PDA

View Full Version : Italia - Bulgaria



MaPaX
22nd June 2004, 10:50
Astazi, 22 iunie, Guimaraes, grupa C, stadion: "D. Alfonso Henriques", ora 21.45, TVR1
ITALIA - BULGARIA
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici!

corinutza_88
22nd June 2004, 11:18
prea evident ,bat italienii si merg mai departe cu ajutorul cehilor care vor bate nemtii!!!

IlMILAN
22nd June 2004, 11:31
prea evident ,bat italienii si merg mai departe cu ajutorul cehilor care vor bate nemtii!!!
ma se poate sa bata italienii pe bulgari dar nu prea inteleg ce treaba au cehii si nemtii cu rezultatul din grupa C :headbang:
any way, mare lucru daca danezii si suedezii nu vor face un meci spectacol de 3-3 :ciocan:

Catalanul
22nd June 2004, 11:35
prea evident ,bat italienii si merg mai departe cu ajutorul cehilor care vor bate nemtii!!!

pot sa bata italienii si cu 10-0, ca daca in celalalt meci al grupei dintre suedia-danemarca scorul va fi 2-2, italienii pleaca acasa :D :evil:

corinutza_88
22nd June 2004, 12:15
imi cer scuze cand am zis de nemtii si de cehii!
era vb de danezii si suedezi!!!
~sorry~

MaPaX
22nd June 2004, 12:15
22 iunie, Guimaraes, grupa C, stadion: "D. Alfonso Henriques", ora 21.45, TVR1
ITALIA - BULGARIA
Palmares general: 12 6 4 2 23-11
Fără nici o îndoială, cea mai importantă partidă dintre Italia şi Bulgaria s-a disputat în semifinalele CM din SUA. La 13 iulie 1994, pe "Giants Stadion" din new York, în faţa a 75.000 de spectatori, cele două echipe au oferit o primă repriză fabuloasă, în care s-au înscris cele trei goluri, R. Baggio (min. 20 şi 25), pentru italieni şi H. Stoicikov (min. 44) pentru vecinii noştri de la sud. În C.E. cele două echipe s-au confruntat o singură dată, în "sferturile" ediţiei din 1968. La 6 aprilie 1968, pe stadionul "Vasil Levski" din Sofia, Bulgaria întrecea surprinzător Italia, cu 3-2, goluri Kotkov (min. 11 din 11 m), Dermengiev (min. 66), Jekov (min. 73), respectiv Penev (min. 60 - autogol), şi Prati (min. 83). Două săptămâni mai târziu, pe stadionul "San Paolo" din Neapole, "squadra azzura" câştigă cu 2-0, prin punctele înscrise de Prati (min. 14) şi Domenghini (min. 55). Italia a câştigat trofeul, după o finală dublă cu Iugoslavia.
Arbitru: Valentin Ivanov (Rusia)

daydreamer
22nd June 2004, 16:18
Hai Bulgaria, nu trebuie plecat acasa fara o victorie sau fara italieni in bagaje...

realmadrid.com
22nd June 2004, 22:29
penalty si 1-0 pt bulgaria, italia go home!!!!!!!!!

Catalanul
22nd June 2004, 22:35
iata ce surpriza, italienii in criza, trebuie sa dea 2 goluri (ceea ce mie mi se pare imposibil, la cum joaca...) ca sa spere la calificare :mda:
eu cred ca nu vor reusi sa marcheze deloc si ca vor pleca acasa
pacat, vroiam sa plece acasa alaturi de bulagari danezii :evil: dar ce mai conteaza :mda:

uti2102
22nd June 2004, 22:36
Tot cu Italia tzinetzi?! Nu vedetzi ca nu merita?! A 3-a oara la acest campionat arata ca nu merita! Sa dea Domnul sa cashtige shi vecinii noshtri bulgari. BALGARIA!

realmadrid.com
22nd June 2004, 22:40
eu unu nu tin cu italia, sunt impotriva calificari ei mai ales dupa cum joaca

ricky
22nd June 2004, 22:43
Am urlat la golul bulgar de parca ar fi dat ai nostri !
ITALIA...din favorita mea a ajuns...dezamagirea totala !
Aceasta trupa de bocitoare !
Au pus vina pe pantofi, pe caldura si pe "aranjamentul" suedezo-danez dar, aceste oua moi nu sint in stare sa faca fata celei mai slabe (ca joc...si ca rezultat) echipe a turneului !
Probabil, BOCITOAREA isi va reveni !
Poate va invinge, se va califica dar, pentru mine ramine un gunoi !

Cum am zis ieri (sau azi, pe ev. zilei) italienii sint acolo unde au fost in urma cu doi ani la MONDIALE !
Au dat vina pe toti si pe toate dar jocul lor e...execrabil !
N-am dorit rau NICIODATA vreunui adversar dar astazi le doresc italienilor sa se imbarce in acelasi avion cu bulgarii !

P.S. Si totusi n-am inteles ceva : daca arbitrul a acordat penalty bulgarilor...de ce n-a facut-o si cel de la meciul nemtilor cu LETONIA ?!
OK ! Il stia pe leton ca se arunca usor dar, din doua putea sa dea macar unul !!! :headbang:

realmadrid.com
22nd June 2004, 22:49
1-1:(

Catalanul
22nd June 2004, 22:51
1-1 goool italia, goool perrota
in celalalt meci al grupei tot 1-1 (se pare ca cele doua echipe s-au inteles la pauza, sa vedem daca scorul se va termina 2-2 :D)

realmadrid.com
22nd June 2004, 22:52
1-1 si dincolo:D

dj_jaxxx
22nd June 2004, 22:53
Grupa C parca-i un film de la hollywood

dlgicu
23rd June 2004, 00:11
Grupa C parca-i un film de la hollywood

mai rau, o telenovela de prost gust... urat de tot

totusi este de inteles pe undeva gestul celor doua echipe, dincolo de apartenenta la aceeasi zona geografica, fiecare dintre ele ar fi preferat sa se confrunte intr-o eventuala finala a CE cu cealalta, decat cu Italia; asa ca daca putem sa ii ingropam pe italieni, de ce nu?

aclambiron
23rd June 2004, 01:54
desi bulgarii au jucat slab,italienii au marcat golul victoriei in ultimul minut.Italia nu s-a calificat din cauza jocurilor cu Suedia si Danemarca si nu din cauza acestui 2-2.

ricky
23rd June 2004, 07:22
desi bulgarii au jucat slab,italienii au marcat golul victoriei in ultimul minut.Italia nu s-a calificat din cauza jocurilor cu Suedia si Danemarca si nu din cauza acestui 2-2.

RA, judecata simpla si corecta !
ITALIA, favorita mea, si-a pus singura piedica !
Ca si in urma cu 2 ani, n-au facut altceva decit au...bocit !
Nu agreez aranjamentele (ce spuneti de "paradele" portarului bulgar, care respingea mingea in picioarele italienilor ?), dar...MA BUCUR SINCER CA ITALIA PLEACA ACASA !
Ar putea sa faca economie luind acelasi avion cu bulgarii.

P.S. Sin FAN TRAP !
A dezamagit din nou !
Abia acum am inteles (cam tirziu !) ca BAYERN a avut dreptate cind la trimis la plimbare !
Chiar si asa, TRAP ramine SIMPATIA MEA !
Poate, batrinetea l-a facut sa se teama ?!

suporterita
23rd June 2004, 15:06
aseara italienii si-au aratat adevarata clasa dar tirziu,cind deja au depins de rezultatul altui meci ce era previzibil.siguranta si ingimfarea lor i-a dus la pierzanie,a unora dintre ei, sa rectific.pacat, au venit la Euro relaxati crezind ca sunt buricul pamintului si s-au crezut invincibili,bulgarii, nu mi-au placut,nu meritau sa joace la Euro, slabi as putea sa spun ca noi avem 2 clase peste ei.

uti2102
23rd June 2004, 19:27
Imi pare rau de bulgari. Chiar speram sa plece shi ei cu ceva in buzunar de la acest turneu......Italia a dezamagit din nou (shi nu pot spune ca nu ma bucur!!!). Poate acum, dupa 2 turnee finale ratate, ishi dau seama italienii unde greshesc shi schimba abordarea. Putzin probabil totushi.......Daca o vor face nu am nici cea mai mica indoiala ca vor deveni una dintre cele mai spectaculoase echipe din lume. Dar ce shanse sunt?! Daca o suta de ani au tot jucat catenaccio....sa-l schimbe acum?! Ar fi bine!

inter
23rd June 2004, 19:29
obsev ca chiar iti plac castravetii si parfumul de trandafiri :p