PDA

View Full Version : Pronostic SuperBowl XLIII



campuscodi
5th October 2008, 02:27
Hai sa facem si un concurs pentru a ghici castigatoarea SB XLIII.
Fiecare din noi va nominaliza 4 echipe pe care le considera aspirante la trofeul suprem.
Daca din cele 4 echipe, una din ele va castiga SB XLIII si nimeni nu a mai nominalizat-o: Bv tie. Esti un adevarat expert in fotbal american.
Daca sunt mai multe persoane care au nominalizat acea echipa, atunci se va lua in considerare si celelalte 3 echipe pe care le-ai nomilaizat: cate si daca au ajuns in Conference Championship, in Divisional Playoffs, in Wild-Card Games sau game-record-ul din timpul anului.


Am sa incep eu. Echipele pe care le consider favorite la SB anul asta sunt:
# Tennessee Titans
# Dallas Cowboys
# New York Giants
# Baltimore Ravens

r0bby
5th October 2008, 12:05
E prea devreme deocamdata.Se pot intampla foarte multe.

Zabriskie
5th October 2008, 15:57
Ravens?

campuscodi
6th October 2008, 11:09
Pai asta e si scopul. Sa fie devreme. Pana in Week 8.

brettfavre
7th October 2008, 04:21
Green Bay Packers
Denver Broncos
New York Giants
Tennessee Titans

anthynidiany
7th October 2008, 11:38
Titans - Bills
Giants - Cowboys

little_earl
7th October 2008, 11:44
Broncos - Steelers
Cowboys - Redskins

gerrusu
7th October 2008, 11:45
din N
New York Giants
Dallas Cowboys
si din A
Denver Broncos
Buffalo Bills

A.k.a
7th October 2008, 12:03
Giants, Cowboys, Broncos, Titans

Bronco
7th October 2008, 12:48
Hmmm, cati "fani" are Broncos!!! :shocked: E inca devreme, anul trecut dupa 5 etape, Giants nu era favorita... Oricum, eu care sunt fan Broncos, nu cred ca avem sansa la Super Bowl... Sincer as fi multumit cu o participare in play off. Cred ca nu avem defensiva necesara pentru a castiga in play off , iar in ofensiva inca avem greseli. Mai astept pina sa ma pronunt. Daca Broncos joaca bine in urmatoarele 7 meciuri, atunci, ii bag pe lista. :drak:

Zabriskie
7th October 2008, 14:00
broncos si steelers au sanse mici... big ben nu va putea scoate iepurele din joben la fiecare meci cum a facut duminica. o sa fie sackuit de peste 50 de ori si anul asta. la denver defensiva nu e de incredere.

little_earl
7th October 2008, 14:42
nu vroiam sa pun colts si titans :P am pus broncos pt ca e a doua mea echipa favorita :P si steelers la plezneala, oricum sunt cea mai buna echipa din afc north, cu toate problemele lor

meth
7th October 2008, 14:51
cowboys giants sau redskins. divizia aia e cea mai buna din tot nfl'ul

Cucu
9th October 2008, 21:46
cred ca trebuie totul luat in considerare si da ... divizia lor este ceea mai echilibrata ... dar nu e ceea mai buna.
Ceea mai buna echipa in NFL la ora actuala sunt Titans ... si in divizia aia ii ai si pe Colts si pe Jaguars.

Cucu
9th October 2008, 21:51
Titans - Redskins asta ar fi Superbowlul daca ar incepe astazi

Kaoutchouk
14th November 2008, 13:28
Patriots - Giants ... Revenge Bowl

A.k.a
14th November 2008, 13:43
Bring it :D

Zabriskie
14th November 2008, 17:45
Matt Cassel MVP => Brady traded for a 2nd round pick. :D

Serios vorbind, desi nu cred ca multa lume s-ar fi asteptat, Giants au o sansa serioasa de repeat.

campuscodi
15th November 2008, 03:00
3rd and 6st
Ca sa fiu si eu rautacios.

alex2006
12th December 2008, 23:41
eu vad o finala indianapolis-carolina..nimeni nu baga in seama indianapolis, insa sa nu uitam ca acolo e payton manning, care desi nu straluceste extraordinar, e foarte constant, nu are niciodata meciuri foarte proaste

A.k.a
13th December 2008, 11:52
^^ Si eu m-am gandit la asta, nimeni nu pomeneste de Colts, pe cand ar putea fi o surpriza foarte mare.

campuscodi
13th December 2008, 12:31
eu vad o finala indianapolis-carolina..nimeni nu baga in seama indianapolis, insa sa nu uitam ca acolo e payton manning, care desi nu straluceste extraordinar, e foarte constant, nu are niciodata meciuri foarte proaste


hai ba ma lasi.

l-am avut pe peyton QB in mai multe ligi de fantasy.
am pierdut in toate ligile alea playoff-ul din cauza meciurilor sale cu 2-3-4-5 puncte

mai constant a fost matt cassel, kyle orton, jeff garciasi brett favre decat el

alex2006
13th December 2008, 13:53
tu compari realitatea cu jocurile pe calculator?:))
Indianapolis e foarte buna in defensiva, si aici ar putea fi secretul..iar Manning se concentreaza mult mai bine in playoff. Iar dupa NE, Indianapolis e cea mai buna echipa a deceniului.

campuscodi
13th December 2008, 15:01
Iar tu ai uitat ce ai scris. Cuvantul "constant" nu il reprezinta pe manning :) Si meciuri foarte proaste a avut. a se vedea primele 3 meciuri, cel cu browns sau packers. Echipa a castigat, insa nu din cauza lui manning de fiecare data. In acele meciuri, echipa l-a tras dupa ea, jucand atat cat tb sa castige, insa nestralucind.

Zabriskie
13th December 2008, 17:31
Iar dupa NE, Indianapolis e cea mai buna echipa a deceniului.

:o: Cu ce e Indy mai buna decat ... Ravens, Bucs, Giants, Steelers? Ar fi mers si Rams dar astia nu prea o duc bine de cateva sezoane si nici nu prea sunt semne de imbunatatire.
Si poti sa fii si echipa mileniului, asta nu te ajuta in timpul meciului.

On topic: Dolphins - Falcons :D

cycloneclau
13th December 2008, 21:12
Ravens - Carolina ... si vor castiga panterele in sfarsit SB-ul mult ravnit inca din 2003 (sezonul 2003) :D

florin_tdro
17th December 2008, 12:43
Colts - Panthers. Castiga Panthers.

Giants si Titans dau inapoi, si cel putin pe Titans nu ii vad sa castige SuperBowl-ul.
Steelers au castigat ultimele meciuri numai cu noroc (multumita defensivei). Norocul ala o sa se cam termine. Au un antrenor tanar, cu fler, dar putina experienta de playoff.
Ravens, Denver daca ajung - QB neexperimentat.
Vikings - echipa in formare, insuficient sudata.
Arizona - Kurt Warner exceptional, dar au ajuns sa fie previzibili.
Dallas - intotdeauna gasesc o metoda sa o comita.
Jets, Miami si Patriots - cam la acelasi nivel toate. Poate Pats sa aiba mai multe sanse daca ajung in Playoff, si asta numai pentru ca e Belichick.

Dar poate castiga Chargers divizia si castiga si SuperBowl-ul :groggy:.

Bronco
17th December 2008, 19:02
Ravens, Denver daca ajung - QB neexperimentat.


Dar poate castiga Chargers divizia si castiga si SuperBowl-ul :groggy:.

Denver, QB neexperimentat???? :shocked: Are u kidding me? Pai, Cutler e prea bun, si desi n-a avut norocul sa joace in vreun playoff, in cei 3 ani pe care-i are in liga, are experienta in meciuri cu echipe puternice. Daca le lipseste ceva la Broncos, atunci vorbim de Running Backs ( avem 5 pe IR ), Cornerbacks ( Bailey inca nu a revenit, Bly mi se pare total depasit ), Safeties ( McCree si Manuel sunt inca accidentati )...

Iar Chargers...hai sa fim seriosi, chiar daca ar castiga divizia, s-ar impotmoli in primul meci din playoff deoarece nu au defensiva buna, LT e aproape terminat... Numai Rivers e singurul care straluceste in echipa aia.

florin_tdro
23rd December 2008, 17:48
Denver, QB neexperimentat???? :shocked: Are u kidding me? Pai, Cutler e prea bun, si desi n-a avut norocul sa joace in vreun playoff, in cei 3 ani pe care-i are in liga, are experienta in meciuri cu echipe puternice. Daca le lipseste ceva la Broncos, atunci vorbim de Running Backs ( avem 5 pe IR ), Cornerbacks ( Bailey inca nu a revenit, Bly mi se pare total depasit ), Safeties ( McCree si Manuel sunt inca accidentati )...

Iar Chargers...hai sa fim seriosi, chiar daca ar castiga divizia, s-ar impotmoli in primul meci din playoff deoarece nu au defensiva buna, LT e aproape terminat... Numai Rivers e singurul care straluceste in echipa aia.

La ora cand am scris Post-ul, partea cu Chargers castigand divizia si superbowl-ul era o gluma. Acum... partea cu SuperBowl-ul e tot o gluma :D (desi s-au mai vazut minuni din astea - vezi Giants anul trecut), dar partea cu castigatul diviziei e deja un obiectiv cat se poate de realizabil. Trebuie doar sa castige pe teren propriu chiar cu Broncos.

Broncos, pentru ca tot esti fanul lor :), sunt o echipa foarte talentata, si intr-adevar sezonul acesta au fost macinati de accidentari, insa Cutler nu poate fi considerat un QB experimentat. Ce ii lipseste lui Cutler este exact un joc constant. Pe undeva aduce cu Eli Manning in sezoanele trecute, doar ca inca nu a ajuns la maturitatea lui Manning (sau la linia ofensiva a acestuia :P). Chiar faptul ca Jay Cutler nu a ajuns deloc in vreun Playoff inca, ma face sa am dubii in privinta capacitatii lui de a aduce trofeul Vince Lombardi in Denver. Bine... daca ne uitam si la problemele de lot atunci chiar cred ca e imposibil. Iti dai seama ca toata raspunderea cade pe umerii lui Cutler... or nu cred ca poate face fata unei asemenea presiuni.

Bronco
23rd December 2008, 18:03
Pina acum Cutler, chiar si in meciul cu Bills s-a achitat de sarcini bine. Da, nu are constanta in joc, si asta pentru ca atata timp cat nu ai un running game, si ii ceri lui sa faca totul, e deja prea mult. Nici Elway nu putea asta...iar Cutler, orice ar vrea el, nu este Elway.
Si, da, Chargers in playoff...e posibil. Cum running game-ul nostru e out of order, cum defensiva nu poate opri nimic, fie run fie passing...cu siguranta ca in San DIego va fi un duel care va atrage multi oameni in fata TV-ului sau PC-ului... Cat despre Cutler sa aduca trofeul Vince Lombardi in Denver, ar putea... Asta numai daca vom avea un RB cum a fost Terrell Davis, daca vom avea o defensiva ca cea din care faceau parte Neil Smith sau Steve Atwater sau Bill Romanowski... Visez si eu... :sad:

Cutler, pina la urma a fost selectat pe drept in Pro Bowl...el si Marshall fac o pereche minunata...Din pacate nu pot aduce si victorile de care avem nevoie..

alex2006
24th December 2008, 21:51
cutler e alaturi de warner cel mai bun qb din liga, dar problema e ca joaca cam singur, are niste coechipieri penali !!!!!! denverul nu are wr, exact ca si chicago
revenind la topic, consider in continuare ca indianapolis e imensa favorita la titlu !!

Bronco
24th December 2008, 22:01
Ba, aici te contrazic...avem unii din cei mai buni WR... Brandon Marshall, Eddie Royal ( leader among rookies in receptions ), Brandon Stokley ( best slant WR )... Tony Scheffler... N-avem Defense... N-avem RB...
Oricum, revenind la Topic... Titans, Colts sau Giants... Astia sunt favoritii mei...

Denis
25th December 2008, 11:17
e ca si cum ai extrage un nume din 32 de echipe....caci de la an la an echipe noi par a fi iesind la putere...anul acesta pare a fi anul lu` titans....dar nu se va sti pana cand nu va fi gata.

georgebz
25th December 2008, 12:52
las ca anu trecut Titans nu au jucat slab ... chiar au prins playofful ... surpriza mare anul asta ar fi Dolphins

damario
25th December 2008, 17:28
las ca anu trecut Titans nu au jucat slab ... chiar au prins playofful ... surpriza mare anul asta ar fi Dolphins

sa stii..nu ma gandeam ca dolphins sa se lupte pt playoff.....bafta lor....le tin pumnii....si inca o echipa care ar fii iara sa zic asa o revelatie dupa anu trecut...ny jets....

Zabriskie
25th December 2008, 18:41
no love for the falcons? :(

packman_gb
25th December 2008, 18:57
Sincer, dupa ce am vazut tabloul playoff-ului, Falcons ar putea chiar castiga Divizia, si chiar No.2 Seeded printr-o victorie si o infragere a lui Panthers, deci Falcons ar castiga automat un playoff round bye, si ar cam fi in vederea mea in Finala Conferintei, si dece nu in SBXLIII, dar mai e o etapa.

packman_gb
25th December 2008, 19:01
Din NFC, normal, ar cam fi dupa joc si statistici in finala Giants cu Titans, dar sa nu uitam de jocul lui Colts, care il au pe Manning, si inca un lucru castigatoarele ultimilor anii adica Giants si Colts au venit din pozitia de WildCard si au luat SBXLI respectiv XLII, si nu ar fi o surpriza un Falcons sau Tampa Bay(daca ar intra-STILL in THE HUNT) sau un Cowboys, dar din AFC ar putea veni surpiza pt SB un Ravens sau Colts si mai degraba as merge pe un UPSET in SB din partea AFC...la NFC, normal Giants.

packman_gb
25th December 2008, 19:02
SBXLIII: Titans-Giants
UPSET: Colts-Falcons
Prefer varianta 2 :D

Denis
1st January 2009, 08:30
no love for the falcons? :(

Cica hai sa tin si eu cu Falcons, daca tot m-am mutat in Atlanta:P...Dar mai mult tin si cu Seahawks. De cand m-am mutat in sua tin cu Seahawks.:)

Patriots
1st January 2009, 20:03
SuperBowl : Ravens - Panters...no SuperBowl for The Mannings :drak:

campuscodi
4th January 2009, 03:36
Bruce Springsteen in half-time show la SuperBowl.

Foarte buna alegere. Poate sa fie un semn pentru Phillie :))

florin_tdro
4th January 2009, 11:38
Si uite asa au picat si Colts si Falcons... De la Falcons era oarecum de asteptat... dar Colts ?:o: Nu sti niciodata ce sa te astepti de la Chargers.

georgebz
4th January 2009, 11:57
da ... nu am stiut sa profitam de turnovers ... dupa acel fumble la linia de 1 yard si acea interceptie in endzone , chiar nu ma mai asteptam sa pierdem ... dar asta e fotbalul ... pacat ... in continuare voi fi fan Dolphins si Eagles :)