PDA

View Full Version : Croatia - Anglia



MaPaX
21st June 2004, 00:21
Astazi, 21 iunie, Lisabona, grupa B, stadion: "Da Luz", ora 21.45, TVR1
CROAŢIA - ANGLIA
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici!
Palmares: 2 0 1 1 1-3
Fără vedetele de altădată, Croaţia se ţine totuşi bine la actuala ediţie a Europenelor, dar totuşi prea des alternează "una caldă cu una rece", aşa cum a procedat şi īn urmă cu doi ani la Cupa Mondială din Japonia şi Koreea de Sud. Egalaţi de francezi, cu largul concurs al arbitrului danez Kim Milton Nielsen, care n-a sancţionat un henţ comis de Trezeguet, elevii lui Otto Baric trebuie să-i īnvingă pe englezi pentru a urca īn sferturi. Dar pentru īndeplinirea acestui deziderat trebuie să joace bine şi să aibă un gram de noroc. Pānă acum croaţii au obţinut un egal, 0-0, pe "Wembley" (1996) şi au pierdut, 1-3, la Ipswich (2003).
Arbitru: Pierluigi Collina (Italia)

Catalanul
21st June 2004, 00:31
un meci pe viata si pe moarte (la fel ca portugalia-spania), cine castiga merge mai departe
prefer ambele echipe (pacat ca nu se pot califica amandoua) dar cred ca pana la urma croatia se va impune, pronostic 2-1 pt. balcani :D

realmadrid.com
21st June 2004, 11:22
Pronostic 2-1 pt croatzi :evil:

MaPaX
21st June 2004, 12:09
Echipele probabile:
Croatia: Butina, Simic, R.Kovac, Simunic, Tudor, Bjelica, Rosso, N.Kovac, Rapaic, Prso, Sokota.

Anglia: James, Neville, Terry, Campbell, Cole, Beckham, Lampard, Gerrard, Scholes, Rooney, Owen.

uti2102
21st June 2004, 19:41
E interesant de vazut daca antrenorii au invatzat ceva din experientzele Italiei, Spaniei shi Olandei. Shi anume ca daca te aperi excesiv ajungi sa fii invins. Cred k englezii au experientza meciului cu Frantza shi nu se vor mai retrage in aparare, dar sper ca Hravtska sa-i bata. GO PRSO!

ricky
21st June 2004, 22:43
Hm !
E 2-1 , la pauza, pentru ANGLIA !
ROOOONEEEYY !
Si la primul gol a dat pasa decisiva !
Daca s-ar fi terminat 1-1, ma pregateam sa scriu AICI ca e doar o "parere" de minute in care ANGLIA va inscrie cel de-al doilea gol !
Atit de evidenta mi se parea...invitatia croatiilor.

Am inteles ca dincolo (FRANTA-ELVETIA), francezii sint la...inot !
Noroc ca ELVETIA...
Dar...cine stie ?
Oricum, nu cred ca ELVETIA va...jena FRANTA !
Apropos ELVETIA ! FREI, jucatorul lor, a fost totusi scuipat...pardon ! suspendat pentru ca si-a "picurat" un adversar !
Intreaga echipa a elvetienilor este suparata pe TV HELVETA pentru ca a difuzat imaginile cu pricina !
Parerea mea despre atitudinea echipei ELVETIEI : "PFUI !"

realmadrid.com
21st June 2004, 22:48
inca mai cred in sansele croatiei

realmadrid.com
21st June 2004, 23:23
4-2 pt anglia si visul mia fost spulberat

MaPaX
21st June 2004, 23:35
Croatia - Anglia : 2 - 4 (5' N. Kovac, 73' I. Tudor/40' P. Scholes, 45' si 68' W. Rooney, 79' F. Lampard)

Croatia: Tomislav Butina, 67' Dario Simic, Josip Simunic, Igor Tudor, Boris Zivkovic, 55' Milan Rapaic, Nico Kovac, Giovani Rosso, 46' Robert Kovac, Tomislav Sokota, Dado Prso. (Schimbari: 46' Ivica Mornar, 55' Ivica Olic, 67' Darijo Srna).

Anglia: David James, Gary Neville, Ashley Cole, Steven Gerrard, John Terry, Sol Campbell, David Beckham, 84' Frank Lampard, 70' Paul Scholes,72' Wayne Rooney, Michael Owen. (Schimbari: 70' Ledley King, 72' Darius Vassell, 84' Philip Neville).

Catalanul
21st June 2004, 23:39
la capatul unui meci frumos, care s-a terminat cu scorul de 4-2 Anglia merge mai departe, iar Croatia pleaca acasa
le doresc mult succes in continuare englezilor si, de ce nu, sper sa-i vad in finala :D

P.S. ocupa al doilea loc in topul meciurilor frumoase de la acest campionat (dupa cel dintre OLANDA-CEHIA) pentru ca s-au marcat 6 goluri si pentru ca a fost decisiv pt. calificare

uti2102
21st June 2004, 23:54
Meci frumos. Pacat de croatzi. Primii care au intzeles ca daca vor sa se califice tre' sa joace fotbal sunt englezii. Formidabil Rooney, care a fost omul Angliei la acest turneu final. Daca Beckham nu rata penaltiul cu Frantza nu era exagerat sa spui ca Rooney le-a bagat 9 puncte in buzunar.......

chip
22nd June 2004, 09:56
Unul din cele mai frumoase meciuri. S-a depasit numarul maxim de 5 goluri intr-o partida si am vazut o echipa a Angliei devastatoare. Abia astept Anglia - Portugalia. :yeah:

corinutza_88
22nd June 2004, 10:57
un meci frumos si felicitarile mele pentru englezi!
s-au descurcat de minume !!!nu stiu daca vor trece de portugalia!eu sper ca nu dar daca o vor face sa lupte pana la capat!

keluba
22nd June 2004, 17:08
Cred ca a fost unul dintre cele mai frumoase meciuri de pana acuma. Nu a trebuit sa astept prea mult ca sa vad un gol. Anglia a jucat, dupa parerea mea foarte bine. A facut un joc agresiv cu pase scurte si rapide si s-au miscat pe teren pe tot timpul meciului. TOT ASA !!! /OLE/ Pentru Portugalia, Anglia va fi ultimul meci la Euro 04 :evil:

daydreamer
22nd June 2004, 17:17
Cine stie, poate o finala explosiva intre fratii dusmanii Anglia-Franta ...

unirea
22nd June 2004, 17:22
anglia franta ar fii cea mai adevarata finala! :)

keluba
22nd June 2004, 17:25
anglia franta ar fii cea mai adevarata finala! :)
Numa ca mi-ar fi mila de Franta ... :evil:

uti2102
22nd June 2004, 18:25
Nu mai facetzi planuri. Cehia cashtiga turneul.

keluba
23rd June 2004, 09:14
Nu mai facetzi planuri. Cehia cashtiga turneul.
Daca ar fi singura echipa participanta :D

Doctor_Satan
23rd June 2004, 15:00
/hello /hello /hello /hello /hello /hello
Asta e tot ce pot spune despre acest meci!
Minunat!
Oare noi cand o sa jucam la fel?
Adica sa dam goluri si sa nu ne mai smiorcaim ca ne fura arbitrii, ca le da penalty-uri, ca prelungeste meciul cu doua minute mai mult, ca..., ca...
:ciocan: :ciocan: :ciocan:

uti2102
23rd June 2004, 19:21
Intr-adevar. Englezii shi-au invatzat lectzia : daca vrei sa ai satisfactzii dai totul din tine pana la capat shi joci in spiritul fotbalului, adica incerci sa dai mai multe goluri decat primeshti. Iata diferentza intre fotbalul englez shi cel italian...

inter
23rd June 2004, 19:23
Intr-adevar. Englezii shi-au invatzat lectzia : daca vrei sa ai satisfactzii dai totul din tine pana la capat shi joci in spiritul fotbalului, adica incerci sa dai mai multe goluri decat primeshti. Iata diferentza intre fotbalul englez shi cel italian...


Dl. Tosatti iertati-ne ca ne-am exprimat si noi umilele noastre pareri pe aici!

pana una alta vezi ce faci pe "stadionul din Amsterdam" :drak: