PDA

View Full Version : Italia - Suedia



MaPaX
17th June 2004, 22:58
Vineri, 18 iunie, ora 21:45 > Italia - Suedia in direct pe TVR 1!
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici!

N0_NaM3
17th June 2004, 23:26
Meci greu , dar de 1x ....:D

Catalanul
17th June 2004, 23:40
un meci echilibrat pe care pana la urma cred ca il va castiga suedia, mai ales ca toti s-ar putea sa nu joace :mad:
scor: 2-1 suedia goluri: Larson, Ljungberg & Vieri

corinutza_88
18th June 2004, 10:04
un meci de x
dupa ce a aratat italia in primul meci nu cred ca are prea multe sanse!!!

bill
18th June 2004, 10:15
Italia incepe de obicei prost dar isi revine. Sper sa o faca si de data asta.
Bate Italia.

MaPaX
18th June 2004, 10:21
18 iunie, Porto, grupa C, stadion: "Do Dragao", ora 21.45, TVR1
ITALIA - SUEDIA
Din cele 20 de întâlniri disputate până acum de Italia şi Suedia 7 s-au jucat în C.E. În 1972, în grupa a 6-a, italienii au remizat 0-0 în deplasare şi au câştigat 3-0, acasă prin golurile lui Riva (min. 3 şi 83) şi Bonisegna (min. 40) mergând mai departe. Pentru EURO 84, cele două echipe au făcut parte din grupa a 5-a. Echipa "tre kronor" a câştigat ambele meciuri, 2-0 acasă, au înscris Eriksson (min. 31) şi Corneliusson (min. 55) şi... 3-0, la Napoli, prin punctele lui Strom­berg (min. 20 şi 27) şi Sunesson (min. 71), dar în Franţa a mers... România! În 1988 s-au aflat în grupa a 2-a, victoriile fiind împărţite, 1-0, a marcat H. Larsson (min. 25), în Scandinavia şi 2-1, goluri Vialli (min. 27 şi 47), respectiv H. Larsson (min. 38), la Mi­lano. Dar cea mai importantă confruntare a avut loc pe stadionul "Philips" din Eindhoven, la 19 iunie 2000, în cadrul turneului final EURO 2000. S-au impus italienii cu 2-1, prin punctele lui Di Biagio (min. 39) şi Del Piero (min. 88), H. Larsson marcând în min. 77, squadra lui Zoff ajungând în finală. Ce va fi acum?
Arbitru: Urs Meier (Elveţia)

uti2102
18th June 2004, 10:36
Sper sa le scoata suedezii fotbalul din cap macaronarilor. Ar fi cea mai mare satisfactzie fotbalistica pentru mine anul acesta !
SVENSKA! /hello

fia
18th June 2004, 11:33
Intr-adevar ar fi frumos... sa si-o ia Italia... sa le scoata fotbalul din cap... Poate asa icep sa joace si ei un fotbal mai spectaculos.

Doctor_Satan
18th June 2004, 14:45
Sper sa-si revina italienii si sa-i invinga pe suedezi.
Nu de alta dar sa-si asigure calificarea!

dj_jaxxx
18th June 2004, 18:38
Nu e nevoie sa se califice Italia. Putem trai un turneu fara ca italienii sa treaca de grupe :)

Eu sper un 2-0 din partea suedezilor. Larson si Ljundberg o sa joace un meci bun din nou.

Saber Rider
18th June 2004, 19:52
Si eu sper sa bata Suedia, ca prea li s-a urcat la cap italienilor ! Ce mari vedete sunt ei. Mai ales Totti, care in ultima vreme a inceput si el sa fie mai mult preocupat de reclame si de cum arata in ele, decat de fotbal. Mai bine ca nu joaca.

realmadrid.com
18th June 2004, 20:59
1-0 pt suedia se va termina

dj_jaxxx
18th June 2004, 21:10
ce le stii domle....

da numerele la loto de sapt viitoare le stii? :D

realmadrid.com
18th June 2004, 21:18
eu am dat un pronostic dj

dj_jaxxx
18th June 2004, 21:49
am facut si eu o poanta...

las ca de acu stiu sa raman serios...:sleep:

realmadrid.com
18th June 2004, 22:21
goooooooooooooool:(
1-0 pt italia

dj_jaxxx
18th June 2004, 22:25
cine a marcat, Totti? :D

realmadrid.com
18th June 2004, 22:28
cassano, totti nu joaca e suspendat, 3 etape pt ca a scuipat un jucator

dj_jaxxx
18th June 2004, 22:35
ptiu ce i-am confundat... :D

realmadrid.com
18th June 2004, 23:25
gooooooooooooooooooooool 1-1
italia potzi spune ca este eliminata

Saber Rider
18th June 2004, 23:37
Super gol al lui Zlatan Ibrahimovic !! Ar trebui să se ia de mână cu Van Nistelrooy !!

MaPaX
18th June 2004, 23:39
Italia - Suedia : 1 - 1( 37' A. Cassano/85' Z. Ibrahimovic

Italia: Buffon, Panucci, F. Cannavaro, Nesta, Zambrotta, Pirlo, Gattuso, Perotta, Pirlo, Cassano, Del Piero, Vieri. (Schimbari: 70' Fiore, 76' Giuseppe Favalli, 82' Camoranesi).

Suedia: Andreas Isaksson , Olof Mellberg , 77' Erik Edman, Tobias Linderoth , Mikael Nilsson , 55' Anders Svensson, Fredrik Ljungberg, Andreas Jakobsson , 66' Christian Wilhelmson, Zlatan Ibrahimovic, Henrik Larsson. (Schimbari: 55' Kim Källström , 66' Mattias Jonson, 77' Marcus Allback).

Vadim
18th June 2004, 23:41
Cred ca e mai frumos golul lui Ibrahimovici.

uti2102
19th June 2004, 00:00
SUPER MECI! CAT MA BUCUR!
Italia a jucat excelent in prima repriza (trebuie sa recunosc ca nu am vazut niciodata un joc asha bun din partea lor) insa in a doua repriza au revenit la vechea lor meteahna. Ei bine, de-aia nu merita sa mearga mai departe! Pentru ca ishi bat joc de noi! A doua oara!!! Au stat cu fundul in poarta din minutul 45 pana in 90. :ciocan:
SPER DIN TOT SUFLETUL LA UN 2-2 in meciul SUEDIA - DANEMARCA.
Arrivederci Italia.........celesta?! :happy

unirea
19th June 2004, 03:23
foarte frumos golul suedezului! a avut mare noroc...dar cum se spune....norocul tine cu cei puternici!

Catalanul
19th June 2004, 12:13
italia se va califica 100% in sferturi, trebuie doar sa castige in fata bulgariei (ceea ce se va intampla cu siguranta)
cat despre meciul de aseara mi-a placut (mai ales golul lui ibrahimovic) :D

jhon_goodboy
19th June 2004, 14:01
A fost super meciul.N-am ce zice!
Probabil cel mai tare meci pe care l-am vazut eu pana acum,dupa cel din semifinala din 2000,si anume Italia-Olanda.
Italienii au atacat doar ca sa ajunga in avantaj si apoi au facut ce stiau ei mai bine sa faca,adica sa se retraga cu tot efectivul in defensiva.
Din pacate pentru ei acest lucru i-a costat golul inscris intr-un mod miraculos de Ibrahimovici.S-a vazut ca Italia nu are jucatori de atac pur-sange deoarece a ratat cu seninatate din pozitii favorabile,ci mai degraba fundasi care sunt printre cei mai buni din lume.
Asta e.. :rolleyes: a trecut.Urmeaza acum meciul cu Bulgaria pe care italienii il vor castiga si vor ajunge in sferturi.Ar merita lucrul asta pentru ca pana acum a fost o echipa pozitiva si nu in ultimul rand trebuie sa-si salveze statutul de echipa cu un parcurs de cel putin pana in semifinala sau finala asa cum ne-a obisnuit pana acum. :)

uti2102
19th June 2004, 14:57
italia se va califica 100% in sferturi, trebuie doar sa castige in fata bulgariei (ceea ce se va intampla cu siguranta)


:happy Cum de eshti asha sigur?! 100%?! :happy
Italia poate sa bata shi cu 8-0 (dar o sa invinga doar cu 1 sau 2 la 0) pe Bulgaria shi tot degeaba; pentru ca danezii se vor intzelege cu suedezii la egal. Arrivederci ITALIA!

uti2102
19th June 2004, 15:02
Asta e.. :rolleyes: a trecut.Urmeaza acum meciul cu Bulgaria pe care italienii il vor castiga si vor ajunge in sferturi.Ar merita lucrul asta pentru ca pana acum a fost o echipa pozitiva si nu in ultimul rand trebuie sa-si salveze statutul de echipa cu un parcurs de cel putin pana in semifinala sau finala asa cum ne-a obisnuit pana acum. :)

FRATZILOR! Voi la ce campionat european va uitatzi?! Italia, "echipa pozitiva" :happy Asta nu e bun nici de gluma proasta. Daca 1 repriza din 4 joci ofensiv nu inseamna ca eshti pozitiv, din contra!!! :ciocan:
ITALIA NU MERITA NIMIC! DECAT SA PLECE ACASA SHI SA RENUNTZE LA FITZE SHI IFOSE. Doar cu talent nu faci nimic. Itzi mai trebuie shi caracter. Dar deh, Gattuso sau Cassano sunt doar 2 din 22!

jhon_goodboy
19th June 2004, 16:21
Alpopa prea te dai tu atotstiutor ,dar vezi ca de data asta ai cam stalcit-o.Italia are 2 puncte ,iar Danemarca si Suedia cate 4 puncte,Bulgaria 0puncte.
Daca bate Italia pe Bulgaria,nu cu 8-0 cum ai spus pentru ca e aproape imposibil dat fiind faptul ca Italia e o echipa mai mult defensiva macar cu 1-0,se vede ca esti cam pe langa.. :p ,atunci se va califica in cazul cand Danemarca-Suedia nu se va incheia la egal.Daca danezii si suedezii fac egal atunci Italia trebuie sa bata pe bulgari cu o diferenta de 3 goluri ca sa se califice.Asta e tot.Ce atata filosofie!! :cool:

Catalanul
19th June 2004, 16:32
Nu stiu, dar am impresia ca daca cele 3 echipe termina la egalitate se exclud rezultatele fiecarei echipe impotriva bulgariei si ca se vor lua in considerare rezultatele directedintre ele (Italia, Suedia, danemarca)
totul depinde de scorul meciului danemarca-suedia, pe care suedezii sper sa-l castige, ca sa nu se califice danezii :drak: :evil:

uti2102
19th June 2004, 18:57
Hai Poli shtie regulamentul! :ok: Poate-i zici shi lui "baiat-bun" de ce sunt "atotshtiutor" :happy
Suedia 2 - 2 Danemarca. Shi gata! /hello

realmadrid.com
19th June 2004, 18:58
ah ce bine ar fi:D:D:D:D