PDA

View Full Version : Rusia - Portugalia



MaPaX
15th June 2004, 22:39
Miercuri, 16 iunie, ora 21:45 > Rusia - Portugalia in direct pe TVR 1!
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici!

Catalanul
15th June 2004, 22:46
greu de pronosticat acest meci
cu toate ca portugalia are un mic avantaj: publicul, eu cred ca rusia va castiga cu 2-1 :evil:

keluba
16th June 2004, 09:55
Probabil bat portughezii (din pacate :evil: ) la diferenza de un gol.

FreeMinds
16th June 2004, 11:41
ce frumos ar fi sa bata rusia :evil: as rade doua zile :) ....nu cred ca este ceva chiar imposibil
:ok:

MaPaX
16th June 2004, 14:59
16 iunie, Lisabona, Grupa A, stadion: "Da Luz", ora 21.45, TVR1
RUSIA - PORTUGALIA
Palmares general: 4 1 0 3 6-4
Ce luptă extraordinară s-a dus pentru accederea la turneul final EURO 84 între fosta URSS şi Portugalia, în grupa a 2-a, pentru că Finlanda şi Polonia au făcut figuraţie. În primul meci, disputat pe uriaşul stadion "Lujniki" din Moscova, elevii regretatului Valeri Loba­novski şi-au umilit adversarii, administrându-le un sec 5-0, golurile fiind înscrise de Cerenkov (min. 16 şi 63), Rodionov (min. 40), Da­mianenko (min. 53) şi Larionov (min. 86). În partida retur, pe vechiul "Da Luz" din Lisabona, lusitanii au câştigat cu 1-0, Rui Jor­dao a transformat un penalty (min. 44) şi au cucerit biletele pentru Franţa, pentru că între timp sovieticii au remizat cu Polonia, 1-1, la Var­şo­via!
Arbitru: Terje Hauge (Norvegia)

ricky
16th June 2004, 15:14
Un meci de...AI PIERDUT ? ADIO !
PORTUGALIA are prima sansa ! Dupa parerea mea !
Echipa RUSIEI, foarte tinara (daca am auzit bine), nu cred ca va pune probleme PORTUGALIEI .
MOSTOVOI, dupa o cearta cu antrenorul JARZEV, a trebuit sa-si faca...bagajele !

corinutza_88
16th June 2004, 21:02
hai portugalia!!!
portughezii vor iesi la joc si vor ataca cu toate fortele!
vreau un gol de la figo!
hai portugalia!!!

Saber Rider
16th June 2004, 22:32
Cartonaş :rosu: pentru portarul ruşilor, plus 1 - 0 pentru Portugalia -- totul decurge conform planului !! :evil:

P.S.
Băi nene, dar au portughezii ăştia nişte stadioane de-ţi pică părul din nas !! Super construcţii, şi nu sunt doar vreo două ...

Catalanul
16th June 2004, 22:33
la pauza 1-0 pt. portugalia si eliminare a portarului rus ovchinikov, si ca de obicei echipa gazda tre' sa aiba pile pentru a se califica mai departe :rosu:
sper ca arbitrul de la spania portugalia sa fie corect

realmadrid.com
16th June 2004, 22:37
Totul decurge precum voaia arbitrului
DAca va uitatzi mai bine vetzi vedea ca nu a fost nici faul, nici hent
Reluarea unde va vetzi convinge este cea de langa poarta
Portugalia=Corea de Sud la CM 2002, adica o echipa slaba cu multe pile:(

ady_azzuro
16th June 2004, 22:39
Nu cred ca Portugalia e o echipa slaba.=, mai degraba mediocra. S-a vazut prezenta lui Deco in teren.

Catalanul
16th June 2004, 23:32
gol rui costa si cred ca mecuil este deja jucat
urmeaza altul pe viata si pe moarte

MaPaX
16th June 2004, 23:37
Rusia - Portugalia : 0 - 2 (7' Maniche si 88' Rui Costa)

Rusia: Sergei Ovchinnikov, Aleksei Smertin, 79' Andrei Kariaka, 72' Marat Izmailov, Alexandr Kerzhakov, Dmitry Alenichev, Vadim Evseev, Dmitri Sennikov, Dmitri Loskov, Alexei Bugaev, 45' Evgeni Aldonin. (Schimbari:45' Viatcheslav Malafeev, 72' Vladimir Bystrov, 79' Dimitri Bulykin).

Portugalia: Ricardo, Jorge Andrade, Miguel, Ricardo Carvalho, Nuno Valente, Costinha, Maniche, 63' Sabrosa Simao, 78' Luis Figo, Deco, 57' Pedro Pauleta. (Schimbari: 57' Nuno Gomes, 63' Rui Costa, 78' Cristiano RONALDO).

Saber Rider
16th June 2004, 23:49
Bine a început repriza a doua Rusia. Bun portarul de rezervă rus, ca şi vârful Kerjakov. Cel de la care aşteptam mai mult era Aleinicev, dar nu prea a facut nimic în acest meci. Fără căpitanul Smertin în apărare, diferenţa de goluri era sigur mai mare în acest meci.

Cristiano Ronaldo îi calcă serios pe urmele lui Ronaldo, nu numai cu numele. Joacă foarte bine acest puşti. Din păcate, Figo a îmbătrânit, şi nu mai reuşeşte cine ştie ce.

Faza eliminării lui Ovcinikov a fost destul de dubioasă. În prima fază, mi s-a părut clar henţ. Totuşi, după reluări, nu mai sunt aşa sigur. Un contact al mingii cu mâna lui Ovcinikov eu zic totuşi că a existat în această fază, chiar dacă nu foarte vizibil sau cu forţă mare, dar tot a atins mingea cu mâna.

N0_NaM3
16th June 2004, 23:57
2-0 , era de ashteptat ...

uti2102
17th June 2004, 00:19
Eliminare complet aiurea a lui Ovcinikov. Mingea se oprise in momentul in care, incercand sa se ridice, a atins (daca a atins!) mingea cu mana. Nu shi-a creat nici un fel de avantaj. Arbitrul a fost varza!

Catalanul
17th June 2004, 00:22
normal ca a fost varza daca juca portugalia :rosu: pun pariu pe o :bere: ca arbitrul o va avantaja pe portugalia si in meciul impotriva spaniei :rosu: (totusi mi-as dori sa ma indoiesc si sa pierd pariul :D)

SVensson
17th June 2004, 00:25
Urat meci!!! Nu mi-a placut deloc. Chiar am adormit. :)

corinutza_88
17th June 2004, 10:20
da e bine ca portugalia a castigat dar jocul prestat a lasat de dorit!
daca juca cu alta echipa manca bataie 99,9%!!!
portarul rusiei nu trebuia eliminat si asta a adus iar avantaj portughezilor!!!
sa vedem ce face cu spania,cred ca vor lua bataie!(a doua in preferintele mele a devenit spania acum)!!!

fia
18th June 2004, 11:51
Eu sunt de parere ca portarul trebuia eliminat. Am mai auzit lume spunand ca nu, dar totusi se vede clar: PUNE mana pe minge in afara careului. Dupa parerea mea e rosu clar!

Doctor_Satan
18th June 2004, 14:38
Din nou mana arbitrului s-a lasat asupra stadionului si l-a luat la tinta pe bietul portar rus.
Nici vorba de hent domnule arbitru!
Portughezii vor ramane acasa daca nu-i ajuta arbitrii in meciul cu Spania!