PDA

View Full Version : Etapa 11: FC OTELUL GALATI – FC STEAUA 2-0



Pages : [1] 2

delaparis
6th October 2008, 22:27
VINERI, 17 OCTOMBRIE 2008
ora 15.00
GSP TV

discutii inainte si dupa meci.

vlad1607
6th October 2008, 22:44
meci de 1 X

Hard
6th October 2008, 22:46
umilim otelul .

Marius
6th October 2008, 22:46
Crezi?

meci de moral pentru Steaua.

delaparis
6th October 2008, 22:54
meci de moral pentru Steaua.

:happy ...

2-0 scurt moral :sleep:

:lol:

m8k
6th October 2008, 23:04
Daca Otelul va avea 7 jucatori indisponibili si nu 8 atunci bat fara probleme! La 5-6 accidentati fac deja scor!:ras-plans:

YoYoyOi
6th October 2008, 23:09
meci problematic :rolleyes:

moty
6th October 2008, 23:17
trebuie sa iesim din pasa proasta, la galati sper sa invingem.

vlad1607
6th October 2008, 23:23
umilim otelul .

am vazut umilinta si cu Otopeniul :happy

Cristian
7th October 2008, 00:14
umilim otelul .

:lol::lol::lol: Daca revin accidentatii din lotul nostru batem fara probleme :drak:
Sper sa ploua si la meciul cu steaua ca brailenii nu suporta ploaia :happy

delaparis
7th October 2008, 00:19
meci problematic :rolleyes:
probabil ... :rolleyes:

:happy:happy:happy

Hingherul
7th October 2008, 00:28
Ocazia perfecta sa detronam mincinosii care ocupa abuziv locul 1.

Rossi
7th October 2008, 02:14
1X ... nu a batut cfr-ul la galati , blatistii nici atat ...

Rossi
7th October 2008, 03:15
Steaua de azi

Ne punem singuri coarne, ne facem si ne ridicăm singuri statui, ne amăgim cu rezultate modeste ridicându-le si transformându-le la rang de realizări nemaiîntâlnite, de performante extraordinare desi în fond sunt doar banalităti.

Zbierăm ca înfierati când cineva îndrăzneste să ne scoată din oceanul de metafore si laude în care ne scăldăm, catalogăm astfel imediat ca antistelist, javră, cioară, frânar pe oricine, îi răspundem superficial cu niste rezultate din trecut, si urmăm neclintiti linia de premărire si exaltare a echipei noastre fără a avea nici jumătate de motiv, se pare că panzerul stelist a apus de mult.

Nu am să vă vorbesc despre o Stea triumfalistă si glorioasă, ci despre Steaua Bucuresti, despre o stea tuberculoasă care tipă isteric după ajutor dar refuză categoric incizia si bisturiul pentru a se salva. Steaua de acum a devenit o echipă morbidă, aflată într-o stare latentă de descompunere, carcterizată de o culoare vânătă si de emanatia unui miros de stârv.

articol complet (http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/5504)

otelarii trebuie sa puna mana pe bisturiu :evil: ...

mateiasi
7th October 2008, 09:58
Din cate stiam, meciul de Cupa era programat miercuri. S-a devansat, cumva? Daca nu, avem o problema: oboseala acumulata in deplasarea de la Breaza s-ar putea sa-si spuna cuvantul vineri, in partida cu Steaua. In mod normal, la Breaza ar trebui sa jucam cu rezervele, dar noi nu prea avem rezerve...

six
7th October 2008, 10:06
1 solist :ok:

VILI
7th October 2008, 10:07
2 goluri Para si trimitem shtoia la parcu' rece.:drak:

mihai_alex
7th October 2008, 10:17
:lol::lol::lol: Daca revin accidentatii din lotul nostru batem fara probleme :drak:
Sper sa ploua si la meciul cu steaua ca brailenii nu suporta ploaia :happy
Brailenii nu suporta apa in general..

Ocazia perfecta sa detronam mincinosii care ocupa abuziv locul 1.

Ca sa fie inlocuiti de alti mincinosi...dar veti avea si alte ocazii.

riva
7th October 2008, 10:46
otelul nu are echipa buna, singurul avantaj fiind terenul dezastru, pe care doar ciumegharii se pot juca

Cristian
7th October 2008, 10:56
Daca si masa de biliard care e terenul de pe Stadionul Otelul e "teren dezastru" ce sa mai zicem de terenurile de la Iasi si Constanta ??? Riva tu te-ai uitat la meciul Otelul - CFR sau vorbesti din amintiri ??

mihai_alex
7th October 2008, 10:56
otelul nu are echipa buna, singurul avantaj fiind terenul dezastru, pe care doar ciumegharii se pot juca
Se trezesc tot felul de bufoni cu comentarii de umplutura,sa ne demonstreze antipatiile care nu ne intereseaza.
Am scos 5 pcte si de-afara riva,sa stii,iar terenul Otelului e printre primele 3 din tara.Daca si-al nostru e prost,inseamna ca al bistritei era teren arat inainte.
Poate n-avem echipa buna,dar e o echipa de viitor,momentan mediocra,dar e realist sa speram la primele 7-8 locuri.

riva
7th October 2008, 11:20
de la televizor nu arata rau, dar se vedea cum topaia mingile la pasele pe jos, veci nu o sa faca performanta galatiul cu asa teren

mihai_alex
7th October 2008, 11:26
Cred ca esti foarte confuz,si de pe stadion arata bine.Cand e iarba tunsa mai scurt mai sunt anumite damburi,dar asta am vazut si pe terenurile stelei si al cfr-ului,deci se poate face performanta si pe astfel de terenuri.
Ca v-ati trezit cu gazon acum vorbiti?asteptati si voi 2 ani sa vedeti ca se fac damburi la fel.

resita
7th October 2008, 13:17
1 sau in cel mai rau caz X :evil:

Cristian
7th October 2008, 13:19
de la televizor nu arata rau, dar se vedea cum topaia mingile la pasele pe jos, veci nu o sa faca performanta galatiul cu asa teren


Intradevar la televizor arata ca gazonul de pe Santiago Bernabeu, insa in realitate arata ca o pasune :cry:

STEEL
7th October 2008, 13:47
otelul nu are echipa buna, singurul avantaj fiind terenul dezastru, pe care doar ciumegharii se pot juca

Esti penibil rau de tot, aveam o impresie mai buna despre tine....

YoNuTzz
7th October 2008, 15:08
2 solist, baietii se revanseaza ptr. meciul cu otopeniul...

fubu11
7th October 2008, 15:37
esti un bagator in seama.de ce e prost gazonul ma ca nu ati castigat voi?oricum e mai bun ca al vostru asa ca nu are rost sa te agiti fara rost.mai bine vezi ca va duceti spre b deocamdata.batem steaua.

nayram
7th October 2008, 15:53
Cat optimism pe otelari:D

Cristian
7th October 2008, 15:58
Si e vreo problema ca suntem optimisti sau ce ? E interzis prin lege cand e vorba de steaua ? :happy

mihai_alex
7th October 2008, 15:58
Eu l-as numi realism,la cum joaca steaua...

nayram
7th October 2008, 16:21
Si e vreo problema ca suntem optimisti sau ce ? E interzis prin lege cand e vorba de steaua ? :happy

Nu e nici o problema:ok:

iulian_1976
7th October 2008, 16:31
Steaua jucand identic ca acela cu Otopeniul este meci de 1,X.

Steaua o sa intalneasca o echipa mult mai buna ca Otopeniul indiferent cu ce jucatori joaca Otelul.

Cristian
7th October 2008, 16:43
de la televizor nu arata rau, dar se vedea cum topaia mingile la pasele pe jos, veci nu o sa faca performanta galatiul cu asa teren

Poftim exemplu de "teren dezastru", poza e luata de pe un site al galeriei CFR-ului:

http://img367.imageshack.us/img367/7245/pozaploaietm0.jpg (http://imageshack.us)

Si o poza facuta de mine la sfarsitul meciului cu CFR:

http://img204.imageshack.us/img204/3074/img3581lw1.jpg (http://imageshack.us)

Stefan_Cel_Mare
7th October 2008, 17:30
sper sa bata Otelul...nu imi place de steaua :P

Leo
7th October 2008, 17:36
X mare si tare .

Ferko
7th October 2008, 17:51
Si daca nu se poate X, atunci bun este si 1 !

Cristian
7th October 2008, 17:54
sper sa bata Otelul...nu imi place de steaua :P

Daca zice Fane Babanu ca e asa, apoi asa e :D:D Otravim fantanile ? si-i aducem pe stelisti un pic si pe la Podul Inalt ?:drak:

mihai_alex
7th October 2008, 18:00
Cat de prost a fost programat meciul asta,Vineri la 15???
Dupa ce ca biletul e de 50 de lei,nici multi dintre abonati n-or sa poata veni din cauza orei,asta pe langa eventualii care ar fi cumparat bilet.Or sa fie in jur de 5000 pe stadion.

Hard
7th October 2008, 18:33
Cat de prost a fost programat meciul asta,Vineri la 15???
Dupa ce ca biletul e de 50 de lei,nici multi dintre abonati n-or sa poata veni din cauza orei,asta pe langa eventualii care ar fi cumparat bilet.Or sa fie in jur de 5000 pe stadion.

si ce nu e bine din cei 5000 de specatori, 2000 sa fie otelari ? eu zic ca e bine ...

Cristian
7th October 2008, 19:33
si ce nu e bine din cei 5000 de specatori, 2000 sa fie otelari ? eu zic ca e bine ...

Sebastian eu zic sa nu mai bei ca intrii in sevraj de la atata bautura :cry:
Imi convine imi ziceai ca ne bateti pe 18, ca vom suferi pe 18 Octombrie, imi convine pe 18 sa ne bateti voi, iar pe 17 sa va batem noi :drak:

Hard
7th October 2008, 19:36
no bine ,lasa ca vezi tu cum iese iar bataie pe stadion din cauza unora care se vor bucura la golurile Stelei ...
pana pe 18 va trece supararea ,ca doar nu va fi prima data cand o furati .

ultra
7th October 2008, 20:23
Galatiul joaca bine pe teren propriu. Egal cu CFR, victorie cu Rapid, victorie cu steaua :).

Cristian
7th October 2008, 20:24
no bine ,lasa ca vezi tu cum iese iar bataie pe stadion din cauza unora care se vor bucura la golurile Stelei ...
pana pe 18 va trece supararea ,ca doar nu va fi prima data cand o furati .


In fata mea doar 3 s-au bucurat la gol, si desigur ca au luat-o pe coaja :drak:

iulian_1976
7th October 2008, 20:38
Mai dar rai sunt baietii din Tiglina si Micro 40 :rolleyes:

...o ora de disputare mai buna?:rolleyes:
...nocturna este pe vine :D?

Hard
7th October 2008, 20:42
Micro 40 e cartier rezidential , pardon !

o ora mai buna ar fi 17 , dupa ce salariatii de la cocserie termina treaba . de la anul se va rezolva si cu nocturna si astfel , otelarii isi vor permite acest "lux" de a urmari live echipa favorita dupa apusul soarelui .

mihai_alex
7th October 2008, 20:46
si ce nu e bine din cei 5000 de specatori, 2000 sa fie otelari ? eu zic ca e bine ...
De ce sa zici ceva real si fairplay,cand poti fi nesimtit,asa-i?Nu uita de unde vii.

Mai dar rai sunt baietii din Tiglina si Micro 40 :rolleyes:

...o ora de disputare mai buna?:rolleyes:
...nocturna este pe vine :D?

Pt moment era buna o alta zi,de nocturna intreaba-l pe stan.

iulian_1976
7th October 2008, 21:13
Micro 40 e cartier rezidential , pardon !
o ora mai buna ar fi 17 , dupa ce salariatii de la cocserie termina treaba . de la anul se va rezolva si cu nocturna si astfel , otelarii isi vor permite acest "lux" de a urmari live echipa favorita dupa apusul soarelui .

...atunci Mazepa ce este?


..Steaua nu are un meci usor la Galati
..la ce arata cele doua echipe un egal este echitabil:rolleyes:

mateiasi
7th October 2008, 21:20
...nocturna este pe vine :D?
Cu nocturna situatia e chiar grava: bani sunt, contractul e deja incheiat, dar stadionul nostru e mic si inconjurat de blocuri/linie de tramvai/buticuri/garaje. Utilajele pentru lucrarile de foraj si alte alea nu pot opera din cauza amaratelor alea de constructii provizorii (majoritatea nici macar nu mai au autorizatie de la Primarie), iar primarul vrea sa-i plateasca politele lui Stan si tot amana daramarea lor. Cum lucrarile la instalatia de nocturna sunt complexe (structura solului necesita foraje la mare adancime), si iarna e aproape, nu cred ca vom avea nocturna instalata pana la 31.03.2009, data limita stabilita de FRF. Mai in gluma, mai in serios, e posibil sa jucam la Panciu (http://www.gsp.ro/stire/marius-stan-cerem-azil-la-panciu-99830.html).

Roddicted
7th October 2008, 21:24
Cu nocturna situatia e chiar grava: bani sunt, contractul e deja incheiat, dar stadionul nostru e mic si inconjurat de blocuri/linie de tramvai/buticuri/garaje. Utilajele pentru lucrarile de foraj si alte alea nu pot opera din cauza amaratelor alea de constructii provizorii (majoritatea nici macar nu mai au autorizatie de la Primarie), iar primarul vrea sa-i plateasca politele lui Stan si tot amana daramarea lor. Cum lucrarile la instalatia de nocturna sunt complexe (structura solului necesita foraje la mare adancime), si iarna e aproape, nu cred ca vom avea nocturna instalata pana la 31.03.2009, data limita stabilita de FRF. Mai in gluma, mai in serios, e posibil sa jucam la Panciu (http://www.gsp.ro/stire/marius-stan-cerem-azil-la-panciu-99830.html).

Are Iasul nocturna si nu aveti voi:happyMai voiati sa jucati si in Uefa.Stan al vostru nu prea vrea sa bage mana in buzunar:rolleyes:

stiintacv
7th October 2008, 21:26
bate steaua

cinebelu
7th October 2008, 21:31
acest meci a fost pus vineri pentru a respecta interesele stelii si a le oferi cel putin 3 zile de odihna pan la meciul cu Lyon
campionat de rahat, acum se fac si programarile in functie de campioana blaturilor

mihai_alex
7th October 2008, 21:35
Are Iasul nocturna si nu aveti voi:happyMai voiati sa jucati si in Uefa.Stan al vostru nu prea vrea sa bage mana in buzunar:rolleyes:

Ca de obicei, ne uimesti cu profunzimea si inteligenta mesajelor tale.
Stan e doar presedinte,el stabileste directia in care se duc acei bani,dar sunt sigur ca face si anumite magarii.
Dupa cum spunea mateiasi,primarul inca n-a eliberat zona din jurul stadionului,prin urmare nu incap utilajele sa treaca la treaba,dar asta se intampla doar la 2 dintre colturi,pe cand la celelalte s-ar putea incepe oricand lucrul,si astfel l-ar obliga pe primar sa-si respecte angajamentul.

mateiasi
7th October 2008, 21:38
...Stan al vostru nu prea vrea sa bage mana in buzunar:rolleyes:
Ai putea sa-ti exprimi antipatia fata de noi si fara sa te acoperi de ridicol, dar daca tu te simti bine numai cand o faci pe prostul, da-i inainte...:ok:

Sezione
7th October 2008, 21:44
Meci greu pentru steaua...degeba se incurajeaza oile singure pe aici...

Sezione
7th October 2008, 21:45
Daca si masa de biliard care e terenul de pe Stadionul Otelul e "teren dezastru" ce sa mai zicem de terenurile de la Iasi si Constanta ??? Riva tu te-ai uitat la meciul Otelul - CFR sau vorbesti din amintiri ??

Lasa-l ca e paralel ...

Roddicted
7th October 2008, 21:49
acest meci a fost pus vineri pentru a respecta interesele stelii si a le oferi cel putin 3 zile de odihna pan la meciul cu Lyon
campionat de rahat, acum se fac si programarile in functie de campioana blaturilor

Campionana blaturilor e echipa de catei.
PS: puteti zice ce vreti dar Otelul,aceasta echipa fantastica a Ligii 1,nu are un stadion cu nocturna?Inca ceva:cand a fost ultima oara macar 3/4 plin la un meci?Cu Cfr erau cativa speriati pe acolo iar la meciurile cu echipa mai mici aveti maxim 500 de oameni.

Cristian
7th October 2008, 22:12
Campionana blaturilor e echipa de catei.
PS: puteti zice ce vreti dar Otelul,aceasta echipa fantastica a Ligii 1,nu are un stadion cu nocturna?Inca ceva:cand a fost ultima oara macar 3/4 plin la un meci?Cu Cfr erau cativa speriati pe acolo iar la meciurile cu echipa mai mici aveti maxim 500 de oameni.


"Amigo" de unde 500 de oameni ? Ne confunzi cu amicii vostri constanteni. Tastezi doar asa ca sa te aflii in treaba, sau are legatura cu numarul de postari ?? Iti re-amintesc ca am avut terenul suspendat la meciurile cu Rapid si cu Otopeni (castigate amandoua), si am mai vazut alte 2 meciuri acasa la Galati (Vaslui - stadion aproape plin), Bistrita (cam jumate de stadion plin)... si desigur meciul cu CFR (cam 5000 pe stadion) Ce alte nelamuriri mai ai ?

iulian_1976
7th October 2008, 22:31
Dupa cum spunea mateiasi,primarul inca n-a eliberat zona din jurul stadionului,prin urmare nu incap utilajele sa treaca la treaba,dar asta se intampla doar la 2 dintre colturi,pe cand la celelalte s-ar putea incepe oricand lucrul,si astfel l-ar obliga pe primar sa-si respecte angajamentul.

...asta am sesizat si eu :rolleyes: ...inceperea lucrarilor s-ar putea face ,cred ca sunt rautati la mijloc intre cei doi :rolleyes:

...in alta ordine de idei ,pentru necunoscatori gazonul de la Galati a fost schimbat acum 2 ani este dotat cu un sistem modern de drenaj,din cate stiu a fost o firma israeliana ce l-a construit.

mihai_alex
7th October 2008, 22:40
Campionana blaturilor e echipa de catei.
PS: puteti zice ce vreti dar Otelul,aceasta echipa fantastica a Ligii 1,nu are un stadion cu nocturna?Inca ceva:cand a fost ultima oara macar 3/4 plin la un meci?Cu Cfr erau cativa speriati pe acolo iar la meciurile cu echipa mai mici aveti maxim 500 de oameni.

Nu cred ca au fost mai putini de 2000 de oameni pe stadionul asta de peste 20 de ani.
Cu CFR biletul a fost de 50 de lei,iar vremea f proasta,si tot au fost 5000,dar stadionul a fost plin ultima data cu steaua in mai,in rest depasim deseori 8000 de spectatori.
Si vad ca tu continui chestiunea cu nocturna de parca nimeni nu ti-a explicat nimic.In loc sa faci pe zmeul pe-aici,mai bine cauta-ti alta ocupatie,nu mai pierde timpul altora cu postari de genul asta.

Hard
7th October 2008, 22:54
cu Steaua ati jucat in aprilie ,pe 19 (1-0 pentru Steaua gol Plesan daca ai uitat :D), si nu in mai.

cinebelule ,si cfr joaca tot vineri etapa asta. esti dulce ca un rahat,ca de obicei !

mihai_alex
7th October 2008, 22:57
Si cat timp pretios ti-ai pierdut sa verifici asta?aprilie,mai, nu conteaza,vroiam sa spun ca stadionul a mai fost plin anul asta,de 2 ori chiar.

Dregan
7th October 2008, 23:35
Prea multe explicatii pt oameni grei (hard) de cap

Rossi
8th October 2008, 01:55
X mare si tare .

si totusi poate bat galatenii ... merita sa urce in clasament :ok:

daca astia de la Otopeni au fost la 30 de secunde de victorie , de ce nu ar bate Otelul ?!

VILI
8th October 2008, 03:44
Campionana blaturilor e echipa de catei.
PS: puteti zice ce vreti dar Otelul,aceasta echipa fantastica a Ligii 1,nu are un stadion cu nocturna?Inca ceva:cand a fost ultima oara macar 3/4 plin la un meci?Cu Cfr erau cativa speriati pe acolo iar la meciurile cu echipa mai mici aveti maxim 500 de oameni.

Ce bou...:no:

Rossi
8th October 2008, 10:33
Sa mai ziceti ca Argaseala nu are caracter :happy
Ia uite cum recunoaste omul hotiile , blaturile si trofeele furate :
"Ce a facut Steaua nu a facut nimeni in Romania" :lol:

bat otelarii la blatisti ca la fasole :happy

nr.zece
8th October 2008, 12:15
da, asa e
si coltescu a mai dat niste confirmari: la unele meciuri eram spectator, ce puteam face eu? stie toata lumea de jiul p- steaua sau de vaslui- steaua
completez eu: da coltescule si plata blaturilor s-a facut prin achizitionarea de jucatori de la echipele care au dat meciul

Leo
8th October 2008, 12:20
si totusi poate bat galatenii ... merita sa urce in clasament :ok:

daca astia de la Otopeni au fost la 30 de secunde de victorie , de ce nu ar bate Otelul ?!

Da , e posibil si rau nu ar face :D

nayram
8th October 2008, 14:32
Sa mai ziceti ca Argaseala nu are caracter :happy
Ia uite cum recunoaste omul hotiile , blaturile si trofeele furate :
"Ce a facut Steaua nu a facut nimeni in Romania" :lol:

bat otelarii la blatisti ca la fasole :happy

se referea la performante da nu sti ce inseamna si in plus esti prea prost sa iti dai seama:happy

bada_otelul
8th October 2008, 14:44
se referea la performante da nu sti ce inseamna si in plus esti prea prost sa iti dai seama:happy

Culmea, asta e impresia pe care ai lasat-o tu aici.
In plus, fiecare intelege si interpreteaza cum vrea ca de dat seama nu e greu sa iti dai seama cum gandesc ciobanii si ajutoarele lor. De exemplu eu pot sa zic in felul urmator: arga(t)seala a zis IN Romania si nu PENTRU Romania ori in Romania steaua a facut cam ce a zis rossi...nu ca ar fi singura echipa :D

Ferko
8th October 2008, 16:51
...in plus esti prea prost sa iti dai seama:happy Cand scrii pe forum nu te mai uita in oglinda !

alexuuBZ
9th October 2008, 00:11
hai otzelul..! am incredere in voi :D

Cristian
9th October 2008, 00:24
Bourceanu, suspendat doua etape


Mijlocasul Alexandru Bourceanu (foto), de la FC Otelul Galati, va rata si meciul din saisprezecimile de finala ale Cupei Romaniei "Timisoreana", cu CS Tricolorul Breaza. Eliminat in partida cu FC Farul Constanta, din runda a IX-a a Ligii I, jucatorul "otelar" a fost suspendat astazi de Comisia de Disciplina a Federatiei Romane de Fotbal pentru doua meciuri.

Cum prima etapa de suspendare si-a ispasit-o la jocul cu FC CFR 1907 Cluj, Bourceanu va reveni pe teren la intalnirea cu FC Steaua Bucuresti, din etapa a XI-a a campionatului.

Sursa: site oficial Otelul

Dregan
9th October 2008, 08:50
Doua etape... cam mult pt un cartonas rosu luat pentru un fault in care nici macar nu si-a atins adversarul.

Oaia Dolly
9th October 2008, 10:37
acest meci a fost pus vineri pentru a respecta interesele stelii si a le oferi cel putin 3 zile de odihna pan la meciul cu Lyon
campionat de rahat, acum se fac si programarile in functie de campioana blaturilor

Mai esti si inteligent pe deasupra. Amice, vezi ca si CFR joaca in aceeasi seara iar meciul lor e miercuri iar al nostru marti.Nu inteleg totusi de ce imi mai bat gura:headbang:

GameBookers
9th October 2008, 11:57
1 x merg si eu .. Joaca bine Otlelul acasa

fubu11
9th October 2008, 20:30
sper sa nu calce pe stadion jiji.nu avem nevoie de toti *******ii psihopati in arena noastra.astept o victorie cu steaua pt e foarte accesibila in momentul asta.

Lloyd Banks
9th October 2008, 20:45
1-0 pt Otelul, blatistii in genunchi...:D

The_Mask
9th October 2008, 21:11
Hai Otelul !!! :D

Hard
9th October 2008, 21:20
cristian :D

Cristian
9th October 2008, 22:47
Pana si masca zice ca va castiga Otelul :yeah:

Dregan
9th October 2008, 22:58
Pana si Hardliner zice va castiga Otelul:lol:

danny del corco
10th October 2008, 01:27
Pana si eu ma alatur lor. Hai Otelul!

megastar
10th October 2008, 07:04
Bate Otelul.Pacat de meciul cu Clujul, ca si aia erau de batut , dar au fost cu prea mult respect ai nostri.Cu Steaua mereu au fost meciuri tari , asa ca sunt sigur ca va fi frumos.
PS. Va rog nu va mai luati de braileni, v-as putea da destule exemple de braileni suporteri ai Otelului.Eu am ce am cu cei mai "colorati" de pe langa braila,dar si de pe langa galati, suporteri ai echipei din Ghencea.

GameBookers
10th October 2008, 09:02
Si eu sunt Brailean.. si sunt tin cu otelul cand joaca cu steaua :) ..nu e vb de asta Otelul e in crestere .. totusi sa nu ne aruncam prea sus care a vazut meciul cu CFR trebuia sa fie 2-1 pt CFR meci viciat de arbitri .. totusi cu putin noroc fac egal si cu steaua..

Oaia Dolly
10th October 2008, 09:03
Din pacate pentru galateni, jucatorii vor fi mult mai odihniti si conectati la meci comparativ cu meciul cu otopeni. In plus dinamo va pierde la Cluj, cele 3 puncte cu otelul fiind astfel extrem de importante. In mod normal victorie la limita Steaua, diferenta de valoare este clara.

GameBookers
10th October 2008, 09:22
Din pacate pentru galateni, jucatorii vor fi mult mai odihniti si conectati la meci comparativ cu meciul cu otopeni. In plus dinamo va pierde la Cluj, cele 3 puncte cu otelul fiind astfel extrem de importante. In mod normal victorie la limita Steaua, diferenta de valoare este clara.


Oaie.. ori nu ai baut apa dimineata .. sa ne zici si noua cu ce se conecteaza steaua la meci ? cu valizele lu` Gigi :) .. poate stii mai multe ca noi :lol:

.. visatori mai sunt unii :)

mateiasi
10th October 2008, 09:29
Din pacate pentru galateni, jucatorii vor fi mult mai odihniti si conectati la meci comparativ cu meciul cu otopeni...
Ai dreptate, dar Otelul (acasa) nu se compara cu Otopeni.

mihai_alex
10th October 2008, 09:29
Si eu sunt Brailean.. si sunt tin cu otelul cand joaca cu steaua :) ..nu e vb de asta Otelul e in crestere .. totusi sa nu ne aruncam prea sus care a vazut meciul cu CFR trebuia sa fie 2-1 pt CFR meci viciat de arbitri .. totusi cu putin noroc fac egal si cu steaua..

Asa cum nu le-a eliminat un jucator de-a lor,nu le-a dat nici "penaltiul" ala,care se putea da sau nu.

Din pacate pentru galateni, jucatorii vor fi mult mai odihniti si conectati la meci comparativ cu meciul cu otopeni. In plus dinamo va pierde la Cluj, cele 3 puncte cu otelul fiind astfel extrem de importante. In mod normal victorie la limita Steaua, diferenta de valoare este clara.

Ar trebui sa stii mai bine ca valoarea individuala nu conteaza atat de mult cat cea colectiva,iar Otelul arata ca are o echipa,nu individualitati.


Ai dreptate, dar Otelul (acasa) nu se compara cu Otopeni.

Nu se compara niciunde,nu doar acasa.

Oaia Dolly
10th October 2008, 09:53
Oaie.. ori nu ai baut apa dimineata .. sa ne zici si noua cu ce se conecteaza steaua la meci ? cu valizele lu` Gigi :) .. poate stii mai multe ca noi :lol:

.. visatori mai sunt unii :)

Inca un inteligent pe forum.....chiar asa lipsea ceva.
Bine ai venit baietas. Din pacate numarul suporterilor dinamovisti cu deficiente grave la nivel de gandire de pe acest forum e in continua in crestere-unii ar spune ca direct proportional cu numarul scaunelor goale din groapa.

Oaia Dolly
10th October 2008, 09:54
Asa cum nu le-a eliminat un jucator de-a lor,nu le-a dat nici "penaltiul" ala,care se putea da sau nu.


Ar trebui sa stii mai bine ca valoarea individuala nu conteaza atat de mult cat cea colectiva,iar Otelul arata ca are o echipa,nu individualitati.



Nu se compara niciunde,nu doar acasa.

Asa o fi, dar nici Steaua nu e chiar o echipa eterogena, nu mai zic ca acum se va juca pe un gazon bun, propice echipelor tehnice.

VILI
10th October 2008, 10:06
Din pacate pentru galateni, jucatorii vor fi mult mai odihniti si conectati la meci comparativ cu meciul cu otopeni. In plus dinamo va pierde la Cluj, cele 3 puncte cu otelul fiind astfel extrem de importante. In mod normal victorie la limita Steaua, diferenta de valoare este clara.
Hait, ca puti a oaie bai muci-n sange. :D

GameBookers
10th October 2008, 10:08
Inca un inteligent pe forum.....chiar asa lipsea ceva.
Bine ai venit baietas. Din pacate numarul suporterilor dinamovisti cu deficiente grave la nivel de gandire de pe acest forum e in continua in crestere-unii ar spune ca direct proportional cu numarul scaunelor goale din groapa.


Ms de primirea tipica unui stelist `dragut` :yeah:

Oaia Dolly
10th October 2008, 10:10
Hait, ca puti a oaie bai muci-n sange. :D

Sa inteleg ca nu ai mai prins loc in adapost aseara? :(

Partea proasta e ca nici pungile de plastic nu mai sunt gratis pe la supermarket...deci ai ramas si fara viata sociala.

Trist....foarte trist

Cristian
10th October 2008, 10:10
Asa a fost si diferenta intre steaua si Otopeni, si uite ca era sa va bata. :) Vili te rog nu mai jigni. Oaia e valabil si pentru tine.

laurdog
10th October 2008, 10:13
Ca sa fie toata tara multumita, un 1-0 pt Otelul este mai mult decat suficient. Chiar daca unii dintre noi ne dorim scorul etapei, e buna si o victorie la limita. Nemultumitului, i se ia darul.:happy:happy

mihai_alex
10th October 2008, 10:13
Hait, ca puti a oaie bai muci-n sange. :D

Vili daca n-ai mai uza de metafore de genul asta ai face un bine tuturor,ok?

Oaia Dolly
10th October 2008, 10:14
Asa a fost si diferenta intre steaua si Otopeni, si uite ca era sa va bata. :) Vili te rog nu mai jigni. Oaia e valabil si pentru tine.

Problema e ca acum suntem preveniti si, sper eu, pregatiti.

Nu consider ca l am jignit pe rapsodul galatean. A fost vorba de un profil psihologic....s ar putea specula chiar ca i am facut un serviciu.

Oaia Dolly
10th October 2008, 10:16
Ca sa fie toata tara multumita, un 1-0 pt Otelul este mai mult decat suficient. Chiar daca unii dintre noi ne dorim scorul etapei, e buna si o victorie la limita. Nemultumitului, i se ia darul.:happy:happy

Salutare. Sa nu exageram ....nu chiar toata tara:D. oricum nu mi as pune prea mari sperante, in locul tau. Nici in meciul de la Cluj nici in cel de la Galati.:D

VILI
10th October 2008, 10:16
Sa inteleg ca nu ai mai prins loc in adapost aseara? :(

Partea proasta e ca nici pungile de plastic nu mai sunt gratis pe la supermarket...deci ai ramas si fara viata sociala.

Trist....foarte trist

Esti distrus rau amarastene si confunzi, lobotomia cred ca-i de vina.
However, Otelul taie oaia.:drak:

mihai_alex
10th October 2008, 10:17
2 saptamani de pauza schimba multe,nu stiu exact la ce sa ma astept,dar stiu ca va reveni Paraschiv.

GameBookers
10th October 2008, 10:18
Asa a fost si diferenta intre steaua si Otopeni, si uite ca era sa va bata. :) Vili te rog nu mai jigni. Oaia e valabil si pentru tine.


Nu cred ca va juca steaua la fel cum au jucat cu otopeniu`. acolo a jucat la victorie sigur aici vine sa castige daca nu pierde sageata campionatului DINAMO .. totusi otelul nu e otopeniu.. otelul a luat`o acasa numai dela vaslui.. ironia e ca si steaua a luat`o in prima etapa in deplasare la vaslui .. amundoua au facut egal cu CFR .. mai mult de un egalnu poate sa iasa meciul asta..da cu putin noroc si ambitie Otelul va castiga cu 1gol diferenta asta numai daca ajutoru vine si din partea arbitrilor din cauza carora am pierdut un pariu gras la CFR - Otelul pusesem diferentza de un gol.. in fine .. :lol:

Cristian
10th October 2008, 10:18
Ca sa fie toata tara multumita, un 1-0 pt Otelul este mai mult decat suficient. Chiar daca unii dintre noi ne dorim scorul etapei, e buna si o victorie la limita. Nemultumitului, i se ia darul.:happy:happy

Da multumim Laure, asa sa fie :D

mihai_alex
10th October 2008, 10:22
Nu cred ca va juca steaua la fel cum au jucat cu otopeniu`. acolo a jucat la victorie sigur aici vine sa castige daca nu pierde sageata campionatului DINAMO .. totusi otelul nu e otopeniu.. otelul a luat`o acasa numai dela vaslui.. ironia e ca si steaua a luat`o in prima etapa in deplasare la vaslui .. amundoua au facut egal cu CFR .. mai mult de un egalnu poate sa iasa meciul asta..da cu putin noroc si ambitie Otelul va castiga cu 1gol diferenta asta numai daca ajutoru vine si din partea arbitrilor din cauza carora am pierdut un pariu gras la CFR - Otelul pusesem diferentza de un gol.. in fine .. :lol:

Daca mergi pe strategia asta,nu-i de mirare de ce pierzi la pariuri.

P.S. arbitrul a facut o decizie corecta la limita dupa parerea mea.

laurdog
10th October 2008, 10:22
Salutare. Sa nu exageram ....nu chiar toata tara:D. oricum nu mi as pune prea mari sperante, in locul tau. Nici in meciul de la Cluj nici in cel de la Galati.:D

Sa traiesti. Ma gandeam ca decat sa va certati pe aici, fac eu o gluma. Gluma era in privinta scorului. Nu va fi 1-0 pt Otelul, ci.....2-0!!!!:evil:
Dolly, speranta moare ultima, chiar daca moare si ea intr-un final.
PS Despre meciul de la Cluj, se discuta in alta parte, acolo unde, NIMIC NOU, cei care polueaza sunt.......?
Ghiciti voi cine.:happy:happy

Oaia Dolly
10th October 2008, 10:25
Sa traiesti. Ma gandeam ca decat sa va certati pe aici, fac eu o gluma. Gluma era in privinta scorului. Nu va fi 1-0 pt Otelul, ci.....2-0!!!!:evil:
Dolly, speranta moare ultima, chiar daca moare si ea intr-un final.
PS Despre meciul de la Cluj, se discuta in alta parte, acolo unde, NIMIC NOU, cei care polueaza sunt.......?
Ghiciti voi cine.:happy:happy

Din pacate poluarea este un fenomen generalizat si are adepti de toate culorile(fotbalistice:D). Nu as vrea sa generez polemici dar daca numeri trollii dinamovisti s ar putea sa ai surprize. In rest....numai de bine dar nu va vad bine cu homei si izvoranu sau lucian goian pe flancuri.

fubu11
10th October 2008, 11:35
ecali a fost vazut indreptandu-se spre galati pt meciul cu Otelul.

fubu11
10th October 2008, 13:54
domnule moderator stelist JOS CENZURA.
nu cred ca erau chiar asa de grave acele mesaje.

laurdog
10th October 2008, 13:56
domnule moderator stelist JOS CENZURA.
nu cred ca erau chiar asa de grave acele mesaje.

Intelege-l si pe el, nu-i place literatura po****ra.:happy:happy

Marius
10th October 2008, 14:03
Sau pozele... abstracte... :sleep:

mihai_alex
10th October 2008, 14:17
domnule moderator stelist JOS CENZURA.
nu cred ca erau chiar asa de grave acele mesaje.

Cred ca ai face bine sa fii mai atent la ce postezi data urmatoare si n-o sa-ti cenzureze nimeni nimic,in plus te faci de ras cu mesaje ca acelea.

Nightwish
10th October 2008, 14:20
Marius, nu mai sunt permise nici macar bancurile despre Becali? De ce se cenzureaza tot?:rosu:

Marius
10th October 2008, 14:30
Sunt permise in aceeasi masura in care sunt permise cele despre Paszkany, Borcea etc.

mihai_alex
10th October 2008, 14:34
Marius, nu mai sunt permise nici macar bancurile despre Becali? De ce se cenzureaza tot?:rosu:
Dar ce legatura aveau cu meciul?sunt sectiuni unde se pot posta asmenea lucruri,nu aici.

Leo
10th October 2008, 14:42
Eu cred ca aceeasi legatura ca si articolul lui Gica Chioru , pe CFR - DINAMO si acela nu s-a sanctionat , nici mutat .

mihai_alex
10th October 2008, 14:45
Eu cred ca aceeasi legatura ca si articolul lui Duba parca , pe CFR - DINAMO si acela nu s-a sanctionat , nici mutat .

Inseamna ca cineva nu-si face treaba...

Leo
10th October 2008, 14:48
Mihai nu este locul unei astfel de discutii .

Vreau sa castige Otelul , crezi ca se poate ?

Marius
10th October 2008, 14:48
Eu cred ca aceeasi legatura ca si articolul lui Gica Chioru , pe CFR - DINAMO si acela nu s-a sanctionat , nici mutat .

Ala postat de Rossi?

Propun sa ne oprim aici cu off-topicul, exista alt loc unde putem discuta lucrurile astea.

Cristian
10th October 2008, 14:55
Sunt curios pe cine pe Alexandru Tudor ni-l trimite la centru :(

laurdog
10th October 2008, 14:57
Sunt curios pe cine pe Alexandru Tudor ni-l trimite la centru :(

Coltescu, sa nu uite al cui e, si sa-si revina si el din punct de vedere material.:evil:

mihai_alex
10th October 2008, 15:24
Mihai nu este locul unei astfel de discutii .

Vreau sa castige Otelul , crezi ca se poate ?

Daca poll-ul ala ar corespunde cu realitatea probabil ca n-am avea nici o problema,dar chiar si asa cred ca putem bate,cu greu.

delaoltenia
10th October 2008, 16:47
este imperativ necesar:ras-plans:sa recuperam punctele pierdute cu aviatorii....daca Jiji face echipa cu siguranta vom bate :ciocan:

Duba
10th October 2008, 16:51
1-0 pt Otelul, blatistii in genunchi...:D

Spurcaciune, meciul Oltelului cu dinamo campioana blaturilor (presa sportiva a scris pentru prima oara acest lucru), va avea loc mai tarziu. Stai bland, nu te ambala asa repede. Mai intai o s-o luati de la unguroi, pe urma de la Steaua, dupa care si de moldoveni. Ai putintica rabdare. Totul se va rezolva.

dinamo, campioana blaturilor!

delaoltenia
10th October 2008, 17:04
nu te mai chinui Duba,vom bate.

megastar
10th October 2008, 17:54
Spurcaciune, meciul Oltelului cu dinamo campioana blaturilor (presa sportiva a scris pentru prima oara acest lucru), va avea loc mai tarziu. Stai bland, nu te ambala asa repede. Mai intai o s-o luati de la unguroi, pe urma de la Steaua, dupa care si de moldoveni. Ai putintica rabdare. Totul se va rezolva.

dinamo, campioana blaturilor!

Cata pasiune, aveti grija la tastatura sa nu o stricati.Oricum extrem de scazut nivelul discutiei pe forumul asta.

Mythos
10th October 2008, 18:47
Meci deschis oricarui rezultat.

resita
10th October 2008, 22:56
Ocazia perfecta sa detronam mincinosii care ocupa abuziv locul 1.

:lol::lol::lol::lol::lol:

uita clasamentul

http://img90.imageshack.us/img90/724/capture1qb0.jpg (http://imageshack.us)

cum :headbang: sa ajungeti voi pe primul loc dupa meciul asta chiar daca Dinamo pierde la Cluj?

stii vorba aia, multi.............dar prosti

castiga otelul la 2 goluri diferenta

Roddicted
10th October 2008, 22:58
castiga otelul la 2 goluri diferenta

Vei ramane cu speranta:sleep:

resita
10th October 2008, 23:00
Vei ramane cu speranta:sleep:

poate ca da, poate ca nu

acum depinde cine este fluieras :happy:happy:happy ca indiferent de rezultatul meciului pe forum se va spune ca fluierasul a influientat rezultatul, avem atatea precedenta :D

Dregan
11th October 2008, 10:26
Meci deschis oricarui rezultat.



Asa e... 1-0, 2-0, 3-0, 2-1, 3-1

Ferko
11th October 2008, 14:32
:lol::lol::lol::lol::lol:

uita clasamentul

http://img90.imageshack.us/img90/724/capture1qb0.jpg (http://imageshack.us)

cum :headbang: sa ajungeti voi pe primul loc dupa meciul asta chiar daca Dinamo pierde la Cluj?

stii vorba aia, multi.............dar prosti

castiga otelul la 2 goluri diferenta
E simplu :Merge becalu la comisii si cere 7 puncte pentru egal cu Galati si a rezolvat problema. Crezi ca indrazneste careva din comisii sa nu se execute ?
Serios - e grea matematica pentru unii !

mihai_alex
11th October 2008, 18:12
Nu si pentru becali din cate se pare...

megastar
11th October 2008, 18:30
Asa e... 1-0, 2-0, 3-0, 2-1, 3-1

5-4...

Hard
14th October 2008, 13:18
nu mai visati cu ochii deschisi ...va baga Kapetanos mortul in casa rapid .

Ioca10
14th October 2008, 13:34
3 puncte.
Forza Steaua!

fubu11
14th October 2008, 17:56
[...]
la Galati nu castigati anul asta.va batem la un gol diferenta.

Dregan
14th October 2008, 21:03
Lasa ca nici ei n-au fost mai viteji cu Sportul

YoYoyOi
14th October 2008, 21:12
Dintre aia "ei" doar Ghionea care a intrat in repriza secunda prind meciul de la Galati ;)

Cristian
14th October 2008, 21:22
Nu cred ca va semana jocul prestat de Otelul cu Breaza sau jocul stelei in meciul cu Sportul. Si de unde stii YoYo ca nu-si va menaja "stimabilul antrenor" Lacatus "piesele grele" pentru meciul cu Lyon ? :D:)

skip2008
14th October 2008, 21:24
:rosu:castigam!! 2-0 FORTZA OTELUL

nr.zece
14th October 2008, 23:41
alea grele care sunt?
s-a ingrasat vreunul?

YoYoyOi
14th October 2008, 23:42
hai sa fim seriosi Cristinel :D

Cristian
15th October 2008, 01:01
alea grele care sunt?
s-a ingrasat vreunul?

De aia am si pus in ghilimele :D

Sunt serios YoYo, doar daca nu vrei sa va si batem si sa va si accidentam vreo 2-3-4 titulari :drak: Atunci sa vezi comedie :)

manu10
16th October 2008, 09:29
1 solist

Marius
16th October 2008, 09:53
Daca ar juca Ionescu... :rolleyes:

Hard
16th October 2008, 10:17
vii Marius ?

Marius
16th October 2008, 10:20
Lucrez maine :(

Hard
16th October 2008, 10:24
si eu :( ,si ce ?:D
pt mine meciul la galati e sarbatoare :D

fubu11
16th October 2008, 12:02
[...]
sa va asteptati sa fiti huiduiti de tot stadionul OTELUL.sa se intre numai cu buletinul, sa stea dracului afara toti cretinOIzii rataciti de prin imprejurimile Galatiului.
1 2 3 si
/OLE/ GALATI

FORZAAAAAAAAAAAA OTELULLLLLLLLLLLLL
LUPTAAAAAAAAAAAAAAA GALATIIIIIIIIIIIIIIII

mihai_alex
16th October 2008, 12:40
Oricum,stadionul va fi pe jumatate gol,asta din cauza ca stelistilor le trebuia 3 zile de pauza...

Hard
16th October 2008, 14:15
pai si nu ti se pare corect ?

bada_otelul
16th October 2008, 14:35
pai si nu ti se pare corect ?

Absolut! Cel mai corect! Eu v-as fi dat si o saptamana si era foarte simplu dar n-ati vrut voi. 3-0 prin neprezentare si aveati timp suficient sa va pregatiti de meciul cu Lyon.
Acum vorbind serios, pentru spectatorii galateni e o intamplare nefericita programarea asta, dar se poate transforma intr-un foarte fericita pe teren :D

mihai_alex
16th October 2008, 14:35
pai si nu ti se pare corect ?
Nu mi se pare corect,campionatul si liga campionilor sunt 2 competitii complet diferite,si nu mi se pare normal ca publicul galatean sa nu fie lasat sa sustina pe Otelul pt ca aveti un meci marti.

Hard
16th October 2008, 14:48
dar cine nu e lasat sa sustina Otelul ? intrarea e 50 ron fie vineri, fie sambata . e adevarat ca o sa va lipseasca cocsarii si furnalistii din combinat care lucreaza pe ture si vor fi la munca in timpul meciului,dar nu cred ca va bazati prea mult pe ei.

mihai_alex
16th October 2008, 15:05
Mai pui de cocsar ce esti,lumea scapa vinerea de la servici dupa 16-17.

Hard
16th October 2008, 15:07
tu nu muncesti nicaieri si nu te duci la meci , hai sictir . :D

mihai_alex
16th October 2008, 15:08
Dar eu ma refeream cumva la mine?

Hard
16th October 2008, 15:13
ca tine sunt multi ... daca vreti sa mergeti la meci nu cred ca va opreste nimic ... altceva decat pretexte ce mai stiti ?

mihai_alex
16th October 2008, 15:16
Pai eu nu-s printre cei care vor sa mearga la meci,dar daca vroiam nu ma oprea nimic sa fac asta.

Hard
16th October 2008, 15:20
lumea nu va veni la meci nu din cauza zilei de vineri ,ci pentru ca biletul e prea scump . si asta datorita bravilor vostri conducatori . fie vorba lor : " suporterii adevarati au abonamente " :yeah: nu va mai plangeti atat .

mihai_alex
16th October 2008, 15:25
Eii,mie-mi zici de stan?daca tinea atat de tare sa nu intre stelisti de prin alte parti facea intrarea cu buletinul,si ii ducea undeva la peluza sud,dar foloseste asta ca pe o scuza sa scoata mai multi bani.
Abonamente s-au vandut doar 2500.

Nightwish
16th October 2008, 15:30
Mai pui de cocsar ce esti,lumea scapa vinerea de la servici dupa 16-17.

Nu e frumos sa generalizezi... Daca marea majoritate a stelistilor sunt cocsari, nu inseamna ca sunt toti :D

Hard
16th October 2008, 15:47
mda ,maine pe vremea asta avem 2-0 .

mihai_alex
16th October 2008, 16:02
Ce? tii cu Otelul maine?

VILI
16th October 2008, 16:13
Maine muim steaua.:D

mateiasi
16th October 2008, 16:13
mda ,maine pe vremea asta avem 2-0 .
Daca Grig va continua experimentele ridicole (Carja mijlocas dreapta, Vitaici mijlocas central, Pena mijlocas stanga si Tanasa varf), atunci veti avea chiar 3-0 la pauza. Daca va aseza echipa ca la meciul cu Rapid si-i va da o sansa lui Nicolic, atunci veti avea viata foarte grea.
Lacatus nu poate castiga partida asta, doar Grig o poate pierde.

danpuric78
16th October 2008, 16:18
Echipa baneilor a inceput sa-si arate valoarea in ultimele meciuri cu otopenii si sportul.

Asthel ca ciobanul va trebui sa umble la butoane ca daca nu bye bye titlu.

vlad1607
16th October 2008, 16:23
de obicei umbla la butoane in retur....

danpuric78
16th October 2008, 16:27
de obicei umbla la butoane in retur....

s-ar putea sa fie prea tarziu atunci. sau cine stie...

acum probabil ca e ocupat cu transferul finului la inter:happy:happy, , cu mourinho,:happy si nu mai are timp de butonat:happy

Cristian
16th October 2008, 17:54
Gazonul se prezinta superb:

http://img205.imageshack.us/img205/6565/stadionhw8.jpg (http://imageshack.us)

forza_CFR
16th October 2008, 18:11
sper sa bata galatiu'

bada_otelul
16th October 2008, 20:03
Nu e frumos sa generalizezi... Daca marea majoritate a stelistilor sunt cocsari, nu inseamna ca sunt toti :D

Era bine daca erau cocsari, oameni care pana una alta produc ceva, ffac ceva util. Ceea ce nu se poate spune despre majoritatea stelistilor(a se citi peste 50% nu aproape de 100%):ok:

Sezione
16th October 2008, 20:15
Bafta Otelul... Steaua face 12 puncte in grupele UCL...si aici nu se consuma :)))

Cristian
16th October 2008, 20:19
tu nu muncesti nicaieri si nu te duci la meci , hai sictir . :D

Tipic lui Hardliner :) Hai sictir Sebastian, esti veriga slaba.

YoNuTzz
17th October 2008, 01:50
otelul o sa traga tare, dar cred k vom castiga cu 1-0

Hard
17th October 2008, 07:52
Echipa din Bucuresti a fost primita cu succes in orasul de langa Dunare , aproximativ 50 de suporteri asteptand echipa la sosirea in hotel .

Oaia Dolly
17th October 2008, 08:51
tampenii.deja m-am saturat de declaratiile lui stan si grigoras.ei si cu otopeni ii declarau favoriti pr aeroportzi.asa ca stana este favorita dar ii batem ,ceva de genul.oricum va fi un meci mult mai usor decat cel cu telenovela cfr

Si anul trecut erati la fel de optimisti.:D

In plus, aveti o echipa mai slaba decat cea care a luat o cu 1 0. Greu fara Szekely, Deac, Jula sau Daniel Stan.Pronostic 2-1 pt noi.

mihai_alex
17th October 2008, 09:09
Si anul trecut erati la fel de optimisti.:D

In plus, aveti o echipa mai slaba decat cea care a luat o cu 1 0. Greu fara Szekely, Deac, Jula sau Daniel Stan.Pronostic 2-1 pt noi.

Crede-ma ca fara Szekely si Stan e mai bine.
In plus,cum o fi asta mai slaba daca face mai multe puncte?

Oaia Dolly
17th October 2008, 09:21
Crede-ma ca fara Szekely si Stan e mai bine.
In plus,cum o fi asta mai slaba daca face mai multe puncte?

Ma refer mai slaba la nivel de derby uri, cand jucatorii valorosi si cu personalitate fac diferenta. In plus Szekely era cel mai bun jucator al vostru.

mateiasi
17th October 2008, 09:37
... aveti o echipa mai slaba decat cea care a luat o cu 1 0. Greu fara Szekely, Deac, Jula sau Daniel Stan...
E adevarat, suntem (mai) slabi in atac. Dar apararea s-a intarit considerabil. In trecut eram victime sigure: jucam super-ofensiv, dadeam o groaza de goluri, dar si luam de ne cocosam. Azi jucam defensiv, iar voi nu prea va descurcati in fata unei aparari aglomerate.

Om vedea ce-o iesi, dar eu cred ca meciul va fi echilibrat, anost chiar.

Oaia Dolly
17th October 2008, 09:41
E adevarat, suntem (mai) slabi in atac. Dar apararea s-a intarit considerabil. In trecut eram victime sigure: jucam super-ofensiv, dadeam o groaza de goluri, dar si luam de ne cocosam. Azi jucam defensiv, iar voi nu prea va descurcati in fata unei aparari aglomerate.

Om vedea ce-o iesi, dar eu cred ca meciul va fi echilibrat, anost chiar.

Posibil, sper totusi sa se marcheze repede pentru a vedea si culoare....altfel somn de voie.

mihai_alex
17th October 2008, 11:55
Ma refer mai slaba la nivel de derby uri, cand jucatorii valorosi si cu personalitate fac diferenta. In plus Szekely era cel mai bun jucator al vostru.

Nu,Jelev era si e cel mai bun jucator al nostru,in plus Deac si Jula mi se pareau peste el,si portarul e f bun.

acmilan_nutu
17th October 2008, 12:37
1-0 gol Paraschiv!!!

Oaia Dolly
17th October 2008, 12:58
Nu,Jelev era si e cel mai bun jucator al nostru,in plus Deac si Jula mi se pareau peste el,si portarul e f bun.

Kolev sau cum il cheama pe portar a cam inceput s o comita.Oricum comparativ cu fostii vostri portari e un zeu:D

Deac nu e in nici un caz peste Szekely, care e mult superior ca fizic si finalizare, dupa parerea mea.

mihai_alex
17th October 2008, 13:17
Szekely si Stan erau ratangiii campionatului,mie personal Deac mi s-a parut mai bun,si ne-a ajutat mai mult,mai ales in ultimile etape,cand se adaptase.

Razvan T.
17th October 2008, 14:57
Ce vreme faina la galati :D:D
Numai buna de fotbal
1X :D

mihai_alex
17th October 2008, 15:01
6500 de spectatori.

Ba nu,inca se mai intra,7000:D

Andrei_23
17th October 2008, 15:02
Unde pot vedea meciul pe net ?

purpleheart
17th October 2008, 15:03
prinde Zapata o zi slaba,si bat otelarii cu 3-1 ! :thinkso:

mihai_alex
17th October 2008, 15:05
Unde pot vedea meciul pe net ?

http://fanfotbal.net/gsptvlive.html

Fain echipamentul,seamana cu a lui Manchester United:)

Rossi
17th October 2008, 15:11
ce ghinion pe otelari sa-l piarda pe Paraschiv chiar in debutul meciului ...

mihai_alex
17th October 2008, 15:11
Ei,da-o-n colo de treaba,sa te accidentezi in min 6...

Rossi
17th October 2008, 15:11
Unde pot vedea meciul pe net ?

http://www.cool-tv.net/tv-channels/ro/gsp-tv-live-transmis-online-s2b.html

mihai_alex
17th October 2008, 15:12
Cat bulan pot avea stelistii..

mihai_alex
17th October 2008, 15:14
Hai ca jucam de 6 min in 10 oameni,din pacate Iovita e varza.

mihai_alex
17th October 2008, 15:21
Jucatorii pierd mijlocul mult prea usor,si ce de rahat sunt comentatorii.

Razvan T.
17th October 2008, 15:23
gooooooooooooooooooooooooooooollllllllllllllllllll lllllllllllllllllllllllllllllllllllll

Cipri
17th October 2008, 15:24
1-0 Otelul - Steaua
Gol Pena , min 23

Rossi
17th October 2008, 15:24
Senzational golul otelarilor

YoNuTzz
17th October 2008, 15:25
doamne, ce gol penibil a luat zapata !

Cipri
17th October 2008, 15:26
Intrarea lui Ogararu a cam fost de cartonas ...

mihai_alex
17th October 2008, 15:27
Foarte frumos sutul lui Pena,incepe sa calce pe urmele lui Jula,si parca exact aceiasi pasi ii are:D
Si Jula a inceput greu la Otelul,si a avut al 2-lea gol in liga 1 cu steaua::rolleyes:

Rossi
17th October 2008, 15:27
Ogararu scutit de cartonasul rosu .... fluierasii la datorie :rosu:

mihai_alex
17th October 2008, 15:31
ogararu,ai uitat unde te-ai facut fotbalist,mizerie ce esti.

tzefereu
17th October 2008, 15:33
foarte tare echipamentul otelarilor

Rossi
17th October 2008, 15:39
deja au inceput cadourile lui Balaj ... min 35 lovitura libera facuta cadou ghencistilor ... min 37 corner cadou pentru steaua

mihai_alex
17th October 2008, 15:40
Nu-mi place cum suntem asezati in teren deloc.

Marius
17th October 2008, 15:43
Suntem vraiste :(:(:(

Cipri
17th October 2008, 15:48
Otelul-Steaua 1-0 ( pauza ) gol Pena , min 23 .

eventHorizon
17th October 2008, 15:49
N-avem draq antrenor.
E minune chiar ca mai legam 2-3 pase cand avem un prost pe banca! :headbang:

YoNuTzz
17th October 2008, 15:49
din ce am vazut in prima repriza, e clar ca steaua nu va castiga azi la galati
lacatus e un antrenor slab...cum poti sa-i ceri unei echipe sa aiba idei cand joci cu 3 mijlocasi defensivi, dintre care unul e mai mult fundas...

mihai_alex
17th October 2008, 15:50
Ce comentator de rahat...cica 5-6000 de spectatori,dar 7000 iti stau in gat?
Vitaici e varza,Iovita e luptator,ca-n rest...
Astept mai multa organizare la faza de aparare in repriza a 2-a.

tzefereu
17th October 2008, 15:50
Suntem vraiste :(:(:(

asa ati fost si anul trecut in tur pana s-a implicat ciobanasu'

Ferko
17th October 2008, 15:53
deja au inceput cadourile lui Balaj ... min 35 lovitura libera facuta cadou ghencistilor ... min 37 corner cadou pentru steauaAi rabdare ! In repriza a 2-a vin adevaratele cadouri pentru ...aia, macar de le-ar da Otelul cateva sa le stea in gat. In pauza sigur da telefoanele de rigoare Becali.

Rossi
17th October 2008, 15:54
Lacatus a incercat sa fie foarte precaut .... Radoi, Lovin si Tiago ... 3 mijlocasi la inchidere ... si tot degeaba , Otelul conduce cu 1-0

mihai_alex
17th October 2008, 15:54
Apropo,sunt 4 galateni get-beget in teren.
De fapt la Otelul,ca si Ghionea e galatean:D

Bancaru
17th October 2008, 15:58
De unde e Pena asta? De unde vine el adica?

relansat
17th October 2008, 16:00
tentativa de echipa parasutata in grupele Ligii Campionilor. mai au un pic si spun ca nu`i intereseaza nici campionatul. hai Otelul !

Marius
17th October 2008, 16:00
batem cu 2-1... daca nenea Lacatus il baga pe Andrei Ionescu...

mihai_alex
17th October 2008, 16:00
a jucat 15 meciuri pentru voi.. l-ati facut fotbalist :happy:happy:happy


nu a fost fault

vitaic a fost hent intentionat in minutul 40, de ce nu a luat galben? :)

A jucat 20 de meciuri,sau un sezon,si la noi s-a consacrat,apoi l-ati luat voi.
Sa calci un jucator nu e fault?de cand?

Nightwish
17th October 2008, 16:00
N-avem draq antrenor.
E minune chiar ca mai legam 2-3 pase cand avem un prost pe banca! :headbang:

eventHorizon, cum vorbesti asa despre legenda?:rosu: :D




nu a fost fault

vitaic a fost hent intentionat in minutul 40, de ce nu a luat galben? :)

Ce bine suna, hentz intentionat :)

mihai_alex
17th October 2008, 16:01
De unde e Pena asta? De unde vine el adica?

Chiajna,golgeterul ligii a 2-a sez trecut.

YoYoyOi
17th October 2008, 16:02
Mariuse, deja ma enervezi cu Ionescu tau... ai capatat o obsesie? :groggy:

Marius
17th October 2008, 16:04
Mariuse, deja ma enervezi cu Ionescu tau... ai capatat o obsesie? :groggy:

Stai ca terminatu' de pe banca ii baga pe Plesan si Petre... adica alti INCHIZATORI... De ce dracu nu avem antrenor?:headbang::headbang::headbang:

mihai_alex
17th October 2008, 16:05
ogararu a fost imprumutat
http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=7841&title=Fault_dur_al_lui_Perj__
daca asta nu e de rosu.. cum sa fie ala? :)

Am zis ca a fost fault,n-am zis nimic de cartonas rosu,si nu ma intereseaza ce s-a intamplat la alte meciuri,arbitrul trebuie sa urmeze la litera cartea.


Ce-i cu transmisia asta galbejita?

Marius
17th October 2008, 16:06
Bara... dupa ce ca suntem praf, avem si ghinion...

Bancaru
17th October 2008, 16:08
Chiajna,golgeterul ligii a 2-a sez trecut.

Aha, deci vine de la noi. Frumos.

Rossi
17th October 2008, 16:10
la Galati , steaua joaca la japca ... Balas la "datorie" ... se vede clar ca-i miros buzunarele a branza de oaie

Marius
17th October 2008, 16:11
M-am linistit... il suna becalu acum pe "maestru" si intra sigur Ionescu... Batem cu 2-1 :cool:

blaga
17th October 2008, 16:14
Mariuse, deja ma enervezi cu Ionescu tau... ai capatat o obsesie? :groggy:

Habar n-are cu Ionescu lui, poate aici ar merge un Filip ....
sau poate cu Rica, poate-poate, oricum nu poti juca fara cel putin 3 inchizatori. Ghionea goian,Lovin radoi ar trebui sa rupeti tot ce misca pe teren, vinovat-nevinovat nu conteaza, da-i sa sune:headbang:

Cipri
17th October 2008, 16:18
M-am linistit... il suna becalu acum pe "maestru" si intra sigur Ionescu... Batem cu 2-1 :cool:
Voi va puneti sperante in Ionescu cum v-ati pus in Plesan ... si o sa fie mult mai slab decat Plesan ...

Marius
17th October 2008, 16:20
intra Ionescu... batem :cool:

Razvan T.
17th October 2008, 16:20
O intrat Ionescu :happy:happy:happy

Marius
17th October 2008, 16:23
S-a terminat smecheria... 3-1 lejer :cool:

Razvan T.
17th October 2008, 16:24
S-a terminat smecheria... 3-1 lejer :cool:

Visele iti vor fii naruite :drak:

Bumbescu
17th October 2008, 16:24
Asta e, macar noi jucam pe bune, sa vedeti circul de diseara...

resita
17th October 2008, 16:25
S-a terminat smecheria... 3-1 lejer :cool:

5 nu vrei? :D

Marius
17th October 2008, 16:28
Vedeti voi :D

Marius
17th October 2008, 16:31
Gata mah... Pedriel si Ov. Petre :cool:

Bancaru
17th October 2008, 16:33
Am si eu o problema. http://www.sportmax.ro/index.php?Id=532 Vad ca tot imprastiem fotbalisti prin diverse locuri.

relansat
17th October 2008, 16:38
se pare ca fotbalul adevarat il vom vedea de la 20:45

resita
17th October 2008, 16:39
Asta e, macar noi jucam pe bune, sa vedeti circul de diseara...

cum le sti tu pe toate :P

resita
17th October 2008, 16:39
:happy:happy:happy:happy

:lol::lol::lol::lol:

zapata

Razvan T.
17th October 2008, 16:39
S-a terminat smecheria... 3-1 lejer :cool:

2-0

Cipri
17th October 2008, 16:39
Incredibil ce gafe a facut Zapata ...
STEAUA :bye:

Bumbescu
17th October 2008, 16:40
cum le sti tu pe toate :P

O sa vezi....pariati copii pe dinamo diseara....

Van Halen
17th October 2008, 16:40
LA naiba suntem VARZA, suntem pe nicaieri, ce panarama de PORTAR
BUFON
ADIO TITLU
asa cum jucam ce naiba pretentii sa avem

resita
17th October 2008, 16:41
O sa vezi....pariati copii pe dinamo diseara....

pai am pariat, trebuie sa se intoarca punctele inapoi :D

cat ii scorul la galati? :D

Rossi
17th October 2008, 16:41
Vedeti voi :D

am vazut ... min 82 ... 2-0 pt Otelul

Marius
17th October 2008, 16:41
Za-pa-ta! :happy