PDA

View Full Version : Etapa 6: Poli Iasi - Poli Timisoara



Pages : [1] 2

Vadim
28th August 2006, 01:14
Discutii despre partida Poli Iasi - Poli Timisoara, inainte si dupa meci, aici.

Hard
28th August 2006, 01:41
interesant meci,iasi nu pierde acasa,timisoara nu joaca nimic...X

Mario Di Lazi
28th August 2006, 01:50
Si eu zic "x" , dar sa vedem ce zice si nea Popa ...

lucian_iasi
28th August 2006, 01:52
1..timisoara nu joaca nimic,tre sa-i batem ..2-0...:ok: :ok:

Mario Di Lazi
28th August 2006, 01:57
A fost acum vreo 10-11 ani un scor fluviu ... Atunci se intalneau 2 echipe slabe, acum se intalnesc 2 echipe bune ...

newbye
28th August 2006, 02:02
Tare cred ca la Iasi incep zile negre. Bafta Poli Timisoara!

lucian_iasi
28th August 2006, 02:06
Tare cred ca la Iasi incep zile negre. Bafta Poli Timisoara!

Asa se zicea si dupa meciul cu national..si a urmat o victorie cu pandurii...apoi inca un dus rece la petrosani...acum urmeaza inca o victorie...cu timisoara...:ok: :ok:

Universal
28th August 2006, 02:06
meci foarte interesnt, iasi va juca foarte bine, dar mai mult de x u va a avea, timisoara va juca tacticizat si invinge 0-2

Ammadeus
28th August 2006, 03:31
timisoara bate fiindca stie ca va pierde pe teren propriu etapa urmatoare!1-3

Universal
28th August 2006, 03:42
cu cine joacä etapa urmätoare? si de ce crezi cä pierde atunci?

newbye
28th August 2006, 03:43
Joaca cu CFR Cluj.

Diodude
28th August 2006, 04:54
Bate Iasiul.Ionut Popa e meserias.timisorenilor le va mai fi demonstrata inca odata ca nu au valoare.o echipa de locurile 10-12.

Universal
28th August 2006, 04:57
eu te contrazic,iasiul are echipä bunä,dar nu-i constantä,timisoara a avut un singur meci slab-cel cu dinamo,cred cä au puterea sä-i invingä.Din punctul meu de vedere,Timisoara este o echipä de locul 6 dupä cum joacä,dupä bani,locul 3

Ammadeus
28th August 2006, 08:20
vii fashii chimishorienii aia amindatzi...1-3; gura de oxigen pt. cartzu inaintea dezastrului cu cei mai tari din liga 1!

Cristian
28th August 2006, 11:14
In meciul asta eu zic ca va castiga Poli :D
Depinde care Poli, ramane de vazut, eu bag victorie Poli Timisoara

bizarr
28th August 2006, 11:39
una calda/una rece urmeaza una calda 1-o batem

Gontel
28th August 2006, 12:01
egal sigur meciul asta.

UN_GURU
28th August 2006, 12:20
nu jucam mai nimic e adevarat dar cred ca batem. 2 solist

scorpiuta
28th August 2006, 12:32
2-1 pt timishoara

kkrrss2005
28th August 2006, 12:50
Bordeanu lasa ne si du te si joaca mai bine la echipa lui Adi Kereszy.... acolo poti sa ti manifesti" stiinta jocului"... daca te accepta si el..........

m8k
28th August 2006, 13:07
Bate Poli!!!! hehe dar care? meci de 1x2.

resita
28th August 2006, 13:21
2-1 iasi :ok:

timisoara este varza.:jerk:

m4st3r
28th August 2006, 14:02
batem la iasi si batem si akasa pe Cj...statzi linistitzi, suporteri de tastatura ce suntetzi...Din totzi astia care postatzi aici, catzi mergetzi la jocurile echipei favorite ???cred k numa 15 %...jalnic

Vand vise
28th August 2006, 14:07
3-0 pentru iasi

m4st3r
28th August 2006, 14:14
de unde ai scos`o bai noncombatule ?

m4st3r
28th August 2006, 14:17
mai stii poate ne confunda iasu` cu stiaua si batem noi cu 3-0...nu ???

the lion king
28th August 2006, 14:20
batetii pe moldoveni si plecato repede de acolo ca pute....

B0gdaaaN
28th August 2006, 14:30
stiu eu o zona unde miroase a prosti...dar ma abtin...meci greu....1x2

B0gdaaaN
28th August 2006, 14:32
mai stii poate ne confunda iasu` cu stiaua si batem noi cu 3-0...nu ???


in ultimele 2 sezoane am luat mai multe puncte cu Steaua ca voi....cu toate ca nu am avut buget pentru transferuri de milioane de dolari:jerk:

care nu are habar de fotbal sa vorbeasca intr`o punga si o sa ascult cand o sa am timp:jerk:

lucian_iasi
28th August 2006, 18:43
batem la iasi si batem si akasa pe Cj...statzi linistitzi, suporteri de tastatura ce suntetzi...Din totzi astia care postatzi aici, catzi mergetzi la jocurile echipei favorite ???cred k numa 15 %...jalnic

Nu mai visa...veti obtine 0puncte din urmatoarele 2 meciuri.. suntem cam inconstanti:acasa jucam bine si castigam,iar in deplasare jucam ff slab si luam bataie de la echipe pe care ar trebui sa le batem fara probleme(national si jiul)..dar acum jucam acasa,deci castigam...:D :D

Hipgnosis
28th August 2006, 18:50
La meciul asta isi revine Poli.

B0gdaaaN
28th August 2006, 19:15
La meciul asta isi revine Poli.

POLI IASI??

Larel
28th August 2006, 19:49
Incep sa se intoarca jucatorii accidentati acasa, daca Cartu reuseste sa incropeze o echipa calumea... nu ar terbui sa avem probleme la Iasi.
Si Bogdane... nu ar trebui sa te intrebi cine a luat mai multe puncte de la Steaua.. ci care au fost rezultatele in meciurile directe...deci.. :)

be@
28th August 2006, 21:17
batetii pe moldoveni si plecato repede de acolo ca pute....

Mai nerusinatule, vezi ca vorbesti de orasul unde s-a infiintat prima Universitate din tara .
CRAiovene, la voi pute a praz si a prostie. Se simte in aer de la o posta.

Cat despre meci, va fi a treia victorie de pe teren propriu.

six
28th August 2006, 21:50
Cat despre meci, va fi a treia victorie de pe teren propriu.:P :P :P Traditia ne obliga sa castigam.....comentarii ceva!!??;) ;) ;)

noir_desir
28th August 2006, 22:18
Meci foarte greu pentru noi...sper intr-o victorie a iesenilor, care sa le mai spele pacatele de la Petrosani, dar ratiunea imi spune ca vom pierde...din nou...:headbang:
Afectati de situatia financiara si de o anumita stare de automultumire, iesenii ne-au obisnuit sa bata doar echipe de gen FCM Bacau, Pandurii, Ceahlaul, FC Vaslui, Unirea Urziceni, Jiul, si nici macar pe acestea intotdeauna...Nu ca as avea ceva cu echipele mai sus amintite, dar de la meciul cu Steaua de pe Ghencea din 2004, tot astept un rezultat mare cu o echipa mai sus-cotata... In afara de victoriile de anul trecut cu Farul, CFR Cluj si Sportul, Poli Iasi nu se mai poate lauda cu nimic...Poate e de inteles avand in vedere starea financiara jalnica, dar oare nu s-ar putea un pic mai mult?...Intrebare retorica, evident...
Voi merge in continuare la stadion, voi sustine echipa chiar de-ar fi in Liga III, dar ramane un anumit gust amar, ca nu se poate mai mult... Totusi, Iasiul e unul din marile centre urbane ale tarii, setea de fotbal aici e imensa si mi-e greu sa cred ca nu se intrevede niciun investitor puternic, stiut fiind faptul ca investirea unor sume in fotbal creste enorm cota, reputatia oamenilor de afaceri... sa fie rea-vointa din partea anumitor persoane?...iarasi intrebare retorica...
Nu ne ramane decat sa speram, sa mergem la meci si sa ne incurajam echipa favorita, POLI IASI. Oricum, bafta si timisorenilor si sa invinga cel mai bun!



Prima universitate din care tara? Moldova? Regat?

Prima universitate de pe actualul teritoriu al Romaniei.

Lauryca
28th August 2006, 22:19
On topic: am votat 2 pt. ca banii mai aduc cateodata si fericirea (macar partiala), iar in caz n-o aduc iese de-un egal..

magica_steaua
28th August 2006, 23:33
la cat de prost joaca poli aek(mai ales in meciul cu dinamo ca in meciul cu noi mai aveau putin si mureau pe teren) ar trebui sa bata poli iasi....dar iancu de timisoara va redresa echipa si va cotiza la iesenii care chiar daca bat nu primesc prime

wer
29th August 2006, 00:02
3-2 pt Popica

THE HUN
29th August 2006, 02:15
be@ cred ca ai avut un sfarsit de saptamana nasol.Pronostic 2,nu pentru ca ar fi nu stiu cat de galactici cei din Timisoara,ci pentru ca este nevoie de cele 3 puncte.Cel mai bun sa castige.

me
29th August 2006, 08:15
daca poli iese bine din urmatoarele doua etape (si aici vorbesc de 6 puncte, nu de 4 sau mai putine) isi face o viata destul de usoara pana la sfarsitul turului
desi nu am aratat mare lucru poli e totusi pe 6 iar cu o victorie la iasi urca pana pe 4 (in conditiile in care nu cred ca Uta va bate in "groapa")
oricum meciul la iasi pare greu, dupa mine e una dintre cele mai grele deplasari (exceptie "granzii") si asta si in prisma faptului ca echipa nu arata un joc consistent. totusi merg pe o victorie la iasi cu 1 sau 2-0 pt timisoara, iasiul o sa mai si atace si cred ca pe contraatac ii pot prinde, dar meci greu

Bega
29th August 2006, 09:31
Ii vad pe unii cum fac niste calcule superficiale. Gata, pac-pac, Iasi bate pe Poli pentru ca acuma se afla pe locul 5 si e in "mare forma".

Iasi a batut acasa pe Ceahlaul si pe Pandurii, iar pe Urziceni in deplasare. Pai daca nu-i batea nici pe astia, atunci era nasol de tot pentru Ionutz Popa. Luati-o ca pe o normalitate, nu ca pe ceva extraordinar.

A pierdut in deplasare la National si Jiul, echipe de la care nu ar trebui sa-ti tremure picioarele.

E, cu parcursul asta, jumatate din forum considera ca Timisoara e victima sigura in fata Iasiului.

Nici Timisoara nu a facut cine stie ce in debutul asta de campionat. Dar e la numai un punct in spatele Iasiului, in conditiile in care a avut un program infinit mai greu.

Nimeni nu e invingatoare sigura si nici victima sigura in meciul asta, dar sa faci din Iasi o revelatie la ce meciuri a avut mi se pare aberant.

Unii zic ca Poli "e varza". Da, fata de asteptari este "varza". Cineva care se astepta dupa investitiile facute ca Poli sa fie pe locul 1-3 poate spune ca rezultatele si jocul nu sunt convingatoare. Dar fata de ce se joaca de la locul 3 in jos nu se pot face astfel de aprecieri.

lucian_iasi
29th August 2006, 09:48
Dar e la numai un punct in spatele Iasiului

Duminica veti fi la 4 puncte in spatele nostru:ok: :ok:

Bega
29th August 2006, 10:05
Simti tu un fior sau victoria cu Pandurii va recomanda ca favoriti?

Ess
29th August 2006, 10:17
Victorie clara pt poli...
...stai sa dau cu banu...

Ess
29th August 2006, 10:17
Iasi a iesit, Iasi sa fie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Judecatoru
29th August 2006, 10:52
Duminica veti fi la 4 puncte in spatele nostru:ok: :ok:

Eu as spune sa fii mai rezervat in a face astfel de declaratii ca asa optimisti erati si inainte de meciul cu Jiu.
Meci de X
Si inca ceva "Suntem cei mai buni DIN moldoveni"nu e corect gramatical.

asTM
29th August 2006, 15:25
meci de 1x2... x2 daca nu se greseste in apararea noastra

the lion king
29th August 2006, 15:34
cartzu nu pierde la iasi.pe ei POLI TM ,pe ei ....CRAIOVA va e alaturi.

Bergero
29th August 2006, 15:40
1-0, 0-0, 0-1 un meci in care nu se va da mai mult de un gol maxim! Sau un meci de 1x2! Cine nu va gresi va cistiga! E bine pentru Iasi ca totusi cuvintul la ordinea zilei este echilibrul intre doua echipe cu bugete atit de diferite!!

malexoid
29th August 2006, 17:45
Ionutz Popa un antrenor excelent, dar un antipolist inrait o sa-si ia toate masurile posibile sa ne bage bete-n roate...noi speram sa nu reuseasca, suporterii ieseni spera altceva...
Cert e ca va fi un meci urat, care se va decide (daca se va decide) in urma unor greseli...
Eu merg pe mana noastra: X2

poliis
29th August 2006, 19:42
Iasi a batut acasa pe Ceahlaul si pe Pandurii, iar pe Urziceni in deplasare.

Clujul pe cine a batut? de ce va mai faceti griji si pt etapa viitoare .... bateti tot, nu-i asa ?

six
29th August 2006, 20:19
1-0, 0-0, 0-1 un meci in care nu se va da mai mult de un gol maxim! Cine nu va gresi va cistiga!:rolleyes: Varianta a-3-a mi se pare cea mai plauzibila.......parerea mea ;) ;) :ok:

the lion king
29th August 2006, 20:41
da,da asa zic si eu,trebuie si POLi TM sa urce incet ,incet in clasament...campionatul e lung,e timp pt remontare.

noir_desir
29th August 2006, 20:54
Statistica spune ca duelurile Cartu-Popa (cel putin in ultimii ani) au fost net castigate de primul - de doua ori 3-0 pe cand Cartu antrena pe FC Arges...sa fie acum vremea revansei pentru savarsinean?
In alta ordine de idei, cred ca Poli Timisoara are puterea de a face mult mai multe decat in sezonul trecut, avand in vedere jocul foarte tacticizat al ex-pitesteanului si chiar le doresc banatenilor succes in a-si atinge obiectivul...Sincer, le prefer pe Timisoara, pe Cluj sau pe Craiova in fruntea clasamentului decat pe trio-ul bucurestean.



Si inca ceva "Suntem cei mai buni DIN moldoveni"nu e corect gramatical.

Daca asta ar fi singura greseala gramaticala de pe forumuri sau de pe bannerele afisate in timpul meciurilor, ce bine-ar mai fi! Dar na, asta se scuza, ca sa iasa masura versului.

six
29th August 2006, 20:57
In alta ordine de idei, cred ca Poli Timisoara are puterea de a face mult mai multe decat in sezonul trecut, avand in vedere jocul foarte tacticizat al ex-pitesteanului si chiar le doresc banatenilor succes in a-si atinge obiectivul...Sincer, le prefer pe Timisoara, pe Cluj sau pe Craiova in fruntea clasamentului decat pe trio-ul bucurestean.

:ok: :ok: :ok: forza Iasu dupa acest meci.......;) ;) ;)

inter
29th August 2006, 21:50
bate Poli Tm la scor ...!

lolo_grupa_c
29th August 2006, 22:47
...parerea me e ca se va reedita meciul de anul trecut....

newbye
29th August 2006, 23:18
Clujul pe cine a batut? de ce va mai faceti griji si pt etapa viitoare .... bateti tot, nu-i asa ?

Pe toti cu care am jucat. Hai Poli Timisoara! Va asteptam in fruntea clasamentului!

malexoid
29th August 2006, 23:20
[QUOTE=noir_desir;776122]Statistica spune ca duelurile Cartu-Popa (cel putin in ultimii ani) au fost net castigate de primul - de doua ori 3-0 pe cand Cartu antrena pe FC Arges...sa fie acum vremea revansei pentru savarsinean?
In alta ordine de idei, cred ca Poli Timisoara are puterea de a face mult mai multe decat in sezonul trecut, avand in vedere jocul foarte tacticizat al ex-pitesteanului si chiar le doresc banatenilor succes in a-si atinge obiectivul...Sincer, le prefer pe Timisoara, pe Cluj sau pe Craiova in fruntea clasamentului decat pe trio-ul bucurestean.

eu sunt de parere ca duelurile intr-e antrenori (cu atata mai mult ca Cartu a schimbat echipa!!!) sunt pur palmares...nu au nici un fel de relevanta, doar pentru ei insisi, cand se mai tachineaza unul pe celalalt la vre-o televiziune ori la vre-o bere...

crissis
30th August 2006, 00:26
Meci destul de greu pentru ambele formatii si chiar daca Timisoara dupa toate aparentele e cotata ca si favorita asta nu inseamna ca e si invingatoare
Meci de 1X2
Echipa care va fi mai in forma la ora meciului va cistiga

be@
30th August 2006, 00:46
bate Poli Tm la scor ...!


Vezi ca ne confunzi cu o echipa varza... Aaaa..... Cum ii spune? Parca U Craiova. :yeah:

Hard
30th August 2006, 00:48
a aparut fantoma asta....iasi e mai varza decat craiova,dar asta e alta poveste,asta e meci de x

be@
30th August 2006, 01:59
Mai spalatorule de vase, da' pe tine te-a intrebat cineva ceva, de te bagi aiurea in seama? Stai cuminte in banca ta.

Cra10veanu
30th August 2006, 04:39
be@ si restul iesenilor entuziasmati dupa 2 sezoane in A (evident urmeaza B`ul la anul) voi nu miscati in fata timisoarei :D bate poli 3-0 si la 11 cu voi. Pacat de ieseni ca n-o sa mai aiba cu cine tine, mai putin be@ :D, restul va impartiti pe la steaua, dinamo etc.

be@
30th August 2006, 07:52
Craiovene, ciocu' mic. u CRAiova - dinamo 0-4 iti spune ceva? :D
Eu sa fiu in locul tau nici n-as mai deschide gura de rusine.

the lion king
30th August 2006, 10:44
rusine?de ce ?ca ne-am luat la tranta cu ei?am jucat pe bune.au fost mai buni si ne-au batut?il compari pe ganea,atacant versat prin germania si anglia cu pustii craiovei de 17,19,20 de ani?sunt MANDRU<nepoate.

ce_bine_e
30th August 2006, 11:24
ce bine ar fi sa luam 3 puncte ...

area51
30th August 2006, 12:58
Cartu asta imi da fiori .....e hot, bandit, smecher. Ne va fi greu. Sper in forma de moment si ajutorul publicului..... pt. ca material iesenii vor fi motivati (sper) dupa realocarea celor 30mld de la primarie si CL.

sanse: 40 - 60

the lion king
30th August 2006, 13:04
deh,e oltean si ziceau moldovenii ca suntem prosti....esti ok area 51,te-ai prins de cartzu.

the lion king
30th August 2006, 14:26
e moldovean analfabet....se zice de fapt :"cei mai buni DINTRE moldoveni" dar e copiata de la "cei mai buni DINTRE romani"...ANALFA ,nu degeaba imi bat eu capul cu rusinea asta a romaniei care e moldova fotbalstica,am zis FOTBALISTICA!!!

Datenshi
30th August 2006, 14:36
pi buni di nu insiep sa umblu la cutia cu maimuti daca nu va potoliti...

poliis
30th August 2006, 14:57
nu degeaba imi bat eu capul cu rusinea asta a romaniei care e moldova fotbalstica,am zis FOTBALISTICA!!!

si cu toate astea timisoara si uta sunt niste clone/hibrizi (cum preferati) .... fara suparare :D

hai ca incep sa cred ca va castiga rusinea fotbalistica in meciul asta :yeah:

Bega
30th August 2006, 15:16
si cu toate astea timisoara si uta sunt niste clone/hibrizi (cum preferati) .... fara suparare :D

Noi am devenit imuni la astfel de remarci, numai sa nu te auda vreun aradean.

be@
30th August 2006, 17:41
e moldovean analfabet....se zice de fapt :"cei mai buni DINTRE moldoveni" dar e copiata de la "cei mai buni DINTRE romani"...ANALFA ,nu degeaba imi bat eu capul cu rusinea asta a romaniei care e moldova fotbalstica,am zis FOTBALISTICA!!!

Ha ha ha ha ha ! Ia uitati pana unde poate sa duca prostia omeneasca.





Celebrat dupa victoria Stelei
Becali are o statuie de 2 metri in judetul Olt :yeah: :yeah:


RECUNOSTINTA. Calificarea dupa zece ani in grupele Champions League a ros-albastrilor din Ghencea i-a produs o atat de mare bucurie unui taran din satul Prooroci, judetul Olt, incat i-a facut o statuie patronului echipei Steaua, George Becali.

Caricaturistul si artistul plastic Catalin Mihalache, fan inrait al Stelei, dar mai ales al finantatorului echipei, George Becali, a amplasat in curtea casei sale imediat dupa meciul de miercuri, 23 august, cu Standard Liege, o imensa statuie a presedintelui PNG-
Multimiliardarul Gigi Becali, inconjurat de admiratorii sai (foto stanga) din comuna Prooroci, unde i s-a ridicat o statuie de catre Catalin Mihalache (foto sus)

CD. Lucrarea are doi metri inaltime si este facuta din materiale refolosibile, din cauza ca artistul nu are bani pentru a face o statuie din bronz, lemn sau ghips. Mihalache a folosit atunci doar paie si chirpici, pe care le-a combinat dupa metode numai de el stiute, pana cand Becali a prins forma. Artistul spune ca il idolatrizeaza pe latifundiarul din Pipera si ca a facut statuia ca pretuire pentru sprijinul dat de acesta celor care nu mai au case in urma inundatiilor, dar si pentru ajutorul pe care Becali il da romanilor saraci. Sculptorul ar dori sa vanda totusi lucrarea, din cauza saraciei, dar spune ca ar cere multi bani pe ea, dat fiind faptul ca opera nu este reprezentarea unui om oarecare, ci a "celui mai roman dintre romani". In cazul in care Becali doreste sa o achizitioneze, artistul i-o va da gratis, intrucat Catalin Mihalache nu vrea bani de la acesta. "Este omul pentru care merita sa faci si tu ceva, asa cum si el face pentru oameni", a spus artistul. Caricaturistul este cunoscut si pentru singurele statui din zapada ale lui Iliescu si Basescu, opere pe care regreta ca nu le-a putut pastra.



http://www.averea.ro/wiev.php?id=3754&id_sectiune=

Ayrton
30th August 2006, 17:47
be@, ce legatura e intre articoluil asta despre Steaua/Becali si meciul Poli Is - Poli Tm ?
Cred ca ai gresit threadul, asa ca te rog editeaza mesajul!

--------------------

Sper ca Ionut Popa sa-si aminteasca de dusmanii sai timisoreni si sa-i monteze pe ieseni pt victorie. La cat de slab joaca Timisoara lui Cartu nici nu merita sa o ierte si sa o lase sa scape nebatuta!

six
30th August 2006, 19:32
Cartu asta imi da fiori .....e hot, bandit, smecher. Ne va fi greu. Sper in forma de moment si ajutorul publicului....
sanse: 40 - 60Nici Fane Babanu cu tot cu cal si sabie nu va scapa......normal ca venim la victorie dar o sa fie greut....:D :P ;)

Ulio singuraticu
30th August 2006, 20:36
Lupta politehnicilor.:happy
Am votat din greseala cu iashu da mai buna-i timisoara.:happy

B0gdaaaN
30th August 2006, 22:34
Lupta politehnicilor.:happy
Am votat din greseala cu iashu da mai buna-i timisoara.:happy

Timisoara e mai buna cam de 1 sezon jumatate-2...pacat ca nu se vad rezultatele...eu unu cred ca are unul din primele 3 loturi din tara....sper totusi sa fie un meci frumos si sa nu fie o vreme caineasca ca in returul sezonului trecut...pronostic 1x2

be@
31st August 2006, 00:21
http://img227.imageshack.us/img227/3120/iasyy5.jpg
Vor primi 1,5 milioane de dolari

Consiliul Local a aprobat ieri acordarea a 45 de miliarde ROL clubului din Copou īntr-o ultima tentativa menita a salva de la faliment echipa antrenata de Ionut Popa

Clubul condus de Sorin Boca este aproape de a beneficia de aproximativ 45 de miliarde de lei vechi īn urma unui contract de asociere īn participatiune.

Dupa ce ultima īncercare a consilierilor locali de a sprijini financiar gruparea ieseana s-a soldat cu un esec din cauza prefectului Radu Prisacaru, lucrurile au luat o īntorsatura fericita pentru Poli. In conditiile īn care va deveni a treia parte a acestui nou contract, alaturi de Consiliul Local si de cel Judetean, clubul va putea beneficia de 1,5 milioane de dolari, 500.000 urmānd a veni de la ultima institutie. Desi alesii locali votasera ieri cu majoritate covārsitoare noul contract, presedintele Sorin Boca s-a aratat sceptic cu privire la succesul noului act juridic. “Eu nu cred nimic pāna nu vad banii īn cont. La fel ca data trecuta, cānd s-a īncheiat acel contract de prestari-servicii, ar putea aparea probleme”, a declarat seful executiv al clubului iesean. “Sper sa nu se mai īntāmple nimic, pentru ca realmente cred ca este ultima noastra sansa de a putea fi ajutati si implicit de a ne redresa si de a ne plati toate datoriile”, a mai spus acesta. Contractul de prestari servicii īncheiat de Poli si Consiliul Local īn luna iunie a fost atacat īn contencios administrativ de prefectul Radu Prisacaru ca urmare a faptului ca unul dintre votanti, Catalin Ivan, era la vremea respectiva atāt ales local, cāt si reprezentant al unei firme private īn Consiliul de Administratie al clubului din Copou.

Potrivit Codului comercial si a altor acte normative, asocierea īn participatiune este un contract īn care o parte numita asociat principal sau titular convine cu celelalte parti sa efectueze īmpreuna o anumita activitate comerciala sau mai multe, īmpartind beneficiile si pierderile.

malexoid
31st August 2006, 00:26
promisiuni, voturi...bleah
sa vedeti banii mai intai!
nu ar fi rau, e pacat de Iasi. S-a format acolo o echipa frumushica...

Cra10veanu
31st August 2006, 00:59
si tot asa de frumos o va lua si-nspre B

hamsterutz
31st August 2006, 01:47
si tot asa de frumos o va lua si-nspre B

nu mai rpd ca voi ;)

lucian_iasi
31st August 2006, 08:23
si tot asa de frumos o va lua si-nspre B

Oricum voi ajungeti primii in B...cu caricatura de echipa pe care o aveti asta va e soarta...B-ul...:evil: :evil:

asTM
31st August 2006, 10:18
apropos de finantarea echipei Poli Is de autoritatile locale:

sunt total impotriva ca fotbalistii (ieseni sau de oriunde) sa fie platiti din bani publici... mie mi s-ar parea normal ca banii publici sa aibe o alta destinatie; nu ma intereseaza caile legale ce se gasesc pentru a se face lucrul asta dar nu sunt de acord.

sa nu ma intelegeti gresit, nu sunt impotriva implicarii autoritatilor locale, insa ajutorul sau banii publici trebuie sa mearga in infrastructura (stadion, terenuri, utilitati, etc) nicidecum in buzunarul unor fotbalisti precum balba, care ar merge pe jos pana la bucuresti, numai sa joace si el la rapid.

Pepsi-Cola
31st August 2006, 10:19
Poli Timisoara are mai multe sanse !!!

andrei1921tm
31st August 2006, 13:57
Poli Timisoara are mai multe sanse !!!

Si eu cred si nu datorita jocului prestat ci pt k Poli Timisoara are si ceva jucatori care sa poata faca diferenta...adevarul e ca si ei il au pe balba:ok:

poliis
31st August 2006, 17:01
sunt total impotriva ca fotbalistii (ieseni sau de oriunde) sa fie platiti din bani publici... mie mi s-ar parea normal ca banii publici sa aibe o alta destinatie; nu ma intereseaza caile legale ce se gasesc pentru a se face lucrul asta dar nu sunt de acord.


poate ca ai dreptate...dar daca alta solutie nu este, ne descurcam cum putem (oricum bea s-a grabit cu articolul asta, pt ca eu sunt aproape convins ca se vor pune bete in roate si de data asta)

si la jiul se dau bani de la CL, si la Ceahlaul, si pe la farul, vaslui si gloria am vazut bannere pe stadion cu Consiliul Local
... deocamdata in Romania nu sunt oameni/firme care sa isi permita si sa isi doreasca sa investeasca sume mari in fotbal (in afara de becali, care deja nu mai baga asa multi bani, si bkp, restul is niste pacalici)

tutye
31st August 2006, 17:53
Nu stiu cu cine sa tin la meciul asta...ca joaca 2 poli..

be@
31st August 2006, 19:08
Cum adica nu stii cu cine sa tii? Da' tu ce esti? Moldovean sau banatean?


si tot asa de frumos o va lua si-nspre B


Ti se pare ca sunteti valorosi tare dupa ce ati luat-o in freza nasol de la ambele echipe sovietice , si dupa ce ati facut egal pe teren propriu cu marea echipa FC Vaslui ? :jerk:

six
31st August 2006, 20:07
Am votat din greseala cu iashu da mai buna-i timisoara.:happy:yeah: :yeah: :yeah: normal.....;) ;) ;)

blueb0y15
31st August 2006, 21:10
In mod normal castiga Timisoara...chiar dak nu prea sunt in forma sunt cu mult k valoare peste iasi

andrei1921tm
31st August 2006, 21:20
In mod normal castiga Timisoara...chiar dak nu prea sunt in forma sunt cu mult k valoare peste iasi

Si eu zic un 2 clar.

KillinG FieldS
1st September 2006, 01:15
Meci echilibrat la prima vedere...s-ar putea sa castige poli (TIMISOARA :) ).mai ales ca au scapat de OV petre... care stie f bine sa calmeze jocu.asa de bine ca il kalmeaza cu totu...in afara de pase inapoi nu stie nimic.pacat ca a ajuns la Steaua :(

KappA 2006
1st September 2006, 01:24
Meci echilibrat la prima vedere...s-ar putea sa castige poli (TIMISOARA :) ).mai ales ca au scapat de OV petre... care stie f bine sa calmeze jocu.asa de bine ca il kalmeaza cu totu...in afara de pase inapoi nu stie nimic.pacat ca a ajuns la Steaua :(
Sa fim calmi, totul se rezolva cu calm, tinand cont ca, Cartu e antrenor la poli sigur se merge la egal. Poli vrea sa castige campionatul cu egaluri sau daca ii ajuta arbitrii cu victorii 1-0. Noi sa fim sanatosi si calmi ca UTA e in fata lui Poli in clasament...

Cra10veanu
1st September 2006, 06:09
Cum adica nu stii cu cine sa tii? Da' tu ce esti? Moldovean sau banatean?



Ti se pare ca sunteti valorosi tare dupa ce ati luat-o in freza nasol de la ambele echipe sovietice , si dupa ce ati facut egal pe teren propriu cu marea echipa FC Vaslui ? :jerk:

stii ca nu e frumos sa arati fundul la baieti asa inca din primele discutii, dai dovada de....ceea ce esti in realitate :D
echipa voastra care moare de foame nu va rezista sezonul asta in A, mai racaiti ce ramane de pe farfuria consiliului local ca atata se poate acolo.

me
1st September 2006, 08:52
bate poli tm, 2-0 cristea si grigorie/balace

redneck
1st September 2006, 12:19
Le-o trage Ionut Popa la timisoreni...2-0 !

six
1st September 2006, 18:45
Le-o trage Ionut Popa la timisoreni...2-0 !:drak: aaasssaaa ccceeeevvvaaaa!!!!!!???????:D :D :D

gheorghe
1st September 2006, 18:59
Le-o trage Ionut Popa la timisoreni...2-0 !

Cine e ionut popa?:o:

Steeltown Boy
1st September 2006, 19:03
Bate Iaşu', da' nu prea tare, că Timişoara are acum apărare beton.

six
1st September 2006, 19:10
Bate Iaşu', da' nu prea tare, că Timişoara are acum apărare beton.La ce sport?????:P :P :P

be@
1st September 2006, 23:40
echipa voastra care moare de foame nu va rezista sezonul asta in A, mai racaiti ce ramane de pe farfuria consiliului local ca atata se poate acolo.


Am auzit cica il baga pe Mititelu la mititica :D fiindca a inselat statul si sa va vad atunci cum o sa muriti de foame. Mai ai putina rabdare. Ai vazut ca DNA-ul functioneaza si l-au ridicat pe Prisacaru. Asa o sa pateasca si penibilul cu ochelari de la WTC.:happy :happy
A, si inca ceva: am auzit ca va trageti jucator din liga III suedeza.:happy :happy Vai de mama voastra. Rau ati mai ajuns.



Ionut Popa : “O sa mor cu cineva de gāt!”

Va asteptati la o noua contra din partea prefectului?

Nu mai stiu ce sa cred. Am stat de vorba cu el, mi-a promis ca nu ne va mai pune bete īn roate, dar acum demonstreaza ca nu este iesean. S-a batut cu pumnul īn piept ca tine la Poli, dar prin manevrele lui nu face decāt sa duca la desfiintarea acestei echipe. M-am saturat, credeti-ma! Am ajuns sa nu mai dorm noaptea din cauza acestui individ. Iau calmante ca sa pot dormi. Am ajuns bataia lui de joc. Echipa a ajuns la cheremul acestui prefect. E rusinos.

Care credeti ca este solutia de iesire din impas?

Nu stiu. M-am saturat sa caut solutii. Cred ca o sa mor de gāt cu cineva cānd o sa plec de la Iasi.

Daca v-ati īntālni cu prefectul īntre patru ochi, ce i-ati transmite?

Nu l-as baga īn seama. I-as īntoarce spatele. Nu pot privi īn ochi un om care uraste echipa pe care o antrenez, o echipa atāt de iubita de un oras īntreg. Acest om nu merita sa fie bagat īn seama. O sa desfiinteze echipa. Sa o retraga din campionat daca nu vrea fotbal la Iasi.

Din cauza banilor, nu ati facut transferurile dorite...

Toate formatiile au investit enorm īn jucatori. Pāna si la UTA sau la Petrosani s-au bagat bani foarte multi īn echipa. La Iasi, īnsa, am aproximativ acelasi lot de vreo doi-trei ani. Credeti-ma, vreau sa fac performanta, de aceea am ramas la Poli. Dar nu am cu cine. Imi pleaca patru si aduc doi. In vara am fost pacalit ca se va rezolva, dar nu s-a miscat nimic. In aceasta pauza aveam posibilitatea de a mai aduce un jucator sau doi de la Sportul, īn cazul īn care se rezolva problema banilor.

Ultima ora: prefectul a fost arestat

Radu Prisacaru, prefectul judetului Iasi a fost arestat ieri dupa-amiaza, īn timp ce primea mita un act de propietate al unui teren pentru a ceda īn schimbul acestuia un alt teren īn centrul orasului. De asemenea, prefectul Radu Prisacaru a fost cel care s-a opus de nenumarate ori aprobarii, de catre Consilul Local Iasi, sumei de 1,5 milioane de dolari pentru a finanta clubul din Copou. El avea ca scop desfiintarea echipei fanion a judetului Iasi. Din acest motiv, Prisacaru se afla īn conflict deschis cu toata conducerea tehnica si administrativa a Politehnicii Iasi .


1.000 de dolari

Aceasta este amenda pe care o va plăti Valeriu Bordeanu pentru eliminarea de la Petroşani

Eliminat īn partida cu Jiul (1-3), cīnd a luat două "galbene" īntr-un singur minut, Valeriu Bordeanu a fost suspendat o etapă şi amendat cu 140 RON de Comisia de Disciplină. Ieri, cīnd a reluat antrenamentele, fundaşul stīnga a fost anunţat de conducerea clubului că va fi penalizat cu 1.000 de dolari pentru ieşirea nervoasă care a generat eliminarea sa.

"La experienţa lui, ne aşteptam să se abţină, chiar dacă a fost provocat. Īi voi propune antrenorului să-l amendăm cu 1.000 de dolari", a spus preşedintele grupării din Copou, Sorin Boca. "Vrăjitoarea m-a provocat tot meciul şi mi-au cedat nervii. Īntr-adevăr, n-am nici o scuză pentru că a fost un gest prostesc. Mor de nervi că pierd meciul cu Timişoara şi poate chiar locul īn echipă", a explicat Bordeanu.

"Īncă mai am ieşiri copilăreşti, deşi īn februarie fac 30 de ani"
Valeriu Bordeanu

Amical cu Ceahlăul
Ieri, jucătorii ieşeni şi-au reluat antrenamentele, după zilele libere acordate la finalul meciului de la Petroşani. Mīine, de la ora 16:00, elevii lui Ionuţ Popa vor disputa la Tīrgu Neamţ un meci de verificare cu Ceahlăul.

"Şi secretara ne va ataca"
Revenit de la Arad, antrenorul Ionuţ Popa a continuat atacurile la adresa prefectului Iaşiului, Radu Prisăcaru, care a blocat din nou cele 30 de miliarde alocate de Primărie. "La primul contract de finanţare a echipei a ieşit la rampă prefectul, la al doilea, subprefectul. Dacă se mai face un alt contract, cred că va fi atacat de secretara prefectului!", a glumit tehnicianul.

be@
1st September 2006, 23:42
Cine e ionut popa?:o:


Ala care va batea cu UTA la orice ora din zi si din noapte. Acum ti-ai adus aminte? :drak: :drak:

THE HUN
1st September 2006, 23:51
Ala care va batea cu UTA la orice ora din zi si din noapte. Acum ti-ai adus aminte? :drak: :drak:

Nu mai crede pe toata lumea,oamenii e rai.Ei vor doar sa te vrajeste.

BAK
2nd September 2006, 00:56
bate timisoara...........diferentza enorma intre cele doua echipe, insa timisorenii au avut nevoie de un pic mai mult timp pana sa se obisnuiasca cu stilul lui sorinacio....defapt e ca si diferentza ca in vest iexista bani, la ieshi se moare de foame....simplu.......

gheorghe
2nd September 2006, 11:35
Ala care va batea cu UTA la orice ora din zi si din noapte. Acum ti-ai adus aminte? :drak: :drak:
Cine e uta? Fiica presedintelui Finlandei?

lucian_iasi
2nd September 2006, 11:59
Din pacate cred k bate timisoara...:mda: :mda:

Ionuţ Popa crede că Poli Iaşi nu va putea să obţină rezultate bune &#238;n următoarele meciuri

&#206;ntors joi seară de acasă, de la Arad, unde şi-a petrecut primele trei zile ale săptăm&#238;nii, tehnicianul Ionuţ Popa a avut parte de o surpriză foarte neplăcută la revenirea &#238;n Copou.
Ionuţ Popa crede că Poli Iaşi nu va putea să obţină rezultate bune &#238;n următoarele meciuri

La cel dint&#238;i antrenament al săptăm&#238;nii, antrenorul a constatat că nu mai puţin de opt dintre jucătorii săi au probleme medicale, cel puţin trei dintre ei neav&#238;nd nici o şansă de a juca peste o săptăm&#238;nă. Dacă pe fundaşul Bordeanu, care a fost avertizat la Petroşani cu cartonaş roşu, oricum nu se putea conta, Pălimaru tocmai a fost supus unei operaţii şi va fi indisponibil &#238;ncă cinci săptăm&#238;ni. Alături de cei doi, mai mult ca sigur că nu vor putea intra pe teren la jocul cu Poli Timişoara nici R.Ciobanu, Cernoch şi chiar Sarici. Singurii care pot spera &#238;ntr-o ameliorare a situaţiei lor medicale s&#238;nt portarul Brăneţ şi mijlocaşii Gavatorta şi Miclea. "S&#238;nt &#238;nnebunit cu at&#238;ţia jucători accidentaţi &#238;naintea unei serii de meciuri care se anunţă din ce &#238;n ce mai dificilă. Partea proastă este că mai mult de doi-trei dintre aceştia nici nu pot fi recuperaţi; astfel că voi fi nevoit din nou să aliniez o garnitură cu multe improvizaţii pe posturi. Vom &#238;ncerca chiar şi aşa să obţinem rezultate bune, dar este greu de crezut că vom putea reuşi. Mai ales că starea de spirit a băieţilor nu este dintre cele mai bune, clubul av&#238;nd datorii destul de mari către ei", ne-a declarat antrenorul principal al Politehnicii, Ionuţ Popa. Tehnicianul nu ştia nici măcar ieri după-amiază ora de &#238;ncepere a amicalului de astăzi, de la Tg.Neamţ, cu Ceahlăul, spun&#238;nd că erau vehiculate două variante: 11 sau 16.
:mad: :mad:

cap
2nd September 2006, 12:30
timisoara are mari sanse in meciul asta dar poate face iasiul surpriza placuta

GeKuRA
2nd September 2006, 13:56
bate timisoara...........diferentza enorma intre cele doua echipe, insa timisorenii au avut nevoie de un pic mai mult timp pana sa se obisnuiasca cu stilul lui sorinacio....defapt e ca si diferentza ca in vest iexista bani, la ieshi se moare de foame....simplu.......

atat de enorma e diferenta ??... linistiti-va ... la Timisoara se merge in stilul asta de ... cat ?! 2 ani ?? bani, bani... jucatori, jucatori... rezultate:ciocan: :mda: ...
deja ne-am plictisit de valoarea Tm... de jumatea clasamentului... :sleep:

FORZA POLI !!!

six
2nd September 2006, 18:40
deja ne-am plictisit de valoarea Tm... de jumatea clasamentului... :sleep:

da Iasu de ce liga este !!!?????cu plictiseala vorbim alta data.....:jerk:

sulin
2nd September 2006, 19:39
Nu stiu daca castiga Iasul dar cred ca nu va lua bataie sau daca totusi va pierde iasul se va intampla ca in sezonul trecut . Timisoara nu e ce ar vrea sa fie .

be@
2nd September 2006, 23:44
bate timisoara...........diferentza enorma intre cele doua echipe, insa timisorenii au avut nevoie de un pic mai mult timp pana sa se obisnuiasca cu stilul lui sorinacio....defapt e ca si diferentza ca in vest iexista bani, la ieshi se moare de foame....simplu.......

Auzi, vezi-ti tu de panaramele voastre care-si spun fotbalisti, si care azi au fost calcati in picioare de FC CARACAL cu 4-0. OK?


Astazi s-a jucat amical la TG Neamt, Ceahlaul-Poli IASI 1-2, in conditiile in care am avut multi accidentati.

Imperator
2nd September 2006, 23:55
Cine e uta? Fiica presedintelui Finlandei?

Nu stii cine e UTA?
Noi stim in schimb ce esti tu: un mare tzaranoi!

gica
3rd September 2006, 13:46
Echipa asta a Timisoarei cu Cartu antrenor(cred ca gresesc si cu Oli era la fel) nu este una care sa provoace insomnii in jocurile din deplasare!Urmariti rezultatele din campionatul trecut.
Timisoara sufera iar cand cei accidentati vor revenii(de fapt doar de Plesan stiu)tot vor avea nevoie de timp.Eu cred ca-i un meci foarte important pt. Timisoara in special(cu presiunea de rigoare) care in cazul unui esec se va departa de primele locuri la 10pct.Iar la Iasi sa spui ca mergi sa castigi cu nonsalanta declarata a multora de aici cred ca este o greseala.Moldovenii astia-s o nuca greu de spart.
Pentru Iasi un egal nu-i o catastrofa,in schimb pt. timisoreni ....inclin sa cred contrariul.Daca Iancu a facut isteriile alea cu echipe cotate ca favorite sa vezi ce va face cu echipe mai mici.
Am mai spus ,Tm. sufera iar unul dintre principalii raspunzatori este chiar Iancu cu politica lui si lipsa de rabdare.Sunt convins ca acum cu Oli sau daca ramanea Hagi, Poli ar fi avut alta fata.Pacat de suporteri....

vlad1607
3rd September 2006, 15:56
meci de 1 X ....poli aek nu joaca mai nimic....asa va vrem...aek si prazu la loc comanda in Beee

six
3rd September 2006, 15:59
meci de 1 X ....poli aek nu joaca mai nimic....asa va vrem...aek si prazu la loc comanda in BeeeSi tu esti moldovean!!??:P :D

Judecatoru
3rd September 2006, 21:18
bate timisoara...........diferentza enorma intre cele doua echipe, insa timisorenii au avut nevoie de un pic mai mult timp pana sa se obisnuiasca cu stilul lui sorinacio....defapt e ca si diferentza ca in vest iexista bani, la ieshi se moare de foame....simplu.......

In ce consta diferenta asta "enorma"pe care o vezi??? Pt ca daca te referi la bani sa stii ca Timisoara a avut bani si anul trecut iar locul ocupat in clasament ...Facand o comparatie a echipelor Poli Timisoara si Sportul din campionatul trecut putem spune ca banii nu aduc fericirea.Daca te referi la lotul de jucatori permite-mi sa am unele rezervari in ceea ce priveste lotul Timisoarei.Daca sunt adusi pe bani multi nu inseamna ca asta le este valoarea(vezi cazul Plesan).Si stai tu linistit ca la Iasi nu se moare de foame iar in "vest" curge miere si lapte.Tu ar trebui sa-ti vezi de seria B in care jucati si sa nu mai faci comentariicare nu sunt sustinute de argumente

Judecatoru
3rd September 2006, 21:26
da Iasu de ce liga este !!!?????cu plictiseala vorbim alta data.....:jerk:

Da draga prietene dar Iasul nu anunta la debutul campionatului ca se vor bate la primele trei locuri nu se lauda ca au prime de 5000 $ nu se lauda ca transfera jucatori pe milioane de euro.De bine de rau Iasul isi cunoaste valoarea stie de ce e in stare isi vede de treaba pe cand Timisoara...Sa ne uitam in astea 5 etape ce s-a facut:ok:

THE HUN
3rd September 2006, 21:38
Da draga prietene dar Iasul nu anunta la debutul campionatului ca se vor bate la primele trei locuri nu se lauda ca au prime de 5000 $ nu se lauda ca transfera jucatori pe milioane de euro.De bine de rau Iasul isi cunoaste valoarea stie de ce e in stare isi vede de treaba pe cand Timisoara...Sa ne uitam in astea 5 etape ce s-a facut:ok:
Mai ar trebuii luat in calcul si cate puncte a facut Poli Iasi in meciurile directe cu Poli Timisoara de cand a ajuns BKP si Iancu la conducerea echipei din Timisoara.

andrei1921tm
3rd September 2006, 21:46
Bah nu stiu de ce naiba dau moldovenii astia din gura degeaba.Oricum suntem peste ei.
Multi dintre voi ati scris k la Timisoara sunt bani si jucatori dar nu sunt rezultate.
Sa va aduc aminte ca stiaua inainte sa aiba rezultatele actuale a trecut printr-o preioada de 5 ani in care nu au castigat nimic.Dar normal ca la comentat sunteti cei mai buni.
Mai bine va uitati la voi ca sunteti vai s-amar d capu vostru.La anu o sa va uitati la Tv sa vedeti Liga I.

Iasi-Poli Timisoara 0-2

KappA 2006
3rd September 2006, 22:04
Degeaba cotcodacesc timisorenii pe aici ca tot o sa piarda cu Ionut Popa, fiind Aradean n-are cum sa piarda cu selectionata rezervelor bucurestene reciclate la timisoara...

andrei1921tm
3rd September 2006, 22:07
Degeaba cotcodacesc timisorenii pe aici ca tot o sa piarda cu Ionut Popa, fiind Aradean n-are cum sa piarda cu selectionata rezervelor bucurestene reciclate la timisoara...

Destept baiat...cati ani ...14???:evil: :evil:
Lasa k o sa cresti si tu mare...

be@
3rd September 2006, 22:09
Bah nu stiu de ce naiba dau moldovenii astia din gura degeaba.Oricum suntem peste ei.


Lasa, mai, c-o sa vedem noi. Voi v-ati chinuit acasa cu Gloria , asa ca shhht. Nu va mai dati voi mare echipa.
Mie nu mi-e frica pentru ca am fi o echipa slaba, ci pentru ca avem o multime de accidentati. Ieri in amicalul cu Ceahlaul n-au jucat Gavatorta, Cernoch, Miclea, Radu Ciobanu, Buta, Mitrovic si Palimaru. Sper ca pana la ora meciului sa mai recuperam cativa din ei. Apoi mi-e frica de moralul baietilor nostri...

gheorghe
4th September 2006, 08:53
Nu stii cine e UTA?...

Nu ma pasioneaza povestile cu fantome, schelete si cadavre umblatoare.:no: Dar, totusi, este vorba cumva de baieteii aia care, atunci cand li se ordona stau capra in fata stelei si a lui dinamo?:rolleyes: Daca da, atunci deschiderea mai mica, nu de alta dar bate la ochi:rosu: Cat despre politehnica iasi...victima sigura.Cu ei ajung doua boabe!

KappA 2006
4th September 2006, 10:38
Destept baiat...cati ani ...14???:evil: :evil:
Lasa k o sa cresti si tu mare...

Mi-ai zis-o frate, probabil ai stat vreo 3 ore sa debitezi raspunsul asta, poate daca o sa ai si tu ceva de zis o sa intru in dialog cu tine, pana atunci, vezi ca incepe scoala, ti-ai luat acuarele?

KappA 2006
4th September 2006, 10:48
Nu ma pasioneaza povestile cu fantome, schelete si cadavre umblatoare.:no: Dar, totusi, este vorba cumva de baieteii aia care, atunci cand li se ordona stau capra in fata stelei si a lui dinamo?:rolleyes: Daca da, atunci deschiderea mai mica, nu de alta dar bate la ochi:rosu: Cat despre politehnica iasi...victima sigura.Cu ei ajung doua boabe!

Las ca nu mie jena nici cu Poli care sta capra la Rapid si o ia in stiluri de la Dinamo...mah gheorghe tu gandesti inainte sa scoti porcariile alea din tine?

Zauri
4th September 2006, 11:01
Adevarul e ca daca Alexa, Grigorie,Cristea aveau valoare nu ajungeau ei la Poli Tm.Nu era prost ciobanu sa-i dea drumu lui Cristea pe care il considera un "diamant".Trebuie sa va obisnuiti cu ideea ca la Timisoara au ajuns cativa jucatori care dupa parerea mea si-au cam terminat cariera.Chiar voi timisorenii ati protestat fata de conducere la aducerea lui Alexa Grigorie.Asa ca nu va mai laudati atat cu valoarea lotului ca nu aveti dreptate.BAte Iasul cu 2-1 in caz ca nu mai poate recupera din accidentati.Daca recupereaza bate cu 2-0

andrei1921tm
4th September 2006, 11:17
Mi-ai zis-o frate, probabil ai stat vreo 3 ore sa debitezi raspunsul asta, poate daca o sa ai si tu ceva de zis o sa intru in dialog cu tine, pana atunci, vezi ca incepe scoala, ti-ai luat acuarele?

Bah baiatu lasa gura mai moale.Sau acu de rusine nu ti-ai mai trecut varsta.Da normal k am stat 3 ore pt k nu stiam ce sa scriu sa intealaga un baiat mare cu buletin ca tine.Veziti tu de impiedicatii tai ros-albi si lasane pe noi k suntem prea sus pentru tine.


Las ca nu mie jena nici cu Poli care sta capra la Rapid si o ia in stiluri de la Dinamo...mah gheorghe tu gandesti inainte sa scoti porcariile alea din tine?

Cine sta capra la Rapid???eshti nebun?In ultimi 3 ani ne-au batut o singura data.Bah zorro tacati fleanca ca oricum nu ai habar despre ce vorbesti.Poate vrei doar sa agiti spiritele pe forum ca oricum despre fotbal nu sti 2 boabe.
Poate nu ti-ai vazut echipa cum sta capra la steaua mah. Eu zic sa iti vezi in continuare de scoala si sa mai dai la anu odata capacitatea.Fotbalul nu e de nasul tau.

Oricum nu te chinuii sa raspunzi ca nu te mai bag in seama. Poate doar cand o sa spui ceva folosindu-ti capul.


Pronostic:0-2.

KappA 2006
4th September 2006, 11:26
Bah baiatu lasa gura mai moale.Sau acu de rusine nu ti-ai mai trecut varsta.Da normal k am stat 3 ore pt k nu stiam ce sa scriu sa intealaga un baiat mare cu buletin ca tine.Veziti tu de impiedicatii tai ros-albi si lasane pe noi k suntem prea sus pentru tine.



Cine sta capra la Rapid???eshti nebun?In ultimi 3 ani ne-au batut o singura data.Bah zorro tacati fleanca ca oricum nu ai habar despre ce vorbesti.Poate vrei doar sa agiti spiritele pe forum ca oricum despre fotbal nu sti 2 boabe.
Poate nu ti-ai vazut echipa cum sta capra la steaua mah dobi.Eu zic sa iti vezi in continuare de scoala si sa mai dai la anu odata capacitatea.Fotbalul nu e de nasul tau.

Oricum nu te chinuii sa raspunzi ca nu te mai bag in seama mucosule.Poate doar cand o sa spui ceva folosindu-ti capul.


Pronostic:0-2.


Uite, ca sa nu mori ......, cand tu te-ai nascut eu deja eram in clasa I, deci daca faci un calcul simplu vei afla cati ani am, pe de alta parte imi pare rau ca in ziua de azi intr-un oras universitar mai sunt oameni care nu au nici macar liceul...dar asta e viata...pentru unii muma, pentru altii ciuma

ce_bine_e
4th September 2006, 11:27
nu ma hazardez cu comentari..eu astept..

gheorghe
4th September 2006, 11:56
Las ca nu mie jena nici cu Poli care sta capra la Rapid si o ia in stiluri de la Dinamo...mah gheorghe tu gandesti inainte sa scoti porcariile alea din tine?

In limitele on topic (esti prea neisemnat ca sa intru in polemica cu tine pe subiecte mai profunde!), la Poli, nu confunda impotenta si nonvaloarea unor jucatori cu trantirea unor meciuri.:mda:

six
4th September 2006, 18:24
Lasa, mai, c-o sa vedem noi. Voi v-ati chinuit acasa cu Gloria , asa ca shhht. Nu va mai dati voi mare echipa.
Mie nu mi-e frica pentru ca am fi o echipa slaba, ci pentru ca avem o multime de accidentati. Ieri in amicalul cu Ceahlaul n-au jucat Gavatorta, Cernoch, Miclea, Radu Ciobanu, Buta, Mitrovic si Palimaru. Sper ca pana la ora meciului sa mai recuperam cativa din ei. Apoi mi-e frica de moralul baietilor nostri...ok ne-am chinuit cu Gloria dar ne vom distra cu Iasu....parerea mea ,degeaba cauti scuze ca nu tine....pronostic 2 ;) :) :ok:
PS:pe Palimaru cred ca o sa-l luam si asa accidentat :P

be@
4th September 2006, 19:56
ok ne-am chinuit cu Gloria dar ne vom distra cu Iasu....parerea mea ,degeaba cauti scuze ca nu tine....pronostic 2 ;) :) :ok:
PS:pe Palimaru cred ca o sa-l luam si asa accidentat :P


Aha... O sa va distrati. Asa ati spus si cu echipele sovietice, ca o sa faceti si o sa dregeti... Mai vedem.
Cat despre Palimaru, da, vi-l dam. Jumate' de milion de verzisori, ca se ne batem joc de voi, si apoi sa-l trimiteti pe la Jiul sau alta echipa.

Cra10veanu
4th September 2006, 21:11
verzisori, au ajuns pe la Iasi din aia? :D prin zona aia se primesc si rublele :D

be@
4th September 2006, 21:16
Hai, hai, fa-ma sa-mi fie dor de tine. :D

Forzza Poli ! Cum zicea si Gava azi la tv. , cele 3 puncte tre' sa ramana in Copou.

Cra10veanu
4th September 2006, 21:19
pana si tu ai inceput sa tii cu Poli :yeah:
ps: be@ ghilimele data viitoare, nu suport plagiatul

be@
4th September 2006, 21:21
pana si tu ai inceput sa tii cu Poli :yeah:
ps: be@ ghilimele data viitoare, nu suport plagiatul


Am tinut si-am sa tin intotdeauna cu adevarata Politehnica. :drak: :P

Cra10veanu
4th September 2006, 21:27
in cazul asta trebuie sa umbli la echipa favorita :D

forzaviola
4th September 2006, 21:30
acu sa fim realisti ..iasiul joaca bine acasa a avut meciuri bune dar cu echipe slabe ....la Timisoara sunt probleme de omogenizare ..meciul miroase a x2 ; dar daca Sorinaccio a pus pe roate echipa in aceste saptamani poate va fi un 2 solist

Elphax
4th September 2006, 21:34
Am tinut si-am sa tin intotdeauna cu adevarata Politehnica. :drak: :P ??

P. Iasi a aparut in 1945
Politehnica Timisoara a aparut in 1921

din cate stiu eu, primii sunt intotdeauna aia adevarati...

six
4th September 2006, 22:18
Aha... O sa va distrati. Asa ati spus si cu echipele sovietice, ca o sa faceti si o sa dregeti... Mai vedem.
Cat despre Palimaru, da, vi-l dam. Jumate' de milion de verzisori, ca se ne batem joc de voi, si apoi sa-l trimiteti pe la Jiul sau alta echipa. Pai voi de pe banii lu Ilie mai iesiti la "plimbare"deci nu cred ca este motiv de mishto......in al doilea rand sigur nu putem rata punctele pt ca dupa meciul cu voi jucam cu niste Amaratii mai valorosi ca voi si trebuie sa ne antrenam.....parerea mea fara mishto ;)

gheorghe
5th September 2006, 09:08
Am tinut si-am sa tin intotdeauna cu adevarata Politehnica. :drak: :P

Care?!?!Daca mergi pe aceasta optica poate ti cu Ecole Politechnique de Paris?:mda: E adevarata, nu? Numai ca nu are echipa de fotbal:headbang:

Ammadeus
5th September 2006, 09:36
Pai voi de pe banii lu Ilie mai iesiti la "plimbare"deci nu cred ca este motiv de mishto......in al doilea rand sigur nu putem rata punctele pt ca dupa meciul cu voi jucam cu niste Amaratii mai valorosi ca voi si trebuie sa ne antrenam.....parerea mea fara mishto ;)

sugga, o vetzi lua de la noi de la 2 diferentza in sus! cartzu de pe acuma are diaree la ideea ca va fi dat afara dupa etapa a 7-a, nu de alta dar n-a apucat sa stranga destui verzi din banii spalatzi la laundromatul fulgeru' bragadiru de banat!
1907, intre noi si voi a fost un razboi mondial, deh, vestile ajung mai greu in mlastina!

GeKuRA
5th September 2006, 12:33
da Iasu de ce liga este !!!?????cu plictiseala vorbim alta data.....

de Liga I, jumatatea clasamentului... :ok: :D

krydo
5th September 2006, 13:52
Intr-adevar Poli Iasi joaca bine acasa, dar doar in compania echipelor mai mici din pacte. Au pierdut anul trecut acasa cu Dinamo, Rapid, Steaua si Poli Tim. Timisoara incepe incet incet sa ajunga la forma de mult ravnita, si desi mai e cale lunga pana acolo, zic eu ca echipa lui Sorinaccio la Iasi n-are cum sa ia bataie.
In momentul de fata Iasiul are un antrenor bun care poate face performanta, si daca ar fi ceva mai multe fonduri si echipa ar fi mai unita probabil ca s-are bate si ea pt locurile ce duc in cupele europene...

dardar_3
5th September 2006, 14:37
Meci de 1 solist cu o singura conditie... sa nu inscrie Timisoara prima...
insa se pare ca "autobaza" nu mai functioneaza asa bine si s-ar putea ca Timisoara sa piarda cel putin 2 puncte la Iasi...:ok:

andrei1921tm
5th September 2006, 16:37
Cat de prost ar juca Poli Timisoara pentru Iasi e foarte greu sa spere la mai mult de un punct.Au o sansa doar daca reusesc sa inscrie primi.
Oricum noi avem prima sansa.0-2.

dardar_3
5th September 2006, 16:41
vroaiai sa zici Poli Timisoara....
Oricum pe Poli Iasi s-ar putea sa ii bateti... dar foarte greu...;)

andrei1921tm
5th September 2006, 16:53
vroaiai sa zici Poli AEX Rocar Fulgeru Bragadiru Timisoara....:drak:...
Oricum pe Poli Iasi s-ar putea sa ii bateti... dar foarte greu...;)

Daca tu te simti mai bine daca ii spui asa poti sa ii spui cum vrei.E treaba ta cum numesti echipa chestia e ca suporterii nu tin cont de perseverenta unor oameni de 2 lei care se tot intrec in astfel de idiotenii.keep fight!:headbang: :jerk:

dardar_3
5th September 2006, 16:56
Avand in vedere "bunatatea" mirifica de care a dat dovada "domnul" Marian Iancu prin cedarea lui Ovidiu Petre Stelei, si cerandu-si scuze public spunand ca Oli e un antrenor de locul 1...merge sa pun doar Poli Tim....
Poate prindeti si voi un Uefa...:ok:...

six
5th September 2006, 18:44
Meci de 1 solist cu o singura conditie... sa nu inscrie Timisoara prima...
insa se pare ca "autobaza" nu mai functioneaza asa bine si s-ar putea ca Timisoara sa piarda cel putin 2 puncte la Iasi...:ok::rolleyes: meciul este SOLIST dar....intervine DARU(ciudat).....intradevar la Iasi vom pune autobaza in functiune doar dupa ce inscriem de trei ori....nu!!??:P :D :ok:

dardar_3
5th September 2006, 20:36
Mai vedem daca va lasa nea Popa...:drak:...

poliis
5th September 2006, 21:07
ce aiurea cand e o pauza mai mare inainte de meciul celor doua Poli....se vorbeste mult si degeaba (la fel a fost si anul trecut)

me
5th September 2006, 21:24
nu e meci usor. daca e "pe valoare" atunci bate poli tm
dar nu e obligatoriu sa fie asa..totusi raman la parerea ca batem cu 2-0 sau 1-0 in cel mai rau caz, unul cristea, iar eventualul gol doi ... poate un fundas de la ei chiar :)

be@
5th September 2006, 22:25
O atitudine īncurajatoare
Jucătorii trebuie să se motiveze singuri īn meciurile importante

In condiţiile īn care gruparea fotbalistică din Copou se confruntă cu mari probleme financiare, mijlocaşul Romulus Miclea susţine că nu banii contează īn confruntările cu adversarii foarte puternici, ci marea şansă de a se face remarcaţi

Deşi neplătiţi de mai multe luni, jucătorii echipei de primă ligă din Copou par să aibă cu adevărat o mentalitate profesionistă.

Ei sīnt hotărīţi să dea totul pe teren, īn speranţa că nu peste mult timp datele problemei se vor schimba şi īşi vor īncasa drepturile restante. "Sīntem profesionişti şi avem datoria să ne pregătim şi să jucăm pentru a obţine rezultate cīt mai bune. Chiar dacă nici nu mai ţinem minte de cīnd nu am mai primit bani, nu avem de ales şi vom īncerca să dăm totul pe teren pentru a aduna puncte. Cu atīt mai mult acum, cīnd ne aşteaptă o serie de meciuri din ce īn ce mai dificile, īn compania unor adversari mai bine cotaţi", ne-a spus mijlocaşul Romulus Miclea. El merge şi mai departe cu argumentele, susţinīnd că jucătorii trebuie să se motiveze singuri īn aceste momente, deoarece, susţine fotbalistul, īn faţa unor formaţii mai puternice ieşenii au şansa de a se face remarcaţi. "Toată lumea ştie că acum nu sīnt bani la club, pentru a ne primi drepturile, dar, obţinīnd īn mod obişnuit rezultate bune şi avīnd un parcurs de regularitate, este imposibil să nu apară şi vremuri mai bune. Trebuie să sperăm că totul va fi bine pīnă la urmă şi că toţi cei care īşi fac treaba īşi vor primi şi recompensa meritată", a completat Miclea, care īn sezonul trecut ajunsese la un moment dat cel mai īn formă jucător al Iaşului. Mijlocaşul s-a accidentat la īnceputul verii şi a ratat una dintre etapele de pregătire dinaintea actualei stagiuni, iar problemele medicale l-au scos puţin din ritm, nemaifiind un obişnuit al posturii de titular. Fotbalistul originar din judeţul Mureş promite, īnsă, să recupereze terenul pierdut īn cel mai scurt timp, pentru a reveni la forma care l-a consacrat īn tricoul Politehnicii.

Īn altă ordine de idei, tehnicianul Ionuţ Popa se confruntă īn continuare cu probleme serioase de lot īnaintea īntīlnirii de duminică, din Copou, cu Poli Timişoara (ora 17), prima dintr-o serie de jocuri care se anunţă dificile. Dacă Bordeanu este suspendat īn urma eliminării de la Petroşani, Buta, Sarici, Gavatorta, Cernoch, R.Ciobanu şi Pălimaru au probleme medicale. Ultimul a fost supus recent unei intervenţii chirurgicale la menisc, Ciobanu resimte īncă dureri şi doar ceilalţi pot avea o speranţă să redevină apţi de joc pīnă la disputa din ultima zi a acestei săptămīni.

Imperator
5th September 2006, 23:29
Nu ma pasioneaza povestile cu fantome, schelete si cadavre umblatoare.:no: Dar, totusi, este vorba cumva de baieteii aia care, atunci cand li se ordona stau capra in fata stelei si a lui dinamo?:rolleyes: Daca da, atunci deschiderea mai mica, nu de alta dar bate la ochi:rosu:

fara sa-tzi dai seama, cu mintea ta de frustrat ai facut o caracterizare extrem de inspirata a "echipei" poli (aek)

fantome, cadavre ...e clar, nici nu mai insist, stie si unu' de la dragasani
capra in fata stelei si a lui dinamo: pe steaua nu i-atzi batut niciodata la timisoara (in istoria aia a voastra, chiar daca-i cam scurta), iar cu dinamo, 1 din 24 sau asa ceva.
penibil , jitza, hai ca te las, poate ai ceva treaba prin grajd :D

sunt curios ce va face hibridul in meciul asta. probabil ce face de la infiintare: sta cu curu-n poarta si poate iasa ceva acolo-n fatza.

ULTRAS_TAVY
5th September 2006, 23:46
Bate Poli ...dar nu hibridul tm ci cei din Iasi...merg p 1 solist...voi astaia cu hibridu mai aveti de invata fotbal...;):P

Rossi
6th September 2006, 02:28
:rolleyes: meciul este SOLIST dar....intervine DARU(ciudat).....intradevar la Iasi vom pune autobaza in functiune doar dupa ce inscriem de trei ori....nu!!??:P :D :ok:

sa inscrieti de 3 ori in deplasare ? lol

pai voi ati batut acasa cu 1-0 ... gol marcat din penalty - penalty inventat de arbitru ... si vreti sa dati 3 goluri in deplasare ? :happy

1x

Cra10veanu
6th September 2006, 02:44
foarte comic cum se adreseaza aradenii polistilor, dar mi se pare ca si uta e cam in aceeasi situatie :D bate poli lejer

Ginxler
6th September 2006, 09:03
(in istoria aia a voastra, chiar daca-i cam scurta),
.......
sunt curios ce va face hibridul in meciul asta. probabil ce face de la infiintare: sta cu curu-n poarta si poate iasa ceva acolo-n fatza.
Spune-mi si mie, sunteti multi fani Liberty Salonta? :)

lucian_iasi
6th September 2006, 09:12
"Recuperari in bloc
Veste buna pentru FC Politehnica. Dupa ce la finele saptaminii trecute nu a putut conta, datorita accidentarilor masive, decit pe jumatate de echipa in amicalul cu Ceahlaul Piatra Neamt, antrenorul Ionut Popa are, cu exceptia lui Palimaru, ce a fost operat de menisc, tot lotul de jucatori apt din punct de vedere medical. "Parca a fost o minune. Toti jucatorii si-au revenit aproape in acelasi timp si astazi dimineata (n.r. - ieri) au efectuat la intensitate normala sedinta de pregatire fizica" a spus Popa. Acesta nu va putea conta insa duminica, in meciul cu Poli Timisoara, pe Valeriu Bordeanu, ce a fost suspendat dupa ce a fost eliminat etapa trecuta, la Petrosani."
Ziarul de Iasi

Larel
6th September 2006, 09:32
Recuperari in bloc


Ma bucur pentru voi!
Chiar nu mi-ar place sa batem o echipa slabita... macar asa nu o sa fie nici o scuza! :P
/hello

Ayrton
6th September 2006, 10:22
Chirurgul Alexa este suspendat pt acest meci, dupa ce a colectionat deja 4 galbene in primele 5 etape... Si cum Plesan nu e pregatit sa fie inca titular, Ov Petre a fost vandut, este mare lipsa de mijlocasi defensivi la Tm...
Iar cum Ionut Popa e antrenor destept, probabil ca va sti cum sa profite de punctul slab al adversarilor din acest meci...
Haide Iasiul! :ok:

Bega
6th September 2006, 10:44
fara sa-tzi dai seama, cu mintea ta de frustrat ai facut o caracterizare extrem de inspirata a "echipei" poli (aek)


Aradeanul asta "Imperator" e ca in somnul ratiunii care naste monstrii.
Asa vorbeste de Poli de parca UTA a fost facuta divizionara A printr-o minune feciorelnica.

Imperatoare, e ca si cum ai compara o prostituata oxigenata cu alta platinata.

E suficient de jenant momentul si pentru timisoreni, si pentru aradeni ca sa mai merite sa insisti. Macar la noi, in Timisoara, se constientizeaza problema, se cauta solutii, la voi insa se vede ca ati si uitat cum ati promovat, cu plata jos, ca la kurve.

Benny
6th September 2006, 10:56
Imperator e unul, nu trebuie sa-i pui pe toti aradenii in aceiasi oala.

On topic: Meci echilibrat, cu un usor avantaj psihologic pentru timisoreni, dat de rezultatele ultimelor intalniri directe.

offline
6th September 2006, 13:40
Bate POLI !
Timisoara, bineinteles

B0gdaaaN
6th September 2006, 17:38
Mai ar trebuii luat in calcul si cate puncte a facut Poli Iasi in meciurile directe cu Poli Timisoara de cand a ajuns BKP si Iancu la conducerea echipei din Timisoara.


asta chiar ca a fost tare....mai bine faceai un calcul si vedeai cate puncte a luat POLI TIMISOARA de la SDR de cand e Marian Iancu finantator...

m4st3r
6th September 2006, 18:48
nu inteleg legatura meciului cu voi BogdaaaaaaaaaaaaaaaNe si meciurile cu SDR...fii on-topic copile si no` mai da in vrajeli ieftine de piata

B0gdaaaN
6th September 2006, 18:56
mai usor cu texte gen copile pentru ca nu cred ca am terminat liceul sau sunt coleg de facultate cu tine...daca tu ai fost copil la 21 de ani imi cer scuze dar sa nu crezi ca toti sunt ca tine....


VORBELE SUNA FAPTELE RASUNA...deocamdata sunt satul de vorbe....fapte cam pe cand?????

m4st3r
6th September 2006, 19:03
u nu ai inteles...eu am spus k se joaca meciul POLI Iasi-POLI TIMISOARA...shi u o da`i cu SDR...exprimatzi parerea despre acel meci nu de altele ca nici eu nu te`am intrebat ce ai facut cu SDR sau cu alte echipa...mi se pare logic,aaa shi cred k ar trebui sa fim colegi la faculta k amandoi avem 21 ;)

B0gdaaaN
6th September 2006, 19:09
mi`am mai exprimat`o ....meci de 1x2...nu`mi permit sa spun ca altii ca va facem si ca va dregem pentru ca sunt constient ca aveti o echipa mai buna ...cat despre cele cu SDR...am inteles gresit unele mesaje... :ok:

apropo...vii la meci...ca m`ar interesa un fular Poli Timisoara pentru viitoarea colectie :D

six
6th September 2006, 19:13
Chirurgul Alexa este suspendat pt acest meci, dupa ce a colectionat deja 4 galbene in primele 5 etape... Si cum Plesan nu e pregatit sa fie inca titular, Ov Petre a fost vandut, este mare lipsa de mijlocasi defensivi la Tm...
Iar cum Ionut Popa e antrenor destept, probabil ca va sti cum sa profite de punctul slab al adversarilor din acest meci...
Haide Iasiul! :ok::rolleyes: Si tu esti moldovean!!?? :drak: :D ;)

B0gdaaaN
6th September 2006, 19:17
ZEROSASE....am observat la mai multe persoane ...cand auziti de moldoveni parca v`ar injura cineva de mama....de unde atat dispret fata de moldoveni pentru ca eu nu`mi dau seama

six
6th September 2006, 19:25
ZEROSASE....am observat la mai multe persoane ...cand auziti de moldoveni parca v`ar injura cineva de mama....de unde atat dispret fata de moldoveni pentru ca eu nu`mi dau seamaDoamne fereste asa ceva....chiar va respect ....eu l-am intrebat in sensul ca pronostica ca bate Iasu....:ok:

m4st3r
6th September 2006, 23:51
Bogdane ash vrea sa vin dar nu am timp...cu cea mai mare placere ;), poate data viitoare sau vii cand avem meci cu ceahlau :P salut

Rossi
7th September 2006, 09:06
Haide Iasiul! :ok:
de ce ?
sa acumuleze puncte ? sa-si permite anumite chestii , cand o veni nea' Jiji cu malaiul ? aduti aminte de sezonul trecut ...]

cel mai bun un X

Ayrton
7th September 2006, 09:31
@ZEROSASE : nu, dar nu vad care e legatura... daca ziceam ca va bate Timisoara eram banatean? :o: :D ... brrrr... nici nu vreau sa ma gandesc la prostia cu Republica Banat... mai bine bucurestean (mitic cum cu drag ne alintati voi! :D)

@BIANCO-ROSSI : e drept ca unele echipe au jucat mai slab decat era normal in meciurile cu Steaua (inclusiv Iasiul anul trecut), dar macar Ionut Popa a avut curaj sa se ia in gura cu ovina cu nume predestinat: MeeMee... :ok:

Benny
7th September 2006, 10:23
VORBELE SUNA FAPTELE RASUNA...deocamdata sunt satul de vorbe....fapte cam pe cand?????

Vorbele au fost cam asa (poti sa vezi si "sezoane anterioare"): Poli Timisoara bate pe Poli Iasi.

Iar faptele au fost cam asa:
Poli Timisoara-Poli Iasi 3-0
Poli Iasi-Poli Timisoara 0-1

Sau poate te-ai referit la alte vorbe, cum ar fi cele spuse de Popa, cum ca fotbalistii lui Poli Iasi ii vor urca pe stelisti pe garduri? Hai, zi odata la care vorbe te-ai referit si cine le-a spus.


....am observat la mai multe persoane ...cand auziti de moldoveni parca v`ar injura cineva de mama....de unde atat dispret fata de moldoveni pentru ca eu nu`mi dau seama

Intreaba-l pe Craioveanu.

Sauron
7th September 2006, 12:00
ZEROSASE....am observat la mai multe persoane ...cand auziti de moldoveni parca v`ar injura cineva de mama....de unde atat dispret fata de moldoveni pentru ca eu nu`mi dau seama

Scuze ca raspund eu, dar hai in vizita in Banat si vezi de ce (inca nu trebuie viza);)
Scor 0-2 , aveti voie sa ne aplaudati;)

Diodude
7th September 2006, 16:29
Declaratie Plesan in GSP""Iaşiul este o echipă &#238;ntr-o situaţie dificilă, dar echipele cu probleme se mobilizează mereu foarte bine. Noi, &#238;nsă, trebuie să c&#238;ştigăm, pentru că s&#238;ntem mai valoroşi", a &#238;ncheiat Pleşan.O fi fost sub morfina cand a declarat asta,ca Iasiul vad ca stau mai bine decat timisoara in clasament???
FORZA IASIUL!!!Dovediti la timisoreni inca odata ca nu au valoare!!!!

poliis
7th September 2006, 16:54
Doamne fereste asa ceva....chiar va respect ....eu l-am intrebat in sensul ca pronostica ca bate Iasu....:ok:

daca eu spun ca ii bate Kievul pe stelisti...inseamna ca-s ucrainean ? :evil: :evil: :evil:

gheorghe
7th September 2006, 17:35
Declaratie Plesan in GSP""Iaşiul este o echipă īntr-o situaţie dificilă, dar echipele cu probleme se mobilizează mereu foarte bine. Noi, īnsă, trebuie să cīştigăm, pentru că sīntem mai valoroşi", a īncheiat Pleşan.O fi fost sub morfina cand a declarat asta,ca Iasiul vad ca stau mai bine decat timisoara in clasament???
FORZA IASIUL!!!Dovediti la timisoreni inca odata ca nu au valoare!!!!

Opriti aspersorul!!!:rosu:

SAMM
7th September 2006, 17:39
daca eu spun ca ii bate Kievul pe stelisti...inseamna ca-s ucrainean ? :evil: :evil: :evil:

doar ca esti Anti-Romania

Elphax
7th September 2006, 17:44
joaca plesan?:ras-plans:

gata cu off-topicul ca ma pun pe sters si dat cartonase...

ce_bine_e
7th September 2006, 18:11
Scuze ca raspund eu, dar hai in vizita in Banat si vezi de ce (inca nu trebuie viza)
Scor 0-2 , aveti voie sa ne aplaudati
dute in *** ma cu afirmatii de astea de *** , am fost si in banat si in ardeal si in oltenia si oriunde si Iasul e peste multe orase din Banatul tau, chiar peste TM!
fortza POLI!!!!! UNICA POLITEHNICA IASI!
si daca e sa aplaudam pe cineva in nici un caz un increzut ca tine!
mai mult de ICS nu scoateti!

m4st3r
7th September 2006, 18:33
ce bine eee !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

malexoid
7th September 2006, 18:39
dute in *** ma cu afirmatii de astea de *** , am fost si in banat si in ardeal si in oltenia si oriunde si Iasul e peste multe orase din Banatul tau, chiar peste TM!
fortza POLI!!!!! UNICA POLITEHNICA IASI!
si daca e sa aplaudam pe cineva in nici un caz un increzut ca tine!
mai mult de ICS nu scoateti!

si de ce ai plecat? sezonul agricol e in toi, iar in constructii gasesti non-stop...
ai vazut mai mult din Timisoara decat zona garii,acolo de unde va racolau in fiecare dimineata angajatorii??? ma tem ca nu...

on topic: bate Poli Timisoara.
daca 'E' nu vana offtopicurile, nici ca mai era nevoie sa umplu spatiul...e limpede ca 3 (trei) puncte vor veni la Timisoara!

B0gdaaaN
7th September 2006, 18:55
Scuze ca raspund eu, dar hai in vizita in Banat si vezi de ce (inca nu trebuie viza);)
Scor 0-2 , aveti voie sa ne aplaudati;)

am sa vin sa vad si eu daca ma asteapta caini cu colaci in coada

cristian75poli
7th September 2006, 20:05
Bate Iasiul.Ionut Popa e meserias.timisorenilor le va mai fi demonstrata inca odata ca nu au valoare.o echipa de locurile 10-12.

:
Bate "POLI" pt ca sunt mult mai buni...

"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

six
7th September 2006, 21:34
@ZEROSASE : nu, dar nu vad care e legatura... daca ziceam ca va bate Timisoara eram banatean? :o: :D ... brrrr... nici nu vreau sa ma gandesc la prostia cu Republica Banat... mai bine bucurestean (mitic cum cu drag ne alintati voi! :D)

Atunci erai...milanez :D dar ce draq noroc ca esti bucurestean....:drak:
Poliis daca bate Kievul pe steaua inseamna ca noi suntem(eu cel putin)....bucurosi :evil: :drak: :P .....pronostic 2 solist :ok: ;)

noir_desir
7th September 2006, 22:01
Bai, astia din Timisoara care sunteti cu Republica Banat, cu vizele, cu ironiile "foarte fine" cu moldovenii si angajarile din gara, mai lasati-o dracului balta o data, ca ne-am saturat de aceeasi "piesa" pe care o spuneti de ani de zile! Eu respect foarte mult Timisoara, pe Poli TM si pe banatenii care au bun simt si sunt cu picioarele pe pamant. Dar nu exagerati, ca n-o fi Banatul Lombardia, Ile-de-France sau Westfalia, iar Moldova vreun Afganistan, Irak sau Burkina Faso. Scuze de off-topic, si sunt constient ca pot sa-mi iau avertisment pt. asta, dar sincer m-am saturat de aerele de occidentali ale unora, total nejustificate.
In legatura cu meciul, suntem constienti ca Poli TM e peste noi, dar asta nu inseamna ca meciul e deja castigat de voi...e un meci de 1x2 si atat.

six
7th September 2006, 22:16
doar ca esti Anti-Romania:happy :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

m8k
7th September 2006, 22:19
Succes iasiul, mai bine voi decit rusinea ardealului....

Elphax
7th September 2006, 22:29
ce bine ca Timisoara nu e din Ardeal

numa sa nu aleaga un clujean care e rusinea dintre Arad, CFR sau Bistrita, ca atunci iese CFR
si esti cam offtopic

andrei1921tm
7th September 2006, 22:39
ce bine ca Timisoara nu e din Ardeal

numa sa nu aleaga un clujean care e rusinea dintre Arad, CFR sau Bistrita, ca atunci iese CFR
si esti cam offtopic

Pai el se referea la Cluj(cfr) doar e baiat destept si stie geografie...sau nu.
Probabil vroia sa fie jmekeros dar a ieshit cam sifonat...

Meci de 2 clar cat despre ametitu` asta mai vb dupa o saptamana si ceva.

Oare se referea la Uta???:sleep:

lolo_grupa_c
7th September 2006, 22:41
daca e duminica meciul am sa dau si eu o fuga sa_l vad...pronostic 2(ca am bagat la pariuri)

inter
7th September 2006, 22:42
Succes iasiul, mai bine voi decit rusinea ardealului....

care-s aia de sunt rusinea Ardealului?? ...
se da pe National Geografic vreo "bomba" in seara asta si noi nu stim? :D:D

on-topic ... galop de sanatate al Timisoarei!!!/hello

m8k
7th September 2006, 23:05
cool bantul face parte din ardeal, mai baieti mai, puneti mina pe carte, si studiati un pic. In fine acea postare a mea a fost rautacioasa dupa postarile "smecherasilor" pe cfr- jiul. Oricum m-am cam lamurit cu cultura....,
mersi pt warning, elphax, dar te intreb frinar nu este jignire la adresa suporterilor unei echipe???
in fine poli iasi-poli tm 0-1, postarea de mai devreme a fost doar ca sa vad cum sar istoricii:D

be@
7th September 2006, 23:13
Scuze ca raspund eu, dar hai in vizita in Banat si vezi de ce (inca nu trebuie viza);)
Scor 0-2 , aveti voie sa ne aplaudati;)



Da' ce v-au facut , ma? V-au batut? V-au dat in cap? V-au violat femeile?
Si daca au venit moldoveni in Banat , ce-i? Iti dau si eu o gramada de exemple de banateni stabiliti in capitala, daca vrei. Hai, mai scutiti-ne cu impresiile voastre.

Elphax
7th September 2006, 23:18
nu stiu sa fie 'franari' la nici una dintre POLI, eu nu am observat
scuze pt offtopic

m8k
7th September 2006, 23:18
pssssssssssssssssss, studieza timisoreniii, mor de ris aici linga calculator, am postat de o juma de ora si e liniste. Rasfoiti cartea de istorie....
ontopic tot 0-1 pentru poli tm

delaparis
7th September 2006, 23:22
... galop de sanatate al Timisoarei!!!/hello

:nah: .... 3-1 pt Iasi :D :rolleyes:

Adevarata Poli :D

Elphax
7th September 2006, 23:22
:confused:

be@
7th September 2006, 23:25
BIANCO-ROSSI, vad ca in continuare aberezi. Aminteste-ti ca asa se spunea si despre Dinamo, ca am fi satelitul vostru. Mai termina cu prostiile.
Repet, Poli Iasi nu e sclavul nimanui. Astazi in CJ s-a votat ca echipa sa primeasca 10 miliarde de lei vechi. Pentru acesti bani, Poli trebuie sa se claseze cat mai bine, si sa faca profit. Altfel, banii vor fi recuperati, inclusiv prin vinderea de jucatori.

inter
7th September 2006, 23:25
:confused:

asta e "provocare" :drak: .. stie ca n-aveti cum sa pierdeti si o da de garduri!

be@
7th September 2006, 23:27
De pierdut, sigur nu pierdem . In cel mai rau caz, facem egal. Apropo, cum stati cu linia de mijloc?

Elphax
7th September 2006, 23:30
cum poate fi o linie?
dreapta

din pacate cartu e racit, dar sper sa-si revina, sa poata striga la jucatori :D

delaparis
7th September 2006, 23:31
/hello /hello /hello

Poli poli Iasi Iasi ...

Vom vedea :ok:

m8k
7th September 2006, 23:33
BIANCO-ROSSI, vad ca in continuare aberezi. Aminteste-ti ca asa se spunea si despre Dinamo, ca am fi satelitul vostru. Mai termina cu prostiile.
Repet, Poli Iasi nu e sclavul nimanui. Astazi in CJ s-a votat ca echipa sa primeasca 10 miliarde de lei vechi. Pentru acesti bani, Poli trebuie sa se claseze cat mai bine, si sa faca profit. Altfel, banii vor fi recuperati, inclusiv prin vinderea de jucatori.

Hmmm, treaba cu CJ e cam nasoala, daca va sprijiniti pe ei, va fi rau de tot, o sa va aprobe 10 miliarde inaintea fiecarei partide, doar ca sa va impulsioneze...si bani o sa vedeti cind poate va fi prea tirziu, urita treaba si acolo.

be@
7th September 2006, 23:50
cum poate fi o linie?
dreapta



Pai Ples(c)an a spus ca nu face fata 90 de minute, Coman si Ov. Petre nu mai sunt, Stefan Grigorie am auzit ca e cam obosit, dupa ce a petrecut prin oras :D, Alexa e suspendat...
Apoi Mansour am inteles ca e accidentat, McKain se intoarce abia sambata de la echipa nationala...Deci, numai vesti bune. :P :D

andrei1921tm
7th September 2006, 23:52
Mah ce tot atat scandal???E cel mai probabil ca Poli Timisoara o sa castige.Cat despre moldovenii care vin sa munceasca in Timisoara e normal sa traga spre meleaguri mai instarite sa ishi doreasca sa castige mai bine.Nu trebuie sa ii invinovatim ca sunt asha cum sunt.oricum treaba pe care o fac ei nu cred ca ar faceo cineva de pe aici pe banii aia...asha k respect din punctul asta de vedere.

Deci pronostic 2.nici nu se poate altfel...o sa vedeti.

Elphax
7th September 2006, 23:56
f . dreapta:
caramarin, cristea, balace, izvoranu, badoiu, latovlevici, daminuta,
din astia poate alege 3-4 sa puna la mijloc...

andrei1921tm
7th September 2006, 23:57
Pai Ples(c)an a spus ca nu face fata 90 de minute, Coman si Ov. Petre nu mai sunt, Stefan Grigorie am auzit ca e cam obosit, dupa ce a petrecut prin oras :D, Alexa e suspendat...
Apoi Mansour am inteles ca e accidentat, McKain se intoarce abia sambata de la echipa nationala...Deci, numai vesti bune. :P :D

da ai drepatete sa iti spun cat de rau o sa arate echipa noastra Duminica:
*******Emeghara********Balace
***************************
******Canu********Naidin
Popa******************Caramarin***Cristea
*****Mehmedovic****Izvoranu
*************************
******Olah*************** Bucur/Torje

dardar_3
8th September 2006, 00:06
Asa si?!?!....http://www.thedivinesong.it/robe/emoticon/112.gif...
Iasul poate lua cel putin un punct....:drak:...
Poli AEK Tim. trebuie sa se mai pregateasca pentru o viitoare lupta pentru titlu...

E adevarat ca in ziua de azi banu creeaza o echipa castigatoare...
Dar cu 20de mil poate o calificare la Uefa...
Ramane de vazut acum cat de bine sunt motivati...:ok:

andrei1921tm
8th September 2006, 00:14
Cum adik "Asa si?!"?pai eu ii raspundeam lui "Be@".
Eu nu am spus ca Poli Timisoara o sa castige doar cu numele jucatorilor,asta mai trebuie sa demonstreze si pe teren,insa eu aratam,daca erai mai atent,ca Poli nu arata chiar asa rau chiar daca are multi jucatori care nu pot evolua.
Faza cu aeku e depasita insa apreciez perseverenta de care dai dovada in chestia asta.Poate o sa iti iasa candva...
Stiu ca o echipa nu se formeaza doar cu ajutorul banilor insa sunt si ei importanti.Cat despre realizari,amintesteti cei cinci ani in care steaua nu a castigat nimic,pana sa ajunga echipa care este acum.Toate echipele au nevoie de timp pentru a crea echipe care sa fie in forma maxima vreo 3-4 ani.

Pronostic 2.(0-2)

Elphax
8th September 2006, 00:23
uitasem de naidin!

dardar_3
8th September 2006, 00:30
4ndr31...
Exact asta vroiam sa subliniez ca trebuie sa treaca un timp ca echipa sa aiba performante... insa nea Iancu vrea sa castige din prima...

La capitolul Management nu prea se pricepe...:drak:...
Cu numele nici macar Hagi nu e antrenor...:drak:

andrei1921tm
8th September 2006, 00:33
Adevarul e ca si nea iancu sia dat seama ca nu are cum sa realizeze ceea ce si-a propus imediat.De aceea anu asta obiectivul e realist:cupa uefa.
Meciul de la Iasi il putem pierde doar pe mana noastra.0-2

KillinG FieldS
8th September 2006, 01:03
Cred ca si la Poli o fi ca la Rapid,,,,tot bagati bani si nu aveti rezultate,,pana nu il aduceti pe Lucescu...la fel ca si copos.... Nu merge ceva la poli
Meci echilibrat

whitewildstuff
8th September 2006, 02:26
Ce s-a intamplat ???Ce conflict aveti cu jucatorii?Ca am vazut ceva pe la stirile morbide??:drak: V-ati apucat la tranta??Nu e pacat sa va bateti proprii jucatori??:happyEditez:E MARE PACAT,ASA JUCATORI NU MAI PRINDETI.PE BUNE!

Sauron
8th September 2006, 08:46
Da' ce v-au facut , ma? V-au batut? V-au dat in cap? V-au violat femeile?
Si daca au venit moldoveni in Banat , ce-i?......

Ce-i ???? majoritatea (nu toti) sunteti ca rozatoarele,distrugeti tot, ati primit case gratis ramase de la nemti si confiscate de stat care acum pica pe voi, sunteti scandalagii si betivi , asta-i PROBLEMA !!!!!!!!!!!!!!!!! repet nu toti, majoritatea, probabil harnicii au ramas acasa de aia ai parere asa buna despre voi.:rosu:
Sa revenim, va batem ,normal cu probleme dar va batem 2-0, iar tu poti veni in vizita, iti trimit chemare;)

georgemp
8th September 2006, 10:29
Cred ca va fi egal...

lucian_iasi
8th September 2006, 11:13
Asa si?!?!....http://www.thedivinesong.it/robe/emoticon/112.gif...
Iasul poate lua cel putin un punct....:drak:...



Vom lua 3 puncte :D :D :D

Benny
8th September 2006, 11:20
pssssssssssssssssss, studieza timisoreniii, mor de ris aici linga calculator, am postat de o juma de ora si e liniste. Rasfoiti cartea de istorie....

Te supraestimezi, baiatule.

Daca iti spune cineva, ca Clujul e in Moldova, incepi sa rasfoiesti prin carti, sa vezi daca e adevarat? Daca e asa, atunci te rog nu mai aplica modelul si altora, fiindca esti unicat.

andrei1921tm
8th September 2006, 11:40
Vom lua 3 puncte :D :D :D

normal k da...insa din urmatoarele 3 meciuri pe care le aveti in campionat!

Judecatoru
8th September 2006, 11:55
[QUOTE=4ndr31;788746] Cat despre moldovenii care vin sa munceasca in Timisoara e normal sa traga spre meleaguri mai instarite sa ishi doreasca sa castige mai bine.Nu trebuie sa ii invinovatim ca sunt asha cum sunt.oricum treaba pe care o fac ei nu cred ca ar faceo cineva de pe aici pe banii aia...asha k respect din punctul asta de vedere.

[QUOTE]

Sunt surprins ca voi banatenii aveti o astfel de mentalitate.Si aceasta surprindere vine in urma acestor cuvinte legate fara nici o acoperire logica de acest exemplar de banatean fustrat.Chiar nu stiti sa va vedeti de lungul nasului? Intreaba si tu draga Andrei (asa se scrie corect)in jurul tau(preferabil oameni mai in varsta ca tine) de cand au inceput moldovenii sa se deplaseze spre Banat.Tu ori nu stii istorie ori esti prea mic ori ai probleme cu capul.Tot acesti necajiti moldoveni au venit si v-au ridicat casele luate de ape in timp ce voi erati in baruri inecandu-va amarul.Tot acesti moldoveni vin sa va spuna ca din punct de vedere nationalist sunteti niste sclavi (am sa argumentez pe privat).Tot acesti necajiti moldoveni STIU (ceea ce voi nu cred ca stiti) ca odata cu unirea Moldovei cu Valahia, infaptuita de Alexandru Ioan Cuza la 24 ian 1859, incepe istoria moderna a Romaniei.Voi pe atunci erati "out".Si tot noi moldovenii stim ca voi in afara de asa zisul start al revolutiei nu prea aveti cu ce va mandrii.
Si ca sa fiu putin ontopic tot acesti necajiti moldoveni stiu cu ce bani e finantata iubita voastra echipa.Asa ca mai subtire cu fudulia asta prosteasca a voastra

ce_bine_e
8th September 2006, 12:03
lasa-l, astia din bant se cred de pe alta planeta!
ce religie aveti ma?
on topic: sper sa invingem!

m8k
8th September 2006, 12:19
Sunt surprins ca voi banatenii aveti o astfel de mentalitate.Si aceasta surprindere vine in urma acestor cuvinte legate fara nici o acoperire logica de acest exemplar de banatean fustrat.Chiar nu stiti sa va vedeti de lungul nasului? Intreaba si tu draga Andrei (asa se scrie corect)in jurul tau(preferabil oameni mai in varsta ca tine) de cand au inceput moldovenii sa se deplaseze spre Banat.Tu ori nu stii istorie ori esti prea mic ori ai probleme cu capul.Tot acesti necajiti moldoveni au venit si v-au ridicat casele luate de ape in timp ce voi erati in baruri inecandu-va amarul.Tot acesti moldoveni vin sa va spuna ca din punct de vedere nationalist sunteti niste sclavi (am sa argumentez pe privat).Tot acesti necajiti moldoveni STIU (ceea ce voi nu cred ca stiti) ca odata cu unirea Moldovei cu Valahia, infaptuita de Alexandru Ioan Cuza la 24 ian 1859, incepe istoria moderna a Romaniei.Voi pe atunci erati "out".Si tot noi moldovenii stim ca voi in afara de asa zisul start al revolutiei nu prea aveti cu ce va mandrii.
Si ca sa fiu putin ontopic tot acesti necajiti moldoveni stiu cu ce bani e finantata iubita voastra echipa.Asa ca mai subtire cu fudulia asta prosteasca a voastra

Ai perfecta dreptate,ce as mai vrea sa complectez este, ca e foarte dureros cind ei se mindresc cu istoria, din care stiu doar despre fotbal, si probabil si din acest capitol doar injuraturile si replicile dure (uneori nefondate).Acum o zi, vreo 4-5 nici nu stiau ca Banatul este in Ardeal, desi sunt suporteri infocati ai Timisoarei. Ce rost mai are sa povestesti despre Cuza si altele.
Sper in continiuare in victoria lui poli TM, si sper ca acesti suporteri sunt prea putini ca sa injoseasca acea echipa, si asa plin de dubii.

gheorghe
8th September 2006, 12:19
pssssssssssssssssss, studieza timisoreniii, mor de ris aici linga calculator, am postat de o juma de ora si e liniste. Rasfoiti cartea de istorie....
ontopic tot 0-1 pentru poli tm

Domnul Delaghencea, atntie la offtopic-urile care se gasesc deja postate...Sau...le alegi mult, hah?:rosu:

*Coco*
8th September 2006, 12:31
Ce atata Disputa pe aici pentru un emci de 2 solist:)
Evident ca Iasi nu are nici o sansa in acest meci stie Cartu cum sa isi puna echipa in teren si are si jucatori capabili
Moldovenilor voi ati uitat ca a-ti luat bataie 3-1 de la lanterna rosie care nu avea nici un gol marcat in 4 etapa si a facut scor su voi si voi chiar credeti sa puteti scoate un rezultat bun in acest meci?

andrei1921tm
8th September 2006, 12:33
Ai perfecta dreptate,ce as mai vrea sa complectez este, ca e foarte dureros cind ei se mindresc cu istoria, din care stiu doar despre fotbal, si probabil si din acest capitol doar injuraturile si replicile dure (uneori nefondate).Acum o zi, vreo 4-5 nici nu stiau ca Banatul este in Ardeal, desi sunt suporteri infocati ai Timisoarei. Ce rost mai are sa povestesti despre Cuza si altele.
Sper in continiuare in victoria lui poli TM, si sper ca acesti suporteri sunt prea putini ca sa injoseasca acea echipa, si asa plin de dubii.

Bah desteptule tu habar nu ai ce vorbesti.Ardealul e la nord de Mures,intreaba si tu orice aradean poate te mai luminezi si tu.
IN rest nu comentez ce ati scris pana acu` k nu are nici un rost.POate o sa va
treziti si voi odata sa vedeti ca exista si adevar in ceea ce am scris.Poate voi nu traiti aceeasi realitate pe care o traiesc eu in fiecare zi...Cand intra moldovenii in tramvaiele din Timisoara dominate de o liniste chiar stresanta incep tot felul de aluzii la domnisoarele mai "bine" si tot felul de certuri,vorbe fara rost,pe care altfel nu o sa le auzi niciodata in Timisoara.Si poate acum intelegeti de unde vine iubirea mea fata de moldoveni.Imediat observi pe strada unde este un grup de moldoveni pentru ca se comporta mult diferit.
Asa poate ar trebui sa mai credeti si spusele altora si sa nu credeti ca toti spun numai prosti,si voi detineti adevarul absolut.

Iasi-Poli 2(0-2)

gheorghe
8th September 2006, 12:39
...as mai vrea sa complectez ... Romane, corect din punct de vedere gramatical se spune "completez"
[/QUOTE]...doar injuraturile si replicile dure (uneori nefondate).....[/QUOTE]
Tu traiesti pe alta lume, ramai in gruia, acolo e cald, cu toate ca pute...
[/QUOTE]Acum o zi, vreo 4-5 nici nu stiau ca Banatul este in Ardeal, desi sunt suporteri infocati ai Timisoarei.[/QUOTE]. Priveste harta din avatarul lui Sauron si vezi pana unde este ardealul vostru si de unde incepe BANATUL NOSTRU.

[/QUOTE]Sper in continiuare in victoria lui poli TM, si sper ca acesti suporteri sunt prea putini ca sa injoseasca acea echipa, si asa plin de dubii.[/QUOTE]

N-am inteles ce este "si asa plin de dubii"? Ai mai mare grija cu acordurile gramaticale, pentru tine vad ca reprezinta o mare problema!:jerk:

be@
8th September 2006, 14:54
Cand intra moldovenii in tramvaiele din Timisoara dominate de o liniste chiar stresanta incep tot felul de aluzii la domnisoarele mai "bine" si tot felul de certuri,vorbe fara rost,pe care altfel nu o sa le auzi niciodata in Timisoara.Si poate acum intelegeti de unde vine iubirea mea fata de moldoveni.Imediat observi pe strada unde este un grup de moldoveni pentru ca se comporta mult diferit.
Asa poate ar trebui sa mai credeti si spusele altora si sa nu credeti ca toti spun numai prosti,si voi detineti adevarul absolut.

Iasi-Poli 2(0-2)

Da, probabil ca ala care a sarit la gatul lui Stefan Grigorie era tot moldovean. Nu-i asa sfintilor ? Uite unde statea civilizatia, frate.
Hai, opreste-te, ca provoci greata. Te rog eu, nu ma provoca.

B0gdaaaN
8th September 2006, 15:10
Ce atata Disputa pe aici pentru un emci de 2 solist:)
Evident ca Iasi nu are nici o sansa in acest meci stie Cartu cum sa isi puna echipa in teren si are si jucatori capabili
Moldovenilor voi ati uitat ca a-ti luat bataie 3-1 de la lanterna rosie care nu avea nici un gol marcat in 4 etapa si a facut scor su voi si voi chiar credeti sa puteti scoate un rezultat bun in acest meci?

ziceai ca nu mai intri pe thread`uri legate de POLI IASI:rosu: :D

B0gdaaaN
8th September 2006, 15:38
Poli contra Poli



Chiar dacă de-a lungul vremii au purtat diverse denumiri, echipele fanion ale Iaşului şi Timişoarei au revenit nu chiar de mult la titulatura de Politehnica, nume sub care s-au şi consacrat &#238;n mintea microbiştilor.


&#206;ntoarse &#238;n elită acum c&#238;ţiva ani, grupările celor două oraşe studenţeşti promiteau la &#238;nceputul verii să lupte pentru obiective mai &#238;ndrăzneţe dec&#238;t &#238;n ultimii doi ani. Şi pentru unii, şi pentru ceilalţi, visurile par să se fi spulberat repede, din motive diferite. &#206;n timp ce moldovenii se confruntă cu grave probleme financiare, ei fiind motivaţi doar de declaraţiile "picante" ale antrenorului Ionuţ Popa, bănăţenii au &#238;nceput sezonul cu rezultate sub aşteptări, care &#238;i &#238;ndepărtează, cel puţin pentru moment, de lupta pentru titlu. Şi gazdele, şi timişorenii se confruntă cu probleme de efectiv, de la ieşeni urm&#238;nd să absenteze cel puţin Bordeanu (suspendat), Pălimaru şi Mitrovici (ambii av&#238;nd probleme de sănătate), &#238;n timp ce tehnicianul de pe Bega, Sorin C&#238;rţu, nu poate conta pe Alexa (suspendat) şi Mansour (accidentat).

Bănăţenii spun că &#238;i aşteaptă un meci dificil &#238;n Copou, Iaşul fiind, &#238;n opinia lor, una dintre grupările mature ale Ligii I, pe terenul căreia se iau greu puncte. Şi ieşenii, şi timişorenii &#238;şi doresc &#238;n primul r&#238;nd să nu piardă acest meci, şi abia apoi se g&#238;ndesc ce strategie să adopte pentru a-l c&#238;ştiga.

andrei1921tm
8th September 2006, 15:46
ziceai ca nu mai intri pe thread`uri legate de POLI IASI:rosu: :D

Pai asta e legat de Poli Timisoara.Eshti cam offtopic si a fost ideea mea sa posteze el aici.
Iasi-Poli 2(0-2)


Poli contra Poli



Chiar dacă de-a lungul vremii au purtat diverse denumiri, echipele fanion ale Iaşului şi Timişoarei au revenit nu chiar de mult la titulatura de Politehnica, nume sub care s-au şi consacrat &#238;n mintea microbiştilor.
......................


asta suna chiar bine.O parere obiectiva.Eu cred insa ca Poli Timisoara se gandeste sa castige meciu...2(0-2).

delaparis
8th September 2006, 16:48
Domnul Delaghencea, atntie la offtopic-urile care se gasesc deja postate...Sau...le alegi mult, hah?:rosu:

Off-topic la care participi si tu :rolleyes: si mai ales cu insulte :no:

PS. E nostim cum sunt tratat in serie de stelist dinamovist oltean :cool: otelar rapidist etc ... :happy
Depinde cu cine am de furca :ok:

Benny
8th September 2006, 17:21
Tot acesti necajiti moldoveni STIU (ceea ce voi nu cred ca stiti) ca odata cu unirea Moldovei cu Valahia, infaptuita de Alexandru Ioan Cuza la 24 ian 1859, incepe istoria moderna a Romaniei.Voi pe atunci erati "out".Si tot noi moldovenii stim ca voi in afara de asa zisul start al revolutiei nu prea aveti cu ce va mandrii.

Cu alte cuvinte esti doar un ignorant, care nu a citit decat manualele scolare si cateva ziare de sport la data lui. Cica eram "out". Banatul nu facea parte din Romania. Iar daca in acel an incepe istoria moderna a Romaniei, ne intereseaza foarte putin, fiindca acel an pt. Banat si Timisoara are alta insemnatate.

Si ca sa corectez alte "impresii" culese pe acest forum:
E adevarat, ca ne-au venit multe lepadaturi dinspre est. Dar nu poti pune toti moldovenii in aceiasi oala. Am cunoscut destui moldoveni destoinici. In plus nici nu sunt sigur, ca Moldova este acel rezervor inepuizabil de oameni de proasta calitate, pe care ii intalnim la tot pasul. Ori de unde ar fi venit, intre timp s-au raspandit in toata tara si se simt acasa peste tot.

Iar din punct de vedere cultural putine orase din Romania se pot asemui cu Iasiul.

delaparis
8th September 2006, 17:26
Recunosc ca este foarte util pentru cultura generala al unora dintre forumisti dar nu cred ca este thread'ul potrivit pentru a dezvolta o asemenea discutie.:)

gheorghe
8th September 2006, 17:42
Off-topic la care participi si tu :rolleyes: si mai ales cu insulte :no:

PS. E nostim cum sunt tratat in serie de stelist dinamovist oltean :cool: otelar rapidist etc ... :happy
Depinde cu cine am de furca :ok:

Sti cum se numesc astea care lasa numai "impresii"?:drak: Cat despre off topic, sorry man, dar tu incurajezi o asemenea atitudine prin punitivitatea avertismentelor tale unidirectionate.:no: Si cu asta am incheiat orice discutie cu tine despre "obiectivitatea" ta.:mda:

delaparis
8th September 2006, 17:57
:rosu: gheorghe ... uite ce e ... Pina la urma ne suparam daca nu intelegi nici pe forum nici pe pm :rolleyes:
Ce avertismente ai primit tu aici de la mine ?
Ah ti-am sters un mesaj off-topic intre alte messaje off-topic pentru ca al tau avea jigniri si limbaj deplasat in plus ...:no: De fapt atunci trebuia sa fi sanctionat dar am fost tolerant si uite acum regret ...:rolleyes:
Chiar te rog sa inchei orice discutie despre mine si despre "banatul ardelean sau nu" si sa revii la meci ...
Ah ce ma pot sacai unii :mda:

Judecatoru
8th September 2006, 18:27
Cu alte cuvinte esti doar un ignorant, care nu a citit decat manualele scolare si cateva ziare de sport la data lui. Cica eram "out". Banatul nu facea parte din Romania. Iar daca in acel an incepe istoria moderna a Romaniei, ne intereseaza foarte putin, fiindca acel an pt. Banat si Timisoara are alta insemnatate.

Si ca sa corectez alte "impresii" culese pe acest forum:
E adevarat, ca ne-au venit multe lepadaturi dinspre est. Dar nu poti pune toti moldovenii in aceiasi oala. Am cunoscut destui moldoveni destoinici. In plus nici nu sunt sigur, ca Moldova este acel rezervor inepuizabil de oameni de proasta calitate, pe care ii intalnim la tot pasul. Ori de unde ar fi venit, intre timp s-au raspandit in toata tara si se simt acasa peste tot.

Iar din punct de vedere cultural putine orase din Romania se pot asemui cu Iasiul.

Observ cu stupoare ca unii chiar nu gandesc.Cand am folosit cuvantul "out"sa stii ca asta am vrut sa zic .Ca voi nu faceati parte din aceeasi "oala"cu Valahia si Moldova.Si cu asta nu trebuie sa va mandriti.Asta unu la mana.Doi.Sa stii ca istoria nu dauneaza grav sanatatii si ar trebui sa mai stii si tu cate ceva.Sa stii ca eu nu am nimic cu voi banatenii dar laudarea asta trufia pe care o aveti in voi e mult prea mare in comparatie cu trecutul si prezentul vostru.In rest bafta si fie ca la acet meci sa castige cel mai bun.

tu26dor
8th September 2006, 22:43
daca cei de la iasi inscriu primii timisoara nu mai are nici o sansa. cred totusi ca va fi un meci de x.

delaparis
8th September 2006, 22:44
Timisoara nu are nici o sansa oricum ... :D

be@
8th September 2006, 23:30
Off... Astazi a zis Popik ca jucatorii sunt cu moralul la pamant. Nici unul nu a vrut sa vina la conferinta de presa. Nu stiu ce va fi la meci...

andrei1921tm
8th September 2006, 23:30
@delaparis Da ai mare dreptate...defapt nici nu stiu de ce ne mai prezentam...
Poate ne lamuresti tu de la paris,nu de alta dar sunt sigur ca ai argumente serioase si plauzibile.
Probabil ca pe aceleasi criterii nici steaua nu ar trebuii sa faca deplasarea la Madrid si acum pe bune...nu la misto cum ziceai tu.

be@
8th September 2006, 23:32
Mie mi-e asa dor de echipa.... N-am mai vazut-o de 3 saptamani. Abia astept sa vina ziua Duminica. :P

andrei1921tm
8th September 2006, 23:34
Off... Astazi a zis Popik ca jucatorii sunt cu moralul la pamant. Nici unul nu a vrut sa vina la conferinta de presa. Nu stiu ce va fi la meci...

Crezi ca e asa de important daca jucatorii vostri aveau un moral bun?Poate acum se mobilizeaza...dar chestia e ca oricum eram favoriti,dar acum recunosti si tu...

delaparis
8th September 2006, 23:35
@delaparis Da ai mare dreptate...defapt nici nu stiu de ce ne mai prezentam...
Poate ne lamuresti tu de la paris,nu de alta dar sunt sigur ca ai argumente serioase si plauzibile.
Probabil ca pe aceleasi criterii nici steaua nu ar trebuii sa faca deplasarea la Madrid si acum pe bune...nu la misto cum ziceai tu.
vedem vedem dupa meci ... :rolleyes:

La citi Nostradamus am vazut pe forum sunt foarte calm :cool: