PDA

View Full Version : Etapa 6: Unirea Urziceni - FC National



Vadim
28th August 2006, 01:07
Discutii despre partida Unirea Urziceni - FC National, inainte si dupa meci, aici.

Mario Di Lazi
28th August 2006, 01:41
Bate Unirea. Nationalul cu Duna se duce in Liga 2.

Hard
28th August 2006, 01:43
merg pe un X si la asta.

lucian_iasi
28th August 2006, 02:09
Egal...dar nationalul daca va juca tot asa se va zbate la retrogradare...

Cristian
28th August 2006, 11:17
Egal dupa meciul asta desi se vad tulburi apele in parcul cu platani.

Bancaru
28th August 2006, 12:14
Nu miscam. Suntem incapabili sa jucam fotbal. Avem o echipa bunicica, echipa de locul 5 sau 6, dar avem un antrenor care a bagat o echipa de B in C. Imi pare rau de Duna, dar nu e antrenor. In momentul in care vom aduce pe altcineva se va vedea adevarata valoare. Sper sa nu fie prea tarziu. Am si un sfat pentru Iacov, pe care inca nu il acuz decat de ... incapatanare: NUMAI PROSTII NU ISI SCHIMBA PARERILE.
Pana la schimbari visate e clar ca nu luam punct(e) de la Urziceni.
La meciul cu Otelul in spatele meu a stat Orac, antrenorul Unirii. La un moment dat s-a plictisit si a plecat. Asta trebuia sa fac si eu. Duna nu are ce surprize sa ofere, poate decat demisia. Daca tine la clubul asta pleaca el.

m8k
28th August 2006, 13:35
nationalul e mai preocupat de ontroale antidopping, de vinzarea jucatorilor ce i-au mai ramas doar de fotbal nu se preocupa.Specimenul din fruntea echipei ii va duce direct in B. 4-0 sec!

scorpiuta
28th August 2006, 13:37
egal

resita
28th August 2006, 13:43
meci de 1 solist

3-0 :ok:

Hard
28th August 2006, 17:22
duna,iacov,toti sunt in plop...

Bancaru
28th August 2006, 21:44
Ce de profeti pe aici... Mai ales emoptca, asta. Desi se zice ca civilizatia e mai babana in Ardeal, se pare ca la voi e vorba numai de frigider. Afla ca in campionatele de dincolo se fac controale la toate meciurile. Dar ce sa stii tu? Bucura-te de locul pe care il ocupa echipa ta iar restul sofismelor bagati-le in do... rinel.

newbye
28th August 2006, 21:48
"civilizatia e mai babana in Ardeal". Se pare ca si educatia nu numai civilizatia!

Bancaru
29th August 2006, 10:15
Bine spus, se pare... Lucrurile declarate trebuie sustinute de fapte. Eu nu m-am pronuntat nici pro nici contra in ceea ce priveste acuzatia(!) la adresa lui Dorinel. Orice este posibil. Timpul va dovedi daca este sau nu asa. Pana atunci, asa cum am mai zis, bucurati-va de echipa voastra si de locul pe care il ocupa si lasati alte echipe in plata lor. Aprecieri la misto pot sa fac si eu despre voi, CFR, pentru ca tot in fotbalul lui mitica va balaciti.

m8k
30th August 2006, 19:24
Bine spus, se pare... Lucrurile declarate trebuie sustinute de fapte. Eu nu m-am pronuntat nici pro nici contra in ceea ce priveste acuzatia(!) la adresa lui Dorinel. Orice este posibil. Timpul va dovedi daca este sau nu asa. Pana atunci, asa cum am mai zis, bucurati-va de echipa voastra si de locul pe care il ocupa si lasati alte echipe in plata lor. Aprecieri la misto pot sa fac si eu despre voi, CFR, pentru ca tot in fotbalul lui mitica va balaciti.
Controlul antidopping nu ar fi fost o problema, mai degraba modalitatea cum a fost ea etalata e de...:rosu:

Bancaru
30th August 2006, 22:40
Adica cum a fost etalata? A cerut directorul sportiv al clubului. Ce trebuia facut si cum, mariile voastre? Si parerea ta e una, dar se pare ca oficialii, mai ales acest Muresan, au fost foarte basicati de cerere. Si nu numai a Nationalului, dar si de cea a celor de la Pandurii. Auzi, cica ii credea serioasi, avand in vedere ca au un ortac in frunte. I-a luat la sentiment. Adica daca ceri control nu esti serios. Din punctul meu de vedere as cere control la fiecare meci. Precedente au fost la noi si peste tot. La noi nu s-a intamplat nimic. A avut mitica grija.

Steeltown Boy
30th August 2006, 23:40
Cam puţină lume p-aci...
Eu cred că Naţionalul are ocazia şi poate să-şi revină. Dacă nu... vorba' aia a lu' Iacov cu matineul nu va mai fi doar o glumă stupidă. Īn ciuda diverselor păreri, bancarii vor reveni pe linia de plutire. Ne mai auzim.

Pepsi-Cola
31st August 2006, 10:24
Pariez pe FC NAtional ...!!! bate cu 3-1

Aurel.D
1st September 2006, 10:22
Mai dar chiar nu este nimeni din Urziceni care sa intre pe acest forum????

Despre Unirea, din ce am observat joaca mai bine in deplasare decat acasa si daca la Piatra Neamt nu erau furati de arbitru, ar fi scos macar un egal...
Cred ca au puterea sa bata pe National, dar se pare ca acasa joaca putin sub presiune.....

dardar_3
5th September 2006, 14:54
Un meci care e deschis oricarui rezultat...
Eu merg pe mana Urziceniului...:ok:

andrei1921tm
5th September 2006, 16:38
Eu pronostichez un x2.unirea mai are mult de invatat in prima divizie iar Nationalul chiar daca nu mai e echipa de anu trecut are experienta si maturitatea necesara de a scoate maximum dintr-o deplasare aparent usoara.

Sergio_D
7th September 2006, 21:50
Ialomiţenii au prins curaj, de cānd cu victoriile contra Farului şi Oţelului... Parcă aş risca un 1X... :confused:

georgemp
8th September 2006, 10:03
Victorie National la sigur!

Judecatoru
8th September 2006, 20:21
Victorie National la sigur!

si eu merg pe mana urziceniului :)))) dati jos pe mafiotul ala de iacov ca va duce la matineu

m8k
9th September 2006, 00:06
Domnule Iacov ati cerut control antidopping la acest meci???Daca da toata stima...

dardar_3
9th September 2006, 01:52
Nu cred ca se preteaza cei de la Urziceni la asa ceva ca au muncit mult ca sa ajunga aici...

Pana una alta Urziceniul poate furniza surpriza de a bate Nationalul...:ok:

m8k
9th September 2006, 08:59
Nu cred ca se preteaza cei de la Urziceni la asa ceva ca au muncit mult ca sa ajunga aici...

Pana una alta Urziceniul poate furniza surpriza de a bate Nationalul...:ok:

Dupa ce a aratat nationalul nici nu ar fi surpriza.

be@
9th September 2006, 13:49
Domnule Iacov ati cerut control antidopping la acest meci???Daca da toata stima...

Asa. Si care-i problema ? De cand e interzis sa ceri control anti-dopping ? :o:

m8k
9th September 2006, 14:13
Tocmai de asta ca nu e interzis, daca nu a cerut pina acum s-o ceara ca mai are timp. Doar i-am adus aminte, probabil o fi uitat:D

Ulio singuraticu
10th September 2006, 19:02
:yeah: :ok: Fain meci urziceni!

*Coco*
10th September 2006, 19:04
Mai mult ca sigur National pica in acest an
E de ajuns 3 echipe in capitala nu cum au fost anul trecut 5 ; 3 si cu spectatori nu Sportul, National cu o medie de 500-1000 de spectatori la meci
Nu mai e nici o capitala din Europa care sa aiba 4 echipe in Prima liga

m8k
10th September 2006, 19:45
A fost control antidopping dupa meci?? Sper macar din acest punct de vedere sa nu se faca de ris nationalul:D

krapulax
10th September 2006, 21:32
domnule m8k, vedeti ca pana una alta v-ati cam facut dvs. de ras, deoarece ati scris de 2 ori antidoPPing.
cat despre ai nostri, calea spre divizia b si implicit desfiintare pare fara intoarcere. asta e, a fost frumos.

Platanu
10th September 2006, 21:47
Mai mult ca sigur National pica in acest an
E de ajuns 3 echipe in capitala nu cum au fost anul trecut 5 ; 3 si cu spectatori nu Sportul, National cu o medie de 500-1000 de spectatori la meci
Nu mai e nici o capitala din Europa care sa aiba 4 echipe in Prima ligaSi care-i problema ta ca sunt patru echipe din capitala in Liga I?Nu conteaza cate sunt,sau cati suporteri au,importante sunt rezultatele.Daca noi nu ne vom reveni,inseamna ca vom merita sa retrogradam,dar asta doar datorita rezultatelor,nu fiindca suntem a patra echipa din capitala.Eu tot sper insa ca ne vom reveni,nici nu concep sa joace Nationalul in B.

be@
10th September 2006, 22:17
Ne trebuie un soc la echipa. Si asta cat mai repede. :(

*Coco*
10th September 2006, 22:22
Si care-i problema ta ca sunt patru echipe din capitala in Liga I?Nu conteaza cate sunt,sau cati suporteri au,importante sunt rezultatele.Daca noi nu ne vom reveni,inseamna ca vom merita sa retrogradam,dar asta doar datorita rezultatelor,nu fiindca suntem a patra echipa din capitala.Eu tot sper insa ca ne vom reveni,nici nu concep sa joace Nationalul in B.
Nu concepi tu dar Mitica de la Liga concepe mai ales cate ia facut Iacov ce cerzi ca Mitica e prost va retrogradeaza Mitica din Liga Lui doar nu ai vrea sa tina dusmani in Liga sa

Platanu
10th September 2006, 22:41
Nu concepi tu dar Mitica de la Liga concepe mai ales cate ia facut Iacov ce cerzi ca Mitica e prost va retrogradeaza Mitica din Liga Lui doar nu ai vrea sa tina dusmani in Liga saAici sunt de acord.Iacov s-a luat in gura cu Mitica,pretinzand ca vrea binele clubului,insa aceste certuri nu au adus nimic bun clubului,niciun beneficiu.Ba din contra.Acum Mitica se va razbuna pe noi.

resita
10th September 2006, 22:45
meci de 1 solist

:ok:

nationalul se-ndreapta spre liga a II a :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

*Coco*
10th September 2006, 22:45
Aici sunt de acord.Iacov s-a luat in gura cu Mitica,pretinzand ca vrea binele clubului,insa aceste certuri nu au adus nimic bun clubului,niciun beneficiu.Ba din contra.Acum Mitica se va razbuna pe noi.

Pai vezi...
Dar si jucatori au si ei o vina ca nu prea joaca ca nu ii prea lasa Iacov sa plece de la echipa si cere bani multi pe ei si daca ar retrograda iti dai seama ca o sa ii vinda atunci:D

Platanu
10th September 2006, 22:49
Pai si daca i-ar lasa Iacov sa plece n-ar mai juca....chiar deloc.

Bancaru
11th September 2006, 10:51
Ce tampenii se spun aici. Cum naiba sa plece? Cine vrea sa plece si nu poate de Iacov? Poate Herea, dar ma intreb unde in conditiile de acum? Poate se bat unii pe Panc si nu stiu eu. Sau sa fie Mozacu (AKA MOZZY) subiect de dispute si nu se stie. Coco, esti dus tata. Ai grija si tu de echipa ta ca in 2 meciuri ati luat 8 goluri.