PDA

View Full Version : Etapa 6: Gloria - Universiatea Craiova



Vadim
28th August 2006, 01:13
Discutii despre partida Gloria Bistrita - Universiatea Craiova, inainte si dupa meci, aici.

Cra10veanu
28th August 2006, 01:35
ii lesinam, ne luam punctele inapoi.

Hard
28th August 2006, 01:40
acum ceva vreme acest meci facea parte din meciurile aranjate din lista gloriei...nu cred ca s-au schimbat prea multe....1-0.

lucian_iasi
28th August 2006, 02:10
Bate Craiova si gloria se duce incet dar sigur spre B..:P :P

Diodude
28th August 2006, 05:48
Bate Gloria ,usor de tot.craiova nu are echipa de prima liga.la anul iar vor juca la matineu.sant vai mama lor!!!!!!!!!!!

Universal
28th August 2006, 05:51
un joc slab prestat de amändouä echipele 1-1 la final,sau chiar 0-0

superchumbo
28th August 2006, 11:10
glORIA IN B ???????????????????????????? ASTA DA PERFORMANTA !!!!!!!!!!! CASTIGAREA CUPEI CAMPIONILOR PARE PRAF IN OCHI PE LANGA CADEREA GLORIEI .............. ORICUM IN DEX N-AR TREBUI SA MAI EXPLICE CEVA LA BLATURI .................... SA PUNA EMBLEMA GLORIEI

Cristian
28th August 2006, 11:13
Bate Craiova...

superchumbo
28th August 2006, 11:23
Nu stiu cum nu va retrograda craiova anul asta, atat timp cat nu are nici aparare nici atac. Nu poti astepta ca un campionat intreg doar mijlocasii sa duca meciurile. Iar conditia fizica s-a vazut in meciul cu dinamo

*Coco*
28th August 2006, 11:52
Pana la acet meci o sa aveam aproape tot locul valid...
Eu zic ca bate Craiova...

Ayrton
28th August 2006, 12:19
ii lesinam, ne luam punctele inapoi.

:happy
Sigur? :P

Tare mi-e teama ca la Bistrita nu castigati asa usor...

Iar daca "se imbolnavesc" iar vreo 5-6 jucatori si nu mai fac deplasarea ce te faci?

resita
28th August 2006, 12:50
bate gloria 2-0

:sleep: :sleep: :sleep: :sleep: :sleep: :sleep: :sleep: :sleep:

the lion king
28th August 2006, 12:55
praf ii facem,ne luam punctele inapoi....3-0 pt stiinta....LA DRACU....visez!!!

m8k
28th August 2006, 13:02
Meci de 1 solist!

Lordliv
28th August 2006, 20:35
am pierdut doar in fata lui steaua si dinamo pana acum! prietenii de la liga si federatie ne au aranjat bine programul! acum vine si randul nostru! oricum meciul este greu ,padureanu STIE de ce!
CERT este faptul ca la acest meci nu se vor mai activa dosare!(ce au cautat paunescu cu badea la mititelu? ce promisiuni militienesti s au facut?)
iar voi clujenilor ciocu mic! cfr nu reprezinta nimic in fotbalul romanesc contemporan! oricum anul trecut noi v am scos di cupa!

the lion king
28th August 2006, 20:38
,ba,ce naiba vrei sa insinuezi?ai sa nu exageram,au castigat ca-s mai buni ce naiba...10 ani de jucam cu ei si tot nu-i batem in situatia asta.

newbye
28th August 2006, 20:38
am pierdut doar in fata lui steaua si dinamo pana acum! prietenii de la liga si federatie ne au aranjat bine programul! acum vine si randul nostru! oricum meciul este greu ,padureanu STIE de ce!
CERT este faptul ca la acest meci nu se vor mai activa dosare!(ce au cautat paunescu cu badea la mititelu? ce promisiuni militienesti s au facut?)
iar voi clujenilor ciocu mic! cfr nu reprezinta nimic in fotbalul romanesc contemporan! oricum anul trecut noi v am scos di cupa!

Ai dreptate noi suntem varza! Apropo vezi ca ti invers clasamentul in mana.:drak:

the lion king
28th August 2006, 20:45
nu sunteti ma varza,jucati bine ...suntem si noi suparati..asta e eu unul am tot respectul pentru cfr cluj,sa luati titlul,frate,pe bune.

Lordliv
28th August 2006, 20:56
lion esti copil nu le cunosti metodele ********e! de castigat castigau dar au vrut sa ne umileasca! oricum mititelu a fost f calm fata de ceea ce s a intamplat in teren!
bai clujenilor a ti scos si voi capul de 2 ani( de cand e PD tare la voi in sat) si gata a ti prins grai ! sa va vad cand intalniti echipe de fotbal adevarate (cu tot arsenalul din dotare) si pe urma mai vorbim!
pentru meciul cu bistrita sper sa l avem si pe costea ca sa vedem pe cine mizam in continuare! (apropos pe la cluj nimeni nu are dosar? s au le a ascuns pd...)

the lion king
28th August 2006, 21:11
si craiova ce are de castigat frate din chestia asta?ii bateam pe timpul lui ceausescu si ne durea in cot de toata securitatea lor...dar acum?

Lordliv
28th August 2006, 21:22
craiova? nimic din pacate...au avut de castigat fratii paunescu,fratii ilinca,arnautu,popeci,netoiu,staicu... NOI gloata ne am ales cu promisiuni ,ei cu bani si pozitii sociale! si universitatea craiova a ajuns sa fie luata in bataie de joc de pustani de 14 ani cu mame moldovence din bucuresti!
as merge pe un atac format din costea si parvu ,cu andrei in spatele lor.
forza craiova!

the lion king
28th August 2006, 21:34
nu,mah,ce a avut de castigat din faptul ca mititelu i-a primit bine pe badea si pe ceilalti....

newbye
28th August 2006, 21:40
lion esti copil nu le cunosti metodele ********e! de castigat castigau dar au vrut sa ne umileasca! oricum mititelu a fost f calm fata de ceea ce s a intamplat in teren!
bai clujenilor a ti scos si voi capul de 2 ani( de cand e PD tare la voi in sat) si gata a ti prins grai ! sa va vad cand intalniti echipe de fotbal adevarate (cu tot arsenalul din dotare) si pe urma mai vorbim!
pentru meciul cu bistrita sper sa l avem si pe costea ca sa vedem pe cine mizam in continuare! (apropos pe la cluj nimeni nu are dosar? s au le a ascuns pd...)

Vorbind serios vad la Craiova acelasi stil de joc ca la "U" Cluj in perioadele ei bune. Se joaca cu tot sufletul dar nu exista organizarea minutioasa a unei echipe conduse de un manager cu bani. Oricum daca aveti putina rabdare o sa creasca jocul echipei. Oricat de suparat ai fi acum dupa meciul cu dinamo sunt convins ca esti constient ca in liga1 e greu sa ai performante doar din pasiune. O sa mai vina meciuri cu dinamo si o sa va luati voi revansa intr-o zi.

Cat despre PD si CFR Cluj legaturile sunt imaginare. Mai degraba cu alte partide.

Vand vise
28th August 2006, 21:43
1 solist... 2-1

the lion king
28th August 2006, 21:50
si voi luati bataie de la Kiev,de la Lyon,de la REAL,de la Dinamo.....asa sa va iasa blaturile din cap.

Vand vise
28th August 2006, 22:00
ce vrei sa spui??? noi ne-am demostrat valoarea ...AM CUCERIT EUROPA. de ce nu vorbesti de dinamo???? cand castiga campionatul numai cu blaturi...si in europa se facea de ras... o sa vezi tu ca o sa-i batem pe toti in grupe... o sa va inchidem gura... dar cred ca o sa zici si atunci
"STEAUA - real 3-0 a fost blat" sau "STEAUA - lyon 2-0 = Blat"

the lion king
28th August 2006, 22:05
du-te ma de aici,la ce echipa aveti...:rosu: cum poti sa visezi?nu bateti pe nimeni.fac pariu.:ok:

Lordliv
28th August 2006, 22:09
vom trai si vom vedea lion...
newbye ai perfecta dreptate ! mititelu este lasat singur,nu are sprijin politic,(traim in romania doar!),mai rau primaria ii pune bete in roate (nu ca la voi),iar alte grupari locale sustinute din bucuresti de abia asteapta sa dea failed... in felul asta nu se poate face o echipa competitiva! u cluj -o echipa de tot respectul! VOI trebuia sa fiti in A!
d0n-jj - lasa ne si pe noi sa vorbim macar cu un bistritean! voi sunteti mari l ati batut pe curca,luati bataie de la aia din grupele ligii! pregatiti afisele pentru lipit ( vin alegerile anticipate doar) AVETI aspiratii inalte!
stanga vorbeste la o televiziune din craiova de un jucator munteanu ? de la galati-se va pregati cu craiova

magica_steaua
28th August 2006, 23:31
ii sponsorizeaza PIC pe bistrita?daca da e clar bate craiova ca trebuie sa mai ia si ei puncte daca nu bate bistrita 3-0

wer
29th August 2006, 00:05
sper sa fie un x am2 in B!!!!!!:evil: :evil:

Cra10veanu
29th August 2006, 06:40
acolo unde va ajunge cu siguranta Iasul, si cealalata din cauza filmelor cu Farul.

the lion king
29th August 2006, 11:01
sper sa fie un x am2 in B!!!!!!:evil: :evil:
si eu am boala pe navetisti....mai ales in LIGA,1 an intra ,10 stau, 1 an intra....si mai iau bataie si la scoruri astronomice:jerk: :ciocan: bai,voi nu va ganditi?va puneti cu real sau lyon?cea mai puternica echipa e OL.LYON,va desfiinteaza si scoate CRAIOVA in strada sa sarbatoreasca,oamenii vor avea liber 2 zile ca de PASTE,studentii la fel,vacanta ,iarba verde,disco....ca a fost umilita steaua.:rosu: /hello

Lordliv
29th August 2006, 12:50
da ma lion ,dar pana in decembrie toate slugile lui becali,il vor ridica in slavi!(NOROC CA DAM PE SARBI!)

the lion king
29th August 2006, 12:54
pe bulgari sa vedem pe chelsea si pe barca cum bat pe levski.....

magica_steaua
29th August 2006, 13:01
cum poti sa te bucuri ca steaua pierde in champions league???pe mine nici nu ma intereseaza ce face in grupa...numai simplul fapt ca esti acolo unde nu a fost si nu va mai fi altcineva decat steaua e o performanta.....ce daca ne bate lyon doar nu jucam cu descultii ca astia de la dinamo....de craiova nu zic ca ma face sa rad numele asta......

p.s.:ori sunteti beti de ori sunteti olteni(prosti)...cand tu esti umilit de toti in liga 1 sa-ti dai cu parerea de ce face steaua in grupe....

the lion king
29th August 2006, 13:09
multumim pt ca ne-ai facut prosti...deh,ce sa facem si noi,noroc cu stelistii intelectuali.lasa-ne pe noi asa si fiti voi destepti.....si nu va mai hazardati in declaratii ca treceti de grupe....voi va auziti ce spuneti?

magica_steaua
29th August 2006, 13:15
ma baiatule mai esti si analfabet nu stii sa citesti???unde am zis ca trecem de grupe???deja e o mare performanta ca vine real la bucuresti pt. care altii ar da multi bani sa joace un amical...nici nu mai conteaza ce faci in grupe atata timp cat ai ajuns intr-o faza unde alti frustrati doar viseaza

the lion king
29th August 2006, 13:20
mercy,mercy pt ca ma apreciezi.sa-ti doresti doar sa participi...mentalitate de bucurestean stelist.nu prea stiu sa citesc,asta e,pun pe cineva sa scrie,noroc cu tine....INTELECTUALULE!!!!!

magica_steaua
29th August 2006, 13:23
hai ca esti chiar paralel...ca sa-ti dau un exemplu pune-o pe chelsea in locul nostru in grupa asta sa vedem daca se califica

reddograzvan
29th August 2006, 13:25
bate gloria 2-0

craiova B te cheama:no: :no: :no: :no: la ea

the lion king
29th August 2006, 13:26
nu se califica,se califica dinamo kiev....ce naiba,ma?nu va calificati ,sta e adevarul nici macar in uefa.

the lion king
29th August 2006, 13:27
silviule si tu sa taci ca habar nu ai de dinamo a ta,nu te duci la meciuri stai la tv ca pensionaru si vb de fotbal.hai recunoaste public,stii ca asa e.

magica_steaua
29th August 2006, 13:29
e foarte probabil sa nu prindem uefa...si asta o vezi si la cotele de la pariuri unde pronim cu sansa a 4-a in grupa....asta e oricum jucam in cea mai importanta competitie fotbalistica din lume,probabil cea mai urmarita dupa campionatul mondial...asa ca orice rezultat decat infrangerea mai ales cu real si lyon este o surpriza...macar acasa sa facem ceva

newbye
29th August 2006, 13:31
hai ca esti chiar paralel...ca sa-ti dau un exemplu pune-o pe chelsea in locul nostru in grupa asta sa vedem daca se califica

Care e chelsea la tine Gloria sau universitatea? Ah de fapt tu nu sti pe ce thread esti.

P.S. Am mai zis undeva ca va pierdeti vremea cu amarasteni ca noi. Galacticii de ghencea merita sa joace in centrul galaxiei, poate cu F.C. Black Hole !

Lordliv
29th August 2006, 13:45
@asta cu steaua ! du te cu becali al tau in alta parte!

Aurel.D
29th August 2006, 14:03
Ca de obicei, se discuta numai despre meci....

Este greu de dat un pronostic. Poate Craiova va avea o rabufnire de orgoliu sau poate Sabau va reusi in sfarsit sa bata si el sezonul asta.
Greu se estimat...cred ca va fi un meci interesant.

the lion king
29th August 2006, 15:00
ma multumesc si cu egal asa cum eram si cu dinamo....dar....

dorian27
29th August 2006, 15:02
Ca de obicei, se discuta numai despre meci....

Este greu de dat un pronostic. Poate Craiova va avea o rabufnire de orgoliu sau poate Sabau va reusi in sfarsit sa bata si el sezonul asta.
Greu se estimat...cred ca va fi un meci interesant.


Se pare ca si acest thread este invadat de stelisti si dinamovisti pentru a-si satisface orgoliile...
Cat despre bistriteni , nu va asteptati sa dea buzna pe aici ca nu cred sa fie foarte mult interesati de echipa..
Eu sunt originar din Bistrita dar nu sunt suporter al acestei echipe (desi ma bucura rezultate gen 1-0 cu Steaua 2-1 cu Rapid de anul trecut)....
Echipa si-a pierdut suporterii din momentul in care a inceput aranjamentele cu diferite echipe din prima divizie (sunt sigur ca toti stiu despre ce vorbesc)...trecand de la tribune pline pe cand juca in Divizia B la cateva mii de suporteri in ultimele sezoane..
Doar echipele de top pot umple tribunele (meciul cu Steaua de anul trecut a adus peste 100 000 de $ in visteria clubului daca imi aduc bine aminte)
Venirea lui Sabau a adus o imbunatatire a imaginii clubului, care a inceput sa mai obtine si rezultate multumitoare, astfel ca noua generatie de suporteri este in formare..(va rezista oare dupa plecarea lui Sabau)..
Cert este ca Sabau nu are valoare de o echipa de renume in fotbalul romanesc pana nu capata un pic de experienta iar Padureanu nu va trai vesnic (cred ca este de departe cel mai longeviv presedinte de club)..
In ce priveste acest meci inclin spre un egal...multumitor pentru olteni dupa umilinta cu Dinamo, iar pentru bistriteni, ei bine...nu cred ca vor putea mai mult

magica_steaua
29th August 2006, 16:21
stati fara grija ca stie mititelu cu ce echipe se poate aranja un meci,doar nu sta sa vada cum se duce echipa lui in B

the lion king
29th August 2006, 16:26
aranjamentele le fece becali si steaua ...nu ne bagati in gunoaie....pa!

six
29th August 2006, 20:52
aranjamentele le fece becali si steaua ...nu ne bagati in gunoaie....pa!:ok: yo zic pronostic 2....;) ;) ;)

the lion king
29th August 2006, 20:58
sa te auza Dumnezeu,zerosase,bafta multa si voua,va suntem alaturi frate.

the lion king
29th August 2006, 22:39
tu ce cauti muica pe aci?bai,nene,threadul asta nu e piatza sau en gros...du-te si vinde in alta parte ca nu fraieresti oltenii sa cumpere de la tine nu stiu ce falsitate de trikou.

lolo_grupa_c
29th August 2006, 22:51
..ca pronostic 2...dar un mesaj catre suporterii universitatii:aveti mare grija la hooliganii din bistrita,din auzite sunt pusi pe fapte mari....

the lion king
29th August 2006, 22:54
care hooligans,bre?femeia de serviciu,paznicu sau cel care taie frunze la caini?

Hard
29th August 2006, 22:55
aranjamentele le fece becali si steaua ...nu ne bagati in gunoaie....pa!

mai e timp ca toata echipa din oltenia sa intre in spital cu dureri de burta si raceala...acum 2 ani a fost blat,acum 3 ani a fost blat...craiova tot a furat-o la bistrita,acum insa e mititelu la conducere,deci craiova oricum o fura:happy

dorian27
29th August 2006, 22:55
..ca pronostic 2...dar un mesaj catre suporterii universitatii:aveti mare grija la hooliganii din bistrita,din auzite sunt pusi pe fapte mari....

bun sfat..
aveti grija ca-s foarte multi si rai al dracului!!!
o sa fie desfasurate numeroase forte de ordine...:)

evident echipa olteana sa nu vina cu echipa a doua..altfel se plictisesc pensionarii care se vor incumeta sa vada 2 echipe de duzina din fotbalul romanesc !!!

Laudabila insistenta de a face o echipa competitiva la Bistrita....dar mare pacat ca nu sunt bani, ci doar un buget de supravietuire!!!

Hard
29th August 2006, 22:58
au oltenii echipa 2?oricum sunt 2 echipe de duzina in romania.

the lion king
29th August 2006, 22:58
echipa de duzina?craiova?bine,mai,nea doriene,daka zici matale.de ce te bagi in seama cu noi?du-te la granzii bucuresteni.

dorian27
29th August 2006, 23:05
echipa de duzina?craiova?bine,mai,nea doriene,daka zici matale.de ce te bagi in seama cu noi?du-te la granzii bucuresteni.
ok..scuze
vroiam sa zic, parafrazandu-l pe Mititelu ca aveti echipa de Champions League...acel 0-4 cu Dinamo este ceva normal daca te gandesti ca acestia(Dinamo) sunt peste Real Madrid:)

Craiova o sa aiba multi suporteri aici avand in vedere cati vanzatori de pepeni si rosii sunt prin pietele din Bistrita:yeah: (ce-i drept sunt dintr-aia bronzati..dar n-ai ce face cand soarele e atat de puternic prin sud)

numa' bine

Lordliv
29th August 2006, 23:06
recordul national de audienta pe anul acesta pe tvr2 craiova -dinamo 2.5 mil telespectatori ! nu i echipa mai frumoasa si iubita ca STIINTA!

*Coco*
29th August 2006, 23:08
recordul national de audienta pe anul acesta pe tvr2 craiova -dinamo 2.5 mil telespectatori ! nu i echipa mai frumoasa si iubita ca STIINTA!

PE asta de unde o aflasi?
In ce ziar?

Hard
29th August 2006, 23:10
si tot aia 2.5 mil s-au bucurat la golurile lui ganea

lolo_grupa_c
29th August 2006, 23:11
si tot aia 2.5 mil s-au bucurat la golurile lui ganea

...ce faci ma???tii cu dusmanul??:rosu:

Hard
29th August 2006, 23:14
eu nu am vazut meciul

Lordliv
29th August 2006, 23:15
BUNA POANTA cu beitar a ti avut o audienta de 50 RON TELESPECTATORI cu gospodine cu tot!

informatia este SI pe online sport

crissis
30th August 2006, 00:18
Cistiga Gloria
Craiova e sub orice critica
Meci de 1

Universal
30th August 2006, 00:26
Dacä analizäm bine cele 2 echipe, se poate spune usor cä Gloria este mai puternicä acasä, in timp ce Universitatea ese destul de slabä in ambele pärti.
Ce pot spune despre meci este...un under 2.5 goluri ar fi cel mai potrivit, personal as pune insä 1x, Gloria nu pierde acasä, sunt o echipä bunicicä,dar numai la atitudine ii lipseste mentalitatea de invingätor, joacä senzational cu echipele mari dar urät cu cele mici-uitati penultimul joc , cänd au remizat acasä,dupä un meci foarte plictisitor .
Deci,pronosticul meu: In caz cä Gloria va amorti meciul, nu vääd decät un sub 2.5 goluri.

Succes :ok:

Cra10veanu
30th August 2006, 04:36
Dacä analizäm bine cele 2 echipe, se poate spune usor cä Gloria este mai puternicä acasä, in timp ce Universitatea ese destul de slabä in ambele pärti.
Ce pot spune despre meci este...un under 2.5 goluri ar fi cel mai potrivit, personal as pune insä 1x, Gloria nu pierde acasä, sunt o echipä bunicicä,dar numai la atitudine ii lipseste mentalitatea de invingätor, joacä senzational cu echipele mari dar urät cu cele mici-uitati penultimul joc , cänd au remizat acasä,dupä un meci foarte plictisitor .
Deci,pronosticul meu: In caz cä Gloria va amorti meciul, nu vääd decät un sub 2.5 goluri.

Succes :ok:

ba vere dar tu esti croit sa ne omori cu zile, deci scor final 2.5 goluri la 0.5 :D sau cum le aduni si cum le imparti ? poate ne lamuresti si pe noi.
Revenind, si lasand cainii si imblanitii in lumea lor, Craiova vine cu toate cele 3 puncte de la bistrita. Un scor .. 2-0 pt noi si vor marca Ionescu si Parvu.

the lion king
30th August 2006, 10:41
sa mor daca ala a vazut cu ochi buni Craiova vreodata....baaaaa,du-te-n lumea ta cu calculele alea,auzi,la el,2.5...0.5, radical di 4....du-te la popice ,universaluleee.

*Coco*
30th August 2006, 10:54
El e parior ma:happy Se referea ca nu se dau mai mult de 2 goluri in meci:happy

the lion king
30th August 2006, 10:59
pai gandeste pe net...????sa se duca la casele de pariuri,frate,ce ma intereseaza p[e mine de 2.5,0.5 sau 110.5.treaba e ca el niciodata nu azis nimic de bine stiinta,am observat eu.sa ne lase ca bruiaza .

Vi3rme_X
30th August 2006, 11:43
1 solist.nimik mai mult :))
si craiova o ia incet, incet spre B :D

*Coco*
30th August 2006, 11:44
1 solist.nimik mai mult :))
si craiova o ia incet, incet spre B :D
Nu inaintea voastra specifica:ok:

Vi3rme_X
30th August 2006, 11:45
pai ce va gandeati sa ne ne lasati singuri in B?:P

the lion king
30th August 2006, 11:47
bai,Vi3rme_X ,du-te de aici ca imputisi tot threadu...pleaca de aici...direct in b ca anu asta nu faceti 10 puncte.

Lordliv
30th August 2006, 14:37
Problema este mult mai complicata:i mi pare rau dar finul analist universal,nu a tinut seama de anumiti factori f importanti precum
directia vantului (din VSV cu 12 mph)
umiditatea (75%)
vizibilitatea ( 1km)
presiunea atmosferica , temperatura,si minutele in care bistrita a marcat cele 2 goluri de pana acum ( 31 si 75 )
la acestea se adauga starea de sanatate a lui padureanu,inante cu 24 ore de inceperea meciului si de cati turnatori vor fi deconsprati in zona pana la inceperea meciului!
stiinta trebuie sa invinga pentru cei 2.5 milioane de oameni care au sperat ca va renaste!
numai fair-play va doresc!

dede
30th August 2006, 14:52
meci slab...castiga gloria
1-0

the lion king
30th August 2006, 15:15
multumim,sa mai dai pe la noi.poate bag la pariuri.

Vi3rme_X
30th August 2006, 16:59
Problema este mult mai complicata:i mi pare rau dar finul analist universal,nu a tinut seama de anumiti factori f importanti precum
directia vantului (din VSV cu 12 mph)
umiditatea (75%)
vizibilitatea ( 1km)
presiunea atmosferica , temperatura,si minutele in care bistrita a marcat cele 2 goluri de pana acum ( 31 si 75 )
la acestea se adauga starea de sanatate a lui padureanu,inante cu 24 ore de inceperea meciului si de cati turnatori vor fi deconsprati in zona pana la inceperea meciului!
stiinta trebuie sa invinga pentru cei 2.5 milioane de oameni care au sperat ca va renaste!
numai fair-play va doresc!

Vrei sa spui k stiinta are 2,5 mil. de fani?lasa-ma frate k aberezi!dute si te culca!

Lordliv
30th August 2006, 17:16
in general cu suporterii aflati la periferia bucurestiului (in care intra si pitestiul!) nu prea ai ce sa discuti! inteleg mai greu si uita foarte repede!
oricum ceea ce facem noi e off topic asa ca valea la meciul tau cu becali!

B0gdaaaN
30th August 2006, 23:02
am votat x pentru ca optiunea x2 nu exista....in cel mai rau caz Universitatea Craiova scoate 1 punct

Steeltown Boy
30th August 2006, 23:22
Echilibru de forţe evident... Cred că o să fie un egal cu goluri puţine marcate sau deloc.

malexoid
31st August 2006, 00:16
Dacä analizäm bine cele 2 echipe, se poate spune usor cä Gloria este mai puternicä acasä, in timp ce Universitatea ese destul de slabä in ambele pärti.
Ce pot spune despre meci este...un under 2.5 goluri ar fi cel mai potrivit, personal as pune insä 1x, Gloria nu pierde acasä, sunt o echipä bunicicä,dar numai la atitudine ii lipseste mentalitatea de invingätor, joacä senzational cu echipele mari dar urät cu cele mici-uitati penultimul joc , cänd au remizat acasä,dupä un meci foarte plictisitor .
Deci,pronosticul meu: In caz cä Gloria va amorti meciul, nu vääd decät un sub 2.5 goluri.

Succes :ok:

:) esti de toata coma Uni

malexoid
31st August 2006, 00:20
nu cred ca pierde Stiinta.
i-am vazut pe Bistrita live pe Dan Paltinisanu, e drept ca noi am jucat sub orice critica, dar de ei chiar nu am cuvinte...
manjii craiovei pot recupera acolo din paguba.

dorian27
31st August 2006, 13:56
nu cred ca pierde Stiinta.
i-am vazut pe Bistrita live pe Dan Paltinisanu, e drept ca noi am jucat sub orice critica, dar de ei chiar nu am cuvinte...
manjii craiovei pot recupera acolo din paguba.

nu am chef si nici nu are rost sa te contrazic dar nici Craiova nu a aratat mare lucru in meciul ''de foc'' cu Dinamo!!

2 echipe mediocre(sunt generos) ....care nu prea au cu ce si cu cine sa faca un meci spectaculos...

anul trecut, cu un buget simtitor mai mic de cat POLI a reusit sa obtina performante asemnaatoare acestora (chiar au batut de 2 ori Steaua si o data Rapid)

e pacat ca se irosesc atat de multi bani acolo....

ASP
31st August 2006, 14:06
Craiova este inca o echipa incostanta. face 2-3 meciuri bune dupa care urmeaza unul catastrofal.
dupa prostia de duminica poate isi revine si face un joc bun la bistrita. acum la bistrita nu mai e problema de blat ci de arbitraj.

*Coco*
31st August 2006, 14:09
Bate Craiova la 1 gol Diferenta
Vor intra in primul 11 si "Vedetele" Ionescu si Costea

Ayrton
31st August 2006, 14:11
acum la bistrita nu mai e problema de blat

De ce zici asta?
Ti-ai adus cumva aminte de reciprocitatile din trecut? Cand "vi se imbolnaveau" subit 5-6 jucatori inainte de meci? :D

ASP
31st August 2006, 18:13
macar astia aveau "bun simt" si faceau reciprocitati. nu ca "altii" care faceau japca.

tutye
31st August 2006, 18:30
Sper sa Bata Gloria.....pronostic 2-0

be@
31st August 2006, 19:18
Sper sa Bata Gloria.....pronostic 2-0

Da, si eu sper. Si o sa bata. 1 solist. :yeah:

Pepsi-Cola
31st August 2006, 19:20
Bate U. Craiova cu 2-1 !!! sper :D:D:D

nechita
31st August 2006, 20:24
bate pe dracu craiova.Va bate gloria fara probleme .O sa vedeti voi.Craiova nu are fata sa bata la bistrita.

blueb0y15
31st August 2006, 21:02
bate pe dracu craiova.Va bate gloria fara probleme .O sa vedeti voi.Craiova nu are fata sa bata la bistrita.

Si gloria o fi vreo mare echipa ??:mda: Craiova va castiga acest meci cu 2-1 :ok: :ok: .

dorian27
31st August 2006, 21:07
Bate U. Craiova cu 2-1 !!! sper :D:D:D


bate pe dracu craiova.Va bate gloria fara probleme .O sa vedeti voi.Craiova nu are fata sa bata la bistrita.


Si gloria o fi vreo mare echipa ??:mda: Craiova va castiga acest meci cu 2-1 :ok: :ok: .


stati cuminti nu va agitati..ca nu are rost!!
oricum nu voi influentati rezultatul......(sunt altii care se ocupa de asta:evil: )

pt. craioveni: ati vazut ca s-au implinit pronosticurile voastre pentru meciul cu Dinamo?????:ok:

reseter
31st August 2006, 21:23
Hmmm cred ca Stiinta va obtine cel putin un egal. Pana la urma am pierdut cu Steaua si dinamo, echipele "grele" ale campionatului, nu numai pentru faptul ca sunt cluburi departamentale (si cred ca pot influenta arbitrii/arbitrajele) ci si pentru ca, urmare influentei asupra factorilor de decizie din liga jucatorii buni au "tras" spre a ajunge la aceste cluburi, de unde s-au lansat la echipa nationala (altfel e aproape imposibil - caz singular DORINEL MUNTEANU <Dumnezeu sa ii ajute in tot ce face, pentru ca omul asta sfiinteste locul si cred ca un OM ca el e bun oriunde, nu numai in fotbal, pentru talentul, daruirea, devotamentul cu care arata ca OAMENII POT FI OAMENI>), si mai departe, de la aceste cluburi departamentale (care, sa recunoastem, asa cum acum presa zi de zi ne arata "turnatorii" la securitatea, care vor trebui lustrati in final, ar trebui desfiintate sa se uite vreodata ca au existat, poate doar steaua sa ramana pentru ca a adus si lauri), sa reiau deci, de la aceste cluburi si de la nationala, s-au lansat in fotbalul mare (ex: Hagi, Dan Petrescu, Ilie Dumitrescu, si multi altii, cazul singular fiind GHEORGHE POPESCU, cred ca este...singurul jucator care a reusit sa iasa in fotbalul mare de la o echipa care nu e club departamental si, pentru ca era bun cu adevarat, a ajuns capitan la F.C. BARCELONA...cand vreodata un jucator crescut la dinamo va ajunge acolo???hmmm...cel mult rezerva la Standard Liege - Rednic, sau rezerva pe la bulgari - vezi "el lider maximo" florentin petre,,,).

si mai lasati-ma cu gloria asta....ca sincer, la campie, ca tot m-am intors de la mare, oamenii care traiesc pe acolo, prin "glorie" inteleg o masinarie de cultivat sau cules graul

si mai e ceva.....nimeni, niciodata, niciunde nu va fi iubit precum STIINTA, pentru ca e STINTA, pentru ca e echipa celor multi, pentru ca e echipa in care 99% din oamenii tarii se regasesc, daca extrapolam de la fotbal la circulatie, unde miliatianul iti da amenda pentru ca circuli cu Dacie si ai clacsonat prea tare, in timp ce pe langa el trece un AUDI cu 120 km/h in oras, pentru ca e ca atunci cand stai 2 ore la coada la bilete pentru ROMANIA - BULGARIA si vine unul mai tuciuriu si intra in cantina si ia "un vraf", pentru ca e echipa care a trebuit sa moara cu dreptatea in brate (sa retrogradeze cand avea jucatori de nationala) doar pentru ca unul fara trese...a furat o echipa si a inregimentat-o in stefan cel mare, acolo unde, azi trecand am vazut o haita de caini mancand din pubele

una peste alta....cel mai bun sa castige si orice s-ar intampla...UNIVERSITATEA va beneficia de DRAGOSTE PANA LA MOARTE...SI DUPA...

six
31st August 2006, 21:34
nu cred ca pierde Stiinta.
i-am vazut pe Bistrita live pe Dan Paltinisanu, e drept ca noi am jucat sub orice critica, dar de ei chiar nu am cuvinte...
manjii craiovei pot recupera acolo din paguba. FORZA STIINTA....:bere: :great: :yeah:

dorian27
31st August 2006, 21:43
si mai e ceva.....nimeni, niciodata, niciunde nu va fi iubit precum STIINTA, pentru ca e STINTA, pentru ca e echipa celor multi, pentru ca e echipa in care 99% din oamenii tarii se regasesc, daca extrapolam de la fotbal la circulatie, unde miliatianul iti da amenda pentru ca circuli cu Dacie si ai clacsonat prea tare, in timp ce pe langa el trece un AUDI cu 120 km/h in oras, pentru ca e ca atunci cand stai 2 ore la coada la bilete pentru ROMANIA - BULGARIA si vine unul mai tuciuriu si intra in cantina si ia "un vraf", pentru ca e echipa care a trebuit sa moara cu dreptatea in brate (sa retrogradeze cand avea jucatori de nationala) doar pentru ca unul fara trese...a furat o echipa si a inregimentat-o in stefan cel mare, acolo unde, azi trecand am vazut o haita de caini mancand din pubele

sper ca nu incepi sa plangi acum..
vrei o batista??
parca craiova ar fi cea mai victimizata echipa din Romania??

ps.....vad ca ai acces la internet
sunt o sumedenie de dictionare pe net care sa-ti explice cuvantul ''gloria''
si prin ardeal tot asa i se zice la combina ce recolteaza cereale (numele ei este Gloria cp 12)..:ok:

nu uita de dictionar..iti imbunatateste vocabularul

in rest numa' bine
si sa bata cine-i mai bun ....dar pe teren

Cra10veanu
1st September 2006, 06:03
pe teren, acolo unde voi nu veti reusi niciodata sa bateti :D

dorian27
1st September 2006, 06:20
pe teren, acolo unde voi nu veti reusi niciodata sa bateti :D
mi-am agatat ''ghetele in cui'' de mult ....asa ca nu o sa va fac probleme..
cat despre meci..nu voi merge acolo(nu pierd vremea cu un meci dintr-asta intre doua echipe de desculti),....
v-am mai felicitat pentru succesul cu Dinamo?
Craiova este o echipa demna de conducatorul ei ...sper sa nu plece de la echipa prea repede( merita sa-l vad pe la tv cum se da in spectacol)!!!

Poate dupa ce pleaca Padureanu .....voi ajunge si eu pe la stadion mai des..

ASP
1st September 2006, 17:59
adica vei muri fara sa mai ajungi pe stadionul ala.

ASP
1st September 2006, 17:59
Da, si eu sper. Si o sa bata. 1 solist. :yeah:

si noi speram sa nu mai transmiti atatea venerice prin occident ca ne faci de ras.

*Coco*
1st September 2006, 18:15
Da, si eu sper. Si o sa bata. 1 solist. :yeah:
Mai be@ dute ma si plimbate ca etapa asta luati bataie de la Timisoara si dupa aia veniti la Craiova si luati bataie si aici si sa vedem ce mai zice Popica se mai bate la Titlu:happy dupa etapele astea 2
Dar Jiul-Poli 3-1 nu iti spune nimic?:drak:

dannymoga
2nd September 2006, 19:06
1-0 sec pentru craiova...sper

forza_CFR
2nd September 2006, 19:23
Desi cred ca ,Craiova va castiga ,tin cu ardelenii.;)

gica
3rd September 2006, 13:18
Un meci de uzura si poate chiar anost.Bistrita poate fi suspectata(in trecut) de blaturi dar nu intamplator s-a mentinut atat timp in L1.
Si-a creat un stil pragmatic de joc,in care nu multi o pot birui acasa.
Craiova nu cred ca a ajuns la maturitatea aia incat sa bata la Bitrita.In caz contrar o vad o echipa de perspectiva,ca si Mititelu!
Am mizat pe o victorie la limita a Bistritei.

vlad1607
3rd September 2006, 15:54
castiga ardelenii fara probleme

be@
3rd September 2006, 22:12
vlad stie ... :D

*Coco*
3rd September 2006, 22:14
vlad stie ... :D

Jiul-Poli Iasi 3-1 nu iti spune nimic rezultatul acesta?
Poli Iasi - POli Timisoara 0-3 va urma....:evil:

be@
3rd September 2006, 22:17
Jiul -Poli Iasi imi spune acelasi lucru ca Pandurii-CFR 1-3. :D
Am avut o zi slaba, si asta e. Am primit golul repede, al doilea a fost sut in vinclu de la 20 m.

*Coco*
3rd September 2006, 22:20
Jiul -Poli Iasi imi spune acelasi lucru ca Pandurii-CFR 1-3. :D
Am avut o zi slaba, si asta e. Am primit golul repede, al doilea a fost sut in vinclu de la 20 m.

Bai macar noi Olteni atat Pandurii cat si Craiova au jucat cu primele clasate care aveau maxim de puncte
Dar voi Poli Iasi a-ti jucat cu Ultima clasata care nu marcase nici un gol in primele 4 etape si a-ti luat bataie cu 3-1 care e diferenta?

dorian27
4th September 2006, 09:21
Bai macar noi Olteni atat Pandurii cat si Craiova au jucat cu primele clasate care aveau maxim de puncte
Dar voi Poli Iasi a-ti jucat cu Ultima clasata care nu marcase nici un gol in primele 4 etape si a-ti luat bataie cu 3-1 care e diferenta?


Poate ca Oltenia ar trebui sa aiba propria liga...iar castigatoarea sa intre direct in grupele Ligii Campionilor!!!
Dupa primele etape se pare ca echipele oltene sunt cu mult peste celelalte din campionat, prin urmare este o onoare sa jucam cu echipe gen PAndurii sau Un.Craiova.....

vreau un oltean lucid pe Forum care sa mai judece si cu creierul nu doar cu inima!!!1
cer chiar atat de mult???

corto
4th September 2006, 12:50
etapa 1:

Ceahlaul - Gloria 1 - 0
Craiova - Vasuli 0 - 0

etapa 2:

Gloria - FC National 2-0
Steaua - Craiova 3-0

etapa 3:

Pandurii - Gloria 1-0
Craiova - Arges 3-1

etapa 4:

Gloria - Jiul 0-0
Rapid - Craiova 1-1

etapa 5:

Poli T - Gloria 1-0
Craiova - Dinamo 0-4

Adversarele Gloriei:

- Poli T locul 6 / 8 pct
- Ceahlaul locul 9 / 6 pct
- National locul 12 / 3 pct
- Jiul locul 13 / 4 pct
- Pandurii locul 15 / 4 pct

Adversarele Craiovei:

- Dinamo locul 2 / 15 pct
- Steaua locul 3 / 13 pct
- Rapid locul 8 / 6 pct
- Vaslui locul 16 / 4 pct
- Arges locul 18 / 3 pct

In concluzie, gandind cu capul, Craiova a avut un inceput de campionat mult mai greu decat Gloria ... cu toate astea se afla pe "grozavul" loc 12, si are un punct in plus fata de echipa din Bistrita. Noi am marcat 4 goluri, voi 2. Daca nu ati avea avantajul propriului teren, as zice ca Universitatea porneste cu prima sansa ... asa, pot sa zic ca daca Jiul a reusit sa scoata un egal, Craiova poate spera la mai mult. Totul depinde de seriozitatea jucatorilor nostri si de felul in care au reusit sa treaca peste infrangerea rusinoasa cu Dinamo.

ps. Dorian, las-o mai moale cu generalizarile, s-a demostrat stiintific ca distributia prostovanilor nu e influentata de zona geografica in care acestia isi fac veacul. Ia vezi, o fi vreunul chair langa tine ...

Numai bine,
Corto.

dorian27
4th September 2006, 13:03
ps. Dorian, las-o mai moale cu generalizarile, s-a demostrat stiintific ca distributia prostovanilor nu e influentata de zona geografica in care acestia isi fac veacul. Ia vezi, o fi vreunul chair langa tine ...

Numai bine,
Corto.

1. ma vad nevoit sa repet ca nu ma intereseaza rezultatul acestui meci asa de mult....((poate bate Craiova si cu 3-0)) dar voi raspunde celor care nu sunt lucizi in ceea ce priveste calculul pe hartie al acestui meci si se hazardeaza in declaratii aberante insotite de jigniri la adresa unui club de fotbal

2...generalizarea legata de olteni se refera la cei prezenti pe forum (sunt poate cateva exceptii daca o sa caut mai bine) caci in viata profesionala colaborez cu olteni si nu am motive sa ma plang

3...statistica ce ai prezentat-o este inutila .....parerea mea este ca sunt 2 echipe mai mult decat modeste( nu m-ar surpinde daca una sau chiar ambele vor retrograda)

in rest....numai bine

corto
4th September 2006, 14:03
... dar voi raspunde celor care nu sunt lucizi in ceea ce priveste calculul pe hartie al acestui meci

...statistica ce ai prezentat-o este inutila ...

Statistica reprezinta o parte importanta a calcului pe hartie.
Dar, atata vreme cat tu zici ca nu te intereseaza rezultatul, nu-si are rostul intr-adevar. Daca te rezumi la a face judecati de valoare asupra unei parti a suporterilor de pe forum, n-ai decat, da-i inainte cu trollingul. Sau mai bine nu, lasa-i pe cei care sunt interesati de rezultat sa discute aici si axeaza-te asupra meciurilor care conteaza pentru tine.

... In rest, numai bine :ok:

delaparis
4th September 2006, 14:22
Eu nu prea inteleg ce se intimpla cu echipa Craiovei dar e adevarat ca programul la inceput a fost dur pentru olteni. Steaua , Dinamo , Rapid ...:rolleyes:
Greu sa respiri acum la inceput de campionat contra echipelor astea ...

Sa zic un x prudent deoarece nici Gloria nu m-a impresionat pina acum

Paul
4th September 2006, 14:25
bate Gloria la pas fiindca ne vom lua masuri de sigurantza :D

inter
4th September 2006, 14:26
mey juma de oltean .. iar trecusi prin beci pana a da drumul la computer?

ia vezi!

Paul
4th September 2006, 14:33
de la 8 is in beci , ca avui ceva de lucru p`acolo

Cra10veanu
4th September 2006, 20:59
paul, "avusai" :D perfect simplu de balta ce ai :D
Odata cu meciul de la bistrita incepe relaxarea, s-au cam terminat meciurile grele.

be@
4th September 2006, 21:02
Forzza Gloria! :D :D

Cra10veanu
4th September 2006, 21:03
Forzza Gloria! :D :D

be@ de cand te-ai intors din spania numai prostii vorbesti :D

be@
4th September 2006, 21:05
Sa inteleg ca ti-ai revenit dupa umilinta administrata de patrupede? :D

Cra10veanu
4th September 2006, 21:08
dar tu ti-ai revenit dupa umilinta administrata de mineri ? :D
hai fa-ma sa-mi fie dor de tine.

Ammadeus
5th September 2006, 09:39
olteni, va fac mafiotzii, daca nu prin valoare atunci prin arbitru! cooperativa are nevoie de puncte din meciuri ca asta!

ASP
5th September 2006, 11:17
Sa inteleg ca ti-ai revenit dupa umilinta administrata de patrupede? :D

sa intelegem si noi ca ti-ai revenit dupa gang-bangul din Italia?

dardar_3
5th September 2006, 14:35
meci de X pentru ca amble formatii se lupta pentru evitarea retrogradarii si nu isi permit sa piarda puncte...:ok:

andrei1921tm
5th September 2006, 16:48
Eu cred ca bate stiinta.E greu dar trebuie sa demonstreze ceva!

dardar_3
5th September 2006, 16:53
Au demonstrat deja cu Steaua si cu Dinamo:drak:...si mai au ceva de demonstrat peste cativa ani... Acum trebuie sa se lupte pentru a ramane in Liga 1...:ok:

inter
5th September 2006, 16:57
hopaaaa ete unde era clarvazatorul si eu nu stiam ... mey nostradamus din curva sud .. ce alte preziceri mai ai?
zile nu te rusina!

dardar_3
5th September 2006, 17:05
Intere... recunoaste macar o data in viata ta ca anu asta Craiova joaca prost... uneori chiar te face sa razi cand vezi cum se impiedica...:evil:...

Mai au de crescut ... dar de la "Sampions Lig" pe care o vroia "mititelu" si la ce joaca acum Craiova mai e mult de furca...:ok:...

Poate pe Gloria ii bate...insa e cam greu ca trage tare nea Jean:drak:

inter
5th September 2006, 18:28
am rabdare cu "pustii" Craiovei .... pana in retur ... si cred ca vor reusi! (sa joace fotbal).

in ceea cel priveste pe Mighty ... no comment !

six
5th September 2006, 18:54
Forzza Gloria! :D :DForza STIINTA....:yeah: :yeah: :yeah:

be@
5th September 2006, 22:41
sa intelegem si noi ca ti-ai revenit dupa gang-bangul din Italia?

Bravo, oltene. Ai fost exact pe subiect. :yeah:
Auzi, da ' ce facurati azi cu CSM Rm. Valcea? :drak: :D

*Coco*
5th September 2006, 22:57
Bravo, oltene. Ai fost exact pe subiect. :yeah:
Auzi, da ' ce facurati azi cu CSM Rm. Valcea? :drak: :D

Luaram bataie 2-0 da jucaram cu echipa a 3 -a:P
Daca nu crezi intereseaza-te sa vezi ca numai copii de 16-17 ani jucara in teren

Cra10veanu
6th September 2006, 02:54
Bravo, oltene. Ai fost exact pe subiect. :yeah:
Auzi, da ' ce facurati azi cu CSM Rm. Valcea? :drak: :D

nu mai murdari perfectul simplu te rog, stim ca ti-e jena dar nu te ascunde, te acceptam si moldoveanca asa cum esti. Acuma ca ti-ai terminat shiftu poti sa ne lasi.
La ce mai organizeaza Mititelu al nostru amicaluri? ca sa bage primavara pe teren :headbang:

lolo_grupa_c
6th September 2006, 03:30
facuram,jucaram,luaram,...vai de steaua voastra ....dupa meciul asta amical sigur o sa faceti puncte la bistrita...1 solist

Cra10veanu
6th September 2006, 03:43
gramatical lolo, nu stiu daca cunosti cuvantul :D vorbim cel mai corect romaneste, dar la cate clase ai tu ma indoiesc sa am cu cine dezbate subiectul, deci mai di graba vai di stiaua voastra wai ;)

lolo_grupa_c
6th September 2006, 03:58
serios acuma....ai vazut pe careva scriind asa ceva???...ma indoiesc....dar uite_te la oltenii tai si ai sa vezi...gramatical multi gresim din graba,sau poate chiar cum ai spus chiar tu,incultura,dar una e sa vorbesti si una e sa scrii...

Cra10veanu
6th September 2006, 04:02
din graba o data de doua ori, la tine sint frecvente :D scrisul prost insa, face parte din cultura moldoveneasca :D

lolo_grupa_c
6th September 2006, 04:05
sa stii ca nu numai la mine ai sa vezi greseli gramaticale,daca e sa storci forumul,te_ai minunatii!!!asa ca lasa observatiile astea ,noi vorbeam de modul in care se vorbeste intr_o regiune si felul in care se scrie...

Cra10veanu
6th September 2006, 04:08
Putem sa vorbim si despre fonetica, nu numai de ortografie, iar aici moldovenii va indepartati din ce in ce mai mult de limba romana :D

lolo_grupa_c
6th September 2006, 04:12
sa revenim la subiect ca facem off topic...victorie bistriteana in ultimele minute,sa fie mai dureros....as mai fi vorbit cu tine dar deviezi de la dicutie..

Cra10veanu
6th September 2006, 04:14
poate deviez si dau in offtopic insa nu deviez de la discutia care ai abordat-o :D deci lasa sticla ca nu face bine, mai ales la ora asta.

lolo_grupa_c
6th September 2006, 04:18
gloria_craiova 2-1...aceleasi culori,aceleasi dorinte:salvarea de la retrogradare

Cra10veanu
6th September 2006, 04:21
trebuia sa mai adaugi, si mai sinteti si din moldova, solidaritate ce naiba :D

lolo_grupa_c
6th September 2006, 04:24
..aici chiar ai vorbit de toti banii....ajung sa te iubesc craiovene,nu alta...

Cra10veanu
6th September 2006, 04:30
sfat prietenesc, iubeste femeile mai bine ca nu stii ce pierzi :D

lolo_grupa_c
6th September 2006, 04:34
sfat prietenesc, iubeste femeile mai bine ca nu stii ce pierzi :D

:drak: uite,vezi??deja imi dai sfaturi....:drak: se vede ca tii la mine....pentru asta iti multumesc,si asa eram singur pe aici si nimeni nu ma voia...inca o data apreciez gestul tau...on topic 1 solist victorie bistriteana

corto
6th September 2006, 10:51
gloria_craiova 2-1...aceleasi culori,aceleasi dorinte:salvarea de la retrogradare

Rade ciob de oala sparta :no:

lolo_grupa_c
6th September 2006, 18:35
poi daca sunteti comici!!!

six
6th September 2006, 19:27
sfat prietenesc, iubeste femeile mai bine ca nu stii ce pierzi :D:yeah: :yeah: :yeah: Corect :ok: :cool: ;)

gheorghe
7th September 2006, 17:47
Sper sa bata Craiova si sa scapam odata de cancerul Padureanu!:rosu:

lolo_grupa_c
7th September 2006, 21:51
...cu toate ca nu am ce sa caut pe acest sector,imi spun si eu umila mea parere:2 echipe de "b",fara valoare,2 anonime,din care sigur ca vastiga plictisitul...1 solist la diferenta de 1 gol(1-0)

inter
7th September 2006, 21:55
iti apreciem "consistenta" postului!

lolo_grupa_c
7th September 2006, 21:58
pai...la asa echipe...asa postare...

inter
7th September 2006, 22:03
pacat ca nu ai incropit si un "banner" ... asta e , daca esti in penurie de idei ... si acum gata cu off-topicul ! :P

ps. sa inteleg ca la meciurile Otelului dam peste Solzhenitsyn
sau Patapievici:ras-plans: :ras-plans: .. care se inghesuie sa posteze? ... scuze .. !

Hard
7th September 2006, 22:07
cum apare o samanta de scandal,cum scot si oltenii capu` la soare

dardar_3
7th September 2006, 23:57
http://www.thedivinesong.it/robe/emoticon/112.gif...

"Pe vremuri" o deplasare a Craiovei la Bistrita nu era decat un meci de vacanta... in schimb acum sunt in crestere de forma:drak:...
Poate o data cu revenirea lui Ionescu pot spera la o victorie...:ras-plans:

Cra10veanu
8th September 2006, 05:29
...cu toate ca nu am ce sa caut pe acest sector,imi spun si eu umila mea parere:2 echipe de "b",fara valoare,2 anonime,din care sigur ca vastiga plictisitul...1 solist la diferenta de 1 gol(1-0)
iar ne uimesti cu postarile tale :D daca CRAIOVA e anonima, ABBA e echipa de judeteana.
ps: lolo credeam ca "ultrasii" cunosc acest fenomen controversat numit..."folbal" ( la galati).

nechita
8th September 2006, 09:58
te anunt k ionescu nu o sa joace.Apoi si daca ar juca tot bataie a-ti lua.Craiova de azi numai se lauda dar k rezultatele mai greu.Si iniante de meciul k dinamo asa tam-tam faceati k ii bateti.Mi bine nu va prezentati la meci k era 3-0 nu 4-0:))))))))))V-ati facut de rusine asa k ciocul mic.In locul vostru nu as mai comenta de aceasta echipa.As sta in banca mea k sa nu ma fac de cacao k tin k aceasta echipa.Si cand amintesc dupa ce ati promovat mititelu spunea k e sigur k stiinta va prinde un loc de cupe europene.Ce frumos visati:))))Rugati-va sa scapati de retrogradare.:P

georgemp
8th September 2006, 10:04
Cred ca se termina egal,ambele echipe au nevoie de puncte...

ASP
8th September 2006, 18:59
parca vad ca daca luam 3 puncte o sa urle "cunoscatorii" ca a fost blat.

Cristian
8th September 2006, 19:41
iar ne uimesti cu postarile tale :D daca CRAIOVA e anonima, ABBA e echipa de judeteana.
ps: lolo credeam ca "ultrasii" cunosc acest fenomen controversat numit..."folbal" ( la galati).

Esti penibil gata, numai devii, si esti.
ABBA ti-a explicat altcineva ca era Dunarea Galati care e diferita de Otelul Galati.
Mai informeaza-te si nu mai sari asa calul ca nu ne lovesti cu tastatura.
Cat despre meci sa dea Domnu sa castige Gloria, v-am votat pe voi ca am crezut ca sunteti oameni da se pare ca m-am inselat.

delaparis
8th September 2006, 20:02
Mai lasati-o mai usor va rog frumos ... ar fi mai bine :rolleyes:

dardar_3
8th September 2006, 20:23
Craiova anunta cu sulite si trambite revenirea in forma lor maxima:ras-plans:

Problema e ca Gloria nu va risca sa mai piarda puncte ca se vor duce anul asta 4 in liga secunda...

Meci de X....:evil:

PS:@delaparis se pare ca ai de furca cu oltenii...:evil:

delaparis
8th September 2006, 20:27
Ei au de furca cu mine ... :D

Craiova nu pierde ... dar nici nu cistiga :evil:

inter
8th September 2006, 22:27
Mai lasati-o mai usor va rog frumos ... ar fi mai bine :rolleyes:

pfoai ... imi ratacii cartonasele ... :headbang: .. sa vad daca le gasesc maine dimineata ...
le multumim din suflet "ultrasilor" din Galati pt. urari .. si ii rugam cu umilinta sa ne ierte tupeul de a avea ceva in vitrina clubului .. nu numai undite , ace si rame ...:evil:

o sa vedem duminica ce sa intamplat ... :rolleyes:

ps:dardar_3@: pai tu nu stiai mey ca e oltean renegat? :D:D

dardar_3
9th September 2006, 01:49
pfoai ... imi ratacii cartonasele ... :headbang: .. sa vad daca le gasesc maine dimineata ...
le multumim din suflet "ultrasilor" din Galati pt. urari .. si ii rugam cu umilinta sa ne ierte tupeul de a avea ceva in vitrina clubului .. nu numai undite , ace si rame ...:evil:

o sa vedem duminica ce sa intamplat ... :rolleyes:

ps:dardar_3@: pai tu nu stiai mey ca e oltean renegat? :D:D

Nu e frumos nene Interica...:D:D...
Cat despre Craiova ar face bine sa mai castige ceva puncte pe la Bistrita ca altfel isi vinde Mititelu ochelarii:drak:...

as
9th September 2006, 04:00
HAI Craiova!!!

Se pot scoate 3 puncte...

Cra10veanu
9th September 2006, 05:24
Esti penibil gata, numai devii, si esti.
ABBA ti-a explicat altcineva ca era Dunarea Galati care e diferita de Otelul Galati.
Mai informeaza-te si nu mai sari asa calul ca nu ne lovesti cu tastatura.
Cat despre meci sa dea Domnu sa castige Gloria, v-am votat pe voi ca am crezut ca sunteti oameni da se pare ca m-am inselat.

-pai tu votezi asa, in functie de cat de simpatici sint suporterii ? :D
-legat de abba, poate or fi aia de la dunarea, insa si voi acum doi ani ati oscilat intre B si A si noroc cu petrolul c-ati ramas in A :rosu: deci moralistule, invata sa mergi mai intai, si fa-i pasi.
-si sa nu uitam, batem 2-0 :yeah:

Cra10veanu
9th September 2006, 05:28
le multumim din suflet "ultrasilor" din Galati pt. urari .. si ii rugam cu umilinta sa ne ierte tupeul de a avea ceva in vitrina clubului .. nu numai undite , ace si rame ...:evil:



cel mai tare post de pana acum de pe thread :happy subtire tare :D
pacat ca otelarii nu s-au prins :evil:

Cristian
9th September 2006, 14:11
@Cra10veanu iti dai seama ?? iti trebuie studii la Oxford ca sa te prinzi ce a vrut sa zica ala.
Mai terminati-o cu cu exemplele ca asta ati ramas, istorie ca sunteti varza la momentul actual, daca bateti pe Gloria sa ziceti merci.


Ei au de furca cu mine ... :D

Craiova nu pierde ... dar nici nu cistiga :evil:

Si nici nu face egal :D:D:D

bAmBooChA
9th September 2006, 22:00
ii mancam pe paine k pe unt.....ii rupem in bucatzi....n'au ei fatza sa joace......praf ii facem.....d c mai venim la meci????:yeah: :ok:

Vadim
9th September 2006, 22:14
Pe cine rupi? Ca nu se intelege cu cine tii.

Elphax
9th September 2006, 22:34
pe gabori ii rupe
de ras...

Ginxler
10th September 2006, 11:16
Hai oltenii , umflati-le mucii :)

Casuba
10th September 2006, 12:16
Gloria-Craiova 1-0. Asa cred eu.

*Coco*
10th September 2006, 12:18
Gloria- "U" 0-2
Usor usor isi revine si Craiova:cool:

Lordliv
10th September 2006, 13:03
sa nu uitam ca,pana acum, am avut doua deplasari foarte grele, la steaua si rapid! nu stiu cate echipe din provincie vor lua puncte acolo,in contextul luptei pentru banii ligii campionilor! Asadar,pentru noi a venit momentul adevarului: prima deplasare la o echipa ,care teoretic are o valoare apropiata ca stiinta,dar care ,insa, prezinta si un avantaj-relatii mult mai bune la liga si federatie!
Dupa acest meci,putem cu adevarat sa intuim viitorul apropiat al stiintei!

apparte
10th September 2006, 13:49
Se castiga greu la Bistrita,dar un egal nu e exclus!

be@
10th September 2006, 13:52
Apropo, sa ne zica oltenii cate victorii au la Bistrita ? :D

dardar_3
10th September 2006, 17:01
Gloria intoarce rezultatul si pe tabela apare 2-1...:drak:...

*Coco*
10th September 2006, 17:10
aparare varza:headbang: da rataram si mult de tot

m8k
10th September 2006, 18:01
Ce va zice patronul craiovei acum??? Ca seriile de 10-15 meciuri pierdute consecutiv la scor este benefica echipei???

scorpiuta
10th September 2006, 18:03
aparare varza:headbang: da rataram si mult de tot

pai daca aveti echipa de 2 lei:evil:

dardar_3
10th September 2006, 18:16
:ras-plans: Gloria-universitatea 4-1:ras-plans:...

Va "facurati" de rusine...:ras-plans:

*Coco*
10th September 2006, 18:19
Asta e:mda:

Ulio singuraticu
10th September 2006, 18:54
Am ajuns acasa...si cand miam deschis netu am cazut pe jos de ras...:happy
Asa umilinta...:happy
Chiar imi pare un pic rau pt craiova ,dar ma bucur ca UTA va avea un adversar bun ca gloria saptamana viitoare la arad...

Diodude
10th September 2006, 19:08
STIMATI OLTENI:portile diviziei B va sant larg deschise!!!!!!!!!!!!!!!!!
FELICITARI pentru scorul de azi si va doresc sa o tineti tot asa!!!!!!!!

Cristian
10th September 2006, 19:13
Frumos oltenii, a inceput sa-mi placa Craiova :D
In etapa asta oltenii au mers ceas :D:D

Mario Di Lazi
10th September 2006, 20:22
Din pacate mergeti din 4 in 4 ...

pufuleti
10th September 2006, 20:54
noi macar castigam si pierdem pe merit nu cu ajutorul arbitrilor (steaua, rapid si dinamo)

viorex11
10th September 2006, 20:57
umilinta totala cu dinamo, vrajba la club, (stanga), lipsa de experienta din partea jucatotilor, si un mascarici la carma = viitor luminos matineu) pt. craiova

YodaRo
10th September 2006, 21:16
e aranjament sa piarda Craiova. Craiova isi ia 3 punctea acasa si da 3 puncte la Nea Jean. Craiova nu poate pierde pe buna nici un meci...asa a zis mititelu
Are o norma sa primeasca 4 goluri pe meci.

*Coco*
10th September 2006, 21:19
Castigam la Craiova tot cu acelasi scor:D

dorian27
10th September 2006, 21:26
o sa vedem duminica ce sa intamplat ... :rolleyes:



nu stiu ce ai vazut tu dar eu ma prapadesc de ras.....

acum am vazut rezultatul fiind plecat din localitate(poate de aceea au si batut astfel)
nu e de mirare ca a scazut asa de mult pretul la pepeni si praz prin pietele din Bistrita!!
avantul de dinainte de meci(sigur multi erau sub efectul zaiberului) nu a fost deloc justificat.!!!!
Mititelu are nume predestinat..din pacate pentru istoria Craiovei!!!

Hard
10th September 2006, 21:55
oltenii si echipele lor de ... :happy daca as fi in locul vostru nu as mai avea o "gura" asa mare

lolo_grupa_c
10th September 2006, 21:57
oltenii tot oltenii este....no comment

Liviu
11th September 2006, 00:15
Lipsă de valoare la olteni ... Craiova a arătat ceva decât cu Rapid şi un PIC cu Piteşti. :D Rămân la părerea că pe Stângă nu-l apucă paltonul la Craiova . Iar Craiova dacă nu se întăreşte în iarnă , este candidată mare la retrogradare .

Diodude
11th September 2006, 00:37
noi macar castigam si pierdem pe merit nu cu ajutorul arbitrilor (steaua, rapid si dinamo)
Mai bine taceai.ce ati castigat voi pe merit,ca aveti doar o voctorie ,dintr-un blat ordinar cu FC Arges,in rest umilintel pe linie.B-ul va asteapta,pe bune,a zis-o si Stanga azi dupa meci,santeti vai mama voastra!!!!!!!!

LUTU
11th September 2006, 10:31
a ajuns sa puta a oi si pe aici :happy

la Craiova se naste o noua echipa, orice-ar zice dusmanii, noi suntem alaturi de ei

corto
11th September 2006, 11:27
umilinta totala cu dinamo, vrajba la club, (stanga), lipsa de experienta din partea jucatotilor, si un mascarici la carma = viitor luminos matineu) pt. craiova

Din pacate se prea poate sa ai dreptate. Dar suporterii adevarati vor fi mereu alaturi de echipa, indiferent ce se va intampla. Nu e vina noastra ca avem patronul pe care il avem ...

Asta e, si la bine si mai ales la greu alaturi de Universitatea!

reseter
11th September 2006, 13:05
desi simt ca dinamovistii sunt "in vana" si asta le da apa la moara, corect este sa recunosc: CRAIOVA JOACA (oare joaca??) LEAPSA....felicitari dinamo ca ati ajuns in frunte, felicitari steaua ca ati ajuns unde trebuie (la arbitrii), felicitari mititelu pentru ca prin "campania" de transerari dusa ne duci iar in B....cat de mult mi-as dori doi mijlocasi si doi fundasi centrali la STIINTA...degeaba......cat de mult as vrea sa-mi strig bucuria.....dar ei ma dau innapoi...HAI OLTENII..dar unde?????MITITELU: CHIAR NU SE POATE FARA INVESTITII!!!!!, pustii pot creste,dar pe langa jucatori mari!!!

si inca ma mai gandesc la HALAGIAN, sau la BALACI, ori la CARTU...sau la HAGI...ori la "parintele"....cred ca OVIDIU STANGA vrea sa faca multe, dar doar cu sufletul...nu se poate...mai trebuie si experienta...

si EMIL SANDOI zic eu ca e un bun antrenor, insa....nu-l vede nimeni, trebuie sa se chinuie cu pseudovedetele de la nationala de tineret...

e adevarat, SPORTUL a devenit echipa cu oscilatii intre A si B, insa nu aceleasi sunt pretentiile

bob
12th September 2006, 11:08
bravo bistritenilor !
oltenii sunt incurabili. si cand or sa pice in liga a 3-a, ei tot cu obiective de cupe europene o sa ramana. jaaaaaaaale. am ajuns sa-mi fie mila de craioveni ! si cica au echipa de viitor ! eventual de SF ! lasa ca deja sunt obisnuiti cu meciurile de la ora 11 !

Aurel.D
12th September 2006, 14:09
Mititelu dadea vina pe arbitraj. Intr-adevar penaltyul acordat la 0-1 nu a existat, insa pana la 4-1 ce s-a intamplat?? Sau a fost vorba de demoralizare?
Pe de alta parte, prin blocarea primelor jucatorilor se contrazice singur.

Prima vina este a lui ca nu isi aduce 2-3 batrani si abia a doua este a jucatorilor.