PDA

View Full Version : Gica Chioru vs AlPopa



Gica Chioru
22nd June 2004, 14:31
Iata ce ai postat:

"Mesajul e preluat de la un paranoic care s-a gandit sa mai dezmortzeasca unul din forumurile pe cale de disparitzie ale suporterilor stelishti! Culmea e ca nu a fost apreciat nici macar acolo! E evident exagerat shi ash zice chiar deplasat in anumite privintze."

Spui: "Mesajul e preluat de la un paranoic"

Iata cum arata acum mesajul tau:

Mesajul e preluat de la un om care s-a gandit sa mai dezmortzeasca unul din forumurile pe cale de disparitzie ale suporterilor stelishti! Culmea e ca nu a fost apreciat nici macar acolo! E evident exagerat shi ash zice chiar deplasat in anumite privintze. Dar shtitzi cum e, totul are un sambure de adevar......"

Last edited by iulian : 7th June 2004 at 20:21.
_____________

PARANÓIA s.f. Nume generic pentru un grup de boli psihice cronice care se manifestă prin lipsă de logică în gândire, prin idei fixe, prin susceptibilitate, prin orgoliu exagerat, prin mania persecuţiei, prin halucinaţii etc.; boală care face parte din acest grup. [Pr.: -no-ia] – Din fr. paranoia.

PARANÓIC, -Ă, paranoici, -ce, s.m. şi f., adj. 1. S.m. şi f., adj. (Persoană) care suferă de paranoia. 2. Adj. Care ţine de paranoia sau de paranoici (1), privitor la paranoia sau la paranoici.
_____________

Nu ai fost avertizat, nu ai fost pus la colt, dar ti-ai permis si ti s-a permis sa faci tot tu pe cel jignit, pe cel imaculat, neprihanit. Ti-am trimis un mesaj privat in care ti-am spus pe sleau ce cred despre tine si tu ce ai facut?
Iata: "Avertisment Gica Chioru pentru injurii shi limbaj vulgar pe private. Propun ban!". Incredibil!

Te dispretuiesc mai Alpopa si faptul ca te dai stelist nu ma face sa nu-ti spun ce cred despre tine. Este inadmisibil ca un stelist adevarat sa spuna despre un alt stelist, mai ales de unul dintre cei mai buni dintre noi, ceea ce ai spus tu in mesajul tau.

uti2102
22nd June 2004, 16:02
NU INTZELEG DE CE INSISHTI! Tzi-am raspuns shi pe private : nu regret shi nu retrag absolut nimic din ceea ce am scris atunci pentru ca asta a fost parerea mea dupa ce am citit acel mesaj!
Ce anume gaseshti tu greshit in mesajul meu ?! Forumul ala e viu cumva?! NU! E mort de-a binelea! Din pacate nu intra nimeni acolo! Despre autorul textului, probabil n-o fi paranoic, dar acel mesaj asta transmitea! Daca parerea ta e alta sa fii sanatos! De la avea pareri contradictorii shi pana la a aduce injurii de cea mai urata factura e cale lunga! Shi pentru astfel de fapte eshti taxat oriunde in societate, nu cred k e ceva nou pe forum!
Cu asta pun punct, ca n-am timp de pierdut in dispute fara punct de plecare shi fara finalitate. Eu nu mai postez aici! LA REVEDERE!

PS: Despre modificarile din mesaje adreseaza-te moderatorilor de pe Intern, care observ ca modifica mesajele dupa cum vrea mushchiul lor.....

Gica Chioru
22nd June 2004, 16:17
Ce anume gaseshti tu greshit in mesajul meu ?!
Este un mesaj stupid, care nici macar nu se referea la subiectul topicului ci la autorul lui.

Forumul ala e viu cumva?! NU! E mort de-a binelea! Din pacate nu intra nimeni acolo!
L-am luat de pe un forum foarte bine po****t te asigur, dar ce importanta are forumul? Ai batut campii pentru a ajunge la ceea ce ai dorit din start, pentru ca spui
Despre autorul textului, probabil n-o fi paranoic, dar acel mesaj asta transmitea! deci, totusi te interesa si mesajul dar il considerai paranoic, pe cine? pe autor, dupa cum spui chiar tu:
Mesajul e preluat de la un paranoic pentru ca asta ai vrut sa faci de le inceput.
Spui:
De la avea pareri contradictorii shi pana la a aduce injurii de cea mai urata factura e cale lunga! Si de la cine vine frumusetea asta de lectie de civilitate? de la un individ, care netam-nesam, categoriseste pe cineva nici mai mult nici mai putin decat: paranoic, o nimica toata de
injurii de cea mai urata factura

In concluzie, mi-e sila de astfel de oameni.