PDA

View Full Version : Etapa 6: FC Arges - Steaua



Pages : [1] 2 3

Vadim
28th August 2006, 01:19
Discutii despre partida FC Arges - Steaua, inainte si dupa meci, aici.

Liviu
28th August 2006, 01:29
Pauza de doua saptamani ar putea sa le faca bine pitestenilor . Victorie Steaua , diferenta de valoare mare intre o echipa campioana si una de ultimul loc .
0-4 : Dica '22 , '28 , '58 ; Oprita '90:)

newbye
28th August 2006, 01:32
Imi inspira mila antrenorul italian de la Arges. Nu trece printr-o perioada buna in cariera lui.

Hard
28th August 2006, 01:34
vai de arges,0 pct dupa 6 etape...

Vadim
28th August 2006, 01:34
Daca nu castiga, din partea mea FC Arges se poate duce in B, acolo unde de fapt ii e locul de ceva vreme.

Cra10veanu
28th August 2006, 01:35
arges 0-8 steaua

Blu3red
28th August 2006, 01:36
Nu va fi un meci ..asa de usor cum credeti pt steaua..totusi..cred ca va castiga 0-2

Rossi
28th August 2006, 01:36
macar cu astia sa joace si steaua corect ...

Mario Di Lazi
28th August 2006, 01:38
Meci usor ... 3 puncte clare si fara accidentari ...

newbye
28th August 2006, 01:38
Fi serios vrei sa-si oboseasca jucatorii? Ei trebuie sa fie fresh pentru CL.

alejandro
28th August 2006, 01:38
a,e clar,blat!
0-3 :ok:

Hard
28th August 2006, 01:47
macar cu astia sa joace si steaua corect ...

n-ai sa vezi asa ceva in campionatul asta,si meciul cu dinamo tot blat va fi,stai flexat.

Mario Di Lazi
28th August 2006, 01:49
Ce glume ai in program ...

lucian_iasi
28th August 2006, 01:51
Daca batem,nu conteaza scorul e blat..deci,trebuie sa pierdem...ca sa jucam si noi pe bune...:headbang: :headbang:

magica_steaua
28th August 2006, 01:54
sper sa pierdem ca sa am multumirea sufleteasca ca pasarile si cainii vor spune (sper) ca nu a fost blat.....cred ca au ramasa traumatizati de la meciul cu standard si spun in continuu blat,blat si daca pierdem cred ca vor zice ca e blat

Universal
28th August 2006, 01:54
meci interesant, fc arges este in criza, Steaua nu va avea problema, cel putin 0-1.

Nexus
28th August 2006, 02:17
Blat 0-1

Corpodean in min 102 din lovitura libera de la 45 de metri


sau 0-3

la masa verde

5 jucatori argeseni eliminati inainte de fluierul de inceput pentru ca nu s-au tuns regulamentar.


PS : atita vreme cit moderatorii permit trollingul sistematic pe threadurile Stelei nu avem de ce sa mai scriem ceva serios. Dati afara va rog imecilii astia care in loc sa se duca sa discute despre ai lor isi fac veacul in threadurile steliste. E doar o rugaminte dar cred ca nu sunt unicul exasperat.

Mario Di Lazi
28th August 2006, 02:21
Steaua trebuie sa se concentreze pe UCL, si sa lase pe CFR si pe Dinamo sa se bata pentru titlu.

Gontel
28th August 2006, 02:31
Steaua trebuie sa se concentreze pe UCL, si sa lase pe CFR si pe Dinamo sa se bata pentru titlu.

Voi concentrati-va cu Skoda. :headbang:

Universal
28th August 2006, 02:38
ai vrea tu,dar nu se poate,echipa este in momentul de fatä la 55-60 % din capacitatea maximä,Iacob si Rädoi lipsesc,imagineazä-ti cum va fi cu ei 2. Deci nu as spune ceea ce ai presupus tu. Logic fiind, FC Arges va pierde,estevo diferentä mare intre cele 2 echipe,si färä cei 2 titulari. CFR Cluj este pe moment pe locul 1,dar seria de victorii nu tine la infinit, eu cred maxim 4 jocuri ,si dupä aceea vedem ori Steaua ori Dinamo pe locul 1. Dacä mai vine un mijlocas ofensiv,atunci Steaua nu are cum sä piardä titlul nr.24,plus o eventualä surprizä in Cupa Romäniei. Dar mai este timp destul. Eu pronostic victorie sigurä in Pitesti-ori Mioveni.2

Ammadeus
28th August 2006, 03:06
DACA e pe bune, 2-1, bate netoiu team in surpriza lunii septembrie/bineintzeles lasand la o parte rom-bul 2-3! stie piturca jr. de ce!

Universal
28th August 2006, 03:18
spui numai si numai prostii in fiecare thread, typisch, in loc sä analizezi numai urät vorbesti...ts ts...

saphicus
28th August 2006, 03:52
.....................
PS : atita vreme cit moderatorii permit trollingul sistematic pe threadurile Stelei nu avem de ce sa mai scriem ceva serios. Dati afara va rog imecilii astia care in loc sa se duca sa discute despre ai lor isi fac veacul in threadurile steliste. E doar o rugaminte dar cred ca nu sunt unicul exasperat.

Din nefericire ai dreptate !! Decenta este in mare suferinta pe acest Forum!! Performantele obtinute, atatea cat au fost ele de catre Steaua sunt sistematic maculate de unii useri ale echipelor adverse care in loc sa-si vada de echipele lor, toarna quintale de mizerii si baliverne la adresa celei mai titrate echipe din Romania! Jalnica satisfactie pentru acesti la fel de jalnici useri! De fapt, raman un fidel discipol al marelui filozof Seneca, care are urmatoarea cugetare latina: Nu va fi fericit niciodata cel pe care-l va chinui fericirea altuia!! Mare adevar !!

Universal
28th August 2006, 03:59
Seneca,mare om,mare putere,ca si Epicur sau Aristides.
Dar asa sunt unii oamenii,se dau suporteri al unor echipe,cänd colo,vor scandal peste scandal,care nu duce la nimic bun.
Personal as bana jumätate din ei,fiindcä cealaltä va inväta din greseli...asa faci ordine.

Rossi
28th August 2006, 04:20
spui numai si numai prostii in fiecare thread, typisch, in loc sä analizezi numai urät vorbesti...ts ts...

aloooooooooooooooooooooooooooooooo
pai ce faci ?
numai off topic ?
de unde si pana unde comentezi tu postarile la toti userii ?


Seneca,mare om,mare putere,ca si Epicur sau Aristides.
Dar asa sunt unii oamenii,se dau suporteri al unor echipe,cänd colo,vor scandal peste scandal,care nu duce la nimic bun.
Personal as bana jumätate din ei,fiindcä cealaltä va inväta din greseli...asa faci ordine.

iar off topic ?

Diodude
28th August 2006, 04:27
Voi concentrati-va cu Skoda. :headbang:
Nu mai incapeti in propia piele de aroganta care v-a cuprins dupa intrarea in grupe.Parca ati castigat Champions League.Sa va vad ce o sa ziceti dupa ce iesiti su 2-4 puncte din grupe???Probabil ca e bine ca v-ati prezentat.

APercele79
28th August 2006, 04:30
diodude, nu ai auzit ce a zis norvegianul petre marin?
ca ei cica nu pierd acasa nici cu real nici cu lyon hahahaha
abereaza scandinavul mai mult decat mititelu
on topic: bate steaua usor

Diodude
28th August 2006, 04:59
diodude, nu ai auzit ce a zis norvegianul petre marin?
ca ei cica nu pierd acasa nici cu real nici cu lyon hahahaha
abereaza scandinavul mai mult decat mititelu
on topic: bate steaua usor

petre marin zici ca e un grec din mitologie,stii pozele alea alb negru din cartea de istorie!!!:)
Totusi vreau sa te contrazic,nu e norvegian,e finlandez :) .Un ratat,fotbalist de 2 bani,de care nimeni nu o sa isi aduca aminte peste cativa ani.
In ceea ce ii priveste pe spurcati ,nu vreau sa mai comentez despre meciurile lor din liga decat dupa ce ies din grupe,ca vad ca acum sant pe cai mari si viseaza chiar ca se califica mai departe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:ciocan:

Universal
28th August 2006, 05:05
aloooooooooooooooooooooooooooooooo
pai ce faci ?
numai off topic ?
de unde si pana unde comentezi tu postarile la toti userii ?



iar off topic ?

off-topic?
serios? de unde pänä unde comentezi tu opinia mea? tot prin off-topic?
in thread-ul acesta mäcar nu ai acuzat Steaua de noncombat,lasä,esti raportat la posts,te felicit pentru profunzimea de care dispui atacänd alte echipe,in loc sä spui altceva.
offtopic? bunä gluma.

lucian_iasi
28th August 2006, 09:15
CFR Cluj este pe moment pe locul 1,dar seria de victorii nu tine la infinit


Pai nu...va tine pana la etapa cu nr 11...atunci se va opri seria lor de victorii...:ok: :ok:

superchumbo
28th August 2006, 10:45
Nu mai incapeti in propia piele de aroganta care v-a cuprins dupa intrarea in grupe.Parca ati castigat Champions League.Sa va vad ce o sa ziceti dupa ce iesiti su 2-4 puncte din grupe???Probabil ca e bine ca v-ati prezentat.


oricum peste prestatia voastra europeana din ultimii 20 de ani ................ veti putea vreodata sa pronuntati "primavara" si "europeana" in aceeasi fraza ???? vreodata ???? ;)

Vadim
28th August 2006, 10:59
Din nefericire ai dreptate !! Decenta este in mare suferinta pe acest Forum!! Performantele obtinute, atatea cat au fost ele de catre Steaua sunt sistematic maculate de unii useri ale echipelor adverse care in loc sa-si vada de echipele lor, toarna quintale de mizerii si baliverne la adresa celei mai titrate echipe din Romania! Jalnica satisfactie pentru acesti la fel de jalnici useri! De fapt, raman un fidel discipol al marelui filozof Seneca, care are urmatoarea cugetare latina: Nu va fi fericit niciodata cel pe care-l va chinui fericirea altuia!! Mare adevar !!
Daca esti asa de filozof, da si definitia decentei.

Cristian
28th August 2006, 11:07
Bate Steaua, n-au cum sa piarda un meci cu o echipa ce se prezinta slab tare.

Gontel
28th August 2006, 11:14
Abia astept derbyul cu dinamo, sa-i batem si dup-aia mai vorbim.

On topic: meci greu, dar speram sa invingem, mai ales ca Gianinni nu e amre scula pe bascula.

STEAUA-MANIA
28th August 2006, 11:18
Abia astept derbyul cu dinamo, sa-i batem si dup-aia mai vorbim.


Eh,stai linistit..si meciul cu dinamo e blat,toate meciurile din istoria STELEI au fost blat,se stie,nu?
Bate STEAUA,3-0 Dica,Nicolita,Cristocea/Badea!:D

Gontel
28th August 2006, 11:30
Si finala de la Sevilla a fost blat. Blat clar, cum putea sa apere Duckadam 4 penaltyuri?

Impuscati-va, bai, aia care vedeti blaturi la Steaua.

STEAUA-MANIA
28th August 2006, 11:41
Pai da..si la sevilla,ceausescu le-a dat cate un aro celor de la barcelona, iar regelui spaniei i-a dat un sac de cartofi + 2 kg de lana de la jiji!:yeah:
Bineinteles,dinamo e echipa ariel..adica echipa curata!HAHAHA oare cineva poate crede asa ceva?:D

Gontel
28th August 2006, 11:47
La aia de la Barcelona le-a dat cate un ARO nou, de-aia ai nostri au ramas cu alea vechi date cu un strat proaspat de vopsea.

Saber Rider
28th August 2006, 12:00
Se pare ca frustrarea si invidia continua.
Frustratilor, v-ati facut rată iarasi la televizoare ?
Vreti sa va mai faceti inca vreo cateva ?
Ca doar urmeaza continuu blaturi ale Stelei, peste tot ... in Europa, cumparam tot ... belgieni, francezi, ce-or fi ei, cumparam echipe de pe ultimele locuri din campionatul nostru super bengos care nu are ce discuta cu cel englez, de exemplu; cumparam inclusiv pe FC Arges, ultima clasata, ca si pe Farul, care are tupeul sa piarda in fata Stelei mai grav decat in fata noii promovate din Liga 2 din Urziceni.

Borcitilor, poate reusiti sa va si mutati la parter undeva, ca sa nu vi se strice televizoarele prea tare.



Badea si Dica marcatori, minim 2 goluri diferenta.

Vi3rme_X
28th August 2006, 12:45
Dak n-am batut pe Vaslui ce pretentii sa mai am de la meciul asta?! 2 solist!
SPER SA MA INSEL...

SORENSEN
28th August 2006, 12:46
Ne trebuie blat ...
18 FC Arges 3 5 1 0 4 2 7 -5

O astfel de echipa nu are voie sa greseasca impotriva Stelei ..cum poate sa greseasca ..a pia a facut-o practic in toate meciurile dar cu Stteaua NUUUUUUUUUUUUUUUUUUU.

Meciul va fi destul de greu si cred ca vom castiga la limita 0-1 sau 1-2 ...ceva in genul asta.

Saber Rider
28th August 2006, 13:04
In caz ca nu-si dau si astia viata pe teren, ca oricine care isi da viata pe teren bate pe oricine. Nu mai conteaza ce club e, ce jucatori are, ce valoare au jucatorii astia, ce-au facut in ultimii 5 ani in domeniul fotbalului ... etc. Aici doar e pe viata si pe moarte. :happy

m8k
28th August 2006, 13:31
0-0 si un meci urat, doar au antrenor italitan pitestenii!

VirgilP
28th August 2006, 13:47
Clar blat....3-0 ( Badea, Badea si.....Badea)
Asta-i scorul care-mi place!!!!!


Desigur va fi blat si cu Dinamo...kiev:yeah:

Hipgnosis
28th August 2006, 13:56
Sper sa batem, indiferent de scor, si un 1- 0 ar fi perfect.
Meciul e foarte greu, insa pana atunci mai sunt 2 saptamani, timp in care probabil va aparea cuvantul blat de cateva mii de ori pe acest thread.
E interesant cu ce echipa vom juca la Pitesti, eu cred ca vom juca cu primul 11.

Vand vise
28th August 2006, 14:10
0-0 si un meci urat, doar au antrenor italitan pitestenii!

castigam cu 3-0 sau 4-0 :D

m4st3r
28th August 2006, 14:19
3-0 pt stiaua...meci de neprezentare pt argesh....k de baietii sunt in shampion si tre` s`o lase mai usor sa nu cumva sa`i accidenteze...deci in concluzie 3-0

Diodude
28th August 2006, 14:46
In Gazeta Sporturilor de azi,bosanceanu,patronul farului constanta, urla ca jucatorii sai(6-7),printre care si curca,au fost cumparati de steaua!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ce are de zice asta????a innebunit,sau stie el ceva??????????????Intrebat la stirile Antenei 1 ,curca a incercat si el sa o dreaga.a zis ca sambata "nu a fost aranjament,poate a fost in trecut!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!".
vad ca nu va place na nici un stelist sa comenteze despre chestia asta,sa vedem si noi userii pe forum parerea voastra

magica_steaua
28th August 2006, 15:03
eu zic ca daca batem echipa cu 3p in campionatul asta(fc arges) e blat clar....daca facem egal tot blat e,le dam si lor un punct si luam si noi unul...daca pierdem :"bravo arges ati demonstrat ca jucati corect"

NU VRETI SA DISCUTAM MAI BINE DE LIGA CAMPIONILOR??scuze am uitat ca dinamovistii nu stiu ce e aia//.....

VirgilP
28th August 2006, 15:04
Un nebun (bosanceanu) si prost daca mi se permite arunca o piatra in lac si un grup numeros de idioti(polisti, dinamovisti....) se chinuie sa o scoata!!!
Si cam atat merita comentat despre declaratia lui bosanceanu:rosu:
De ce nu s-a facut atata tam-tam pe thread atunci cand umflatul ala penal(Iancu) a spus ce a spus despre un anume negustor de sclavi...netoiu

magica_steaua
28th August 2006, 15:08
Un nebun (bosanceanu) si prost daca mi se permite arunca o piatra in lac si un grup numeros de idioti(polisti, dinamovisti....) se chinuie sa o scoata!!!
Si cam atat merita comentat despre declaratia lui bosanceanu:rosu:
De ce nu s-a facut atata tam-tam pe thread atunci cand umflatul ala penal(Iancu) a spus ce a spus despre un anume negustor de sclavi...netoiu

taam-tam se face cand nu ai probe .....atunci a fost clar NETOIU A INVINS TIMISOARA....doar un prost poate sa spuna altceva

Diodude
28th August 2006, 15:17
Cititi si voi interviul "nebunului" de bosanceanu in Prosport.E foarte interesant!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ca sa prefatez interviul sau in 2 cuvinte zice ca e dezgustat de cum s-a prezentat echipa sa cu steaua!!!!!!!!!!!!!!!!!!

81bor
28th August 2006, 15:48
Rusine GiGi!!!!!
Acum veti critica arbitrajul, ca Argesul e satelitul lui Netoiu si nu sta capra ca jucatorii Farului.
Liniste suporteri, ca GiGi cu boadigarzi a facut legea in tribune.
Respect pentru Steaua 86' si suporterii care au curaj sa strige si anti GiGi.

Saber Rider
28th August 2006, 16:00
Ce tot atata interviul 42 ??

Daca vrei sa faci ceva, faci si taci, ca doar e echipa ta, faci ce vrei in ograda ta. Nu stai sa te lamentezi prin presa fara sa iei nici o masura.

Vom vedea daca a facut in etapa viitoare.
Pana atunci discutam discutii aiurea in tramvai cu prea multe insinuari si jigniri.

Diodude
28th August 2006, 16:03
Nu se poate as ceva!!!!!!!!!!!!!!Steaua ,echipa care "juca" numai pe teren este data in vileag!!!!!!!!!!!Stire de ultima ora din cotidianul Fanatik:
Patronul Gheorghe Bosinceanu a taiat in carne vie dupa infringerea cu Steaua, aplicind amezi usturatoare.
Pentru rezultatul si evolutia din meciul cu Steaua, jucatorii Laurentiu Florea si Razvan Farmache au fost amendati cu cite 5.000 de dolari, Iulian Apostol cu 10.000 de dolari, George Curca si Mihai Gurita, cu cite 15.000 de dolari, iar lui Gurita i s-a retras si banderola de capitan. De asemenea, portarul George Curca nu va mai fi titular.
Echipa de champions league,se preteaza la astfel de mizerii!!!!!!!!!!!
RUSINE !!!!!!!!!!!!!!

Saber Rider
28th August 2006, 16:08
Vai ... 5 mii de dolari ... asta e pentru voi, care de abia asteptati vreo stire demna de "Atac la persoana".

Daca era sa "taie in carne vie", zburau jucatorii aia din club, intelegi ??
Nu asa, la misto, niste mii de parai pe care oricum ii fac la loc in 2-3 meciuri sau in intr-o luna maxim.

Pur si simplu amenzile astea inseamna ingroparea scandalului oricum iscat aiurea.
Astea nu sunt pedepse demne de mai marele blat tot trambitzat de manelisti frustrati.

magica_steaua
28th August 2006, 16:51
hai toti patrupezi:"HOTIi hotii"....si echipele alea nu avem voie sa le batem nu??otelul

uite acum scriu si eu echipele care vor da meciul lui dinamo:CEAHLAUL,BISTRITA,ARGES,CFR,OTELUL,POLI IASI,VASLUI,FARUL,URZICENI daca bateti vreuna din astea e blat mai ales ca aveti antecedente

arges-netoiu are aproape toata echipa din pitesti
ceahlaul-stie toata lumea ce blaturi mai facea dinamo cand era pinalti in A
urziceni-echipa lui netoiu blat 100%
vaslui-stim cu totii ca rednic a fost antrenorul vasluiului si are nr. de tel ale tuturor jucatorilor
astea sunt 100% BLATURI ,la restul 80% sanse

magica_steaua
28th August 2006, 16:54
si diodude asta e paralel cu viata nu doar cu fotbalul.......e anormal cred ca tinde putin spre obsedat din toate punctele de vedere....ce viseaza noaptea spune ziua si in afara de asta mai are si niste traume din copilarie dar nu vi le spun ca il fac de ras.....

Hard
28th August 2006, 17:18
netoiu vrea sa puna mana pe dinamo si acest lucru se va intampla doar daca dinamo nu ia titlul ,ceea ce inseamna ca va trage cu Steaua sezonul asta.cum Arges joaca cu oamenii lui netoiu pe teren,in meciul cu Steaua vor face non-combat ,adica BLAT mai nou.
alt BLAT,Doamneeeeeeeeee:happy

SORENSEN
28th August 2006, 18:05
Cititi si voi interviul "nebunului" de bosanceanu in Prosport.E foarte interesant!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ca sa prefatez interviul sau in 2 cuvinte zice ca e dezgustat de cum s-a prezentat echipa sa cu steaua!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Daca a fost blat cumva meciul... Bosanceanu stia( aluat si el din cascaval)...el unul dintre jupanii Constantei si lse da neajutorat...asta e o aberatie...Dar cand echipa joaca prost el o da pe aberatii ca sa puna presiunea fanilor pe jucatorii si sa o scoata de pe el...nefacand nicio achizitie majora ...dar l-a pierdut pe Pascovici.


Cu Pitestiul va fi greu dar cred ca vom castiga.

tataleone
28th August 2006, 18:17
De obicei cu Argesul nu era blat...dar din ce-am citit mai sus se pare ca nu mai sunt la curent: inca o echipa pe lunga lista a Stelei??? :mda:
Totusi, eu raman la parerea mea ca nu va fi blat, dar la cum joaca Argesul in ultima vreme s-ar putea sa asistam la a doua victorie a Stelei in campionatul asta (dupa cea cu Craiova)

Diodude
28th August 2006, 18:49
si diodude asta e paralel cu viata nu doar cu fotbalul.......e anormal cred ca tinde putin spre obsedat din toate punctele de vedere....ce viseaza noaptea spune ziua si in afara de asta mai are si niste traume din copilarie dar nu vi le spun ca il fac de ras.....

ti-am zis ce am avut de spus intr-un mesaj privat,ca daca ziceam pe forum ma banau baietii de la online sport.nu mai fi las ,si te da cocos pe aici,ca stiim bine cum ai fost proiectat.Si am vazut ca mai sant si altii pe aici care sant de acord cu mine.Citind mesajele tale,lumea isi da seama cat de neted iti este creierul. Tatal tau a folosit mana cereasca cand te-a procreat!!!Iti promit ca asta este ultimul raspuns care ti-l voi mai da,asa ca nu are rost sa te chinui sa imi raspunzi ca o faci degeaba.

YodaRo
28th August 2006, 19:50
Abia astept sa se puna si Dinamo capra.
Despre FC arges...un 3-0 scurt de la Steaua ar merge. Totusi nu sunt Real Madrid.

Red-Castorryy
28th August 2006, 20:04
„Noncombat!”
Ionuţ Coman (Constanţa)



Patronul Farului, Gheorghe Bosînceanu, îşi acuză jucătorii de blat şi spune că au avut "un motiv material" să fie învinşi de Steaua

A fost în tribuna stadionului "Naţional" la meciul Steaua - Farul 3-0, însă a plecat înainte de final. Ieri a luat foc şi şi-a pus la zid jucătorii, incriminîndu-i că au cedat fără luptă. Patronul grupării de pe Litoral, Gheorghe Bosînceanu, face acuzaţii extrem de dure, dar singurele nume pe care le rosteşte sînt Gigi Becali şi portarul George Curcă.

- Domnule Bosînceanu, sînteţi supărat?
- Doar supărat? Mi-e ruşine de ruşinea jucătorilor, îmi venea să intru în pămînt. Nici nu am stat pînă la sfîrşitul meciului, am plecat cu zece minute înainte de ultimul fluier. Era clar, după prima jumătate de oră, că golul nu putea veni decît în poarta Farului. Am stat doar ca să văd dacă sînt atît de nenorociţi încît să continue aşa pînă la sfîrşitul meciului. Nu avea rost să asist la această parodie. Era clar că Steaua a fost invitată să atace încă din primul minut.

- Sugeraţi că a existat un aranjament?
- Lipsa de angajament, de determinare, faptul că nu am văzut nici un tackling sau o urmă de presing mă duc cu gîndul la un non-combat. Ce să înţeleg eu din faptul că nu a existat nici măcar o premisă de cartonaş galben?

- De ce credeţi că s-au comportat astfel?
- Eu cred că nu au vrut să joace dintr-un motiv extrem de material. Poate li s-au dat porci, vite, pămînt, păduri, de unde să ştiu eu? M-au sunat alţi conducători de club, prieteni, chiar duşmani, care mi-au zis că circulă tot felul de bîrfe. Cum că evoluţia jucătorilor este o continuare a gestului făcut de Gigi Becali cînd noi am jucat cu Rapid în sezonul trecut. Nu sînt poliţist să fac anchetă, dar mi se confirmă suspiciunile pe care le-am avut atunci, la partida din Giuleşti, că portarul Curcă a fost solicitat să-şi mobilizeze coechipierii pe holul de la complexul Lebăda, iar banii au fost lăsaţi la naşul său.

- Şi ce veţi face?
- Am raportat atunci preşedintelui FRF şi în vară a fost schimbat regulamentul. Acum ce să fac, să mă duc la Ligă să spun că am bănuieli? Nu afirm că au făcut aceste lucruri, dar maniera de joc mă face să suspectez. Nu sînt nici Poliţie, nici Parchet, însă am dreptul să-i bănuiesc. Este înjositor modul în care s-au comportat, dar nu avem probe.

- Veţi lua măsuri împotriva jucătorilor?
- Dacă ar fi după mine, 6-7 dintre ei, din primul "unsprezece", ar zbura la echipa a doua. Cu siguranţă, nu vor scăpa de amenzi. I-am iertat de multe ori pentru că nu am dorit să le scot banii din buzunar. Din păcate, este o problemă a echipelor de provincie. Înainte existau reciprocităţi, în sensul echipelor din Bucureşti care-ţi luau punctele. Acum, că nu mai sînt soluţii la conducători şi la antrenori, se intră la jucători. Meciul precedent, cu Unirea Urziceni, 0-1, au jucat prost să arate că nu sînt în formă şi să aibă o scuză pentru meciul în care aveau interes. Prin cele două înfrîngeri ne-au scos din cursa pentru cupele europene şi au adus grave prejudicii clubului. Mă întreb cum or să dea ochii cu presa, cu suporterii, cu toţi constănţenii.

- Postul antrenorului Momcilo Vukotici este în pericol?
- Ce vină are la ultimele două meciuri? Conducerea administrativă le-a asigurat toate condiţiile, a trimis în teren un "unsprezece" alcătuit în mod logic. De ce să iau măsuri împotriva lor? Sincer, situaţia este atît de gravă încît nici nu ştiu ce să fac.

Gigi: „Nu mă interesează”
Patronul Stelei a comentat ieri declaraţiile dure lansate de Gheorghe Bosînceanu. "Îşi acuză jucătorii lui, nu pe mine, nu pe Steaua. Dar ce mă interesează pe mine chestiile astea? Şi dacă a zis aşa, ce? Eu deja joc în Liga Campionilor, am alte treburi mai importante, decît să stau să comentez ce zice unul sau altul", a replicat Gigi Becali.

Naşul lui Curcă, apropiatul lui Becali?
Gheorghe Bosînceanu face trimitere la naşul de cununie al lui George Curcă, personaj la care au stat banii oferiţi de Steaua în sezonul trecut Farului în cazul unui rezultat bun în Giuleşti. La returul cu Standard Liege, naşul lui Curcă a stat la 3 scaune distanţă de patronul Stelei, după care a participat la Trattoria, în Herăstrău, la petrecerea roş-albaştrilor.

"N-am avut curaj"
Unul dintre jucătorii vizaţi de patronul Bosînceanu este portarul George Curcă. "Ne aşteptam ca după meciul cu Standard, ei să fie mai obosiţi, dar Steaua a demonstrat că este o echipă bună. Noi n-am avut curaj, asta cred că ne-a lipsit. Avem o cădere pe care nu o pot explica. Nu cred totuşi că e o diferenţă chiar aşa mare între noi şi ei, dar e vorba de ambiţie".

the lion king
28th August 2006, 20:40
pacalici,asta e.becali,farul,moldoveni...asta e romania.

Vand vise
28th August 2006, 21:36
„Noncombat!”
Ionuţ Coman (Constanţa)



Patronul Farului, Gheorghe Bosīnceanu, īşi acuză jucătorii de blat şi spune că au avut "un motiv material" să fie īnvinşi de Steaua

A fost īn tribuna stadionului "Naţional" la meciul Steaua - Farul 3-0, īnsă a plecat īnainte de final. Ieri a luat foc şi şi-a pus la zid jucătorii, incriminīndu-i că au cedat fără luptă. Patronul grupării de pe Litoral, Gheorghe Bosīnceanu, face acuzaţii extrem de dure, dar singurele nume pe care le rosteşte sīnt Gigi Becali şi portarul George Curcă.

- Domnule Bosīnceanu, sīnteţi supărat?
- Doar supărat? Mi-e ruşine de ruşinea jucătorilor, īmi venea să intru īn pămīnt. Nici nu am stat pīnă la sfīrşitul meciului, am plecat cu zece minute īnainte de ultimul fluier. Era clar, după prima jumătate de oră, că golul nu putea veni decīt īn poarta Farului. Am stat doar ca să văd dacă sīnt atīt de nenorociţi īncīt să continue aşa pīnă la sfīrşitul meciului. Nu avea rost să asist la această parodie. Era clar că Steaua a fost invitată să atace īncă din primul minut.

- Sugeraţi că a existat un aranjament?
- Lipsa de angajament, de determinare, faptul că nu am văzut nici un tackling sau o urmă de presing mă duc cu gīndul la un non-combat. Ce să īnţeleg eu din faptul că nu a existat nici măcar o premisă de cartonaş galben?

- De ce credeţi că s-au comportat astfel?
- Eu cred că nu au vrut să joace dintr-un motiv extrem de material. Poate li s-au dat porci, vite, pămīnt, păduri, de unde să ştiu eu? M-au sunat alţi conducători de club, prieteni, chiar duşmani, care mi-au zis că circulă tot felul de bīrfe. Cum că evoluţia jucătorilor este o continuare a gestului făcut de Gigi Becali cīnd noi am jucat cu Rapid īn sezonul trecut. Nu sīnt poliţist să fac anchetă, dar mi se confirmă suspiciunile pe care le-am avut atunci, la partida din Giuleşti, că portarul Curcă a fost solicitat să-şi mobilizeze coechipierii pe holul de la complexul Lebăda, iar banii au fost lăsaţi la naşul său.

- Şi ce veţi face?
- Am raportat atunci preşedintelui FRF şi īn vară a fost schimbat regulamentul. Acum ce să fac, să mă duc la Ligă să spun că am bănuieli? Nu afirm că au făcut aceste lucruri, dar maniera de joc mă face să suspectez. Nu sīnt nici Poliţie, nici Parchet, īnsă am dreptul să-i bănuiesc. Este īnjositor modul īn care s-au comportat, dar nu avem probe.

- Veţi lua măsuri īmpotriva jucătorilor?
- Dacă ar fi după mine, 6-7 dintre ei, din primul "unsprezece", ar zbura la echipa a doua. Cu siguranţă, nu vor scăpa de amenzi. I-am iertat de multe ori pentru că nu am dorit să le scot banii din buzunar. Din păcate, este o problemă a echipelor de provincie. Īnainte existau reciprocităţi, īn sensul echipelor din Bucureşti care-ţi luau punctele. Acum, că nu mai sīnt soluţii la conducători şi la antrenori, se intră la jucători. Meciul precedent, cu Unirea Urziceni, 0-1, au jucat prost să arate că nu sīnt īn formă şi să aibă o scuză pentru meciul īn care aveau interes. Prin cele două īnfrīngeri ne-au scos din cursa pentru cupele europene şi au adus grave prejudicii clubului. Mă īntreb cum or să dea ochii cu presa, cu suporterii, cu toţi constănţenii.

- Postul antrenorului Momcilo Vukotici este īn pericol?
- Ce vină are la ultimele două meciuri? Conducerea administrativă le-a asigurat toate condiţiile, a trimis īn teren un "unsprezece" alcătuit īn mod logic. De ce să iau măsuri īmpotriva lor? Sincer, situaţia este atīt de gravă īncīt nici nu ştiu ce să fac.

Gigi: „Nu mă interesează”
Patronul Stelei a comentat ieri declaraţiile dure lansate de Gheorghe Bosīnceanu. "Īşi acuză jucătorii lui, nu pe mine, nu pe Steaua. Dar ce mă interesează pe mine chestiile astea? Şi dacă a zis aşa, ce? Eu deja joc īn Liga Campionilor, am alte treburi mai importante, decīt să stau să comentez ce zice unul sau altul", a replicat Gigi Becali.

Naşul lui Curcă, apropiatul lui Becali?
Gheorghe Bosīnceanu face trimitere la naşul de cununie al lui George Curcă, personaj la care au stat banii oferiţi de Steaua īn sezonul trecut Farului īn cazul unui rezultat bun īn Giuleşti. La returul cu Standard Liege, naşul lui Curcă a stat la 3 scaune distanţă de patronul Stelei, după care a participat la Trattoria, īn Herăstrău, la petrecerea roş-albaştrilor.

"N-am avut curaj"
Unul dintre jucătorii vizaţi de patronul Bosīnceanu este portarul George Curcă. "Ne aşteptam ca după meciul cu Standard, ei să fie mai obosiţi, dar Steaua a demonstrat că este o echipă bună. Noi n-am avut curaj, asta cred că ne-a lipsit. Avem o cădere pe care nu o pot explica. Nu cred totuşi că e o diferenţă chiar aşa mare īntre noi şi ei, dar e vorba de ambiţie".

mesajul asta a fost postat de 5-6 ori

six
28th August 2006, 21:44
FORZA VIOLA.....aia de Pitesti :D :D :D

guevarax
28th August 2006, 21:46
in mod normal STEAUA va defila, Argesul are 3 puncte in 5 etape si sunt pe ultimul loc in clasament

sau pt mintea bolnava a catorva anonimi o echipa calificata in Champions League nu poate bate ultima echipa din Liga 1. E grav

Nexus
28th August 2006, 23:11
Ma uit si eu la cum mai semneaza unii

Mda..mai bine sarac si prost decit destept si bogat...

la mai mare !

wer
29th August 2006, 00:00
sper sa fie blat =)) ,deci 0-3 ,DICA ,DICA , DICA

rechinul farist
29th August 2006, 00:06
sunt curios sa vad cum castiga Steaua si acest meci...... daca il castiga pe merit, jos palaria, daca nu, ar trebui luate masuri.......da cine sa ia? mitica de la liga.... :drak: :drak: :drak:

wer
29th August 2006, 00:09
sunt curios sa vad cum castiga Steaua si acest meci...... daca il castiga pe merit, jos palaria, daca nu, ar trebui luate masuri.......da cine sa ia? mitica de la liga.... :drak: :drak: :drak:

PRAF :)

Red-Castorryy
29th August 2006, 00:16
As mai adauga ca acuzatiile lui Iacov de la National ca meme a vrut sa-i propuna sa vanda meciul anul trecut nu cred ca erau doar de ochii lumii. :drak: :drak: :drak:

RedStar
29th August 2006, 00:22
Hai sa dau un pronostic... 3-0 pentru Steaua ? :))

Red-Castorryy
29th August 2006, 00:27
Hai sa dau un pronostic... 3-0 pentru Steaua ? :))

Hai sa dau si eu un pronostic ... al 3-lea blat al stelei


Hai sa dau un pronostic... 3-0 pentru Steaua ? :))

Hai sa dau si eu un pronostic ... al 3-lea blat al stelei :rosu: :rosu: :rosu:

magica_steaua
29th August 2006, 00:45
hai sa-ti dea toti stelistii _ _ _ _

Liviu
29th August 2006, 01:04
macar cu astia sa joace si steaua corect ...
Pitestiul nu face parte din lista ta de ,,sateliti'' ai Stelei pe care ai prezentat-o in threadul Steaua-Farul. Ti-ai dat singur raspunsul! :P

http://img241.imageshack.us/img241/8601/cooperativasteauafm0.jpg
Au mai rams 4 echipe ... de urmarit meciurile cu Jiul , Pandurii , Poli Iasi si Otelu
Nici urma de Pitesti...Mai sa fie...Pe lista satelitilor cui o fi ? :rolleyes:

Red-Castorryy
29th August 2006, 01:04
hai sa-ti dea toti stelistii _ _ _ _

bere ? :happy :happy :happy


Pitestiul nu face parte din lista ta de ,,sateliti'' ai Stelei pe care ai prezentat-o in threadul Steaua-Farul. Ti-ai dat singur raspunsul! :P

Nici urma de Pitesti...Mai sa fie...Pe lista satelitilor cui o fi ? :rolleyes:


A Bistritei ? :)

RedStar
29th August 2006, 01:05
Daca vrei, poti sa iti imaginezi ca e bere...

magica_steaua
29th August 2006, 01:18
bere ? :happy :happy :happy

esti minor

Red-Castorryy
29th August 2006, 01:30
esti minor

sol sau fa ? :happy :happy :happy

THE HUN
29th August 2006, 02:03
Curios,pana acum,despre acest meci nu si-a dat cu parerea nici un fan pitestean.Eram curios si eu de punctul lor de vedere.Pronosticul meu este1-10%;X-30% si 2-60%.Au si violetii din Trivale sansa lor,iar daca Steaua o sa castige ,sper sa o faca intr-o maniera diferita ca-n jocul contra Constantei.Forzza viola.

kain
29th August 2006, 02:23
Ce s-a mai facut threadul asta ? Nu se stie ? 3-0 Steaua scurt.. Mai bine nu s-ar mai prezenta.. scorul ar fi acelasi ;) :P

Ammadeus
29th August 2006, 06:55
...argaseala probabil are punga de 1 leu pregatita cu euroi pt. vintila, vanzatorul clasic de la arges; un tip de la care curca din constantza are ce invatza...

Saber Rider
29th August 2006, 09:58
Asa e. Trebuie de fapt din ce in ce mai multi bani pe masura ce echipa intalnita de Steaua e mai jos in clasament.

Deci Argesul ar trebui sa fie cei mai scumpi, ca doar sunt pe ultimul loc in clasament.

Bravo Ammadeus, felicitari. Ai ghicit solutia acestui meci.

Bega
29th August 2006, 10:12
Argesul nu a batut la Vaslui. Inseamna ca e primul meci pe bune al Stelei din acest campionat, dupa cel de la Timisoara.

Asa sa-l ajute Dumnezeu pe Becali!

Asa cum trateaza el competitia din fotbalul romanesc.

81bor
29th August 2006, 11:15
Mitici care striga in frica de boadygarzi lui GiGi. Galarie mare are Steaua!! Respect pentru suporterii adevarati.

SORENSEN
29th August 2006, 12:09
Mda multi gandaci vorbesc...dar nus e uita in oglinda...
Pesemne meciul cu ultima clasata trebuie sa-l pierdem ca sa ii satisfaacem pe frustrati.
Sau macar Argesul sa ia vreo 2 rosii si 7 galbene sa-si arate cinstea...

magica_steaua
29th August 2006, 13:12
batem 5-0 la pitesti pe echipa lui netoiu.....doar nu vreau sa pierdem meciul pt. ca frustratii sa nu zica ca a fost blat...oricum bat campii mai ales de cand steaua joaca semifinale europene,joaca prin champions league....

stau sa ma cert cu toti copii sa le explic de ce steaua e steaua....e diferenta mare de valoare intre steaua si restul echipelor....altii se chinuie cu beitar,sarajevo si noi jucam cu real,lyon si dinamo(kiev ca de cateii din bucuresti nu a auzit nimeni in europa)

Bega
29th August 2006, 15:13
Da, mai, sa stii ca sunt frustrat. Mor de ciuda ca Iancu nu cumpara meciuri.

Asa vorbiti de parca n-ati mai facut asa ceva, manastire de maicutze ce sunteti!

Vladek
29th August 2006, 15:18
Argesul e pe ultimul loc in clasament, cu 4 meciuri pierdute din 5, 2 goluri marcate si 7 primite. Au pierdut cu Vasluiul.

Are Steaua voie sa-i bata pe astia ? Hai zau copii frustrati ! Macar pe baietii astia mai slabi ... stim ca nu are Steaua cum sa bata o super-putere precum Farul decat prin "blat" ... dar poate totusi avem noroc si-i batem pe pitesteni fara sa se mai smiorcaie baietelul mare din Giulesti ca nu stiu ce echipa a jucat nu stiu cum cu Steaua si altfel cu echipa milogilor ...

superchumbo
29th August 2006, 15:24
Cred ca pe 16 si 23 septembrie ne vom lamuri, nu??????????

SORENSEN
29th August 2006, 15:37
Da, mai, sa stii ca sunt frustrat. Mor de ciuda ca Iancu nu cumpara meciuri.

Asa vorbiti de parca n-ati mai facut asa ceva, manastire de maicutze ce sunteti!

Da respect iancu ...nu cumpara meciuri (ramane de vazut) dar macar ia jucator expirati si vrea sa faca echipa sa se bata la titlu...

Daca a batut Timisoara pe FC Arges cred ca batem si noi...cu blat sau fara :o:

Liviu
29th August 2006, 16:55
Argesul e pe ultimul loc in clasament, cu 4 meciuri pierdute din 5, 2 goluri marcate si 7 primite. Au pierdut cu Vasluiul.
Pai au pierdut cu Vasluiul ca sa arate ce echipa slaba sunt ei , nu stiai ? :D
Steaua daca a castigat altfel decat pe teren vreodata cu Pitestiul , a facut-o pana la mijlocul anilor 90.:thinkso:

apercele
29th August 2006, 17:33
....altii se chinuie cu beitar,sarajevo si noi jucam cu real,lyon si dinamo(kiev ca de cateii din bucuresti nu a auzit nimeni in europa)

ai incercat si tu sa fii spiritual dar nu ti-a prea iesit...


acolo e cuvantul cheie, ca jucati
cum voi v-ati chinuit cu standard ( o echipa de locul 8 in campionatul nostru), asa s-a chinuit si dinamo si rapid
una e sa fii bucuros ca doar joci cu echipele astea si alta e sa iti pui sperante.
La voi am vazut deja atitudinea de invingatori: va multumiti doar ca sunteti pe acelasi teren cu aceste echipe. deci e clara treaba...

Saber Rider
29th August 2006, 17:48
Macar Steaua a ajuns sa joace cu acele echipe, sa fie cu ele in teren.
La Dinamo nici nu se pune problema, si nu de ieri de azi.
Este complet deplasata comparatia, Dinamo mai are mult de muncit pana sa ajunga la performantele Stelei in Europa. Chiar si cele recente.

apercele
29th August 2006, 17:52
pai sa vedem cum o sa jucati cu granzii europei ca multi ziceti ca faceti parte din acest grup select :D

haha deabea astept.....cum vi s-au umplut chilotii cu rahat de la meciurile cu obositii din liege, acum macar nici nu va puneti sperante

Vladek
29th August 2006, 17:59
cum voi v-ati chinuit cu standard ( o echipa de locul 8 in campionatul nostru),


:happy :happy Auzi aicea ... Standard e echipa de locul 8 in campionatul nostru ?? Dar ce campionat ai tu impresia ca avem ? Vezi ca e vorba de liga lui Mitica ... nu Serie A sau Premiere League. Daca printr-o minune nemaivazuta Standard ar incepe de la anul sa joace la noi in campionat, pai ar fi favorita la titlu, cel putin la fel de mult ca Steaua, Dinamo sau Rapid.

Mah baietica, daca maine joaca Standard cu Dinamo, m-ar mira sa scoateti mai mult de un egal. Si aproape sigur din 2 meciuri, va bat cel putin o data. Voi cu chiu cu vai ati scos un egal cu israelienii aia care de-abia mai alergau prin repriza 2 si iar va credeti zmei. Tot asa ati urlat si anul trecut dupa celebrul meci cu Everton (apropo, dak erati asa tari, cum de v-au batut la Londra ? sau de partea asta ati uitat :D ) si in grupe au urmat ... Levski, Heerenven, Marseille, TSK ... iar la final o glorioasa clasare pe locul 5 din 5 echipe. :drak: :drak:
Asa ca ... ciocul mic si osul la treaba ... ca deocamdata scorul din ultimii ani este :
- primaveri europene : Steaua 2, Dinamo 0;
- campionate castigate : Steaua 2, Dinamo 0;
- participari in grupele CL : Steaua 1, Dinamo 0.

apercele
29th August 2006, 18:11
mai vladek cu tot respectul pt tine, dar esti aerian frate
nu vin sa jignesc lumea pt. ca multi din noi suntem adulti si efectiv nu are rost

dar nu uita un singur lucru: standard avea 6-8 titulari noi, sa pinto ala venise la echipa cu 1 saptamina inainte...da-o in ma-sa, inca era cazat la hotel, nici nu avea loc unde sa stea
deci aia era o echipa NOU formata, au jucat impreuna 3 meciuri
nu-mi zi ca sunt mari si tari ca aberezi..au pierdut primele 2 etape, deci mai au pana sa ajunga tari

iar la campionate castigate, ma mir ca ai tupeu sa mai scrii...dupe meciuri gen farul, vaslui, uta, fcm bacau, sportul etc etc, m-as ascunde sub plapuma

Vladek
29th August 2006, 18:26
dar nu uita un singur lucru: standard avea 6-8 titulari noi, sa pinto ala venise la echipa cu 1 saptamina inainte...da-o in ma-sa, inca era cazat la hotel, nici nu avea loc unde sa stea
deci aia era o echipa NOU formata, au jucat impreuna 3 meciuri
nu-mi zi ca sunt mari si tari ca aberezi..au pierdut primele 2 etape, deci mai au pana sa ajunga tari


O fi avut Standard 6-8 titulari noi, dar aia sunt jucatori de milioane de dolari mai apercele. Sa Pinto, indiferent unde sta el, e un jucator cu multi ani de fotbal la nivel inalt in spate. Numai bugetul lui Standard e dovada suficienta ca trebuie sa fii naiv ca sa zici ca sunt echipa de locul 8 in campionatul nostru: peste 20 de milioane de dolari. Adica mai mult decat Steaua, Dinamo si Rapid la un loc. Nu-s ei Barcelona, dar nici asa de slabi cum zici tu.



iar la campionate castigate, ma mir ca ai tupeu sa mai scrii...dupe meciuri gen farul, vaslui, uta, fcm bacau, sportul etc etc, m-as ascunde sub plapuma

Ai tu vreo dovada concreta ca a fost ceva in neregula la meciurile alea ? Nu vrajeli de genul "se vede". S-a vazut si celebrul meci Ceahlaul - Dinamo.. din care pana la urma ati iesit basma curata. Parerea mea e ca un singur meci intr-adevar a fost incorect : Steaua - Bacau, sezonul trecut in tur, in sensul ca cei de la Bacau nu au "murit" pe teren, nu cred ca au primit ei vreun leu pentru asta. Cu Sportul, chiar ca aiurezi. I-am batut si in tur 100% corect cu 4-1, dupa un penalty pt studenti inventat de arbitru. Iar chestia cu UTA arata ca habar n-ai cine e Lacatus. Niciodata n-ar fi "Fiara" de acord cu asa ceva. De altfel in meciurile cu echipe antrenate de Lacatus avem urmatorul palmares : 3 victorii, 1 egal, 2 infrangeri. Departe sa zici ca Lacatus ne-a dat puncte.

apercele
29th August 2006, 18:28
sa zici ca sunt echipa de locul 8 in campionatul nostru: peste 20 de milioane de dolari. Adica mai mult decat Steaua, Dinamo si Rapid la un loc. .


pai daca o dam in $$$, si beitar avea buget de 20 sau 25 de milioane de euro (numai retin exact)
in fine, daca tu zici ca standard e echipa mare in europa, asa sa fie
cine sunt eu sa te contrazic>?

81bor
29th August 2006, 21:37
Blaturile in acest campionat au fost incepute de Steaua si nu vor duce la cresterea nivelului fotbalistic.

the lion king
29th August 2006, 21:40
de steaua,de dinamo...de CANCERUL fotbalului romanesc.

SAMM
29th August 2006, 21:45
in ultimii 3 ani Steaua nu a facut nici un blat - de ce ??? pt ca nu a avut nevoie, dak faceam blaturi poate nu mai ajungeam in grupele CL, in schimb la altii s-a vazut ca au facut la greu,

dinamo are 4-5 titluri dupa revolutie dar performante europene ZERO
Steaua are 9 titluri dupa revolutie si 4 participari in grupele CL

cam asta e diferenta

acum dinamo trage si ea sa intre in grupe pe punctele Stelei si ale Rapidului, pe munca lor nu ar intra in urmatorii 50 de ani, RUSINOS

apercele
29th August 2006, 22:02
in ultimii 3 ani Steaua nu a facut nici un blat

aici s-au terminat toate discutiile cu tine
sigur traiesti pe alta planeta, esti efectiv paralel cu fotbalul
hahahaha cica nici un blat....Doamne Dumnezeule, unde ii gasesti?

SAMM
29th August 2006, 22:09
oricum Ceahlaul-Dinamo a fost singurul blat dovedit dupa 1990, asa ca nu stiu ce va mai zbateti atat

apercele
29th August 2006, 22:14
adevarul ca NEA MITICA DRAGOMIR se zbate contra blaturilor si face tot posibilul sa curete acest aspect in fotbalul romanesc

el a vazut meci corect ultima etapa steaua-timisoara acum 1 una jumate....la fel ultima etapa cu vaslui...la fel TOATE meciurile cu bacau....

asa nea mitica, la mai bine tati, deaia esti tot re-ales la functie!!!

Saber Rider
29th August 2006, 23:29
Mie imi place semnatura ta , care dovedeste adevarata dimensiune a invidiei tale.

Cele doua campionate "castigate" de Steaua au fost probate in Europa prin optimi si prin o semifinala de Cupa UEFA.

Iar cele ale lui dinamo cum au fost probate ?? Nici macar nu au intrat in Cupa UEFA, s-a oprit in tururile preliminare. HALAL !!!!!!!!!!!!!!!!!

Cum de mai ai tupeul sa zici ceva de performantele Stelei din Romania, cand vezi ce face in Europa ?? Sau tu nu vezi ?

Stai linistit, asta era o intrebare retorica, nu e nevoie sa-mi raspunzi, esti paralel oricum daca ai fost in stare sa-ti faci asa o semnatura bengoasa.

apercele
29th August 2006, 23:36
VORBESTI DOAR SA TE BAGI IN SEAMA, probabil te plictisesti si ai chef sa vorbeasca lumea si cu tine
toata romania e de acord ca ati furat de ati rupt ultimii 2 ani, aveti la meciuri suspicioase slava domnului, jucatori adversi recunosc ca au fost contactati de steaua inaintea meciurilor directe, porumboiu a plecat de la vaslui din cauza blatului vs steaua...si iti dau sute de exemple

dar nu incerca sa te gandesti prea tare, sa nu iti curga sange din nas

SAMM
29th August 2006, 23:41
repet : iacov, bosanceanu, porumboiu si inca o mana de neica-nimeni nu inseamna nicidecum toata Romania

sunteti in eroare - cam in jur de 5% dintre microbistii romani sunt de acord cu ineptiile astea, vreo 20% sunt in dubii iar restul de 75% stiu ca Steaua este emblema fotbalului romanesc atat in tara cat si in Europa.

magica_steaua
29th August 2006, 23:58
oricum certurile astea pe forum nu duc oricum la nici o concluzie...n-o sa convinga unul pe celalalt de ideile lui...asa ca vom abera pe aici pana cand dinamo va ajunge in primavara europeana(s-ar sa nu mai prindem primavara asta)

SAMM
30th August 2006, 00:41
oricum certurile astea pe forum nu duc oricum la nici o concluzie...n-o sa convinga unul pe celalalt de ideile lui...asa ca vom abera pe aici pana cand dinamo va ajunge in primavara europeana(s-ar sa nu mai prindem primavara asta)

asa e

oricum dinamo nu va ajunge niciodata intr-o primavara europeana, poate doar dak se va schimba sistemul si punctele aduse de Steaua i-ar da dreptul sa joace direct in primavara, ca pe teren mi se pare imposibil

magica_steaua
30th August 2006, 00:43
n-au cum si asta din cauza faptului ca netoiu nu a depasit stadiul de mic bisnitar si nu poate sa aiba si drepturi asupra jucatorilor de la echipele adverse din europa.......dar o rezolva el si pe asta

Hard
30th August 2006, 00:45
si totusi aici e vorba de arges si Steaua,dinamo ce e?

magica_steaua
30th August 2006, 01:26
cum noi jucam cu sclavii lui dinamo acum sau ai lui netoiu cum vrei sa le spui....

Vi3rme_X
30th August 2006, 10:58
magica_steaua sti ceva?esti prost, prost si ink o data prost.mai gandeste-te odata inainte sa scri atatea aberatii.chiar nu vroiam sa postez dar nu mai rezist.noi slavii dinamo?zi-mi ma baiatule ce jucatori are netoiu in momentul asta la Pitesti?zi-mi ce legatura mai are netoiu cu FC Arges!cred ca tu ai fost plecat pe lunaceva timp.ai uitat ca Penescu l-a dat pe Cartu afara pentru k era prieten cu netoiu?ai uitat Ca Penescu a dat afara toti fotbalistii lui netoiu?vezi ce aberatii mai scrie pe viitor date-n puii mei de stelist.
ontopic: 2 solist

the lion king
30th August 2006, 11:26
vierme x,la anu in liga 2 jucati ca prea sunteti voi,astia,suporterii spurkati.

Vi3rme_X
30th August 2006, 11:40
oltenilor, v-am zis, ciocul mai mic. craiova 0 - 4 dinamo
stai linistit, nu ne mai purta tu de grija k nu picam.
apropo, mai aproape sunteti voi de B decat noi.

Ioca10
30th August 2006, 12:26
Obiectiv 3 puncte

Forzza Steaua!!!

the lion king
30th August 2006, 12:37
deci,nu faceti 10 puncte in returu asta are Penescu grija,Penescule vino acasa la Craiova sa facem echipa mare,lasa-i naibii pe mamaligari.

dede
30th August 2006, 13:22
0-3 si 3 pct pt Steaua :D

Aurel.D
30th August 2006, 13:33
Cred ca Steaua are in sfarsit ocazia sa castige si ea cu 3-0 fara sa fie nevoie de.....stiti voi:D .....nu are cum sa piarda acest meci!
Si mai lasati prostiile cu jucatorii lui cutare, omul lui cutare...speculatii infinite din astea.:no:

Chiar nu se vede ca acum majoritatea echipelor mici, joaca pe bune?

dede
30th August 2006, 14:11
Chiar nu se vede ca acum majoritatea echipelor mici, joaca pe bune?
pai da, toate joaca pe bune, doar atunci cand joaca cu Steaua nu e pe bune, ca deh, Steaua e Steaua...in rest totul e corect :mda:

inca o victorie pt Steaua si iar incep unii sa comenteze :happy

Datenshi
30th August 2006, 14:18
Promitem sa nu comentam la meciul asta. :D

superchumbo
30th August 2006, 14:25
Promitem sa nu comentam la meciul asta. :D

odihniti-va pentru loviturile de k1 din teren si afara lui !!!!!

magica_steaua
30th August 2006, 14:29
hai ma ce naiba nu e clar...daca batem iar umplu astia forumurile cu arges-steaua blat/.....v-am zis e si un mod de a explica infrangerea ...spui ca te-au tradat jucatorii si gata ai scapat suporterii vor injura numai jucatorii iar conducatorii vor parea niste oameni cu caracter...

Datenshi
30th August 2006, 14:32
Nu mai abera ca n-am scris eu pe nicaieri ca sunt altii de vina pentru infrangerile rapidului. Ca e Razvan obsedat si tot pune placa asta e alta problema. Asta cu K1 insa ma enerveaza, am mai spus-o, e trasa rau de par.

Argesul joaca execrabil, orice alt rezultat decat o victoria a Stelei ar fi o surpriza. Bine si cu Farul era la fel, dar din alte considerente. :D

Ayrton
30th August 2006, 17:43
De data asta, spre deosebire de meciul cu Farul, Steaua nu va castiga: 1 sau cel mai bun caz (pt ei), X. Ca doar trebuie sa se odihneasca pt meciurile din Liga! :)

SORENSEN
30th August 2006, 19:46
Promitem sa nu comentam la meciul asta. :D

Si daca isi da sa zicem cineva autogol...:o: ce se intampla...inca un meci cu Farul la indigo :D
Suntem favoriti...dar mai vom vedea atunci ..

six
30th August 2006, 20:10
Cred ca Steaua are in sfarsit ocazia sa castige si ea cu 3-0 fara sa fie nevoie de.....stiti voi:D .....nu are cum sa piarda acest meci!
Si mai lasati prostiile cu jucatorii lui cutare, omul lui cutare...speculatii infinite din astea.:no:
:P :P :P corect :P :P :P......;)

robertms
30th August 2006, 22:42
Pitesti-ul e varza de cand cu noii actionari, desi se pare ca pe vremea lui Cartu castigau cu alte metode decat pe teren meciurile, dupa spusele lui Dobrin. Meciul asta cred ca n-o sa fie suspectat de nimic, indiferent de scor. Deci, e loc nea' jiji :))))))).

Pepsi-Cola
31st August 2006, 10:26
Steaua Castiga cu 4-1 !! steaua pana la moarte !! steaua si dupa moarte !!

be@
31st August 2006, 21:44
Un nebun (bosanceanu) si prost daca mi se permite arunca o piatra in lac si un grup numeros de idioti(polisti, dinamovisti....) se chinuie sa o scoata!!!
Si cam atat merita comentat despre declaratia lui bosanceanu:rosu:
De ce nu s-a facut atata tam-tam pe thread atunci cand umflatul ala penal(Iancu) a spus ce a spus despre un anume negustor de sclavi...netoiu

A draq nebun Bosanceanu asta. Cred ca s-o fi molipsit de la Iancu, cand dupa ultima etapa cu voi acu doi ani a fost la un pas sa-l dea afara pe (d)olaroiu, care v-a facut titlul cadou. Sau de la Porumboiu, a carui jucatori i-ati cumparat tot in ultima etapa? :yeah: :yeah: :yeah:

Vladek
31st August 2006, 21:56
A draq nebun Bosanceanu asta. Cred ca s-o fi molipsit de la Iancu, cand dupa ultima etapa cu voi acu doi ani a fost la un pas sa-l dea afara pe (d)olaroiu, care v-a facut titlul cadou. Sau de la Porumboiu, a carui jucatori i-ati cumparat tot in ultima etapa? :yeah: :yeah: :yeah:

Unul din jucatorii aia "cumparati in ultima etapa" ne-a dus in CL ... dupa 10 ani de pauza. :happy :happy Ai vorbit ... ca sa nu taci. Vezi-ti de echipele tale de 2 lei vechi pentru care suprema performanta e undeva intre "sa nu retrogradam" si "sa mai rupem niste oase de stelisti, poate ne mai arunca nea Copos niste banuti", una tinuta din bani publici, a doua de un infractor care face pe sfantul dar nu e cu nimic mai bun decat Mitica : teparul de Iacov.

magica_steaua
31st August 2006, 22:17
A draq nebun Bosanceanu asta. Cred ca s-o fi molipsit de la Iancu, cand dupa ultima etapa cu voi acu doi ani a fost la un pas sa-l dea afara pe (d)olaroiu, care v-a facut titlul cadou. Sau de la Porumboiu, a carui jucatori i-ati cumparat tot in ultima etapa? :yeah: :yeah: :yeah:

oricum si daca pierdeam cu vaslui eram campioni...rezultatul nu mai conta ,din cate stiu rapid i-a macelarit pe cei de la jiul,si i-au facut K.O. dar la fotbal era 1-0 pt. jiul

apercele
31st August 2006, 22:30
oricum si daca pierdeam cu vaslui eram campioni...rezultatul nu mai conta ,din cate stiu rapid i-a macelarit pe cei de la jiul,si i-au facut K.O. dar la fotbal era 1-0 pt. jiul

asta cam asa e, iti dau perfecta dreptate, dar cum a zis nea GIGI, "de ce sa traiesc cu emotii?
am vrut sa fiu sigur ca iau campionatul, de ce sa stau la mana rapidului?" :ok:

magica_steaua
31st August 2006, 22:39
asta cam asa e, iti dau perfecta dreptate, dar cum a zis nea GIGI, "de ce sa traiesc cu emotii?
am vrut sa fiu sigur ca iau campionatul, de ce sa stau la mana rapidului?" :ok:

ce naiba ma cand dinamo a luat 2 campionate la rand nu au fost in fiecare campionat acuze la adresa lui dinamo???si au fost chiar multe ...........diferenta a fost una singura la dinamo s-a confirmat in preliminariile champions league....

apercele
31st August 2006, 22:44
lasa pe dinamo, ca la dinamo sunt si acum acuzatii cand ai nostri joaca un fotbal frumos...ne-am distrat cu marea candidata la titlu (poli) si in marele derby cu craiova e ca si cum jucam cu elevi de liceu...dar tot blaturi ai fost si astea 2....la dinamo vor fi suspiciuni urmatorii 300 de ani, deci si-a cam pierdut farmecul aceasta suspiciune....baga provincia la greu, dar degeaba

la voi, echipa cea curata ca lacrima, este misto....ca se vede meci de meci cum adversarii nici nu incearca, portarii sar la misto (ei cica plonjeaza), gigi se mai scapa din cand in cand cu blaturile, si voi tot ii vedeti ingerasi

la voi chiar ca e telenovela... cum dracu sa nu razi?


aaaa si apropo noi am picat cu manchester, nu cu gorica

magica_steaua
31st August 2006, 22:47
lasa ma manchester...zi cu cine ati picat in campania precedenta...hai lasa rusinea la o parte si zi..sa stii ca imi place ca o trantiti mereu p-aia cu manchester...si sa nu mai vorbim de episoadele partizan,spartak moscova...

p.s.:cu manchester ati picat datorita performantelor extraordinare pe care le-ati avut in anii precedenti in cupele europene

be@
31st August 2006, 22:49
in ultimii 3 ani Steaua nu a facut nici un blat - de ce ??? pt ca nu a avut nevoie, dak faceam blaturi poate nu mai ajungeam in grupele CL, in schimb la altii s-a vazut ca au facut la greu,



Cititi si voi culmea penibilismului. Vrajeli din astea sa-i spui Nicoletei Luciu, poate te-o crede.
Pai a facut blaturi Juve. JUVE CARE AVEA IN ECHIPA JUCATORI ITALIENI SI FRANCEZI , VIITORI CAMPIONI SI VICECAMPIONI MONDIALI.

apercele
31st August 2006, 22:56
s-a mai calmat SAMM dupa aberatia aia.....a ras tot OLS-ul, noi chiar am zis ca el crede chestia asta, dar pe urma ne-am dat seama ca a zis-o si el la misto sa vada daca tine
dar sunt cativa pe aici (vreo 2-3 elevi) care o cred, si sunt 100% convinsi

be@
31st August 2006, 22:59
uite acum scriu si eu echipele care vor da meciul lui dinamo:CEAHLAUL,BISTRITA,ARGES,CFR,OTELUL,POLI IASI,VASLUI,FARUL,URZICENI daca bateti vreuna din astea e blat mai ales ca aveti antecedente



Eu zic sa te lasi de vizionat fotbalul, ca esti paralel total cu acest sport.

1. Argesul l-a demis pe Cartu ca era omul lui Dinamo. Plus jucatorii lui Netoiu, care si-au luat talpasita si-au pleca. Apropo, cat s-a terminat ultimul meci din Stefan cel Mare intre Dinamo si Arges? Parca cu victoria pitestenilor, daca nu ma insel.

2.CFR sa-i dea meciul lui Dinamo ? Pentru ce? Parca i-a batut la Cluj.

3. Otelul le-a administrat cainilor in Stefan cel mare un usturator 3-0.

4. POLI IASI A FACUT EGAL LA DINAMO. Gol inscris de Daniel Rednic, omul lui Netoiu.

5. Vaslui i-a batut in deplasare, cu Rednic antrenor.

6. Farul i-a batut in deplasare, cu Grig antrenor.

7.Urziceniul nici n-a jucat. Esti mama omida, de poti vedea ce va fi in viitor?


VEZI MAI BAIATULE? TI-AM DEMONSTRAT CA N-AI NICI O TEABA.

be@
31st August 2006, 23:03
pacalici,asta e.becali,farul,moldoveni...asta e romania.

Mai panaramelor, voi vorbiti? Rade toata tara de voi, de destepti ce sunteti.

*Coco*
31st August 2006, 23:03
Lasa ma ce a fost anul trecut:drak:
Acuma ii dau meciurile:happy

apercele
31st August 2006, 23:04
asa e coco, asa e tati....multumim pt parere, ne-ai facut ziua
ar trebui sa te iei de citit in palme, in cafea.....ca vad ca stii ce se va intampla

magica_steaua
31st August 2006, 23:08
Eu zic sa te lasi de vizionat fotbalul, ca esti paralel total cu acest sport.

1. Argesul l-a demis pe Cartu ca era omul lui Dinamo. Plus jucatorii lui Netoiu, care si-au luat talpasita si-au pleca. Apropo, cat s-a terminat ultimul meci din Stefan cel Mare intre Dinamo si Arges? Parca cu victoria pitestenilor, daca nu ma insel.

2.CFR sa-i dea meciul lui Dinamo ? Pentru ce? Parca i-a batut la Cluj.

3. Otelul le-a administrat cainilor in Stefan cel mare un usturator 3-0.

4. POLI IASI A FACUT EGAL LA DINAMO. Gol inscris de Daniel Rednic, omul lui Netoiu.

5. Vaslui i-a batut in deplasare, cu Rednic antrenor.

6. Farul i-a batut in deplasare, cu Grig antrenor.

7.Urziceniul nici n-a jucat. Esti mama omida, de poti vedea ce va fi in viitor?


VEZI MAI BAIATULE? TI-AM DEMONSTRAT CA N-AI NICI O TEABA.

"ma baiatule"(expresie de moldovean) trece la echipa facvorita si pe dinamo...si nu stau sa-ti explic toata amanuntele daca tu vezi doar partile care iti convin de la fiecare echipa......un simplu exemplu chiar n-a ajuns vestea la iasi ca urziceni e echipa lui netoiu?ca sa prinda barajul netoiu a cumparat ultimele 7 meciuri din B si pe urma a dat cate 3000 $ celor de la dunarea giurgiu sa-i incurce pe petrolul in ultima etapa si i-a incurcat

*Coco*
31st August 2006, 23:10
Mai voi nu stiti de gulma
Acuma daca a`ti facut blaturi in trecut e alta problema dar dupa cum a`ti jucat in primele 5 etape pana acuma nu cred ca se pune problema de blaturi la dinamo:drak:

magica_steaua
31st August 2006, 23:13
cu cine au jucat in primele 5 etape???nici nu aveau nevoie sa faca blat...ca doar nu faci blat sa bati pandurii ,craiova sau jiul.....cu poli a fost un meci care trebuia sa fie echilibrat si acolo au aparut suspiciunile cu alexa,grigorie si cartu
in europa de-abia au trecut de amaratii aia din israel(nici macar n-au jucat returul in deplasare)

*Coco*
31st August 2006, 23:15
Pai in orice caz cu Rednic nu prind nici Podiumul:happy
Rednic la toate echipee de a fsot in afara de Rapid numai la retrogradare s-a batut

apercele
31st August 2006, 23:15
hahaha si tu ai pus botul la vrajeala cu alexa/grigorie/cartu?
ca asa vrea nea marian iancu, saracul era negru ca a bagat milioane in club si nu a ajuns nicaieri, ti-a aruncat o parere la necaz, si HAP repede ati halit-o

si eu care credeam ca aveti si voi parerile voastre....

SAMM
31st August 2006, 23:15
rad antistelistii, dar e haz de necaz

STEAUA ESTE IN GRUPELE CHAMPIONS LEAGUE

acolo unde nu a fost niciodata o alta echipa romaneasca, de ce nu au fost si altele ??? simplu Skonto Riga, Polonia Varsovia, Anderlecht etc

asa ca ciocu mic, seminte si berica, vizionare placuta de la 21.45 sunt la TV adevaratii campioni ai Romaniei (nu aia morali la k1 si nici aia cu cei mai buni atacanti borcea si netoiu)

liniste

Vorba lui lucescu ala mic (a zis si el ceva bine in viata), echipele mici respecta prea mult Steaua, pai ce blat e asta, ca alora le tremura picioarele cand joaca cu o superputere a Europei, ce vina are Steaua ca echipele mici intra in teren doar cu gandul sa nu ia multe goluri, nici o vina, asta nu e blat.

da fapt cel mai mare blat este ca Steaua este cea mai galonata echipa din Europa de Est, dak la blatul asta va referiti, atunci aveti dreptate.

apercele
31st August 2006, 23:16
asa e coco, eu zic ca e posibil chiar sa cadem in B
ca voi ati avut o super echipa de vedete si v-a picat in B puriul de unu' singur... :)

mare nesimtit rednic asta...

*Coco*
31st August 2006, 23:18
Hai ma ca si voi a`ti facut blat in ultima etapa ii tremura lui Jiji picioarele ca pierde Titlul
Asta a confirmat si Rednic ceva pe la OTV legat de ce acuza Porumboiu pe Rednic de blat si a inceput nea Rednic sa isi dea putin drumul la gura:drak:

magica_steaua
31st August 2006, 23:19
hahaha si tu ai pus botul la vrajeala cu alexa/grigorie/cartu?
ca asa vrea nea marian iancu, saracul era negru ca a bagat milioane in club si nu a ajuns nicaieri, ti-a aruncat o parere la necaz, si HAP repede ati halit-o

si eu care credeam ca aveti si voi parerile voastre....

si bosanceanu la fel a zis si el ceva si gata ai luat-o de buna????

apercele
31st August 2006, 23:19
vizionare placuta de la 21.45 sunt la TV adevaratii campioni ai Romaniei


vizionare placuta e putin zis....o sa vad meciul cu tovarasii, asteptam circul
cand tu o sa ai tanga plina cu rahat de frica, noi o sa ne prapadim de ras cand o sa il vad pe nesu "marcandu-l" pe ronaldo....sau petre marin cu cassano

sa inceapa comedia....sau poate il contacteaza MM pe casillas, cum au incercat cu vasluiul??

SAMM
31st August 2006, 23:20
Hai ma ca si voi a`ti facut blat in ultima etapa ii tremura lui Jiji picioarele ca pierde Titlul
k:

pai si mie mi-ar fi tremurat o semifinalista UEFA sa bata o echipa abia salvata de la retrogradare, era destul de greu, aproape imposibil :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

mai ai frati ???

magica_steaua
31st August 2006, 23:21
Hai ma ca si voi a`ti facut blat in ultima etapa ii tremura lui Jiji picioarele ca pierde Titlul
Asta a confirmat si Rednic ceva pe la OTV legat de ce acuza Porumboiu pe Rednic de blat si a inceput nea Rednic sa isi dea putin drumul la gura:drak:

de ce sa-i tremure ca si daca pierdeam la vaslui eram campioni....am terminat la 5p distanta...deci puteam sa pierdem.

ce a batut rapid ??...ei si-au facut treaba si daca steaua nu batea la vaslui erau campioni???

*Coco*
31st August 2006, 23:22
asa e coco, eu zic ca e posibil chiar sa cadem in B
ca voi ati avut o super echipa de vedete si v-a picat in B puriul de unu' singur... :)

mare nesimtit rednic asta...

Pai am avut Plesan,Moti,Guso,Daoduda,Iordache jucatori pe care i-ati furat voi imediat...
Si mai erau Njock,Bundea,etc cu lotul asta te puteai batea la primele 5 locuri
Nu Rednic asta care la 5-0 la pauza in ghencea zice la cabine "Bravo baieti a-ti jucat excelent" ...
Si ce a facut Rednic asta la Vaslui in tur?6 puncte vai de el si daca nu venea Porumboiu sa faca blaturi nu face mai mult de 15 puncte

SAMM
31st August 2006, 23:23
vizionare placuta e putin zis....o sa vad meciul cu tovarasii, asteptam circul
cand tu o sa ai tanga plina cu rahat de frica, noi o sa ne prapadim de ras cand o sa il vad pe nesu "marcandu-l" pe ronaldo....sau petre marin cu cassano
??

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
circ sau nu ideea e ca suntem acolo unde voi nu ati fost si nici nu veti fi niciodata

eu cred ca si dak vom castiga UCL tot gasesti tu ceva de zis,

Pai dak il marcheaza Nesu pe Ronaldo iti zic eu ca nu sufla umflatul ala, problema mare era dak il marca blay :headbang: :headbang: , dar asta ar fi imposibil

apropo la meciul cu liege ai tinut lamele aproape ???

*Coco*
31st August 2006, 23:23
de ce sa-i tremure ca si daca pierdeam la vaslui eram campioni....am terminat la 5p distanta...deci puteam sa pierdem.

Pai lasa ca meciul Rapidului sa jucat la acceasi ora cu cel de la VAslui
Deci nu puteai sa sti..

apercele
31st August 2006, 23:24
de ce sa-i tremure ca si daca pierdeam la vaslui eram campioni....am terminat la 5p distanta...deci puteam sa pierdem.

asta pt ca rapidistii s-au ***** pe ei ultima etapa
dar nu stiati de inainte ce se va intampla, ca meciurile se jucau simultan

SAMM
31st August 2006, 23:26
era o intrebare ironica :drak:

magica_steaua
31st August 2006, 23:27
asta pt ca rapidistii s-au ***** pe ei ultima etapa
dar nu stiati de inainte ce se va intampla, ca meciurile se jucau simultan


doar daca ei isi faceau treaba si mai ramanea doar ca steaua sa nu bata la vaslui mai ziceam sa comenteze....dar ei in primul rand n-au castigat meciul lor.....i-au mai si omorat pe astia de la jiul....si inca ceva important daca nu aranjau cu cfr(care era o echipa care putea incurca rapidul) noi eram deja campioni si nu mai conta deloc ultima etapa..

apercele
31st August 2006, 23:27
apropo la meciul cu liege ai tinut lamele aproape ???

saracul de tine, te ia lumea la misto pe aici la ce aberatii scrii si tot nu te lasi...imi e sa nu ajungi un alt REMY, sa rada toti de tine

eu nu am avut niciodata lama la gat smechere, pentru ca efectiv imi este indiferent de ce faceti voi....ca va iau la misto cand aberati, asta cam asa e, dar o cautati cu lumanarea....nu pot sa zic ca am tinut cu steaua, dar nici nu belgienii aia......deci asta cu lama poti sa io zici lu' Borcea nu mie, pt ca nu se aplica

magica_steaua
31st August 2006, 23:30
si inca ceva ce nu inteleg cu acuzatiile de blat...adica nu era de ajuns ca dadeau meciul stelei mai trebuia sa o ia si la scor...de ce n-au inceput sa joace la 2-0 ca oricum nu mai egalau/??....daca dai meciul mai ales ca echipa mica le spui ba nu ca punem probleme dar nici voi nu ne dati multe....pe cand la steaua se putea termina si 6-0 la ce s-a jucat

apercele
31st August 2006, 23:30
doar daca ei isi faceau treaba si mai ramanea doar ca steaua sa nu bata la vaslui mai ziceam sa comenteze....dar ei in primul rand n-au castigat meciul lor.....i-au mai si omorat pe astia de la jiul....si inca ceva important daca nu aranjau cu cfr(care era o echipa care putea incurca rapidul) noi eram deja campioni si nu mai conta deloc ultima etapa..

deci tu vezi unde vrei sa ajung, si te faci ca nu vezi
diferenta este ca rapid - cfr este doar o banuiala de blat, in schimb ce la vaslui becali a recunoscut de 2 ori la TV ca nu a mai vrut sa aiba emotii ultima etapa asa ca si-a facut treaba; portarul sunat de steaua inainte de meci...la fel si 2 fundasi, porumboiu s-a carat de la echipa dezgustat ca echipa lui nu a avut mandrie.....deci e diferenta mare

SAMM
31st August 2006, 23:32
, pentru ca efectiv imi este indiferent de ce faceti voi....ca va iau la misto cand aberati, asta cam asa e, dar o cautati cu lumanarea....nu pot sa zic ca am tinut cu steaua, dar nici nu belgienii aia......deci asta cu lama poti sa io zici lu' Borcea nu mie, pt ca nu se aplica

pai dak iti e indiferent ce cauti pe threaduri gen arges-Steaua, ai probleme cu capul, sau vorbesti una si faci alta

nu la gat, la vene ???

faci atata caz, numai de Steaua vorbesti, sa-ti numere cineva postarile tu in mai mult de jumatate ai vorbit de Steaua scrie de terminatii tai acolo si nu mai vorbi de marii campioni ai Europei.

hai pa si vizionare placuta la 21.45 - la circ asa cum zici tu in penibilitatea ta

magica_steaua
31st August 2006, 23:33
saracul de tine, te ia lumea la misto pe aici la ce aberatii scrii si tot nu te lasi...imi e sa nu ajungi un alt REMY, sa rada toti de tine

eu nu am avut niciodata lama la gat smechere, pentru ca efectiv imi este indiferent de ce faceti voi....ca va iau la misto cand aberati, asta cam asa e, dar o cautati cu lumanarea....nu pot sa zic ca am tinut cu steaua, dar nici nu belgienii aia......deci asta cu lama poti sa io zici lu' Borcea nu mie, pt ca nu se aplica

nu e vorba ca tii cu cineva ....dar mai ales pe forumuri unde fiecare jigneste in toate felurile echipa adversa normal ca fiecare spune cum va rade in caz ca cealalta nu se califica.....am destui prieteni dinamovisti....si doar nu ne omoram....facem misto unul de altul si din cauza asta cred ca asteapta fiecare eliminarea celulilalt

SAMM
31st August 2006, 23:37
deci tu vezi unde vrei sa ajung, si te faci ca nu vezi
diferenta este ca rapid - cfr este doar o banuiala de blat, in schimb ce la vaslui becali a recunoscut de 2 ori la TV ca nu a mai vrut sa aiba emotii ultima etapa asa ca si-a facut treaba; portarul sunat de steaua inainte de meci...la fel si 2 fundasi, porumboiu s-a carat de la echipa dezgustat ca echipa lui nu a avut mandrie.....deci e diferenta mare

in primul rand la dej nu e vorba de nici o banuiala - au recunoscut 2 jucatori de la CFR si chiar si Dorinel ca i se facuse rau dupa meci, de ciuda probabil ca s-a pisat muresan pe el. Cum naiba la infrangere aia de la CFR au primit prime ca pt victorie, eu nu imi pot explica.

iar de ce a zis Becali, mai stam nitel si cine stie ce mai inventati - a zis ca el e un mare conducator si Steaua nu putea pierde campionatul in ultima etapa - din asta sa scoti ca e blat tre sa fii idiot rau, poate le-a dat prime mai mari, sau poate i-a amenintat ca dak nu bat Vasluiul le micsoreaza contractele.

si asta cu sunatul mi se pare iar un mare kkt, pe Hutan putea sa il sune si ingrijitorul de gazon de la Dinamo si sa ii spuna ca e din partea Stelei nu vrea sa aranjeze meciul, doar asa sa sara presa si *******ii in aer. Trebuia sa spuna cine l-a sunat, cu nume cu pm, l-a vazut, i-a dat bani

maine il sun si eu pe Mara de la UTA si ii zic ca sunt unu de la Dinamo si ii dau 5000 de para sa tranteasca meciul, ala se duce la presa si bum dinamo vrea sa faca blatul

ce o fi asa greu, nu stiu, de la IQ se trage

Steaua va castiga, oricum se va spune ca a fost blat, asa ca mai bine sa trimita Oli juniorii, e greu ca o echipa calificata in grupele CL sa bata ultima clasata, doar cu blat.

cap
31st August 2006, 23:41
steaua e favorita dar ar fi frumos sa faca argesul o surpliza placuta

magica_steaua
31st August 2006, 23:45
steaua e favorita dar ar fi frumos sa faca argesul o surpliza placuta

singurul care posteaza on-topic:ok:

klemi
31st August 2006, 23:56
victorie Steaua si sa speram ca vedem primele GOLURI ale lui Cyril Thereau :yeah:

pinki
2nd September 2006, 15:30
0-3. asa, lejer. si poate vedem si un gol marca cyril, asa, de debut :)

vlad1607
3rd September 2006, 08:51
se termina cu un egal echitabil :D

SAMM
3rd September 2006, 21:52
2-1 sau 2-0 pt Steaua, un gol da sigur si Thereau

gheorghe
4th September 2006, 09:07
In linia ultimelor evolutii din campionat, bate steaua.:evil: Imi vie sa zambesc cand ma gandeasc CUM o sa bata...:drak:

SAMM
4th September 2006, 10:20
In linia ultimelor evolutii din campionat, bate steaua.:evil: Imi vie sa zambesc cand ma gandeasc CUM o sa bata...:drak:

cum a batut multe echipe in Europa si a ajuns in Grupele Champions League acolo unde unii repeta ca papagalii ca vor ajunge vreodata :yeah: :yeah: :yeah:

gheorghe
4th September 2006, 11:59
cum a batut multe echipe in Europa si a ajuns in Grupele Champions League ...:
...sau cum a batut pe Farul, ca e mai aproape de zilele noaste...:evil:

klemi
4th September 2006, 15:48
...sau cum a batut pe Farul, ca e mai aproape de zilele noaste...:evil:

la fel cum a batut (campionatul trecut) si va bate pe Timisoara la Bucuresti :drak:

SAMM
4th September 2006, 15:50
...sau cum a batut pe Farul, ca e mai aproape de zilele noaste...:evil:

cu 3-0 deci suntem in grafic

six
4th September 2006, 18:27
In linia ultimelor evolutii din campionat, bate steaua.:evil: Imi vie sa zambesc cand ma gandeasc CUM o sa bata...:drak:Numa tu!!??:drak: :drak: :drak: ....;)

Celtic
4th September 2006, 21:44
Diferenta mare de valoare intre cele 2 echipe. Mare de tot. Bate Steaua fara probleme.

Cra10veanu
4th September 2006, 21:45
fc arges deja isi fac bagajele pt matineu.

STEAUA-MANIA
4th September 2006, 22:33
...sau cum a batut pe Farul, ca e mai aproape de zilele noaste...:evil:

asa cum a batut poli bragadiru pe dinamo,este?:D
STEAUA 2-0,Dica si Cristocea:yeah:

gheorghe
5th September 2006, 09:11
cu 3-0 deci suntem in grafic

Ma dezamagesti! Te credeam un tip cu un oarecare simt critic, inclusiv cu valorile in care crezi:mda:

Ammadeus
5th September 2006, 09:27
Lui Tariceanu parca-i daduserati interzis in Ghencea?
Eh, ce-a fost a fost. Eu nu tin rautate. La o adica e de datoria lui, ca premier, sa vina la meciurile Stelei, pentru ca disputele Stelei vor fi de interes national.

...someone, please take this delusional bitch off crack!

Luis Garcia10
5th September 2006, 10:13
diferenta de valoare si de mentalitate e uriasa, singurul atu al Argesului ar putea fi ca jucatorii Stelei sa fie deja cu gandul la Kiev :D

dardar_3
5th September 2006, 14:49
Ar trebui sa castige Steaua ca Argesul nu prea a aratat mare lucru in primele etape... Pare o echipa care si-a pierdut suflul dupa plecarea lu Cartu....:ok:

andrei1921tm
5th September 2006, 16:46
eu cred ca se poate si un X...totusi e foarte greu.

dardar_3
5th September 2006, 16:52
X la pauza:ok: si 2 la final:drak:

six
5th September 2006, 18:58
cu 3-0 deci suntem in graficPrietene zi si tu 2-0 sau 4-0 ca celalalt scor este "cunoscut"fara mishto.....:D :) :ok:

SAMM
5th September 2006, 21:58
Prietene zi si tu 2-0 sau 4-0 ca celalalt scor este "cunoscut"fara mishto.....:D :) :ok:

credeam ca pt voi mai cunoscut este 3-1 (dinamo, rapid)

ideea este ca 2 este prea putin, la 3 ne oprim pt ca este de ajuns

Rossi
6th September 2006, 02:24
daca nu umbla ciobanasul la jucatorii adversi si la arbitri , Steaua are viata grea

X

Cra10veanu
6th September 2006, 02:47
daca nu umbla ciobanasul la jucatorii adversi si la arbitri , Steaua are viata grea

X

spui tu, de necaz probabil ca argesul nu mai e satelistul vostru sau cum ?
nu cred ca Arges poate emite pretentii nici macar de un egal.

Rossi
6th September 2006, 05:36
Mai postezi pe forum dupa 0-4 ? :happy
Serios ? pai FC Vaslui a facut 2-2 in turul campionatului (2005-2006) ..chiar in ghencea ...si erau pe ultimul loc
Daca se joaca corect orice este posibil ...:ok:
Dar am uitat ca tu te pricepi la fotbal ...asa ziceai si de oltenii tai , ca ne bat cu 3-0

klemi
6th September 2006, 12:52
s-a si lansat Penescu in declaratii : "daca voi va faceti ca jucati, eu ma fac ca va platesc", vezi Doamne a ajuns Argesul asa de mare echipa incat nu poate pierde cu Steaua decat doar daca "mimeaza" fotbalul !

starsteel
6th September 2006, 12:58
Se baga si el in seama pana acum se pare ca actiunile lui la Pitesti pot fi caracterizate printr-un singur cuvant, "rateu". Nu credea absolut nimeni ca pot ajunge pe o asemenea pozitie tocmai de aceea imi este frica si anul trecut am fost mama ranitilor cu o echipa de pe ultimul loc.

delaparis
6th September 2006, 12:58
Un meci egal ar fi o surpriza ... dar eu cred ca Argesul nu va perde :)

gheorghe
6th September 2006, 13:30
Se baga si el in seama pana acum se pare ca actiunile lui la Pitesti pot fi caracterizate printr-un singur cuvant, "rateu". Nu credea absolut nimeni ca pot ajunge pe o asemenea pozitie tocmai de aceea imi este frica si anul trecut am fost mama ranitilor cu o echipa de pe ultimul loc.


Salt inainteee! Culcaaaat!:rosu:

STEAUA-MANIA
6th September 2006, 14:08
ghita:du-te la topicurile dedicate echipei din bragadiru:D
Penescu,cine?:)Clar,daca bate STEAUA e blat..daca face egal sau pierde,atc meciul a fost pe bune!:))))Oricum,arbitreaza groparul din baia mare aka balaj...sa vedem ce mai "inventeaza"..bine ca nu joaca RADOI,cine stie ce ar mai fi fluierat imp lui RADOI...

POPI POPESCU
6th September 2006, 14:32
Nu cred in blat si nici intr-o surpriza. Un meci in deplasare este chiar cea mai buna incalzire pentru primul meci in Liga Campionilor. Ca joc de pregatire si test inaintea meciului cu Dynamo la Kiev in Liga Campionilor Steaua are nevoie de o victorie si pentru a ramane cel putin in spatele Clujului. Cred ca va juca cu rezervele, avand in vedere cati accidentati sunt. Dar si cu rezervele Steaua va castiga, poate nu la zero, desi sper, dar va aduce toate trei puncte. 3-0 sau 3-1 pentru Steaua

pinki
6th September 2006, 15:35
pe mine deja ma ia somnul cand aud la fiecare meci al stelei aceeasi poveste cu blaturile. totusi, cati bani credeti voi ca arunca jiji pe geam? ca daca vine vorba de bani, nu e prost deloc. :sleep: :mda:

Elphax
6th September 2006, 16:52
pai nu ii arunca...
intrarea in CL e 4 milioane? inseamna ca poate da 200.000 de meci si tot ramane cu profit... :D

m4st3r
6th September 2006, 19:05
Bate steaua...no comment!!!

magica_steaua
6th September 2006, 19:12
ce blat ma ???se stie ca argesul e sluga lui dinamo.....nu stiu daca ati aflat ca prepelita a semnat un precontract cu dinamo!!!????dar oricum steaua e cu mult peste arges care a adunat 3p in campionatul asta

six
6th September 2006, 19:22
pe mine deja ma ia somnul cand aud la fiecare meci al stelei aceeasi poveste cu blaturile. totusi, cati bani credeti voi ca arunca jiji pe geam? ca daca vine vorba de bani, nu e prost deloc. :sleep: :mda:Ai dreptate nu este prost ci foarte prost.....chiar rusinos sa plateasca o echipa asa slabuta....:D

Hipgnosis
6th September 2006, 19:35
Ai dreptate nu este prost ci foarte prost.....chiar rusinos sa plateasca o echipa asa slabuta....:D

ai tu informatii ca i-a platit, sau ne dezvalui visele tale erotice pe aici ?
voi vindeti meciurile lu dinamo si aveti tupeul sa va luati de altii?

six
6th September 2006, 19:42
ai tu informatii ca i-a platit, sau ne dezvalui visele tale erotice pe aici ?
voi vindeti meciurile lu dinamo si aveti tupeul sa va luati de altii?ok,trebuia sa scriu AR FI RUSINOS.....sincer as prefera intrun fel sa "vand"meciul la dinamo dar cred ca "aia"ne-au batut pe bune....parerea mea :ok:

whitewildstuff
7th September 2006, 03:29
"Originally Posted by Hipgnosis
ai tu informatii ca i-a platit, sau ne dezvalui visele tale erotice pe aici ?
voi vindeti meciurile lu dinamo si aveti tupeul sa va luati de altii? "

PUIULE,esti la curent cu ultimele rezultate intre cele 2 echipe??Eu zic sa fii rezervat cu aprecierile,ca esti ultimativ si coleric,stiind tot ce misca in Liga asta,doar echipa ta iti sare din obiectiv,presa scriind palid despre "campioni",probabil depasindu-ti orizonturile largi ,marcate integral de articole mici ,dar in fiecare saptamana,adica dese,etapa de etapa.Aici s-ar putea sa va aratati valoarea!Aia de 0-0,ca baietii sunt pusi sa joace turca!!!!Si ,daca arbitrul va arunca un 11 metri,ce daca!Oricum,mi-a placut comentariul de pe tvr,cu dicka si Ganea,ca sunt golgheteri cu cate 5 goluri sezonul asta!Cu voce plapanda a mai spus ca 3 din cele inscrise de Dicka sunt din lovitura de la 11 m.LOOOl,ce va faulteaza liga asta,bai jijeilor!Altii prind 3 lovituri de pedeapsa in 3 sezoane,voi in 5 etape ati primit 3 marcate de cosdegunoigheter!!!Pe valoare bineinteles::)))))

remy
7th September 2006, 04:55
ai tu informatii ca i-a platit, sau ne dezvalui visele tale erotice pe aici ?
voi vindeti meciurile lu dinamo si aveti tupeul sa va luati de altii?
Si-aici murdaresti tot ce atingi, ma ?
Du-te la pescuit cu ai tai, ca sportul asta e departe de tine.
Mai bine joaca ţurca cu ... Piţurcă, ca semanati.
Tot cu papusa gonflabila evoluezi ?
Te-ai udat asa rau, de ai visat-o pe Pamela Anderson ?
Cine vinde meciurile lui Dinamo, bai SISI ?
Asa-i ca, dupa mintea ta bolnava rau, meciurile Timisoarei cu Dinamo au fost blat, cand tot orasul uraste pe Dinamo ?
Dinamo - FC Arges 1-1 a fost si el blat, dupa mintea stelistilor ?
Eu cred ca se conving toti ca ai cosmaruri care-ti intra-n .... si cazi din pat, dupa ce te trezesti plin de ... sudori.
Cat il mai puteti asculta pe acest copil de 5 ani ?
Dupa mintea lui, Poli Tim. si Argesul ajuta pe Dinamo, iar pe Steaua nu.
Sper ca la meciul asta sa nu fie invers, pt. ca banii lui JIJI n-au miros.
Totusi, nu cred ca vor face asta Argesenii, mai ales ca anul trecut, cu Cartu, au jucat cum joaca o echipa sa se apere in stil italienesc, adica stilul Olaroiu.
Sa n-o faca arbitrul pt. Steaua, daca nu merge cu blatul ! Au ei pregatit planul de rezerva, ca doar sunt maestri in diversiuni.
Oricum, se pare ca deja Corleone si JIJI vor cam avea drumuri pe la tribunal, si vom termina odata pt. totdeauna cu mafia din fotbal.

myke
7th September 2006, 10:34
ECHIPA PROBABILA STEAUA:
CARLOS
NESU - GHIONEA - BACIU - STANCU
BOSTINA - LOVIN - OV PETRE - BANEL
DICA - BADEA

probabil pe parcurs or sa mai intre Oprita, Thereau si Ochirosii sau Petre Marin sau Cirstocea. dar de primele doua schimbari sunt aproape sigur. merg pe un 4-1 sau 2-0 pt steaua.

Aurel.D
7th September 2006, 11:24
ce blat ma ???se stie ca argesul e sluga lui dinamo.....a

Exact!! De aia i-a incurcat pe Dinamo in ultimii 3 ani....sau este un fel de sluga necredincioasa?:D

starsteel
7th September 2006, 12:31
In ultimii 3 parca nu, ai pus si anul trecut in care victoria din ultima etapa in Trivale nu a fost deajuns ca Steaua sa fie oprita din drumul catre titlu. Al 22-lea! /OLE/

pinki
7th September 2006, 12:31
voi peste tot vedeti numa' blaturi... numai slugi si sateliti... ???????

Aurel.D
7th September 2006, 14:05
In ultimii 3 parca nu, ai pus si anul trecut in care victoria din ultima etapa in Trivale nu a fost deajuns ca Steaua sa fie oprita din drumul catre titlu. Al 22-lea! /OLE/

Este vorba de un meci de acum 2 ani ala de care zici tu si nu a fost nimic care sa dea de banuit acolo. Ar fi sarit macar presa.....
Dar tu ai pus si victoria Argesului din Stefan cel Mare in turul campionatului trecut, cand era antrenat de Cartu si toata lumea zicea ca el este omul lui Netoiu si alte de astea??

dardar_3
7th September 2006, 14:18
Chestia asta cu blaturile mi se pare o marsavie din partea adversarilor Stelei...
Sa fim seriosi oameni buni... Citeam un articol ca jucatorii pitesteni vor fi amendati daca nu scot cel putin un egal cu Steaua...:evil:...

Mi-aduc aminte si cand a incurcat Otelu pe Steaua ca la final desi a fost egal se bucurau de parca ar fi luat ei titlu...

Sa fim seriosi ca Argesul a jucat penibil in primele etape si e posibil sa ia bataie din nou...:ok:

Hard
7th September 2006, 21:27
arges este pe locul pe care il merita si probabil acolo va ramane pana la sfarsit...

Vi3rme_X
7th September 2006, 21:56
SebyO, mai bine te-ai interesa cum a jucat Fc Arges in astea 5 etape si dupaia sa vorbesti, ok?Dap, FC Arges va termine pe ultimul loc knd va castiga Steaua CL! :))

magica_steaua
7th September 2006, 22:34
SebyO, mai bine te-ai interesa cum a jucat Fc Arges in astea 5 etape si dupaia sa vorbesti, ok?Dap, FC Arges va termine pe ultimul loc knd va castiga Steaua CL! :))

inseamna ca avem sanse mari sa luam liga campionilor......

Rossi
7th September 2006, 23:09
Hotia stelista in actiune !

Penescu a fost contactat de persoane care i-au oferit sprijin la LPF si FRF !!!

Patronul echipei FC Arges, Cornel Penescu, a declarat, joi, in cadrul unei conferinte de presa ca a fost contactat de mai multi oameni de fotbal care i-au promis ajutor din partea LPF si FRF in schimbul unor avantaje materiale.
"Am fost contactat de mai multi oameni de fotbal care ne-au promis ajutorul celor de la LPF si FRF in schimbul unor avantaje materiale. Spuneau ca au relatii acolo, dar i-am refuzat intrucit FC Arges nu mai accepta compromisurile si blaturile", a spus Penescu.

Dupa cinci etape, FC Arges ocupa ultimul loc in clasamentul Ligii I, cu o victorie (1-0 la Jiul Petrosani) si patru infringeri, avind un golaveraj de 2-7.

Referindu-se la partida de simbata, cu Steaua, Penescu a transmis un mesaj oficialilor echipei campioane: "Succes la Kiev, pentru ca in meciul cu FC Arges veti pierde".

:rosu: :rosu: :rosu:

delaparis
7th September 2006, 23:15
Hai sa insist un pic ...

Unde e hotia stelista ?

Se pot interpreta multe ... de acord ... dar argumentele clare lipsesc din postul tau ... sorry

georgemp
8th September 2006, 10:35
Din pacate cred ca pentru Arges criza de puncte se va prelungi,si Steaua se va impune la limita

Rossi
8th September 2006, 12:05
Hai sa insist un pic ...
Unde e hotia stelista ?
Se pot interpreta multe ... de acord ... dar argumentele clare lipsesc din postul tau ... sorry

Penescu a dat 3 declaratii in 3 zile . Mai intai in doua declaratii si-a amenintat jucatorii , ca in caz de blat , o sa-i amendeze sau o sa-i excluda din echipa . Acum vine si zice ( intrun mod mai voalat) ca a fost contactat .

Logic ca se refera la acesta partida ..

SAMM
8th September 2006, 12:08
Hotia stelista in actiune !

Penescu a fost contactat de persoane care i-au oferit sprijin la LPF si FRF !!!

Patronul echipei FC Arges, Cornel Penescu, a declarat, joi, in cadrul unei conferinte de presa ca a fost contactat de mai multi oameni de fotbal care i-au promis ajutor din partea LPF si FRF in schimbul unor avantaje materiale.
[b]"Am fost contactat de mai multi oameni de fotbal care ne-au promis ajutorul celor de la LPF si FRF in schimbul unor avantaje materiale. su:


ai mari probleme de logica

avantaje materiale - se refera la bani, penescu sa dea bani cuiva pt a fi ajutat de frf si lpf

ce treaba are asta cu Steaua, greu de zis, poate a gandit musuroiul de cartita in locul creierului sa faci o asemenea corelatie

poate a fost chiar Dinamo ca doar va juca si dinamo cu argesul si eu vrut sa inceapa din timp demersurile pt un nou blat dupa cele deja 3 infaptuite

iar alea cu in caz de non-combat sunt probabil pt a-si motiva jucatorii, e greu sa nu le tremure picioarele cand joaca cu emblema fotbalului romanesc, singura echipa din Romania participanta in UCL si cea mai galonata echipa din SE Europei

hai plangi

CrisS
8th September 2006, 20:07
Nici nu se pune problema, maine merg pe mana Stelei, ekipa noastra a tututor! Campioana noastra va invinge chiar daca, probabil Olaroiu, le va da sanse si celor de pe banca de rezerve sa se afirme, tot va bate maine! arges-Steaua 1-3! Thereau va inscrie!:ok:

Celso
8th September 2006, 20:11
Steaua calca stramb la Pitesti:ok: :jerk:

dardar_3
8th September 2006, 20:18
"Argesul e mai important decat Kievul" Cosmin Olaroiu

Se pare ca fotbalistii Stelei vor treata cu maxima seriozitate meciul...:drak:
Fotbalistii Argesului isi vor lua amenda promisa:evil:...

georg40
8th September 2006, 20:27
Citesc pe Homepage ca Steaua sau mai exact domnul Becali a anuntat salariile jucatorilor sai. Sumele citate sunt salarii anuale sau lunare ? Cunoaste cineva raspunsul ?

In ce priveste meciul cu Argesul cred ca Steaua va mobiliza toate resursele pentru victorie.Dupa intreruperea de campionat si inaintea meciului cu Dinamo Kiev o confirmare a formei reale este foarte importanta pentru moral.

Pitesteanul
8th September 2006, 22:31
Steaua nu castiga la Pitesti. Nu spun ca pierde, dar nu va castiga. Prea multi accidentati, prea aproape meciul cu Kievul, o atitudine mult prea superioara din partea unora care anul trecut au avut (in tur) nevoie de ajutorul arbitrului, iar in retur au fost cat pe ce sa demita antrenorul dupa un 0-0 cu FC Arges.

STEAUA-MANIA
8th September 2006, 22:35
Citesc pe Homepage ca Steaua sau mai exact domnul Becali a anuntat salariile jucatorilor sai. Sumele citate sunt salarii anuale sau lunare ? Cunoaste cineva raspunsul ?


Anuale:drak: Oricum,numai din meciul cu Ol.Lyon ,clubul STEAUA va incasa 800.000 euro din vanzarea de bilete.Are de unde sa dea mariri de salar.:rolleyes:
App,maine STEAUA face blat..bate 3-0:yeah: si duminica viitoare alt blat cu rapid!:yeah: :happy

georg40
8th September 2006, 22:39
Sigur , pentru Romania sunt salarii foarte mari. Am intrebat pentru ca in Germania jucatori de talia unui Dica sau Ghionea castiga banii astia intr-o luna.

Vadim
8th September 2006, 22:40
Steaua le da sa cante celor de la FC Arges, doar nu se impiedica de o echipa care se va duce in Divizia B.

delaparis
8th September 2006, 22:43
Vadim las ' ca tud**** nu mai e pe aici ... :D :cool:

Eu cred ca Arges va incurca ceva pe "campioni" ... vre /hello

simiancuta
8th September 2006, 22:48
sfintilor care recunoasteti pacatul blatului,la echipele voastre l-ati observat,sau sunt fara pacate?as vrea si eu sa stiu de ce o echipa ca steaua bate echipe mari,ca valencia,dar face blat cu ultima clasata la noi?ca nu cumva,dinamo si rapid sa o intreaca in blaturi?arges-steaua 0-2,steaua pana la moarte si dincolo de ia!!!forza steaua!!!

delaparis
8th September 2006, 22:53
simiancuta: continua ca esti in subiect ... :) :o:

Pitesteanul
8th September 2006, 23:00
Mai prietene, pai daca Argesul se duce in B (ceea ce nu se va intampla) de unde va mai luati voi golgheteri? Neaga, Dica sunt pitesteni, prietene. Incercati si voi sa cresteti un jucator si apoi sa vina un produs al comunismului (gen Steaua, Dinamo) care sa-l ia tocmai cand incepe sa-si dea drumul la joc. Dar s-a terminat si cu asta, daca Argesul si poate si Craiova inchid robinetul sa vezi ce frumos va reorientati voi spre jucatori de la Galati, Brasov sau pe unde mai aveti voi suporteri.

Pitesteanul
8th September 2006, 23:03
Si inca ceva: sunt geamuri destule la vestiare, pot sa dea cu pumnul pana nu mai pot, parca asa au facut si anul trecut ... Si anul asta ii fugareste oierul pe adversari cu geanta prin bucuresti sau titlul il castigati pe teren?

Vadim
8th September 2006, 23:07
Vadim las ' ca tud**** nu mai e pe aici ... :D :cool:

Eu cred ca Arges va incurca ceva pe "campioni" ... vre /hello
Nu are nici o legatura. Nu e vina lui ca echipa joaca prost sau a echipei ca el joaca prost. :D Sincer, nu cred ca ii va incurca decat la piciorul de lemn. :drak: :ras-plans:

Pitestene, ai dreptate, dar crede-ma ca subiectul atins de tine e perimat pe acest forum de ani de zile. :D

Pitesteanul
8th September 2006, 23:16
Vadim, Vadim, am senzatia vaga ca vorbeai despre *************. Totusi daca vrei sa-i transmiti ceva personal o poti face pe ********.ro

Cat despre meciul de maine, sper sa fie unul placut, fara incidente sau accidentari. Evident, rezultatul nu poate fi decat 1X. Ciprian Tanasa unul din marcatorii de maine.

delaparis
8th September 2006, 23:20
Pitesteanul: hai sa bate-ti pe "campioni" si atit ... :cool:

be@
8th September 2006, 23:45
Serios? Jura-te, ofticosule.

Vadim
8th September 2006, 23:45
Vadim, Vadim, am senzatia vaga ca vorbeai despre *************. Totusi daca vrei sa-i transmiti ceva personal o poti face pe ********.ro

Cat despre meciul de maine, sper sa fie unul placut, fara incidente sau accidentari. Evident, rezultatul nu poate fi decat 1X. Ciprian Tanasa unul din marcatorii de maine.
Haha, bine Hagi. Ma duc sa dau la **** pe ***********.ro. :D In rest, ai dreptate, hai Pitestiu, in B. Sincer, e o superchipa, dar sezonul asta patronul venit acolo va duce in B. Repet, nu poti sa pui probleme liderului in situatia lui FC Arges... Nu te supara, iti respect parerea, dau **** asa cum zici, dar respect-o si tu pe a mea.

delaparis
8th September 2006, 23:48
Va rog frumos sa ramineti on-topic ... :D
Pitesteanu ... ultim avertisment :rolleyes: :D

Vadim
8th September 2006, 23:50
Pai nu suntem offtopic? Doar vorbim de meci... O sa fie supermeci...

be@
8th September 2006, 23:50
Pitesteanu, ai grija. Daca ai scris ceva de Tudose, te-au ras astia. :D
Forzza Argesul, dar e greu...

Vadim
8th September 2006, 23:53
Forzza Argesul, dar e greu... hai Tudose! :D Sper sa nu ma rada astia... :D :ras-plans:

apparte
8th September 2006, 23:54
Bate Steaua...greu,dar bate:D !

Vadim
8th September 2006, 23:56
Da, o sa fie greu de tot sa ii suie pe garduri. :D

STEAUA-MANIA
8th September 2006, 23:58
Jura-te, ofticosule.
Spuse elvetianca de la liege:yeah: bea,babe,tot nu vrei sa lasi in pace aceasta comunitate online?Ia,zi-mi ce mai face sufletul tau pereche aka doris2001 cunoscut si sub supra-numele de:frustratul:yeah: App,nu mai spune de alte pers,ca-s ofticosi,tu si remy sunteti CEI MAI OFTICOSI si un alt sfat...nu te mai duce la moastele Cuv.Parascheva,pt ca Divintatea nu tine cont de dorintele pacatosului, in acest caz..TU!
ps se vede ca esti blonda...:happy

delaparis
8th September 2006, 23:59
be@ si Vadim ... va rad de nu va vedeti ... :D

apparte : nu bate Steaua :) :D

mania: da bun ... ceva nou ?