PDA

View Full Version : Grecia - Spania



MaPaX
15th June 2004, 22:34
Miercuri, 16 iunie, ora 19:00 > Grecia - Spania in direct pe TVR 1!
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici!

Catalanul
15th June 2004, 22:48
un meci echilibrat in care grecia cu siguranta va cauta egalul, aparandu-se tot meciul, dar cred ca spania va reusi sa penetre apararea grecilor si ca va marca 2 goluri prin morientes si torres :yeah: /hello

aclambiron
15th June 2004, 22:56
Grecia daca obtine un egal e ca si calificata.De aceea cred ca se va apara cu mai mare indarjire decat a facut-o cu Portugalia.Doar ca de data asta s-ar putea sa nu le mai iasa grecilor.Eu sper sa castige Spania.

keluba
16th June 2004, 09:36
Dupa rezultatul cu portugalia, grecii au moralul destul de ridicat. Cred ca se vor baza pe contra-atacuri si in rest se vor baricada undeva in spate. Eu unu sper sa nu piarda grecii, desii sunt mult mai slabi. M-am c-am saturat de marile echipe, ar fi cazu sa mai reuseasca si ceilalti ceva ca altfel devine c-am plictisitor.

corinutza_88
16th June 2004, 10:01
sper ca spania sa castige!
insa va fi foarte greu deoarece grecii vin dupa o victorie foarte importanta!
amunt espania!!!(hai poli e corect???)

FreeMinds
16th June 2004, 11:34
va fi destul de dificil pentru spanioli meciul cu grecia , echipa care a aratat ca stie fotbal
totusi cred ca va castiga spania (dar niciodata nu se stie :))

MaPaX
16th June 2004, 14:57
16 iunie, Porto, Grupa A, Stadion: "Do Bessa", ora 19.00, TVR1
GRECIA - SPANIA
Palmares general: 7 1 1 5 6-13
Īn preliminariile EURO 2004, Grecia şi Spania au făcut parte din grupa a 6-a. La 7 septembrie 2002, pe stadionul "Apostolos Ni­co­laidis" din Atena, īn faţa unui public vulcanic, noua echipă construită de Inaki Saez s-a impus clar cu 2-0, golurile fiind semnate de Raul Gonzales (min. 8) şi Valeron (min. 77). Se părea că lucrurile se aşează pe un făgaş normal. Numai că, īn partida retur, disputată la 7 iunie 2003, pe "La Romareda" din Zaragoza, grecul Gianna­ko­pou­los a deschis scorul īn min. 42. A urmat o furibundă cursă de urmă­rire a ibericilor, care au jucat cu fundaşii dincolo de linia de centru īnsă īn zadar. Şi prin jocul rezultatelor Spania a ajuns la baraj! Ce dor de răzbunare... Arbitru: Lubos Michel (Slovacia)

ricky
16th June 2004, 15:18
Nu cred ca grecii vor...rupe copaci !
Cred mai repede, ca si prietenii de mai sus, ca vor incerca sa joace la egal !
Chiar daca nu le reuseste, mai au meciul cu RUSIA ! Iar RUSIA...
Asa ca, dupa parerea mea, daca nu fac iarasi o surpriza (cu RUSIA), GRACIA se va califica !
Pentru SPANIA, GRECIA nu mai e de mult o supriza deci, sint sigur, spaniolii vor aborda meciul cu seriozitate din chiar primul minut !

MaPaX
16th June 2004, 19:47
La pauza: Grecia - Spania : 0 - 1 (28' Fernando Morientes)

BIANCO_NERO
16th June 2004, 20:08
NU cred ca grecii vor fi in stare in acest meci sa obtina puncte.

MaPaX
16th June 2004, 20:53
Grecia - Spania : 1 - 1 (70' A. Charisteas/28' F. Morientes)

Grecia: 1. Nikopolidis, 14. Fyssas, 5. Dellas, 19. Kapsis, 2. Seitaridis, 20. Karagounis, 6. Basinas, 7. Zagorakis, 8. Giannakopoulos, 9. Charisteas, 15. Vryzas.

Spania: 23. Casillas, 5. Puyol, 6. Helguera, 3. Marchena, 15. Raul Bravo, 17. Etxeberria, 16. Xabi Alonso, 4. Albelda, 14. Vicente, 9. Torres, 7. Raul.

corinutza_88
16th June 2004, 20:59
doamne ce noroc au grecii astia!
au 4 pct luate de la doua echipe favorite la castigarea euro2004
nu mi vine sa cred!

realmadrid.com
16th June 2004, 21:45
este imposibil ce se intampla, grecii cu o echipa de nimic reuseste sa bata portugalia si sa faca un egal cu spania
avand in vedere ca sigur ii vor bate oe rusi, una din cele 2 favorite ale grupei va parasi competitia

Catalanul
16th June 2004, 22:28
sper ca cea care va parasi competitia sa fie portugalia
meciul de duminica dintre Spania si Portugalia va fi pe viata si pe moarte cu siguranta, cine va castiga se va califica, adica SPANIA :yeah: /hello /OLE/

ady_azzuro
16th June 2004, 22:44
Cel mai probabil Spania va ramana acasa dupa acest rezultat, pt ca Portugalia va juca acasa meciul impotriva spaniolilor si va avea de partea sa atat publicul cat si arbitrul...

MaPaX
16th June 2004, 22:50
Cel mai probabil Spania va ramana acasa dupa acest rezultat, pt ca Portugalia va juca acasa meciul impotriva spaniolilor si va avea de partea sa atat publicul cat si arbitrul...
Sa te auda DUMNEZEU!
HAI PORTUGALIA! :ok: /hello :yeah:

Catalanul
16th June 2004, 22:57
mapax, decat sa castige cu ajutorul arbitrului mai bine raman acasa, ca si asa nu au ce demonstra; uita-te si tu la fotbalul care il practica, e de toata jena :rosu:
cu siguranta ca daca s-ar duce mai departe (ceea ce din fericire nu se va intampla) ar lua bataie, in schimb spania, aia da echipa

MaPaX
16th June 2004, 22:59
Portugalia joaca asa pentru ca nu este pe teren omul numarul 1 al spectacolului, Cristiano RONALDO :ok: !

SVensson
17th June 2004, 00:24
Grecii mai au nevoie de cel putin un punct in meciul cu Rusia. Pentru mine nu conteaza cine paraseste competitia, conteaza ca Grecia sa mearga mai departe.

Catalanul
17th June 2004, 00:26
grecia are o echipa foarte buna si a demonstrat-o in aceste doua meciuri impotriva spaniei si portugaliei, eu cred ca ei vor ajunge in semifinale, devenind revelatia acestui turneu :yeah:

MaPaX
17th June 2004, 08:48
Otto Rehhagel (antrenor Grecia) : "Avem o sansa imensa de a ne califica in faza urmatoare si baietii trebuie sa o fructifice.Am jucat cu aceeasi indarjire ca si in meciul cu Portugalia, dar jucatorii mei au exagerat si am primit usor trei cartonase galbene."

Angelos Charisteas "Asta arata ca victoria impotriva Portugaliei nu a fost o intamplare si ca suntem o echipa redutabila. Am jucat cu cele doua favorite ale grupei si vom merge mai departe cu un rezultat pozitiv cu Rusia."

Ińaki Sįez (antrenor Spania) :"Am facut o singura eroare in partea secunda si asta ne-a costat victoria. Ne-am creat ocazii bune, insa nu am putut sa finalizam. Am riscat prea putin. Orice se poate intampla, dar acest rezultat nu este bun pentru noi. Am facut erori la jumatatea jocului, iar suturile noastre nu si-au atins tinta."

Valikos
17th June 2004, 10:21
Cum am mai spus , Grecia surpriza campionatului!!! :o:

corinutza_88
17th June 2004, 10:25
are noroc si astfel face si surprize adversarului in schimb nu e prea mare lucru de capu ei!!!