PDA

View Full Version : Baschet Masculin: Sezonul oficial 2008-2009



MT
6th October 2008, 16:47
Miercuri incepe sezonul oficial, prin disputarea partidelor din primul tur al Cupei Romaniei. Fiind primele confruntari e greu de estimat potetialul real al echipelor...totusi:

ELBA Timisoara - Dinamo Bucuresti
Judecand dupa turneul din China si amicalele lui Dinamo, +20 gazdele nu ar fi o surpriza.

BCMUS Arges Pitesti - CS Rapid Bucuresti
Normal din nou o diferenta mare pentru gazde: + 15

BC Mures Tg. Mures - GAZ METAN Medias
Meci deschis si echilibrat zic eu, +5 Medias.

SCM "U" Craiova - BC Targoviste
2

Sta - CS Otopeni
Nu cred ca echipa "sta" poate produce surpriza :D, eventual o surpriza ar fi sa-si faca seppuku cineva din Federatie care permite aceeasi (vesnica) batjocura la adresa competitiilor interne, cu echipe care se retrag, dispar, etc dupa ce si-au anuntat participarea.
O garantie financiara la inscriere ar fi o idee?

CSU Atlassib Sibiu - Energia Rovinari
Bataie! :D ia Energia. (la figurat) +10

CSU Municipal Cuadripol Brasov - CSM Oradea
+20 daca isi pune mintea Brasovul. Dar tineretul oradean are o sansa enorma de a se afirma in competitia adultilor. ;)

CSU Ploiesti - U Mobitelco Cluj Napoca
No comment aici, decat ca este foarte greu pe terenul (merituoasei :D) detinatoare a titlului si cupei.

cristane
7th October 2008, 00:07
Meciurile lui Dinamo si Brasov nu au cum sa se joace miercuri, echipele avind programate meci in Liga Balcanica. Nu inteleg cum de Asesoft joaca cu Cluj in primul tur al cupei. Nu mi se pare normal, but anyway. Who am I to decide.

Gabri3l
8th October 2008, 21:47
Asesoft - Cluj 99-93(tur) - cupa

un meci controlat de campioni, mai putin in sfertul 4...:o: oricum, calificarea se joaca in meciul retur.

outsider
8th October 2008, 22:02
mai gabriel, incepi sa intelegi baschet, nu e rau

Gabri3l
8th October 2008, 23:06
Asesoft - Cluj 99-93(tur) - cupa, in cateva imagini...

intrarea in scena a campionilor
http://img79.imageshack.us/img79/159/dsc00357ql3.jpg

intonarea imnului national
http://img79.imageshack.us/img79/2751/dsc00359lt1.jpg

in timpul meciului
http://img79.imageshack.us/img79/7051/dsc00372sr7.jpg

majoretele Asesoft in actiune
http://img79.imageshack.us/img79/682/dsc00377co2.jpg

interviu Burlacu -final
http://img219.imageshack.us/img219/6294/dsc00379mf8.jpg

...si 2 filmulete.:D

2 points try - Asesoft (http://www.youtube.com/watch?v=P1UNHPn9Fng)
majorete dans (http://www.youtube.com/watch?v=ht7ygiyZOBk)

MT
9th October 2008, 10:16
Foarte frumos meci :D, mi-a adus aminte de scorurile fluviu care se inregistrau intre a dois'pea mate-fizica si a dois'pea info la mine in liceu. Acum 20 si de ani. Tot asa, apararea era pentru cei slabi si fara talent, ofensiva in schimb era apanajul meseriasilor. Si cea care aducea bineinteles admiratia colegelor "majorete" de pe margine. :D Ce vremuri.

In alta ordine de idei ced ca s-a vazut clar ca echipele sunt la inceput de drum cu pregatirea. Din pacate insa saptamana viitoare acesta nu va fi o scuza in confruntarile europene...sa vedem ce iepuri din joben vor reusi sa scoata Tab respectiv Arnautovic (sau Iacobescu, inca n-am inteles exact care dintre ei face mai multe scheme :D pe banca ploiesteana).

Despre meciul din cupa, cu siguranta returul va spune o alta poveste. Personal sper sa vad in plus (macar) o defensiva mai exacta din partea "alor mei".
Pana atunci inca odata, bafta in Europa tuturor reprezentantelor Romaniei. :ok:

PS @Gabri3l: Privind atent la fotografia cu fetele acelea lipite de parchet am impresia ca lipseste fosta lor leadera Lory_Creatza. E adevarat ca s-a retras? :mda:

Gabri3l
9th October 2008, 10:39
da...e adevarat ca s-a retras dupa 6 ani de zile, dar va fi in continuare alaturi de echipa din tribuna:)
http://www.csuasesoft.ro/forum/viewtopic.php?t=129&postdays=0&postorder=asc&start=225

MT
9th October 2008, 10:48
Ah, am inteles, mersi!

MT
11th October 2008, 21:13
Daca ploiestenii i-ar inchide pe a)Iacobescu si b)Arnautovic intr-o pivnita si ar "pierde" cheia, ar deveni imediat: a) o echipa simpatizata si respectata si b) o echipa invingatoare. Si probabil ar dispare si sursa de finantare a unor "just papagali" si s-ar asana si mlastinile presei.

Felicitari Pitesti! De pastrat si aratat la nepoti ce inseamna determinare, munca si bineinteles talent.
Iar Lawrence e peste Seals, o spun nu fara o urma de reget.

tudor89
12th October 2008, 08:56
Daca ploiestenii i-ar inchide pe a)Iacobescu si b)Arnautovic intr-o pivnita si ar "pierde" cheia, ar deveni imediat: a) o echipa simpatizata si respectata si b) o echipa invingatoare. Si probabil ar dispare si sursa de finantare a unor "just papagali" si s-ar asana si mlastinile presei.

Felicitari Pitesti! De pastrat si aratat la nepoti ce inseamna determinare, munca si bineinteles talent.
Iar Lawrence e peste Seals, o spun nu fara o urma de reget.

eu nu as putea sa zic ca e peste. cred ca sunt macar comparabili, nu stiu cine e mai spectaculos. cert e, ca lawrence m-a facut sa topai prin casa de trei ori:yeah:

Dumars
12th October 2008, 23:00
Pe mine, Lawrence (al Arabiei) m-a facut sa regret ca nu am inregistrat partida si nu pot sa fac un colaj: cu slamurile (cel peste Pampers mi l-as pune ca avatar) si cu capacele.

SilverZeus
15th October 2008, 19:48
...Lawrence, cu siguranta e peste Levar....oricat tin inca la Levar, dar adevarul trebuie recunoscut

vasi
3rd November 2008, 19:06
mare plictiseala pe aici...
hai sa o spargem
Clujenii au renuntat deja la primul jucator, conform noii reguli a FRB care permite inclouirea unuia din lot
http://www.newsarena.ro/majstrovich-pleac%C4%83-de-la-u-mobitelco

Dumars
4th November 2008, 00:38
mare plictiseala pe aici...
hai sa o spargem
Clujenii au renuntat deja la primul jucator, conform noii reguli a FRB care permite inclouirea unuia din lot
http://www.newsarena.ro/majstrovich-pleac%C4%83-de-la-u-mobitelco

Și ca o continuare...
Îl revedem pe LeVar ? (http://www.newsarena.ro/revine-levar-seals-la-cluj)

Atunci suplimentarea de 100 de abonamente se va epuiza ca pâinea caldă.

MT
4th November 2008, 10:52
Antrenorul BC Mures, Mihai Corui, a demisionat (http://citynews.ro/Mures-Antrenorul-BC-Mures-Mihai-Corui-a-demisionat+24870)

Mihai Corui a demisionat astazi din functia de antrenor al echipei BC Mures si din functia de vicepresedinte al BCM, se arata intr-un comunicat remis redactiei citynews.ro. Potrivit comunicatului, Mihai Corui doreste sa pastreze confidentialitatea motivelor pentru care paraseste echipa tigrilor.




"Vreau sa multumesc tuturor celor care au fost langa mine in acesti 5 ani superbi. Vreau sa spun ca ies cu capul sus si ca sunt mandru de echipa mea si de mine" declara Corui.




Acesta nu a putut fi contactat pana acum.

cristianb
4th November 2008, 12:22
Urmeaza Kinsella, Henry si Gibson, si poate chiar Tab la iarna. Dupa cate se aude, Cristescu nu-l va mai lasa pe Tab sa se ocupe de transferuri, deci totul e posibil cu Seals, daca intr-adevar e liber.
Eu n-am inteles si nu inteleg ce-a fost in capul lor de i-au lasat sa plece pe Seals si, mai important, pe Krstanovic. Tab e un fel de Rednic al baschetului, antrenor foarte bun, dar o jigodie de om.

cristianb
4th November 2008, 12:23
In alta ordine de idei, sper ca ne tineti pumnii stransi pentru diseara. :D

ionut_au
4th November 2008, 13:24
Urmeaza Kinsella, Henry si Gibson, si poate chiar Tab la iarna. Dupa cate se aude, Cristescu nu-l va mai lasa pe Tab sa se ocupe de transferuri, deci totul e posibil cu Seals, daca intr-adevar e liber.
Eu n-am inteles si nu inteleg ce-a fost in capul lor de i-au lasat sa plece pe Seals si, mai important, pe Krstanovic. Tab e un fel de Rednic al baschetului, antrenor foarte bun, dar o jigodie de om.

mai dar ce bine il cunosti tu pe tab ca om; cred ca sunteti prieteni de cand erati mici si va jucati impreuna in nisip.
ce treaba ai tu sa judeci pe cei din gradina altora? mai bine ingrijeste-te de buruienile tale.

cristianb
4th November 2008, 14:17
Tie iti place cum arata echipa ta de anul asta? Ai idee ca toti jucatorii noi au fost adusi de marele tau antrenor? Vom afla vreodata cati bani si-a tras de pe urma acestor transferuri?


PS: Eu nu judec pe nimeni, imi expun doar o parere de iubitor al acestui sport. Anul asta, spre deosebire de anul trecut, Ploiestiul va juca contra arbitrilor si ar fi fost interesant un duel Cluj + arbitrii contra Ploiesti. Din pacate acum nu mai aveti echipa, dar lucrurile se pot schimba in bine la iarna.

MT
4th November 2008, 14:26
. Anul asta, spre deosebire de anul trecut, Ploiestiul va juca contra arbitrilor ...
:happy
Ma bucur sa aud asta din partea ta. Anul acesta semnalele au fost clare din partea corpului de arbitri ca vor incerca (macar) sa alunge suspiciunile adunate de-a lungul anilor asupra lor si vor judeca corect. E straniu totusi ca sugerezi implicit ca un arbitraj corect nu poate fi privit decat ca si unul ostil de catre voi. :D
Doamne ajuta.

Si bafta cu mancatorii de melci, sper ca azi la baschet francezii sa piarda; iar dimpotriva, la fotbal ... :D

cristianb
4th November 2008, 14:38
Mie asa mi s-a parut, si la Cluj, dar mai ales la Pitesti, ca arbitrii au fluierat impotriva.
Cat despre meciul de diseara, daca vom juca la fel ca in meciurile cu rusii e imposibil sa nu ne calificam.

UrsMeier
4th November 2008, 17:23
la Pitesti ti s-a parut.Atunci doar a fost forma de moment si v-am batut.Arbitrajul a fost cu greseli mici de ambele parti.

vasi
4th November 2008, 21:01
apropo de Cluj si de TAB... el a venit la Cluj intr-un moment similar cu acesta (http://www.newsarena.ro/analiz%C4%83-sezoane-%C3%AEn-oglind%C4%83), dupa o eliminare in cupa romaniei, una in europa si un joc pierdut de perisic cu sibiul. urmeaza oare ceva? eu pariez ca nu

MT
4th November 2008, 23:58
...Cat despre meciul de diseara, daca vom juca la fel ca in meciurile cu rusii e imposibil sa nu ne calificam.
103-77
Se pare deci ca Sebi si cu paiatza au hotarat sa va concentrati si voi pe competitiile interne anul asta. Asa va fi mai interesant campionatul. :ok:

Gabri3l
5th November 2008, 01:43
mda...chiar daca am jucat impotriva unei echipe care joaca bine pe teren propriu si mai slab afara, nu prea era de asteptat o asemenea diferenta de puncte...
la Ploiesti Asesoft probabil va castiga in retur , dar calificarea pare acum departe de noi...

cristianb
5th November 2008, 11:44
Nu sunt multe de spus, avand in vedere ca n-am vazut meciul. Scorul este jenant.
Un singur lucru ar fi de mentionat - conform statisticilor de pe fibaeurope.com, ei au avut 35 de libere, noi doar 15 din care am marcat 7.

vasi
5th November 2008, 23:55
cam nasoala situatia la cluj
dupa meciul cu targoviste se pare ca am ramas fara kinsella pentru ceva vreme

http://www.newsarena.ro/u-mobitelco-se-preg%C4%83te%C5%9Fte-s%C4%83-aduc%C4%83-un-pivot

MT
7th November 2008, 11:50
E despre baschetul feminin, dar e trista: se pare ca Aradul renunta de saptamana asta la toate jucatoarele straine iar Budurean si-a dat demisia. Finantatorul nu mai plateste...se pare ca desfiintarea West Petrom la baieti a fost doar inceputul sfarsitului baschetului de performanta in Arad.
Foarte trist.

vasi
7th November 2008, 14:35
Chiar asa...pacat.

MT
12th November 2008, 22:51
Ce-i cu povestea asta (http://www.forum-htv.net/galeriehtv/albums/userpics/10001/nuit_hotel.jpg) ? Oare e adevarata? Chiar s-a facut de catre "suporteri" un raid in toiul noptii prin hotelul unde au fost cazati francezii inainte de meci iar jucatorii lor au fost treziti cu batai in usa si insultati? Desi suna foarte ..."iacobeasca" :D treaba asta imi vine greu sa cred ca s-a intamplat.

Dumars
15th November 2008, 23:47
Philadelphia 76ers coach Maurice Cheeks gave his team a simple yet effective message after the first quarter against Indiana.

His players responded Friday night, overcoming a 26-point deficit to beat the Pacers 94-92.

“I told them to keep fighting,” Cheeks said following a dismal first quarter, which ended with the Pacers ahead 38-13. “We just hung in there, we didn’t stop.”

Se pare ca se poate pierde si de la o diferenta mai mare. :angry:

cocostegar
7th December 2008, 23:42
Foto : CSU BV - Otopeni 83 87 Meci ce a fost scricat de greselile de arbitraj in defavoarea brasovenilor. + Poze de la incidente http://kronsport.ro/index.php/Baschet/Foto-CSU-Brasov-Otopeni-83-89.html

J.Bond
16th December 2008, 19:44
Presimt ca anul asta CSU Sibiu va castiga titlul.:)

woody
5th January 2009, 15:05
Ce liniste pe aici... A murit de tot :) forumul asta. Dar presimt ca se va anima pe masura ce se va apropia meciul cu nostru cu clujul :) . NU mai avem mult de asteptat pana in 7 februarie

J.Bond
22nd January 2009, 15:33
Sa vezi cum o sa apara atunci clujenii. Mai ales daca(spara ei) ne vor si bate.:D

vasi
28th January 2009, 11:22
Liniștea dinaintea furtunii? Sau pur și simplu resemnare, în condițiile în care, să fim sinceri, șansele să se schimbe ceva în ierarhia finală (cea de după play-off) rămân foarte foarte mici?

vasi
3rd February 2009, 07:35
http://www.newsarena.ro/ipotez%C4%83-%C5%9Foc-u-mobitelco-csu-sibiu-se-am%C3%A2n%C4%83 ????!!!!!????

ultras79
3rd February 2009, 11:25
Abia astept meciul cu Sibiul si atmosfera . HAIDE "U"

J.Bond
3rd February 2009, 22:24
Meci echilibrat dar avem echipa mai buna. HAI CSU! :ok:

boshcUtza
6th February 2009, 12:23
fara calota si am inteles ca si fara kabengle ar trebui sa ne fie mult mai usor sa batem sibiul

zebe
7th February 2009, 21:29
Ce meci! "U" Cluj - CSU Sibiu 109-102

Gontel
7th February 2009, 23:40
Doar un post (si cu al meu doua) a determinat un derby cu doua overtime-uri? "U" a reusit sa castige pana la urma, meritat zic eu, chiar daca in final s-a aflat mai mereu intr-o cursa de recuperare a unor diferente de 5-6 puncte.

J.Bond
8th February 2009, 01:27
Ce noroc pe capul clujenilor! :no:

ultras79
8th February 2009, 02:10
"U" intotdeauna peste CSU...!!! NUMAI "U"

corello
8th February 2009, 13:17
Ce noroc pe capul clujenilor! :no:

noroc ca avem echipa mai buna, sau despre care tip de noroc vorbesti?
Meci superb. Eu din pacate am reusit sa il vad doar in dimineata asta in reluare. Spectacol total. Intotdeauna intre Sibiu si Cluj vor iesi meciuri spectacol pe toate planurile

Gabri3l
9th February 2009, 17:47
va luptati iar pentru locul 2:D...

zebe
21st February 2009, 20:46
Asesoft Ploiesti - "U" Cluj 91-82

Ce crainic debil:ras-plans:

J.Bond
23rd February 2009, 14:16
Daca ar fi doar crainic nu ar fi o asa mare tragedie! Se pare ca omul mai e responsabil si cu organizarea clubului prin presa.:D
Oricum ideea e ca v-au cam facut varza pe siteul lor in ultimul timp. Noi nu le-am dat inca motive si sper sa nu le dam nici pana la final.:D Chit ca jucam prost, tare prost. Nu vad cum am putea sa castigam campionatul nici anul asta.:mda:

ultras79
1st March 2009, 11:35
Ce batai isi ia Sibiul ...isi revin la normal incet incet ca prea se cred ei mari si tari.

J.Bond
1st March 2009, 11:41
Ce batai isi ia Sibiul ...isi revin la normal incet incet ca prea se cred ei mari si tari.

Nu conteaza asta, ne revenim in finala.:D Spre deosebire de voi am dovedit ca atunci cand ne concentram suntem in stare sa batem pe oricine, chiar si Ploiestiul.:ok:

J.Bond
10th March 2009, 22:52
Sper sa scoatem un rezultat bun maine la Ploiesti.:D HAI CSU!

J.Bond
11th March 2009, 21:23
ASESOFT - CSU SIBIU 84 - 78

Era cat pe ce.:)

zebe
22nd April 2009, 20:55
U Cluj - CSU Sibiu 99-89

1-1 la general. :D

J.Bond
24th April 2009, 14:40
Va batem din nou acasa. :D

zebe
26th April 2009, 17:49
Ii 48-41 pt. noi la pauza. Nu cred.:D

zebe
26th April 2009, 18:43
Of, sa-mi bag picioru.:D CSU-"U" 89-87 in derby-ul Romaniei la baschet.

Putine galerii din prima liga de fotbal sunt asa frumoase precum sunt cele doua care s-au intalnit astazi.

Lover
26th April 2009, 18:44
DAMN !
run de 11-0 pentru sibiu, acolo s-a rupt tot.


ce gura imensa are Scott :shocked:

J.Bond
26th April 2009, 18:45
Victorie Sibiu dupa un meci incredibil! :yeah:

zebe
26th April 2009, 18:46
Sa le scoateti baschetul din cap ploiestenilor.:yeah:

J.Bond
26th April 2009, 18:50
Vom incerca.:D

Frumos meci, frumoase galerii! :ok:

Lover
26th April 2009, 20:01
mare pacat ca se joaca doar 2 din 3.
puteau sa joace lejer 3 din 5 macar. mai vedeam 2 meciuri spectaculoase.

Dumars
27th April 2009, 22:33
Frumos meci !

Felicitari CSU Sibiu !
Bafta sibienilor mai departe !

J.Bond
27th April 2009, 22:53
Multumim Dumars! :D

Gabri3l
28th April 2009, 03:14
va fi totusi o semifinala echilibrata cu Sibiul...dar pana la urma tot cei mai buni se vor califica in finala -> Asesoft:)

M_ovidiu
28th April 2009, 15:32
Foarte frumoasa atmosfera meciului 3 dintre cele 2 echipe dar totusi am o intrebare pt prietenii nostrii clujeni: Care este legatura dintre unul din cele mai stimabile cluburi romanesti "Universitatea Cluj" si unul dintre cei mai controversati oameni politici romani Corneliu Zelea Codreanu al carui chip a fost arborat de catre galeria clujeana?Intreb si eu asa ca om nestiutor.

Multumesc anticipat pt raspuns.

J.Bond
28th April 2009, 19:08
Daca batem maine la Ploiesti in primul meci, ne cresc sansele la calificarea in finala.:D HAI CSU!:ok:

Dumars
29th April 2009, 17:55
Daca vreti sa aveti meciul 3 dintre CSU Sibiu si U mobitelco Cluj, aici aveti un link (http://www.mininova.org/tor/2536281)

J.Bond
29th April 2009, 21:47
VICTORIE la Ploiesti!!! :yeah::yeah::yeah:

Gabri3l
3rd May 2009, 17:59
meci 2, semifinale...

CSU Sibiu - Asesoft Ploiesti 38-48 ...la pauza

arbitrii pe fata cu Sibiu, cel putin in sfertul 2 i-au ajutat sa mai recupereze din diferenta acordand o gramada de foule pentru gazde...:rolleyes:

J.Bond
3rd May 2009, 20:03
2 la 0 dupa doua meciuri destul de echilibrate cu campionii de la Asesoft. Atmosfera senzationala din sala a adus victoria sibienilor in meciul de azi castigat pe final. :yeah::yeah:
Mai ne trebuie 1 singur meci. HAI CSU!:cool::yeah:

Roddicted
3rd May 2009, 20:08
cand e urmatorul meci?

zebe
3rd May 2009, 20:14
Burlacu zice ca tot ei sunt favoriti la accederea in finala.:happy

Bine Sibiu !!!:yeah::yeah::yeah:


cand e urmatorul meci?

Cred ca Joi.

Roddicted
3rd May 2009, 20:20
Burlacu asta s-a intors cu un alt aer din strainatate, unde din cate stiu eu mai mult nu a jucat.

Lover
3rd May 2009, 20:32
meci 2, semifinale...

CSU Sibiu - Asesoft Ploiesti 38-48 ...la pauza

arbitrii pe fata cu Sibiu, cel putin in sfertul 2 i-au ajutat sa mai recupereze din diferenta acordand o gramada de foule pentru gazde...:rolleyes:

hai c-am auzit-o si pe asta. arbitrasii cu asesoft. :D
cand imi amintesc finala de anul trecut imi vine sa te injur.

J.Bond
3rd May 2009, 20:36
hai c-am auzit-o si pe asta. arbitrasii cu asesoft. :D
cand imi amintesc finala de anul trecut imi vine sa te injur.

Obiectiv vorbind, trebuie sa recunoastem ca arbitrii au cam tras cu Sibiu:) si ne-au cam impins de la spate ca sa revenim in joc prin eliminarea celor doi romani titulari de la Ploiesti, poate atrasi si de presiunea publicului din sala.:yeah:. Nu imi face placere sa recunosc dar cam asa a fost.
SemiFinala inca se mai joaca. Au fost totusi 2 meciuri destul de echilibrate iar scorul putea fi lejer si invers, adica 2-0 pentru ploiesteni.

HAI CSU! :yeah:

J.Bond
3rd May 2009, 21:11
Urmatorul meci se va juca miercuri la Ploiesti. HAI CSU!:ok:

Dumars
6th May 2009, 15:57
Marker, vreau sa te felicit. Nu de multe ori, fanul echipei favorizate vede ajutorul oferit de arbitri. Nici eu NU am vazut niste faulte acordate ploiestenilor in meciul 2. Exceptand poate atingerea cu maieul, nu am vazut contact la cateva patrunderi. Dar nu cred ca de-asta au pierdut ploiestenii. Si in meciul 1 au fost mai multe faze judecate tot pentru gazde, respectiv pentru Ploiesti in acel meci.
In meciul 2, atmosfera i-a facut pe jucatorii sibieni sa recupereze acele avantaje de 15 puncte. Si acest Scott imi place din ce in ce mai mult.
Victorii meritate, meciuri frumoase.
Astazi favoriti sunt ploiestenii (da, stiu ca au fost favoriti si in celelalte 2 partide :D ). Dar sibienii au sansa sa castige seria in meciul 4 cand cred ca fanii vor face atmosfera de cartea recordurilor.
Cel mai bun sa invinga !

J.Bond
7th May 2009, 00:11
Ne-au dat clasa astazi.:D

Daca mai vrem in finala trebuie neaparat sa batem urmatorul meci la Sibiu. HAI CSU!:ok:

zebe
7th May 2009, 12:46
Foarte frumoasa atmosfera meciului 3 dintre cele 2 echipe dar totusi am o intrebare pt prietenii nostrii clujeni: Care este legatura dintre unul din cele mai stimabile cluburi romanesti "Universitatea Cluj" si unul dintre cei mai controversati oameni politici romani Corneliu Zelea Codreanu al carui chip a fost arborat de catre galeria clujeana?Intreb si eu asa ca om nestiutor.

Multumesc anticipat pt raspuns.

S-ar putea sa ma insel, dar cred ca bannerele cu Corneliu Zelea Codreanu apartin gruparii Noua Dreapta, cu multi adepti printre membrii galeriei U-iste.

woody
8th May 2009, 10:03
Nu exista infrangere decat pentru cei care renunta cu totul.
Revista presei http://www.csufans.ro/stiri.php?id=458&skey=presa&lang=ro

Lover
10th May 2009, 20:24
asesoft condusi cu 4 puncte cu vreo 16 minute inainte de final.

la asesoft iese Burlacu, intra Banica ! :D cred ca revedem scenariul finalei de anul trecut.




mi se face scarba cand vad :headbang: iar castiga astia campionatul

MVP, Banica MVP !



Arbitrul de baschet, Stelian Bănică (foto: Sibianul) a găsit timp, ca înaintea a două meciuri două meciuri importante, la care a fost delegat să facă o pauză pentru distracție chiar la Sibiu. Astfel vineri noapte înainte de a merge la Cluj, unde a doua zi urma să arbitreze partida dintre U Mobitelco și BCMUS Pitești, acesta și colegul Mihai Săndulache, au fost prezenți în Sibiu, la prezentarea de modă a Ritei Mureșean, din clubul Liqouid. Cei doi au stat la o masă pe care trona o sticlă de wiskey până după ora 1.30, iar sâmbătă dimineață, după ce s-au odihnit la un hotel din Sibiu, au plecat spre Cluj Napoca. Stelian Udrică urmează să fie prezent ca arbitru și dumincă, la derbiul etapei, ce are loc chiar la Sibiu, între CSU și Dinamo București.

Dumars
10th May 2009, 21:17
Arbitraj ce a semanat cu finala de anul trecut.
In special in sfertul 4, cateva faulturi vazute doar de Banica & co.

Asta nu e baschet.

J.Bond
10th May 2009, 23:24
La fel cum am recunoscut ca in meciul 2 arbitrii ne-au cam avantajat, asa si acum trebuie sa constat ca arbitrii au favorizat Ploiestiul in meciul 4 si au impins aceasta semifinala in joc decisiv. Mai bine pierdeam repede cu 3-0 decat sa ne facem sperante aiurea. :sleep:
Sa speram ca arbitrii vor fi impartiali macar in meciul decisiv si cea mai buna echipa sa se califice in finala. HAI CSU!

c_o_s_m_i_n
11th May 2009, 00:20
Sfertul 3 si mai ales 4 FURT PE FATA !!!!!:headbang::rosu::rosu::rosu:

ultras79
11th May 2009, 13:30
A fost macel la Sibiu. PUteam sa pun pariu cu oricare ca o sa intre in "schema" fluierasii. Asa am patit si noi Uistii ..asa vor pati si alti in continuare.

Lover
11th May 2009, 13:41
Sa speram ca arbitrii vor fi impartiali macar in meciul decisiv si cea mai buna echipa sa se califice in finala. HAI CSU!

daca la Sibiu fac asa, iti dai seama ce vor face la ploiesti.
anul trecut cel mai rau a fost in meciul decisiv parca... nu mai tin minte exact.

pacat ca nu se gasesc la pariuri meciurile astea :headbang: as merge pe asesoft fara emotii.

c_o_s_m_i_n
11th May 2009, 14:30
Se pare ca nu ne vom prezenta la meciul 5 http://www.oradesibiu.ro/2009/05/11/sibiul-nu-merge-la-ploiesti/

J.Bond
13th May 2009, 14:01
Ba o sa ne prezentam. Noi ne jucam sansele pana la capat, atatea cate mai sunt.:) HAI CSU!:ok:

_Razvi_
13th May 2009, 23:19
Asteptam Asesoft la timisoara :)

J.Bond
13th May 2009, 23:21
82-72. Am "murit" frumos, Asesoft a fost mai buna in conditiile un arbitraj OK in meciul decisiv. Cam asta a fost, poate sezonul viitor vom fi noi mai buni.:sleep:
HAI CSU!

Gabri3l
28th May 2009, 15:57
din nou campioni:)...

J.Bond
29th May 2009, 22:26
Felicitari mai campionilor!:) Adevarata finala ati jucat-o totusi cu CSU Sibiu.;)

Dumars
8th June 2009, 21:51
CSU Sibiu, sau mai exact fanii acestei echipe, au pregatit si proba video ceruta de dna presedinte Tocala referitor la seria cu Asesoft Ploiesti.
Iata filmuletele respective:

Partea I (http://www.youtube.com/watch?v=E954W4fS13c)

Partea II (http://www.youtube.com/watch?v=OpAqkZyz8h0)

Lover
9th June 2009, 16:42
cine a facut filmuletele nu e mare expert... sau poate este, dar e ipocrit, insa ideea tot aia e si au dreptate cei care contesta arbitrajul.

ultras79
11th June 2009, 23:00
http://www.ucluj.ro/detalii-stire.php?NewsID=2226

zebe
15th June 2009, 03:17
BC Gladiator e cea de-a doua echipa ce va reprezenta Clujul in prima divizie de baschet masculin incepand cu sezonul viitor. Bubu Roschnafsky este antrenor-jucator la BC Gladiator Cluj-Napoca.

Nilatac
22nd June 2009, 14:15
dah ca sfertu 3 dar si 4 a fost furat pe fata...

Nilatac
18th July 2009, 13:54
un sezon plakut

spiritt23
29th July 2009, 13:45
E destul de probabil ca TVR sa obtina contractul cu FRBaschet. Confirmare si amanunte in citeva zile.

Raptor
29th July 2009, 18:36
Tare. Sunt curios cate meciuri vor transmite.

Dumars
30th July 2009, 15:26
Multumim de informatie Emil. Ar fi bine pentru baschetul romanesc sa fie transmis de catre TVR. Federatia ar putea miza pe o respectare a contractului, iar noi, telespectatorii, am putea sa vedem mai multe meciuri, stiut fiind faptul ca Telesport erau limitati dpdv tehnic si nici suportul din partea Realitatea TV nu s-a prea vazut.

spiritt23
11th August 2009, 15:31
Va anunt cu mare placere ca s-a semnat parteneriatul TVR-FRBaschet, ceea ce inseamna ca vom transmite Divizia A(fete si baieti), Cupa Romaniei, meciurile Nationalei, meciuri din Cupele Europene. Vor fi 2-3 meciuri pe etapa pe TVR 2 si TVR 3, partidele importante, de ex, Romania-Belarus, pe TVR 1. In plus, miercuri, 12 august, Grecia-Romania, in direct, pe TVR 2!!

J.Bond
13th August 2009, 01:40
Va anunt cu mare placere ca s-a semnat parteneriatul TVR-FRBaschet, ceea ce inseamna ca vom transmite Divizia A(fete si baieti), Cupa Romaniei, meciurile Nationalei, meciuri din Cupele Europene. Vor fi 2-3 meciuri pe etapa pe TVR 2 si TVR 3, partidele importante, de ex, Romania-Belarus, pe TVR 1. In plus, miercuri, 12 august, Grecia-Romania, in direct, pe TVR 2!!

Foarte bine!;) HAI CSU!:ok:

PS Ne-am facut de ras cu Grecia.:D

cristi13
14th August 2009, 00:22
bravo tvr

cristane
9th November 2009, 12:53
.... sezonul nou a inceput de mai multe saptamini, cum de nu se mai posteaza nimic aici? Anii trecuti era agitatie mare pe forum. Ce s-a intimplat?

michai
9th November 2009, 19:39
Hai U Mobitelco:yeah::lol:

Ted
9th November 2009, 21:40
am vazut ieri primul meci de bachet de la fata locului : CSM Bucuresti - Steaua 78-79
desi nu sunt fan sau cunoscator de baschet,mi-a placut si o sa ma mai duc.Sper sa fiu pe faza si cand vor juca echipele importante ale campionatului cu Steaua.

cristane
10th November 2009, 11:21
am vazut ieri primul meci de bachet de la fata locului : CSM Bucuresti - Steaua 78-79
desi nu sunt fan sau cunoscator de baschet,mi-a placut si o sa ma mai duc.Sper sa fiu pe faza si cand vor juca echipele importante ale campionatului cu Steaua.

In ce sala joaca CSM? As veni si eu la niste meciuri.

Ted
11th November 2009, 18:35
sala Soced(Constructorul),in Vitan strada Fizicienilor nr 50

M_ovidiu
27th November 2009, 21:12
Daca vreti sa aveti meciul 3 dintre CSU Sibiu si U mobitelco Cluj, aici aveti un link (http://www.mininova.org/tor/2536281)

nu ai cumva meciul de azi te rog

Dumars
28th November 2009, 03:26
nu ai cumva meciul de azi te rog

Din pacate nu.
Sunt plecat din tara si ma intorc doar peste 3 saptamani. L-am pus sa se inregistreze meciul, dar cred ca va fi cam tarziu pe cand ma intorc eu.

Daca apare vreun link pe guestbook la umobitelco il voi posta si aici.

Si eu as vrea sa vad meciul mai repede.

M_ovidiu
28th November 2009, 08:40
intre timp am facut eu rost:
http://btjunkie.org/torrent/Meci/42919bc86bc23baf9fdcaadb33452ff15c6e3e3217e9

e un pic cam mare.

paul*
1st December 2009, 13:17
pe langa cele 3 date ca sigur in lupta ptr titlu (asesoft, cluj, medias) hap...a mai aparut una :)...sibiul