PDA

View Full Version : Etapa 6: Farul - Ceahlaul



Vadim
28th August 2006, 01:10
Discutii despre partida Farul - Ceahlaul, inainte si dupa meci, aici.

Liviu
28th August 2006, 01:25
Victorie Farul cu 2-0 . Va fi un meci urat , de slaba factura tehnico-tactica .Probabil la final acuze pentru arbitrii cu dedicatie de la Pinalty...:)

Vadim
28th August 2006, 01:27
Ca si cu Steaua? :D

Hard
28th August 2006, 01:35
merg pe un egal pt ceahlaul..farul e la vale...1-1

Cra10veanu
28th August 2006, 01:37
asa va incurajati satelitu ?

lucian_iasi
28th August 2006, 02:07
La cum joaca constantenii mai mult de egal nu cred k scot...

alex-hcm
28th August 2006, 02:16
Va fii victorie... De data asta jucam cu adevarat... si vor veni dupa amenzi.. nu cred ca le-ar conveni sa ramana chei de bani...

KpaC
28th August 2006, 07:41
speram sa luam cel putin un punct la constanta ..

Ammadeus
28th August 2006, 08:17
satelitul s.b. de constantza-satelitul rapid de piatra neamtz 2-0, "incredibila" revenire de forma dupa "meciul" cu proprietara, ceva in genul uta, satelitul s.b. de arad;

Cristian
28th August 2006, 11:16
Victorie Farul Constanta.

kerosene
28th August 2006, 11:54
satelitul s.b. de constantza-satelitul rapid de piatra neamtz 2-0, "incredibila" revenire de forma dupa "meciul" cu proprietara, ceva in genul uta, satelitul s.b. de arad;

Du-te tata sa-ti faci un control la cap sa nu te fi scapat mamicutza pe jos cand erai mai mic :headbang: .Mai compune draq si tu altceva ca ne-ai plictisit.Sau vrei sa bati recordul de postari?

ontopic:Ar cam fi vremea sa ne revenim pana nu e prea tarziu.E bine acum ca avem pauza cu nationala si poate vor mai reveni dintre accidentati.Cred intr-o victorie.

tchibos
28th August 2006, 12:16
Meciul asta va fi o gura de aer ptr. Farul ca altfel deja ne sufocam. Sper la o victorie a Farului

KpaC
28th August 2006, 12:19
satelitul s.b. de constantza-satelitul rapid de piatra neamtz 2-0, "incredibila" revenire de forma dupa "meciul" cu proprietara, ceva in genul uta, satelitul s.b. de arad;


ma colegule tea luat cu naspa sau nu ai mancat nimic azi ?

ce satelit a rapidului visezi tu ma ? :rosu: :rosu: :headbang:

Ayrton
28th August 2006, 12:21
Meciul asta va fi o gura de aer ptr. Farul ca altfel deja ne sufocam. Sper la o victorie a Farului

Cat il mai tineti pe Vukotici antrenor?
Ca se pare el e cauza "sufocarii"... Iar daca lui Bosanceanu nu-i vine idee salvatoare sa-l dea afara in astea 2 saptamani pana la meci, cred ca iar nu castigati...

tchibos
28th August 2006, 12:27
Cat il mai tineti pe Vukotici antrenor?


cat mai putin sper... doar ca se pare ca are greutati pe spate

scorpiuta
28th August 2006, 12:31
2-1 Ceahlaul!

resita
28th August 2006, 12:46
dupa ce-a stat capra cu steaua, farul revine si va castiga :evil:

2-0 :P

moro68
28th August 2006, 13:09
Greu meci pentru ambele echipe, mai ales pentru Farul care joaca "underpressure".
Farul mergea super cand era Grigoras antrenor, nu inteleg de ce l-au schimbat de altfel e o boala veche in fotbalul romanesc, asa a patit si Dinamo anul trecut dupa ce l-a lasat pe Ando sa plece.
Farul v-a castiga la limita, iar Cehlaul v-a deveni iar mama ranitilor, dupe ce i-a ajutat si pe Otelul sa-si revina.
Dar cine stie...

rechinul farist
28th August 2006, 18:25
castiga Farul lejer.......revin si accidentatii: Todoran, Senin, Voiculet, Barbu. dec: super echipa.....
hai Farul!!!!!!

Hipgnosis
28th August 2006, 18:53
Sper sa bata Farul si Ceahlaul sa se intoarca in B, de mana cu Bistrita.

Red-Castorryy
28th August 2006, 20:05
„Noncombat!”
Ionuţ Coman (Constanţa)



Patronul Farului, Gheorghe Bosînceanu, îşi acuză jucătorii de blat şi spune că au avut "un motiv material" să fie învinşi de Steaua

A fost în tribuna stadionului "Naţional" la meciul Steaua - Farul 3-0, însă a plecat înainte de final. Ieri a luat foc şi şi-a pus la zid jucătorii, incriminîndu-i că au cedat fără luptă. Patronul grupării de pe Litoral, Gheorghe Bosînceanu, face acuzaţii extrem de dure, dar singurele nume pe care le rosteşte sînt Gigi Becali şi portarul George Curcă.

- Domnule Bosînceanu, sînteţi supărat?
- Doar supărat? Mi-e ruşine de ruşinea jucătorilor, îmi venea să intru în pămînt. Nici nu am stat pînă la sfîrşitul meciului, am plecat cu zece minute înainte de ultimul fluier. Era clar, după prima jumătate de oră, că golul nu putea veni decît în poarta Farului. Am stat doar ca să văd dacă sînt atît de nenorociţi încît să continue aşa pînă la sfîrşitul meciului. Nu avea rost să asist la această parodie. Era clar că Steaua a fost invitată să atace încă din primul minut.

- Sugeraţi că a existat un aranjament?
- Lipsa de angajament, de determinare, faptul că nu am văzut nici un tackling sau o urmă de presing mă duc cu gîndul la un non-combat. Ce să înţeleg eu din faptul că nu a existat nici măcar o premisă de cartonaş galben?

- De ce credeţi că s-au comportat astfel?
- Eu cred că nu au vrut să joace dintr-un motiv extrem de material. Poate li s-au dat porci, vite, pămînt, păduri, de unde să ştiu eu? M-au sunat alţi conducători de club, prieteni, chiar duşmani, care mi-au zis că circulă tot felul de bîrfe. Cum că evoluţia jucătorilor este o continuare a gestului făcut de Gigi Becali cînd noi am jucat cu Rapid în sezonul trecut. Nu sînt poliţist să fac anchetă, dar mi se confirmă suspiciunile pe care le-am avut atunci, la partida din Giuleşti, că portarul Curcă a fost solicitat să-şi mobilizeze coechipierii pe holul de la complexul Lebăda, iar banii au fost lăsaţi la naşul său.

- Şi ce veţi face?
- Am raportat atunci preşedintelui FRF şi în vară a fost schimbat regulamentul. Acum ce să fac, să mă duc la Ligă să spun că am bănuieli? Nu afirm că au făcut aceste lucruri, dar maniera de joc mă face să suspectez. Nu sînt nici Poliţie, nici Parchet, însă am dreptul să-i bănuiesc. Este înjositor modul în care s-au comportat, dar nu avem probe.

- Veţi lua măsuri împotriva jucătorilor?
- Dacă ar fi după mine, 6-7 dintre ei, din primul "unsprezece", ar zbura la echipa a doua. Cu siguranţă, nu vor scăpa de amenzi. I-am iertat de multe ori pentru că nu am dorit să le scot banii din buzunar. Din păcate, este o problemă a echipelor de provincie. Înainte existau reciprocităţi, în sensul echipelor din Bucureşti care-ţi luau punctele. Acum, că nu mai sînt soluţii la conducători şi la antrenori, se intră la jucători. Meciul precedent, cu Unirea Urziceni, 0-1, au jucat prost să arate că nu sînt în formă şi să aibă o scuză pentru meciul în care aveau interes. Prin cele două înfrîngeri ne-au scos din cursa pentru cupele europene şi au adus grave prejudicii clubului. Mă întreb cum or să dea ochii cu presa, cu suporterii, cu toţi constănţenii.

- Postul antrenorului Momcilo Vukotici este în pericol?
- Ce vină are la ultimele două meciuri? Conducerea administrativă le-a asigurat toate condiţiile, a trimis în teren un "unsprezece" alcătuit în mod logic. De ce să iau măsuri împotriva lor? Sincer, situaţia este atît de gravă încît nici nu ştiu ce să fac.

Gigi: „Nu mă interesează”
Patronul Stelei a comentat ieri declaraţiile dure lansate de Gheorghe Bosînceanu. "Îşi acuză jucătorii lui, nu pe mine, nu pe Steaua. Dar ce mă interesează pe mine chestiile astea? Şi dacă a zis aşa, ce? Eu deja joc în Liga Campionilor, am alte treburi mai importante, decît să stau să comentez ce zice unul sau altul", a replicat Gigi Becali.

Naşul lui Curcă, apropiatul lui Becali?
Gheorghe Bosînceanu face trimitere la naşul de cununie al lui George Curcă, personaj la care au stat banii oferiţi de Steaua în sezonul trecut Farului în cazul unui rezultat bun în Giuleşti. La returul cu Standard Liege, naşul lui Curcă a stat la 3 scaune distanţă de patronul Stelei, după care a participat la Trattoria, în Herăstrău, la petrecerea roş-albaştrilor.

"N-am avut curaj"
Unul dintre jucătorii vizaţi de patronul Bosînceanu este portarul George Curcă. "Ne aşteptam ca după meciul cu Standard, ei să fie mai obosiţi, dar Steaua a demonstrat că este o echipă bună. Noi n-am avut curaj, asta cred că ne-a lipsit. Avem o cădere pe care nu o pot explica. Nu cred totuşi că e o diferenţă chiar aşa mare între noi şi ei, dar e vorba de ambiţie".

newbye
28th August 2006, 20:42
Poate se prinde Pinalti ca la farul merge cu traistutza si actioneaza in consecinta.

apercele
28th August 2006, 20:46
acum ca faristii nu mai au cascaval din cauza amenzilor, vor juca la victorie...
lasa ca vine returul cu steaua si iar li se vor umple buzunarele din nou...

castigi dintr-o parte ($ lu' GIGI), pierzi din alta parte (amenzile clubului), si asa se invarte roata

malexoid
28th August 2006, 21:29
red castorryy esti beat? :happy
on topic: Farul - in mod normal - nu are voie sa isi puna probleme in fata ceahlaului...
dar parca am mai postat ceva asemanator si inainte de meciul cu urziceniu :) si am muscat-o dureros...
totusi merg pe mana constantei, nu cred ca au tupeul sa faca aceeasi gafa de 2 ori la rand...
pronostic 1

six
28th August 2006, 21:57
Bate ceahlau si stelistii(PARDON) faristii stau la coada la caserie si unii la dentist......prietenii stiu de ce.....:drak: :drak: :drak: :D :D :D :evil: :evil: :evil: ..........;)

rechinul farist
28th August 2006, 23:54
bai red-castore, mai mare nu puteai sa scrii? mai speriat cand am dat de scroll in jos, cu scrisul ala mare si verde....

pararea mea ca in cele 5 meciuri, daca Farul vrea, numai daca vrea, putem obtine 13 pcte, asta inseamna 4 victorii si un egal in Giulesti!!!

rechinul farist
28th August 2006, 23:57
Sper sa bata Farul si Ceahlaul sa se intoarca in B, de mana cu Bistrita.

sper sa ai foarte mare dreptate!!! jos cu pinalti si cu tata jean!!:no:

wer
29th August 2006, 00:04
4-0 Nu-i blat :headbang:

moro68
29th August 2006, 07:45
Sper sa bata Farul si Ceahlaul sa se intoarca in B, de mana cu Bistrita.

Fratilor, nu inteleg ce aveti cu Ceahlaul si cu Bistrita, de ce atata ura.
Mai bine uitati-va la propriile echipe, lasati-le pe alea mai mici. Sau va e frica de retrogradare si vreti sa le vedeti pe alea mai mici in B.

Off-topic: Ceahlaul este unul din cele mai vechi cluburi din Romania, infiintat in 1919, daca nu mai insel, pe atunci nu exista nici Steaua, Dinamo, Rapid, U Craiova sau Poli Timisoara.

Orasul este printre cele mai frumoase din tara, poate cel mai curat ca sa nu mai vorbim de istorie iar pietrenii sant printre cei mai omenosi dintre romani.

Nu inteleg de ce atata ura manifestata in special de cei din sudul tarii.
Iar despre Stefan, eu cred ca trebuie tratat mai degraba ca un personaj pitoresc, gen Mitica Dragomir.

Multe cluburi care se zbat in saracie si-ar dori asa un patron, va spun eu ca daca am avea la toate cluburile patroni ca Gigi Becali & Stefan am fi in primele 10 campionate din Europa.

KpaC
29th August 2006, 08:43
multumim moro68 .. o mica intrebare .. cum de lauzi partea de E a tarii .. k tot ardealul ne uraste ? ... si ink ceva .. ceahlaul nu va retrograda anul asta sigur

moro68
29th August 2006, 10:38
Am remarcat ca forumistii din Piatra nu au nimic cu celelalte echipe, i-si vad de echipa lor si atat, in schimb otelari, faristi, etc. nu se pot kk de grija Ceahlaului.
Sa nu se inteleaga ca am ceva cu echipele astea, chiar am stat cativa ani buni in Constanta si ador orasul asta si echipa la fel, dar suporterii...
Ma surprinde ca ardealul priveste asa invidios echipele din est, sper sa nu fie vorba de ceva frustrari, oricum ardealul se poate mandri cu o echipa ca CFR-ul, sper sa o tina tot asa si poate prinde un loc in cupele europene.

KpaC vor retrograda echipele mai slabe, nu cele mai hulite iar Ceahlaul nu arata nici pe departe a echipa care sa retrogradeze, din toate punctele de vedere...

Vezi clasamentul, desi este prematur sa vorbim.
Ceahlaul se afla la mijlocul clasamentului in conditiile in care, chiar jucatorii si conducerea clubului recunosc ca au jucat slab pana acum, echipa este relativ tanara, schimbata aproape total, antrenor nou.

Cred ca mai slab de atata nu mai poate juca, le trebuie ceva mai mult curaj, dar in cateva etape echipa se v-a omogeniza.

rechinul farist
29th August 2006, 23:17
hai Farul!!! ne=am intarit serios!! revin accidentati si l-am adus pe "sapaliga" ca director tehnic.

alex_cta
29th August 2006, 23:43
e nevoie de voiculet si todoran...sper sa mai pot ridica capul din pamant dupa meci...am incredere in baieti...si in sarb
Sa nu se uite ca sarbul era pe banca in meciurile in Intertoto, unde am facut o figura frumoasa...si totusi am batut la vaslui si acasa cu otelu...si egal la arad...asa ca nu vad ce mare drama 2 batai...una cu steaua...aste e gata cu regretele mergem inainte!

lolo_grupa_c
29th August 2006, 23:49
Am remarcat ca forumistii din Piatra nu au nimic cu celelalte echipe, i-si vad de echipa lor si atat, in schimb otelari, faristi, etc. nu se pot kk de grija Ceahlaului.
Sa nu se inteleaga ca am ceva cu echipele astea, chiar am stat cativa ani buni in Constanta si ador orasul asta si echipa la fel, dar suporterii...
Ma surprinde ca ardealul priveste asa invidios echipele din est, sper sa nu fie vorba de ceva frustrari, oricum ardealul se poate mandri cu o echipa ca CFR-ul, sper sa o tina tot asa si poate prinde un loc in cupele europene.

vezi ca te_ai pierdut prin spatiu!!!:drak:

rechinul farist
31st August 2006, 02:03
am incredere in baieti!! hai Farul!!

lolo_grupa_c
31st August 2006, 02:34
...aveti grija mare,vin hooliganii din neamt,astia fac prapad pe unde merg....eu zic sa nu umblati mai putini de 4-5 pe strada ca astia va omoara....on topic 1 solist

Pepsi-Cola
31st August 2006, 10:24
..cred ca va cashtiga Farul !! cu 1-0

moro68
31st August 2006, 17:23
lolo, cred ca glumesti, toata lumea stie ca in Constantza sant cateva sute de nemteni infiltrati de securitate special pentru meciul asta;) Asa ca galeria Farului v-a fi mani****ta, mai vorbim la sfarsitul meciului :yeah: :yeah: :yeah:

tutye
31st August 2006, 17:48
Meci clar de 1 solist...cat despre fanii ceahlaului ca altfel nu pot sa le zic....cum e melodia aia???ceahlaul, ceahlaul ceahlaul, lo lo lo, lo lo lo,......Ultras Bigate:rosu: imi e jena..... :headbang:

KpaC
31st August 2006, 22:16
vai ce glume avem azi in program ha h aha lolo si tutye ... sunteti penibili .. lasa ca vedem dupa meci care e treaba .. nu tre sa fim hooligani ca suntem oameni civilizati nu ne batem ca taranii p eunde mergem (vezi fanii olteni craiova mai ales )

cap
31st August 2006, 23:44
x2 ar fi frumos

alex_cta
1st September 2006, 03:59
x2 ar fi frumos

Hai nu mai spune dar ce frumos ar fi sa mancati voi 5 batai la rand :jerk: .....ba baiete da ce gust al frumosului dezvoltat ai tu ma...ia hai la gara!

dorryn
1st September 2006, 05:18
aici mereu ma amuz cand citesc ..chiar si cand sunt suparat.oricum ceahlaul e vicima sigura.nu cred ca pot emite pretentii.dupa tot ce s-a intamplat la noi vom castiga clar.caracter nu au 90% din jucatorii care ne reprezinta clubul nostru iubit.dar valoare au.si nu-si mai permit alte amenzi.si cand joaca pt bani nu mi-e frica.daca ar fi jucat cu inima eram sus.pacat.

rechinul farist
1st September 2006, 13:51
ai dreptate!!! din pacate!!

moro68
1st September 2006, 17:11
Off-topic

Pentru galeria Farului:

Avem incredere ca maine veti face o atmosfera adevarata la meciul nationalei, sa moara "castravetii"de ciuda.
Mizam pe voi si pe ceilalti spectatori din toata tara.

Hai Romania /hello /hello /hello

Nu uitati de "fairplay" ;)

tchibos
1st September 2006, 18:13
poate dupa meciul nationalei li se va mai aprinde putin pofta si dorinta constantenilor de a veni la stadion sa sustina si echipa locala nu doar pe cea nationala

six
1st September 2006, 18:48
poate dupa meciul nationalei li se va mai aprinde putin pofta si dorinta constantenilor de a veni la stadion sa sustina si echipa locala nu doar pe cea nationala:drak: :drak: :drak: si as mai completa eu pe cea CENTRALA(se stie ea care) :D si apropo pronostic 2 ;)

forza_CFR
2nd September 2006, 19:26
succes FARUL!

NY_giants05
2nd September 2006, 22:02
trebuie neaparat sa invingem...o infrangere ne'ar duce in subsolul clasamentului, pt ca ne asteapta meciuri grele...

pronostic : 1-0 pt farul

scorpiuta
4th September 2006, 09:49
Cinci autocare pentru suporteri!

Ceahlaul Conducerea clubului Ceahlaul a anuntat ca va pune la dispozitia suporterilor cinci autocare pentru ca acestia sa faca deplasarea la Constanta pentru meciul cu Farul de saptamâna viitoare. ”Baietii din galeria noastra au solicitat cinci masini pentru deplasarea de la Constanta. Speram sa fie pline cu suporteri. Pe teren fotbalistilor nostri le va prinde bine sa fie încurajati, în asa fel încât sa nu simta ca joaca în deplasare”, a declarat directorul executiv al Ceahlaului, Ioan Mironas.

ULTRAS_TAVY
4th September 2006, 12:01
:drak: :drak: :drak: si as mai completa eu pe cea CENTRALA(se stie ea care) :D si apropo pronostic 2 ;)

Bah farte tu ai ceva cu Farul...esti frustrat c ai?:rosu: ...dc te bagi ca:headbang: in seama?dute ma cu satelitu lu rapid de aici

Cra10veanu
4th September 2006, 21:18
bate ceahlaul, steaua 2 e obosita dupa meciul cu sora mai mare, unde si-au dat sufletul pe teren.

dardar_3
5th September 2006, 14:53
Meci de 1 solist... :ok::drak:...

andrei1921tm
5th September 2006, 16:40
Nu cred ca Ceahlaul are puterea sa bata la constanta,dar cu noroc poate sa scoata un egal.Totusi daca ne luam dupa valoare si experienta farul nu are de ce sa ishi faca probleme.

six
5th September 2006, 19:21
Bah farte tu ai ceva cu Farul..sincer da.... nu imi plac PUPINCURISTII,dar poate este trecator si va reveniti,pronostic 2 parerea mea :D :P :ok:

adi_cta
5th September 2006, 22:08
Farul nu are voie sa mai greseasca, episoade gen Unirea Urziceni nu o sa mai vedetzi pe Farul in campionatul asta. Perioade mai grele a mai avut Farul dar pana la urma valoarea lotului nu se vede dintr-un singur meci ci dintr-un campionat.
Eu merg pe un 2-1 si nu cred ca va fi un meci de antrenament pt. Farul, moldovenii o sa vina manatzi de dorinta de a obtine macar un punct si mizeaza pe faptul ca o sa gaseasca o echipa demoralizata de ultimele meciuri disputate. Ei bine Ceahlaul o sa aiba o mare surpriza.

ULTRAS_TAVY
5th September 2006, 23:54
sincer da.... nu imi plac PUPINCURISTII,dar poate este trecator si va reveniti,pronostic 2 parerea mea :D :P :ok:

Voi vb care ii :* pe rapid in:jerk: ....voi ne faceti p noi asha...care stiti bn cum va aveti cu rapid...:no:

rechinul farist
6th September 2006, 00:08
bate ceahlaul, steaua 2 e obosita dupa meciul cu sora mai mare, unde si-au dat sufletul pe teren.

bai frate!!! lasa-ne!!! du-te si tu la Dinamo!!!:evil:

am si eu o intrebare: la vreo 2 meciuri de=a lu` Farul de=acasa, si-a facut aparitia si Pinalty, in tribuna oficiala!! ce cauta acolo?

cosmin_farul
7th September 2006, 10:39
Forza Farul!
Dupa Rusinea Cu Steaua Farul Isi Va Reveni, Pt Ca Numai Dupa Amenzi Echipa Joaca Fotbal!
Farul - Ceahlaul 4-0( Guritza, Tibi Moldovan 2, Apostol).
Cu Farul Pana La Moarte!
Grigoras Pentru Noi Vino Inapoi!

VLAD@SIN
7th September 2006, 18:11
bate ceahlaul. 0-2

rechinul farist
8th September 2006, 00:32
bate ceahlaul. 0-2

doar in visele tale!!! :happy :happy :happy

georgemp
8th September 2006, 10:32
Cred ca se termina egal

scorpiuta
8th September 2006, 13:56
2 autocare au plecat din fata casei de cultura spre Constanta

iuli
8th September 2006, 16:32
ceva info pls???

absenti de o parte si de alta???

multumesc anticipat constantenilor si nemtenilor

resita
8th September 2006, 19:43
bate farul 3-0 :ok:

Kainsashiki
8th September 2006, 21:21
21' Ratare incredibilă a Farului. T Moldovan a trimis din faţa porţii goale pe lângă bară.
Ratare penalty Farul: A executat T. Moldovan, dar mingea a lovit bara din dreapta portarului Curcă.
55' Penalty Farul: L Mihai a fost faultat în careu de Nohai


:)) bine bineeee :D hai cu blatu !

dardar_3
8th September 2006, 21:22
Se pare ca rechinii au meci greu ...0-0 min 60...
Poate nu va mai veni fatidicul minut 87 ca in meciul cu Urziceniul...:drak:...

Kainsashiki
8th September 2006, 21:29
eu incep sa-i dau dreptate lui ciorbicafaristu si cred ca dupa meciul asta vukotici zboara de la farul :D

m8k
8th September 2006, 21:34
wow e 0-1 min.75

Universal
8th September 2006, 21:38
cred cä se va termina 1-1 sau 0-1 nu väd aici un over 2.5 ... sä vedem cum se vor comporta in ultimele minute...

Klingon
8th September 2006, 21:41
Dupa blatul cu Steaua mi-am scos Farul de la echipa favorita, acum ce sa le mai fac nenorocitilor?! O sa ma auto-cenzurez o saptamana: pana pe 15 septembrie nu mai scriu un rand despre clovnii care-si zic Farul. Nu merita.

Andutzu
8th September 2006, 21:56
sincer nu ma asteptam sa castige ceahlaul! dar asta e...

radutu
8th September 2006, 22:07
Cred ca au vrut sa-l dea afara pe Vukotic. Au reusit. Oricum nu nu jucam nimic cu "Lupul". Poate o face Ion Marin treaba. In rest, jucatori ca Florea, Farmache, Liviu Mihai, Moldovan nu au ce cauta la Farul. Apararea e "VARZA".
Transferuri s-au facut doar ca sa fie la numar, nu are nici unul valoare de Farul.

Elphax
8th September 2006, 22:09
interesant rezultatul, nu stiu cine ar fi mizat pe x la pauza si 2 la final
doicaru, min 70 pt. ceahlau'

SAMM
8th September 2006, 22:12
unde sunt penibilii aia care acuzau Farul de blat in meciul cu Steaua, inclusiv bosanceanu,

farul pierde acasa cu urziceni si ceahlaul 2 nou promovate in 2 meciuri consecutive dar face blat cu Steaua ca altfel batea Steaua

sa intrati sa va cereti scuze nesimtitilor

.

SAMM
8th September 2006, 22:13
Dupa blatul cu Steaua mi-am scos Farul de la echipa favorita, acum ce sa le mai fac nenorocitilor?! O sa ma auto-cenzurez o saptamana: pana pe 15 septembrie nu mai scriu un rand despre clovnii care-si zic Farul. Nu merita.

sa-ti ceri scuze pt acuzatia de blat si sa te gandesti ca farul are echipa slaba si au pierdut pe merit la cea mai galonata echipa din SE Europei

STEAUA-MANIA
8th September 2006, 22:13
Ete na ca Farul a pierdut si cu ceahlaul...eu zic ca a fost blat..bineinteles,STEAUA e de vina! :yeah: Schema sta in felul urmator:
Farul a dat meciul cu urziceni ca sa poata piarda cu STEAUA..dupa ce au pierdut cu STEAUA,au blatuit si cu ceahlaul..acu sunt curios ce sanctiuni va mai lua pacaliciul de bosanceanu...poate'i amendeaza si pe brancardieri :yeah:

dardar_3
8th September 2006, 22:18
Farul-Ceahlaul 0-1:o: :o: :o: :o:

Se pare ca minutul fatidic a fost 70 de data asta...

:o: :o: :drak:

SAMM
8th September 2006, 22:20
Ete na ca Farul a pierdut si cu ceahlaul...eu zic ca a fost blat..bineinteles,STEAUA e de vina! :yeah: Schema sta in felul urmator:
Farul a dat meciul cu urziceni ca sa poata piarda cu STEAUA..dupa ce au pierdut cu STEAUA,au blatuit si cu ceahlaul..acu sunt curios ce sanctiuni va mai lua pacaliciul de bosanceanu...poate'i amendeaza si pe brancardieri :yeah:

sa se amendeze singur si sa-si ceara scuze ar fi cel mai indicat

Mister KO
8th September 2006, 22:23
nu se mai poate . cat sa mai suportam ? VUKOTICI , betivane L A S A - N Eeeeeee!!!!!!!!
sper sa nu ramana " javra " de Marin ion ca innebunesc !

Mister KO
8th September 2006, 22:28
sa se amendeze singur si sa-si ceara scuze ar fi cel mai indicat

dupa ce ca au stat "capra" mai vrei si scuze ? cine te crezi "flaushatule" ?

Kainsashiki
8th September 2006, 22:32
esti nebun ? cand nu bati pe urziceni si ceahlaul ce pretentii sa ai ma sa bati pe steaua?? tu nu gandesti!?

lucian_iasi
8th September 2006, 22:32
unde sunt penibilii aia care acuzau Farul de blat in meciul cu Steaua, inclusiv bosanceanu,

farul pierde acasa cu urziceni si ceahlaul 2 nou promovate in 2 meciuri consecutive dar face blat cu Steaua ca altfel batea Steaua

sa intrati sa va cereti scuze nesimtitilor

Nu ai sa vezi asa ceva...:headbang:

tu26dor
8th September 2006, 22:37
bravo ceahlaul. neasteptat dupa parerea mea.

SAMM
8th September 2006, 22:46
Nu ai sa vezi asa ceva...:headbang:

e chestie de demnitate, nu au multi

rain_man1973
8th September 2006, 22:47
unde sunt penibilii aia care acuzau Farul de blat in meciul cu Steaua, inclusiv bosanceanu,

farul pierde acasa cu urziceni si ceahlaul 2 nou promovate in 2 meciuri consecutive dar face blat cu Steaua ca altfel batea Steaua

sa intrati sa va cereti scuze nesimtitilor

.


:rosu: :rosu: PENIBIL ESTI TU.........SA TE UITI DE O SUTA DE ORI LA PRIMELE DOUA GOLURI ALE STELEI CU FARU' SI O SA REALIZEZI CA SUNT " FALSURI " .
TE DOARE ,NU TE DOARE SI STEAUA POATE FACE BLATURI .......VEZI ANUL TRECUT CAND JIJI ALERGA CU BANI DUPA JUCATORII ADVERSI.......:rosu: :rosu:

SORENSEN
8th September 2006, 22:48
0-1..Cum era de asteptat inca un blat..unde's amenzile baiatule...sari cu ele...

Mark astra
8th September 2006, 22:59
Discutii despre partida Farul - Ceahlaul, inainte si dupa meci, aici.

farul a ajuns o echipa de 2 lei.pacat.

be@
8th September 2006, 23:23
Bosânceanu: "Nu-l dau afară pe Vukotici" :D

rain_man1973
8th September 2006, 23:27
:rosu: :rosu: PENIBIL ESTI TU.........SA TE UITI DE O SUTA DE ORI LA PRIMELE DOUA GOLURI ALE STELEI CU FARU' SI O SA REALIZEZI CA SUNT " FALSURI " .
TE DOARE ,NU TE DOARE SI STEAUA POATE FACE BLATURI .......VEZI ANUL TRECUT CAND JIJI ALERGA CU BANI DUPA JUCATORII ADVERSI.......:rosu: :rosu:


una e sa alergi cu bani dupa jucatorii gloriei care urmau sa faca blatul cu rapid, doar pt a-i motiva si alta e sa faci blat cu farul o echipa care ia bataie de la 2 promovate pe teren propriu

nu are nici o legatura sula cu prefectura

sa inteleg ca iti ceri scuze

nu mai raspunde esti nesimtit sa-mi vorbesti pe tonul asta nici nu ma cunosti


NICI NU VREAU SA TE CUNOSC MAI NESIMTITULE(ASA CUM VB ASA PRIMESTI) SI NICI NU O SA-TI CER SCUZE ,PTR.CE ? CA STEAUA FACE BLATURI ORDINARE

CU URZICENI A FOST UN ESEC ,DAR CU CEAHLAUL A FOST O RAZBUNARE A JUCATORILOR PTR AMENZILE PRIMITE DUPA BLATUL ORDINAR CU STEAUA SI PTR A SCAPA DE ANTRENORUL ASTA DE 2 LEI.
SUNT DIN CONSTANTA SI AM VAZUT CLAR CA FARU' ESTE SATELITUL STELEI SI IMI ESTE FOARTE RUSINE.

ULTRAS_TAVY
8th September 2006, 23:40
Jucatori nu vor sa joace...deoarec vor sa il dea fara p vukotic...e manevra...:no: ....Farul suntem noi...jucatori niste mizerii:rosu:

SAMM
8th September 2006, 23:59
tocmai a aparut ultima speta de forumist - rain_man .....

ma injura pe privat si imi publica raspunsul pe public

repet poate multi n-au inteles :

"cei care au acuzat jucatorii farului de blat in meciul cu Steaua sa isi ceara scuze, inclusiv bosanceanu" - nu mie, jucatorilor

.

Celtic
9th September 2006, 00:08
Probabil ca acum, *******ul de Bosanceanu o sa-i traga in teapa pe jucatori sa o sa-i impuste pe faleza din Constanta.

SAMM
9th September 2006, 00:10
Probabil ca acum, *******ul de Bosanceanu o sa-i traga in teapa pe jucatori sa o sa-i impuste pe faleza din Constanta.

sau o sa ii transfere in bloc la dinamo, e pedeapsa suprema :happy :happy :happy :happy :happy :happy

adi_cta
9th September 2006, 00:11
Cred ca primul lucru care ar trebui sa-l faca Bosanceanu este sa schimbe obiectivul din clasarea pe un loc in cupele europene cu SALVAREA DE LA RETROGRADARE.

rechinul farist
9th September 2006, 00:27
ce se intampla fratilor CONSTANTENI la Farul (dar sa nu-mi raspunda bucursteni, ca nu ma intereseaza). Ce pretenti sa ai de la campionat, cand joci cu 3 echipe din div B,care au revenit in A, si acumulezi doar 1 singur pct? urmatorul obiectiv al farului este S.O.S VINE RETROGRADAREA!!!
singuri jucatori care mi=au placut au fost Voiculet si Lungu, cred ca au fost singuri care s-au miscat!!! apropo si ce echipa a avut Farul!!! sa ai toti jucatorii, in afara de Todoran si Senin, si sa nu bati Ceahlaul!!!

tutye
9th September 2006, 00:36
Imi pare rau pt. farul...asta e....Unde esti Farulconstanta care de fapt este stelist...Gura mica...

tutye
9th September 2006, 00:36
apropo...Grigoras este al nostru

rechinul farist
9th September 2006, 00:54
apropo...Grigoras este al nostru

din prostia unor jucatori: Pascovici, Cristocea, Lungu, Gurita, Liviu Mihai a plecat Grigoras!!!

starsteel
9th September 2006, 00:58
E jale la Farul nu exista conducere tehnica dar mai grav se pare ca nici administrativa. Colac peste pupaza a profitat de haosul din Constanta tocmai Ceahlaul o echipa care la ora asta e extrem de slaba.

Liviu
9th September 2006, 01:06
Eu zic că ar trebui toţi jucătorii trimişi la echipa de tineret cu penalizări maxime şi aduşi jucători care vor să joace cu Vukotici . Sau dacă nu , să se aducă nene un antrenor zbir , gen Halagian care să pună biciul pe ei...e clar că nu mai vor să joace şi asta nu că le-a dat Steaua bani...Este numai vina lui Bosânceanu că în loc să dea afară jucătorii care s-au certat cu Grigoraş l-a dat afară pe acesta...iar acum ce şi-or fi spus unii ? Hai că-l dăm afară şi pe ăsta că prea ne călăreşte la antrenamente...

delaparis
9th September 2006, 01:09
hai sa ma pun eu ca aparator pentru Farul ... toti sunt la meci (adica au fost):cool:

Sunteti siguri ca s-a jucat pe teren ?

rechinul farist
9th September 2006, 01:28
pe stadion la meci. am vazut o faza urata!! in prima repriza, dupa o centrare de pe partea dreapta, mingea ii revine lui voiculet la vreo 20 de m, iar acesta suteaza direct srpe poarta dar cam aiurea!!! eeeee guritza care era cam pe lnaga voivulet, l-a cam certat!! iar intre ei au avut un schimb dur de replici!! ceva de genu:" ia mai du-te in plm", "de ce ai sutat?"
si o alta faza curioasa: la final cand toata lumea de la tr I, ii fluierau pe jucatori si pe antrenor, Liviu Mihai se imbratisa cu nu stiu ce jucator de la ceahlaul si radeaaaaaaa, de parca nu pierduese, adica noi, suportei ne agitam si el, se cimbirlea cu ala..........

dardar_3
9th September 2006, 01:38
Asta nu prea seamana a profesionalism din partea jucatorilor...:rosu:...
Pacat pentru Faru ca nu isi merita soarta...:(

Ar fi bine sa se trezeasca Bosanceanu cat mai are timp...:ok:

Hezbolah
9th September 2006, 04:19
Singurul care mi sa parut ca mai vb cat de cat in toate faculatzile mintale mi sa parut a fi misterLiviu trecand peste toate aberatziile care sau postat aici e clar ca au fost rau intentzionatzi shi nu au vrut sa joace nimic ceahlaul a cashtigat cu kiu cu vai la rugamintzile jucatorilor farishti Vukotic nu are absolut nici o vina ...poate singura lui vina o fi fost aceea de a fi mai aspru cu jucatorii pe care i`am vazut toata vara prin Cristal , Mania , 21 shi alte cluburi inclusiv dupa meciul cu Urziceni shi daca cineva e vinovat ca ekipa e vai steaua ei consider ca ar fi Bosanceanu care e un sharlatan shi un hotz marunt care a luat ekipa moca shi a reushit sa o faca de 2 lei ...... 2 lei care i`au intrat in buzunarul lui de om avar shi ajuns peste noapte! Farul inseamna beshorogii care ishi platesc biletul la fiecare etapa , suporterii care vin pt ei la stadion , cei care ishi platesc deplasarile , cei care canta pt ekipa , cei care nu se indioesc de Farul nu mercenarii care i`am intalnit in cluburi plini de fitze care majoritatea apropos sunt shi nishte betzivi shi gagicari care mai nou shi`au permis apartamente shi mashini jmekere .... aia vin shi pleaca Farul inseamna suporterii care fac coregrafie din banii lor shi au numele asta in suflet Farul e un nume shi o putere care e tzinuta jos pt insteresele financiare ale altora!

P.S: Samm vb din basme!!! eshti penibil!

moro68
9th September 2006, 06:54
Sincer, i-mi pare rau pentru suporterii Farului care au avut mai multe dezamagiri in ultimul timp.
Eu zic ca vis-a vis de aceasta echipa, sau in general de cele din sud, se vorbeste cam mult.


starsteel Colac peste pupaza a profitat de haosul din Constanta tocmai Ceahlaul o echipa care la ora asta e extrem de slaba.
Today 01:54


Ce ai frate cu Ceahlaul, cum poti spune ca e xtrem de slaba cand a batut-o si pe Farul si pe invingatoarea Farului de acum 2 etape.

Cred ca Ceahlaul e echipa cu cei mai multi dusmani de pe forumul asta, cand bat se spune ca e blat, cand iau bataie ca merita sa joace in B.

Deocamdata, e pe locul 6, are 3 victorii si cred ca multe cluburi sant invidiaose, uitati-va la cluburi mult mai galonate care se zbat in anonimat in Liga 1.

As dori ca mai multe cluburi din tara sa aiba organizarea care e la Ceahlaul, sa-si vada de treaba lor si sa-i intereseze mai putin de ce fac altii.

Jar-Gon
9th September 2006, 08:19
eeeeeeehhhhhhhheeeeeeeeeee tare ne mai ataca lumea can pierdeam acum a venit si timpul vostru acum vedeti lumea care va vrea raul.ma bucura victoria ceahlaului doar suntem frati moldoveni , dar sper sa isi revina farul si asa o nsa se intample.

tchibos
9th September 2006, 17:37
din prostia unor jucatori: Pascovici, Cristocea, Lungu, Gurita, Liviu Mihai a plecat Grigoras!!!

Primii doi au disparut de la noi... va urma ...

scorpiuta
9th September 2006, 20:49
doar in visele tale!!! :happy :happy :happy

:rosu:

rechinul farist
10th September 2006, 02:19
:rosu:

se pare ca m-am inselat, felicitari!! ati avut 2-3 ocazi si ati dat gol, noi am avut o ratare singur cu poarta goala, un penalty ratat, un gol anulat , asta e... orium parca Farul a jucat un pic mai bine, decat in celelalte meciuri...poate-poate isi revine si Farul, oricum nu asta e valoarea Farului.......

resita
10th September 2006, 09:16
pinalti a mancat conserva de rechini chiar la constanta.:happy

Universal
10th September 2006, 09:26
Esec urät. Cine mai spune acum de blat cu Steaua? sä aud.... Farul a jucat in ultimele 20 slab,m-a mirat cä a pierdut din nou acasä.
Poate data viitoare va fi mai bine.

cap
10th September 2006, 14:22
sunt unii de la faru care urasc mult galatiul radeau de noi in primele 3 etape si se bucurau de raul nostru sa intors roata acum dar sincer imi pare rau pt unii de la faru care sunt baieti cum se cade
forza otelul

Hezbolah
11th September 2006, 03:05
sunt unii care de la faru care urasc mult galatiul radeau de noi in primele 3 etape si se bucurau de raul nostru sa intors roata acum dar sincer imi pare rau pt unii de la faru care sunt baieti cum se cade forza otelul

U poate nu shti ca erai mai mic dar otelu a jucat pe farul in cupa shi publicu ia tzinut partea shi au fost incurajatzi! Intereseazate ....shi nu tzin minte dushmanie cu otzelul ! cred ca suferi de mania persecutziei

Cristian
11th September 2006, 09:38
@Hezbolah chiar sunt unii suporteri de la Farul care ne vor raul. Ptr ceilalti toata stima.

cosmin_farul
11th September 2006, 13:10
cu farul pana la moarte!
acum se vede cine e farist, cel care trece peste toate orgoliile si sustine echipa, ACUM!!!

cu farul pana la moarte!
acum se vede cine e farist, cel care trece peste toate orgolioile si sustine echipa ACUM!!! dragi FARISTI , dar ACUM !!! la greu! sa lasam deopartye rautatile noastre cu jucatorii , antrenorii si sa ii incurajam, e nevoie de noi acum , de noi suporterii faristi!
sunt sigur ca echipa isi va reveni si isi va iondeplini chiar si obioectivul care acum e luat in ras de toti!!!
cu farul pana la moarte!
grigoras pentru noi vino inapoi!
anti- buCUResti
arges - farul 0-2 !

Cristian
11th September 2006, 13:16
@cosmin_farul> da cine ati fi voi ma ? Odata plecat nu mai vine, ma refer la faza asta: <grigoras pentru noi vino inapoi!> V-ati batut joc de el gata, o sa-si prelungeasca contractul cu noi ;)

lolo_grupa_c
11th September 2006, 14:48
...aici cred ca e mana jucatorilor si a lui bosanceanu....

tchibos
11th September 2006, 14:56
e posibil

lolo_grupa_c
11th September 2006, 15:00
pentru cum au jucat cu otelul,cei de la farul trebuiau sai manace pe aia de la ceahlaul,nui asa??dar cred ca dedesupturile sunt bine ascunse...succes in continuare

tchibos
11th September 2006, 15:30
asa e.. si voua la fel

Golul lui Apostol a fost valabil

&#206;n minutul 66 al partidei cu Ceahlăul, s-a petrecut un moment important al meciului, arbitrul Alexandru Deaconu anul&#226;ndu-i un gol Farului, pe semnalizarea eronată a asistentului Marcel Savaniu. La o minge &#238;n careul Ceahlăului, Purică a respins greşit p&#226;nă la Guriţă, care i-a pasat &#238;n faţa porţii lui Apostol, acesta introduc&#226;nd lejer balonul &#238;n poartă. Savaniu a ridicat steagul pentru ofsaid la Guriţă, dar a greşit, pentru că mingea a venit de la un adversar. Apostol s-a aflat &#238;n poziţie regulamentară &#238;n momentul pasei de la Guriţă, Avădanei scoţ&#226;ndu-l din ofsaid

Cuget Liber