PDA

View Full Version : Cupa Romaniei 2008-2009



Datenshi
8th October 2008, 08:02
Primul meci este cu Petrolul, stadion Astra, in data de 16.10. Speram ca nu si ultimul. :)

grande
8th October 2008, 10:45
CR ,a fost tot timpul o competie a surprizelor ,deci atentie la petrolisti !

Datenshi
13th October 2008, 11:43
Eu am o nelamurire. Pana la urma, jucam la noi sau la ei?

andreidaniel
13th October 2008, 12:34
O sa se joace la noi.
http://www.rapidisti.ro/stiri/11124/de-miine-bilete-pentru-petrolul--rapid.htm
http://www.frf.ro/stiri/268/programul-definitiv-al-saisprezecimilor-de-finala-ale-cupei-romaniei-timisoreana.htm

kain
16th October 2008, 00:06
Astazi jucam cu Petrolul, daca nu castigam, suntem pe farash :P

grande
16th October 2008, 05:57
Mai mult ca sigur ca vom fi eliminati ,Cupa Romaniei competitia surprizelor !

Datenshi
16th October 2008, 07:22
Nu mai fiti asa pesimisti, totusi.

Bega
16th October 2008, 08:32
Cind e tragerea la sorti?

samar
17th October 2008, 01:55
Iata ca am castigat pana la urma...Greu,cu emotii dar meritat,daca stam sa ne gandim cate palpitatii am avut de-a lungul partidei :mda:

ultra
17th October 2008, 15:58
meritat ? javrele astea nu merita nimic. acelasi joc 2-3 pase si dupa se pierde mingea. antrenor prost, adefemi fundas dreapta il bagi la inchidere, Grigore fundas central/inchidere in bagi pe dreapta. prezenta buna in peluza dar nu s-a cantat.

Datenshi
17th October 2008, 16:06
Imi retrag partial injraturile strecurate printre dinti la adresa lui Grigore, pe langa faptul ca nu era postul lui a jucat si accidentat o buna parte din meci.

samar
17th October 2008, 18:01
Imi retrag partial injraturile strecurate printre dinti la adresa lui Grigore, pe langa faptul ca nu era postul lui a jucat si accidentat o buna parte din meci.

Mda...am aflat si eu mai devreme faza cu accidentarea...:(Ce sa-i fac daca nu comunica cu noi si prefera sa inghita...:D Oricum,e rapidist adevarat!

andreidaniel
17th October 2008, 18:06
Hai ca ati fost tari cu Grigore :D. Mie mi s-a parut ca alerga destul de bine... intr-adevar uneori cand pasa sau dribla, imi lasa impresia ca ar fi accidentat :D

Datenshi
27th October 2008, 23:55
Urmeaza un meci greu, cu International Curtea de Arges.

Datenshi
12th November 2008, 20:26
3-0 si trecem mai departe. Probabil incep si meciurile adevarate.

andreidaniel
13th November 2008, 22:29
E pacat ca nu s-a televizat meciul, dar e bine ca am ramas in grafic :). Din pacate, s-au calificat in sferturi numai echipe dificile. Cea mai accesibila ar fi Gloria Bistrita.

Datenshi
13th November 2008, 22:57
La cum a jucat CFR cu Sportul, mie mi se pare un adversar accesibil. :D

andreidaniel
14th November 2008, 01:21
Am o scuza ca nu am vazut meciul. Nu ca as fi vazut meciul Bistritei, dar cand eram in forma i-am batut cu 3-0 :). Da' in sferturi nu se joaca pe capi de serie? Daca se joaca, am impresia ca echipa care a facut eventul, o sa fie cap de serie :). Banuiesc ca si pe noi o sa fim cap de serie.

ultra
14th November 2008, 11:50
Aiurea ca nu e tur-retur :(.

Datenshi
13th March 2009, 00:26
Pe 15 aprilie, echipa Dinamo București va fi eliminata de formația Rapid București, in sferturile de finală ale Cupei României Timișoreana. Asta ca sa nu mai dea Turcu declaratii tampite. :D

Datenshi
26th March 2009, 08:30
Eliminarea echipei Dinamo din aceasta competitie va putea fi vizionata "pe viu" pe Stadionul Cotroceni din Capitală.
Meciul este programat pentru ziua de miercuri, 15 aprilie 2009, de la ora 20:45, urmând să fie transmis în direct de postul TV Antena 1.

Datenshi
15th April 2009, 19:14
Pronosticuri pentru diseara? :)

samar
16th April 2009, 07:18
Pronosticuri pentru diseara? :)

Fuse eliminare clara...:headbang:

Datenshi
16th April 2009, 10:55
Mda.

kain
16th April 2009, 18:17
Dinamo ar putea pierde la masa verde partida cu Rapid, contand pentru sferturile de finala ale Cupei Romaniei, scor 4-2 pe teren, din cauza scandarilor cu caracter rasist ale fanilor dinamovisti la adresa celor rapidisti, au declarat, pentru MEDIAFAX, surse din cadrul FRF.

Fanii dinamovisti au afisat mai multe bannere cu tenta rasista la adresa celor rapidisti, printre care: "Din nou pe stadion miroase a esenta de rom", "Vrabia malai viseaza", "Nu toti tiganii sunt rapidisti, dar toti rapidistii sunt tigani"

De asemenea, suporterii dinamovisti au scandat si au mai si insultat verbal fanii adversarilor: "Luati-va zborul!", "Nespalatilor". De asemenea, acestia au strigat catre fanii rapidisti urmatoarele: "Cat e scorul, ciorilor?", "Noapte buna, ciorilor!", "Zburati acasa!", "Antonescu de traia pe tigani ii omora".

"Daca bannerele pot fi interpretate ca avand o tenta de ironie, scandarea in care este amintit numele lui Ion Antonescu ii poate face pe dinamovisti sa piarda partida la masa verde", au spus sursele citate.

FC Rapid solicita Comisiei de Disciplina a FRF sanctionarea FC Dinamo cu depunctarea si suspendarea terenului propriu pentru scandarile rasiste ale suporterilor alb-rosii la meciul direct din sferturile de finala ale Cupei Romaniei, a declarat, agentiei MEDIAFAX, directorul general Grigore Sichitiu.

Actionarul majoritar al FC Rapid, George Copos, sustine ca antrenorul Marian Rada trebuia sa retraga echipa de pe teren la meciul cu Dinamo din sferturile de finala ale Cupei Romaniei, din cauza scandarilor rasiste ale fanilor echipei "alb-rosii".

Echipa Dinamo s-a calificat, miercuri, in semifinalele Cupei Romaniei, dupa ce a invins, cu scorul de 4-2 (2-1), formatia Rapid, intr-o partida disputata la Pitesti, contand pentru sferturile de finala ale competitiei. Golurile partidei au fost marcate de Perja, autogol in minutul 20, Bostina, in minutul 38, Marius Niculae, in minutul 67, '80, respectiv Lazar, in minutul 11 si J.P.Andrade '90+2.

In semifinale, Dinamo ar urma sa intalneasca, la 29 aprilie, formatia FC Timisoara.