PDA

View Full Version : World Cup 2006 Calificari..



Stealth-P
16th June 2004, 01:37
Yooo sunt nou pe forum:)
ma chiama : Alex Fieraru, si locuesc in olanda.
Sunt un mare fan de echipa Romania!!!

am inteles ca urmatorul mechi va vii Romania - Finlanda right??
18 august mi se-pare

Ce credetii? vor invinge sau vom pierde accest mechi??

PEACE....

Catalanul
16th June 2004, 14:56
eu cred ca vom invinge
finlandezii nu au o echipa buna si cred ca vom castiga cu 3-0 :yeah: /OLE/ /hello

armin
16th June 2004, 15:31
Probleme pot sa apara in meciurile cu Cehia si Olanda, mai putin in celelalte. De asemenea o mare problema specific romaneasca va fi terenul de fotbal pe timp de toamna-primavara, pt ca sefii fotbalului romanesc construiesc doar "case ale fotbalului", (adica ale lor), decat sa faca un teren bun pt nationala. Sper ca la campania ce incepe in vara sa isi asume responsabilitatea atat antrenorul cat si presedintele FRF.

Stealth-P
16th June 2004, 15:38
Dar nu cred ca au romani bani, ca-sa construiasca acceste terrenurii...

Stealth-P
16th June 2004, 15:43
Apropo Poli,

asa credeam si de grechia, sau de letvia, si amin-doi au jucat FOARTE
bine cu cehia si portugalia... dar daca pun romani putin drag in joc, poate sa-i bata cu 4 sau chiar 5 goaluri...dar asta numai daca pune iordanescu
basa liu mechu cu germania...
asa vad eu. voi ce credetetii?

Schumi
6th July 2004, 23:32
daca jucam cum am jucat cu germany atunci ne putem califica fara probleme.

/OLE/ Go Romania Go /OLE/

:rosu: Finland, Czech Republic :rosu:

AngelDust
7th July 2004, 08:55
cam greu...cam greu....dupa ce au artat Cehia si Olanda la turneul final...sa zicem merci daca o sa terminam pe locul 3 in grupa (ca sa nu mai zic si de finlanda, care poate face o surpriza oricand) :headbang: . Da'...'om trai si'om vedea! niciodata nu se stie! uitativa la ce echipe au aparut acum, echipe pe care nimeni nu miza nici macar o centime! :ciocan:

Profetu
8th July 2004, 16:00
Meciurile interesante vor fi cu Cehia si Olanda.

Daca reusim sa strangem 4 puncte din cele 4 meciuri pe care le avem de disputat cu rivalele atunci ne crestem considerabil sansele.

Prevad Olanda intr-o perioada de cautari si reconstructie, iar Cehia mai ambitioasa si cu dorinta de revansa.

Celelalte meciuri sunt foarte importante deoarece nu avem decat o singura optiune: victoria .

Hai Romania !!!

Wyzel
13th July 2004, 16:40
Eu zic ca in meciurile cu Cehia si Olanad nu trebuie sa pierdem acasa....Asta e principala conditzie...

HAI ROMAAANNNIAA!!

corinutza_88
18th July 2004, 21:18
cred ca vom castiga cu finlanda !
Hai ROMANIA!Ole

fishy0303
21st July 2004, 11:53
Si eu imi doresc sa castige Romania, dar slabe sperante ... doar daca am reusi sa dam de-a dura portocala mecanica pana pe locul 3 ...

Ovy-Iasi
21st July 2004, 13:58
Avem destule şanse de calificare!!!

fishy0303
21st July 2004, 14:21
Sanse am avut si la ultimele 2 turnee. Si ne-am calificat de ne-am rupt ...
Din pacate echipa Romaniei nu prea stie sa le fructifice ... si nici cu norocul nu stam prea bine, se pare ...
... sanse am si eu sa castig la Loto ... dar pana acum nu mi s-a intamplat :(

Angelina Jolie
21st July 2004, 17:55
Nesansa Romaniei in aceasta campanie de calificari se numeste..... ANGHEL IORDANESCU!!!!!!!!

ricky
21st July 2004, 18:50
VALY, dar nici cu jucatorii nu mi-e rusine !
Ai nostri stranieri cam freaca tusa (cu mici exceptii) !
Si-atunci, scuza-ma, dar daca DORINEL, la virsta lui si la...ceea ce mai joaca, este INCA unul dintre STILPII NATIONALEI...

fia
22nd July 2004, 06:04
Varsata ca varsta, nu ar trebui sa conteze... Dar de jucat...nu prea ajucat returul trecut... Oricat ar fi de bun nu prea are ce cauta la Nationala (cel putin in momentul asta). Sa speram ca nu va "trage" de timp. Ca av stii care e momentul propice pentru a se retrage.

dragosblue
22nd July 2004, 18:00
si eu cred ca Dorinel trebuie sa se retraga din Nationala. Un alt cistig cred ca ar fi transferul lui Mutu la Juve.
Sper si cred ca ne vom califica!

minudoru
22nd July 2004, 18:24
Batem sigur pe Finlanda daca Iordanescu reuseste sa mai faca o selectie buna de jucatori (vreodata) :ciocan:

Delia
22nd July 2004, 22:54
Eu zic ca e importanta mentalitatea noastra(adica in meciurile cu Olanda si Cehia sa nu intram gata batuti pe teren). Daca jucam bine si avem noroc, nu se stie... Sa nu se inteleaga ca sunt foarte optimista, sunt constienta ca aceste meciuri sunt cele mai dificile, insa forma de moment si norocul conteaza destul de mult.
Nici meciurile cu Finlanda nu mi se par extrem de usoare...

Ovy-Iasi
23rd July 2004, 14:44
:rolleyes: Să nu uităm că si arbitrajul trebuie să fie corect pt că degeaba sunt jucătorii în formă
şi joacă bine...arbitrul poate schimba soarta partidei după cum vrea el sau mai bine zis :mda: după cum i se ordonă de sus... :ok:

Stealth-P
23rd July 2004, 17:21
nu stiu ce sa zic.... daca grecia poate sa fie campionati, de ce nu si noi ?

alejandro
23rd July 2004, 18:53
Cu finlanda n-ar trebui sa avem probleme!Dac' finlanda avea probleme cand juca cu moldova....va inchipuiti ce echipa au? :p Sa ne temem de cehia & olanda! :ciocan:

Pancujunior
24th July 2004, 08:12
Cu finlanda n-ar trebui sa avem probleme!Dac' finlanda avea probleme cand juca cu moldova....va inchipuiti ce echipa au? :p Sa ne temem de cehia & olanda! :ciocan:

da alejandro, poate le impartasesti si antrenorilor Romaniei ceva din impresiile tale din moldova despre finlanda
:p :p

leveu
24th July 2004, 16:06
Eu zic ca reusim o victorie cu finlandezi 2-0.Dar cum au jucat cehi la campi.euro. cred ca vor lua locul 1 in grupa.Bataia va fi intre noi si Olanda.Eu cred ca locul doi in grupa este al nostru :ok:
HAIROMANIA

sh0k
27th July 2004, 12:30
Eu zic ca batem pe toti in afara de cehia la praga si de olanda in amsterdam.Putem bate,si sper sa o facem.cu multa atentie o sa reusim chiar "minunea" sa batem tot si sa ne calificam d p primul loc.
Ideea e ca ar fi trebuit sa invatam din prostiile facute cu terenurile de joc din romania.poate ca reusim sa gasim un teren klumea unde sa isi practice echipa nationala jocul sau combinativ si foarte spectaculos.sper sa nu mai jucam pe "plaja" sau prin "mlastina".
HAI ROMANIA!!!! :ok:

Cucu
28th July 2004, 21:44
cred ca avem sanse bune sa ne calificam.
Si da, trebuie sa facem ceva cu terenurile astea unde joaca Romania.
Daca bucurestenii sunt incapabili sa asigure un teren bun, sa se mute in Timisoara, Ploiesti, Constanta, sau alte locuri.
Succes Romania! Pe ei!

Denis
29th July 2004, 10:07
Romania o sa se califica la CM 2006. HAI ROMANIA

inter
29th July 2004, 14:17
mda acum ca Van Basten a fost numit noul antrenor al Olandei :p

http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=62726

Dorin
30th July 2004, 10:11
Numirea a foste vedete ca antrenori la nationale este absurda si bizara.Si cind n-au nici o experienta la nivel inferior este si mai dezastruos. :yeah: Dorin

cipi13
30th July 2004, 10:29
Avem sanse de calificare doar daca tricolorii o sa intre pe teren ca invingatori....
Si daca lasa orgoliile de o parte si dau totul pe teren....care apropo ar trebui sa fie perfect...

realmadrid.com
4th August 2004, 22:36
Sa inteleg ca vroiai sa se joace pe gazonul vostru de kkt?, esti comic:D
News: Pavel Nedved sa retras de la nationala, declarand ca vrea sa se concetreze pt castigarea CL si ca nu vrea sa se mai riste accidentari la nationala, cand el este platit de club si Juve doreste sa joace mereu

Catalanul
4th August 2004, 22:43
News: Pavel Nedved sa retras de la nationala, declarand ca vrea sa se concetreze pt castigarea CL si ca nu vrea sa se mai riste accidentari la nationala, cand el este platit de club si Juve doreste sa joace mereu
am auzit de stirea asta dar din cate stiu eu nu este ceva oficial; poate ma inshel :D

realmadrid.com
4th August 2004, 22:56
TURIN, Aug 3 (SW) - Juventus' Czech international midfielder Pavel Nedved could retire from international football to concentrate on his club.

“I want to conquer the Champions League,” Nedved declared on Juventus' official website. “It’s the most important award for me, but in order for me to achieve it, I will likely have to leave the Czech team."

Pavel Nedved, Ballon d'Or winner in 2003, added that “I am going to make my final decision in a month. I think that my injury suffered with the Czech Republic during Euro 2004 was an economic loss for Juventus who pay my salary.”

The Czech Republic risk losing one of the best national players of the last several years and played a key role at European Championships 2000 when the Czechs were runners-up behind Germany. Nedved, 32 years old, has collected 83 international caps with 17 goals.

http://www.soccerway.com/news/full/?page=details&area=1091561653


Da se pare ca nu este sigur, dar in maxim o luna vom vedea decizia sa:D

Stealth-P
10th August 2004, 17:57
trebue sa-i rupem pe toti!

Denis
24th August 2004, 10:46
08-Oct-2005 Finlanda - Romania 2
03-Sep-2005 Romania - Cehia X2
17-Aug-2005 Romania - Andora 1
08-Jun-2005 Romania - Armenia 1
04-Jun-2005 Olanda - Romania 1X
30-Mar-2005 Macedonia - Romania 2
26-Mar-2005 Romania - Olanda X2
17-Nov-2004 Armenia - Romania 2
09-Oct-2004 Cehia - Romania 1X
08-Sep-2004 Andora - Romania 2
04-Sep-2004 Romania - Macedonia 1
18-Aug-2004 Romania - Finlanda 2-1 Felicitari!!!

/hello /hello /hello NE CALIFICAM!!! HAI ROMANIA!!! /hello /hello /hello

otelulgalati
26th August 2004, 23:43
Cred ca a mai venit si randu nostru sa speram intro calificare in 2006 daca nu sa se disfiinteze echipa si sa bage jjuniorii ca sa ii formam pt ani care vin

armin
27th August 2004, 09:23
Ma bucur ca avem romani de-o echipa de fotbal in cea mai frumoasa competitie fotbalistica si anume "Champions League". Ii avem la Sahtior, Dinamo Kiev, Ajax, Panathinaikos, etc.
Avem nevoie ca acesti fotbalisti care vor contribui la succesul echipei nationale, sa se caleasca intr-o competitie de nivel inalt, si roadele sa apara apoi si la Nationala Romaniei.
Succes tuturor!

Denis
30th August 2004, 11:20
sper ca de data asta dl iordanescu o sal aiba pe cernat titular. a facut meci mare cernat, toata repriza a doua de cand a fost introdus. /hello
Nici danciulescu n-a facut meci rau cu finlanda. Sper ca dupa meciul dinamo - man u a cam invatzat ceva de la c. ronaldo, ca ganea shi mutu cred ca sau cam saturat de el :D.
Calificare asigurata pan la meciurile cu cehii shi olandezii!
Hai Romania! /hello