PDA

View Full Version : Etapa 11: FC POLI IASI – FC BRASOV



delaparis
6th October 2008, 22:40
SAMBATA, 18 OCTOMBRIE 2008

ora 19.00 GSP TV

discutii inainte si dupa meci

crissis
6th October 2008, 22:43
Meci greu in Copou. Totusi spun 1

Cipri
6th October 2008, 22:47
Meci echilibrat ... 0-0 :D

noir_desir
6th October 2008, 23:02
și eu tot spre un egal fără goluri aș înclina

Rossi
7th October 2008, 02:10
1x ...

DanielAndrei
7th October 2008, 09:09
Poli va fi in plina forma, noi mai avand si restanta cu Farul....sa speram ca vom reusi sa iesim din zona periculoasa

six
7th October 2008, 10:11
merg pe mana moldovenilor....:D

resita
7th October 2008, 13:12
merg pe mana moldovenilor....:D

si eu :D 1-0

YoNuTzz
7th October 2008, 15:15
al 4-lea 0-0 ptr brasov :ok:

naxos
7th October 2008, 16:59
Brasovul nu reuseste surpriza la Iasi. Solist 1.

Leo
7th October 2008, 17:34
Brasovul a devenit experta in egaluri . Deci X .

Ferko
7th October 2008, 18:01
1-0 sao 0-0.

ultra
7th October 2008, 20:20
stelica va lua gol. 1:1.

stiintacv
7th October 2008, 21:25
meci de x

Uimirea
8th October 2008, 14:19
Meci de x2.NU mai aveti norocul chior de la Urziceni.

GameBookers
9th October 2008, 12:16
2 ce voturi aiurea .. chiar credeti ca urziceniu e atat de bun :)

GameBookers
9th October 2008, 12:17
meci de x


mai jucati si voi pe la priuri .. daca pui x la meciu asta insemna ca nu le ai cu fotbalul :lol:

DIXX
9th October 2008, 19:35
Faptul ca se joaca Sambata viitoare io zic ca e in avantajul nostru pt ca se vor recupera Sburlea,Maldarasanu si Surdu iar Catalin Munteanu va avea si el drept de joc.De la ieseni va lipsi Balba care se va opera la genunchi.

Mythos
10th October 2008, 18:40
Nu stiu de ce, dar cred ca se va impune Iasul.

Roddicted
10th October 2008, 20:12
Bate Iasul,doar sa nu se imbete Balba si sa-si dea autogol:D

noir_desir
10th October 2008, 21:47
"Atacantul Politehnicii Iasi, Ionut Bilba, a fost prins din nou in offside de catre politisti. Fotbalistul a condus autoturismul sau Audi Q7 dupa ce a consumat alcool. Politistii i-au intocmit noaptea trecuta dosar penal. Bilba a fost filat si urmarit mai multe sute de metri, iar apoi a urmat un adevarat circ."
"Presedintele clubului Politehnica sustine ca, dupa acest ultim incident dintre Bilba si Politia Rutiera, s-a gindit chiar la excluderea din lot a fotbalistului. "Desi infractiunea pe care a comis-o s-a derulat in afara stadionului, el urmind sa raspunda in fata legii pentru faptele sale, nu putem ramine indiferenti. Asta deoarece Bilba a adus prejudicii serioase imaginii clubului. Voi propune Consiliului de Administratie o penalizare cu o suma cuprinsa intre 5.000 si 10.000 de euro. Iar asta numai pentru ca se afla intr-o situatie dificila din punct de vedere medical, si nu ar fi omenesc sa-l lasam pe drumuri inainte de operatie. Altfel, ma gindeam la excluderea din lot", a precizat Sorin Boca. "
Sursa: Ziarul de Iași

cu fotbaliști din ăștia vrem noi să evităm retrogradarea?:mda:

Roddicted
10th October 2008, 22:18
"Atacantul Politehnicii Iasi, Ionut Bilba, a fost prins din nou in offside de catre politisti. Fotbalistul a condus autoturismul sau Audi Q7 dupa ce a consumat alcool. Politistii i-au intocmit noaptea trecuta dosar penal. Bilba a fost filat si urmarit mai multe sute de metri, iar apoi a urmat un adevarat circ."
"Presedintele clubului Politehnica sustine ca, dupa acest ultim incident dintre Bilba si Politia Rutiera, s-a gindit chiar la excluderea din lot a fotbalistului. "Desi infractiunea pe care a comis-o s-a derulat in afara stadionului, el urmind sa raspunda in fata legii pentru faptele sale, nu putem ramine indiferenti. Asta deoarece Bilba a adus prejudicii serioase imaginii clubului. Voi propune Consiliului de Administratie o penalizare cu o suma cuprinsa intre 5.000 si 10.000 de euro. Iar asta numai pentru ca se afla intr-o situatie dificila din punct de vedere medical, si nu ar fi omenesc sa-l lasam pe drumuri inainte de operatie. Altfel, ma gindeam la excluderea din lot", a precizat Sorin Boca. "
Sursa: Ziarul de Iași

cu fotbaliști din ăștia vrem noi să evităm retrogradarea?:mda:


Acest betiv a dat multe goluri f importante pt iasi sezoanele trecute:ok:

samar
11th October 2008, 11:21
2 solist...;)

Ess
11th October 2008, 11:22
2 solist...;)

nici nu se pune problema...
intrebarea este care vor fii proportiile scorului...

crissis
11th October 2008, 15:58
intrebarea este care vor fii proportiile scorului...

:happy:happy:happy parca ar juca Poli cu Real Madrid , si nu cu Brasovul.

crissis
12th October 2008, 21:07
Sper ca si aceste trei puncte sa ajunga la Iasi si echipa sa iasa din zona aceea periculoasa.

floryn_1249
12th October 2008, 22:53
1 cred ca castiga

YoYoyOi
18th October 2008, 20:00
vai de capul meu ce meci lesinat :(

crissis
18th October 2008, 20:20
Am vazut altele si mai si intre echipe cu pretentii de Cl si alte alea...
Forza Poli in seara asta cele trei puncte sunt foarte importante si sper ca pana la urma sa castigam.

Cristian
18th October 2008, 20:23
1-0 ptr Brasov :) Am dat si eu TV Tuneru la meci exact cand s-a marcat golul :cry:

YoYoyOi
18th October 2008, 20:27
vai Cristi, te rugam mai repeta faza de vreo 3 ori, poate vedem si noi ceva fotbal azi :mda:

Cristian
18th October 2008, 20:41
Ma jur ca am mutat pe realitatea si se certau alde Basescu Tariceanu la Bruxelles, si cand am dat inapoi la meci au marcat iesenii :happy

YoYoyOi
18th October 2008, 20:45
deci ti-am zis eu :D sarumana :happy

Cristian
18th October 2008, 20:46
Gata nu mai fac schema asta, ajunge 1-1 :D

Marius
18th October 2008, 20:46
Deci... :sleep:

crissis
18th October 2008, 21:19
Pana la urma un egal amarat. Golul lui Montiel a fost super :ok: , Stelea era la furat:)

resita
18th October 2008, 21:36
pacat ca Poli Iasi nu a reusit sa castige cele 3 puncte.

crissis
18th October 2008, 21:41
Etapa viitoare sigur aducem punct(e) de la Pitesti.

DIXX
18th October 2008, 21:47
Bine ca a dat Zaharia gol,cred ca i s-a spart ghinionul cand i-a spart ala nasul.

pif
18th October 2008, 22:06
Bun dinu gheorghe asta la gaz metan la poli iasi si alte echipe in viitor.Daca nu pierzi si faci 5 egaluri la rand din care 4 0-0 nu stiu daca e asa mare performanta pt lucescu poate pt Brasov ca nou promovata.A luat gol stelica dupa mult timp iar egalul asta e bun POLI ramane acolo.

Charon
18th October 2008, 22:23
foarte buna replica data de Popa lui Razvanel!:ok:
nu am inghitit niciodata acea frustrare patentata de Ravanel,evidenta cat a fost la Rapid dar mult mai acuta acum cand nu mai da asa des pe la tv!

noir_desir
18th October 2008, 22:24
pfoai... doar egal :headbang: Și iar am jucat ca p...

Nu știu, vreau să văd și eu că batem/facem egal în urma unui joc colectiv bun, nu doar în urma unor sclipiri individuale sau în urma unor gafe enorme ale adversarelor... Nu avem nicio tactică, pierdem mingi ușor la mijlocul terenului, când ne apropiem de careu nu știm ce să facem cu mingea etc...

Foarte greu etapa viitoare la Pitești :mda:

vantian
19th October 2008, 03:12
când ne apropiem de careu nu știm ce să facem cu mingea etc...



se pare ca stim . sutam la poarta ;)

noir_desir
19th October 2008, 09:32
da, ok, dar dacă din 10 acțiuni ofensive șutăm la poartă o dată sau de două ori, nu mi se pare chiar foarte profitabil... bine că în ultimul timp am avut noroc și asta s-a simțit pe tabelă, și la Urziceni, și cu Steagu.

În fine, pe ăștia-i avem, cu ăștia defilăm... chiar dacă jocul nu merge cum ar vrea mulți ieșeni, se observă cât de cât o îmbunătățire... și având în vedere că mai avem de jucat cu Argeșul, Mediașul, Buzăul, Otopeniul, Pandurii, echipe cu nimic mai presus decât Poli, ba chiar mai slab cotate, asta mă face optimist, cred că vom termina turul în afara zonei fierbinți...
Acuma rămâne de văzut ce se va întâmpla cu banii, că acolo-i problema. Și poate mai reușim să aducem în minimercato un atacant, că e mare nevoie.

codrind
20th October 2008, 09:06
foarte buna replica data de Popa lui Razvanel!:ok:
nu am inghitit niciodata acea frustrare patentata de Ravanel,evidenta cat a fost la Rapid dar mult mai acuta acum cand nu mai da asa des pe la tv!


vărzănel o ia pe urmele lu' tac-su.
Ăla a inventat cooperativa, iar ăsta micu' blatul cu arbitrii... dar și comportamentul MÂRLĂNESC.
Să nu uităm că iaurt-vărzănel acum câțiva ani, la IAȘI, a pălmuit un copil de mingi care și-a "permis" să țină mingea ceva mai mult... sau în etapa de Cupă, la Constanța a făcut gesturi OBSCENE către spectatori...
Caracter ZERO

Ferko
20th October 2008, 10:25
Asa e Codrind, dar are "companie" selecta " : VAMA ! Doi marrlani !

codrind
21st October 2008, 19:58
Asa e Codrind, dar are "companie" selecta " : VAMA ! Doi marrlani !

Etnicul Vărzănel-iaurțel a mai primit o lecție de bună creștere:

Popa a blocat memoriul impotriva lui Razvan Lucescu!
http://www.iasisport.ro/stiri/3975/popa-a-blocat-memoriul-impotriva-lui-razvan-lucescu.htm

Dar știu că totul e în van. Caracterul nu și-l schimbă, chiar dacă suferă operația de înălbire gen Michael Jackson.