PDA

View Full Version : Cupa de Sah OLS - editia IX



Leo
3rd October 2008, 11:50
Demaram inscrierile pt noua editie de sah cu nr 9 . Aviz participantilor indolenti , o data inscris nu mai puteti abandona ( doar cu pierderea punctelor + o penalizare ).
Ganditi-va bine si o data inscrisi dati dovada de seriozitate , respectand partenerii de concurs .

Balaci
3rd October 2008, 12:23
Demaram inscrierile pt noua editie de sah cu nr 9 . Aviz participantilor indolenti , o data inscris nu mai puteti abandona ( doar cu pierderea punctelor + o penalizare ).
Ganditi-va bine si o data inscrisi dati dovada de seriozitate , respectand partenerii de concurs .


Ce intelegi prin penalizare?

Ulysses
3rd October 2008, 13:46
ban o luna userului respectiv si clonelor sale :Dar fi cel mai nimerit ca de altfel de penalizari nu prea le pasa:mda:

Leo
3rd October 2008, 14:01
Vom stabili regulamentul dupa ce vom vedea cati se vor inscrie .

The_Champ
6th October 2008, 15:08
m-as inscrie eu...dar numai eu singur...

Leo
10th October 2008, 11:13
Nimeni nu mai este atras de jocul mintii ?

Balaci
10th October 2008, 13:20
Nu, ne-a ucis Ulysses pofta...

Ulysses
10th October 2008, 17:21
atunci, intoarce-te inapoi la buda ca de rahat nu te saturi niciodata:Dmancaule!:lol:

ps sigur ca din cauza mea s-a intrerupt campionatul de sah, eu nu mi-am respectat partenerii amanand permanent desfasurarea partidelor:headbang: si asta chiar daca nu am fost inscris:happy penibil nenorocit esti ma bocciule:rosu:

Balaci
11th October 2008, 01:03
Ulysses, prin murdaria ta morala, prin faptul ca l-ai alungat pe Geografu de pe aici (fondator al subsectiunii), ca te-ai grabit sa il acoperi cu noroi, ai transformat una din sectiunile cele mai curate, dinamice si sportive ale site-ului intr-un "no man's land". Crezi ca Geografu nu mai participa asa, pur si simplu? Crezi ca eu nu am mai prea jucat din intamplare? Sau dogville? sau altii? Esti vinovat, asuma-ti mizeria in care traiesti

Leo
11th October 2008, 07:44
Ulysses si Balaci va rog sa terminati cu balacareala pe topicul asta .
Balaci rezuma-te la a-ti exprima doar punctul tau de vedere si lasa-i pe ceilalti sa vorbeasca in numele lor .


Chiar as dori ca toti cei care v-ati retras la un moment dat din concurs sa aveti curajul sa spuneti si motivul .

Ulysses
11th October 2008, 14:46
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=2270998&postcount=59

:sleep:

eu m-am retras din cauza ca doi competitori au pus de un blat. si daca despre unul stie tot forumul ca e jigodie, celalalt m-a dezamagit profund drept pentru care l-am trecut la scarbe. voi reveni oricand daca s-ar reorganiza subforumul iar participantii s-ar respecta onorand termenele de joc si nu ar veni cu scuze puerile ca nenorocitul asta de mai sus , aruncand apoi vina pe altii:confused:

Leo
11th October 2008, 15:38
Sahul este un joc de placere . Sicanele nu-si au locul . Eu spun sa lasam orgoliile la o parte si sa incercam cu totii sa dam o noua sansa acestui concurs . Sa punem mai presus placerea si distractia , decat mandria si orgoliu nebunesc . Ce ziceti ?

Balaci
12th October 2008, 22:30
Eu sunt ok sa las (pe sah) toate scandalurile deoparte, daca si restul sunt de acord. Macar aici avem nevoie de liniste, bun simt! Sa lasam piesele sa vorbeasca pentru noi, ce ziceti?;)

Leo
13th October 2008, 06:07
Sunt perfect de acord cu tine . :ok:

Balaci
14th October 2008, 21:39
Ok, hai ca sparg eu gheata:

1. balaci

Leo
15th October 2008, 08:11
2. leodacin

Calandrinon
16th October 2008, 13:06
3.Calandrinon, astept detalii

Balaci
16th October 2008, 13:33
Hopa, incepem sa ne strangem:D Si se pare ca tot dinamovistii dau tonul pe aici:lol:

Geografu
16th October 2008, 22:37
4.Geografu

Ar fi frumos sa reinviem aceasta sectiune, e tot ce imi doresc ! :ok:

Balaci
19th October 2008, 16:05
Hai bai fratilor, mai inscrieti-va. Hackerberry, nu sta pe margine! Ulysses, sa ne batem in idei si strategii, nu in jigniri! Debanati-i pe lordul si pe chinna pentru o confruntare finala! altii nu mai sunt doritori? elvis, iuli?

Leo
19th October 2008, 16:37
Hai dogule hacker , ce zici ? Te tine ?

Leo
19th October 2008, 21:53
5. Gigi-scula alias Lordul

Balaci
21st October 2008, 13:34
Hai Ulysses, te bagi? Ai tupeu?:) Fa-o macar pentru prietenul tau Leo:ok:
Cand ii dam drumul pana la urma?

Geografu
21st October 2008, 17:46
Eu as vrea sa ne strangem macar 8.
Si apoi ii dam drumul.
Mai trebuie 3...

Dogville
24th October 2008, 19:56
eu m-am retras din cauza ca doi competitori au pus de un blat. si daca despre unul stie tot forumul ca e jigodie, celalalt m-a dezamagit profund drept pentru care l-am trecut la scarbe.

Problema este ca Ulysses nu vrea sa inteleaga in ruptul capului ca la sportul mintii trebuie sa si gandesti :D Orice-ar spune, orice-ar face, pe forumul de sah e intotdeauna off-topic, pentru ca mai sus de talpa molidului nu poate urca niciodata :ok: Eu inteleg imbatosarea asta solida pe forumul pinguinilor, unde cunostintele solide il ajuta din plin, dar aici, aici unde n-are nicio treaba cu jocul numit sah, sa vii sa faci panarama la fiecare aparitie, desi tu esti mediocrul mediocrilor, asta n-o inteleg. Esti bun, intri la masa, nu esti, ciocu' mic si respecta adversarul care ti-a predat lectia ori de cate ori te-a prins la scoala :D (e drept, esti cam chiulangiu in ultima vreme, invocand tot felul de pretexte penibile). In rest, fa pe deontologul in continuare (cu nestelistii :D), dar lasa-te de sah!!! Nu te prinde si basta!

Leo
24th October 2008, 21:43
Dogule lasa aerul asta de superioritate si inscrie-te in concurs. Lasa piesele sa vorbeasca pt tine . In ultimul timp ataci pe toata lumea . Care este de fapt problema ta ?

Ulysses
24th October 2008, 23:36
Problema este ca Ulysses nu vrea sa inteleaga in ruptul capului ca la sportul mintii trebuie sa si gandesti :D Orice-ar spune, orice-ar face, pe forumul de sah e intotdeauna off-topic, pentru ca mai sus de talpa molidului nu poate urca niciodata :ok: Eu inteleg imbatosarea asta solida pe forumul pinguinilor, unde cunostintele solide il ajuta din plin, dar aici, aici unde n-are nicio treaba cu jocul numit sah, sa vii sa faci panarama la fiecare aparitie, desi tu esti mediocrul mediocrilor, asta n-o inteleg. Esti bun, intri la masa, nu esti, ciocu' mic si respecta adversarul care ti-a predat lectia ori de cate ori te-a prins la scoala :D (e drept, esti cam chiulangiu in ultima vreme, invocand tot felul de pretexte penibile). In rest, fa pe deontologul in continuare (cu nestelistii :D), dar lasa-te de sah!!! Nu te prinde si basta!

ma , sunt amator, recunosc-desi am baut si eu vreo doi-trei jucatori-asa mediocrul mediocrilor cum sunt. treaba e ma dogule ca degeaba stii sah daca caracterul iti e zero barat.:rosu:
e foarte simplu sa ma las de sah fiindca...nu m-am apucat niciodata:happy:happy:happy dar tu ce faci, dai in gat tot ols-ul daca e nevoie?turnator e mult spus, poate o mica jigodie?:thinkso:

Dogville
29th October 2008, 21:08
Ba, recunosc, n-am caracter: sa bat la voi ca la fasole si sa nu va intre nimic in cap, asta da munca de Sisif :D Amatori suntem cu totii: Leo ca moderator, eu ca sahist, Ulise...:sleep: jenibil ca de obicei: un soldatel care face sluj coconeturilor de la Bucuresti, ofticos si negru-n ceru' gurii. Ti-am mai spus, iti repet: nu mai face pe regele calambururilor (de prost gust) cand tu la masa esti pion sadea.

Leo
29th October 2008, 21:19
Deci nu ai curaj . In acelasi timp e dreptul tau sa refuzi .

Balaci
1st November 2008, 21:37
Leodacin + Ulysses: groparii sectiunii de sah! Bravo baieti, ati reusit:(

Balaci
3rd November 2008, 23:45
Deci, nu isi asuma nimeni "meritul"? Leo, ce parere ai, asa e? Ulysses, tu nu mai zici nimic? Macar sah ai jucat vreodata, sau stii doar sa bagi hara pe aici?
In materie de sportul mintii, eu m-am mutat deja in alta parte, pe un forum mai civilizat si mai...animat in ceea ce priveste interesul pentru sah:ok: Adios amigos (mai raman pe restul forumului din cand in cand;) )

Leo
4th November 2008, 10:50
Crezi ca acolo este mai bine ? Meritul este in primul rand al tau . Stai si gandeste , reflecta , cugeta si sa ma anunti si pe mine .

Leo
8th November 2008, 17:20
Deci suntem 5 participanti .
Geo mai vrei sa te ocupi de concurs ?
Daca da hai sa-i dam bataie .

Geografu
8th November 2008, 17:46
Sigur ca vreau.
Dar observ ca nu prea mai exista interes.

E ok sa ii dam drumul cu 5 oameni ?

Leo
8th November 2008, 18:01
Eu zic ca da . Poate un campionat , fiecare cu fiecare . Altfel nu vad cum .

Geografu
8th November 2008, 22:19
Cum vreti.

Hai sa ii dam drumul cupei de Sah OLS editia 9.
Se va juca fiecare cu fiecare, stil campionat.

Etapa 1:

Leodacin - Lordul -
Calandrinon - Geografu -
Balaci sta.

Primul la 3 puncte castigate, 7 zile la dispozitie de acum.

SUCCES !

Calandrinon
10th November 2008, 14:52
Cum vreti.

Hai sa ii dam drumul cupei de Sah OLS editia 9.
Se va juca fiecare cu fiecare, stil campionat.

Etapa 1:

Leodacin - Lordul -
Calandrinon - Geografu -
Balaci sta.

Primul la 3 puncte castigate, 7 zile la dispozitie de acum.

SUCCES !


Mai e de actualitate?
Anuntati-ma si pe mine! Intru mai rar pe aici; geografu, sti unde ma gasesti!

Leo
10th November 2008, 20:11
Lordule , mai astept ?

Geografu
10th November 2008, 22:24
Cala, iau eu legatura cu tine ! :ok:

Calandrinon
11th November 2008, 14:32
Receptionat.

Leo
12th November 2008, 16:37
Maine seara jucam si noi .

Leo
15th November 2008, 09:20
Lordule , e mare lucru sa te tii de cuvant . :rolleyes:

Geografu
15th November 2008, 12:31
Sper ca maine sa joc si eu cu Cala ! :ok:

Ulysses
19th November 2008, 19:36
Geo, dai drumu' la editia a x-a?

Geografu
19th November 2008, 22:47
Nu am de ce sa dau drumul.
Eu joc maine 90 % cu Cala, sper sa o faca zilele asta si Leo cu Lordul.
Poate intr-o saptamana sau doua, incepem editia 10, daca ne miscam rapid la asta ! :ok:

Leo
20th November 2008, 22:55
Lordul - Leodacin 2,5 - 0,5
nu-mi place deloc atitudinea ta Lordule

Geografu
20th November 2008, 23:19
Promit ca maine joc cu Cala, si postez si etapa 2 a cupei ! :ok:

Leo
27th November 2008, 10:42
Geo ? Ati jucat partida ?

Geografu
27th November 2008, 10:56
Recunosc ca nu deoarece eu am avut o perioada plina cu partiale si altre treburi in ultimul timp.
Dar ca sa nu tin cupa in loc declar forfait si Cala castiga cu 3-0.

Etapa 1:

Leodacin - Lordul - 2,5-0,5
Calandrinon - Geografu - 3-0
Balaci sta.

Etapa 2:

Lordul - Calandrinon -
Leodacin - Balaci -
Geografu sta.

Leo
27th November 2008, 15:23
Balaci iti este frica sa joci ?

Balaci
27th November 2008, 17:09
Da! Forfait, 3-0 pentru leodacin, felicitari!

Ulysses
28th November 2008, 18:55
si ce ziceai mai acu' ceva timp?


Leodacin + Ulysses: groparii sectiunii de sah! Bravo baieti, ati reusit:(

hai, jet dincolo( la ce exemplare troglodite pupuleaza 365-ul, te cred ca esti printre cei mai isteti:happy:happy:happynuma' vezi ca scrii ceva de paste si raspunsul il primesti de craciun:sleep:)ca sa stim pe cine ne bazam daca demaram o editie ce se va desfasura:ok: