PDA

View Full Version : A fost corect meciul Danemarca-Suedia?



Vadim
23rd June 2004, 02:13
A fost corect meciul Danemarca-Suedia? Parerea ta este importana, iar rezultatul votului, precum si parerile scrise vor fi facute publice pe site, joi.

aclambiron
23rd June 2004, 02:48
desi a fost un blat ordinar,nu cred ca a fost un blat clasic in care cele 2 parti s-au inteles dinainte.astfel de meciuri nu pot fi evitate prin nici un fel de regulament,rezultatul depinzand doar de bunul simt al echipelor respective.

cocomic
23rd June 2004, 03:05
meci de kkt, ca si cum nu s-ar fi asteptat nimeni... ce sa zic... rushine... dar legal, moral si cum vreti voi n-ai ce sa le faci... puteau macar din bun simt sa ceara ei jucarea meciului la 7, sa nu mai dea sperante saracilor italieni degeaba...

tare interesant cum pe arbitru la meciul italiei il chema ivanov si era tot slav... culmea ca a vazut cica 11 m la materazzi da n-a vazut la cassano... nu-mi explic... bineinteles ca daca in meciul sue-dan nu s-ar fi egalat, golul 2 al italie ar fi fost anulat pt ca pirlo a sarit peste minge, ceea ce se pedepseste cu rosu direct si 11 m pt echipa adversa... byron moreno, unde esti??? :mad:

pe de alta prate, jucatorii interului au facut treaba buna campionatul asta... materazzi cel mai sigur om in defensiva, vieri a iesit golgeter... tot asa baieti...

ce sa mai... sunt dezamagit... scarbit... tot ce vreti voi... probabil exagerez un pic, dar eu ma inteleg... :rosu: :mad: :headbang:

Mariusmadmax
23rd June 2004, 03:06
Doua echipe pe care le urim ... au eliminat o alta , pe care o urim mai mult !
BLAT !

aclambiron
23rd June 2004, 03:24
Doua echipe pe care le urim ... au eliminat o alta , pe care o urim mai mult !
BLAT !

Intru totul de acord.Mariusmadmax,cred ca tu ai descris cel mai bine ceea ce s-a intamplat :ok:

fia
23rd June 2004, 04:50
Echipele au jucat la rezulatat! Daca egalul le avantaja pe amandoua de ce nu? Nu e vorba de termenul consacrat de blat in care una pierde puncte si castiga bani... In plus mi se pare mie sau Italia se califica adca batea la 2 goluri? Deci e numai vina lor!

samor03
23rd June 2004, 04:51
sigur nu a fost blat. numai noi romani putem face asa ceva. bravo DANEMARCA !

samor03
23rd June 2004, 04:55
Castiga Germania. Oare Va Fi Blat?

aclambiron
23rd June 2004, 05:02
Italia nu se califica indiferent cate goluri marca daca Danemarca-Suedia s-a terminat 2-2.La fel era la 3-3,4-4,etc.Asta datorita golurilor marcate in meciurile directe (Danemarca-Italia 0-0;Suedia-Italia 1-1;Danemarca-Suedia 2-2).

Pt samor03:numai noi romanii,suedezii si danezii :)

dlgicu
23rd June 2004, 05:09
Un meci cu un final urat si penibil, care nu a avut nimic de a face cu ideea de fair-play ce implica sa joci la victorie orice meci.
Eu zic ca a fost un fel de intelegere mutuala, pentru ca cele doua combatante erau avantajate de acest scor.
Aveau destule motive: se calificau sigur amandoua, deci nu aveau de ce sa mai traga dupa aceea, sunt vecine in peninsula scandinava, si in plus eliminau din cursa Italia, un puternic adversar in faza eliminatorie.
Mult mai urat ar fi daca Cehia s-ar preda fara lupta azi; ar fi de inteles spre exemplu sa foloseasca multe rezerve (desi poate ar fi mai bine pentru antrenor sa isi tina titularii "in priza"), dar macar acele rezerve sa joace la victorie.

petru
23rd June 2004, 05:30
sa nu uitam ca dupa golul 2 danezii au avut vreo 2-3 ocazii cand puteau sa marcheze si numai interventiile portarului suedez au mentinut scorul. si nici golul 2 suedez nu mi s-a parut dat chiar asa usor. nu spun ca sigur nu a fost, dar nu prea mi s-a parut.

cristi73
23rd June 2004, 05:46
Intrebarea adevarata nu e daca a fost blat Danemarca - Suedia 2-2. Bineinteles ca a fost blat. Nu stiu daca a fost la nivel de conducere sau direct pe teren intre jucatorii care oricum nu mai auzisera de 4 zile decat 2-2 . Cu adevarat interesant ar fi sa aflam daca nu cumva ne-am uitat la o piesa de teatru cu regizor italian si in celalalt meci al zilei! Daca faptul ca Bulgaria a deschis scorul a fost doar un scenariu disperat menit sa determine Danemarca si Suedia sa renunte la blat? Probabil ca sau gandit sa astepte cu acel 1-1 pana in prelungiri, iar cand inscrie Italia pt 2-1 sa fie prea tarziu pt Suedia sa mai egaleze la 2?!?!?!?! Sa vedem daca ne mai putem uita la CE de fotbal acum. :drak:

lupuviorel
23rd June 2004, 06:23
Corect pe dreak! Blat cu miros de hamei danez....pai ce cred danezii astia ca daca au inventat Carlsberg , unul din marii sponsori la Euro 2004 trebe sa ajunga si in finala?
O sa intre pe fir si cehii sa le dea cu berea lor in freza! Ultimele 30-40 de secunde au fost de-a dreptul scarboase! Nici Avantul Cornu cu Haiducii Codrului nu isi permiteau in Romania un asemenea blat!

:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :headbang:

ricky
23rd June 2004, 07:27
BLAT sau NU, a fost unul dintre cele mai antrenante jocuri ale EURO !
Pe cind ITALIA...
Ooo, VAI !

ArriVIERIderci !

fia
23rd June 2004, 07:27
Italia nu se califica indiferent cate goluri marca daca Danemarca-Suedia s-a terminat 2-2.La fel era la 3-3,4-4,etc.Asta datorita golurilor marcate in meciurile directe (Danemarca-Italia 0-0;Suedia-Italia 1-1;Danemarca-Suedia 2-2).

Corect, ai dreptate, uitasem de criteriul asta :). Deci puteau sa stea italienii si in cap ca nu aveau ce face. Mie mi se pare normal scorul de 2-2. Asa ar fi jucat oricine care urmareste scopul propriu...

torr
23rd June 2004, 07:50
Nu pot sa votez, pentru ca eu cred ca nu e adevarata nici una din cele doua optiuni.
As spune un meci "strategic", in care fiecare echipa a jucat cat a fost nevoie sa se califice. Probail meciul nu a fost FAIR-PLAY, insa "un blat ordinar, un rezultat cusut cu ata alba" suna cam grandoman!

sorinl
23rd June 2004, 08:12
blat sau nu ,din punct de vedere strict fotbalistic italia nu merita sa urce,prin prisma fotbalului aratat.din acest euro am ramas doar cu prima repriza a lor cu suedezii,ceea ce e prea putin.eliminarea lor e justa,si acum cauta justificari...

BoboCosta
23rd June 2004, 08:37
A fost un blat ordinar. Ganditi-va ca la 2 1 au avut danezii 3 4 ocazii mari de gol(scapau cate 4 5 pe contaatac) si nu au putut(sau nu au vrut!!!!!!) sa dea inca unul.
Apoi la golul suediei sorensen a gresit flagrant. Un portar nu are voie sa scape mingea in fata in careul mic.Apoi prelungirile.Momentul PENIBIL!!!!!!

bapsy
23rd June 2004, 08:52
Asta este, si eu m-am enervat de situatie, dar nu cred ca s-au vorbit oficial sa faca "blat". Era subinteles: "Lasa-ma sa te las".

iulian
23rd June 2004, 08:54
Danemarca - Suedia 2 - 2 .......
Blat ?? sigur nu...meci strategic ? mai mult ca sigur....
Eu zic ca orice alte echipe faceau la fel in situatia lor...doar nu sunt Craioveni sa bata cu orice pret ...aici este vorba de bani...si bani multi ...
Si mai am o intrebare pentru "italieni" , Danemarca-Italia 0-0;Suedia-Italia 1-1; si aici o fi fost blat ??
raspund tot eu...NU ...atat au putut italieni fratilor
Inclusiv cu Bulgaria s-au chinuit si abia au castigat...pai daca in fata Bulgariei joci asa.....cum ar arata un meci impotriva Angliei ???
Arividerci

keluba
23rd June 2004, 09:28
Blat sau nu, nu prea are importanta. Italieni nu au meritat sa mearga mai departe. Din grupe nu se iese doar pentru ca ai un nume forte cunoscut si pentru ca ai fost de 3 ori campioana mondiala. Joci pe moment bine, mergi mai departe. Nu joci bine ... Italia :evil: LONG LIVE THE QUEEN !!! :lol:

catani
23rd June 2004, 09:31
Ciau la toti,

de ce oare trebuie neaparat ca romanul sa fie asa de pesimist de fiecare data cand ceva nu ii place? Eu locuiesc in Danemarca de multi ani si v-o spun clar la toti " de aici de pe teren" : danezii nu au facut nici un pact cu nimeni. Dimpotriva ei se urasc cand e vorba de un meci de fotbal. Ba ca unii sunt mai buni ca ceilalti si viceversa. Italienilor le-a fost frica de un "blat". De ce? Pentru ca ei l-ar face daca ar fi in aceasta situatie. Daca v-ati uitat la meci se vede clar ca nu a fost nici un "blat" caci aici coruptie nu exista asa cum ea este prezenta in Romania si Italia, si de fiecare data cand a fost, a si fost sanctionata, si cand spun sanctionata nu ma refer la faptul ca presupusul a fost avansat in grad sau pus pe picioare libere. Asa ca nu mai incercati sa gasiti scuze!
hai Romania!

JJ
23rd June 2004, 10:12
Un meci superb, pe care putea sa il castige oricare formatie. Celor care incrimineaza ultimele 2 minute, le aduc aminte de finalul jocului Italia-Mexic de acum doi ani.

SilverZeus
23rd June 2004, 10:19
...nu a fost blat...a fost un amical si joc la rezultat....adica n-am inteles: de ce sa dea Suedia calificarea Italiei, cand o pot Danemarcei? iar sa treaca Italia fara sa fi jucat nimic in grupe? ...asa le trebuie: joaca ca niste cizme si isi scuipa adversarii: de ce nu se scuipa intre ei....?....ca sa nu mai dea banii pe gel :la atatea codite si cordelutze parul trebuie intretinut
Ce atata blat?.....2-1 ala din minutul 95 ce a fost?....Italia a plecat acasa nu din cauza Danemarcei si din cauza ca au jucat incredibil de prost....

Dorin
23rd June 2004, 10:31
Blat sau nu are mai mica importanta.Suedia si Danemarca sint ca Romania si Moldova. Daca nu s-ar ajuta ar fi absurd. Si a juca tactic la rezultat convenabil este obisnuit.Mai sint meciuri de jucat si mai departe. Italia putea sa-i bata pe toti si nu avea probleme. Nu a facut-o.Asa ca...
In orice caz s-a jucat intens si nimeni nu s-a menajat. Ca show a fost OK si credibil. Altfel sin convins ca au fraternizat! Chiar daca Danemarca pierde prin asta sansa unui adversar mai usor decit Cehia in sferturi. :yeah: Dorin

JJ
23rd June 2004, 10:40
Dorin, eu as zice mai degraba ca Romania si Ungaria..

adbogdan
23rd June 2004, 10:59
Blat, neblat, nu conteaza. Desi erau in culmea bucuriei, am avut senzatia ca pe fetele jucatorilor se putea citi totusi jena pentru cele intamplate. Ceea ce la noi nu ar fi cazul. E clar ca astia nu prea stiu cum se face o intelegere de genul asta, altfel n-ar fi plimbat asa mingea in ultimul minut. Nu li se intampla prea des, probabil. Si nici nu cred ca a existat vreo discutie concreta intre danezi si suedezi inainte de meci. Prima repriza a parut 100 % corecta. Eventual la pauza cineva o fi zis : auziti bah, de ce dracu sa ne rupem noi oasele ca se se califice macaronarii astia care oricum nu-s mare lucru, pana si bulgarii ii au la degetul mic la pauza ?

smg
23rd June 2004, 11:07
mie mi-au placut cele 2 mari ratari daneze de la 2-1, cand un fundas (2 parca) a tras in plopii din dreapta lui, iar apoi tomasson a sutat de la marginea careului cand putea patrunde cu poarta relativ libera in fata.. plus gravesen care s-a-ncurcat in minge pana a pasat-o unuia care nu putea suta decat slab.. am votat "un rezultat just avind in vedere ceea ce s-a petrecut pe teren" pentru ca asa mi s-a parut c-a fost

realmadrid.com
23rd June 2004, 11:45
normal ca a fost blat, nu va datzi si voi seama
o gafa a portarului danez ia bagat in kkt pe italieni si in sferturi pe suedezi
va intrebatzi oare de ce?, pai va zic eu doar presedintele uefa Lennart Johansson este suedez si asta spune totul
dupa jocul prestat de italieni in a doua repriza, find si defavorizatzi chiar as fi vrut sa se califice mai departe:(

SilverZeus
23rd June 2004, 11:54
pai va zic eu doar presedintele uefa Lennart Johansson este suedez si asta spune totul
dupa jocul prestat de italieni in a doua repriza, find si defavorizatzi chiar as fi vrut sa se califice mai departe:(

....cu bulgarii??????????????...au jucat bine???????????.............ok, o nu mai are rost

adbogdan
23rd June 2004, 11:57
Dupa jocul prestat cu Bulgaria, ciuca batailor, meritau sa se califice ? Nu, meritau asta daca jucau foarte bine macar unul din meciurile du nordicii. Sa fim seriosi. Au dat ZERO goluri unei echipe (Danemarca) ce a luat de doua ori cate doua goluri (in preliminarii) de la Romania. Adica atacul romanesc e cu mult mai bun decat cel italian ?

realmadrid.com
23rd June 2004, 12:04
bogadne cate ocazi au avut in meciul cu suedia?, au fost egalatzi printrun gol cu supoe mare noroc in ultimele minute, asa ca lasama pe mine cu nordici tai

Catalanul
23rd June 2004, 12:21
NU :happy:

a fost un blat ordinar (ca alea pe care le mai vedem in romania :D)
eu, cel putin, eram sigur ca suedia va egala la 2 pe danemarca prin ultimele minute
este cel mai scandalos meci pe care l-am vazut vreodata la un CAMPIONAT european
de asemenea a fost cea mai dramatica grupa :D
in fine s-a calificat SUEDIA :yeah: (bravo lor) si danemarca :mda: (ce nashpa)

rolmitrea
23rd June 2004, 12:26
Mai conteaza...
ROMANIA...e acasa...si din pacate...aici vom ramane o perioada buna de timp.
(cand vezi cum joaca Olanda si Cehia....te cam ia cu furnicaturi).

:(

catani
23rd June 2004, 12:35
sigur nu a fost blat. numai noi romani putem face asa ceva. bravo DANEMARCA !
Bravo Quote,

se vede ca esti timisorean si ai o conceptie vestica. Blaturile sunt numai la Bucuresti si Craiova!
Daskerne er de bedste i verden! Tillykke Tomasson og Gronkjær! Jeg tror at din mor er meget stolt af dig, Jesper!

iulian
23rd June 2004, 13:15
Bravo Quote,

se vede ca esti timisorean si ai o conceptie vestica. Blaturile sunt numai la Bucuresti si Craiova!
Daskerne er de bedste i verden! Tillykke Tomasson og Gronkjær! Jeg tror at din mor er meget stolt af dig, Jesper!
:mda: catani,tu probabil ca esti "vestic" dar se vede ca ai conceptii comuniste :ciocan: ....
Blat mai mare si mai evident ( si la ce nivel ... :o: ) decat asta nu cred ca o sa mai vedem curand

keluba
23rd June 2004, 13:36
normal ca a fost blat, nu va datzi si voi seama
o gafa a portarului danez ia bagat in kkt pe italieni si in sferturi pe suedezi
va intrebatzi oare de ce?, pai va zic eu doar presedintele uefa Lennart Johansson este suedez si asta spune totul
dupa jocul prestat de italieni in a doua repriza, find si defavorizatzi chiar as fi vrut sa se califice mai departe:(
Ce atata blat incoace, blat incolo. Fiecare echipa are dreptu sa joace cum vrea. Daca italienii erau asa de buni, cum crezi si tu, nu ar fi fost voie sa se ajunga la asa ceva. Trebuia sa castige meciurile cu Danemarca si Suedia si nu mai avea nici o bataie de cap, dar dupa prestatiile italienilor, trebe sa fi chior sa nu iti dai seama ca nu meritau sa mearga mai departe. Exact ca si la meciul Romania - Danemarca unde toti romanii au inceput sa dea vina pe arbitru. In fond, si noi ne-am facut-o cu mana noastra, daca ne trezim prea tarziu ca ar fi cazu sa tragem pentru ca altfel ramanem acas'. Mai deschide ochii Ionutule

Valikos
23rd June 2004, 13:40
Probabil ca a fost sau nu .... daca nu au fost prinsi ce folos sa mai vorbim ,hotul neprins e negustor cinstit , zice un proverb romanesc, asta e ....italia a plecat acasa , au avut si ei deceptiile care le-am avut si noi cu echipele nordice si cu ivanov ....cat de mult s-a vorbit aici in italia de acest 2-2 nu va imaginati ... oriunde mergeai in bar , la restaorant sau la chioscul de ziare ... auzeam de acest 2-2 sau 3-3 ..... poate nordicii nu s-au inteles la blat poate s-au inteles pe teren !

Doctor_Satan
23rd June 2004, 14:21
BLAAAT!
Scarbos meci!
Sa-i omoram cu pietre!

ultravioletu
23rd June 2004, 14:35
parerea mea despre discutia asta: cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia.
dixit.

adrianduluman
23rd June 2004, 16:39
Daca as fi in conducerea UEFA as elimina cele 2 echipe :rosu: . S-a vazut clar ca a fost "blat" de tort. Parerea mea :)

corinutza_88
23rd June 2004, 16:42
normal ca a fost blat !
era si de asteptat!
pacat de italia ca putea sa ajunga departe!

razvan141
23rd June 2004, 16:58
Nu am vazut prea mult meciul,m-am uitat mai mult la italieni cum se fac de ras,deci nu pot fi sigur.Am vazut faza golului,o respingere in fata acceptabila...dar totusi,2-2 in minutul 90?Prea bate la ochi!A fost un lucru de conjunctura,o intelegere de moment intre jucatori pentru ca situatia era favorabila unui mic aranjament...Nu se poate dovedi nimic,cinste lor!Acum ii injuram pe danezi,altfel ii injuram pe italieni pentru ca iar se calificau fara sa fi jucat nimic.Una peste alta,meritau o teapa de-asta ca sa invete ca NU APARANDU-TE 89 DE MINUTE SI IN CELALALT MINUT DAND GOL SE CHEAMA CA MERITI VICTORIA SAU CA JOCI BINE!In aceeasi idee,as aminti faptul ca impotriva Bulgariei a fost primul meci din istoria europenelor cand Italia da mai mult de un gol intr-un meci.

inter
23rd June 2004, 17:11
,altfel ii injuram pe italieni pentru ca iar se calificau fara sa fi jucat nimic.Una peste alta,meritau o teapa de-asta ca sa invete ca NU APARANDU-TE 89 DE MINUTE SI IN CELALALT MINUT DAND GOL SE CHEAMA CA MERITI VICTORIA SAU CA JOCI BINE!.

bey, dar aveti o boala pe italienii astia de nu se poate!
ar fi bine sa nu uitati ca la CM, moreno ala ia "facut de la brau in jos" , iar acum cretinul ala de ivanov le-a refuzat 2 penalty-uri!

si oricum uefa a declarat ca nu deschide nici o ancheta referitoare la acel "magnific 2-2" atat timp cat suedezii decid acolo :rosu:

inter
23rd June 2004, 17:14
Bravo Quote,

se vede ca esti timisorean si ai o conceptie vestica. Blaturile sunt numai la Bucuresti si Craiova!
Daskerne er de bedste i verden! Tillykke Tomasson og Gronkjær! Jeg tror at din mor er meget stolt af dig, Jesper!

prietene se dovedeste ca si printre "vestici" sunt oameni depasiti de evenimente , iar tu esti unul dintre ei!

tu vorbesti de blaturi?
stai flexat ca anul trecut n-ati retrogradat din cauza unor "blaturi" :drak:

sickboy
23rd June 2004, 18:12
Da' ce spuneti despre ce a zis Geambasu de la "Gazeta",la TVR, cum ca italienii si bulgarii au pus-o de un blat;mi-se pare destul de credibil...Materazzi face un fault de incepator pt. ca bulgarii sa preia conducerea la pauza si sa-i adoarma pe nordici,apoi italienii egaleaza si inscriu in ultimul minut sperind sa-i pacaleasca pe tot(t)i...oricum Italia nu merita sa treaca mai departe cind practica tactica:1-0 si apoi ne aparam(vezi meciul cu Suedia),iar principalul atacant suteaza cu capu' peste poarta intr-un meci de 5 ori.

inter
23rd June 2004, 18:15
Geambasu .. uneori ce viseaza noaptea scrie ziua! :cool:

maotzedun
23rd June 2004, 19:00
Blat? Nu a fost nici un blat. A fost un meci frumos, faze spactaculoase. De ce se insinueaza ideea de blat? Echipele au fost egale pe teren. Si dupa aceea marmota invelea ciocolata in staniol!!!

inter
23rd June 2004, 19:05
Blat? Nu a fost nici un blat. A fost un meci frumos, faze spactaculoase. De ce se insinueaza ideea de blat? Echipele au fost egale pe teren. Si dupa aceea marmota invelea ciocolata in staniol!!!

asa se vede din China? :drak:

ninimihca
23rd June 2004, 19:11
Blatul Afost Clar Mai Clar Ca Alea Din Divizia Lui Mitica.
Imi Pare Rau De Italia Dar Odata Si-o Data Trebuia Sa Se Intimple Si Asta Ca Sa-i Fie Invatare De Minte Sa Nu Mai Joace Soarta Calificarii In Ultimul Meci(tipic Latin, Mai Stiu Eu Unii)
Oricum Cu Danezii Nu Prea Au Jucat Mare Lucru Si Nici Campionatul Lor Nu Mai Este Asa Tare Ca Altadata
Trebuie Schimbata Garda Mai Ales Ca Au De Unde Doar Au Iesit Campioni Europeni La "under 21"

maotzedun
23rd June 2004, 19:13
oricum, italienii, portughezii si nemtzii sunt nationalele pe care le DISPLAC!!!. Italienii joaca inchis, portughezii niste simulanti ordinari iar nemtzii.....sunt germani :) Una peste alta nu regret eliminarea Italiei, cu toate ca meciul Suedia - Norvegia e mai mult decat suspect. Eu la meciul asta m-am uitat, nu la Italia - Bulgaria. A fost o faza cu Gravessen de nu am comentariu la scorul de 2-1 pt Danemarca.

SilverZeus
23rd June 2004, 19:13
normal ca a fost blat !
era si de asteptat!
pacat de italia ca putea sa ajunga departe!


Intr-adevar jocul Italiei e de-a dreptul stralucitor.....mai rar asa ceva....si mai, tot timpul se misca pe teren, fug dupa minge, fug dupa adversari....extraordinar.....bine, acum se mai intampla si accidente: la nervi, e de inteles, datoriat tensiunii, mai scapa cate un "stuchit" a la Totti....cu toate ca, am inteles eu (am citit cred intr-o revista de comedie) ca atunci cand faci mult efort, te deshidratezi, saliva isi schimba compozitia, gustul, devine mai vascoasa....iar organismul tinde sa o elimine... e o reactie naturala, numita expectoratie....acum ca in drumul salivei se baga un danez, cu atat mai bine: il ajutam sa se hidrateze sau daca e soare afara, functioneaza ca o pelicula de protectie impotriva razelor ultraviolete (fara nici o referire la Poli Timisoara)....deci Totti a fost gresit suspendat, iar Italia nemeritat a plecat acasa: ce frumos i-au batut pe bulgari: au luptat pana in ultima clipa, pana la ultima picatura de sange, pana la ultimul fluier al arbitrului....impresionant.......asta echipa.....RUSINE SUEDIA !!! RUSINE DANEMARCA !!! .....ati ingropat echipa spectacol al acestui campionat: nu-l mai vad pe Vieri? e corect?...nu a ajuns ca n-a jucat Inzaghi sa cerseasca niste 11 m, acu trebuia sa plece si Vieri-The Real Show Man ?.....inca o data: rusine scandinavelor, blat ordinar....sper sa va stea in gat ciolanul pe care-l mancati pe seama superbei si mult prea curand decedatei Italia.....Sunt dezgustat.......

inter
23rd June 2004, 19:18
Intr-adevar jocul Italiei e de-a dreptul stralucitor.....mai rar asa ceva....si mai, tot timpul se misca pe teren, fug dupa minge, fug dupa adversari....extraordinar.....bine, acum se mai intampla si accidente: la nervi, e de inteles, datoriat tensiunii, mai scapa cate un "stuchit" a la Totti....cu toate ca, am inteles eu (am citit cred intr-o revista de comedie) ca atunci cand faci mult efort, te deshidratezi, saliva isi schimba compozitia, gustul, devine mai vascoasa....iar organismul tinde sa o elimine... e o reactie naturala, numita expectoratie....acum ca in drumul salivei se baga un danez, cu atat mai bine: il ajutam sa se hidrateze sau daca e soare afara, functioneaza ca o pelicula de protectie impotriva razelor ultraviolete (fara nici o referire la Poli Timisoara)....deci Totti a fost gresit suspendat, iar Italia nemeritat a plecat acasa: ce frumos i-au batut pe bulgari: au luptat pana in ultima clipa, pana la ultima picatura de sange, pana la ultimul fluier al arbitrului....impresionant.......asta echipa.....RUSINE SUEDIA !!! RUSINE DANEMARCA !!! .....ati ingropat echipa spectacol al acestui campionat: nu-l mai vad pe Vieri? e corect?...nu a ajuns ca n-a jucat Inzaghi sa cerseasca niste 11 m, acu trebuia sa plece si Vieri-The Real Show Man ?.....inca o data: rusine scandinavelor, blat ordinar....sper sa va stea in gat ciolanul pe care-l mancati pe seama superbei si mult prea curand decedatei Italia.....Sunt dezgustat.......

cate Tuborg bausi azi? :evil: :evil:

aldo
23rd June 2004, 19:35
Italia e slaba, joaca urit, nu merita sa se califice ... so what?
Danenarca si Suedia sunt mai bune? a batut vreuna din ele Italia?
sincer sa fiu, as fi vrut un sfert Cehia-Italia

bafta-n toate!

PS: despre "filmul" incriminat ... Danemarca-Suedia ... l-am mai vazut odata, in '82. Doar ca atunci se chema altfel (Germania-Austria)

ricky
23rd June 2004, 20:35
A fost un blat ordinar. Ganditi-va ca la 2 1 au avut danezii 3 4 ocazii mari de gol(scapau cate 4 5 pe contaatac) si nu au putut(sau nu au vrut!!!!!!) sa dea inca unul.
Apoi la golul suediei sorensen a gresit flagrant. Un portar nu are voie sa scape mingea in fata in careul mic.Apoi prelungirile.Momentul PENIBIL!!!!!!

BOBO, parca si noi am facut un blat cu DANEMARCA ! :evil:

P.S. Uimitor ce seamana postul tau cu meciul...nostru contra danezilor ! /hello

uti2102
23rd June 2004, 20:51
Inainte de a-mi da cu parerea despre "blat" trebuie sa punctez shi eu (asemeni lui Ricky) : in acest meci s-a jucat mai mult fotbal decat a jucat Italia la intreg turneul (sau, ma rog, la lupta stransa cu prima repriza a italienilor in meciul cu Suedia).
Revenind la "blat", nu pot decat sa pun o intrebare : era normal ca danezii shi suedezii sa se bata intre ei ca sa se califice Italia?! NU! In nici un caz! Mai ales ca macaronarii nu au aratat ca ar merita o astfel de calificare.
Eu nu cred k a fost intzelegere de la bun inceput. Asha ca va prezint scenariul meu, confirmat de evenimentele petrecute pe teren:

<actul 1>
suedezii incep prudent, shtiind ca se califica sigur la egal; danezii, in schimb, shtiu ca trebuie sa marcheze neaparat....
suedezii - "sa stam cumintzi shi sa ne aparam; ii taxam pe daneji pe contra-atac.....'tu-le mama lor!"
danezii - "pe ei bah ca pierdem calificarea!"
<actul 2>
1-0 Tomasson
suedezii - "bah, se-mpute treaba! pierdem calificarea in favoarea macaronarilor! pe ei! pe mama lor!"
danezii - "ha! le-am tras-o! hai sa stam cumintzi ca nu ne dau fraierii ashtia gol. mai shi ploua!"
<actul 3>
1-1 Ljungberg
suedezii - "ce tantalau Sorensen asta! dak il lasa sa treaca, ieshea Freddy cu mingea in aut! Hai sa ne aparam, ne-au dat italienii unul shi ne dau ashtia mai multe?!"
danezii - "se-mpute rau! iar pierdem calificarea! pe ei!"
<actul 4>
2-1 Tomasson
suedezii - "nu se poate! ce-a mancat Jon asta astazi?! ce mama ma-sii facem mai galbejitzilor?! mancam bataie shi plecam acasa?! pe ei!"
danezii - "looolz! suedezii ashtia chiar credeau ca ne oprim?! bye bye suedia :happy "
<actul 5>
2-2 Jonsson
suedezii - "bine mah! le-am tras-o la final asha ca nu mai au timp sa ne bata! las' sa fie multzumitzi ca se califica shi ei......"
danezii - "da' varza mai suntem! cum am pierdut victoria ?! printre degetele tale Soerensene?! bine totushi ca ne calificam la scorul asta........lasa-i sa plimbe ei mingea s-o umple de sange...."
totzi - "hai sa ne pupam shi sa facem schimb de tricouri! ca astora din tribune le-a placut ca i-am trimis pe fitzoshi acasa!"

BLAT?! Nici vorba! Suficient discernamant ca sa nu rishte atunci cand nu era indicat. 2-2 -> SCORUL CORECT! ARRIVEDERCI ITALIA!

oaspetele
24th June 2004, 00:28
mai, io zic ca blat se numeste situatia in care o echipa isi ridica fustita si nu reclama violul.
aici a fost vorba de un fel de 69.
nu a fost non-combat.
da ce, scorul de 2-2 era interzis ??

tudor
24th June 2004, 00:44
dar in 2002 Italia ce a facut cu Mexic ??? Un blat la fel de ordinar. Ma bucur ca s-a intors roata si s-au carat acasa. Oricum, jucau cel mai inestetic fotbal dintre cele 3 candidate ! :rosu:

SilverZeus
24th June 2004, 01:06
dar in 2002 Italia ce a facut cu Mexic ??? Un blat la fel de ordinar. Ma bucur ca s-a intors roata si s-au carat acasa. Oricum, jucau cel mai inestetic fotbal dintre cele 3 candidate ! :rosu:

da, asa este si parca a 3-a echipa era Norvegia, nu?....o alta scandinava.....oricum se vor intalni din nou in toamna pt preliminariile WC 2006

canadianul
24th June 2004, 06:11
Italia nu a jucat nimic la acest EURO asa ca bye,bye pe merit :ok:

uti2102
24th June 2004, 11:17
Intr-adevar meciul Mexic - Italia a semanat foarte mult cu Danemarca - Suedia. Insa, la fel ca shi ultimul, nu a fost vorba de blat! Daca va aducetzi aminte mexicanii au condus pana in ultimele 15 minute de joc. Apoi, cand scorul era egal, shi ambele echipe erau calificate, nimeni nu shi-a mai permis sa rishte shi au plimbat mingea......Exact ca shi la danezi shi suedezi.
Ar fi putut fi vorba de blat doar in cazul in care una dintre echipe, fara shanse de calificare, ar fi cedat intentzionat jocul celeilalte. Asha insa fiecare shi-a urmarit interesul. Pentru cine sa-shi scoata ei ochii?! Pentru ITALIA?!?!?! :happy

Cioko
24th June 2004, 12:45
Nu va suparati oameni buni, ma refer la cei care sunt convinsi ca meciul Danemarca-Suedia a fost blat, dar Italia nu a aratat si nu a dovedit ca merita calificarea in sferturi. Acum e usor ca Danemarca si Suedia sa fie invinuite de blat (desi Euro 2004 nu este campionatul Romaniei - ce avetzi mai...au jucat Gloria Bistrita si Ceahlaul Piatra-Neamt acolo in teren? Asa vi s-a parut? atunci, da, era blat 100% ... dar danezii si suedezii nu prea cred sa aibe in dictionar acest cuvant, "blat" !!!)
Recunosc ca sunt fan inrait al nationalei Danemarcei dar blat nu a fost. Numiti-l cum vreti (meci strategic, tactic, de menajare) dar nu blat !.... si exact cum scriam mai sus Italia nu consider ca merita calificarea. De ce nu au luat 6 pct. din meciurile cu Suedia si Danemarca daca sunt asa de tari? Si nu ajungeau in situatia de a depinde de rezultatul meciului Danemarca-Suedia.Deci?........ca sa nu mai vb de faptul ca scuipa Totti ca un birjar...rusine sa-i fie....
anyway....gogogo DENMARK, desi meciul cu Cehia va fi super-greu, dar eu cred ca Danemarca ii va elimina.
salutare tuturor, Cioko
/OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/

badeaeugen
24th June 2004, 16:07
a fost o grupa frumoasa cu trei echipe care meritau sa se califice in sferturi
din pacate doar doua puteau merge mai departe. si sa fim seriosi daca italia
era in locul danemarcei tot "blat" faceau cu suedezi

Bancaru
24th June 2004, 17:32
Eu zic ca mai bine faceau 3-3 ca sa nu se mai minuneze toata lumea de acest 2-2 anticipat. Cred ca a fost o intelegere. Nu stiu daca pentru ei exista tarmenul de blat (blad da) dar intelegere a fost. Insa, la cum a jucat Italia nu merita sa se califice. Asta e adevarul (in opinia mea). Care este...

florian
24th June 2004, 17:32
Nu este bine pusa problema. Nu a fost blat, a fost un aranjament normal din punctul lor de vedere si cred ca oricare alte echipe erau in locul lor, la fel procedau. Italia a plecat acasa pe mana lor.

MATRIX98
24th June 2004, 17:46
Baieti, nu va suparati pe mine, da unii din voi sunteti prea complexati din cauza diviziei A de la noi....si nu numai.. Eu cred ca nici un jucator nu a intrat pe teren cu gandu` sa faca 2-2 . Insa la sfarsit daca asa a fost sa fie... au lasat-o mai moale...desi in joc nu s-a vazut... Ganditi-va ca golu` de 2-2 s-a marcat in min 89, si se juca pe bune. Danezii nu au lasat-o moale, ba chiar au avut niste ocazii care nu s-au transformat in goluri datorita portarului suedez. Multi zic... ca dc 2-2 , ca e prea mare scoru... bla bla... da la cum s-a jucat nici 5-5 nu trebuia sa ne mire... doar portarii, care au prins cate o zi exceptionala au facut sa se termine doar 2-2. Blat ordinar a fost ala de acum 5-6 ani in champions league. Bayern Leverkusen cu Bordeaux daca nu ma insel.. Tot de un 2-2 aveau nevoie si cand a fost 2-2 , si mai erau 15 min portarii s-au pus in cur, si jucatorii dadeau pase intre ei, da nu treceau de mijloc. Si acum il vad pe Bartez cum si-a scos manusile din maini si s-a pus in cur langa bara si radea. Ala a fost blat. Nu asta. Nu va lasati influentati de jegosii de la gazeta sporturilor si prosport.
Olandaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:))

MATRIX98
24th June 2004, 17:49
aaa, am simtit o placere cum rar poti simti, cand a fost eliminata italia. :) Vad ca`s pe aici unii fani "azzuro" care`s frustrati rau:DD . Desi sunt un fan inrait al Romei, nu suport Italia.... Sa mai plece acasa si franta, ca germania- echipa cu un joc de tot kkt-u (nu are rost sa cenzurez) ne-a facut placerea sa plece acasa.

dj_jaxxx
24th June 2004, 20:58
ce mai conteaza daca meciul a fost aranjat...oricum nu se poate dovedi asa ca trecem mai departe. si asa italenilor li s-a refuzat contestatia facuta referitor la meciul danemarca-suedia, din cauza ca nu a fost bazata pe nimic concret.

realmadrid.com
24th June 2004, 23:40
asa e matrix nu a fost blat, golul de 2-2 a fost marcat prin minutul 89 dar cum?, ia spunemi si mie ce portar respinge mingea in fatza? dar sa zicem ca a gresit, dar cum respingi mingea cand el o agatase cu mana si putea sa o retina?
ai vazut suporteri afisind harti pe care scriau "nordic victory" danemark-sweden 2-2
ai ma ca a fost aranjament, nu ca as fi vrut neaparat sa se califice italia, dar nici asa sa plece acasa, pe nedrept, printr-un blat de tot kktul!

uti2102
25th June 2004, 00:14
Mai Ionutz. Blat nu are cum sa fi fost. Blat inseamna ca una dintre echipe sa nu-shi fi aparat corect shansele. A fost un meci terminat cu un scor care interesa ambele echipe.

realmadrid.com
25th June 2004, 00:43
blat, adica cele doua echipe sau inteles la egal adica la 2-2,cam asa sar explica