PDA

View Full Version : Danemarca - Suedia



MaPaX
22nd June 2004, 10:53
Astazi, 22 iunie, ora 21:45 > Danemarca - Suedia in direct pe TVR 2!
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici!

Catalanul
22nd June 2004, 12:17
un meci care sper sa nu se termine 2-2 sau 3-3, deoarece s-ar califica danemarca si nu vreau ca acestia sa mearga mai departe
sper ca suedia sa-si apere corect sansele
pronostic: 2-1 pt. suedia :D:D:D

MaPaX
22nd June 2004, 13:15
22 iunie, Porto, grupa C, stadion: "Do Bessa", ora 21.45, TVR2
DANEMARCA - SUEDIA
Palmares direct: 97 36 16 45 162-178
După ce duminică s-a disputat derbiul pensinsulei Iberice, Spania - Portugalia, astăzi asistăm la finala pensinsulei scandinave, Danemarca - Suedia. Cele două reprezentative nordice se pregătesc să joace a 100-a întâlnire directă, ceea ce este un lucru extraordinar. În 1913, la prima confruntare, danezii s-au impus cu 8-0, iar patru luni mai târziu au câştigat chiar cu... 10-0!!! Între timp, formaţia "tre kronor" a reuşit să încline balanţa în favoarea sa. Singura partidă, la întrecerea continentală au disputat-o la EURO 92, în grupa 1 a turneului final. La 14 iunie 1992, pe arena "Rasunda" din Stockolm, gazdele s-au impus cu 1-0, prin golul realizat de Brolin (min. 53), însă danezii au câştigat trofeul, iar suedezii s-au oprit în semifinale (2-3, cu Germania). Se vorbeşte acum de un "complot" nordic, deoarece în cazul în care se va realiza un meci nul, dar de la 2-2 în sus, Italia va pleca acasă indiferent de ce se întâmplă în partida Italia - Bulgaria!!! Rămâne de văzut...
Arbitru: Markus Merk (Germania)

daydreamer
22nd June 2004, 13:47
Sper un 2-2, asa macar Italia se intoarce acasa si Totti nu se va mai simtii asa de singur...

uti2102
22nd June 2004, 15:48
2-2 sigur! Pacat insa ca au blocat casele de pariuri......

roxana
22nd June 2004, 16:06
eu as vrea un 4-4. dar nu cred ca se poate... ar fi anti euro 2004. oricum, cred ca italienii ar trebui sa mearga acasa. sa nu fie spaniolii singurii cu rusinea. mi s-a parut jignitor la adresa celor doua echipe ca jucatorii italieni sa aduca acele acuzatii imediat dupa meci. seamana cu noi tare mult.

Catalanul
22nd June 2004, 22:39
la pauza este 1-0 pt. danemarca :headbang: :ciocan: gol tomason :sleep:
pacat, as fi vrut ca danezii sa plece acasa, dar din pacate dorinta mea se pare ca nu se va implini :( :mda:
poate reuses suedezii sa marcheze si italienii sa bata (chiar daca pare absurd :sleep: )

realmadrid.com
22nd June 2004, 22:42
pai nu o sa plece danezi, ci italieni, danezi se vor duce mai departe cu suedezi, asa ca intre prieteni:D

dj_jaxxx
22nd June 2004, 22:51
si tot ca intre prieteni...au egalat suedezii din 11m :)

Catalanul
22nd June 2004, 22:52
sa vedem daca se va termina 2-2:D:D:D

dj_jaxxx
22nd June 2004, 22:55
dar nu inteleg de ce daca se termina 2-2 nu se califica italienii daca bat cu 5-1 spre exemplu

ad3an
23rd June 2004, 00:17
EXTRAORDINAR!!!!!!!! :rosu:
Pai e posibil asa .Daca si la un campionat european se fac astfel de porcarii atunci fotbalul nu e decat o prostie imensa.Ati vazut fata italienilor dupa ce au inscris golul 2 si au mers la banca de rezerve.Inca o data exista echipe favorizate de marile foruri fotbalistice iar printre acestea se afla iarasi echipe nordice.Desi Suedia a parut pana acum so echipa frumoasa care a jucat destul de frumos felul in care a resuit sa ajunga in sferturi sterge toate jocurile bune si face din suedia o echipa care sa fie urata de toata lumea pentru felul rusinos in care a reusit aceasta performanta.Pentru Italia acest turneu e al doilea turneu consecutiv in care au fost victimele unor conjuncturi la fel ca si in Asia 2002.RUsine celor care conduc UEFA!!!
De ce echipele nordice sunt favorizate de fiecare data.Chiar asa multi bani aduc tarile nordice in fotbalul european?RUSINE SUEDIA RUSINE DANEMARCA!!!!!!!!!
FORZA SCuadra-Azurra!!!!!!!!!

Catalanul
23rd June 2004, 00:31
RUSINE RUSINE RUSINE celor 2 echipe, mai ales danezilor ca s-au lasat egalati :ciocan: :headbang:
BLAT cu B mare, eram sigur ca suedezii vor egala :D
si inca o data RUSINE RUSINE RUSINE celor 2 echipe :rosu: :rosu: :rosu:

GoPens
23rd June 2004, 00:59
cum adica victima conjuncturii? cine i-a oprit sa-i bata pe danezi? sau pe suedezi?
joci prost-mergi acasa. it's that simple.

si nu s-au mai vazut egalari in ultimul minut? ca de ex. Danemarca-Romania. sau ai nostrii s-au lasat egalati si a fost blat?

unii chiar joaca pina in ultimul minut. s-ar merita sa-i copiem.

aclambiron
23rd June 2004, 01:50
un previzibil 2-2.aproape toata lumea stia ca asa se va termina.ceea ce mie nu mi se pare normal e ca s-au lasat egalati danezii.daca jocul decurgea normal si se ajungea la 2-2 si apoi nici una din echipe nu mai forta,era corect.asa insa e imoral,desi perfect legal.

ad3an
23rd June 2004, 09:10
ITALIA A FOST VICTIMA CONJUNCTURII.Italieni nu cred ca au jucat mai prost decat danezi sau suedezii.A doua repriza din meciul cu Bulgaria a fost una dintre cele mai bune reprize de la C.E.Daca e cum zici tu ca daca joci prost tre sa mergi acasa atunci ce cauta greci in sferturii.Oricum danezii si suedezi nu vor avea nici o sansa in fata cehilor si olandezilor...sau vor avea.Depinde... :rosu: !!!!!!!!

keluba
23rd June 2004, 09:23
Italia a fost victima PROSTIEI si a NESTIINTEI !!! Italia a aratat ca a uitat sa joace fotbal. Daca mergeau mai departe, in felul cum au jucat pana acuma, nu am mai fi avut parte de meciuri frumoase la Euro04. Eu unu, ma bucur :yeah: foarte mult ca Italia si Spania si-au facut bagajele. LONG LIVE THE QUEEN !!! :lol:

GoPens
23rd June 2004, 09:24
dai goluri, cistigi. italia n-a dat decit 1 pina la ultimul meci. si ala l-a cistigat cu 2-1. ceilalti au batut bulgaria 5-0, resp. 2-0. italienii au jucat prost in toate meciurile, mai putin prima repriza cu suedia. ai nevoie de mai mult de atit ca se te califici (vezi anglia)

JJ
23rd June 2004, 10:17
Se retine golul de artist al lui Tomasson.

ad3an
23rd June 2004, 15:14
Italia merita sa joace in sferturi la fel cum merita si suedia sau danemarca.Daca e sa ne luam dupa cum s-a jucat pana acum la euro singurele echipe care meritau sa joace in sferturi sunt Cehia si Anglia,restul nu prea are ce cauta.Parca vad pe Suedia sau pe Danemarca in finala(danmarca mai sigur).Nu stiu de ce. :rosu:
Oricum ce mai aiurea echipa d ela europene e Danemarca. :rosu:

uti2102
23rd June 2004, 20:00
Pentru totzi fanii italieni, orbitzi de dragostea pentru catenaccio shi pentru manechinele cu plete, experte in simulari de calitate : CU 2 REPRIZE DE FOTBAL POZITIV (I-a cu Suedia shi a II-a cu Bulgaria) NU POTZI SPERA LA CALIFICARE! SHI, MAI ALES, NU O MERITZI!
Danemarca shi Suedia au facut ceea ce trebuia. Au jucat fotbal (mai mult decat a jucat Italia in orice meci de la acest turneu) shi au terminat perfect : 2-2 ! E culmea ca voua vi s-ar parea normal ca danezii shi suedezii sa se fi omorat intre ei, numai ca sa se califice Italia. Asta ar fi fost chiar absurd....
Bye bye Italia! Bye bye Trap! Ceva imi spune ca venirea lui Lippi va face din Italia o echipa shi mai antipatica, dar cu mult mai mult noroc.... :ciocan:

Opinia
24th June 2004, 17:18
Privesc consternat la stadioanele catalane arhipline si la milioanele de suporteri indraciti ai sportului cu balonul rotund....
Este FOTBALUL religia mileniului 3 ??????!!!!!!!!!!!!!!!!!
S-ar parea ca DA!!!
STADIONUL, acest minunat loc de descatusare a energiilor de toate felurile, aceasta coeziune euforica a tribunelor purtate de vraja spectacolului din "arena" formeaza mirajul numit FOOTBALL. Mai usor se-ndura lumea sa plateasca 20-50-... euro pentru un meci de fotbal decat sa dea de pomana pentru saraci.... Berlusconi a intuit bine turnura spectaculoasa a "sportului rege" - banii aici se fac cu cu sacii, iar norodul este in culmea fericirii!!!!!!!!!
O mega-afacere sportiva care bucura inimile a milioane si milioane de oameni consider ca ar trebui sa se desfasoare in cadrul fair play-ului si al competitiei sportive.... Culmea este ca tocmai aici, unde show-ul este asigurat si garantat si-a strecurat DRAQU' coada!!!!!!!!!!!!!!
In "LUMEA EXEMPLARA" a Comisarului Gunter "FIARA" e la vedere, nu in tufisuri........, si totusi...., culmea - EA e trecuta cu vederea!!!!!!!!!!!!!!!!
Dupa parerea me' CORUPTIA este TOT CEEA CE ALTEREAZA CORECTITUDINEA pe aceasta lume - domnule Comisar GUNTER !!!

Dupa "blatul" echipei Ferrari din 2003 nu m-am mai uitat cu aceasi placere la cursele Formulei 1, iar acum am ramas de-a dreptul SCARBIT si de SPORTUL REGE la un nivel cu pretentzii.........
2 blaturi intr-o seara....., nu credeti ca timpul si interesul acordat acestor competitii sportive ne-a fost batjocorit??????????????

Acestor 4 echipe nu numai ca le-asi exclude din actuala competitie, dar le-asi interzice si participarea la urmatoarea competitie internationala, domnule Comisar GUNTER, ori FIFA e un "teritoriu" aparte - total necunoscut celor din bransa!!!

inter
24th June 2004, 17:40
Pentru totzi fanii italieni, orbitzi de dragostea pentru catenaccio shi pentru manechinele cu plete, experte in simulari de calitate :

alpopa, scrii despre catenaccio de parca ai fi nepotul lui HH!(chestia cu pletele presupun ca te framanta :drak: :drak: )
sunt foarte curios cum vei comenta jocul echipei din Firenze (favorita ta) care a promovat in urma "meritelor sportive" , in lupta cu celelalte 19 echipe din Serie A care practica "catenaccio"!

uti2102
24th June 2004, 21:35
Pe Helenio cred k il viseaza in fiecare noapte totzi italienii, dar mai ales aia din zona Coverciano! :evil:
Fiorentina m-a cucerit pe vremea cand ajungea in topuri prin jocul ei pozitiv. Nici nu le era greu, cu Nuno Gomes, Rui Costa, Batistuta.......sau cu un Toldo care prindea tot ce mishca.... :p

PS : pletele chiar ca ma framanta :drak: