il vor acolo. Pentru anumiti oameni, asta a construit ceva, le-a facut case, ceea ce inseamna mare lucru. Si daca acesti oameni vor sa fie reprezentati de el, mi se pare corect sa se intample asa. Mi separe scandalos faptul ca presa ( ********ii, ca acum ne-am convins) incearca sa influenteze oamenii sa nu voteze cu ala sau cu ala. De ce? Asta e menirea ei in zilele noastre ? Propaganda politica ?

Presedinte nu va ajunge niciodata. Nu are pregatirea necesara !

Bumbescu
6th September 2006, 17:33
Mai repede ajunge la puscarie decat presedinte.
Nu e decat un biet idiot peste care a cazut o pleasca de bani.

allexxei
6th September 2006, 17:36
Hehe ... dar cati mai sunt asa si stau cu capul la cutie ? ;))

corto
6th September 2006, 17:47
... Mi separe scandalos faptul ca presa ( ********ii, ca acum ne-am convins) incearca sa influenteze oamenii sa nu voteze cu ala sau cu ala. De ce? Asta e menirea ei in zilele noastre ? Propaganda politica ? ...

Asta e menirea presei de cand a inventat Gutenberg tiparul. Si pana atunci, era menirea cantaretilor si guristilor de prin targuri sa le spuna taranilor ce grozav e regele ... Si hai sa nu-l facem pe Jiji victima "railor" din presa care for sa le fure casele "napastuitilor" care cresteau castraveti in albia raului ... stii cati bani doneaza anual Bill Gates? Nu? ... normal, pentru ca nu umbla cu televiziunile dupa el ca Gigi minune. Dar, democratia e pana la urma democratie, nu' asa?

Cristi
6th September 2006, 17:51
Interesant ca desi sunt convins ca unii dintre stelistii infocati (si nu numai) au votat sau ar vota pentru Gigi Becali la alegeri, foarte putini (cel putin deocamdata) au raspuns pozitiv la intrebarea acestui thread...

Ca sa imi explic si optiunea mea, eu cred ca, indiferent de ce calitati i se atribuie lui Becali, politica trebuie sa inceteze sa mai fie facuta de diletanti, adica de oameni fara studii de specialitate. Sa nu mai vorbim de semianalfabeti...

allexxei
6th September 2006, 17:51
Presa ar trebui sa se ocupe de informare nu de partizanate politice, si nu - l da exemplu pe Bill Gates, da-mi exemplu un politician roman , ca despre asta vorbim aici.

allexxei
6th September 2006, 19:07
Interesant ca desi sunt convins ca unii dintre stelistii infocati (si nu numai) au votat sau ar vota pentru Gigi Becali la alegeri, foarte putini (cel putin deocamdata) au raspuns pozitiv la intrebarea acestui thread...

E normal, membrii acestui forum sunt in majoritate impotriva lui, reiese clar din mesaje.

magica_steaua
6th September 2006, 19:09
doar un nebun poate vota un cioban pt. functia de presedinte......

B0gdaaaN
6th September 2006, 19:15
am votat DA...din greseala....nu are fata becali fata de om politic...cu un discurs ca al lui nu cred ca este bun nici macar de shef de sectie....mai are de munca....o da el in doctrine si ideologii pe la tv....le mai nimereste....dar si cand o ia cu scroafa la pascut....nu`l mai opreste nimeni

allexxei
6th September 2006, 19:18
De asta am si zis ca nu o sa ajunga niciodata presedinte :)) .

B0gdaaaN
6th September 2006, 19:22
mai urmaresc pe la tv emisiuni cu si despre politica pentru ca ma intereseaza si pentru facultate si pentru mine...Gigi Becali nu e asa prost precum pare....BILA LUI NEAGRA e discursul...

allexxei
6th September 2006, 19:24
Dar in parlament, nu vad de ce nu ar ajunge. Daca peste 5% ( sau cat e pragul, 10..) din votanti il vor acolo, e corect sa se duca. Eu as fi fericit sa vina un contracandidat care sa ne convinga prin fapte sa ii dam 90% din voturi ( cele 10 procente ale PRM-ului nu cred ca pot fi luate de cineva =)) )

allexxei
6th September 2006, 19:26
Gigi nu e prost ! Nu prea a citit si cred ca nici nu e prea "zu haus cu capu". Cel putin asa mi se pare mie cand se enerveaza :D

remy
6th September 2006, 23:26
ok

n-am vazut emisiunea,

am vrut doar sa spun ca banii jos nu inseamna doar cash, dak a mai spus si altceva asta nu mai stiu

metamorfoza, eu cred ca a luat-o razna de tot, grandomanie au multi, dar la gg e altceva mai grav, sa spuna ca el e viitorul presedinte, cel mai puternic om din Romania, (o fi zis si cel mai frumos ?) mi se pare exagerat

cat despre jigniri am auzit ca a fost la otv serile trecute si l-a facut praf pe gusa cozmin

repet nu confundati STEAUA cu gg pt ca faceti o mare greseala, GG-ei vin si trec STEAUA va ramane

EHE, SA VA VEDEM DE UNDE MAI VIN BANII ASTIA MURDARI LA STEAUA, CA SA VA LAUDATI CA AVETI ECHIPA DE CH. LEAGUE ! CRED CA DISPAR MAI TOTI STELISTII, CUM NU LE AUZEAI PLISCUL PANA ACUM 2 ANI.
Dar de asta ce parere aveti ?
Cumva se strange latul ?

Becali, mita de 100 de milioane?

DNA a anuntat miercuri ca Gigi Becali este suspectat de a fi acordat o mita catre Ministerul Apararii Nationale, inainte de a i se acorda proprietatea pentru unele terenuri din zona de nord a Capitalei.

Suma pe care DNA o suspecteaza ca ar fi fost acordata mita de Gigi Becali este de 100 de milioane de lei. Suma a fost trimisa de Gigi Becali, intr-o plasa, catre generali ai MApN ca donatie cu motivatia oficiala de a ridica o statuie.

Gigi Becali a primit dupa aceea, in scurt timp, terenuri in valoare de milioane de dolari la un pret de nimic.

Ancheta se afla in desfasurare.
http://www.onlinesport.ro/forum/newreply.php?do=newreply&p=785700

CosminGrc
6th September 2006, 23:27
ca presedinte nu...da ca altceva...prim-ministru...da...

Elphax
6th September 2006, 23:31
a revenit remy... nu stiam ce lipseste pe aici

Liviu
7th September 2006, 00:11
Interesant ca desi sunt convins ca unii dintre stelistii infocati (si nu numai) au votat sau ar vota pentru Gigi Becali la alegeri, foarte putini (cel putin deocamdata) au raspuns pozitiv la intrebarea acestui thread...
La īntrebarea acestui thread am răspuns da adică e nevoie de unul ca el īn lumea politică dar de votat la alegeri nu l-aş vota niciodată mai ales la preşedenţie...este bine aşa cum este el acum...latră din opoziţie , un fel de Vadim 2 . Işi face iluzii degeaba ca va ajunge vreodată preşedinte , poate partidul lui va intra īn parlament cu 5-10% dar mai mult nu o să adune pentru că la el e principiul de la PRM-ul lui Vadim : Partidul sunt eu! El taie , el spānzură , aduce şi dă afară ce membrii vrea şi nu vor fi mulţi oameni politici sau intelectuali care vor migra la partidul lui aşa cum şi-ar dori . Iar de făcut case la milioane de oameni nu o să poată...
Ca om politic nu mă convinge...nu are o idee clară ce-ar face dacă ar ieşi īnvingător īn alegeri ( de fapt cu ce program vine ? ), are o cultură mult sub cea pe care am cere-o de la un om ca el , are o avere controversat facută...dar asta nu e cumva descrierea polticienilor noştrii ? :ras-plans:
Un Gigi Becali e necesar īn viaţa politică...dar atāt...e mai bine să rămānă īn acest stadiu . Īn plus cine ar mai lătra la liderii noştrii corupţi ?

remy
7th September 2006, 03:07
Tare mi-e ca va avea ceva tinichea legata de coada, ca sa nu poata sa candideze la nimic !
Deja s-a inmuiat, de cand Basescu il cam ignora. Stie ca si-a luat-o de cand cu Golden Spritz, si nu mai vrea sa auda de el, cel putin politic.
Fiti siguri ca vor mai urma dosare, pt. ca prea s-a dat mare fata de toti, jignind pe multi, nu numai oameni politici, ci si actori, ziaristi, oameni din mass-media.
De-asta eu zic sa nu-l mai aduleze multi stelisti, care il cred sfant, doar pt. ca baga banii la Steaua. E un golan notoriu, nu stiu daca ati vazut ce povestea acum vreo luna la OTV, ce facea el cand era tanar, dar cu cuvinte de golan.
Va minte pe toti ca e credincios si sfant. Are multe bube.

refire
7th September 2006, 08:51
Jiji ne da lectii de corectitudine, sa nui uyite ca a furat 2 campionate cu Steaua. Cum sa fie asta presedinte, poate in 2050 cand vor fi 2-3 romani in tara .

Hai Rapid !!!. Echipa curata !

dorian27
7th September 2006, 09:03
Jiji ne da lectii de corectitudine, sa nui uyite ca a furat 2 campionate cu Steaua. Cum sa fie asta presedinte, poate in 2050 cand vor fi 2-3 romani in tara .

Hai Rapid !!!. Echipa curata !

OFF topic:
ce se mai stie despre CFR-Rapid 1-3!!!
n-am urmarit prea mult cazul.....la ce concluzie s-a ajuns???

Oare cat se va fura anul asta, cand campioana intra direct in Champions League...????

remy
10th September 2006, 04:01
ARTICOL TARE DESPRE ACEST "SFANT" CARE SE CREDE CAND MIHAI VITEAZUL, CAND DUMNEZEU, CAND ... NAPOLEON [CITITI MAI ALES COMENTARIILE DUPA ARTICOL]:

A DOUA MINUNE DE LA MAGLAVIT

O mie de oameni au fugit de la slujba sa-l vada pe Gigi Becali, pogorat din ceruri cu elicopterul
Razvan POPA | 09 septembrie 2006

Gigi Becali a dat ieri peste cap slujba hramului Nasterii Maicii Domnului, la manastirea din Maglavit. Dupa ce a aterizat cu elicopterul in buza manastirii, Razboinicul luminii a devenit atractia zonei. Lumea a fugit de la slujba doar ca sa-l vada pe latifundiar, iar predica a fost acoperita de aplauze si indemnuri gen "Forta Steaua" si "Sa ne traiesti, nea Gigi!".

"Nea Gigi" a trecut ca fulgerul prin multime si s-a proptit in marginea altarului, acolo unde cuvintele preotului erau garnisite cu "Maria a lu' Scutar" sunet de mobil. Afara, multa lume multumita: "Facuram poze cu nea Becali". Altii, mai tristi: il scapasera pe boierul de la Bucuresti. S-au linistit cat timp a predicat preotul in biserica. "Il scapai pe Becali, dar fusei si facui poze cu elicopterul. Vai, ce elicopter!"

Cu o ora inainte de sosirea lui Gigi Becali la Maglavit, la manastire venisera deja vreo mie de oameni. Se imbracasera de sarbatoare: batic si fusta, sapca plus pulover turcesc si tricouri cu Ronaldinho sau Dica. La biserica au sosit insi de peste sase sate si taman de la Bailesti. Au venit ca in excursie, sa-l vada pe Razboinic. Asa ca au aparut si comerciantii - la intrarea in manastire erau mici pe dreapta si ochelari de soare pe stanga. Un vanzator ii transmite multa sanatate lui George Becali: omul si-a facut planul la vandut carnaciori. In curtea manastirii sunt insa si cativa care au venit doar pentru sarbatoarea hramului. Stau deoparte si asculta cuminti slujba. Cateva batrane tin cosurile cu coliva, rostesc incet rugaciuni si se inchina cu evlavie. Langa ele se aude: "Tap-Tap-Tap-Tararap". E imnul Stelei si suna pe mobil din multimea adunata doar sa-l pipaie pe Razboinic. Sunt multi cu tricouri ros-albastre. E Lovin, e Dica si mai e un tricou mai vechi cu Lacatus.

La 9.30, lumea deja freamata in fata bisericii manastirii pe care e icoana Maicii Domnului si un banner cu "Fundatia George Becali". Langa biserica, unul nu vinde deloc carti cu istoria Maglavitului. Omul e din sat, dar nu a mai vazut sa coboare tot Maglavitul la manastire ca acum. "Vine Becali de la Bucuresti cu elicopterul si s-au strans oamenii sa vaza". Localnicul spune ca data trecuta, cand a venit miliardarul la manastire, lumea nu prea a iesit din casa. "Era ceva ploaie si au zis ca o sa-l vaza la TV, ca sa nu mai faca un kilometru din sat pana la biserica. Acum e soare si e bine", zice vanzatorul de carti.
Marioara a lu' Dascalu si Lenuta a lu' Balan stiu ca Gigi Becali "e cel mai important om din Romania". Asta pentru ca il vad mereu la televizor si are o echipa de fotbal buna. Cica se numeste Steaua si joaca la campioni.

La ora 10.00, in mijlocul slujbei, un fior trece prin multime. Se aude zgomot de elicopter. Tac batranii care vorbesc ca PSD-ul e prost si raman cu gura cascata pustii care fac pariul pe Steaua - FC Arges. Pe deasupra bisericii trece elicopterul care il aduce pe Razboinic la Maglavit. Slujba se transforma in haos. Toata lumea se intoarce cu spatele la biserica. In boxe inca se mai aude slujba: "Acum si-n vecii vecilor. Amin." Din multime cineva racneste - "Hai, ca a venit avionul!"; "Si pomeneste Doamne Dumnezeule?". Lumea o ia la fuga si urla ca a venit Becali. "Duhul Sfant pogora-Se-va?"; femei pe tocuri si barbati care tin palariile in mana alearga printre copaci si maracini sa ajunga primii la elicopter. "Si binecuvanteaza?"; cete de pusti mai ca darama masa pregatita de niste maicute si scandeaza "Hai, Steaua!". "Dumnezeul meu?"; oamenii aplauda, fluiera si se indeamna: "Hai pe Gigi, hai pe el!". "Amin!?"; lumea ii face loc Razboinicului sa intre in manastire. Cateva babe il pandesc pe boier, cred ca o sa intre si scaneaza niste boscheti din marginea manastirii. Ajung la concluzia ca miliardarul nu o sa intre prin maracini, asa ca fug repede in biserica, sa fie aproape de latifundiar. Becali apare printre copaci cu vreo 300 de insi in jurul lui. Cateva fete suspina si chiraie ca la Michael Jackson. La intrarea in biserica, Gigi e oprit si primeste o carte cu psalmi. Un altul, cu programul politic al PNG pe piept, vrea sa stranga pe Razboinic in brate. Nu-l lasa bodyguarzii, asa ca o da pe injuraturi soptite. Zeci de insi incearca sa se fotografieze cu "boierul de la Bucuresti". "Avusei bulan", zice unul. Un altul racneste - "Ba, ce dracu faceti, ca calcati copiii!". La nici doi metri de el, in usa bisericii, o batrana se inchina speriata, dar tot zice ca o sa voteze cu Becali. Gramada inainteaza in biserica. O femeie urla ca a fost calcata, o alta e luata pe sus de ii sare bastonul din mana, iar a treia trage de reverul miliardarului sa-i mareasca pensia.

In biserica, Gigi se asaza langa altar si priveste de acolo slujba. Casca, pironeste candelabrul, studiaza bombeul pantofului, iar preotul continua predica. Afara, lumea e entuziasmata. Fluiera ca pe stadion si se intreaba fericiti: "Il vazurati?". Plictisiti, oamenii incep un pelerinaj. Cativa cred ca lumea merge la salcia unde Petrache Lupu L-a vazut pe Dumnezeu. Numai ca multimea se duce sa vada elicopterul cu care a venit Becali.

La 12.00, slujba se termina cu un discurs al preotului urmat de Razboinic. Preotul vorbeste de Nasterea Maicii Domnului, Gigi Becali povesteste cum a avut o cumpana - "Am avut un meci cu Steaua. I-am zis lui Dumnezeu sa nu ma chinuie. Am batut cu 3-0 si am facut biserica asta." La cuvantul preotului, nu zice nimeni nimic. La discursul lui Gigi, lumea aplauda, fluiera si striga "Bravo!". "Sanatate! Numai bine!", mai transmite Becali de la microfonul din altarul bisericii, iar multimea il duce ca pe un erou la elicopter. La manastire mai raman doar cativa care se roaga. Sunt tristi. razvan.popa@gandul.info

COMENTARII:

romanii cei din urma
de mihai (2006-09-10 02:06:48)

Ma fratilor cred ca am ajuns destul de rau... sau asa de rau de nu ne dam seama de raul din jurul nostru, coborati cu picioarele pe pamant si munciti,nu asteptati sa sa va cada nimic din cer ca nu o sa cada si veti ramane cu ochii in soare si c-am atat..


beCACAli...?
de George D. (2006-09-10 01:35:20)

Sunt stabilit in SUA de vreo 14 ani si eram destul de neâncrezator in viitorul României când am parasit tara. Cu oameni ca BeCACAli mi-am schimbat parerea. Acum sunt PROFUND neâncrezator in viitorul ţării mele natale si asta doare cumplit. Să vezi un cioban milionar care nu ştia şi nu ştie să vorbească corect şi care la un interviu a vorbit puţin mai murdar ca un ţigan cu "să-mi bag ... în gura lui şi a ta, etc.." Este dezolant, trist şi înfricoşător când mă gândesc că unul ca el sau chiar el o să ajunga să conducă o mare parte din oamenii pe care i-am respectat şi admirat ca pe adevăraţi eroi. I am very sorry... PS: un asemenea articol apărea pe timpuri când Ceaşescu venea în vizite de lucru în oraşele ţării.... Dar el este oale şi ulcele acum. Câtă asemănare între cei doi. Unul vorbea cu "R" de la cuiele care le ţinea în gură când era calfă de cizmar iar acesta vorbeste cu "ei este" de la bâtele care le-a luat in cap la stâna până a invăţat cu să mulgă oile... Good luck everybody


nea JIJI
de dan---irenne (2006-09-10 00:21:53)

Fiti fericiti ca peste putine saptamani vom intra in Europa...


Becali
de Naivul (2006-09-10 00:02:32)

Un tip grosolan, Gigi becali l-a făcut pe Dumenezeu complie la hoţiile sale


Becali
de Naivul (2006-09-10 00:00:36)

Gigi Becali l-a făcut pe Dumenzeu complice la hoţiile lui !


Becali
de Naivul (2006-09-09 23:59:21)

Gigi Becali l-a făcut pe Dumnezeu complice la hoţiile sale, dă sărmanilor bani ca lăutarilor.


un taran
de eu 2 (2006-09-09 20:24:31)

ce va mirati atat ? un incult a aterizat la altii ...pai numai saracii aia de tarani il mai baga in seama...un taran prost si atat...va pica si el ca si altii ....


LUMEA DE LA TARA
de agresor (2006-09-09 20:07:30)

dupa cum stim la tara nu aterizeaza in fiecare zi un elicopter .. era normal sa reactioneze asa .. dar in fine .. fecali ala trebea sa vina si el ca tot omul ... dar ... probabil avea rau de masina in ziua aia


coibane
de agreosor (2006-09-09 20:04:36)

ba ciobane ce te dai asa superior si moldovean care e diferenta dintre moldoveni si ardeleni sau alti? ca nu inteleg ... trebea neaparat sa injuri tu sa te faci de rushine ... wake up ciobene


GIGI
de VADIM (2006-09-09 19:40:22)

EU VREAU SA IL BAG PE ASTA LA PUSCARIE DAR NU E FRAIER TARANU " S-A JMECHERIT, ACUM A BAGAT STEAUA IL LIGA CAMPIONILOR, A FACUT O GRAMADA DE BANI SI SI-A FACUT SI PUBLICITATE !!!


Plictis... Intelectual
de bufOOn (2006-09-09 19:30:46)

Numai masturbare mentala, atat articolul cat si comentariile (majoritatea lor)... Sindromul turma, de a-l vedea tot satul pe "nea G, tanti X, Doamna W etc" este omniprezent, atat in politica, cat si in viata culturala (de ce fanii se strang in jurul vedetelor?!) a romanilor si nu numai. Comentati ca sa va aflati in treaba pe marginea unui articol scris de un ziarist de mana a 13-a (e cu ghinion) a carui tZel este sa contribuie cu fiecare "creatie" la cresterea vanzarilor acestui ziar. Rusine celor care, pe langa comentariu, au strecurat din greseala un binemeritat "hai Rapid, hai Dinamo...", este indubitabil cata cultura si educatie contin. Domnule Popescu, va rog din suflet, alegeti-va cu grija scriitorii de gazeta, pentru ca batranii care alearga disperati sa vada o minune de elicopter din acest articol nu sunt altceva decat parintii si bunicii nostri. Am ajuns sa ne facem singuri de rusine acum, nu era de ajuns ca ne tot fac altii...


prosti si prosti
de vadim (2006-09-09 19:25:14)

eu imi fac griji deoarece in tara asta sunt f multi oameni prosti lucrul acesta il constati si daca te uiti putin peste comentariile postate aici....eu cred ca becali va ajunge intr-un post in senat sau in parlament si asta e trist....si apropo cu steaua voastra **** ma comunistilor


becali "fenomena" numele e pus ironic :))
de vadim (2006-09-09 19:22:48)

vreau sa va salut si sa va povestesc un caz nefericit....: un prieten de al meu a votat cu becali...da stiu e trist...dar asta e....in general am observat ca este adorat de toti neterminatii care se gandesc ca odata ajuns acolo sus becali ...hotu asta blasfemiator o sa le dea lor bani sa isi ia tigari si bautura....si mai rau batranii astia idioti si senili au impresia ca becali o sa le mareasca pensia din banii lui ....oricum cel mai tare il compatimesc pe becali acest cioban retardat care ar trebui sa frecventeze cabinetele de psihiatrie si as dori sa ii daruiesc un abecedar


ARESTARE
de PROCURORUL (2006-09-09 19:14:20)

ARESTATI ACEST MACHEDON INFRACTOR CARE ISI BATE JOC DE AMARATI ASTEA DE ROMANI CARE PENTRU UN POL SANT IN STARE SA-I PUPE BOCANCI


Nu va agitati prea mult!
de Gheo (2006-09-09 19:04:06)

Chiar daca Becali este o persoana foarte mediatizata, nu cred, si nu sper ca asta sa fie de ajuns pentru a-l aduce, doamne fereste, la vreun post de stat. De asemenea, faptul ca mass media, ii ofera sansa de a aparea la televizor, la radio si chiar in acest ziar online, dovedeste setea prosteasca de senzatie, a maselor. Indiferent ce efect are acest personaj, Becali, asupra voturilor majoritatii sunt mai mult ca sigur ca, in Romania, mai marii ai puterii, incurcati cu SRI nu vor lasa nici o sansa acestui om intr-o cursa electorala. Probabil, ce incerc sa spun este, ca indiferent de actele de caritate ale lui Becali, si indiferent de succesul Stelei in Liga Campionilor, Becali nu va ajunge niciodata ceva mai mult decat este, un om venit din provincie, nascut intr-o familie modesta de oieri, care a devenit bogat prin forte proprii, mai mult sau mai putin legale. Nu va ingrijorati, ca acest om, va putea conduce un stat de drept, chiar daca stim cu totii ca, in Romania orice se poate intampla.


bai fratilor nu am vazut asa ceva
de gaby (2006-09-09 18:45:04)

sunt in australia si din cand in cand mai citesc stirile voastre, dar mie imi pareti ca dati inapoi decat sa inaintati, mai rau ca racu, ce drq le faceti atata publicitate la astia cu banii multi ca gigi becalli care nu stie sa pune 2 fraze cap la cap, vai de voi saraci , citesc si va compatimesc. D-zeu sa aiba mila de voi.


e o rusine.
de gelu nitu. (2006-09-09 18:24:42)

URIT SCRIS .de semeni nostri. ce oameni fara caracter,de ce le publicati.e pa***** de un ziar ,asa de bun ,sa publicati ,chesti de aste a. nu le mai publicati ca e o rusine ,descoperiti pe cei ce scriu si amendati .sau nu le mai creati posibilitati sa poata sa scrie,


vai de noi....
de un roman si atat (2006-09-09 18:13:59)

Vad ca in loc sa comenteze articolul, unii dintre cei de aici se "iau de olteni si moldodoveni" de parca ei n-ar fi tot de-ai nostri.... Ba oameni buni, bagati-va mintile in cap.... in tara asta nu traiesc ardeleni.... moldoveni, olteni, etc.... Oare cand ve-ti capata capacitatea morala de a intelege ca toti suntem romani definiti si prin toate provinciile tarii chiar daca unii au senzatia ca sunt "mai buni" ca altii.... insa nu e decat o iluzie inselatoare, peste tot sunt oameni si oameni.... Ca sa nu existe dubii, sa fie clar ca si eu sunt ardelean get-beget insa nu inseamna ca ma consider "superior" altcuiva din alta zona a tarii, insa cei care o fac ar fi bine sa "gandeasca" in loc sa vorbeasca ....


BAG P-ULA IN TOTZI ARDELENII!!!!!!!
de ofitzer SPP (2006-09-09 18:09:30)

TRAIASCA MOLDOVA MARE!!!!!!CEILALTZI SA SUGA P-ULA!!!


opinie
de un ghinionist ruman (2006-09-09 17:51:45)

nu ma mir de ce s-a intamplat acolo.La cat suntem de primitivi si inapoiati,era firesc sa fie asa.De altfel,primim ce meritam.La asa popor,asa conducatori.bleah!


RADU@YAHOO.COM
de CRISTHI (2006-09-09 17:43:05)

E, NU E DESTUL CA AVEM SI NOI DESTULE PROBLEME, COBOARA NEA GIGI DIN CERURI.....CE? SE CREDE DUMNEZEU? E NEBUN? TREBUIA SA VINA SI EL CA SI OMUL.....NU DIN CER CA SI CUM S-AR CREDE IISUS, GIGI TREZESTE-TE!!


castigat ridendo mores
de brasoveanu (2006-09-09 17:15:41)

excelent !! domnule razvan,de mult n-am mai savurat un umor atat de suculent !! in rest,...gigi,turnatorii,securitatea ,monumentalul colos(?) g.liiceanu,cnsas,petrache lupu,manelele,mititeii,ghiurguliul,matrozul ,traian,mungiu etc.fac deliciul prostimii romaniei !!


ce ai vrut sa spui
de gheorghi (2006-09-09 17:13:29)

nu inteleg ce a vrut sa arate acest articol. In primul rand dovedeste faptul ca cel care l-a scris nu este dus la biserica sau este papistas, pt ca in Biserica niodata nu se aplauda dupa ce vorbeste preotul sau altcineva. Si cred ca si pe vremea voievozilor cand mergeau la biserica ei, sau familiile lor, lumea ii inconjura si ori ii aprecia ori ii injura si le cereau diferite lucruri spre a fi rezolvate. Asa este si astazi cu Gigi Becali, este un personaj foarte cunoscut. Cred ca cei de acolo l-au privit mai mult din curiozitate sau poate unii dintre ei cu admiratie stiind ca este ctitorul acelei biserici. Dar ceea ce ai scris tu in articol cel putin la final arata ca Becali merge mai des ca tine la Altar.


Civilizatie!
de Cony (2006-09-09 16:54:14)

Oamenii sunt amarati si inghit gogomaniile unui Becali sau Vadim. Cred ca este vorba de educatie, civilizatie. Parerea mea este ca cei din media gresesc mult cand prezinta astfel de evenimente in care rolul principal il au acesti oameni.


JALEA NEAMULUI MEU
de dan (2006-09-09 16:48:30)

Domnule Tudor Popescu ce s-ar putea scrie despre acest subiect?..jalea neamului meu ...cand vad astfel de situatii, ca la Maglavid, ma apuca jalea domnilor................un roman


JALEA NEAMULUI MEU
de dan (2006-09-09 16:48:27)

Domnule Tudor Popescu ce s-ar putea scrie despre acest subiect?..jalea neamului meu ...cand vad astfel de situatii, ca la Maglavid, ma apuca jalea domnilor................un roman


Baiii...liniste..bur burum elicopterul!!!
de Marian (2006-09-09 16:48:05)

Atentie...deci vb eu acum...asa ,,nu conteaza ca Gigi e prost de gura sau de altceva penru ca el face ce vra poporul si ma tem ca po****ritatea asta ii aduce in ficare zi un procent in plus la sansa de a ajunge "doamne fereste" dar totul e posibil. Ma omoara curiozitatea oare cum o fi cu el presedinte dar in acelasi timp incep sa tremur si sa-mi fie jena...insa timpul le rezolva pe toate. Deocamdata se stie un lucru ..Gigi da in stanga si in dreapta si cel mai important lucru e ca da acolo unde e nevoie ..la tara prin sate iar daca ne gandim ca nr batranilor e in crestere ghici cine va castiga alegerile peste cativa ani ..? sa nu uitam ca mai sunt si stelistii!! Asa ca oricat de "al poporului" ar fi Basescu sau cat de tare se loveste in piept Geoana ....mai bine ar lua-o la goana ca nu au sanse ....cel putin nu pe pamantul romanesc...Cat de bine am trait de cand a venit Basescu la tron...11 milioane de locuitori nu au bai in casa se duc noaptea prin padure, prin curti, 7 milioane nu dispun de canalizare energie electrica sau apa cat de cat potabila caci in Romania nu existta asa ceva...apropo de apa ..la Viena e de 10 ori mai curata ca in tara dar nimeni nu risca sa bea caci s-a declarat ca nu e potabila iar daca s-ar bea efectele s-ar vedea in 20 de ani dar s-ar veda....si atunci ce credeti ca am facut...am zis ca daca apa de la Viena e de 10 ori mai curata inseamna ca lasata la decantat apa din Bucuresti cel putin ar trebui sa scoata in evidenta niste microorganisme...si chiar asa s-a intamplat. Nu conteaza in ce cartier stai fa si tu un test cu o sticla de 2 litri de apa lasata peste noapte . Pe fund vor aparea 2 cm de ...nu stiu ce!!! Mama ce m-am departat de subiect..poate ma ia cineva la ocazie...v-am pupat..Nenea Gigi ..baga tare ..dar sa nu fie degeaba!!!


i-a lipit si astuia suta pe frunte
de . (2006-09-09 16:36:02)

E de notorietate ca oierul ii omeneste pe aurolacii de presa care roiesc in jurul sau cu cate o suta de euro la fiecare articol. Dupa entuziasmul afisat de acest Popa, deghizat de ochii lumii in ironie, se vede ca Becali a fost mai generos ca de obicei. N-a dat insa mai mult de doua-trei sute, ca daca investea cinci probabil citeam pe prima pagina din Gandul un reportaj despre felul in care Becali a pasit prin forte proprii pe deasupra pamantului, cam ca Mosul lui Petrache Lupu. Nu foarte sus, cam asa, de o palma, incat numai reporterii foarte ageri au observat...


ASTA ESTE REALITATEA,ACESTIA SUNTEM
de razvan (2006-09-09 13:17:54)

.nu trebuie sa ne fie rusine, aceasta este realitatea , trista sau fericita , le-am trait inainte-le traim in prezent-si le vom avea si in viitor. Acestia suntem, o conditie deosebit de importanta este sa fim uniti, si la bine si la rau.


Opinii
de Глас народа (2006-09-09 12:56:39)

Citesc aici, dar nu numai aici, o serie de opinii din care rezulta dispretul si dezgustul (de multe ori, indreptatit) fata de realitatile acestei tari, a unora din concetatenii nostri care prefera sa emigreze scuipand in urma. Am totusi, o nedumerire: Oare n-ar fi mai util sa ne luam noi 'soarta in maini', chiar daca pentru asta ar trebui platit un pret mare - chiar si de sange? Oare ' injuratorii' nostri compatrioti ar fi in stare de astfel de sacrificii? I-ar sprijini (macar moral) sau nu, pe cei dispusi s-o faca luptand in subteran? Oare ar da o bucata de paine unui luptator aflat in nevoie, fara ca sa-l tradeze dupa aceea? Ma tem ca nu, d-aia si pleaca fiindca sunt prea lasi. Ei vor sa aiba, dar fara ca sa plateasca vre-un un ' pret'.


Maglavit
de Lucian (2006-09-09 11:51:58)

Oare acea multime de acolo a auzit de Dumnezeu ? Astfel de oameni sunt slujitori ai lui Dumnezeu ? Mai studiati biblia, domnilor.


gigi
de diletant (2006-09-09 11:30:41)

nu mai consumati alcool inainte de a posta un comentariu..toti sunteti fani gigi in subconstient..unii din voi ar trebui sa mai aprofundeze clasele primare pentru ca se vede treaba nici sa scrieti corect nu sunteti in stare.


becali si prostii
de floread (2006-09-09 11:27:52)

intii a fost ceausescu apoi iliescu va venii becalii romania merge inainte bine,sau? eu as zice asa : toti aia care nu sunt prosti sa traga rau pe aia care sunt prosti. altminteri- din cauza prostilor sufera toti,ceea ce se si intimpla. mai bine invers.


bravo lui
de gellu (2006-09-09 11:26:31)

de geaba va scremeti, cel putin ce face Becali aduce o raza de multumire unor oameni care chiar au nevoie si stati linistiti ca le este mult superior alora cu facultati inalte. DUMNEZU sa il binecuvanteze........


bekali si plantatiile de banane
de susu (2006-09-09 11:21:00)

la banii pe care-i are, ar trebui sa infiiteze plantatii de banane in toata tara.- ar obtine beneficii foarte mari, intrucit climatul ( politic ) din tara noastra este propice pentru acesta planta.- o spun politicienii straini, agentiile de presa s.a.- adica suntem o tara " bananiera " !


(re)involutia continua...
de Ulmanu Georgge Daniel (2006-09-09 10:18:30)

S-au dus Dracu' reperele morale.


vai ,ce hazliu !
de inlocsadorm (2006-09-09 09:54:48)

ma bucur sa vad ca lumea fina care citeste presa pe net se distreaza la mascarile astea soioase. ce caterinca e becali asta , nu-i asa scriitori la ziar ?!!! eu il astept cu nerabdare in parlament si in guvern ! o sa-l vedem acolo cat de curand.


despre articol
de horatiu mandes (2006-09-09 09:52:36)

Excelent! O demonstratie clara de reportaj intr-un ziar de elita. M-a facut sa traiesc acolo si....sa imi fie scarba.


Ce sa faca...
de Dragos (2006-09-09 09:45:39)

Au fugit descultii cand au auzit ca vine Becali, credeau ca le da si lor un ban ceva, tot auzind de la TV ce milos e el cu altii. Cu alte cuvinte arunci slujba si pe D-zeu la gunoi pentru un colt de paine si 1 leu nou.Prostul tot prost ramane, incurajez pe cei care ii fura pentru ca altceva nu merita. Astia se duc la biserica doar din obisnuinta, ca asa i-au invatat parintii, credinta insa e departe de ei.


Ipocrizia romaneasca
de tudor (2006-09-09 09:43:02)

Toata presa striga ca becali este ... ... .... Dar pe de alta parte tot presa il pune pe pagina intai. Aste a! Goana dupa senzatie! Si cine o asigura mai bine ca Becali? Cam asta e tot. PS Si pentru cel care zicea ceva de moldova mare parerea mea este la fel, numai ca el face parte din a doua categorie, io fiind ardelean... asta daca o sa inteleaga....serus!!!!!!!!!!!!!!


parerea mea proprie si personala, care este a mea, pe persoana fizica, jur
de adam&deva (2006-09-09 09:26:01)

desconsiderabil faptul ca un ziar de asa talie pune pe prima pagina un personaj la fel de desconsiderat, insa, pe de cealalta parte, macar asa ajung sa-mi cunosc mai bine personajele (ma refer aici si la cei care s-au ingramadit sa-l vada pe "El"). sau, bai, cine stie, probabil ca acei credinciosi chiar au crezut ca... Oricum, poporul asta pe cat e de fomit, pe atat e de naiv. n-am vrut sa zic niciodata asta, dar nu mai pot, desi am varsta unui student de anul 3(nu varsta unui student precum Vanghelie):-apropo, ce ar iesi din tara asta daca ne-ar fi tara plina de studenti "de din astia"?-futu-ne-n gura de romani! daskldjaldjasljdnhfhfofweffw';wef


???
de Adi - Craiova (2006-09-09 08:47:26)

Intr-adevar sosirea lui Gigi la Maglavid a adus in memoria satenilor fenomenul Petrache Lupu. Doar in perioada aceea mai veneau asa multi oameni pe aici. Dar sa vii tu cu un ditamai elicopter sa sfidezi atata lume amarita care nu au dupa ce bea apa e chiar strigator la cer. Multi au sperat ca nea Gigi va scoate iar teancul de bani si va-mparti in stanga si-n dreapta. Dar nu a fost sa fie asa. A fost paradisul vanzatorilor de kitchuri care au profitat de naivitatea norodului. A fost un balci de prost gust. A fost o micuta campanie electorala in plin kitch. Hai Craiova !


VOOOMMMIIIITTTT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
de zale (2006-09-09 07:42:23)

lipsa de subiecte ii face pe unii sa debiteze nimicuri pe banii cititorilor platitori.Din acest motiv am renuntat de multa vreme sa investesc in variantele tiparite ale mai multor publicatii "de top" din Romania.Ti se face rau.


articol
de jedai (2006-09-09 07:20:47)

vad ca sant cretinii care aplauda acest articol...daca asta e articol de prima pagina...la un ziar care se vrea serios...penibil...in romania copii mor de foame si voi sta-ti dupa fundul lui becali...nu stiu ce vrea sa demonstreze acest articol...poate i-mi spune si mie cineva


becali
de alex (2006-09-09 06:57:35)

gandul un ziar de doi lei ...la fel ca si ce-i care il citesc...mam saturat cu stilul asata de a face presa...voi il promova-ti pe gigi...voi il critica-ti...bai idiotilor... nu mai exista alte subiecte in romania de cat gigi...


Osanale lui Gigisor
de V.Maximus (2006-09-09 06:56:28)

Presa este de vina ca-l ridica in slavi pe Gigi, iar el bietul se tot umfla in pene. Mai lasati-l domnilor ziaristi si nu-l mai adulati atat ca pana la urma un astfel de individ devine foarte periculos. Lasati-l sa se cultive si sa se mai slefuiasca saracul ca tare mult mai are de invatat pana va intra si el in randul lumii...... Fericiti cei prea obsedati de Steaua ca a lor este imparatia electoratului mai putin instruit. Ca sa nu spun altfel.


ASTA RAZBOINIC
de STEFAN CEL MARE (2006-09-09 06:04:49)

Stefan cel Mare ridica o biserica dupa ce-i batea pe turci,acu Gigi ridica o biserica daca bate la fotbal.Nea Gigi,mata fa bani bre sa umpli tara de biserici,cum a facut Stefan cel Mare.Gigi,Gigi,domn cel mare,seaman pe lume nu are,decat numai mandrul soare.....La asa popor asa coonducator..sa pastram rimele..HAI DINAMOOOOO!


mie o sete !
de puifriciu (2006-09-09 04:35:41)

Vreau sa va precizez ca am servit o pizza beton aseara, cu sunca si oua, la care s-a lipt si o bere. De fapt doua. N-am bagat-o p-a treia ca sa am si marunt de troleu. Traiasca democratia si integrarea in UE!


....
de ping-pong (2006-09-09 04:01:49)

ma abtin sa comentez ! se vad ororile a 50 de ani de comunism. au aparut in viata publica a acestei natii, oligarhi,demagogi si analfabeti ...


Sa ne traiesti Nea' Gigi
de George (2006-09-09 02:02:10)

Articol persiflant si fara pic de bun simt. Ce treaba ai tu mai ziaristule cu Becali si cu ctitoriile lui ca nu-s din banii tai si nici ai statului. mai bine te-ai uita si ai scrie despre cum au jefuit tara aia de la PSD, PC, D.A. , mai bine ai scrie despre ********i si tortionari care inca umplu la refuz partidele din Parlament si se opun din rasputeri reformelor. Becali o fi el sarac cu duhul, dar afla tovarase ziarist de la Gandu ca nu ai ani matale cata puscarie a mancat familia lui pe vremea comunismului. Si decat sa votez ********i sau colaboratori, fie ei si capitani de cursa lunga, mai bine votez un om sarac cu duhul dar bogat la suflet. Asa sa-i ajute Dumnezeu!


electorii patriei ..
de unu altu (2006-09-09 01:15:08)

Cu asa electori o sa fie ghini rau .... mai un pic si o sa aiba si rumanii Bush-ul lor ...


cu un picior in Occident si cu unu in Orient
de Andrushk (2006-09-09 00:32:52)

...ne vrem in Uniune...dar ramanem fideli comportamentului de tip oriental....ceea ce epateaza ne ameteste, ne fascineaza...ce sa-i faci....oricat de mult ravnim la occident, "gena" ne trage in sens opus spre "spiritualitate" si uite asa plecam capul in fata unui Razboinic....ei,dar ce are a face???viata merge inainte...biserici se vor tot ridica, slujbe se vor tot tine....iar Razboinicul nu se va opri cu una cu doua....


Romania-de la Esca la Becali- Epoca manelelor
de fara scoala (2006-09-09 00:21:09)

De ce va mai mirati? El este unul dintre NORMALII anormalitatii in care traim acum. Avem stiri de ora 5 pe pro tv hulite de toti , dar cu rating nu gluma pe acel segment, avem manele, avem imitatii venite din China, avem DNA+DGA, avem Basescu, Nastase, avem domnisoara (exa) Melescanu+Peter Imre, avem Tariceanu+Patriciu, AVEM DI TATi! Las-o ba, ca merge-asa! sa ne devina imn-da' si asta cantata pe manele. Baaai nene, de la Nistru pan' la Tisa suntem o apa si-un pamant, nu mai faceti delimitari etnico-geografice. In Superparlament si Guvern sunt indivizi veniti de peste tot. Daca aia si altii si-ar fi facut treaba, nu-l aveam pe jiji. Iar aia sunt pe acolo datorita stampilei puse de voi. Pe cine criticati de fapt? Nu mai avem incredere in institutiile democratiei, Jiji creste in sondaje... Fir-ati sanatosi!!!


excelent
de romanasu' (2006-09-09 00:15:53)

bravo tata, asta-i romanica noastra, sa ne traiasca! hai europa!


Realitatea bate teoria
de saltsour (2006-09-08 23:43:00)

Degeaba nu-mi place mie si altora Jiji. Incepe sa devina un fel de haiduc, in tara asta. Cei care-s saraci, care-i urasc pe tigani, care n-au minte destula, il iubesc. Si vor fi si mai multi, in curand. Asta-i poporul. Personal, daca ar reinfiinta Garda de Fier, cred ca as incepe si eu sa-l iubesc. Cand legile nu sunt respectate de cei care le fac sau care trebuie sa le aplice, se folosesc alte mijloace, bineinteles ca neacceptate de legile strambe. As prefera ca, in loc sa intram in UE, sa ne curatam singuri tara, prin legi care n-ar fi acceptate de UE. Si sa ajungem la alta conditie, decat aia de acum, de fricosi, turnatori si bastarzi.


vai de capu vostru
de un ardelean (2006-09-08 23:06:14)

oameni ca astia (olteni+moldoveni) ne trag in jos...


bravo Becali
de cititor (2006-09-08 22:35:40)

ai un vot de la mine


trist trist trist...
de bun simt (2006-09-08 22:27:39)

Ce intamplare trista! acest becali ar trebui tratat cu indiferenta si dispret pentru ceea ce este, pentru ceea ce reprezinta, este mai scarbos decat un vierme care se balaceste in latrina si mai demn de dispret decat ultimul mancator de seminte din piata obor. Si cata prostime!!!! vai de voi oameni de nimic, oameni descreierati, oameni fara capatai si educatie, de fapt nu sunteti oameni, niste infantili poate, niste retardati, of Doamne cand o sa va vina mintea la cap? - Nu credeam ca concetatenii mei pot fi asa de prosti! m-i rusine de voi, si imi este mila, dar ce sa fac, eu, un simplu pion?


felicitari
de un trecator (2006-09-08 21:44:23)

Domnule, citesc des presa din romania, mai ales in varianta on-line, dar ca orice victima a regimului titlurilor soc, remarc rar numele ziaristilor. Tin sa va felicit, domnule pentru acest articol. Are o retorica fine, are atmosfera, are tot ce-i trebuie. Stirea in sine nu o comentez aici, pentru ca acesta ar fi un prilej de prea multe dezbateri. Nu vreau decat sa va laud pana, si sa va spun ca rar mi se intampla sa rad cu atata pofta la citirea unui articol de ziar. Toata stima!


ce face foamea,din oameni...
de rock (2006-09-08 21:44:00)

+prostia sau lipsa de educatie,ziceti-i cum vreti.


PROSTI,DA' MULTI
de tibi (2006-09-08 21:39:37)

NU STIU CU CE SA INCEP: ITI TRIMIT DOMNULE REPORTER CATEVA LAMAI VIRTUALE CARE SA-TI TAIE GREATA PROFUNDA CU CARE DESCRII MULTIMEA ADUNATA LA BISERICA.TZARA E SARACA,MAI NENE,BANUL E SCUMP CAND IL FACI CU SAPA SAU COASA.POATE CREDETI CA NUMAI FITZELE CAPITALEI EXISTA PE LUME,SI NIMIC ALTCEVA.APOI,MI SE PARE LOGIC SA IEI APARAREA UNUI BUCURESTEAN,FIE EL SI CIOBAN RECICLAT.L-AI PREZENTAT CA FIIND MANA CEREASCA PENTRU PROSTIME. CE SA-I FACI, DOMNULE,PROSTI,DA' MULTI


ce-ati facut , ma baieti , ati renuntat la interogatoriul comunist de logare ?
de thor (2006-09-08 21:31:34)

Si acum pt."sarma" , ala de-njura mai sus : Ba pe-a mama dumneavoastra !


GIGI
de EU (2006-09-08 21:28:17)

Chiar minunea de la Maglavit! Becali pozeaza in om credincios, bisericos, dar... totul seamana mai degraba a blasfemie! Se roaga la Dumnezeu sa nu fie cercetat la Parchet, la DNA, sa nu-i mai ceara socoteala fiscul!

SAMM
10th September 2006, 10:35
cred ca ar trebui introdus un nou punct in regulamentul forumului

obsedatii sa fie banati pe viata

asta e forum sportiv nu forum bisericesc, sau politic etc, si threadul trebuie inchis

jas2002ro
10th September 2006, 11:48
asta e forum sportiv nu forum bisericesc, sau politic etc, si threadul trebuie inchis
Daca nu stiai, aici se mai discuta si altceva in afara de sport, deci poate fi mutat la Diverse.

Elphax
10th September 2006, 11:50
of, oare o sa citeasca cineva mesajul lui remy pana la capat?

SAMM
10th September 2006, 14:25
of, oare o sa citeasca cineva mesajul lui remy pana la capat?

nici el nu l-a citit, asteapta pe cineva sa-i faca un rezumat

a vazut un titlu in vreun ziar si a dat un copy/paste la tot articolul

Elphax
10th September 2006, 14:55
a vazut un titlu in vreun ziar si a dat un copy/paste la tot articolul

plus ca a bagat si toate comentariile...

remy
10th September 2006, 21:43
of, oare o sa citeasca cineva mesajul lui DORIS2001 pana la capat?
Mai, de ce ii jignesti pe forumisti ? Cumva n-aveti nici macar 8 clase, sa puteti citi ? Curios cum va puteti jigni singuri.
Asa-i ca e greu de descifrat ?
si, in plus, dragi carcotasi, este on-topic, pt. ca se vorbeste in acel articol despre capitalul politic ciudat facut de un descreierat.
Asa va face pe unii copii care-l aduleaza, sa-si mai schimbe catva opiniile, chiar daca e foarte greu.
Si era pacat sa nu pun si comentariile, ca sa se vada in ce procentaj se poate lauda unul bun de Balaceanca.
Cine ii ia piuitul ?
Cel mai relevant articol, e cel pus de romanul din S.U.A.:

beCACAli...?
de George D. (2006-09-10 01:35:20)

Sunt stabilit in SUA de vreo 14 ani si eram destul de neāncrezator in viitorul Romāniei cānd am parasit tara. Cu oameni ca BeCACAli mi-am schimbat parerea. Acum sunt PROFUND neāncrezator in viitorul ţării mele natale si asta doare cumplit. Să vezi un cioban milionar care nu ştia şi nu ştie să vorbească corect şi care la un interviu a vorbit puţin mai murdar ca un ţigan cu "să-mi bag ... īn gura lui şi a ta, etc.." Este dezolant, trist şi īnfricoşător cānd mă gāndesc că unul ca el sau chiar el o să ajunga să conducă o mare parte din oamenii pe care i-am respectat şi admirat ca pe adevăraţi eroi. I am very sorry... PS: un asemenea articol apărea pe timpuri cānd Ceaşescu venea īn vizite de lucru īn oraşele ţării.... Dar el este oale şi ulcele acum. Cātă asemănare īntre cei doi. Unul vorbea cu "R" de la cuiele care le ţinea īn gură cānd era calfă de cizmar iar acesta vorbeste cu "ei este" de la bātele care le-a luat in cap la stāna pānă a invăţat cu să mulgă oile... Good luck everybody

SAMM
10th September 2006, 22:25
n-am nimic cu tine

dar cred ca ai o problema, toata viata ta se invarte in jurul Stelei si a lui gg, altceva se pare ca nu mai stii

ai fost abuzat de vreun stelist, sau esti abuzat an de an de performantele Stelei si de aici frustrarea maxima

lasa-ne cu subiectele astea de 2 bani, vb de fotbal nu de politica si de alte -----uri

remy
10th September 2006, 22:32
De parca numai eu vad atata prostie si violenta cata e la conducerea Stelei !
Sper ca ai vazut link-ul in care multi stelisti il jignesc si-l injura in toate felurile pe cioban.
Si aia sunt obsedati de Jiji ?
Daca aduce violenta, ce vreti ? Violenta naste violenta, si nu e bine (vezi ce campionat plin de batai, jigniri, rasisme, sacose cu bani), si asta porneste de la cei doi mascarici care sunt la sefia Stelei. Treziti-va, Stelisti, pana nu-i prea tarziu !
Ce vreti, sa se ajunga la razboi civil, la cate magarii pe fata face acest descreierat, doar pt. ca vrea faima si bani de pe urma Stelei ?
La mine nu e obsesie, ci e saturatie de analfabeti, mafioti si descreierati in fotbal.
Vrem liniste in tara asta, nu golanisme.
Nu e tarlaua lui.
O sa ajungeti ca si clubul Steaua sa fie huiduit peste tot pe unde se duce, si nu va va fi prea bine.

P.S.

lasa-ne cu subiectele astea de 2 bani, vb de fotbal nu de politica si de alte -----uri
ALO, DESTEPTAREA, TRAIESTI IN LUMI PARALELE ?
EXTRATERESTRULE, STII UNDE TE AFLI, PE CE THREAD (TOPIC) ? EU STIU CA "Gigi Becali aduna capital politic!!!", DACA STII CE INSEAMNA ASTA.
ASA CA ... LAS-O MOALE, CA NU TINE.
ODATA CE JIJI VREA SA SE FOLOSEASCA DE STEAUA (DE FOTBAL) PT. A-I "SATISFACE POHTELE", EU ZIC SA NE SCUTESTI DE IDEILE TALE CIUDATE (AIA CU PLANTAREA DINAMOVISTILOR LA ALTE ECHIPE, E CEVA CE NU CREDEAM CA POATE DEBITA UN OM), SI IA O MICA PAUZA DE SCRIS.
VEZI CUM JOACA DINAMO, SI CUM STEAUA, SI PE URMA VORBESTI.
DOAR JIJI VA CASTIGA MECIURILE IN CULISE, FI-MI-AR SCARBA !!!

SAMM
10th September 2006, 23:35
doris e ala care s-a dus la gg sa ii dea bani sa-si cumpere o PLUTA sa plece cu ea, gg l-a refuzat de aceea doris a inceput o campanie nebuna si fara sens impotriva lui

da-i gg 10 RON sa ne lase in pace, punem noi mana de la mana si iti dam bani de pluta, dar promiti ca pleci ???

remy
10th September 2006, 23:53
Deja vad ca esti panicat. Esti cumva JIJI, sau MEME, ori angajat de ei ?
Sper sa nu-ti faci sepukku, precum unii de la Steaua, sariti de pe fix, ca mai avem nevoie de tine, tara te vrea, rockere.
Chiar ca deja ma ingrijorez de tine, ca te oftici asa rau ca pun niste articole despre acest gunoi uman, sa vada lumea despre cine discutam. Dar tu, nu intelegi deloc, si-ti voi mai baga de-astea, chiar daca nu-ti convin, sunt realitati, scrise negru pe alb. MAI ALES IA EXEMPLU DE CEEA CE SPUN STELISTII TAI, MAI CU CAPUL PE UMERI, CA VAD CA NU INTELEGI, NU POT REPETA IAR: http://www.cotidianul.ro/index.php?id=6394&art=15980&diraut=108&cHash=a9da1187a3
http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/1429
Asta-i viata, daca tii cu asa specimene de la Steaua !

magica_steaua
11th September 2006, 01:13
pt. dorris 112 in legatura cu posturile sale:se recomanda citirea cu atentie a prospectului.,daca apar MANIFESTARI NEPLACUTE(cum se observa la dorris112) adresati-va medicului sau farmacistului

pt. cei normali de pe acest forum:IGNORATI-l pe dorris112,nu stiu ce va place sa cititi aberatiile acestui specimen

SAMM
11th September 2006, 09:52
Asta-i viata, daca tii cu asa specimene de la Steaua !

eu nu tin cu specimenele de la Steaua eu tin cu Steaua, faci o confuzie, si observ ca practic pui pe acelasi plan Steaua cu gg, ceea ce este o greseala

dorian27
12th September 2006, 12:13
Acest thread a fost deschis pentru a se discuta despre omul Gigi Becali....atat din punct de vedere al implicarii in lumea sportului dar mai ales in viata politica. Referirile la adresa Stelei sunt inerente asa ca rog sa fie facute in mod civilizat.
Este normal sa fie multe animozitati intre fanii pro-Steaua si cei anti-Steaua.
Modul in care Becali s-a ridicat (financiar vorbind) incepe sa iasa la iveala prin controalele celor de la DNA.
Speram sa aflam adevarul (dovedit) pana la urmatoarele alegeri (alegerile parlamentare si cele prezidentiale vor avea loc la o diferenta de 1 an..amanunt important zic eu) astfel incat sa se stie cine este acest Gigi Becali care trezeste inimile unor amrati si batuti de soarta mai mult decat predica unui preot.
Gigi Becali este un pericol pentru viata noastra politica si care se foloseste de numele, rezultatele si istoria Stelei pentru a-si atinge scopurile meschine de marire.

Suporterii adevarati ai Stelei nu au nici o vina in aceasta ci sunt doar victime colaterale.

Kainsashiki
12th September 2006, 12:43
Steaua l-a făcut pe Becali cel mai puternic român


Caz unic în lume. Patronul unei echipe de fotbal, Gigi Becali, e desemnat cel mai puternic om din ţară. Nu de vreun juriu, ci pe baza unui sondaj sociologic, realizat de CURS, care îl situează pe şeful Stelei în fruntea unei ierarhii din care nu lipseşte nici un nume mare al scenei politice şi economice, podiumul clasamentului fiind completat de Ion Ţiriac şi Traian Băsescu. Ascensiunea fulminantă a lui Becali în clasamentele po****rităţii au un punct de plecare clar: Steaua.

Cea mai iubită echipă de fotbal a României, pe care Becali a preluat-o într-un moment delicat, îi întoarce patronului serviciul şi îl propulsează în topuri. Succesele echipei, care în „era Becali” a cucerit trei titluri de campioană, a ajuns în semifinalele Cupei UEFA şi în grupele Ligii Campionilor, se răsfrâng acum asupra succesului patronului.

I-a depăşit pe Băsescu şi Ţiriac
Sondajul CURS, comandat de revista „Banii Noştri” pentru realizarea topului „Cei mai puternici 66 de români”, a fost realizat pe un eşantion reprezentativ de 1050 de persoane. În urma sondajului au fost realizate patru clasamente distincte: decidenţi, oameni de afaceri, influenţi şi simboluri. Becali a ocupat primul loc la două categorii - oameni de afaceri şi simboluri, pe baza voturilor totale devenind şi „cel mai puternic roman”.

În clasamentul general, latifundiarul din Pipera este urmat de Ion Ţiriac, Traian Băsescu, Dinu Patriciu, Theodor Stolojan, Călin Popescu-Tăriceanu, Ion Iliescu, Adrian Năstase, George Copos şi Corneliu Vadim Tudor.

Cum s-a putut întâmpla aşa ceva?
E simplu: Becali a înţeles perfect po****ritatea imensă pe care o poate aduce fotbalul. Şi a cheltuit, cu încăpăţânare, sume imense pentru a-şi ţine la echipă cei mai buni jucători, pentru a-i transforma într-o adevărată echipă. Le-a mărit salariile până la limite ameţitoare – cazul lui Rădoi, a refuzat oferte fabuloase pentru jucătorii de bază.

S-a certat cu toată lumea pentru echipa lui, ajungând să-l împroaşte cu noroi şi pe premierul Tăriceanu, numindu-l „Very Important Papagal”. Pe care apoi, într-un moment de generozitate generat de calificarea în grupele Champions League, l-a chemat în lojă.

A profitat de prietenia de conjunctură a preşedintelui Băsescu şi a mai smuls puncte în clasamentul po****rităţii, Steaua fiind acum singura echipă întâmpinată de mii de fani în orice orăşel din România. Având grijă să intre mereu în gura presei, certându-se cu toată lumea pentru Steaua lui, Becali şi-a lăsat echipa să joace fotbal. Şi jucătorii nu l-au dezamăgit, iar fotbalul i-a adus o po****ritate la care doar omul politic Gigi Becali nici n-ar fi visat. Chiar, oare câţi români ştiu ce înseamnă PNG?

SAMM
12th September 2006, 12:54
cea mai puternica echipa din Romania, nu poate avea decat cei mai puternici jucatori si cea mai puternica echipa de conducere

cinste lor, cinste campionilor

Datenshi
12th September 2006, 13:58
Partidul, Becali, Romaniiia... Cam asa a ajuns sa sune.

corto
12th September 2006, 14:17
Ce frica le e unora de Becali ... de parca daca ajunge presedinte ne baga pe toti non-stelistii intr-un ghetou iar singurii care scapa sunt bacauanii ... In momentul asta e relativ liniste in viata politica, toti asteapta sa terminam odata cu Europa asta, dar dupa ... Becali nu rezista 2 zile daca se pun restul rechinilor din politica pe el. E mic, mic de tot, chiar daca are bani.

Cat despre Steaua, bravo lui, e clubul lui, il conduce cum vrea, si daca are rezultate, merita apreciat. Dar nu prea vad cum o conduce un club de fotbal il face potrivit pentru a conduce tara.

remy
12th September 2006, 19:43
Partidul, Becali, Romaniiia... Cam asa a ajuns sa sune.
Adica PNG (P.C.R., Partidul Nationalist-Socialist German), Becali (Ceausescu, Hitler), Romania !
De vina nu sunt toti suporterii stelisti, ci doar aceia care au un fanatism incredibil, aparand cu orice pret golania si mafia de la clubul asta. Astia chiar sunt maniaci.
De parca nu stiu ca ultimele 2 campionate au fost luate cu trisari, mai ales in ultimul. Ca altfel, Steaua era doar in UEFA acum, Rapidul meritand mai mult.

guevarax
12th September 2006, 23:13
, Steaua era doar in UEFA acum, Rapidul meritand mai mult.

pai era pacat sa se duca rapid, dadeau de vreo super-echipa Skonto-Riga si iar ne uitam la TV ca fraierii, asa cel putin stelistii se uita cu mandria la 21.45 iar voi cu neputinta

magica_steaua
13th September 2006, 00:25
becali e doar un cioban......mi-e rusine ca e conducatorul stelei dar asta e........la inceput nu implica steaua atat de mult in politica dar acum e jenant ce face .......

delaparis
13th September 2006, 01:23
Tu ce credeai ? :rolleyes:

Hard
13th September 2006, 12:00
daca gigi e cioban si ajunge in parlament ce concluzie sa tragem?

remy
13th September 2006, 12:21
SCUZE CA BAG IAR UN ARTICOL DINTR-UN ZIAR, DAR ERA PACAT SA NU DESCHIDEM OCHII SI UNORA CARE INCA MAI CRED IN "STEAUA" LUI GIGI BECALI. POATE VETI REFLECTA IN A MA JIGNI.
MA ASTEPT LA INJURATURI DIN PARTEA STELISTILOR, CHIAR SI IN GAND, DAR N-AM CE LE FACE, DEJA STEAUA INSEAMNA JIJI & MEME, ASA CUM INSEMNA FAMILIA CEAUSESCU IN ANII '80, CARE FACEA CE VROIA PRIN STEAUA ! SI ACUM UN OM POLITIC FARA CEREBEL STOARCE TOT CE POATE DIN STEAUA.

Codul lui nea Gigi
Cristian Tudor POPESCU | 13 septembrie 2006

Toti liderii postdecembristi ai Romaniei s-au sfortat sa explice maselor cum si-au facut banii, casele, terenurile. Gigi Becali expediaza totul fara complexe, intr-o singura propozitie: "Dumnezeu mi-a dat". Si culmea este ca pentru multi asta e o imbogatire cu just temei. Adrian Nastase macar a ramas mai pamantean, a deshumat-o pe matusa Tamara ca sa se justifice. Rezultatul: opinia publica l-a facut bucati. In cazul lui Becali insa, nimic nu conteaza: nici afacerile cu MApN, nici schimburile de terenuri, nici vizitele la Parchet. Averea lui uriasa nu enerveaza. Explicatia fenomenului sta in intelegerea atitudinii anticoruptie a unei bune parti a po****tiei. Adrian Nastase a fost pedepsit nu atat pentru ca ar fi furat, cat pentru imaginea lui de hapsan, de imbuibat care nu da nimanui nimic. Furtul nu e neaparat un pacat capital pe aceste plaiuri, dimpotriva, exista un soi de admiratie aproape mistica pentru cei care insala statul. A nu imparti prada insa este de neiertat. Ciordeala sa fie, dar sa luam si noi, acesta este codul secret al eticii si echitatii Romaniei capitaliste. Iata de ce Gigi Becali nu s-a pierdut in explicatii privind provenienta avutiei sale si a dat in schimb bani pentru casele inundatilor, pentru biserici, pentru saraci. Imaginea magnatului din Ghencea impartind in stanga si in dreapta somoioage de euroi din buzunar sau din punga de plastic se poate dovedi mult mai puternica decat pomenile electorale ale guvernelor, caci omul simplu gandeste asa: astia imi scot ochii cu te miri ce si mai nimic de la buget, adica tot de la mine, oare cat or fi furat de se calicesc asa? Pe cand Gigi da din banii lui, e generos, e omul lui Dumnezeu. Dupa 16 ani de la Revolutie, Becali e pe cale sa realizeze o legenda populista de forta celei a lui Adrian Paunescu care "dadea butelii la oameni".

Dupa 1989, conceptele etice au disparut aproape complet din formularile oficiale. Codul eticii si echitatii socialiste, altruismul, devotamentul, cinstea, puterea de sacrificiu, toate reperele propagandei comuniste s-au dezintegrat fara sa fie inlocuite cu nimic. Ora de dirigentie a Romaniei a fost scoasa din programa deoarece elevii faceau bascalie si fumau in ultima banca. A ramas un spatiu amoral, al descurcarii cu orice mijloace, al smecheriei, al succesului ca unic criteriu moral: ai bani, ai relatii, ai mertan, ai vile, esti pe sticla - rezulta ca esti bun; n-ai nimic din toate astea - esti prost. Romanii nu se mai impart in buni si rai, ci in buni si prosti. Raul a devenit o categorie etica neinteresanta, marginala.

Pe acest teren a inflorit Gigi Becali. Coborarea lui cu elicopterul la Maglavit, intampinat de norod, este intruchiparea adevaratului Romanian Dream: fotbal, Dumnezeu, bani, Maybach, injuraturi, pomeni, totul nemanjit de intelect si asezat sub semnul miracolului.

Nu al muncii. Gigi Becali nu ii ameninta pe romani cu munca grea sau cu pusul burtii pe carte daca va ajunge el presedinte. Atunci tot romanul o sa prospere, ca popor ales, prin voia lui Dumnezeu. Eventual, ne vom transforma cu totii in suporteri cu o leafa buna ai echipei Steaua, iar Ghencea va deveni un Mall compus din stadion, presedintie, catedrala si carciumi, unde presedintele Becali il va invita el la sprit, in amintirea vremurilor de altadata, pe fostul presedinte Basescu.

Nu radeti. Multa vreme am crezut ca intrarea in Europa va face imposibil acest tip de cosmar romanesc cu radacini adanci in pamantul patriei. Acum nu mai cred. M-am inselat, asa cum m-am inselat crezand ca noile generatii de computere vor arunca in grotesc mizeriile din creierul omenesc. Pe Internet circula acum laturi si resturi contorsionate ale umanitatii ca pe un rau umflat de ploi, iar noi nu vom scapa de plastilina unsuroasa din care suntem facuti nici daca ne integram in sistemul solar. ctp@gandul.info

COMENTARII (AM LASAT DOAR PRIMUL, RESTUL LE VEDETI LA: http://www.gandul.info/articol_14716/codul_lui_nea_gigi.html)
Dincolo de.......aparentze !!
de BRUCAN (2006-09-13 10:34:13)

Gigi BECALI, ca om politic si viitor 'catindat', este o diversiune parsiva, pusa la cale de HREBENCIUC si alti "guzgani-rozalii", tragatori de sfori pe scena romaneasca. Va aduceti aminte, cind Ion ILIESCU "trebuia" votat ???...se crea o... "sperietoare" in persoana lui VADIM. Nu stiu daca VADIM a jucat constient acest.. "rol" sau numai a fost folosit. Cum reteta a mers acum se inceraca crearea unei alte "sperietori", ceva mai "RAU" ca BASESCU, in persoana lui GIGI BECALI. Personaj grobian si imprevizibil normal va naste adversitate din partea .."elitei" care in preajma alegerilor se va mobiliza si va avertiza ... "boborul" asupra pericolului. "BOBORUL" ascultator ,din doua rele,nu-i asa, il va alege iar ... pe ........ ati ghicit... BASESCU. Vedetzi ce simplu e..? Mai ales cind... tobosarii isi fac treaba iar... "boboru" doarme..!

remy
13th September 2006, 13:18
Inca un ziarist arata ce specimen e stelistul ZERO CALARE, Jiji Becali, cum a ajuns el sa se dea mare prin Steaua:

Zero calare (de Traian Ungureanu)

Gigi Becali e numele unui zero in spume. Plus citeva manevre de sistem: 6%. Micul capital al lui Becali nu vine din Pipera, ci din obisnuinta de a se strimba in public.

Becali face mascari cu o cruce de mare calibru la git si o punga de bani pe fata. In aceasta pozitie, Becali era de mult disponibil, obscen si marginal. Deodata, el a devenit util. Peste putin timp va deveni si parlamentar. Misterul acestei transformari e explicabil si rusinos.

Becali a fost selectionat de masina de fabricat pericole si monstri care lucreaza, pe comenzi precise, din 1990 incoace. Ea l-a creat, mai intii, pe Vadim Tudor. Pe atunci, grupul Iliescu-Roman avea nevoie de un incendiu permanent. Pirjolul a ars cu reglaj fin. Flacarile au tinut ocupata o masa enorma de comentatori, observatori si organizatii.

Efectul Vadim a atins apogeul la alegerile din 2000, cind l-a transformat pe Iliescu in alternativa la barbarie si i-a pus la dispozitie - incredibil! - votul anticomunist. Manevra a dat beneficiarului sentimentul eternitatii. PSD s-a lansat intr-un program nebunesc de confiscare a resurselor si mijloacelor nationale.

Facatura din 2000 s-a prabusit, in cele din urma, sub greutatea propriei rapacitati. Cazul Nastase a fixat partidul intr-o criza totala. In acest punct a rasarit figura lui Becali. Fabrica de pericole s-a pus, iar, in miscare, de data asta pentru a salva, nu pentru a propulsa. Ascensiunea lui Becali coincide cu declinul PSD si, de aici incolo, nu mai e de explicat decit metoda de lucru.

Mai intii, un sondaj CURS a pregatit terenul, in februarie, plasindu-l pe Becali la un entuziast 4%. Apoi, un alt sondaj (IMAS) a fructificat, aparent logic, premisa si l-a impins pe Becali, la 6%, dincolo de pragul parlamentar. Senzatia de autenticitate a fost intarita de baia de televiziuni care a varsat mascarile lui Becali in fiecare sufragerie.

Procedeul e subtil, dar fumat: televiziunile fac o imagine, o trimit spre public, ea se intoarce la producator, iar acesta se grabeste sa o trateze drept "realitate". Atit despre aerele profesionale ale televiziunilor. Ambalat de televiziuni, Becali a devenit un personaj familiar, atit cit trebuia pentru ca IMAS sa-l "gaseasca" in sondaje.

Datele care descriu ascensiunea lui Becali sint, sigur, exagerate si, probabil, false. Nici o noua realitate nu explica aceasta modificare de preferinte. Becali n-are masa politica. Spre deosebire de Vadim editia 1990-2004, Becali nu are talent si autoritate. Tot ce era la Vadim solemn si grav e la Becali caricatural. Nici fotbalul nu explica mai mult.

Steaua a avut succes intr-un campionat rahitic si s-a facut de ris la Middlesbrough. Ultima isprava e dramoleta cu ocnasi in singe, la Bistrita. De asemenea, s-a recunoscut, cel mult, tineretul educat la peluza. Insuficient.

In afara nevoilor urgente ale celor ce l-au infiltrat in sistem, Becali nu acopera nimic. Acest fals organizat in umbra si propagat pe ecrane e, de fapt, dovada agendei primitive cu care lucreaza lumea politico-mediatica. Raspunderea revine, direct, PSD, dar impasul are multi coautori.

Faimoasa intilnire Basescu-Becali a fost o eroare masiva, nu mai periculoasa, insa, decit intilnirea permanenta dintre Becali si televiziuni.

Cazul Becali oglindeste esecul de principiu al relatiilor politice dupa alegerile din 2004. In fond, Alianta D.A. a cistigat atunci la limita dreptul de a guverna pentru a dizolva sistemul vechi si a construi ceva nou, credibil si electibil. Un partid, o forta distincta. Opinia publica astepta aparitia claritatii.

Fie prin alegeri anticipate, fie prin constructia unei forte unitare si usor de identificat. Insa negocierile de fuziune PNL-PD s-au destramat, si aici PNL a facut un enorm deserviciu social.

Fara un partid nou, cu un presedinte si un prim-ministru in conflict, cu o Alianta practic defuncta, publicul general a ramas agatat de figura lui Traian Basescu si a conchis ca sistemul e incapabil de rezultate. Acest gol de initiativa si incredere macina. El a oferit PSD-ului sansa unei reveniri nesperate. Asa a aparut Becali-Zero calare.
Cititi si alte articole aici: http://www.google.ro/search?hs=pS6&hl=ro&newwindow=1&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial_s&q=traian+ungureanu+becali&btnG=Caut%C4%83&meta=

P.S.

[mod]Eu iti zic sa nu insisti, tu postezi acelasi lucru pe care l-am stes mai sus ... Ce ai scris aici e trolling ... Vezi-ti de copy-paste si lasa-i pe moderatori sa se ocupe de cei care "te musca" ... [mod]

delaparis
13th September 2006, 13:57
doris2001 revista presei ... :D
Ar fi mai bine sa ne expui punctele tale de vedere in legatura cu subiectele pe aici si eventual sa argumentezi cu extrase din articole ... daca tot pui materiale in intregime risti ca lumea sa nu mai citeasca nimic ....

Datenshi
13th September 2006, 14:10
daca gigi e cioban si ajunge in parlament ce concluzie sa tragem?

Ca avem o po****tie alcatuita dintr-un mare procentaj de ciobani? :D

Nu stiu daca e bine sau rau, dar PNG-ul 99% va intra in parlament. Stiu ca la alegerile trecute Gigi a refuzat sa intre pe liste, dar cine stie... Poate acum se razgandeste.

corto
13th September 2006, 14:39
@Magica-Steaua ... comenteaza te rog ideea, nu persoana. Altfel, facem 10 pagini de offtopic despre doris2001 de pomana.

In alta ordine de idei, ultimul articol postat de doris2001, cel al lui T Ungureanu, descrie destul de bine situatia. Lasand la o parte revolta mai mult sau mai putin justificata a autorului fata de grobianismul lui Jiji, Ungureanu il descrie foarte bine ca fiind un produs mediatic si politic ... care nici macar nu detine controlul asupra evolutiei lui ca om politic. Tot ce pricepe el, este ca trebuie sa fie cat mai vizibil.

In fiecare democratie de pe lumea asta, in viata politica este un Becali.

pytzy
13th September 2006, 15:11
lasal sa intre in parlament, la cati nebuni avem acolo unul in plus nu mai conteaza.

oricum fata de restul politicienilor a facut destul pentru oameni necajiti.

Oricum si pentru cei necajiti tot in scopul adunari de capital politic a facuto mai ales ca aparea el tot timpul la tv ca el face si desface.... .Putea sa-i ajute sa zicem din umbra fara sa apara la tv atata, o sa facem alergie de la el. :mda:

m4st3r
15th September 2006, 13:59
Dak va veni ziua aia in care jiji va fi sa zicem, si inca o data SA ZICEM, presedinte...vai de capu` nostru !!!

delaparis
15th September 2006, 14:11
Dak va veni ziua aia in care jiji va fi sa zicem, si inca o data SA ZICEM, presedinte...vai de capu` nostru !!!

Aici de acord cu tine ... :ok:

Treaba cu oile ar putea fi evitata pe viitor :rolleyes:

tuxie
15th September 2006, 15:12
Becali a facut armata? Are vreo facultate ceva? :happy

SORENSEN
15th September 2006, 15:49
Cica ar avea facultate..dar nu se stie dc ar avea liceul :happy :happy :happy

afonlafotbal
15th September 2006, 17:08
Cand candida Iliescu ma intrebam care or fi prostii aia de il voteaza, tare mi-e teama ca acum sunt mai multi.

Aurel.D
15th September 2006, 17:24
1. Intamplator, unul din cunoscutii mei il cunoaste din anii '80 pe el, pe Victor Becali si pe alti actuali granguri.
Spunea ca asa mitocan si grobian a fost dintodeauna, porneste de la educatia de acasa, nu mai are remediu. Singurul de care asculta cu sfintenie era tatal sau, in fata caruia nu avea curajul sa comenteze...In rest.....asa cum il vedem si acum!

2. Are o facultate de drept particulara, dar nu l-a vazut nimeni pe la cursuri, scriau astia din presa acum vreo 2 ani....dar chiar si asa la modul in care ii balacareste pe cei care nu sunt de acord cu el....poate sa aibe 5 facultati.

pytzy
16th September 2006, 21:55
Daca ipotetic vorbind ar iesi presedinte ne putem alia cu congo, botswana si alte 'cocotiere'. Cu el presedinte si vadim prim ministru ne putem arunca in dunare cu toti.

remy
18th September 2006, 01:39
[mod]TROLLING ... am sa sterg si mesajul lui magica_steaua. (doris2001, visez la ziua in care nu va trebui sa-ti editez mesaje)[mod]
SINGURA SANSA E SA NU MAI FACA NIMIC STEAUA ANII ASTIA, PT. A-L INLATURA URGENT DIN TOATE DOMENIILE, MAI ALES DIN POLITICA, PT. CA PE EL FOTBALUL NU-L INTERESEAZA, E DOAR O TRAMBULINA POLITICA !

The_Blonde
18th September 2006, 13:43
Fratilor deci omu asta devine exasperant .... cred k nu exista o emisiune macar in care sa nu i se pomeneasca numele...chiar si in alea de satira (care chiar daca au opinii negative tot publicitate se cheama) astfel ca unor loseri li se poate parea chiar amuzant comportamentul lui si sa zica ia sa il votez ma pe asta sa vad ce rahat face....

Hard
18th September 2006, 23:08
daca ai avut peste 18 ani la ultimul vot presidential,cu cine ai votat? daca il votezi pe basescu,nastase .... nimic nu se schimba,daca il votezi pe becali sigur se schimba ceva ,chiar daca nu in bine :happy

Elphax
18th September 2006, 23:22
ha ha ha ha ha ha ha are 80% la B1 TV
:happy

SAMM
18th September 2006, 23:56
dupa declaratiile pline de jeg comunist ale lui copos, vama si puscarie cred ca voi vota cu GG, chiar vreau sa ii vad pe astia 3 la mititica, in 5 ani doar n-o sa ajungem ca Afganistan dar macar sa vad terminatii astia 3 la puscarie

offline
19th September 2006, 16:03
e din ce in ce mai 'tare' gigi asta, dar totusi nu are stofa de lider, poate doar la steaua...

tataleone
20th September 2006, 13:55
...cred ca voi vota cu GG...

Samm, nici macar in gluma sa nu mai zici asa ceva!!
Exista deja destui analfabeti care il voteaza, ce-ar fi daca vreo jumate' din po****tia Romaniei ar vota asa ca tine "la misto"?

SAMM
21st September 2006, 20:38
Samm, nici macar in gluma sa nu mai zici asa ceva!!
Exista deja destui analfabeti care il voteaza, ce-ar fi daca vreo jumate' din po****tia Romaniei ar vota asa ca tine "la misto"?

ce acum cativa ani mi se parea SF iata ca a devenit realitate

voi vota cu GG Becali, cu mana pe inima va spun, dupa ce s-a intamplat aseara cu corpodean si jandarmeria eu il vreau pe GG Presedinte.

vreau sa ii vad la puscarie pe sandu cocaina, copos loterie, corpodean spagangiul, georgescu jandarmul fara creier, borcea butelie si iancu puscarie

dak gg vei promite (dar nu ca basescu) ca ii bagi pe astia la zdup eu iti garantez ca vei iesi din primul tur presedinte.

Cred ca te vei tine de cuvant pt ca si tu urasti panaramele astea la fel de mult ca noi.

GG din partea mea ai sprijin, sa vina puscaria pt banditi ca m-am saturat in 16 ani de mizerie, ori tu ori Vadim dar vreau sa se lase cu puscarii, desi vadim e cam extremist

Elphax
21st September 2006, 21:02
e de ajuns sa castige steaua 2-3 meciuri cu ajutor de la arbitri si ii trece supararea lui jiji

tataleone
23rd September 2006, 01:45
ce acum cativa ani mi se parea SF iata ca a devenit realitate

voi vota cu GG Becali, cu mana pe inima va spun, dupa ce s-a intamplat aseara cu corpodean si jandarmeria eu il vreau pe GG Presedinte.

vreau sa ii vad la puscarie pe sandu cocaina, copos loterie, corpodean spagangiul, georgescu jandarmul fara creier, borcea butelie si iancu puscarie

dak gg vei promite (dar nu ca basescu) ca ii bagi pe astia la zdup eu iti garantez ca vei iesi din primul tur presedinte.

Cred ca te vei tine de cuvant pt ca si tu urasti panaramele astea la fel de mult ca noi.

GG din partea mea ai sprijin, sa vina puscaria pt banditi ca m-am saturat in 16 ani de mizerie, ori tu ori Vadim dar vreau sa se lase cu puscarii, desi vadim e cam extremist

Sunt de acord cu tine ca toti cei insirati (si multi altii) sunt niste banditi si as vrea si eu sa-i vad la racoare. Dar incearca sa accepti ca si Jiji este la fel de bandit si ar merita aceeasi soarta. Fii rational, desprinde-te putin de pasiunea pentru Steaua si uita-te nu doar la ce s-a intamplat cu Dinamo ci si la meciurile cu Rapid, Arges si altele. Fii atent la toate declaratiile noului tau favorit, (respectiv cand recunoaste ca i-a dat bani lui Corpodean in trecut, ca a aranjat meciul cu Vaslui de anul trecut etc.) nu doar la cele care-ti convin! Uita-te la cum isi face averea pe banii nostri, prin impozite neplatite sau contracte "jmechere" cu Armata.

Toti ne-am saturat de mizerie, dar Jiji este o parte (si inca una importanta) din aceasta mizerie.

In plus, nu prea vad cum poate Jiji sa promita ca baga pe cineva la puscarie. Pt. asta exista Justitia...chiar daca aceasta nu prea functioneaza in prezent, trebuie sa avem incredere ca odata si odata isi va face datoria si la noi. Sau poate ti-e dor de Ceausescu si mai vrei un dictator?? Am avut un cizmar in fruntea tarii, acum sa urmeze un cioban :mda: ?

Daca tot il compari cu Basescu, adu-ti aminte ca se zicea in 2004 ca "nu are fatza" de presedinte ca se hlizeste tot timpul, ca e aproape chel etc. Ce-ai zice de un presedinte care face 3 "agramaticalitati" la 2 cuvinte, injura ziaristi, ameninta pe toata lumea sau da cu bani (a se citi spaga) in toate partile (incepand de la aurolaci si cersetori pana la jucatori si arbitri, mai nou si la preoti)?

Asa ca Samm lasa deoparte supararea pt. infrangerea cu Dinamo si mai gandeste-te!

SAMM
24th September 2006, 20:03
Asa ca Samm lasa deoparte supararea pt. infrangerea cu Dinamo si mai gandeste-te!


asa e, dar e greu

Steaua a fost avantajata de unele greseli de arbitraj dar cu dinamo ne-au macelarit pur si simplu, si in meciurile directe se face diferenta

sa nu mai spun ca in acest campionat nu s-a facut absolut nici o greseala impotriva lui dinamo, cand ar fi afectat scorul ma refer.

grande
26th September 2006, 17:47
"Daca toti romanii ar face ca Becali, am obtine o becalizare, si lumea ar fi mai razboinica, mai de caracter", a spus Becali reporterului TF1, care se uita la el ca la urs.

"Romanii sunt vazuti ca tiganii Europei si de aia mi-ar placea ca Steaua sa bata pe Lyon. Daca se va intampla asa, sa stiti ca nu v-a batut Steaua, ci Dumnezeu."

"Am venit la Steaua acum sase ani pe cand echipa nu avea bani, pentru a o sustine financiar", a povestit Becali partea frumoasa a lucrurilor.

Onlinesport
.................................................. .................................................. ....

.....ciobanul tot cioban ramane ,cum poate sa afirme ca sunteti tiganii Europei ? Din momentul asta sa nu mai jignitzi aceasta etnie ca se supara Nea Marin Miliardarul pe voi !
Bafta tiganilor !

Zax
26th September 2006, 17:49
pe forumul oficial a lui Olympique am fost facuti tigani, "romanii care umbla cu caravanele "

tuxie
26th September 2006, 17:56
Uite ca vi s-a intors. Ar trebui sa bagati la cap si sa nu mai folositi apelativele "tigan" si "cioara" la adresa rapidistilor - cel putin pana nu fuzioneaza cluburile. Altfel riscati sa fiti confundati.

m4st3r
26th September 2006, 18:34
si el recunoaste k este rrom, nu`mi place sa pronuntz cuvantu` cel mai pronuntzat la adresa acestot tip de oameni !!! Multumim nea jiji sa devii presedinte si sa stie toata lumea(TERRA) k RO este un popor de rromi...asa k stelistii sa se duca la vot ! Numa` bine analf...

pytzy
26th September 2006, 19:06
Ce spune el nici nu ma intereseaza. Cred ca nu toti stelisti si-l doresc presedinte.

BlahBluh
26th September 2006, 19:27
pe forumul oficial a lui Olympique am fost facuti tigani, "romanii care umbla cu caravanele "



Pai in Faurei, Braila, catunele din Muntenia unde 98% simpatizeaza steaua ce-s? Norvegieni? :happy

BlahBluh
26th September 2006, 19:30
ce acum cativa ani mi se parea SF iata ca a devenit realitate

voi vota cu GG Becali, cu mana pe inima va spun, dupa ce s-a intamplat aseara cu corpodean si jandarmeria eu il vreau pe GG Presedinte.

vreau sa ii vad la puscarie pe sandu cocaina, copos loterie, corpodean spagangiul, georgescu jandarmul fara creier, borcea butelie si iancu puscarie

dak gg vei promite (dar nu ca basescu) ca ii bagi pe astia la zdup eu iti garantez ca vei iesi din primul tur presedinte.

Cred ca te vei tine de cuvant pt ca si tu urasti panaramele astea la fel de mult ca noi.

GG din partea mea ai sprijin, sa vina puscaria pt banditi ca m-am saturat in 16 ani de mizerie, ori tu ori Vadim dar vreau sa se lase cu puscarii, desi vadim e cam extremist


Ce a spus Jiji dupa steaua-gloria? Ca il enerveaza suporterii stelei cu protestul lor la adresa jandarmeriei :evil: Votati-l, ca nici nu stiti ce pierdeti :rosu:

Elphax
26th September 2006, 21:07
Pai in Faurei, Braila, catunele din Muntenia unde 98% simpatizeaza steaua ce-s? Norvegieni? :happy

ai ceva cu aia din Faurei? vezi ca sunt peste cei din Pogoanele, Ghimpati etc.
si oricum nu stiu daca se prinde PROTV-ul acolo...

remy
1st October 2006, 08:48
ce acum cativa ani mi se parea SF iata ca a devenit realitate

voi vota cu GG Becali, cu mana pe inima va spun, dupa ce s-a intamplat aseara cu corpodean si jandarmeria eu il vreau pe GG Presedinte.

vreau sa ii vad la puscarie pe sandu cocaina, copos loterie, corpodean spagangiul, georgescu jandarmul fara creier, borcea butelie si iancu puscarie

dak gg vei promite (dar nu ca basescu) ca ii bagi pe astia la zdup eu iti garantez ca vei iesi din primul tur presedinte.

Cred ca te vei tine de cuvant pt ca si tu urasti panaramele astea la fel de mult ca noi.

GG din partea mea ai sprijin, sa vina puscaria pt banditi ca m-am saturat in 16 ani de mizerie, ori tu ori Vadim dar vreau sa se lase cu puscarii, desi vadim e cam extremist
ALO, JIJI, TU ESTI, TATA ? SAU MEME ?
DACA NU E NICIUNUL, DEJA MA INGRIJOREZ PENTRU TINE - AI DEVENIT DEJA UN PUI DE DICTATOR.
cum de ti-a putut spala creierul un Antichrist, care-se substituie lui Dumnezeu ? Un fost golanash, care s-a facut pe urma cioban, si, apoi, sfatuit de cineva, a fost plantat la Steaua, pt. a putea ajunge politician prin tot felul de magarii in fotbal: meciuri trucate, arbitrii platiti bine, toate astea pt. a-i indeplini pohtele acestui mic Hitler al Romaniei.
Vai de tine, Samm, daca tu ai ca idoli pe JIJI si pe Vadim, culmea, amandoi tot stelisti, si tot sariti de pe fix !
Sper ca nu vrei sa-i copiezi fidel, ca va fi grav pt. tine, fara gluma.
Daca esti stelist e una, dar sa-l divinizezi pe cioban, e ceva ce nu intelegem nici unul care mai are capul pe umeri.
Sicer, nu-mi pot crede ochilor (urechilor) ce am vazut (auzit) pe forumul asta, in postul tau de mai sus.
Doamne, iarta-l, ca nu stie ce face si ce spune !

guevarax
1st October 2006, 12:39
"Le-am trimis şi eu apoi un fax, ca răspuns. I-am īntrebat ce muzică vor să pună pe stadion, să ştiu ce dans pregătesc şi dacă atunci cīnd vin trebuie să-i aştept īn patru labe sau īn poziţie de drepţi, plus salutul "Să trăiţi!".

esti tare GG

si pe votul meu sa ai baza

m-am saturat de comunistii astia care inca ne conduc tara, ii vrem la puscarie pe toti

danny del corco
1st October 2006, 20:07
Personaj atipic pentru modelul de politician roman, care se ascunde sub o poleiala de cultura sau in spatele imunitatii pentru a-si aranja propriile interese. Arogant, agramat, mahalagiu, mitocan,mult prea direct uneori, insa suflet mare.Asa consider eu. A nu se confunda ceea ce a facut la Vadu Rosca, sau aiurea, cu mita. S-ar comite o mare greseala. Am convingerea ca GB intrat in politica poate fii mai util tarii decat 70% dintre politicienii actuali. Totusi, atata timp cat isi construieste o ulterioara cariera politica numai pe forte si pe banii proprii, toata aceasta discutie nu cred ca isi are rostul. Omul este dispus sa dea bani, si nu putini, ca sa intre in politica (parlament), pe cand marea majoritate a politicienilor ajung acolo pe cai oculte pentru a se umple de bani atat ei cat si pentru partidele din care provin, rude, prieteni etc. Pe langa toate astea trebuie sa existe in forurile superioare ale tarii si oameni care s-au realizat prin forte proprii, chiar daca uneori oculte,pentru a contrabalansa parvenitismul si servilismul din politica romaneasca.
Si daca folosindu-se de Steaua aduna capital politic, individul isi asuma si riscuri pe masura, intorcand impotriva sa pe suporterii altor grupari.
Asa ca inchei prin a sustine ca GB este necesar in politica si deci implicit isi va aduna capital politic indiferent de unde.
































































v

guevarax
1st October 2006, 20:10
o noua furaciune la iasi

GG castiga din nou voturi

probabil dak va iesi gg presedinte si se va demonstra ca borcea si nasu au trucat campionatul vor ajunge pe scaunul electric, pt ca se va reintroduce probabil pedeapsa cu moartea exact pt acesti 2 nemernici din fotbalul romanesc

remy
1st October 2006, 23:30
Minune: Jiji a renuntat la titlu, si recunoaste cu fair-play (???!!!), ca Dinamo e cu 3 clase peste toate echipele din campionat !!! La fel, ca Steaua nu joaca nimic de vreo luna (e o echipa "umflata cu pompa" cum bine zise RADOI acum un an) !
Doar stelistii fanatici de pe aici continua lupta iluzorie.
Apropo, Hipgnosis mai ia apararea ciobanului resemnat ?
Ca sa-l parafrazez: si-a luat medicamentele pt. seara asta ? Sper sa nu-si fi spart monitorul, sau sa fi dat un cap in vreun geam.
Cred ca nu-i mai auzim mult timp pe stelistii fanatici de pe aici. Pe cei realisti ii mai respectam. Restul se elimina singuri.

Hard
2nd October 2006, 00:07
ce treaba are parerea lui gigi cu ce cred suporterii , remy? aici tema threadului este alta,neatza` !daca unii se elimina cum zici tu:happy inseamna ca te ignora.un mic monolog marca remy nu strica,dimpotriva ne distreaza,asa ca...keep on!

Hipgnosis
3rd October 2006, 17:43
Ma tu esti dus total. Dupa cum vezi nu prea mai intru pe ols de vreo 4 luni. Asta cu autoeliminatul e tare :ok: ********
Imi tot amintesti numele desi nu te mai bag in seama pe aici.
Si ca sa nu uit: injectiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:happy :happy :happy :happy :happy :happy

Romeo
3rd October 2006, 17:56
Minune: Jiji a renuntat la titlu, si recunoaste cu fair-play (???!!!), ca Dinamo e cu 3 clase peste toate echipele din campionat !!! La fel, ca Steaua nu joaca nimic de vreo luna (e o echipa "umflata cu pompa" cum bine zise RADOI acum un an) !


se pare ca asta este tactica care ii poate scoate pe altii din forma, alta data a dat rezultate. Anunţi că nu te mai interesează disputa, adică o laşi altora care se cred campioni, acum este şi pauza de două săptămāni. Să vedem ce va fi după.
Steaua a reuşit să se concentreze īmpotriva lui D Kiev, dar aceştia nu mai sunt cei de pe vremea lui Lobanovski, care are statuie pe bună dreptate. Lyon le-a arătat valoarea steliştilor, practic i-a sufocat. Din nou, după un eşec, Steaua şi-a ieşit din formă, dacă putem spuen că a fost īn formă de prin aprilie īncoa. Acum totul este ca Steaua să nu piardă acasă cu Kievul, adică să termine pe 3 şi să se ducă in Cupa UEFA, altfel va īncepe era Dinamo.

dorian27
3rd October 2006, 18:24
Din pacate se degenereaza discutia pe acest thread, ajungandu-se la atacuri la persoana...lucru neintentionat la vremea cand l-am deschis.
V-as ruga sa folositi PM-ul pentru injurii.
In ceea ce-l priveste pe Becali, dupa cum se zice, publicitatea negativa ...tot publicitate se numeste.
La cum decurg lucrurile prezenta acestuia in Parlament este destul de sigura(multa lume este uimita de geniul sau, probabil :) ) ajungand sa fie mai mereu, daca nu lider, cel putin in primii 3 ai topurilor de po****ritate.

Omul de rand nu este interesat de unde provin banii cu care face acte de caritate sau cu care duce Steaua pe culmi ...lucrul cel mai important (dupa cum spunea Ion Cristoiu) este ca desi sunt furati (sau obtinut necinstit ...cum vrei sa-i spuneti) el ii imparte la ceilalti spre deosebire de Nastase, caruia lacomia i-a adus sfarsitul.

Intrebarea care se pune este: meritam noi, ca popor pe cineva ca Becali???

Elphax
3rd October 2006, 21:10
din pacate , DA

guevarax
3rd October 2006, 21:19
eu il votez

vreau justitie

vreau puscarie pt tot cancerul fotbalului romanesc, pt toti care nu au aratat nimic in Europa dar in campionat vorbesc de parca ar fi castigat UCL

borcea, mincinasu, lajos, deaconu, serea, netoiu, iancu, gh constantin, padureanu, horoba, vama si ar mai fi, sa vedem cine va aduce pachete

bada_otelul
3rd October 2006, 22:28
atata timp cat cinstea si sanatatea mintala nu sunt obligatorii pt a candida la presedentie,jiji se va afla in preajma

Rossi
4th October 2006, 00:45
Atata timp cat cinstea si sanatatea mintala nu sunt obligatorii pt a candida la presedentie , JIJI se va afla in preajma

Nu se poate ca un cioban care a facut trafic de arme si de stupefiante sa ramana prea mult in libertate ...

Nu se poate ca un cioban care a pacalit atatia tarani si i-a lasat fara pamanturi sa ramana nepedepsit ...

Nu se poate sa faci afaceri necurate cu MAPNul si sa nu te duci la puscarie ...

Sa vedeti ce capital o sa adune JIJI prin JILAVA si RAHOVA ...

tuxie
4th October 2006, 08:22
Intrebarea care se pune este: meritam noi, ca popor pe cineva ca Becali???

Nu, nu il meritam absolut de loc. Asa ca sa-si faca bagajele si sa plece :D

Elphax
4th October 2006, 08:39
pai daca acum 6 ani s-a ajuns la o lupta iliescu-vadim, e foarte posibil sa vedem in 2009 o lupta basescu-becali. evident ca le-ar conveni amandurora: gigi e aproape cel mai tare din tara, iar base castiga sigur...

dorian27
4th October 2006, 15:17
Se pare ca GIGI BECALI si-a mai gasit un sustinator din fotbalul romanesc: este vorba de tehnicianul celor de la Poli Iasi care, desi nu vrea sa adere la partidul latifundiarului il va vota pe Becali la presedentie desi ii place si de Basescu(am citat din declaratia acestuia). Sa fie oare o recompensa pentru punctul obtinut in prelungiri de ieseni menita sa-i mai indulceasca amarul lui Becali :) :) :) ?

Datenshi
4th October 2006, 15:25
pai daca acum 6 ani s-a ajuns la o lupta iliescu-vadim, e foarte posibil sa vedem in 2009 o lupta basescu-becali. evident ca le-ar conveni amandurora: gigi e aproape cel mai tare din tara, iar base castiga sigur...

Triste vremuri traim.

pytzy
4th October 2006, 16:42
eu il votez

vreau justitie

vreau puscarie pt tot cancerul fotbalului romanesc, pt toti care nu au aratat nimic in Europa dar in campionat vorbesc de parca ar fi castigat UCL

borcea, mincinasu, lajos, deaconu, serea, netoiu, iancu, gh constantin, padureanu, horoba, vama si ar mai fi, sa vedem cine va aduce pachete
Oare cat de corect este jiji ? Asta te-ai intrebat sau crezi ca el este singurul om corect, ar trebui sa nu mai credeti tot ce spune el. Numai gandul ca un om ca el ne-ar putea fi presedinte ma inspaimanta :no: .

SORENSEN
4th October 2006, 16:57
G BEcalia dunca capital politic...din fotbal vine notorietatea-expunerea la TV...din promisiunile si din casele construite ..banii donati la biserici...
Dar asta nu stiu daca-l face un presedinte bun...
De ex. cel mai mare filantrop este Bill Gates care prin FUndatia sa doneaza cca 1mld $ anual mare aprte din proprii bani...dar e bun presedinte al SUA sau s-a pus vreodata problema...notorietate are...

Mda Pt chiar si cei care-l urasc nu l-au lasat in pace el a crescut f f f mult in sondaje...apoi romanu' e credul

jas2002ro
4th October 2006, 17:09
Hai sa nu facem comparatii deplasate. Bill Gates e un geniu si imperiul pe care l-a cladit are la baza doar munca si inteligenta sa. Impactul pe care l-a avut asupra societatii actuale e mai mult decat evident. Asemanarile cu Becali nu au nici un fundament, singurul lucru prin care se remarca Becali fiind intoxicarea cu grotesc a societatii romanesti prin toate canalele mediatice.

guevarax
4th October 2006, 20:58
Oare cat de corect este jiji ? Asta te-ai intrebat sau crezi ca el este singurul om corect, ar trebui sa nu mai credeti tot ce spune el. Numai gandul ca un om ca el ne-ar putea fi presedinte ma inspaimanta :no: .

sa zicem ca nici gg nu e corect, dar dak va castiga el cel putin 5-6 mafioti jegosi vor intra la zdup, decat nici unul, mai bine unu presedinte si alti 5-6 la zdup (mincinasu, borcea, netoiu, iancu, corpodean) - il votez si pe vadim, si femeia de servici de la mine de pe scara, dak ii baga pe astia la puscarie e ok pt mine

tuxie
5th October 2006, 07:53
sa zicem ca nici gg nu e corect, dar dak va castiga el cel putin 5-6 mafioti jegosi vor intra la zdup

Si vor apare alti 20-30, unde mai pui ca Romania va face sluj la ordinele lui Nicu Gheara. Wake up!

STEAUA-MANIA
5th October 2006, 15:03
Acum,pe tv sport e tv sport special" mai tarziu,tv sport va prezenta un interviu cu jiji,in care ,acesta declara ca e de acord ca dinamo sa joace pe STEAUA in cazul calificarii celor din groapa in grupele CL.To be continued...

Zax
5th October 2006, 16:10
un imbecil daca face asta

Hipgnosis
5th October 2006, 16:17
"Becali e un om care doreste binele fotbalului romanesc."

"Borcea a ramas surprins cand i-am spus, pentru ca investitia lui Becali acolo a fost imensa. Borcea e anti-stelist, dar a ramas placut si cu zambetul pe buze cand a auzit. Becali este un mare om." (Vasile Turcu)

Vladek
5th October 2006, 21:00
Turcu + Becali = LOVE :happy :happy :happy
Am trait s-o vad si pe asta :happy :happy

apercele
5th October 2006, 21:11
cata idiotenie la nivelul conducerii (atat la dinamo cat si la steaua)
a zis oierul ca ne da stadionul, repede s-au muiat borcea cu turcu
acum declaratii de dragoste din amadouale parti
mi se face greata

4star
6th October 2006, 12:08
cata idiotenie la nivelul conducerii (atat la dinamo cat si la steaua)
a zis oierul ca ne da stadionul, repede s-au muiat borcea cu turcu
acum declaratii de dragoste din amadouale parti
mi se face greata

:happy urmeaza pupaturi in piata constitutiei

herculis
6th October 2006, 14:18
sa zicem ca nici gg nu e corect, dar dak va castiga el cel putin 5-6 mafioti jegosi vor intra la zdup, decat nici unul, mai bine unu presedinte si alti 5-6 la zdup (mincinasu, borcea, netoiu, iancu, corpodean) - il votez si pe vadim, si femeia de servici de la mine de pe scara, dak ii baga pe astia la puscarie e ok pt mine

Viseaza frumos in continuare, daca chiar asat crezi. Toti se au la mana cu ceva, asa ca nici unul nu se va duce la zdup.

Apropo de mafioti am o intrebare: ce face Dl Becali, se mai imprumuta de la Camatari, sau acum de cind cu banii din Liga Campionilor si-a revenit financiar?

Toshiro
6th October 2006, 14:26
Nu, am inteles ca noul sau finantator e dl. Iacov. Stiti care, ala curat ca lacrima...

BlahBluh
6th October 2006, 15:45
Viseaza frumos in continuare, daca chiar asat crezi. Toti se au la mana cu ceva, asa ca nici unul nu se va duce la zdup.

Apropo de mafioti am o intrebare: ce face Dl Becali, se mai imprumuta de la Camatari, sau acum de cind cu banii din Liga Campionilor si-a revenit financiar?


Vine Sechelariu, cu N. Paun, cu Ciontu care-s curati ca lacrima :ciocan: Logica becaliana :rosu:

Liviu
6th October 2006, 16:04
"Becali e un om care doreste binele fotbalului romanesc."

"Borcea a ramas surprins cand i-am spus, pentru ca investitia lui Becali acolo a fost imensa. Borcea e anti-stelist, dar a ramas placut si cu zambetul pe buze cand a auzit. Becali este un mare om." (Vasile Turcu)

Asta e o campanie electorală...naţionalistul Gigi care ajută pe cei mai năpăstuiţi ( adică Dinamo ! ) în folosul ţării . S-ar putea însă să mai piardă ceva din voturile steliştilor...

Dezvăluire marca Gigi Becali la RTV : Am înregistrat la OSIM numele de "Becali"...:o: . Am vrut ca la Avicola de la Iaşi să scot "Pulpele Becali" ... dar nu prea mergea că ar fi zis lumea că Hai să-l mâncăm pe "Becali"...:P :P :P Mai bine îmi fac o televiziune "Becali" , să zică lumea Hai să ne uităm la "Becali"...:cool: :headbang: :yeah: Sau o jucărie - un urs ( de pluş ? ) "Becali" ...:D :D :D

Romeo
7th October 2006, 07:32
Hai sa nu facem comparatii deplasate. Bill Gates e un geniu si imperiul pe care l-a cladit are la baza doar munca si inteligenta sa. Impactul pe care l-a avut asupra societatii actuale e mai mult decat evident. Asemanarile cu Becali nu au nici un fundament, singurul lucru prin care se remarca Becali fiind intoxicarea cu grotesc a societatii romanesti prin toate canalele mediatice.

daca avem in fata un produs al firmei lui Bill Gates, asta nu inseamna ca este un geniu. El a avut sansa ca ceea ce au facut angajatii lui sa atraga toata lumea. Jules Verne a scris acum mai bine de 100 de ani despre drumul spre luna. L-a considerat cineva atunci un geniu ? Mai suntem azi interesati sa cheltuim enorm pentru a ajunge pe Luna ? Si societatea de azi are nevoie de eroi si Bill Gates a fost unul din ei, dar de ce nu ne uitam la Adobe, la Linux si vrem numai Microsoft ?

Becali este un produs al societatii noastre de astazi. Nici Carol I, nici Antonescu, nici Ceausescu nu au facut nimic fara ajutorul poporului in care ne-am nascut. Succesul oierului (cum va place sa spuneti) se cladeste pe dispretuirea clasei noastre politice in totalitate, pe buna dreptate, a unora care s-au imbogatit impartind economia comunista la care nu au adaugat aproape nimic. Becali este de asemenea creat pentru a-i "taia macaroanele" lui Vadim, intre comportarea celor doi existand asemanari. Din fericire, nici unul nu va ajunge la Cotroceni decat ca invitat. Acolo vor ajunge cei agreati de SRI si de toata mafia statala, aceeasi care accepta scoaterea in fata a unui Vadim, Becali, pentru a ne spune: daca nu ne vreti pe noi, votati-i pe astia. Cati se intreaba de ce Becali ii face praf pe unii oameni politici si nu pe presedinte ? De ce minerii au intrat in parlament si nu la Cotroceni ?

Deocamdata s-a gasit solutia: nu statul repara un stadion, ca asta nu-i treaba statului, ci un bogatas, dar pe acel stadion joaca si nationala si alte echipe care au nevoie de el (vezi invitatia adresata lui Dinamo).

Cu inchisoarea pentru Jiji, stati voi linistiti, nici Vadim, nici Nastase, nici Becali nu vor ajunge acolo, ca multi vor fi un pic mai saraci daca vor ajunge astia acolo.

jas2002ro
7th October 2006, 09:56
daca avem in fata un produs al firmei lui Bill Gates, asta nu inseamna ca este un geniu. El a avut sansa ca ceea ce au facut angajatii lui sa atraga toata lumea.
La vremea cand Bill Gates a infiintat Microsoft impreuna cu Paul Allen, avea un IQ de 170. La fel si Paul Alllen care avea un IQ de 172. Amandoi au fost colegi la Harvard si au renuntat la facultate pentru a crea un sistem de operare, care a a ajuns ce stim cu totii azi. Deci prima oara ei au scris codul si abia dupa ce au avut succes au avut oameni angajati sa scrie parti de cod.
Conform studiilor facute, orice persoana cu un IQ peste 150 este considerat geniu.

In rest...no comment.

Elphax
7th October 2006, 10:00
pai GIGI are IQ de 199 !

100 dimineata, si 99 seara , ca mai obosesc neuronii de atat efort pe le talkshow-uri

Luis Garcia10
12th October 2006, 23:11
Ciobanu se face din nou de ras ! Dati Pe B1 si vedeti cine vre sa ne conduca :rosu: E Penibil omu`

Elphax
12th October 2006, 23:19
pai pe voi va conduce, te-ai revoltat brusc impotriva conducatorului iubit?

Vladek
12th October 2006, 23:24
Doamne, doar nu va uitati la emisiunea aia jalnica ...
Doar 30 de secunde m-au convins sa schimb canalul ! JJ, Turcu, Dragomir apareau in cadru. Va e cumva dor de ei ?:happy :happy

Vadim
12th October 2006, 23:26
O sa punem pe site secventa in care moare Becali de ras, unde rade ca oligofrenul. Putina rabdare.

Elphax
12th October 2006, 23:29
ce ras sexy are becali!
oligo...

Vadim
12th October 2006, 23:32
E ras de oligofren clar...

YoYoyOi
12th October 2006, 23:36
O sa punem pe site secventa in care moare Becali de ras, unde rade ca oligofrenul. Putina rabdare.

am si io secventa ca am facut capture...:happy dar are vreo 200mb

Vadim
12th October 2006, 23:36
Trebuie comprimata.

YoYoyOi
12th October 2006, 23:37
Mama ce am mai ris. Asta e nebun rau de tot...

Elphax
12th October 2006, 23:37
dar rade incontinuu , nu se mai poate opri, i-o fi pus ceva nasu' in paharul ala cu apa?

Vadim
13th October 2006, 01:54
Aici: http://www.onlinesport.ro/sport/multimedia/index.php?meniuId=63&viewCat=1857&viewItem=10451

Luis Garcia10
13th October 2006, 15:55
elphax de cand ma conduce pe mine Becali?

six
13th October 2006, 18:38
Ciobanu se face din nou de ras ! Dati Pe B1 si vedeti cine vre sa ne conduca :rosu: E Penibil omu`:ok: wow ca bine zici :P :D

Liviu
14th October 2006, 01:28
Aici: http://www.onlinesport.ro/sport/multimedia/index.php?meniuId=63&viewCat=1857&viewItem=10451
Pâna să-i crape vena din cap lui Gigi cred că o să ne crape nouă de râs dacă mai asistăm la asemenea showuri . :happy :happy :happy . Nu am înţeles cum Mitică sau Turcu nu aveau nicio reacţie la reprezentaţia lui Gigi , în timp ce toată sala , în frunte cu Boanchiş , se prăpădea de râs . Râsul isteric al lui Becali devine din ce în ce mai po****r ... încă puţin şi-l vom pune după fiecare gol marcat de Steaua în loc de Scooter (e o glumă ca să mai şi râdem , dar nu isteric :D )

Red-Castorryy
14th October 2006, 05:09
Becali isteric
Ionuţ Petrişor

Patronul stelist a rīs fără a se putea opri timp de şapte minute īn cadrul unei emisiuni televizate. Gigi Becali a făcut show īn emisiunea "Naşul" de la B1 TV. Totul a pornit īn momentul īn care un fan rapidist prezent īn emisiune a intrat īn dialog cu preşedintele LPF, Dumitru Dragomir. Schimbul de replici dintre aceştia l-a adus pe finanţatorul stelist īn pragul unei crize de rīs. Timp de şapte minute, Becali nu s-a putut opri din rīs, chiar dacă ceilalţi participanţi la emisiune au īncercat să-l oprească. Primul a fost chiar prezentatorul. "Domnule Becali, aţi păţit ceva?", l-a īntrebat el. Fără a se putea stăpīni, Becali a cerut ceva să se şteargă. Gesticula şi īn acelaşi timp rīdea extrem de zgomotos. Dragomir şi suporterul au īncercat să-şi continuie discuţia, īn timp ce Becali era abia la īnceputul reprezentaţiei. Orice replică a celorlalţi invitaţi era īnsoţită de un hohot de rīs din partea sa.După ce a primit o batistă chiar de la Dumitru Dragomir, Becali a īnceput să-şi şteargă lacrimile. Nu s-a oprit nici aici, mergīnd chiar mai departe. Şi-a suflat nasul īn aceeaşi batistă cu care se ştergea de lacrimi. Realizatorul a īncercat să-l stăpīnească. "O injecţie pentru domnul Becali!", a spus acesta. Īn zadar īnsă, nimic nu l-a calmat pe finanţatorul campioanei. Acesta şi-a continuat show-ul. Şi-a suflecat mīnecile puloverului şi a continuat să rīdă isteric. Īntr-un final, prezentatorul emisiunii a cerut pauză de publicitate.

krapulax
14th October 2006, 07:01
toată sala , în frunte cu Boanchiş
care e boanchis? (taica-su mi-a fost dentist). si cine e ala cu mustata, de langa maria andries, cred, care zice ceva de genul 'crizele de râs ale lui gigi sunt binecunoscute')?

later- cred ca m-am prins care e boanchis- unul gras, cu cheliuta (seamana cu seniorul). da' pe mustacios tot nu stiu de unde sa-l iau

YoYoyOi
14th October 2006, 09:53
si cine e ala cu mustata, de langa maria andries

Este Radu Paraschivescu, scriitor si jurnalist. Apare mai des la TV Sport si publica din cind in cind la Gazeta Sporturilor la rubrica de opinii.

Liviu
14th October 2006, 11:52
... si cine e ala cu mustata, de langa maria andries, cred, care zice ceva de genul 'crizele de râs ale lui gigi sunt binecunoscute')?
E vorba de fapt de Dan Dumitrescu care a fost ofiţer de presă pe la Steaua acum vreo 6-7 ani şi care acum mai apare la emisiunile cu profil sportiv de pe B1 .

Jiji ar trebui să-şi menajeze râsul isteric până la viitoarea campanie electorală , pentru confruntările televizate dintre candidaţi . Aşa...dacă nu e pâine măcar circ să avem . ;)

YoYoyOi
14th October 2006, 16:51
Acesta este Radu Paraschivescu

krapulax
14th October 2006, 22:55
va multumesc foarte mult pentru raspunsuri. nu e radu paraschivescu, pe el il stiu. este in plus si un foarte bun traducator din literatura engleza. e celalalt, dumitrescu. l-am vazut pe b1, in adevar.
on topic- ce cauta becali imbracat in bleu-albastru? ne pangareste culorile, wtf....

Red-Castorryy
19th October 2006, 11:03
BECALI DEZLĂNŢUIT
Dan Udrea


A ascultat imnul Champions League, care a īnsoţit echipele la ieşirea pe teren, cu ochii īnchişi şi stīnd īn picioare. A lăsat capul īn pămīnt la fiecare gol al madrilenilor, iar la reuşita lui Badea a fost probabil singurul stelist de pe stadion care nu s-a ridicat de pe scaun şi nu s-a bucurat. La final a ieşit din stadion la 30 de minute după ultimul fluier al īntīlnirii. "Am suportat cea mai mare ruşine de cīnd sīnt īn fotbal. Mi-e ruşine de toţi", a spus Becali mai resemnat ca niciodată. Ieri, a răspuns abia la al 8-lea apel telefonic. Era 14:51, la 15 ore distanţă de terminarea partidei cu Real. Tonul era jos, dar vorbele au fost grele.

- Domnule Becali, v-a trecut supărarea de după meci?
- Cum să-mi treacă? Am spus lucruri profunde atunci, nu erau reacţii la cald. Niciodată nu voi accepta să fiu coadă la oraş, adică īn Champions League. Mai bine rămīn să fiu fruntaş la sat, adică īn campionat. Sincer, mi-e ruşine să mai ies din casă două zile.


"Real şi-a bătut joc de noi"

- Ce aţi īnvăţat din acest meci?
- Că niciodată nu trebuie să mai fac declaraţii optimiste, pentru a nu mă umple de penibil īn faţa oamenilor, cum am făcut marţi seară. Am stat ascuns īn stadion o jumătate de oră, sperīnd că o să scap de gura presei. Am vrut să ies pe altă parte, mi-era jenă să mă uit īn ochii lor.

- Anvergura adversarului nu vă mai diminuează decepţia?
- N-a fost doar bătaie, a fost bătaie de joc. Circ au făcut cu noi spaniolii. Eu nu admit aşa ceva. N-am jucat nimic, nimic.

- Oli a zis ceva de genul "ăştia sīntem, atīt putem".
- Da, ăştia sīntem, dar nu ăştia sīntem mereu, că aşa după ce ne vom mai califica īn Ligă, o să ne retragem, ca să nu mă umplu de ruşine. N-o să mă mai duc niciodată pe stadion, dacă au de gīnd să mai repete ce au făcut marţi.


"Saban parcă a fost blat"

- Suporterii i-au fluierat pe Carlos şi pe Saban. E o reacţie...
- Da, e o reacţie foarte normală. Trebuie să-i trezească odată. Publicul nu dă atīţia bani pe bilet şi nu bate sute de kilometri să vadă greşeli de doi lei de la nişte aşa-zişi fotbalişti. Şi apoi, dacă ai valoare, stai la Steaua. Dacă n-ai, la revedere.

- Şi Saban nu are?
- Are, dar pentru meciurile din campionat. Să nu-l mai văd prin cupele europene! Păi, e posibil să facă ce a făcut la golul de 0-3? Stă la 10 metri de Robinho, nu-l tatonează, brazilianul nici n-a făcut măcar un mare dribling. Parcă Saban a fost blat cu Robinho la faza aia.


"Carlos n-are ce căuta la Steaua"

- Şi Carlos are valoare?
- Ăsta nu are ce căuta la Steaua.

- Şi v-au mai nemulţumit şi alţii?
- Pīnă la urmă toţi sīnt vinovaţi. Dar Nicoliţă a alergat, Badea s-a bătut cu ei, a dat gol, Petre Marin a fost īn stilul lui, bătăios, n-am ce să le zic lor.


"Oli a greşit, mă voi implica la echipă"

- Şi Oli, el are vină?
- Da. Nu a avut curaj, a făcut o echipă după starea lui de dinaintea meciului, fricoasă. I-a fost frică. Trebuia să joace ofensiv, pe contraatac. A văzut cu Lyon că nu merge să jucăm īntr-un fel şi am jucat la fel cu Real. Acum, era nevoie de experimente, de o altă formulă. Am vorbit cu el şi era, săracu', mai supărat ca mine. Are dreptate cīnd spune că la finalul grupei vom vedea exact ce ne lipseşte. Vom lua măsuri, dar pīnă atunci mă voi implica eu direct.

- Adică?
- Adică, de 3 luni nu m-am mai băgat peste Oli, l-am lăsat īn pace, am crezut că echipa e pe drumul cel bun, dar m-am īnşelat amarnic. Gata, ajunge, am lăsat echipa pe mīna coloneilor şi e degringoladă! La Madrid, va interveni generalul, adică eu. Trebuie să preiau hăţurile echipei şi o să vedeţi că poate vom pierde, dar o vom face cu onoare şi demnitate, ceea ce n-am avut marţi seară.


"Sīnt mai dezamăgit ca niciodată, dar nu mă predau uşor. Nu am renunţat nici măcar la lupta pentru locul doi"
Gigi Becali

"Liga Campionilor nu e prea mare pentru Steaua, e mare. Şi mi-am dat seama că nu trebuie să mai vīnd nici un fotbalist, că altfel nu ai nici o şansă"
Gigi Becali

:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

remy
20th October 2006, 04:37
Deja, dupa meciul cu Realul, a cam zburat in Galaxie visul de prea-marire a ciobanului analfabet !
Fuse si se duse capitalul lui politic.
Se cam aude ca va fi si penalizata Steaua pt. acuzatii grave, fara probe !
Cand unul vorbeste fara creier, sa plateasca clubul la care activeaza !
Nu se mai poate cu acuzatii nefondate. Sa aduca si probe, oricine declara ceva grav.
Saracul, nu-l vad bine.
VIITORUL (LA STEAUA) SUNA SUMBRU !

remy
20th October 2006, 22:57
Un articol excelent, ca deobicei, ca oricare alt articol despre Jiji:

Excursie prin mintea lui Gigi Becali
14 Mai 2006
Emilian Isaila

Emilian Isaila ne spune ca "o buna idee de afacere ar fi aceea de a face o expozitie intitulata "Prin mintea lui Gigi Becali"."

Gigi Becali ajunge la poarta Raiului. Sfantul Petru il opreste si-l intreaba cine e. "Sunt Gigi Becali si vreau sa intru", raspunde politicianul. "Stai sa verific", zice Sfantul Petru, care se duce la Dumnezeu: "Doamne, e unul afara care spune ca-i Gigi Becali si vrea sa intre in Rai". "Imposibil", spune Dumnezeu, "Gigi Becali sunt eu".
Pornind de-aici, cred ca o buna idee de afacere ar fi aceea de a face o expozitie intitulata "Prin mintea lui Gigi Becali". Ea ar trebui sa aiba loc intr-un cort gonflabil cum sunt cele de pe terenurile de tenis. Seamana cu creierul lui Gigi la scara mare, foarte mare.

Vand bilete si ii invit pe oameni sa faca o vizita in capul unui politician de succes. Bineinteles, turul va fi condus de un psihiatru. Numai un specialist ar putea explica nuantele si conexiunile din mintea patronului de la Steaua. La intrare, pe o portiune de gazon bine crescut, punem pancarta "Pipera". Ghidul va explica cum a reusit un baiat simplu de la marginea orasului sa puna mana pe atatea terenuri.

Le vom spune vizitatorilor, mai ales celor din strainatate, ca oamenii de afaceri precum Becali sunt pe cale de disparitie. Ei s-au imbogatit pacalindu-i pe ceilalti. Pe cei care n-au banuit in anii '90 ca micuta lor gradina din spatele casei va ajunge sa valoreze zeci de mii de dolari. Banii castigati din terenuri i-a investit in imagine si in fotbal. Si asa, pamantul din jurul Bucurestiului a nascut un politician po****r.
Un alt loc pe care oamenii pot sa-l viziteze este "zona vorbirii".

Aici vor afla cum a invatat Gigi sa se exprime. E unul dintre putinii oameni care a invatat sa vorbeasca la televizor, in principal la Pro TV si OTV. Vizitatorii vor putea sa compare discursurile de inceput ale latifundiarului, pline de balbe, ilogice si incoerente, care, in principal, provocau perplexitate. Astazi, prin exercitiu, "zona vorbirii" s-a dezvoltat. E si un pic de optimism aici. Oricine poate evolua prin antrenament.

Vor fi imagini cu Gigi in campania electorala din 2004. Avea emotii. Cand a fost intrebat despre studii s-a poticnit, s-a blocat precum Steaua la Middlesbrough, au fost cateva secunde de tacere, dupa aceea o balbaiala si visul de marire a luat sfarsit. Dar lucrurile s-au schimbat. Gigi a perseverat, foloseste un limbaj la fel de violent, dar plin de valori, cum ar fi celebra "lupta impotriva coruptiei", multa religie si sport. Lipseste muzica. Am o singura problema cu excursia. Spuneti-mi ce pret sa pun la bilete?
Tare, frate, articolul.
Si bun pt. capitalul lui politic, atata cat mai e !Saracii suporteri stelisti, cu ce sunt ei de vina ca au un asemenea lider ?

remy
21st October 2006, 13:56
Iar capitalul lui politic se cam clatina ?
A ajuns sa fie contestat si de jucatori ? Chiar ca deja Dumnezeu incepe sa-l pedepseasca de cate ori l-a blasfemiat. Sa i se darame sandramaua politica si fotbalistica ? Se pare ca deja nu mai are scapare, e incoltit de toata lumea, datorita comportamentului abject, de dictator penibil. :drak: Asa se discuta cu proprii jucatori, care muncesc pt. tine ? :rosu:

"Niste zdrente!"
Gigi Becali s-a dezlantuit impotriva jucatorilor care afirmau ieri, in exclusivitate pentru Sport Total, ca nu primesc nici jumatate din sumele cu care se lauda patronul ros-albastrilor. El spune ca, daca acesti fotbalisti vor dori sa plece de la Steaua, pot pleca gratis, la orice echipa isi doresc. Idioti, cretini, timpiti, acestea sint celelalte apelative folosite de Becali.
"Nu cistigam nici jumatate din sumele care se vehiculeaza in presa", asa isi incepeau pledoaria, in numarul de ieri al Sport Total, mai multi jucatori ai Stelei, care se plingeau ca patronul Gigi Becali nu le ofera nici pe departe sumele cu care se lauda in presa.

Cum era de asteptat, reactia patronului stelist nu a intirziat, doar ca, de aceasta data, el nu a acuzat presa ca ar fi inventat aceste declaratii, ci s-a dezlantuit impotriva propriilor fotbalisti: "Jucatorii astia sint niste idioti, niste timpiti si cretini, niste zdrente de oameni. Sa se duca idiotii la banca, sa-si verifice contul si o sa vada ca platile sint la zi".

Dupa ce a specificat ca vrea ca declaratia sa sa fie redata intocmai, Becali a continuat: "Toti jucatorii au banii in conturi. La prima de 100.000 de dolari pentru calificarea in grupele Ligii Campionilor, impozitul nu a fost de 30%, asa cum spun ei, ci de 29,5%. Am platit CAS-ul si asigurarile de sanatate la stat, iar restul a intrat in conturile lor".

Patronul Stelei face o pauza scurta si il intreaba pe Valeriu Argaseala despre prima pentru meciul de la Kiev, apoi tuna: "Cu Kievul prima a fost de 20.000, iar dupa impozitare, in loc sa le dau 14.000, eu am hotarit sa le dau 16.000. Daca nu le convine dolarii, sa se duca la euro. Sa-i sunati pe idiotii care au spus lucrurile alea si sa le spunet i ca, daca vor sa plece de la Steaua, pot pleca gratis, fara nici un ban. Ii salut, le string mina si ii las sa plece unde vor ei".

MARTURIA UNUI JUCATOR STELIST:" Am vazut ca ii e rusine pentru ce s-a intimplat cu Real. Si mie imi e cind vad ce salarii se vehiculeaza prin presa si noi nu avem nici pe jumatate. M-am saturat sa vad ce mult cistigam noi in comparatie cu altii, in conditiile in care nu sint convins ca e adevarat. Noi nu am primit nici azi prima de la Kiev, cite 20.000 de euro. Cit priveste suma de 100.000 de euro pe care o aveam promisa dupa calificarea in grupele Ligii Campionilor, a venit si ea ciuntita."
Se cam vede ca e un mincinos ordinar, una spune presei, alta e realitatea acolo !

YodaRo
21st October 2006, 13:58
Jiji Presedinte!!!!

Toshiro
21st October 2006, 23:41
A ajuns sa fie contestat si de jucatori ? ... Asa se discuta cu proprii jucatori, care muncesc pt. tine ? ...Se cam vede ca e un mincinos ordinar, una spune presei, alta e realitatea acolo !

O fi GGB marlan, o fi greu de suportat aparitia lui obositoare pe toate ecranele si in toate ziarele, dar tre' sa-l ascultam si pe el...

Becali a tinut sa dezminta informatiile aparute in cotidianul Sport Total, conform carora i-ar fi numit pe jucatori "zdrente" dupa infrangerea cu Real Madrid. "Am vazut multe la viata mea, au mai fost minciuni in ziare, m-am injurat cu ziaristi, ne-am jignit, ne-am impacat, dar asa ceva nu credeam ca o sa se intample niciodata. Nu-mi vine sa cred, mergeam pe strada si vorbeam singur", a spus finantatorul Stelei, adaugand ca din acest motiv nu va mai acorda interviuri telefonice, ci doar in timpul conferintelor de presa si in emisiunile televizate.

SALARII. Gigi Becali a negat apoi si faptul ca jucatorii au fost amendati dupa partida cu Real, sau ca ar avea de primit restante financiare. "Niciodata, oricat ar fi jucat de rau, nu i-am sanctionat, pentru ca ei sunt familia mea. Jucatorii au in conturi si salariile, si primele de campionat.

doris2001, pentru ca tot esti mai in tema decat noi, poate ne comentezi si declaratiile lui Ganea, de exemplu... Sau ne subliniezi (cu mov, ca vad ca-ti place) capitolele referitoare la studile lui Borcea sau Turcu, de exemplu...:rolleyes:

delaparis
21st October 2006, 23:47
Toshiro: yep ... ce anume ? ... nu toti urmarim logica lui doris ... dar poate vrem sa intelegem ce spui :rolleyes:

Toshiro
22nd October 2006, 00:01
Sa desenez...
Credincios crezului sau (adica daca umple forumul cu postari anti-steliste il crede lumea si se repede sa-si cumpere tricouri alb-rosii...), doris2001 posteaza doua articole anti-GGB. Mi-e jena ori de cate ori tre' sa-i iau partea vremelnicului boss din Ghencea, da' aici nu e vorba de GGB, ci de Steaua, pentru ca aprigul contestatar ne atentioneaza:

Saracii suporteri stelisti, cu ce sunt ei de vina ca au un asemenea lider ?...
Asadar:
1.
Cand a fost intrebat despre studii s-a poticnit, s-a blocat precum Steaua la Middlesbrough, au fost cateva secunde de tacere, dupa aceea o balbaiala si visul de marire a luat sfarsit.
Ti se pare ca Turcu ar avea un IQ suficient pentru a fi admis la Kindergarten? Sau Borcea o fi f'un Patapievici din Groapa?
2. Postarea articolului care afirma ca GGB si-ar fi facut jucatorii zdrente si ar fi in intaziere cu platile.
In declaratia de azi, GGB neaga. Ca-l credem pe cel citat de doris2001, sau pe GGB, e treaba fiecaruia... Dar poate ca ar fi unii forumisti interesati sa afle cat de multumiti sunt dinamovistii. Ganea, poate...

delaparis
22nd October 2006, 00:19
doris2001? :cool: alooo ! .... raspunzi ? :rolleyes:

YodaRo
22nd October 2006, 19:37
doris2001? :cool: alooo ! .... raspunzi ? :rolleyes:
doris nu poate raspunde pentru ca vocabularul lui cuprinde doar: rusine, steaua, Gigi Becali, frustati si steaua sa fie desfiintata.

Deci nu Dinamo, Ganea sau alte kestii.

delaparis
22nd October 2006, 19:40
exact ... iar acum a luat o pauza sa invete si alte cuvinte :D

YoYoyOi
22nd October 2006, 20:04
exact ... iar acum a luat o pauza sa invete si alte cuvinte :D

Stai linistit. 24 de ore cit a luat ban, nu-l ajuta. Nici pe el, nici pe noi. Ca sa se calmeze i-ar trebui o viata si jumatate.
O sa revin pe forum mai odihnit, si stii vorba aia cum ca "nu-ti pune mintea cu....(sa zicem doris) ca are mintea odihnita."

luctoronto
24th October 2006, 00:09
De unde o stii pe asta?:ok:

Stai linistit. 24 de ore cit a luat ban, nu-l ajuta. Nici pe el, nici pe noi. Ca sa se calmeze i-ar trebui o viata si jumatate.
O sa revin pe forum mai odihnit, si stii vorba aia cum ca "nu-ti pune mintea cu....(sa zicem doris) ca are mintea odihnita."

remy
24th October 2006, 03:41
Ultimele 4-5 posturi au avut ceva legatura cu subiectul "Gigi Becali aduna capital politic!!! " ?
Si mai ales ca ati discutat in lipsa, nu-i normal.
Apropo, ca tot se dau penalizari pt. off-topic, de ce nu se dau si pt. cei care doar ma ataca ?
Na, ca ma simt flatat ca sunt in centrul atentiei, suparand mai ales pe fanaticii stelisti, care-l au ca idol pe Jiji, astfel dandu-i capital politic. Pt. ca procentul pe care-l are e de la stelistii care se lasa dusi de nas de el..

Hipgnosis
24th October 2006, 14:50
Procentul lui becali se datoreaza incultilor care vorbesc toata ziua numai despre el, nu stelistilor.

Incultii sunt si stelisti, si dinamovisti, si rapidisti, tin si cu alte echipe, sau chiar nu sunt pasionati de fotbal.

Procentul lui becali creste odata cu numarul celor care au fixatii cu el, fie ca acele fixatii sunt pozitive sau negative.

remy
24th October 2006, 22:05
Deci, fixatii au si oamenii de cultura, actorii, scriitorii, ziaristii, oameni de fotbal si multi altii ? Chiar toti sunt nebuni ca repeta peste tot pericolul becalizarii Romaniei ?
Treziti-va, voi, mai ales stelistii, care tot va laudati cu acest patron si aceasta echipa (ce sa-i faci, sunt inseparabile cele doua !).
Macar cat aveti cei doi conducatori acolo, faceti un fel de autocenzura, un fel de greva, si nu mai sustineti Steaua, decat cand veti avea conducatori care nu provoaca scandaluri si greata tuturor, chiar si stelistilor !
Ca sa vedeti ca nu vorbesc aiurea, recititi doar doua din articolele care arata ca pana si stelistii nu mai vor sa auda de circul de la Steaua.

http://www.cotidianul.ro/index.php?id=6394&art=15980&diraut=108&cHash=a9da1187a3

http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/1429

Pe cuvant, daca veti citi numai cele doua articole, veti vedea ca am dreptate, si nu e fanatism aici, pt. ca eu, chiar daca tin cu Dinamo de zeci de ani, nu i-am laudat decat cand au meritat-o.
Anii astia critic din toate puterile Steaua (foarte rar alte echipe, chiar deloc si sporadic), pana vom elimina tipul asta de conducatori violenti si inculti. Romania n-are nevoie de asa "oameni" incrancenati si cu gandul doar la faima si banii lor, durandu-i undeva de suporteri (dovada ca au fost chiar batuti suporterii Stelei acum peste 1 an).
Asa-i ca sunt nebuni si cei care au fost si sunt suporteri stelisti, indignati ca unii, precum fanaticii de pe aici pro-Steaua si pro-JIJI, sustin golania, violenta, si mitocanismul ?
STELISTII, LUATI EXEMPLUL DIN PRIMUL ARTICOL, DIN COTIDIANUL !
SI, DACA MAI SAP PE NET, VOI GASI MII DE ARTICOLE DE TIPUL ASTA, FARA GLUMA.
Singura solutie ca Steaua sa scape de ciuma Jiji, oricati bani ar da acolo, e ca Steaua lui Jiji sa nu mai aiba deloc rezultate, sa nu mai joace nici macar in Cupele Europene o perioada, ca sa nu mai avem faze precum cele cu "frati de cruce", sa rada lumea de Romania !
STELISTII SI NUMAI STELISTII II DAU CAPITAL POLITIC ACESTUI INCULT !!!
DE PARCA NU STIM CA JIJI A FOST CUNOSCUT DOAR DATORITA FOTBALULUI, SI A CLUBULUI STEAUA.
SI URCA IN SONDAJE DOAR DATORITA SUPORTERILOR STELEI, SI A CELOR CARE CRED CA DACA TE IMBOGATESTI SUBIT, POTI FI DECLARAT CA "TRIMISUL LUI DUMNEZEU PE PAMANT". CE SILA PROVOACA BLASFEMIA ASTA !

Romeo
25th October 2006, 11:52
Deci, fixatii au si oamenii de cultura, actorii, scriitorii, ziaristii, oameni de fotbal si multi altii ? Chiar toti sunt nebuni ca repeta peste tot pericolul becalizarii Romaniei ?


stati voi linistiti ca nu va ajunge Becali sa conduca tara. Nu va fi lasat un bisnitar sa ajunga la Cotroceni. Totul este o vrajeala de presa, lui i se da sa creada ca daca mai cotizeaza va ajunge conducator si i se mai scot ceva banuti din cont. Totusi Becali este un exemplu cum poti atrage alegatori si cand cineva fara aerele lui va concura si va face ce a facut Becali acela va avea ceva sanse. Comportamentul lui Basescu nu este nici el departe de Gigi, doar ca Base nu se lauda cu avere si nu da de pomana, el a fost, insa, sprijinit de SRI, altfel nu ajungea presedinte.
Astept replica intelectualitatii sau celorlalti politicieni, care sa faca macar ce a facut Becali pentru poporul asta.

SAMM
25th October 2006, 12:00
te votam ne Gigi :))

sa dispara mafia din fotbal,macar acolo un ministru, parlamentar ceva

Toshiro
25th October 2006, 12:01
Deh, tre' sa-l intelegeti, cu forte proaspete te avanti lesne, chit ca logicii-i treb'e ceva mai mult timp de recuperare...

doris2001, tu esti chitit pe Steaua, drept care uiti de obiectul adulatiei tale, Dinamo. Ca sa nu se piarda asa frumushatza de ocazie, spune-ne si noua:
Daca ne indemni la
un fel de autocenzura, un fel de greva, si nu mai sustineti Steaua, decat cand veti avea conducatori care nu provoaca scandaluri si greata tuturor, chiar si stelistilor ! ce indicatii pretioase dai dinamovistilor sedusi de educatia si finetea exprimarii unor Turcu, Borcea sau a mai vechilor Netoiu si Giovanni?
Si cum naiba ti-a scapat porumbeleu' cu
pana si stelistii nu mai vor sa auda de circul de la Steaua. Ca, parca, toti stelistii erau in limba dupa GGB...
Ne declari ritos:
eu, chiar daca tin cu Dinamo de zeci de ani, nu i-am laudat decat cand au meritat-o. Pai, cand au meritat-o?

Anii astia critic din toate puterile Steaua ... pana vom elimina tipul asta de conducatori violenti si inculti. ...Singura solutie ca Steaua sa scape de ciuma Jiji, oricati bani ar da acolo, e ca Steaua lui Jiji sa nu mai aiba deloc rezultate, sa nu mai joace nici macar in Cupele Europene o perioada, Bre, omule, nu pricepi ca noi, stelistii, iubim Steaua, nu pe GGB, si solutiile tale - fara rezultate, fara cupe europene - nu sunt decat expresia unei frustrari care bantuie prin Groapa? Si asta-i cam de multisor poveste...

STELISTII SI NUMAI STELISTII II DAU CAPITAL POLITIC ACESTUI INCULT !!!...SI URCA IN SONDAJE DOAR DATORITA SUPORTERILOR STELEI, Pai, cum se face ca stelistii astia prosti, care-si lauda patronu' ca tiganu' ciocanu', nu reusesc sa-l salte in sondaje peste 5%? Ca'z doara ei sunt multi, peste jum'ate dintre fanii fotbalului?

Si, la urma urmelor, lasati-ne sa ne pregatim pentru Champions League...:yeah:

P.S. Vad ca ti-ai atarnat cu mandrie eticheta "anti-spurky". Atunci, "pro" ce esti?

JJ
25th October 2006, 13:23
Iata ca unii (http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=174704) isi pun baza pe Jiji... si ii ajuta Prigoana.

remy
25th October 2006, 14:14
Deja cei 3 stelisti de mai sus (in afara de JJ), mai ales Toshiro, e clar ca sunt fanatici ghencisti obsedati.
Ei sunt chititi pe Steaua, si uita ce specimene ii conduce !
Spune, tu, mosule Toshiro (Mifune), ce violente au provocat investitorii de la Dinamo ? Care dintre ei a avut reactii violente la TV sau in presa, jignind chiar orase intregi, sau foste glorii ale lui Dinamo, asa cum au facut-o conducatorii stelisti cu fostele lor glorii de la Steaua ? Ma refer aici si la Meme Stoica, doar e sluga credincioasa a lui Jiji.
Care de la Dinamo se lauda mereu ca aduce mari jucatori, ca va spulbera pe toti, chiar si pe Real Madrid ?
Care de la Dinamo se lauda ca vinde cate un jucator cu 20 de milioane ?
SA PASTRAM DECENTA IN CEEA CE SPUNEM, DRAGA MOSULE !
Si doar nu traiesc stelistii din mila lui Jiji, cautati-va alt investitor ! Exista multi chiar normali !

Rossi
25th October 2006, 14:20
te votam nea Gigi :)

sa dispara mafia din fotbal,macar acolo un ministru, parlamentar ceva

asta spune totul despre tine :jerk:

SAMM
25th October 2006, 14:23
votul e liber, in occident de sute de ani, iar la noi de vreo 16 ani, cam de atunci de cand dinamo e o nulitate in competitiile europene

asa ca nea Gigi te votam, stelisti, dinamovisti, rapidisti, etc

YoYoyOi
25th October 2006, 14:24
Care dintre ei a avut reactii violente la TV sau in presa, jignind chiar orase intregi, sau foste glorii ale Stelei ?

chiar asa, care de la Dinamo a jignit foste glorii ale Stelei????


hmmmm... aproape toti?

Rossi
27th October 2006, 12:47
Audio-Video cu cel mai penibil dintre romani ... Jiji becali

Becali artistul
http://www.youtube.com/watch?v=4ijATXg7RHw

Jiji Filozoful
http://www.youtube.com/watch?v=gCcwBfsCUvU

Jiji HaHaHa
http://www.youtube.com/watch?v=az5CgLllT7c

50 Cent feat Gigi Becali
http://www.youtube.com/watch?v=IG2_kmB9oTI

Gigi Becali - Mesaj transmis intregii natiuni
http://www.youtube.com/watch?v=8O8ydY_-STE

Turma lui Jiji - clip
http://www.youtube.com/watch?v=4kvISKRwEr0

Jiji Becali - Definitia Partidului
http://www.youtube.com/watch?v=p5FfpYetcV0

Rossi
27th October 2006, 12:55
"Gigi pricopsitul"
Pe 18 ianuarie 2000, Mitica Dragomir se lauda ca-i va īmpaca pe fratii Becali cu Victor Piturca si l-a promovat pentru prima data īntr-un ziar pe Gigi Becali: "Cel ce a īnceput aceasta actiune este Gigi Becali, pricopsitul, multimiliardarul prieten al lui Piti si var bun cu fratii Becali. Misiunea mea si a lui Viorel Paunescu este sa-l īnduplecam pe Piti, iar a lui Gigi Becali sa-l īnduplece pe Giovanni".

"Nu urmaresc sa preiau Steaua!"
Gigi Becali oferea primul sau interviu unui ziar pe data de 2 iulie 2000. Prilejul era oferit de proaspata sa cooptare īn Consiliul de Administratie al Stelei. "Vreau sa se stie din capul locului ca eu nu urmaresc preluarea Stelei, asa cum o spun unii si altii. Eu am bani multi si vreau sa ajut Steaua, nu sa obtin profit de pe urma ei. Voi īmprumuta cu bani clubul atunci cīnd nu sīnt de-ajuns si-i voi recupera de la conducere fara sa cer un leu īn plus", promitea Becali.

Prezentat pe ritmuri de Beatles
Pe 1 august 2000, Steaua īsi prezenta lotul la Sala Ronda a Hotelului Intercontinetal. Īnainte ca jucatorii sa apara pe rīnd īn fata presei, prezentatorul galei a dat citire listei cu cei mai importanti sponsori ai echipei pentru sezonul 2000-2001. Pe acordurile melodiei "Free as a bird" (Liber ca o pasare) a formatiei Beatels, Gigi Becali a patruns īn scena alaturi de reprezentantul BCR.

"Era un fel de chibit"
Laurentiu Rosu juca īnca pentru ros-albastri cīnd Gigi Becali a īnceput sa se apropie de Steaua. "L-am vazut pentru prima data la o petrecere data de club. Apoi, a īnceput sa vina la stadion. Nu avea nici o functie, asa ca nu se baga īn chestiile ce tineau de echipa. Era un fel de chibit. Īnainte de meciuri īl suna pe colegul meu de camera, Sabin Ilie, si īi spunea: «Bai, daca dai gol cu astia īti dau atīt!"». Sabin a intrat īn jocul lui si chiar īl īntreba īnaintea etapei: «Cīt īmi dai daca marchez mīine?». Cīnd am plecat afara mi-a spus sa nu o fac pentru ca vrea sa construiasca o echipa mare la Steaua. Oricum, nu am crezut vreodata ca va ajunge presedinte la Steaua".

"Cīnd l-am cunoscut eu era īn umbra domnului Paunescu si trecea drept un prieten al clubului. Nu mi-as fi imaginat vreodata īnsa ca el va deveni patronul Stelei"
Jean Vladoiu

80% dintre romāni stiu, conform Institutului National de Statistica, cine este Gigi Becali

1994 - Prima tentativa
Becali sustine ca prima sa īncercare de a face afaceri īn lumea fotbalului a fost tentativa de-a-l achizitiona pe Radu Niculescu. "Prin '93-'94, Giovanni m-a luat si m-a dus la Sibiu sa mi-l arate pe Radu Niculescu, un fotbalist despre care el mi-a zis ca va ajunge departe, ca e cel mai promitator si ca ar merita sa-l cumpar pentru ca am bani multi. Nu l-am luat pentru ca era scump si nu mi s-a parut o afacere buna". Ulterior, Niculescu a ajuns de la Sibiu īn Banie, Universitatea platind pentru el aproape 500.000 de dolari, ceea ce a īnsemnat multi ani recordul īn materie de transferuri interne.

"Se īmbraca dupa Piturca"
Unul dintre fostii jucatori ai clubului din Ghencea spune ca īn vremea cīnd dadea tīrcoale Stelei, Gigi Becali se īmbraca prost: "Nu se putea spune ca are bani. Daca l-as fi vazut la stadion, i-as fi dat autograf, nu buna ziua". Apoi, dupa o vreme petrecuta alaturi de Victor Piturca, vestimentatia lui Becali s-a īmbunatatit: "A īnceput sa se īmbrace precum Piturca. Purta Piturca maleta pe sub sacou, purta si Gigi. Doar ca nu-i placea sa apara tot īn negru si purta bluze deschise".

Gigi īn 2000
- A uimit īn Ghencea prin felul īn care mīnca: repede, cu ambele mīini si fara tacīmuri
- Si-a adus rudele īn loja, iar acestea jucau carti īn timpul meciului
- A inventat cardul "Punga cu bani", prin care platea jucatorii
- Hainele nu-i tradau averea
- Avea un singur bodyguard, o namila de ucrainean

Actionar de-o noapte la Onesti
Īnainte de a intra īn CA al Stelei, Gigi Becali a īncercat sa preia pe FC Onesti. Presedintele moldovenilor de atunci, Nicolae Puiu, povesteste: "Eu īl cunoscusem la meciul Stelei cu West Ham. Ulterior a venit īn vizita la Onesti, am vorbit despre posibilitatea de a lua clubul, dar a renuntat rapid. Era prea mica echipa pentru gustul lui". Totusi, conform gurii tīrgului din Onesti, Becali ar fi investit ceva īn urbea moldoveana. O prostituata s-a laudat la cīteva luni dupa trecerea patronului stelist ca Becali i-a platit serviciile cu 100 de dolari.

"Taci, ca tu nu stii sa vorbesti!"
Pe 20 septembrie 2001, Steaua a jucat īn Elvetia contra lui St. Gall. Din delegatia care s-a deplasat atunci īn Tara Cantoanelor a facut parte si Gigi Becali. Era considerat omul cu banii, nu omul cu vorba, ziaristii prezenti la fata locului afirmīnd ca Viorel Paunescu si Victor Piturca i-ar fi spus la un moment dat: "Gigi, tu nu te mai baga sa vorbesti pe-aici ca nu te pricepi! Lasa-ne pe noi!"

"Azi sīnt idolul tinerilor!"
Īn aceasta postura se vede Gigi Becali dupa ce dintr-un necunoscut a devenit patronul Stelei

- Domnule Becali, ce v-a determinat sa investiti īn 2000 la Steaua?
- A fost īn primul rīnd ambitia mea de a deveni celebru. Recunosc asta.

- Cine v-a atras līnga echipa?
- Dumitru Dragomir, Victor Piturca si Viorel Paunescu au avut cīte un merit. Mitica Dragomir chiar mi-a spus : "Bai, Gigi, daca esti patron la Steaua, esti mai mare decīt presedintele Romāniei. Asculta-ma ca eu sīnt destept! E cel mai mare lucru pe care īl poti face". Piturca si Viorel Paunescu mi-au promis ca vom face treaba buna īmpreuna si m-am alaturat lor. Oricum nu m-au luat de baiat bun, ci pentru banii mei.

- Ce diferenta este īntre Gigi Becali de acum 5 ani si cel de astazi?
- M-am schimbat mult īn bine pentru ca am devenit un idol pentru tinerii din Romānia. Sīnt un exemplu de succes īn viata si deci nu ma mai pot purta oricum.

- Daca ar fi sa dati timpul īn urma, ati fi facut alti pasi?
- Da, as fi investit de 10 ori mai mult.


gsp

SAMM
27th October 2006, 13:19
gg te votam

vrem sa se construiasca puscarii si sa se umple cu mafioti (stim cu totii cine sunt)

remy
27th October 2006, 13:36
gg te votam

vrem sa se construiasca puscarii si sa se umple cu mafioti (stim cu totii cine sunt)
Da, ca sa fim on-topic, ca doar vorbesti de Becali, nu, SAMM ? Te-ai referit la puscarii pt. cei de la Steaua, dupa cate inteleg ! :ok:
A, am uitat, mai e loc si pt. MEME, nu-i asa ?
Frumoase specimene aveti acolo.
Orice-ar fi, cat vor fi cei doi la Steaua voastra, vom rade toti de prostia de acolo !
Steaua vad ca e sursa nebanuita de violenta, santaj, xenofobie si dementa !
S-o tina tot asa, ca se vor imputina rau stelistii suporteri de TV.
Multora le e si greata ca au putut tine cu Steaua lui Jiji si Meme ! :jerk:

SAMM
27th October 2006, 14:00
prietene votul e liber

dak eu si alte cateva milioane de romani il vrem pe gg macar senator, presedintele comisiei de sport nu vad care e problema, sau macar un ministru la MAI poate ne face si noua stadion din banii statului

SAMM
27th October 2006, 16:20
Nu vreau sa il bag la puscarie pe Sorin Corpodean, vreau doar sa nu mai fure. Chiar daca el este hot, nu il bag eu la puscarie, il vor baga procurorii.

bv Nea GG, ne scapi de mafioti si te vom vota pt asta /hello /hello /hello /hello /hello

remy
8th November 2006, 00:56
http://blogsport.ro/opinii/2006/11/07/bani-bani-bani-si-numai-bani


Bani, bani, bani şi numai bani

Cînd spune Steaua, românul spune în sinea lui bani. Becali – bani. Cu bani, cumperi orice. Pe Real Madrid, dacă n-o baţi, poţi s-o cumperi. În fotbal, banul e atotputernic. Există însă un prag care nu poate fi trecut şi pe care unii investitori români îl ignoră. Faptul c-au adunat repede foarte mulţi bani, mult mai mulţi decît oamenii pe care odinioară îi considerau deasupra lor, îi face acum să privească lumea de sus. Să creadă că deşi n-au voce cu banii lor pot urca pe scenă la Scala. Sau că pot obţine, de la o zi la alta, o diplomă de chirurgi.
Pragul pe care Gigi Becali nu poate să-l treacă priveşte dotarea de la natură. Oricît de mulţi bani i-ai pune în faţă unui fotbalist prost sau mediocru, el n-o să joace dintr-odată ca unul bun. Cu antrenament şi răbdare, devine un pic mai bun, îşi depăşeşte limitele. Dar depăşindu-şi limitele, le face şi mai evidente. Jucătorii Stelei au ajuns la limita de sus a puterilor lor. Ei pot da ceva mai mult, dar nu imediat şi nu mult mai mult. Forţîndu-le dotarea, se prăbuşesc. Nicolae Dică e un exemplu de jucător căruia i se forţează psihicul. I se cere să dea mereu, ceea ce el nu poate să dea decît din cînd în cînd. Ca Dică, la Steaua sînt mai mulţi. Totuşi, Gigi umblă la sacul cu bani, le promite şi mai mulţi bani, îi năuceşte fluturîndu-le pe sub nas teancuri de bani, socotind că astfel îi împinge înainte.
Aici e eroarea lui Gigi Becali. El transferă o judecată cantitativă, valabilă în comerţul cu terenuri şi oi, în una formativă. Cînd zice Steaua, românul spune în sinea lui bani. Se discută de bani şi cînd vine vorba de Dinamo şi Rapid, dar nu atît de des şi niciodată în felul în care se pune problema la Steaua. Ca să înţelegem mai bine cum lucrează banii la Steaua, e destul să observăm cît de discret procedează cu banii mai toate celelalte formaţii din campionat. Să mai observăm că, de cînd Steaua e în Champions League toată lumea pare să se fi molipsit de la Gigi Becali şi numără banii. Banii care pot fi cîştigaţi, banii altora.
Nu trebuie să fii mare psiholog ca să descoperi că fotbalistul român, de la un anumit cîştig în sus, nu mai insistă, devine indiferent la ambiţiile patronului. Fotbalistul român ştie că oricum, ca jucător în campionatul naţional, primeşte peste ce merită. Fotbalistului de la Steaua îi ajunge cît îi dă Becali. El ştie că va primi mai mult, dar nu va putea da mai mult. Fotbalistul de la Steaua îşi simte limitele, e mulţumit unde a ajuns.
Jucătorii Stelei au făcut sindrom de suficienţă. Aşteaptă să cîştige meciurile din campionat, ştiind că dacă nu pot rezolva ei, rezolvă cuplul Stoica – Becali. Egalul obţinut cu Ceahlăul e ilustrarea acestei suficienţe. Jucătorul de la Steaua gîndeşte aşa: titlul e jucat, dar locul doi n-are cum să ni-l ia nimeni, că se supără Gigi Becali. Iar dacă se supără, umblă la bani şi jucăm iarăşi în UEFA.
ASTA E ADEVARATA STEAUA DE ANII ASTIA !
LA EI DOAR BANUL LUI JIJI BECALI CONTEAZA, DAR PERFORMANTE REALE, IOC.
EL VREA DOAR BANI SI CAPITAL POLITIC !

Nico21
8th November 2006, 10:08
prietene votul e liber

dak eu si alte cateva milioane de romani il vrem pe gg macar senator, presedintele comisiei de sport nu vad care e problema, sau macar un ministru la MAI poate ne face si noua stadion din banii statului



mda...tara frumoasa,pacat ca e locuita...dar ce sa te astepti de la stelisti...pana si MM a recunoscut ca 70% dintre rromii din tara noastra,tin cu steluta...astia sunt votantii lui nea Voda Branzaru'....

remy
8th November 2006, 12:25
Si cand te gandesti ca aproape toti ziaristii care vad realitatea de la clubul Steaua, care murdareste tot (ii face pe unii copii stelisti fanatici sa-i copieze pe Jiji si Meme, sa creada ca tot ce fac ei e bine -> bine ca nu sunt chiar asa de multi !), nu sunt ne-stelisti, majoritatea chiar nici microbisti, dar vad cu realism ce mafie e la clubul ala.
Am spus eu, si nu numai: daca Jiji (si MEME) nu mai are rezultate cu Steaua, nu va mai avea nici voturi ! Fara fotbal nu auzeam de aceste personaje penibile, care deranjeaza pe toata lumea.
E singura solutie sa scape si stelistii de cei doi si de rusinea pe care le-o provoaca.
Mai ales ca l-au maniat si pe Dumnezeu prin fariseul Gigi Becali, si numai ghinioane au cei de la Steaua de vreo 6 luni, chiar si mai mult (pun aici si meciurile cu Rosenborg si Middlesbrough) !
Jucatorii si suporterii nu sunt chiar asa de vinovati, ci mai ales cei care isi pun bazele in ei, oricat ar ajuta Steaua.
E o problema mai ales de moralitate aici.
SE AUDE SI LA VOI, SAMM, HIPGNOSIS, GUEVARAX, ICEBLU, DON-JJ, MAN_US, STEAUA-MANIA SI POATE SI ALTI FANATICI CARE NE TOT STRESEAZA CU ACEST "SFANT" CLUB ?
Cand veti avea un club cat de cat mai linistit, si fara atata incrancenare si violenta pornind de la cei doi ciudati care conduc spre dezastru Steaua si tot fotbalul romanesc, atunci putem sa avem un dialog ca intre oameni decenti, nu ca voi, care tot timpul "spalati si uscati" acest club, patat si inainte de '90, cu fam. Ceausescu "proprietara" !

SAMM
8th November 2006, 12:53
aiurea sa dai morala un sustinator al unei echipe departamentale

Steaua macar e societate privata 100%

remy
8th November 2006, 13:02
aiurea sa dai morala un sustinator al unei echipe departamentale

Steaua macar e societate privata 100%Te rog eu, nu continua sa fii penibil, si studiaza si tu istoria fotbalului romanesc.
De datoria Stelei de 14 mil. de Euro (cu penalizari), dece nu amintesti ? Banii astia ii platim noi, mai ales ca e grav ca FC Steaua nu-si recunoaste propriile datorii. Numai cu ilegalitati poate rezista Steaua.
Nu ne baga ca e club privat 100%, pt. ca Steaua, daca nu era Ceausescu, n-avea terenul si baza materiala cea mai buna din Romania. N-am muncit toti pt. a le face pe plac stelistilor si lui Ceausescu ! :rosu:
DE ASTEA DE CE NU SPUI ?
MAI STUDIAZA CEVA ISTORIE, SI PE URMA NE BAGI CA STEAUA S-A SPALAT PE MAINI DE DATORII SI CA E "SFANTA". CELELALTE CLUBURI SI-AU RECUNOSCUT DATORIILE FOSTELOR SOCIETATI, SI INCEP SA PLATEASCA !
CE NAIBA, STEAUA E STAT IN STAT ? :jerk:

Liviu
8th November 2006, 19:06
Nu mai vreau să intervin īn threaduri de scandal , dar vis-a-vis de postul de mai sus vreau să aduc cāteva precizări:
1. Datoria celebră de peste 10 mil. E este creată de fosta societate care a administrat clubul de fotbal . Actuala FC Steaua nu are nimic de a face cu aceste datorii . Bineīnţeles că a fost o inginerie financiară . Mutarea activităţii de pe o societate falimentară pe alta , "curată" a fost o manevră des-īntālnită īn lumea noastră fotbalistică şi nu numai . Este numai vina sistemului , al legilor care au permis acest lucru , iar acum cānd Bodu vrea să ia banii īnapoi , nu are ce să facă . Fără să-i iau apărarea lui Becali , el este doar unul din cei care au profitat de apatia (?) celor care puteau şi trebuiau să īmpiedice astfel de procedee . Becali a profitat şi oare cine nu ar fi făcut-o ?
2.
Nu ne baga ca e club privat 100%, pt. ca Steaua, daca nu era Ceausescu, n-avea terenul si baza materiala cea mai buna din Romania
Actualul club este 100% privat . FC Steaua plăteşte chirie pentru baza sportivă ministerului , ceea ce nu-l face pe minister acţionar la Steaua...Iar spre deosebire de alte cluburi care au fost departamentale , stadionului de fotbal "Steaua" nu i se aduc modernizări din banii statului...Īnainte de 1989 , bineīnţeles , de fapt tot ce a fost construit īntre război şi revoluţie a fost făcut de comunişti . Chiar şi după 90 , deşi ministerul băga bani īn stadion cu o mānă şi cu cealaltă lua , Steaua fiind un club departamental şi pentru a supravieţui un sport trebuia luat de la banii de la fotbal...Dar după ce clubul a fost luat de Becali , statul nu mai a băgat nicun cent . La alţii da .

remy
11th November 2006, 18:05
Vedeti ca deja nu se mai poate cu acest personaj care nu ar mai avea dreptul nici macar sa vorbeasca despre fotbal, ca e afon, pe langa faptul ca e violent si fizic si verbal !

Ce inseamna aceasta sanctiune pentru Becali? A incercat sa explice FRF: "I-am interzis timp de 18 luni exercitarea oricarei activitati legate de fotbal". Adica, Gigi nu are voie sa participe la Adunarile Generale de la FRF si LPF, la diferite comisii pentru a apara clubul. Nu are voie sa semneze hirtii oficiale ale clubului si nici nu poate sta pe banca de rezerve in timpul meciurilor. In plus, nu are acces la vestiar inainte, in timpul si dupa meciurile din Liga I si din Cupa Romaniei.
Practic, decizia nu-l loveste in nici un fel, deoarece Becali nu facea nimic din tot ce i-a interzis FRF pina in primavara lui 2008. Care a fost prima reactia a stelistului dupa ce a aflat verdictul? "Ma afecteaza asa tare, de nu mai pot. Nu am nici o functie la Steaua, nu sint nici finantator, nici in Consiliul de Administratie. Suport aceasta sanctiune, le dau banii, pentru ca trebuie sa respectam legea, buna sau rea, cum o fi. Mi-au facut un mare bine, o sa-i injure lumea tot pe ei, iar eu o sa fiu apreciat. M-au martirizat", a declarat Becali.

"Daca as fi tacut, credeau ca imi este frica si arbitrii ar fi facut jafuri peste jafuri. Dar am sarit si vad ca au fost trei-patru etape cind nu au mai existat probleme de arbitraj"
Gigi Becali

"Nimeni nu imi va inchide gura, decat adevarul si pamintul. Daca voi ajunge presedinte, doar trei cuvinte voi spune si toata lumea va trebui sa lupte in interesul Stelei. Chiar si dinamovistii"
Gigi Becali

Miercuri e din nou la judecata
Ieri, Comisia de Disciplina nu a oferit si verdictul in cazul memoriului inaintat de presedintele lui CFR Cluj, Iuliu Muresan, impotriva lui Becali. Acest caz va fi judecat miercurea viitoare, deoarece gruparea ardeleana a invocat articolul 55 din regulamentul UEFA, care se refera la rasism. Pentru ca memoriul sa fie judecat, CFR va trebui sa invoce articolul echivalent din regulamentul FRF, respectiv articolul 33 si acest lucru se va petrece in urmatoarea sedinta a forului prezidat de Viorel Ros.

Trei ani si jumatate de suspendari
Prima sanctiune pe care Gigi Becali a primit-o de cind e la Steaua s-a produs in urma cu exact 5 ani. De atunci si pina astazi, declaratiile, acuzele si atacurile patronului campioanei au fost in dese rinduri judecate de Comisia de Disciplina a FRF, el primind in total nu mai putin de 3 ani si jumatate de suspendari si amenzi peste 600 de milioane de lei!
Saracutul, are probleme grave, se da si martir pt. ca a scapat de penalizarea Stelei doar cu ajutorul mafiei de la FRF si LPF, pe care el o sponsorizeaza..
Daca asa vrea el sa castige capital politic, e clar !
Cel putin fraza "Nimeni nu imi va inchide gura, decat adevarul si pamintul. Daca voi ajunge presedinte, doar trei cuvinte voi spune si toata lumea va trebui sa lupte in interesul Stelei. Chiar si dinamovistii" Gigi Becali ne arata cine conduce Steaua, si mai vrea sa fie si Presedintele Romaniei, doar pt. a o face pe Dictatorul, ajutand ... Steaua !!!
IARTA-L DOAMNE, CA NU STIE CE FACE, SI CE ZICE !
Vedeti cum vrea un om sa ajunga politician, care mai are putin si va fi inchis, la cate infractiuni are:

http://www.gsp.ro/images/content/articles/2006/11/62188/1-161350215afb3ed5141e4_660_243_.jpg

Sa vedem ce va face Corpodean in instanta, poate va crea un precedent, sa-l linisteasca pe cioban, castigand procesul cu el.
La fel, si cei de la Cluj, cu acuzatia de xenofobie !
Nu poate ajunge in Parlament un asemenea specimen, Doamne iarta-ne !

Hipgnosis
12th November 2006, 16:59
SE AUDE SI LA VOI, SAMM, HIPGNOSIS, GUEVARAX, ICEBLU, DON-JJ, MAN_US, STEAUA-MANIA SI POATE SI ALTI FANATICI CARE NE TOT STRESEAZA CU ACEST "SFANT" CLUB ?


Mai copile ia-ti si tu un job poate asa mai gasesti si tu ceva cu ce sa-ti umpli timpul.
Tot maniac ai ramas?
ps: Vezi ca fac angajari la Zoo, cred ca ai avea mari sanse!

Liviu
12th November 2006, 23:21
Rad unii de Jiji dar dupa ce a declarat la OTV in seara asta , in fata noastra ar putea sta viitorul laureat al premiului Nobel pentru pace...:o: :o: :o:
http://www.millan.net/minimations/smileys/loveshower.gif (http://www.millan.net)
Omul cica s-ar fi intalnit la niste premii cu un strain care i-a marturisit ca ii va face lobby pentru a fi propus la aceste premii... :cool:
In aceeasi emisiune Fanatik , Jiji a marturisit ca are o cultura (de grau) mai mare decat Paszkany , ceea ce era evident de dinainte , pentru ca stiam ca s-a nascut filozof . "Practician" . Becali Filozof (http://www.youtube.com/watch?v=gCcwBfsCUvU)

Peace ! :yeah:

YoYoyOi
12th November 2006, 23:34
Asta e dus rau.:D
cica nu-l invinge nimeni la presedintie:D

danpuric78
12th November 2006, 23:41
Rad unii de Jiji dar dupa ce a declarat la OTV in seara asta , in fata noastra ar putea sta viitorul laureat al premiului Nobel pentru pace...:o: :o: :o:
http://www.millan.net/minimations/smileys/loveshower.gif (http://www.millan.net)
Omul cica s-ar fi intalnit la niste premii cu un strain care i-a marturisit ca ii va face lobby pentru a fi propus la aceste premii... :cool:
In aceeasi emisiune Fanatik , Jiji a marturisit ca are o cultura (de grau) mai mare decat Paszkany , ceea ce era evident de dinainte , pentru ca stiam ca s-a nascut filozof . "Practician" . Becali Filozof (http://www.youtube.com/watch?v=gCcwBfsCUvU)

Peace ! :yeah:
Daca premiile Nobel s-ar da precum campionatele in liga lui mitica, poate.
Dar eu sper ca celor care acorda premiul Nobel nu le sticlesc ochii dupa banii ciobanului.

YoYoyOi
12th November 2006, 23:48
Dar eu sper ca celor care acorda premiul Nobel nu le sticlesc ochii dupa banii ciobanului.

Eu sper ca tu nu e gindesti ca premiul Nobel se da ca la licitatie:cool:

danpuric78
13th November 2006, 00:11
Eu sper ca tu nu e gindesti ca premiul Nobel se da ca la licitatie:cool:
Eu stiu ca premiul Nobel se da dupa criterii clare, care nu au nici o conotatie financiara.

caine19
13th November 2006, 00:18
gigi becali e un pericol pt democratia din Romania !
Trebuie oprit cumva acest om , nu poate aduce nimic bun pt tara noastra

remy
13th November 2006, 01:06
gigi becali e un pericol pt democratia din Romania !
Trebuie oprit cumva acest om , nu poate aduce nimic bun pt tara noastra
Stai linistit, ca eu de cativa ani, cand l-am vazut cat de zbuciumat e, saracul, mi-am dat seama ca Vadim Tudor e mic copil.
De, ciobanul tot cioban ramane.
Si mai e si fudul !
Pacat ca mai sunt unii copii stelisti pe aici, care mai cred in el, SAMM fiind, in privinta asta, cel mai penibil, spunand ca-l va vota, si s-o faca si altii. Ce idol si-a ales, saracul SAMM !
Da, va fi presedinte de C.A.P., asta e sigur !

remy
14th November 2006, 03:41
http://www.blogsport.ro/andries/2006/11/13/razboinicul-si-pacea/
:drak:

Războinicul şi pacea
“Sînt propus la Premiul Nobel pentru pace”, a replicat Gigi Becali, supărat că a fost numit extremist. Cine a avut ideea năstruşnică să-l propună pe Războinicul luminii la acest premiu rămîne un mister. Dar e clar ce-l frămîntă pe Gigi. Vrea să dea bine la Europa.
Are dreptate omul să fie necăjit. Criticii i-au făcut o aroganţă. Dacă sare de la o extremă la alta, de la înjurătură la rîs, fără să clipească, nu înseamnă că-i extremist, ci că e un bun actor. Are un temperament exploziv. Nobel, inventatorul dinamitei, ar fi mîndru să-i stea alături.
Pe deasupra, zice Gigi, are prieteni ţigani şi unguri. Şi se declară “cel mai iubit om din Israel”. De arabi îl leagă bişniţa cu iaurt, iar de americani, nădejdea că vor veni să-l sprijine la alegeri. Pe francezi îi place, indiferent de freză. Cu românii are ce are, dar numai cu cei care sînt arbitri. Doar tiruri verbale, nimic periculos.
Ce-i mai rămîne lui Gigi decît să candideze la Nobel, să se califice în faza grupelor la Oscar şi să joace în optimi la Grammy. Să ia Leul de Aur, Ursul de Argint şi Palme D’Or. Apoi să le bage în celebra pungă, să le care pe la televiziuni şi să dea cu ele în cap, metaforic vorbind, oricui va mai îndrăzni să-l facă xenofob. Păi, ce, ăsta-i cuvînt românesc?

remy
14th November 2006, 20:16
Troc - Camatari in slujba lui Gigi Becali

13 Noiebrie 2006 | de Iulia Barbu (http://www.jurnalul.ro/contact.jurnalist.php?id=71)

Finul lui Gigi Becali a semnat un contract cu camatarii. Miza este un teren de 2,2 hectare aflat in Baneasa. Afacerea nu este deloc complicata: Tudorache Virgil ofera camatarilor 600.000 de euro, care, in schimbul banilor, se obliga sa ii faciliteze accesul la pamantul valoros. Finalul va fi incununat de un castig de 22 de milioane de euro.
Jurnalul National a intrat in posesia unui document semnat de Tudorache Virgil Viorel. Potrivit celor iscalite si semnate, finul lui Becali se angajeaza sa dea 600.000 de euro in schimbul anularii unui dosar depus spre retrocedare. Avand in vedere faptul ca obtinerea unui lot valoros in Bucuresti este egala cu imbogatirea peste noapte, actul nu reprezinta o surpriza. Cursa infernala demarata de mai bine de opt luni pentru cele 100 de hectare de verdeata ale Institutelor de Cercetare din nordul Bucurestiului nu are inca un castigator. Se stie insa ca Becali este unul dintre participanti. Alaturi de el se afla si Tudorache, care nu numai ca il reprezinta pe nasul sau, dar are, la randu-i, mai multe dosare in joc. Unul dintre ele, semnat si parafat, este cel al lui Tache Radu Maria. Finul latifundiarului este mandatarul acestei femei care revendica 2,5 hectare in Baneasa. Or, daca poti sa iti dublezi veniturile, de ce sa nu o faci? Astfel, Tudorache mai ia, se pare, sub "aripa protectoare" inca un dosar, inscris la Primarie pe numele de Tolovici Elena si Dumitru Ion. Acestia cer spre retrocedare inca 2,2 hectare. La pretul zonei, castigul lui Tudorache pentru cele doua dosare s-ar ridica la suma de 40 de milioane de euro. Probabil ca la ora la care finul lui Becali "punea umarul" si pentru dosarul lui Tolovici Elena nu isi imagina ca lucrurile se vor complica: aparitia unui alt dosar, cel al colonelului Marinescu, care se suprapune pana la ultimul centimetru cu amplasamentul protejatei sale.
ATENTIE. Contractul semnat de finul lui Becali cu camatarii stabileste clar care sunt indatoririle fiecarei parti : http://www.jurnalul.ro/poze/0/0/0/0/0/1/9/0/1/19013_poza.jpg

SURPRIZA NEPLACUTA. Cum pentru obtinerea unui metru patrat de teren in zona concurenta este atroce, incurcaturile nu au intarziat sa apara. Sunt mai multe modalitati care te pot ridica direct la rangul de boier cu venituri impresionante. De la cumpararea drepturilor litigioase si pana la contracte cu clauze de milioane de euro, totul este posibil. Acum, pare-se ca nici cunoscutele intelegeri cu camatarii nu au ramas mai prejos. Astfel, Tudorache nu ezita sa semneze un astfel de act pentru a-si bloca concurentul, pe colonelul Marinescu. Miza de 22 de milioane, cat valoreaza cele 2,2 hectare de pamant, nu este, ce-i drept, de ici-de colo. Contactat telefonic, acesta a declarat ca nu a semnat un astfel de act: "Nu stiu despre ce imi vorbiti. Daca nu imi aratati actul in original, nu aveti ce discuta cu mine. Cred ca este o facatura, pentru ca noi avem multi dusmani. 600.000 de euro? Pai, eu am dat cu mult mai multi bani pentru terenul din zona de nord a Capitalei!", a concis Tudorache. Pe de alta parte, Becali a adaugat: "Eu nu pot sa stiu ce fac finii mei. Sunt afacerile lor. Daca Tudorache ar fi dat bani cuiva, nu ar fi nimic ciudat, asa se procedeaza, cu bani cumperi drepturile litigioase", a comentat latifundiarul.
ISTORIA AFACERII. Avocatul Iulian Capatana, cel care a defrisat plantatia nationala de soiuri de duzi, se regaseste si in paginile afacerii stufoase de la Pomicola. Acesta a devenit rivalul lui Tudorache, asta pentru ca, intamplator sau nu, Capatana este cel care a cumparat drepturile litigioase ale colonelului Marinescu. "Eu am toate actele, mai ales ca mie trebuie sa mi se dea pe vechiul amplasament, adica la Pomicola. Tudorache, care o vreme a fost reprezentantul legal al lui Tolovici, m-a sunat si m-a invitat sa beau o cafea cu Gigi Becali. Nu am acceptat invitatia", a declarat Capatana. Se pare ca acestuia i s-a oferit si o suma de bani pentru a renunta la terenul pe care il are de recuperat. "Eu am banuit ca exista un astfel de act, incheiat intre Tudorache si camatari pentru a bloca terenul cerut de Colonelul Marinescu. Iata ca mi s-au adeverit banuielile. Nu pot sa spun decat ca ma voi adresa DNA-ului", a adaugat Capatana.
CONFIRMARE. Hotararea despre care se vorbeste in contract exista si a fost emisa in luna ianuarie a anului 2006 : http://www.jurnalul.ro/poze/0/0/0/0/0/1/9/0/1/19015_poza.jpg

MIZA ACTULUI CAMATARESC. Asadar, obiectul asa-zisului contract nu este altul decat un teren de 2,2 hectare situat in zona de nord a Capitalei. In timp ce autoritatile se pierd in dosare, amplasamente suprapuse si procese, oamenii de afaceri actioneaza pe alte cai, probabil mult mai eficiente. Dosarele de retrocedare pentru zona de nord a Capitalei se plimba intre Primaria Sectorului 1, Prefectura si ADS. Printre ele se limpezesc insa si alte afaceri. Actul semnat de Tudorache si de alte trei personae, a caror identitate ramane deocamdata ascunsa, este cu atat mai veridic, cu cat contine si numarul unei hotarari a Consiliului Local. Aceasta specifica numele persoanelor fizice carora urmeaza sa li se restituie dreptul de proprietate.
Astfel, prin HCL nr. 916/ 26.01.2006 se aproba reconstituirea dreptului de proprietate cerut de Tolovici Elena. Se pare ca institutiile abiliate vor intampina serioase probleme. O data ce au hotarat ca Tolovici are teren pe vechiul amplasament, nu se stie cum "isi vor scoate caciula" cu cel de-al doilea, colonelul Marinescu pretinzand, la randu-i, aceeasi bucata de pamant. De altfel, dosarul acestuia contine acte si harti inca din 1948. Luptele de gherila s-au mutat pana una-alta la nivelul intelegerilor camataresti. Si toate acestea, in conditiile in care vorbim de retrocedari, de institutii ale statului si, implicit, de pamantul statului.http://www.jurnalul.ro/articol_66157/troc___camatari_in_slujba_lui_gigi_becali.html

ASTA E CU DEDICATIE PT. STELISTI, CARE MA TOT ACUZA CA ABEREZ CA STEAUA E UN CLUB MAFIOT !
RUSINE !

caine19
14th November 2006, 20:41
nu se mai aude nimic?:drak:

remy
14th November 2006, 22:06
Cred ca observi ca stelistii nu mai au replica atunci cand li se arata dovezi despre cine conduce clubul asta !
Doar asa au putut lua ultimele 2 campionate, prin bani negri de la seful lor, Jiji.
Tu crezi ca doar asta e ?
Sunt dosare en-gross care asteapta sa fie deschise sau redeschise impotriva celui care vrea sa ne fie Presedinte !
Ati vazut azi la toate posturile cum Messia al Romaniei, don' Jiji, e "salvatore de la patria", cu ajutorul divin dat de el mai mult cu gura, de pe Maybach, in fata amaratilor alora din Ferentari, care n-au locuri de munca sa-si achite utilitatile.
Ce circ ieftin face Jiji !
Hai sa cerem toti la TV sa ne ajute Jiji, sa-l vedem atunci, daca mai poate !
Ce tara avem, sa aiba unii ca idoli oameni ca Jiji sau Vadim ! :mda:

JJ
14th November 2006, 23:31
Jiji zice ca da 400000 de Euro catre datornicii din Ferentari si lumea il aplauda.
Vanghelie zice ca le da din parti si nimeni nu zice nimic.
Madam Mandae zice ca le plateste toate datoriile si lumea o injura.

Concluzia: Jiji e numai unul. Ca si Romania, de altfel, numai la noi se puteau vedea proteste de strada ca nu e lasata lumea sa fure.

SAMM
14th November 2006, 23:34
castiga capital pe masura ce nedreptatile impotriva Stelei se inmultesc

dak ar fi votat de jumatate de stelistii din Romania ar iesi presedinte din primul tur

JJ
14th November 2006, 23:53
dak ar fi votat de jumatate de stelistii din Romania ar iesi presedinte din primul tur

Nu stiu de ce sa fiu mai bucuros: ca nu-s atatia stelisti cati crezi tu, sau ca aia care sunt nu prea il voteaza pe Jiji.

Vladek
14th November 2006, 23:59
Numarul stelistilor a mai scazut ... ca deh, nu suntem pe primul loc, am pierdut in CL, Carlos va fi expediat acasa ... nu mai e "cool","marfa" sa tii cu Steaua. Dar e mai bine asa !:yeah: :yeah:

PS : Chiar daca ar exista 10 milioane de stelisti, nu va pupa JJ locul de la Cotroceni nici daca investeste 100 de milioane de euro pe an si castiga Steaua CL de trei ori la rand ... fiindca nu pacaleste decat pe foarte, foarte putini. Eu nu-l votez pe "Razboinic" nici daca ramane unicul candidat. :D :D
Poate se va strecura in Parlament, desi nu cred ca-i ajung voturile celor de la Vadu Rosca + hotii de curent din Ferentari pentru asta.

danpuric78
15th November 2006, 02:02
castiga capital pe masura ce nedreptatile impotriva Stelei se inmultesc

dak ar fi votat de jumatate de stelistii din Romania ar iesi presedinte din primul tur

Dar cati stelisti sunt mai in Romania? I-ai numarat tu pe toti?

Chiar crezi ca fotbalul in pricipal, si steaua in special, e chiar principala grija a romanilor?

Gigi Becali nu are cum sa adune atat capital politic pe cat spera. In 2004 s-a vazut clar ca majoritatea romanilor incep sa faca distinctie intre sport, muzica po****ra, film si politica.
In special in ceea ce priveste oamenii din fotbal implicati in politica. Cam toti cei din fotbal au pierdut la alegerile din 2004 (Becali, Sechelariu sau Dinel), iar singurul care a castigat, Stefan la Piatra Neamt, a facut-o cu toate ca echipa sa a retrogradat chair inaintea alegerilor.
Numai cu fotbal si cu muzica po****ra nu se mai poate ajunge in parlament.

Liviu
15th November 2006, 10:03
Concluzia: Jiji e numai unul. Ca si Romania, de altfel, numai la noi se puteau vedea proteste de strada ca nu e lasata lumea sa fure.
Daca e sa ma refer la cazul Ferentari , trebuie sa spun ca drama este in primul rand a cetatenilor de acolo care platesc luna de luna toate utilitatile , numai ei stiu cum si din cauza unora care fura curent acum nu mai beneficiaza de dreptul lor pentru care platesc . Incidentele insa nu au fost provocate de ei ci de cei care fura sistematic curent de acolo . Deci de cei care ar fi trebuit de mult sa fie pedepsiti pentru aceasta infractiune .
Am fost de sute de ori pe acolo si era (nu stiu daca mai este si acum) un punct de transformare chiar in fata blocurilor , la sosea . Sa fi vazut ce era pe acolo...Din el ieseau zeci de fire de electricitate , care duceau la diferite apartamente (trase ilegal) . Mai veneau cei de la Electrica si le taiau , astia le bagau la loc...

Cel care trebuie sa se implice era statul . Si nu prin subventii pentru acele persoane ci prin crearea de locuri de munca pentru ei , pentru a putea plati acele facturi . Nu trebuie sa reduci factura pentru defavorizati ci trebuie sa le cresti acestora nivelul de trai , sa umbli la cauza , ca altfel n-am facut nimic si perpetuam saracia .

Becali bineinteles ca vrea si sa-si faca campanie electorala . Dar vrem sa vedem mai multi d-astia , care sa scoata circa 350.000 E pentru cei care nu pot sa plateasca , sau sa faca case celor care natura le-au distrus-o .
Nu mai conteaza daca e campanie sau necampanie . Becali doneaza multi bani si asta ii face cinste si chiar daca asta nu rezolva cauzele problemelor , face ceea ce nu fac alti care ar fi mai in masura .

blizz4rd
15th November 2006, 12:05
Becali bineinteles ca vrea si sa-si faca campanie electorala . Dar vrem sa vedem mai multi d-astia , care sa scoata circa 350.000 E pentru cei care nu pot sa plateasca , sau sa faca case celor care natura le-au distrus-o .
Nu mai conteaza daca e campanie sau necampanie . Becali doneaza multi bani si asta ii face cinste si chiar daca asta nu rezolva cauzele problemelor , face ceea ce nu fac alti care ar fi mai in masura .

Daca in cazul caselor construite pentru sinistrati sunt de acord cu tine, cu conditia sa fie facute pe bune (nu cunosc situatia si nu sunt sigur ca acei oameni au primit si contracte pe case, nu doar dreptul de a locui in niste case construite ilegal in care nu sunt proprietari), in al doilea caz nu iti dau dreptate. Nu se rezolva problema furtului de curent electric din Ferentari prin plata restantelor in bloc, cu o punga de bani a lui Becali. El vrea sa adune capital electoral, dar o sa adune de la prosti, de la cei care chiar nu vad ca aia acum o sa aibe motiv sa fure, ca na... ce ma-sa, mai vine Becali odata si plateste tot. Ii mai afisam niste pancarte, il mai aclamam un pic, si mai da 300-400 de mii de euro peste cativa ani, ca are de unde. Nu stiu care ar fi solutia, poate ca intr-adevar un program social, cu creare de locuri de munca, poate o esalonare a datoriilor, diminuarea penalitatilor, etc. Problema e ca toate astea trebuie sa se intample in tziganie. S-au mai incercat in alte zone solutii de genul asta, cu fonduri europene, dar oamenii luau banii, nu munceau nimic, si mai si furau resursele.
Exista posibilitatea ca Becali sa faca actele acestea de marinimie pentru a ajuta oamenii, dar la fel de clar e ca urmareste pe langa asta si cresterea capitalului electoral si ca nu prea le are cu masurile economice si sociale necesare pentru a gestiona asemenea crize.

SAMM
15th November 2006, 22:11
Dar cati stelisti sunt mai in Romania? I-ai numarat tu pe toti?

Chiar crezi ca fotbalul in pricipal, si steaua in special, e chiar principala grija a romanilor?

.

1. sincer eu cred ca sunt peste 10 milioane de suporteri stelisti in Romania
2. am spus DACA ar vota
3. la un tur electoral voteaza in medie cca 9-10 milioane romani, dak 5 milioane ar vota pe GG, gg ar lua peste 51% din primul tur
4. totul e ipotetic

YoYoyOi
15th November 2006, 22:13
4. totul e ipotetic

aici ai mare dreptate:ok:

danpuric78
15th November 2006, 22:18
1. sincer eu cred ca sunt peste 10 milioane de suporteri stelisti in Romania
2. am spus DACA ar vota
3. la un tur electoral voteaza in medie cca 9-10 milioane romani, dak 5 milioane ar vota pe GG, gg ar lua peste 51% din primul tur
4. totul e ipotetic

TOcmai ca totul e ipotetic la tine. Daca te uiti un pic peste ratingurile de la meciurile din liga 1 ai sa observi ca nu sutn nici pe departe 10 milioane de romani care sa urmareasca in mod constant fotbalul. Decinu vad cum sa fie 10 milioane de stelisti, cand nu sunt nici macar 10 milioane de romani interesati de fotbal in mod curent.
Poate ca atunci cand joaca de ex, cu real in liga sunt chiar si peste 10 milioane de oameni care se uita la meci. Dar in acest numar trebui sa-i incluzi si pe suporterii celorlalte echipe precum si pe cei care se uita din conjunctura.

YoYoyOi
15th November 2006, 22:25
Dan ai dreptate intr-un fel. Depinde ce intelegi prin suporter. Am prieteni dinamovisti care vad un meci al lui dinamo la 2-3 luni, dar sint dinamovisti inraiti. Mai sint altii care fiind intrebati cu ce echipa tin spun Steaua, sa zicem, chiar daca au urmarit anul asta doar meciul cu Dinamo.
Cind se realizeaza astfel de sondaje, intervievatul este intrebat cu cine tine, dar nu si la cite meciuri se uita sau la cite merge pe stadion. Si nu-i poti numi suporteri de conjunctura. Stiu si eu cazuri de stelisti vechi de zeci de ani, dar care nu stiu echipa sau scorurile meciurilor, nici macar nu le-au urmarit, dar sint stelisti. Cel putin asta sustin.

danpuric78
15th November 2006, 23:23
Dan ai dreptate intr-un fel. Depinde ce intelegi prin suporter. Am prieteni dinamovisti care vad un meci al lui dinamo la 2-3 luni, dar sint dinamovisti inraiti. Mai sint altii care fiind intrebati cu ce echipa tin spun Steaua, sa zicem, chiar daca au urmarit anul asta doar meciul cu Dinamo.
Cind se realizeaza astfel de sondaje, intervievatul este intrebat cu cine tine, dar nu si la cite meciuri se uita sau la cite merge pe stadion. Si nu-i poti numi suporteri de conjunctura. Stiu si eu cazuri de stelisti vechi de zeci de ani, dar care nu stiu echipa sau scorurile meciurilor, nici macar nu le-au urmarit, dar sint stelisti. Cel putin asta sustin.

Tocmai asta incerc sa spun, ca e foarte greu sa spui cati suporteri are o anumita echipa.
Si e si mai greu de determinat "impactul electoral" asupra suporterilor acelei echipe. sa sustii, asa cum fac unii pe aici, ca 10 milioane il vor vota pe becali pentru ca sunt stelisti si pentru a nu mai fi steaua nedreptatita inseamna sa-i desconsideri foarte mult pe cei 10 milioane. Ca si cum ai spune ca pentru 10 milioane de romani steaua si ce se intampla cu steaua e prioritate nr. 1.

Nu stiu daca Steaua are cei mai multi suporteri. Poate ca da poate ca nu, dar e cert ca steaua e echipa romaneasca care atrage cel mai mult atenita si starneste interesul. Asta e evident pentru ca asta e miotivul care a stat in spatele interesului lui GG pentru steaua.

SAMM
15th November 2006, 23:40
acolo am spus "ipotetic" vorbind

insa un lucru iti spun 100% Steaua are cei mai multi simpatizanti, suporteri, etc din Romania

YoYoyOi
15th November 2006, 23:45
Eu drept sa-ti spun nu l-as vota pe GG nici daca ar fi singurul candidat. Mai nu ma duc la vot, chiar daca n-am lipsit niciodata de la acest gen de actiune. Dar sint destui care il vor vota nu neaparat ca sint stelisti ci pt ca simt nevoia de o schimbare radicala, de un alt Vlad Tepes in varianta contemporana, si cum Vadim a scazut in sondaje a avut cine sa-i preia locul. si chiar daca peste ani GG se va retrag din politica, va exista unul in acelasi tipar care sa-i preia locul.

Brian
16th November 2006, 00:07
Una e sa ne amuzam intre noi, alta e sa ne trimitem caricaturile sa ne reprezinte ca tara. Radem, glumim dar sa nu parasim incinta. :)

Unde sa ne reprezinte?!? In afara? Si daca ne reprezinta Nastase, Basescu, Tariceanu ajungem milionari in dolari? Sau daca ne reprezinta Becali crezi ca o sa intram in razboi cu restul lumii? Sau crezi ca o sa aiba alta parere despre noi? Tot rromi vom fi in ochii lor...nu te mai amagi singur ca la noi in tara conteaza cine este presedinte....
Chiar daca iese Becali presedinte, chiar daca iese Leana a lu' Costel, chiar daca a iesit Basescu, sau chiar daca iesea Nastase.....tot la fel era....
Daca ieshea Vadim...nu stiu...asta este o alta poveste... dar sper sa nu iasa totusi.....Oricum....Becali a facut pana acum multi oameni fericiti la noi in tara....oamenii au primit case, bani de curent, etc.... intrebati pe unul dintre cei ajutatzi de Becali ce parere are despre el....
NU IL SIMPATIZEZ PE BECALI!!! Dar a facut la noi in tara ce nu a facut altcineva...nu conteaza motivul sau de unde are banii.... pe voi nu va interesaza pt ca nu ati fost afectati de indundatzii...si avetzi bani in comparatie cu saracii aia din Ferentari...eu zic sa va ganditi si din punctul altora de vedere, nu doar din punctul vostru de vedere....