PDA

View Full Version : Olanda - Cehia



MaPaX
19th June 2004, 00:07
Astazi, 19 iunie, ora 21:45 > Olanda - Cehia in direct pe TVR 1!
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici!

Catalanul
19th June 2004, 12:18
un meci echilibrat, echipele se cunosc foaste bine
eu cred ca olanda se va impune pana la urma si ca va castiga cu 2-1, goluri Ruud (2) si Nedved

jhon_goodboy
19th June 2004, 14:27
Olanda a pierdut grupa de calificare la EURO2004 datorita meciurilor nefavorabile cu Cehia.
Acum se repeta meciul doar ca se disputa la un campionat european.Ambele echipe sunt foarte bune uitandu-ne la parcursul lor la campionatele europene.
Va fi un meci strans in care dupa parerea mea numai individualitatile unor jucatori de clasa vor face diferenta,Olanda avand numerosi jucatori valorosi care stiu sa izbucneasca atunci cand echipa este intr-o situatie grea facand referire la rood van nistelroy in meciul cu Germania.
Bate Olanda cu 2-0 :)

uti2102
19th June 2004, 15:15
Va fi un super-meci din punct de vedere al tensiunii, dar nu cred k va fi spectacol. Cehii nu vor fortza, iar olandezii cu atat mai putzin, mai ales ca au ultimul meci cu Letonia. Cred k o sa fie egal, dar sper la o victorie Ceha, un 2-1. :evil:

MaPaX
19th June 2004, 15:17
19 iunie, Aveiro, grupa D, stadion: "Municipal", ora 21.45, TVR1
OLANDA - CEHIA
Palmares general: 16 4 4 8 21-26
Deja cele două echipe s-au obişnuit să fie repartizate în aceeaşi grupă, ar fi pentru a... 5-a oară. La ediţia din 1976, găzduită de fosta Iugoslavie, Cehoslovacia şi Olanda au disputat o semifinală cu cân­tec pe stadionul "Maksimir" din Zagreb. Ondrus a deschis scorul în min. 19, pentru ca tot el să trimită în proprie poartă (min. 77), ega­lând. În prelungiri, colegii săi Nehoda (min. 114) şi Vesley (min.118) au punctat decisiv într-un meci cu... 3 eliminaţi! La turneul final din 1980, cele două echipe s-au reîntâlnit pe celebrul "San Siro" din Milano, meciul terminându-se la egalitate, 1-1, goluri Nehoda (min. 16), pentru cehi, respectiv Kist (min. 59). În fine, în grupele pre­liminare ale ediţiilor din 1996 şi 2004, Olanda şi Cehia s-au aflat în "conflict" direct, cehii terminând de fiecare dată pe primul loc, ne­învinşi (0-0 şi 3-1, în 1996, respectiv 1-1 şi 3-1, în 2004), iar batavii au disputat câte un baraj!

realmadrid.com
19th June 2004, 18:57
pronsotic 2-1 pt olanda /hello

ricky
19th June 2004, 19:54
OLANDA va arata, azi, ce poate !
Desi tin pumnii strinsi cehilor, cred ca OLANDA ii va ingenunchia pe cehi ! :headbang:

uti2102
19th June 2004, 20:55
Mnu Ricky. Cred k cehii termina cu 7 sau 9 puncte grupa. CESKI CESKI!

Catalanul
19th June 2004, 20:56
daca acest meci se ca termina egal situatia grupei va la fel ca cea din grupa a doua si sperante la calificare ar avea fiecare
eu cred ca letonii sunt in stare de a bate pe olanda :D

MaPaX
19th June 2004, 21:48
Bouma in minutul 3
Olanda - Cehia : 1 - 0

Catalanul
19th June 2004, 21:48
min 3 gooooooooool olanda gooooooooooool bouma

MaPaX
19th June 2004, 22:03
2-0 pt Olanda
RUUD

Catalanul
19th June 2004, 22:04
2-0 olanda gooooooooooool rud van nistelrooy si se para ca olanda se indreapta spre sferturi:D

Catalanul
19th June 2004, 22:08
gool cehia koler
ce meci fain ;)

MaPaX
19th June 2004, 22:09
2-1
a marcat pt Cehia: Jan Koller

Catalanul
19th June 2004, 22:32
la pauza 2-1 dupa o prima repriza foarte frumoasa
sa speram ca a doua va fi la fel :yeah:

realmadrid.com
19th June 2004, 22:45
cu 9 nu dar cu 7 da
olanda isi va mentine avantajul in continuare, deci sigur cred ca va castiga

calu
19th June 2004, 22:45
nu se stie niciodata,cehii nu au aratat mare lucru pina acum.

N0_NaM3
19th June 2004, 22:48
Shi amandoua sunt de batut ...:D

aclambiron
19th June 2004, 22:51
mie mi-a placut mult prima repriza si sper ca cehii sa egaleze si de ce nu si sa invinga.amandoua echipele merita sa mearga mai departe.

Catalanul
19th June 2004, 23:11
goooool baros ce meci extraordinar 2-2 si cred ca nu se va termina asa
cel mai fain din acest campionat

realmadrid.com
19th June 2004, 23:30
3-2 si cehia devine favorita, o si se opare ca mam inselat, nu olanda ci cehia va castiga

Catalanul
19th June 2004, 23:35
preferatele mele la EURO sunt spania, cehia si olanda
cu siguranta una dintre ele va castiga euro 2004
sper sa fie cehia sau spania ca olanda vad ca merge cam slab

meciul a fost superb, cel mai fain de la EURO

aclambiron
19th June 2004, 23:37
ce meci!excelent,cel mai bun meci pana acuma.Cehia la superlativ!

MaPaX
19th June 2004, 23:41
Olanda - Cehia : 3 - 2 ( 4' W. Bouma, 19' v. Nistelrooy/23' J. Koller, 70' M. Baros, 89' V. Smicer)

Olanda:Edwin Van der Sar, Jaap Stam, Wilfred Bouma, Giovanni v. Bronckhorst, Johnny Heitinga, Philippe Cocu,79' Andy van der Meyde, Edgar Davids, 86' Clarence Seedorf, 59' Arjen Robben, Ruud van Nistelrooy. (Schimbari: 59' Paul Bosvelt, 79' Michael Reiziger, 86' Rafael van der Vaart).

Cehia:Petr Cech, 25' Zdenek Grygera, 62' Tomas Galasek , Marek Jankulovski,
Karel Poborsky, Tomas Ujfalusi, Martin Jiranek, Tomas Rosicky, Pavel Nedved, Milan Baros, 75' Jan Koller. (Schimbari:25' Vladimir Smicer, 62' Marek Heinz, 75' David Rozehnal).

Vadim
19th June 2004, 23:43
Frumos meci, pacat ca a pierdut Olanda.

uti2102
19th June 2004, 23:43
Cel mai bun meci de pana acum. CEHIA imi confirma ashteptarile! CESKI CESKI!
Domnulte Trapattoni, domnu' Totti, Vieri shi Del Piero, dragi fani italieni, ASTA INSEAMNA FOTBAL! Felicitari OLANDA! Felicitari CEHIA! Primul meci de la acest campionat in care fotbalul e la el acasa. Fara penaltiuri inventate de arbitru shi fara hentzuri trecute cu vederea. ASTA E FOTBALUL PE BUNE!
Cehii au fost formidabili prin spiritul de invingatori, prin faptul ca nu au renuntzat nici o clipa. De-aia imi plac atat de mult. Olandezii au pierdut shi din cauza lui Advocaat dar shi datorita automultzumirii.
Ce e cert : daca vrem sa-i batem in calificari, jucatorii romani trebuie sa aiba un psihic forte shi o dorintza apriga de victorie. Altfel, doar cu talent shi cu multe fitze nu o sa ajungem nicaieri......
CU CEHIA PANA LA CAPAT! CESKI! /hello

realmadrid.com
19th June 2004, 23:55
si cehia devine prima calificata in sferturile de finala:D

realmadrid.com
19th June 2004, 23:57
Olanda - Cehia : 3 - 2 ( 4' W. Bouma, 19' v. Nistelrooy/23' J. Koller, 70' M. Baros, 89' V. Smicer)

Olanda:Edwin Van der Sar, Jaap Stam, Wilfred Bouma, Giovanni v. Bronckhorst, Johnny Heitinga, Philippe Cocu,79' Andy van der Meyde, Edgar Davids, 86' Clarence Seedorf, 59' Arjen Robben, Ruud van Nistelrooy. (Schimbari: 59' Paul Bosvelt, 79' Michael Reiziger, 86' Rafael van der Vaart).

Cehia:Petr Cech, 25' Zdenek Grygera, 62' Tomas Galasek , Marek Jankulovski,
Karel Poborsky, Tomas Ujfalusi, Martin Jiranek, Tomas Rosicky, Pavel Nedved, Milan Baros, 75' Jan Koller. (Schimbari:25' Vladimir Smicer, 62' Marek Heinz, 75' David Rozehnal).


:happy :happy :happy , scuzama ai fi vrut tu sa fie 3-2 pt olanda, dar trezestete si afla ca de fapt a castigat cehia /hello :D

valys
20th June 2004, 00:08
Frumos ar fi ca meciurile urmatoare din grupa D sa se termine :
Cehia -Germania = EGAL
Olanda -Letonia = Victorie Letonia :D

Vadim
20th June 2004, 00:12
Lol, asa s-ar duce Letonia. Cred ca nimeni nu ar paria pe varianta asta. Eu vad mai degraba o victorie a Germaniei, care merge cu Cehia in sferturile de finala.


Primul meci de la acest campionat in care fotbalul e la el acasa. Fara penaltiuri inventate de arbitru shi fara hentzuri trecute cu vederea. ASTA E FOTBALUL PE BUNE!

Totusi eliminarea lui Heittinga mi s-a parut injusta, nu a fost fault.

Catalanul
20th June 2004, 00:15
mai bine ar merge in sferturi cehia si letonia sau cehia si olanda
nemtii nu, ca iar ar ajunge in finala, si ne-ar oferi din nou o finala cu fotbal urat
mai bine sa plece acasa :evil:

valys
20th June 2004, 00:17
E posibil sa bata germani ... daca cehi isi menajeaza titulari si joacacu rezervele. Dar mie ca o sa ia bataie germani daca rezervele cehilor nor sa vrea sa confirme shi ei ca nu au fost adushi degeaba shi sincer nu o sa`mi para rau deloc :)

Dorin
20th June 2004, 00:25
Meci super frumos dar comentariul de pe prima pagina este oribil. Cum adica: "Daca Olanda si Cehia vor juca macar la un sfert din capacitatea pe care au aratat-o sambata, Romania nu are nici o sansa in preliminariile Cupei Mondiale 2006."???? Dar noi nu jucam fotbal? Intrebati pe nemti , danezi si norvegieni. Chiar daca din pacate de data asta s-au calificat ei. Cehii si olandezii au jucat asa de mult impreuna in ultima vreme incat meciul a a avut un caracter special de revansa. Iar apararile au fost sita cind s-au batut ca doi boxeri.Si nici o echipa nu a fost calma si lucida .Ambele echipe au slabiciuni si noi le vedem si le calculam.Iar ei nu aceasta posibilitate.Daca nici noi nu credem in echipa cine sa o faca?Dupa meciul Suediei cu Bulgaria toti se minunau ce echipa are Suedia. Da are, dar Italia i-a facut varza .Si un idiot de Trappatoni a pierdut meciul prin a desfinta echipa. Ca si antrenorul olandez care a dat afara pe cel mai bun jucator in seara asta Robben.Si ca venii vorba : Chiar ati uitat cum s-au chinuit si olandezii si cehii in primul meci din grupe......???? :yeah: Dorin

lupisor lupetto
20th June 2004, 01:00
Bine zis Dorine. Romania poate sa joace cu orice echipa (in afara de Italia si Croatia :) ). Problema este ca avem echipa insa nu avem antrenor bun.

MaPaX
20th June 2004, 01:11
:happy :happy :happy , scuzama ai fi vrut tu sa fie 3-2 pt olanda, dar trezestete si afla ca de fapt a castigat cehia /hello :D
Imi cer scuze, m-am grabit!

fia
20th June 2004, 12:43
Superb meci!!! Mi-a placut la nebunie. Il votez de departe cel mai bun/spectaculos meci de la EURO!

diablo20
20th June 2004, 12:43
inca o data cehia /hello /hello a aratat ca este o echipa care trebuie luata in seama in serios nu numai in europa ci chiar in lume. dupa primul meci impotriva letoniei fff multi au criticat aceasta superba echipa dar aseara a demonstrat ca poate sa bata orice echipa si chiar sa castige totlul european. sa nu uitam anul trecut au invins franta la paris cu 2-0, apoi au mai facut egal cu olanda la amsterdam dupa care i-a zdrobit pe acestia tot cu 2-0 in meciul retur, iar in acesta primavara au facut 2-2 la italia acasa revenind de la 1-0 si 2-1. cred ca in acest moment cehia este echipa care poate revenia de la orice scor iar meciul de aseara a demonstrat acest lucru mai ales in repriza a 2-a in care pur si simplu i-au calarit pe olandezi. despre acestia din urma nu prea se mai poate spune multe lucruri doar atat ca au o ehipa fff buna dar lipseste antrenorul :rosu: :rosu: :rosu: care sa sti cum sa-i joace.
dupa meciul de aseara cerd ca va fi ffff dificil pt noi in calificarile la mondiale dar cine stie sau mai vazut si minuni mai ales daca generalul :rosu: :rosu: va alcatui cum trebuie echipa. /hello

bapsy
20th June 2004, 13:02
intr-adevar un meci de zile mari. cat despre calificarile la mondiale ... si eu incep sa-mi fac griji ... dar asta este, trebuie sa-i batem oricine ar fi, iar daca nu vom reusi va fi vina noastra, nu ghinion.
oricum ne-am dat noi mari ca i-am batut pe nemti, si-acum sper ca s-a lamurit toata lumea ce echipa senzationala au ...

Tudose
20th June 2004, 13:19
Un meci cu adevarat excelent. In ceea ce priveste calificarea noastra la Mondiale, sunt ingrijorat si nu tocmai... Sunt convins ca dupa un turneu final o echipa nu mai poate mentine acelasi nivel. Cehia si Olanda se vor schimba cu siguranta, ca lot si ca evolutie. Italia a fost campioana mondiala in 1982, apoi nu a mai reusit nimic in grupa preliminara de la EURO '84 iar Romania a mers atunci la CE din Franta. Totul depinde de noi si de evolutia noastra, aici trebuie sa ne facem probleme!