PDA

View Full Version : Teren poliuretan



printulmiskin
8th October 2008, 18:57
Cine a jucat pe un teren sintetic,din poliuretan, rog sa isi spuna parerea despre calitatea acestuia..Am de gind sa investesc intr-un teren de tenis si nu stiu ce suprafata sa aleg,in afara zgurei..

sp00q
8th October 2008, 20:49
Am jucat pe zgura, greenset, hardcourt și iarba artificială. Niciodată pe poliuretan. Habar nu am cum se comportă sau cum arată și n-aș ști ce să spun despre el. Oricum, ca idee generală orice suprafață în afară de zgura e binevenită – zgura se găsește în România pe toate drumurile.

P.S.: Dintre cele experimentate preferata mea e iarba artificială, e demențial tenisul pe așa ceva. :D

Optimistul
8th October 2008, 23:09
Aceasta suprafata este omologata de itf ?

Lucian86
9th October 2008, 00:07
Eu am jucat pe un teren sintetic (nu pot sa spun daca este acelasi material). Nu mi-a placut absolut deloc incat nu ma simteam deloc confortabil :( In fine, a fost o singura data cand am jucat pe asa ceva...mai multe nu pot sa spun

Miskine, fa un teren de ciment; nu necesita prea multa intretinere si este destul de util pentru jucatorii de astazi

Este si suprafata mea preferata :)

Optimistul
9th October 2008, 09:16
Buna idee , am jucat pe un Deco Turf si am fost surprins sa vad cat de aproape este de zgura ...

printulmiskin
9th October 2008, 19:34
Stie cineva o firma care face terenuri cu Deco Turf,in Romania,ca n-am gasit pe google ..?