PDA

View Full Version : Ce racheta sa folosesc ?



hawk21
4th October 2008, 10:11
Buna. Am 18 ani, 66 kg , 1,81 m.
Am 2 rachete : un volkl BB7 si un babolat Contest Si.
Care dintre ele mi s-ar potrivi mai bn ?
Folosesc f mult topspin si pe forehand si pe backhand. Poate imi recomandati si un racordaj care sa fie mai durabil.
ms anticipat

Lucian86
4th October 2008, 10:44
Daca le ai fizic la indemana, atunci cred numai tu poti sa stii care ti se potriveste cel mai bine...incearca-le bine si vei vedea

Cat despre racordaj, pentru a fi durabil, corzile trebuie sa ramana la locul lor aproape de fiecare data cand le folosesti. Fiecare racheta are un echilibru in acest sens.
Cunosc Babolat Contest Si de exemplu si imi amintesc bine ca echilibrul perfect era 24 verticala 23 orizonatala (24/23).

adrian_str
18th October 2008, 22:42
http://www.tennisrevolution.ro/babolat/rachete/rachete-tenis-experts/racheta-tenis-puredrive.htm

Multi m-au sfatuit sa o iau. E atat de buna pe cat se spune ? :D

sp00q
20th October 2008, 17:02
Da, daca iti place sa joci cu mult spin sau ai un serviciu puternic... Nu am jucat cu asa ceva, dar nu ma indoiesc ca e foarte buna. Cat de buna e pentru tine... ramane sa ne spui. :D

DJ Klaus
21st October 2008, 06:16
Buna. Am 18 ani, 66 kg , 1,81 m.
Am 2 rachete : un volkl BB7 si un babolat Contest Si.
Care dintre ele mi s-ar potrivi mai bn ?
Folosesc f mult topspin si pe forehand si pe backhand. Poate imi recomandati si un racordaj care sa fie mai durabil.
ms anticipat

Imi pare rau dragilor dar la postul asta chiar nu ma pot abtine.
Deci tu esti in posesia a 2 rachete si ne intrebi pe noi pe care s-o folosesti ???
Tu nu poti sa le incerci si sa-ti dai seama cu care joci mai bine? E o intrebare la fel de stupida ca si cum ne-ai intreba cu care dintre cele 2 prietene pe care le vezi ai vrea sa te..... duci la film.

adrian_str
1st November 2008, 13:09
Da, daca iti place sa joci cu mult spin sau ai un serviciu puternic... Nu am jucat cu asa ceva, dar nu ma indoiesc ca e foarte buna. Cat de buna e pentru tine... ramane sa ne spui. :D

Doamne, da' ce servicii am reusit !:rolleyes:. Sunt multumit de racheta. Spinul e in regula, voleul la fel, numai ca pe backhand am ceva probleme, cred ca n-am dat mai mult de 5 mingi in terenul advers :D. Ceva se-ntampla ! Sper sa remediez in scurt timp chestiunea. E mai buna decat m-as fi asteptat. V-o recomand !:ok: