PDA

View Full Version : Mafia daneza continua si la europene



ady_azzuro
18th June 2004, 20:47
Danezii nu se dezmint si iar castiga un meci(cu bulgaria) cu ajutorul arbitrilor. Totti a fost suspendat ca sa ramana Italia acasa si sa se califice danemarca. RUSINE UEFA! CEI MAI MARI HOTI! :ciocan: :jerk: :rosu:

dj_jaxxx
18th June 2004, 20:50
Totti a fost suspendat pentru ca a scuipat un jucator advers. Ar fi putut sa faca apel, dar nu a facut. Nu inteleg de ce e vina celor de la UEFA. Oricine daca ar fi scuipat ar fi fost suspendat.

ady_azzuro
18th June 2004, 20:55
Hai sa fim seriosi...puteau sa-l suspende o etapa nu 3...a fost mafie pe fata...berea daneza face din nou legea la acest turneu! :jerk:

realmadrid.com
18th June 2004, 20:58
mafia daneza zicetzi ai?
da de cartonasul rosu dat portarului rus, cand a fost involuntar hentul si oricum jucatorul trecuse de portar si acesta avea timp sa indeparteze pericolul
deci pe langa danezi sunt si portughezi si ia sa vezi mai nou francezi care prin golul lui trezeguet oprit cu mana a marcat pt 2-2 si lea spulberat sperantele croatilor
asa ca nu mai spunetzi voi de danemarca
pt ca uefa ne fura si pe noi oricum, indiferent ca jucam cu danezi, francezi, englezi, spanioli si celelalte favorite

dj_jaxxx
18th June 2004, 21:01
Ma rog...nu se poate dovedi nimic...

Si daca Italia castiga cu Suedia atunci ce o sa mai zicem? :)

realmadrid.com
18th June 2004, 21:05
itzi zic io ca se poate dovedi
si daca castiga care e treaba?, dar itzi zic eu ca nu va castiga nimic

dj_jaxxx
18th June 2004, 21:07
Dar nu inteleg de ce UEFA ar avea ceva cu Italia...una dintre cele mai bune echipe de fotbal din europa.

jhon_goodboy
19th June 2004, 14:43
Cred ca s-a procedat corect in cazul lui Totti;a fost un gest nesportiv care trebuia sanctionat in vreun fel.Nu cred ca UEFA ar tine cu Danemarca sau cu alte echipe nordice,pentru ca acest lucru s-ar vedea si toata lumea ar face plangere,dar daca nici o federatie de fotbal nu are intentia asta nu stiu care e problema.Asa i se intampla Danemarcei sa ne elimine in secundele de dupa prelungiri si apoi sa produca suspendarea lui Totti.Cred ca e de ajuns. :(
In meciurile urmatoare ce vor avea loc in grupa C,Italia si Suedia vor avea de castigat si vor trece in faza urmatoare. :ok:

uti2102
19th June 2004, 15:11
AZZURO! Calmeaza-te! Danemarca e mult peste Bulgaria, shi in nici un caz nu a cashtigat datorita arbitrilor. Despre TOTTI, pedeapsa a fost mult prea blanda (regulamentele prevad intre 3 shi 8 etape), motiv pentru care nici nu a facut recurs. Danemarca nu se va califica in sferturi cu "mafie" ci pentru ca merita! Ceea ce nu pot sa spun despre italieni...... :ciocan:

ricky
19th June 2004, 16:36
Cred ca s-a procedat corect in cazul lui Totti;a fost un gest nesportiv care trebuia sanctionat in vreun fel.

Asa e JOHN !
In loc sa ne bucuram ca UEFA taxeaza astfel de cazuri cautam mereu sa ne...avansam in postura de victime !
mai nou, se pare, va fi suspendat si un elvetian pentru scuipat adversar.
Poate noua ni se pare ceva nesemnificativ dar altora...
Cartonasul rosu al rusului a fost pe nedrept ! Abia reluarea a dovedit-o !
Fentzul francezului a fost din ciclul : "putea fi fluierat dar...nu trebuia neaparat !"
Cred ca indiferent cum hotara arbitrul ar fi fost o parte care ar fi spus ca...
Asa insa, FRANTA fiind in joc, imi pare rau pentru CROATIA !
(Si eu am spus cuiva ca, aproape sigur, ORICE arbitru ar fi fluierat HENTZ la un croat ! Dar...parca poti fi sigur ?!

Ce-i drept, arbitrii si-au facut chiar foarte bine datoria !
Dupa parerea mea...

ady_azzuro
19th June 2004, 16:42
AZZURO! Calmeaza-te! Danemarca e mult peste Bulgaria, shi in nici un caz nu a cashtigat datorita arbitrilor.
alpopa, tu cred ca ai vazut alt meci, sau ai ramas cu gandul ca echipa ta este campioana morala, s-a vazut clar ca arbitrii au favorizat danemarca, am observat vreo 3 offsideuri inexistente, si 2 faulturi facute de danezi decizive fara ca arbitrul sa sanctioneze. Este o rusine aceasta organizatie a uefei...sper sa se desfiinteze cat de curand! :yeah:

uti2102
19th June 2004, 18:54
Ady ma dezamageshti :drak: ......Shtii ce inseamna sa ai la degetul mic pe cineva?! Exact ce ai vazut aseara, cand danezii puteau sa le dea 5 bulgarilor dar nu au facut-o. Asta inseamna sa fii puternic. Sa potzi sa le iei gatul dar sa n-o faci. :evil:

realmadrid.com
19th June 2004, 18:56
asta inseamna sa ai ghinion

ady_azzuro
20th June 2004, 16:33
Danemarca nu este o echipa puternica si veti vedea ca nu va trece de grupe. Italia si Suedia se vor califica.

uti2102
20th June 2004, 18:35
Italia nu.....Nu merita. Pentru spectacol, pentru frumusetzea fotbalului, este mai bine sa se califice Danemarca shi Suedia. Doua echipe care nu ezita sa atace!

N0_NaM3
20th June 2004, 21:42
Hai lasati ma` ca ramane de vazut cine se califica , dar eu cred ca Italia shi Suedia..:D

JJ
22nd June 2004, 11:39
Daca iese 2-2 diseara...

Catalanul
22nd June 2004, 11:56
Daca iese 2-2 diseara...

:happy :happy :happy => ca se vor califica Suedia /hello si Danemarca :ciocan: :headbang: => ca Italia va pleca acasa :D :mda:

dj_jaxxx
22nd June 2004, 15:29
Daca iese 2-2 inseamna ca a fost aranjat :D

uti2102
22nd June 2004, 15:54
2-2 se termina! Sa dea Domnul!

ady_azzuro
22nd June 2004, 16:24
As dori din tot sufletul sa-i umileasca pe danezi, Suedia, merg pe un 3-0, goluri Ibahimovic si Larsson 2! :yeah:

uti2102
22nd June 2004, 16:36
1 Ibrahimovic, 1 Larsson
1 Gronkjaer, 1 Tomasson

ady_azzuro
22nd June 2004, 16:39
Sunt sigur ca linia a-2-a nu o sa-ti iasa! :ok:

uti2102
22nd June 2004, 16:44
De ce tzinetzi mah cu macaronarii?! :mda:

Deluxe
23rd June 2004, 00:17
What are you talking about? I´ve seen the game Denmark-Sweden and it was totally fair and correct. Totti was well suspended! And moreover don´t you remember his criminal tackle against a Danish defender?

Catalanul
23rd June 2004, 00:33
2-2 s-a terminat (asa cum a spus si JJ), si cred ca acum jucatorii celor doua echipe sunt la o :bere: si sarbatoresc BLATUL facut :rosu:
mafia continua :rosu:

SilverZeus
23rd June 2004, 00:58
Danemarca nu este o echipa puternica si veti vedea ca nu va trece de grupe. Italia si Suedia se vor califica.

Ei acu ce mai zici Azzure?
1. Totti nu merita 3 etape....merita mult mai mult
2. Grandomaniei italiene i s-a bagat pumnul in gura; meritat zic eu
3. Danemarca nu e o echipa buna; e o echipa foarte buna
4. Suedia a fost pana acum cea mai spectaculoasa
5. Italia, dupa Germania afost cea mai slaba

ultravioletu
23rd June 2004, 01:07
What are you talking about? I´ve seen the game Denmark-Sweden and it was totally fair and correct. Totti was well suspended! And moreover don´t you remember his criminal tackle against a Danish defender?
You don't understand Romanians, deluxe. First, it's about Denmark, who eliminated us. Second, it's about Sweden, who also beaten us at WC 94. Third, and most important, it's the tinfoil conspiracy spirit. We see conspiracies everywhere. Probably Totti is an innocent child, but he's been druged or hypnotized somehow before the match (by the Danish mafia, or Swedish, I don't know exactly) in order to behave very badly on the field. Conspiracy, indeed.

--
PS: ... that the second Italy goal was scored in the 5th(!) minute of extra time, nobody mentioned. If only this goal had been scored against Romania, what beautifull referee/uefa/mafia conspiracies would have been discussed here...

GoPens
23rd June 2004, 01:10
aye. some ppl think it's unbelivable and outrageous that a team actually keeps playing 'till the final whistle. especially if it's a team they root against.

it's over when the fat lady sings.

SilverZeus
23rd June 2004, 01:15
You don't understand Romanians, deluxe. First, it's about Denmark, who eliminated us. Second, it's about Sweden, who also beaten us at WC 94. Third, and most important, it's the tinfoil conspiracy spirit. We see conspiracies everywhere. Probably Totti is an innocent child, but he's been druged or hypnotized somehow before the match (by the Danish mafia, or Swedish, I don't know exactly) in order to behave very badly on the field. Conspiracy, indeed.

--
PS: ... that the second Italy goal was scored in the 5th(!) minute of extra time, nobody mentioned. If only this goal had been scored against Romania, what beautifull referee/uefa/mafia conspiracies would have been discussed here...


..........foarte adevarat spus.....sunt perfect de acord !!!

cocomic
23rd June 2004, 03:53
bai copii, o luati razna cu atitudinea asta... ce sa mai, ne meritam soarta de romani, si ne meritam si vecinii... hai sa le iau pe rand:

1. bulgaria: au demonstrat ca mai rau decat sa fii balcanic pe lumea asta e sa fii balcanic... ca au vrut sa joace fotbal, bravo lor, nu i-ar fi condamnat nimeni daca chiar ar fi fost asa... dar ca s-au trezit in ultimul meci, asta e, mai mult oricum nu au putut... totusi caracterul lor tipic de kkt s-a vazut cand la scorul de 1-1 trageau de timp de mama focului, la fiecare dribling al italienilor toti jucatorii sufereau rupturi de coloane vertebrale si ramaneau intinsi minute pe gazon... inteleg daca 1-1 i-ar fi calificat, dar asa... imi spuneti ca tinteau un egal de palmares?... sa fim seriosi.. daca chiar ar fi vrut fotbal, la 1-1 ar fi trebuit sa iasa la joc, sa atace, in nici un caz sa traga de timp... ar fi putut poate sa-si spele rusinea...

2. arbitrul: trecand peste originea lui slava, si peste numele de ivanov, intersant cum ochiul lui de vultur a vazut faultul lui materazzi dar faultul in careu (cel putin pe linie) asupra lui cassano nu l-a vazut nicicum... poate ar fi iesit mai mult la rampa daca se cerea... cum am spus pe alt thread, probabil ca golul 2 al italienilor, daca nu s-ar fi inscris deja in cealalta partida, s-ar fi anulat pe motiv ca pirlo a sarit peste minge, fapta ce se pedepseste cu rosu direct si penalty pentru echipa adversa.... oricum nu mai conteaza

3. danemarca si suedia: sangele apa nu se face... oricine ar incerca sa-mi zica ca nu se stia ca rezultatul final va fi 2-2 e cel putin naiv... sau are un suflet curat... prea curat... despre desfasurarea meciului ce sa zic, l-ar fi facut gelos pe tata jean si pe porcea... asa miza, asa scenariu... gol in ultimul minut cu extrema care trece cu 2-3 biciclete de fundasi ca prin branza, centreaza iar sorensen respinge in fata exact pana la suedez... brava baieti... bine jucat, poate iau si oscarul... macar de cerea jucarea partidei la 7 inainte italiei, ca sa-i scuteasca de efort...

4. carcotasii anti-italia: s-a generalizat in ultima vreme un 'pe atat de penibil dar pe atat de puternic' curent anti-italia... n-o sa ma leg de motivele acestui lucru... lumea oricum in general ii dispretuieste pe cei puternici, si simpatizeaza cu cei mici... in schimb este enervant cand inertia blocheaza gandirea, si se afirma tot felul de aberatii:
- ultarvioletu: golul 2 a fost marcat in minutul 4 din 5 de prelungire... ce motiv ar fi sa invoci uefa si alte chestii... nici macar nu s-au depasit minutele, acordate apropo pe drept: 6 inlocuiri + 2 faze in care jucatorii bulgarii au ramas intinsi pe gazon mai mult de 1 minut ...
- silverzeus: "grandomaniei italieni i s-a bagat pumnul in gura"... o echipa ce vrea titlul e grandomana?... "meritat zic eu"... meritat da... n-a pierdut nici un meci, cu bulgaria a sutat de aproape 30 (TREIZECI) de ori la poarta, cu suedia a avut o groaza de ocazii si a primit cel mai norocos gol cu putinta (zi-mi ca asa a vrut s-o dea ibrahimovic, cu calcuiul la vinclu intre bara si capul lui vieri)... ma rog... poate unii vad altfel meciurile... si poate sunt eu subiectiv... "italia dupa germania a fost cea mai slaba"... din nou, poate n-am vazut eu ca bulgaria, rusia si spania au fost mult mai bune.... ce sa mai... tipic: n-avem cu cine tine, suntem anti... anti-ce?...anti-orice... nu conteaza... anti sa fim... sau s-a trezit brusc spiritul scandinavic din voi, o fi de la scandic pop...
- alpopa: la tine e o ura cronica, izvoraste de undeva de mai demult de meciul olanda-italia de la euro2000... tu iti doresti raul italienilor fara sa poti explica clar de ce...

sa nu credeti ca ii las deoparte pe cei mai mari vinovati totusi:
5. echipa italiei si trappatoni: ce nota poate primi o echipa candidata la titlu care nu trece de grupe... in nici un caz una de trecere... partile bune le epuizam repede: cassano, panucci, gattuso (ca intotdeauna), buffon... poate mai sunt, dar acum sunt umbrite de:
-totti - baiete, noroc ca o ai pe ilary blasi sa te faca sa uiti... o mare parte din vina ii apartine pt gestul lui...
-vieri si materazzi - inter in toata splendoarea lui: cel mai prolific golgheter, cel mai sigur aparator... i rest my case...
-trapp - tataie, lasa-ne, lasa-ne... poate va intelege vreodata de ce a considerat ca corradi e mai in forma decat gillardino, ca inzaghi nu este complet refacut dupa ce chiar inzaghi cu cele 6 goluri in 3 meciuri a calificat italia la europene... poate vom intelege noi de ce cu o echipa cu asa un potential ofensiv insista sa practice acelasi joc batranesc... oricum noi suntem obisnuiti, s-ar putea pana la urma ca iordanescu sa fie ceva ruda cu el...

cocomic
23rd June 2004, 03:55
concluzie (n-a mai avut loc): una peste alta, italia a pierdut calificarea pe mana ei, dar jocul rezultatelor sau norocul n-au ajutat-o deloc... sunt micile chestii care fac diferenta... totti a fost un mare idiot, vieri a ratat din toate pozitiile, del piero e doar o umbra, trapp e deja o stafie, cassano a fost prea singur (pentru ca ceilalti atacanti in forma italieni au fost intamplator uitati acasa de trapp)... chiar daca doare, era normal ca dan - swe sa se termine 2-2... e doar ce aveau nevoie sa se califice... spune-ti-mi mie ca daca noi la 2-2 eram calificati cu danezii, am fi tras sa-i batem sa mearga norvegienii (de ex) in locul lor, doar sa fim fair-play... chiar, FAIR-PLAY... parca mi se pare cunoscut termenul... nu e prea folosit, dar parca tot apare desenat pe un cerc la inceputul meciului, si pe tot felul de pancarte... va rog un lucru: daca nordici n-au fost fair-play, sa fim macar noi....

pavpaulmih
23rd June 2004, 05:40
hai mah ce dracu tot va faceti ca ploua? asta e berea daneza se vinde bine si banii investiti in reclame trebuie sa se vada undeva. ce tot aparati danemarca asta de parca ar fi brazilia. mai ho ca si europenii tot oameni sunt , pe ce lume traiti.
Banu invarte tot asa ca lasati-o moale astia su uefa corecta! pls :evil:

salutari pentru tot microbistu' roman!

torr
23rd June 2004, 07:36
Tot ce nu iese conform unor calcule este HOTIE? Vedeti peste tot numai blaturi.
Italia a pierdut pe mana ei. Ar fi trebuit sa bata Suedia si/sau Danemarca si nu pleca acasa! O mare dezamagire si Italia si Spania. Nu m-as mira si Germania sa le ia urma!

GoPens
23rd June 2004, 08:13
Danemarca egaleaza Romania in ultimul minut -> rezultat care nu ne convine -> huoooo! hotie! conspiratie! bere daneza! illuminati! MJ12! JC Denton!

Suedia egaleaza Danemarca un (pen)ultimul minut -> rezultat care nu ne convine -> huoooo! hotie! conspiratie! bere daneza! illuminati! MJ12! JC Denton!

a se observa un trend. nu spund care :evil:

Utilizator
23rd June 2004, 09:34
Italia a ratat calificarea…Se poate invoca si rezultatul previzibil din meciul Danemarca-Suedia (2-2), dar Italia chiar a jucat mai prost decat cele doua. Aseara s-a chinuit efectiv cu bulgarii care au fost umiliti de cele doua nordice. Italia a jucat prost si merita sa iasa din competitie. Daca erau buni bateau Bulgaria cu 4-0 si se calificau. Suedia le-a dat 5…Sau chiar daca nu se calificau as fi avut regretul ca au fost “lucrati”. Dar asa s-au eliminat “prin forte proprii”…Au stat la mila altora in loc sa-si traga singuri calificarea. Le era la indemana.

Dansan
23rd June 2004, 09:41
Italia a ratat calificarea…Se poate invoca si rezultatul previzibil din meciul Danemarca-Suedia (2-2), dar Italia chiar a jucat mai prost decat cele doua. Aseara s-a chinuit efectiv cu bulgarii care au fost umiliti de cele doua nordice. Italia a jucat prost si merita sa iasa din competitie. Daca erau buni bateau Bulgaria cu 4-0 si se calificau. Suedia le-a dat 5…Sau chiar daca nu se calificau as fi avut regretul ca au fost “lucrati”. Dar asa s-au eliminat “prin forte proprii”…Au stat la mila altora in loc sa-si traga singuri calificarea. Le era la indemana.

Just... Italia nu a jucat nimic la aceste Europene..A luat gol probabil de la cea mai slaba echipa din competitie...au ajuns in aceasta situatie pe mana lor...Atat Danemarca cat si Suedia au jucat un fotbal bun...merita sa mearga mai departe....ITALIA NU....

SilverZeus
23rd June 2004, 10:50
Ce draq aveti impotriva Danemarcei? ...Eu nu-i simpatizez, pt ca tin cu Suedia , Olanda, Spania (chiar daca si astia au plecat acasa, pe merit.....) Doar pt ca nu ne-au lasat sa mergem la europene? pai cu ce au gresit ei? vroiati sa nu mai joace, cand au vazut ca Ursu prelungeste meciul? Vroiati sa nu intre de la inceput pe teren? ...pai cred ca Romaniei i-ar trebui o grupa unde cap de serie sa fie ea, dupa care urmatoarea favorita sa fie Azerbadjan sau San Marino...daca se poate Andorra, nu ,pt ca deplasarea va costa prea mult Federatia...fiti seriosi putin si lasati sentimentalismele astea...asa e viata, cateodata si un prieten calca peste tine ca sa treaca in fata, dar ce sa mai zic de un necunoscut.....sunteti suparati ca Danemarca si Suedia au facut 2-2? Dar cat doreati sa faca?....Italia nu ar fi facut la fel, ca sa scape de o natiune puternica la fotbal?....Romania nu ar fi facut la fel cu Serbia (sa zicem)....Cehia de ce va juca azi cu rezervele?...ca sa-si odihneasca titularii sau ca sa ajute prietena de mai de la vest?....

SilverZeus
23rd June 2004, 11:07
[QUOTE=cocomic]

- silverzeus: "grandomaniei italieni i s-a bagat pumnul in gura"... o echipa ce vrea titlul e grandomana?... "meritat zic eu"... meritat da... n-a pierdut nici un meci, cu bulgaria a sutat de aproape 30 (TREIZECI) de ori la poarta, cu suedia a avut o groaza de ocazii si a primit cel mai norocos gol cu putinta (zi-mi ca asa a vrut s-o dea ibrahimovic, cu calcuiul la vinclu intre bara si capul lui vieri)... ma rog... poate unii vad altfel meciurile... si poate sunt eu subiectiv... "italia dupa germania a fost cea mai slaba"... din nou, poate n-am vazut eu ca bulgaria, rusia si spania au fost mult mai bune.... ce sa mai... tipic: n-avem cu cine tine, suntem anti... anti-ce?...anti-orice... nu conteaza... anti sa fim... sau s-a trezit brusc spiritul scandinavic din voi, o fi de la scandic pop...

QUOTE]


.....s-a trezit spiritul scandinav dintr-o data in noi? ....dar ce sa se trezeasca spiritul italian? ....mai bine ala scandinav....oricum, cred ca esti de acord ca putem tine cu cine vrem, nu neaparat cu cine e mai tare (sau cu cine se zice ca e mai tare)....Italia nu e grandomana pt ca vrea titlul: jucatorii ei nici nu cred ca le pasa de asa ceva....ei au venit in Portugalia sa-si afiseze ultimele ifose, ultimele femei, ultimele coditze si suvitze....de asata is grandomani ...nu au aratat pic de respect pt adversare: l-a scuipat idiotul Totti (dupa Rivaldo, el era jucatorul meu preferat) pe danez.....PAI E SI NORMAL CA DANEMARCA A REFUZAT SA MAI DEA GOL SUEDIEI SI A ASTEPTAT SA FIE EGALATA.....sa-i ajuti pe nesimtiti dupa ce ei te-au scuipat?....ma rog, discutia ajunge prea departe: Italia a primit ce a meritat: pleaca acasa dupa ce nu a jucat nimik....asta conteaza, nu ca doua echipe care au jucat mai bine ca ea (nu am zis ca sunt mai bune ca Italia) au "fraternizat" in ultimul meci

ultravioletu
23rd June 2004, 11:10
sa nu credeti ca ii las deoparte pe cei mai mari vinovati totusi:(...)de fapt despre asta era vorba de la inceput. Fiecare echipa trebuie sa-si vada de jocul ei astfel incat sa nu ajunga la mana altora.
Asta e valabil si pentru noi in privinta complexului danez: fotbalul romanesc o sa progreseze ca mentalitate atunci cand o sa inteleaga ca nu Urs Meier a eliminat Romania, ci nonsalanta cu care romanii au irosit sanse uriase pe final de meci.

La nemti, la procesele etapei ale lor, se da rezumatul, se remarca greseala de arbitraj (au si ei destule), dar nu se invoca conspiratii si intentii criminale, ci se trece mai departe la problemele de fond: de ce ala a ratat acolo, cum a gresit ala pasa, cat de neinspirat a fost antrenorul ca l-a scos pe icsulescu. Alta chestie: Werder, exact etapa dupa ce si-a asigurat matematic titlul, a jucat foarte relaxat cu Leverkusen si a pierdut acasa cu 2-6 (dupa nspe luni de invincibilitate). In ultima etapa, Leverkusen a batut pe Stuttgard si i-a furat "la mustata" locul de Liga Campionilor, dupa ce VfB atacase chiar titlul. Intrebare de 10 puncte: pe cine crezi ca i-au invinovatit suporterii svabi?
a) pe Werder, pentru ca nu si-a rupt oasele pentru ei
b) pe jucatorii proprii, pentru ca au fost mai slabi in meciul direct si nu au fost in stare sa scoata macar un egal?

vladONE
23rd June 2004, 11:32
Daca buna vecinatate scandinava functioneaza intotdeauna perfect si la EUROVISION, de ce sa nu mearga si la EURO 2004?

/hello Iar prostii raman :mda: , o suflare intreaga de fotbal :o: , echipele care merita calificarea :headbang: , iar scandinavii :evil:

Doctor_Satan
23rd June 2004, 14:37
Tot ce nu iese conform unor calcule este HOTIE? Vedeti peste tot numai blaturi.
Italia a pierdut pe mana ei. Ar fi trebuit sa bata Suedia si/sau Danemarca si nu pleca acasa! O mare dezamagire si Italia si Spania. Nu m-as mira si Germania sa le ia urma!

Ba din contra: totul a iesit conform calculelor!
Danezii si suedezii si-au calculat ca la 2-2 se califica, deci... :ciocan:

cocomic
23rd June 2004, 14:41
poate sunt mai mult decat subiectiv in toate postarile mele referitoare la italia, fiind pe jumatate de-al lor... dar... exista un dar:...
- spuneti ca italia n-a meritat sa se califice: nu stiu din prisma caror factori n-a meritat italia sa se califice: ca a fost neinvinsa la acest campionat, ca a primit cel mai norocos gol din lume de la suedia in ultimele minute de joc, dupa ce a dominat partida, ca swe si dan (echipele care s-au calificat in dauna ei, deci dupa cum spuneti voi au fost mai bune) nu au castigat impotriva ei in meciurile directe... totusi, nu mai insist pe tema asta, pentru ca afinitatile sau ura catre o echipa nu se nasc si nici nu se schimba peste noapte... cine nu suporta italia va zice ca nici nu merita sa fie la euro, cine este fan spune exact contrariul...

oricum, doare cand mai departe merg echipe care n-au facut mai mult decat tine si n-au aratat ca ar fi mai bune decat tine...

totusi, va intreb o chestie: cat de corect este sa se considere meciurile directe intre 3 echipe care au facut egal intre ele... e totusi absurd sa departajezi 3 echipe pe baza nr. de goluri marcate intr-un egal, mai ales ca meciul decisiv s-a desfasurat ultimul, cand o intelegere devine foarte proababila... sistemul functioneaza sa departajeze doar 1 echipa, sa se desprinda 1 in castigatoare.. in nici un caz nu poate functiona sa departajeze 2 din 3... sansele de aranjament sunt prea mari.. :rolleyes:

Doctor_Satan
23rd June 2004, 14:48
concluzie (n-a mai avut loc): una peste alta, italia a pierdut calificarea pe mana ei, dar jocul rezultatelor sau norocul n-au ajutat-o deloc... sunt micile chestii care fac diferenta... totti a fost un mare idiot, vieri a ratat din toate pozitiile, del piero e doar o umbra, trapp e deja o stafie, cassano a fost prea singur (pentru ca ceilalti atacanti in forma italieni au fost intamplator uitati acasa de trapp)... chiar daca doare, era normal ca dan - swe sa se termine 2-2... e doar ce aveau nevoie sa se califice... spune-ti-mi mie ca daca noi la 2-2 eram calificati cu danezii, am fi tras sa-i batem sa mearga norvegienii (de ex) in locul lor, doar sa fim fair-play... chiar, FAIR-PLAY... parca mi se pare cunoscut termenul... nu e prea folosit, dar parca tot apare desenat pe un cerc la inceputul meciului, si pe tot felul de pancarte... va rog un lucru: daca nordici n-au fost fair-play, sa fim macar noi....

Sunt de acord cu tine la faza ca italienii au pierdut in primul rand pe mana lor!
In schimb la partile bune ale italienilor l-ai uitat pe Nesta (ai facut o greseala fatala).
Dar cu 5 jucatori nu te poti califica in sferturi!

Dar ce tot imi mananc nervii aici pentru niste echipe pe cale de disparitie?
Sa vedem cine merge mai departe azi (HAI GERMANIA!) si sa vedem cine castiga Euro (HAI GERMANIA!).

inter
23rd June 2004, 19:01
poate sunt mai mult decat subiectiv in toate postarile mele referitoare la italia, fiind pe jumatate de-al lor... dar...

:rolleyes: asta treaca mearga ...dar asta:

"-vieri si materazzi - inter in toata splendoarea lui: cel mai prolific golgheter, cel mai sigur aparator... i rest my case..."

cred ca ai vazut presa italiana de azi ..., daca nu iti dau notele nationalei :drak: :

http://portogallo2004.datasport.it/rubriche.asp?id=2260092&Sottocategoria=1311

asa ca nu mai arunca pe Inter vina necalificarii !, devii hilar :rosu:

inter
23rd June 2004, 19:10
si ca sa nu te chinui uite notele :
Buffon 7
Materazzi 6
Nesta 7
Panucci 5
Cassano 7.5
Fiore 4.5
Perrotta 6.5
Pirlo 6
Zambrotta 6.5
Corradi 4.5
Del Piero 4
Oddo 5
Vieri 5
Di Vaio - fara nota

Trapattoni -4 aici ai dreptate!

si ca o curiozitate, arbitrul a luat 3 :rosu:

uti2102
23rd June 2004, 19:35
"Mafia daneza" shi cea suedeza au facut exact ceea ce trebuia! AU ELIMINAT ITALIA! /hello Au facut ceea ce ar fi fost logic sa faca! Dupa ce scorul a devenit 2-2 era absurd ca una dintre echipe sa mai rishte ceva shi sa piarda calificarea! Cat despre desfashurarea meciului, e evident ca danezii au avut initziativa (trebuiau neaparat sa inscrie ca sa poata spera la calificare). Cei care cred k a fost un aranjament de la bun inceput sufera de ceva........Aranjamentul s-a facut prin ultimele minute de joc, nicidecum de la inceput. Era sinucidere curata ca suedezii sau danezii sa gandeasca "lasa-i sa ne dea gol ca ne lasa shi ei".......A fost ca la acel meci Valencia - Man U, cand, dupa un meci tensionat, in ultimele minute tabela arata 1-1 (parca) shi nimeni nu a mai fost dispus sa rishte, asha ca au plimbat mingea.......
FELICITARI DANEMARCA! FELICITARI SUEDIA! Italia trebuie sa mai invetze fotbal shi sa mai uite de fitze shi de catenaccio! Arrivederci macaronarilor! :happy

unirea
23rd June 2004, 20:04
ce mafie ma? eu am fazut meciul chiar frumos! si nu cred ca daca ar fi fost blat ar fi fost 2-1 pana aproape de sfarsitul meciului! imi pare rau de italia dar asta e....

cocomic
24th June 2004, 04:11
Italia trebuie sa mai invetze fotbal shi sa mai uite de fitze shi de catenaccio! Arrivederci macaronarilor! :happy

da mai, bun simt pe fata... cum sa-ti zic... oare cum numesti poporul ce mananca clisa cu ceapa...
despre partea cu invatatul fotbalului, vezi ca o sa fie vacant postul de antrenor al nationalei... poate vrei tu sa te oferi, ca vad ca intelegi fenomenul :drak:

catani
24th June 2004, 09:04
Danezii nu se dezmint si iar castiga un meci(cu bulgaria) cu ajutorul arbitrilor. Totti a fost suspendat ca sa ramana Italia acasa si sa se califice danemarca. RUSINE UEFA! CEI MAI MARI HOTI! :ciocan: :jerk: :rosu:
Ia mai lasa-ma cu tampeniile astea!!!!!!!!!! Pe tine daca te-as scuipa in cap ti-ar place? Se pare ca da si atunci ai putea sa pui un biletel pe frunte unde sa stea "loc de scuipat public". Tiganii macaronari care nu pot sa isi tina saliva acasa nu au ce cauta la un CE. Sunt sigur ca atunci cand Mutu a fost scuipat in ureche de Mihajlovici erai cu nervii pana la urechi dar asa cu romanul, nu isi poate lua o vina asupra lui. Mai bine arbitrul sau UEFA in acest caz....

viole(n)t
24th June 2004, 09:37
Nu cred ca Italia merita eliminarea dupa joc. Parca totushi a fost peste Suedia in meciul direct...

Ca fan al Angliei, ma bucur, pt. ca e echipa cel mai greu de batut din lume. Daca ne uitam la turneele finale din 90 incoace: 1990 - au pierdut la penaltyuri, 1994 - la fel, 1998 - la penaltyuri, 2000 - gol de aur dupa ce au fost egalatzi in prelungiri. Cu toate astea, jocul italienilor mi se pare putzin depashit, putzin deficitar la constructzie...

Despre modul in care au fost eliminatzi italienii, mi se pare FIRESC ca nordicii (shi nu scandinavii, pt ca danezii nu sunt scandinavi) sa ajunga la o intzelegere, probabil IN TEREN... Lumea a uitat ca shi italienii s-au comportat asemanator cu numai 2 ani in urma, la acel meci cu Mexic, de la World Cup 2002.

uti2102
24th June 2004, 11:22
despre partea cu invatatul fotbalului, vezi ca o sa fie vacant postul de antrenor al nationalei... poate vrei tu sa te oferi, ca vad ca intelegi fenomenul :drak:

Pai sa shtii ca nici nu e mare branza! Trebuie doar sa ma prezint la antrenamente shi sa le spun ca nu shtiu o boaba despre "catenaccio". Shi sa vezi atunci cum o sa joace fitzoshii......din "bun simtz"!
Din pacate insa la conducerea azzurilor va veni un antrenor care cultiva "fitzoshenia" shi jocul "spectacol".......Marcelo Lippi! :headbang:

Cioko
24th June 2004, 12:17
AZZURO !!! la fel ca si ALPOPA iti transmit sa te calmezi :D ...
sorry,nu vreau sa te supar dar deviezi total "mafia daneza continua......" - ce-or fi astea numai tu stii !?!?! ...
In alta ordine de idei, mai apare si ca titlu pe pagina principala (ce titluri aberante apar uneori pe site); mai ganditi-va inainte sa le treceti totusi, ca va faceti de ras... pe mine cel putin ma amuza cu cata inversunare atacati din toate partile nationala Danemarcei si asta sigur numai din cauza ca o considerati vinovata ca noi nu ne-am calificat ceea ce este ErOnAt!!!!! vina o poarta FRF cu Mircea Sandu in frunte si Iordanescu. capish????? din cauza noastra nu suntem la Euro si nu a danezilor....
deasemenea subliniez si eu - Danemarca este mult peste Bulgaria si n-avea nevoie de ajutorul arbitrilor sa-i invinga,ceea ce nici nu s-a intamplat de fapt (la ajutorul arbitrilor ma refer)...
cat despre "Danemarca nu este o echipa puternica si veti vedea ca nu va trece de grupe. Italia si Suedia se vor califica." (Azzuro)...Na-i nimerit-o :D cam atat... :)
respectele mele si ne mai auzim :) /hello /hello /hello
/OLE/

uti2102
24th June 2004, 14:38
AZZURO !!! la fel ca si ALPOPA iti transmit sa te calmezi :D

Vezi k incurci borcanele! Eu n-am nimic cu danejii shi suedejii! Io cu macaronarii am! :evil:

Cioko
25th June 2004, 13:41
Vezi k incurci borcanele! Eu n-am nimic cu danejii shi suedejii! Io cu macaronarii am! :evil:

________________________________________________

sorry ALPOPA, nu incurc borcanele :)
am scris "AZZURO !!! la fel ca si ALPOPA....." - adica sustineam si eu, LA FEL CA SI TINE, ca Azzuro exagereaza, adica ca la fel ca si tine ii scriu si eu un reply asemenator......
intelegi acum? :)
te salut