PDA

View Full Version : Trofeul Fair-Play la VASLUI !!!



razwan_vs
28th August 2006, 09:26
RESPECT Vasluienii au primit titlul de cea mai cuminte echipa :ok:

Ieri, în pauza meciului dintre FC Vaslui si FC Arges, disputat pe Municipalul din urbea moldoveana, cotidianul ProSport a decernat Trofeul Fair-Play pentru sezonul 2005-2006 galeriei galben-verzilor.

Suporterii fostei echipe finantate de Adrian Porumboiu i-au devansat în clasamentul realizat de ziarul nostru pe fanii lui Poli Iasi si pe cei ai Rapidului, obtinând nu mai putin de 204 puncte.

lolo_grupa_c
28th August 2006, 09:35
poi pana la urma cine a castigat???echipa sau spectatorii???

Judecatoru
28th August 2006, 19:20
Vasluienii la galerie formeaza o echipa.Unde ai vazut tu ca echipa Fc Vaslui a castigat trofeul????

Lauryca
29th August 2006, 07:53
Sper sa luam si sezonul asta trofeul...asta daca nu mai fura Manuel vreo cateva steaguri...:D

Judecatoru
29th August 2006, 10:35
Nu cred ca anul asta vom mai lua trofeul.Anul trecut a fost entuziasmul ala de primul an in A dar anul asta...Nu vezi ce putini oameni vin la meci?

Hard
17th January 2007, 02:53
oltenii si-au dat in petec si vor sa arate lumii cat de inferiori sunt moldovenilor.haideti pe ei sa ii zapacim putin http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=74912

Sisk
5th February 2007, 17:02
las ca luam si la anul

florin_vs
5th February 2007, 19:00
las ca luam si la anul

daca echipa va avea un parcurs bun putem lua din nou acest trofeu ... totusi acest "premiu" nu ma incalzeste cu nimic

Sisk
8th February 2007, 19:41
daca echipa va avea un parcurs bun putem lua din nou acest trofeu ... totusi acest "premiu" nu ma incalzeste cu nimic

pai de ce nu e tot un trofeu....macar pe asta dac altu nu :)) :happy :happy

florin_vs
8th February 2007, 22:42
pai de ce nu e tot un trofeu....macar pe asta dac altu nu :)) :happy :happy

de acum vrei sa facem colectie ? :drak: mai lasa si la altii de ex pe aia de la urziceni :ok:

Lauryca
8th February 2007, 22:45
sau de la Gloria..:happy :happy :happy

Sisk
8th February 2007, 22:54
de acum vrei sa facem colectie ? :drak: mai lasa si la altii de ex pe aia de la urziceni :ok:

ce sa faca aia la tara cu el :) las sa fie la noi la oras :D :happy

florin_vs
9th February 2007, 11:35
ce sa faca aia la tara cu el :) las sa fie la noi la oras :D :happy

sunt fanatici oamenii de la Urziceni ... imi amintesc meciul Vasluiului de acolo pe care l'am urmarit la tv si pe langa galeria noastra se auzeau doar vreo 2 pusti care tipau ... incendiara atmosfera :evil:

Sisk
9th February 2007, 21:49
sunt fanatici oamenii de la Urziceni ... imi amintesc meciul Vasluiului de acolo pe care l'am urmarit la tv si pe langa galeria noastra se auzeau doar vreo 2 pusti care tipau ... incendiara atmosfera :evil:

:)) aia doi + babele :D galerie de galerie )) :happy

florin_vs
9th February 2007, 21:57
:)) aia doi + babele :D galerie de galerie )) :happy

despre babe nu pot sa ma pronunt ca nu le'am auzit ... poate ragusisera saracele :D

Sisk
11th February 2007, 13:42
despre babe nu pot sa ma pronunt ca nu le'am auzit ... poate ragusisera saracele :D

s-au le-au luat mosnegii acasa:lol: :lol:

Loco
12th February 2007, 20:45
bai terminati discutiile/'glumitele' astea, faceti orasul d râs

Lauryca
12th February 2007, 21:27
Nu era vorba despre noi...ia fii mai atent!!!;) :)

fcvs
13th February 2007, 07:40
pai discutia in sine e penibila

Zauri
13th February 2007, 12:40
bai terminati discutiile/'glumitele' astea, faceti orasul d râs

pretene aici nu esti pe vreun site local in care moderatorii sunt pusi in functie de cat de mult flutura steagul,aici nu se primesc ordine.Si stai tu linistit ca n-ai tu posturi aici cate zile de cearta avem unii dintre noi cu alti suporteri pt a apara numele orasului nostru.Faci confuzie intre brigada-suprema.com si Ols.

Sisk
13th February 2007, 13:31
pai discutia in sine e penibila

si ma rog ce e asa de penibila.:-? domnule profesor :rosu:

Loco
13th February 2007, 13:35
pretene aici nu esti pe vreun site local in care moderatorii sunt pusi in functie de cat de mult flutura steagul,aici nu se primesc ordine.Si stai tu linistit ca n-ai tu posturi aici cate zile de cearta avem unii dintre noi cu alti suporteri pt a apara numele orasului nostru.Faci confuzie intre brigada-suprema.com si Ols.

ma eu nu vreau sa intru in polemici cu tine, casca bine ochii la join date la mine si la tine p acest forum, apoi cauta posturile mele d prin 2005... apoi vin eu si`ti spun ca mi`am dat seama ca aici iti bati gura degeaba, da stai u linistit ca am citit in continuare insa nu m`am coborât la nivelul unor dicutii d aici(majoritatea). si faza cu "cât de mult flutura steagul" in care vrei sa sugerezi o cultura generala scazuta sau un IQ mic al celor din peluza, daca nu cunosti cu cine ai de`aface nu mai pune etichte asa aiurea dupa ce vezi la TV si citesti prin presa. nu te mai crede cultul orasului ca s`ar putea sa fii neplacut surprins ca nu poti tine pasul daca te angajezi la o discutie cu unii dintre cei care "flutura stegurile" prin peluza.

Zauri
13th February 2007, 13:49
Casc bine ochii la join date la tine si intr-adevar esti mai vechi.Dar mai vad si ca ai 0.16 posturi pe zi.Nu asta e ideea.Nu am vrut sa zic ca cei care flutura steagul au IQ-ul redus ,nu am vrut sa zic ca-s cultul orasului.Dar nici tu nu procedezi bine cand spui ca "faceti orasul de rusine".Pai cand au deschis oltenii topic cu "Afara cu Vasluiul din A" nu prea am vazut asa multi vasluieni sarind ca arsi.Numai 2 eram.Iar diferenta dintre OLS si forumul site-ului echipei e uriasa.Acolo venea unu servil si zicea si el ceva.Nu era unu de acord imediat sarea pe el.Exact cum faci tu acu."Ne faceti orasu de rusine".Eu nu cred

Lauryca
13th February 2007, 21:17
Loco, te-ai suparat cam degeaba, pentru ca s-au facut câteva glume de 3-4 posturi, ceea ce e foarte putin în comparatie cu ce scriu sustinatorii altor echipe. Daca vrei sa vezi cum e poluat forumul cu discutii mai aiurea decât cea care te-a suparat, intra pe Suporter Pandurii. Acum nu cred ca are rost sa ne certam între noi, ca si-asa suntem putini useri activi sustinatori Fc Vaslui. :pace:

Loco
13th February 2007, 21:47
in legatura cu nr d posturi cred ca am fost destul de explicit de ce nu am postat... in legatura cu faza de ce mi`am luat foc, e simplu... uitata`te un pic ce dicutau oamenii... faza ca duc trofeul la tara, ca nustiu ce d Urziceni. da ce Vasluiul e o mare metropola? hai sa fim realisti, bine ca asta e orasul in care ne`am nascut si pe care il iubim, da nu ne vedem si noi cu un oras mai mare decât altul ce are echipa in liga 1 si gata ca`s tarani si alte alea. pai voi faceti exact ca vecinii nostri de la nord cand inaintea fiecarui meci se apuca sa spuna de noi "taranii", ca ei au tramvai, ca nush ce mai au si noi nu avem. lucruri ce nu au nici o legatura cu peluza sau echipa. si e vb aia ca ce tie nu`ti place altuia nu`i face. asta e punctul meu de vedere si de asta am spus sa va opriti mai ales ca voi nici nu ati fost la urziceni la meci sa stiti ce a fost acolo.

Sisk
13th February 2007, 21:51
si ce te oftici asa...

Lauryca
13th February 2007, 21:58
Of, gata!! Ti-a explicat, lasa-l ca acum s-a linistit, iar noi am înteles motivele sale.

Loco
13th February 2007, 22:02
si ce te oftici asa...


da nici nu ma mai obosesc sa`ti spun....

Sisk
13th February 2007, 22:14
bine ok :) np

fcvs
14th February 2007, 08:34
vad ca cei 3-4 activi de pe acest forum pun mare pret pe imaginea Vasluiului pe internet. ca ei au aparat Vasluiu` cand oltenii au deschis nu-stiu-ce topic.:(
bai baieti... FC Vaslui joaca pe Stadionul Municipal, nu pe forumu` asta. acolo incuratati-l si aparati-l.

Zauri
14th February 2007, 10:54
vad ca cei 3-4 activi de pe acest forum pun mare pret pe imaginea Vasluiului pe internet. ca ei au aparat Vasluiu` cand oltenii au deschis nu-stiu-ce topic.:(
bai baieti... FC Vaslui joaca pe Stadionul Municipal, nu pe forumu` asta. acolo incuratati-l si aparati-l.

Nu vreau sa mai raspund pe marginea acestui subiect.Daca am gresit cu ceva imi cer scuze.Dar si tu Loco ai sarit calul cu acele vorbe "faceti orasul de rusine".fcvs am fost la toate meciurile pe care Vasluiul le-a jucat acasa...:ok:

tattae
14th February 2007, 11:53
bravo ma baietzi ... !!!

fcvs
14th February 2007, 14:49
fcvs am fost la toate meciurile pe care Vasluiul le-a jucat acasa...:ok:
la fel si taica`miu`...

hai sa incheiem!

Zauri
14th February 2007, 15:58
Pai vad ca vrei sa inchei dar tot de dume te tii.Sa stii ca unii dintre noi mai muncesc altii mai invata, nu pe toti ii tine mamica in brate acasa...:ok: Daca tu te duci si-n deplasari bv tie eu unu nu pot

tattae
14th February 2007, 16:12
gata ma baietzi .cred ca suntetzi destul de constientzi ca nu o sa aveti unde sa ajungeti cu discutia asta ...

Lauryca
14th February 2007, 17:23
vad ca cei 3-4 activi de pe acest forum pun mare pret pe imaginea Vasluiului pe internet. ca ei au aparat Vasluiu` cand oltenii au deschis nu-stiu-ce topic.:(


Pai normal ca punem pret pe imaginea echipei Fc Vaslui. Asta e si singurul motiv pt. care m-am inscris pe acest forum. Nu stiu tu de ce intri pe forum, daca nu pentru imaginea echipei.. pentru noi? :rolleyes:



bai baieti... FC Vaslui joaca pe Stadionul Municipal, nu pe forumu` asta. acolo incuratati-l si aparati-l.

Si de unde stii ca nu îi încurajam??

fcvs
14th February 2007, 19:33
Nu stiu tu de ce intri pe forum, daca nu pentru imaginea echipei.. pentru noi?

de imaginea echipei ma ocup pe stadion (daca am eu vre-o influenta).
si aici... am intrat ca mi-a zis cineva ca sunt discutii de astea. si special ca sa mai atrag atentia la vecinii mei sa o lase mai moale.
da`... lasati... faceti-va de cap...

Loco
14th February 2007, 19:36
Pai vad ca vrei sa inchei dar tot de dume te tii.Sa stii ca unii dintre noi mai muncesc altii mai invata, nu pe toti ii tine mamica in brate acasa...:ok: Daca tu te duci si-n deplasari bv tie eu unu nu pot


pai majoritatea din peluza invata si muncesc. nu vreau sa ma refer la altii dar eu de exemplu studiez si muncesc(in orase diferite) si vin si la toate meciurile(inclusiv deplasarile) si nu ma mai plâng ca tre` sa fug dintr`un loc in altul. da unii chipurile studiaza si ei la o facultate si nu`si mai vad capul de treaba:lol: da ce sa`ti mai spun ca cel putin oamenii din grupurile peluzei in proportie de vre`o 60% au fost sau sunt la facultate... si in aia 40% ramasi intra si elveii d liceu care sunt destul de multi. concluzia: sa iubesti niste culori, indiferent care, necesita sacrificii mult mai mari decât nush ce polemici cu alti useri de pe un forum oarecare.

Loco
14th February 2007, 19:40
si apropo de imaginea echipei,dac e sa ne referim pe net... uitati`va un pic la majoritatea pozelor postate pe aici pe diferite topicuri, oare nu au un site scris pe ele ceva ce incepe cu www.doro.... ori filmuletele nu incep cu dorostudio? oare cine are legatura cu asta? o fi fcvs? nu cred:D cred ca`s aia de s`au certat cu nush ce retarzi de olteni, sigur ca da...

Lauryca
14th February 2007, 20:34
Daca ai fi avut curiozitatea sa te uiti la pozele pe care le-am postat eu pe acest forum, 90% din ele sunt facute de mine si nu au mai fost puse altundeva pe net, chiar si vreo cateva filmulete. Deci sa nu crezi ca postam tot ce este pe dorobantii.net. Pentru a te convinge de ce am spus mai sus te invit sa vezi pozele postate de mine pe theadul Poze cu si despre echipa noastra favorita (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=13887). Asa ca te rog, nu fa afirmatii care nu au nici o baza reala.


si aici... am intrat ca mi-a zis cineva ca sunt discutii de astea. si special ca sa mai atrag atentia la vecinii mei sa o lase mai moale.
da`... lasati... faceti-va de cap...
Nu stiu cum vrei sa o lasam mai moale, dar daca pentru asta ai intrat, mai bine ai vorbi cu adminii sa-ti stearga contul.

fcvs
14th February 2007, 21:34
Nu stiu cum vrei sa o lasam mai moale, dar daca pentru asta ai intrat, mai bine ai vorbi cu adminii sa-ti stearga contul.
e prea mare efortu` solicitat pentru asa ceva... crede-ma.
revenim la cat de mic e orasu` urziceni si ce tarani sunt acolo...

la revedere!!!

Loco
14th February 2007, 21:35
nu vb de ale tale pe care le`am vazut. vb in general, poate ca am gresit referindu`ma doar la forumul asta. pe net in general. si gata nu mai discut subiect ca`s de mult offtopic, toate posturile mele sunt o consecinta a postarilor anterioare de aici, alea legate de urziceni care erau si ele offtopic, sper ca mi s`a inteles punctul de vedere, faceti cum doriti, doar e tara libera, bafta si va astept la cât mai multe meciuri, de ce nu, chiar in peluza, poate asa câtiva vor intelege despre ce "huligani" vb o tara intreaga

Lauryca
14th February 2007, 22:01
Mai, daca o gluma de 3 posturi nu se poate face în coltisorul nostru, nu stiu ce sa zic!!! Eu sunt de parere ca v-ati suparat degeaba!! Subiectul cu pricinina se stingea..